Dům a zahrada


Inspirujte se: Samolepky na zeď
18. 12. 2017
Samolepicí dekorace byly velkým hitem před několika lety a jejich sláva už trochu vyšuměla. Pořád je to však dobrý a levný nápad, jak oživit interiér, zvláště když je dneska spousta firem vyrábí na míru.

Udělejme si ve světle jasno (II)
18. 12. 2017
Minule jsme se podívali na žárovky pěkně podrobně. Ukázali jsme si, jaké jsou druhy, že příkon není směrodatný a jaké barvy mohou vyzařovat žárovky. Dnes se podíváme dál. Třeba na životnost.

Dům, kde panoráma je vším
17. 12. 2017
Dnes vás zavedeme do domu v Brazílii. Architektonicky není nijak výjimečný. To, co ho činí originálním, je jeho otevřenost a propojení s nádhernou krajinou. Je sám její součástí.

Basketbalová hvězda NBA LeBron James se stěhuje do Brentwoodu
16. 12. 2017
Jak mnozí fanoušci basketbalu vědí, jméno LeBrona Jamese je neodmyslitelně spojeno s klubem Cleveland Cavaliers a s Ohiem. Nyní však investoval 23 milionů dolarů do nového sídla v Brentwoodu, nedaleko Los Angeles.

Česká architektura: Klasika moderně
15. 12. 2017
I klasický dům může být moderní. Standard lze pojmout nestandardně. Tradiční tvary mohou být doplněny netradičními. Nevěříte? Podívejte se na dům od 3K Architects, který právě začíná růst.

Jak na zimní údržbu solárních panelů
15. 12. 2017
Pošmourné počasí a hustě zatažená obloha snižují výkonnost fotovoltaických systémů na minimum. Když se k tomu přidá sněhová pokrývka, elektřina se nevyrobí žádná. Pomůže, když sníh z panelů oprášíme?

Co se starým zrcadlem?
15. 12. 2017
Většinou je velký vánoční úklid, rekonstrukce nebo stěhování to, co nás donutí přebrat staré věci a s některými se rozloučit. Pokud je harampádí najednou víc, než bychom čekali, je nejjednodušší věci odvézt do sběrného dvora, kde s nimi patřičně naloží. Máte-li ale jen pár kousků a chcete se jich zbavit vyhozením do kontejneru, pak se zastavte a zamyslete se, kam co patří. Můžete vyhodit třeba zrcadlo do koše na sklo?

K zimě patří bílá aneb Objevte kouzlo a eleganci bílých dekorací
14. 12. 2017
Se zimou máme spojené Vánoce, cukroví, stromeček, ale také sněhovou nadílku, lyžování a další zimní radovánky. Mnoho z nás si při představě zimy vybaví zasněžené obrázky Josefa Lady.

Cesmína ostrolistá: legendami opředený vánoční keř
14. 12. 2017
Čím je pro Čecha jmelí, je pro Angličana cesmína ostrolistá. Ačkoli u nás tento keř jako vánoční symbol zcela nezdomácněl, jeho vroubkované listy a červené kuličky přímo vybízejí k adventním aranžmá. Dnes se proto stále více objevuje i na našich zahrádkách.

Topné kabely pro venkovní použití
13. 12. 2017
Vytápět venkovní prostory zní jako vyhazovat peníze z okna. Snažíme se zateplovat budovy, abychom museli topit co nejméně, tak proč bychom místo toho měli plýtvat elektřinou na topení venku? Někdy to ale není tak docela od věci.

Keřkovské rohlíčky: nejlepší odrůda brambor na vánoční salát
12. 12. 2017
Vánoce se kvapem blíží a s nimi příprava štědrovečerního menu. Většina z nás si jej neumí představit bez tradičního kapra a bramborového salátu. Už jste na jeho přípravu vyzkoušeli českou odrůdu keřkovské rohlíčky?

Dům&Zahrada už má na stáncích první číslo roku 2018
12. 12. 2017
Rok 2017 už můžeme považovat za uzavřený a přichází rok 2018. Jaký bude? To vám neřekneme. My se budeme snažit stále víc, aby náš časopis přinášel zajímavá témata, krásné domy, spousty inspirace…

Nábytek z palet: levný originál, nebo drahý šunt?
12. 12. 2017
Paletový nábytek bývá prezentován jako jedna z nejlepších variant, jak zařídit byt ekologicky a zároveň za hubičku. Je tomu opravdu tak?

Na Vánoce má být rodina pohromadě – máte kam uložit návštěvy?
11. 12. 2017
Vánoce jsou svátky, které spojují rodiny i přátele. Tradice vánočního setkání celé rodiny u štědrovečerní večeře přivádí ke společnému stolu i ty členy rodiny, kteří k vám cestují zdaleka. Abyste si návštěvu užili a členům rodiny umožnili strávit v rodinném kruhu více dnů, než jen Štědrý večer, je třeba najít pro ně místo na spaní.

Jak předejít plísním v bytě
11. 12. 2017
Patří odstraňování plísně na stěnách k vašemu domácímu zimnímu koloritu? Zlobíte se, že vaše nová okna nedýchají? Zaměřte se na původce problémů – vlhkost a naučte se s ní vycházet v dobrém. Podíváme se, jak na to.

Vše, co potřebujete vědět o zákonech týkajících se žump
11. 12. 2017
Bezodtokové odpadní jámy jsou ideálním řešením odpadních vod zejména v rekreačních oblastech, u chalup, chat nebo zahradních domků. V těchto místech totiž často bývá ztížené připojení ke kanalizaci.

Pět tipů na vánoční dárky z rostlinné říše
11. 12. 2017
Rostlina v květináči jako dárek? Proč ne. Víte-li o obdarovávané osobě, že má vášeň pro kaktusy, nebudete mít problém ani s výběrem. Co ale darovat třeba kamarádce z práce, o které nevíte, jestli vůbec pokojovky pěstuje?

Dárek na poslední chvíli!
11. 12. 2017
Darujte svět: Darujte předplatné National Geographic. Objednávku stihnete vyřídit i 24. prosince. Pod stromeček stačí jenom zabalit dárkový certifikát, který jednoduše stáhnete na www.predplatneNG.cz.

Světová architektura: Dům naruby
10. 12. 2017
Domy mají většinou tradiční rozvržení – v přízemí je společenské patro a po schodech nahoru pak soukromé pokoje. Jenže co když to někdo vymyslí jinak? Zboří se svět?

Herečka Kyle Richards a Mauricio Umansky se loučí se svým domovem v Beverly Hills
9. 12. 2017
Hollywoodská hvězda ze seriálů Kriminálka Las Vegas nebo Pohotovost prodává luxusní nemovitost za necelých 7 milionů dolarů.

Udělejme si ve světle jasno
8. 12. 2017
Stačí zmáčknout vypínač a je světlo. Tak jednoduché to dneska je. Jenže i obyčejná žárovka potřebuje dost přemýšlení. Doba Edisonových žárovek pominula. To, co si dnes našroubujete do patic vašeho lustru, dokáže zamotat hlavu mnoha vědním oborům.

Jak rozeznat nosnou zeď od příčky
8. 12. 2017
Když má být rekonstrukce udělaná pěkně zgruntu, někde budete chtít něco vybourat. Jak ale poznáte, že se vám po bourání zvolené zdi nezřítí celý dům?

Voňavé zimní dekorace z citrusových plodů
7. 12. 2017
K Vánocům patří neodmyslitelně vůně vánočních stromků, koření, ořechů a citrusů. Pokud vám nějaké pomeranče, mandarinky nebo grepy doma přebývají, nemusí skončit jenom na vašem jídelníčku.

Keře a keříky, které kvetou v zimě
7. 12. 2017
Zdálo by se, že v mrazivém zimním období nemůže venku nic rozkvést. Podívejme se na výjimky, které odolávají pravidlu mocné přírody.

Co s oloupanou pomerančovou kůrou
6. 12. 2017
Nebudeme si nalhávat, že pomeranče, které kupujeme v obchodech, nejsou stříkané hromadou chemických látek. Používat tedy kůru z pomerančů k vaření je trochu ošidné. Ale my vám poradíme, co s kůrou, abyste ji využili.

Deset tipů pro lepší vánoční pečení
6. 12. 2017
Mnohé domovy už voní čerstvě upečenými perníčky a další cukroví je na plánovací listině. Pokud si u válu nejste zcela jisti v kramflecích, možná vám pomohou následující vychytávky, se kterými dosáhnete perfektních výsledků.

Prosinec v zahradě – čas odpočinku i příprav na nový rok
5. 12. 2017
Pokud jste všechno nestihli během podzimu, můžete v prosinci na zahradě dokončit některé podzimní práce nebo si připravit čerstvou dávku vitaminů a zasít semínka některých květin.

Uměle vyrobené, a přitom bez plastu: marmoleum a organické podlahy
5. 12. 2017
Podlahy z PVC se dnes prodávají v nezměrném množství dekorů, snadno se udržují a bývají i dost odolné. Někomu ale vadí, že je to prostě "plast". Proto byly vyvinuty podlahové materiály, které PVC na pohled připomínají, ale přitom obsahují jen přírodní látky.

Avokádo: zdravý tuk přelahodné chuti
4. 12. 2017
Oválné či hruškovité plody s máslovitou dužinou a tvrdou peckou uprostřed, známé jako avokáda, pocházejí z hruškovce přelahodného. Už název této dřeviny napovídá, že půjde o výbornou pochoutku.

Dům v hliníkovém kabátu
3. 12. 2017
V Bangkoku, na ulici Phutthamonthon Sai je postaven nový dům. Navenek má hliníkovou fasádu, která dodává domu moderní vzhled, uvnitř zase pocit soukromí.

Simon Cowell zaplatil 25 milionů dolarů za luxusní bydlení v Malibu
2. 12. 2017
Porotce soutěže X Factor, Simon Cowell, si koupil nové sídlo. Společně se svou partnerkou Lauren a synem si bude užívat v tomto luxusu s výhledem na Tichý oceán.

V Plasích se po více než 50 letech znovu vaří knížecí pivo
2. 12. 2017
Pivovar v Plasích na Plzeňsku patřil na začátku minulého století k největším ve svém okolí. Svědčí o tom i rozsáhlý pivovarnický areál, jehož kompletní rekonstrukce byla dokončena před dvěma lety. V hlavní budově pivovaru vzniklo unikátní Centrum stavitelského dědictví Národního technického muzea, projekt ale počítal i s obnovou tradice vaření piva. V budově bývalých ležáckých skladů tak vznikl Knížecí minipivovar.

Adventní věnec – vyrobte si vlastní!
1. 12. 2017
Již tuto neděli nadchází advent, a proto v mnoha domácnostech jistě nebude na stole chybět adventní věnec, který nám bude ukazovat čas zbývající do Vánoc.

Proč je jmelí zázračné?
1. 12. 2017
Vánoce přicházejí a my zavěšujeme nad stoly, do dveří a na další místa jmelí, které nám má přinášet lásku a štěstí. Proč zrovna tento stromový parazit, který na jedné straně léčí a na straně druhé je jedovatý, nám dává takovou boží milost?

Vyzdobte si domov barborkami podle staré tradice
1. 12. 2017
Bezesporu jsou to hlavně staré lidové zvyky, co činí předvánoční období tak magickým. Jedním z nich je trhání větviček na svátek sv. Barbory. Jak o ně pečovat, aby do Vánoc rozkvetly?

Jak připevnit koupelnové doplňky bez vrtání
30. 11. 2017
Vrtání do kachliček není příjemná práce, a navíc v sobě nese riziko nevratného poškození obkladu. Podívejme se na možnosti, jak se vrtání v koupelně vyhnout.

Nejlepší architektura za rok 2017 je pod zemí v Pavlově
29. 11. 2017
Ta nejlepší česká architektura je už druhý rok oceňována Cenou za architekturu. V ročníku 2017 si hlavní cenu převzali Radko Květ a Pavel Pijáček za realizaci Archeoparku Pavlov.

Inspirujte se: Nástěnné hodiny
29. 11. 2017
Dávno jsou pryč doby, kdy nástěnné hodiny nesměly chybět v žádné domácnosti. Chcete-li vědět, kolik je hodin, stočíte zrak na mobil, který máte vždy po ruce. Nač tedy věšet hodiny na stěnu?

Čas jedlých kaštanů je tady
28. 11. 2017
Vánoční trhy, svařené víno nebo horký punč a neodmyslitelné papírové kornouty s pečenými jedlými kaštany, tak si mnozí z nás představují období adventu, který máme již za dveřmi.

Pět tipů, jak se nesedřít vánočním úklidem
28. 11. 2017
Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Těm třem klidným dnům ovšem obvykle předchází měsíc stresové honičky: v práci se honí termíny jak divé, do toho musíte shánět dárky a pulírovat byt. Místo magické vánoční atmosféry pociťujete jen únavu. Je-li to i váš případ, čtěte dále.

Jablko sváru: Plot
27. 11. 2017
Zatímco například ve Spojených státech amerických není zvykem ohraničovat soukromé pozemky plotem, v České republice je to naopak běžné. Neoplocený pozemek je v našich končinách spíše raritou. A tak není výjimkou, že právě plot je problém sousedských vztahů.

Každá trouba peče jinak aneb Jak nespálit vánoční cukroví
27. 11. 2017
Ať už máte stařičkou troubu, která už pomalu dosluhuje, nebo zánovní kombinovanou s řadou volitelných programů, nikdy se nemůžete přesně řídit instrukcemi v receptu typu: pečte dvacet minut při 180 °C. Čím to je a jak tedy péct?

Světová architektura: Sestry
26. 11. 2017
Majitelé si koupili malý dům na samotě u kanadského jezera La Malbaie. Nádherný romantický domeček, který byl původně využíván jako lovecký zámeček. Jenže tahle miniaturní krása nemůže splňovat potřeby pro trvalé bydlení. A tak…

Johnny Depp prodal poslední ze svých pěti unikátních apartmánů v luxusním domě v L. A.
25. 11. 2017
I poslední z pěti apartmánů ve stylu art deco se herci Johnnymu Deppovi povedlo prodat, a to za 1,4 milionů dolarů.

Kolik (skutečně) zaplatíte za dům na klíč
24. 11. 2017
Ne každý se cítí jako Bořek stavitel, aby stavěl svépomocí. Potom srovnává nabídky domů na klíč a dívá se hlavně na ceny. Co však taková cena v katalogu představuje? Nebudou celkové náklady nakonec vyšší?

Miniseriál o nádobí. Jaký materiál je nejlepší? 4. díl – hliník a měď
23. 11. 2017
Dokupujete hrnce nebo pánve do kuchyně, nebo jste si pořídili novou varnou desku, na které to vaše stávající nádobí nemůžete používat? Který materiál je na vaření nejlepší? Co je zdravé a co ne?

Výhody a nevýhody korkové podlahy
23. 11. 2017
Z korku se zdaleka nevyrábějí jen zátky na víno. Z korku můžete mít boty, peněženku, různé dekorace nebo třeba i pěknou podlahu. Na dotek bude příjemná, na našlápnutí pružná, a kromě toho nebude ani drahá, přestože jde o naprosto přírodní materiál.

Prostor a výhled nad Berounem
22. 11. 2017
Dům, který dnes navštívíme, není nijak výrazný. Je to takový typický moderní dům v základních kubických tvarech, který svou jednoduchostí, ale i prostorností a zajímavými řešeními, může oslovit třeba i vás.

Můžeme jíst okrasné feferonky?
22. 11. 2017
Rozum napovídá, že rostliny, které jsou klasifikovány jako okrasné, nebudou k jídlu. Ale jazýček nás svádí k tomu, abychom jednu z těch krásných malých feferonek v květináči zkusili nakrájet do omáčky na špagety, třeba to bude mít říz. Otrávíme se?

Jak pěstovat bramboříky, aby vydržely co nejdéle krásné?
21. 11. 2017
Bramboříky jsou oblíbenými květinami, které si v zimě pěstujeme za okny na parapetech nebo na vánočních stolech. Jak se o ně starat, aby vydržely kvést co nejdéle?

Koberce: Materiály, vzory, trendy
21. 11. 2017
Už to tak bývá, že když něco vyjde z módy, za nějaký čas se to zase vrátí na výsluní, i když třeba v pozměněné a modernizované podobě. Stejně tak se to má s koberci.

Libavka poléhavá aneb Indiánská zubní pasta
20. 11. 2017
Libavka poléhavá má výhodu, že je mrazuvzdorná. Tento malý plazivý keřík s plody připomínajícími brusinky proto uvítáte zejména tehdy, když nechcete mít na zahradě přes zimu jenom holou zem.

Tři varianty kuchyně propojené s obývákem
20. 11. 2017
Naše pravidelná čtenářka paní Biela nás požádala o pomoc s vyřešením kuchyně ve starém panelákovém bytě, kterou by rekonstrukcí chtěla propojit s obývacím pokojem. Poslala nám dlouhý seznam požadavků. Jak si s nimi poradí naši návrháři, se dozvíte v článku.

Neuvěřitelná knihovna
19. 11. 2017
Světová architektura posouvá své hranice nejrychleji v Číně. Tato země investuje do nových netradičních forem tolik peněz, jako celý zbytek světa dohromady. Příkladem budiž třeba netradiční knihovna v Tianjinu.

Jason Biggs koupil pro svou rodinu nový apartmán
18. 11. 2017
Populární představitel Jima Levensteina z komediální trilogie Prci, prci, prcičky Jason Biggs se svou manželkou spisovatelkou Jenny Mollenovou se rozhodli zainvestovat do nové nemovitosti.

Miniseriál o nádobí. Jaký materiál je nejlepší? 3. díl – nerezové materiály
17. 11. 2017
Dokupujete hrnce nebo pánve do kuchyně, nebo jste si pořídili novou varnou desku, na které to vaše stávající nádobí nemůžete používat? Který materiál je na vaření nejlepší? Co je zdravé a co ne?

Koupelnové novinky krásné i účelné
17. 11. 2017
Pojďme si naplánovat koupelnu. Může, ale i nemusí to být koupelna zcela nová. Můžete naplánovat kompletní rekonstrukci nebo třeba jen drobnosti, jako pořadače do šuplíku.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž
17. 11. 2017
Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Sedm tipů, jak snížit účet za energie
17. 11. 2017
Malá úspora je také úspora. A když se přidá jedna k druhé, už je viditelnější. Ke snížení účtu za energie stačí drobné triky, které nevyžadují žádnou investici ani zvláštní úsilí... jen je třeba na ně pamatovat.

S tepelným zářičem si prodloužíte léto
16. 11. 2017
Milujete grilovací sezonu nebo zkrátka rádi posedíte večer venku nad sklenkou dobrého vína? S tepelným zářičem vám bude teplo i bez horkého letního počasí.

Plastová okna a jejich mouchy: Jak je vychytat?
16. 11. 2017
Říká se, že plastová okna jsou téměř bezúdržbová. My si teď vysvětlíme, co v tomto případě znamená slovo "téměř".

Recenze: Praha, zelenina a bylinky
15. 11. 2017
Je před Vánoci a hromádka knih na recenzi se na všech redakčních stolech stále zvyšuje. I u nás. První předvánoční várka recenzí tak je tady. Podíváme se do neznámé Prahy, uvaříme si něco ze zeleniny a z bylinek si uděláme třeba nějakou pleťovou masku.

Děti pomáhají v předvánoční kuchyni: zábavně a bezpečně
15. 11. 2017
Děti se na Vánoce těší... inu, jako malé děti. Předvánoční rituál pečení cukroví je magicky přitahuje a nemůžeme se divit, že u něj nechtějí chybět. Jak je do příprav zapojit a neztratit přitom nervy?

Vřesy a vřesovce zkrášlí vaše balkony v chladných dnech
14. 11. 2017
Pěstovat vřesy na záhonech je krásné, ale poměrně náročné, protože potřebují přirozeně kyselou lehčí a dobře propustnou půdu, která mnoha jiným rostlinám nesvědčí. Ale pěstování v nádobách je snadné a efektní a váš balkon nebo terasa s nimi dostanou nový šmrnc.

Poslední číslo časopisu Dům&Zahrada tohoto roku je v prodeji
14. 11. 2017
Už je to tady. Zima přišla, na silnicích je sníh a led a na zahrádkách ticho. Jen občas se zde mihne nějaký ptáček přilétající ke krmítku, zahrádkář rychle zakrývající poslední zapomenuté květiny nebo stavebník zkoumající, jestli ta nová okna drží. A uvnitř domů pak čtenáři našeho časopisu.

Ložnice: Pět tipů pro příjemný zimní spánek
14. 11. 2017
Taky byste nejraději zalezli na zimu jako medvědi? Bohužel, do práce se musí, ale ložnice přesto může být útulným útočištěm, kde se bude v zimě spát jako v doupěti. Jak na to?

Faunu na zahradě podpoří zimní úkryty pro ježky a užovky
13. 11. 2017
Zahrada není jen o pěstování zeleně, okrasných květin a ovocných stromů. Hledají si sem cestu i drobní živočichové, kteří chrání úrodu před škůdci a posouvají nás do těsnějšího kontaktu s volnou přírodou. Jak je přilákat a udržet?

Realizace nové podlahy bez vysychání, bez prasklin
13. 11. 2017
Ať už jste se pustili do rekonstrukce, nebo finišujete novostavbu, je dozajista vaším cílem zkrátit dobu realizace na minimum. Čas jsou totiž peníze a na stavbě to platí dvojnásob. Stačí ale vybírat ty správné technologie a můžete si dobu výstavby/rekonstrukce zkrátit až o týdny.

Zastávka Nižbor žije Tomášem Hanákem
13. 11. 2017
Zastávka Nižbor, restaurace Tomáše Hanáka, bude v příštím roce vstupovat do šesté sezony. Toto poetické místo působí na veřejnost doslova jako magnet. A tak si na stránkách podniku můžete všimnout nenápadné poznámky: Pokud si chcete návštěvu užít, choďte nejlépe ve všední den a mimo hlavní sezonu.

Společné bydlení manželů i nesezdaných párů
13. 11. 2017
Vstup do manželství je zásadním životním rozhodnutím. Nejen manželé, ale i nesezdané páry si často kladou různé otázky v souvislosti s jejich bydlením. Nový občanský zákoník (NOZ) přinesl v § 743 a násl. podrobnou úpravu týkající se bydlení manželů, a to jak bydlení v soukromém vlastnictví, tak i bydlení nájemního.

Světová architektura: S bazénem v patře
12. 11. 2017
O přístavbách domů jsme tu už napsali desítky článků. Ukázali jsme vám prosklené přístavby obývacích pokojů, bazény i celá ložnicová patra. Tahle cihelná přístavba je pro auto, návštěvy a bazén.

Nahlédněte do nového domova skvělé tenistky Sereny Williams
11. 11. 2017
Luxusní nemovitost v Beverly Hills zakoupila tenisová hvězda za 6 680 000 dolarů. Jak si bude žít jedna z nejlepších hráček, která kdy vstoupila na antukové kurty?

Pojďte si tento víkend vyzkoušet pasivní dům na vlastní kůži
10. 11. 2017
Předsudků a neznalosti se nejlépe lidé zbaví vlastní zkušeností a setkáním s lidmi, kteří už tyto zkušenosti dlouhodobě mají. Platí to ve všem. I v pasivních domech. A své předsudky a mezery ve vzdělání můžete zahladit právě tento víkend.

Náčiní pro odklízení sněhu: Jste připraveni?
10. 11. 2017
Silničáře první sníh určitě zase překvapí, ale my se na něj raději připravíme už teď. Okolí domu tak budeme moci udržovat čisté a bezpečné hned od chvíle, kdy kraj začnou zasypávat první sněhové vločky.

Miniseriál o nádobí. Jaký materiál je nejlepší? 2. díl – keramika a sklo
9. 11. 2017
Dokupujete hrnce nebo pánve do kuchyně, nebo jste si pořídili novou varnou desku, na které to vaše stávající nádobí nemůžete používat? Který materiál je na vaření nejlepší? Co je zdravé a co ne?

Kamélie: královna zimních zahrad
9. 11. 2017
Někdy se jí říká zimní čajová růže, málem se jmenovala velbloudka. Kamélie japonská rozkvétá v zimních měsících, v bytě vytápěném ústředním topením ji ale pěstovat nelze. Potřebuje chlad a dostatečnou vlhkost vzduchu.

Ekologická alternativa zateplení (II.)
8. 11. 2017
Zateplujete? Co takhle místo plastu na domě a rozprášených kuliček v širokém okolí začít myslet ekologicky a zateplit něčím, co na téhle planetě nenechá takovou stopu? Minule jsme se podívali na dřevovláknité desky a konopí, dnes budeme zateplovat papírem, ovčí vlnou a slámou.

Jak vybavit bezbariérovou koupelnu
8. 11. 2017
Bezbariérový prostor není určen jen pro vozíčkáře. Potřebují ho všechny osoby s omezenou možností pohybu či orientace, tedy i starší lidé, osoby po úrazu nebo po těžké operaci v rekonvalescenci. Jak jim přizpůsobit koupelnu?

Tepelné čerpadlo: oblíbený způsob vytápění, který ušetří peníze
7. 11. 2017
Určitě jste už přemýšleli o tom, jak odlehčit finančnímu rozpočtu. Jednou z možností, jak snadno ušetřit peníze, je změnit způsob vytápění.

Kadeřávek – zdravá, křupavá zelenina, kterou můžete mít na zahradě i v zimě
7. 11. 2017
Stejně zdravý a chutný jako kapusta, ale odolnější, takže jeho listy na záhonech můžete sklízet i během zimy – takový je kadeřávek, který si vydobyl své místo v našem jídelníčku.

Podlahové vytápění: Elektrické, nebo teplovodní?
7. 11. 2017
Vyhřívaná podlaha znamená naprostý komfort: můžete chodit po bytě naboso i v zimě, děti se mohou válet po zemi, aniž byste se obávali, že nastydnou. Který typ podlahového vytápění ale zvolit? Bude pro vás výhodnější elektrické, nebo teplovodní?

Které rostliny vybrat do zimní zahrady
6. 11. 2017
Zimní zahrady nabízejí ideální podmínky pro pěstování exotických rostlin. Jejich výběr se odvíjí od odpovědi na zásadní otázku: je vaše zimní zahrada vytápěná?

Navštivte pasivní domy a proberte s majiteli, jak se jim v nich žije
6. 11. 2017
Zajímá vás, jak se žije v pasivním domě? Tedy v domě, který je perfektně zaizolovaný, aby z něj neunikalo teplo? Straší vás to? Pokud ano, tak není nad osobní zkušenost. Podívejte se do pasivních domů, popovídejte si s jejich majiteli. Třeba poznáte, že pasivní dům není nepřátelský dům.

Chcete spokojeně bydlet? Nepodceňujte zvukovou izolaci!
6. 11. 2017
Podle průzkumu Světové zdravotnické organizace lidé jako největší překážku pro spokojené bydlení jmenují nadměrný hluk. Nejvíce si stěžují na hluk z dopravy a na hluk ze sousedních bytů, který vadí skoro polovině dotázaných.

Ušetřete peníze i přírodu s kotlem na dřevo. Který typ si vybrat?
6. 11. 2017
Šetrné k vaší peněžence i k životnímu prostředí... Takové jsou topné systémy na dřevo. Chcete začít topit dřevem, ale nevíte, jaký kotel si vybrat? Začněte tím, že si položíte základní otázky...

Světová architektura: 5 + prarodiče
5. 11. 2017
Jedna rodina se rozhodla pro stavbu nového moderního domu, ve kterém by mohla bydlet dalších 25 let v počtu více než obvyklém. Pětičlenná rodina a k tomu prarodiče. Vše v jednom domě a k tomu pěkně otevřeném, krásném a společném.

Steven Seagal prodává už poněkolikáté svou nemovitost v Tennessee. Uspěje tentokrát?
4. 11. 2017
Známý herec a bojovník Steven Seagal si ve filmu vždycky poradí v každé situaci. Avšak ve světě nemovitostí se mu to tak úplně nedaří.

Strašný vichr z hor
3. 11. 2017
Minulý víkend nám proletěla skrz republiku vichřice. Někde s velkými následky, jinde s menšími. Elektrika ale nešla spoustě lidí, co znám. I nám. Vadilo to?

Připravujeme trávník na zimu
3. 11. 2017
Jestliže jste se o trávník poctivě starali po celý rok, nemusíte před zimou dělat nic zvláštního, aby byl na jaře zase půvabný. Důležité je jen vědět, kdy naposledy posekat a čím pohnojit.

Miniseriál o nádobí. Jaký materiál je nejlepší? 1. díl – litina
2. 11. 2017
Dokupujete hrnce nebo pánve do kuchyně, nebo jste si pořídili novou varnou desku, na které to vaše stávající nádobí nemůžete používat? Který materiál je na vaření nejlepší? Co je zdravé a co ne?

Co (ne)sypat ptáčkům do krmítek
2. 11. 2017
Začátkem listopadu už můžeme začít hostit ptáky, kteří na zimu neodlétají do teplých krajů. Dokud ale mají dostatek zdrojů potravy v přírodě, příkrmy šetříme. Stejně jako u lidí, i u ptactva platí, všeho s mírou - a hlavně zdravě!

Listopad v zahradě – čas příprav na nový rok
1. 11. 2017
Předposlední měsíc v roce je dobou příprav zahrady na zimu. Sklízíme sice ještě poslední zbytky úrody, ale hlavně je potřeba postarat se o rostliny, aby zimu přečkaly v pořádku a co nejlepší kondici.

Vyplatí se peletová kamna?
1. 11. 2017
Vedle řady nesporných výhod mají kamna na pelety jednu zásadní nevýhodu: tou je vysoká pořizovací cena. Má smysl do vytápění peletami investovat?

Zkontrolujte střechu před zimou
31. 10. 2017
Počasí se rychle zvrtlo a naše střechy už brzy prověří první sníh. Máme proto nejvyšší čas podrobit je revizi, přičemž zběžné prohlédnutí samotné krytiny zdaleka nestačí.

Vybíráme botník
30. 10. 2017
Potřebné, neskladné a vždy ve větším počtu - to jsou boty. Jejich ukládání je často oříškem, vybrat ten správný botník je proto jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která při zařizování interiéru uděláme.

