Deník - Zlínský - regionální kultura


KVÍZ: Marečku, podejte mi pero! Připomeňte si legendární komedii
2. 10. 2022
Večerní průmyslovka. Postrach žen a mužů. Své si s ní užil i hrdina slavné komedie Marečku, podejte mi pero! (1976) v podání Jiřího Sováka. Film, jímž Oldřich Lipský navázal na úspěšné středoškolské veselohry Martina Friče, těží ze slovního humoru a skvělého hereckého obsazení. 6. října se film vrací do kin. Co si o něm pamatujete?

Buko je radostná podívaná. Vypráví o lidském strachu i síle přírody
29. 09. 2022
Jedna ves, chalupa, louka a les. Jen v několika obyčejných kulisách vypráví Alice Nellis svůj nový příběh o životní změně, strachu i sebepoznání. Její film Buko právě vstoupil do kin a přináší radostnou a očistnou podívanou.

Herectví ke mně patří stejně jako hudba, říká frontman skupiny Vltava Nebřenský
26. 09. 2022
Skupina Vltava má novou desku. A je to setsakramentsky dobrá deska! Jmenuje se Spass muss immer sein, ale stejně jako v životě to zase až takový špás není. Zpěvák a kytarista Robert Nebřenský (58) se nebojí jít do hloubky, odhalit své city, nahlédnout do temných zákoutí.

OBRAZEM: Výstava Dvacet let FMK představuje to nejlepší, co z fakulty vzešlo
23. 09. 2022
U příležitosti oslav svého 20. výročí připravila Fakulta multimediálních komunikací UTB výstavu Dvacet let FMK, která prezentuje nejvýznamnější tvůrčí výstupy, experimenty i úspěchy na poli umění a kreativních průmyslů, které za poslední dvě dekády z ateliérů umělecké fakulty vzešly.

Štěpán Kozub a Jiří Krhut baví Česko. Další štací je Fórum Karlín v Praze
22. 09. 2022
Dva nepřehlédnutelní ostravští umělci, Jiří Krhut a Štěpán Kozub, se rozhodli se svým koncertním projektem dobýt Česko. Už první týden v říjnu vystoupí v pražském Fóru Karlín. Hudebně zábavný večer nabídne devadesátiminutový průřez písněmi z jejich debutového alba „Prásknu bičem“. 

Studentský snímek Ostrov svobody, natočený ve Zlíně, míří na světovou premiéru
20. 09. 2022
Konverzační drama Ostrov svobody s Jiřím Mádlem a Judit Bárdos vzlétá vstříc festivalové distribuci. Příběh se odehrává v roce 1983 během letu z Prahy do Havany, kdy se na palubě letadla potkávají přátelé z dětství Mádl a Bárdos.

Mary je jiný vesmír, s mým se nepotkává, říká Helena Čermáková
20. 09. 2022
ROZHOVOR/ Drama o neobyčejném životu obyčejné americké ženy, která se právě chystá rozvádět. Do Městského divadla Zlín zavítala Mary Page Marlowová. Jednu z šesti představitelek Mary Page hraje Helena Čermáková. Do jaké míry se sami sobě podobáme na začátku a konci života?

Spisovatel z Frýdlantu nad Ostravici Jiří Klečka vydal nový román Papírové domky
15. 09. 2022
Rozhovor Deníku s autorem mysteriózního románu z města, které má černou duši.

V nové sezoně zvou divadla na Adinu, Havla i do norských fjordů
15. 09. 2022
Hned několik českých premiér zahraničních her i ryze české autorské počiny představí v aktuální sezoně divadla napříč republikou. Tipy na některé z nich právě přinášíme – nechybí mezi nimi ani pozvání na festival, který připomene odkaz Václava Havla.

Zdrcený zpěvák Hložek po smrti Zagorové: Nemám sílu zpívat, zadržuje slzy
13. 09. 2022
Je na dně. Smrt kolegyně a především blízké přítelkyně Hany Zagorové zpěváka Stanislava Hložka zasáhla natolik, že na předem nasmlouvaných koncertech často zadržuje dojetí. „Některé písničky mi Hanku připomínají. Myslím na ni i pří zpívání a někdy mi dá práci polykat slzy," řekl 67letý umělec otevřeně po nedělním vystoupení v Krupce u Teplic.

Mysliveček na Oscarech? Film Il Boemo půjde do boje o Ceny Akademie
12. 09. 2022
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo. ČTK to dnes za akademii sdělila Silvie Marková. Výpravný historický film představuje českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Snímek bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži filmového festivalu v San Sebastianu, který začíná v pátek. Do českých kin film vstoupí 20. října.

Alžběta II. ve filmu. Zahrály si ji Helen Mirrenová i Olivia Colmanová
10. 09. 2022
Před kamerami stála královna Alžběta II. mnohokrát, mimo jiné v dokumentu Korunovace královny. Překvapila v proslulém olympijském videu s Danielem Craigem, alias Jamesem Bondem, jediným filmovým agentem, jenž měl tu čest vkročit do Buckinghamského paláce. Agenti Jejího Veličenstva ve videotékách zůstávají, královna Alžběta II. svět opustila. Otiskla se ale do tváří hereček, které ji ztvárnily na filmovém plátně nebo televizní obrazovce.

Divácký hit z Varů o PSH bude k vidění i v kinech ve Zlínském kraji
9. 09. 2022
Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary míří v úterý 13. září od 20 hodin ve speciálním uvedení k filmovým i hudebním fanouškům v Kině Napajedla v Napajedlech, Hvězda v Uherském Hradišti a Vatra ve Vsetíně.

Městské divadlo Zlín vám dá návod na prožití
9. 09. 2022
Městské divadlo Zlín zahájí svou 77. sezonu s podtitulem „ návod na prožití“ hrou Mary Page Marlowe. Deník přináší snímky z představení, které bude mít českou premiéru 10. září.

Podívejte se! Dny slovenské kultury v Luhačovicích bavily a oslavily 10. výročí
9. 09. 2022
Tradiční a nyní jubilejní 10. ročník Dnů slovenské kultury v Luhačovicích se opět těšil velkému zájmu.

Pozadí událostí: Soňa není žádná poddajná puťka, říká herečka Petra Hřebíčková
9. 09. 2022
Čtyřdílná minisérie Pozadí událostí, která se natáčela v Olomouci a v Praze, odstartuje 11. září na obrazovkách České televize. Charakterizuje ji rukopis tvůrců Jana Hřebejka, Petra Jarchovského a Michala Sýkory. V jedné z hlavních rolí se představí Petra Hřebíčková. Coby Soňa Kostková vydá pod pseudonymem ironický erotický román, protože při práci na něm nemusí řešit aféry svého muže.

Od bájného Númenoru po dnešní svět zločinu. Zářijové televizní novinky jsou tu
8. 09. 2022
Do vinic, pivovaru, světa zločinu či bájného Númenoru zavedou diváky zářijové televizní novinky. Mnohé z nich už svůj start absolvovaly a je zjevné, že si k nim diváci našli cestu. Například první díl závěrečné série Policie Modrava byl nejsledovanějším pořadem uplynulého týdne ve všech hlavních cílových skupinách. 

Lešetín Fest nabízí setkání s hokejisty i zábavu pro celou rodinu
7. 09. 2022
Už osmý ročník oblíbené akce Lešetín Fest slibuje hudební zážitky, setkání s oblíbenými sportovci i zábavu pro celou rodinu. Pohodový festiválek, jak setkání nazývají jeho organizátoři, se uskuteční v sobotu 10. září v centru Zlína na parkovišti hotelu Baltaci Atrium. Nabídne hudební vystoupení, akce pro děti, ale i zahájení sezony hokejového klubu PSG Berani Zlín.

Jan Žižka dorazil do českých kin. Jáklova středověká romance budí emoce
7. 09. 2022
/RECENZE/ Deset let příprav, shánění financí a známých tváří, pověst nejdražšího filmu, který dostal nálepku Statečné srdce počesku a z nějž mnozí měli už předem osypky. Teď vstupuje film Jan Žižka do kin. A – přesně jak si jeho režisér Petr Jákl přál - budí emoce. Pravda, všeho druhu.

Máte špatnou náladu? Zlínský Lešetín Fest vám ji zlepší
7. 09. 2022
ROZHOVOR/ Už osmý ročník oblíbené akce Lešetín Fest slibuje hudební zážitky, setkání s oblíbenými sportovci i zábavu pro celou rodinu. Pohodový festiválek, jak setkání nazývají jeho organizátoři, se uskuteční v sobotu 10. září v centru Zlína na parkovišti hotelu Baltaci Atrium.

Ve folkloru se zpívá o tom, o čem se nemluví, říká Zuzana Lapčíková
4. 09. 2022
Cimbalistka a zpěvačka Zuzana Lapčíková už po několik desetiletí symbolizuje spojení moravské lidové hudby a jazzu. Nyní uvažuje o vydání životopisné knížky a nového alba, na kterém by se poprvé za celou svou kariéru představila jako písňová autorka.

Kate Winsletová v ruinách. V Chorvatsku natočí film o americké fotografce
3. 09. 2022
Rozstřílenou a opuštěnou pláž Kupari u Dubrovníku oživí hollywoodské hvězdy. Chystají se sem Kate Winsletová, Jude Law, Marion Cotillardová a Josh O'Connor. Zahrají si ve filmu o slavné americké fotografce a modelce ikonického časopisu Vogue Lee Millerové.

Třídenní Valašské záření letos znovu nabídne pestrý program
26. 08. 2022
Čtyřiadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské záření přinese opět po roce dny plné pestrého kulturního programu. Tradiční vsetínská kulturní událost se letos bude konat na dvou pódiích v pátek a sobotu 9. a 10. září.

Rod draka se představuje krvavě a nelítostně. Novinka od HBO si servítky nebere
20. 08. 2022
Hlavní hrdinka očekávané série Rod draka to nebude mít snadné. V dnešní době přející vůdčím ženám by se nejspíš těšila zvolená vládkyně úctě a respektu. Princeznu Rhaenyru rodu Targaryenů však čeká krev, bolest a pevné nervy. Alespoň to naznačují první díly desetidílné ságy, z nichž úvodní měl slavnostní předpremiéru ve čtvrtek večer v pražském Cinestar Anděl. NA HBO Max se seriál představí v pondělí 22. srpna, sledovat jej můžete i online a s českými titulky.

Příběh Františka Kriegela je dotočen. Symbolicky před výročím srpna 1968
19. 08. 2022
Muž, který stál v cestě. To je film o Františku Kriegelovi, hrdinovi Pražského jara, který v předvečer výročí srpnové okupace dokončil Petr Nikolaev. Hlavní roli muže, jenž se jako jediný postavil Brežněvovi a nepodepsal "Moskevský protokol", hraje Tomáš Töpfer. Snímek se nerodil lehce, provázely ho bouřlivé spory o práva a režii. Do kin vstoupí během příštího jara.

Inspirativní čtení na léto. Pět knih, které byste neměli o dovolené minout
13. 08. 2022
Léto se zlomilo do druhé půlky, dovolené a výlety ale pro mnohé z nás nekončí. Pokud jste už znaveni mořem, sluncem, túrami, festivaly, koncerty či letními kiny, možná vám přijde vhod strávit nějaký čas jen tak ve stínu stromů a s dobrou knihou v ruce. Tady je pět tipů, které vás nebo vaše děti třeba osloví.

Vzkvétající Númenor. Fotky ze seriálu Prsteny moci odhalují dosud neviděnou říši
12. 08. 2022
Jak oživit svět, který mnozí znají, ale nikdo jej neviděl? Touto otázkou se zabývali tvůrci mytologického eposu The Lord of the Rings: The Rings of Power neboli Pán prstenů: Prsteny moci, jehož premiéra se odehraje na streamovací platformě Amazon Prime Video 2. září.

Podzim na Nově: Pět hraných seriálů, nový MasterChef i návrat legend
12. 08. 2022
Televize Nova představila své podzimní programové schéma. Jeho součástí bude seriál Policie Modrava, který vyvrcholí novými díly a závěrečnou řadou. Druhou sérií bude pokračovat i hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem, nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.

Písničkář Michael Janík: Dvanáctistrunku jsem si pořídil kvůli Beatles
8. 08. 2022
Zachtělo se mi zjistit, co dělá Michael Janík (77). Jak se má, čím se baví, o čem přemýšlí. V nakladatelství Galén mu právě vychází sbírka básní Poezie starého písničkáře. Ty verše jsou jako on sám: vlídné a třeskutě vtipné, hřejivé i sarkastické. Jedním slovem: ty básničky jsou k posmání. Tak si vousatého kytaristu a zpěváka pamatujeme z oblíbeného dua Paleček a Janík, od jehož seznámení letos uplyne 55 let. 

Malíř Jiří Slíva: V mládí jsem si kreslil obrázky k písničkám ze Semaforu
4. 08. 2022
Klasik českého kresleného humoru oslavil začátkem července úctyhodné půlkulatiny. Podle občanky je mu 75 let. Ale vůbec byste to do něj neřekli. Na světě by se našlo jen málo činorodějších a zaneprázdněnějších lidí. Jiří Slíva kreslí, maluje, ilustruje, hraje na kytaru a zpívá, skládá písničky, píše básničky, pořádá výstavy… Na jeden život je toho až moc. 

K životu s úsměvem na tváři stačí opravdu málo, říká cestovatel Jakub Kynčl
3. 08. 2022
Jakub Kynčl si oblíbil Střední a Jižní Ameriku. O cestách po této části světa pojednává i jeho kniha Pas a pes. A proč to tam má tak rád? Lidé jsou tam prý upřímnější. „Když jsem v Jihovýchodní Asii, každý se na mě usmívá. Nepoznám, zda mi ten člověk vstřícně pomůže, anebo na mě chystá nějaký podvůdek. V Latinské Americe je to snadnější. Milí a vlídní lidé se usmívají a ti, kterým se chcete vyhnout, se tváří tak, že raději přejdete na druhou stranu cesty,“ říká cestovatel a spisovatel v jedné osobě.

Leonardo DiCaprio mezi Indiány. Western Krvavé prachy uvidíme příští rok
30. 07. 2022
Leonardo DiCaprio opět spojil své síly s režisérem Martinem Scorsesem. Jejich čerstvý projekt se jmenuje Killers of the Flower Moon (česky Krvavé prachy) a vrací se k záhadným vraždám Indiánů ve 20. letech minulého století.

Zagorová nám vzkázala, ať jdeme svou vlastní cestou, říká o muzikálu Bohatová
28. 07. 2022
Kateřina Bohatová, to je jedna ze tří hereček, které budou mít hlavní roli v připravovaném muzikálu Biograf láska, postaveném na písničkách z repertoáru zpěvačky Hany Zagorové. „Na roli byl vypsán konkurz. Pozval si mě kolega Honza Kříž, který muzikál režíruje, takže to proběhlo v takovém příjemném duchu, vzhledem k tomu, že spolu spoustu let hrajeme a dobře se známe. Ale šla jsem si to pěkně odzpívat. No a dopadlo to výborně. V létě zkoušíme, v září bude premiéra,“ těší se herečka a zpěvačka na svou další roli v pražském Divadle Kalich.

Hollywoodský herec John Malkovich vystoupil v Kroměříži v roli hudebního kritika
27. 07. 2022
Téměř 1500 diváků se v úterý 26. července přišlo podívat do Podzámecké zahrady v Kroměříži na hollywoodskou hereckou ikonu, 68letého Johna Malkoviche. Ten se na prknech tamního mobilního amfiteátru, sestaveného pro letní sezonu, představil v roli zatrpklého hudebního kritika ve hře The Music Critic.

KVÍZ: Jak dobře znáte film Noc na Karlštejně?
22. 07. 2022
Noc na Karlštejně patří k nejoblíbenějším filmovým muzikálům, za jehož melodiemi stojí známý český hitmaker. Znáte jeho jméno? Víte, kdo si měl původně ve snímku zahrát a ve kterém roce se tento legendární snímek natáčel?

Eva Jiřičná: Vážím si pracovitých lidí. Alfons Mucha k nim patřil
22. 07. 2022
Ucelenou přehlídku díla Alfonse Muchy představuje výstava Mucha, rodinná sbírka, kterou si mohou zájemci prohlédnout v pražské Valdštejnské jízdárně. Jednotlivé exponáty pocházejí – jak název napovídá - z rodinné sbírky, která je největším souborem Muchových děl na světě. Některé z nich uvidí veřejnost zcela poprvé.

Žánrové kotrmelce neděláme, říká kytarista Arakainu Jiří Urban
17. 07. 2022
V letošním roce, kdy slaví čtyřicet let od založení, přichází tuzemská metalová legenda Arakain se spoustou aktivit. Kromě toho, že hojně brázdí česká a moravská pódia, na leden příštího roku plánuje výroční koncert do pražské haly O2 universum. Nedávno jí navíc vyšlo v reedici oceňované album Schizofrenie. Kytaristovi Jiřímu Urbanovi se v souvislosti s jeho vznikem vybaví zvláštní porevoluční období i stav, v jakém se tehdy kapela nacházela.

Sympaťák v práci i civilu. Herec Harrison Ford slaví osmdesáté narozeniny
13. 07. 2022
Vesmírný pilot Han Solo z filmové série Star Wars či archeolog a zároveň akční hrdina Indiana Jones ze snímku Dobyvatelé ztracené archy a jeho pokračování. Především těmito dvěma rolemi proslul americký herec a producent Harrison Ford, který oslavil 13. července osmdesáté narozeniny.

Brutální plavba, femme fatale a čekání na orgasmus. Hity z festivalu míří do kin
12. 07. 2022
Uteklo to jako voda. Karlovarský filmový festival o víkendu skončil. Kdo nestihl některý z filmů, nebo se letos do lázeňského města vůbec nedostal, nemusí litovat. Jsou tu znovu Šary Vary, speciální ochutnávka filmů z letošního programu, kterou od pondělí najdete ve vybraných kinech.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish
4. 07. 2022
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

Energie pro kulturu: Putovní festival ve městech spojí hvězdy s místními umělci
3. 07. 2022
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších.

Hrát Zelenského? Na to jsem moc vysoký, řekl ve Varech herec Liev Schreiber
2. 07. 2022
Film se na karlovarském festivalu letos lehce prolíná s politikou. První americký host, herec Liev Schreiber, přijel do Varů představit svou nadaci na podporu Ukrajině Bluecheck. A hned v úvodu dal na setkání s médii všem fotografům potřebnou lekci: „Přátelé fotografové a kameramani, je vás tu moc. Dejme si dvě minuty, za tu chvíli uděláte spoustu fotek. A pak dost. Na tohle máte červený koberec, tam ať se vše odehrává. Tady si nechme prostor na povídání.“

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru
29. 06. 2022
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru
29. 06. 2022
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška
29. 06. 2022
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  

Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška
29. 06. 2022
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  

Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť
25. 06. 2022
Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť
25. 06. 2022
Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby
25. 06. 2022
Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby
25. 06. 2022
Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová
23. 06. 2022
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.

Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová
23. 06. 2022
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.

Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany
23. 06. 2022
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.

Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany
23. 06. 2022
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.

TIP DENÍKU: Pět důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours of Ostrava
22. 06. 2022
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět.

TIP DENÍKU: Pět důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours of Ostrava
22. 06. 2022
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět.

Hudební léto je za dveřmi. Festivalové hody ovládne Nick Cave, Kiss i Sting
22. 06. 2022
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů.

Hudební léto je za dveřmi. Festivalové hody ovládne Nick Cave, Kiss i Sting
22. 06. 2022
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů.

Autorka Julie Caplinová: Výlet do Prahy byl jedním z nejlepších v mém životě
22. 06. 2022
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy.

Autorka Julie Caplinová: Výlet do Prahy byl jedním z nejlepších v mém životě
22. 06. 2022
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy.

Do Prahy se řítí Metallica. Připomeňte si, jak měnila hudební svět album po albu
21. 06. 2022
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku.

Do Prahy se řítí Metallica. Připomeňte si, jak měnila hudební svět album po albu
21. 06. 2022
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku.

Mezi barokem, taktovkou a erotikou. Vojtěch Dyk představí snímek Il Boemo
21. 06. 2022
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav.

Mezi barokem, taktovkou a erotikou. Vojtěch Dyk představí snímek Il Boemo
21. 06. 2022
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav.

Manželství mi zachránilo život, říká zpěvák Michal Malátný z Chinaski
6. 06. 2022
„Nemůžu se dočkat,“ říká frontman skupiny Chinaski o nové desce, která co nevidět vyjde. Zpěvák a kytarista Michal Malátný a jeho letitý spoluhráč František Táborský na ní ukončili jednu kapitolu a obklopili se ostrou partou muzikantů, jejichž sound připomíná staré dobré garážové časy.

Manželství mi zachránilo život, říká zpěvák Michal Malátný z Chinaski
6. 06. 2022
„Nemůžu se dočkat,“ říká frontman skupiny Chinaski o nové desce, která co nevidět vyjde. Zpěvák a kytarista Michal Malátný a jeho letitý spoluhráč František Táborský na ní ukončili jednu kapitolu a obklopili se ostrou partou muzikantů, jejichž sound připomíná staré dobré garážové časy.

Krtečkovi dal život, planetce své jméno. Eduard Petiška zemřel před 35 lety
6. 06. 2022
Spisovatel, překladatel i rekordman. Tím vším byl Eduard Petiška, jeden z našich nejpilnějších autorů. Za desítku knih dedikovaných své ženě se dostal i do České knihy rekordů. Čtenáři nejvíce znají jeho Řecké báje a pověsti, Petiška ale psal i příběhy o Krtkovi, romány a básně. V pondělí uplyne 35 let od jeho úmrtí.

Krtečkovi dal život, planetce své jméno. Eduard Petiška zemřel před 35 lety
6. 06. 2022
Spisovatel, překladatel i rekordman. Tím vším byl Eduard Petiška, jeden z našich nejpilnějších autorů. Za desítku knih dedikovaných své ženě se dostal i do České knihy rekordů. Čtenáři nejvíce znají jeho Řecké báje a pověsti, Petiška ale psal i příběhy o Krtkovi, romány a básně. V pondělí uplyne 35 let od jeho úmrtí.

Kdo je hrdina. Atentát na Heydricha připomínají na plátně, v galerii i hrách
5. 06. 2022
Je to přesně 80 let, kdy českoslovenští parašutisté spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Náš národ dostal své hrdiny, které se sluší připomínat. Letos tak činí řada organizací a projektů.

Kdo je hrdina. Atentát na Heydricha připomínají na plátně, v galerii i hrách
5. 06. 2022
Je to přesně 80 let, kdy českoslovenští parašutisté spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Náš národ dostal své hrdiny, které se sluší připomínat. Letos tak činí řada organizací a projektů.

Na střeše Obchodního domu je k vidění výstava obrazů Salvadora Dalího
4. 06. 2022
Unikátní výstava legendárního surrealisty Salvadora Dalího je od pátku 3. června k vidění ve Zlíně. Expozice potrvá až do 8. září v originálních prostorách Galerie Desítka v 10. podlaží na střeše Obchodního domu.

Na střeše Obchodního domu je k vidění výstava obrazů Salvadora Dalího
4. 06. 2022
Unikátní výstava legendárního surrealisty Salvadora Dalího je od pátku 3. června k vidění ve Zlíně. Expozice potrvá až do 8. září v originálních prostorách Galerie Desítka v 10. podlaží na střeše Obchodního domu.

Popelka, Osada havranů i sůl. Pohádka Zakletá jeskyně míchá ďábelský mix
3. 06. 2022
/VIDEO/ Zakletá jeskyně. Nová koprodukční česko-slovensko-maďarská pohádka doputovala do kin a míchá ďábelský koktejl. Je to až k nevíře, co všechno se do scénáře autorky a režisérky Mariany Čengel Solčanské vešlo.

Popelka, Osada havranů i sůl. Pohádka Zakletá jeskyně míchá ďábelský mix
3. 06. 2022
/VIDEO/ Zakletá jeskyně. Nová koprodukční česko-slovensko-maďarská pohádka doputovala do kin a míchá ďábelský koktejl. Je to až k nevíře, co všechno se do scénáře autorky a režisérky Mariany Čengel Solčanské vešlo.

V předaleké galaxii mají napilno. Star Wars představí nové seriály, filmy i hry
31. 05. 2022
Fanoušci Star Wars se na svých televizorech opět vydají do předaleké galaxie. Ta se totiž podle nejnovějších plánů studia Disney rozšíří o nové filmy, seriály i videohry. Deník přináší souhrn nejzajímavějších novinek ze světa Hvězdných válek.

V předaleké galaxii mají napilno. Star Wars představí nové seriály, filmy i hry
31. 05. 2022
Fanoušci Star Wars se na svých televizorech opět vydají do předaleké galaxie. Ta se totiž podle nejnovějších plánů studia Disney rozšíří o nové filmy, seriály i videohry. Deník přináší souhrn nejzajímavějších novinek ze světa Hvězdných válek.

Paní Hegerová měla svoje písně pod kůží, říká zvukař a producent Michal Pekárek
30. 05. 2022
S Martou Kubišovou točil album Soul, s Hanou Hegerovou její poslední desku Mlýnské kolo v srdci mém. Zvukař a producent Michal Pekárek stál u zrodu mnoha prvotřídních nahrávek, které dnes patří do zlatého fondu české hudby. Kromě pěti alb autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček pomohl na svět také velice osobnímu albu Richarda Müllera s názvem 55 nebo nejnovějšímu CD Jaromíra Nohavici Máma mi dala na krk klíč.

Paní Hegerová měla svoje písně pod kůží, říká zvukař a producent Michal Pekárek
30. 05. 2022
S Martou Kubišovou točil album Soul, s Hanou Hegerovou její poslední desku Mlýnské kolo v srdci mém. Zvukař a producent Michal Pekárek stál u zrodu mnoha prvotřídních nahrávek, které dnes patří do zlatého fondu české hudby. Kromě pěti alb autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček pomohl na svět také velice osobnímu albu Richarda Müllera s názvem 55 nebo nejnovějšímu CD Jaromíra Nohavici Máma mi dala na krk klíč.

Mám pocit, že se dost blížíme k soudružskému uvažování, říká autor románu Opona
25. 05. 2022
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká.

Mám pocit, že se dost blížíme k soudružskému uvažování, říká autor románu Opona
25. 05. 2022
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká.

Svět zkázy pod širým nebem. Letní Shakespearovské slavnosti lákají na Macbetha
24. 05. 2022
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu.

Svět zkázy pod širým nebem. Letní Shakespearovské slavnosti lákají na Macbetha
24. 05. 2022
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu.

Zlín ožije filmem. Filmový festival začíná ve čtvrtek
24. 05. 2022
Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě nabídne týden plný filmů, besed a zážitků. Pro malé a velké milovníky filmu je připraveno 276 snímků ze 49 zemí světa.

Zlín ožije filmem. Filmový festival začíná ve čtvrtek
24. 05. 2022
Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě nabídne týden plný filmů, besed a zážitků. Pro malé a velké milovníky filmu je připraveno 276 snímků ze 49 zemí světa.

Prodaná nevěsta je jako minové pole, říká Alice Nellis
24. 05. 2022
Národní divadlo chystá Prodanou nevěstu. Poprvé ji představí ve čtvrtek 26. května. Slavná opera Bedřicha Smetany se hraje na našich scénách přes sto padesát let, zjevně se ale neomrzela. K režii byla tentokrát přizvána filmařka Alice Nellis, která má na kontě už operu Mozart a ti druzí. Zadání neměla snadné: ať je Prodanka jiná.

Prodaná nevěsta je jako minové pole, říká Alice Nellis
24. 05. 2022
Národní divadlo chystá Prodanou nevěstu. Poprvé ji představí ve čtvrtek 26. května. Slavná opera Bedřicha Smetany se hraje na našich scénách přes sto padesát let, zjevně se ale neomrzela. K režii byla tentokrát přizvána filmařka Alice Nellis, která má na kontě už operu Mozart a ti druzí. Zadání neměla snadné: ať je Prodanka jiná.

Na švestky i na Chinaski. Festival Trnkobraní se vrací
23. 05. 2022
Areál likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích se letos opět otevře veřejnosti a 19. a 20. srpna přivítá hudebně-švestkový festival Trnkobraní. Návštěvníci 53. ročníku se mohou těšit na špičky české i slovenské hudební scény.

Janek Ledecký: Cokoli dalšího v mé kariéře přijde, bude bonus
21. 05. 2022
V roce čtyřicátého výročí skupiny Žentour a třicátého výročí od zahájení sólové dráhy přichází zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký s novým albem Symphonic. Novinka navíc vychází v roce hudebníkových šedesátin, které připadají na 27. července. Posluchači je s ním mohou oslavit během série šesti minifestivalů s názvem LX tour.

Jsem fascinována přírodou, která mě obklopuje, říká malířka z Tupes
20. 05. 2022
Umělecký zážitek nabídla o druhém květnovém odpoledni galerie na půdě knížecího obydlí palácového typu v Archeoskanzenu Modrá. Vernisáž obrazů, perokreseb, ručně malovaných módních doplňků a sběratelských uměleckých magnetek tu měla osmatřicetiletá Veronika Maňásková Daňková.

The Killers, Twenty One Pilots i Kozub. Colours of Ostrava má být letos nejlepší
20. 05. 2022
/FOTOGALERIE/ Festival Colours of Ostrava se po dvouleté koronavirové pauze vrací do Dolní oblasti ve Vítkovicích. Organizátoři slibují atmosféru, na kterou byli návštěvnicí zvyklí před pandemií.

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku
18. 05. 2022
Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb
17. 05. 2022
V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.

Avatar se vrací. Dechberoucí svět modrých bytostí dorazí do kin v prosinci
11. 05. 2022
/VIDEO/ Nad modrými vodami se velebně nesou létající torukové, pod hladinou vlají řasy a korály a po mohutných zelených kořenech pod skalami skáčou děti. Čarovný svět Avatarů je zpět. Dlouho očekávané pokračování životního projektu Jamese Camerona o harmonické symbióze lidí a přírody se vrátí do kin o Vánocích. Jako malou ochutnávku nabízejí tvůrci první trailer.

Rád se nechávám překvapovat, říká malíř a ilustrátor Petr Nikl
9. 05. 2022
„Podstatné je podělit se s ostatními o to, co je pro mne fascinující. Jestli to vytvořil červotoč, nebo já svou rukou, to už je vlastně trochu jedno,“ říká výtvarník a hudebník Petr Nikl (61). Jeden z našich nejúspěšnějších tvůrců má na kontě bezpočet ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Jindřicha Chalupeckého či nominace na Cenu Astrid Lindgrenové. 

Geniální i záludný. Režisér a herec Miroslav Macháček se narodil před sto lety
8. 05. 2022
Obdivovaný, nenáviděný, rozverný i záludný. Ale v každém případě jedinečný. To byl režisér a herec Miroslav Macháček. Vyučený strojní zámečník, který propadl divadlu. V neděli uplyne sto let od jeho narození.

Písničky Hanky Zagorové definovaly moje dětství, říká Roman Tomeš
7. 05. 2022
Čtyřiadvacet písní legendární interpretky, autorky a devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové zazní v novém původním muzikálu Biograf láska, který uvedou Divadlo Kalich a společnost No.Art poprvé 16. září. Scénář k němu napsala publicistka Uljana Donátová, režii a scénu vytvoří herec a zpěvák Jan Kříž. Jednu z rolí si v muzikálu zahraje Roman Tomeš, který má na kontě velké role světového muzikálového repertoáru – patří k nim Ježíš i Jidáš z Jesus Christ Superstar (za roli Jidáše byl nominován na Cenu Thálie), Roger z Rentu, Berger z Vlasů, Danny z Pomády, Bobby z Horečky sobotní noci, Clyde z Bonnie a Clyde či Eddie ze Sestry v akci.

Zlatý střevíček si ze Zlína odveze Pavel Zedníček a Karel Heřmánek
5. 05. 2022
Za tři týdny odstartuje ve Zlíně největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě a představí 276 snímků z téměř padesáti zemí. Zlatý střevíček letos udělí organizátoři hereckým legendám Pavlu Zedníčkovi a Karlu Heřmánkovi.

Knižní tipy Deníku: Co číst v květnu? Příběhy Viewegha i farářky
3. 05. 2022
Ač už počasí konečně vybízí k venkovním aktivitám, únik do světa knižních příběhů v bezpečí domova patří k nenahraditelným jistotám. Co si přečíst v květnu?

Herec Vincent Navrátil: Zatím se nám naše paličatá odvaha vyplatila
29. 04. 2022
Nová komediální show První dobrá je čerstvou novinkou televize Nova Fun (zhlédnout ji lze i na Voyo). Přinášejí ji čtyři mladí odvážní herci a tvůrci, kteří se nebojí vůbec ničeho – Vincent Navrátil, Alexej Kolva, Ondřej Kubina a Jaroslav Blažek. 

Ve Zlíně se představí mladé filmové naděje
27. 04. 2022
Filmové talenty Brigitu Cmuntovou a Jana Nedbala letos uvede 62. Zlín Film Festival jako představitele herecké generace s nadějnou budoucností.

Po čem muži touží? Bavilo nás dělat různé záměny a blbosti, říká režisér Havlík
21. 04. 2022
Letos uvidíme v kinech hned tři filmy, pod kterými je podepsán režisér a scenárista Rudolf Havlík. Všechno jsou to žánrové snímky s tak trochu pohádkovými zápletkami. I jejich názvy zní pohádkově - Prezidentka, Ostrov a Po čem muži touží 2. Na poslední jmenovaný můžete zajít do kina od 21. dubna.

