Deník - Valašský - regionální kultura


KVÍZ: Marečku, podejte mi pero! Připomeňte si legendární komedii
2. 10. 2022
Večerní průmyslovka. Postrach žen a mužů. Své si s ní užil i hrdina slavné komedie Marečku, podejte mi pero! (1976) v podání Jiřího Sováka. Film, jímž Oldřich Lipský navázal na úspěšné středoškolské veselohry Martina Friče, těží ze slovního humoru a skvělého hereckého obsazení. 6. října se film vrací do kin. Co si o něm pamatujete?

Buko je radostná podívaná. Vypráví o lidském strachu i síle přírody
29. 09. 2022
Jedna ves, chalupa, louka a les. Jen v několika obyčejných kulisách vypráví Alice Nellis svůj nový příběh o životní změně, strachu i sebepoznání. Její film Buko právě vstoupil do kin a přináší radostnou a očistnou podívanou.

Herectví ke mně patří stejně jako hudba, říká frontman skupiny Vltava Nebřenský
26. 09. 2022
Skupina Vltava má novou desku. A je to setsakramentsky dobrá deska! Jmenuje se Spass muss immer sein, ale stejně jako v životě to zase až takový špás není. Zpěvák a kytarista Robert Nebřenský (58) se nebojí jít do hloubky, odhalit své city, nahlédnout do temných zákoutí.

Štěpán Kozub a Jiří Krhut baví Česko. Další štací je Fórum Karlín v Praze
22. 09. 2022
Dva nepřehlédnutelní ostravští umělci, Jiří Krhut a Štěpán Kozub, se rozhodli se svým koncertním projektem dobýt Česko. Už první týden v říjnu vystoupí v pražském Fóru Karlín. Hudebně zábavný večer nabídne devadesátiminutový průřez písněmi z jejich debutového alba „Prásknu bičem“. 

Spisovatel z Frýdlantu nad Ostravici Jiří Klečka vydal nový román Papírové domky
15. 09. 2022
Rozhovor Deníku s autorem mysteriózního románu z města, které má černou duši.

V nové sezoně zvou divadla na Adinu, Havla i do norských fjordů
15. 09. 2022
Hned několik českých premiér zahraničních her i ryze české autorské počiny představí v aktuální sezoně divadla napříč republikou. Tipy na některé z nich právě přinášíme – nechybí mezi nimi ani pozvání na festival, který připomene odkaz Václava Havla.

Mysliveček na Oscarech? Film Il Boemo půjde do boje o Ceny Akademie
12. 09. 2022
Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyšle do soutěže o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film snímek režiséra a scenáristy Petra Václava Il Boemo. ČTK to dnes za akademii sdělila Silvie Marková. Výpravný historický film představuje českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka. Snímek bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži filmového festivalu v San Sebastianu, který začíná v pátek. Do českých kin film vstoupí 20. října.

Alžběta II. ve filmu. Zahrály si ji Helen Mirrenová i Olivia Colmanová
10. 09. 2022
Před kamerami stála královna Alžběta II. mnohokrát, mimo jiné v dokumentu Korunovace královny. Překvapila v proslulém olympijském videu s Danielem Craigem, alias Jamesem Bondem, jediným filmovým agentem, jenž měl tu čest vkročit do Buckinghamského paláce. Agenti Jejího Veličenstva ve videotékách zůstávají, královna Alžběta II. svět opustila. Otiskla se ale do tváří hereček, které ji ztvárnily na filmovém plátně nebo televizní obrazovce.

Divácký hit z Varů o PSH bude k vidění i v kinech ve Zlínském kraji
9. 09. 2022
Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary míří v úterý 13. září od 20 hodin ve speciálním uvedení k filmovým i hudebním fanouškům v Kině Napajedla v Napajedlech, Hvězda v Uherském Hradišti a Vatra ve Vsetíně.

Pozadí událostí: Soňa není žádná poddajná puťka, říká herečka Petra Hřebíčková
9. 09. 2022
Čtyřdílná minisérie Pozadí událostí, která se natáčela v Olomouci a v Praze, odstartuje 11. září na obrazovkách České televize. Charakterizuje ji rukopis tvůrců Jana Hřebejka, Petra Jarchovského a Michala Sýkory. V jedné z hlavních rolí se představí Petra Hřebíčková. Coby Soňa Kostková vydá pod pseudonymem ironický erotický román, protože při práci na něm nemusí řešit aféry svého muže.