Inspirujte se: Halloweenské pohoštění
30. 10. 2017
Ať už Halloween slavíte, nebo neslavíte, malá strašidelná party se v dušičkovém období hodí. Navíc je to jediná příležitost v celém roce, kdy můžete jídlo naaranžovat skutečně odporně, a každý mu přesto bude tleskat.

Světová architektura: Na londýnské střeše
29. 10. 2017
Když se architekti z A+Architecture dostali poprvé k domu na Oldfield Road v londýnské čtvrti Stoke Newington, hned se do něj zamilovali. Ne ani tak kvůli fasádě porostlé vistárií Blue Moon, ale kvůli tomu geniu loci daného místa i kvůli majitelům.

Úžasný dům Pabla Picassa je na prodej
29. 10. 2017
Španělský umělec koupil Mas de Notre Dame de Vie in Mougins na Azurovém pobřeží v roce 1961 a žil zde až do své smrti v roce 1973. Teď je dům po velké rekonstrukci a můžete si ho koupit i vy.

Co s obrazem? Raději si nechte poradit
27. 10. 2017
Máte doma obraz, který jste zdědili, dostali nebo jste ho sami namalovali? Chcete ho někam pověsit? Uvědomte si, že jako na mnoho dalších věcí, ani na tohle nejste určitě odborníci. Tak si nechte poradit.

Ekologická alternativa zateplení (I.)
27. 10. 2017
Zateplujete? Co takhle místo plastu na domě a rozprášených kuliček v širokém okolí začít myslet ekologicky a zateplit něčím, co na téhle planetě nenechá takovou stopu? Co takhle zateplit konopím, dřevem či slámou?

Jak pečovat o vánoční kaktus, aby rozkvetl opravdu na Vánoce
27. 10. 2017
Bohatě rozkvetlý vánoční kaktus bývá opravdovou pýchou svátečně vyzdobeného bytu. Jenže co když rozkvete moc brzy, nebo se naopak květů vůbec nedočkáte? Máme pro vás tipy, jak s ním naložit, aby rozkvetl v tu pravou dobu.

Už nyní se můžete hlásit do ankety Dřevěná stavba roku 2018
26. 10. 2017
Osmý ročník oblíbené ankety Dřevěná stavba roku byl zahájen. Co to pro vás znamená? Už nyní můžete hlásit své dřevěné stavby do 8 soutěžních kategorií této ankety.

Rýmovník a angínovník: malá domácí lékárna v květináčích
26. 10. 2017
Ucpaný nos a škrábání v krku se v zimě vyhnou málokomu. Pokud vás nebaví utrácet peníze za kapky do nosu a antibiotické spreje, zkuste si vypěstovat léčivé rostliny, které mají podobné účinky.

Nejlepší půjčovna dodávek, Maxidodavky.cz
25. 10. 2017
Půjčovna dodávek v Brně – Maxidodavky.cz je zde pro vás od 08:00 do 17:00. Dále je připravena i o víkendech od 08:00 do 10:00. Půjčovna dodávek vám pomůže snadno přestěhovat materiál, dům i byt, přepravit spotřebiče nebo více osob.

Inspirujte se: Kámen v zahradě
25. 10. 2017
Přírodní kámen se v zahradách těší velké oblibě jako materiál i coby dekorační prvek. Nejčastěji ho využíváme pro skalky, cestičky a zahradní jezírka, možností, kam ho umístit, je však mnohem víc.

V jižních Čechách vyrostou dva rodinné domy na baterie
24. 10. 2017
Už příští rok by měly u Vyššího Brodu v jižních Čechách začít vznikat dva jedinečné rodinné domy, které budou zcela nezávislé na inženýrských sítích. Kromě jiného budou sloužit jako veřejně přístupná laboratoř nápadů a technických řešení soběstačnosti.

Podzimní věnce: dekorace nejen na hroby
24. 10. 2017
V období Dušiček se zpravidla zaměřujeme na výzdobu hřbitovů, věnce vyrobené ze symbolů zádumčivého podzimu však mohou ozdobit i domov. A vůbec přitom nemusejí vypadat smutečně nebo halloweensky.

Kávovary pro skvělou domácnost (i jako nápad pro Ježíška)
23. 10. 2017
Jestli hledáte nějaký nový spotřebič do domácnosti, měli byste se koukat především po těch nejnovějších a nejmodernějších. Nezáleží ani tak na tom, že kopírují moderní designérské trendy, ale především technologicky jsou na špici. Mají zajímavé vychytávky, které vám usnadní život a také výrazně snižují spotřebu elektrické energie. A platí to i u kávovarů.

Amarylky – zkrášlete si svůj obývací pokoj v předvánočním a zimním období
23. 10. 2017
Předvánoční čas a zimní období se pomalu blíží. Rádi byste měli i v zimním období okna plná nádherných barevných květů, zkrášlili si obývací pokoj či dotvořili vánoční atmosféru? Zkuste si vypěstovat amarylky.

Jak na drobné opravy v koupelně
23. 10. 2017
Sáknoucí odpad, podtékající ventil na bojleru, zčernalý silikon okolo vany - podobné nepříjemnosti čas od času potkají snad každou koupelnu. V mnohých případech nemusíte hned volat instalatéra. Spravit to zvládnete sami.

Světová architektura: Moderna ztracená v lese
22. 10. 2017
Spousta lidí chce moderní dům. Možná ještě větší skupina lidí by chtěla mít dům v krásném prostředí vlastního velkého pozemku, třeba někde v lese. Podívejte se, jak dokážou ve světě (konkrétně v Kanadě) tyto požadavky skloubit.

Dům Ellen Pompeo v Hollywood Hills je jako zelená oáza
21. 10. 2017
Sympatická hollywoodská herečka, známá svou rolí lékařky Meredith Grey ze seriálu Chirurgové, prodává svůj luxusní dům. Cení si ho na 2 miliony dolarů.

Česká architektura: Jednoduchý dům
20. 10. 2017
Pojďme se podívat do domu, který není zdánlivě nijak výjimečný. Kdybyste šli kolem, prošli byste kolem něj bez povšimnutí. Jenže tohle je typická ukázka stavby jednoduché a účelné. Je to odhalení fundamentu rozumově pojaté architektury.

Podzimní péče o pokojové rostliny
20. 10. 2017
Dny se zkracují, je méně světla a příroda se ukládá k zimnímu klidu. Stejně tak většina pokojových rostlin, které na podzim vyžadují trochu jinou péči než v létě.

Bez vázy není vaše domácnost úplná
19. 10. 2017
Můžete mít sebedokonaleji zařízený byt, ale pokud v něm chybí alespoň nějaké dekorace, vypadá takový byt neúplně. Teprve dekorace z něj totiž tvoří domov. Vázy s květinami vám pomohou váš domov zútulnit.

Kam s pračkou? Do koupelny, nebo do kuchyně?
19. 10. 2017
Je obrovská, nevzhledná, a přitom ji každý doma potřebuje. V malém bytě si při hledání vhodného místa pro pračku nemůžeme moc vybírat. Kam s ní?

Nejlepším ekologickým projektem roku je pražský úsporný dům s mokřadní střechou
18. 10. 2017
V pražském Foru Karlín byly v sobotu oceněny nejlepší ekologické projekty z České republiky. Absolutním vítězem 9. ročníku soutěže E.ON Energy Globe se stal pasivní dům v pražském vnitrobloku, který si díky mokřadům rostoucím na střeše sám čistí vodu. Ekologická soutěž každoročně oceňuje nejlepší projekty usilující o ochranu přírody a úsporu energií.

Dřezovou baterii nevybíráme jen podle vzhledu
18. 10. 2017
Vodovodní baterie je zřejmě to poslední, co při rekonstrukci kuchyně řešíte. Celkový dojem ale závisí na každém detailu. A ani po technické stránce to s bateriemi není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Pojďte s námi na návštěvu červeného pasivního domu
17. 10. 2017
Tenhle dům stojí v Pardubicích. Poznáte ho snadno. Je červený, elegantní a jednoduchý. Žádné „kuželky“ ani arkýře. A navíc je zcela pasivní.

Čas sázet tulipány: ozdoby jarních záhonů
17. 10. 2017
Chcete, aby se vaše zahrada na jaře zabarvila pestrými květy tulipánů, které patří k nejoblíbenějším květinám u nás? Pak je právě teď správný čas k jejich sázení.

Předposlední číslo časopisu Dům&Zahrada tohoto roku je v prodeji
17. 10. 2017
Listopad znamená, že zahrada je plná listí. Trávník byl naposledy posekán, stromům jsme přistřihli koruny a dům, ten už má okna zavřená a topení jede. Na stavbě se dohánějí poslední resty a přichází čas, kdy si sedneme do křesla a odpočineme si.

Co dělat, když praskají zdi
17. 10. 2017
Praskliny ve zdech jsou běžné u starších domů určených k rekonstrukci, ale mohou se objevit i u čerstvě postavených novostaveb. Co bývá příčinou a jak je můžete opravit sami?

Proč švestka kvete, ale neplodí
16. 10. 2017
Tolik jste se těšili na švestky, strom se obsypal květy, ale přišel podzim a úroda žádná. Tento černý scénář zahrádkářů se někdy bohužel naplní. Co bývá příčinou?

Vše o tepelných čerpadlech – funkce a přehled typů
15. 10. 2017
Tepelná čerpadla řadíme mezi alternativní zdroje energie, protože pracují na principu odnímání tepla z přírodního prostředí a tuto energii využijí pro ohřev vzduchu v místnosti, užitkové vody či vody v otopné soustavě.

Světová architektura: Nad řekou Nethe
15. 10. 2017
Nad řekou Nethe stál kdysi jistě krásný dům. Jenže postavený v padesátých letech minulého století. Už nefunkční, zničený. Přestavbou vznikl dům, který je vlastně součástí celého přírodního parku, který dům obklopuje.

Jennifer Lopez prodává opravdový luxus na Manhattanu!
14. 10. 2017
Slavná herečka a zpěvačka se rozhodla prodat svůj luxusní mezonetový apartmán. Chce za něj rovných 27 milionů dolarů.

Co je zapotřebí pro tepelné čerpadlo II.
13. 10. 2017
Plánujete stavbu tepelného čerpadla, kde položíte zemní kolektor do půdy? Tady se dozvíte, s čím musíte počítat a co je zapotřebí.

Znáte dobře piktogramy na oblečení a řídíte se jimi?
13. 10. 2017
Už se vám stalo, že jste z pračky vyndali modré nebo šedé tričko, ačkoliv původně bylo bílé? Nebo jste ze sušičky vytáhli svetr pro desetileté dítě, i když původně měl velikost M? Třeba jste přehlédli některý z důležitých piktogramů, kterými nám výrobci říkají, jak správně s daným kouskem prádla zacházet.

Kteří noví pomocníci na zahradu vám ušetří práci
13. 10. 2017
Je podzim a tedy čas, kdy se nejvíce využívá nářadí – od nůžek a po rýče, od zahradního traktůrku až po obyčejné hrábě. Tak se pojďme podívat, co nového vám může usnadnit práci na zahrádce.

Dvě místnosti v jedné aneb Jak na příčky
13. 10. 2017
Změna dispozice bytu bývá nejrazantnějším krokem při rekonstrukci. Pojďme si shrnout, jaké máme možnosti, když potřebujeme nerušený pokoj navíc. Nemusí to být jen sádrokarton.

Jak uskladnit zahradní nábytek, aby přežil zimu
12. 10. 2017
Zima se neúprosně blíží a brzy se dotkne nejen záhonů, ale také venkovních křesel a stolečků, díky kterým byly naše letní večery tak kouzelné. Co dělat, aby zahradní nábytek vypadal jako nový i v příští sezoně?

Vše o tepelných čerpadlech – topný faktor
11. 10. 2017
Jak posoudit, jestli je tepelné čerpadlo opravdu účinné? Zkuste se zaměřit na topný faktor. Jde sice jen o orientační hodnotu, ale alespoň něco máte v ruce.

Inspirujte se: Interiérové vodní stěny a fontánky
11. 10. 2017
Pohled na vodní hladinu nebo bublající potůček do nás vnáší klid a harmonizuje duši. Není proto divu, že lidé začali hledat způsob, jak tento pocit navodit i v městských bytech, odkud je to do přírody daleko.

Čas sklízet šípky. Jak jim zachovat co nejvíc vitaminu C?
10. 10. 2017
Podzim je bohatý na mnoho druhů ovoce a zeleniny, jež nám rostou na záhonech, ale také na plody, které si můžete nasbírat v parku nebo v lese. Mezi ně patří i šípky, které jsou velkým zdrojem vitaminu C a obsahují léčivé látky, které příznivě působí na bolesti žaludku nebo močových cest.

Trnka obecná láká ťuhýky a strnady
10. 10. 2017
Možná si říkáte, zase jedno trnité houští, které je vám vnucováno na zahradu kvůli superzdravým kuličkám. Ale ne, na trnku se dneska podíváme trochu jinak.

BRIGGS & STRATTON po sezoně
9. 10. 2017
Před příchodem posledních dnů práce v zahradě stojí za to zapřemýšlet o přípravě sekačky na zimní spánek.

Krb v pasivním domě? Ano, ale...
9. 10. 2017
Mnoho lidí nemůže odolat plápolajícímu ohni v krbu. Jenže pasivní domy už s takovými věcmi nepočítají. Tedy spíš nepočítaly.

Pizza, nebo lasagne? Vyzkoušejte speciální sady cibulovin!
9. 10. 2017
Patříte mezi milovníky tulipánů, narcisů, hyacintů, sasanek, modřenců a dalších jarních květin? Máte rádi pestrobarevnou jarní zahradu plnou různých druhů květin a rádi si ušetříte pracné vysazování cibulí? Vyzkoušejte speciální kolekce cibulovin.

7 důvodů pro střešní zahradu
9. 10. 2017
Zelené neboli vegetační střechy nejsou pouze pohledným doplňkem moderní architektury, mají celou řadu praktických výhod a vlastností. Stejně jako parky, tyto konstrukce mění mikroklima ve svém okolí - snižují ve městech prašnost, produkují kyslík a zadržují dešťovou vodu (čímž odlehčují městské kanalizaci). Na rozdíl od zmiňovaných parků ozeleněná střecha navíc pomáhá vyrovnávat vnitřní teplotu v budovách, v létě snižuje přehřívání budovy, v zimě snižuje tepelné ztráty.

Soutěž o Stavbu roku 2017 vyhrálo hned pět projektů
9. 10. 2017
V Betlémské kapli byly uděleny ceny soutěže Stavby roku, která ukázala vysoký nárůst kvality českých staveb, a to co do architektury, tak i po technické stránce. Vždyť vítězných projektů bylo vybráno hned pět!

Sauna v paneláku? Nic neobvyklého
9. 10. 2017
Zatímco ve Finsku je sauna součástí 4 z 5 domácností, v našich krajích to bylo až donedávna považováno za luxus. Časy se ale mění a malou saunu za dostupnou cenu si klidně můžete nastěhovat i do panelákového bytu.

Loučíme se s létem a chystáme se na zimu
9. 10. 2017
Příchod zimy znamená pro většinu z nás řadu příprav – nákup nového oblečení, výběr zimní dovolené, výběr dárků a tak dále. Podobně jako připravujeme sebe, musíme ale připravit i naši zahradu. A proč z takové zahradní přípravy neudělat společenskou událost?

Takhle si dnes designéři představují luxusní apartmán
8. 10. 2017
Bývaly doby, kdy luxus představovaly barokní židličky nebo velká kožená křesla. Minimalismus ale přenesl význam luxusu do zcela jiné pozice. Téměř asketické. Jen se podívejte na luxusní interiér pro známou firmu Saint-Laurent.

Bavič James Corden renovuje svůj dům v Brentwoodu
7. 10. 2017
James Corden a jeho žena Julia čekají své třetí dítě, takže tomu musí přizpůsobit i svůj dům v Brentwoodu za 10 milionů dolarů. Za sousedy mají Gwyneth Paltrow, Harrisona Forda, Stevena Spielberga a Cindy Crawford.

Podzimní dekorace, kterou zvládne vyrobit i začátečník
6. 10. 2017
Pestrý podzim přímo vybízí vyrobit si barevnou veselou dekoraci na váš stůl. Stačí se rozhlédnout venku kolem sebe a materiálu najdete spoustu.

Opomenutá kontrola komínu se může vymstít
6. 10. 2017
Požáry způsobené zanedbanou údržbou komína nejsou ničím výjimečným a mohou ohrozit nejen váš majetek, ale i život. Pokud jste letos komín ještě nenechali zkontrolovat, máte nejvyšší čas, než se začne topit naplno.

Jak se v kuchyni obejít bez mikrovlnky
5. 10. 2017
Ačkoli škodlivost mikrovlnné trouby nikdy nebyla prokázána, někdo ji prostě doma nechce. Můžete se bez ní obejít, když jste si už zvykli na rychlé ohřívání jídel?

Komín má dnes už víc funkcí
4. 10. 2017
Vývoj komínových systémů v posledních letech podléhá několika trendům. Jedním z nich je víceúčelovost, která dovoluje na jeden komínový systém napojit více typů vytápění.

Netřesky a rozchodníky: nenároční krasavci nejen pro skalku
4. 10. 2017
Většinu pěstovaných rostlin musíte opečovávat, hnojit, zalévat, chránit před škůdci. A pak máte druhy, které nepotřebují vůbec nic. Stačí, když na ně bude svítit slunce a kořeny zakotví v nějaké škvíře mezi kameny.

Říjen v zahradě – čas mulčování, rytí a příprav záhonů na příští rok
3. 10. 2017
Počasí nám stále zatím přeje, a tak je čas připravit záhony na příští rok, vysadit nové keříky či stromky a upravit skalky.

Dýně, které jsou jen na ozdobu
3. 10. 2017
Jsou zakrslé, jejich dužnina nemá nijak výraznou chuť a některé druhy svým prapodivným vzhledem k jídlu ani nelákají. Přesto se s oblibou pěstují. Dekorativní dýně totiž patří k podzimu, a to nejen kvůli Halloweenu.

Čím se liší dřevostavba od dřevostavby
3. 10. 2017
Není dřevostavba jako dřevostavba. Někdo si pod tímto pojmem představí srub, jiný sendvičovou konstrukci… Pojďme se podívat na jednotlivé druhy, které později podrobně rozebereme.

Tradiční podzimní akce pro odborníky - seminář Interiéry 2017
3. 10. 2017
Ani v letošním roce by neměl ve vašem diáři chybět seminář Interiéry 2017, který se koná 9. listopadu jako vždy na VOŠ a SPŠ Volyně.

Brnění pro váš dům
2. 10. 2017
Fasádní omítky nemají jen estetickou funkci, ale hlavně praktický význam. Každodenně jsou vystaveny povětrnostním vlivům a často musí čelit i extrémním teplotním výkyvům. Vichřice, větrem hnaný déšť, mráz, krupobití, ale i ostré sluneční světlo mohou na omítkách zanechávat nevratné stopy. Společnost LB Cemix však vyvinula novou fasádní omítku, která dům chrání jako dokonalé brnění. Novinku naleznete v sortimentu pod názvem ACTIVCEM.

Chcete mít interiérové dveře dle vašich představ? Poradíme vám s výběrem!
2. 10. 2017
Stavíte, rekonstruujete nebo vám jen staré dveře vypověděly službu? Ať už si je pořizujete z jakéhokoli důvodu, měli byste vědět, že dveře jsou z estetického i funkčního hlediska jedním z nejdůležitějších interiérových prvků. Dejte si na jejich výběru záležet.

Zařiďte si kuchyň snů: máme pro vás inspiraci
2. 10. 2017
Kuchyně - srdce každého domu. Je to často nejpoužívanější místo. Zvlášť, když je spojená s jídelnou - vaříme tu a trávíme čas s rodinou, stolujeme, jíme, povídáme si, slavíme. Na kuchyň proto máme velmi náročné a často také individuální požadavky.

Montovaná stavba zrychluje výstavbu domu o měsíce
2. 10. 2017
Čas! Této veličiny bývá na každé stavbě nedostatek. Ani skvělé plánování, ani časové rezervy ne vždy eliminují různé prodlevy a zdržení. A protože čas jsou peníze, zvyšují se s dobou výstavby také vedlejší náklady se stavbou spojené. Pokud si přejete ve svém budoucím domě bydlet co nejdříve, využijte výhod montované stavby, která zkracuje dobu výstavby o měsíce.

Proč topit plynem
2. 10. 2017
Topení plynem je čisté, jednoduché, komfortní. Stále více se prosazuje jako kombinace se solárními panely, kdy perfektně diverzifikuje zdroje, a přitom má vysokou účinnost.

Na co je dobrý zahradní vysavač a který vybrat
2. 10. 2017
Vysavače listí patří k technickým vymoženostem, bez kterých se zřejmě obejdete. Nicméně je pravda, že vám pomohou odstranit napadané listy i ze špatně přístupných koutů, kam se hrábě nedostanou. A ovšem, usnadní vám práci.

Kontrola oken před zimou
2. 10. 2017
Nová okna dají bydlení nový komfort. Do bytu netáhne, pronikne tam i méně hluku z ulice a vaši peněženku potěší i úspora za teplo. Aby nová okna v zimě perfektně sloužila, měli byste jim ještě před příchodem mrazů věnovat trochu pozornosti.

Jak na kamna na chalupě
1. 10. 2017
S příchodem podzimu opět u mnohých majitelů chalup vyvstala otázka lepšího vytápění. Mnozí přemýšlí nad stavbou nového krbu nebo dokonce kamen. Kdy se do něčeho takového pustit?

Světová architektura: Bazénový dům
1. 10. 2017
Dům, který vám budeme dnes představovat, získal v roce 2013 hned dvě ceny – za přístavbu a za adaptaci původního domu. Už to ukazuje, že nejde o obyčejný dům. Tady je základem a spojovacím prvkem bazén.

Kelis Rogers prodává svůj nádherný dům ve španělském stylu
30. 09. 2017
Zpěvačka Kelis Rogers prodává svůj dům v kalifornském Glendale za 2 200 000 dolarů.

Konferenční stolek – kousek nábytku, bez kterého se (ne)obejdete
29. 09. 2017
Většina z nás si obývací pokoj či sedací soupravu bez konferenčního stolku nedokáže představit. Odkládáme si na něj kávu, čaj, připravujeme na něj pohoštění pro hosty, hrajeme na něm společenské hry, zkrátka jej máme spojený s příjemnými chvílemi.

Dřevěná zástěna zútulní venkovní posezení
29. 09. 2017
Podzimní vítr venkovnímu posezení už nepřeje, nicméně když si k terase či pergole postavíte šikovnou zástěnu, období kafíčka na zahrádce alespoň o kousek prodloužíte. Přinášíme pár tipů, jak se toho zhostit.

Květiny a lidové pověry
28. 09. 2017
Zatímco babky kořenářky v minulosti objevovaly léčivé účinky květin a bylinek, některým rostlinám se přisuzovala přímo magická moc. Znáte následující pověry, které se někde tradují až dodnes?

Inspirujte se: Dřevěné prvky v koupelně
27. 09. 2017
Dřevo se v koupelnách kvůli zvýšené vlhkosti příliš nevyužívá, ale když je místnost dobře větraná a zvolíme správný druh masivu, nemusíme se bát.

Restaurování krok za krokem
27. 09. 2017
Restaurátor je z části řemeslník, z části umělec a malounko také bohém. Spojeno a promícháno, velmi zajímavý koktejl. A co si můžeme představovat, že se děje v dílně restaurátorově? Pojďme se podívat do Ateliéru Fiala, tedy k lidem nejpovolanějším.

Něžné květy chryzantém zkrášlí váš podzim
26. 09. 2017
Že podzim může být barevný a zářivý, nám každoročně připomínají pestré květy chryzantém, jejichž sezona kvetení je právě v plném proudu.

Vyzbrojte se proti nachlazení: co by nemělo chybět v podzimní kuchyni
26. 09. 2017
Už to zase brzy začne. Nevlídné počasí, poletující bacily, nekonečná rýma a kašel. Chcete-li se tomu letos vyhnout, zásobte svou kuchyň potravinami, které posilují imunitu a při případném nachlazení vás rychle postaví na nohy.

Typ omítky je stejně důležitý jako dobrý kabát
25. 09. 2017
Jakou vybrat omítku? Akrylátovou, silikátovou, silikonovou, nějakou kombinaci…? To je těžké rozhodování. Na omítce bychom ale šetřit neměli. Jde vlastně o kabát domu, který je buď kvalitní a vydrží, nebo kvalitní není a za chvíli bude zničený.

3 důvody, proč se vyplatí zateplit cihlu
25. 09. 2017
Zateplit, nebo nezateplit cihlovou stavbu? Bude cihlový dům po zateplení „dýchat“? Zatepluje se vůbec cihla? Kdo chce však vyhovět současným požadavkům, zateplení nové nebo rekonstruované cihlové stavby se nevyhne. Žijeme v době zateplovací a energeticky úsporné.

Farmářské pily – šikovný nástroj pro údržbu velkých pozemků
25. 09. 2017
Motorové pily se dělí do množství různých kategorií, existují levné a drahé pily, profesionální a hobby pily. Co když ale nepotřebujete profesionální pilu za velké peníze, zároveň ale taky nejste víkendový zahrádkář, který pilu drží v ruce jednou za rok? Existuje i zlatá střední cesta. Takovým pilám, které se konstrukcí, funkčností i cenou pohybují někde mezi profi a hobby pilami, se říká pily farmářské. A to právě proto, že nejvíc přijdou vhod farmářům a vůbec majitelům velkých pozemků.

Jak nenaletět při nákupu střešní krytiny
25. 09. 2017
Zdánlivě výhodné nabídky střešních krytin za nízké ceny se hrnou ze všech stran. Je však kvalita těchto krytin taková, jak ji některé firmy vykreslují a jakou byste si přáli na své střeše? Pročtení následujících tipů by vám mělo ušetřit nejen čas a peníze, ale i spoustu problémů a dohadování s prodejcem.

Energeticky úsporné výrobky FAKRO
25. 09. 2017
FAKRO odráží ideu energetické účinnosti ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování tepelných ztrát.

Hyacinty – omamná vůně jara
25. 09. 2017
Hyacinty – květiny, které si své místo na pomyslném žebříčku nejoblíbenějších jarních květin vydobyly nejen díky nádherným pestrobarevným a bohatým květům, ale rovněž díky své překrásné omamné vůni. Pro ty z vás, kteří nemají s pěstováním hyacintů dosud žádné zkušenosti, přinášíme několik tipů, jak s jejich pěstováním úspěšně začít.

Vřes obecný: Koště, ze kterého se dřív vařilo pivo
25. 09. 2017
Barevné koberce vřesu zdobí zahrady i v době, kdy většina okrasných květin dávno odkvetla. Pojďme si povědět několik zajímavých faktů o této zdánlivě obyčejné rostlině.

Jak vypadá profesionální rekonstrukce
24. 09. 2017
Rekonstrukce interiéru domu, který dnes navštívíme, byla náročná. Stylový starší dům manželů, kteří chtěli žít moderně, totiž už jednou rekonstrukci ve své historii prodělal. A že by byla povedená, se říct úplně nedá. Tehdy například přesunuli kuchyni z domu do přístavby garáže. Malá a tmavá kuchyně s maličkým oknem tak byla asi největší výzvou.

Dveře do technických místností
23. 09. 2017
Zdá se, že do technických místností postavit dveře je jednoduché. Jenže budete se divit – není. Záleží totiž na mnoha a mnoha faktorech, které se musí zohlednit. Například co všechno v technické místnosti je za stroje, přístroje a co se zde skladuje.

Hollywoodský režisér pronajímá luxusní, ale bizarně zařízený byt v Londýně za 35 000 liber měsíčně
23. 09. 2017
Koupelna věnovaná Saddamu Husseinovi, papež Jan Pavel II. sedící pod schody nebo obývací pokoj věnovaný Mao Tse-Tungovi. Takto bizarně vyzdobený byt si můžete pronajmout v Londýně za 35 000 liber měsíčně.

Jak vybrat domácí kino?
22. 09. 2017
Sedíte v kině, sledujete film a zvuk zní všude kolem vás tak, že máte pocit, jako byste se v tom filmu přímo fyzicky ocitli? Chtěli byste takový pocit zažít i doma? Kvalitní systémy domácího kina vám pomohou váš sen splnit.

Na co je třeba myslet při zasklívání lodžie
22. 09. 2017
Zasklením balkonu nebo lodžie uspoříte za vytápění a zároveň získáte malý uzavřený prostor navíc. Můžete si zde vytvořit malou zimní zahradu nebo příjemné místo pro posezení.

Klimatizací dnes nemusíte jen chladit
21. 09. 2017
Mít klimatizaci v domě je dnes v Česku stále ještě přežitek. Lidé se klimatizací bojí. Jsou to pro ně hlučné stroje, které umí dělat jen strašnou zimu a angínu. Jenže to tak není. Vzbuďme se, je jednadvacáté století!

„Levitující“ postel mohou vidět lidé na veletrhu FOR INTERIOR
21. 09. 2017
Veletrh FOR INTERIOR se uskuteční 5. – 8. října v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Ve čtyřech halách se představí téměř 500 vystavovatelů. Součástí veletrhu FOR INTERIOR bude také letos bohatý doprovodný program.

Inspirujte se: Lustry pro moderní interiér
21. 09. 2017
Nabídkami svítidel do obývacího pokoje se můžete proklikávat celý den a zdaleka nezhlédnete všechno. Na trhu je jich skutečně přehršel. Pojďme se podívat na ty, které vhodně doplní moderně zařízený interiér.

Mák setý: rostlina opěvovaná i obávaná
20. 09. 2017
Zatímco v našich krajích si pochutnáváme na makových koláčích a buchtách, v mnoha jiných zemích makovou náplň nikdo nezná. Někde je pěstování máku zcela zakázáno.

Jak žije akrobatická lyžařka Nikola Matějcová Sudová
20. 09. 2017
Naše bývalá reprezentantka v akrobatickém lyžování Nikola Sudová nedá na své milované „Jizerky“ dopustit. Svědčí o tom i její nový dům, zasazený přímo doprostřed zdejší krajiny. Nikola si jím splnila sen o dokonalém rodinném bydlení.