Jak se rodí apokalypsa. Notre-Dame v plamenech připomene nový film
21. 04. 2022
Bylo to jako výjev z katastrofického filmu. Ze střech a věží šlehaly plameny a svět s hrůzou sledoval, jak bitva o záchranu Notre-Dame skončí. Teď, po třech letech, se oheň na pařížskou katedrálu vrátil. Ve filmu Jeana-Jacquese Annauda, jenž ve čtvrtek vstupuje do kin.

Našla jsem frekvenci i Podezření, říká hvězda kriminálky Klára Melíšková
20. 04. 2022
Majitelka čtyř Českých lvů Klára Melíšková (50) hraje v třídílné minisérii Podezření svéráznou zdravotní sestru Hanu Kučerovou. „Moc jsem si přála, aby ve finále nepůsobila černobíle,“ říká o nové roli herečka Dejvického divadla pro časopis TV Mini.

Tři velikonoční tipy: Amélie znovu na Montmartru a papežové dvakrát jinak
17. 04. 2022
Chcete si odpočinout od rodinných sešlostí, barvení vajec a předstírání, že vás rituály baví? Na výběr jsou koncerty, galerie, výlety nebo projížďka na kole. Komu se ani do toho nechce, možná ocení tip na dobrou filmovou podívanou. K mání jsou hned tři. A nudit se nebudete, naopak. 

Kytarová legenda Pat Metheny: Cvičil jsem až do úmoru, rodiče se o mě báli
17. 04. 2022
/ROZHOVOR/ Držitel dvaceti cen Grammy v deseti odlišných kategoriích (což je mimochodem rekord) odehraje tento měsíc v Česku hned dva koncerty. 26. dubna se Pat Metheny coby hvězda letošního Jazzfestu objeví v brněnském Sono centru a 29. dubna vystoupí v pražském Divadle Hybernia. Při té příležitosti poskytl Deníku exkluzivní rozhovor.

Od pijáků k Bondovce. Humorista Kingsley Amis nenapsal jen Šťastného Jima
16. 04. 2022
Londýnský rodák se stal nesmrtelným hned díky své první knize. S každou další novelou ale znovu a znovu dokazoval, že si pověst nejúspěšnějšího britského humoristy zaslouží. Dnes by spisovateli a básníkovi Kingsleymu Amisovi bylo rovných sto let.

KVÍZ: Jak dobře znáte Jiřího Štěpničku a jeho role?
16. 04. 2022
Díky televizním seriálům Modrý kód a Sestřičky je herec Jiří Štěpnička v současnosti spojován hlavně s postavou lékaře. Rolí má za sebou ovšem nepočítaně, hlavně těch divadelních. Byl například Petrucciem ve Zkrocení zlé ženy, Franckem i Vávrou v Maryše nebo Shylockem v Kupci benátském. Herec s charakteristickým hlasem, který mu vynesl dabingovou Cenu Františka Filipovského, 16. dubna oslaví 75. narozeniny.

Odešla ikona animovaného filmu. Vlasta Pospíšilová režírovala Broučky i Fimfárum
15. 04. 2022
V noci na pátek zemřela animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, poslední ze slavného týmu Jiřího Trnky. Režírovala oblíbený seriál Broučci, život dala postavám z Werichova Fimfára a podílela se také na tvorbě seriálu Pat a Mat nebo Pan Tau. Bylo jí 87 let. 

Fantastická zvířata jsou znovu na scéně. A potvrzují Brumbálovu lásku k muži
6. 04. 2022
Fantastická zvířata se vracejí. Třetí část populární ságy vstupuje tento týden do kin a přináší tři jasná fakta. Johnny Depp vypadl ze hry, ženy vládnou světu a Brumbál je homosexuál.

Zpěvák Jan Smigmator: V New Yorku musím podat životní výkon
4. 04. 2022
Řadu let byl vnímán jako nesmírně talentovaný, pracovitý a sympatický kluk, který dostal do vínku něco, čemu se říká „velký hlas“. Z držitele Zlatého oříšku pro talentované děti dorostl Jan Smigmator v muže, který utáhne tříhodinový koncert, celou dobu z něj srší energie a ještě zvládne mezi pěveckými čísly vtipně moderovat. Za rok ho čeká náročná zkouška – zda obstojí i v legendární newyorské Carnegie Hall, s níž právě podepsal smlouvu na sólový koncert. Ještě před tím si letos ale střihne velké jarní turné „Murphyho zákon 2022“ po sedmnácti českých a moravských městech.

Orozovič se vydává na muzikantskou dráhu. I blbá písnička dokáže zázraky, říká
3. 04. 2022
Herce Igora Orozoviče, člena činohry pražského Národního divadla, známe nejen z jeviště této první české scény, ale i z mnoha výrazných rolí ve filmu a televizi. Teď se navíc vydává na sólovou muzikantskou dráhu. Není to možná zas až tak překvapivá informace, protože jak známo – hudba jej provází na jeho umělecké cestě v podstatě nepřetržitě.

Herečka v pasti. Jiřina Štěpničková naletěla estébákům, odpykala si deset let
3. 04. 2022
Byla tváří pražského vinohradského divadla, předtím účinkovala několik let na jevišti „Zlaté kapličky“. Coby přední filmová hvězda hrála Jiřina Štěpničková po boku Vlasty Buriana, Oldřicha Nového či Huga Haase, její doménou byly role osudových a osudem zkoušených žen. V neděli uplyne sto deset let od jejího narození.

Zemřel výtvarník a ilustrátor Jiří Šalamoun, otec Maxipsa Fíka. Bylo mu 86 let
1. 04. 2022
Ve věku 86 let zemřel ve čtvrtek výtvarník, ilustrátor a dlouholetý vedoucí ateliéru ilustrace a knižní grafiky na pražské UMPRUM Jiří Šalamoun. Informoval o tom deník Blesk s odkazem na jeho partnerku. Do povědomí několika generací se Šalamoun zapsal především jako autor výtvarné podoby Maxipsa Fíka.

Autorka knihy Třešně v rumu: Někteří Kubánci mají v obýváku Fidela v zlatém rámu
31. 03. 2022
Dovolená s rodiči nebo dokonce prarodiči není zrovna ideálem dospělých dětí. Přesto se Michaela Janečková, novinářka a redaktorka veřejnoprávní televize, rozhodla navštívit s dědou Kubu. A proč absolvovala tu bizarní exkurzi, jak rodinnou expedici na ostrov svobody sama nazývá? 

Oscarům dominovala Duna. Nejlepším filmem je V rytmu srdce, Smith udeřil kolegu
28. 03. 2022
Letošní Oscary jsou rozdány. Celkem šest zlatých sošek získal snímek Duna, tři nominace proměnil film o lásce a o rodině V rytmu srdce. Favorizovaný western Síla psa má Oscara za nejlepší režii. O nejdelší děkovnou řeč i největší rozruch se postaral herec Will Smith.

Odborník na městské legendy Petr Janeček: Válka je pro fámy živnou půdou
28. 03. 2022
Docent Petr Janeček, zástupce ředitele Ústavu etnologie FF UK, má nádherné zaměstnání. Vyučuje totiž moderní folklor. Jeho hlavním oborem jsou současné pověsti neboli městské legendy, z jejichž výzkumu vytěžil sérii úspěšných knížek Černá sanitka. Věnuje se ale také fámám, hoaxům, různým konspiračním teoriím. To vše spadá do oblasti dezinformací, na nichž mimo jiné stojí i současná válka Ruska s Ukrajinou.

KVÍZ: Kolja. Jak dobře znáte poslední český oscarový snímek?
26. 03. 2022
Psal se 25. březen roku 1997, když hořká komedie Jana a Zdeňka Svěrákových dostala sošku Oscara pro nejlepší neanglicky mluvený film. Uběhlo celé čtvrtstoletí a podobný úspěch se zatím žádným českým filmařům nepovedlo zopakovat.

Každý má svoje Waterloo, o které se rozseká, říká Radůza
25. 03. 2022
Osmadvacet písní, které jsou jakýmsi deníkem posledních tří let jejího života, zařadila na své nové dvojalbum Nebe je odemčené písničkářka Radůza. Do díla se promítly třeba i zkušenosti s domácí výukou za covidu.

Alternativa hostila jazzový koncert Ondřeje Štveráčka
24. 03. 2022
Druhý letošní Jazzový koncert si ve středu 23. března večer užili posluchači v kulturním institutu Alternativa ve Zlíně.

Malí uprchlíci na plátně: Nabarvené ptáče či pozoruhodné animované filmy
24. 03. 2022
Odnášejí to nejvíce. Místo bezstarostných her putují děti kvůli válce a nesvobodě světem, často s jediným plyšákem v ruce, někdy i bez něj. Některé vstoupily i na stříbrné plátno. Jaké příběhy o malých uprchlících jsme už viděli? 

Literární jaro Zlín 2022. Letos s podtitulem Na krásné modré Dřevnici
23. 03. 2022
Krajská knihovna Františka Bartoše zve všechny příznivce knih a literatury na Literární jaro Zlín 2022. Letošním ročníkem festivalu s podtitulem Na krásné modré Dřevnici se organizátoři připojují k oslavám 700. výročí první písemné zmínky o Zlínu a současně vzdávají hold zlínskému spisovateli a zakladateli festivalu, Antonínu Bajajovi.

KVÍZ: Cirkusová komedie s Lubomírem Lipským a šesti medvědy slaví padesátiny
19. 03. 2022
Šest medvědů s Cibulkou. Legendární komedie o tom, že i klaun může dostat výpověď, načež obrátí školu vzhůru nohama, asi málokoho z pamětníků minula. Letos uplyne půlstoletí od chvíle, kdy se snímek Oldřicha Lipského objevil v kinech. Co o něm víte či nevíte?

FOTO: Ondřej Gregor Brzobohatý vystoupil s Filharmonií Bohuslava Martinů
18. 03. 2022
Aplausem ve stoje skončil ve čtvrtek večer ve zlínském Kongresovém centru společný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením japonského dirigenta Chuheiho Iwasakiho a talentovaného hudebního skladatele Ondřeje Gregora Brzobohatého. Velký sál byl podle pořadatelů zaplněn do posledního místa.

Herečka Kateřina Winterová: Major Langerová je prostě šéfka každým coulem
14. 03. 2022
Na obrazovkách Novy se teď Kateřina Winterová objevuje v novém kriminálním seriálu, v němž ztvárňujete šéfku oddělení vražd Karlu Langerovou. Jaká je? A která vlastnost je podle herečky pro takovou pozici zásadní?

Zemřel americký herec a držitel Oscara William Hurt. Bylo mu 71 let
13. 03. 2022
Ve věku 71 let v neděli zemřel americký herec William Hurt. S odvoláním na umělcovu rodinu a přátele o tom informovaly hollywoodský web Deadline a časopis Variety. Hurt v roce 1986 získal prestižní cenu Oscar za výkon v adaptaci románu Manuela Puiga Polibek pavoučí ženy.

Viktor Preiss slaví pětasedmdesát. Herectví má v genech
13. 03. 2022
Výčet rolí, které ztvárnil na divadelním jevišti, je úctyhodný. Obsáhlý je i počet postav, které vytvořil v televizi. Ve filmu by si ovšem zasloužil mnohem větší prostor, než jaký dostal. Herec s charismatickým hlasem Viktor Preiss oslaví v neděli 13. března pětasedmdesáté narozeniny.

Krajská galerie výtvarného umění hostí výstavu Flow Hany Mikulenkové
12. 03. 2022
Flow – tak zní název výstavy obrazů Hany Mikulenkové, která je od úterý 8. března k vidění v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.

Ceny nikdy neodhadnete. To věděl i Forman, říká držitel Českého lva Mucha
8. 03. 2022
České lvy letos ovládl film Zátopek. V sobotu v Rudolfinu bylo ale na tvářích tvůrců znát až do konce velké napětí. Do souboje o České lvy vstupovalo sportovní drama s třinácti nominacemi – stejně jako jeho soupeř, Okupace režiséra Michala Nohejla. Nakonec ale sošky za nejlepší film třímali ve finále s neskrývaným dojetím a radostí producent Kryštof Mucha. 

Žáci ZUŠky vystavují krásná díla. Oslavují tak 700 let Zlína. Podívejte se
6. 03. 2022
Sedmisté narozeniny letos slaví krajské město Zlín a žáci výtvarného obru ZUŠ Zlín – Jižní Svahy pojali svá blahopřání skutečně velkolepě. 

Stop Rusku. Český lev, divadla i Svět knihy reagují na válku na Ukrajině
4. 03. 2022
Čeští filmaři, divadelníci i zástupci literárních akcí se přidávají k podpoře Ukrajiny. Večer Českých lvů, který se uskuteční již tuto sobotu 5. března, věnují akademici kromě filmařů také Ukrajině. 

Jiří Langmajer: Mám štěstí na herecké partnerky. A že jich, sakra, bylo
3. 03. 2022
Otec a jeho nevlastní dcera se vydají na pouť americkým Středozápadem. Neplánovaný výlet po tamních přírodních krásách má napravit jejich pošramocený vztah… Fascinující jevištní road-movie Cesta k vodopádům o hledání cesty k sobě i tomu druhému připravuje v pražském Divadle Ungelt renomovaný režisér Michal Dočekal s výjimečnými herci - Jiřím Langmajerem a Anežkou Šťastnou. Evropská premiéra této podívané, jejímž autorem je americký dramatik Lee Blessing, se uskuteční 5. března.

Smrt a destrukce se vám vrátí. Režisér David Lynch vyslal silný vzkaz Putinovi
28. 02. 2022
Co zaseješ, to sklidíš… A to je „smrt a destrukce“. To vzkázal podle časopisu Variety o víkendu režisér David Lynch ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Americký tvůrce legendárního Městečka Twin Peaks reagoval podobně jako další umělci na situaci na Ukrajině a ruského agresora nešetřil. 

KVÍZ: Jak dobře znáte Vladimíra Kratinu a jeho role?
26. 02. 2022
Vladimír Kratina je především divadelní herec, přesto jsou některé jeho byť menší role před kamerou nezapomenutelné. Patří k nim třeba traktorista Drtikol z filmu Prázdniny pro psa. Do povědomí diváků se zapsal i svým účinkováním v taneční soutěži StarDance. 25. února bylo rodákovi z Prahy rovných 70 let.

Pánský klub jde do kin. Mádl, Polívka a Šteindler budou sexuální závisláci
25. 02. 2022
Na skupinovou terapii pro sexuální „závisláky“ diváky zavede nová celovečerní komedie Pánský klub, jejíž scénář navazuje na stejnojmennou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce. Spojuje je částečně i herecké obsazení a autor a režisér Matěj Balcar.

OBRAZEM: Své umění předvedli učitelé ze zlínské ZUŠky. Podívejte se
23. 02. 2022
Magické datum 22. 2. 2022 si vybrali k předvedení svých dovedností ti, kteří obvykle pomáhají zazářit ostatním – učitelé Základní umělecké školy Zlín.

Tajemství staré bambitky boduje. Česká pohádka v kinech drtí i Spider-Mana
22. 02. 2022
Tajemství staré bambitky 2 se nadále těší divácké pozornosti v kinech. I po dalším týdnu si udržela prvenství v aktuálním žebříčku filmů po prvním víkendu. Podle unie distributorů ji za pouhé dva týdny vidělo 174 tisíc diváků a do pokladen přinesla přes 18 milionů korun.

S Formanem na kole. Za dobrým jídlem jsme jeli světa kraj, říká Radim Kratochvíl
19. 02. 2022
Autor dva roky staré publikace Ecce Homo Forman, která nyní vychází i ve formě audioknihy, měl to štěstí, že byl oscarovému režisérovi často nablízku. Radim Kratochvíl, syn Formanovy bývalé manželky Věry Křesadlové a dramaturga Jana V. Kratochvíla, poznával svého „skorootce“ při dlouhých cyklotoulkách po Evropě, partiích mariáše či při setkáních s největšími osobnostmi světové kinematografie. V těchto dnech, kdy by tvůrci filmového Amadea bylo devadesát let, na něj myslí se stejným úsměvem a respektem, jako kdyby se rozloučili včera.

Michal Novotný o seriálu ZOO: Spíš než svůdník je Franta Kolman ňouma
15. 02. 2022
Chtěl by být jako Indiana Jones a Casanova, ale není ani jedno. Jak vnímá postavu ošetřovatele, průvodce a seladona Franty Kolmana v seriálu ZOO sám jeho představitel Michal Novotný? „Ano, řekněme, že je to takový svůdník, který jde po každé ženské, ale myslím si, že se mu zatím ještě nepodařilo nějakou ‚dostat‘. Spíš než cokoli jiného je to takový ňouma. Komická figurka, kterou mě baví ztvárňovat,“ uvádí Michal Novotný.

VIDEO: Kapela Mirai připravila pro své fanoušky dvě valentýnská překvapení
14. 02. 2022
Kapela Mirai přichází na svátek zamilovaných s novým videoklipem k písni Vedle tebe usínám, do kterého obsadila celou řadu známých tváří. Za zvuku chytlavé milostné písně z nejnovější desky Maneki Neko se v klipu vedle frontmana kapely objevuje například Lucie Borhyová, Pokáč, Eva Burešová, Jan Cina nebo youtuber Karel Kovy Kovář. 

Těší mě, když si lidé na ulici povídají o Devadesátkách, říká Ondřej Sokol
14. 02. 2022
Herec a režisér Ondřej Sokol je na roztrhání. Natáčí filmy, seriály, píše texty, překládá, hraje a režíruje v divadle. V České televizi hraje kriminalistu Tůmu v ostře sledovaném seriálu Devadesátky, v divadle chystá Macbetha a v kinech ho po neděli uvidíme ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám. Hraje tu po boku Terezy Kostkové, Jaroslava Plesla nebo Martina Hofmana.

Nahoře i dole bez. Oscarová herečka Emma Thompson překvapila diváky na Berlinale
13. 02. 2022
I ženy mají právo na orgasmus! Oscarová herečka Emma Thompson vzbudila v sobotu večer pozdvižení na filmovém festivalu Berlinale. Uvedla tu svůj nový film Good Luck to You, Leo Grande, jehož ústředním tématem je ženská sexualita. Servítky si nebrala.

ZOO: Petr Kříž je zásadový muž se smyslem pro spravedlnost, říká herec Urban
13. 02. 2022
V seriálu ZOO hraje Robert Urban úspěšného soudce Petra Kříže, který je čerstvým vdovcem a otcem dvou neposedných dětí. Obě velmi zlobí a všichni z okolí to přisuzují dětskému vzdoru po smrti matky. Není tedy zrovna snadné sehnat k nim chůvu.

České Podezření míří na Berlinale. Temné seriály dnes táhnou, říká Štěpán Hulík
13. 02. 2022
Pacient zemřel, kdo za to může? Stín podezření padá na zdravotní sestru… To je zápletka nové české série Podezření, jež se v úterý představí na festivalu Berlinale a v níž má hlavní roli Klára Melíšková. Seriál Michala Blaška bude promítán vedle světových seriálových projektů. Je inspirován reálnými kauzami o podezřelém úmrtí pacientů v nemocnicích a jeho autorem je Štěpán Hulík, scenárista ceněného Hořícího keře.

Popularita přináší hodně pozitiv i negativ, říká herec a moderátor Maroš Kramár
12. 02. 2022
„Každá mince má dvě strany. Nevíte, jestli se s vámi lidé kamarádí proto, že jste známý člověk, nebo proto, že vás mají opravdu rádi,“ říká herec a moderátor Maroš Kramár (62), který se díky svému otci a dědečkovi pohybuje v hereckém světě odmalička. Rozhovor s ním přinesl časopis Story.

Elfka Galadriel i trpaslice. Amazon odhalil snímky postav ze seriálu Pán prstenů
12. 02. 2022
Časopis Vanity Fair zveřejnil nové snímky k očekávanému seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, jehož rozpočet činí téměř deset miliard korun. Představil na nich například herce Ismaela Cruze Córdova v roli silvánského elfa Arondira. Poprvé se tak v dějinách Středozemě objeví elf tmavé barvy pleti. Premiérově bude ztvárněna také trpasličí žena.

KVÍZ: Jak dobře znáte slavnou herečku Janu Šulcovou?
12. 02. 2022
Jana Šulcová zažila slunné i stinné stránky popularity. Obsazovaná herečka, která byla šťastná i v soukromém životě, měla po rozvodu problémy s alkoholem i zdravím. Ty nakonec zvládla, aby se opět vrátila ke své milované profesi, a tak jí dnes můžeme pogratulovat k 75. narozeninám.

Tomáš Kympl: Zažívám fajn pocit. Každé ocenění člověka potěší a povzbudí
11. 02. 2022
Řečeno sportovní hantýrkou - v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži The UK Songwriting Contest (UKSC) dosáhl český hudební skladatel Tomáš Kympl hattricku. Co to pro umělce, který studoval Pražskou konzervatoř pod vedením Angela Michajlova a poté Michaela Kocába, znamená?

Tož na zdraví, pokřikují Jura a Zdeňa v novém vinařském seriálu z jihu Moravy
5. 02. 2022
/VIDEO/ Jak poznat pravý burčák, co je rybízák, proč z vína bolí hlava, zda může být Pálava suchá, nebo jestli existuje bílé víno z modrých hroznů. Odpovědi na tyto a mnohé další otázky z oblasti vinařství a vinohradnictví se vtipnou formou dozvědí lidé z nového dvanáctidílného seriálu s názvem Tož na zdraví!

Febiofest se vrací do jarních dnů. Nabídne mimo jiné lanýže
4. 02. 2022
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se letos uskuteční v tradičním jarním termínu. Po dvou letech, kdy jej koronavirová omezení přesunula na podzim, si jej diváci užijí od 19. do 28. dubna.

Společenstvo vlastníků. Zlínské divadlo hlásí novou premiéru
2. 02. 2022
Pátou premiéru ve své letošní 76. sezoně naplánovalo na sobotu 5. února Městské divadlo ve Zlíně. Ve Velkém sále představí hru Společenstvo vlastníků pod režijní taktovkou uměleckého šéfa Patrika Lančariče, scéně Pavla Boráka a kostýmech Jaroslava Máčala.

Klásek předal Hurvínka nástupci. Odcházím, ale budu přítelem na telefonu, říká
2. 02. 2022
Josef Skupa, Miloš Kirschner, Martin Klásek. To byla až doposud tři jména spojovaná s hlasem legendárních loutek Spejbla a Hurvínka. Nyní se tato trojice rozrostla na čtveřici. Martin Klásek se totiž rozhodl předat interpretační žezlo svému nástupci Ondřeji Lážnovskému a odejít z divadla.

Star Wars, Rod draka a skandály. Co byste letos neměli minout na streamu
1. 02. 2022
Je libo další bitku o trůny, zombíky či animovaný komiks? Nebo snad trochu drog, sexu a skandálů? Streamovací platformy upevňují své pozice a bitva o diváka bude letos ještě lítější než loni.

Česká kultura dostane obří evropskou injekci. Postaví ji to na nohy?
28. 01. 2022
Zúčastněte se debaty Euractivu.cz a Deníku na téma, co lze udělat za evropské peníze na podporu české kultury, nebo, chcete-li kreativního průmyslu.

Děti z Bullerbynu, Pipi i Ronja. Rošťáci Astrid Lindgrenové umějí žít a přežít
28. 01. 2022
Už její jméno zní jako z pohádky. V pátek 28. ledna je tomu dvacet let, co zemřela Astrid Lindgrenová, autorka hravých bestsellerů Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá punčocha a Ronja, dcera loupežníka.

Martin Dejdar: Mléčné sklo je svědectvím doby o lidech a jejich vztazích
26. 01. 2022
Světovou premiéru původní hry Mléčné sklo, jejímž autorem je filmový scenárista Marek Epstein, připravuje na 4. února Vršovické divadlo MANA v Praze. V hlavní roli dramatického příběhu s kriminální zápletkou uvidíme Martina Dejdara (další úlohy ztvární Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý). „Hra je podle mého soudu atraktivní už tím, že se jedná o detektivku. Je to žánr, který se na divadelních jevištích uvádí jen minimálně,“ říká Martin Dejdar.

Cigánski Diabli a Filharmonie Bohuslava Martinů předvedli Ohnivou klasiku
24. 01. 2022
Unikátním projekt, v jehož rámci se na jednom pódiu společně představili jedinečné slovenské seskupení Cigánski Diabli a Filharmonie Bohuslava Martinů. Ohnivá klasika zazněla pod taktovkou uznávaného slovenského dirigenta Adriana Kokoše.

OBRAZEM: Výstava fotografií Frozen Time. Podívejte se
24. 01. 2022
Fotograf a vedoucí ateliéru Reklamní fotografie na FMK UTB Jan Jindra vystavuje ve zlínské Alternativě fotografie z let 1983-2020. 

VIDEO: Promlčeno. Karel Roden se v novém filmu vypořádává s minulostí
18. 01. 2022
Zločin, bolavé rány a pomsta. To jsou motivy filmu Promlčeno, v němž režisér Robert Sedláček otvírá téma promlčených trestných činů. Drama, jež už před českou premiérou posbíralo zahraniční ceny, uvidíme v kinech od 28. dubna. Zatím nabízejí tvůrci malou vizuální ochutnávku.

KVÍZ: Jaroslav Dudek. Znáte otce Bakalářů a Nemocnice na kraji města?
17. 01. 2022
Ačkoliv Jaroslav Dudek vystudoval režii na DAMU a jeho profesní život je spojen s Divadlem na Vinohradech, ovlivnil i mnoho televizních fanoušků. Kdo by neznal cyklus Bakaláři inspirovaný příběhy diváků nebo seriál Nemocnice na kraji města, do kterého obsadil snad všechny herce ze svých milovaných Vinohrad. Turnovský rodák by 17. ledna oslavil 90 narozeniny.

Michal David: O "dvojku" ploužáků si napsali sami fanoušci
14. 01. 2022
Zpěvák, skladatel a hudebník Michal David patří již několik dekád mezi nejpopulárnější a nejpracovitější umělce domácí pop music. Tento v pravém slova hitmaker složil nespočet hitů, přičemž se některé z nich staly i výraznou součástí oblíbených českých filmů. Napsal také několik muzikálů – k těm nejznámějším patří Kleopatra, Tři mušketýři a Angelika. Těsně před vánočními svátky vydal album Moje zapomenuté ploužáky 2 sestavené z písní, které má rád a které neprávem zůstaly ve stínu jeho velkých hitů.

Lešetínský fašank: Organizátoři už prozradili, co letos bude
12. 01. 2022
ROZHOVOR/ V sobotu 19. února se uskuteční už dvaadvacátý ročník oblíbeného Lešetínského fašanku, který si nenechají ujít tisíce lidí. Jak dlouho trvá příprava a v čem se liší městský masopust od toho tradičního vesnického?

Vojta Kotek o seriálu Marie Terezie: Kvůli paruce jsem vypadal jako kokršpaněl
1. 01. 2022
Marie Terezie. Jeden z nejnákladnějších projektů České televize, která jej vytvořila ve spolupráci s Rakušany, Slováky a Maďary, spěje ke svému vyvrcholení. Pátý díl mimořádně oblíbené ságy režírované Robertem Dornhelmem zavede diváky do let 1760 až 1780, odehrává se tedy patnáct let po konci čtvrtého dílu a Česká televize jej odvysílá 1. ledna 2022.

Zemřela „zlatá dívka" Betty White. Americké herecké ikoně bylo 99 let
31. 12. 2021
Ve věku 99 let ve svém domě v Los Angeles v pátek zemřela americká herečka a komička Betty White. Hollywoodská ikona měla krátce před stými narozeninami. Proslula zejména rolí Rose Nylund v populárním americkém seriálu The Golden Girls (Zlaté dívky).

Zemřel zakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina. Bylo mu 81 let
28. 12. 2021
Spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina v úterý zemřel ve věku 81 let. Informaci serveru iDNES.cz potvrdil ČTK frontman skupiny Petr Janda.

Přijďte se zastavit a rozjímat při vánoční varhanní modlitbě
14. 12. 2021
Vánoční varhanní modlitba z Chorálových předeher a skladeb Johanna Sebastiana Bacha zazní v několika kostelích ve Zlínském kraji. Na varhany zahraje Ludvík Šuranský. Vstup je volný, ale dobrovolný příspěvek je vítán.

KVÍZ: Ty si z nás děláš šoufky, Kudláčková! Jak dobře znáte Dívku na koštěti?
5. 12. 2021
Psal se rok 1971 a do kin doslova vletěla Dívka na koštěti. Během pár dnů se stala miláčkem publika a jedním z nejúspěšnějších domácích snímků. Bláznivou komedii o čarodějce s Petrou Černockou v hlavní roli vidělo ve své době přes dva miliony diváků. Od konce listopadu je digitalizovaná kopie znovu v kinech. Co o filmu víte či nevíte?

Módní ikona Gucci a jeho rodina. Co je ve filmu realita a co fikce
2. 12. 2021
Paradiso. Čili ráj. To si napsala Patrizia Gucci do diáře v březnu 1995. V den, kdy nájemný vrah zastřelil jejího exmanžela. Před schodiště domu, kde Mauriziovi vpálil několik ran do těla, ho totiž vyslala právě ona. Vražda v rodině módní ikony vešla do dějin a teď i na filmové plátno.

Rocková legenda vystoupí ve Zlíně
1. 12. 2021
Ian Paice, zakládající člen legendárních Deep Purple, vystoupí se svým sólovým projektem Purpendicular v pátek 10. prosince ve 20 hodin ve zlínském klubu Masters Of Rock Café. Koncert kapely Purpendicular je díky klubovým podmínkám jednou z mála příležitostí vidět opravdovou legendu z bezprostřední blízkosti a ucítit dotek rockové historie přímo ve Zlíně.

Koncerty Lúčnice a Michala Hrůzy jsou odloženy
24. 11. 2021
Z důvodů aktuální situace a platných či připravovaných nařízení ministerstva zdravotnictví a Zlínského kraje jsou pořadatelé nuceni odložit vystoupení slovenského souboru Lúčnica, které se mělo uskutečnit tento pátek 26. 11. a koncert Michala Hrůzy s kapelou 30. 11. Obě akce se měly konat v Kongresovém centru Zlín.

Hvězdná Lady Soul má osmdesát. Oslavu Marie Rottrové zrušila nákaza
13. 11. 2021
Její písně miluje několik generací posluchačů, speciální pozornost zaslouží její interpretace takzvané černošské hudby, která jí vynesla přízvisko Lady Soul. Výjimečná dáma české pop-music Marie Rottrová v sobotu oslaví osmdesáté narozeniny.

Sto svatebních šatů na jednom místě. Ve Zlíně se chystá unikátní módní show
10. 11. 2021
Víc jako stovku svatebních šatů z osmi největších svatebních salonů Zlínského kraje uvidí v sobotu 20. listopadu návštěvníci Obchodního domu Zlín. V Galerii Desítka v nejvyšším, 10. podlaží se v tento den uskuteční unikátní svatební show Bride Up, která nabídne několik módních přehlídek svatebních salonů a ukázku účesů, líčení a svatební floristiky.

Děda si pouštěl „Goťáka“. A tak vznikla Vánoční, popisuje Richard Krajčo
10. 11. 2021
O tom, jak důležité je mít v životě sny, vypráví kapela Kryštof ve své písni Halywůd. Ta dala ostatně i název její desce, v pořadí osmé, která kromě už známých hitů jako Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem) nebo Vánoční s Karlem Gottem nabízí dalších šest zbrusu nových písní.

Rocková legenda Citron vyrazila na turné, míří i do Zlína
26. 10. 2021
Po dlouhé době čekání potěší určitě všechny fanoušky české hard & heavy legendy Citron zpráva, že turné Supi se slétají bude a jednou z jeho zastávek jsou také Hranice. Na koncert můžete vyrazit v pátek 29. října od 20 hodin do Sokolovny.

Soubor Skřivánek udržuje tradice živé
20. 10. 2021
Láska k folkloru, tradicím, přírodě i dětem. To provází sedmatřicetiletou  ředitelku Základní školy a mateřské školy Hřivínův Újezd Miroslavu Štěpaníkovou z Kaňovic.

V české premiéře se představí malý hrdina s velkým srdcem
15. 10. 2021
Je málo divadelních pohádek, které by se zkoušely rok a půl. Pohádku o Palečkovi v Městském divadle Zlín takový osud kvůli covidu potkal. Netradiční převyprávění oblíbené pohádky se premiéry dočká v neděli ve 14.30 hodin ve Velkém sále.

Karel Gott chtěl být vždycky poslem dobrých zpráv, říká režisérka filmu Špátová
4. 10. 2021
Režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová měla vzácnou příležitost strávit rok života s Karlem Gottem. Zpěvák ji sám oslovil, aby o něm natočila film. Když na tuto nabídku kývla, ještě netušila, že bude i u posledních zpěvákových chvil na tomto světě, které také ve snímku, nazvaném jednoduše Karel, zachytila. Jaké bylo natáčení s legendou naší populární hudby a co ve filmu nakonec neskončilo?

Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Bylo jí 91 let
3. 10. 2021
V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. ČTK o tom informoval mluvčí ND Tomáš Staněk.

Věčně vyprodaný fenomén Splašené nůžky má už 250. reprízu
30. 09. 2021
„Tak já si přinesu svoji židli.“ I s takovými reakcemi diváků se setkávají pokladní Městského divadla Zlín, když na otázku, zda jsou ještě volná místa na Splašené nůžky, kroutí zamítavě hlavou. A trvá to už skoro 11 let. Zítra bude mít věčně vyprodaný divácký hit už 250. reprízu. To se ještě žádné inscenaci v historii MDZ nepodařilo.