Od bájného Númenoru po dnešní svět zločinu. Zářijové televizní novinky jsou tu
8. 09. 2022
Do vinic, pivovaru, světa zločinu či bájného Númenoru zavedou diváky zářijové televizní novinky. Mnohé z nich už svůj start absolvovaly a je zjevné, že si k nim diváci našli cestu. Například první díl závěrečné série Policie Modrava byl nejsledovanějším pořadem uplynulého týdne ve všech hlavních cílových skupinách. 

Jan Žižka dorazil do českých kin. Jáklova středověká romance budí emoce
7. 09. 2022
/RECENZE/ Deset let příprav, shánění financí a známých tváří, pověst nejdražšího filmu, který dostal nálepku Statečné srdce počesku a z nějž mnozí měli už předem osypky. Teď vstupuje film Jan Žižka do kin. A – přesně jak si jeho režisér Petr Jákl přál - budí emoce. Pravda, všeho druhu.

Ve folkloru se zpívá o tom, o čem se nemluví, říká Zuzana Lapčíková
4. 09. 2022
Cimbalistka a zpěvačka Zuzana Lapčíková už po několik desetiletí symbolizuje spojení moravské lidové hudby a jazzu. Nyní uvažuje o vydání životopisné knížky a nového alba, na kterém by se poprvé za celou svou kariéru představila jako písňová autorka.

Kate Winsletová v ruinách. V Chorvatsku natočí film o americké fotografce
3. 09. 2022
Rozstřílenou a opuštěnou pláž Kupari u Dubrovníku oživí hollywoodské hvězdy. Chystají se sem Kate Winsletová, Jude Law, Marion Cotillardová a Josh O'Connor. Zahrají si ve filmu o slavné americké fotografce a modelce ikonického časopisu Vogue Lee Millerové.

Rod draka se představuje krvavě a nelítostně. Novinka od HBO si servítky nebere
20. 08. 2022
Hlavní hrdinka očekávané série Rod draka to nebude mít snadné. V dnešní době přející vůdčím ženám by se nejspíš těšila zvolená vládkyně úctě a respektu. Princeznu Rhaenyru rodu Targaryenů však čeká krev, bolest a pevné nervy. Alespoň to naznačují první díly desetidílné ságy, z nichž úvodní měl slavnostní předpremiéru ve čtvrtek večer v pražském Cinestar Anděl. NA HBO Max se seriál představí v pondělí 22. srpna, sledovat jej můžete i online a s českými titulky.

Příběh Františka Kriegela je dotočen. Symbolicky před výročím srpna 1968
19. 08. 2022
Muž, který stál v cestě. To je film o Františku Kriegelovi, hrdinovi Pražského jara, který v předvečer výročí srpnové okupace dokončil Petr Nikolaev. Hlavní roli muže, jenž se jako jediný postavil Brežněvovi a nepodepsal "Moskevský protokol", hraje Tomáš Töpfer. Snímek se nerodil lehce, provázely ho bouřlivé spory o práva a režii. Do kin vstoupí během příštího jara.

Inspirativní čtení na léto. Pět knih, které byste neměli o dovolené minout
13. 08. 2022
Léto se zlomilo do druhé půlky, dovolené a výlety ale pro mnohé z nás nekončí. Pokud jste už znaveni mořem, sluncem, túrami, festivaly, koncerty či letními kiny, možná vám přijde vhod strávit nějaký čas jen tak ve stínu stromů a s dobrou knihou v ruce. Tady je pět tipů, které vás nebo vaše děti třeba osloví.

Vzkvétající Númenor. Fotky ze seriálu Prsteny moci odhalují dosud neviděnou říši
12. 08. 2022
Jak oživit svět, který mnozí znají, ale nikdo jej neviděl? Touto otázkou se zabývali tvůrci mytologického eposu The Lord of the Rings: The Rings of Power neboli Pán prstenů: Prsteny moci, jehož premiéra se odehraje na streamovací platformě Amazon Prime Video 2. září.

Podzim na Nově: Pět hraných seriálů, nový MasterChef i návrat legend
12. 08. 2022
Televize Nova představila své podzimní programové schéma. Jeho součástí bude seriál Policie Modrava, který vyvrcholí novými díly a závěrečnou řadou. Druhou sérií bude pokračovat i hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem, nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.

