Deník - Vyškovský - regionální kultura


Skupina Kryštof zahraje v létě ve Vyškově. Brzy spustí prodej vstupenek
13. 11. 2019
Vyškov – Koncert skupiny Kryštof připravují na pátého června ve Vyškově. Hudebníci v čele se zpěvákem Richardem Krajčem vystoupí před fanoušky na tamním fotbalovém stadionu.

Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain
13. 11. 2019
Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.

Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic
11. 11. 2019
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.

Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě
11. 11. 2019
Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal časopis TV Magazín.

Jitka z Discopříběhu Jaroslava Stránská: Role v Policii Modrava byla práce snů
5. 11. 2019
V seriálu Policie Modrava hraje nepřehlédnutelnou členku vyšetřovacího týmu, Lucii Krásenkou, usměvavá Jaroslava Stránská, které přátelé říkají Bobina. Jak se svěřila časopisu TV Magazín, natáčení ji bavilo o to víc, že Šumava je její velkou láskou.

Šedesátka Semaforu? Jiří Suchý: Má se hrát, dokud choděj lidi, říkával Werich
31. 10. 2019
Principál divadla Semafor Jiří Suchý už za svůj dlouhý život rozdal stovky, možná tisíce rozhovorů. Některé vznikly i pro Deník. Nezdolný workoholik – textař, básník, zpěvák, skladatel, spisovatel, banjista, sběratel přilb a bůh ví, co ještě – v nich popisoval věci dávné i aktuální, třeba obavy z možného konce hraní kvůli nepřízni magistrátu v roce 2008. Dnes se Semafor ve zdraví dožívá šedesátky. A pořád se zpívá, pořád chodí lidé… Zde je výběr toho nejlepšího, co Jiří Suchý během let Deníku řekl.

Seriálová drsňačka Zuzana Kajnarová Říčařová: Děti mi zcela změnily život
29. 10. 2019
Zuzana Kajnarová Říčařová je nejen drsnou kriminální vyšetřovatelkou ze seriálu Specialisté, ale i milující matkou, která si díky svým dvěma dětem uvědomila, čemu chce nadále věnovat svůj čas.

V písních doprovázel zesnulého Gotta. Saxofonista Slováček zahraje ve Vyškově
17. 10. 2019
Vyškov – Nejslavnější český saxofonista Felix Slováček zahraje ve čtvrtek 17. října večer ve vyškovském Besedním domě.

Manželé Heřmánkovi: Ve druháku mezi námi přeskočila jiskra
14. 10. 2019
Nikol Heřmánková Kouklová a Karel Heřmánek mladší jsou manželé, kolegové z divadla a majitelé psa. Znají se už od studií na DAMU a na jednom jevišti spolu stáli mnohokrát. Povídali jsme si třeba o tom, jaké to je, když vás režíruje otec a tchán v jedné osobě, nebo o jejich životě v Americe.

Xindl X: Nechci hartusit jako náš pan prezident
12. 10. 2019
Nebudu předstírat, že se s Ondřejem Ládkem neznáme. Potkávali jsme se ještě předtím, než se z něj stal Xindl X. Před jedenácti lety jsme spolu pro Deník dělali jeho první velký rozhovor. Tehdy jsme ho nazvali Podávám ruku ďáblovi. „Víš, že jsem o tom napsal píseň?“ ptá se mě teď, v roce 2019, čerstvý čtyřicátník, úspěšný hitmaker a díky televizní soutěži StarDance i tanečník.

Kino Jas? Přednost dostal Bonaparte
4. 10. 2019
Slavkov u Brna – Půl milionu korun. Takovou ztrátu mělo město z provozování kina Jas ve Slavkově u Brna, když ho před téměř rokem a půl zavřelo. Deník Rovnost zjišťoval, co s ním bude dál.

