Jak na počítač


Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů
27. 09. 2021
** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Procesy pod kontrolou – Jak ovládnout procesy ve Windows 10
19. 09. 2021
V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Jak naplánovat vypnutí počítače, aniž byste museli cokoliv instalovat
8. 09. 2021
Počítač lze plánovaně vypnout s pomocí nejrůznějších prográmků. Ještě spolehlivěji toho ale lze dosáhnout i přímo ve Windows jednoduchým příkazem.

Screenshot a screencast. Jak snadno zaznamenat dění na obrazovce mobilu
2. 09. 2021
Screenshot už jste určitě vytvářeli mockrát v životě. Víte však, že nemusíte dělat jen statický snímek obrazovky, ale můžete pořídit klidně i video záznam dění na displeji?

Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11
22. 08. 2021
** Na jedné hromadě nabízí stovky nástrojů Windows ** Přetažením na plochu z nich uděláte zástupce ** Božský režim skvěle doplní Windows Terminal

Jak retušovat fotky na mobilu. Aplikace neumí všechno, ale co umí, umí skvěle a rychle
21. 08. 2021
Pořídíte fotografii, která by mohla být perfektní, jen kdyby na ní nebyl ten jeden rušivý detail. Takový snímek nemusíte hned mazat, protože ať už se jedná o nějaký objekt, nebo nedokonalost tváře, s tímto problémem si hravě poradíte i na mobilu.

Jak psát, posílat a přijímat SMS na počítači
20. 08. 2021
Psát a přijímat textovky nemusíte jen prostřednictvím telefonu. Pomocí aplikací od Microsoftu nebo Googlu jej propojíte s vaším počítačem, díky čemuž pak můžete SMS zprávy vyťukávat pohodlněji na klávesnici. Zjednoduší vám to i správu zpráv.

Jak zjistit stav baterie v MacBooku a prodloužit její výdrž
18. 08. 2021
Máte MacBook Pro nebo Air a nejste spokojeni s výdrží baterie? Zkontrolujte její stav, upravte režim nabíjení a zjistěte, které aplikace si žádají nejvíce energie.

Tip: Jak synchronizovat záložky v napříč prohlížeči
14. 07. 2021
Všechny moderní prohlížeče dnes obsahují synchronizaci záložek. Ta ale nebude fungovat v případě, že využíváte vícero prohlížečů na jednom i více zařízeních. O vyřešení tohoto problému se může postarat doplněk xSyncBrowser.

Google Keep není jen zápisník na poznámky. 15 tipů, jak z něj dostat maximum
28. 06. 2021
** Google Keep je poznámkový systém s řadou zajímavých funkcí ** Přinášíme vám 15 vychytávek pro mobilní i webovou aplikaci ** Ovládněte Keep na maximum jako profesionálové!

Ovládejte Total Commander jako profíci. 20 tipů a triků pro populárního správce souborů
17. 06. 2021
** Total Commander navazuje na éru dvouokenních správců souborů ** Ve svém rozhraní skrývá řadu funkcí, o kterých možná nevíte ** Vybrali jsme dvacet tipů a triků pro tento program

Hrozba pro stenografy. Návod, jak účinně převést zvukový záznam na psaný text
27. 05. 2021
S nástupem hlasových asistentů se čím dál víc zdokonaluje schopnost strojů rozpoznávat lidskou řeč. Na stejném základě fungují i programy umožňující převádět lidský hlas na psaný text. Jedním z nich je například česká aplikace Beey.

Jak na nahrávání obrazovky. Jde to jednoduše, zdarma, na počítači i na mobilu
26. 05. 2021
Říká se, že jeden obrázek vydá za tisíc slov. Podobně platí, že jedno video vydá za tisíc obrázků – zejména pokud připravujete návody, manuály či pracovní postupy.

Návod, jak z Facebooku udělat asociální síť
24. 05. 2021
** Rádi byste používali Facebook, ale nechcete se vzdávat soukromí? ** Chcete sledovat cizí profily nebo spravovat vlastní stránky? ** S vhodným nastavením se nemusíte bát

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři
10. 05. 2021
** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Komunikace i výuka: Tipy na užitečné programy pro spolupráci v týmu
25. 04. 2021
Komunikaci v týmu, kde nestačí e-maily, by měly obstarávat k tomu určené platformy. Totéž platí o výuce z domu, kdy specializované programy vše ulehčí. Zahoďte zastaralé e-maily a komunikujte moderně.

Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely
22. 04. 2021
Telefon, chytré hodinky, notebook a třeba i akční kamera. To jsou všechno přístroje obsahující akumulátory, o které je potřeba se alespoň trochu starat.

11 kalkulaček, které jsou mnohem lepší než ta základní ve Windows
7. 04. 2021
** Nevyhovuje vám Kalkulačka, která je součástí Windows? ** Našli jsme 11 zajímavých alternativ ** S výpočty pomohou desktopové, webové i mobilní aplikace

Jak zabezpečit telefon v rukou dítěte: Praktická doporučení pro Android a iOS
24. 03. 2021
Existují desítky technických řešení, které „zabezpečí“ telefon dítěte či nějak omezí jeho funkce. Druhým dechem je ale třeba říct, že přílišné restrikce vedou k úměrně velké snaze je obejít. Ve finále je to hlavně o vzdělaném rodiči, informovaném dítěti, zdravém rozumu a pak až o použitých ...

Střih videa zdarma: Vyzkoušeli jsme 5 programů, většina je v češtině a umí i pokročilé funkce
16. 03. 2021
Pro základní úpravu videa dnes stačí mobilní zařízení, nic ale nenahradí velký monitor a pořádný výkon počítače. Dobře použitelné editory lze používat zdarma v kategoriích od těch základních až po profesionální.

Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky
24. 02. 2021
Total Commander je jedním z nejúspěšnějších správců souborů se dvěma panely vedle sebe. Vyhovuje především uživatelům zvyklým na tento typ souborových manažerů už z dob MS DOSu. Vybrali jsme funkce, které možná neznají ani dlouholetí uživatelé.

9 aplikací pro vytváření myšlenkových map: uspořádejte své nápady a projekty
10. 02. 2021
** Myšlenkové mapy mohou pomoci při rozvíjení nápadů ** Hodí se i pro uspořádání větších projektů ** Našli jsme devět nejlepších webových aplikací

11 tipů, jak prodloužit výdrž notebooku: Změřili jsme, co se jak na výdrži projeví
9. 02. 2021
Notebook je komplexní počítač a na jeho výdrž na baterii má vliv celá řada komponent. Ukážeme vám, kde ušetříte nejvíce energie.

Grafiky, které svět neviděl: Cenový přehled grafických karet a tipy na výběr
2. 02. 2021
** Doporučení, podle čeho vybírat grafickou kartu a kolik za ni utratit ** Konkrétní redakční doporučení výhodných grafických karet ** Přehledová tabulka aktuální nabídky na trhu

Tip: Jak na kompletní zálohu počítače a okamžitou obnovu pomocí Acronis True Image 2021
28. 01. 2021
Bojíte se, že při havárii disku nebo útoku ransomwaru přijdete o data? Pojistěte se pořádnou zálohou.

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte
21. 01. 2021
** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě
18. 01. 2021
Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Jak zaznamenat obrazovku: Tipy na nástroje pro sejmutí obrázku i videa
17. 01. 2021
Potřebujete někomu poradit, ukázat postup či návod? Někdy postačí jednoduchý screenshot, jindy je lepší postupný návod, třeba ve formě videa. Vybrali jsme aplikace, které si s tímto úkolem skvěle poradí.

Nechtěný Edge a Bing: Jak se ve Windows 10 zbavit otevírání odkazů v Edge a hledání v Bingu
15. 01. 2021
Jednou z nejotravnějších vlastností Windows 10 jsou pevné odkazy směřující do Microsoft Edge, který je otevírán místo výchozího prohlížeče. Díky dvěma utilitám bude i vyhledávání v nabídce Start fungovat ve výchozím prohlížeči a oblíbeném vyhledávači.

Jak zabezpečit web na Wordpressu: Tipy na zajištění vlastního webu
8. 01. 2021
Nejoblíbenějším a celosvětově nejpoužívanějším redakčním systémem je bezesporu Wordpress. Vinou toho je však také velmi lákavým cílem útočníků.