Už žádné štípání dříví! Představujeme vám krb na dálkové ovládání
19. 09. 2017
Pokud toužíte po krbu, téměř neexistuje důvod, proč do toho nejít. Na našem trhu se nabídka krbových kamen neustále rozšiřuje a vybere si opravdu každý. Důvody, které vás dříve od instalace krbové vložky mohly odradit, již dnes téměř neexistují.

Červená řepa: levný a bohatý zdroj vitaminů
19. 09. 2017
Máme tu podzim, období viróz a chřipek, takže je načase posilovat imunitu. Všichni víme, že nám pomůže citron, ale proč nesáhnout po osvědčeném zdroji vitaminů, který navíc nezruinuje naši peněženku?

Schodiště do podkroví: palčivá součást rekonstrukce
19. 09. 2017
Přestavba půdy na útulné podkroví vyžaduje precizní plánování i notnou dávku kreativity. Mimo jiné musíme vyřešit pohodlný a bezpečný přístup.

Moderní kuchyňské pracovní desky: která se vyrovná žule?
18. 09. 2017
Pracovní deska je nejvytíženější částí kuchyně, klademe proto velké nároky na její kvalitu. Výrobci neustále zdokonalují umělé materiály, které by svými vlastnostmi mohly konkurovat vysoce odolné žule. Jak se jim to daří?

Podlahy z lehkého betonu
18. 09. 2017
Podlahy z betonu jsou nejčastější formou realizace podlah v novostavbách i při rekonstrukcích. Jsou oblíbené především pro svou pevnost a dlouhověkost. Ne každý ale ví, že existuje i beton s vylepšenými vlastnostmi. Lehký beton si zachovává všechna potřebná pozitiva běžného betonu. Na rozdíl od něj má ale cca o 2/3 nižší objemovou hmotnost, skvělé izolační vlastnosti a je rychleschnoucí. Navíc podlahy z lehkého betonu se realizují bez dilatačních spár, protože u něj nehrozí popraskání.

Tepelná čerpadla: Hvězdy kotlíkových dotací
18. 09. 2017
Stále častěji se řeší při rekonstrukcích rodinných domů otázka, jak doma vyřešit kromě vytápění i chlazení. Dobrá zpráva je, že to jde jednoduše prostřednictvím tepelných čerpadel, a ještě lepší zpráva je, že díky aktuálním programům na podporu obnovitelných zdrojů energie je možné získat na vytápění i chlazení nemalou dotaci.

Předpokladem pro krásnou pálenou střechu jsou vkusné a funkční doplňky
18. 09. 2017
Žádá-li stavitel, aby nová střecha byla opravdovou ozdobou domu, je potřeba pečlivě vybrat každou její součást. Aby střecha působila dostatečně uceleným dojmem, je třeba kromě volby ideální tašky a povrchové úpravy zaměřit se také na výběr kvalitních doplňků. Ty by měly být dokonale kompatibilní s danou krytinou, aniž by narušovaly její styl a vzhled.

Jak vznikl z farmy úžasný domov
17. 09. 2017
Majitel rodinné farmy, který zde vyrostl a měl na místo silné vazby, se rozhodl, že ji přestaví. Přestaví tak, aby splňovala nároky na moderní bydlení, a přitom nevybočovala z místních zvyklostí. Vyšlo to?

Herec Danny McBride pronajímá své krásné sídlo v Hollywoodu
16. 09. 2017
Herec Danny McBride se rozhodl pronajímat svůj dům v Hollywood Hills. Dočasný majitel mu bude za moderní dům s bazénem platit 16 000 dolarů za měsíc.

Není vana jako vana – jak vybrat tu pravou?
15. 09. 2017
Pro mnoho lidí je vana místem odpočinku, relaxace a regenerace po náročném dni, pro jiné je místem každodenní hygieny. Nabídka koupelnových studií a obchodů je opravdu velká. Jak se v ní neztratit a vybrat si pro sebe to pravé?

Bezúdržbové fasády, které vydrží dlouhá léta
15. 09. 2017
Vedle klasické omítky máme i další možnosti, čím opláštit dům. Bezúdržbové fasády dodávají stavbě nezaměnitelný ráz a dlouhá léta se o ně nemusíte starat.

Jak krmit masožravé rostliny
14. 09. 2017
Masožravé rostliny patří k nejpozoruhodnějším úkazům botaniky. Fascinovaly už Charlese Darwina, který o nich napsal první ucelené pojednání. Dnes je pěstujeme i v bytech. Chytat mouchy pro ně nemusíte.

Na co se zaměřit při výběru tlakové myčky
13. 09. 2017
Tlaková myčka, lidově wapka, je skvělým pomocníkem při čištění venkovní dlažby nebo automobilu. Účinně odstraní nečistoty a pracuje při nízké spotřebě vody. Jaký typ vám bude stačit?

Je půlka září a nové číslo časopisu Dům&Zahrada je na stáncích
12. 09. 2017
Tak nám skončilo léto. Definitivně. Už to neříká jen počasí, ale i kalendář. A s nástupem dětí do školy nám začíná podzimní shon na zahrádkách a stavbách.

Zavařujeme ovoce a zeleninu pro děti
12. 09. 2017
Podzim je obdobím bohaté úrody jablek, hrušek, švestek, dýní, mrkve a dalších plodů naší práce. Využijte toho a zavařte část úrody do přesnídávek pro své děti nebo vnoučata.

Nulové domy: sladká teorie, náročná praxe
12. 09. 2017
Domů s téměř nulovou spotřebou energie u nás ještě mnoho nestojí. Od roku 2020 se přitom dle evropské směrnice jiné stavět nebudou. Zní to jako velký skok do neznáma - zvlášť když spousta lidí pořád ještě netuší, co si pod pojmem nulový dům přesně představit.

Zálohu na pronájem bytu žádejte zpět i s úroky
11. 09. 2017
Pronajímatelé požadují od nájemníků při podpisu smlouvy peněžitou jistotu, která může ze zákona dosahovat až trojnásobku nájemného. Když se pak nájemník stěhuje jinam, neradi ji vracejí. V jakém případě mají právo si ji ponechat?

5 nejčastějších chyb při plánování stavby
11. 09. 2017
Většina z nás se do stavby domu pouští jednou dvakrát za život, a proto je těžké si pohlídat všechna úskalí, která na investora číhají ještě před samotným začátkem stavby. Šetřete své nervy i peněženku a neopakujte chyby, které udělaly už stovky lidí před vámi. Podívejte se na seznam nejčastějších chyb, kterých je vhodné se při plánování stavby vyvarovat.

Romantické babí léto s markýzami ISOTRA
11. 09. 2017
S posledními paprsky léta je ideální čas na to si ještě užít terásku či balkon. Ač se to ale nezdá, může mít slunce ještě pořádnou sílu. Ochrání vás před ním stylová markýza z opavské firmy ISOTRA.

Podzim – správný čas na výsadbu tulipánů
11. 09. 2017
Podzim se pomalu, ale jistě blíží. Patříte mezi milovníky tulipánů? Pak nezmeškejte správný čas na jejich výsadbu.

Somfy otevřelo unikátní Experience centrum
11. 09. 2017
Stínění, topení či chlazení na dálkové ovládání se stává neodmyslitelnou součástí domovů i kanceláří po celém světě. A také finančně dostupnou věcí, kterou stojí za to vyzkoušet. A přesně to můžete udělat v novém Somfy Experience centru.

Velkoformátové dlažby pro každou příležitost
11. 09. 2017
Dnešní doba přeje připraveným a s tím počítá i společnost PRESBETON, proto do letošní sezony vstupuje na trh dlažeb se zajímavou novinkou.

Návrat na rodnou farmu
10. 09. 2017
Majitelé se rozhodli, že mají života na cestách dost. Vrátili se tedy do domu jejich mládí. Uprostřed přírody, bez lidí a plotů, jen se stromy, květinami a zvířaty. A protože jim dům nedostačoval, přestavěli ho.

Herec Tyler Perry si koupil luxusní zámek v Beverly Hills
9. 09. 2017
Herec utratil za toto luxusní sídlo v Beverly Hills závratných 14,5 milionů dolarů. Moderní, prosklenou nemovitost lemuje rozlehlý aquapark.

Uklízejte ekologicky – bez chemie
8. 09. 2017
V drogeriích dnes koupíte úklidové prostředky na koupelny, na toalety, na dřevo, na sklo, na vodní kámen i na zašlou špínu, zkrátka na co si jen vzpomenete. Všechny prostředky mají jedno společné – spoustu chemie. Je vůbec možné uklízet domácnost trochu ekologičtěji? Ukážeme vám, že to jde!

Pro kutily: Pět důvodů, proč zvolit plastové okapy
8. 09. 2017
Plast je materiál neomezených možností. Z toho kvalitního se vyrábějí i odolné okapy, které nevyžadují zvláštní údržbu a slibují dlouhou životnost. Pojďme si shrnout jejich základní výhody.

Blíží se čas veletrhu FOR ARCH
7. 09. 2017
Každý podzim se tradičně setkáváme na veletrzích v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, kde se koná největší a nejnavštěvovanější veletrh o stavebnictví a bydlení FOR ARCH.

Koupelna v lesku litého mramoru
7. 09. 2017
Litý mramor se prosadil jako vysoce elegantní a kvalitní materiál pro vybavení koupelen, před nímž obstojí málokterá konkurence. Najdeme vůbec něco, co by se mu dalo vytknout?

Inspirujte se: Malý zadní dvorek
6. 09. 2017
Ne každý má velkou zahradu. V řadovkách, ale i bytových domech jsou leckdy spíš malé zadní dvorky o velikosti mariášových karet. Ale i ty mohou být krásné.

Jedlé rostliny, které by vás nenapadlo jíst
6. 09. 2017
Máte za oknem truhlíky s muškáty? Možná ani netušíte, že je můžete využít v kuchyni. Půvabné kvítky pokrmy nejen ozdobí, ale dají se i sníst.

Září v zahradě - čas setí a sázení, ale i příprav na zimu
5. 09. 2017
Babí léto je tu a s ním i chladná rána a častější deště. Stále je to však doba, kdy můžeme sít a sklízet chutnou zeleninu anebo sázet květiny, z nichž se budeme těšit napřesrok.

Tapety zažívají comeback: interiér zdobí i izolují
5. 09. 2017
Jednu dobu se zdálo, že tapetám už navždy odzvonilo. Pruhy papíru se staromódními motivy, které nešly ze stěn strhnout, vtiskly tapetám punc lacinosti a nevkusu. Dnes však jejich design pokročil a změnila se i kvalita.

Ke stavbě repliky horácké vesnice na Vysočině dopomohly moderní materiály
4. 09. 2017
Při pohledu na dobovou vesničku v turistickém centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem byste nehádali, že vznikla teprve před dvěma lety. Věrná replika horácké vesnice byla přitom postavena s pomocí nových technologií i materiálů.

Dotaz z poradny: co je to gletování?
4. 09. 2017
Do naší redakce se dostal krátký, ale zcela konkrétní dotaz. My si vzpomněli, že odpověď můžeme najít i v jednom našem starším čísle. Tak jsme zapátrali a našli. V čísle 5 z roku 2016 odpovídal náš dlouholetý spolupracovník Ing. Roman Brabec.

Jak vyzrát na bakterie i zaschlé kapky na skle
4. 09. 2017
Úklid koupelny je sice namáhavý, ale kachličky a umyvadlo po něm vypadají jako nové. Jenom zástěny u sprchy či vany našemu urputnému čištění rády odolávají. Zaschlé kapičky a bělavý povlak na skle celý dojem z jinak vyšperkované koupelny tak trochu kazí. Speciální sklo jí ale dokáže vrátit lesk.

Světová architektura: Vzhůru ke hvězdám
3. 09. 2017
Na vrcholu kamenitého kopce stojí moderní dům. Dům, který překvapí tím, jak vypadá, tím že je tak sám a tím, že se otáčí. Ano, i vesmírná observatoř může vypadat moderně.

Jak si žije Jane Fonda?
2. 09. 2017
Oscarová herečka Jane Fonda prodává své luxusní sídlo v Beverly Hills za 13 milionů dolarů.

Kuchyňské spotřebiče, které nakonec jen zabírají místo
1. 09. 2017
Mají vám usnadnit práci a zvýšit požitek z připraveného jídla. Místo toho leží celý rok ve skříni a omezují kuchyňský prostor. U kterých spotřebičů by se měl člověk dvakrát zamyslet, než je koupí?

Mozaika v bytě rozbije nudu
31. 08. 2017
Mozaika je stále velmi oblíbeným řešením při obkládání koupelen nebo kuchyňských linek. Není nudná a lze ji využít v mnoha variantách.

Sedm tipů pro grilování plodů zahrady a darů lesa
31. 08. 2017
Čas grilovaček ještě neskončil, ale maso se vám už možná přejedlo. Co takhle zkusit grilovat pro změnu něco jiného? Pro netradiční grilované pochoutky můžete využít vlastní úrodu ze zahrádky nebo plody nasbírané v lese.

Loft pro fotografa
30. 08. 2017
Starý průmyslový objekt s litinovými sloupy, velký prostor a volná ruka pro architekty. Na první pohled super místo. Jenže tady bylo nutné skloubit pracovní prostor s prostorem na bydlení.

Inspirujte se: Přeměna sklepa na obytnou místnost
30. 08. 2017
Málokdo už dnes topí uhlím a brambory se dají koupit po celý rok. Ve sklepech téměř není co skladovat, když nepočítáme staré harampádí a nějaké ty lahve vína. Proč tedy sklep nevyužít zcela jiným způsobem?

Nádherná metoda decoupage krok za krokem
29. 08. 2017
Vytvořte si půvabné dekorace pomocí ubrouskové techniky, tzv. decoupage. Není složitá, při troše zručnosti se ji lze rychle naučit a vyrobit nové či oživit staré užitkové i dekorativní předměty.

Topinambury – zdravé, chutné, netradiční
29. 08. 2017
Když se řekne slunečnice, každý si jistě představí velký žlutý květ otáčející se za sluncem. Ale slunečnice topinambur má s velkou slunečnicí roční společné jen jméno a rodinu.

Rozmáhá se rez hrušňová, na vině jsou jalovce
29. 08. 2017
O rzi hrušňové se dříve moc nemluvilo, v posledních letech se ale její výskyt povážlivě rozšířil. Jak se tato choroba projevuje a co je její příčinou?

Klasická, přesto výjimečná střešní taška
28. 08. 2017
Konečně váš dům dostane novou střechu. Říká se, že teprve střecha vtiskne domu tu pravou tvář. Při výběru střešní krytiny můžete experimentovat, nebo vsadit na jistotu a držet se klasiky. Takovou volbou je betonová taška Classic Protector PLUS od Bramacu.

Jakými nůžkami upravit živý plot
28. 08. 2017
Na konci srpna je nejvyšší čas provést letní úpravu živého plotu, aby mohly mladé výhony vyzrát ještě před nástupem zimy. Jaké nůžky nám v tom nejlépe pomohou?

Bioplynka může být v každém domě
28. 08. 2017
Bioplynová stanice nemusí být ohromná zapáchající věc, kam sváží nákladní automobily bioodpad ze širokého okolí. Jednoduchá, malá a čistá domácí bioplynka dokáže vyrobit denně tolik plynu, abyste si v pohodě na něm uvařili všechno denní jídlo.

Vytoužený stín se screenovou roletou
28. 08. 2017
Chcete mít v bytě neustále příjemnou teplotu, ale počasí vám to neumožňuje? Přemýšlíte nad instalací žaluzií či závěsů, ale zároveň nechcete mít neustále „zabedněno“? Vyzkoušejte screenové rolety!

Zkuste plot z betonových desek
28. 08. 2017
Určitě všichni znáte tradiční plotové tvarovky, které se používají na výstavbu plotů v kombinaci s různými typy plotových výplní, jako jsou např. dřevěné, kovové či jiné výplně. A co to zkusit jinak?

Světová architektura: plastový kabát
27. 08. 2017
Rodina s jedním dítětem se rozhodla přestěhovat z bytu ve středu města do domu na okraji. Měla vizi moderního domu, kde si děti budou hrát v trávě, přátelé budou sedět se sklenkou vína u bazénu a život bude prostě krásnější.

Světová architektura: plastový kabát
27. 08. 2017
Rodina s jedním dítětem se rozhodla přestěhovat z bytu ve středu města do domu na okraji. Měla vizi moderního domu, kde si děti budou hrát v trávě, přátelé budou sedět se sklenkou vína u bazénu a život bude prostě krásnější.

Jak dnes vypadá domek, ve kterém vyrůstal král rock’n’rollu, Elvis Presley?
26. 08. 2017
Pokud vás zajímá, kde vyrůstal zpěvák Elvis Presley, podívejte se s námi na sérii těchto fotografií.

Vybrali jsme NEJ HOUBAŘE vašeho kraje
25. 08. 2017
Děkujeme všem houbařům, kteří nám zaslali fotografie svých úlovků. Zaslané příspěvky nás nadchly svou rozmanitostí - kromě hřibů dorazily i bedly, žampiony, lišky a obrovité pýchavky. Je vidět, že rostou. Pro Nej houbaře každého kraje máme připravenou knihu a audioknihu.

Můžete mít bezpečnostní kameru na soukromém pozemku?
25. 08. 2017
Instalace kamerového systému na soukromém pozemku již v dnešní době není raritou. Vlastníci nemovitostí k tomuto kroku přistupují zpravidla za jediným účelem - ochrany svého majetku. Před tím, než se rozhodnete ke koupi konkrétního zařízení, je však dobré vědět, jakým způsobem upravuje používání kamerových systémů a nakládání s kamerovými záznamy zákon a jaké mantinely nastavila v této oblasti rozhodovací praxe Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Můžete mít bezpečnostní kameru na soukromém pozemku?
25. 08. 2017
Instalace kamerového systému na soukromém pozemku již v dnešní době není raritou. Vlastníci nemovitostí k tomuto kroku přistupují zpravidla za jediným účelem - ochrany svého majetku. Před tím, než se rozhodnete ke koupi konkrétního zařízení, je však dobré vědět, jakým způsobem upravuje používání kamerových systémů a nakládání s kamerovými záznamy zákon a jaké mantinely nastavila v této oblasti rozhodovací praxe Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Veletrh dekorací a dárkového zboží FOR DECOR & HOME
24. 08. 2017
Od 7. do 9. září 2017 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční v pořadí 4. kontraktační veletrh dekorací, skla, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME. Prim bude hrát tematika Vánoc a vánočního zboží. Připraven je lákavý doprovodný program: designová přehlídka VÁNOČNÍ TRENDY 2017, floristická show nebo workshop na téma Luxusní balení dárků.

Sousedovo ovoce je vaše, pokud spadlo na vaši zahradu
24. 08. 2017
Možná je to právě váš případ. Celé léto si hýčkáte anglický trávník, a jakmile podzim zaklepe na dveře, začnou vám sem padat švestky od sousedů. A co teprve to listí, kterého teď bude čím dál víc. Co s tím?

Galerie odpadů
23. 08. 2017
Odpady hýbou světem. Doslova. Tolik odpadů, kolik člověk za svůj život vyprodukuje, by zahltilo planetu. A tak je třeba recyklovat a odpad třídit a ekologicky zpracovávat. A tak vznikne moderní sídlo společnosti zajišťující technické služby, které je takovou galerií odpadů.

Maximální hygiena: Bezdotekové WC sedátko i koš
23. 08. 2017
Máte hrůzu z bakterií poletujících okolo toalety? Na prkénko a víko už nemusíte sahat rukama. Automatizace pronikla až do míst, kam i císařpán chodil pěšky.

Čas sázet jehličnany. Které se hodí pro vaši zahradu?
22. 08. 2017
Druhá polovina srpna a první polovina září jsou ideálním obdobím pro výsadbu jehličnatých stromů. Nejste si jisti, který druh se hodí právě na vaši zahradu? Poradíme vám.

Chystáte se vymalovat? Nebojte se barev
22. 08. 2017
Bílou se nic nezkazí, výraznější barva ale dodá interiéru osobitý šmrnc. Podívejte se, jak si s barvami stěn pohrává současný design.

Recenze knih: Svět skla a neznámá Praha
21. 08. 2017
Letní měsíce umožnily zrušit zbytek hromádky knížek, která tu stála na stole a čekala na recenzi. Byly to knihy, na které jsem si musel nechat nejvíc času, protože to standardní knížky vážně nejsou.

Co jste možná nevěděli o černém bezu
21. 08. 2017
Koncem srpna dozrává černý bez. Na tento pozoruhodný keř narazíte snad při každé procházce do přírody a byla by škoda jeho plody nevyužít. Jsou zdravé a v kuchyni najdou široké uplatnění.

Dvě betonové desky v olivách
20. 08. 2017
V blízkosti vesnice Ansi?o stojí nový dům. Investor měl několik podmínek pro stavbu – ta hlavní a převažující nad všemi byla, aby dům nezničil olivovníky, které na pozemku už několik stovek let stojí.

Herečka Faye Dunaway prodává svůj luxusní byt v Hollywoodu
19. 08. 2017
Herečka Faye Dunaway (76) se rozhodla prodat svůj byt v Los Angeles, který si pořídila teprve před dvěma lety. A částka, kterou by si za něj přála získat? 595 000 dolarů.

Kupujeme nemovitost se zástavním právem
18. 08. 2017
Prodej nemovitostí zatížených hypotečním úvěrem je dnes už běžnou záležitostí a není vyloučeno, že při honbě za vysněným bydlením na takovou narazíte i vy. Na co si dát pozor, aby převod proběhl bezpečně?

Jak se zbavit potravinových molů?
18. 08. 2017
Otevřete skříňku, ze které na vás vyletí malý hnědavý motýlek. Už zase! Kolikrát jste se už snažili zbavit se těchto nevítaných hostů, a pořád marně?

Pět nápadů, jak získat víc místa v malé kuchyni
17. 08. 2017
V malé kuchyni se potýkáme s nedostatkem úložného prostoru i s omezenou pracovní plochou. Místnost zázrakem nenafoukneme, ale každých pár centimetrů navíc se hodí. Možná vás inspirují následující tipy.

Jak prodloužit životnost zahradního nábytku
16. 08. 2017
Nábytek na otevřené terase je vystaven deštivému počasí i horkému slunci, takže vyžaduje zvýšenou pozornost a péči. Nejvíce venku trpí pravé dřevo a ratan.

Solární střechy zlevňují
16. 08. 2017
Postupně se objevují nové a nové firmy, které se snaží zachytit solární energii a využít ji v domech a bytech. Se zvyšující se nabídkou se zároveň snižuje i cena.

Jak a proč pěstovat arónii?
15. 08. 2017
Temnoplodec neboli černý jeřáb je u nás nejznámější pod názvem arónie. Jeho namodralým až černým plodům se připisují velké léčivé vlastnosti.

Kupte si zářijové číslo časopisu Dům&Zahrada
15. 08. 2017
Podzim klepe na dveře a chtěli bychom říct, že nastává nejlepší část roku – sklizeň ovoce. Jenže jarní mráz, kroupy a sucho udělaly z většiny české úrody jen smutného pohrobka. Ale berme to z lepší stránky – místo sklízení alespoň budete mít čas na náš časopis.

Automatické brány pro komfort i bezpečnost
15. 08. 2017
Pohony na vjezdové brány už dneska nepředstavují nijak závratnou položku, a pokud stavíte dům, už asi ani nepočítáte s tím, že byste při příjezdu domů vystupovali z auta a otvírali bránu ručně. Pojďme si shrnout, jaké máte v tomto ohledu možnosti.

Můj stůl
14. 08. 2017
Zavonělo mi dřevo. Ve chvílích volna se na chatě v dílně věnuji novému projektu – stolu. Je to úžasný odpočinek.

Jedovaté ozdoby zahrady: Na které rostliny obzvlášť pozor?
14. 08. 2017
Většina okrasných rostlin může po požití způsobit nevolnosti, některé jsou ale přímo smrtelně nebezpečné. Riziko otravy hrozí zejména u zvířat a zvídavých malých dětí, které berou všechno do pusy.

Kupujete bazén? Poradíme vám, jak na to
14. 08. 2017
Při výběru bazénu je dobré vzít v úvahu, kdo se v bazénu bude koupat. Pokud pořizujete bazén výhradně pro malé děti, nejvýhodnější bude volba malého nafukovacího bazénku s hloubkou od 25 do 50 centimetrů.

Návštěva interiéru: Blue
13. 08. 2017
Dnes vám ukážeme, jak se dá konvertovat starý dům, který by jinak musel být zbořen na byty pro mladé. Pět garsonek v modré rapsodii.

Alyson Hannigan prodává svůj byt v Atlantě
12. 08. 2017
Za 1,4 milionů dolarů se herečka Alyson Hannigan zbavuje svého apartmá v domě v Atlantě. Bez domova však nezůstane!

Obraz je make-up domácnosti
11. 08. 2017
Krásný dům, krásný interiér. Ale něco tomu chybí? Co takhle holé zdi vylepšit obrazem? Může to být originál, reprodukce nebo třeba fotografie. Není to věda, ale pár pravidel to má.

Plíseň na rajčatech rozpoznejte včas, šíří se bleskově
11. 08. 2017
Zákeřná plíseň je noční můrou pěstitelů rajčat. Rychle se šíří a dokáže znehodnotit celou úrodu. Odkud se bere a jak před ní můžeme rostliny ochránit?

Nože pro každou příležitost
10. 08. 2017
Každý šéfkuchař má dva až tři své oblíbené nože, se kterými dokáže zpracovat téměř vše, od zeleniny a ovoce, přes pečivo, až po maso. Nejdůležitějším kritériem je totiž ostří nože. A to by mělo platit i pro nás, pokud si pořizujeme nové nože do kuchyně.

Hledáme NEJ houbaře! Vyfoťte váš nej úlovek a pošlete nám ho
10. 08. 2017
Pochlubte se nejlepším houbařským kouskem a dostaňte se s ním až do novin. Udělejte klidně snímek i jen mobilem a pošlete nám ho.

Čím důkladně vyčistit zanesené dno bazénu
10. 08. 2017
Spolu s bazénem jste si pořídili filtraci, pravidelně do něj házíte chlorové tabletky, a přesto se vám na dně a na stěnách zachycují nečistoty. Chce to tedy ještě bazénový vysavač.

Akumulátory a solární panely na dům lze koupit i v IKEA
9. 08. 2017
Ve Velké Británii začal švédský nábytkářský gigant IKEA prodávat už v roce 2013 solární panely. Teď se přidaly i akumulátorové sety, které mají využití elektrické energie získané se solárních panelů zvýšit.

Jak zrenovovat bytové jádro bez bourání
9. 08. 2017
Nevzhledného umakartového jádra se chce každý co nejdříve zbavit. Radikálním řezem bývá kompletní přestavba, kdy se umakart zcela odstraní a koupelna se záchodem se vyzdí a vydlaždičkuje. Existují ovšem i mnohem levnější a rychlejší řešení.

Inspirujte se: Minimalistické obývací stěny
8. 08. 2017
Zatímco dříve se nábytkem zastavěla celá stěna obýváku, dnešní trend ho omezuje na minimum. Klade se důraz na design a optické zvětšení prostoru.

Ostružiny – černý poklad zahrady
8. 08. 2017
Sladkokyselé plody s výraznou chutí se hodí na koláče, do marmelád, ovocný salátů i zmrzlin, listy můžete využít k přípravě ostružinového čaje. Ostružiny také obsahují mnoho cenných vitaminů a minerálů – C, B, kyselinu listovou, karoten, draslík, hořčík, vápník, železo a bioflavonoidy.

Architekt Halabala – slavnější dnes než ve své době
7. 08. 2017
Jindřicha Halabalu zná prakticky každý, kdo někdy měl co dočinění s českým nábytkem. Je to ikona českého nábytkářství a jeho práce je dnes možná ještě cennější, než byla v době svého vzniku. Právem. K dokonalosti čas přidal i tu další důležitou přidanou hodnotu.

Z patisonů připravíte bramboráky i skvělé lečo
7. 08. 2017
Patisony nás na první pohled upoutají neobvyklým tvarem létajícího talíře a často i obrovskými rozměry. Jak na ně? Připravte si velké prkénko a ostrý nůž.

Útěk z tudorovského domu
6. 08. 2017
Majitelé tohoto domu bydleli v rozsáhlém sídle tudorovského typu s velkou zahradou a navazujícími pozemky. Ovšem bydlet v historickém domě s sebou nese i jisté nepohodlí. A tak se rozhodli to změnit.

Kate Walsh prodává svůj hezký dům v Encinu
5. 08. 2017
Populární hollywoodská herečka Kate Walsh dala do prodeje svůj dům v Encinu za 4,25 milionů dolarů. Luxusní vila prošla rekonstrukcemi, na návrhu její současné podoby se sama Kate podílela.

Jak správně čistit domácí spotřebiče v kuchyni?
5. 08. 2017
Aby vám domácí spotřebiče dlouho dobře sloužily, je potřeba věnovat pozornost nejen jejich výběru, ale i jejich údržbě. Nemusí to být nic složitého, stačí dodržovat pár základních pravidel.

Proč jsou okurky hořké
4. 08. 2017
Právě je sklizeň okurek, ale spousta z vás náhle zjišťuje, že okurky jsou hořké. Ať už nakládačky, tak i salátovky. Proč? Dá se s tím něco dělat?

Chcete si vypěstovat lesní houby na zahradě? Buďte trpěliví
4. 08. 2017
V domácích podmínkách umíme vypěstovat žampiony i hlívu ústřičnou, ale co takhle sklízet na zahradě kozáky? Není to nemožné, není to ani snadné. A výsledek vám nikdo nezaručí.

Na co hledět při výběru střešních oken
3. 08. 2017
Střešní okna bývají při rekonstrukci nebo stavbě podkroví jednou z nejdražších položek. Šetřit na nich se nevyplácí. Jsou vystavena mnohem větší zátěži než okna svislá, a kvalita je tudíž prioritou.

Přes mobil poznáte houby i květiny
2. 08. 2017
Mobilní aplikace se výrazně rozšiřují i do oblastí, kde byste je ani neočekávali. Třeba do houbaření nebo zahradničení.