Fotografie nemusí být ostrá. Uznávaný fotograf vystavuje ve Zlíně
28. 09. 2021
Robert Vano, světově uznávaný módní a reklamní fotograf, představuje své fotografie v expozici Princip Baťa. Výstava nabízí nečekaná spojení mezi industriálním prostorem a špičkovou fotografii. Výstava bude jen do 24. října. 2021.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen
6. 09. 2021
Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Filmový svátek zahájí snímek Myši patří do nebe. Chybět nebude ani ohňostroj
6. 09. 2021
Doslova za dveřmi je podzimní část letošního Zlín Film Festivalu. Odstartuje již tento čtvrtek v 10.00 hodin v Kongresovém centru Zlín celovečerním animovaným snímkem Myši patří do nebe.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let
6. 09. 2021
Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

Scénograf Jaroslav Čermák převezme Cenu ředitele
2. 09. 2021
Cenu ředitele, kterou principál Městského divadla Zlín Petr Michálek každoročně uděluje v rámci slavnostního zahájení sezóny, letos převezme renomovaný scénograf Jaroslav Čermák st. Předání se uskuteční v pátek 3. září před českou premiérou romantického dramatu Pýcha a předsudek.

Džony Džepo přijel. Amerického herce vítaly u Thermalu babičky i malé dívenky
27. 08. 2021
„Johnny, Johnny, Johnny!“ Davy před Thermalem se dnes odpoledne neslo jediné jméno - Johnnyho Deppa. Americký herec a hudebník naplnil představu o hvězdě, která rozsvítí festival, vrchovatě. Rozdával úsměvy, odpovídal na krátké otázky a podepisoval všechno – fotky Střihorukého Edwarda, Karlíka z továrny na čokoládu, boxy DVD se svými filmy, knihy, plakáty, ba i rukávy dětských bundiček. Speciální pozornost věnoval dětem, sem tam přimaloval na nataženou dlaň srdíčko či smajlíka.

Karlovarský festival očima Jany Podskalské: Nejsou lidi
21. 08. 2021
Karlovarský festival začal. Zvědavé oči, které jsou jeho letošním vizuálem, se včera rozrostly o stovky těch, kteří zaplnili prostor před Thermalem. Dorazili první hosté, nad říčku Teplá se vrátily filmové bilboardy a do sálů diváci. 

Zátopek doběhl do cíle. Na karlovarském festivalu mu tleskal i Michael Caine
21. 08. 2021
 Jako když byl člověk malý a těšil se na Vánoce. S takovým pocitem podle Davida Ondříčka vypouštěli tvůrci včera večer do světa své vymodlené dítě – film Zátopek. „Stojíme u cílové pásky a těšíme se, že ji protrhneme. Konečně si můžeme poslechnout reakci diváků. Zjistit, jestli energie do filmu vložená je nabije a budou třeba o něco šťastnější,“ doplnil Ondříček, který s producentem Kryštofem Muchou připravoval snímek řadu let.

Gastrofestival ve Velkých Karlovicích se nebude konat ani letos
20. 08. 2021
Tradiční Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích se ani letos neuskuteční. Hlavní pořadatel, Resort Valachy, se totiž rozhodl vynechat další ročník populární gastronomické akce, která každoročně přiláká desítky tisíc lidí. Původně se měl Karlovský gastrofestival konat 1. až 3. října 2021.

Jak covid letos postihne Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti
20. 08. 2021
Po nucené loňské covidové výluce, se letos 18. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek pod patronací města Uherské Hradiště konat bude, a to i s průvodem krojovaných, jarmarkem a vystoupeními folklorních souborů a cimbálových muzik v sobotu 11. a v neděli 12. září.

Napajedla žila folklórem. Takhle vypadaly jednadvacáté Moravské chodníčky
17. 08. 2021
Léto patří folklóru. Jinak tomu není ani v Napajedlích, kde se každoročně konají Moravské chodníčky – tradiční setkání folklórních souborů ze Slovácka, Valašska a Hané. Letos se sešli už po jednadvacáté.

Muzeum mizející africké kultury – Tjiwara, zve na dny otevřených dveří
17. 08. 2021
Na dny otevřených dveří v pátek 20. srpna a v sobotu 21. srpna láká zbrusu nově zbudované Muzeum mizející africké kultury – Tjiwara ve Vizovicích.

Kreslíř Václav Šlajch: Dobrodružství a snílkovství jsou věčné
17. 08. 2021
Milan Rastislav Štefánik. Politik, letec, generál, astronom, dokonce kouzelník. A především velký dobrodruh. Není divu, že okouzluje filmaře, divadelníky i literáty. Před dvěma doputoval do kin film Noro Držiaka Cesta do nemožna, letní pulty nyní nabízejí akční komiksový román.  

Zátopek ve finiši. Tleskat mu budou už v pátek v Karlových Varech
17. 08. 2021
Očekávaný film o slavném českém atletovi Zátopek se už za čtyři dny představí na prvním divákům. V pátek zahájí v rámci světové premiéry 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Dušek, Polívková i Heřmánek: Týden kultury zve pod šapitó
17. 08. 2021
Sedm prázdninových dnů, devět divadelních představení a cirkusové šapitó v údolí Beskyd: takový bude pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který začne již tento čtvrtek 19. srpna ve Velkých Karlovicích. Návštěvníkům nabídne řadu atraktivních titulů, zvučných hereckých jmen, pohádky pro děti i dva unikátní premiérové tituly.

Václav Bláha z kapely Divokej Bill: Nejsme žádní slavíci
14. 08. 2021
ROZHOVOR/ Divokej Bill patří mezi nejznámější české kapely. Na scéně působí už úctyhodných 23 let. O tom, jak strávili pauzu během koronaviru, kdy se chystají vydat novou desku nebo jak oslaví půlkulatiny se rozpovídal Deníku Václav Bláha, frontman Divokýho Billa.

To byl Marathon! Divokej Bill to rozbalil v Hulíně
13. 08. 2021
Známé hity kapely Divokej Bill zazněly ve čtvrtek v Hulíně. Legendární úvalská skupina tam zavítala v rámci svého letošního turné s názvem Marathon 2021. Stovky fanoušků si tak v areálu letního kina mohly naživo vychutnat skvělou atmosféru, nebo třeba novou skladbu, která nese stejný název jako celé turné.

OBRAZEM: Tata Bojs to ve Zlíně rozjeli. Podívejte se, jaká byla atmosféra
12. 08. 2021
Největší hity kapely, ale i skladby z nového alba mohli slyšet návštěvníci koncertu Tata Bojs pod širým nebem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, ve skvělé podvečerní atmosféře a s jedinečnou kulisou bývalého továrního areálu. Podívejte se na fotogalerii zachycující atmosféru. 

Karel Heřmánek: Po letech už se do Beskyd moc těším
11. 08. 2021
ROZHOVOR/Jedním z hvězdných hostů Týdne kultury na Valašsku, který začne už za pár dnů v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, bude populární herec Karel Heřmánek.

Johnny Depp a Michael Caine míří do Česka. Přijedou na karlovarský festival
10. 08. 2021
Hosty letošního karlovarského festivalu budou držitelé Oscarů a mnoha dalších cen americký herec Johnny Depp a britský herec Michael Caine. Na tiskové konferenci to dnes řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Slavné osobnosti světové kinematografie se přidají k už dříve oznámenému hostu, herci a režisérovi Ethanu Hawkeovi. Z českých tvůrců festival ocení režiséra Jana Svěráka.

Nezájem diváků omezil program největšího festivalu na Vsetínsku
9. 08. 2021
Největší valašský letní festival Valašské letokruhy redukuje letošní program. Kvůli nedostatku diváků na akcích ruší letošní Zděchovské ozvěny. Setkání lidových muzikantů a zpěváků v Novém Hrozenkově v rámci akce Muziky na Kohútce se uskuteční pouze jeden den namísto plánovaných dvou. 

Dan Bárta ovládl Kolejní nádvoří v Hradišti
8. 08. 2021
Čtyřicátý sedmý ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti je v plném proudu. Kromě desítek promítání připravili pořadatelé pro návštěvníky také bohatý doprovodný program.

Hortus Magicus: V hlavní roli biblický David
7. 08. 2021
Festival Hortus Magicus se každým rokem snaží snoubit dohromady krásu kroměřížské zahrady zapsané na seznam světového dědictví UNESCO a umění v nejrůznější podobě. 

Festival představí 108 let historie světové kinematografie
6. 08. 2021
Laureáty výroční ceny se letos stanou herci Martin Huba, Jiřina Bohdalová, Zdeněk Svěrák a jugoslávský režisér a scénárista Goran Marković.

VIDEO: Čeká se na velké filmové hity. Možná je uvidíte i doma
27. 12. 2020
Kdo by si pomyslel, že jednou nebudeme vědět, co promítnou kina za týden. A zda budou vůbec otevřená. Žijeme v čase, kdy jisté je leda to, že po noci přijde ráno. Tipovat, kdy uvidíme odložené filmové premiéry, je jako věštit z křišťálové koule. Ale přesto. Pojďme se trochu těšit.

Oscarový Amadeus či trezorové Ucho. Podívejte se, co se také točilo v Kroměříži
10. 12. 2020
/VELKÁ FOTOGALERIE/ Nejčastěji si filmaři k natáčení vybírají prostory Arcibiskupského zámku. Natáčelo se však i v areálu místní Psychiatrické léčebny.

Obchodní dům Zlín vystavuje fotografie Jana Saudka
3. 12. 2020
Jedinečná kulturní událost startuje ve Zlíně! V Obchodním domě Zlín si mohou návštěvníci od čtvrtku 3. prosince prohlédnout kolekci fotografií Jana Saudka.

Kraj plánuje dotaci pro filharmonii. Činit by měla bezmála 29 milionů korun
3. 12. 2020
Poskytnutí dotace v celkové výši 28,61 milionu korun zlínské Filharmonii Bohuslava Martinů doporučili zastupitelům ke schválení krajští radní.

Zlínský herec Zdeněk Julina získal širší nominaci na Cenu Thálie
2. 11. 2020
Širší nominaci na Cenu Thálie v kategorii činohra získal herec Městského divadla Zlín Zdeněk Julina, a to za roli řezníka Jožky Slováka v inscenaci Osobní poplach. 

Slovácké divadlo má tři nominace na Thálii!
2. 11. 2020
Historický úspěch slaví Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Získalo tři nominace na Ceny Thálie 2019 ve dvou kategoriích, což se ještě žádnému regionálnímu divadlu nepovedlo.

Herec Pavel Vacek: Energie z hlediště jde cítit i přes roušky
15. 10. 2020
Herce a moderátora Pavla Vacka, který již neodmyslitelně patří ke zlínské scéně Městského divadla, můžete vídat na prknech, co znamenají svět v úspěšných inscenacích jako je Testosteron, Splašené nůžky nebo Glorie. Kromě divadla se však věnuje i práci v Českém rozhlasu, kde moderuje pořad Rendez-vouz.

Legendární Lúčnica vystoupí ve Zlíně až příští rok
30. 09. 2020
Z důvodů aktuálních nařízení a opatření ministra zdravotnictví a vlády České republiky se vystoupení slovenského souboru Lúčnica 6.10. v Kongresovém centru Zlín neuskuteční.

Zítřejší koncert Karla Plíhala je odložen. Doprovodný kytarista je v karanténě
21. 09. 2020
Koncert Karla Plíhala ve Zlíně, který se měl uskutečnit v úterý 22.9. v divadle Malá scéna se odkládá z důvodu nařízené karantény jeho doprovodného kytaristy P. Fialy. 

Beseda s hercem Josefem Kubáníkem: (nejen) o nové knize Herec
18. 09. 2020
Josef Kubáník, herec a autor bestselleru Poslední deník Květy Fialové, vydává další knihu. Povídání nejen o ní, ale i o předchozím úspěšném titulu, o životě, práci i dalších plánech si mohou zájemci poslechnout v pondělí 21. září v Obchodním domě Zlín.

Nahé ženy na fotografiích zdobí expozici na Velehradě. Podívejte se
18. 09. 2020
FOTOGALERIE/ Černobílé umělecké snímky nahých ženských těl Zdeňka Polišenského v kombinaci s barevnými fotografiemi ovoce Milana Zámečníka jsou součástí výstavy s názvem Eva a ovoce poznání v prostorách Turistického centra Velehrad. 

Muže zajímalo to, že jsem v šedesáti letech nafotila akt, říká Eliška Balzerová
11. 09. 2020
ROZHOVOR/ „Dostanu se do společnosti těch, kteří Zlatý střevíček získali přede mnou. Nesmírně si toho vážím,“ radovala se česká herečka Eliška Bazerová.

Byla to pro mě zcela nová zkušenost, řekl po premiéře filmu Smečka Tomáš Dalecký
6. 09. 2020
ROZHOVOR/ Odvrácenou stranu mládežnického hokeje má přiblížit veřejnosti snímek Smečka režiséra Tomáše Polenského. Koprodukční česko-lotyšsko-slovenský film upozorňuje na šikanu v kabině fiktivního týmu HC Vlci Zlín, která se postupně přenáší z útrob zimního stadionu do běžného života.

Zubatá i Ropotamo křepčili v Buchlovicích kolem muzikantů Pražského výběru
29. 08. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ Půldruhé hodiny si mohli příznivci legendárního Pražského výběru v pátek 28. srpna v amfiteátru zámeckého parku v Buchlovicích vychutnávat koncertní vystoupení tohoto věhlasného rockového uskupení. Publikum si s nimi zpívalo jejich hity.

Končící ředitel Michal Zetel: Horší než korona bylo fatální selhání agentury
26. 08. 2020
ROZHOVOR/ Po pěti letech končí v pozici ředitele Slováckého divadla 39letý Michal Zetel. V rozhovoru pro Deník se ohlíží za tímto obdobím a jeho čtenářům v něm přibližuje méně či více pohodové úseky svého divadelního šéfování.  

Zlín Film Festival slaví šedesátku, i v době omezení potěší své návštěvníky
20. 08. 2020
ROZHOVOR/ Jubilejní, 60. ročník Zlín Film Festivalu již doslova klepe na dveře. A i když si letos jeho příznivci museli na jeho zahájení kvůli pandemii koronaviru počkat, přesto i tento rok festival potěší bohatou nabídkou filmů i doprovodným programem.

Zlatý střevíček pro Elišku Balzerovou
11. 08. 2020
Zlatý střevíček udělí letos organizátoři Zlín Film Festivalu české divadelní a televizní herečce Elišce Balzerové. Cenu převezme ve čtvrtek 10. září na závěrečném ceremoniálu jubilejního 60. ročníku festivalu. Informaci zveřejnila mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová.

Kroměříž? To jsou příjemní a dobří lidé, říká Michal David
4. 08. 2020
ROZHOVOR/ Motivují mě mí fanoušci. Často mi píší na facebook, kterou písničku by chtěli zařadit na koncert. A to mě pohání stále něco přetvářet,“ říká přední český interpret Michal David na otázku, kde stále beremotivaci k dalším a dalším vystoupením. 

Rožnovský festival jídla za dveřmi. Hostem je michelinský kuchař Radek Kašpárek
28. 07. 2020
Milovníci kvalitní gastronomie mohou od středy 29. července do neděle 2. srpna navštívit Garden Food Festival v Rožnově pod Radhoštěm.

Zlínská IS Produkce natáčí svůj první film. Tvůrci slibují syrový snímek
8. 07. 2020
O prvním červencovém víkendu padla v Hošťálkové úvodní klapka k novému česko-polskému filmu Animal Crusaders.

Bourák, 3Bobule nebo V síti. Letní kina v kraji zvou na bohatý program
30. 06. 2020
Místo polstrovaných sedaček deka na trávě, zhasínající světla nahradila noční obloha, popcorn se změnil na špekáček či párek v rohlíku. Pro někoho retro pro jiného nový trend. Letní kina zažívají v posledních letech svůj velký návrat. Kde ve Zlínském kraji za film pod hvězdami neplatíte a jaké trháky letní kina o prázdninách nabídnou? 

Valašský špalíček je za dveřmi. Oblíbený festival zahájí Václav Neckář
24. 06. 2020
Folk blues beat festival Valašský špalíček je za dveřmi. Už osmatřicátý ročník oblíbené akce se uskuteční v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí od čtvrtka 25. června do soboty 27. června.

V novém fantasy filmu budou bojovat děti o přežití
23. 06. 2020
Jak by vypadal svět, kde všichni rodiče spí a kde všechny děti najednou nemilosrdně musí bojovat o přežití? To je námět právě vznikajícího českého filmu pod režisérským vedením Dana Svátka. Jedním z koproducentů je i zlínská společnost IS Produkce. Film s názvem Spící město je zároveň druhým snímkem, na jehož natáčení se IS Produkce momentálně koprodukčně podílí.

Nejsme marketingový projekt. Prostě rádi hrajeme, shodují se členové kapely Září
23. 06. 2020
ROZHOVOR/ Přestože za sebou mají vítězového souboje kapel Lešetínského fašanku první EP a klip, jsou si vědomí, že nesmí polevit. O tom, čím si nová kapela musí projít, stavu muziky jako takové, či dalším směřování kapely promluvili v rozhovoru frontman Lukáš Seďa, kytarista Pavel Jordán a bubeník Michael Šimůnek. Hned při podání rukou všichni tři nabídnuli tykání.

Oslava Beethovena, či Erbena. Filharmonie Bohuslava Martinů představila sezónu
12. 06. 2020
Prostory zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů se opět rozezní jak zkouškami, tak i vystoupeními pro diváky. Ti se mohou těšit na koncerty přerušené sezóny i na sezónu následující. „Hlavně si moc přejeme, aby pandemie skončila a my mohli pravidelně koncertovat.“ říká ředitel Josef Němý.

Kabát se ve Zlíně u aparátu nezašije
3. 06. 2020
Fanoušci rockových nářezů se už nemohou dočkat. Ve čtvrtek 12. listopadu od 20 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně vystoupí čeká legenda Kabát.  

Divadlo v červnu "zkusí" hrát v uzavřených prostorách. Láká i na Saturnina
3. 06. 2020
Milovníci divadelních přestavení se mohou zaradovat. V červnu uvede Městské divadlo Zlín dvě představení ve Velkém sále v budově divadla.

Zlín Film Festival představuje soutěžní filmy
1. 06. 2020
I když se konání jubilejního 60. ročníku Zlín Film Festivalu přesunulo z důvodu situace způsobené koronavirem až na září, již nyní mají jeho dramaturgové jasno o podobě mezinárodních soutěží, které i letos nabídnou divácky atraktivní snímky se silnými příběhy z řady zemí světa.

Divadelníci začali zkoušet. Pro své diváky chystají letní premiéru hitu
18. 05. 2020
Pomalu ale jistě se do normálního režimu vrací také Městské divadlo Zlín. Divadelníci dnes začali ve Velkém sále společně s režisérem Jakubem Nvotou zkoušet velký hit z roku 2009, komedii Sluha dvou.

Judas Priest a spol drží s Masters of Rock. Přijedou za rok
16. 05. 2020
Již 18. ročník festivalu MASTERS OF ROCK ve Vizovicích se přesouvá na termín 8. do 11. července „Vlivem koronavirové pandemie a následných vládních omezení, nařízení a s ohledem i na vaše zdraví, zkrátka „Masters“ letos proběhnout nemůže. To jsme již všichni nějakou dobu tušili, a tak jsme čas vyplnili prací s kapelami na přesunutí festivalu na příští rok. A v tomto ohledu pro vás máme skvělou zprávu.  

Jakub Neradilek: Pradědeček pečoval o nohy Baarové, Mandlové, Gollové i Buriana
16. 05. 2020
ROZHOVOR/ Originální prodloužená výstava je až do 20. září k vidění v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Péči o nohy, rozmach tohoto řemesla, který významně ovlivnila světová obuvnická firma ze Zlína, přibližuje expozice s názvem Baťův pedikér. 

Hvězdné oslavy filharmonie: Přijede fenomenální Pretty Yende
11. 05. 2020
Jubilejní 75. sezonu plánuje zlínská filharmonie zahájit 24. září 2020 koncertem s jedním z nejlepších současných českých houslistů Josefem Špačkem. Tento koncert bude současně zahajovacím koncertem již 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Harmonie Moraviae. 

Koronavir odkládá i filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně
18. 03. 2020
V souvislosti s pandemií koronaviru, musí pořadatelé nejstaršího a největšího filmového festivalu, pro děti a mládež odložit jeho šedesátý ročník o tři měsíce, na začátek září. 

Kouzla a triky filmového mága Borise Masníka
5. 02. 2020
ROZHOVOR/ Boris Masník, významný trikový výtvarník a supervizor filmových efektů, patří ve svém oboru mezi špičku českého filmu. V nadcházejícím jubilejním ročníku Zlín Film Festivalu bude jedním z přednášejících. Zároveň společně s programovým oddělením festivalu vytváří sekci věnovanou filmovým efektům.  

60 Film Festival Zlín: přinese oslavy významného jubilea i Návrat do budoucnosti
4. 02. 2020
Velkolepá oslava a řada mimořádných překvapení. Tak bude vypadat letošní Zlín Film Festival, který se uskuteční od 29. května do 6. června a který oslaví své významné jubileum, šedesát let.

S hudebním dramatem už osmkrát vyprodali sál
31. 01. 2020
Herci ze Vsetínského Divadla v Lidovém domě mají za sebou sedmou reprízu hudebního dramatu, které zachycuje životní osudy Marlene Dietrich a Edith Piaf v době jejich největší slávy. O úspěchu hry Frau Dietrich a Madame Piaf svědčí pokaždé zcela vyprodaný sál.

170 000 z charitativního koncertu pro vsetínské Letokruhy
13. 01. 2020
Ředitelka vsetínské společnosti Letokruhy Helena Petroušková převzala na pátečním charitativním novoročním koncertu v Kongresovém centru Zlín symbolický šek na 170 000 korun. 

ZARÁZ: Zlínské a Slovácké divadlo spojí síly
8. 01. 2020
Přes čtyřicet kritiků, divadelních publicistů, režisérů a pedagogů, které doplní studenti herectví a divadelní produkce, zamíří 15. ledna do Zlínského kraje. Tímto datem začíná třídenní přehlídka ZARÁZ, kterou již počtvrté spolupořádají Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště.

Princezna a půl království. Můj Honza má něco z Thora i Korna, říká Matouš Ruml
24. 12. 2019
Oblíbený divadelní, filmový i televizní herec a teď už i zdatný tanečník Matouš Ruml má na svém kontě hned několik televizních pohádek - viděli jsme ho například v úsměvné Škole princů nebo v dobrodružné Princezně a písaři. Nově k nim přibude Princezna a půl království, která je hlavním letošním štědrovečerním tahákem České televize. Matouš Ruml v ní ztvárňuje „starého a dobrého českého Honzu".

Herečka Zuzana Stivínová: Tím, že jsem své sny vyslovila, se i naplnily
23. 12. 2019
Herečka Zuzana Stivínová se před čtyřmi lety vrátila do Česka zpět z USA, kde žila s manželem a jejich dvěma dětmi. Letos ji ovšem potkal další velký návrat, po devatenácti letech znovu nastoupila do angažmá v Národním divadle. V listopadu se představila na prknech Stavovského divadla coby marnivá herečka Ritter v psychologické hře kontroverzního rakouského klasika Thomase Bernharda Oběd u Wittgensteina. Sešly jsme se spolu v kavárně Slavia, pár metrů od Národního divadla, a logicky se naše debata stočila k nedávné premiéře.

Sobotní bazárek cukroví v Obchodním domě podpoří rodiny s postiženými dětmi
4. 12. 2019
Advent je časem, kdy ještě víc než kdy jindy myslíme na druhé. V Obchodním domě Zlín se v sobotu 7. prosince uskuteční první ročník benefičního bazárku cukroví s názvem Pečeme Dobro-TY, jehož prostřednictvím mohou návštěvníci udělat dobrý skutek a pomoci rodinám se zdravotně postiženými dětmi.

Našlapaná Holešovská Regata. Už je jasné, kdo na ni vystoupí
28. 11. 2019
Pořadatelé rodinného festivalu Holešovská Regata oznámili hlavní hudební hvězdy, které v Holešově v červnu příštího roku vystoupí na jubilejním desátém ročníku této oblíbené rodinné akce.

Svátky s Deníkem
27. 11. 2019
Zazpívat koledy najednou s lidmi v různých koutech republiky si lidé na akci Deníku mohou už ve středu 11. prosince od 18 hodin.

Jiří Čunek ocenil folkloristy za přínos v oblasti kultury
22. 11. 2019
Sídlo Zlínského kraje bylo ve čtvrtek 21. listopadu místem Setkání folkloristů. Pamětní listy a pamětní medaile, jako výraz poděkování a uznání za celoživotní přínos v oblasti kultury a zachování folklorních tradic, předal devíti oceněným hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. 

Legenda Judas Priest oslaví 50. let na Valašsku
21. 11. 2019
Do Vizovic míří v termínu 9. až 12. července Nightwish, Sepultura i Anthrax  

Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain
13. 11. 2019
Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.

Divadlo oslaví 30 let svobody i kabaretem
12. 11. 2019
Městské divadlo Zlín spojilo síly s dalšími pěti organizacemi ve městě a zapojí se do Festivalu svobody, který se uskuteční ve dnech 14. – 21. listopadu ve Zlíně. Návštěvníci divadla se mohou těšit například na premiéru satirického kabaretu nebo speciální prohlídku.

Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic
11. 11. 2019
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.

Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě
11. 11. 2019
Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal časopis TV Magazín.

Jitka z Discopříběhu Jaroslava Stránská: Role v Policii Modrava byla práce snů
5. 11. 2019
V seriálu Policie Modrava hraje nepřehlédnutelnou členku vyšetřovacího týmu, Lucii Krásenkou, usměvavá Jaroslava Stránská, které přátelé říkají Bobina. Jak se svěřila časopisu TV Magazín, natáčení ji bavilo o to víc, že Šumava je její velkou láskou.

Šedesátka Semaforu? Jiří Suchý: Má se hrát, dokud choděj lidi, říkával Werich
31. 10. 2019
Principál divadla Semafor Jiří Suchý už za svůj dlouhý život rozdal stovky, možná tisíce rozhovorů. Některé vznikly i pro Deník. Nezdolný workoholik – textař, básník, zpěvák, skladatel, spisovatel, banjista, sběratel přilb a bůh ví, co ještě – v nich popisoval věci dávné i aktuální, třeba obavy z možného konce hraní kvůli nepřízni magistrátu v roce 2008. Dnes se Semafor ve zdraví dožívá šedesátky. A pořád se zpívá, pořád chodí lidé… Zde je výběr toho nejlepšího, co Jiří Suchý během let Deníku řekl.

Seriálová drsňačka Zuzana Kajnarová Říčařová: Děti mi zcela změnily život
29. 10. 2019
Zuzana Kajnarová Říčařová je nejen drsnou kriminální vyšetřovatelkou ze seriálu Specialisté, ale i milující matkou, která si díky svým dvěma dětem uvědomila, čemu chce nadále věnovat svůj čas.

Výstava Svět kostiček se vrací na podzim do Zlína
25. 10. 2019
Malí i velcí milovníci pestrobarevných kostiček Lego se mohou těšit na herní výstavu projektu putovních výstav Svět kostiček, který nabídne největší sbírku továrních setů a alternativních modelů edice Lego Technic v ČR. 

Vloni v jeden okamžik zazpívalo vánoční písně přes 130 tisíc lidí
25. 10. 2019
Vezměte si kalendář nebo diář ve svém telefonu a raději hned si poznačte: Zpívání koled s Deníkem, středa 11. prosince od 18 hodin. Ano, tradiční akce, během níž se v jeden den a ve stejný čas rozezní tisíce hlasů na stovkách míst po celé zemi, se už blíží. 

Svatý Martin přijede na náměstí. Na co se můžete těšit?
22. 10. 2019
PROGRAM/ Centrální zlínské náměstí se stane dějištěm Svatomartinských hodů. Tentokrát se na ochutnávku mladých vín i svatomartinských menu za doprovodu pestrého kulturního programu mohou návštěvníci těšit v sobotu 16. listopadu. Nově bude možné platit čipem. 

S nadhledem
22. 10. 2019
S nadhledem. Tak se na svět dívá zlínský výtvarník, ilustrátor, scénárista a režisér Ladislav Pálka a z jeho obrazů je to znát.

Chystá se jubilejní Zlín Film Festival. Těšíte se?
18. 10. 2019
Do zahájení dalšího ročníku největšího a nejstaršího filmového festivalu svého druhu na světě zbývá ještě víc než sedm měsíců. V plném proudu jsou však již nyní přípravy oslav jeho 60. výročí. Jasno už mají organizátoři také ohledně nosného tématu.

Drama o vztahu mezi otcem a synem. Na divadelních prknech
18. 10. 2019
Divadlo nabídne klenot světové dramatiky Smrt obchodního cestujícího. 

Lanterna představí hradní gastronomii, Ladislav Špaček zavzpomíná na Havla
18. 10. 2019
Originální gastronomickou oslavu k výročí republiky připravuje na neděli 27. října, v předvečer státního svátku, hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Zájemci budou moci ochutnat speciality, které se servírovaly státním návštěvám v éře prezidenta Václava Havla. 

Manželé Heřmánkovi: Ve druháku mezi námi přeskočila jiskra
14. 10. 2019
Nikol Heřmánková Kouklová a Karel Heřmánek mladší jsou manželé, kolegové z divadla a majitelé psa. Znají se už od studií na DAMU a na jednom jevišti spolu stáli mnohokrát. Povídali jsme si třeba o tom, jaké to je, když vás režíruje otec a tchán v jedné osobě, nebo o jejich životě v Americe.

Xindl X: Nechci hartusit jako náš pan prezident
12. 10. 2019
Nebudu předstírat, že se s Ondřejem Ládkem neznáme. Potkávali jsme se ještě předtím, než se z něj stal Xindl X. Před jedenácti lety jsme spolu pro Deník dělali jeho první velký rozhovor. Tehdy jsme ho nazvali Podávám ruku ďáblovi. „Víš, že jsem o tom napsal píseň?“ ptá se mě teď, v roce 2019, čerstvý čtyřicátník, úspěšný hitmaker a díky televizní soutěži StarDance i tanečník.

Karlovský gastrofestival: frgály, kozí zmrzlina, street food i zabíjačka
2. 10. 2019
Karlovský gastrofestival je opět tady! Už o nadcházejícím víkendu 5. a 6. října provoní valašské Velké Karlovice frgály, zabíjačka a další (nejen) valašské speciality při příležitosti 11. ročníku této populární gastronomické akce odehrávající se uprostřed přírody Beskyd.

Kutilská pohádka
25. 09. 2019
Oblíbení kutilové, kteří jsou nešikovní až běda, míří do Zlína. V mnoha dílech televizních večerníčků už zvládli spoustu úkolů. Doma, na chatě i na zahradě.

Budou se dražit laskavosti. Na pomoc mentálně postiženým
20. 09. 2019
Aukci laskavostí chystá na Giving Tuesday neboli dárcovské úterý zlínská Naděje. 

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo
18. 09. 2019
/ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Soutěžte o nejlepší frgál a klobásu
16. 09. 2019
Umíte upéct pravý valašský frgál? Nebo vyrobit klobásu, která obstojí i u náročných gurmánů? Při Karlovském gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích, budou moci zájemci opět v těchto dovednostech poměřit síly a zasoutěžit si o atraktivní ceny.

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano
16. 09. 2019
Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

Anketa Aplaus má své vítěze
15. 09. 2019
Že svoboda má mnoho tváři, připomenuli v sobotu na slavnostním Galavečeru zlínští divadelníci. Zároveň zahájili 74. sezónu s podtitulem SVO30DNÁ. Galavečer nabídl program nabitý písněmi a komickými skeči, ve kterém účinkovali herci Městského divadla Zlín.

Ani déšť neodradil pohádkové postavy od dobrých skutků
11. 09. 2019
Shreka, Sněhurku, ježibabu, piráty, šmoulí rodinku a další oblíbené pohádkové bytosti mohly děti potkat v sobotu v areálu Burešov ve Zlíně. Uskutečnil se tam již 5. ročník benefiční akce Pohádkový les, kterou uspořádalo Středisko rané péče EDUCO Zlín.

Tradičnímu defilé na Masarykově náměstí nepřálo počasí
7. 09. 2019
FOTOGALERIE/ Ani nepříznivé předpovědi počasí neodradily krojované účastníky Slavností vína a otevřených památek přidat se i letos do slavnostního průvodu směřujícího jako obvykle z tamní Vinohradské ulice na Masarykovo náměstí.

Zlínské divadlo zahájilo sezonu. Ta letošní bude SVO30DNÁ
6. 09. 2019
Žebrácká opera, Jednou budem dál či derniéra muzikálu Malované na skle. 74. sezóna ve zlínském divadles podtitulem SVO30DNÁ je tady.

Je třeba být spontánnější a okamžitější, myslí si dýdžej Ondřej Albrecht
4. 09. 2019
/ROZHOVOR/ „Piju hodně kafe,“ culí se bývalý moderátor rádia Kiss Publikum Ondřej Albrecht při otázce, kam chodí na svou nevyčerpatelnou energii.

Týden kultury ve Velkých Karlovicích zahájila Chantal Poullain
22. 08. 2019
Komediální představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem v hlavních rolích zahájilo ve středu 21. srpna ve Velkých Karlovicích čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Ten potrvá do 27. srpna a nabídne celkem deset představení, odehrávajících se v netradičním prostředí cirkusového šapitó. Akci tradičně zakončí populární Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška. 