Udělejte čistku: Jak zbavit zapomenuté služby dříve získaných oprávnění
29. 12. 2020
** Některé aplikace využívají informace z vašich účtů ** Je zbytečné přístup nechávat, pokud služby už nevyužíváte ** Poradíme, jak udělat čistku v oprávněních

Jak vložit do dokumentu podpis, vlastnoručně a přitom bez skeneru [návod]
29. 12. 2020
Svůj podpis do dokumentu můžete vložit jednoduše na webu, kde lze rovnou podpis vytvořit. Anebo můžete použít vyfocený ruční podpis a připravit jej pro použití na libovolném typu dokumentu.

Pošlete ho dál: Jak správně resetovat iPhone před prodejem. Jen tovární nastavení totiž nestačí [návod]
26. 12. 2020
Pokud před prodejem svůj iPhone nebo iPad pouze restartujete do továrního nastavení, ohrozíte tím nejen svoje data, ale třeba také funkčnost samotného telefonního čísla. Víte, jak postupovat při prodeji starého zařízení od Applu?

Co dělají vaše děti na počítači: 8 tipů na programy pro rodičovskou kontrolu
25. 12. 2020
Nejen v situaci, kdy děti musí zůstat doma a účastnit se distanční výuky, může být z pozice rodiče vhodné dohlížet na to, co vlastně na počítači dělají.

Jak připravit digitální fotografie pro tisk, aby byl výsledek podle vašich představ
24. 12. 2020
Digitální fotografie je tu s námi již přes dvě desetiletí a to postupně změnilo i náš způsob nahlížení světa. Velmi často si tak v současné době prohlížíme snímky pouze na displeji některého ze zobrazovacích zařízení a fyzická fotka už nám nevisí na zdi. Není to škoda?

Ať dlouho vydří a nejsou vady na fotkách: Praktické tipy, jak pečovat o digitální fotoaparát
18. 12. 2020
Stejně jako jiná zařízení, i digitální fotoaparát potřebuje pravidelnou očistu a péči. Odmění se vám pak nejen bezproblémovým fungováním, ale i delší životností. A proto si ukážeme, jak o digitál pečovat.

Povinná výbava pro hráče: Přehled aplikací, bez kterých se správný pařan neobejde
27. 11. 2020
Ať už hrajete simulátory, FPS, RPG, nebo směsici všech možných žánrů, bude se vám hodit základní set herních programů. Některé z nich pomohou s komunikací, jiné s okamžitým pořízením záznamu ze hry a další udělají pořádek v počtu herních klientů.

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami
16. 11. 2020
** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Už i ministr Prymula twítuje, zkuste to také: 10 tipů, jak ovládnout Twitter
21. 10. 2020
** Sociální síť Twitter sází na jednoduchost, rychlost a stručnost ** Pod její kapotou se však skrývá řada užitečných funkcí ** Máme pro váš 10 tipů, díky kterým Twitter dokonale ovládnete

Programy pro správu úkolů: 4 osvědčené tipy, které máme vyzkoušené
12. 10. 2020
Organizace úkolů umí ukrojit velkou část pracovního času a najít vhodný a efektivní nástroj není zrovna snadné. Několik z nich jsme proto otestovali a vybrali čtyři, které se opravdu povedly.

Spusťte Wordpress na svém PC: Jak si připravit web na vlastním počítači
5. 10. 2020
Chcete vytvořit nový web? Připravte jej pohodlně a rychle na svém počítači, a teprve až je hotový, nahrajte jej na živý hosting. Ukážeme, jak takto spustit nejoblíbenější redakční systém Wordpress.

Tip: Jak sledovat využívání dat ve Windows 10
2. 10. 2020
Ještě než svůj notebook připojíte k mobilnímu hotspotu, ujistěte se, že vám nevyčerpá datový limit během několika minut. Ke sledování dat i jejich omezení poslouží nástroje přímo ve Windows 10.

Procesy pod kontrolou: najděte, co vám vytěžuje počítač, a zabijte zbytečnosti
28. 09. 2020
** Víte, jaké procesy a služby běží v paměti vašeho počítače? ** Přinášíme pět způsobů, jak získat kontrolu nad vytížením počítače ** Poradíme, jak různými cestami ukončit neposlušné aplikace

Ukažte, kde jste: Tip na snadné sdílení polohy přes Glympse
22. 09. 2020
Sdílení polohy vašeho telefonu je věc, které se pravděpodobně bojíte. Co je komu do toho, kde zrovna jste, že? Co když ale naopak chcete někomu ukázat, kde jste a kudy jdete?

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte
21. 09. 2020
** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Jak na fotografie v Zoneramě: Bezplatné úložiště nezmenšuje fotky a snadno je nasdílíte [návod]
13. 09. 2020
Současná digitální doba přímo nahrává tomu, abychom se o své snímky podělili prostřednictvím některé z webových galerií. Proč nevyužít Zoneramu, která je kompletně zdarma a můžete zde snímky rovnou zálohovat.

Neplaťte víc, když nemusíte! Tipy, jak na internetu nakupovat výhodněji
5. 09. 2020
Není výjimkou, že jeden a tentýž produkt seženete v několika obchodech za různé ceny. Jak se vyznat v džungli slev, akčních cen a údajně výhodných nákupů?

WinRAR, WinZip a další pamětníci balení souborů. 5 jsme jich otestovali
27. 08. 2020
** Otestovali jsme pět komprimačních programů ** Který nejlépe zabalí fotky, mp3ky, textové soubory a dokumenty? ** Zatímco se dva nejznámější prali, předběhl je třetí

Jak se dá vylepšit systémová schránka: Ctrl+V pro pokročilé
11. 08. 2020
Oblíbená klávesová zkratka běžně vloží text nebo obrázek, může tomu ale být i jinak. Systémovou schránku můžete rozšířit díky správcům o jednoduché editory, makra nebo synchronizaci mezi více zařízeními.

10 nejlepších aplikací na prohlížení fotek a obrázků pro Windows, Linux i macOS
9. 08. 2020
** Prohlížení fotek a obrázků může být rychlé a efektivní ** Našli jsme 10 aplikací, které předčí výchozí systémové nástroje ** Na své si tentokrát přijdou uživatelé Windows, macOS i Lunuxu

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět
3. 08. 2020
Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Bezstarostná záloha: Jak automaticky synchronizovat data na externí disk
21. 06. 2020
Zálohování nemusí být otrava – co když k němu stačí jen občas připojit externí disk, nebo zapnout počítač? Poradíme vám, jak vaše data na disk synchronizovat automaticky.

Formality na dálku: Jak zřídit elektronický podpis a k čemu je dobrý
18. 06. 2020
Především podnikatelé a živnostníci ocení v dnešní době možnost podepisování dokumentů elektronicky na dálku. Ti, kteří nemají nebo nechtějí využívat datovou schránku, si mohou zřídit tzv. elektronický podpis. Jde to i z pohodlí domova.

Jak efektivně naplánovat dovolenou pro více lidí: tipy, jak vypořádat hromadnou domluvu přes internet
17. 06. 2020
Složitost plánování dovolené roste přímo úměrně s počtem zúčastněných. Poradíme, jak takovou akci zorganizovat co nejlépe a nejefektivněji.

Vyždímejte z NASu maximum funkcí: Praktické tipy, jak se dá využít síťové úložiště naplno
12. 06. 2020
NAS, to už není pouze úložiště dat. Dnes nabízí celou řadu dalších funkcí. Třeba vlastní privátní cloud bez omezení kapacity.

Reklamace mobilních aplikací: Jak reklamovat nákup aplikace na telefonu
9. 06. 2020
Ať už se spletete, nebo aplikace prostě nesplňuje vaše požadavky, můžete si nechat vrátit peníze zpět. Na každé platformě však platí trochu jiná pravidla.

Tip: Jak přesunout synchronizované složky na OneDrivu nebo Dropboxu
6. 06. 2020
Složky cloudových úložišť mohou zabírat významnou část lokálního disku – zvlášť když mohou mít velikost několika terabajtů. Jedním z řešení je přesunutí synchronizované složky na druhý disk.

Jak na dálku přistupovat k datům na NASu: Hlavně bezpečně! [seriál]
22. 05. 2020
V prvním dílu jsme nastavili nový NAS, vytvořili uživatele a sdílené složky. Jak si ale data zpřístupnit pohodlně z celého světa?

Jak správně nastavit nový NAS: Disky, uživatelé a sdílené složky [seriál]
15. 05. 2020
Síťová úložiště NAS nemusí sloužit pouze pro zálohu a sdílení dat. V pěti dílech seriálu ukážeme jejich nastavení i pokročilé funkce.