Hustopečské dny se vrací, s diskotékou i Michalem Hrůzou. Co vás ještě čeká
10. 08. 2022
Na nabitý třídenní program zve městys Hustopeče nad Bečvou. Ve dnech 26. až 28. srpna se tam konají tradiční Hustopečské dny. Ty měly kvůli covidové pandemii přestávku a vrací se po dvouleté odmlce.

Písničkář Michael Janík: Dvanáctistrunku jsem si pořídil kvůli Beatles
8. 08. 2022
Zachtělo se mi zjistit, co dělá Michael Janík (77). Jak se má, čím se baví, o čem přemýšlí. V nakladatelství Galén mu právě vychází sbírka básní Poezie starého písničkáře. Ty verše jsou jako on sám: vlídné a třeskutě vtipné, hřejivé i sarkastické. Jedním slovem: ty básničky jsou k posmání. Tak si vousatého kytaristu a zpěváka pamatujeme z oblíbeného dua Paleček a Janík, od jehož seznámení letos uplyne 55 let. 

Malíř Jiří Slíva: V mládí jsem si kreslil obrázky k písničkám ze Semaforu
4. 08. 2022
Klasik českého kresleného humoru oslavil začátkem července úctyhodné půlkulatiny. Podle občanky je mu 75 let. Ale vůbec byste to do něj neřekli. Na světě by se našlo jen málo činorodějších a zaneprázdněnějších lidí. Jiří Slíva kreslí, maluje, ilustruje, hraje na kytaru a zpívá, skládá písničky, píše básničky, pořádá výstavy… Na jeden život je toho až moc. 

K životu s úsměvem na tváři stačí opravdu málo, říká cestovatel Jakub Kynčl
3. 08. 2022
Jakub Kynčl si oblíbil Střední a Jižní Ameriku. O cestách po této části světa pojednává i jeho kniha Pas a pes. A proč to tam má tak rád? Lidé jsou tam prý upřímnější. „Když jsem v Jihovýchodní Asii, každý se na mě usmívá. Nepoznám, zda mi ten člověk vstřícně pomůže, anebo na mě chystá nějaký podvůdek. V Latinské Americe je to snadnější. Milí a vlídní lidé se usmívají a ti, kterým se chcete vyhnout, se tváří tak, že raději přejdete na druhou stranu cesty,“ říká cestovatel a spisovatel v jedné osobě.

Leonardo DiCaprio mezi Indiány. Western Krvavé prachy uvidíme příští rok
30. 07. 2022
Leonardo DiCaprio opět spojil své síly s režisérem Martinem Scorsesem. Jejich čerstvý projekt se jmenuje Killers of the Flower Moon (česky Krvavé prachy) a vrací se k záhadným vraždám Indiánů ve 20. letech minulého století.

Zagorová nám vzkázala, ať jdeme svou vlastní cestou, říká o muzikálu Bohatová
28. 07. 2022
Kateřina Bohatová, to je jedna ze tří hereček, které budou mít hlavní roli v připravovaném muzikálu Biograf láska, postaveném na písničkách z repertoáru zpěvačky Hany Zagorové. „Na roli byl vypsán konkurz. Pozval si mě kolega Honza Kříž, který muzikál režíruje, takže to proběhlo v takovém příjemném duchu, vzhledem k tomu, že spolu spoustu let hrajeme a dobře se známe. Ale šla jsem si to pěkně odzpívat. No a dopadlo to výborně. V létě zkoušíme, v září bude premiéra,“ těší se herečka a zpěvačka na svou další roli v pražském Divadle Kalich.

Hollywoodský herec John Malkovich vystoupil v Kroměříži v roli hudebního kritika
27. 07. 2022
Téměř 1500 diváků se v úterý 26. července přišlo podívat do Podzámecké zahrady v Kroměříži na hollywoodskou hereckou ikonu, 68letého Johna Malkoviche. Ten se na prknech tamního mobilního amfiteátru, sestaveného pro letní sezonu, představil v roli zatrpklého hudebního kritika ve hře The Music Critic.