Herečka Jana Preissová: Jsem introvert. Rozchod rodičů pro mě bylo velké trauma
19. 08. 2019
/ROZHOVOR/ Oblíbená herečka Jana Preissová o sobě říká, že je víceméně introvert a přehnaná pozornost ji spíš obtěžuje, než těší. Na otázky ovšem odpovídala až s nebývalou upřímností, která se u hvězd jejího formátu vidí jen málokdy.

Na Trnkobraní se baví tisíce lidí. Podívejte se, jak si fesťák užívají
16. 08. 2019
/VELKÁ FOTOGALERIE/  „Šest hrušek a dvě slivovice!“ Parta kamarádů z Vlčnova a Slušovic si právě objednává něco na „zahřátí“. I oni, stejně jako tisíce dalších návštěvníků, si nenechali ujít další ročník populárního Trnkobraní ve Vizovicích, které od pátku hostí areál R. Jelínka.

Bundy zelený: téměř čtvrt milionu pro onkologii
14. 08. 2019
Téměř 240 tisíc korun získá Komplexní onkologické centrum Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně díky charitativnímu country festivalu Bundy zelený.

Karlovský gastrofestival přiveze jedinou michelinskou šéfkuchařku střední Evropy
14. 08. 2019
Mimořádně atraktivního hosta bude mít 11. ročník Karlovského gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích. Vedle ochutnávek (nejen) valašských specialit, farmářského trhu, soutěže o nejlepší frgál a dalšího doprovodného programu nabídne i tradiční michelinské degustace ve Spa hotelu Lanterna a to s jedinou oceněnou šéfkuchařkou střední Evropy, Maďarkou Eszter Palágyi.

Trnkobraní vypukne v pátek i s Kryštofem
11. 08. 2019
Kompletní program letošního 52. ročníku zná hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 16. a 17. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. 

Fotit obnažené ženy mě baví, říká Hynek Čermák
3. 08. 2019
Hynka Čermáka zná většina lidí jako herce, jeho vášní je však fotografie. I přes svůj vytížený program se ve čtvrtek 1. 8. stavil do Uherského Hradiště, kde se v rámci Letní filmové školy konala vernisáž k jeho výstavě aktů #meneither.

ANKETA: Hlášky ze Švejka zná každý. Která je podle vás ta nej?
29. 07. 2019
Kdo by neznal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedno z nejznámějších českých literárních děl všech dob? Hlášky a citáty z knihy Jaroslava Haška za bezmála století stihly už dávno zlidovět, my vám nabízíme výběr redakce deseti nejoblíbenějších – hlasujte v naší anketě a vyberte sami, který výrok ze slavného románu je podle vás ten nejlepší!  

10 tipů, co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích
23. 07. 2019
Kde si zpříjemnit letní dny, když se vám nechce cestovat moc daleko? Jedním z hezkých míst doslova za rohem jsou bezpochyby beskydské Velké Karlovice. Malebná obec obklopená horami a lesy je tradiční zárukou odpočinku, pestré zábavy a kvalitních služeb. Vybrali jsme pro vás deset tipů, co byste letos neměli vynechat, ať už vyrazíte na pár dnů, nebo jen na otočku.

Herečka Alena Mihulová: Že je má dcera lesbička? To mě nijak nezaskočilo
22. 07. 2019
Alena Mihulová má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka je totiž mnohem skromnější. 

Hrajeme doma v Zádveřicích, tam si to vždy užíváme, říká Zdeněk Hrachový
13. 07. 2019
ROZHOVOR/ Zdeněk Hrachový je hlavním organizátorem Zádveřické rockové noci. Na festivalu také vystupuje s kapelou Fleret. Propojení těchto funkcí není jednoduché, stále ho to ale baví. „Slivovici si celý večer nedám, ale i tak to stojí za to,“ říká Zdeněk Hrachový. 

Prázdniny? Nesmí chybět moře, borůvky a samozřejmě housle, říká rodina Šporclova
13. 07. 2019
/ROZHOVOR/ Jednou věcí si u rodiny Šporclových můžete být jisti – dovolenou mají vždycky v srpnu. A jestli pojedou někam autem, určitě si při tom budou zpívat úplně všichni.

Herečka Alena Mihulová: Chci si v klidu hezky žít
10. 07. 2019
Má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka Alena Mihulová je totiž mnohem skromnější.

Těšení i spousta práce: Masters of Rock se blíží
9. 07. 2019
„Jsme tady už od pátku 5. července. Jezdí nás celá banda,“ nechal se slyšet Aleš Krajcar z Rožnova pod Radhoštěm. Zatímco se v jeho rodném městě konaly folklórní slavnosti, s přáteli odjel na chatu nedaleko Vizovic těšit se na ohromující atmosféru koncertů rocku a metalu.  

Z karlovarského festivalu míří do Zlína ocenění Film Friendly
8. 07. 2019
Zlínská filmová kancelář převzala minulý týden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary cenu ‚Film Friendly‘.

Kam za zábavou? Vyberte si!
4. 07. 2019
Šéfredaktor Deníků ve Zlínském kraji David Karola doporučuje

Velehrad bude už podvacáté místem setkání lidí dobré vůle
3. 07. 2019
Lidé dobré vůle budou mít před sebou ve čtvrtek a v pátek (4. a 5. července) na staroslavném Velehradě své dny už podvacáté. Půjde o největší oslavy v naší vlasti, spojené se státním svátkem Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. 

Svátky věrozvěstů oslaví na Velehradu mší i zábavou
28. 06. 2019
Již po dvacáté se budou na Velehradě na Uherskohradišťsku konat Dny lidí dobré vůle, a to ve dnech 4. a 5. července. Dvoudenní akce není jen oslavou slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, ale také zábavou pro návštěvníky všech věkových kategorií.  

Valašské Divadelní léto: přijede Pavlásek i Ringo Čech
25. 06. 2019
PROGRAM/ Amfiteátr Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě bude patřit hudbě i divadlu.  

Festival Týden kultury přiveze na Valašsko Duška, La Putyku, Rodena i Kňažka
24. 06. 2019
Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku. Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó se uskuteční 21. až 27. srpna.

Herec Karel Heřmánek mladší: Vše má rub i líc. V USA jsem rozvážel jídlo
24. 06. 2019
/ROZHOVOR/ Být dítětem slavných rodičů a ještě se vydat v jejich profesních stopách je vždycky složité. Vyžaduje to silnou vůli, nenechat se odradit řečmi o protekčním dítěti a jít si svou cestou. Z rozhovoru pro Týdeník Květy lze poznat, že Karel Heřmánek mladší to dokázal.

Velká sláva věřících. Boží tělo je spojeno i s procesím v centru Zlín
17. 06. 2019
Mše svatá k svátku Těla a Krve Páně, známému také jako „Boží Tělo“ se v neděli 23. června uskuteční od 10 hodin ve zlínském Parku Komenského.

Kam o víkendu? Na Jarka Nohavicu, prohlídku zříceniny či Svatojánské slavnosti
14. 06. 2019
Víkend ve Zlínském kraji opět nabízí celou řadu příležitostí k aktivní i odpočinkové relaxaci. 

Kam o víkendu? Na výstavy, hudbu, oslavy nebo do zákulisí dopravního podniku
7. 06. 2019
Tipy na zajímavé víkendové akce ve Zlínském kraji

TIP DENÍKU: Krásné ženy obsadily zlínský zámek. Podívejte se
6. 06. 2019
Výstava Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného zdobí nádvoří zlínského zámku. Bimba, jak se Bohumilu Konečnému přezdívalo, byl významným malířem a ilustrátorem 2. poloviny 20. století. 

Hasič Sam, Shrek i Vaiana: vezměte děti do Pohádkového lesa
6. 06. 2019
Velké Karlovice ožijí o víkendu pohádkami. Nejoblíbenější rodinná akce Resortu Valachy, Pohádková cesta lesem, se uskuteční již tuto neděli 9. června u hotelu Galik. Tentokrát se ponese v duchu populárních animovaných filmů pro děti.  

Ohlédnutí za 59. ročníkem Zlín Film Festivalu. Které filmy zvítězily?
3. 06. 2019
Poroty na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež již zhlédly všechny soutěžní snímky a vybraly ty vítězné. 

"Černá vdova" Lucia Siposová: Muži zlenivěli. Doma chtějí mít klid
27. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Tuzemští diváci ji znají zejména z filmů Filipa Renče Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47 nebo cynické komedie Radka Bajgara Teorie tygra. V poslední době dostala výrazné role i ve dvou ambiciózních seriálových projektech – sociálně laděném Lynči a groteskně pojatých Černých vdovách. Zejména ve druhém z nich zaujala svou nebývalou komediální spontaneitou.

Zlín začal žít filmovým festivalem. Zlatý střevíček letos získá Karel Gott
24. 05. 2019
Na celých devět dní ožívá město Zlín ruchem tradičního filmového festivalu. Včera začal 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Jednu z hlavních festivalových cen, Zlatý střevíček, udělí Zlín Film Festival Karlu Gottovi za jeho vynikající interpretaci písní v českých filmech. I tentokrát čeká návštěvníky a hosty festivalu doprovodný program plný novinek. 

Symbol festivalu socha Zlatý střevíček již stojí. Festival začíná
24. 05. 2019
Odstartoval 59. ročník Zlín Film Festu. Důkazem toho je pýchou se dmoucí Zlatý střevíček, který ve čtvrtek organizátoři festivalu vztyčili před Kongresovým centrem ve Zlíně.

Festival Setkání Stretnutie přilákal 6500 diváků
20. 05. 2019
17 divadelních představení, 9 koncertů, jedna vernisáž, jedna filmová projekce a 6500 diváků – to jsou čísla, která charakterizují letošní 24. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie.

Lidé nás zařazují do Guinnessovy knihy rekordů, říká dvojice Suchý-Molavcová
20. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Divadlo Semafor letos slaví 60 let působení na české divadelní scéně a dvojice Suchý–Molavcová příští rok oslaví 50 let spolupráce. A když Jiří Suchý chtěl své role v některých hrách přenechat jiným, diváci mu dali najevo, že jim nestačí, že hru napsal, zrežíroval, opatřil písňovými texty a někdy i hudbou – chtějí ho v ní ještě vidět! Spolupráce s Jitkou Molavcovou je naštěstí idylická, takže to jistě rád vydrží…

TIP DENÍKU: Filmové menu, Marek Raditsch i kurzy s Katkou z Masterchefa
17. 05. 2019
Několik zajímavých akcí chystá na období před letními prázdninami zlínská Bistrotéka Valachy. 

Filmový festival potěší i malé obyvatele Otrokovic
16. 05. 2019
Děti v Otrokovicích se také mohou těšit na filmy, které budou promítány v BESEDĚ v rámci 59. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ZLÍN FILM FESTIVAL. Ten se uskuteční ve dnech 24. 5. až 1. 6. 2019.

Hlavní hvězda ze Slovenska
16. 05. 2019
Táňa Pauhofová. Hlavní hvězdou festivalu Setkání Stretnutie a patronkou letošního ročníku je Táňa Pauhofová, která přijela se Slovenským národním divadlem.

Přijďte o víkendu na soutěž sýrů, golf pro děti i první letní grilování
15. 05. 2019
Celkem čtyři zajímavé akce chystá na nacházející víkend Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se zde tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr, beseda s Radimem Uzlem a oblíbená Zábavná neděle (nejen) s golfem pro rodiny. To vše doplní Zahájení grilovací sezóny na Horalu, které bylo kvůli nepříznivé předpovědi počasí přeloženo z minulého víkendu na sobotu 18. května.

TIP DENÍKU: Noc kostelů se blíží, na Zlínsku bude již podesáté
7. 05. 2019
V mnoha kostelech, modlitebnách a kaplích na Zlínsku proběhne další ročník úspěšné akce Noc kostelů. Letos se uskuteční v pátek 24. května.

Zlínské divadlo hledá chlapce pro roli malého Ovčáčka. Najde se?
7. 05. 2019
Městské divadlo Zlín vyhlašuje konkurz na roli třináctiletého Jiřího Ovčáčka v plánovaném satirickém kabaretu Jednou budem dál. 

Herec Petr Vágner upekl ďábelský plán: Kvůli Ironmanovi jsem překopal celý život
6. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Herce a moderátora Petra Vágnera baví upnout se na nějaký cíl a přizpůsobit mu život. Momentálně se upíná k extrémnímu závodu Ironman, což představuje 3800 metrů plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a nakonec ještě maraton. Co na tom, že kolo zatím nemá, kraula se teprve učí a nenávidí běhání.

Duatlon, grilování i akce pro děti: 8 tipů Deníku na zajímavé květnové akce
3. 05. 2019
Jaro je ten správný čas, vyrazit o víkendu pryč z města, někam do přírody.

Zpěvák Richard Müller: Kdysi jsem byl schopný za den napsat album
28. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Doma na Slovensku, ale i tady v Česku je zpěvák Richard Müller už po tři desetiletí považován za jednu z největších hudebních hvězd. Přestože se potýká s vážnými depresemi a pro svou image vlastně nic moc nedělá. Jen je – a je natolik svůj a opravdový, že ho publikum miluje, i když píseň odvypráví bez hnutí a za černými brýlemi. V roce 2016 vydal zatím poslední řadovou desku 55, kde pozoruhodným způsobem bilancuje. Letos v červenci vystoupí s mnohačlennou kapelou na libereckém festivalu Benátská!

TIP DENÍKU: Historické a unikátní hudební nástroje jsou k vidění v muzeu
26. 04. 2019
Gloria musicae! hlásí název nové výstavy, která je ke zhlédnutí v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Výstava představí ucelenou sbírku strunných, dechových a bicích historických hudebních nástrojů z 18.–20. století. 

Vlastina Svátková zavítala do Zlína
23. 04. 2019
V úterý 16.04.2019 zavítala do Zlína herečka a spisovatelka Vlastina Kounická Svátková, kde ve zdejším knihkupectví Kanzelsberger představila svou poslední knihu: Prostor pro duši.

Velikonoce ve Velkých Karlovicích: Zdobení kraslic, kurzy pečení i cimbálovka
17. 04. 2019
TIP DENÍKU/ Blížící se Velikonoční svátky lákají do Velkých Karlovic tradičně mnoho návštěvníků. Vedle vycházek a cyklistických výletů jarní přírodou je lákají i zajímavé akce, jimiž se prolínají valašské tradice, zvyky a řemesla. Také letos si mohou návštěvníci v Resortu Valachy i na dalších místech zpestřit volné dny pestrým programem.  

Herec Jan Teplý: Dřív jsem víc rozděloval práci a rodinu, teď se všechno spojilo
15. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Herec Jan Teplý se nedávno připojil ke skupině šťastlivců, kterým bylo dopřáno zahrát si na divadle Fausta. Stalo se mu to ve věku 42 let, kdy bilancuje, co udělal, co neměl dělat, a jak to s ním bude dál. Určitě se mu o tom přemýšlí lépe, když má milující rodinu a práce nad hlavu.

Na jevišti lekce češtiny, v hledišti lekce smíchu
12. 04. 2019
„Umíte se dost státečně rádovat se šívota? Poslouháváte vy čveholení ftáčka prozpěfáčka?“ zeptal by se vás pan Kaplan, hlavní postava příběhu Leo Rostana Pan Kaplan má stále třídu rád. Ta je předlohou pro sobotní premiéru v Městském divadle Zlín.  

Zlínský škrpálek: Děti z mateřských školek přivolaly déšť i duhu. Podívejte se
10. 04. 2019
„U nás má slovo škrpálek spíše negativní význam. Ve skutečnosti jde ale o slovo převzaté z italštiny a znamená botičku, střevíc či krásnou taneční obuv,“ takto přiblížil herec Slováckého divadla Pavel Majkus název projektu Zlínský škrpálek.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na semifinále soutěže Miss Opravdová krása
5. 04. 2019
Vyhrajte s Deníkem 3x2 vstupenky na zlínské semifinále soutěže Miss Opravdová krása, konané 13. 4. 2019 v Hotelu Baltaci!

Filmy na REC FESTu zřejmě pak nikde jinde neuvidíte
5. 04. 2019
Přehlídkou současných krátkých tuzemských i zahraničních filmů je studentský festival REC FEST. Po roční odmlce se studenti z Ateliéru Audiovizuální tvorba na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně rozhodli na tradici navázat a uspořádat jubilejní pátý ročník.

TIP DENÍKU: Výstava zbraní v Muzeu Napajedla. Podívejte se
2. 04. 2019
Výstava zbraní a zbroje od starověku po současnost je k vidění ve výstavním sále Muzea Napajedla. Potrvá do 26. 5. Výstava ze sbírek nadšenců do vojenské historie představí ukázky zbraní a zbroje z různých epoch.

Špaček, Čenský, Uzel či Kynychová. Lanterna láká na setkání s osobnostmi
28. 03. 2019
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích pokračuje i letos v tradici setkávání se zajímavými a inspirativními osobnostmi. Vedle již tradičních a osvědčených večerů s etiketou stolování Ladislava Špačka nebo běžeckých kurzů Miloše Škorpila se chystají i novinky.

Synthpopová písničkářka Never Sol vyráží na turné k albu Chamaleo
26. 03. 2019
Melancholická synthpopová producentka Sára Vondrášková aka Never Sol vydala v říjnu své druhé studiové album Chamaleo /Supraphon/, za které získala nominaci na letošní hudební cenu Anděl.

TIP DENÍKU: Kristína zazpívá ve Zlíně nejnovější hity
23. 03. 2019
Populární slovenská zpěvačka Kristína vystoupí na koncertě ve Zlíně se svojí kapelou plnou skvělých hudebníků. Koncert se koná v úterý 26. března v tamním Kongresovém centru. 

Agáta Prachařová: Mateřství je stresující, proto je třeba sem tam někde povolit
23. 03. 2019
Agátu Prachařovou možná znáte jako modelku, moderátorku, fotografku anebo prostě jako dceru herečky Veroniky Stropnické, dříve Žilkové. Ona je ale také už osm let matkou, od roku 2017 dokonce dvojnásobnou. A protože navíc vyrůstala ve velké rodině, rozhodla se své zkušenosti s mateřstvím a výchovou dětí předat i televizním divákům.

Kam o víkendu?
22. 03. 2019
Přehled tipů jak strávit víkend ve Zlínském kraji

Eva Decastelo a krásné mladé princezny zazáří na Hotelu Baltaci ve Zlíně
22. 03. 2019
Rádi bychom tímto informovali všechny fanoušky ženské krásy, že již 13. dubna se ve Zlíně koná semifinálový večer soutěže Miss Opravdová krása 2019.

TIP DENÍKU: Night shopping ve Zlíně slibuje letos také výškovou akrobacii
22. 03. 2019
V bondovský svět odvážných agentů a svůdných krásek se v pátek 22. března promění obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko ve Zlíně. Večer bude totiž patřit jarnímu Night shoppingu Royal, který v sobě spojí atraktivní nakupování se slevami a lákavý doprovodný program. 

Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh
16. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová má zkušenosti snad se všemi literárními žánry, a rozhodně se nedá říci, že by psala „do šuplíku“, protože stejné zkušenosti má i s ohlasy čtenářů – se zpětnou vazbou. Kdo jiný by tedy měl být pokračovatelem ve vedení kurzů tvůrčího psaní, které založil světově ceněný autor Arnošt Lustig?

Chcete snídat s hvězdami? FilmFest hledá dobrovolníky
14. 03. 2019
Vstupy na koncerty, promítání zdarma či snídaně s filmovými hvězdami. Nejen tyto benefity jsou podle pořadatelů připraveny pro dobrovolníky, kteří se zapojí do příprav a realizace letošní filmové přehlídky ve Zlíně.

TIP DENÍKU: Letenku netřeba. Culturea přiblíží Island a Mexiko
13. 03. 2019
Festival Culturea nabídne celodenní program v podobě přednášek, workshopů, ochutnávek specialit, hudby a tance. To vše se zaměřením na letošní země festivalu – Island a Mexiko. 

Lucie Zedníčková: Žít s maminkou je jako nastavené zrcadlo, a pěkně obrovské
13. 03. 2019
Herečka Lucie Zedníčková právě připravuje se svou kamarádkou, psycholožkou Šárkou, talk show, kde si budou povídat o tom, co dnešní lidi trápí. A že těch témat je. „Vy sama se něčím trápíte?“ ptám se. Usměje se: „To nebude pořad o mně ani o Šárce. Budeme si prostě povídat o tom, co vidíme a zažíváme kolem sebe. Pokud mám nějaký problém, snažím se ho řešit, ale naučila jsem se to po svém. A k minulosti se pak už nevracím,“ prozrazuje herečka.   

Regina Rázlová: Mám ráda komedie, při kterých se diváci řehtají
11. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Kulturní tipy: Užijte si ples, karneval nebo třeba koncerty
8. 03. 2019
Kam se vydat o víkendu ve Zlínském kraji? Nabídka je pestrá a zajímavá. Můžete tančit, koštovat, bavit se v divadle, poslechnout si přednášku nebo vyrazit s dětmi na maškarní.   

Výstava železnice představí modelovou železnici
5. 03. 2019
TIP ŠÉFREDAKTORA/ Na ploše větší než 250 metrů čtverečních představí svou modelovou železnici v měřítku H0 Klub železničních modelářů Slovácko.

Výtvarník Hájek chystá výstavu
4. 03. 2019
Už jenom pár dnů zbývá do výstavy uherskohradišťského výtvarníka Přemysla Hájka. Absolvent tamní UMPRUMKY představí své obrazy slovácké veřejnosti po téměř patnácti letech.

Tip Deníku: Kam za kulturou?
28. 02. 2019
Plesy, fašanky a koncerty na Zlínsku. 

Kam vyrazit na ples? Tady je velký přehled
23. 02. 2019
Kde můžete protančit střevíce? Nabídka plesů ve Zlínském kraji je pestrá a nabitá skvělými akcemi. Vyberte si a vyražte.

Dnešní muži by měli zapracovat na zodpovědnosti, říká herečka Regina Rázlová
22. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Veronika Kubařová: Lidé u divadla stanují, aby dostali lístky. Je to zavazující
18. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Herečka Veronika Khek Kubařová se nedávno objevila na plátnech kin ve filmu Ženy v běhu. Pobíhá také ve skutečnosti, a to fyzicky i psychicky. S manželem prožívá lásku, v Dejvickém divadle si užívá volnost a přemýšlí ekologicky.

Víc masek, víc srandy. Už v sobotu to na zlínském Lešetíně zase vypukne
15. 02. 2019
ROZHOVOR/ Chystá se už dvacátý ročník Lešetínského fašanku. Ulice Lešetín I a II, ale také část Kvítkové zaplní stánky s dobrotami všeho druhu, lidoví řemeslníci a atrakce pro děti.  

Karneval v Poteči s velkým úspěchem
13. 02. 2019
Dětský karneval se o víkendu uskutečnil v Poteči v sále u Kollerů. Zorganizovali ho  ČSŽ  ZLÍN- Vesnické ženy Poteč a mateřská školka. „Letos byla novinka a změna v hudebním doprovodu.Místo místní dechovky nastoupil diskžokej David Ginter. Děti se vyřádily na diskopísních, které znaly a zpívaly,“ sdělila za organizátory Ludmila Šerá.

Lešetínský fašank slaví 20 let. Mottem letošního průvodu je „Žlutomodrý Zlín“
9. 02. 2019
Lešetínský fašank patří neodmyslitelně k nejvýznamnějším akcím zlínského kulturního života. Člověka vlastně ani nenapadne, že jeho tradice nemá zdaleka tak hluboké kořeny, jako lidové masopustní veselice v jiných vesnicích kraje. Přesto je to tradice úctyhodná letos se koná jubilejní dvacátý ročník. Vypukne v sobotu 16. února v 10 hodin.

FilmFest: Alou do světa aneb Pocta Zikmundovi
9. 02. 2019
Opice na Tatře 87 Zikmunda a Hanzelky s dalekohledem vyráží objevovat svět. „Hlavním tématem nadcházejícího již 59. ročníku Zlín Film Festivalu je ,Objevuj a poznávej', přiblížila nový vizuál výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.  

Nová éra detektivek. První případ vyřešil Ellery Queen před devadesáti lety
31. 01. 2019
Ta knížka se jmenovala Zločin v římském divadle a v roce 1929 odstartovala novou éru detektivní literatury. Případy, které společně řešili otec Richard a syn Ellery Queenové, si ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století získaly obrovskou oblibu nejen v Americe, ale i v Evropě. A stále nová vydání jsou důkazem, že elegantně vyprávěné příběhy ani trochu nezestárly.

Herec Jiří Dvořák: Každé vzlétnutí je vzrušující, je v něm kus adrenalinu
26. 01. 2019
Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál.

Kam vyrazit na ples? Tady je velký přehled
24. 01. 2019
Tipy, kam si jít na Zlínsku zaplesat v nadcházejích dvou víkendech. 

Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál
24. 01. 2019
Komediální seriál České televize Most! se pyšní milionovou sledovaností. Poznejte s Deníkem zákoutí severočeského městě, kde oblíbené scény vznikaly. Zakládá se seriál na pravdě? A co na něj říkají místní?

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
21. 01. 2019
Sourozenci Luďan (Martin Hofmann) a Dáša (Erika Stárková) žijí v komediálním seriálu Most! v této vile. Stojí na okraji Mostu v atraktivní čtvrti Zahražany, kde jsou nejstarší a také nejhezčí rodinné domy.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
19. 01. 2019
Tohle je zadní, zásobovací část mosteckého obchodního střediska Rozkvět, kde se odehrává několik obskurních scén v komediálním seriálu Most!. Právě tady kuchař Marcel, místní Jamie Oliver, kupuje od lidí na maso domácí mazlíčky včetně hadů a leguánů. Sem také přiběhne vyděšený Pavel přeoperovaný na Dášu, které její naštvaný nezaměstnaný bratr Luďa sebere psíka Lopiho a v opilosti ho dá kuchaři na čevapčiči. Jenže drahého psa si tu předtím vyzvedne mafián Roman.

Prostořeký seriál si v Mostě zamilovali, dozvíte se proč
18. 01. 2019
Hláška „Dycky Most!“, která doprovází nový komediální seriál Most!, už zlidověla. Pronikla i tamní na zimní stadion. Skalní fanoušci hokejistů z klubu Mostečtí lvi tam rozbalili svůj transparent a nahlas povzbuzovali svůj tým. „Seriál se nám líbí, a tak jsme se ho rozhodli podpořit,“ řekl v kotli Tomáš Urban. Objevuje se však i kritika.

Na turisty atrakcemi, ale i frgálovou manufakturou
17. 01. 2019
Na blížícím se letošním ročníku prestižního veletrhu cestovního ruchu Regiontour Zlínský kraj ukáže návštěvníkům svůj potenciál ve čtyřech blocích. 

OBRAZEM: Výstava Jan Palach 69 v Městském divadle ve Zlíně
16. 01. 2019
V Městském divadle ve Zlíně je k vidění výstava k 50. výročí od sebeupálení Jana Palacha.

Herec Karel Zima daroval ledvinu a vzdal se velkého koníčka. Jsem bohatší, říká
31. 12. 2018
Když herec Karel Zima nabídl svému známému ledvinu, nikdo mu nevěřil. Teď už orgán, který později dostal jméno Jitka, nemá, a dokonce se kvůli tomu vzdal svého obrovského koníčka závodů rallye. Nelituje, naopak říká, že je ještě bohatší než předtím.

Kouzelník Žito. Pohádka má mít vtip a princezna krásné šaty, říkají herci
28. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Profesní dráhy Anny Kadeřávkové a Denise Šafaříka se setkaly díky pohádce Kouzelník Žito, kterou Česká televize poprvé uvedla letos na Štědrý den. Dva mladí herci mají společný ještě smysl pro spravedlnost a nadprůměrný počet sourozenců – dohromady rovný tucet.

Herečka Eva Josefíková: Naštvání je vlastně takový můj motor
25. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když se Eva Josefíková dívá na svoje herecké výkony, nikdy sama sobě nepřijde přirozená. Její subjektivní pohled naštěstí nesdílejí režiséři, a tak je „rozlítaná po centru Prahy“, respektive po divadlech v této oblasti. Napilno má i před kamerou, momentálně třeba v seriálu Tátové na tahu. Uvítala by rovnoprávnost mužů a žen v zaměstnání, nebagatelizování sexuálního násilí a také kdyby se mezi slova xenofob a vlastenec nedávalo rovnítko.

Zdeněk Svěrák: Když jste starý, číhá dojetí za každým rohem
24. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když Zdeněk Svěrák zjistil, že se stoleček, u kterého spolu sedíme, kýve, neprodleně ho podložil. Jinak by se prý nemohl na rozhovor soustředit. U pevně stojícího stolu jsme si pak povídali o jeho nové knížce Strážce nádrže, dědečkovských radostech i posledních věcech člověka.

Bolek Polívka: O Vánocích jsem býval hodně netrpělivý
23. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Vánoce jsou časem obdarovávání a pohádek. Bolek Polívka si zahrál v mnoha z nich, role princů se mu ale vyhýbaly (snad až na jednu výjimku, ale o té až později) a králem (tím valašským) je zase v reálném životě. Pak je tu taky lucifer, obávaný pán pekel, a to je najednou ještě jiné kafe! Jeho hvězdná chvíle v Polívkově podání přijde v nové štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito sice až v samotném finále, ale o to víc je v ní herec „nezapomenutelně majestátní“.

Filmové Vánoce s Bellou a Akty X. Na co se můžete v televizi těšit?
20. 12. 2018
Crazy svatba, válečné drama, nebo ledová hrůza s dinosaury v zádech? Pokud vaši blízcí touží právě po tom, kupte jim Jurský park: Zánik říše. Vy si můžete dopřát třeba grog a Churchilla. Z nových filmů vybrala za kulturní rubriku Jana Podskalská.

Traktor dojel na vrchol v hardrockové extralize
14. 12. 2018
Plní velké sály kulturních domů po celé republice, patří už k hlavním kapelám na prestižních festivalech, v roce 2017 se umístili v první osmičce soutěže Český Slavík.

Pod hradem se zpívalo i tančilo
13. 12. 2018
V Brumově-Bylnici se zpívalo na náměstí u stromečku pod brumovským hradem.

Krajská galerie hostí výstavu děl Milana Knížáka
12. 12. 2018
Výstava prostřednictvím obrazů, objektů a dokumentů akcí představí stěžejní aspekty autora Milana Knížáka. Expozici mezinárodně uznávané umělecké osobnosti a člena světové avantgardní skupiny FLUXUS bude hostit Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Za tvrdý divadelní oříšek přišlo ocenění
6. 12. 2018
V hlavní roli stáří a Alzheimerova choroba. Novinka repertoáru zlínského divadla bude soutěžit na prestižním festivalu.

Známá zlínská návrhářka Šárka Šišková má novou lásku. Jmenuje se A co láska?
18. 11. 2018
Šárka Šišková, zlínská akademická malířka a návrhářka, je pozitivní energií nabitá umělkyně, která má rozhodně spoustu důvodů k úsměvu. Jako jedna z mála návrhářek se prosadila v New Yorku.

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet naplánovali společný koncert
15. 11. 2018
Vystoupení tří hudebních stálic tuzemské scény, a to Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintetu, se uskuteční 29. března 2019 v Prostějově, v tamním Společenském domě od 19.00, a 30. března 2019 od 19.30 ve zlínském Kongresovém centru.

Upokojenkyně: Hra plná důvtipu a nadsázky
12. 10. 2018
V domově důchodců žijí Anna a Marie, dvě seniorky obývající společný pokoj. Vytržením ze světa televizních seriálů, křížovek a pravidelných dávek léků jsou pro ně třicetiminutové návštěvy nejbližších.

OBRAZEM: Legální řádění sprejerů. Podívejte se
11. 10. 2018
Děti, spreje a graffiti na autech. Zní to jako začátek příběhu o vandalech. V úterý ale sprrejeři zdobili auta a vůbec nikoho tím nerozčílili.

Krásky nejen 50+ předváděly modely na podzim a zimu
27. 09. 2018
Módní kolekce, které v úterý na 4. ročníku unikátní módní přehlídky 50+ předváděly modelky ve Zlíně, byly určeny především dámám vyššího věku. Modely pro podzim a zimu vytvořily Miroslava Szórádová z Red Brick Design Shopu, Markéta Kunstová z Ateliéru Zebra a studenti Střední školy oděvní a služeb Vizovice. 

Výpěstky výtvarníka Zdeňka Tománka vystaví na zámku
5. 09. 2018
Expozici svých plastik s názvem Výpěstky, představí ve čtvrtek 6. září v prvním patře zlínského zámku v Galerii Václava Chada akademický sochař a pedagog Zdeněk Tománek z Uherského Hradiště.

Svátek dechovek a folkloru. Přijíždí stovky umělců
30. 08. 2018
Příznivci dechovky a folkloru, pozor. Do Zlína a okolních obcí míří mezinárodní festival FEDO. I letos se sjede osm zahraničních a sedmnáct tuzemských dechových orchestrů a folklorních souborů, aby divákům ve Zlíně, Otrokovicích, Vizovicích, Fryštáku a Luhačovicích potěšily oči i uši.

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó
20. 08. 2018
Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku
23. 07. 2018
O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

VIDEO: Masters, to je 24 tisíc spokojených metalistů. Podívejte se
16. 07. 2018
Spokojenost na všech stranách, žádné větší problémy. Takový byl letošní, v pořadí už 16. ročník největší rockmetalové události v České republice Masters of Rock ve Vizovicích. Ujít si jej nenechalo na 24 tisíc fanoušků z 38 zemí světa. 

VIDEO: V bílých šatech si Masters užívala coby Samara
15. 07. 2018
Vesměs samí metalisté či rockeři oděni do černé. Mezi nimi se v krásných bílých šatech a černých teniskách na nohou sympatická černovláska Iveta Svobodová z Ústecka nad Orlicí vyjímala.