Venkovní osvětlení pro vlahé letní večery
2. 08. 2017
Posezení na zahradě či na terase za teplého večera rádi protáhneme do pozdních hodin. Abychom nedrželi černou hodinku, potřebujeme vhodné osvětlení. Jaké k tomuto účelu zvolit a jak ho nainstalovat?

Zahrada v srpnu – čas hojnosti a sladké sklizně
1. 08. 2017
Srpen je měsíc, ve kterém dozrávají letní jablka, ostružiny a pozdní odrůdy rybízu, obří dýně, hrušky, meruňky, švestky či broskve. Je to však také měsíc, ve kterém sázíme a sejeme podzimní druhy zeleniny, květiny, které budou naši zahradu zdobit napřesrok.

Zařizujeme koupelnu: Sprchový kout, nebo box?
1. 08. 2017
Ať už si pořídíte sprchový kout, nebo box, v obou případech můžete být nadšeni i zklamáni. Nezáleží totiž ani tak na zvoleném typu sprchy, jako na kvalitě jejího provedení.

Jak správně pracovat s křovinořezem
31. 07. 2017
Když člověk slyší, jak po městech i vesnicích drnčí křovinořez, jak je majitelé neustále trápí periodickým vymačkáváním plynu, pak je třeba napsat článek, jak správně pracovat s křovinořezem.

Inspirujte se: Obklady do kuchyně, které teď letí
31. 07. 2017
V kuchyních se poslední dobou dává přednost minimalismu, který se vyznačuje jednoduchostí a minimem dekorativních prvků. Vkusně zvolené obklady tuto strohost změkčí a dodají kuchyni útulnější ráz, aniž by se narušil estetický dojem.

Světová architektura: Za cihelnou fasádou
30. 07. 2017
V městečku Meerkerk jsou ulice plné tradičních úzkých domů s cihelnými fasádami. Nádherné uličky jsou historicky chráněné. A v jedné z těchto uliček stojí na první pohled nenápadný dvoupatrový dům.

Herec Vince Vaughn prodává tento dům v Hollywood Hills
29. 07. 2017
Herec a bývalý přítel Jennifer Aniston Vince Vaughn prodává tento dům v Hollywood Hills za 2,695 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 59 milionů korun.

Vytvořte si oázu pro odpočinek doma na balkoně
28. 07. 2017
Pokud bydlíte v paneláku nebo bytě, jehož součástí je jen malý balkon nebo terasa, a milujete zahradní posezení u kávy či vína, nezoufejte. I na malém prostoru se dá vykouzlit příjemné místo odpočinku po práci.

Když vám sláma čouhá z domu aneb Jak omítnout slaměné stěny
28. 07. 2017
Co bylo v dávných dobách běžnou praxí, je dneska považováno za alternativu. Slaměné domy s hliněnou omítkou vzbuzují spíš zvědavost než vážný zájem, ale ojedinělé už rozhodně nejsou. Pikantní na nich je, že je můžete omítnout holýma rukama.

Máte doma školáka? Upravte mu dětský pokoj
27. 07. 2017
Pokud máte doma dítě, které od září nastupuje do první třídy, čeká nejen jeho, ale i vás velká změna. Už nebude jen čas na hraní, ale přibude učení a další školní povinnosti. A potřebám školáčka by mělo odpovídat i zařízení jeho pokojíčku.

Právě vychází unikátní Spinner magazín, k němuž získáte spinner jako dárek!
27. 07. 2017
Čím uděláte svému synovi či dceři největší radost uprostřed prázdnin? Rozhodně tímto speciálem věnovaným fenoménu fidget spinneru. Rychle točící se vrtulka pobláznila svět a mánie zcela jistě zasáhla i vaši rodinu. Teď je čas naučit se nové triky!

Je lepší nemovitost zdědit, nebo dostat darem?
27. 07. 2017
O tomto tématu mluvíme neradi, nicméně v mysli se to občas vynoří. Co se stane s našimi nemovitostmi, až tu nebudeme? Je výhodnější zbavit se majetku ještě během života, nebo sepsat promyšlenou závěť?

Zabezpečení domu: Základem je dobrý zámek
26. 07. 2017
Zabezpečení domu a bytu je celý soubor opatření, kde nemůžete jedno vynechat, protože byste pak měli v celé obraně proti zlodějům díru. Ale základem vždycky byly, jsou a budou zámky.

Zatravňovací dlažba plastová versus betonová
26. 07. 2017
Zpevnění příjezdové cesty ke garáži nebo k chatě lze efektivně vyřešit zatravňovací dlažbou. Plocha je stále zelená a vaše pneumatiky se přitom nebrodí bahnem ani neničí trávu. Po jakém typu zatravňovacích tvárnic byste se měli porozhlédnout?

Zalévejte zahradu – efektivně a kvalitně
25. 07. 2017
Abyste se mohli těšit z velké úrody zeleniny a ovoce či krásně kvetoucích rostlin, je potřeba zahradu pravidelně a dostatečně zalévat. Jak na to?

Deset tipů pro grilování ryb
25. 07. 2017
Grilovaná ryba je fantastickým nápadem pro lehkou letní večeři. Rychle se propeče a vašemu tělu dodá dávku omega-3 nenasycených mastných kyselin, vitamín D i řadu minerálních látek. A voní tak nádherně, že sousedé budou natahovat krky přes plot.

Solární nátěr domu natankuje auto
24. 07. 2017
Technologie postupují tak neskutečně dopředu, že některým informacím jen sotva věříme. Třeba tomuhle: vědci objevili nátěr na domy, který dokáže ze vzduchu absorbovat vlhkost a měnit ji na vodík.

Slunečnicová semínka: Zdraví ukryté v půvabu květiny
24. 07. 2017
Slunečnice patří k nejvýraznějším okrasným květinám, a navíc v sobě ukrývá vitaminový poklad. Její semínka můžeme upražit nebo je přidáme do těsta na domácí chleba. Připravuje se z nich i kaše a skvěle jimi obohatíte i pomazánky nebo celozrnné sušenky.

Chatička ve třech patrech
23. 07. 2017
Tahle chatička původně patřila dřevaři, který ji měl jako sklad. Další majitelé ji přesunuli hlouběji do lesa. Poslední z majitelů z ní udělal chatičku na bydlení. Ale jakou!

EU chce kvalitnější a opravitelné výrobky
21. 07. 2017
Všichni ta takzvaná „kurvítka“ známe. Pár dní po konci záruky se moderní přístroje, jako mobily, mixéry či televize, určitě rozbijí. Jedna malá součástka odejde. Samozřejmě, že ji výrobce samostatně nedodává. A tuhle praxi chce Evropská unie zastavit.

Jedinečná řadovka u Plzně nabízí komfort i soukromí
21. 07. 2017
Řadové domy se obvykle staví s úmyslem vtěsnat do omezeného prostoru co nejvíce obytných jednotek a ušetřit na plánech a rozvodech. I takového úkolu se architekt může zhostit s elegancí a s plným ohledem na budoucí majitele. Svědčí o tom řadovka ve Zruči u Plzně postavená podle návrhu studia Zábran - Nová architekti.

Čtyři kroky k záchraně dřevěné podlahy
20. 07. 2017
Ve snaze udržet kouzlo starého domu se často snažíme zachovat v něm co nejvíce původních prvků. Jako třeba dřevěnou podlahu. Prošlapaná vrzající prkna zašedlé barvy nám nejprve vnuknou myšlenku: vytrhat, vyhodit, zabetonovat. Ale co když prostě nemáte to srdce?

Světová architektura: Rekonstrukce věhlasné univerzity
19. 07. 2017
Univerzita v Coimbře má věhlas po celém světě. My se podíváme na Trinity College - European College, která prošla náročnou rekonstrukcí, na které se podílela bratrská dvojice architektů Manuel a Francisco Aires Mateus.

Zahradničení budoucnosti: Závlaha na dálku přes chytrý telefon
19. 07. 2017
Po větších zahradách se už neběhá s hadicí v ruce, náš čas, fyzickou sílu i vodu šetří samozavlažovací systémy. Od toho je už jen krůček k tomu, abychom o naše rostliny pečovali ťukáním do chytrého telefonu.

Zavařování v plném proudu
18. 07. 2017
Léto je vrcholem zavařovací sezony. Dozrávají třešně, maliny, borůvky, ale také meruňky, broskve a některé odrůdy švestek. Pokud máme ovoce nadbytek a není určené jen k přímé konzumaci, pak si celkem jednoduše doma můžeme připravit džemy, marmeládu, či dokonce povidla.

Srpnové číslo časopisu Dům&Zahrada právě vychází
18. 07. 2017
Naše témata se opakují. To přiznáváme. Zase píšeme o oknech, o dřevostavbách a zabezpečení domu. Jenže to všechno jsou témata, o kterých je stále co říct a ve kterých jsou stále novinky.

Maso z vodního grilu je zdravější, ale jak chutná?
18. 07. 2017
Obecně se má za to, že grilování na elektrickém nebo plynovém grilu je zdravější než příprava masa na dřevěném uhlí. Jednou z možností je také gril vodní, o kterém se mluví méně. Jak vlastně funguje?

Zajímavá solární energie v malém i velkém
17. 07. 2017
Svět se zbláznil do solární energie a nyní hledá všechny možnosti, jak ji dostat z nebe k lidem. Objevují se nové a nové projekty, které vypadají moc zajímavě.

Foťte svět za žlutým rámečkem National Geographic a vyhrajte
17. 07. 2017
Vydejte se na dobrodružnou výpravu, užijte si zábavu při focení a poznávejte nová místa!

Jak se staví lesní chaty nové doby
17. 07. 2017
Romantika dřevěných srubů uprostřed lesa není záležitostí ztracenou v útrobách minulého století. Zájem o ni přetrvává i v dnešní přetechnizované době. Lidé občas chtějí vypnout hlavu i elektroniku a alespoň na chvíli zcela splynout s přírodou.

Netradiční architektura: Záchody u vodopádů
16. 07. 2017
U norských vodopádů Skjervsfossen vyrostl malý, ale zajímavý dům, který však v sobě má tři malé místnůstky – dvě toalety a jednu technickou místnost. Zajímavý architektonický projekt, že? Jen se pojďte podívat, jak netradičně a krásně se takové zadání dá zpracovat.

Britský herec Steve Coogan prodává svůj dům ze 17. století. Máte zájem?
15. 07. 2017
Nádhernou vilu ze 17. století, která je známá díky románu Ovingdean Grange britského romanopisce Williama Harrisona, zakoupil populární herec v roce 2011 za 2,45 milionu liber.

V chatě není místo na koupelnu? Postavte ji venku
14. 07. 2017
Za našeho dětství stačilo mít na chalupě lavor a necky. S novou dobou však rostou nároky a koupelna na chatě už dávno není projevem marnivosti zhýčkaných měšťáků. Co když ale pro ni nenajdete místo?

Zařiďte byt pro alergiky
13. 07. 2017
V obývacím pokoji a v ložnici leží koberce s dlouhým chlupem, na posteli polštáře z pravého peří, dlouhé těžké závěsy visí od stropu až k zemi a ve vázách na stole řezané kvetoucí lilie, jejichž vůně se nese celým bytem. Jinými slovy noční můra každého alergika!

Bazén se slanou vodou aneb Vlastní moře na zahradě
13. 07. 2017
Nejde jen o ten pocit, že jste si přenesli kus mořské zátoky na vlastní parcelu. Slaná voda v bazénu je vděčné řešení pro alergiky a jedince s atopickým ekzémem, jejichž stav zhoršuje chlor.

Staví se v Praze málo, nebo moc?
12. 07. 2017
Investoři nadávají, že nemohou stavět, protože stavební řízení je příliš náročné. Tady v Praze mám ale opačný pocit.

LED pásky: Ekonomické osvětlení kuchyňské linky
12. 07. 2017
LED osvětlení spotřebuje minimum elektrické energie a jeho životnost bývá mnohem vyšší než u běžných žárovek. Přesto se kvůli nižšímu výkonu a vysoké pořizovací ceně v domácnostech příliš nezabydlilo - výjimku tvoří kuchyňské linky.

Levandule – pro ozdobu, zdraví i kvalitní spánek
11. 07. 2017
Uklidňující účinky levandule využívaly už naše babičky k přípravě čajů na spaní nebo domácích relaxačních koupelí. Udělejte si zásoby této báječné bylinky na zimu, právě je čas sklizně!

Staré pneumatiky najdou praktické využití
11. 07. 2017
Zajímá vás, jak recyklovat ojeté pneumatiky? Inspirujte se našimi tipy, jak z nich vytvořit kouzelné květináče, pelíšky i sedačky, které nápaditě ozdobí zahradu i interiér.

Realizace zahrady na klíč: Myslete i na zdánlivé detaily
10. 07. 2017
Krásná zahrada je vizitkou každého majitele rodinného domu. Její realizace je ale mnohdy bohužel velmi náročná. Především v případě, když se rozhodnete pro řešení veškerých úkonů svépomocí, můžete ve finále doslova zaplakat nad výdělkem.

Jak pečovat o dřevěnou terasu
10. 07. 2017
Mnoho lidí nedá na dřevo dopustit. Na rozdíl od dlaždic neklouže, nestudí do nohou a malé děti si na něm při pádu tolik neublíží. A navíc je naprosto přírodní. Po nějakém čase ale zešedne a může chytit plíseň.

Světová architektura: Vínu zdar!
9. 07. 2017
Dnes se podíváme do Ameriky, konkrétně do Napa Valley, tedy nejznámějšího místa pro pěstování vína v USA. Firma Quintessa Estate Winery se zde rozhodla postavit samostatný pavilon pro ty, kteří chtějí ochutnat jejich víno.

Chcete bydlet jako Pamela Anderson? Pronajměte si její dům!
8. 07. 2017
50 000 dolarů měsíčně. To je cena, kterou požaduje plavčice za svůj zrenovovaný dům za 7 milionů dolarů v Malibu.

Kupujeme nové dveře – podle čeho vybírat?
7. 07. 2017
Kvalitní dveře by měly nejen dobře vypadat, ale měly by být především účelné. Při koupi samozřejmě dbáme na svůj vkus a na celkovou koncepci bytu, kam budeme dveře umísťovat, přesto je dobré zvážit ještě několik faktů.

Co je třeba zvážit před rekonstrukcí půdy
7. 07. 2017
Přeměna staré vlhké půdy na útulné podkroví je nehasnoucím trendem. Získáte více obyvatelného prostoru v domě, a navíc to vypadá tak romanticky! Co je však potřeba pořádně promyslet, než se do toho pustíte?

Nejlépe voní maso z domácí udírny
6. 07. 2017
Milovníci poctivého domácího jídla našemu titulku jistě přitakají. Jen si představte tu vůni, co se vám line okolo chaty, když se pyšníte vlastní udírnou. Ale jak na ni? Koupit, nebo postavit?

Jak zajistit zahrádku před odjezdem na dovolenou
5. 07. 2017
Chystáte se odjet na dovolenou, ale máte starost o zahrádku? Pojďme si shrnout, co je potřeba udělat těsně předtím, než záhony ponecháte pár týdnů bez láskyplné péče.

Zahrada v červenci – na co je třeba nezapomenout?
4. 07. 2017
V červenci již ve velké míře sklízíme plody našeho jarního úsilí, ať už jde o zeleninu, ovoce, ale i rozkvetlé záhony. Stále je však čas na setí a výsadbu pro pozdní sklizeň.

Dětské vodní radovánky na zahradě
4. 07. 2017
Léto bez vody by byla pro malé ratolesti jistě nuda. Přinášíme několik tipů, jak nechat děti pořádně vyřádit i v těch nejparnějších dnech, přestože nemáte na zahradě zapuštěný bazén nebo ho teprve stavíte.

Domy mohou v létě uskladnit teplo na zimu
3. 07. 2017
Představte si, že v létě, když je teplo, jej někde uskladníte a v zimě, když uhodí mrazy, toto teplo vytáhnete a využijete. Je to hloupost? Není. Tenhle český nápad skutečně funguje.

Lanovka jako monument uprostřed Alp
2. 07. 2017
To, že moderní architektura se nemusí s přírodou nenávidět, je vidět na desítkách a stovkách staveb. Tentokrát vám ukážeme nejnovější stanici v horské vesničce Seis am Schlern.

John Oates prodává svůj dřevěný srub v Aspenu
1. 07. 2017
Přemýšlíte o koupi víkendové chalupy nebo chaty pro své dovolené? Nechte se inspirovat bydlením popové hvězdy Johna Oatese.

Zahradní nábytek – jak si správně vybrat?
30. 06. 2017
Letní posezení na zahradě nebo na terase míváme spojené s pohodlným nábytkem. Materiálů, ze kterých je vyroben, je celá řada. Podle čeho tedy vybírat?

Tři varianty kuchyně, kterou návrháři nezvládli
30. 06. 2017
Čtenářka se na nás obrátila se zajímavým problémem. O návrh své kuchyně požádala firmu, jejíž výtvor se jí ale moc nezdál. A právem! Naše designérka odhalila několik prohřešků, kterých se firemní návrháři dopustili. A jak dopadla náprava z ruky naší designérky Báry?

Návštěva bytu: bez bourání to nešlo
29. 06. 2017
Byt plný světla, vzdušný, světlý, prostorný, prakticky a vtipně zařízený, bez velkého množství nábytku… sny Radky a Petra o vlastním bydlení, které dokázali dovést do reality.

Usušte si kdekoli své houby či bylinky
29. 06. 2017
Elektrické sušárny ovoce jsou sice krásné, funkční a rychlé, ale neskladné, drahé a potřebují elektřinu. Sušení přirozeným proudem vzduchu je mnohem lepší, i když delší.

Proč se nebát družstevního vlastnictví
28. 06. 2017
O družstevním vlastnictví už jsme nedávno psali, článek byl z pohledu realitního makléře. Protože se na nás obrátilo několik dalších čtenářů s dotazy na tuto problematiku, věnujeme se tomuto tématu po druhé – tentokrát očima práva.

Jak bránit broskvoně před napadením kadeřavostí?
27. 06. 2017
Kadeřavost broskvoní je nejzávažnější houbovou chorobou těchto ovocných stromů. Mnoho zahrádkářů se jí velmi obává, protože často zničí nejen listy a letorosty, ale pro mladé stromky může znamenat definitivní konec.

Krásná zahrada
27. 06. 2017

Podívejte se na ty nejkrásnější zahrady České republiky
27. 06. 2017
Před čtrnácti dny jsme vás poprosili, abyste nám posílali své krásné zahrady. Že najdeme tu nejkrásnější. Tak tady jsou.

Je čas na stříhání živých plotů
26. 06. 2017
Živé ploty se musí stříhat tak třikrát ročně. Teď po odkvětu je ten pravý čas se do nich pustit.

Návštěva domu, kde neplatí čas
25. 06. 2017
Starý dům uprostřed krásné portugalské přírody. To je sen každého architekta. Opravit, upravit, navrhnout, zbudovat, zachovat… Myslet na přírodu, minulost i budoucnost. Stejně jako v tomto domě.

Bývalý dům zpěváka a herce Deana Martina je na prodej
24. 06. 2017
Dům v Beverly Hills, který v letech 1988 až 1995 říkal pane Deanu Martinovi, je na prodej za 27,95 milionů dolarů. Populární herec a zpěvák žil v tomto luxusním domě s pěti ložnicemi až do své smrti v roce 1995 (zemřel ve věku 78 let).

Děti a elektronika: Na prvním místě pravidla!
23. 06. 2017
Elektronikou jsme dnes v domácnosti doslova obklopeni. Přitom nám nemusí vždy pomáhat, pokud se používá špatným způsobem nebo se dostane do nepovolaných rukou, může způsobit pořádné trable. Naučte se několik pravidel a vysvětlete je svým dětem, abyste se vyhnuli zbytečným nepříjemnostem.

Dřišťály jsou ideální keře do nepropustného plotu
23. 06. 2017
Je trnitý, je barevný, je pevný a je nepropustný. I kočky si rozmyslí, než se pustí na cestičku skrz dřišťál.

Dotaz čtenáře: Bílé květy na zídce
22. 06. 2017
Náš čtenář postavil zídku z kamene z místního kamenolomu. Krásná zídka mu ale dost zkazila radost, když mu po půlroční práci vykvetly na kameni bílé vápenné květy.

Návštěva interiéru: Byt bez skříní
21. 06. 2017
Dnes vás pozveme do moderně pojatého bytu, který se nemusí české shánčlivé nátuře líbit. Tady totiž nejsou žádné skříně.

Ačokča: popínavá rostlina peruánských indiánů
20. 06. 2017
Plody této takzvané paprikové okurky mají zasyrova hráškovou chuť, naložené ve sladkokyselém nálevu chutnají jako okurky a zapečené, plněné masem a rýží zase jako papriky. Hodí se do leča, salátů, guláše i zeleninové polévky.

Židle, které změnily svět
20. 06. 2017
Může jedna židle něco změnit? Může. Když je jich víc, mohou změnit svět. Představujeme legendy v nábytkářském průmyslu. Legendy mezi sedacím nábytkem. Legendy, které změnily pohled na židle a křesla jako taková.

Energetické značení spotřebičů se vrátí ke stupnici A až G
19. 06. 2017
Blázinec kolem značení elektrických spotřebičů, kdy stupnice A-G přestala stačit už v době svého vzniku, skončí. Už se nebudou spotřebiče označovat A a několik plusů, ale stupnice se posune, aby opět písmenné značení mělo svou platnost.

Světová architektura: Řadovka
18. 06. 2017
I v řadovém domě lze najít místo pro tři ložnice, tři koupelny, velký obývací pokoj, terasu nebo dokonce i pokoj pro hosty. Pojďte se podívat.

Jak si bydlí Iron Man?
17. 06. 2017
Populární herec Robert Downey Jr., známý především díky své roli Iron Mana ve stejnojmenném filmu nebo roli Sherlocka Holmese, nešetřil a zakoupil si v Malibu luxusní vilu za 3,8 milionů dolarů.

Ozdobte si domov pro letní náladu
16. 06. 2017
Léto je za dveřmi, pozvěte jej k sobě domů. Stačí tak málo a můžete si vytvořit úžasnou letní výzdobu své domácnosti.

Lidé designu: Konstantin Grcic
16. 06. 2017
Jeho dílo je známé, že i absolutní laici si vzpomenou, když uvidí třeba židli Miura. Ano, to je ta slavná židle, která je odvozena od Stool One. Nevíte? Podívejte se.

Návštěva interiéru: Důraz na kvalitu
15. 06. 2017
Mnoho interiérů, které s vámi společně navštěvujeme, vypadá skvěle. Jsou prvotřídní, mají nápady, mají dobré zpracování. Tento byt, který není nijak extrémně velký, také dbá na všechny popsané přednosti. A na tu kvalitu nejvíc.

Hledáme nejkrásnější zahradu. Vyfoťte tu svou a pošlete nám ji
14. 06. 2017
Pochlubte se svojí zahradou, skalkou nebo třeba balkonem ověnčeným květinami. Udělejte klidně i jen mobilem snímek a pošlete nám ho.

Staré akumulátory z aut se stanou domácí powerbankou
14. 06. 2017
Koncern Renault-Nissan bude dodávat použité akumulátory z elektromobilů společnosti Powervault. Ta je po jednoduché repasi dokáže oživit tak, že budou moci být využity v domě jako zdroj energie.

Jak pěstovat a chránit rajčata, aby co nejvíce plodila?
13. 06. 2017
Vlastní úroda rajčat přináší velké potěšení. Plody jsou šťavnaté, voňavé a mají jedinečnou chuť, ať už jsou červené, oranžové, nebo temně do fialova, obří, hruškovité, klasické, nebo cherry. Jak rajčata pěstovat a na co si dát pozor, aby nám dlouho a hojně plodila?

Sedmé číslo časopisu Dům&Zahrada je už v prodeji
13. 06. 2017
Je čas prázdnin, dovolených v zahraničí, slunce, moře… A tak jsme se v tomto čísle vypravili do zahraničí i my. S návštěvami jsme obletěli celý svět.

Postavte nízkoenergetický či pasivní Dům jedním tahem
12. 06. 2017
Hledáte-li dodavatele svého budoucího nízkoenergetického či pasivního domu, podívejte se na nabídku Dům jedním tahem (DJT).

Tesla vyprodala solární střešní tašky za pár dní
12. 06. 2017
Společnost Tesla, kterou známe především díky výrobě elektrických automobilů, spustila 10. května prodej své novinky Solar Roof, tedy střešních tašek, ve kterých jsou solární panely. Stačil necelý měsíc a kapacita výroby je vyprodaná.

Návštěva domu, který nepřišel o patinu
11. 06. 2017
{% box inline for articles.article with pk 20582 %}title:{% endbox %}Starých domů je v každém evropském městě dost a dost. Jejich rekonstrukce a přizpůsobení životu je velkým problémem. Pojďme se podívat na jeden dům, kde architekti nechtěli tu patinu znásilňovat, ale přizpůsobit ji.

Nahlédněte do nového bydlení Seleny Gomez
10. 06. 2017
Zpěvačka Selena Gomez koupila tento roztomilý domeček v Los Angeles za 2,25 milionů dolarů.

Podle čeho vybrat správnou pohovku?
9. 06. 2017
Vybrat si správnou pohovku vypadá na první pohled jednoduše, ale… Na internetu si prohlédneme nějaké nabídky, pak navštívíme několik obrovských obchodních center s nábytkem a nakonec donekonečna přemýšlíme, jestli dát přednost ceně, nebo si raději připlatit za kvalitnější sedačku.

Není ohýnku bez kouře (II.)
9. 06. 2017
Minule jsme si řekli, co se v komíně děje. Komín je konstrukční těleso, které musí odolávat horku, zimě, zatížení, kyselinám… Jak vidíte, je to složitější, než se zdá. A tak na základě předchozích znalostí nyní budeme vybírat ten správný komín.

Super nápad: žaluzie jako solární panely
8. 06. 2017
Už vás někdy napadlo, proč se nevyrábí elektřina z velkých fasád budov, kam dopadá nejvíc slunce? Vyrábí, je to možné, ale je to pracné a drahé. To solární žaluzie jsou o něčem jiném.

Červen v zahradě – jaké práce nás čekají?
7. 06. 2017
Červen je pro zahradníky a zahrádkáře letním měsícem plným úrody a hojnosti. Sklízíme jahody, třešně, první hrášek a saláty, ale stále ještě můžeme vysít nebo vysadit zeleninu, která bude ke sklizni na podzim.

4 faktory, které ovlivňují kvalitu spánku
7. 06. 2017
Kvalitní matrace je předpokladem kvalitního spánku. Plnohodnotný spánek je základ dobré nálady a úspěšného dne. Den zakončujeme opět v posteli a těšíme se, jak si odpočineme na další den. Začarovaný kruh života, kterého je spánek nedílnou součástí. Proto nepodceňujme, na čem spíme, má to totiž vyšší význam, než se na první pohled může zdát.

Jídelní pomůcky pro naše nejmenší
6. 06. 2017
Každá maminka potvrdí, že během posledních let se nabídka výbavy pro naše nejmenší podstatně rozšířila. Pro nás to ale může paradoxně znamenat ztížení výběru, protože ne všechny kousky jsou kvalitní, a cena přitom nemusí být vždy určující.

Mangold: barevná a vytrvalá dobrota
5. 06. 2017
Na zahrádce můžete pěstovat mangold. Tahle listová zelenina je pro nás i naši zahrádku naprostým požehnáním. Vždyť není náročná, sklizeň je od jara až do mrazů a dokonce dokáže i v našich podmínkách přezimovat.

Nové motory série EXi - NOVÝ STANDARD spalovacích motorů
5. 06. 2017
Nové motory EXi přinášejí řadu konstrukčních zlepšení, změny výrobního procesu a vylepšenou olejovou technologii. Nahrazují staré motory se stranovým ventilovým rozvodem řady 600, nazývané také Quantum. Řada EXi se stává novým standardem spalovacích motorů pro zahradní techniku. Tato technologie je dostupná v modelech 650, 675 a 675iS (se systémem InStart).

Vlna u Golden Gate
4. 06. 2017
Celkem vysoko na kopcích Eastbay, s výhledem na město Oakland a na zátoku Golden Gate stál a stále stojí dům. Jeho přestavbou vzniklo nádherné sídlo s výhledem, před kterým se tají dech.

Tady vyrostly dvě světoznámé modelky
3. 06. 2017
Matka známých modelek – sester Gigi a Belly Hadidových se rozhodla prodat své sídlo v Los Angeles. Nemáte zájem?

Objevte kouzlo japonského stylu
2. 06. 2017
Takzvaný JAPAN STYLE neboli japonský styl bydlení pronikl do naší evropské kultury již před více než deseti lety a stále se drží mezi oblíbenými trendy. Proč tomu tak je?

Není ohýnku bez kouře (I.)
2. 06. 2017
Komíny prošly za tisíciletí velkým vývojem, stejně jako všechny ostatní části domů. Věrně kopírovaly zrovna používané stavební materiály. Až v posledních několika desetiletích se objevily technologie, které změnily komíny v hi-tech součásti domů.

Studentské koleje v novém
1. 06. 2017
Studentské koleje v ČR nejsou zrovna příkladem dokonalé architektury. Ovšem v zahraničí se dbá právě i na zázemí studentů. Komfort, pohodlí a funkčnost jsou tím, co vytváří základ pro dobré studium.

Vše pro nejlepší zahradní party
31. 05. 2017
Každá zahradní oslava by měla být uvolněná, příjemná a hlavně plná zábavy. Staňte se dokonalými hostiteli a připravte vašim přátelům nebo dětem nezapomenutelný den.

Na plevel ekologicky a bez glyfosátů
30. 05. 2017
Nikomu z nás určitě nedělá radost neustále odstraňovat plevele kolem mnoha okrasných keřů nebo dokonce v záhonech s drobným ovocem a zeleninou. Stále zvyšujícímu se počtu „ekologicky smýšlejících“ zahradníků ale většinou nezbývá nic jiného, než se opakovaně pouštět do nekonečného boje s plevelem pomocí motyčky a plečky.