KVÍZ: Jak dobře znáte film Noc na Karlštejně?
22. 07. 2022
Noc na Karlštejně patří k nejoblíbenějším filmovým muzikálům, za jehož melodiemi stojí známý český hitmaker. Znáte jeho jméno? Víte, kdo si měl původně ve snímku zahrát a ve kterém roce se tento legendární snímek natáčel?

Eva Jiřičná: Vážím si pracovitých lidí. Alfons Mucha k nim patřil
22. 07. 2022
Ucelenou přehlídku díla Alfonse Muchy představuje výstava Mucha, rodinná sbírka, kterou si mohou zájemci prohlédnout v pražské Valdštejnské jízdárně. Jednotlivé exponáty pocházejí – jak název napovídá - z rodinné sbírky, která je největším souborem Muchových děl na světě. Některé z nich uvidí veřejnost zcela poprvé.

Žánrové kotrmelce neděláme, říká kytarista Arakainu Jiří Urban
17. 07. 2022
V letošním roce, kdy slaví čtyřicet let od založení, přichází tuzemská metalová legenda Arakain se spoustou aktivit. Kromě toho, že hojně brázdí česká a moravská pódia, na leden příštího roku plánuje výroční koncert do pražské haly O2 universum. Nedávno jí navíc vyšlo v reedici oceňované album Schizofrenie. Kytaristovi Jiřímu Urbanovi se v souvislosti s jeho vznikem vybaví zvláštní porevoluční období i stav, v jakém se tehdy kapela nacházela.

Country zazní nad přehradou už po třiadvacáté. Fešáci zde oslaví 55 let
15. 07. 2022
První srpnový víkend už mají fanoušci country muziky stabilně zanesený ve svých diářích a kalendářích. Právě v tomto termínu se totiž v sousedství přehrady na Bystřičce na Vsetínsku tradičně koná největší festival country a bluegrassové hudby na Moravě – Starý dobrý western.

BROLN oslaví sedmdesátiny koncertem v rožnovském skanzenu
14. 07. 2022
Sedmdesáté výročí založení oslaví nadcházející neděli 17. července koncertem ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm známý Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BRLON). Vystoupení začíná v Dřevěném městečku v 15 hodin.

Sympaťák v práci i civilu. Herec Harrison Ford slaví osmdesáté narozeniny
13. 07. 2022
Vesmírný pilot Han Solo z filmové série Star Wars či archeolog a zároveň akční hrdina Indiana Jones ze snímku Dobyvatelé ztracené archy a jeho pokračování. Především těmito dvěma rolemi proslul americký herec a producent Harrison Ford, který oslavil 13. července osmdesáté narozeniny.

Brutální plavba, femme fatale a čekání na orgasmus. Hity z festivalu míří do kin
12. 07. 2022
Uteklo to jako voda. Karlovarský filmový festival o víkendu skončil. Kdo nestihl některý z filmů, nebo se letos do lázeňského města vůbec nedostal, nemusí litovat. Jsou tu znovu Šary Vary, speciální ochutnávka filmů z letošního programu, kterou od pondělí najdete ve vybraných kinech.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish
4. 07. 2022
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

Energie pro kulturu: Putovní festival ve městech spojí hvězdy s místními umělci
3. 07. 2022
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších.

Hrát Zelenského? Na to jsem moc vysoký, řekl ve Varech herec Liev Schreiber
2. 07. 2022
Film se na karlovarském festivalu letos lehce prolíná s politikou. První americký host, herec Liev Schreiber, přijel do Varů představit svou nadaci na podporu Ukrajině Bluecheck. A hned v úvodu dal na setkání s médii všem fotografům potřebnou lekci: „Přátelé fotografové a kameramani, je vás tu moc. Dejme si dvě minuty, za tu chvíli uděláte spoustu fotek. A pak dost. Na tohle máte červený koberec, tam ať se vše odehrává. Tady si nechme prostor na povídání.“

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru
29. 06. 2022
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru
29. 06. 2022
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška
29. 06. 2022
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  

Mám rád most u Embassy. Potkávám se tam s přáteli, říká Jiří Bartoška
29. 06. 2022
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se blíží. Odstartuje už tento pátek. Jeho prezident Jiří Bartoška se každý rok těší na podobné věci. A jako obvykle, zdaleka ne všechny klapnou.  

Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť
25. 06. 2022
Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Zabili Kennedyho? Nevadí, jedeme dál. Elvis nabízí omamnou smršť
25. 06. 2022
Do kin vstoupil další filmový spektákl Baze Luhrmanna Elvis. Australský režisér si s oblibou vybírá známé příběhy či ikony, které nahlíží svou vlastní optikou, hledá styčné body se současností a především ho baví si hrát. S obrazovými možnostmi, kýčem, americkým snem, mámivou mocí peněz, postmoderními prvky i s motivem lásky, nevyhnutelnosti a smrti. 

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby
25. 06. 2022
Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Tipy na letní čtení: Romantika, vinice i cestování na všechny způsoby
25. 06. 2022
Knihy k létu patří. U vody, na zahradě pod pergolou nebo při cestě na dovolenou se můžete začíst třeba do nejnovější knihy J. K. Rowlingové, která se tentokrát překřtila na Roberta Galbraitha, či romantických bestsellerů. V našich tipech vám také nabízíme inspiraci pro cestování s dětmi, císařovnou Sisi, anebo jenom se psem.

Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová
23. 06. 2022
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.

Bez lásky se láska špatně dává, říká filmová prezidentka Anna Geislerová
23. 06. 2022
/ROZHOVOR/ Do kin ve čtvrtek vstupuje romantická komedie Rudolfa Havlíka Prezidentka. Vypráví o ženě, která svůj politický post bere vážně, ale potřebuje i svobodu a lásku. A tak za ní utíká v utajení do "Podhradí". Hraje ji Anna Geislerová.

Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany
23. 06. 2022
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.

Hudební extáze s ohňostrojem. Metallica oslavila čtyřicátiny s plnými Letňany
23. 06. 2022
/FOTOGALERIE/ Dvouhodinový koncert nabídl nadšenému mnohatisícovému publiku průřez všemi deskami. A došlo i na největší hity Metallicy včetně Nothing Else Matters či Fade to Black.

TIP DENÍKU: Pět důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours of Ostrava
22. 06. 2022
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět.

TIP DENÍKU: Pět důvodů, proč letos nesmíte chybět na Colours of Ostrava
22. 06. 2022
Největší reklama pro Ostravu se vrací na scénu. 19. ročník multižánrového a nejen hudebního festivalu Colours of Ostrava rozpumpuje od 13. do 16. července nejen Dolní Vítkovice, ale celé město. A bude to jízda! Nevěříte? Deník vybral pět důvodů, proč na letošních „Coloursech“ zkrátka nesmíte chybět.

Hudební léto je za dveřmi. Festivalové hody ovládne Nick Cave, Kiss i Sting
22. 06. 2022
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů.

Hudební léto je za dveřmi. Festivalové hody ovládne Nick Cave, Kiss i Sting
22. 06. 2022
Po půstu obvykle přicházejí hody. Zatímco v období covidu jsme se museli smířit maximálně s online koncerty oblíbených hvězd, teď se těch živých nabízí nepřeberné množství. Deník vybral několik letních tipů na vystoupení, která se odehrají nejen v rámci očekávaných festivalů.

Autorka Julie Caplinová: Výlet do Prahy byl jedním z nejlepších v mém životě
22. 06. 2022
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy.

Autorka Julie Caplinová: Výlet do Prahy byl jedním z nejlepších v mém životě
22. 06. 2022
V bestsellerové sérii Romantické útěky Britky Julie Caplinové už čtenáři navštívili třeba Kavárnu v Kodani, Cukrárnu v Paříži, Čajovnu v Tokiu nebo Hotýlek na Islandu. Při letošní návštěvě Česka spisovatelka slíbila, že příští rok vyjde kniha, jejíž děj bude situován do Prahy.

Do Prahy se řítí Metallica. Připomeňte si, jak měnila hudební svět album po albu
21. 06. 2022
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku.

Do Prahy se řítí Metallica. Připomeňte si, jak měnila hudební svět album po albu
21. 06. 2022
Čtyřicet let na vrcholu, deset alb, více než 125 milionů prodaných nosičů a celá řada nezapomenutelných hitů v čele s Nothing Else Matters. To je kapela Metallica, která již tuto středu bude hlavním lákadlem jednodenního festivalu Prague Rocks v areálu letňanského letiště. Připomínáme desítku řadových alb kapely, která se spolu s Black Sabbath podepsala nejvýraznějším písmem na zrodu žánru metalu a tvrdého rocku.