OBRAZEM: Tanja potěšila fanoušky na Masters of Rock
14. 07. 2018
Druhý den na festivalu Masters of Rock vystoupila také Tanja se skupinou. Zpěvačka své posluchače nadchla. „Těší mě, že jste si nás přišli poslechnout i v tomto obědovém čase,“ usmála se na fanoušky. 

Vizovice praskají ve švech. Masters of Rock odstartovala kapela Diolegacy
12. 07. 2018
Černá téměř všude, kam se podíváš. Městem už zdálky otřásá tvrdá metalová a rocková hudba. Pětitisícové Vizovice jsou už bezmála od středy městem více než pětinásobně větším, ve čtvrtek tam totiž začal jeden z největších hudebních festivalů v zemi – Masters of Rock.

Výstava oslaví 20 let existence Klubu H+Z
4. 07. 2018
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo výstavu k 20. výročí založení Klubu H+Z, který se význačně zasloužil o zpracování fondů inženýrů Hanzelky a Zikmunda a dalších našich cestovatelů. Představeny budou některé méně známé fondy z Archivu H+Z včetně kolekce fotografií cestovatele a hudebního skladatele Eduarda Ingriše a také současné projekty klubu.

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa
2. 07. 2018
Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

Malí velcí detektivové se točí ve Zlíně. Rozplétají případy
27. 06. 2018
Třináctidílný česko-slovenský seriál s názvem Malí velcí detektivové se od června do září natáčí ve Zlíně. Pojednává o pašování zvířat a skupince dětí, která se tyto téměř detektivní případy snaží rozplétat.

Kumštýře v Kloboukách ohodnotili návštěvníci
26. 06. 2018
Se sochou Hraběnka letos zabodoval na Valašském kumštování ve Valašských Kloboukách řezbář Martin Cigánek. Lidé dali jeho dílu 155 z celkových 278 hlasů. 

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí
24. 06. 2018
Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski
22. 06. 2018
Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

Holešovská regata poosmé. Oblíbená akce dnes začíná
22. 06. 2018
Letos se koná poosmé, během uplynulých ročníků si ale stihla vydobýt pověst největšího rodinného festivalu nejen ve Zlínském kraji. Holešovská regata v pátek 22. června po roce opět vyplouvá v tamní zámecké zahradě a lidé se mohou těšit na řadu hudebních hvězd a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

Extrémní závod na památku kolegy prověřil zdatnost hasičů
18. 06. 2018
„Pojď! Ještě 20 metrů a je to! Dáš to!“ Hlas valašskomeziříčského profesionálního hasiče Davida Tvrdoně se nese na 23. ročníku Memoriálu Františka Fraita. Závod pořádaný pro hasiče z celé republiky v náročném terénu okolí obce Provodov na Zlínsku prověří při soutěžích jejich síly.

Senioři to rozjeli na zlínském náměstí. Podívejte se
18. 06. 2018
"Umíme žít naplno,“ vzkázali opět po roce minulý týden ve Zlíně senioři ze Zlínska. Na tamním náměstí Míru se totiž už podeváté konala akce nazvaná I senioři umí žít naplno. A že měli co předvést: zpívali i sportovali.

Dětské folklorní soubory roztančily Lázeňské náměstí v Luhačovicích
17. 06. 2018
Ačkoliv město Kunovice spolu s občanským sdružením Kunovjan nesou už čtvrt století domovské právo významného mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto, jeho ochutnávku si mohli v sobotu dopoledne užívat rekreanti a lázeňští hosté na Lázeňském náměstí v Luhačovicích.

Odpočítáváme dny: Holešovská Regata se blíží
12. 06. 2018
ROZHOVOR/ - Za vším stojí na počátku šest lidí a rozpočet v řádech milionů. Později se přidají další pomocníci. A nakonec to nejdůležitější: téměř sto padesát účinkujících.

Talentovaná dívenka zazářila i v celostátním kole soutěže „Zpěváček 2018“
9. 06. 2018
Porota rozhodla: její hlas patří k nejlepším v republice. Dostala se mezi desítku top zpěváků lidové písně v celostátním kole. Vyhlásili ji v poslední trojici.

Herečka a malířka Iva Hüttnerová: Malování je moje druhá rovnocenná profese
9. 06. 2018
Zlín - Svou první klapku namalovala před dvaceti lety. Podle slov známé herečky a malířky to zjistila z unikátní publikace „20 Salon filmových klapek 1998 2017 Zlín“. Zlín miluje a dobře baťovské město zná. Když před lety točila pořad Domácí štěstí, jeden celý díl Zlínu věnovala. Blízká jejímu srdci je i přátelská atmosféra zlínského festivalu, na který se ráda vrací. „Letos jsem přijela opět jako výtvarnice,“ řekla Iva Hüttnerová, která namalovala pro 58. ročník Zlín Film Festivalu svou 15. klapku.

Stojí za pozornost: obrazy plné radosti a zářivých barev
7. 06. 2018
K výtvarnému umění tíhla odmalička. Markéta Evjáková původem ze Vsetína jedenáct let navštěvovala základní uměleckou školu, různé výtvarné kroužky a účastnila se různých výtvarných soutěží.

Zlín Film Festival představil premiéru videoklipu k filmu Úsměvy smutných mužů
6. 06. 2018
„Popíjení je naší tradicí. Pití a dokonce i pobyt v léčebně přináší hodně komických situací, bohužel to taky špatně končí,“ říká k tématu filmu jeho režisér Dan Svátek.

Hanzlík: Střevíček jen na jednu nohu?
3. 06. 2018
„Z médií jsem se dočetl, že dostanu Zlatý střevíček. Dostanu ho jen na jednu nohu?“ pobavil přítomné Jaromír Hanzlík. Dostalo se mu vysvětlení, že Zlatý střevíček se nosí na rameni. „To je asi nějaká nová móda tady ve Zlíně,“ smál se.

Maroš Kramár: Říkali, skoč z mostu. Pod hladinou byla stará mostní konstrukce
1. 06. 2018
Na herce jsou prý kladeny vysoké nároky. „Na kaskadéry čekají sanitky, herci ty samé kousky mají udělat v rámci role,“ smál se herec Maroš Kramár.

Youtuber Luboš Kulíšek rozbouřil festivalovou halu
30. 05. 2018
Sotva 58. ročník zlínského filmového festivalu začal, už se ozývaly v Kongresovém centru radostné výkřiky dětí a teenagerů. V hlavním sále, kde byl festival zahájen, se totiž krátce předtím objevil youtuber Luboš Kulíšek. Mladík, který má statisíce sledujících na svých sociálních sítích, neztrácel úsměv ani nervy, když se k němu začaly děti sbíhat a natlačily jej ke stěně sálu. Naopak, ochotně si s nimi udělal selfíčka a rozdal podpisy.

Další hvězdy na chodníku slávy mají Ivana Andrlová a Maroš Kramár
29. 05. 2018
Česká herečka Ivana Andrlová a slovenský herec Maroš Kramár. To jsou další umělci, kteří mají od úterý svou hvězdu na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem. Právě odhalení dlaždic s hvězdami, které nesou jméno bývalých dětských filmových hvězd, je oblíbenou součástí zlínského filmového festivalu. Akci připravuje Nadační fond Kapka naděje a letos se konala již potřinácté.

Z Moravy na Metalfest v Plzni
29. 05. 2018
Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

Tyto dny patří dětem. Zlín ožil 58. ročníkem Zlín Film Festivalu
26. 05. 2018
Své filmy představí i velmi netradiční země, jako jsou Faerské ostrovy, Singapur, Venezuela nebo Chile.

Aňa Geislerová pro Deník: Buďte podivní, buďte podivuhodní
26. 05. 2018
ROZHOVOR/ Hrála v mnoha filmech, českých i zahraničních, dokonce i s krasavcem Antoniem Banderasem. Je českou módní ikonou a její deníková kniha P. S. byla okamžitě rozprodána. Úspěch ji jednoduše miluje. Letos je předsedkyní hlavní poroty mezinárodního Zlín Film Festivalu.

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?
25. 05. 2018
Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. 

Chcete být na titulní straně? Navštivte fotokoutek Deníku
24. 05. 2018
Kdo by netoužil po tom, objevit se na titulce? Během 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně může mít díky Deníku foto na obálce novin kdokoliv. Zdaleka nebude výsadou pouze filmových hvězd nebo VIP hostů, ale všech, kteří zavítají do našeho fotokoutku.

Zlínské reprezentantky Miss OK 2018 předvedou talent na závěrečném finále
24. 05. 2018
Na velkém finále soutěže Miss OK 2018 v zámeckém areálu Mikulov se představí celkem devět finalistek.

Se zlatem v hrdle zabojuje o zlato v Brně
23. 05. 2018
Julie Vajdáková ze Zlína uchvátila porotu v Rožnově p. Radhoštěm, když zazpívala s BROLNEM.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky
9. 05. 2018
Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

Zemřel vizovický rodák, hudební kouzelník František Jančík
5. 05. 2018
Ve věku 83 let zemřel autor, skladatel a pedagog pan František Jančík.

Hravá sezona: londýnský šlágr, testosteron a moskyti
5. 05. 2018
Být, či nebýt? ZaBít, či nezaBít? Bít, či nebít? Beat, či nebeat? Věřit, či nevěřit? Pohřbít, či nepohřbít? Žid, či nežid? Divadlo představilo novou sezonu. A máme se na co těšit. Sezona 2018/2019 bude hravá, zábavná a přemýšlivá.

Majáles studenti ve Zlíně oslaví i s kapelou Crazy Town
30. 04. 2018
Spoustu zábavy, dobrého jídla a hlavně kvalitní hudby nabídne letošní Majáles, který mají v krajském městě opět v režii studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Show ve Zlatém jablku uvede Mareš, bude i ohňostroj
30. 04. 2018
Akce s názvem Golden Night plná hvězd. To je exkluzivní večírek k oslavě 10. výročí obchodního centra Zlaté jablko, který vypukne v pátek 11. května ve 20 hodin.

Poslední dubnová noc patří na řadě míst regionu čarodějnicím
28. 04. 2018
Čarodějnické bludiště a mnoho další zábavy slibuje slet čarodějnic, který se koná v pondělí v Sazovicích. Začátek je v 16 hodin, na programu je i soutěž masek.

Soutěžili jste o lístky na nedělní fotbalový zápas Fastavu s Bohemians
27. 04. 2018
SOUTĚŽ UKONČENA/ Vyhrát jste mohli 3x2 lístky na sezení na nedělní fotbalový duel I. ligy mezi Fastavem Zlín a Bohemians 1905, který se hraje v neděli od 17 hodin na zlínské Letné.  

Vyhráli jste lístky na koncert SUPERTRAMP CLASSICS v podání skupiny Logicaltramp
26. 04. 2018
SOUTĚŽ UKONČENA/ Soutěžili jste o 3 x 2 lístky na koncert SUPERTRAMP CLASSICS v podání skupiny Logicaltramp! Koncert se odehraje v sobotu 28. dubna 2018 od 20 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.  

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění
24. 04. 2018
Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

OBRAZEM: Zlínský Škrpálek 2018
23. 04. 2018
Přehlídka MŠ 13. Zlínský Škrpálek se konal v Kongresovém centru ve Zlíně.

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete
17. 04. 2018
Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

Kdysi „tahali kočku za ocas“, teď si vezou zlato
15. 04. 2018
Desítky houslí, viol, bas, fléten nebo klarinetů, hned několik cimbálů. Cimbálové muziky ze všech koutů Zlínského kraje se včera sjely do Uherského Ostrohu předvést své umění.

Baťa by měl 142 let, připomnělo si Zlínsko
5. 04. 2018
Dvě velká města, jimž k rozmachu výrazně dopomohl Tomáš Baťa, si včera připomněla výročí jeho narození. 3. dubna by oslavil zakladatel obuvnického impéria 142 let.

Cimbálové muziky ze Zlínska se utkaly o prvenství
29. 03. 2018
Na Malé scéně si poměřily své síly a hned všech osm cimbálek postoupilo do krajského kola, které se koná 13. dubna v Uherském Ostrohu.

Dušek si zahraje zlínského radního, který se léčí ze závislosti
22. 03. 2018
Snímek Úsměvy smutných mužů s Jaroslavem Duškem v hlavní roli zamíří letos v květnu do kin. Natáčelo se i ve Zlíně a okolí. Dušek si dokonce ve filmu zahrál zlínského radního, diváci tedy uvidí záběry z radnice i Baťova mrakodrapu.

Salvator opět ocení statečné
21. 03. 2018
V malém sále Kongresového centra ve Zlíně budou udělovány ve středu od 18 hodin Ceny Salvator. Cena je poděkováním všem, kdo se svými činy zasloužili o záchranu života, zdraví či majetku. (ex)

OBRAZEM: Výstava Baťa - Zlín - Československo v Univerzitním centru ve Zlíně
14. 03. 2018
Historické snímky u příležitosti 100 let vzniku samostatného Československa jsou až do konce března k vidění v Univerzitním centru ve Zlíně. Vstup je volný.

Dymytry 2018: 15 let pod maskou
9. 03. 2018
Víte co to je psy-core? Pak jistě znáte českou kapelu Dymytry! A právě tato partička vyjíždí na jarní turné pod názvem „Dymytry 2018 – 15 let pod maskou“.

OBRAZEM: Fesival IQ Play. Pohrejte si chytře
5. 03. 2018
Vyzkoušet si hračky vzdělávacího charakteru, smyslové hračky, logické hry i stavebnice si mohou děti na dalším ročníku IQ Play. 

Festival rozzáří Vášáryová i Hanzlík. Děti pobaví barevné opice
3. 03. 2018
Největšími taháky očekávaného 58. ročníku Zlín Film Festivalu jsou bezesporu Magda Vášáryová a Jaroslav Hanzlík. Festival se váže ke 100. výročí založení republiky. Tematicky ho propojí československé filmy pro děti a mládež. Oslava výročí se promítne také do ocenění za mimořádný přínos ve filmové tvorbě.

Kam na zabijačkové hody? Do Zlína k zámku
2. 03. 2018
Milovníci tradičních zabijačkových specialit si v sobotu 3. března přijdou na nádvoří a v okolí zlínského zámku na své. Od 9 hodin tam KAFÉ ZÁMEK pořádá historicky první Zámeckou zabijačku. 

Výrobky ze slámy vidělo už tři a půl tisíce lidí
23. 02. 2018
Bohatou kolekci dekorativních ozdob a předmětů ze slámy mohou ještě do konce týdne obdivovat lidé v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Univerzita zve na výstavu Eva Jiřičná: schodiště
21. 02. 2018
Až do 29. března 2018 máte možnost zhlédnout výstavu Eva Jiřičná: schodiště, která probíhá v galerii v novém Vzdělávacím komplexu UTB, na Štefánikově ulici ve Zlíně.

Láska prochází Zlatým jablkem
15. 02. 2018
Romantické melodie za doprovodu piana, výklad karet nejen pro zamilované, exluzivní líčení rtů či vášnivé taneční vystoupení ve stylu apache. Tak to ve středu vypadalo ve zlínském obchodním a zábavním centru Zlaté jablko: při příležitosti svátku svatého Valentýna tam totiž připravili akci nazvanou Láska prochází Jablkem.

Radost v Poteči: takto se umí bavit
13. 02. 2018
Na fašankovou neděli 11.2.bylo zase po roce veselo v sále u Kollerů nebo probíhal dětský karneval. Tentokrát se nesl ve vodnickém duchu. Přišlo asi 80 krásných nápaditých masek.

Zlínský akordeonista Szabó vydává sólové CD. Pokřtí mu ho Šporcl
6. 02. 2018
ROZHOVOR / Jazz, francouzské skladby i argentinské tango. Směsici žánrů, kterou si zamiloval zlínský akordeonista Vojtech Szabó, nyní poprvé nabízí široké veřejnosti.V hudební branži však není rozhodně žádným nováčkem.

Zlínský akordeonista Szabó vydává sólové CD. Pokřtí mu ho Šporcl
6. 02. 2018
ROZHOVOR/ - Jazz, francouzské skladby i argentinské tango. Směsici žánrů, kterou si zamiloval zlínský akordeonista Vojtech Szabó, nyní poprvé nabízí široké veřejnosti.V hudební branži však není rozhodně žádným nováčkem.

Lešetínský fašank se nesl ve znamení zvířat. Zlákal tisíce lidí
3. 02. 2018
FOTO, VIDEO/ - Zvířata, zvířátka a zvěrstvo. Na takové téma letos vsadili pořadatelé v pořadí už devatenáctého ročníku Lešetínského fašanku, který se konal uplynulou sobotu ve Zlíně. A opět nezklamal. Průvod čítal zhruba padesátku masek.

Křehké drama přineslo nominace na Thálii pro Kateřinu Liďákovou
2. 02. 2018
Širší nominaci na prestižní Cenu Thálie 2017 pro Kateřinu Liďákovou přineslo křehké drama Blackbird, které uvádí Městské divadlo Zlín v režii Petra Michálka v šatně orchestru, komorním prostředí pro třicet diváků.

Splašené nůžky čeká 200. repríza
31. 01. 2018
„Tak já si přinesu svoji židli.“ I s takovými reakcemi diváků se setkávají pokladní Městského divadla Zlín, když na otázku, zda jsou ještě volná místa na Splašené nůžky, kroutí zamítavě hlavou. A trvá to už sedm let. Ve středu 31. ledna bude mít věčně vyprodaný divácký hit Splašené nůžky ve Studiu Z už dvoustou reprízu. To se ještě žádné inscenaci v historii MDZ nepodařilo.

Zatančete si na plese, život je přece dar
19. 01. 2018
Spolu pro dobrou věc. Spolu pro devět tisíc lidí. Už počtvrté se ve Zlíně uskuteční benefiční den Život je dar, díky kterému Nadační fond Život je dar – VITA DONUM EST v minulých třech letech podpořil Komplexní onkologické centrum Baťovy nemocnice částkou 891 598 korun.

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!
16. 01. 2018
Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně
10. 01. 2018
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

Novosvětskou budu vždy dirigovat do roztrhání těla
8. 01. 2018
ROZHOVOR/ Sedím sama v hledišti zlínského Kongresového centra a tají se mi dech. Sleduji totiž zkoušku Filharmonie Bohuslava Martinů s Leošem Svárovským, dirigentem, který se svým uměním patří mezi světovou špičku.

Tipy na Štěpánské akce na Zlínsku
23. 12. 2017
Tipy na Štěpánské akce na Zlínsku

Soutěž kapel ve Zlíně. Máte šanci se předvést!
22. 12. 2017
Máte kapelu, která by dokázala rozproudit davy, ale chybí vám příležitosti se zviditelnit a prorazit?

Románoví vlci zlínského spisovatele Antonína Bajaji ožijí už v sobotu
16. 12. 2017
Divadelní adaptaci oceňovaného románu Zvlčení zlínského spisovatele Antonína Bajaji uvede 16. 12. v 19.00 pod názvem Zvlčení (Prolnutí) ve Velkém sále Městské divadlo Zlín. Na scénáři autor spolupracoval s režisérem Dodem Gombárem.

I nejmenší generace miluje lidovou píseň
13. 12. 2017
Maryjánek, Lukovjánek, Kašavjánek, Vínek, Fryštáček, Mladá Kašava dětské folklorní soubory pracující pod hlavičkou Valašského souboru Kašava na druhou adventní neděli dokázaly vytvořit kouzelnou atmosféru Vánoc. Tóny písní se nesly po strop nacpaným sálem Malé scény ve Zlíně. Děti rozezpívaly a roztančily divadelní prkna, hrála cimbálová muzika Valášek s primášem Michalem Hešem.

Klečůvka: „Sejdou se bezvadní lidé,“ těší se na punč na akci s Deníkem
12. 12. 2017
Asi 10 litrů horkého punče pro dospělé a čaj pro děti navaří ve zlínské části Klečůvka na akci Česko zpívá koledy s Deníkem. To se koná už ve středu od 18 hodin.

Gospelové Vánoce poprvé v evangelickém kostele
12. 12. 2017
Po roce opět přichází krásný čas Vánoc a s ním i tradiční GOSPELOVÉ VÁNOCE, které již od roku 2003 pořádá agentura Pragokoncert. Vůbec poprvé přijedou do České republiky DONNELL ELLY & UNITED VOICES (USA) a slibují úžasný kulturní zážitek. Gospelové Vánoce se ve Zlíně konají tento čtvrtek a vůbec poprvé se tento jedinečný koncert uskuteční v evangelickém kostele.

Přidají se už posedmé
12. 12. 2017
Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní zítra na náměstí 3. května v Otrokovicích. Do 7. ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát město zapojí.

Na Zlínsko se ráda vracím, svěřila se Bára Basiková
11. 12. 2017
„Pro naše studenty byla spolupráce s paní Basikovou ohromně motivující,“ radovala se ředitelka Základní umělecké školy Zlín Martina Hniličková po Adventním koncertě, na kterém si s žáky ZUŠ zazpívala slavná zpěvačka Bára Basiková.

Na zpívání koled v Rudimově uvaří na 20 litrů punče
8. 12. 2017
Ještě než vyrazí Veronika Francová z Rudimova na Česko zpívá koledy s Deníkem v její obci, čeká ji vaření. Konkrétně příprava několika litrů punče.

Koledy si v Sidonii zazpívají česko-slovensky. Žijí na hranici
7. 12. 2017
Tak trochu zahraniční nádech získá Česko zpívá koledy s Deníkem v Sidonii. Obyvatelstvo ve zmíněné osadě, která je součástí města Brumov-Bylnice, se totiž nachází v těsném sousedství česko-slovenské hranice.

Otrokovice si zazpívají i svou vlastní koledu
6. 12. 2017
Drobné dárky, chutné občerstvení, ale hlavně příjemná atmosféra. Nejen to bude provázet letošní už 7. ročník tradiční akce Česko zpívá koledy s Deníkem na Zlínsku.

Na zpívání koled s Deníkem si nachystají šest plechů buchet
6. 12. 2017
O náplň úterního večera 12. prosince má učitelka Kateřina Čížková ze zlínské Základní školy Okružní jasno: bude doma péct buchtu. A to hned několik plechů. Další den si na nich totiž pochutnají nejen děti z její školy, které budou zpívat na tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem.

Marek Pochylý o Slováckém létě: Nejlepší věci jsou zadarmo, ale…
5. 12. 2017
ROZHOVOR/ - Už desetkrát vždy na začátku prázdnin rozhýbalo a roztančilo Uherské Hradiště Slovácké léto; festival, který je svým pojetím ojedinělý minimálně v rámci České republiky.

VIDEO: Smrťáka zahřála i slivovice. Valašský jarmek navštívily tisíce lidí
3. 12. 2017
Doslova hlava na hlavě, desítky čertů budící svými maskami respekt, andělé, Mikuláši a do toho všeho vůně od svařeného vína, horkého punče, přes sladké frgály, smažené brambůrky až po lákavě vypadající bramboráky či zabíjačku.

Na zimním Masters of Rock pařilo na 2500 lidí
3. 12. 2017
Černé oblečení, dlouhovlasí nadšenci a jedna hudební pecka za druhou. Ani letošní zimní Masters of Rock ve Zlíně nezklamal. Rockovo-metalového festivalu si v tamní hale Euronics užívalo na dva a půl tisíce lidí.

Na Baltaci koncertuje virtuos Hudeček
2. 12. 2017
Houslový virtuos Václav Hudeček chystá předvánoční koncert ve Zlíně. Milovníci vážné hudby jsou zváni ve středu 6. prosince od 19 hodin do hotelu Baltaci Atrium.

Naše muzikálová hvězda: Alice Konečná jako Sibyla
2. 12. 2017
Na začátku byla trocha štěstí, následovalo enormní úsilí, jistá míra rizika a nakonec úspěch. Takto lze charakterizovat cestu do hlavní role Sibyly, kterou ve stejnojmenném muzikálu ztvárňuje Alice Konečná. „Původní představitelka otěhotněla. Dostala jsem tak šanci.

Sloni i tapíři zazáří
1. 12. 2017
Světelná výzdoba v Zoo. Vánoce 3. 12. přivítá zlínská zoo. Slavnostně rozsvítí vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzáří se také světelná vánoční výzdoba areálu zoo.

Zlín ožije metalem. Hlavní hvězdou Masters jsou legendární bratři Cavalerovi
1. 12. 2017
Hvězdami a legendami nabitý ročník Zimního Masters of Rock se blíží! Spousty nadupaných kapel v jeden den uslyší fanoušci rocku a metalu už zítra ve zlínské hale Euronics. Hlavní hvězdou XII. ročníku jsou legendární bratři Cavalerovi, kteří přehrají celé nejslavnější album Roots a představí nové album.

Hudební lahůdka: trojkoncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintet
29. 11. 2017
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu nového roku. Trojkoncert tří tuzemských hudebních veličin se uskuteční  7.4.2018 ve zlínském Kongresovém centru, v 28. dubna ve Společenském domě v Prostějově.

Na Filmfest zavítá i Jana Kirschner
29. 11. 2017
„Jedeme už na plné pecky,“ hlásí pořadatelé 58. Zlín Film Festivalu. Ten se uskuteční příští rok od 25. května do 2. června a opět nabídne bohatý filmový a doprovodný program.

Josef Lada. Není nic vánočnějšího
28. 11. 2017
Nalaďte se na Vánoce. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pro veřejnost připravila výstavku dokumentů ke 130. výročí narození českého malíře, ilustrátora a spisovatele, od jehož úmrtí letos uplyne 60 let.

Snad vás moje písničky zahřejí, plánuje zpěvačka Alice Konečná
28. 11. 2017
 „Vánoce pro mě znamenají hodně. Naprosto si odpočinu, užívám si  s rodinou, přáteli, ale hlavně s mými dětmi. Jsou to svátky, na které se těším nejvíc z celého roku. Je to pro mě čas k zamyšlení a rekapitulaci všeho, co bylo a taky co mě i čeká,“ říká známá česká zpěvačka Alice Konečná. Právě ta svými písněmi potěší všechny, kteří přijdou ve Zlíně na akci Česko zpívá koledy.  

Václav Neckář a Bacily v doprovodu čtyřkvarteta míří do Zlína
28. 11. 2017
Pár dní po Novém roce nás čeká ve zlínském kulturním svatostánku velká hudební událost. Na pondělí 15.ledna 2018 si pro Vás agentura Pragokoncert připravila jedinečný a exkluzivní hudební zážitek. Do Kongresového centra totiž zavítá charismatický muzikant a vynikající herec Václav Neckář. Vystoupí se svou skupinou Bacily za doprovodu smyčcového kvarteta.

Na Regatu přijedou Chinaski, Lenny, David Koller i Mig 21
21. 11. 2017
Na Holešovské Regatě zahrají Chinaski, Lenny, David Koller s kapelou i Mig 21. Hlavní hvězdy zveřejnili včera pořadatelé rodinného festivalu. Návštěvníci se mohou těšit také na legendární B.S.P. tedy trio Baláž, Střihavka, Pavlíček, Polemic, Mirai, Milana Peroutku s kapelou Perutě a mnoho dalších.

Soukromý Salvador Dalí na prsou
20. 11. 2017
Zajímavá atrakce doprovází výstavu Salvadora Dalího, která až do 14. ledna trvá ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Mach a Šebestová vyprodali Sokolovnu v Lípě
18. 11. 2017
VIDEO / FOTO / Jednoznačný úspěch a chválu. To sklidili členové Ochotnického souboru Lípa v sobotu v podvečer v tamní Sokolovně: bylo tam beznadějně vyprodáno. 

Zdeněk Julina o roli Andreje Babiše: Když se rozčílí, má velmi osobitou dikci
18. 11. 2017
ROZHOVOR / V pondělí 20. listopadu 2017 bude od 19 hodin do kin po celé ČR v přímém přenosu z Městského divadla Zlín vysílán druhý díl populárního ovčáčkovského kabaretu. Nese tentokrát název Ovčáček miláček a pomalu, ale jistě začíná kráčet ve šlépějích svého staršího bratříčka. Jedné z rolí představující zřejmě budoucího premiéra Andreje Babiše se ujal Zdeněk Julina.

VIDEO: Kabát i jeho fanoušci to ve Zlíně pořádně rozjeli
11. 11. 2017
FOTOGALERIE / Kdoví jestli…… Kapela Kabát nepřehodnotí, zda ve Zlíně nebude vystupovat častěji. V sobotu v rámci své podzimní koncertní šňůry, sem totiž přijela po téměř deseti letech.

Zlínské divadlo slaví!
11. 11. 2017
Městské divadlo Zlín (MDZ) oslaví 50 let budovy MDZ. „Spočítali jsme, že v ten den vejde (od 11. 11. 1967) do Velkého sálu divák s pořadovým číslem 9 099 999!“ uvedla pro Deník mluvčí Městského divadla Zlín Veronika Jurčová. Gratulujeme! 

Ve Zlíně poprvé slavnostně otevřeli svatomartinské víno. Přihlížel svatý Martin
11. 11. 2017
FOTO, VIDEO/ Na bílém koni a v doprovodu své družiny Martínků, přijel krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na zlínské náměstí Míru svatý Martin

Kam o víkendu? Institut bude plný nejrůznějších stavebnic
10. 11. 2017
Dvoudenní Festival stavebnic se uskuteční o víkendu od 11. do 12. listopadu ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. Letos akci čeká dvakrát větší prostor než v minulých ročnících. Na místě budou k vidění tradiční i méně obvyklé stavebnice z nejrůznějších materiálů.

Medový den ve Štítné: skleněný úl si lidé prohlíželi bez rizika štípanců
10. 11. 2017
Čtrnáctý ročník akce se těšil velkému zájmu návštěvníků. Ochutnat mohli desítky druhů medu i domácí slivovice.

Město ve městě. Mezi stavby století řadí architekti i sídliště
10. 11. 2017
Největší zlínské sídliště Jižní Svahy obývá více než 20 tisíc lidí. Tolik obyvatel nemají Otrokovice, Uherský Brod, Holešov ani Rožnov pod Radhoštěm.

Kapela Kabát se po letech vrací za zlínskými fandy
10. 11. 2017
Kapela Kabát nevystupovala ve Zlíně téměř deset let, nyní se tento dlouholetý půst chystá zlínským fanouškům vynahradit koncertem, o kterém bude řeč ještě hodně dlouho. Letošní hokejová extraliga přesunuje kvůli kapele zápasy, vždyť Kabát vyprodává hokejové haly po celé republice. Jejich koncertní podzimní šňůra začala před měsícem 11. října v Chomutově a končí 28 listopadu v O2 Areně v Praze. 

Ebenové se vracejí do Zlína
6. 11. 2017
Často bývají označováníiza nejzvláštnější skupinu v historii české populární hudby. Může to být jejich nezařaditelností do hudebního stylu.

EPICA na turné, staví se i ve Zlíně
31. 10. 2017
Po neuvěřitelně úspěšném turné s Powerwolf si symfonická EPICA krátce odpočinula a zase vyráží na další turné. The Ultimate Principle nevynechá zastávku ani u nás.

„Jsou životní momenty, kdy nastane čas uzavřít kapitolu,“ říká Udo Dirkschneider
30. 10. 2017
Od doby, kdy rockový veterán Udo Dirkschneider opustil skupinu ACCEPT, hrává vždy na svých koncertech s U.D.O. jejich největší hity. Před časem se však rozhodl, že s tím nadobro skoncuje a kapitolu ACCEPT úplně uzavře.

Legendární Olympic míří do Prostějova
24. 10. 2017
Už jednadvacátého listopadu rocková kapela Olympic zahraje prostějovskému publiku. V tamním Společenském domě představí od devatenácti hodin svou nejnovější desku. Nebudou chybět ani hity, které znějí českými rádii už desítky let. 

Vypsaná Fixa s turné Tady to někde je se představí také fandům ve Zlíně
24. 10. 2017
Oblíbená česká kapela Vypsaná Fixa hrající pop-punk vznikla v roce 1994 v Pardubicích. Je proslulá svými surrealistickými texty, jejichž autorem je frontman skupiny Michal Mareda zvaný „Mardi“.

Oprava varhan ve zlínském evangelickém kostele je dokončena
14. 10. 2017
Koncert při příležitosti dokončení opravy tamních varhan se uskuteční v neděli 15.10. v 16 hodin ve zlínském evangelickém kostele na Štefánikově ulici. Vstup na koncert je zdarma.

Oprava varhan ve zlínském evangelickém kostele je dokončena
14. 10. 2017
Koncert při příležitosti dokončení opravy tamních varhan se uskuteční v neděli 15.10. v 16 hodin ve zlínském evangelickém kostele na Štefánikově ulici. Vstup na koncert je zdarma.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Fenomén Igráček. Existuje už dokonce i Zátopek nebo Baťa
13. 10. 2017
Vzpomínáte? Měli jste doma četníka nebo sestřičku? Zavzpomínat si na oblíbenou dětskou hračku 90. let můžete ve Zlíně. Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK bude o současnosti, vývoji i historii výroby této hračky. V obchodním domě 13 začíná 20. října, potrvá do 20. listopadu.