BSOD jako pomocník: Jak se vyznat v modrých obrazovkách smrti
1. 05. 2020
Nenáviděnou modrou obrazovku signalizující pád Windows sice nevidí nikdo rád, často to však může být užitečný pomocník pro vyhledání problému. Vystačí systémové nástroje, lepší to však bude se specializovanou aplikací.

Návod: Jak si svépomocí vyměnit baterii ve starším iPhonu
29. 04. 2020
Výměna baterie v telefonu nemusí být až tak složitá. Záleží na konkrétním modelu, nicméně třeba u starších iPhonů to zvládnete i vy.

Co je to VPN: jak ji používat, proč nemůže být zcela zdarma a jak si vytvořit vlastní
27. 04. 2020
Zkratka VPN se stala v posledních letech zaklínadlem, jakmile dojde na otázku bezpečnosti a soukromí. Jak VPN funguje, proč nemusí být až tak bezpečná a jak si vytvořit vlastní?

Praktické tipy: Jak kontrolovat aktivitu dětí na počítači a internetu
25. 04. 2020
Posaďte dítě či teenagera k počítači a za dvanáct hodin jej najdete ve stejné pozici se zarudlýma očima. Kdepak, čas strávený před obrazovkou je třeba usměrnit a Microsoft má pro to pokročilý nástroj.

Skryjte se před Googlem: Jak zamezit tomu, aby o vás sbíral data
24. 04. 2020
Google uživatelům nabízí celou řadu užitečných služeb. Nedělá to však zadarmo, platíme za ně daty. Jak se před ním alespoň trochu skrýt?

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat
3. 04. 2020
** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit
10. 02. 2020
** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát
27. 01. 2020
** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg
15. 12. 2019
** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat
24. 10. 2019
** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila
9. 10. 2019
** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily
2. 09. 2019
** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které jsou ale mnohými přehlíženy ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s pár triky daleko lepší kontrolu

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit
22. 08. 2019
** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze
15. 08. 2019
** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte
8. 08. 2019
** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat
6. 08. 2019
** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Hokej online: kde sledovat mistrovství světa v hokeji 2019
7. 05. 2019
** V pátek 10. května začne 83. mistrovství světa v ledním hokeji ** Přenosy můžete sledovat nejen v televizi, ale i na webu ** Jak si na internetu zajistit hokejový informační přehled

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů
20. 04. 2019
** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Tipy pro Google: Umí mnohem víc než jen vyhledávat, zkuste některé fígle
31. 01. 2019
** Google není jen vyhledávací pole se dvěma tlačítky ** Můžete ho ovládnout pomocí parametrů a příkazů ** Kromě výsledků vyhledávání nabízí také další funkce

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky
27. 12. 2018
** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat
24. 12. 2018
** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jaký software do nového počítače nainstalovat

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč: Tipy, co se teď vyplatí koupit
30. 11. 2018
** Za dvacet tisíc korun lze pořídit kvalitní pracovní notebook ** Stejně tak může jít o herní notebook s výkonnější grafikou ** Poradíme, jaké notebooky vybrat pro různé druhy použití

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry
28. 11. 2018
** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Výkonné notebooky nad 20 tisíc: jaký vybrat na hraní nebo pořádnou práci
23. 11. 2018
** Notebooky s cenou nad 20 tisíc korun už mají jen málo kompromisů, zaměření se ale liší ** Jsou tu solidní notebooky na běžnou práci nebo stroje na hraní ** Nejvýkonnější či luxusní notebooky stojí 40 tisíc a více

Pracovat s počítačem vestoje u stávajícího pevného stolu? Jde to. Se zvedákem Stell
19. 11. 2018
** Stell SOS 3130 je platforma na stůl, která umožní práci vestoje ** Změna poloh je velmi rychlá ** Cena není o moc nižší než levné elektricky polohovatelné stoly

Black Friday: Aktualizovaný seznam akcí v e-shopech s počítači, softwarem a elektronikou
16. 11. 2018
** Začala slevová mánie zvaná Black Friday** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Vylaďte si Wi-Fi: Podívejte se, jaká pásma máte doma volná a kam signál nedosáhne
15. 10. 2018
** Prozkoumejte, jaké pásmo je pro vaši síť nejlepší ** Díky heat mapě snadno poznáte, kde to bude se signálem horší ** Vše zvládnete i z mobilního telefonu

Obnova smazaných dat ve Windows: 5 nástrojů, které mohou data zachránit
10. 09. 2018
** Většinu dat smazaných klasicky přes koš snadno obnovíte. ** Ne vždy se ale podaří obnovit celá data. ** Zálohování a obnovu souborů zvládnou i Windows, musíte si to ale zapnout.

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows
3. 09. 2018
** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Gmail už umí posílat důvěrné zprávy. Příjemci dostane heslo v SMS
21. 08. 2018
** Gmail přichází s novou funkcí „důvěrný režim“ ** Nabízí možnost zabezpečit přístup ke zprávě SMS kódem ** Dovoluje nastavit platnost zprávy jako na Snapchatu

Co je eGovernment?
21. 08. 2018

Vybrali jsme nejlepší textové editory v prohlížeči. Nebo pořád nedáte dopustit na desktopový Word?
20. 08. 2018
** Desktopové programy pro editaci dokumentů už dávno nejsou pro běžné úpravy třeba. ** U online služeb máte dokumenty navíc stále s sebou. ** Většina umožňuje i spolupráci více osob v reálném čase.

Co je eDemocracy?
20. 08. 2018

Nejlepší služby pro stahování a správu torrentů na webu
13. 08. 2018
** Tyto služby můžete využít, když máte klasické stahování přes torrenty blokované. ** Data se prvně stáhnou k poskytovateli, od něj již stahujete rychlostí svého připojení. ** Většina podporuje přehrávání na webu, soubory tak nemusíte stahovat vůbec.

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby
7. 08. 2018
** Alternativní DNS servery mohou zpříjemnit surfování na internetu ** Existuje několik ověřených alternativ, nejen známé DNS od Googlu ** Alternativní DNS však mají i své nevýhody, pozor na ně

Tip: Jak stahovat a instalovat aplikace bez použití Microsoft Store
5. 08. 2018
** Od Windows 10 funguje jako repozitář aplikací Microsoft Store ** Uživatel zde ale nemá přístup k instalačním balíčkům ** Co dělat v případě, kdy instalační balíček potřebujete?

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify
24. 07. 2018
** Za měsíční předplatné je dnes možné získat přístup k desítkám milionů skladeb ** S některými méně známými interprety je ale stále problém ** Cena předplatného může být i jen pár desítek korun

Co jsou wearables?
24. 07. 2018

Střih videa ve webovém prohlížeči: Jde to a na výběr máte hned několik možností
26. 06. 2018
** Jednoduché video sestříháte i online bez nutnosti stahování programu. ** Některé služby si poradí i s 4K videem. ** pokud si chcete ušetřit práci, můžete využít automatickou tvorbu klipů

Co jsou domény?
25. 06. 2018

Co je osobní vizitka?
19. 06. 2018

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit
18. 06. 2018
** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Poradna: Jak omezit dětem čas strávený na počítači
17. 06. 2018
** Tráví váš potomek u počítače příliš mnoho času? ** Windows 10 nabízejí účinné řešení ** Nastavení je jednoduché a rychlé

10 nástrojů, kterými prověříte rychlost svého disku
12. 06. 2018
** Pořídili jste si nový disk a chcete zjistit, zda investice přinesla výsledky? ** Přinášíme vám přehled 10 nástrojů, kterými změříte rychlost úložiště. ** Všechny programy jsou zdarma a proklepnou disk od A do Zet. **

Zákony na internetu
5. 06. 2018

Co je webhosting?
4. 06. 2018

Poradna: Poslední velká aktualizace Windows 10 se nezdařila. Co s tím?
25. 05. 2018
** Aktualizace Windows 10 na build 1803 končí nefunkčním systémem ** V podezření jsou antivirové programy ** Řešením je obnova ze zálohy nebo přeinstalování systému

Našli jsme 22 schopných internetových prohlížečů: Vyberte si, který vám nejvíc sedne
21. 05. 2018
** Není jen Chrome, Firefox, Edge či Opera. Na výběr máte mnohem více! ** Internetové prohlížeče se liší funkcemi, zaměřením i designem. Našli jsme 22 použitelných prohlížečů pro Windows ** Vyberte si prohlížeč, který vám bude nejvíce vyhovovat

Poradna: Jak zdarma naklonovat systém na nový disk
21. 05. 2018
** Při pořízení rychlejšího nebo většího disku vyvstane potřeba přenést systém na nový disk ** Netřeba systém instalovat znovu, je možné ho naklonovat ** Ukážeme vám, jak naklonovat disk pomocí bezplatného nástroje Clonezilla

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte
14. 05. 2018
** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Jak vytvořit prezentaci na webu zdarma: Powerpoint je stále ve hře
4. 05. 2018
** Když potřebujete odprezentovat výsledky své práce, už dávno nepotřebujete Powerpoint ** Na prezentace se výborně hodí webové služby, většina z nich je dostupná i zdarma ** Nakonec můžete použít i ten klasický Powerpoint, ale zdarma a v moderním stylu

Úprava PDF: Nejlepší nástroje pro editování dokumentů ve formátu PDF
1. 05. 2018
** Editovat PDF umí i Word, občas si ale neporadí s formátováním. ** Existuje spousta placených řešení, které nabízí nespočet funkcí. ** Možné je ale vybírat i z řešení zdarma.