Jak si založit zahradní jezírko?
30. 05. 2017
Zurčení vody, lesknoucí se hladina v zapadajícím slunci, kvetoucí lekníny a hemžící se rybičky pod hladinou. Takovou idylku může na vaší zahradě vyvolat jezírko, které si sami vybudujete…

Nerez, ocel, hliník, smalt? Jaký kov zvolit do kuchyně?
30. 05. 2017
Kovy jsou v kuchyni jako doma. Objevují se na nádobí, spotřebičích, bateriích a dokonce i nábytku. Každý je jiný a potřebuje jinou údržbu.

Nový online pomocník při návrhu fasády
29. 05. 2017
Na světě je nová online aplikace Cemix COLOR PLAN, díky které si snadno a rychle můžete sami navrhnout barevnou fasádu svého domu. Pokud v sobě máte alespoň trošku kreativního ducha, bude vás tento užitečný nástroj bavit.

Pojďme si udělat vlastní šťávy ze zahradních květů
29. 05. 2017
Na zahradě nebo volně na loukách nám roste a kvete hromada květin, rostlin, keřů a stromů, které nám mohou dát i víc než jen krásu. Pokud máte doma lahve, můžete začít vyrábět vlastní šťávy a sirupy.

Na plevel ekologicky a bez glyfosátů
29. 05. 2017
Nikomu z nás určitě nedělá radost neustále odstraňovat plevele kolem mnoha okrasných keřů nebo dokonce v záhonech s drobným ovocem a zeleninou. Stále zvyšujícímu se počtu „ekologicky smýšlejících“ zahradníků ale většinou nezbývá nic jiného, než se opakovaně pouštět do nekonečného boje s plevelem pomocí motyčky a plečky.

Podle nosa poznáš kosa a podle fasády firmu na židle
28. 05. 2017
Bývalý autosalon na okraji sídliště se pod taktovkou známého brněnského studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers změnil k nepoznání. Už podle fasády ale poznáte, co je uvnitř. Tohle je totiž zcela jasně showroom firmy vyrábějící kancelářský a školní nábytek MY DVA.

Sting prodává luxusní apartmán s výhledem na Central Park
27. 05. 2017
56 milionů dolarů. To je cena, za kterou Sting a jeho žena Trudie Styler prodávají honosný apartmán s výhledem na Central Park.

HOME OFFICE: zařiďte si domácí kancelář
26. 05. 2017
Pracovat z domova je v současné době stále běžnější, a to nejen pro mnoho živnostníků, ale i pro stále více zaměstnanců, jejichž firmy nabízejí někdy částečně, někdy zcela práci na tzv. home office. Jak si domácí kancelář zařídit, aby se vám v ní dobře a efektivně pracovalo?

Nejnovější a pekelně zajímaví pomocníci nejen pro zahradu
26. 05. 2017
Pořád je něco nového – v sekačkách, traktůrcích, ale i v dalších pomocnících nejen na zahradu. Tady vybíráme některé z těch nejzajímavějších.

Vysněný kostel v Sazovicích už stojí
25. 05. 2017
Více než 80 let trvalo, než se Sazovicím podařilo splnit si sen o vlastním kostele. Nově dostavěný svatostánek v malé obci na Zlínsku minulý týden vysvětil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Autorem výjimečné stavby, která připomíná papírový svitek, je uznávaný architekt Marek Jan Štěpán.

Jaký je rozdíl mezi kastlovými a špaletovými okny
24. 05. 2017
Někdo říká, že má na domě špaletová okna, jiný, že kastlová. Třetí říká, že je to jedno, že je to vlastně jedno a totéž. Není.

Jak natřít dřevěný plot?
23. 05. 2017
Plot ze dřeva je u našich domů a chat stále nejoblíbenější, ale zhruba po 3 až 5 letech se opotřebuje a vyžaduje nový nátěr. Nejen z estetických důvodů, ale zejména pro zachování funkce ochrany před nepříznivým počasím.

Tipy pro perfektní bylinkovou zahradu
23. 05. 2017
Bylinky vždy hrály a stále hrají důležitou roli nejen v lékařství a léčitelství, ale i v kuchyni. Jejich úžasná vůně a chuť povýší každé obyčejné jídlo na královskou hostinu. Abyste se z bylinek mohli dlouho radovat a mít z nich velký užitek, máme pro vás několik tipů na jejich pěstování.

Dotaz z poradny: Stažení vyboulené zdi
23. 05. 2017
Statické poruchy jsou velmi častým problémem starších domů. Náš čtenář má štěstí, že jeho dům je staticky prakticky perfektní. Až na jediné místo.

Je nejvyšší čas zasadit sazenice. Co když je ale venku zima nebo prší?
22. 05. 2017
K tomu, abyste si vypěstovali vlastní zeleninu nebo zkrášlili okna či domov sezonními květinami, stačí málo. Zahrádka, truhlíky nebo bedýnky v kombinaci s vhodnou zeminou a semínky jsou tím správným mixem, který předurčuje úspěch. Co když se ale rozhodnete malé drobečky zasadit ve špatný okamžik?

Kamenná vlna pomáhá lidem i přírodě
22. 05. 2017
Více než 30 % Evropanů spí v hlučném prostředí. Izolace z kamenné vlny zajišťuje akustický komfort a nemění své vlastnosti po celou dobu životnosti.

I garáž chce své teplo
22. 05. 2017
Domy mají stále větší a tlustší kabáty z polystyrenu a vaty. Stále více se dbá na jejich tepelnou izolaci. Jenže co s garážemi, které jsou součástí těchto domů? Ty nemusíme tolik vytápět, ale izolovat je musíme také.

Komín Kingfire: Monolit, který zrychlí výstavbu a usnadní hledání dodavatele
22. 05. 2017
Obliba krbových kamen v poslední době jednoznačně stoupá. Architekti a projektanti potvrzují, že čím dál více stavebníků požaduje do novostaveb instalaci krbové vložky. Důvodů je více.

Světová architektura: Prosklený sklep
21. 05. 2017
Vydejme se spolu na francouzskou Riviéru k typickému domu této lokality. Přístavba, která zvětšila obytnou plochu, využila sklepu, terasy a schodů, které zde stály.

Byt herečky Grety Garbo je na prodej. I s původním vybavením!
20. 05. 2017
Pokud jste milovníky hvězd stříbrného plátna, máte jedinečnou příležitost pořídit si byt, ve kterém dlouhých čtyřicet let bydlela slavná herečka Greta Garbo. Nemovitost se nachází na východním okraji čtvrti Midtown East v New Yorku a je zajímavá především tím, že domácnost je zařízena stále stejně, jako když ji obývala populární herečka.

Knihovna jako zajímavý doplněk interiéru
19. 05. 2017
I přes elektronické čtečky, tablety a další vymoženosti zůstávají klasické tištěné knihy stále oblíbenými předměty, které ve většině domácností nesmí chybět. Knihovna není jen místo pro jejich uložení, je to výrazný prvek, který může dominovat celému pokoji, a zároveň prostředek, kterým si domácnost „zateplujeme“ a zútulňujeme.

Dřevěná okna potřebují nejen lak
19. 05. 2017
Pokud máte doma dřevěná okna, určitě potřebují velkou péči. Je to nevýhoda dřevěných oken, že se o ně musíte stále starat. Na druhou stranu jsou prakticky nesmrtelná a ani poškození jim nevadí.

Židovské centrum moderního věku
18. 05. 2017
Drexelova univerzita postavila centrum židovského života na svých pozemcích. Proč? Proč ne? Vždyť náboženství proti vzdělání nic nemá. Zvláště ne to židovské.

Cenu za současnou architekturu získala rekonstrukce obřího paneláku
17. 05. 2017
Je to poprvé, co tuto prestižní cenu za architekturu dostala rekonstruovaná budova a navíc tak velký kolos kolektivního bydlení. Vítězem se totiž stal DeFlat Kleiburg z holandského Amsterdamu, což je 400 metrů dlouhý panelový dům s 500 byty.

Elegantní a oslňující magnolie: jak je pěstovat?
16. 05. 2017
Kvetoucí stromy magnolií jsou okouzlující dominantou řady zahrad či parků. Nejen na jaře, kdy jejich květy obsypané větve uvidíte již z dálky, ale i po zbytek roku zdobí zahradu dokonalým tvarem své rozložité koruny a svými velkými listy.

Červnové číslo časopisu Dům&Zahrada už si můžete koupit
16. 05. 2017
Světlo je důležitou částí bydlení. Ne nadarmo se říká, že kam slunce nemůže, tam chodí lékař. A tak se podíváme, jak přivést světlo do interiéru, a to třeba i na méně přístupných místech.

Zelenina z vlastní zahrádky - bohatou úrodu zaručí jen správná péče
15. 05. 2017
Čerstvá zelenina z vlastní zahrádky skvěle chutná a je plná vitaminů. Jak ale zajistit bohatou a chutnou úrodu? Většina druhů zeleniny nepotřebuje pro svůj zdravý a silný růst o moc víc než rovnoměrně vlhkou, dostatečně kyprou půdu a vyvážený přísun živin. Okopáním, zaléváním a hnojením je tak velká část pravidelné péče hotova.

Nejkrásnější bazény: Pospěšte si a stihnete realizaci do prázdnin
15. 05. 2017
Uvažujete o pořízení zapuštěného bazénu? Pokud chcete mít vše připravené na léto, neváhejte už ani chviličku. Vybrali jsme pro vás fotky bazénů, které dokonale padnou k domu a zahradě. Stačí nabrat inspiraci a vyrazit třeba přímo za výrobcem!

Zahradnické nástroje vyvinuté pro ženy vás překvapí svou lehkostí
15. 05. 2017
Dubnové mrazíky snad mnoho neponičily, zahradnická sezona může úspěšně pokračovat. Je to právě jarní období, kdy naše zahrádky potřebují intenzivnější péči. Děsí vás však představa, že budete muset vzít do ruky masivní a těžkopádné nářadí a pustit se do namáhavé práce? Máme pro vás tip, protože mít šikovné a kvalitní pomůcky znamená půl práce hotovo.

Usnadněte si rekonstrukci pomocí lehkého betonu
15. 05. 2017
Lehký beton má všechny důležité vlastnosti běžného betonu. Je pevný, odolný, nehořlavý a dlouhověký. Proto je nedílnou součástí většiny moderních staveb a stejně hojně se využívá i při rekonstrukcích. Pro některé stavební úkony ale může být překážkou jeho vysoká hmotnost a ne zrovna dobré izolační vlastnosti. To však neplatí o lehkém betonu.

Výměnek opět v kurzu
15. 05. 2017
Za dob našich babiček a dědečků nebyl výměnek ničím neobvyklým. Označovala se jím většinou část stavení, kterou měli k dispozici prarodiče tzv. na dožití. Počínaje 1. 1. 2014 tento institut opět ožil v novém občanském zákoníku (NOZ). Zákonodárce mu věnoval několik ustanovení, a to konkrétně § 2707 až § 2715 NOZ. A je nutné podotknout, že se jedná o ustanovení praktická, která našla své uplatnění.

Návštěva Tiché vily
14. 05. 2017
Na jedné straně parkoviště, na druhé hlavní silnice. Třetí strana je přivrácena na větrný sever. Pozemek na první pohled nic moc. Ale dům prostě tyhle nepříznivé vlivy odřízne a nechává vniknout okolí jen z poslední strany odvrácené k vinici.

Cheryl Cole prodává své ultramoderní venkovské sídlo
13. 05. 2017
Pokud máte stranou 5 milionů liber, může být toto moderní sídlo v britském Radlettu vaše. Nemovitost v minulosti obývala oblíbená britská zpěvačka Cheryl Cole, která nyní žije se svým přítelem Liamem Paynem.

Zasaďte strom
12. 05. 2017
Těch několik věcí, které musí člověk v životě udělat, se lety nemění. Postavit dům, zplodit syna, zasadit strom. Jak postavit dům, vám radíme průběžně. Jak zplodit syna, se musíte zeptat jinde. A s tím stromem vám poradíme teď.

Tapety stěnám sluší!
11. 05. 2017
Tapety jsou krásné, zajímavé, extravagantní, luxusní, ale hlavně mají univerzální využití v jakémkoli prostoru, ať už se jedná o ložnici, obývací pokoj, nebo kuchyň s jídelnou. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky materiálů, barev a vzorů.

Česká architektura: Prababička a její dům
11. 05. 2017
Pro architekty je vlastní dům či chalupa vždy velkou výzvou. A zvlášť ta, kde žila rodina už staletí. A takový je dům po prababičce, který přestavěla architektka Iva Křikavová. Je možné se vůbec oprostit od vzpomínek, od nánosů citů a úcty k vlastní minulosti a vrhnout se do něčeho nového?

Zasejte letničky, aby vaše záhony zářily barvami
10. 05. 2017
Mnoho zahrádkářů si nedovede představit své záhony bez květů letniček. Nepřeberné množství druhů a barev, které lze zakoupit v zahradnictvích a obchodech, vám umožní vybrat si podle vašeho vkusu. Na jejich výsev ještě stále není pozdě.

A zase ten traktůrek
10. 05. 2017
Je jaro. Už třetí na naší chatě. A traktůrek, se kterým sekám ty ohromné latifundie, má své období. Každé jaro si postaví hlavu a odmítne pracovat. Tento víkend zase.

Češi navrhli hotelový resort v Zanzibaru
9. 05. 2017
Českých architektů s mezinárodními úspěchy máme celkem málo. Mezi nimi je ale i kancelář Jestico + Whiles. Má jich na svém kontě už mnoho. Tím posledním a moc zajímavým je nový resort v exotickém Zanzibaru.

Přestaňte se trápit s lankem startéru! – Technologie Instart od Briggs & Stratton
8. 05. 2017
Máte již dost trápení s lankem startéru a kabely, které se pletou mezi nohama? Briggs & Stratton má pro vás inovativní systém startování motoru v sekačce se spalovacím motorem. Toto řešení budou určitě chválit ti, kteří neradi, jestliže vůbec prováděli, startování s lankem startéru.

Natural dlažby PRESBETON – Dokonalá imitace přírodních materiálů
8. 05. 2017
Není beton jako beton. A v případě betonových Natural dlažeb to platí obzvlášť. Už se vám někdy stalo, že jste nemohli rozeznat napodobeninu od originálu? U Natural dlažeb si na to budete muset zvyknout.

Krásný a vzácný hořec jarní
8. 05. 2017
Hořec je rostlinka, jejíž krása a drobné kvítky rozsvítí kamenné pláně, skalky, louky… Většina z hořců je chráněna a silně ohrožena. Pojďme se podívat na jeden z druhů, který je oblíbený na našich skalkách – jde o hořec jarní.

Světová architektura: Moderní architektura v moderní hudbě
7. 05. 2017
V centru historického města Évreux ve Francii vyrostla na toto místo netradiční stavba. Je to Centrum současné hudby (SMAC). A když moderní hudba, tak je k tomu i samozřejmá moderní architektura, moderní design a moderní přístup.

Pořiďte si luxusní vilu, ve které bydlel Prince!
6. 05. 2017
Na realitním trhu v Torontu, Kanadě, se objevila rezidence, kterou v letech 2001-2006 vlastnil zpěvák Rogers Nelson Prince. Obýval ji se svou bývalou manželkou Manuelou Testolini.

Pomocníci v kuchyni: 4. Podle čeho vybrat pečicí troubu?
4. 05. 2017
Také stavíte nebo rekonstruujete kuchyň, nebo vám jen „odešly“ staré spotřebiče a potřebujete je vyměnit za lepší? V našem miniseriálu si povíme, podle jakých kritérií si vybírat spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdeme: ledničku, myčku, varnou desku a troubu.

Světová architektura: Místo zimní zahrady je obývák
3. 05. 2017
Zvětšení prostoru v domě jde někdy lehce. Jindy dost ztuha. Tady se vlastně nedalo dělat nic jiného než to, co udělali u OB Architecture.

Květen v zahradě – co zasít a zasadit?
2. 05. 2017
Máme za sebou nestálé aprílové počasí a s příchodem května je tu i období setby a vysazování mnoha druhů zeleniny i ozdobných květin.

Návrh na přání: kuchyně s koupelnou v jednom
2. 05. 2017
Rodina Formánkova se na nás obrátila s pořádným oříškem. Pro maminku potřebují vyřešit prostor tak, aby se do něj vešla kuchyň a poněkud netypicky ještě koupelna. Naše návrhářka Petra to zvládla a našla několik funkčních řešení.

Pozor! Renovujete podkroví? Vyměňte stará střešní okna za nová FAKRO!
1. 05. 2017
Vyměňte stará střešní okna za nová! Obáváte se nepořádku? Střešní okna se dají vyměnit bez všudypřítomného prachu.

Lilie – krása a elegance do vaší zahrady
1. 05. 2017
Kdo by neznal lilie. Elegantní květiny s nádhernou omamnou vůní. Existují v mnoha barevných odrůdách. Zkoušeli jste někdy lilie pěstovat? Pokud ano, ale první pokusy se příliš nezdařily, nenechte se odradit. Výsledek vaší snahy bude stát rozhodně za to.

Vybavte se na sezonu a pořiďte si šikovné zahradní nářadí
1. 05. 2017
Zahradnická sezona začala a možná jste zjistili, že vám nějaké nářadí chybí, nebo vaše dílna naopak přetéká nepotřebnými věcmi. Máme pro vás tip. Firma Fiskars vymyslela zajímavou vychytávku v podobě skladné řady nářadí QuikFit, určeného pro celoroční péči o zahradu i dům.

Proč praskají spoje v sádrokartonu
1. 05. 2017
Častým problémem u domů je praskání zdí. U suché výstavby pomocí sádrokartonových desek je situace ještě horší, protože stěny nejsou vlastně pevnou součástí hrubé stavby. Ale i tak se dá prasklinám předejít.

Světová architektura: Mezi vinicemi
30. 04. 2017
Rodinné vinařství na italské straně Neustiftu potřebovalo rozšířit. Nový dům neměl omezení. A tak vznikla stavba moderní, nezvyklá, ale zajímavá.

Angelina Jolie se stěhuje do nového!
29. 04. 2017
Oblíbená hollywoodská herečka a režisérka Angelina Jolie hledala od rozvodu s manželem Bradem Pittem nový domov pro sebe a své děti. Konečně ho našla!

Úžasná krása nejstarších květin – magnolií
28. 04. 2017
Magnolie rostly na Zemi už v dobách, kdy tu běhali dinosauři a dokonce ještě dřív. Magnolie se za miliony let změnily jen málo, ale stále jsou krásné.

Typický pozemek pro stavbu v ČR stojí 1,5 milionu korun
27. 04. 2017
Statistika nuda je, má však cenné údaje. To si můžeme říci pokaždé, když se podíváme do statistik serveru Sreality.cz, který dokáže v tom ohromném množství nabídek vygenerovat hromady dat. Třeba ta, že průměrný stavební pozemek v ČR má rozlohu 1200 m? a stojí 1 500 000 Kč.

Jak vybrat bazén
27. 04. 2017
Výběr vhodného bazénu se může mnohým zdát jako nikdy nekončící příběh. Je toho opravdu dost, co musí člověk vzít v potaz. Mít bazén hned vedle domu, smět se osvěžit, kdy nás napadne, to je velmi lákavá představa. Ovšem dnes existuje nespočet tvarů, velikostí i materiálů bazénů. Aby bazén vydržel dlouho a dělal nám samou radost, je potřeba vybrat správně.

Podívejte se do kuchyní českých celebrit
26. 04. 2017
Pojďte se podívat téměř pod pokličku českých celebrit. Jaké mají kuchyně, jaký mají vkus? Potrpí si na pořádek, modernu, nebo mají raději rustikální dřevo?

TIP: Jak připravit bydlení pro zvířecího miláčka
26. 04. 2017
I vaši psi mohou bydlet v komfortu a luxusu. A ten mu můžete velmi jednoduše dopřát i vlastními silami. Postavit boudu není tak obtížné.

Vypěstujte si mátu: citronovou, jablečnou nebo čokoládovou
25. 04. 2017
Voňavá bylinka, která má široké použití v kuchyni, léčitelství, kosmetice i domácnosti, je celkem nenáročná na pěstování a můžete ji mít nejen na zahradě, ale i doma v květináči.

Česká architektura: Tak jednoduše, jak to jen jde
25. 04. 2017
Kvalitní bydlení nemusí hledat nové a nové formy. Co takhle bydlení jednoduché, ořezané do základních prostorových tvarů? Zbavené zbytečností a oslovující bazální čistotou.

Jak si připravit byt na stará kolena? Odstraňte prahy a upravte chodby
25. 04. 2017
Člen rodiny s omezenou pohyblivostí nebo dokonce nepohyblivý či na vozíku znamená ohromný problém i pro bydlení. Naše čtenářka Radka nám napsala svůj příběh a žádost o radu, jak by mohla uzpůsobit svůj dům pro manžela, který je po nehodě upoután na invalidní vozík.

Tak tohle se nepovedlo - architektonické přehmaty
24. 04. 2017
Občas se stane, že někde nějaká stavba nevyjde o pár centimetrů. Nebo něco nefunguje tak, jak má. Ale pak jsou takové architektonické přehmaty, kterým se člověk prostě musí od plic zasmát. Podívejte se a zasmějte se s námi:

Hortenzie - nadčasová hra květů
24. 04. 2017
Jakmile řekne chladné zimní období definitivně sbohem, probouzí se zahrada k novému životu. Zkuste ji oživit například překrásnými hortenziemi, které vás záplavou nádherných bohatých květů budou těšit po celé léto. Hortenzie patří vedle růží k nejoblíbenějším kvetoucím okrasným dřevinám, jež na našich zahradách s velkým potěšením pěstujeme.

Příprava zahrady na jaro
24. 04. 2017
Jaro je v plném proudu a zahrady se probouzejí ze zimního spánku. Co je třeba udělat, aby byl váš trávník bohatý a vaše záhony připravené na sezonu? Přinášíme vám několik osvědčených tipů.

Recenze knih o architektuře i květinách
24. 04. 2017
Hromádka knih na recenzi se konečně ztenčila. Hned tři knihy jsem vzal, jednu předal osobě povolanější, než jsem já a zbylé dvě sám poctivě přečetl. Tohle si o nich myslím(e).

Komín svépomocí? Proč ne, ale raději neimprovizujte
24. 04. 2017
Chcete se pustit do výstavby komína svépomocí? Prosím, ale držte se osvědčených postupů a prověřených výrobců, aby výsledek neohrozil bezpečnost vašeho bydlení. Ostatně statistiky mluví za vše. Konstrukční chyby při výstavbě komína nebo špatně udržované spalinové cesty ročně způsobí až 300 požárů.

Moderní dvojdům pro čtyři rodiny
23. 04. 2017
I v Praze se mluví o zahušťování zástavby. Jak takové zahušťování v praxi, ale chytré praxi vypadá, se půjdeme podívat až do vzdáleného Toronta. Tady postavili moderní dvojdům pro čtyři rodiny.

Tom Jones prodává dům, který byl jeho domovem 20 let!
22. 04. 2017
Máte-li rádi exotiku v bydlení, pak neváhejte a nechte se inspirovat bydlením populárního zpěváka Toma Jonese. Ten prodává za 8 milionů dolarů svou rezidenci v Beverly Hills.

Těsnění v oknech je jednoduché, a přitom tak důležité
21. 04. 2017
Čekali jsme jaro a zatím přišel mráz… A okny nám zase začalo do bytů a domů táhnout. Proč? Co když je třeba špatné těsnění?

Vyšlete roboty do akce!
20. 04. 2017
Inženýři švédské společnosti Husqvarna, kteří dali svou odbornost do služeb zahradnictví, vyvíjejí novou hi-tech zahradní techniku pro každodenní použití. Cíl je jasný: usnadnit a zpříjemnit běžné povinnosti spojené s příchodem jara a teplých dnů, jako je pravidelné sekání trávníku.

Pomocníci v kuchyni: 3. Podle čeho vybrat varnou desku?
20. 04. 2017
Také stavíte nebo rekonstruujete novou kuchyň, nebo vám jen „odešly“ staré spotřebiče a potřebujete je vyměnit za lepší? V našem miniseriálu si povíme, podle jakých kritérií si vybírat spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdeme: ledničku, myčku, varnou desku a troubu.

Světová architektura: Dům na minimálním pozemku
20. 04. 2017
Dá se něco postavit na pozemku o 97 m2? U nás by to asi nešlo, ale v Japonsku to jde. Podívejte se jak.

Rozdýchejte svůj trávník
19. 04. 2017
Přestože počasí se chová dost nevypočitatelně, práce na zahradě jsou v plném proudu. Pokud máte na té svojí trávník, nečekejte s péčí o něj a poskytněte mu kvalitní ozdravnou kúru už teď.

Úsporné zářivky jsou jedovaté. Je třeba je recyklovat
19. 04. 2017
V roce 2016 odevzdali Češi k recyklaci 726 tun světelných zdrojů, ve kterých bylo obsaženo zhruba 25 kilogramů rtuti. Tolik rtuti by stačilo zcela otrávit 79 Máchových jezer nebo dvě Slapské přehrady.

Tak trochu jiné nakupování
18. 04. 2017
Nevíte si rady při plánování interiérů? Netušíte, jestli se vám líbí styl klasický, nebo moderní, jestli se vám to, či ono bude doma hodit? U nás se objevují nové formy prodeje. Zajímavé, neotřelé, kde si vše můžete předem vyzkoušet.

Květnové číslo časopisu Dům&Zahrada už si můžete koupit
18. 04. 2017
Z jara se pomalu dostáváme do léta a stavební práce pokračují ve zběsilém tempu. Všichni chtějí stihnout co nejvíc. A my se zaměřili na domy, kde spěchat není nutné. Montované domy totiž vyrobí v hale přes zimu a na místě je složí za pár dní.

Zlatá výhra pro váš dům
17. 04. 2017
Betonová taška BRAMAC Classic Protector PLUS je nositelem prestižní ceny Zlatá taška 2017. Na první pohled jde o klasický model střešní tašky, který dokonale souzní s českou architektonickou tradicí. Pod tradičním vzhledem ale najdete vyspělou technologii výroby střešních krytin.

Vyrovnejte podlahu suchou cestou
17. 04. 2017
Rekonstrukce podlah se nemusí táhnout dlouhé týdny. Nemusí být ani doprovázena větráním, topením a sledováním vlhkosti vzduchu kvůli vysychání betonu. Podlahu totiž lze vyrovnat suchou cestou a ihned ji používat!

Zavíječ zimostrázový zlikviduje buxus během pár dní
17. 04. 2017
Béžoví motýli s tmavě hnědými okraji křídel. Krásní. Jenže jejich housenky jsou novým strašným morem pro buxusy neboli zimostrázy. Během pár dní dokážou sežrat kompletně i desítky let vzrostlé keře.

Měkká vlna jako základ pro dobrý růst
17. 04. 2017
Z ovčí vlny se dá uplést nejen svetr. Ovčí vlna může být také velkým přínosem pro vaše rostliny. COMPO BIO dlouhodobá hnojiva s ovčí vlnou jsou perfektním řešením pro všechny ekologicky smýšlející zahradníky.

Kamenná vlna? To se vyplatí!
17. 04. 2017
Kamenná vlna využívá přírodní sílu kamene k obohacení moderního bydlení a k zlepšení kvality života.

Herečka Lori Loughlin prodává dům za 35 milionů dolarů
15. 04. 2017
Herečka Lori Loughlin a její manžel Mossimo Giannulli dali do prodeje svůj dům v Bel-Air. Požadují za něj 35 milionů dolarů.

Vyzdobte si domov – velikonočně
14. 04. 2017
Pro mnoho lidí jsou Velikonoce nejkrásnějšími svátky v roce. Proč? Oslavují jarní slunovrat, odchod zimy a „znovuzrození“ přírody a všeho živého. Jsou to svátky optimistické, radostné, jsou předznamenáním nových začátků. A jelikož už dnes máme Velký pátek a Velikonoční pondělí se kvapem blíží, řekneme si, jak si na Boží hod velikonoční rozveselit stůl a nechat vstoupit jaro do interiéru.

Pomocníci v kuchyni: 2. Podle čeho vybrat myčku?
13. 04. 2017
Také stavíte nebo rekonstruujete novou kuchyň, nebo vám jen „odešly“ staré spotřebiče a potřebujete je vyměnit za lepší? V našem miniseriálu si povíme, podle jakých kritérií si vybírat spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdeme: ledničku, myčku, varnou desku a troubu.

Dotaz z poradny: Pámelník bílý na plot?
13. 04. 2017
Nedávno jsme narazili na diskuzi na jednom konkurenčním webu, kde se ptali lidé na pámelník bílý a jeho uplatnění v plotu. Podivili jsme se, jak moc se lidem tento keř líbí. Teď nám přišel mail od čtenářky, která také přemýšlí o výsadbě pámelníku. Co my na to? No… mor v první chvíli taky vypadá jako chřipka.

Změny stavebního zákona jsou faktický konec možnosti se bránit
12. 04. 2017
PSP ČR schválila návrh pana Jaroslava Foldyny (ČSSD), aby bylo možné omezit přístup ekologických sdružení ke stavebnímu řízení. To znamená, že stavebníci si mohou prakticky postavit, co chtějí, a my jim do toho nemůžeme kecat. Obávám se, že na tradiční zpodobnění práva s váhou v ruce můžeme zapomenout. Teď v ruce bude lopata.

Pro borůvky nemusíte do lesa, vypěstujte si je!
11. 04. 2017
Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Návštěva rozumně rekonstruovaného domu
11. 04. 2017
Rekonstrukce s rozumem podle moderních aktivních standardů jsou asi důležitější než stavba nových domů. Vždyť až polovina současných obytných budov v Evropě byla postavena v rozmezí let 1945 až 1980. Průměrný rostoucí věk budov potvrzují i data Eurostatu. Pojďme se podívat na jeden dům, který byl rekonstruován rozumně http://admin.mona.cz/app19/index.html.

Dokonalý trávník bez práce
10. 04. 2017
Víte, že robotická sekačka je skvělým prostředkem pro dosažení a udržování perfektního trávníku? A navíc nevyžaduje vaši pozornost a vy ušetřený čas můžete věnovat svým zálibám.