Fenomén Igráček. Existuje už dokonce i Zátopek nebo Baťa
13. 10. 2017
Vzpomínáte? Měli jste doma četníka nebo sestřičku? Zavzpomínat si na oblíbenou dětskou hračku 90. let můžete ve Zlíně. Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK bude o současnosti, vývoji i historii výroby této hračky. V obchodním domě 13 začíná 20. října, potrvá do 20. listopadu.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse
13. 10. 2017
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse
13. 10. 2017
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Lázně, smrt a Luhačovice: krev i komedie
12. 10. 2017
FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Prosincový večer. Mrzne, až to praští. Kouzelná atmosféra lázeňského města. Noční wellness s drinkem na přivítanou.. Všichni návštěvníci jsou v županech, není tedy na první pohled patrné, kdo je kdo. Ale není to jedno? Hosté popíjejí šampaňské, touží po odpočinku. Prohřívají si svá unavená těla, snaží se zapomenout na starosti všedního dne…

Lázně, smrt a Luhačovice: krev i komedie
12. 10. 2017
FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Prosincový večer. Mrzne, až to praští. Kouzelná atmosféra lázeňského města. Noční wellness s drinkem na přivítanou.. Všichni návštěvníci jsou v županech, není tedy na první pohled patrné, kdo je kdo. Ale není to jedno? Hosté popíjejí šampaňské, touží po odpočinku. Prohřívají si svá unavená těla, snaží se zapomenout na starosti všedního dne…

Fanoušci Regaty, těšte se! Chystáme výjimečné koncerty
11. 10. 2017
ROZHOVOR/ - Prší. Zamračené nebe dočerna sedí nízko nad domy a padají z něj řetězy vody. Spěchám, jen třicet minut mi zbývá do začátku domluvené schůzky. Snažím se odvést dítě do školky. "Obuj se," překonávám se říkat mírně.

Fanoušci Regaty, těšte se! Chystáme výjimečné koncerty
11. 10. 2017
ROZHOVOR/ - Prší. Zamračené nebe dočerna sedí nízko nad domy a padají z něj řetězy vody. Spěchám, jen třicet minut mi zbývá do začátku domluvené schůzky. Snažím se odvést dítě do školky. "Obuj se," překonávám se říkat mírně.

Vše si drží „staré struktury“, které se toho nechtějí vzdát
4. 10. 2017
ROZHOVOR/ I když původně pochází z Prahy, přesto se doma cítí ve Zlíně, kam se s ním kvůli jeho astma přestěhovali rodiče. Měl štěstí, začal chodit do školky ve Žlutavě, kde celé třídě vévodil klavír.

Vše si drží „staré struktury“, které se toho nechtějí vzdát
4. 10. 2017
ROZHOVOR/ I když původně pochází z Prahy, přesto se doma cítí ve Zlíně, kam se s ním kvůli jeho astma přestěhovali rodiče. Měl štěstí, začal chodit do školky ve Žlutavě, kde celé třídě vévodil klavír.

Nesl jsem místo kytky telecí kližku, vzpomíná Honza Řezníček na začátky v Ulici
30. 09. 2017
„Tak jestlipak ho poznám,“ říkám si v duchu sama pro sebe, když se blížím k jedné zlínské cukrárně, kde se mám potkat s hercem Honzou Řezníčkem. Sedmadvacetiletý pražský sympaťák se asi před rokem objevil v roli mladého řezníka Pavlíka Pelce v oblíbeném nekonečném televizním seriálu Ulice.

Nesl jsem místo kytky telecí kližku, vzpomíná Honza Řezníček na začátky v Ulici
30. 09. 2017
„Tak jestlipak ho poznám,“ říkám si v duchu sama pro sebe, když se blížím k jedné zlínské cukrárně, kde se mám potkat s hercem Honzou Řezníčkem. Sedmadvacetiletý pražský sympaťák se asi před rokem objevil v roli mladého řezníka Pavlíka Pelce v oblíbeném nekonečném televizním seriálu Ulice.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Holešovská výstava nabízí stylově stovku grafik
23. 09. 2017
Už jen do konce září bude v prostorách holešovského zámku k vidění výstava nazvaná 100 let Hollaru. Nabízí díla stovky předních českých grafiků, mezi nimiž nechybějí třeba Emil Filla, Max Švabinský, František Tichý, Kamil Lhoták, František Kupka, Oldřich Kulhánek a další.

Holešovská výstava nabízí stylově stovku grafik
23. 09. 2017
Už jen do konce září bude v prostorách holešovského zámku k vidění výstava nazvaná 100 let Hollaru. Nabízí díla stovky předních českých grafiků, mezi nimiž nechybějí třeba Emil Filla, Max Švabinský, František Tichý, Kamil Lhoták, František Kupka, Oldřich Kulhánek a další.

Zločin, trest a metanol. Příběh hamižnosti
23. 09. 2017
„Uběhlo přesně pět let ode dne, kdy zemřeli první lidé a do celostátní prohibice zbývaly necelé dva týdny. Až diváci film uvidí, dozvědí se, proč a jak se toto vše stalo,“ říká o námětu nového filmu Metanol autorka scénáře Lenka Szántó. Dramaturg Matěj Podzimek ji doplňuje: „Díky filmu zjistíme, jak málo víme o tom, co si tak dobře pamatujeme.“

Zločin, trest a metanol. Příběh hamižnosti
23. 09. 2017
„Uběhlo přesně pět let ode dne, kdy zemřeli první lidé a do celostátní prohibice zbývaly necelé dva týdny. Až diváci film uvidí, dozvědí se, proč a jak se toto vše stalo,“ říká o námětu nového filmu Metanol autorka scénáře Lenka Szántó. Dramaturg Matěj Podzimek ji doplňuje: „Díky filmu zjistíme, jak málo víme o tom, co si tak dobře pamatujeme.“

Městské divadlo zahájí novou sezonu Idiotem
22. 09. 2017
Městské divadlo Zlín uvede novou sezonu adaptací hry Dostojevského Idiot. 23. září v 19.00 se pod vedením ruského režiséra Alexandera Minajeva v křehkém příběhu plného dramatických zvratů a živoucích postav představí v hlavní roli Marek Příkazký, absolutní vítěz divácké ankety Aplaus 2017.

Městské divadlo zahájí novou sezonu Idiotem
22. 09. 2017
Městské divadlo Zlín uvede novou sezonu adaptací hry Dostojevského Idiot. 23. září v 19.00 se pod vedením ruského režiséra Alexandera Minajeva v křehkém příběhu plného dramatických zvratů a živoucích postav představí v hlavní roli Marek Příkazký, absolutní vítěz divácké ankety Aplaus 2017.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy
22. 09. 2017
Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy
22. 09. 2017
Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

Šéfdirigent filharmonie VOJTĚCH SPURNÝ: ,,Neodcházím na vlastní žádost"
21. 09. 2017
Koncem srpna ukončila na vlastní žádost své působení ve Filharmonii Bohuslava Martinů dramaturgyně Jindra Keferová, po ukončení sezony 2017/2018 odchází i šéfdirigent Vojtěch Spurný. Ten však oproti Keferové neodchází ze své vůle. Nahradí ho dirigent Tomáš Brauner.

Šéfdirigent filharmonie VOJTĚCH SPURNÝ: ,,Neodcházím na vlastní žádost"
21. 09. 2017
Koncem srpna ukončila na vlastní žádost své působení ve Filharmonii Bohuslava Martinů dramaturgyně Jindra Keferová, po ukončení sezony 2017/2018 odchází i šéfdirigent Vojtěch Spurný. Ten však oproti Keferové neodchází ze své vůle. Nahradí ho dirigent Tomáš Brauner.

Sezonu filharmonie zahájí Javier Perianes
20. 09. 2017
„V nové sezoně chceme přinášet nejen radost a potěšení z krásné hudby, ale chceme také jako každoročně pomáhat potřebným,“ uvedl k zahájení 72. sezony zlínské filharmonie ředitel Josef Němý.

Sezonu filharmonie zahájí Javier Perianes
20. 09. 2017
„V nové sezoně chceme přinášet nejen radost a potěšení z krásné hudby, ale chceme také jako každoročně pomáhat potřebným,“ uvedl k zahájení 72. sezony zlínské filharmonie ředitel Josef Němý.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně
19. 09. 2017
Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně
19. 09. 2017
Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Screamers přiváží do Zlína derniéru show
14. 09. 2017
Pořad 20 LET S VÁMI představí ve Zlíně 22. září v Masters of Rock Café na Čepkově, začátek vystoupení je v 19 hodin.

Screamers přiváží do Zlína derniéru show
14. 09. 2017
Pořad 20 LET S VÁMI představí ve Zlíně 22. září v Masters of Rock Café na Čepkově, začátek vystoupení je v 19 hodin.

Divadlo zahájí novou sezonu nabitou skvosty
12. 09. 2017
Pestrá paleta velkých příběhů pro diváky a krásné role pro herce – taková bude 72. sezona v Městském divadle Zlín. Otevře se v sobotu 16. září slavnostním Galavečerem spojeným s vyhlášením diváckých cen Aplaus.

Divadlo zahájí novou sezonu nabitou skvosty
12. 09. 2017
Pestrá paleta velkých příběhů pro diváky a krásné role pro herce – taková bude 72. sezona v Městském divadle Zlín. Otevře se v sobotu 16. září slavnostním Galavečerem spojeným s vyhlášením diváckých cen Aplaus.

Fanděte našim třem kráskám
9. 09. 2017
Tři dívky ze Zlínského kraje, které lidé uvidí ve finále soutěže krásy Česká Miss 2017, prozrazují svůj příběh čtenářům Deníku. Trojice začínajících modelek se podobné soutěže účastní poprvé, své šance na výhru však zvyšují pečlivou přípravou. Dvanáct finalistek poměří své síly už 23. září v Brně. (mas, mik)

Fanděte našim třem kráskám
9. 09. 2017
Tři dívky ze Zlínského kraje, které lidé uvidí ve finále soutěže krásy Česká Miss 2017, prozrazují svůj příběh čtenářům Deníku. Trojice začínajících modelek se podobné soutěže účastní poprvé, své šance na výhru však zvyšují pečlivou přípravou. Dvanáct finalistek poměří své síly už 23. září v Brně. (mas, mik)

Na výstavu malíře a sochaře Oty Janečka zve nová galerie Artrium
8. 09. 2017
Průřez tvorbou jednoho z nejvýzna-mnějších českých malířů, grafiků, ilustrátorů a sochařů Oty Janečka představuje od 8. září do 16. října nová zlínská galerie Artrium. Veřejnosti nabízí sedmdesát exponátů od bronzových soch, přes kresby, grafiky až po malbu. Mezi obrazy jsou i dva unikátní velkoformátové oleje, které v Česku nikdy vystaveny nebyly.

Na výstavu malíře a sochaře Oty Janečka zve nová galerie Artrium
8. 09. 2017
Průřez tvorbou jednoho z nejvýzna-mnějších českých malířů, grafiků, ilustrátorů a sochařů Oty Janečka představuje od 8. září do 16. října nová zlínská galerie Artrium. Veřejnosti nabízí sedmdesát exponátů od bronzových soch, přes kresby, grafiky až po malbu. Mezi obrazy jsou i dva unikátní velkoformátové oleje, které v Česku nikdy vystaveny nebyly.

Sazovický kostel možná proslaví obec i kraj
8. 09. 2017
Nový kostel svatého Václava v Sazovicích. To je letošní želízko v ohni za Zlínský kraj v nominacích na letošní Českou cenu za architekturu (ČCA). Povědomí o něm už sahá i za hranice České republiky.

Ve zlínském muzeu bude k vidění křehké umění Františka Zusky
7. 09. 2017
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro návštěvníky výstavu dekorativních ozdob a předmětů ze slámy známého zlínského tvůrce Františka Zusky. 

Ve Zlíně se připravuje další ročník Minifestivalu filmů o životě
7. 09. 2017
I letos se ve Zlíně uskuteční oblíbený letní minifestival s venkovní projekcí tří inspirativních filmů. V pátek se mohou diváci těšit na oskarový snímek Lion, v sobotu na českou komedii o rodinných vztazích Teorie tygra a v neděli na nový snímek o dominikánech s názvem Psi Páně aneb Sněz ten film.

Městské divadlo Zlín zve na hvězdně obsazené komedie
5. 09. 2017
Stanislav Zindulka, Linda Rybová, Roman Zach nebo Jan Dolanský – to jsou herecké osobnosti, které mohou diváci vidět na prknech Městského divadla Zlín hned zkraje nové 72. sezony.

„Ožil ve mně příběh.“ Taťána Havlíčková vystavila Zámek
5. 09. 2017
U příležitosti významného životního jubilea zlínské umělkyně Taťány Havlíčkové se v kulturním institutu Alternativa uskuteční výstava.

Atmosféra, dobré jídlo a pestré orientální kostýmy. To vše byl LešetínFest
3. 09. 2017
Hudba, pivo, udírna a pohodová atmosféra. Třetí ročník zlínského rodinného festivalu LešetínFest nabídl lidem bohatý program na sobotní odpoledne, a to se vstupným zcela zdarma. Festival zorganizoval spolek Lešetín Zlín, Hospůdka U Kovárny a hotel Baltaci.

Lucie Bílá už nyní připravuje pro Zlín velkolepou show
2. 09. 2017
Přestože do Vánoc zbývá ještě několik měsíců, Lucie Bílá připravuje už v těchto dnech pro návštěvníky svých koncertů velkolepý dárek. Výjimečnou show s názvem Bílé Vánoce II. Lucie Bílé budou moci zhlédnout příznivci této zpěvačky ve čtvrtek 21. prosince, kdy Lucie Bílá vystoupí ve Zlíně s kapelou Petra Maláska, Bílým pěveckým sborem a Moravskou filharmonií Olomouc.

Ovčáček miláček vyprodal zlínské divadlo
1. 09. 2017
Nekorektní kabaret Tingl tangl Ovčáček miláček včera vyprodal zlínské divadlo. Hradního mluvčího si znovu zahrál Marek Příkazký, Andreje Babiše Zdeněk Julina. Na place se objevily i dosud neokoukané postavy: Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Ivana Zemanová, Jiří Kajínek, Michaela Jílková nebo Michael Kocáb.

Bavit se budeme za každého počasí, překazit to může jen zemětřesení
31. 08. 2017
ROZHOVOR/ O posledním prázdninovém víkendu mohou lidé navštívit už třetí ročník festivalu LešetínFest. Pořadatelé letos nabídnou bohatý program pro děti i dospělé, a to zcela zdarma. „Festival by nám dokázalo překazit jedině zemětřesení nebo orkán,“ říká s úsměvem spoluorganizátorka Zuzana Baťová, která v rozhovoru přibližuje detaily letošního ročníku akce.

Divadelní cenu Aplaus letos získá pedagog Miroslav Urubek
25. 08. 2017
Cenu ředitele se principál Městského divadla Zlín Petr Michálek letos rozhodl udělit navýsost profesionálnímu pedagogovi Miroslavu Urubkovi, který je také nadšeným amatérským hercem a režisérem.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Filmovka zaslouží podporu od státu
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / "Není to festival jen pro salónní fajnšmekry, kteří se vznešeně baví o něčem, čemu ostatní vůbec nerozumí. Já sama nejsem filmový kritik, ale na Letní filmové škole mám pocit, že filmu rozumím. Skvěle se bavím. Kromě toho se tady člověk o kinematografii hodně dozví."

Václav Hudeček v Luhačovicích cvičí talenty
1. 08. 2017
 „Hraješ to moc tvrdě. Hraj to tak, jako bys hrál k tanci malé krásné průsvitné víle,“ radil v úterý houslový virtuos jednomu ze svých žáků.

Zdeněk Julina hraje biskupa, který dává rozkazy k likvidaci vesnic
29. 07. 2017
ROZHOVOR / Vrcholí veřejná internetová sbírka, jejíž výtěžek doplní rozpočet nezávislých tvůrců historického filmu Pláč svatého Šebestiána.

Protančená Zádveřická noc
23. 07. 2017
I když bylo v sobotu večer v Zádveřicích-Rakové zataženo, přesto tam zářily hvězdy. Konala se tam totiž už po jedenácté Zádveřická rocková noc pod hvězdami. V zádveřickém sportovním areálu to pěkně vřelo, prostor před pódiem byl zaplněný do posledního místečka.

Svatební šaty. I od Baťů. Podívejte se
22. 07. 2017
Desítky svatebních oděvů a doplňků z let 1800–2000, včetně dokonale věrné repliky šatů, které měla ve svůj svatební den budoucí manželka Tomáše Bati, mohou návštěvníci vidět na výstavě Zlínské nevěsty v Muzeu jihovýchodní Moravy.

Mezi nebem a ženou vyhrálo divadelní festival ve Vácu
18. 07. 2017
Nejnovější počin režiséra Doda Gombára v Městském divadle Zlín Mezi nebem a ženou sklidil úspěch na mezinárodním divadelním festivalu V4 v maďarském Vácu. Herci Marta Bačíková, Vojtěch Johaník a Pavel Vacek porotu svými výkony přesvědčili natolik, že inscenaci přidělila hlavní cenu.

Likér přišel ke stánku na Masters ochutnat i Okamura
18. 07. 2017
Každý návštěvník vizovického rockového festivalu Masters of Rock alespoň jednou prošel okolo stánku, kde jej prodejci lákali na ochutnávku bylinného likéru.

Na Masters jezdím už patnáct let, říká rockerka
17. 07. 2017
Hudební festival Masters of Rock má své věrné návštěvníky, kteří nevynechají jediný ročník. Mezi takové fanoušky patří například Martina Kurtinová z Lidečka, která na festival jezdí od jeho úplného začátku. „Metal poslouchám asi třicet let a na Masters jezdím už patnáct let,“ říká dlouhovlasá rockerka.

Tvrdý rock, černá, kam se podíváš a taky Jack Sparrow
17. 07. 2017
Člověk ani nemusí být rockovým fanouškem, a přesto si festival Masters of Rock ve Vizovicích může náramně užít. Ono to snad ani jinak nejde. Už samotný fakt, že vstupuji do pětadvacetitisícového nadšeného davu, mě naplňuje značnou dávkou adrenalinu, kterému prostě nelze nepodlehnout.

Padouši, kteří udělali dobrý skutek
17. 07. 2017
V davu před hlavním pódiem na festivalu Masters of Rock postávají dva mladíci s výrazně pomalovanými obličeji. Přestože se snaží tvářit napůl šíleně, umí poskytnout pomoc kdykoliv ji někdo potřebuje. Martin Šidlík a Josef Oprchal si na festivalu užili hudbu, poznali nové přátele a nejspíš i zachránili jeden život. 

Profesor matematiky si přijel užít Masters už podvanácté
16. 07. 2017
Stejně jako mnozí školáci, i jejich učitelé mají v létě prázdniny. Někteří se vydávají načerpat síly na dovolenou, jiní míří na Masters of Rock. Mezi takové návštěvníky festivalu patří například Tomáš Kačor, učitel matematiky a fyziky na gymnáziu. Své oblíbené kapely si přijel letos poslechnout už podvanácté. 

Na otrokovických slavnostech zazpívala i Naďa Urbánková
16. 07. 2017
Napínavé závody dračích lodí, dětská show známé české herečky a zpěvačky Světlany Nálepkové, hity zpěvačky Nadi Urbánkové s kapelou Bokomara, kvalitní dechovka, diskotéka či třeba letní kino.

Premiéru Bohemian Metal Rhapsody provázely technické problémy
15. 07. 2017
Nový hudební projekt Bohemian Metal Rhapsody zažil premiéru na vizovickém festivalu Masters of Rock, doprovázely jej však problémy s ozvučením. V metalovém muzikálu, jehož autorem je Radim Pařízek, lidé viděli například Lucii Bílou nebo Jana Toužimského z kapely Arakain a spoustu dalších osobností české hudební scény. Přes hodinu dlouhý koncert nabídl jak známé rockové hity, tak i zcela nové písně.  

Peníze na tetování dala raději za lístek na Masters
15. 07. 2017
Pro nezapomenutelný zážitek je občas potřeba něco obětovat. Mladá rockerka Nina Michalcová o tom ví své. Aby mohla potřetí na Masters of Rock, utratila za lístek peníze, které měla našetřené na tetování. 

Na Sabaton s filharmonií přijel fanoušek i z Prahy
14. 07. 2017
Čtvrteční koncert kapely Sabaton s Filharmonií Bohuslava Martinů byl velkým očekáváním festivalu Masters of Rock. Na nevšední vystoupení se přijel podívat také Daniel Staněk. Přestože má na sobě tričko kapely Slipknot, Švédové Sabaton pro něj byli pro tento rok na prvním místě. 

Sabaton se zlínskou filharmonií si získali publikum na Masters
14. 07. 2017
V chladném večerním vzduchu je cítit napětí, očekávání rockových fanoušků se s přibývajícími hodinami neustále stupňuje. Ať už mají na hrudi nápis kterékoliv kapely, všichni čekají na hlavní vystoupení večera. Švédové Sabaton spojili síly se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů a vzbudili tak zájem u nejednoho návštěvníka festivalu Masters of Rock.

Na Masters lidé uvidí i jeptišku na řetězu
13. 07. 2017
Mezi davem černých triček s nápisy kapel se prodírá dvojice, která jakoby vypadla z filmu. Lidé uhýbají a nadšeně si fotí Janu Kojeckou, oblečenou jako jeptišku, a jejího společníka Václava Vladyku. Jejich oblečení je rozhodně odlišné od všech ostatních. „Dá se říct, že jsme oblečení jako kráska a zvíře,“ smějí se.  

Master Of Rock 2017: Metalista, který vzdal vlasů pro dobrou věc
13. 07. 2017
Na Masters of Rock je už po páté, avšak na letošní ročník jen tak nezapomene. Jan Klanica si na festivalu nechal své po ramena dlouhé vlasy dobrovolně ostříhat. Jeho rozhodnutí má však vysvětlení, ostříhané vlasy poputují na výrobu paruk pro ženy a děti po nemoci.  

FOTO, VIDEO: Úvod Masters of Rock 2017 patřil Jarmile Šulákové
13. 07. 2017
A je to tady! Masters of Rock konečně ve čtvrtek začal a popatnácté přivítal ve vizovickém areálu R. Jelínka tisíce fanoušků metalové a rockové muziky.

Festival Letiště nabídne tuzemské i zahraniční kapely
13. 07. 2017
Čtvrtý ročník festivalu Letiště, který se odehrává v areálu aerodromu v Drahotuších, se poprvé ponese v klidnějším duchu. Dvoudenní program ve dnech 18. a 19. srpna se letos zaměří na Art # Party a nabídne tuzemská i zahraniční jména.

VIDEO: Sabaton jsou výborní pánové, chválí kapelu dirigent zlínské filharmonie
12. 07. 2017
Švédská kapela Sabaton, jeden z hlavních trháků letošního festivalu Masters of Rock, vystoupí netradičně se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Vybrané skladby společně zkoušeli ve zlínské hale Euronics ve středu, již dva dny před vystoupením na festivalu ve Vizovicích.

Už zítra! Těší se fanoušci na Masters
12. 07. 2017
Největší rockový a metalový festivalový svátek na Moravě, Masters of Rock (MoR), je po roce zase tady. Přesně v pravé poledne zahájí zítra místní kapela Fleret festival ve vizovickém areálu R. Jelínka.

Hudební odpoledne a večer ve Zlíně
12. 07. 2017
Až z USA přijel do Zlína dechový orchestr Mississippi River band a po něm vystoupí zlínský Avion Big Band. Zahrají dnes ( ve středu 12. 7. )na náměstí Míru. Akce začíná v 16 hodin.

Ve Zlíně začala výstava 50 let Trnkobraní
4. 07. 2017
Letos se ve Vizovicích uskuteční jubilejní 50. ročník Vizovického Trnkobraní. U této příležitosti vznikla nevšední putovní výstava, která připomíná všech 49 ročníků hudebního festivalu. Výstavu tvoří kovové stromy, které odkazují na švestkový sad. K vidění je v Centru Zlín od 3. do 31. července.

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?
30. 06. 2017
Právě dnes startuje v Uherském Hradišti už podesáté program sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. Koncerty českých a slovenských kapel na tamním Masarykově náměstí zdarma jsou už klasikou, stejně jako sportovní turnaje pro profesionály i amatéry, program pro děti či večer určený milovníkům folkloru.

Masters nabídne unikátní show. Lístky ale už neseženete
23. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Podle mnohých má Jiří Daron práci snů. Vždyť málokdo v Evropě se osobně i opakovaně setkal s hvězdami tvrdé muziky, jako je například Sabaton, Avantasia či Nightwish. Jen pro představu, tyto kapely mají miliony fanoušků po celém světě.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor
23. 06. 2017
Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Když nepomůže zdravotní pojišťovna, do boje s rakovinou se pustí i muzikanti
22. 06. 2017
Koncert bez vstupného, muzikanti bez nároku na honorář a občerstvení, z jehož každého prodaného kousku jde část na léčbu Olgy. Ta onemocněla rakovinou a její léčení pojišťovna v plné míře neproplatí. Martin Juřík ze spolku Art Zlín proto pro svou kamarádku zorganizoval veřejnou sbírku a první letní den i benefiční koncert Holky pro holky ve zlínském parku Komenského.

Dnes se v meziříčském zámku otvírají brány Folk – blues – beat festivalu
21. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Dnes se po pětatřicáté do Valašského Meziříčí vrací Valašský špalíček. Letos čtyřdenní přehlídka s podtitulem Folk - blues - beat festival 2017 nabízí osmatřicet kapel, speciálních sestav a sólistů na šestatřiceti koncertech, tři filmové projekce i noční diskotéku s projekcí dokumentárních snímků ve stylu 60s a 70s s názvem Get Back After Midnight.

Ve Zlíně uvidíte svatební úbor Marie Baťové z roku 1912
19. 06. 2017
Prostý kostýmek, obyčejný prstýnek a na oběd pečená husa. Svatební hostina v chudých rodinách probíhala skromně.

V kroji třeba tankuji i na benzínce. Jsem na folklor hrdý, říká hudebník
19. 06. 2017
FOTO, VIDEO/ „Moraváci o nás říkají, že nás nejde vypnout, protože hrajeme od pátku do neděle," říká Deníku šestačtyřicetiletý Miloš Bobáň z Terchové na Slovensku. V sobotu kolem poledne trávil nějaký čas ve fryštácké základní škole: právě tam totiž měli své zázemí účinkující letošního 6. Dětského folklorního festivalu Fryšták – Kašava.

Na sobotní Regatě lidé s Dykem zapomněli i na deštníky
18. 06. 2017
Zatímco první den letošní Holešovské Regaty přinesl fanouškům Katapult a Olympic, v sobotním harmonogramu svítila jména Janek Ledecký, Monkey Business, nebo Vojtěch Dyk. A přestože počasí festivalu úplně nepřálo, nakonec nám všem Regata dokázala, že plout se dá i na dešti.

V pátek nadchl Regatu Olympic, sobotní program slibuje Mandrage nebo Vojtu Dyka
16. 06. 2017
Sedmým ročníkem největšího rodinného festivalu v kraji, Holešovské Regaty, v pátek večer ožily zahrady tamního zámku. A přestože přes den bylo počasí víc než nevyzpytatelné, první festivalový den to nakonec nijak neohrozilo. Brány areálu se prvním návštěvníkům otevřely v pět hodin odpoledne a už o patnáct minut později se na hlavním podiu ukázala kapela Jazzbook.

Festival pro tisíce lidí? Víc než rok příprav a starosti nad bezpečností
15. 06. 2017
Největší rodinný festival ve Zlínském kraji Holešovská Regata startuje už v pátek 16. června večer, samotný festivalový víkend je ovšem jen třešničkou na pomyslném dortu příprav: organizátoři totiž na tom, aby si návštěvníci užili kvalitní zábavu, pracují prakticky celý rok.

Fryšták žije dva dny folklorem. Přijedou i Vlčnovjané
15. 06. 2017
Dvoudenním folklorním festivalem ožije v pátek a sobotu Fryšták. Město s necelými čtyřmi tisíci obyvateli letos totiž hostí v pořadí už šestý ročník Dětského folklorního festivalu Fryšták – Kašava.

Pořadatelé hlásí: Letošní Masters of Rock je vyprodán!
15. 06. 2017
Metaloví a rockoví fandové nezklamali ani letos. Ve Vizovicích bude opět v létě narváno.

LeHáro v parku nebyla nuda
12. 06. 2017
Sluníčko, azurová obloha, letní atmosféra, městský park plný lidí a spousta různorodých aktivit. Tak by se dala shrnout událost LeHáro v parku, kterou pořádala zlínská nezisková organizace Kamarád – Nenuda z.s. Centrum, známé především pro svůj přínos v oblasti rodinného života, se zaměřuje i na práci s mládeží a mezinárodní projekty mobility mládeže.

Úžasné návrhy oděvů s nádechem exotiky můžete vidět ve Zlíně.
9. 06. 2017
Originální a velmi novátorské předměty si můžete prohlédnout ve zlínské Alternativě, kde probíhá výstava bakalářských a diplomových prací studentů ateliérů Grafický design a Design obuvi s názvem "EXIT 2017".

Regata omezí dopravu v Holešově a nabídne nevšední zážitky
9. 06. 2017
Polojasno, 28 stupňů a v noci dešťová přeháňka – takové počasí předpovídají meteorologové na třetí červnový víkend. Návštěvníci Holešovské Regaty by si tak měli zajistit zejména opalovací krém. Pod pódiem bude pořádně horko!

Přibydou kontejnery, kraj chce ještě více třídit odpad
8. 06. 2017
I letos bude kraj pokračovat v projektech podporujících třídění a zajištění dalšího využití komunálního odpadu v obcích a také zpětný sběr vyřazených elektrospotřebičů a přístrojů. Ty by měly přispět k tomu, aby se zvyšoval podíl vytříděného odpadu.

Simona Mrázová: Jsem ve svém uměleckém životě vděčná za vše
3. 06. 2017
ROZHOVOR/ - „Zlín je best ze všech měst," tak označila své rodné město osmadvacetiletá úspěšná operní pěvkyně Simona Mrázová. Nyní žije v Ostravě a stará se o svou roční holčičku. I když je v současnosti její hlavní role především být maminkou, přesto si ji v dubnu mohli diváci poslechnout například ve Slezském divadle Opavě.

Více kreativity, hravosti a aby festivalová atmosféra Zlín neopouštěla
2. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Plný opic je letošní zlínský filmový festival. Na svědomí to má výtvarník Petr Nikl, který dokonce vytvořil opičí písmo. Lidem doporučuje více spontánnosti. „Když se člověk příliš hlídá, vzniká křeč," uvedl v rozhovoru pro Deník.

Ve zlínské zoo pokřtili mladé lemury. Jmenují se Brad a Pitt
2. 06. 2017
FOTOGALERIE/ - Brad a Pitt. Tak se od čtvrtku 1. června oficiálně jmenují dva samečci lemura kata ve zlínské zoo. Kmotry malých lemurů se stali oblíbení herci – Dana Morávková a Honza Čenský. Slavnostního křtu se zúčastnili i další hosté zlínského dětského filmového festivalu – herec Roman Vojtek, moderátor Martin Hrdinka, „kouzelník" Jirka Hadaš – a také primátor Zlína Miroslav Adámek.

Den stromů na hradě Lukov nabídne i netopýří poradnu
1. 06. 2017
Stromolezení pro děti, lovecká lukostřelba, naučná stezka lesem i prohlídka hradu – to vše nabízí pořadatelé Dne stromů na hradě Lukově už tuto sobotu. Program začíná v deset hodin dopoledne.

Během natáčení se snažím být dětem co nejblíže
31. 05. 2017
ROZHOVOR/ - Na chodníku slávy přibyly v úterý dvě nové hvězdy. Jedna z nich je pro režiséra Karla Smyczka, který svoji kariéru zasvětil tvorbě filmů pro děti a mládež. Stál za oblíbenou pohádkou Lotrando a Zubejda, natočil seriál Bylo nás pět či filmovou komedii Sněženky a machři. Jeho posledním velkým projektem byl český fantasy seriál Špačkovi v síti času, s nímž spouštěl před čtyřmi lety své vysílání dětský kanál ČT:D. V čem je jiné natáčení s dětmi? A jak moc musí být režisér s nimi trpělivý? I na to Karel Smyczek odpověděl v rozhovoru pro Zlínský deník.

Handicapovaní ve Zlíně prokázali mimořádné kvality
31. 05. 2017
„Kolo je jednou z nejlepších rehabilitačních pomůcek," shodují se fyzioterapeuté. Díky kolu si vítr ve vlasech užívají také mnozí handicapovaní. „O nohu jsem přišel ve 14ti letech kvůli zranění a při návratu do běžného života mi velmi pomohlo kolo, které mi přinášelo fyzickou i psychickou vzpruhu," říká Tomáš Pouch, který se rozhodl pomáhat podobně postiženým a založil sdružení „Černí koně".

„Práce maskota je hodně drsná," říkají Bob a Bobek
31. 05. 2017
Na jednu stranu rozdávají radost dětem, na tu druhou se doslova škvaří ve vlastním potu. Zatímco ostatní s rostoucími venkovními teplotami odhazují svršky, šestnáctiletý Jakub Vořechovský a devatenáctiletý Alexander Mahdal na sebe v těchto dnech dobrovolně oblékají teplý zimní kožich. Dělají totiž maskoty Boba a Bobka na Zlín Film Festivalu.

Magdalena Kožená: Umění by mělo být součást běžného života, ne nadstavba
30. 05. 2017
ROZHOVOR/ - Neunikla pozornosti dětí, dospělých ani novinářů. Světoznámá operní pěvkyně byla hostem pátého dne Zlín Film Festivalu. Operní diva Magdalena Kožená přijela v úterý podpořit malé talenty ze základních uměleckých škol, které se zapojily do projektu Zuška? Zuška!

Celý Ovčáček čtveráček na YouTube!
30. 05. 2017
Úspěšně skončila jednání o právech k šíření záznamu nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček. Ode dneška si ho diváci mohou pustit na YouTube kanálu Městského divadla Zlín. Záznam pochází z únorové derniéry v pražských Bohnicích.