Mezi barokem, taktovkou a erotikou. Vojtěch Dyk představí snímek Il Boemo
21. 06. 2022
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav.

Mezi barokem, taktovkou a erotikou. Vojtěch Dyk představí snímek Il Boemo
21. 06. 2022
Čekala na něj mlynářská zástěra, ale on se vzepřel rodině a šel za svým snem. Nejistá cesta hudebníka byla lemovaná pochybnostmi, živořením, náručí krásných žen, operním úspěchem i pádem do pasti jménem syfilis. Josef Mysliveček dostal svůj film Il Boemo, který se po více než deseti letech příprav a prací 20. října představí v kinech. Titulní roli hraje Vojtěch Dyk, režii měl Petr Václav.

Manželství mi zachránilo život, říká zpěvák Michal Malátný z Chinaski
6. 06. 2022
„Nemůžu se dočkat,“ říká frontman skupiny Chinaski o nové desce, která co nevidět vyjde. Zpěvák a kytarista Michal Malátný a jeho letitý spoluhráč František Táborský na ní ukončili jednu kapitolu a obklopili se ostrou partou muzikantů, jejichž sound připomíná staré dobré garážové časy.

Manželství mi zachránilo život, říká zpěvák Michal Malátný z Chinaski
6. 06. 2022
„Nemůžu se dočkat,“ říká frontman skupiny Chinaski o nové desce, která co nevidět vyjde. Zpěvák a kytarista Michal Malátný a jeho letitý spoluhráč František Táborský na ní ukončili jednu kapitolu a obklopili se ostrou partou muzikantů, jejichž sound připomíná staré dobré garážové časy.

Krtečkovi dal život, planetce své jméno. Eduard Petiška zemřel před 35 lety
6. 06. 2022
Spisovatel, překladatel i rekordman. Tím vším byl Eduard Petiška, jeden z našich nejpilnějších autorů. Za desítku knih dedikovaných své ženě se dostal i do České knihy rekordů. Čtenáři nejvíce znají jeho Řecké báje a pověsti, Petiška ale psal i příběhy o Krtkovi, romány a básně. V pondělí uplyne 35 let od jeho úmrtí.

Krtečkovi dal život, planetce své jméno. Eduard Petiška zemřel před 35 lety
6. 06. 2022
Spisovatel, překladatel i rekordman. Tím vším byl Eduard Petiška, jeden z našich nejpilnějších autorů. Za desítku knih dedikovaných své ženě se dostal i do České knihy rekordů. Čtenáři nejvíce znají jeho Řecké báje a pověsti, Petiška ale psal i příběhy o Krtkovi, romány a básně. V pondělí uplyne 35 let od jeho úmrtí.

Kdo je hrdina. Atentát na Heydricha připomínají na plátně, v galerii i hrách
5. 06. 2022
Je to přesně 80 let, kdy českoslovenští parašutisté spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Náš národ dostal své hrdiny, které se sluší připomínat. Letos tak činí řada organizací a projektů.

Kdo je hrdina. Atentát na Heydricha připomínají na plátně, v galerii i hrách
5. 06. 2022
Je to přesně 80 let, kdy českoslovenští parašutisté spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Náš národ dostal své hrdiny, které se sluší připomínat. Letos tak činí řada organizací a projektů.

Popelka, Osada havranů i sůl. Pohádka Zakletá jeskyně míchá ďábelský mix
3. 06. 2022
/VIDEO/ Zakletá jeskyně. Nová koprodukční česko-slovensko-maďarská pohádka doputovala do kin a míchá ďábelský koktejl. Je to až k nevíře, co všechno se do scénáře autorky a režisérky Mariany Čengel Solčanské vešlo.

Popelka, Osada havranů i sůl. Pohádka Zakletá jeskyně míchá ďábelský mix
3. 06. 2022
/VIDEO/ Zakletá jeskyně. Nová koprodukční česko-slovensko-maďarská pohádka doputovala do kin a míchá ďábelský koktejl. Je to až k nevíře, co všechno se do scénáře autorky a režisérky Mariany Čengel Solčanské vešlo.