Poradna: Jak rozšířit signál Wi-Fi
27. 04. 2018
** Poradíme, co dělat, když bezdrátová síť v domě nepokrývá všechny místnosti ** Jaké jsou výhody a nevýhody instalace přístupových bodů ** Co může přinést opakovač signálu a na jaké potíže se připravit

Otevřená data
24. 04. 2018

Antivirus zdarma: 4 nejlepší bezplatná řešení pro ochranu počítače
9. 04. 2018
** Antivirus je zabudovaný přímo v rámci Windows 10 ** Přesto můžete využít řešení zdarma od dalších výrobců ** Pro jednorázovou kontrolu se hodí speciální nástroje

Poradna: Co dělat se zpomaleným notebookem?
9. 04. 2018
** Notebook s Windows 7 se během práce zasekával ** Nepomohl ani formát disku a nová instalace systému ** Kde může být příčina problému? **

Může Facebook za to, že někdo zneužil data, která jste poskytli veřejně?
6. 04. 2018
** Věnujte pozornost tomu, jaká data s Facebookem sdílíte a co vše necháváte veřejné. ** Hromadně lze zneužít i data, která máte veřejně na profilu. ** Nezapomeňte si pečlivě projít nastavení soukromí.

Webové aplikace
3. 04. 2018

Internet a senioři
28. 03. 2018

Nejlepší nástroje pro definitivní smazání dat: obnova už pak nemá šanci
26. 03. 2018
** Když chcete, aby se ke smazanému souboru už nikdy nikdo nedostal, nestačí jen Delete ** Specializované programy dokážou mazat tak, že obnova není možná ** Existují triviální i pokročilé nástroje pro definitivní mazání

Kde nejlevněji uložit 1 TB dat: Srovnali jsme aktuální ceny cloudových úložišť
20. 03. 2018
** Srovnali jsme cloudová úložiště podle měsíční ceny za 1TB ** Ceny se pohybují od tisícovky po dvě stovky ** Google umožní uložit až 30 TB dat

Jak spravovat hesla
6. 03. 2018

Nejlepší programy pro čtení knih ve Windows: čtyřikrát jinak
5. 03. 2018
** Některé obchody využívají své vlastní uzavřené aplikace a služby ** Specializované programy pro čtení e-knih jsou většinou zdarma ** Ve Windows 10 si s nimi poradí i předinstalovaný Edge

Překladač Googlu není jediný: Jak na překlad textu na internetu
26. 02. 2018
** Překlad textu nebo celých webových stránek zvládne hned několik webových služeb ** Google tu svou integroval přímo do vyhledávače ** Ostatní mohou nabídnou trochu jiný překlad

6 nejlepších nástrojů pro měření času stráveného u počítače
13. 02. 2018
** Sledování stráveného času vám pomůže s lepší organizací dne ** Pomohou, když potřebujete určit čas strávený nad jednotlivými projekty ** Některé zvládnou automaticky sledovat otevřené webové stránky a aplikace

5 nejlepších služeb pro správu hesel a citlivých údajů
6. 02. 2018
** Pamatovat si hesla je náročné, využijte správce ** Můžete pak všude používat silná hesla, která byste si nezapamatovali ** Většina služeb funguje na webu i v mobilu

Poznámky v počítači, na webu i v mobilu: nejlepší aplikace, jaké můžete použít
29. 01. 2018
** Kvalitní poznámkovníky jsou dostupné zdarma a umožní synchronizaci mezi všemi zařízeními ** Připlatit si je možné za prémiové funkce či úložiště ** Liší se hlavně množstvím funkcí a rozhraním

Cenzura internetu
23. 01. 2018

Internetové aukce
16. 01. 2018

Jen zkopírovat a vložit je málo! Těchto 5 programů vylepší schránku ve Windows
15. 01. 2018
** Šikovné aplikace vám usnadní kopírování textu, obrázků i souborů ** Některé umožňují i synchronizaci napříč zařízeními ** Dávejte si pozor, aby ve schránce nezůstaly uloženy citlivé údaje.

Co je croudsourcing?
14. 01. 2018

Nezavrhujte Store ve Windows 10, najdete v něm spoustu kvalitních programů
18. 12. 2017
** Ve Windows Store najdete jak moderní, tak i klasické aplikace ** Nabídka již není tak špatná jako dříve ** Store vám zajistí instalaci na jedno kliknutí a postará se o aktualizace

Jak propojit windows 10 s telefonem: Ideál zatím neexistuje
6. 12. 2017
** Poslední velká aktualizace Windows 10 přinesla možnost bližšího spojení systému s mobilním telefonem ** Funkcí je zatím minimum, ale existují alternativní způsoby ** Jsou 4 cesty, jak počítač s mobilem provázat

Nejlepší neprofesionální programy pro tvorbu hudby
15. 11. 2017
** Na tvorbu hudby si můžete zakoupit drahé profesionální programy, nebo můžete zkusit následující výběr. ** Některé programy jsou zdarma, často si ale připravte částku do sta euro. ** Za vyšší cenu se vám odmění pokročilejšími funkcemi.

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows
12. 11. 2017
Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

Jak šetřit oči a zlepšit spánek při práci s počítačem a smartphonem
9. 11. 2017
** Nepřítelem dobrého spánku je modré světlo vyzařované monitory a displeji telefonů ** Samy systémy již nabízí funkce pro jeho odbourání ** Na počítačích může pomoci specializovaná aplikace

Jak připravit online účty na vlastní smrt? A co dělat v případě úmrtí příbuzného?
8. 11. 2017
** Účty na sociálních sítích jsou součástí běžného života a zůstanou po vás i po smrti. ** Nakládání s nimi není pro pozůstalé jednoduché, je lepší vše připravit. ** Facebook i Google na to pamatují a umožňují si zvolit, co se s účtem stane.

Jaké programy použít pro stahování videa z internetu? Tady jsou ty nejlepší
6. 11. 2017
** Pro stahování videa z internetu můžete použít doplněk do prohlížeče, občas je ale lepší specializovaný program ** Často si poradí i s méně známými zdroji ** Základní verze bývá zdarma, platí se až za pokročilé možnosti

Neukazujte na Facebooku všechno všem, využijte seznamy přátel
2. 11. 2017
** Seznamy na Facebooku využijete pro cílení svých příspěvků ** Můžete do nich přidat také lidi, které kterými se chcete skrýt ** Seznamy se dají využít také při prohlížení příspěvků

Toto jsou nejlepší programy pro přehrávání videa na počítači
30. 10. 2017
** Kvalitní přehrávače médií lze stáhnout zadarmo, netřeba kupovat drahé licence ** V dnešní době již není nutné ručně doinstalovávat kodeky ** Vzhledově se ale přehrávače často zasekly v minulém století

Jak zrychlit PC: zaměřte se na 6 oblastí, které nejvíc ovlivní zrychlení počítače
26. 10. 2017
** Když rychlost počítače přestane stačit, přichází na řadu ladění systému ** Poradíme, na jaké vlastnosti se zaměřit a kde je nastavit ** Vybrali jsme i nouzové experimenty pro nejpomalejší stroje

Malovat, kreslit a tvořit na počítači: 8 tipů, jak na to i bez Photoshopu
23. 10. 2017
** Malovat zvládnou grafické editory i specializované programy, často zdarma ** Ty placené nabídnou více funkcí a lepší imitaci reálných štětců ** Dotykový displej či tablet není podmínkou, avšak usnadní vám kreslení