Před režií dal Daniel Bergman přednost záchraně životů
29. 05. 2017
ROZHOVOR/ - Když točil Daniel Bergman svůj první film, bylo mu teprve čtyřiadvacet let. Odmítl spolupráci se svým slavným otcem, režisérem Ingmarem Bergmanem.

Dražba klapek: vynesla téměř 2 miliony korun
29. 05. 2017
Doslova vzduchem, s troškou nadsázky, létaly v neděli v Kongresovém centru ve Zlíně desetitisíce korun: konala se tam totiž tradiční veřejná aukce 144 filmových klapek při příležitosti letošního 57. Zlín Film Festivalu. Slzy nad mnohdy velkými částkami nebyly na místě, kupující si totiž chtěli prostě udělat radost a hlavně podpořit umělce.

VIDEO: Stovky mažoretek bojovaly o postup v Otrokovicích
27. 05. 2017
Krásné kostýmy, obdivné pohledy či nadšené potlesky a úsměvy. Nejen to obklopuje malé slečny, dívky i dospělé ženy, když si na sebe obléknou kostýmy mažoretek. Málokdo ale tuší, že dělat mažoretku není zase tak jednoduchá záležitost, jak se zdá.

FOTO, VIDEO: Ze Zlína chtějí udělat francouzské Saint Tropez
26. 05. 2017
Znovuobjevení filmových ateliérů ve Zlíně, to bude podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jeden z hlavních kroků v kreativním programu kraje. 

Rodák z Vlachovic Thom Artway: Nesmírně si vážím dvou hudebních cen Anděl
26. 05. 2017
ROZHOVOR / Před osmi lety začínal jen tak s kytarou na ulici. Dnes je Thom Artway držitelem dvou hudebních cen Anděl. Letošní „Objev roku" a „Zpěvák roku" své hudbě věří a jak říká, stojí si za ní. „Pomáhají mi zkušenosti z hraní na ulici," svěřil se v rozhovoru pro Deník

Na Zlín Film Festival přijede Klára Issová, Karel Smyczek či Jiří Menzel
25. 05. 2017
Bezmála 350 filmových snímků pro děti a mládež, animovanou tvorbu, studentské filmy, ale také workshopy, divadelní představení, koncerty či výstavy a celou řadu další zábavy nabídne letošní více než týdenní 57. Zlín Film Festival. Startuje už v pátek a po celý týden bude možné ve Zlíně potkat na vlastní oči celou řadu celebrit.

Tomáš Klus v porotě Czechtalentu: Prožil jsem stejnou trému jako před deseti lety
21. 05. 2017
/ROZHOVOR/ Sobotní večer, který v Kongresovém centru ve Zlíně patřil pěvecké soutěži Czechtalent si užívaly stovky diváků. Vyhrála začínající zpěvačka z Prahy Eliška Rezková.

Za Cenou Salvatora je příběh. Petr Tichý, vítěz kategorie profesionál
20. 05. 2017
ROZHOVOR/ - Strážník městské policie ve Zlíně Petr Tichý měl volno. Jel ve voze s malým synem, který měl teplotu, když uviděl převrácené auto v poli. Neváhal ani minutu. Své vozidlo se spícím synem zaparkoval v poli a rozběhl se pomoci.

Za Cenou Salvatora je příběh. Nela Blažková, vítězka kategorie dětská cena
20. 05. 2017
ROZHOVOR/ - I když má Nela Blažková teprve devět let, přesto prokázala hrdinství a pomohla zachránit život své prababičce, které se v době Neliny návštěvy u ní přitížilo. Nela se v krizové situaci dokázala o nemocnou prababičku postarat. Ta byla později převezena do nemocnice s podezřením na cévní mozkovou příhodu. Když děvčátko zpozorovalo prababiččinu nevolnost, zavolalo své babičce a ta na místo přivolala záchranáře.

Rodinnou pouť do Provodova si děti užily
16. 05. 2017
Charita Svaté rodiny a Římskokatolická farnost Luhačovice pozvaly 8. května rodiny, ale i tříkrálové koledníčky, jejich asistenty a kamarády na pouť na Provodov-Maleniska. Poutníci z Luhačovic, Pozlovic i z okolních vesnic se setkali na Řetechově a společně putovali k poutnímu místu.

Kinematovlak opět okouzlil své dětské návštěvníky
16. 05. 2017
Slavnostní start jízdy speciálního vlaku, Kinematovlaku, přišly sledovat i děti ze zlínských mateřských a základních škol. Kinematovlak je v podstatě kino na kolejích, kde jsou promítány oblíbené dětské pohádky. Na zastávce Zlín-Střed tak mohli všichni přítomní obdivovat mašinky v růžových a modrých barvách.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Jiřím Žáčkem
16. 05. 2017
Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jako se osvědčil zákaz kouření v areálu? Nejen na to se můžete Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídat vám bude ve středu 24. května od 14 hodin. Dotazy můžete vkládat do připraveného formuláře již nyní.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Michalem Žáčkem
16. 05. 2017
Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jaká se chystají dopravní omezení? Nejen na to jste se mohli ptát Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídal vám ve středu 24. května od 14 hodin. 

Pištěk poodhalí slavná díla
16. 05. 2017
Tři oříšky pro Popelku, Marketa Lazarová, Postřižiny, Arabela, Návštěvníci, Amadeus, Valmont – jen malý výčet filmů a seriálů, které spojuje tvůrce jejich kostýmů, výtvarník Theodor Pištěk.

Legendární Alexandrovci na turné: „kluků" je sto dvacet
14. 05. 2017
VIDEO / Zimní stadion plný lidí tleskajících ve stoje, slzy dojetí a rozjásané obličeje. To je odměna Alexandrovovu souboru písní a tanců známým pod jménem Alexandrovci, který si ve čtvrtek večer svým dvouhodinovým koncertem získává srdce tisíce návštěvníků.

Zpěvák Kamil Střihavka: Pořád jsem duší nespoutaný rocker
11. 05. 2017
ROZHOVOR/ - Kamil Střihavka. Jedna z největších českých rockových star, které už třicet let patří pódia koncertních hal a divadel. Jeho nespoutaný hudební drajv zná každý. Přesto duše klidná a přívětivá, která se dokáže zanořit i do poloh naprosto komorních. Svou hudbu převlékne do akustického kabátku netradičních aranží a s kytarou vsedě vypráví její hluboké příběhy…

Co je současný obraz? Odpoví soubor výstav Nového salonu
10. 05. 2017
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve opět po třech letech všechny milovníky současného umění na soubor výstav v rámci Nového zlínského salonu.Zlín – Slavnostní zahájení souboru výstav Nového zlínského salonu se uskuteční dnes, 11. května, v 17 hodin v prvním podlaží budovy 14, kde budou otevřeny výstavy dvou významných umělců z nejstarší generace Jitky Svobodové a Mariána Mudrocha.

Zlínský festival pro děti bude letos rekordní i exotický
7. 05. 2017
Populární přehlídka filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival se letos uskuteční již posedmapadesáté. Festival uvede 326 snímků. Kromě zástupců z klasických filmových velmocí představí divákům filmy z netradičních zemí, jako jsou Burkina Faso, Kypr, Bahamy, Kostarika, Libanon, Palestina, Sýrie celkem ze 62 zemí světa.

Bublinový fotbal, dobré jídlo, pití i muzika. To byl letošní Majáles UTB
6. 05. 2017
Skvělá atmosféra, rozjásaní studenti, dobré jídlo, pití, muzika zlínský majáles se i tentokrát vydařil na výbornou. „V letošním průvodu byli žongléři i kluci na skákacích botách, které si pak mohli zájemci i vyzkoušet, ale hlavním lákadlem byla určitě Vypsaná fixa a slovenští Zoči Voči," sdělil za pořadatelskou Studentskou unii Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Patrik Dohnal.

Kdo bude osobností roku? Tady jsou nominovaní
5. 05. 2017
/ANKETA - HLASUJTE/ Devětadvacet jmen, devětadvacet osobností. Která z nich se letos ujme stejnojmenného titulu a kdo všechno skončí ve finálové desítce, se veřejnost dozví 15. května v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.

V Brumově-Bylnici bude další místo sportovního vyžití, snad už v létě
30. 04. 2017
Nudit se v Brumově-Bylnici nikdo nemusí. Zejména ne sportovci. „V Brumově už lidé využívají víceúčelové hřiště a nyní chceme podobné vybudovat v areálu současného zastaralého sportoviště v Bylnici," vysvětlilo vedení města.

FOTO, VIDEO: V Rožnově se předvedlo třináct dětských valašských souborů
29. 04. 2017
Regionální přehlídka dětských valašských souborů se konala poslední dubnovou sobotu v Janíkově stodole v rožnovském Dřevěném městečku.

FOTO: Noc na Karlštejně míří na scénu
28. 04. 2017
„Poplach, na hradě je ženská!" Kdo by neznal zápletku Vrchlického dramatu, které mistrovsky pozvedla hudba Karla Svobody na piedestal české muzikálové produkce? Trůní na něm už více než čtyřicet let písně Karla Svobody už za tu dobu zlidověly a herecké i pěvecké výkony Waldemara Matušky, Jaromíra Hanzlíka nebo Jany Brejchové se zdají nepřekonatelné.

Reportérku už hrát nechci, ale tu mrtvolu, o které se mluví, bych brala
27. 04. 2017
/ROZHOVOR/ Letošní XXIV. ročník festivalu Febiofest zakončí svoji pouť 28. dubna v 19.30 ve zlínském kině Golden Apple Cinema projekcí amerického snímku Ženy 20. století. Večera se zúčastní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, večerem bude provázet Jolana Voldánová. Ta v rozhovoru pro Deník přiznala, že má k filmu blízko a řadí se i k velkým filmovým fanynkám. „Ano, tisíckrát ano," usmála se Jolana Voldánová.

Holešovská Regata letos slibuje opět přehlídku hvězd
27. 04. 2017
Už za necelé dva měsíce se v zahradách Zámku Holešov rozezní hudba a přítomní diváci si budou moci užít nejen ji, ale také jedinečné prostředí zámecké zahrady, nebo bohatý doprovodný program festivalu, tradičně připravený bezplatně pro malé i velké návštěvníky. Uskuteční se již 7. ročník největšího rodinného festivalu u nás Holešovská Regata, a to ve dnech 16. a 17. června 2017.

Tipy na víkend: Hanácký den v Kroměříži tentokrát pod střechou
21. 04. 2017
Původně se měl konat na Hanáckém náměstí, kvůli ohlášené nepřízni počasí a citelnému ochlazení ale čeká diváky i účinkující změna.

Tečku za Zlínským majálesem udělá Vypsaná fixa
14. 04. 2017
Univerzitní majáles bude i letos oslavou jara a dobré nálady. Uskuteční se v úterý 2. května v parku před Baťovou vilou, opět zadarmo. Kromě pestrého hudebního programu letos nabídne také bohatý doprovodný program zahrnující volbu krále či královny nebo sportovní aktivity. Organizátorem je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci se Studentskou unií UTB.

OBRAZEM: Děti z celého kraje tančily, zpívaly, bavily lidi
14. 04. 2017
Zlínský škrpálek, přehlídka mateřských škol z celého kraje, se letos konal podvanácté. Stovky dětí vystupovaly v pondělí v Kongresovém centru ve Zlíně, díle architektky Jiřičné.

Výtvarník Luděk Pavézka pro Deník: Pořád něco „kutám“ a kreslím
13. 04. 2017
„Jen neseďte, otáčejte se i za sluncem." Motto, které stálo za nápadem slunečních křesel. Jejich tvůrcem je známý designér a výtvarník Luděk Pavézka. Jeho lavičky a kompletní parkové mobiliáře jsou instalovány na vybraných místech v celé republice.V parcích, na dětských hřištích, ale i v soukromých zahradách.

Děti hodily Morenu do řeky Dřevnice.
13. 04. 2017
Děti ze zlínské školní družiny při ZŠ Komenského II, Zlín, Havlíčkovo nábřeží si užily netradiční odpoledne. Nejprve si společně v družině vyrobily Morenu a líto.

Hudba, jídlo a spousta rukodělných dárků. To je tradiční Velikonoční jarmark
12. 04. 2017
„Přišel jsem pro lázeňské oplatky a další dobroty pro vnoučata," svěřil se Karel Vyhloubil. Pro sebe si koupil šafrán. 

Nejlepší dechové orchestry ZUŠ se utkaly o celostátní finále
8. 04. 2017
Dechové orchestry ZUŠ Zdounky, ZUŠ Valašské Klobouky, ZUŠ Bystřice pod Hostýnem a Dechový orchestr mladých ZUŠ Morava Zlín. To je čtveřice nejlepších ze Zlínského kraje, kteří už mohou začít trénovat na květnové finále celostátní soutěže ZUŠ ve hře dechových orchestrů, které se má konat v Letovicích.

Výstava českých domů doputovala z Moskvy do Zlína
7. 04. 2017
Putovní výstava se po prezentaci v Moskvě, Budapešti či Londýně stěhuje do Zlína, kde byla v Galerii Václava Chada ve čtvrtek otevřena vernisáží. Přednáška Jana Jakuba Tesaře se chystá 4. května.

Festival Culturea představil Egypt
6. 04. 2017
Culturea každoročně představuje návštěvníkům z řad široké veřejnosti kulturu dvou odlišných zemí, přičemž v letošním roce se jedná o Řecko a Egypt. I letos Culturea získala čestnou záštitu obou velvyslanectví příslušných zemí.

Thom Artway z Vlachovic vyrazí na intimní tour po zahradách
6. 04. 2017
Thom Artway vyjede v květnu na Acoustic Garden Tour. Svému publiku se chce přiblížit o kousek blíž, a tak své koncerty zahraje na zahradách. Každé místo má svou jedinečnou atmosférua genius loci. Proč si Tomáš Maček, rodák z Vlachovic na Zlínsku, vybral zrovna zahrady?

Svatba včera a dnes. Senioři zvou do Tlumačova
5. 04. 2017
Jaký byl jejich velký den a jak na něj vzpomínají? Nakolik se liší novodobé svatby od svateb z 50. let? A co jim zůstalo? Na výstavu věnovanou svatbám zvou senioři z Tlumačova na Zlínsku do tamního Kulturního informačního střediska.

VIDEO: Mladí lidé zahráli muzikál o Kristově smrti. Složili jej sami
2. 04. 2017
„Chtěla bych mít taková vnoučata, aby byla také tak šikovná a já na ně byla hrdá," řekla Deníku dojatým hlasem Jiřina Ciroková z Malenovic, která si v sobotu odpoledne se stovkami dalších lidí připomněla na zlínském náměstí Míru biblické události, které se dnes pojí s velikonočními svátky.

Sedmnáct. Kniha o lidech, kteří na Zlínsku žijí a tvoří
26. 03. 2017
Zlín – Divadelní kritik Marcel Sladkowski se snaží udržet si míru nezávislosti. Frontman Fleretů Zdeněk Hrachový vzpomíná, jak chodil na pivo s Nohavicou, herec Rostislav Marek, jak se podepisoval dívkám na stehna. Novinku Jakuba Malovaného pokřtí 29. března v Dílně Zdeněk Hrachový, Stáňa Bartošík a Rostislav Marek.

Nebaví vás nakupovat? Doprovodnou show si lidé ve Zlatém jablku užili
24. 03. 2017
Jarní Night shopping v obchodním centru Zlaté jablko ve Zlíně již tradičně přilákal stovky lidí. Čekal na ně bohatý doprovodný program a navíc i přehlídka ženské krásy, která k jaru bezesporu patří. Návštěvníkům se tak v rámci programu nočního nakupování v srdci Zlína představily uchazečky o titul Miss Face Czech Republic.

Mít jen krásnou tvář nestačí. Vítězce Miss Face se otevřou dveře k modelingu
24. 03. 2017
Půvab a sympatie. To jsou triumfy v rukávu dívek, které se chtějí stát Miss Face Czech Republic. Ty, které uspějí v soutěži, mohou nejen reprezentovat naši republiku v lákavých a dalekých koutech světa, ale otevírají se jim i dveře do vysněného světa modelingu.

Nightshopping ve stylu Pomády s Davidem Gránským
24. 03. 2017
Zlín – Jarní nightshopping ve zlínském Zlatém jablku se dnes ponese v duchu muzikálu Pomáda a přivádí do Zlína celou plejádu muzikálových hvězd. Mezi nimi také dva držitele Ceny Thálie, herce pražského Divadla Kalich Jana Kříže a Romana Tomeše společně s tanečnicemi a zpěvačkami Markétou Procházkovou a Veronikou Prášil Gidovou.

Balená, nebo kohoutková? Poznáte to? A umíte s ní vůbec šetřit?
23. 03. 2017
Upozornit na skutečnost, že nedostatek vody je problém, který se týká i nás a který bychom neměli přehlížet, se pokusili zlínští vysokoškoláci při Světovém dni vody. Téma se pro mnohé z nich stalo zadáním semestrálních a dalších prací. Analyzují problematiku nedostatku vody nebo dokonce navrhují, jak situaci řešit. Výsledky prací budou k vidění na výstavě Voda pro všechny v rámci Zlin Design Week 2017 21.28. dubna. 

Festival plný opic bude veselý
23. 03. 2017
Opice, opičky a opičáci budou provázet návštěvníky letošního Zlín Film Festivalu. „Pojal jsem to celé opičím způsobem," vysvětlil výtvarník Petr Nikl. „Vytvořil jsem 200 opic, na kterých je postavena také znělka," doplnil. Z opičího písma vznikly také nápisy a některé texty.

Živý Zlín nelení. V parku ani na náměstí
18. 03. 2017
Velikonoce v parku, Přidejte se k nám a Putování za tajemným hradem. Tři atraktivní akce se uskuteční v dubnu v rámci projektu Živý Zlín. Garantem programu je opět divadlo ve spolupráci s městem.

Ortel míří do Slušovic. Ve střehu bude více policistů
10. 03. 2017
Region - Zřejmě jen zvýšený policejní dohled si vyžádá páteční koncert kapely Ortel ve Slušovicích na Zlínsku. Mezi části veřejnosti si získala kvůli některým svým hitům „nálepku" kontroverzní či xenofobní, proti jejímu vystoupení už leckdy odpůrci usilovali.

Malíř Tomáš Měšťánek vystavuje absurditu světa v Kroměříži
9. 03. 2017
Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

Casting na film o Marii Terezii si přišly zkusit tři stovky lidí
5. 03. 2017
Kroměříž – Přesně 283 lidí si v sobotu v sále Sokolského domu v Kroměříži přišlo vyzkoušet, jestli si nezahrají ve filmu. Přesněji řečeno v novém českém filmu o Marii Terezii, právě ten se totiž bude ve městě zanedlouho natáčet. Pražská produkce si pro casting na komparz vyhradila téměř celý den a spolupráci s místními si pochvalovala: pracuje se s nimi prý lépe, než třeba s obyvateli hlavního města.

IQ play: ráj plný her a stavebnic pro děti
3. 03. 2017
Zámek plný hraček. Celý měsíc březen patří ve Zlíně další ze série hravých festivalů, tentokrát pod názvem Festival IQ Play. Na akci jsou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her.

Fašank v Poteči: je tam veselo a mají se tam rádi
27. 02. 2017
Poteč - Na fašankovskou neděli bylo živo v Poteči v sále u Kollerů. Konal se zde totiž dětský karneval. „Přišlo přes 80 krásných a nápaditých masek.Každá maska se představila a dostala malou odměnu.Pak vystoupily děti z mateřské školy s pásmem Věci kolem nás.

Život je dar: až dva tisíce lidí se zapojily do benefiční akce
26. 02. 2017
Zlín – Zábavu s pomocí lidem, kteří bojují s onkologickým onemocněním, skloubili už potřetí ve Zlíně. Uplynulou sobotu se tam totiž konal benefiční den nazvaný Život je dar. Během něj byl připravený kulturní program na více než dvaceti místech krajského města určený všem generacím.

Dvojice hroznů zpestřila masopustní průvod v Machové
26. 02. 2017
Machová – Za ženy a chlast ubráníme vlast. Nejen touto hláškou připevněnou na uniformě pobavil v sobotu masopustní průvod lidi v Machové, do kterého se zapojila necelá čtyřicítka maškar.

VIDEO: V Tlumačově vodník ulovil na masopustu desítky dušiček
25. 02. 2017
Tlumačov – Medvěd, prasátko s řezníkem, vodník, čarodějnice, jeptiška, indiánka nebo i jarní králíček. Nejen takové masopustní maškary prošly v sobotu Tlumačovem. Přihlížejícím dětem zamávaly, projíždějící řidiče s úsměvem ve tvářích zastavovaly, se sousedy si dobrou štamprlí přiťukly.

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny
23. 02. 2017
Region - Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

Zlínské divadlo uvede gurmánskou komedii Blbec k večeři
23. 02. 2017
Zlín - Vtipné dialogy, inteligentní svěží humor a nečekané situace slibuje nová komedie Městského divadla Zlín Blbec k večeři. V režii Hany Mikoláškové bude mít premiéru 25. února v 19.00 ve Velkém sále.

VIDEO: Jsme jako na Titaniku, říkají adeptky na Českou Miss
21. 02. 2017
Luhačovice - Česká Miss by měla být především osobnost. A není snadné takovou najít. Zajímavých dívek je totiž spousta. Mnohé ale svůj šarm teprve hledají. Navíc jim do toho štěkají čivavy…

Ples UTB: spousta romantiky, nechyběly šansony
20. 02. 2017
Zlín - Atmosféra Elegantní Francie zavládla v pátek 17. 2. 2017 na 17. Reprezentačním plese Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Hosty přivítali rektor prof. Petr Sáha společně s PaedDr. Alenou Gajdůškovou, místopředsedkyní Správní rady UTB.

Apocalyptica zvedla Kongresové centrum ze sedadel
20. 02. 2017
Zlín - Dámy v lodičkách na vysokém podpatku i drsní chlapi s lebkami na mikině se potkali na nedělním koncertě ve zlínském Kongresovém centru. Netradiční koncert skupiny Apocalyptica přilákal různorodé obecenstvo.

OBRAZEM: Ve Slováckém divadle se pustili do přípravy Měsíce nad řekou
18. 02. 2017
Uherské Hradiště - Slávka Hlubinová, Vilík, Růžena Pavlátová - že jsou to jména, která lidem nic moc neříkají? A je to lepší, když se vysloví Měsíc nad řekou? Česká klasika Fráni Šrámka se už brzy objeví na jevišti Slováckého divadla. Začala ji připravovat režisérka Anna Petrželková.

Namaluj si rty a rozepni tři knoflíčky, radila mi Jarmila Šuláková
18. 02. 2017
Jedna k folkloru přičichla jako dítě a studovala ho na univerzitě, druhá si folklorní písně zamilovala až v dospělosti. Přesto jsou obě uznávané nejen na Moravě, odkud pocházejí. Byly velké kamarádky Zuzana Lapčíková a Jarmila Šuláková.

Zachránili život. Můžete zařídit, aby dostali cenu
16. 02. 2017
Zlín - Projekt Cena Salvator – Cena hejtmana Zlínského kraje startuje! Před několika dny začalo nominační období projektu, který oceňuje statečné občany. Během této doby může veřejnost nominovat někoho, o kom ví, že někomu zachránil život, zdraví nebo majetek.

Baví se a tvoří pro své blízké
14. 02. 2017
Zlín – S cílem udělat někomu blízkému radost, koho mají rády, začaly v pondělí děti týdenní jarní prázdniny ve zlínském Domě dětí a mládeže Astra (DDM Astra). Namísto vysedávání u televize, počítače, mobilních telefonů či tabletů vzaly do rukou vosk, žehličky, barvy a další věci, aby vytvořily například valentýnské masky.

Srdcový bál pobavil hosty, hlavně ale pomůže potřebným
12. 02. 2017
Zlín – Rozdávat radost a vystrojit moderní bál. I to bylo záměrem organizátorů sobotního prvního Srdcového bálu ve Zlíně. Akce navíc měla charitativní charakter. Výtěžek totiž poputuje do Uherského Brodu pro sedmiletého Matěje Gottwalda, malého chlapce, který kromě jiných nemocí trpí také těžkou vadou zraku a sluchu.

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně
11. 02. 2017
Zlínský kraj – Velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

Na Dětský karneval přišli i Chaplinovi
5. 02. 2017
Fryšták – Pán a paní Chaplinovi či traktorista se svým ručně vyrobeným traktorem vyloudili o víkendu ve Fryštáku nejeden úsměv na tváři: i do takových kostýmů se totiž převlékly děti na sobotním Dětském karnevalu, který se konal v tamním sále ZDV (Zemědělské družstvo vlastníků).

Kam o víkendu? Třeba na fašank, ples, koncert Hammerfall nebo do zoo
3. 02. 2017
Zlínský kraj - Nechte se inspirovat! Regionální deník přináší víkendové tipy. 

Vnučka pomohla archivem i vzpomínkami
3. 02. 2017
Zlín - Muž, který byl roky vnímán jako zrádce a kolaborant a očištěn až po šedesáti letech, momentálně plní zlínské divadlo a bude znovu plnit i knižní pulty.

Vezměte kostým, masku, číro a zapojte se do průvodu na Lešetínském fašanku
2. 02. 2017
Zlín /ROZHOVOR/ – Průvod masek, soutěž o tu nejlepší, ochutnávku fašankové domácí zabijačky, pochovávání basy a celou řadu další zábavy nabídne letošní 18. ročník oblíbeného Lešetínského fašanku. Koná se už tuto sobotu ve Zlíně od 10 hodin. Vloni si jej užívalo kolem dvou tisíc návštěvníků.

Zlínská herečka Jana Tomečková je nominovaná na Thálii
2. 02. 2017
Zlín - Širší nominaci na Cenu Thálie 2016 přinesla pichlavá rodinná tragikomedie Srpen v zemi indiánů dlouholeté herečce Městského divadla Zlín Janě Tomečkové. V roli těžce nemocné a na lécích závislé matky rodu Violet Westonové exceluje.

Dodo Gombár se vrací s inscenací Mezi nebem a ženou
26. 01. 2017
Region - Dvanáct měsíců v roce, dvanáct příběhů. Nová inscenace Mezi nebem a ženou, která v posledních týdnech vznikala v Městském divadle Zlín, připomíná kalendář příběhů o vztazích mezi muži a ženami. Do Zlína se s ní vrací někdejší umělecký šéf Dodo Gombár, režisér úspěšných inscenací Žítkovské bohyně, Baťa Tomáš, živý, Kabaret, Limonádový Joe nebo Šumař na střeše. „Text je poctou ženě, té vydařenější části božího díla," prozradil. Premiéra bude 28. ledna v 19.00 ve Studiu Z.

Srdcový bál láká na velkolepý program i valentýnský raut
25. 01. 2017
Zlín – Hudba v podobě tří kapel, jedinečná písečná animace, akrobatická show a atraktivní pole dance, fotokoutek nebo třeba velký valentýnský raut, to je jen stručný výčet toho, co čeká návštěvníky Srdcového bálu, který se uskuteční v sobotu 11. února v Kongresovém centru ve Zlíně.

Na 5. plese filharmonie zahrál Slováček, přijela i Polívková. Podívejte se
22. 01. 2017
Zlín – Dámy v oslnivých a třpytících se šatech, pánové v nažehlených oblecích. Z každého koutu zlínského Kongresového centra čiší příjemná atmosféra a dobrá nálada. Je sobota lehce před osmou hodinou večer a tamní velký sál je plný tanečníků, kteří si plnými doušky užívají 5. Ples Filharmonie Bohuslava Martinů ve spolupráci s Baltaci a. s.

Legendární Fleret po roce opět ve Zlíně
18. 01. 2017
Zlín - Vizovická kapela FLERET, která se řadí svým stylem mezi folk-rockovou scénu, přijede opět do Zlína. Řízní Valaši z Vizovic ve své historicky nejlepší sestavě a se Zuzanou Šulákovou to rozparádí v pátek 20. ledna od 20 hodin v klubu Masters of Rock Café ve Zlíně na Čepkově.

Heymoonshaker přivezou do Zlína směs beatboxu a blues
17. 01. 2017
Zlín – Britský tandem Andy BaLcon a Dave Crowe, který se skrývá za jménem Heymoonshaker, byl na letošním Rock for People jedním z největších překvapení. Jejich směs syrového blues a excelentního beatboxu, která je okořeněna také dubstepem a dalšími styly, fascinovala fanoušky i odborníky. V pátek 3. února si podmaní zlínský Fénix club.

Kam o víkendu? Na poprock, degustaci nebo plesy
13. 01. 2017
Zlínský kraj - Kam se vypravit během víkendu? I zasněžený kraj skýtá mnoho možností, kam vyrazit za zábavou. Nabídka je pestrá - vernisáže, koncerty i degustace. Podívejte se na tipy našich zpravodajů.

Na jevišti ožije kontroverzní Jan Antonín Baťa. Premiéra je zítra
13. 01. 2017
Zlín - Jan Antonín Baťa a jeho velké vize, s obrovskou dynamikou rozvíjené, ale nedokončené, pošlapané a umlčené, jsou tématem druhého pokračování baťovské trilogie, které pro své publikum pod vedením slovenského režiséra Patrika Lančariče připravili herci v Městském divadle Zlín. Premiéra je zítra v 19 hodin ve Velkém sále. V hlavní roli se představí Rostislav Marek.

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI
12. 01. 2017
Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

Městské divadlo Zlín hlásí návštěvnický rekord. Přišlo více než 130 tisíc diváků
11. 01. 2017
Zlín - Tak jsme se konečně dopočítali. Městské divadlo Zlín přivítalo v roce 2016 celkem 136 814 diváků, což je nový návštěvnický rekord. „Když jsem loni touto dobou vyhlašoval, že do zlínského divadla přišlo rekordních 125 553 diváků, ani ve snu mě nenapadlo, že toto číslo ještě může růst spíš jsem si říkal, kéž by se to podařilo udržet. Výsledek roku 2016 je z tohoto pohledu z říše snů," reagoval ředitel MDZ Petr Michálek.

Během natáčení šlo i o život: Vystresovaný kůň narazil s bryčkou do stromu
7. 01. 2017
Luhačovice – Záběry z regionu i řadu komparzistů, které možná znáte od vidění, slibuje seriál Četníci z Luhačovic. První díl uvádí Česká televize už dnes večer. Kromě Martina Donutila, Jiřího Langmajera nebo Aleny Mihulové v něm uvidíte coby lékaře zlínského herce Radoslava Šopíka.

I v husté mlze si ve Štípě zazpívala stovka lidí
31. 12. 2016
Zlín-Štípa – Závěr roku si ve Štípě vylepšili nejen sváteční mší, ale také zpíváním koled. Na „Silvestrovské koledování" přišlo více než 100 lidí. Letos se přitom konalo teprve potřetí. „Je super, že se podařilo takovouto akci zorganizovat, už jsem tady potřetí," míní Monika Blechová, kterou neodradila ani hustá mlha. „Sama nezpívám, ale ráda tancuji," prozradila.

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?
31. 12. 2016
Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?
29. 12. 2016
Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

Když zpívá celé náměstí, cítíte tu krásnou energii...
27. 12. 2016
Martinu Lerlovou - /ROZHOVOR/ byste v posledních dnech na zlínském náměstí Míru poznali poměrně snadno. Tedy pokud se pohybujete kolem pódia a všimnete si dámy v zimní bundě ve výrazných barvách. „Ano, jasně, chápu, to je super, to se povedlo… A to je trochu komplikace, ale vyřešíme… Na shledanou," povídá to telefonu, než zavěsí.

V Baltaci zkoušela filharmonie. Chystá se na turné do Německa
22. 12. 2016
Zlín – Netradiční příjemné zpestření pracovního dne zažili krátce před vánočními svátky, ve čtvrtek, ve zlínském Hotelu Baltaci Atrium: konala se tam totiž důležitá zkouška celé zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů.

FOTO, VIDEO: Andělská a sváteční atmosféra zavládla na zlínském náměstí Míru
19. 12. 2016
Zlín - Poslední adventní neděli bylo na zlínském náměstí Míru pořádně živo, veselo, krásně a andělsky. Přesvědčit se o tom mohly již od 15 hodin stovky lidí, kteří si atmosféru nedělního krásného náměstí v centru Zlína užívali do večerních hodin. Vždyť program se nesl v duchu poslední adventní neděle s názvem „Andělská neděle Naděje zrození" .

Společenský tanec se vrací do Otrokovic
19. 12. 2016
Otrokovice – „Smím prosit?" Přesně tato slova slyšeli všichni, kteří v neděli v Otrokovické Besedě měli po osmitýdenním tanečním kurzu své závěrečné taneční. Další dobrou zprávou je, že se do Otrokovic vrací tanec a taneční hodiny pro všechny generace.

Skvělý Václav Hudeček koncertoval na Baltaci
15. 12. 2016
Zlín - Už posedmé se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium ve uskutečnil Koncert Václava Hudečka. Společně s jedním z nejznámějších českých virtuosů vystoupil cembalista Martin Hroch.

V Otrokovicích trénovali na speciální koledě půl hodiny dopředu
14. 12. 2016
Otrokovice – Zhruba dvě stovky lidí si užívaly Česko zpívá koledy v Otrokovicích. „Užila jsem si to bezvadně, u nás ve městě je to vždycky pěkné," zhodnotila pro Deník Andrea Dohnalová.

Děvčice z Vonice zpívání koled s Deníkem nadchlo. „Rádi přijdeme i příští rok"
14. 12. 2016
Zlín – /ROZHOVOR/ Děvčice z Vonice letos poprvé stály na pódiu na zlínském náměstí Míru při příležitosti vánoční akce Česko zpívá koledy. A již se těší na další rok, aby si společně se stovkami lidí na náměstí, dětmi z hudební školy Yamaha, zpěvačkou Dashou a celou redakcí Zlínského deníku mohly společně zazpívat koledy, které rozezněly již po šesté celou republiku.