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo
18. 09. 2019
/ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano
16. 09. 2019
Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

BrecLIVE nechá zmizet sedmnáctý listopad. Kvůli filmu
14. 09. 2019
Břeclav – Píše se rok 2019. U moci je stále jen jedna politická strana, protože sametová revoluce zcela vymizela z kalendáře. Za zboží se platí jinou měnou a neexistuje soukromé vlastnictví. Takový je hlavní motiv připravovaného filmu BrecLIVE, který se bude v říjnu a listopadu letošního roku natáčet v břeclavských ulicích.  

OBRAZEM: Dny památek si lidé užili i navzdory vydatnému dešti
8. 09. 2019
Vyškov – Velká ručička na hodinách radniční věže se posunuje na číslici dvanáct. Odbíjí desátá hodina a z pódia na Masarykově náměstí se ozývají tóny dechových nástrojů vítající první návštěvníky sobotního programu Dnů evropského dědictví – Dnů památek. Bohužel mraky neúprosně halí město do šedého hávu a vydatný déšť drží spoustu potenciálních posluchačů a diváků v teple svých domovů. Přesto se však najde velký počet odolnějších jedinců, kteří nepohodlí ignorují a vydávají se užít si zábavu, kterou jim pořadatelé dlouho připravovali.

Výstava se zaměří na stromy
7. 09. 2019
Vyškov – Prodejní výstavu velkoformátových snímků fotografky Michaely Tvrdíkové mohou návštěvníci obdivovat do konce září ve Velkém sále Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově. Jako objekt zájmu si fotografka s uměleckým jménem Viridis vybrala stromy.

Ředitel filharmonie Davies říká: Publikum je skvělé. Ale městu chybí sál
6. 09. 2019
Brno /ROZHOVOR/ – Fandí hokejové Kometě, baseballovým Drakům i novému koncertnímu sálu pro Brno. S taktovkou v ruce vstupuje rodák ze Spojených států amerických Dennis Russell Davies už do druhé sezony jako šéfdirigent brněnské filharmonie. Kromě úrovně zdejších muzikantů oceňuje umělec dnes žijící v Rakousku také atmosféru města, do nějž pravidelně dojíždí. „Brno si užívám. Mám rád jeho vzhled i pocit, který ve mně vyvolává,“ říká.

Dobové citáty, unikátní obrazové dokumenty. Výstava připomíná literární minulost
5. 09. 2019
Vyškov – Výstavu Literární kronika první republiky pořádá při příležitosti stého výročí knihovního zákona Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově.

Míří na Mars. Hudba kapely z Hodonína
1. 09. 2019
Hodonín - Přímý přenos hudby z Marsu už nepatří jen do sféry sci-fi filmů a literatury. Je realitou pro hodonínskou hardcorovou skupinu Exit Empire.

Herečka Jana Preissová: Jsem introvert. Rozchod rodičů pro mě bylo velké trauma
19. 08. 2019
/ROZHOVOR/ Oblíbená herečka Jana Preissová o sobě říká, že je víceméně introvert a přehnaná pozornost ji spíš obtěžuje, než těší. Na otázky ovšem odpovídala až s nebývalou upřímností, která se u hvězd jejího formátu vidí jen málokdy.

Výstřely z děl a cválání koní. Napoleon se v sobotu vrátil do Slavkova
11. 08. 2019
Slavkov u Brna /FOTO/ - Cválání koní, rány z děl a všudypřítomné dobové oděvy. Napoleonské dny ve Slavkově i přes nepřízeň počasí slaví úspěch a spokojené návštěvníky.

Hraní odhalí sílu i křehkost vztahů, říká Bolek Polívka
11. 08. 2019
Brno /ROZHOVOR/ - Tvář klauna zdobí červený nos, o rozteklém líčení se totéž říct nedá. Roli šaška pro hru Šašek a syn napsal Bolek Polívka podle vzpomínek syna Vladimíra. Blízcí prý známého komika a herce, který nedávno oslavil sedmdesátiny, inspirují nejčastěji. „Jsem rád, když si hru přečtou a už se těší, až roli ztvární. Na jeviště přinášejí své herecké a osobnostní rysy, na které člověk nepřijde u stolu,“ líčí Bolek Polívka.