Čas sázení, přihnojování a rozmnožování rebarbory
10. 04. 2017
Křehké šťavnaté nakyslé stonky rebarbory jsou oblíbenou pochoutkou nejen v marmeládách a chutney, ale také na koláčích nebo jako příloha k masům. Abyste si je mohli brzy dopřát, je právě teď vhodná doba rebarboru sázet nebo rozmnožovat.

Zahrada v jednotném stylu - Systém BARK
10. 04. 2017
Někdy je opravdu složité zkombinovat funkčně rozdílné betonové prvky v zahradě, na terase či v okolí domu tak, aby spolu nenásilně ladily. Pro zjednodušení výběru připravila společnost PRESBETON pro svoje zákazníky ucelený systém vzájemně kombinovatelných prvků, které vizuálně na sebe navazují.

Úpravy interiéru vyžadují kvalitní řemeslníky. Kde je hledat?
10. 04. 2017
Zvelebování domácnosti je jako nekonečný příběh. Drobné suvenýry a zajímavé designové kousky neustále lákají k nákupu a zdobení interiéru. Odvrácenou stranou takového vylepšování jsou pak různé opravy a úpravy. Nikdo je nechce, ale udělat se musí. A díky tomu často přinesou až nečekané výsledky. K tomu je zapotřebí mít po ruce kvalitní řemeslníky. Jaké jsou trendy v úpravách a kde najít ty správné odborníky, se dozvíte v tomto článku.

Více než polovinu Čechů doma obtěžuje hluk od sousedů
10. 04. 2017
Nevyžádaný hluk při špatně provedené akustické izolaci proniká mezi byty a narušuje akustickou pohodu bydlení, potažmo dobré sousedské vztahy. Nadměrný hluk je přitom závažný problém, jeho dlouhodobé působení má prokazatelně negativní dopad na lidské zdraví.

Navrhněte si vypínač dle vlastních představ
10. 04. 2017
I tak běžná maličkost, jakou je vypínač, dokáže povznést interiér o úroveň výš. Umíte si představit, jaký typ a barva vypínače budou slušet vaší ložnici nebo kuchyni nejvíce? Vyzkoušejte si to na unikátním konfigurátoru společnosti OBZOR.

Netradiční architektura: Neskutečný loft
9. 04. 2017
Architektonická kancelář Smartvoll sbírá ceny za design a architekturu díky tomuhle loftu ze Salcburku. Je to místo, kde se moderní architektura zapisuje do učebnic. A jak se líbí vám?

Netradiční architektura: Neskutečný loft
9. 04. 2017
Architektonická kancelář Smartvoll sbírá ceny za design a architekturu díky tomuhle loftu ze Salcburku. Je to místo, kde se moderní architektura zapisuje do učebnic. A jak se líbí vám?

Londýnský byt po Železné lady Margaret Thatcherové je na prodej
8. 04. 2017
Luxusní byt, kde bývalá britská premiérka spolu s manželem Dennisem vychovávala svá dvojčata v letech 1951 až 1957, se objevil na trhu s realitami. Jeho cena se vyšplhala na neuvěřitelných 1,235 milionů liber.

Je čas na přípravu dřeva na zimu
7. 04. 2017
Je jaro, je krásně. Je čas myslet na zimu. Pokud máte doma špalky dříví, které vám už rok vysychaly v dřevníku, je lepší si teď nabrousit sekyru a pěkně je rozštípat, aby doschly.

Pomocníci v kuchyni: 1. Podle čeho vybrat ledničku?
6. 04. 2017
Také stavíte nebo rekonstruujete novou kuchyň, nebo vám jen „odešly“ staré spotřebiče a potřebujete je vyměnit za lepší? V našem miniseriálu si povíme, podle jakých kritérií si vybírat spotřebiče, bez kterých se v kuchyni neobejdeme: ledničku, myčku, varnou desku a troubu.

Dotaz z poradny: Zakrývané konstrukce
6. 04. 2017
Mladý pár plánuje stavbu a dostal od přátel dobrou radu: „Hlavně zkontrolujte zakrývané konstrukce“. Rozleželo se jim to v hlavě a teď si nejsou jisti, co to vlastně je.

Jin-jang a pandy v dánské ZOO
5. 04. 2017
Kodaňská ZOO pokračuje ve velké přestavbě, ke které vybírá pro jednotlivé pavilony architekty pomocí velkých výběrových řízení. A tak bude tamní ZOO přehlídkou nejen krásných zvířat, ale i architektury. Například tohoto pavilonu pro dvě pandy velké.

Krásné nové stroje
4. 04. 2017
Konečně začalo jaro a všichni netrpělivě čekáme na čerstvou zeleninu a ovoce, abychom se už pořádně nacpali chutnými vitaminy. A co takhle je zpracovat trochu jinak? Třeba si udělat smoothie? Nebo něco jiného? Upéct jahodový koláč? Udělat si kávu?...

S glazurou získá střecha moderní vzhled, vysoký lesk a trvale krásnou barvu
3. 04. 2017
Představy o ideální střeše se mohou různit. Její dokonalá funkčnost je základním předpokladem, ale velkou část investorů zajímá také její styl. Náš největší výrobce pálené střešní krytiny TONDACH dodává tradiční tašky. Ty jsou známy a ceněny pro svoji odolnost.

Jaro: ideální čas pro rozmazlování květin. Odmění se vám!
3. 04. 2017
Květiny nás umějí nejen okouzlit, ale starají se také o naše lepší duševní zdraví a správné mikroklima obytných prostor. Kvetoucí rostliny pak díky svým nádherným barvám přispívají ke zlepšení celkového vzhledu našeho domova. S naším minimálním úsilím se tak mohou posmutnělé terasy nebo pusté balkony díky kvetoucím rostlinám proměnit v kvetoucí oázu.

Provoňte si zahrádku či balkon bylinkami
3. 04. 2017
Patříte mezi ty zahrádkáře, kteří kromě nádherně rozkvetlé zahrady plné pestrobarevných květin mají rádi, když zahrada nese i svůj užitek? Začněte s pěstováním bylinek. Nejen pěkně vypadají. Využití pro bylinky najdete v kuchyni, ale také při léčbě mnoha zdravotních potíží.

Nový zákon o spotřebitelském úvěru aneb Hypotéka v novém kabátě
3. 04. 2017
Naprostá většina koupí nemovitostí je v dnešní době financována prostřednictvím hypotečních úvěrů. Jestliže i vy přemýšlíte nad koupí nemovitosti na hypotéku, pak byste měli věnovat pozornost tomuto článku, který stručně shrnuje nejdůležitější změny, jež nastaly od 1. 12. 2016, kdy nabyl účinnosti nový zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. (dále jen „zákon“).

Křížovkářský TV magazín – Rady a tipy do zahrady
3. 04. 2017
Speciální číslo Křížovkářského TV magazínu plné užitečných rad, odborných tipů a jednoduchých návodů pro nadšené zahrádkáře a amatérské pěstitele, tentokrát zaměřené především na květiny, byliny a léčivky.

Návštěva interiéru: Jak nespojovat kuchyni s obývákem
2. 04. 2017
Tentokrát půjdeme proti proudu. V současné době se obývací pokoj s kuchyní a jídelnou spojuje velmi často. Tady se ale šlo opačně. Kuchyně je od velké jídelny i od obývacího pokoje oddělena.

Tetiaroa – ostrov herce Marlona Branda se otevírá světu
1. 04. 2017
Nádherný ostrov Tetiaroa, kde se natáčel film Vzpoura na Bounty s hercem Marlonem Brandem v hlavní roli, se stal místem, kam turisté nebudou jezdit jen za potápěním.

Dáte si vanu, nebo raději sprchu?
31. 03. 2017
Pro mnoho lidí je ideální sen ráno vběhnout rychle do sprchy a večer se naložit a relaxovat ve vaně. Ale většina z nás nemá koupelnu, kam by se vešla vana i sprchový kout. Pokud také předěláváte koupelnu, určitě řešíte podobné dilema: vana, nebo sprchový kout. Co je lepší?

I pracovní oděv vám může slušet
31. 03. 2017
Rozhodli jste se, že vyrazíte do dílny pracovat nebo se bavit na nějakém výrobku. Máte doma menší výrobu a trávíte v ní větší porci času? Pak zcela jistě víte, že potřebujete kvalitní oblečení, které bude jednak disponovat všemi potřebnými ochrannými prvky a jednak také nabídne zajímavý design.

Vědci varují – lidé v ČR si koupili květiny s extrémně nebezpečnou chorobou
31. 03. 2017
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský informuje o vážném podezření na výskyt fytokaranténní bakterie Xylella fastidiosa na území České republiky. V ČR bylo prodáno 44 kusů okrasných rostlin druhu vítod myrtolistý (Polygala myrtifolia), které byly nositeli této závažné choroby.

Správné seřízení oken není věda
30. 03. 2017
Stává se vám, že otevřete okno a ono se po chvíli samovolně zavře, i když je venku naprosté bezvětří? Pojďte se podívat, proč se tomu tak děje a jak tento problém vyřešit!

Návštěva interiéru: Vídeňská klasika
29. 03. 2017
Pojďme se spolu podívat do bytu ve Vídni, kde nebylo možné udělat žádnou velkou změnu. První patro velké vily z devatenáctého století tak v sobě ukrývá kompletně zrekonstruovaný byt v jednoduchém klasickém i moderním stylu.

Růžová zahrada – teď je ideální doba na její výsadbu
28. 03. 2017
Jarní období je pro výsadbu královny zahrad a parků stejně vhodné, možná dokonce i vhodnější než to podzimní. Nemusíme totiž řešit výkyvy a nepřízeň počasí, které by mohlo mladé rostlinky poničit, nebo dokonce umořit. Jak a kam růže na zahradě vysadit?

Roste ve vaší obci Strom roku 2017? Přihlaste ho do oblíbené ankety
28. 03. 2017
Šestnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro strom odborné ošetření, nebo finance na výsadbu nových stromů.

Koupelny a WC napříč kulturami
27. 03. 2017
Podoba koupelny souvisí nejen s požadavky jejích uživatelů, ale lze ji považovat také za odraz kulturního prostředí a standardů dané země. Rozdíly můžeme najít v interiérovém designu, v umístění v domě či ve způsobu jejího užívání. Zatímco například v Rusku představuje koupelna většinou malou skromnou místnost pro nezbytnou očistu těla, v Japonsku je vybavena hi-tech doplňky.

Dejte své zahradě nádech jedinečnosti
27. 03. 2017
Zahrada. Místo, které mnohým z nás slouží k relaxaci a odpočinku. Také vás občas napadne, čím si zahradu zkrášlit, aby dostala nádech jedinečnosti?

Světová architektura: Výrazně a ekologicky
26. 03. 2017
House 19 je energeticky šetrný rodinný dům s nulovou uhlíkovou stopou, který se nachází v hrabství Buckinghamshire severovýchodně od Londýna. Je vynikajícím příkladem současného udržitelného designu, který může skvěle zafungovat i v kontextu starobylého historického města, jako je Old Amersham.

Chraňte svou domácnost před útoky mazlíčků
24. 03. 2017
Máme je doma a milujeme je. Mazlíme se s nimi, povídáme, bereme je jako členy rodiny. Ano, řeč je o domácích mazlíčcích, kteří podle statistik v ČR obývají každou druhou domácnost. Často v rodině nahrazují partnera nebo děti, a proto není neobvyklé, že s námi spí v posteli, kupujeme jim drahé hračky a oblečky, vybrané lahůdky a další doplňky.

Bršlice je zahrádkářské peklo
24. 03. 2017
Kdo má na zahradě bršlici kozí nohu, ten ji nenávidí. Je to plevel, který je tak vytrvalý, že nepomůže ani obyčejné pletí. Ale nějaké využití přece jen má.

Prohlédněte si nejlepší dřevěné stavby roku 2017
23. 03. 2017
Prohlédněte si 14 dřevěných staveb, které vyhrály v anketě Dřevěná stavba roku 2017, a načerpejte inspiraci pro vaše bydlení. Vítěze vybírala odborná porota a široká veřejnost v 8 soutěžních kategoriích: Dřevěná hřiště – malá/velká, Dřevěné konstrukce – návrhy/realizace, Moderní dřevostavby – návrhy/realizace, Roubenky a sruby – realizace a Dřevěné interiéry – realizace.

Udělejme interiér zajímavým
23. 03. 2017
Design fandí minimalismu, ale spousta lidí v něj nevěří. Zabydlenost, pohodlí, barvy, měkkost. To jsou synonyma pro domáckost, kterou vyznává většina našeho obyvatelstva. Tak si pojďme udělat pěkné domácí prostředí.

Světová architektura: Světlo do plechu
22. 03. 2017
Ze silnice je tenhle dům zvláštní na mnoho způsobů. Tvarem i obložením falcovým plechem. Ano, je netradiční, je moderní a je plný světla. A to byl účel.

Recenze: Dvě knihy pro silnější chutě
21. 03. 2017
Hromádka knih v kanceláři se zase rozrostla o další kousky a opět se mi začala sesouvat ke straně. A tak jsem musel alespoň dvě z nich odejmout a přečíst a v tomto případě i vyzkoušet. Jsou to totiž knihy o tom, jak dostat Z a DO jídla co nejsilnější chuť.

Tři tipy, jak ušetřit na hypotéce
20. 03. 2017
Hypoteční úvěr patří mezi nejvýznamnější finanční rozhodnutí každé rodiny. Pokud se v blízké budoucnosti chystáte na nákup bytu, stavbu vlastního rodinného domu nebo rekonstrukci stávajícího bydlení, máme pro vás tři šikovné tipy, které vám pomohou ušetřit nemalé peníze.

Právo stavby aneb Stále lze stavět na cizím pozemku
20. 03. 2017
Jednou z nejzásadnějších změn, kterou s účinností od 1. 1. 2014 vnesl do českého právního řádu nový občanský zákoník (NOZ), je znovuzavedení staré římské právní zásady „superficies solo cedit“ (z lat. „povrch ustupuje půdě“). Tato zásada sjednocuje vlastnictví pozemku a stavby do rukou jednoho vlastníka.

Proč si postavit montovaný rodinný dům
20. 03. 2017
Že čas jsou peníze, si uvědomí každý, kdo staví rodinný dům. Rychlá výstavba s sebou nese mnohem nižší vedlejší náklady. Díky moderním stavebním technologiím je možné postavit a obydlet rodinný dům za několik málo měsíců.

Už je vám zahradní gril malý? Je libo pořádný krb?
20. 03. 2017
Rozhodujete se, zda si pořídit do zahrady či na terasu běžný plechový zahradní gril, a nevíte, zda je to to pravé pro vás? Anebo již tento váš gril už dosluhuje a vy se rozhodujete, zda zakoupit obdobný typ, nebo něco zcela odlišného? Můžete do svých úvah zařadit i zahradní grilovací krb. Ve většině případů splní svoji základní grilovací funkci a často nabídne i něco navíc. Následující pohledy a porovnání obou řešení vám mohou rozhodování ulehčit.

Přihnojujte na jaře ovocné stromy, aby dobře plodily
20. 03. 2017
Pokud na své zahradě pěstujete ovocné stromy, teď je vhodná doba na jejich přihnojování. Docílíte tím, že na podzim vás odmění nejen vyšší úrodou, ale i kvalitními plody.

Světová architektura: Expanze životního prostoru
19. 03. 2017
Dan a Rachel si pořídili v historickém Winchesteru starší domek. Žilo se jim v něm dobře, ale když se rodina rozrostla, potřebovala víc místa. Ze staršího domu se stal Bílý dům.

Panství ze seriálu Vraždy v Midsomeru jde do prodeje
18. 03. 2017
Jste-li milovníkem staré anglické architektury a zároveň klasických detektivních seriálů a máte-li na svém kontě dost peněz, pak si nenechte ujít úžasné sídlo, ve kterém se natáčelo několik dílů ze seriálu Vraždy v Midsomeru.

Vneste jaro do svého domova
17. 03. 2017
První jarní den sice astronomicky ještě nenastal, ale jaro už je cítit všude kolem nás. Přineste si ho kousek i k sobě domů díky jednoduchým, ale půvabným dekoracím.

Dotaz z poradny: Jak dostavět zádveří
17. 03. 2017
V našem starším domě nám hodně chybí zádveří. Chtěli bychom jej dostavět, jenže náš dům je zateplený (5cm polystyren na cihle Porotherm). Musíme kvůli napojení zádveří odstraňovat kus zateplení, nebo by bylo lepší realizovat zádveří jako stavbu bez napojení na dům? Jde nám tak o založení atd.

Aby všechna dvířka byla ve správné poloze
16. 03. 2017
Špatně posazená dvířka skříní a skříněk jsou častou chybou. Ale ne zásadní. Stačí šroubovák a malá chvíle a hned je všechno v pořádku. Poradíme, jak na to.

Březen v zahradě: čas předpěstovat si sazeničky a osít záhonky
13. 03. 2017
Přestože se zima ještě snaží nevzdat se své vlády tak snadno, kvetoucí sněženky a krokusy prozrazují, že jaro se blíží. Půda se ohřívá, a proto nemeškejte a začněte s výsadbou.

Developerské projekty v Praze na jednom místě – chystá se výstava BYDLENÍ, nové projekty
13. 03. 2017
To nejlepší z nabídky pražských a středočeských developerů najdou lidé na výstavě BYDLENÍ, nové projekty, která se uskuteční v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Třiadvacátý ročník začíná již ve čtvrtek 23. března a potrvá až do neděle 26. března. Na výstavě se představí desítky jak developerských společností, tak realitních kanceláří, finančních poradců a dalších.

Zelená střecha potřebuje prvotřídní provedení
13. 03. 2017
Zájemci o zelenou střechu se nejvíce zajímají o to, jakou trvanlivost má. Nebude jí zatékat během pár let? Bude, pokud to firma neudělá pořádně. Nebude, když ji dotáhnou do detailu.

Jak se dá dotáhnout podkroví k dokonalosti
12. 03. 2017
Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Dům otce Hobitů Tolkiena na prodej!
11. 03. 2017
Tak tohle opravdu není ledajaký průměrný dům! Domov autora Pána prstenů či Hobita J. R. R. Tolkiena je na trhu, a to za „pouhých“ 375 000 liber, tedy skoro 12 milionů korun.

Jak mít koupelnu krásnou a moderní
10. 03. 2017
Kdo stavěl nebo rekonstruoval koupelnu, ten zná to dlouhé přemýšlení a vybírání sanity, skříněk, obkladaček… Těch krásných věcí je tolik. Jak tedy vypadá dnes moderní koupelna?

Úložný prostor v interiéru: Důraz na design a praktičnost
9. 03. 2017
Pokud žijete v menším bytě a jste pouze single, případně v páru, potřebujete opravdové minimum prostoru. I přesto si ale často člověk povzdechne, že všude okolo je spousta věcí, jež není kam uskladnit.

Dítě v bezpečí - Domov bez nástrah
9. 03. 2017
Podle statistik dochází k největšímu množství úrazů u malých dětí v prostředí domova. Naše domy a byty jsou zkrátka stavěné pro dospělé. Proto i úplně běžné věci jako šuplík, varná konvice, elektrická zásuvka nebo vodovodní baterie dospělému slouží, ale malé dítě mohou velmi těžce poranit.

Netradiční architektura: Muzeum Finů ve Švédsku
9. 03. 2017
Uprostřed švédských lesů stojí osamocená škola. Stará škola. Nevyužívaná. A z ní udělali muzeum. Zajímavé. Moc zajímavé.

Pomocníci pro jarní zahradu
7. 02. 2017
Je zima. A ještě nějakou dobu bude. Ale právě teď přichází ten pravý čas na nákup techniky, která by vám mohla pomoct při jarním probouzení zahrady.

Jádra z ovoce mohou být plná jedů
7. 02. 2017
Dejte si dobré jablko. Ale jeho pecky raději nejezte. Víte, že jsou plné kyanidu? Samozřejmě, že když sníte jedno jablko i s peckami, nic se vám nestane, ale radost tělu to neudělá.

Novou centrálu pro LČR navrhli čeští architekti Chybik+Kristof
7. 02. 2017
Mezinárodní dvoukolová architektonická soutěž na stavbu nového centra Lesů České republiky v Hradci Králové zná vítěze. Je jím studio Chybik+Kristof Architects & Urban Designers, které dokázalo porazit renomované architekty z Nizozemska, Francie, Španělska, Spojených států nebo Francie.

Měsíček lékařský – lék našich babiček i skvělý doplněk v kuchyni
6. 02. 2017
Už naše babičky věděly, že léčivé účinky měsíčku jsou rozsáhlé. Hodí se především pro pročištění krve a celkovou podporu krevního oběhu. Dále je účinný při infekční žloutence, problémech s trávením (stimuluje např. činnost žlučníku) anebo při bolestivé menstruaci.

Dopřejte restart dřevěné podlaze
6. 02. 2017
Doby, kdy se krásné parketové nebo prkenné podlahy zakrývaly nevzhledným linem, jsou naštěstí pryč, poctivé dřevěné podlahy se zase vrací do módy. Že ta vaše má pár „vrásek“? Nevadí. Dopřejte jí trochu péče a bude zářit jako nová!

Veletrh AMPER 2017 – čtvrt století ve znamení technického pokroku
6. 02. 2017
Roku 1993 se uskutečnil první veletrh AMPER a tento rok od 21. do 24. března 2017 proběhne již jeho 25. ročník. Veletrh, který začínal ve skromných prostorách Paláce kultury v Praze, se přesunul na moderní výstaviště v Brně a patří do úzké špičky nejúspěšnějších veletrhů pořádaných ve střední Evropě.

Netradiční architektura: Jeskynní dům
5. 02. 2017
Bydleli byste v jeskyni? Asi jen tehdy, když by byla dostatečně komfortní, že? Co třeba takhle?

Raheem Sterling koupil vilu za sto milionů!
4. 02. 2017
Anglický útočník Manchesteru City Raheem Sterling koupil luxusní vilu, za kterou zaplatil v přepočtu téměř sto milionů korun.

Jak bezpečně a prakticky zařídit kuchyňské varné centrum?
3. 02. 2017
V každé kuchyni hrají prim tři hlavní spotřebiče: varná deska, trouba a odsavač par. Spotřebiče přitom mohou být rozmístěny různě s ohledem na ergonomii a prostorové možnosti.

Stavíme domácí dílnu
3. 02. 2017
První vybavení dílny je většinou vyřazeným nábytkem z interiéru. Až posléze si kutil uvědomí, že starý kuchyňský stůl neudrží stojan na vrtačku a ze staré knihovny vypadávají všechny věci na podlahu jednoduše proto, že je moc mělká. A tak přichází na řadu dokupování pořádných stolů a skříní.

Únor a březen jsou ideální měsíce pro přípravu zahrady na jaro. Co rozhodně neopomenout?
2. 02. 2017
Ačkoli by se mohlo zdát, že přes zimu vlastně nemají zahrádkáři co dělat, ve skutečnosti tomu tak není. Únor a březen jsou totiž měsíce, ve kterých je ideální zahájit přípravu na teplejší jarní měsíce.

Moderní penthouse ve starém domě
2. 02. 2017
Ve dvacátých letech minulého století se v Sydney stavěly velmi typizované dvougenerační domy: s tónovanou cihelnou fasádou, šindelovým obložením a barevnými okny v průčelí. Tyto domy už samozřejmě moderním požadavkům nevyhovují, a tak jeden z nich majitel nechal přestavět do netradiční moderní podoby.

Kopřivy léčí
1. 02. 2017
Za chvíli bude jaro a ze země vyrostou první květiny. Mezi nimi bude hromada malých výhonků kopřiv. Je to strašný plevel, který ale je dobré neopomíjet, protože je to úžasná léčivka.

Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech vyroste roubenka
1. 02. 2017
V první polovině února se uskuteční veletrh CESTY DŘEVA, na kterém vystavovatelé představí sruby, roubenky a montované domy. Pro návštěvníky je připravený bohatý doprovodný program – například přímo ve výstavní hale vyroste roubenka, pro děti je připravena interaktivní vzdělávací plocha.

Co znamená OSB, DTD, MDF?
31. 01. 2017
Nabídka deskových materiálů na bázi dřeva je opravdu bohatá. Vyzná se v nich většinou jen odborník. A s pomocí našeho výčtu i vy.

Dnes je poslední den na přihlášení k dani z nemovitých věcí
31. 01. 2017
Nezapomněli jste přiznat státu svou nemovitost, kterou jste nabyli minulý rok? To samozřejmě musíte, a to nejen na katastru nemovitostí, ale hlavně na finančním úřadu, kde se hlavně přihlásíte k tomu, že z nemovitosti budete platit každý rok daň.

Nastal čas řezu, nezaspěte! Okrasná zahrada nás potřebuje
30. 01. 2017
Přestože zima v nás může vyvolávat dojem, že na zahradě teď není co dělat, správný zahrádkář nás vyvede z omylu. Je tady čas řezu dřevin.

Nerušit, čtu
30. 01. 2017
Kniha je základem poznání, učitelem věků, vládcem království ducha. Tak pravil Seneca a my nemůžeme než souhlasit.

Nerušit, čtu
30. 01. 2017
Kniha je základem poznání, učitelem věků, vládcem království ducha. Tak pravil Seneca a my nemůžeme než souhlasit.

Reality na prodej: Legenda Cannes
29. 01. 2017
Když se řekne Cannes, všichni si toto slavné město spojí s filmovým festivalem, Azurovým pobřežím, sluncem, mořem a luxusními vilami na pobřeží. A nyní je na prodej legendární zámeček La Croix des Gardes. Synonymum Cannes.

Céline Dion prodává dům na Floridě. Zatím neúspěšně!
28. 01. 2017
Céline Dion se již delší dobu snaží prodat své honosné sídlo na Floridě, konkrétně na Jupiter Islandu. Původní požadovaná cena byla 72 milionů dolarů. Pro malý zájem musela cenu snižovat až na současných 38,5 milionů, což je téměř polovina původního požadavku. Na rozdíl od zesnulého manžela není příliš zdatná obchodnice.

Vybíráme bezpečnostní dveře
27. 01. 2017
Zabezpečit domácnost nemusíte jen proto, abyste uchránili vaši novou televizi, ale i sebe. Vždyť drzost zlodějů už nezná mezí a vloupají se dovnitř klidně, i když jste doma. Bezpečnostní dveře jsou základ.

Jak vybavit malý dětský pokoj?
26. 01. 2017
Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Vyhlídka ve zřícenině
26. 01. 2017
Hrad Kal? je důležitou součástí dánských dějin. Jeho zřícenina, tyčící se na severu Jutského poloostrova, nyní dostala zajímavou vestavbu. Po krásných schodech se dá vystoupat až k vrcholu a rozhlédnout se po širém okolí.

Doktoři z obrazovky – pro velký zájem opět v prodeji!
26. 01. 2017
Vzhledem k obrovské popularitě lékařských seriálů na televizních obrazovkách jsme připravili speciál s názvem Doktoři z obrazovky.

Co s podmáčenou půdou
25. 01. 2017
Máte problém, že na zahradě máte podmáčenou půdu? Uhnívají vám tady prakticky všechny rostliny kromě devětsilu? Chcete i tady mít zahrádku krásnou? Řešení jsou, i když někdy ne jednoduchá.

Jak se bydlí v pasivních domech, řeknou jejich majitelé na veletrhu FOR PASIV
25. 01. 2017
Další ročník veletrhu FOR PASIV, který je zaměřený na projektování a výstavbu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb, ale i na rekonstrukce, stavební materiály, technická zařízení, diagnostiku, audity nebo financování staveb, se uskuteční už 9. až 11. února na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech [Your text to link here...](http://www.soutez.pasivnidomy.cz/ "")

Bezpečné schody mají svá pravidla
24. 01. 2017
Jako mnoho jiných věcí, ani relativně jednoduché technické zařízení, jakým schody jsou, tak jednoduché není. Postavit je bezpečné a funkční je leckdy dost náročné.

9 oblíbených pokojových rostlin, které čistí vzduch
23. 01. 2017
Velkou část dne všichni trávíme doma, v kancelářích, školách nebo jiných uzavřených místnostech. Proto je důležité, jaký vzduch v místnostech dýcháme. Dobrá kvalita vzduchu může ovlivnit nejen naši náladu i energii, ale především zdraví.

Jak se pozná špatný projekt zimní zahrady
23. 01. 2017
Chcete-li příští zimu trávit chvíle klidu a pohody v nové zimní zahradě, tak právě v těchto měsících je ideální čas pro plánování. Podívejte se, jaké jsou nejčastější chyby, podle kterých se pozná špatný projekt, aby výsledek dopadl zcela podle vašich představ.

Světová architektura: Ve svahu
22. 01. 2017
Zalesněný pozemek ve svahu. To není úplně ideální místo pro stavbu rodinného domu. Ale architekt si se stavbou jeho vlastního domu nakonec poradil. A více než zajímavě.

Mike Myers si koupil byt za 15 milionů dolarů
21. 01. 2017
Komik Mike Myers si v Tribece koupil podkrovní byt za 15 milionů dolarů. Patří k němu i obrovská střešní terasa. Součástí domu je i portýr a vyhřívaný bazén.

Dřevěné stavby jsou in. Přihlaste tu svoji do ankety Dřevěná stavba roku 2017
21. 01. 2017
Pokud si myslíte, že právě vaše dřevostavba je něčím zajímavá či dokonce výjimečná, přihlaste svou stavbu do ankety Dřevěná stavba roku 2017. Zbývá už jen pár dní.

Kvalitní matrace pro zdravý spánek
20. 01. 2017
Potřebujete si pořídit novou matraci a nevyznáte se v tom, která je pro vás vhodná? Vybírejte skutečně pečlivě a nezapomeňte také na rošt, protože teprve vhodná matrace s dobrým roštem poskytuje páteři dostatečnou oporu a zádovým svalům uvolnění, což je pro zdravý spánek nezbytné.

Čím zateplit dům
20. 01. 2017
Zateplení domu není jednoduché. Mnoho lidí si myslí, že prostě něco koupí v hobbymarketu a to nalepí na dům a přetáhnou to fasádní stěrkou. Už jen ten výběr čím zateplit a jakou tloušťkou ale chce hodně uvažování.