Restaurace budou na Štědrý den většinou zavřené
14. 12. 2016
Zlínský kraj - Restaurace ve Zlínském kraji budou na Štědrý den většinou zavřené. Hosty budou mít například hotelové restaurace, na skleničku si budou moci lidé zajít ve večerních hodinách do některých barů. Podle většiny oslovených majitelů a provozovatelů restaurací však lidí chodících do restaurací na Štědrý den v posledních letech ubývalo.

FOTO, VIDEO: „Nesem vám (zlínské) noviny..." Na Zlínsku se zpívaly koledy
14. 12. 2016
Zlín – náměstí Míru, Zlín – Okružní, Lipová. Zpěv je léčivý a ve Zlíně jsme se hromadně léčili z nejrůznějších neduhů. „Mám dneska špatný den, nic se mi nedaří, tak jsem si šel koupit punč a zapojil se do zpívání koled," svěřil se Dominik Vychodilík. „A hned je mi dobře," dodal vesele.

V Hrádku na Vlárské dráze razí speciální mince pro akci Česko zpívá koledy
14. 12. 2016
Slavičín, Hrádek na Vlárské dráze - Příjemné překvapení pro dětské i dospělé účastníky slibují pořadatelé Česko zpívá koledy ve spolupráci s regionálním Deníkem ve slavičínské místní části Hrádek na Vlárské dráze.

Koledy si zazpíváme s kapelou B. P. T., říká Irena Jančíková
14. 12. 2016
Vizovice - /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Potřetí, ale vlastně svým způsobem i poprvé si ve středu 14. prosince od 18 hodin společně zazpívají koledy ve Vizovicích na akci Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem. Podvakrát ji totiž podle tamní hlavní organizátorky Ireny Jančíkové z Domu kultury spojili se slavnostním rozsvěcením vánočního stromu, letos si ji poprvé na náměstí užijí jako samostatnou akci.

Česko zpívá koledy. Přijďte dnes večer i vy
14. 12. 2016
Zlínsko – Už jen několik málo hodin zbývá do okamžiku, kdy se celá Česká republika pomyslně spojí: konkrétně ve středu úderem 18. hodiny díky akci Česko zpívá koledy pořádané regionálním Deníkem. Na Zlínsku se šestice známých koled (Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí) ponese z více než desítky míst, samotný Zlín nevyjímaje.

Myšlenku uspořádat v Polichně zpívání jsem nosila v hlavě rok
13. 12. 2016
Polichno - Když se vloni Alžběta Chaloupková z Polichna byla podívat v Luhačovicích na Česko zpívá koledy, uzrál jí v hlavě plán: uspořádat za rok stejnou akci i u nich. Rok se s rokem sešel a v části obce čítající zhruba tři sta obyvatel se chystají na premiérový ročník stejnojmenné akce pořádané ve spolupráci s regionálním Deníkem.

Ve Spytihněvi doprovodí zpěváky houslisté či basista
13. 12. 2016
Spytihněv - Za tónů houslí či basy zazní pětice známých českých koled ve Spytihněvi. Do akce Česko zpívá koledy se tam obec zapojuje letos poprvé. „Bylo to takové aktuální hnutí mysli," usmívá se starosta Vít Tomaštík. Zpívání koled chtěli původně udělat po vlastní ose v maličko pozdějším termínu, to už ale mnozí řeší předvánoční shon. Nakonec se proto připojili k celorepublikové akci.

V Lipové přijdou ke kapličce děti, babičky i dědečkové
13. 12. 2016
Lipová - „Dědina se sejde, zazpívá si. Koledy se krásně nesou. Dobře jste to vymysleli," říká na adresu regionálního Deníku Luboš Frajt z Lipové.

U zpívání koled se v Rudimově příští týden zahřejí třeba svařákem či čajem
13. 12. 2016
Rudimov - Příjemnou rodinnou atmosféru slibuje akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem v Rudimově. I tam, v malé obci čítající zhruba jen 250 obyvatel, se ve středu 14. prosince úderem osmnácté hodiny rozezní známé české koledy z tamního výletiště. Pro děti na zahřátí připraví horký čaj, dospělákům svařák.

Moderátor Michal Mynář: Ve středu se rozezpíváme naší vlastní speciální koledou
13. 12. 2016
Otrokovice - /ROZHOVOR/ Už jen několik málo dní zbývá do chvíle, kdy se regiony opět po roce spojí a společně rozezní náměstí, návsi a jiná místa vánočními koledami v rámci akce Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem. Koná se ve středu 14. prosince od 18 hodin. Pětice známých koled Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko a Pásli ovce valaši se ponese také z náměstí v Otrokovicích.

Lidé v zimě ven moc nechodí. Mají příležitost popovídat si s jinými
13. 12. 2016
Bohuslavice nad Vláří - „Atmosféra je strašně krásná. Akce Česko zpívá koledy je před Vánocemi takovým zklidněním," říká Deníku Jarmila Machučová z Bohuslavic nad Vláří, kde se už do tradiční akce zapojí potřetí. Ona sama si nenechala ujít žádný z dosavadních ročníků v obci.

Děti ze zlínské ZŠ Okružní trénují koledy
13. 12. 2016
Zlín - Trošku oživit kulturní život na sídlišti Jižní Svahy. To si dala za cíl učitelka Kateřina Čížková ze Základní školy Okružní ve Zlíně, rozhodla se proto připojit sídliště k jejich prvnímu Česko zpívá koledy. Kromě šestice známých českých koled si zazpívají u tamní prodejny Albert také další dvě: V jeslích dítě spinká a Tichá noc.

Jakmile dozpíváme, rozsvítíme celé náměstí prskavkami, říká Františka Daňová
13. 12. 2016
Brumov-Bylnice - /ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY/ Zbývající dny do dalšího ročníku akce Česko zpívá koledy spolupořádané s regionálním Deníkem už odpočítávali v Brumově-Bylnici. Už zítra se na náměstí u radnice a stromečku lidé začnou scházet necelou hodinu před zahájením.

Náměstí ve Zlíně žije adventem. Nové stánky sklízí pochvalu i kritiku
12. 12. 2016
Zlín – Vánoční jarmark ve Zlíně naplno odstartoval 10. prosince. K původním čtyřiceti stánkům přibylo dalších 69 prodejců především řemeslných a rukodělných výrobků. Letos mají prodejci nové stánky.

10 oscarových hitů 2016
11. 12. 2016
Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

Energická Francouzka přivezla do Zlína muzikálovou šou
11. 12. 2016
Zlín – Famózní koncert s francouzským šarmem, originálními projekcemi a šansonovo-jazzovými rytmy si vychutnali návštěvníci zlínské haly Euronics. Fenomenální zpěvačka Zaz předvedla profesionální šou. Jediným šrámem bylo její tradiční zpoždění.

Tartuffe: Radovan Král v titulní roli nestárnoucí komedie
9. 12. 2016
Zlín - Radovan Král, vítěz divácké ankety Aplaus 2016 v kategorii nejlepší herec loňské sezony Městského divadla Zlín, se divákům představí coby pokrytec Tartuffe ve stejnojmenné nestárnoucí Moli?rově komedii v režii Pavla Kheka. Spolu s dalšími členy uměleckého souboru chystají premiéru na 10. prosince ve Velkém sále.

Skvosty z depozitáře ukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo
9. 12. 2016
Zlín - Na vysokou hodnotu, pestrost a rozsáhlost sbírek Krajské galerie výtvarného umění poukazuje nová výstava Sto plus jedno dílo. I přes realizaci stálé expozice totiž zůstávají nádherná díla z větší části uložena mimo dosah veřejnosti. Galerie nyní ukazuje vzácné kousky, které své zastoupení ve stálé expozici nenachází.

Muzeum představuje zdánlivě nesourodé kombinace světa hmyzu a drahokamů
7. 12. 2016
Region - Svět hmyzu a drahokamů představí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Výstava nazvaná Létající drahokamy začala ve čtvrtek a potrvá do 29. ledna příštího roku.

Valašský mikulášský jarmek opět nezklamal
4. 12. 2016
Valašské Klobouky – Tisíce lidí, hlava na hlavě, bezpočet stánků a do toho desítky čertů strašících nejen děti, ale i dospělé. Pětadvacátý ročník třídenního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách ani letos návštěvníky nezklamal. V sobotu se ve městě s pěti tisíci obyvateli počet lidí minimálně zdvojnásobuje. Vypadá to, jako kdyby se Valašské Klobouky staly na pár hodin středem světa.

Koupí obrazu uděláte radost sobě i potřebným dětem
29. 11. 2016
Zlín – Umělecké dílo může potěšit nejen obdivovatele a sběratele. Některá díla totiž umí i pomáhat. „V Kavárně Továrna už 30. listopadu připravujeme prodej obrazů, ze kterého veškeré utržené peníze dostanou chudé děti na Ukrajině," naznačila plány organizátorka Alžběta Koniorová z Otrokovic.

Anděl Páně po jedenácti letech
28. 11. 2016
První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

FOTO, VIDEO: Ve Zlíně rozsvítili vánoční strom. Sledovaly to tisícovky Zlíňanů
27. 11. 2016
Zlín – Deset, devět až tři, dva, jedna – a strom už svítí. Tisícovky lidí, které v neděli v podvečer zcela zaplnily zlínské náměstí Míru při rozsvěcení vánočního stromu zajásaly a střed Zlína zaplavila obrovská radost.

Zlínský jarmark - výběr z adventních akcí
25. 11. 2016
Zlín - Kulturní akce jsou připraveny pro všechny návštěvníky náměstí Míru ve Zlíně už od této neděle. Deník přináší vybrané tipy

Na Zlín Design Marketu letos přibude značek
21. 11. 2016
Zlín - Zájem o Zlín Design Market ze strany designérů a módních značek roste. Letos se mohou návštěvníci těšit na designéry z několika míst České republiky (Brno, Plzeň, Ostrava, Praha, Teplice aj.) i Slovenska. „Těší nás, že se můžeme podílet na podpoře začínajících, ale i zavedených značek," říkají organizátoři. Třetí ročník akce se koná příští víkend 26. a 27. listopadu na zlínském zámku.

Fanoušci sepisují petici, chtějí zrušit koncert křesťanské kapely
21. 11. 2016
Valašské Klobouky - Zrušení sobotních koncertů metalových kapel Root a Törr kvůli údajnému šíření satanismu rozdělilo obyvatele Valašských Klobouk na dva nesmiřitelné tábory.

Česká televize dnes odvysílá inscenaci Cena facky ze Slováckého divadla
19. 11. 2016
Uherské Hradiště - Česká televize připravila unikátní projekt s názvem Rok regionálních divadel, ve kterém zaznamenala nejlepší divadelní inscenace jednotlivých krajů. Zlínský kraj reprezentuje Slovácké divadlo s oceňovanou groteskou Cena facky aneb Gottwaldovy boty režiséra Břetislava Rychlíka.

Slza zaplnila Zlaté jablko. Na autogram čekali mnozí i tři hodiny
17. 11. 2016
Zlín /ROZHOVOR/ – Davy fanoušků čekali na duo Slza několik hodin ve zlínském Zlatém jablku. „Autogramiáda začne až za dvě hodiny, ale raději jsem přišla dřív," prozradila Edita Malcová, která zná Slzu tři roky.

Reflexy naposledy pokřtily své CD na Moravě
13. 11. 2016
Napajedla – Nadšené skandování, společný zpěv a hlavně výborná atmosféra plná energie. Tím se vyznačuje v sobotu večer dlouho očekávaná událost v Napajedlích: v sokolovně má někdy před půlnocí pokřtít své nové, v pořadí už jedenácté CD nazvané Proud mezi námi kapela Reflexy. Je to poslední, jedenáctý křest jejich nového nosiče na Moravě.

Česko bude opět zpívat společně koledy 14. prosince. Přidejte se
12. 11. 2016
Region – První svíce na adventním věnci se o uplynulé neděli rozzářila a z rádií se už tu a tam ozývají první koledy. Jejich čas ale ještě teprve přijde. V předpremiéře se rozezní ty nejznámější české koledy a vánoční písně ve středu 14. prosince v 18 hodin při tradiční akci Deníku – Česko zpívá koledy.

Slovenský režisér Juraj Jakubisko: Ve Zlíně vždy byla plejáda kamarádů a snů
12. 11. 2016
Zlín - /ROZHOVOR/ „Film bez diváků je mrtvý film," prozrazuje své motto v rozhovoru pro Deník osmasedmdesátiletý legendární slovenský filmový režisér Juraj Jakubisko.

Školu ve Fryštáku provoní Medové odpoledne
11. 11. 2016
Fryšták – Vůně medu se v sobotu odpoledne ponese z jídelny základní školy ve Fryštáku. Od 13 do 20 hodin se tam totiž koná Medové odpoledne. Součástí je malá včelařská výstava s živými včelami v proskleném úlku. „Akce je spojena s prodejem perníčků z kurzu medového pečiva, včelích produktů, medoviny a soutěží o nejchutnější med," láká do školy ředitel Libor Sovadina. Medové odpoledne pořádají členové fryštáckého svazu včelařů. (jk)

Reflexy pokřtí CD ve Francově Lhotě i Napajedlích
11. 11. 2016
Region - Od října na pultech v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. A již dnes jej skupina pokřtí na koncertu ve Francově Lhotě na Vsetínsku a o den později v Napajedlích na Zlínsku.

Ve Zlíně budou na festivalu k vidění stavebnice všech druhů
11. 11. 2016
Zlín - Dvoudenní festival stavebnic se od soboty do neděle koná ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. K vidění budou ty tradiční i méně obvyklé, lidé si mohou stavět z plastových kostiček Sluban, kovových součástek Merkuru, magnetických tyčinek Geomag, ale třeba i z dřevěných stavebnic zlínského výrobce Walachia. Novinkou budou dřevěné stavebnice Makura, Pony či stavebnice hradů.

Mysli Jinak nabízí setkání s originalitou
11. 11. 2016
Zlín - Pokud se rádi setkáváte s inspirativními lidmi a jejich originálními myšlenkami, uskuteční se právě pro vás ve Zlíně dvě besedy, na kterých zajímavé osobnosti potkáte. Pořádá je hnutí Mysli Jinak a výtěžek z nich poputuje na benefiční aktivity festivalu Slovácké léto v Uherském Hradišti.

Přijede Martin na bílém koni
11. 11. 2016
Zlín - Svátek svatého Martina z Tours připomene 11. listopadu ve Zlíně tradiční průvod Martínků. Již po šestnácté se o přípravu neobvyklé podoby průvodu postarala místní umělecká škola.

Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček přidává pro velký úspěch doma 6 repríz
11. 11. 2016
Zlín - Hlad veřejnosti po nekorektním kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín je stále obrovský. Divadelníci vyslyšeli volání zlínského publika a našli termíny pro dalších šest repríz 5. 12. ve 20.00, 11. 12. v 19.00, 13. 12. ve 14.30 a v 19.00 a 18. 12. v 17.00 a ve 20.00 ve Studiu Z. Zveřejnili je dnes v poledne. Během hodiny bylo vyprodáno.

Na Holešovské Regatě oslaví Olympic 55 let
10. 11. 2016
Holešov - Holešovská Regata bude opět dvoudenní. Páteční večer, tradičně přinášející koncerty výrazných kapel či interpretů české hudební scény, tentokrát ponese podtitul Pocta legendám. Speciálním koncertem v Holešově oslaví své 55. narozeniny skupina Olympic.

70 let od první cesty Zikmund pokřtil knihu. Podívejte se
9. 11. 2016
Zlín – Novou knihu, která je plná popisu přátelství a dobrodružných cest a doplněná unikátními fotografiemi z výprav známé dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky, pokřtili v pondělí v expozici věnované cestovatelské sbírce v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Ovčáček čtveráček vzbudil smích i výhrůžky
7. 11. 2016
Zlín - Rychle vyprodaná premiéra divadelního kabaretu sklidila v neděli velký divácký úspěch, plný sál a nekončící potlesk ve stoje. Herci přitom měli na nacvičení díla extrémně málo času. „Vše se událo velmi rychle a jsme rádi, že jsme to v tak krátkém čase zvládli," raduje se ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

Magický Zlín objektivem Josefa Řezníčka
4. 11. 2016
Zlín - Jak zachytil Josef Řezníček ve fotografiích krajské město, se mohou od včerejška přesvědčit návštěvníci zlínské Alternativy na výstavě Magický Zlín. Autor fotografií Josef Řezníček se narodil v roce 1973 ve Zlíně. Vystudoval Filmovou školu ve Zlíně a fotografii se věnuje od poloviny devadesátých let. Měl již několik výstav na různých místech v Čechách a na Moravě.

Luxus a ženská krása. Módní přehlídku hostil Baltaci Atrium
28. 10. 2016
Zlín – Krásu a styl v podání známých modelek prezentujících špičkovou módu zažil ve čtvrtek večer Zlín. Premiéra unikátní přehlídky PIPER-HEIDSIECK se konala v moderních prostorách pětihvězdičkového Hotelu Baltaci Atrium. Milovníci módy se tak ocitli na zhruba dvě hodiny ve vybrané společnosti luxusních značek a VIP osobností. Kolekce na dvacetimetrovém mole prezentovaly například Gabriela Franková (Miss ČR), Karolína Mališová (Česká Miss Earth 2015), Adéla Rezková (Top 10 Miss ČR 2016), Tereza Polášková (Miss Czech Masters) a další modelky.

Zlínský ateliér Průmyslový design se představí na holandském Design Weeku
28. 10. 2016
Region - Studenti průmyslového designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se představí na největší designérské události severní Evropy. V holandském Eindhovenu se ve dnech 22.30. 10. 2016 uskuteční Dutch Design Week. Projekt ateliéru Průmyslový design s názvem Cucej představí tradiční české lázeňství, konkrétně výstavu lázeňských pítek.

Vítězslav Tichý: Filmaři umí vše, i přestěhovat Tesák k Vizovicím
26. 10. 2016
Region - /ROZHOVOR/ Zakladatel známého setkání milovníků filmu Vítězslav Tichý, jehož osmnáctý ročník se koná v těchto dnech ve Vizovicích, v rozhovoru pro Deník mimo jiné prozradil, že filmovým nadšencem byl již od dětských let. „Vzpomínám dodnes na filmy, které jsem viděl již v 1012 letech. Romeo, Julie a tma, Král Šumavy, Obžalovaný, Noční host a další," zavzpomínal v rozhovoru.

Kam o víkendu? Zkuste noční prohlídku, drakiádu, divadlo nebo klobáskobraní
21. 10. 2016
Zlínský kraj - Deník přináší přehled vybraných akcí v regionu na nadcházející víkend. Déšť sice slibují meteorologové na většině území v sobotu a částečně i v neděli, ale kdo se chce dobře pobavit, toho ani těch pár kapek nezastaví. Akcí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, se bude o nadcházejícím víkendu konat napříč celým Zlínským krajem nepočítaně. Deník pro vás vybral některé z nich. Nyní už je jen na vás, kterou z nich si užijete, třeba i mezi kapkami deště.

Miroslav Donutil: Zlín mám rád. Má skvělou atmosféru
19. 10. 2016
Zlín - /ROZHOVOR/ „Jsem spokojený, že jsem, čím jsem. Protože se mi splnily mé sny, dokonce jsem si už zahrál novináře, doktory, námořníky i lesníky. Zahrál jsem si všechno, čím jsem kdy chtěl být," svěřil se v rozhovoru pro Deník Miroslav Donutil, herec, který nedávno přijel do Zlína se svým představením s názvem Ptejte se mě, na co chcete, já na co chci, odpovím. Herec, který má podle expertů komediální talent od boha.

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila
14. 10. 2016
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband
12. 10. 2016
Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert
12. 10. 2016
Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

Reflexy vyráží za svými fanoušky
12. 10. 2016
Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

Kapela Ranvej chystá překvapení
8. 10. 2016
Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně
8. 10. 2016
Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek ?1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

Režisér Vorlíček: Jan Libíček vždy do hloubky pochopil postavu
4. 10. 2016
Zlín – Herec Jan Libíček podle jeho přítele a režiséra Václava Vorlíčka vždy dokonale pochopil postavu, kterou hrál. Režisér to řekl při sobotním odhalení pamětní desky s Libíčkovým jménem na hercově rodném domě ve Zlíně. Libíček by se letos dožil 85 let, zemřel v roce 1974 ve věku 42 let.

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele
27. 09. 2016
Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

Do Zlína chtějí vrátit animovanou tvorbu. Pomůže tomu Filmový uzel Zlín
27. 09. 2016
Zlín – Filmový uzel Zlín. To je název nově otevřeného multimediálního centra ve zlínských filmových ateliérech. Vznikl nákladnou úpravou ve dvou tamních nejstarších objektech a jeho cílem je vrátit do ateliérů klasickou animovanou tvorbu. Za zábavou, vzděláním i poučením tam mohou zamířit děti, dospělí i senioři. Každý si tam najde to své.

V Napajedlích slavnostně otevřou kino. První promítnou Casablancu
25. 09. 2016
Napajedla – Snímkem Casablanca oficiálně už tento pátek zahájí novou éru promítání v Kině Napajedla, kdy jej také slavnostně otevřou. Objekt má za sebou celkovou rekonstrukci, nyní tam firma pracuje na jeho digitalizaci, instaluje techniku. Provozovat kino bude Klub kultury Napajedla.

Kejlířský jarmark ve Zlíně láká ukázkami řemeslné výroby i na divadlo
16. 09. 2016
Zlín – Žongléři, artisti, klauni, pouliční divadlo, stánky a mnoho dalšího je k vidění v centru Zlína: až do soboty se koná kejklířský jarmark. Zajímavé věci mohou lidé nejen zhlédnout, ale také vyzkoušet.  

Chytré hračky vzdělávají děti i dospělé
12. 09. 2016
Otrokovice - Slova Jana Amose Komenského „škola hrou" převedly do reality chytré hračky. Vyzkoušet si hry a hračky, které mají vzdělávací charakter, mohou malí i velcí zájemci. Stačí se vypravit v rámci Evropského týdne mobility do Otrokovické BESEDY. Vstup je zdarma.

Zlínskému divadlu kralují Královi a „Charleyovka"
11. 09. 2016
Zlín – Manželé Petra a Radovan Královi a také slavná komedie Charleyova teta – to jsou vítězové XVII. ročníku divácké ankety Aplaus o nejlepší herečku, herce a inscenaci Městského divadla Zlín. Ceny předal hercům a režisérce inscenace Haně Mikoláškové vzácný host slavnostního zahajovacího galavečera 71. divadelní sezony – herec Bolek Polívka v sobotu 10. září ve Velkém sále.

Kapela Reflexy vydá nové album. Proud mezi námi je CD s číslem 11
9. 09. 2016
Region - Jsou populární, na jejich koncerty chodí stovky lidí a od 1. října v obchodech s hudbou přibude i jedenácté, dlouho očekávané nové CD.

71. sezona zlínského divadla nabídne premiéry i výstavu
8. 09. 2016
Zlín - Několik premiér plných napětí, ale i zábavy, nebo také výstavu kostýmů nabídne letošní 71. sezona Městského divadla Zlín. Tu slavnostně zahájí už tuto sobotu galavečerem Když hvězdy zpívají a tančí… ve Velkém sále, udělovat se na něm budou i divácké Ceny aplaus. O titul nejlepší herečka a nejlepší herec sezony 2015/2016 usilují Markéta Kalužíková, Petra Králová a Marie Vančurová, z mužů Tomáš David, Radovan Král a Marek Příkazký.

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert
5. 09. 2016
Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert Elán tour 2016 živých nás nedostanú – 30 let výročí alba hodina slovenčiny . Koncert se uskuteční 28. září 2016 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. A jak se na tuto podívanou dostanete?

Dotýkání je na Orbis Pictus Play žádané
5. 09. 2016
Region - To, že se člověk lépe učí, když si může danou věc vyzkoušet, osahat nebo pozorovat, věděl už Jan Amos Komenský. A vědí to i na interaktivní výstavě Orbis Pictus Play. Přes 60 objektů vystavují od května ve zlínském zámku a ve 14|15 Baťova institutu.

Druhý ročník hudebního LešetínFestu opět potěšil pivem a muzikou
4. 09. 2016
Zlín – Pivo a muzika – to jsou dva základní atributy LešetínFestu, jehož druhý ročník se konal v sobotu ve Zlíně u hotelu Baltaci Atrium. „Minimálně tisícovka lidí tudy prošla určitě," sdělila Deníku jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

Festival dechových souborů, průvod i folklor - to je FEDO
3. 09. 2016
Zlín – Na Náměstí Míru ve Zlíně vpochodovaly rázným krokem stovky muzikantů a tanečnic. Hrdě a s širokým úsměvem se představily davům přihlížejících. „Je to překrásné," uznale ohodnotila seniorka Věra Kroupová z Vizovic. „Jezdíme se sem na festival dívat každý rok a vždy jsme nadšené," dodala spokojeně.

Tipy na víkend: Vaření trnek, letní kino, dobré jídlo, kapely
2. 09. 2016
Zlínský kraj - O hudbu nejrůznějších žánrů nebude o nadcházejícím víkendu nouze. V regionu se chystá hned několik festiválků Lešetín fest, Podhostýnské září, Fesťák nad řekou i Mezinárodní festival dechových orchestrů a folklorních souborů. Hrát se bude i v hradišťském parku, při vaření trnek v Dolním Němčí nebo v meziříčském M-klubu.

Festival plný chutí, vůní a hvězd už zítra
2. 09. 2016
Zlín - Nejchutnější festival jídla a pití tak nazývají událost organizátoři Garden Food Festivalu. A těšit se na něj můžete už tento víkend. Nejlepší čeští kuchaři, jako jsou Zdeněk Pohlreich nebo Jan Punčochář, letos poprvé přijedou i do Zlína a předvedou své umění při živém vaření na pódiu.

Pět důvodů, proč vyrazit na festival FEDO
31. 08. 2016
Zlín – Hudbu, tanec a zábavu nabídne 18. ročník Mezinárodního festivalu dechových orchestrů a folklorních souborů FEDO. Čtyřdenní akce startuje ve čtvrtek v podvečer. Událost bude zahájena koncertem ke 100. výročí úmrtí skladatele Julia Fučíka na náměstí Míru ve Zlíně.

Festival Neleň! představí talenty. Návštěvníci nahlédnout do molekulárního baru
29. 08. 2016
Slavičín – Druhý ročník multižánrového festivalu Neleň!, který představí nejen inspirující příběhy místních osobností, se uskuteční od 16. do 18. září ve Slavičíně na Luhačovsku. Programu se letos koná na pěti scénách v prostorách Sokolovny, městské knihovny a Orlovny. Zde se návštěvníci dočkají jak přednášek, workshopů, tak i koncertů, divadla, výstavy i autorského čtení.

Zlínský muzikant si zahraje ?ve filmu s Jeanem Reno
28. 08. 2016
Zlín – Ruku s Jeanem Reno si možná příští týden podá zlínský akordeonista Vojtěch Szabó. Zahraje si na luxusním plese na Bouzově, v jedné ze scén hongkongského velkofilmu Dobrodruzi, který francouzský herec v Česku natáčí.

FOTO: Tchaj-wanci předvedli folklor ve Hvozdné
25. 08. 2016
Hvozdná -  Exotika. Až z dalekého Tchai-wanu přijel do region jeden ze souborů, které hostí letošní 47. Liptálské slavnosti. Exotické kostýmy i tradiční tance typické pro jejich zemi předvedli včera tanečníci ve Hvozdné. Program Liptálských slavností začal včera a potrvá do neděle.

Mezi hradbami v Brumově zněly skladby Thoma Artwaye či Buty
22. 08. 2016
Brumov - Pivo teklo proudem, na pódiu hrály kapely a areál brumovského hradu ovládla veselá nálada. V pátek se tam konal pátý ročník Hradfestu. Festivalu, který neláká velikostí, ale právě atmosférou.

LešetínFest láká návštěvníky na spoustu zábavy zdarma
22. 08. 2016
Zlín - /ROZHOVOR/ Lešetínský fašank je ve Zlíně již tradiční zimní akcí, kterou pořádají lidé ze spolku ,,Lešetín Zlín". Již druhým rokem připravují i letní hudební festival s názvem LešetínFest. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 3. září na parkovišti hotelu Baltaci Atrium v ulici Lešetín II. Na otázky ohledně festivalu odpovídala jedna z organizátorek Zuzana Baťová.

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova
21. 08. 2016
Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

Stovky snědených knedlíků a tisíce nadšených fanoušků
20. 08. 2016
Vizovice – Léto a Trnkobraní ve Vizovicích patří neodmyslitelně k sobě. Takže 49. ročník tohoto festivalu nechyběl na programu mnoha příznivců dobré hudby a kvalitního pití ani letos. To už v pátek prozrazovaly kolony aut táhnoucí se k areálu likérky R. Jelínek, kde se akce konala.

Nejtěžší je sehnat kvalitní účinkující, říká organizátor Hradfestu
15. 08. 2016
Zlín - /ROZHOVOR/ Brumovský hrad se 19. srpna rozezní hudbou pátého ročníku Hradfestu. Hvězdou večera bude skupina Buty. Co dalšího letos organizátoři pro návštěvníky připravili, přiblížil člen organizátorského týmu Karel Růžička.

Na hrad do Malenovic si přijel odpočinout Karel IV.
15. 08. 2016
Malenovice - Noční prohlídky patří co do zájmu návštěvníků mezi nejnavštěvovanější akce na malenovickém hradu. I letošní ročník přilákal přibližně šest set zájemců. Po několika letech totiž nabídli pořadatelé nový a netradiční program.

Šestnáctý ročník Moravských chodníčků přilákal milovníky lidových tanců
15. 08. 2016
Napajedla – Folklor není mrtev. Svědčí o tom celá řada festivalů, které se celoročně pořádají, aby připomínaly tradice a nadšení pro lidovou tvorbu. Jedním z takových jsou i Moravské chodníčky, které se letos konaly již po šestnácté.

Vizovické trnkobraní: těšte se na Mig 21, Monkey Business či Divokého Billa
13. 08. 2016
Vizovice – Tradiční letní švestkový festival Vizovické trnkobraní se bude konat v pátek a sobotu 19. a 20. srpna v areálu likérky R. Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Návštěvníci se mohou těšit na dvoudenní hudební program s kapelami, jako je Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy a další interprety.

Vlachovické spojuje láska k tradicím. Starosta by rád sestavil vlastní kapelu
8. 08. 2016
Vlachovice – /SERIÁL HODINA NA VENKOVĚ/ Obyvatele Vlachovic nedávno velmi sblížilo budování vlastního muzea. Přesto, že tento sen se zdál zpočátku nereálný, po několika letech mají v malé obci skutečně unikátní expozici.

Na Vizovickém Trnkobraní vystoupí Mig 21 či Monkey Business
5. 08. 2016
Zlín – Na festivalu Vizovické Trnkobraní vystoupí kapely Mig 21, Mandrage, Monkey Business, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy. Součástí festivalu bude již tradičně veřejnosti otevřená soutěž v pojídání švestkových knedlíků, sdělila dnes ČTK zástupkyně pořadatelů Klára Mixová. Festival se uskuteční 19. a 20. srpna v areálu vizovické likérky, letos jde o 49. ročník. Loni jej navštívilo přes 15.000 lidí.

Turisté ze Zlína slaví 90 let. Historii i současnost představují na výstavě
5. 08. 2016
Zlín Devadesát. Právě tolik let letos uplynulo od doby, kdy se ve Zlíně začalo s organizovanou turistikou. Zlínský Klub českých turistů tak slaví úctyhodné jubilem. Výročí si turisté mimo jiné, připomínají i výstavou fotografií s cestovatelskou tematikou. Výstava je k vidění v sídle Zlínského kraje.

V Luhačovicích začala houslová Akademie Václava Hudečka
1. 08. 2016
Luhačovice – Houslová Akademie Václava Hudečka dnes začala v Luhačovicích na Zlínsku. Kurzy pro nadané mladé houslisty vedené Hudečkem se letos konají již 20. rokem. Pracuje se především na výrazu, na hudebním procítění, a celkově na vystupování, řekl dnes ČTK Hudeček.

Reflexy natočily singl s Alžbětou Kolečkářovou
1. 08. 2016
Region – Po třech letech ohlásila populární pop-rocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Upozornila na to novým videoklipem, který je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

VIDEO: Hvězdy na nebi i pódiu. V Zádveřicích to žilo
25. 07. 2016
Zádveřice – Na žebříčku té nejlepší pohody je zcela jistě na samém vrcholu Zádveřická rocková noc pod hvězdami. Ta při svém jubilejním desátém ročníku opět ukázala, že skvělá muzika, přátelé a celková výborná atmosféra se dokážou nesmazatelně vepsat do srdce každého návštěvníka, stejně jako i do toho mého. Zase jsem měla možnost tuto akci navštívit a zase jsem z ní nadšená.

VIDEO: Nebylo třeba do Ria. Salsa a samba se nesly Otrokovickými slavnostmi
25. 07. 2016
Otrokovice – „Kdybychom tak i my ve Zlíně měli letní slavnosti, to by byla paráda," zasnily se v sobotu kamarádky Květa a Jitka ze Zlína na již pátém ročníku víkendových Otrokovických letních slavností. Prozradily, že na této akci jsou poprvé a jsou z ní nadšené. „Nejvíc se nám líbily závody dračích lodí, ale i tady na Baťově si užíváme perfektní slunečnou atmosféru. Hodně se nám líbilo i vystoupení Olgy Lounové," hodnotily kamarádky.

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.
23. 07. 2016
Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!