Moravské hrady míří na Veveří. Lidé uvidí skupinu Kryštof, Sto zvířat nebo Jelen
8. 08. 2019
Brno – Festival s neskutečně milou atmosférou a jedinečnými zážitky. Tak vzpomíná Nikola Houšťová na minulé ročníky hudebního festivalu Moravské hrady na Veveří u Brna. Na patnáctý ročník se na hrad nadšenci sjedou v pátek a sobotu.Lidé uvidí nejznámější hvězdy české hudební scény. „Hned první festivalový den vystoupí skupina Sto zvířat nebo kapela Arakain s Lucií Bílou,“ pozval spolupořadatel festivalu Viktor Souček.

ANKETA: Hlášky ze Švejka zná každý. Která je podle vás ta nej?
29. 07. 2019
Kdo by neznal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedno z nejznámějších českých literárních děl všech dob? Hlášky a citáty z knihy Jaroslava Haška za bezmála století stihly už dávno zlidovět, my vám nabízíme výběr redakce deseti nejoblíbenějších – hlasujte v naší anketě a vyberte sami, který výrok ze slavného románu je podle vás ten nejlepší!  

Bohemian Rhapsody pod hvězdnou oblohou? Na Letním festivalu na slavkovském zámku
25. 07. 2019
Slavkov u Brna – Desátý ročník Letního filmového festivalu na slavkovském zámku nabídne v srpnu celkem dvanáct filmových večerů. Návštěvníci se mohou těšit na nedávno vydané české i zahraniční hity.

Vetchý s Donutilem natáčejí film o řeckých emigrantech
21. 10. 2016
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Jásas. Řekne úsečně Archimedes a vstoupí do hospody plné cigaretového dýmu, mezi soudruhy a štamgasty. Ti se zvednou a beze slova odejdou. Je rok 1949 a hlavní hrdina ztvárněný Ondřejem Vetchým je jedním z vojáků, kteří do Československa přijeli v jedné z prvních migrantských řeckých vln. Jeho příběh vypráví film Můj strýček Archimedes, který v těchto dnech natáčí Televizní studio Brno.

Ochotníci představí několik autorských her. Apollo mění žánr a sází na Trošku
15. 10. 2016
Vyškovsko – Škopková, Miluna, Venca, Blažena nebo Šimon Plánička. Jedněmi milovaní, druhými nenávidění. Komedie režiséra Zdeňka Trošky se dočká divadelní podoby. Od ochotníků ze souboru Apollo Tučapy, kteří loni hledali spolu se Saxanou babské ucho, by ji čekal málokdo. Soubor se totiž zaměřoval výhradně na pohádky.

Slovenský revival přiveze do Vyškova hity The Beatles
14. 10. 2016
Vyškov – Jsou dvojnásobnými vítězi prestižního Beatlefestu v New Yorku. Do povědomí posluchačů se dostali i díky účinkování v hudebně-zábavných pořadech našich i slovenských televizí. Několikrát ztvárnili své slavné hudební vzory na divadelních scénách. Kromě pravidelných koncertů v Česku a na Slovensku hráli ve Spojených státech, Británii, Holandsku, Španělsku nebo třeba Rakousku. Nyní míří slovenská revivalová kapela The Backwards, která se věnuje tvorbě The Beatles přes 20 let, do Vyškova.

K 10. výročí ochotnického festivalu připravili autorskou hru
6. 10. 2016
Bučovice – Do Paříže na konci 17. století, do roku 1670, se přesunou za necelé dva týdny lidé v sále Katolického domu v Bučovicích. Na jeho prkna vstoupí snad nejproslulejší lakomec všech dob a vtáhne diváky do děje jedné z nejslavnějších her francouzského dramatika Moliéra. Komedii v podání herců Divadelního spolku Slavkov u Brna, kterou zahrají na bučovickém Ochotnickém festivalu Miroslava Doležala, uvede komik a bavič Josef Alois Náhlovský.