16 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu
18. 10. 2017
** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Jak přidat dětský účet do Windows 10: Mějte své děti pod dozorem
12. 10. 2017
** Ve Windows 10 můžete přidat účet speciálně určený dětem ** Dětský účet je pod rodičovským dohledem ** Můžete omezit aplikace, weby nebo dobu strávenou u počítače

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů
11. 10. 2017
** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Jak vznikal internet?
11. 10. 2017

Kdo je to youtuber?
10. 10. 2017

Jak vyčistit Windows a uvolnit místo na disku: jde to i bez CCleaneru
8. 10. 2017
** Poradíme, jak na disku uvolnit místo bez nástrojů třetích stran ** Pro základní čištění bude stačit jednoduchá systémová utilita ** Využít lze rovněž pokročilé možnosti v příkazové řádce

Jak najít písničku: Použijte aplikace, které ji poznají
5. 10. 2017
** Zalíbila se vám nějaká skladba, ale nemáte tušení, oč se jedná? ** Poradí vám jak šikovné mobilní aplikace, tak webové služby ** Všechny jsou navíc zdarma

5 funkcí, na které se můžete těšit v podzimní aktualizaci Windows 10
26. 09. 2017
** Novinek ve Fall Creators Update je spousta, především se ladilo ** Aktualizované jsou systémové aplikace i nastavení ** Součástí bude i nový designový jazyk Fluent Design

Jak vytvořit video z fotek: 6 šikovných programů a služeb
26. 09. 2017
** K vytvoření efektních videí není třeba specializovaného softwaru ** Pomohou předinstalované aplikace na počítačích mobilech ** Některé vám video sestříhají samy

Reklama na internetu
26. 09. 2017

Jak začít blogovat?
19. 09. 2017

Zoner Photo Studio X leze do zelí Photoshopu. Přibyla hromada pokročilých funkcí
6. 09. 2017
** Zoner Photo Studio X přináší další aktualizaci s přídavkem funkcí ** Přibyly nedestruktivní retuše, efektové vrstvy a editor videa ** Tvůrci si pochvalují přechod na model předplatného

Windows 95 mají 22 let. Silný odkaz zanechávají i v nejnovějších Windows 10
24. 08. 2017
** Legendární operační systém Windows 95 byl představen před 22 lety ** Tehdy znamenal obrovský vývojový skok ** Uživatelské prostředí dnešních Windows má stále stejné hlavní rysy

Jak správně vybrat myš: 5 tipů, na co se zaměřit
22. 08. 2017
** Pokud cestujete, hodí se mít dvě myši ** Vyplatí se připlatit si za lepší ergonomii ** Herní myši využijete i při běžné práci

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít
11. 08. 2017
** Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office ** Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním ** Obrátit se také můžete na specializované stránky

Jak vybrat externí disk: Když máte malé SSD a moc dat
6. 08. 2017
** Základní externí disk seženete za pár korun, má ale svá omezení ** Za SSD si připlatíte, přenosové rychlosti ale budou mnohem vyšší ** Využít můžete i externí box pro starší disk z počítače

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor
24. 07. 2017
** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

Jak vybrat základní desku do počítače: tady se nevyplatí přehnaně šetřit
18. 07. 2017
** Základní deska předurčuje výkonové možnosti finálního počítače ** Výběr není až tak složitý, stačí si postupně stanovit požadavky ** Je lepší si připlatit a mít možnost v budoucnu použít výkonnější komponenty

5 aplikací, které vymáčknou z PrintScreenu maximum
1. 07. 2017
** Pokud často pracujete se screenshoty, pořiďte si některou z následujících aplikací ** Maximálně zjednoduší a zrychlí celý proces včetně uložení ** Umožní aplikování základních efektů nebo upload na internet

Jak vybrat dron: 6 věcí, ve kterých byste měli mít jasno
29. 06. 2017
** Drony pro zábavu můžete mít už za pár stovek ** Kvalitnější kousky vás budou stát přes 10 tisíc ** Pozor si musíte dávat také na předpisy

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu
23. 06. 2017
** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

Jak zálohovat data
16. 06. 2017

Jak založit blog
8. 06. 2017

5 aplikací, kterými si vylepšíte Průzkumník ve Windows
4. 06. 2017
** Doplňky do Průzkumníku jej mohou mnoha funkcemi přiblížit Finderu z macOS ** Využívat lze taby, rychlý náhled nebo spolehlivější kopírování ** Nechybí ani možnost obarvovat složky a přímo zobrazovat jejich velikost

Jak zaznamenat vlastní sportovní výkony? Zkuste těchto 5 aplikací
22. 05. 2017
** Chcete změřit svoji vyjížďku na kole nebo běh? ** Specializované aplikace vám vytvoří přehledný tréninkový deník ** Díky mnoha funkcím vás budou motivovat k lepším výkonům

Jak založit e-shop
17. 05. 2017

Jak prodávat věci na internetu: 7 základních tipů
15. 05. 2017
Internet je ideálním prostředkem k prodeji věcí, pro které už nemáte využití. Ale aby prodej proběhl hladce, bezpečně a za dobrou cenu, držte se těchto základních doporučení!

Nejlepší programy pro vytvoření instalační flashky
6. 05. 2017
** Při instalaci systému se neobejdete bez instalačního média - v tomto případě flashky ** Nejsnadněji ji vytvoříte v některém ze specializovaných nástrojů ** Vybrali jsme maximálně jednoduché i s pokročilými možnostmi

Hokej online: jak sledovat mistrovství světa 2017 na internetu
5. 05. 2017
** Letošní mistrovství světa v hokeji lze sledovat na webu, TV i sociálních sítích ** Poradíme jak naladit přenosy ze zahraničí ** Vyzkoušet můžete také oficiální mobilní aplikace

5 aplikací pro vzdálenou pomoc s počítačem
1. 05. 2017
** Vzdálenou pomoc s počítačem zná každý z nás ** Po telefonu lze opravit jen nejtriviálnější problémy ** Pro řešení složitějších zádrhelů se budou hodit aplikace pro vzdálenou správu

Jak stáhnout video z Youtube: 5 nejlepších nástrojů
8. 04. 2017
** Videa nejen z Youtube se hodí stáhnout v případě, že může být smazáno ** Rovněž se hodí možnost získat pouze audio ** Použít lze desktopové aplikace, webové nástroje i doplňky

Otestovali jsme 22 powerbank: rozdíl mezi udávanou a naměřenou kapacitou se často lišil
6. 04. 2017
** Důkladně jsme změřili 22 powerbank ** Mezi udávanou a naměřenou kapacitou byly rozdíly ** Dbejte při koupi i na další vlastnosti

4 způsoby jak bezpečně vyzkoušet podezřelý software
1. 04. 2017
** Pokud si nejste jisti staženou aplikací, instalace do běžného sytému není rozumná ** Lepší variantou je instalace do virtuálního sytému nebo sandboxu ** Zkusit můžete i otestování v prohlížeči

4 způsoby jak bezpečně vyzkoušet podezřelý software
1. 04. 2017
** Pokud si nejste jisti staženou aplikací, instalace do běžného sytému není rozumná ** Lepší variantou je instalace do virtuálního sytému nebo sandboxu ** Zkusit můžete i otestování v prohlížeči

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky
25. 03. 2017
** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

Nebuďte jako Emma Watson. Poradíme, jak nepřijít o hanbaté fotky
25. 03. 2017
** Pokud už choulostivé snímky vyfotíte, dbejte na jejich zabezpečení ** Útočníci je nejčastěji získají z cloudového úložiště ** Pozor si dejte i na phishing a řádné zabezpečení telefonu

Kupujete bazarový notebook? Na tohle si dejte pozor
14. 03. 2017
** Nákup zánovního notebooku se může stále vyplatit a získat tím kvalitní stroj ** Při výběru je třeba obezřetnost a trpělivost ** Ověřit je třeba fyzický stav, záruku i kondici komponent

Kupujete bazarový notebook? Na tohle si dejte pozor
14. 03. 2017
** Nákup zánovního notebooku se může stále vyplatit a získat tím kvalitní stroj ** Při výběru je třeba obezřetnost a trpělivost ** Ověřit je třeba fyzický stav, záruku i kondici komponent