Kino Vatra zve na premiéry dokumentů o vynálezci Josefu Sousedíkovi
1. 06. 2022
Dvojici dokumentů o životě a práci významného vsetínského rodáka Josefa Sousedíka promítne v úterý 7. června Kino Vatra ve Vsetíně. Po premiéře filmů bude následovat beseda s tvůrci, režisérem Martinem Pátkem, producentem Alešem Hudským a synem Josefa Sousedíka Tomášem, který se do natáčení zapojil jako odborný poradce.

Kino Vatra zve na premiéry dokumentů o vynálezci Josefu Sousedíkovi
1. 06. 2022
Dvojici dokumentů o životě a práci významného vsetínského rodáka Josefa Sousedíka promítne v úterý 7. června Kino Vatra ve Vsetíně. Po premiéře filmů bude následovat beseda s tvůrci, režisérem Martinem Pátkem, producentem Alešem Hudským a synem Josefa Sousedíka Tomášem, který se do natáčení zapojil jako odborný poradce.

Vsetínské kulturní léto zahájí známý zpěvák a textař Ivan Hlas
31. 05. 2022
Dvanáct koncertů rozmanitých žánrů a osm filmových projekcí pod širým nebem nabídne letošní Vsetínské kulturní léto. Na nadcházející týdny ho s podporou radnice připravuje Dům kultury Vsetín. Pódium na Dolním náměstí ožije muzikou vždy ve čtvrtek od 19 hodin. Počínaje červencem bude po koncertech pokaždé následovat letní kino.

Vsetínské kulturní léto zahájí známý zpěvák a textař Ivan Hlas
31. 05. 2022
Dvanáct koncertů rozmanitých žánrů a osm filmových projekcí pod širým nebem nabídne letošní Vsetínské kulturní léto. Na nadcházející týdny ho s podporou radnice připravuje Dům kultury Vsetín. Pódium na Dolním náměstí ožije muzikou vždy ve čtvrtek od 19 hodin. Počínaje červencem bude po koncertech pokaždé následovat letní kino.

V předaleké galaxii mají napilno. Star Wars představí nové seriály, filmy i hry
31. 05. 2022
Fanoušci Star Wars se na svých televizorech opět vydají do předaleké galaxie. Ta se totiž podle nejnovějších plánů studia Disney rozšíří o nové filmy, seriály i videohry. Deník přináší souhrn nejzajímavějších novinek ze světa Hvězdných válek.

V předaleké galaxii mají napilno. Star Wars představí nové seriály, filmy i hry
31. 05. 2022
Fanoušci Star Wars se na svých televizorech opět vydají do předaleké galaxie. Ta se totiž podle nejnovějších plánů studia Disney rozšíří o nové filmy, seriály i videohry. Deník přináší souhrn nejzajímavějších novinek ze světa Hvězdných válek.

Paní Hegerová měla svoje písně pod kůží, říká zvukař a producent Michal Pekárek
30. 05. 2022
S Martou Kubišovou točil album Soul, s Hanou Hegerovou její poslední desku Mlýnské kolo v srdci mém. Zvukař a producent Michal Pekárek stál u zrodu mnoha prvotřídních nahrávek, které dnes patří do zlatého fondu české hudby. Kromě pěti alb autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček pomohl na svět také velice osobnímu albu Richarda Müllera s názvem 55 nebo nejnovějšímu CD Jaromíra Nohavici Máma mi dala na krk klíč.

Paní Hegerová měla svoje písně pod kůží, říká zvukař a producent Michal Pekárek
30. 05. 2022
S Martou Kubišovou točil album Soul, s Hanou Hegerovou její poslední desku Mlýnské kolo v srdci mém. Zvukař a producent Michal Pekárek stál u zrodu mnoha prvotřídních nahrávek, které dnes patří do zlatého fondu české hudby. Kromě pěti alb autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček pomohl na svět také velice osobnímu albu Richarda Müllera s názvem 55 nebo nejnovějšímu CD Jaromíra Nohavici Máma mi dala na krk klíč.

Festivalová sobota: Šíleně smutná princezna, Václav Neckář i koncert Buty
27. 05. 2022
Opět zajímavý program slibuje třetí den 62. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Kongresové centrum večer promítne zdigitalizovanou pohádku Šíleně smutná princezna za účasti Václava Neckáře.