OBRAZEM: V nové expozici o přírodě Vyškovska si lidé osahají i srst zvířat
4. 10. 2016
Vyškov – Zaujmout hlavně děti, i ty nejmenší, a moderním způsobem jim představit přírodu regionu. S takovým cílem se loni pustili do modernizace několik let uzavřené stálé výstavy Příroda Vyškovska vyškovští muzejníci ve spolupráci s několika dalšími odborníky. Výsledek několikaměsíční práce představili v úterý v podvečer na vernisáži. Nová interaktivní expozice oslovila nejen malé návštěvníky, ale i dospělé.

OBRAZEM: Malíř oslavil své narozeniny vernisáží
26. 09. 2016
Vyškov – Přes čtyřicet obrazů přivezl do galerie vyškovského kina Sokolský dům Vlastimil Srbecký. Malíř, který žije a tvoří v Brně. „Vystavuje u nás už potřetí. Pro jeho obrazy jsou typické převážně abstraktní krajiny a zátiší doplňované ženskými akty. Každá série je laděná do určitého barevného tónu," přiblížil za vyškovské kino Pavel Procházka. Díla Srbeckého můžou návštěvníci obdivovat do 30. září, a to vždy půl hodiny před promítáním.

Bob Frídl čestným občanem? Bučovičtí zastupitelé návrh zase zamítli
25. 09. 2016
Bučovice – Poprvé to navrhli zhruba před dvěma lety. Zpěvák a textař Bob Frídl, který zemřel v únoru 2013, totiž do Bučovic dokázal přivést řadu významných osobností z oblasti kultury. Tu tak ve městě hodně pozvedl. A právě to jsou argumenty jeho příznivců, proč mu radnice má udělit čestné občanství.

OBRAZEM: Hudba Hradní stráže potěšila Slavkovany. Zazněla i Evita
24. 09. 2016
Slavkov u Brna – Město žije kulturou. A Slavkované na ni slyší. Na nádvoří barokního zámku se v sobotu v podvečer představila Hudba Hradní stráže a Policie České republiky. Šlo o jeden z posledních dárků Slavkovanům k letošnímu 600. výročí městského znaku. „Veřejnost je může slyšet při nejvýznamnějších státních událostech, ceremoniích i pietních aktech. Jsou zlatým hřebem významných hudebních festivalů v tuzemsku i zahraničí," připomněla mluvčí města Veronika Slámová.

Vyškovský rodák a producent tentokrát do města přiváží drama
24. 09. 2016
Vyškov – Absolventský film studenta FAMU, který měl premiéru loni v karlovarské soutěži v sekci Na Východ od Západu, se v sobotu představí i vyškovským divákům. Drama Prach Víta Zapletala přijede do kina Sokolský dům představit producent snímku a vyškovský rodák Radim Procházka. „Oslovil mě, zda bych mu v nějakých věcech neporadil, postupně jsem se stal producentem, protože mě talentovaný tvůrce zaujal. Nakonec se podařilo drama dostat do běžné distribuce. Dokonce už spolu připravujeme jeho další film," prozradil rodák z Vyškova.

OBRAZEM: Vyškovským kinem se rozléhal sborový zpěv maďarského sboru
16. 09. 2016
Vyškov – Tradičně to býval hlavně hřbitovní kostel. Letos se mezinárodní festival dětských pěveckých sborů ZpívejFest, který se od neděle odehrává ve Vyškově, přesunul také do Sokolského domu. Právě jeho sál ve čtvrtek dopoledne rozezněly hlasy členů Pěveckého sboru Gymnázia Zoltána Kodálye z maďarského Székesfehérváru, který zazpíval bez hudebního doprovodu.

Letní kina překvapila, diváci slyší na české filmy
16. 09. 2016
Vyškovsko – Zatímco na vztahovou komedii o manželském diktátorství Teorie tygra zavítalo v srpnu pro letošek ve Vyškově rekordních 175 diváků, na Štěpána a Kendyho v nejnovějším díle „básnické hexalogie" přišli do areálu vyškovského pivovaru pouze dva milovníci vlnícího se plátna. „Přesto obecně nejvíc navštěvované byly české filmy bez rozdílu žánru. Promítali jsme komedie i třeba hororově laděnou Polednici," zmínil za vyškovské kino Sokolský dům Pavel Procházka.