Jak vybrat notebook: Základní návod, díky kterému nekoupíte šunt
4. 03. 2017
** Na co se zaměřit, když vidíte jen stručné technické parametry ** Jak rychle odhalit slabiny nabízených konfigurací ** Co vyzkoušet, když si můžete na notebook krátce sáhnout

Jak vybrat notebook: Základní návod, díky kterému nekoupíte šunt
4. 03. 2017
** Na co se zaměřit, když vidíte jen stručné technické parametry ** Jak rychle odhalit slabiny nabízených konfigurací ** Co vyzkoušet, když si můžete na notebook krátce sáhnout

Dva doplňky, díky kterým se konečně vyznáte na svém vlastním Facebooku
1. 03. 2017
** Jedni Facebook milují, druzí nenávidí ** Vyzkoušejte doplňky, které vám pomohou Facebook upravit ** A dají vám lepší přehled o vaší vlastní aktivitě

Dva doplňky, díky kterým se konečně vyznáte na svém vlastním Facebooku
1. 03. 2017
** Jedni Facebook milují, druzí nenávidí ** Vyzkoušejte doplňky, které vám pomohou Facebook upravit ** A dají vám lepší přehled o vaší vlastní aktivitě

4 aplikace, které vám pomohou z hardwaru vyždímat maximum
25. 02. 2017
** Taktování je nejsnadnější cestou k vyššímu výkonu ** S dnešními nástroji jej zvládne i méně zkušený uživatel ** Poradíme, v čem přetaktovat procesor i grafiku

4 aplikace, které vám pomohou z hardwaru vyždímat maximum
25. 02. 2017
** Taktování je nejsnadnější cestou k vyššímu výkonu ** S dnešními nástroji jej zvládne i méně zkušený uživatel ** Poradíme, v čem přetaktovat procesor i grafiku

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak
18. 02. 2017
** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

Vyhledávání ve Windows není dokonalé, zkuste to 5× jinak
18. 02. 2017
** V macOS funguje vyhledávání Spotlight, ve Windows podobně propracovaná funkce chybí ** Alternativy se zaměřují na rychlé hledání souborů i externí zdroje ** Mnohé mohou vyhledávání ve Windows kompletně nahradit

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní
16. 02. 2017
** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní
16. 02. 2017
** Facebook o nás ví vše, protože mu to sami řekneme ** V jeho nitru se skrývá mocný vyhledávač ** Mohou jej zneužít stalkeři, sociální inženýři a další nezbedníci

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák
13. 02. 2017
** Z označení procesorů Intelu se toho dá mnoho vyčíst ** Ze čtyř čísel se dozvíte něco o výkonu i grafickém jádru ** Poradíme, jak číst číselné označení i písmena na konci

Nevyznáte se ve značení procesorů Intelu? Tady máte tahák
13. 02. 2017
** Z označení procesorů Intelu se toho dá mnoho vyčíst ** Ze čtyř čísel se dozvíte něco o výkonu i grafickém jádru ** Poradíme, jak číst číselné označení i písmena na konci

Nejlepší freeware: vybavte si nový počítač kompletně zdarma
25. 12. 2016
** Naprostou většinu softwaru lze pořídit zdarma díky freeware nástrojům ** Vybrali jsme 11 hlavním kategorií a našli v nich nejlepší programy ** Často se lze spolehnout i na vestavěné funkce Windows 10

Nejlepší freeware: vybavte si nový počítač kompletně zdarma
25. 12. 2016
** Naprostou většinu softwaru lze pořídit zdarma díky freeware nástrojům ** Vybrali jsme 11 hlavním kategorií a našli v nich nejlepší programy ** Často se lze spolehnout i na vestavěné funkce Windows 10

Jak si naladit vánoční koledy přímo na internetu
23. 12. 2016
** Vánoční hudbu nemusíte přehrávat pouze na Youtube ** Speciální sekce s koledami a vánočními klasikami připravuje témě každá větší služba pro stream hudby

Jak si naladit vánoční koledy přímo na internetu
23. 12. 2016
** Vánoční hudbu nemusíte přehrávat pouze na Youtube ** Speciální sekce s koledami a vánočními klasikami připravuje témě každá větší služba pro stream hudby

Free HDD LED: Softwarová signalizace disků
23. 12. 2016
Pokud se nemůžete nebo jen nechcete spoléhat na LED diodu prozrazující aktivitu pevného disku na těle počítače či notebooku, pomůže vám zdarma dostupná aplikace.

Free HDD LED: Softwarová signalizace disků
23. 12. 2016
Pokud se nemůžete nebo jen nechcete spoléhat na LED diodu prozrazující aktivitu pevného disku na těle počítače či notebooku, pomůže vám zdarma dostupná aplikace.

Přečtěte si velké srovnávací testy PC zdrojů a gamepadů. Nový Computer je právě na stáncích
20. 12. 2016
Computer 1/17 má novou obálku, uvnitř je třicetistránkové Supertéma, dva velké testy, desítky recenzí, rad a návodů.

Přečtěte si velké srovnávací testy PC zdrojů a gamepadů. Nový Computer je právě na stáncích
20. 12. 2016
Computer 1/17 má novou obálku, uvnitř je třicetistránkové Supertéma, dva velké testy, desítky recenzí, rad a návodů.

Přečtěte si první číslo nového Computeru. Ode dneška ho najdete na stáncích
18. 12. 2016
Dnes vychází nové číslo časopisu Computer. Má novou obálku, uvnitř je třicetistránkové Supertéma, dva velké testy a desítky recenzí.

Přečtěte si první číslo nového Computeru. Ode dneška ho najdete na stáncích
18. 12. 2016
Dnes vychází nové číslo časopisu Computer. Má novou obálku, uvnitř je třicetistránkové Supertéma, dva velké testy a desítky recenzí.

5 praktických tipů, které využijete při sestavování rodokmenu na internetu
18. 12. 2016
** S rodokmenem začněte co nejdřív, dokud se ještě máte koho zeptat. ** Internetové služby jsou drahé, ale velmi užitečné. ** Nevěřte tomu, co zjistíte, ověřujte.

5 praktických tipů, které využijete při sestavování rodokmenu na internetu
18. 12. 2016
** S rodokmenem začněte co nejdřív, dokud se ještě máte koho zeptat. ** Internetové služby jsou drahé, ale velmi užitečné. ** Nevěřte tomu, co zjistíte, ověřujte.

Dočasné soubory Steamu mohou zabírat i několik gigabajtů. Jak se jich zbavit?
15. 12. 2016
** Klienti herní platforem mohou na disku zanechat i gigabajty nepotřebných dat ** K jejich odstranění lze využít nástroje, které je detekují a promažou automaticky ** Důkladnější očista může zahrnovat i vestavěné prohlížeče

Dočasné soubory Steamu mohou zabírat i několik gigabajtů. Jak se jich zbavit?
15. 12. 2016
** Klienti herní platforem mohou na disku zanechat i gigabajty nepotřebných dat ** K jejich odstranění lze využít nástroje, které je detekují a promažou automaticky ** Důkladnější očista může zahrnovat i vestavěné prohlížeče

Doplňky k počítači: jakou vybrat myš, sluchátka, reproduktory nebo tiskárnu
14. 12. 2016
** Poradíme, jaké periferie koupit napříč kategoriemi ** Vybrali jsme herní i pracovní myši s klávesnicemi, reproduktory či tiskárny ** Ve výběru nechybí ani herní doplňky jako sluchátka, gamepady nebo volanty

Doplňky k počítači: jakou vybrat myš, sluchátka, reproduktory nebo tiskárnu
14. 12. 2016
** Poradíme, jaké periferie koupit napříč kategoriemi ** Vybrali jsme herní i pracovní myši s klávesnicemi, reproduktory či tiskárny ** Ve výběru nechybí ani herní doplňky jako sluchátka, gamepady nebo volanty

Monitory pro náročné: devět modelů, které si zaslouží vaši pozornost
11. 12. 2016
** Monitory nad deset tisíc patří do dvou hlavních kategorií - pracovní a herní ** Právě nad touto částkou začínají použitelné 4K monitory ** Sehnat se dají i levnější modely s kalibrovanými panely

Monitory pro náročné: devět modelů, které si zaslouží vaši pozornost
11. 12. 2016
** Monitory nad deset tisíc patří do dvou hlavních kategorií - pracovní a herní ** Právě nad touto částkou začínají použitelné 4K monitory ** Sehnat se dají i levnější modely s kalibrovanými panely