Česká architektura: Vila na Slovensku pro Islanďana
19. 01. 2017
Titulek k článku je trochu zvláštní. Tak je to česká, nebo slovenská architektura? Je to česká architektura pro islandského zákazníka na území Slovenska. Ne úplně obvyklá mezinárodní spolupráce ale nechala vzniknout domu, který je netradiční a moderní.

Tipy pro miniaturní zahradu
18. 01. 2017
Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Vzdělávejte se s odborníky
18. 01. 2017
Nikdo není odborník na všechno, a čím toho člověk ví, tím větší má přehled o tom, kolik toho neví. A tak je třeba se stále vzdělávat. I ve stavebnictví. Tak se vzdělávejte ve spolupráci s Národním stavebním centrem v Brně.

TOP DOMY 2017 s podlahovou plochou do 100 m?
17. 01. 2017
>> DALŠÍ KATEGORIE DOMŮ NAJDETE V ODKAZECH DOLE! <<

TOP DOMY 2017 s podlahovou plochou 100 - 150 m?
17. 01. 2017
>> DALŠÍ KATEGORIE DOMŮ NAJDETE V ODKAZECH DOLE! <<

TOP DOMY 2017 s podlahovou plochou nad 150 m?
17. 01. 2017
>> DALŠÍ KATEGORIE DOMŮ NAJDETE V ODKAZECH DOLE! <<

TOP DOMY 2017: Vyberte nejlepší dům
17. 01. 2017
Časopis DŮM&ZAHRADA představuje 24 finalistů soutěžní přehlídky domů bojujících o titul TOP DŮM 2017.

Další číslo časopisu DŮM&ZAHRADA je na stáncích
17. 01. 2017
Číslo 2 roku 2017 časopisu DŮM&ZAHRADA vychází již 17. 1.! A přestože zima tvrdě uhodila, nám to nevadí. V teple domova vám naservírujeme pořádnou dávku informací. A že jich bude!

Aloe vera: ozdoba našeho bytu i lék
16. 01. 2017
Aloe vera je atraktivní sukulentní rostlina, kterou můžeme pěstovat jen tak pro výzdobu našeho domova, ale také jako léčivku.

Už zase můžete žádat o dotace na stavbu nízkoenergetického domu
16. 01. 2017
Dotační program Nová zelená úsporám začal přijímat žádosti o podporu výstavby nízkoenergetických rodinných i bytových domů, zelených střech a nově také získávání tepla z odpadní vody.

Návštěva interiéru: Petrolejová modř
15. 01. 2017
Vydejme se do bytu mladého muže, úspěšného muže, fanouška dobrého umění, fotografie a modré barvy ve všech jejích odstínech. Pojďme se podívat do bytu s petrolejovou modří.

Dům Gwen Stefani a Gavina Rossdala za 35 000 000 dolarů je na prodej!
14. 01. 2017
Zpěvačka Gwen Stefani (47) a její bývalý manžel Gavin Rossdale (51) se rozhodli kvůli rozvodu prodat svůj společný dům.

Reality na prodej: Luxus v Kapském Městě
13. 01. 2017
Už dlouho jsme se nepodívali na nějaké reality, které jsou na světě v prodeji. Tak to napravíme a podíváme se opravdu daleko a do města a státu, kde jsme ještě nebyli. Podíváme se do jihoafrického Kapského Města do domu, který je synonymem luxusu.

Co udělat pro koupelnu vašich snů?
12. 01. 2017
Stavíte si dům, nebo rekonstruujete byt? Jak by měla vypadat koupelna, kterou si doma hodláte vybudovat? Máme pro vás několik tipů, na co si dávat pozor.

Lanýže – tajemství labužníků II.
12. 01. 2017
Dějiny konzumace této pochoutky sahají až do starověku, a možná, že její chuti podlehl už pračlověk, ale o tom samozřejmě neexistují záznamy. Víme však, že ji na svém stole pravidelně hostil císař Claudius, že byla oblíbeným pokrmem francouzského krále Ludvíka XIV., který prý dokázal lanýžů sníst denně až půl kila. A tak bychom mohli pokračovat ve výčtu dalších osobností.

Inspirujte se ve světě jarních dekorací na veletrhu FOR DECOR & HOME 2017
11. 01. 2017
Zajímáte se o dekorace, bytové doplňky nebo dárkové zboží? Chcete si osobitě vyzdobit vaše společenské prostory nebo interiér? Hledáte nové a originální zboží do vašeho obchodu? Potom zavítejte na kontraktační veletrh FOR DECOR & HOME, který se tentokrát zaměří na jarní tematiku.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku
11. 01. 2017
Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Jak v zimě pečovat o zahradní techniku
10. 01. 2017
Vánoce jsou pryč a nový rok je tu. A mnozí z vás doma mají ještě jeden rest, který nechávali až na dobu, až budou mít čas. Zazimovat všechno nářadí.

Jak v zimě pečovat o zahradní techniku
10. 01. 2017
Vánoce jsou pryč a nový rok je tu. A mnozí z vás doma mají ještě jeden rest, který nechávali až na dobu, až budou mít čas. Zazimovat všechno nářadí.

Dům na polárním kruhu, kde pěstují zeleninu
10. 01. 2017
Ohromná skleněná kopule, která chrání rodinný dům. To je netradiční bydlení rodiny Hjertef?lgerových, která žije v severním Norsku na ostrově Sandhorn?ya. A je to život úžasný.

Dotaz z poradny: Problémy s dřevěnou podlahou
9. 01. 2017
Náš čtenář má problémy se starou dřevěnou podlahou. Doufá, že mu ji naší radou zachráníme. Bohužel ho zklameme.

Netradiční architektura: Chaloupko, k lesu vchodem
8. 01. 2017
„Chaloupko, chaloupko, tak je mi vhod, otoč se, aby ke mně byl vchod!“ Tuhle větu z Mrazíka asi určitě znáte. A tenhle zvláštní dům vám tu chaloupku baby Jagy určitě připomene.

Luxusní apartmán po kytaristovi z Duran Duran je na prodej
7. 01. 2017
Luxusní apartmán po kytaristovi z Duran Duran Andym Taylorovi je na prodej! Nemovitost je situována v historické budově Royal Victoria Patriotic v londýnském Wandsworthu.

Jak vybrat barvu na dřevo
6. 01. 2017
Dřevo je přírodní porézní materiál, který vtahuje vlhkost a opět vysychá, proto se musí co nejlépe ochránit nátěrovými hmotami. Dřevěné prvky vyžadují napouštědlo s fungicidy proti plísním a dřevokazům, základní barvu a vrchní krycí barvu, obvykle ve dvou vrstvách.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu – 2. část: Jak si žijí vzdušná a vodní znamení
5. 01. 2017
Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Lanýže – tajemství labužníků I.
5. 01. 2017
Lanýže jsou houby. Houby tak vzácné a drahé, že se vyvažují zlatem. Proč? Protože labužníci je prostě milují.

Skicář designérů: Dětský pokoj
4. 01. 2017
Definovat dětský pokoj je jednoduché i složité zároveň. Jednoduchá definice zní, že je to místo, kde mají zázemí a vlastní svět naše děti. Složitější už by bylo, kdybychom se snažili popsat, jak děti může a má tento prostor ovlivňovat, a to ve všech funkcích, které má.

Etno vesnička myslí na vše
3. 01. 2017
U nás při plánování satelitních měst jde hlavně o co největší rozparcelování, aby byl co největší zisk. Dnes vám představíme projekt z Ukrajiny, který myslí i trochu dál – na ekologii, přírodu, pohodlí, souhru všech detailů…

Leden – měsíc příprav
2. 01. 2017
Leden je sice pro zahrádkáře a zahradníky časem odpočinku, ale není to pravda tak docela. I teď je řada prací, které je potřeba vykonat.

Jak na stín nejenom u vašeho domu? Poradíme vám!
2. 01. 2017
Zvláště v letním období je stín velmi důležitý. A to z toho důvodu, že nám může pomoci v mnoha na prvních pohled běžných situacích.

Nejšpinavější věci v domácnosti. Záchod to není!
2. 01. 2017
Myslíte si, že nejšpinavější místo ve vaší domácnosti je záchod? Tak si vezměte gumové rukavice, nějakou silnou desinfekci a na záchod zapomeňte.

Vyprošťováky ze silvestrovských oslav
1. 01. 2017
Silvestrovské veselí je leckdy příliš bujaré a rána příliš těžká. Tak se pojďte s námi podívat, jak se z toho nejlépe dostat.

Leonardo DiCaprio prodal svůj kalifornský ranč
31. 12. 2016
Fanouškové amerického filmového herce Leonarda DiCapria mají nyní možnost nahlédnout do soukromí svého oblíbence. Rozhodl se totiž prodat jeden ze svých domovů, nenápadný ranč z 30. let v Los Angeles.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu – 1. část: Jak si žijí ohnivá a zemská znamení?
30. 12. 2016
Domov na každého z nás hodně prozradí. Hned, jak vejdete k někomu do předsíně, můžete snadno odlišit pedanta od bohéma.

Staňte se koktejlovým králem silvestra
30. 12. 2016
Zítra vypuknou oslavy posledního dne roku a mnoho lidí chce ochutnat něco jiného než pivo, víno nebo sekt. Co takhle nějaké super recepty na koktejly? Máme tu hromadu opravdu vynikajících!

Zajímavý nápad – u Labe je sauna
28. 12. 2016
Máte rádi saunu? Nechcete chodit do neosobních kachlíkáren? Chcete něco zajímavého? Tak je tu zajímavý projekt kousek od Hradce Králové. U Labe tu stojí na kolech sauna i osvěžovna. Prostě místo s nápadem, sedící přímo na prameni genia loci.

Mrazuodolné dekorace pro vaši zimní zahradu
27. 12. 2016
Zima ve vaší zahradě nemusí být nudná a šedivá. Poradíme vám, jak si vybrat zimní dekorace, které spolehlivě vnesou do vaší zahrady příjemnou atmosféru.

Kdy opravy hradí nájemce a kdy pronajímatel
27. 12. 2016
Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Dům Meg Ryan je znovu na prodej. Beckhamovi už ho nechtějí!
26. 12. 2016
Manželé David a Victoria Beckham se rozhodli pořídit si větší bydlení. A tak prodávají svůj současný nádherný dům, který před čtyřmi lety koupili od Meg Ryan.

Netradiční architektura: Dům vřezaný do skály
25. 12. 2016
Jestli si myslíte, že váš pozemek je nevhodný pro stavbu domu, pak jste neudělali všechno pro to, aby vhodný byl. Podívejte se na tenhle dům, který byl vřezán do skály.

Oprašte staročeské vánoční zvyky
24. 12. 2016
Čas Vánoc nám dává prostor zavzpomínat na zvyky, které držely naše babičky. Na jídlo, které mělo symboliku. Na tradice, které vychází ještě z pohanských dob.

Jak prostřít vánoční stůl?
23. 12. 2016
Vánoce jsou tady a nás čeká slavnostní štědrovečerní večeře. K tomu, aby atmosféra byla dokonalá, pomůže i krásně prostřený slavnostní stůl.

Kalina bodnatská: Královna zimního období
23. 12. 2016
Kalina bodnatská (Viburnum bodnatense ´Dawn´) je opadavý keřík, jak dělaný do výše položených zahrádek, kde vládne chladnější klima. Bez úhony přečká i tu nejmrazivější zimu, která v našich podmínkách může nastat, a co víc, v druhé polovině zimního období dokonce rozkvétá.

Bramborový salát 3x jinak
22. 12. 2016
Zase přichází čas bramborového salátu. Hromady majonézy, bitka mezi zastánci čerstvé a sterilované zeleniny a hlavně vaničky na dítě plné téhle dobroty. Co to takhle letos udělat trochu jinak.

Jak má vypadat moderní škola jazzu
21. 12. 2016
I když naším hlavním zájmem jsou domy a zahrady, občas se prostě nemůžeme ubránit tomu, abychom vám neukázali něco, co považujeme za zajímavé i z oblasti veřejných staveb apod. Tentokrát zavítáme do Basileje do školy jazzu.

Češi v domácnostech svítí 66,5 miliony žárovek
20. 12. 2016
V českých domácnostech stále roste počet světelných zdrojů. Proti roku 2015 jich přibylo 2,5 milionu a celkem se vyšplhal jejich počet na 66,5 milionů. Stále ale vedou wolframové žárovky.

Recenze pěti kuchařek: kterou pod stromeček?
19. 12. 2016
Recenzovat kuchařky je strašně těžké. Musím k tomu mít čas, chuť, ingredience a správně naladěnou rodinu, protože z každé z nich, dřív než napíšu recenzi, musím něco uvařit. Pět kuchařek tak vyžaduje dost práce a času.

Jak pěstovat vánoční hvězdu nejen o Vánocích
19. 12. 2016
Vánoční hvězda neboli poinsettie je slavnostní pokojovou rostlinou, která svými barvami oživí naše domovy právě v době, kdy příroda odpočívá a ostatní květiny svými barvami příliš nehýří.

Jakou půjčku na nábytek?
19. 12. 2016
Kdo má židli, bydlí. Jenže ne vždy na ni každý má. A tak jsou tu půjčky, které mohou překlenout to nejhorší období, kdy jste si pořídili dům či byt, ale účet je vysátý do dna.

Světová architektura: Dům s klavírem
18. 12. 2016
Do Moldavské republiky jsme v rámci našich toulek po světové architektuře ještě nezavítali. Tahle premiéra je zajímavá v tom, že dům beze zbytku využívá celý pozemek a důraz tu byl kladen na to, aby mělo své místo koncertní křídlo.

Jessica Alba pronajímá dům v Beverly Hills
17. 12. 2016
Americká herečka a podnikatelka Jessica Alba uveřejnila inzerát na pronájem svého domu v Beverly Hills. Výše měsíčního nájemného je pouhých 11 500 dolarů!

Dárek na poslední chvíli! Darujte National Geographic
16. 12. 2016
Darujte svět: Darujte předplatné National Geographic. Objednávku můžete vyřídit i 24. 12. a pod stromeček stačí jen zabalit dárkový certifikát, který stáhnete na www.predplatneNG.cz.

Skicář designérů: Domácí pracovna
16. 12. 2016
Tento pokoj je většinou vybaven alternativním lůžkem (např. rozkládací gauč), a tak umožňuje občasnou změnu na tzv. pokoj pro návštěvy. Ale jeho primární funkcí je zajistit místo pro drobné domácí práce, dnes nezbytný počítač, případně koníčky.

Pozvěte světlo do svého domova
15. 12. 2016
Právě teď je období, kdy často odcházíme z domova ráno ještě za šera, a když se vracíme z práce domů, bývá už zase šero, a tak v interiéru svítíme. Abychom předešli únavě očí, psychické nepohodě z nedostatku slunečního světla, ale také abychom nemuseli tolik plýtvat energií, je důležité vybrat do bytu kvalitní osvětlení. Při špatné volbě svítidel si nejen kazíme zrak, ale jsme zároveň i rychleji unavení.

Omítky klasické i tenkovrstvé
15. 12. 2016
Tradičním povrchem je v našem regionu omítka, provedená na zděném (obvykle keramickém) či monolitickém podkladu nebo - nově - na zateplovacím systému. Provedení omítaných povrchů například na zavěšených fasádních systémech, montovaných a podobných konstrukcích je u nás spíše výjimečné.

Česká architektura: Dvě lodě
14. 12. 2016
Opravdu velkorysé prosklení v domě architektonické kanceláře de.fakto vám představujeme v našem časopisu Dům&Zahrada 1/17. Druhý, stejně zajímavý projekt ale chceme představit zde, na našich webových stránkách. Je to zajímavá velkorysá stavba, která z pohledu od silnice vlastně vypadá jako soubor dvou menších domků.

První číslo roku 2017 časopisu DŮM&ZAHRADA je na stáncích
13. 12. 2016
Je před Vánoci, a to je tradiční čas pro expedici prvního čísla roku 2017, abyste měli přes svátky co číst. A že toho bude!

Bramboříky – aby zima byla barevnější
12. 12. 2016
Něžné a křehké květy bramboříků působí tak okouzlujícím dojmem, a proto jsou v tomto předvánočním období často vyhledávanou květinou k slavnostní výzdobě našich stolů a oken.

Jak vybrat kuchyňského robota (II.)
12. 12. 2016
Minule jsme vybírali kuchyňského robota z hlediska jeho konstrukce. Nyní se zaměříme na jeho bezpečnost a výbavu.

Netradiční architektura: Dům jako hangár
11. 12. 2016
Tenhle dům je pro ty, kteří fandí základním principům světa a jejich specializovaným částím – fyzice, mechanice, statice, strojírenství. Všemu oholenému na samou podstatu. Viditelné spoje, převody, kov, beton, dřevo. To všechno najdete v úžasném domě nazvaném Chicken Point.

Ricky Martin prodává byt a kupuje dům. Podívejte se
10. 12. 2016
Světoznámý zpěvák z Portorika Ricky Martin koupil další nemovitost. Je to rozlehlý dům v Beverly Hills. Pojďte se do něj podívat. Zároveň nabídl k prodeji svůj byt na Manhattanu.

Dotaz z poradny: Je třeba drenáž
9. 12. 2016
Do redakční schránky nám došel dotaz od čtenáře, který se ptá, zda vytvořit drenáž kolem domu. Odpověď není až tak úplně jednoduchá.

Ceny bytů rostou raketově vzhůru
8. 12. 2016
Za poslední rok vzrostly ceny bytů výrazně nahoru. Realitní trh v mnoha částech republiky není nasycen a hypotéky jsou extrémně výhodné. Odborníci se obávají realitní bubliny, která by mohla rychle splasknout.

Letošním trendem jsou Vánoce v pastelových barvách
8. 12. 2016
Slavnostní vánoční čas je tady, náměstí a obchodní centra už hýří barevnými dekoracemi a světly, u stánků se prodávají stromky a jmelí, supermarkety nabízejí první várky cukroví.

Vyměňte si hadičky k myčce a bateriím
6. 12. 2016
Víte, jaká je nejčastější pojistná událost domácností? Jde o vytopení vodou z prasklé vodovodní hadičky. Té, o které si většina myslí, že když je to „pancéřovaná hadička“, je neprůstřelná, nerozbitná, nezničitelná. Tak si je vyměňte, abyste to nebyli vy, od koho poteče voda do všech koutů domu.

Jak vybrat kuchyňského robota (I.)
5. 12. 2016
Kuchyňský robot je pomocníkem v kuchyni vpravdě nedoceněným. Přitom uspoří tolik namáhavé práce, jako málokterý jiný spotřebič. Vybrat ten správný je proto více než důležité.

Máme pro vás speciál o vánočních pohádkách
5. 12. 2016
České pohádky jsou krásné. Opravdu krásné. Copak někde mají tak krásnou Popelku jako my? Nebo třeba Šíleně smutná princezna – není to krásná nadčasová pohádka plná laskavého humoru? A tak vám přinášíme jeden speciál, který je pouze o pohádkách.

Pařížská 23: 5 bytů, 5 architektů, 5 inspirací
4. 12. 2016
V luxusní Pařížské ulici stojí dům s číslem popisným 23. Uvnitř je pět bytů, které navrhli designéři a bytoví architekti. Majitelé se odstěhovali pryč a každý může přijít a podívat se, jak vypadá profesionálně pojatý interiér, inspirovat se…

Filmový Spider-Man má nový barák za stamiliony
3. 12. 2016
Tobey Maguire, filmový představitel Spider-Mana, se rozvedl, prodal dům a koupil dům. Prostě zcela změnil svůj život.

Vychází katalog domů Top Domy 2017
2. 12. 2016
Tradiční speciál časopisu DŮM&ZAHRADA TOP DOMY vychází letos již po patnácté. Je to hodně ceněný průvodce na cestě za vysněným rodinným domem – za investicí, která si drží svou hodnotu. A to v dnešní době znamená mnoho.

Skutečně první aktivní dům stojí v Torontu
2. 12. 2016
První certifikovaný aktivní dům na světě Centennial Park Residence stojí na předměstí kanadského Toronta a minimálně půl roku od dokončení bude ve zkušebním provozu. Zároveň bude sloužit jako vzorový dům. Již nyní je jasné, že jeho ekologické parametry mu přinesou nezanedbatelné úspory.

Recenze čtyř nových knih jako možných dárků pod stromeček
1. 12. 2016
Do redakce nám chodí knihy, které před Vánoci zaplavují náš trh. Vybíráme ty knihy, které se hodí do domu a zahrady. Převažují kuchařky. Ty ale necháme na příště, dnes se podíváme na ty ostatní pro stavbu, interiér i na drobnosti.

Návštěva interiéru: Ve stromě
30. 11. 2016
Integrovat do bytu prvek přírody, když byt je uprostřed města, je těžké. Podívejte se, jestli se to tady povedlo pomocí jakési virtuální implementace kmene stromu.

Bochánky krásného (ne)mechu
29. 11. 2016
Spousta lidí má pocit, že na jejich zahradě se daří tak akorát mechu. A proč ne? Vždyť takový mech je krásný. Tak proč ho nezkusit skutečně pěstovat? A i ti, kteří mechu nevěří, by mohli zkusit pěstovat skalničku, která mech nahradí.

Tři varianty kuchyně pro velkou, družnou rodinu
28. 11. 2016
Paní Bártková se pustila s manželem do stavby rodinného domku, kde by chtěli strávit stáří. Touží po opravdu velké kuchyni, kde by se mohla o víkendech scházet celá rodina. Naše designérka připravila tři varianty do opravdu pěkného, velkého prostoru. Podívejte se na ně.

Proměna staré stodoly v superluxusní dům
27. 11. 2016
Rodiště Williama Shakespeara, ale také bývalý domov Thomase Cromwella má několik dominant. Jednou je nedaleký Oversley Castle a druhou je nádherná stodola. Obojí prošlo nedávno náročnou a úžasnou rekonstrukcí.

Netradiční architektura: Vesmírná loď v jezeře
26. 11. 2016
Hodně netradiční dům sedí v australském deštném pralese Daintree, na hladině uměle vytvořené nádrže. A vypadá, jako by právě přistál Han Solo se svým kosmickým plavidlem Millennium Falcon ze ságy Star Wars.

Úložné prostory k nezaplacení
25. 11. 2016
Plánujeme-li stavbu rodinného domu, jedním z důležitých kroků by mělo být dobře si rozmyslet, co všechno bude potřeba v domě uložit. Samozřejmě oblečení, boty, potraviny, čisticí prostředky a tak dále, to potřebuje každý. Další propriety souvisí s prací, s koníčky, obecně s životním stylem, ale měli bychom přemýšlet i o dalších souvislostech - například, jak daleko je obchod s potravinami a jak často budeme nakupovat.

Návštěva interiéru: V jednoduchosti je síla
24. 11. 2016
Dům, do kterého se dnes podíváme, je kousek od centra kanadského Montrealu. Nevybrali jsme ho proto, že by byl nějak zvláštní, úžasný, dokonalý. Naopak. Vybrali jsme ho proto, že celá rekonstrukce domu je komplexní, jednoduchá a funkční.

Čtyřicet let Fakulty architektury ČVUT připomene výstava nejznámějších děl absolventů
24. 11. 2016
Fakulta architektury ČVUT si připomíná 40 let samostatné existence. Při této příležitosti na výstavě s názvem FA ČVUT 1976–2016 v pražské Galerii Jaroslava Fragnera představí symbolickou připomínkou dnes již ikonické stavby úspěšných absolventů i jejich studentské projekty.

Jedlička je nejen na Vánoce, ale i do zahrady
23. 11. 2016
Symbolem Vánoc mnohých domácností je jedlička. Ovšem tenhle strom se stává také čím dál více oblíbený v zahradách. Důvod je jasný – je to odolný strom s ohromným množstvím druhů.

Samovýroba dřeva: drsná práce za nejméně peněz
22. 11. 2016
Kdo topí dřevem, ten se zahřeje hned několikrát. Jen si spočítejte, kolikrát vezmete do ruky polínko, než ho strčíte do kamen. Kdo chce ušetřit, ten si dřevo připravuje sám. O to víckrát se zapotí.

Právní nástrahy při koupi nemovitosti
21. 11. 2016
Koupit byt či dům není jako koupit si košili. I když svým způsobem jsou si obě koupě podobné – i byt či dům, stejně jako košile, musí zájemci sednout. Výběr správné nemovitosti je často procesem trvajícím týdny až měsíce. Když už vhodný objekt nalezneme, je často třeba jednat rychle, a to ať již z důvodu existence dalších zájemců, či z jiných důvodů na straně prodávajícího, který nezřídka na zájemce vyvíjí nemalé tlaky. Nic však není dobré příliš uspěchat.

Právní nástrahy při koupi nemovitosti
21. 11. 2016
Koupit byt či dům není jako koupit si košili. I když svým způsobem jsou si obě koupě podobné – i byt či dům, stejně jako košile, musí zájemci sednout. Výběr správné nemovitosti je často procesem trvajícím týdny až měsíce. Když už vhodný objekt nalezneme, je často třeba jednat rychle, a to ať již z důvodu existence dalších zájemců, či z jiných důvodů na straně prodávajícího, který nezřídka na zájemce vyvíjí nemalé tlaky. Nic však není dobré příliš uspěchat.

Uma Thurman prodala další byt na Manhattanu
19. 11. 2016
Slavná herečka Uma Thurman prodala svůj velký duplexový byt v Gramercy Parku za 6,6 milionů dolarů (asi 165 milionů korun). Půlroční čekání na kupce se vyplatilo. Původně totiž žádala za byt 6,25 milionů dolarů.

Dobroty pro vás i pro Ježíška
18. 11. 2016
K příjemné atmosféře adventu i vánočních svátků patří bezesporu něco dobrého k pití i jídlu. Stejně tak se může inspirovat i Ježíšek a nadělit nějaké tyto dobroty pod stromeček. Tak se posaďte do křesla a pojďte se něčeho dobrého napít a ochutnat.

Světoznámá architektka Kate Otten vystoupí v Praze
17. 11. 2016
Rádi bychom vás pozvali na zajímavou přednášku do kina Světozor, kde bude hostem nejznámější jihoafrická architektka Kate Otten.

Izolace rozvodů vody není zbytečná
16. 11. 2016
Když už je jednou voda ohřátá, chceme, aby ohřátá zůstala. Proč tedy nechat vodu chladnout v trubkách, když tomu můžeme jednoduše zamezit?

Izolace rozvodů vody není zbytečná
16. 11. 2016
Když už je jednou voda ohřátá, chceme, aby ohřátá zůstala. Proč tedy nechat vodu chladnout v trubkách, když tomu můžeme jednoduše zamezit?

Pojďte objevit dílo Jana Kaplického
16. 11. 2016
Galerie Tančící dům a Pražská správa nemovitostí slavnostně otevřely retrospektivní výstavu významného českého architekta a vizionáře Jana Kaplického s názvem JKOK Nekonečno Jana Kaplického.

Prosincové číslo časopisu DŮM&ZAHRADA roku 2016 právě vyšlo
15. 11. 2016
Poslední číslo ročníku 2016 časopisu DŮM&ZAHRADA vyšlo 14. 11.! Zakončíme ho stylově. Budeme šetřit. Budeme optimalizovat. Budeme hledat úspory. A nejen to.

Zase ten design
14. 11. 2016
Koupili jsme si nové židle. Jsou designové. Vypadají pěkně, to ano. Ovšem provedení pokulhává na všechny čtyři nohy.

Tady strávil mládí Donald Trump
12. 11. 2016
Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Brusinky vás v zimě postaví na nohy
11. 11. 2016
Brusinky jsou výborným doplňkem ke svíčkové, ale vhod přijdou i mužům při potížích s prostatou. Je to malá rostlinka, která má velké účinky…

Brusinky vás v zimě postaví na nohy
11. 11. 2016
Brusinky jsou výborným doplňkem ke svíčkové, ale vhod přijdou i mužům při potížích s prostatou. Je to malá rostlinka, která má velké účinky…

Světová architektura: Stuha do nebe
10. 11. 2016
Tenhle dům je opravdový unikát. Je to už celkem stará čtyřpatrová luxusní vila zasazená do svahu s výhledem na Jihočínské moře. Tu nyní přetvořili pro nového majitele. A jako stuha se tu vine jedno úžasné schodiště.

Nejlepší českou stavbou posledních pěti let je dům Zen-Houses
9. 11. 2016
První ročník soutěžní přehlídky České komory architektů (ČKA) s názvem Česká cena za architekturu 2016 zná vítěze. Jsou to dům a ateliér s názvem Zen-Houses v Liberci od tamního architekta Petra Stolína.

Netypický byt si můžete pronajmout a vyzkoušet si interiérové nápady
8. 11. 2016
V pražské Jakubské ulici je vnitroblok, kde v jinak nevyužitelném prostoru postavilo studio Adam Rujbr Architects byt, který funguje jako netradiční prodejní showroom. Lidé si mohou byt pronajmout jako typický bed & breakfast a vyzkoušet si zajímavé designové i technologické novinky, které si pak může nechat instalovat do vlastního bytu.

Vyzkoušejte si opět, jak se žije v pasivních domech
7. 11. 2016
Pokud jste o pasivních domech zatím jen četli, ale dosud v žádném nebyli, určitě nepropásněte letošní Dny pasivních domů. Během víkendu 11. – 13. listopadu bude zájemcům zpřístupněno na osm desítek úsporných domů po celé České republice.

Dřevostavba, které stačí 9000 Kč ročně na energie
6. 11. 2016
Moderní domy dokážou dříve nemožné. Dobré izolace a kvalitně propracovaná konstrukce znamenají, že za energie není třeba platit desítky tisíc. Tenhle dům se vejde s přehledem i do deseti tisíc.

Justin Bieber se stal sousedem nizozemského krále
5. 11. 2016
Popová hvězda Justin Bieber se zamiloval do Amsterodamu. Koupil si na nejexkluzivnější adrese této holandské metropole třípatrový penthouse za 648 milionů korun.

Ochraňte stromy před mrazem
4. 11. 2016
V zimě stromy odpočívají, ale mráz je může velmi rychle zničit. Musíte jim tedy pomoct, aby se to nestalo.

Návštěva interiéru: Modrá rekonstrukce
3. 11. 2016
Rekonstrukce bytů může spočívat v položení nových podlah a vymalování nebo až v kompletní rekonstrukci, která změní i dispozici bytu. Tahle rekonstrukce je kompletní, ale neměnila z dispozice nic.