AZ-kvíz má novou dekoraci, pořad brzy oslaví 20 let
15. 09. 2016
Brno /FOTOGALERIE/ – Festina lente je latinské přísloví. Jaký zní český překlad? Touto otázkou pod políčkem třináct s písmeny SP odstartovalo ve středu v Líšni natáčení 145. dílu vědomostní soutěže AZ-kvíz. Brněnské studio ho v premiéře odvysílá 26. října. Televizní soutěž uvidí diváci na obrazovkách po osmi letech z nové dekorace, s novou vnitřní grafikou i znělkou. Moderátoři a pravidla hry zůstávají stejné.

OBRAZEM: Čtenáři ve Vyškově vzpomínali na olympionika Hudce. Při křtu knihy
14. 09. 2016
Vyškov – Největšího triumfu dosáhl na olympiádě v Berlíně roku 1936. Tehdy získal zlatou medaili za cvičení na kruzích, jeho mistrovským kouskem byl rozpor střemhlav. Při příležitosti osmdesátého výročí úspěchu Aloise Hudce, sokola a trenéra z Račic, vydala regionální autorka Dagmar Stryjová knihu s název Mistr kruhů věnující se právě osobnosti slavného českého gymnasty.

Koncerty v kostelech, kulturních stáncích: chlapecký sbor zpívá hudbu z muzikálu
10. 09. 2016
Vyškov – Absolvovali řadu koncertních turné po Evropě a Severní Americe a vystupovali i jako zvláštní host na Výroční konferenci amerických sbormistrů v Madisonu. Český chlapecký sbor z Hradce Králové také zahájí pásmo koncertů, které od neděle do pátku rozezní památky a kulturní stánky Vyškovska. Už podeváté s jedenácti koncerty v podání šesti souborů ze čtyř zemí startuje mezinárodní festival dětských pěveckých sborů ZpívejFest.

OBRAZEM: Hřbitovní kaple ožila uměním dvou absolventů vysokých škol
9. 09. 2016
Vyškov – Site-specific díla. Tedy taková, kdy umělec vytvoří výstavu přímo pro určitý prostor. A jde také o název série děl, která jsou nyní vystavená ve Hřbitovním kostele ve Vyškově. Přes prázdniny na nich společně pracovali dva čerství absolventi vysokých uměleckých škol. Barbora Kachlíková vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně, Anssi Uusnäkki v Lahti ve Finsku.

OBRAZEM: Oslavili konec léta. Folkové kapely přilákaly do Ježkovic stovky lidí
4. 09. 2016
Ježkovice /FOTOGALERIE/ – Jejich netradiční název je výrazem pro hroznovité květenství. Avšak nejen drnovická folková a country kapela Umbella obsadila v sobotu večer pódium kulturního domu v Ježkovicích. Její členové totiž uspořádali festival Folk na konci léta. A na ten dorazily i další čtyři kapely z celé České republiky.

OBRAZEM: Výtvarnice ukazuje pohled na živly. Inspiruje ji příroda i lidské tělo
25. 08. 2016
Vyškov – Akryl, tuš, klovatinu nebo třeba i malbu voskem využívá při tvorbě obrazů výtvarnice Magdalena Vanďurková. Inspirací je pro ni hlavně příroda a lidské tělo, ale také děti, se kterými pracuje v zaměstnání.

Dřív byly v každé vzdělanější rodině. Muzeum ukazuje historická divadla a loutky
22. 08. 2016
Vyškov – Nejstarším prezentovaným divadlem je stínové z roku 1890. Kromě toho ale lidé na vyškovské výstavě Muzea Vyškovska uvidí i další historické loutky, maňásky a divadla.