Nejlepší notebooky nad 20 tisíc: poradíme, které teď chcete
7. 12. 2016
** V notebooku s cenou nad 20 tisíc nesmí chybět kvalitní displej a rychlé úložiště ** Za dalších deset tisíc můžete dostat navíc styl nebo výkonnější komponenty ** Vybírat můžete z různých velikostí i konstrukcí

Nejlepší notebooky nad 20 tisíc: poradíme, které teď chcete
7. 12. 2016
** V notebooku s cenou nad 20 tisíc nesmí chybět kvalitní displej a rychlé úložiště ** Za dalších deset tisíc můžete dostat navíc styl nebo výkonnější komponenty ** Vybírat můžete z různých velikostí i konstrukcí

11 tipů na dobrý stolní počítač: od základu po herní mašiny
4. 12. 2016
** Postavte si stolní počítač! Máme pro vás 11 vzorových sestav s rozpisem komponent ** Většina tipů cílí na hráče, věnujeme se ale i základnímu PC a počítačům na střih videa ** Nadělte si nový počítač třeba pod stromeček

11 tipů na dobrý stolní počítač: od základu po herní mašiny
4. 12. 2016
** Postavte si stolní počítač! Máme pro vás 11 vzorových sestav s rozpisem komponent ** Většina tipů cílí na hráče, věnujeme se ale i základnímu PC a počítačům na střih videa ** Nadělte si nový počítač třeba pod stromeček

Podívejte se, co se o vás dozví každý web jen tím, že ho navštívíte
21. 11. 2016
** Každá webová stránka o vás může zjistit informace o vašem počítači nebo vašem chování ** Zábavnou formou se můžete dozvědět, co všechno o vás web zjistí

Podívejte se, co se o vás dozví každý web jen tím, že ho navštívíte
21. 11. 2016
** Každá webová stránka o vás může zjistit informace o vašem počítači nebo vašem chování ** Zábavnou formou se můžete dozvědět, co všechno o vás web zjistí

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit
16. 11. 2016
** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Vybrali jsme modely, které budou plnit roli hlavního pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Ve výběru najdete také zařízení 2v1 využitelné i jako tablet

Nejlepší notebooky do 10 tisíc, které si teď můžete koupit
16. 11. 2016
** I pod hranicí desíti tisíc korun existují dobře použitelné notebooky ** Vybrali jsme modely, které budou plnit roli hlavního pracovního stroje i zařízení pro zábavu ** Ve výběru najdete také zařízení 2v1 využitelné i jako tablet

Jak sledovat nový The Grand Tour legálně
16. 11. 2016
** Jak použít Amazon Prime ** Kolik vás to bude stát ** Jak to případně snadno zrušit

Jak sledovat nový The Grand Tour legálně
16. 11. 2016
** Jak použít Amazon Prime ** Kolik vás to bude stát ** Jak to případně snadno zrušit

6 webových služeb a nástrojů, ve kterých si sestavíte rodokmen
7. 11. 2016
** Webové služby umožňují jednoduchou tvorbu rodokmenů i s vygenerováním diagramu ** Často umožní i porovnávání s cizími rodokmeny pro jednodušší bádání ** Dobře použitelné jsou také desktopové alternativy

6 webových služeb a nástrojů, ve kterých si sestavíte rodokmen
7. 11. 2016
** Webové služby umožňují jednoduchou tvorbu rodokmenů i s vygenerováním diagramu ** Často umožní i porovnávání s cizími rodokmeny pro jednodušší bádání ** Dobře použitelné jsou také desktopové alternativy

12 tipů pro Mapy.cz: Používejte je jako profík
26. 10. 2016
** Věděli jste, že Mapy.cz skrývají katalog rekordů a kuriozit? ** Znáte pokročilé mapové API pro vývojáře? ** Víte, že Mapy.cz vědí, kolik stojí benzín?

12 tipů pro Mapy.cz: Používejte je jako profík
26. 10. 2016
** Věděli jste, že Mapy.cz skrývají katalog rekordů a kuriozit? ** Znáte pokročilé mapové API pro vývojáře? ** Víte, že Mapy.cz vědí, kolik stojí benzín?

Návod: Vytvořte si vlastní mapu z OpenStreetMap
25. 10. 2016
Vzal jsem vektorová data z map OpenStreetMap. Pohrál jsem si s nimi v programu QGIS a vznikly pěkné obrázky se silniční sítí a vodou v České republice.

Návod: Vytvořte si vlastní mapu z OpenStreetMap
25. 10. 2016
Vzal jsem vektorová data z map OpenStreetMap. Pohrál jsem si s nimi v programu QGIS a vznikly pěkné obrázky se silniční sítí a vodou v České republice.

Nejlepší antivirové nástroje pro rychlou kontrolu souborů na webu
25. 10. 2016
** Podezřelá příloha e-mailu nebo neznámý spouštěcí soubor jsou kandidáty na online kontrolu ** Ta nemusí probíhat pouze v rámci běžného antivirového balíku ** Na webu existuje několik služeb, kam stačí soubor pouze nahrát a vyčkat na analýzu

Přečtěte si listopadový Computer: otestovali jsme přenosné reproduktory a 4K televize
19. 10. 2016
Poradili jsme s instalací Windows, výběrem nového mobilu a blokováním nevyžádaných hovorů.

5 nejlepších systémů, které lze využít při stavbě vlastního NASu
16. 10. 2016
** Vlastnoručně postavený NAS může nabídnout lepší funkce než běžně dostupný ** Zároveň lze vlastní stavbou síťového úložiště ušetřit ** Vybrali jsme systémy, které lze pro domácí NAS použít

4 způsoby, jak na internetu surfovat zcela anonymně
9. 10. 2016
** Anonymní režim v prohlížeči vám anonymitu nezaručí ** K dispozici je několik možností, jak skrýt svoji adresu i další identifikátory ** Nejúčinnější je stále Tor

Computer radí: Jak nastavit Wi-Fi router
7. 10. 2016
** základní nastavení routeru ** Volba bezpečnosti Wi-Fi ** prvotní instalace

6 povedených alternativních prohlížečů, kterými můžete nahradit Chrome, Firefox, Operu nebo Edge
3. 10. 2016
** Chrome je jasnou jedničkou mezi prohlížeči, ne každému však bude vyhovovat ** Existují však i jiné alternativy než Firefox a Edge ** Nabízí především rozšířené funkce a možnosti úprav

9 nejlepších programů na úpravu fotek. Placené i zdarma
26. 09. 2016
** Pro běžné úpravy fotek nemusíte pirátit Photoshop, vystačíte si s levnějšími programy ** Ceny pokročilých editorů se většinou vejdou do dvou tisíc korun ** Mnohdy stačí i bezplatné nástroje

Deset tipů, jak ovládnout Google: Vyhledávejte jako mistři
24. 09. 2016
** Vyhledávače jsou natolik dobré, že si poradí i s frází v běžné češtině ** Pokud to ale nebude stačit, můžete vyzkoušet pokročilé funkce ** Vybrali jsme ty nejzajímavější

Jak zastavit nechtěné programy na Windows? Koukněte na Plánovač úloh
23. 09. 2016
** V systému se mohou periodicky spouštět nechtěné aplikace ** Anebo si vyberou tu nejméně vhodnou chvíli ** Prozkoumejte Plánovač úloh na Windows

Vymazat se z internetu není možné, velkou část osobního obsahu však odstranit můžete
20. 09. 2016
** Online stopy i se svým jménem zanechá většina uživatelů internetu ** Jejich smazání nikdy nebude stoprocentní ** Poradíme, jak odstranit jejich větší část

Nejlepší programy pro střih videa na doma: 10 video editorů, ze kterých si vyberete
19. 09. 2016
** Adobe Premiere Pro ani Final Cut se pro běžné uživatele příliš nehodí ** Programy na domácí střih většinou stojí do dvou tisíc ** V desítce nejzajímavějších najdete i 3 videoeditory dostupné zdarma

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály
11. 09. 2016
** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

5 tipů, jak z Ulož.to stahovat rychleji a efektivněji
5. 09. 2016
Ulož.to je populární české úložiště, které se, ruku na srdce, proslavilo hlavně díky warezu. Moralizovat ale nebudeme a naopak nabídneme pět tipů, jak z něj efektivněji stahovat filmy.