Saunu si může postavit každý
2. 11. 2016
Pryč jsou doby, kdy si domácí sauny pořizovali jen movití majitelé rodinných domů. Saunu na míru si dnes může dovolit každý, kdo má volné místo o velikosti šatní skříně. Nejjednodušší sauna stojí kolem deseti tisíc korun.

Studenti ukázali, jak je možné bydlet udržitelně v již existujících budovách
1. 11. 2016
Mezinárodní soutěž Active House Award, kterou organizuje společnost VELUX, zná své vítěze. Přinesla řadu návrhů a podnětů, které mohou posloužit jako inspirace při rekonstrukcích již stávajících staveb.

Dřevo jako umění na zahradě i v interiéru
31. 10. 2016
Mnoho našich čtenářů obdivuje umělecká díla v interiérech i zahradách. Rádi by něco takového vlastnili i sami, ale nikdy se k tomu neodhodlají. Přitom taková krása, jako je například socha nebo dřevěný ručně dělaný stůl na zahradě, povýší jinak nudné zákoutí na něco úžasného.

Zahraniční architektura: Dokonalá rekonstrukce
30. 10. 2016
U hradeb portugalského města Braga stojí zajímavé tři budovy. Vysoké, úzké, dokumentující historii tohoto regionu, diasporu tohoto regionu a také netradiční vliv alpské architektury. Jeden z těchto domů zrekonstruoval cenami ověnčený ateliér Tiago do Vale Architects.

Lady Gaga koupila dům Franka Zappy. Jak to v něm vypadá?
29. 10. 2016
Když jste desátá nejbohatší zpěvačka na světě, téměř nic pro vás není nemožné a můžete si koupit skoro cokoliv. Své o tom ví Lady Gaga, která investovala do nemovitosti slavného muzikanta Franka Zappy.

Skicář designérů: Ložnice
28. 10. 2016
Ložnice rodičů. Ložnice je místnost určená primárně na spaní, a ač toto tvrzení působí banálně, tak při pohledu do mnoha ložnic je dobré to zdůraznit… Mnoho ložnic se přes den mění v domácí pracovny s šicím strojem, žehlicím prknem či počítačem, televize je téměř povinným vybavením, to vše na úkor její základní funkce, příjemného a nerušeného spánku.

Návštěva interiéru: Recyklace
27. 10. 2016
Když se maminka rozhodne, že svému dospělému synovi věnuje byt, je to super. Jenže tahle maminka se rozhodla, že mu jej rovnou i zrekonstruuje. A to je trochu problém, vždyť syn je grafik. Jenže výsledek je opravdu unikátní.

Vysaďte si šípky na zahradu
26. 10. 2016
Když vyroste na zahradě šípek, je to pro mnohé pohroma. Je to plevel, který proroste vším a píchá. Jenže když mu budete věnovat péči, odmění se vám krásnými, chutnými a zdravými plody.

Proč si nechat postavit montovaný rodinný dům
26. 10. 2016
Komerční článek: Mezi ostatními stavebními technologiemi vynikají montované domy především rychlostí výstavby. Hned na začátku je ale nutné upozornit na to, že montovaný dům a dřevostavba není jedno a to samé. Přesto, že i dřevostavby bývají montované, neznamená to, že montovaný dům nemůže být z jiného materiálu.

Vybavte správně dětský pokoj
25. 10. 2016
Více než polovina dětí do 18 let vyrůstá se sourozencem v jedné místnosti. Vyplývá to ze zjištění americké společnosti Apartment Therapy. Společné bydlení sourozenců je tak z velké míry nezbytným řešením, často ale rodiče zařizují společné pokoje dětem, i když to není nezbytně nutné. Sdílení pokojíčku totiž může mít pro sourozence řadu výhod. Promyslet však musíte nákup nábytku i rozdělení pokoje do jednotlivých zón.

Práva nájemce bytu/domu aneb Co vám pronajímatel nemůže zakázat
24. 10. 2016
Ne každý chce anebo má možnost bydlet takzvaně „ve vlastním“. Nechystáme-li se náš vysněný byt či dům přímo nabýt do vlastnictví, nýbrž jen od jeho vlastníka dočasně pronajmout, následuje fáze uzavírání nájemní smlouvy.

TONDACH: Posuvné větrací tašky pro připojení hřebene šetří náklady
24. 10. 2016
Komerční sdělení: Největší český výrobce pálené střešní krytiny TONDACH nabízí praktické a ekonomicky výhodné řešení větrané střechy pomocí tašky posuvné větrací pro připojení hřebene. Tento typ doplňkových tašek nejen sníží téměř o polovinu náklady na materiál hřebene střechy, ale vyniká i dlouhou životností, vysokou odolností a estetickou hodnotou. Tašky posuvné větrací pro připojení hřebene jsou tedy nejen vysoce funkční, ale také značně ekonomické.

Dům baseballové legendy má vlastní hřiště
22. 10. 2016
Když budete hrát basketbal, budete chtít mít asi vlastní hřiště. Stejně tak při fotbalu, squashi nebo baseballu. Legenda americké baseballové ligy Cal Ripken Jr. má u domu vlastní hřiště a dokonce i basketbalovou halu, velké šatny pro týmy, spa pro hráče…

Schváleno. I k vám může přijít kontrola, čím topíte
21. 10. 2016
Novela zákona o ochraně ovzduší prošla senátem a nyní míří k prezidentovi. Pokud i on připojí svůj podpis, bude moci úředník přijít až k vám domů a zkontrolovat, čím topíte.

Kam s listím
20. 10. 2016
Je podzim a zahrady jsou plné listí. Je ho tolik, že nevíme co s ním. Dát ho na kompost, spálit, nebo ho prostě navršit a ignorovat?

Jaká zastřešení jsou právě v módě?
19. 10. 2016
Komerční sdělení: Na letošním veletrhu For Arch, který se konal 20. až 24. září v pražských Letňanech, jsme se na stánku ALUKOVu zeptali návštěvníků, proč se zastavili u posuvných zastřešení teras a bazénů právě této značky. Expozice ALUKOVu se rozprostírala na ploše více než 200 m? a čítala hned několik zastřešení teras CORSO a zastřešení bazénů.

Inspirace na vstupní halu
19. 10. 2016
První dojem dělá vstup do domu. Jak ho máte vyřešený vy? Jak vypadá u vašeho domu? To, co vám dnes představíme, je jediná místnost – vstup do bytového domu Silverpark Condominiums.

Návštěva zahrady: Pravidlo krásného výhledu
18. 10. 2016
Když zahradu, tak romantickou, nostalgickou s odkazem na českou klasiku. Kde poroste kromě okrasných stromů a keřů také něco na zub. A pokud možno s výhledy do krajiny a chráněnou před pohledy z ulice.

Vybíráme nejlepší pračku (II.)
17. 10. 2016
Minule jsme si řekli něco o kapacitě bubnů, energetických štítcích a dalších důležitých technických parametrech praček. Dnes se na ně podíváme trochu podrobněji.

Vdechněte své kuchyni nové trendy
17. 10. 2016
S příštím rokem nevtrhne do místností zalitých vůní pokrmů zásadní změna. Můžete se však těšit na nadčasovou eleganci a zajímavé materiály, které byste doposud čekali spíš v obýváku. Mezi nimi třeba zlato a tmavá ocel. Z barev bude dominovat černá a šedá.

Světová architektura: Rekonstrukce k nepoznání
16. 10. 2016
Na nejvyšším bodě hřebenu Middle Harbour v Sydney stál dům postavený někdy mezi roky 1950 až 1960. Starý dům potřeboval zrekonstruovat. Řekli byste, že dům na fotografiích není nový a je to právě on?

Kupte si zámeček s vlastním vodním parkem
15. 10. 2016
V texaském Dallasu stojí dům, který je postaven po vzoru malých francouzských venkovských zámků, a to včetně vybavení. Z toho se tají dech. Ovšem stačí vyjít na terasu a spadne vám čelist až na zem. Na zahradě je totiž kompletní vodní park.

Materiály na ložní prádlo
14. 10. 2016
Povléct si postele můžete ohromným množstvím vzorů, barev i materiálů. My probereme ty nejčastější materiály, pod kterými tak rádi spíme.

Dotaz z poradny: Jaké nucené větrání?
13. 10. 2016
Do našeho redakčního mailu přišel dotaz od čtenáře ze Zlína, který řeší větrání ve starém domě. Jeho dotaz byl opravdu rozsáhlý a předali jsme ho raději odborníkům, ale část jsme z něj vyjmuli, protože tento základ byste měli znát i vy.

Super věci do koupelen
12. 10. 2016
Svět koupelen je příliš intimní, než abychom se s ním chlubili. Ale přesto je to místo, které máme rádi. Místo, které je skryté, hýčká nás, hýčkáme ho i my, abychom se zde cítili příjemně. Tak si pojďme koupelny ještě víc vylepšit.

Odborný seminář Interiéry již po páté
11. 10. 2016
Letošní seminář Interiéry slaví své první jubileum (5. ročník), a stává se tak tradiční podzimní akcí. Do diáře si tedy dejte datum 3. listopadu a připravte se na nabitý program. Letošní hlavní téma je příběh - příběh realizací, designérů a materiálů.

Listopadové číslo časopisu DŮM&ZAHRADA roku 2016 právě vyšlo
11. 10. 2016
Na horách už napadl sníh. Listí na stromech začíná mít tóny malířské palety a po strništích už není ani památky. Po zoraných polích se prohání studený vítr a v domech a bytech už musíme pořádně topit. Tak se posaďte do křesla, lehněte si do postele a vezměte si listopadové číslo časopisu Dům&Zahrada. Slibujeme, že naše témata vás zahřejí.

Vybíráme nejlepší pračku (I.)
10. 10. 2016
Co potřebujeme od automatické pračky? Především aby dobře prala. Pak aby byla tichá a úsporná. V neposlední řadě pak aby vydržela. A to všechno musí být rámováno solidní cenou. Jenže to je požadavků až moc, takže leckdy je třeba pátrat a pátrat…

Světová architektura: Na lyže do Chamonix
9. 10. 2016
Lyžařská zimní chata v tradičním známém středisku Chamonix nemusí být nudná. Nemusí vypadat jako sto let stará. Může vypadat moderně, dynamicky a elegantně.

Matt Damon chce koupit newyorské monstrum
8. 10. 2016
Filmová hvězda Matt Damon se asi zamiloval do Brooklynu. Zapsal své děti do místní školy a teď hledá nějaké vlastní luxusní bydlení. Prý má v hledáčku dům, kterému se říká „1857 Monstrum“.

Návštěva interiéru: Využití nemožného
7. 10. 2016
Prostor pro tenhle byt je noční můrou. Miniaturní půdorys navíc s dvojicí apendixů. Sice hromada oken, takže světla spousta, ale postavit v tom byt, by si drtivá většina lidí rozmyslela. A přece se to povedlo.

Využívejte terasu mnoha různými způsoby
6. 10. 2016
Terasa je pro mnohé předpokojem do zahrady, který může sloužit k odpočinku, grilování nebo popíjení ranní kávy na čerstvém vzduchu. Pokud chcete využívat terasu rozmanitě, doporučujeme ji zastřešit posuvným zastřešením, jehož největší výhodou je jeho variabilita.

Na Halloween si netradičně ozdobte garáž
6. 10. 2016
Na svátek dušiček, ale nejen ten, můžete udělat něco netradičního. Něco, co vaši garáž povýší z nudné části domu na něco úžasného. Něco s nápadem, něco s vnitřním světem. Něco strašidelného.

Drobná renovace fasády zabrání velkým škodám
5. 10. 2016
Sucho a zhruba 10 až 20 stupňů přes den a zároveň noci bez přízemních mrazíků. To je ideální doba pro čištění a renovaci fasád domů, chat či chalup. Pokud použijeme kvalitní nátěry a dodržíme správný postup, fasáda by měla dům dostatečně ochraňovat před povětrnostními vlivy zhruba 15 let.

Botník musí být velký a vzdušný
4. 10. 2016
Pohodit boty jen tak do skříně se nemusí vyplatit. Boty jsou plné vlhkosti, bakterií a v nevětrané skříni se v nich mohou množit plísně a jejich kvalita může rychle padat. Boty potřebují pořádný botník.

Sisyphus: Neuvěřitelný stolek, který nebude nikdy nudný
3. 10. 2016
Tohle vám musíme ukázat. Na Kickstarteru nabízí umělec Bruce Shapiro možnost spoluúčasti na projektu neuvěřitelných stolů a stolků s názvem Sisyphus, které dokážou měnit své obrazce pomocí jediné ocelové kuličky.

VÝKLOPNĚ-KYVNÁ OKNA preSelect
3. 10. 2016
Okna preSelect® představují novou generaci střešních oken stvořených pro uživatele, kteří si cení funkčních a moderních řešení. Tato okna jsou vybavena dvěma oddělenými funkcemi otevírání: výklopnou a kyvnou.

Netradiční architektura: Dvojčata
2. 10. 2016
Jeden, a přitom dva domy. To jsou takzvaná dvojčata (les Jumelles) postavená v kanadské vesničce Caraquet, která shlíží na druhé mořské písčiny na světě.

Podívejte se, jak bydlel Leonardo DiCaprio
1. 10. 2016
Zářivá hvězda amerických filmů Leonardo DiCaprio rozprodává své nemovitosti. Nabídl například tenhle krásný dům ve Studio City.

Skicář designérů: Obývací hala
30. 09. 2016
Záměrně volíme označení „hala“, protože ve většině nově vznikajících interiérů se jedná o centrální prostor, kde se setkává více funkčních zón. Na rozdíl od kuchyně, která je ve znamení přesných rozměrů a přísné ergonomie, je obývací hala hlavně o správně zvoleném schématu, účelovém i designovém. Je třeba určit, zda má vzniknout intimní místo pro rodinu s malými dětmi, nebo společenský prostor pro časté setkávání s přáteli a širokou rodinou apod.

Pěstujeme olivy
29. 09. 2016
I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Den architektury otevře tento víkend unikátní stavby
28. 09. 2016
Krása opuštěných průmyslových areálů, honosných čtvrtí, unikátních staveb a výjimečných interiérů napříč staletími. Historické vily, nečekané výhledy a mimořádné budovy se otevřou o tomto víkendu 1. a 2. října v rámci festivalu Den architektury na 63 místech po České republice.

Čtyři varianty minikuchyňky v baťovském čtvrtdomku
27. 09. 2016
Paní Patáková ze Zlína připravila naší návrhářce opravdový designérský oříšek: chtěla by poradit s úpravou kuchyně o velikosti 1,7 metru na dva metry s dvěma dveřmi a kotlem. Podaří se návrhářce Petře vymyslet funkční kuchyňku?

Využívejte terasu mnoha různými způsoby
26. 09. 2016
Terasa je pro mnohé předpokojem do zahrady, který může sloužit k odpočinku, grilování nebo popíjení ranní kávy na čerstvém vzduchu. Pokud chcete využívat terasu rozmanitě, doporučujeme ji zastřešit posuvným zastřešením, jehož největší výhodou je jeho variabilita.

Hledání nejlepšího pasivního domu začíná
26. 09. 2016
Druhý ročník soutěžní přehlídky „Pasivní dům roku“ odstartoval. Od středy 21. září tedy mohou majitelé energeticky úsporných nemovitostí znovu přihlašovat své domy do celorepublikového soutěžního klání. Vyhlašovatelem soutěžní přehlídky „Pasivní dům roku“ je společnost ABF, a. s., organizátorem pak Centrum pasivního domu a podporovatelem Státní fond životního prostředí České republiky.

Jak reklamovat koupený dům či byt
26. 09. 2016
Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Odvětrávaná podezdívka by měla být nedílnou součástí domu
26. 09. 2016
„Vlhkost v domě není pro mě.“ Takové motto má asi každý majitel domu. Nadbytečná vlhkost a nevzhledné plísně jsou totiž zdraví škodlivé, a navíc jsou častou příčinou nákladných rekonstrukcí. Jak tomu zamezit? Oblíbeným řešením je provětrávaná fasáda, jejíž součástí by však měla být i aktivně odvětrávaná podezdívka neboli sokl.

Plochá taška pro moderní architekturu
26. 09. 2016
Pokud plánujete využít posledních slunečných dnů na přelomu léta a podzimu k opravě, nebo výměně střešní krytiny, pak je pro vás ideální volbou nová plochá betonová taška KMB ROTA od největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků společnosti KM Beta. Její hladký povrch a lesklé černé provedení udělají z vaší střechy designový skvost.

Světová architektura: Pilotův dům
25. 09. 2016
V devatenáctém století byly ve Winchesteru postaveny rodinné domy, které vyznávaly neskutečně tradiční anglický styl. Cihly, tradiční rozvržení, styl… Zrekonstruovat a dostavět takovou vilu chce hodně odvahy a invence. Podívejte se na supermoderní verzi od AR Design Studio.

Michael J. Fox prodává svůj oblíbený statek
24. 09. 2016
Hvězda filmu Zpátky do budoucnosti Michael J. Fox prodává svůj dům. Tedy jde spíš o neskutečně rozlehlé panství - 29 hektarů - plné volné přírody, stromů, vody…

Ložnice podle všech pravidel
23. 09. 2016
Ve které místnosti doma denně strávíte osm hodin? Ani v kuchyni, ani v obývacím pokoji. Je to ložnice. A tak má mít ložnice spoustu splněných pravidel, abyste se cítili dobře.

Nové trendy v zastřešování najdete na For Archu
22. 09. 2016
Chtěli byste využívat terasu a bazén naplno i v měsících, kdy již sluneční paprsky ztrácejí na síle a většina venkovních koupališť je již zavřená? S posuvným zastřešením terasy CORSO a bazénovým zastřešením si můžete užívat života na zahradě plnými doušky, i když vám počasí zrovna nepřeje.

Horský dům pro rodinu i prázdninové hosty
22. 09. 2016
Obec Sulzberg se nachází na hřebeni 1041 m vysoké stejnojmenné hory v nejsevernější části Bregenckého lesa. Ze Sulzbergu je za jasného dne možné přehlédnout směrem k jihu celý Bregencký les. Na horizontu je přitom možné vidět horské panorama Vorarlberska.

Kolik skutečně stojí nový rodinný dům
21. 09. 2016
Do našeho časopisu chodí dotazy, na které už mnoho let odpovídá odborník Ing. Roman Brabec ze stavební společnosti Stings 96. V novém čísle máme jeden zajímavý dotaz a zároveň i velmi důležitou odpověď, o kterou se musíme podělit i na webu.

Zajímavé novinky českého trhu pro váš interiér
20. 09. 2016
Chcete si ozvláštnit svůj interiér nějakou novinkou? Nebo dokonce vybavujete zcela nově? Pak tu pro vás máme několik zajímavých věcí, které by se vám mohly hodit a které se objevily právě teď na našem trhu.

Zastřešení terasy na míru a bez problémů
19. 09. 2016
Máte u domu terasu, kterou byste chtěli obývat po celý rok, a ne jen za příznivého počasí? Možná jste již přemýšleli o posuvném zastřešení, které v chladnějších měsících plně uzavřete a ochráníte s ním terasu před větrem, sněhem i nízkými teplotami. Jak ale vybrat to pravé, které by perfektně sedělo k vašemu domu i terase a sloužilo bez problémů desítky let?

Kompost – základ každé zahrady
19. 09. 2016
Mít na zahrádce kompost je důležité. Jednak máte kam odhazovat biologický odpad a hlavně máte neustálý přísun čerstvé organické prsti, kterou můžete použít v truhlících, květináčích i na záhoncích.

Luxusní byt plný dřeva, kamene a vytříbeného vkusu
18. 09. 2016
Samozřejmě, že třípatrový byt, který dnes navštívíme, stál ohromné množství peněz. Ale výsledek je ojedinělý. Je to galerie jednoduchosti, dobrého vkusu a kvality. A to vše v nadhledu nad chaotickým S?o Paulem.

Pět největších sídel amerických miliardářů
17. 09. 2016
Kdo má v USA peníze, ten si může postavit prakticky cokoliv. Od zámku ve stylu pohádky o Popelce až po prosklenou halu s bazénem na střeše. A nejde jen o vzhled, ale i o plochu. Čím větší, tím samozřejmě lepší.

Netradiční architektura: Betonový mobilní dům
16. 09. 2016
Dnes vám představíme dům, který se jmenuje KODA a je od architektonické společnosti Kodasema. Není to nic, co byste si mohli nyní koupit. Tohle je technické a architektonické cvičení, které posouvá mantinely ve stavbě využitelnosti prostoru.

Obývací pokoj nejvíc ovlivní sedačka
15. 09. 2016
Sedačka je podle výzkumu Apartment Therapy prvním kusem nábytku, který do obýváku pořizujeme. 6 lidí z deseti pak uvedlo, že podle sedačky zařizují celý zbytek místnosti.

Jak připravit podlahu před položením nového povrchu
14. 09. 2016
Než začnete pokládat novou dlažbu, dřevěnou, laminátovou či jinou podlahu, měli byste nejprve řádně připravit její podklad. Podlaha musí být před položením nového povrchu souvislá, pevná a dokonale rovná.

Desáté číslo časopisu DŮM&ZAHRADA roku 2016 právě vyšlo
13. 09. 2016
Tak už nemůžeme zatajit, že podzim je tady. Listí už začalo na některých stromech schnout, letní ovoce už dávno neroste a to podzimní už má medovou chuť. A večer už je třeba topit. Tak pojďte se ponořit do podzimu s časopisem Dům&Zahrada. Vždyť i podzim je krásný.

Co dělat na zahradě během září
12. 09. 2016
Září je měsíc, kdy sklízíme plody své letní práce. Zrají jablka, hrušky, ořechy, sklízíme zeleninu, sázíme pozdní zeleninu… A samozřejmě musíme připravit zahradu na zimu.

Svěží chládek i dobré zateplení vaše podkroví v luxus změní
12. 09. 2016
Klíčovým slovem při zateplování půdy, střechy či obytného podkroví jsou úspory. Vývoj klimatu ale horkými jary a tropickými léty čím dál více navozuje potřebu zrcadlového termínu – „zachlazování“. Asi namítnete, že je to totéž, protože se jedná o odizolování obytného prostoru. Totéž to ale není.

Vše o vinné révě
9. 09. 2016
Mít vlastní vinohrad je sen mnoha Čechů, Moravanů, Slezanů a spousty a spousty dalších národností světa. Tak si sen splňte. Pěstovat víno je práce sice těžká, ale stojí to za to.

Změnila se norma pro zateplení budov. Pozor na schválení od hasičů
8. 09. 2016
Nově i opakovaně zateplované budovy musí od 1. srpna počítat s tím, že norma ČSN 73 0810 o požární bezpečnosti staveb mění pravidla zateplování budov z hlediska požární bezpečnosti.

Osvětlení pergoly i altánu lze vyřešit elegantně i funkčně
7. 09. 2016
Pergoly a altány se staly fenoménem českých zahrad, kde rostou jako houby po dešti. Aby vás tma nelimitovala a mohli si večerního posezení užít podle svých představ, připravili jsme vám přehled různých možností osvětlení. S vaším programem tak můžete vesele pokračovat i po setmění.

Návštěva zahrady: Moc malá, moc úzká, moc do kopce
6. 09. 2016
Obdélníková zahrada o výměře 100 čtverečních metrů patří k jednomu z řadových domků, jehož majitel investoval i do zeleně. Zahradní architektka Ing. Martina Forejtová z atelieru a05 se musela vyrovnat jak s formátem parcely 6 x 18 metrů, tak s jejím převýšením 3,5 metru.

Když topit, tak i akumulovat a třeba i v krbu
5. 09. 2016
Minule jsme si řekli něco o kachlových kamnech, o jejich akumulaci, výhodách a nevýhodách při stavbě, topení apod. Dnes se podíváme na jiný zajímavý produkt – akumulační krby a jako lahůdku hypokaustní vytápění.

Světová architektura: Ztraceno v zeleni
4. 09. 2016
Dům, který dnes navštívíme, měl před stavbou několik zásadních výhod: velký rozpočet, dobré architekty, dokonalé počasí během celého roku a nádherný pozemek. Vznikl úchvatný dům, který je vnořený do zeleně.

Na ranch Toma Forda byla vypsaná sbírka
3. 09. 2016
Jedním z architektonicky nejoceňovanějších domů na světě je i ranch Toma Forda s názvem Cerro Pelon. A tenhle úžasný dům je nyní na prodej. A dokonce je na něj i crowfundingová sbírka.

Výběr ideální podlahy do kuchyně
2. 09. 2016
Moderní bydlení obnovilo význam kuchyně jako ústřední části interiéru, která se z dřívější popelky našich bytů stává reprezentační a prestižní záležitostí svých majitelů. Už se nekrčí někde v zastrčeném koutě bytu, ale dostává se do centra dění a pozornosti.

Záchodová smrt
2. 09. 2016
Tento podzim se nese ve znamení smrti záchodů. Jak doma, tak na chatě budu záchod zcela vybourávat a budovat nový. U každého z jiného důvodu. Už se na to „vážně těším“.

Jak namontovat venkovní nerezové zábradlí
1. 09. 2016
Když děláte novou terasu nebo vchod do domu a potřebujete nové zábradlí, můžete si ho pořídit v krabici a sami ho namontovat. Průměrně zručný člověk to dokáže udělat sám. Pojďme se podívat, jak na to.

Jak může vypadat společný prostor v zaměstnání
31. 08. 2016
Do zaměstnání chodíme pracovat. Jsou ale i osvícení zaměstnavatelé, kteří vědí, že jejich zaměstnanci musí i odpočívat, a tak jim udělají k tomu prostor. Pojďme se do jednoho takového podívat.

Když topit, tak i akumulovat – povídání o kachlích
30. 08. 2016
Možná to znáte. Na chatě či chalupě máte krásná kamna, která se po zatopení rychle nastartují, rychle vyhřejí místnost, ale jakmile se v nich netopí, okamžitě teplota padá dolů. Je tedy dobré teplo, které dodáváme kamny do místnosti, také zachycovat a pak postupně uvolňovat.

Švestková povidla, moučníky i sušené dobroty
29. 08. 2016
Švestky nám dozrávají a v krajích, kde jich je letos ohromné množství (například v Ústeckém kraji), si s nimi lidé už pomalu neví rady. Tak tady je pár nápadů. Tím hlavním jsou samozřejmě povidla.

Spolehlivá střecha s dlouhou životností za zvýhodněnou cenu
29. 08. 2016
Slunečné dny na přelomu léta a podzimu jsou často poslední možností pro opravu a výměnu střešní krytiny. Volba střechy ovlivňuje jak estetický vzhled domu, tak jeho fungování. Ideální volbou pro širokou škálu typů objektů, tvarů střechy, okolních klimatických podmínek i pro specifické estetické požadavky je krytina KM BETA od největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků.

Světová architektura: Dům plný kachliček
28. 08. 2016
Rekonstrukce můžou být různé. Některé mohou zcela změnit tvář, jiné naopak jen renovují to, co už stojí. Ta naše rekonstrukce byla vlastně kompletní přestavba, která udělala ze starého domu nový. Ale s historií a místem spojuje dům jeho obklad. Je z modrobílých kachliček.

Hugh Grant se stěhuje do Švédska. Podívejte se na jeho nový dům
27. 08. 2016
Známý herec Hugh Grant se se svou partnerkou a dvěma dětmi rozhodl usadit ve Švédsku. Právě si tam staví dům za šest milionů švédských korun.

Výběr ideální podlahy do koupelny
26. 08. 2016
Do koupelny je potřeba vybírat podlahy se specifickými vlastnostmi. Především musí být odolné proti vlhkosti a také kvalitní a s neklouzavou povrchovou úpravou.

Zakládání terasy
26. 08. 2016
Dům je hotový, zbývá už jen pár dodělávek, třeba terasa. Jenže ouha, realizovat zpevněnou plochu kolem domu není tak rychlé a jednoduché, jak se na první pohled zdá...

Zakládání terasy
26. 08. 2016
Dům je hotový, zbývá už jen pár dodělávek, třeba terasa. Jenže ouha, realizovat zpevněnou plochu kolem domu není tak rychlé a jednoduché, jak se na první pohled zdá...

Hledá se nejlepší pasivní dům i budova ČR
25. 08. 2016
Jaké jsou pasivní domy? A který z nich je nejlepší? Na to tradičně odpovídá anketa Pasivní dům roku, která letos v sobě spojuje nejen klasické rodinné domy, ale i ostatní budovy, včetně těch rekonstruovaných.

Podzim klepe na dveře. Zahradnictví už prodávají chryzantémy
25. 08. 2016
Tento týden má být poslední záchvěv léta. Ale protože jinak toto léto nijak extrémní nebylo, podzim už zaklepal na mnohé dveře. Třeba v zahradnictvích už najdete hrnkové chryzantémy. Tak si o nich pojďme něco říct.

Na prodej je nejdražší vila světa
24. 08. 2016
Máte na účtu miliardu eur (asi 27 miliard korun)? Chcete investovat? Chcete pěkné bydlení? Pokud na všechny otázky odpovídáte ano, pak tu máme pro vás nabídku. Kupte si Villa les Cedres na francouzské riviéře.

Co bude Stavbou roku – dálnice, rodinný dům, nebo zámek?
23. 08. 2016
I rok 2016 bude mít svého vítěze v anketě Stavba roku. Celé léto probíhá hodnocení 65 přihlášených staveb do 24. ročníku soutěže, která je celorepublikovou veřejnou neanonymní soutěží českých staveb. Podívejte se na některé z nich.

Netradiční architektura: Ve stodole dům
21. 08. 2016
Ve švýcarském horském městečku Reckingen stojí mnoho starých stodol. A jedna z nich, sto let stará, v sobě ukrývá poklad. Luxusní, pohodlné a moderní bydlení, i když zvenku vypadá stále na svých sto let.

VIDEO: Pět dní v rotujícím a naklánějícím se domě
20. 08. 2016
Kdo by chtěl žít v domě, který stojí na betonovém kůlu a otáčí se? Možná by se někdo našel. Ale už méně lidí by chtělo mít dům, který musí vyvažovat dva lidé.