Z oslavy narozenin festival: 10. Rousfest představil už jedenáct kapel
21. 08. 2016
Rousínov /REPORTÁŽ/ – Psal se rok 1981, když vstoupili na hudební scénu brněnští Kerni. A přestože doba jejich největší slávy je nějakou dobu pryč, fanouškům na sobotním Rousfestu to rozhodně nevadí. Na bývalém fotbalovém hřišti v Rousínově to dávají najevo patřičně nahlas. Jubilejní ročník přehlídky rockových kapel sice očekává největší lákadla až v noci, krátce po poledni má nicméně také co nabídnout.

Hudba Hradní stráže zahraje i Růžového pantera
21. 08. 2016
Vyškovsko – Na svém kontě má téměř dvacítku zlatých a dva stříbrné slavíky. Za svou kariéru vydala přes deset studiových sólových alb. Brzy můžou muzikálovou Johanku z Arku nebo Carmen spatřit lidé ve Slavkově u Brna. Zpěvačka Lucie Bílá vystoupí na nádvoří tamního zámku první zářijovou sobotu.

OBRAZEM: Telegraf posluchače na vyškovském náměstí i roztančil
18. 08. 2016
Vyškov – Další vystoupení ze série Promenádních koncertů si ve čtvrtek navečer mohli užít lidé na Masarykově náměstí ve Vyškově. Tentokrát ho rozezněly tóny country a bluegrassové kapely Telegraf z Uherského Hradiště.

Trojrozměrný Vyškov se ukáže v hlavním městě. Spolu s místními umělci
17. 08. 2016
Vyškov, Praha – Kdo v následujících dvou týdnech vyrazí do Prahy, neměl by minout Galerii Lapidárium v Rámové ulici v Praze 1. Od čtvrtka do 3. září v ní budou vystavovat svá díla dva vyškovští umělci.

Rousínov ožije. Rockový Rousfest oslaví deset let
12. 08. 2016
Rousínov – Před lety začínal jako podstatně menší soukromá akce. Letošní jubilejní desátý ročník pojme vyškovská kapela Maggots, která je organizátorem festivalu, tak jako už je zvykem, ve velkém. Na Rousfestu tak vystoupí hned deset skupin s žánry od klasického rocku až po jeho nejtvrdší mutace.

OBRAZEM: Filmové hvězdy první republiky září v bučovickém muzeu
3. 08. 2016
Bučovice – Herecká šatna, dobová móda, osobní věci patřící například Zitě Kabátové, Soně Červené nebo Oldřichu Novému i originály filmových plakátů a dobových karikatur. To je výstava Hvězdy stříbrného plátna, která je v současnosti k vidění v Muzeu Bučovice.

Krvelační upíři v čele s Draculou obsadili podzemí slavkovského zámku
1. 08. 2016
Slavkov u Brna – Smyšlené i reálné bytosti z dávné minulosti. Děsivé zážitky a příběhy, ze kterých zamrazí. Nejen s nimi se nyní můžou seznámit návštěvníci podzemí slavkovského zámku, které se proměnilo v děsivý domov krvelačných upírů.

Ve Slavkově začne týdenní filmový festival, Vyškov čeká koncert kapely Queen
31. 07. 2016
Vyškovsko – Sedm filmů, mezi nimi třeba oscarový Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Marťan se sedmi nominacemi na letošní Oscary. Nejen to nabídne týdenní Letní filmový festival ve Slavkově u Brna.

OBRAZEM: Vyškovské letiště po roce opět obsadili příznivci punku
29. 07. 2016
Vyškov – Nepříliš vydařené počasí zatím příznivcům punkové hudby nevadí. I podle organizátora festivalu Pod Parou, který ve Vyškově odstartoval ve čtvrtek a skončí v noci na neděli, Tomáše Kolkopa všechno funguje, jak má. „Žádné nečekané problémy nebyly," sdělil pořadatel.

Četníci se vrátili na stanici, natáčení nového seriálu finišuje
25. 07. 2016
Lesní Hluboké, Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Dva roky práce, více než sto šedesát herců, patnáct stovek komparzistů, ze zvířat opice či varan a natáčecí místa jako zámek Lednice, zřícenina Cornštejn či mlýn Štampach. Tyto a další zajímavosti provázejí nový seriál Četníci z Luhačovic, který Česká televize odvysílá příští rok.