4 pomocníci, kteří pomohou nalézt a smazat duplicitní soubory
3. 09. 2016
**Především duplicitní fotky a hudba může zbytečně zabírat místo na disku ** Specializované aplikace vyhledají totožné soubory ** Jejich mazání lze provést ručně nebo automaticky

5 služeb, kde lze sledovat přímé přenosy z hraní her
27. 08. 2016
** Přímé přenosy z hraní her už zdaleka nepatří jen k turnajům ** Kdokoliv může do světa streamovat svoje virtuální snažení ** Twitch je zatím dominantní, konkurence však roste

Testlab: Jak dobře vyberete studentský notebook
23. 08. 2016
** Studenti mají dost nesourodé požadavky na notebooky: vysoký výkon, dlouhá výdrž, pohodlí, přenositelnost, kvalitní zpracování, nízká cena ** Otestovali jsme devět notebooků, které nabízí dobrý kompromis těchto vlastností

Nejlepší nástroje pro úpravu sportovních aktivit v GPX
20. 08. 2016
** Trackování sportovních aktivit patří ke stále oblíbenějším ** Pokud zapomenete záznam vypnout, hodí se jeho následná úprava ** Pomoci mohou desktopové i webové aplikace

Microsoft má problém, uživatelům zamrzá Windows 10 po instalaci Anniversary update
8. 08. 2016
** po instalaci výroční aktualizace některým uživatelům zamrzne systém ** Závažná chyba znemožní další práci, její odstranění zpravidla obnáší přeinstalování systému

5 aplikací, které zajistí nejbezpečnější komunikaci díky end-to-end šfrování
6. 08. 2016
** Poptávka po šifrované komunikaci roste a to nejen mezi webmaily ** Komunikaci se šifrováním end-to-end se naučí i Facebook ** Vybrali jsme pětici bezpečných komunikátorů

12 tipů pro Google Maps: Používejte mapy jako profík
4. 08. 2016
** Věděli jste, že lze zapnout čerstvé letecké snímky? ** Víte, že můžete sbírat body za vylepšování map? ** Tušíte, kdy bylo naposledy nafoceno vaše město?

Microsoft nabízí nový způsob, jak upgradovat na Windows 10. Opět zdarma
1. 08. 2016
** Nárok na bezplatný přechod na Windows 10 oficiálně skončil ** Microsoft však udělal jednu výjimku, na Windows 10 lze zdarma přejít stále ** Musíte si ale aktivovat některou z asistenčních funkcí

Weby, kde najdete nejlepší tapetu pro pracovní plochu
30. 07. 2016
**Pokud se nespokojíte s výchozí tapetou v systému, najdete na webu miliony obrázků na pozadí ** Využít lze specializované stránky s možností filtrování ** Možností jsou i fotobanky umožňující stahovat ve vysokém rozlišení

Už jen tři dny! Neotálejte s přechodem na Windows 10, jinak budete platit
26. 07. 2016
** Chcete-li využít nabídku přechodu na Windows 10 zdarma, tak už neotálejte ** Zůstávat u starších verzí systému nemá pro většinu běžných uživatelů smysl, musí k tomu být nějaké specifické důvody ** Microsoft nabídku bezplatného přechodu neprodlouží

Zkuste ngrok: vystaví službu na lokálním počítači do internetu
26. 07. 2016
** můžete obejít NAT a firewall v cestě z internetu ** jednoduché spuštění bez instalace ** zadarmo, když nechcete vlastní název serveru

OneDrive se naučil nová kouzla s fotkami. Umí automaticky třídit nebo hledat Pokémony
25. 07. 2016
** OneDrive má nové funkce pro organizaci fotek ** Dokáže generovat automatická alba nebo filtrovat podle obsahu obrázků, stejně jako Fotky Google ** Microsoft se svezl na Pokémánii, ačkoli Pokémon Go pro Windows neexistuje

5 nástrojů, které pomohou vyhledat zapomenuté licenční klíče k softwaru
23. 07. 2016
**Pokud ztratíte krabici od Windows nebo Office, lze vydolovat licenci ze systému ** Aplikace dokážou zjistit klíče až osmi tisíc programů ** Základem je schopnost uložit všechny klíče do souboru

5 aplikací, jimiž lze nahradit zdražený Evernote
16. 07. 2016
** Evernote před měsícem zdražil placené tarify a zásadně osekal ten neplacený ** Konkurence nabízí aplikace na webu i pro mobilní platformy ** Za většinu z nich není třeba platit

Jak proměnit starý notebook v raketu? Nejen přechodem na SSD
12. 07. 2016
** Můj laptop toho má už hodně za sebou ** A tak dostal místo disku SSD ** A také větší RAM, novou klávesnici a výkonnější Wi-Fi

V Messengeru na vás čeká 11 tisíc robotů. Na něco se jich zeptejte
3. 07. 2016
** Messenger nabízí více než 11 000 botů ** Jsou to zpravidla jednoduché odpovídače webových služeb ** Najdete tam média i praktické aplikace

Nejlepší webové nástroje pro čtení RSS kanálů
2. 07. 2016
** RSS kanály byly postupně nahrazeny sociálními sítěmi ** Konzervativnější uživatelé u nich však stále zůstávají ** Vybrali jsme čtyři nejlepší

5 nejlepších programů pro rozšíření schránky ve Windows
19. 06. 2016
** Systémovou schránku nemusíte využívat jen pomocí zkratek Ctrl+C a Ctrl+V ** Rozšiřující aplikace přinesou historii použití včetně vyhledávání ** Schránka může být sdílena s dalšími zařízeními

7 nejlepších programů pro správu souborů: Total Commander má silnou konkurenci
13. 06. 2016
** Pro mnohé uživatele je pokročilý souborový správce nedílnou součástí počítače ** Umožňují pokročilou práci díky hromadným úpravám nebo filtrům ** Total Commander má alternativy na Windows, OS X i Linuxu

Fotbal online: jak sledovat EURO 2016 na internetu
10. 06. 2016
** Celý červen bude patřit evropskému šampionátu ve fotbalu ** Poradíme, kde koukat na oficiální i neoficiální přenosy ** Hráče národního týmu můžete sledovat na sociálních sítích

7 služeb a nástrojů, které posunou používání Spotify na novou úroveň
3. 06. 2016
** Spotify nemusíte konzumovat pouze ve webovém rozhraní ** Existují alternativní klienti i mnoho nástrojů ** Umožní objevovat interprety, spravovat playlisty a další

Potraviny online: 11 služeb, kde si koupíte rohlík, a to zdaleka nejen v Praze
28. 05. 2016
** Pokud se vám pro nákup nechce do supermarketu, nechte si jej přivést domů ** Zboží lze objednávat na webu i v aplikacích ** Některé služby za vás objedou i menší specializované prodejny

5 věcí, které jste o své tiskárně nevěděli, ale dost vás překvapí
26. 05. 2016
** Víte třeba, proč mají tiskárny na zapínacím tlačítku nejčastěji kosočtverec s čárkou? ** Pozor, tiskárna může být spotřebičem s největší spotřebou ** Aktuálně používaný toner lze rozpustit i v rukou

Nejlepší aplikace a služby pro záznam sportovních výkonů
16. 05. 2016
** Fitness aplikace umožní zaznamenat všechny sportovní aktivity ** Nabízí také přehledy, které lze využít jako tréninkový deník ** Pro běhání existují aplikace pro netradiční motivaci

Návod: Jak správně nastavit NAS
16. 05. 2016
** nový pořad vás provede správným nastavením IT techniky **průvodci budou odborní redaktoři časopisu Computer ** dnes se dozvíte, jak správně nastavit NAS

Hokej online: kde sledovat mistrovství světa v hokeji 2016
6. 05. 2016
** Existují různorodé možnosti, jak sledovat letošní hokejové mistrovství ** Na online přenosy s českým komentářem se můžete dívat i ze zahraničí ** Nemusíte se omezovat jen na televizi, internet nabízí i jiné zábavné možnosti sledování hokejových informací

5 nejlepších nástrojů pro sledování času stráveného u počítače
1. 05. 2016
**Analýzou času tráveného u počítače můžete zjistit jakou část pracovní doby prokrastinujete ** Vhodné aplikace vám také pomohou vyčíslit cenu daného projektu ** Některé mohou být propojené i s kalendářem

Nejlepší webové aplikace pro správu a sdílení fotek
28. 04. 2016
**Google v únoru ukončil fungování Picasy a všechny fotky přesunul na Photos ** Google Photos je docela specifická služba a nemusí každému vyhovovat ** Vybrali jsme alternativní služby pro tvorbu galerií i rychlé sdílení