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.
23. 07. 2016
Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

Letiště ovládnou punkeři. Zase bude 4 dny Pod Parou
23. 07. 2016
Vyškov – Pestrobarevná číra, neobvyklá móda a specifický způsob života. Poklidné vody Vyškova se zase na pár dní rozvíří. Ulice města opět zpestří skupinky punkerů. Příští týden startuje další ročník punkrockového festivalu Pod Parou na letišti ve vyškovských Marchanicích. Letos však s novinkou. Festival nepotrvá až do neděle. Na druhou stranu začne už ve středu.

OBRAZEM: Výtvarník vyrábí dřevěné plastiky od mládí. Teď jsou k vidění v kapli
2. 07. 2016
Vyškov – Práce se dřevem ho zaujala už v mládí. Z koníčka se postupně stala práce na celý úvazek. Nyní si můžou dřevěné plastiky Zdeňka Zapletala prohlédnout návštěvníci kaple svaté Anny ve Vyškově. „Vystavoval ale i v Praze a Brně. Má za sebou spoustu seminářů a spolupracoval také s amatérskými umělci, kteří se sdružovali při vyškovském Městském kulturním středisku," přiblížila pracovnice Muzea Vyškovska Ivana Fleková. Plastiky jsou v kapli k vidění už jen v neděli od tří do pěti odpoledne.

OBRAZEM: Malíř Hlaváč představuje 230 pohledů na zvířata
27. 06. 2016
Rousínov – Cestuje po celém světě. Atmosféru a dojem z toho, co zažívá, malíř Václav Hlaváč zaznamenává pouze tužkou. S obrazy pak dál pracuje v ateliéru, kdy používá hlavně akvarelovou techniku. Některá jeho díla mohli loni obdivovat návštěvníci Turistického informačního centra ve Vyškově. Několik posledních výstav pořádal na Staré radnici v Rousínově.

Vyškovští umělci se představí v Praze. Vystavovat budou v Lapidáriu
15. 06. 2016
Vyškov – Studentka šestého ročníku brněnské fakulty výtvarných umění Barbora Kachlíková se svými obrazy a sochař a řezbář Tomiš Zedník, který vytvořil například betlém pro Masarykovo náměstí. Ten naopak se svými dřevěnými sochami a plastikami. Dva umělci z Vyškova, kteří vyrazí do Prahy.

Bučovický sbor Colori si z Litomyšle dovezl zlato ze soutěže uměleckých škol
2. 06. 2016
Bučovice – Zlato a k tomu ještě Cenu za příkladný hudební projev. To si přivezl bučovický sbor Colori z Litomyšle, kde se v uplynulých dnech konalo ústřední kolo národní soutěže pěveckých sborů základních uměleckých škol.

Bučovický sbor Colori má Zlaté pásmo a míří do finále
16. 05. 2016
Bučovice – Dvakrát absolutním vítězem, navíc s postupem do ústředního kola. Takové úspěchy sklidil v uplynulých týdnech pěvecký sbor Colori, který funguje při Základní umělecké škole Arthura Nikische v Bučovicích.

OBRAZEM: Na Hanáckém dni zatancovali i folkloristé z Michalovců
13. 05. 2016
Vyškov – Tanečníci v krojích ovládli v pátek odpoledne vyškovské Masarykovo náměstí. Poté, co vedení radnice předalo právo Rychtářovské chase, začal program už tradičního Hanáckého dne. Na začátku vystoupily místní folklorní soubory Rychtářovská chasa, Klebetníček a Trnka.

Vyškovanům zazpíval i Vladimír Hron. Při koncertu Ústřední vojenské hudby
12. 05. 2016
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Založen byl v roce 1950 jako reprezentační těleso v oboru dechové hudby. Za dobu své existence už několikrát spolupracoval s předními skladateli a dirigenty. Ve čtvrtek odpoledne se pak orchestr Ústřední vojenská hudba Armády České republiky představil i veřejnosti na vyškovském Masarykově náměstí. A to při příležitosti oslav Dne rodiny.