Festivalová sobota: Šíleně smutná princezna, Václav Neckář i koncert Buty
27. 05. 2022
Opět zajímavý program slibuje třetí den 62. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Kongresové centrum večer promítne zdigitalizovanou pohádku Šíleně smutná princezna za účasti Václava Neckáře.

Mám pocit, že se dost blížíme k soudružskému uvažování, říká autor románu Opona
25. 05. 2022
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká.

Mám pocit, že se dost blížíme k soudružskému uvažování, říká autor románu Opona
25. 05. 2022
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká.

Svět zkázy pod širým nebem. Letní Shakespearovské slavnosti lákají na Macbetha
24. 05. 2022
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu.

Svět zkázy pod širým nebem. Letní Shakespearovské slavnosti lákají na Macbetha
24. 05. 2022
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu.

Zlín ožije filmem. Filmový festival začíná ve čtvrtek
24. 05. 2022
Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě nabídne týden plný filmů, besed a zážitků. Pro malé a velké milovníky filmu je připraveno 276 snímků ze 49 zemí světa.

Prodaná nevěsta je jako minové pole, říká Alice Nellis
24. 05. 2022
Národní divadlo chystá Prodanou nevěstu. Poprvé ji představí ve čtvrtek 26. května. Slavná opera Bedřicha Smetany se hraje na našich scénách přes sto padesát let, zjevně se ale neomrzela. K režii byla tentokrát přizvána filmařka Alice Nellis, která má na kontě už operu Mozart a ti druzí. Zadání neměla snadné: ať je Prodanka jiná.

Na švestky i na Chinaski. Festival Trnkobraní se vrací
23. 05. 2022
Areál likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích se letos opět otevře veřejnosti a 19. a 20. srpna přivítá hudebně-švestkový festival Trnkobraní. Návštěvníci 53. ročníku se mohou těšit na špičky české i slovenské hudební scény.

Janek Ledecký: Cokoli dalšího v mé kariéře přijde, bude bonus
21. 05. 2022
V roce čtyřicátého výročí skupiny Žentour a třicátého výročí od zahájení sólové dráhy přichází zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký s novým albem Symphonic. Novinka navíc vychází v roce hudebníkových šedesátin, které připadají na 27. července. Posluchači je s ním mohou oslavit během série šesti minifestivalů s názvem LX tour.

The Killers, Twenty One Pilots i Kozub. Colours of Ostrava má být letos nejlepší
20. 05. 2022
/FOTOGALERIE/ Festival Colours of Ostrava se po dvouleté koronavirové pauze vrací do Dolní oblasti ve Vítkovicích. Organizátoři slibují atmosféru, na kterou byli návštěvnicí zvyklí před pandemií.

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku
18. 05. 2022
Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb
17. 05. 2022
V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.

Avatar se vrací. Dechberoucí svět modrých bytostí dorazí do kin v prosinci
11. 05. 2022
/VIDEO/ Nad modrými vodami se velebně nesou létající torukové, pod hladinou vlají řasy a korály a po mohutných zelených kořenech pod skalami skáčou děti. Čarovný svět Avatarů je zpět. Dlouho očekávané pokračování životního projektu Jamese Camerona o harmonické symbióze lidí a přírody se vrátí do kin o Vánocích. Jako malou ochutnávku nabízejí tvůrci první trailer.

Rád se nechávám překvapovat, říká malíř a ilustrátor Petr Nikl
9. 05. 2022
„Podstatné je podělit se s ostatními o to, co je pro mne fascinující. Jestli to vytvořil červotoč, nebo já svou rukou, to už je vlastně trochu jedno,“ říká výtvarník a hudebník Petr Nikl (61). Jeden z našich nejúspěšnějších tvůrců má na kontě bezpočet ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Jindřicha Chalupeckého či nominace na Cenu Astrid Lindgrenové. 

Geniální i záludný. Režisér a herec Miroslav Macháček se narodil před sto lety
8. 05. 2022
Obdivovaný, nenáviděný, rozverný i záludný. Ale v každém případě jedinečný. To byl režisér a herec Miroslav Macháček. Vyučený strojní zámečník, který propadl divadlu. V neděli uplyne sto let od jeho narození.

Písničky Hanky Zagorové definovaly moje dětství, říká Roman Tomeš
7. 05. 2022
Čtyřiadvacet písní legendární interpretky, autorky a devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové zazní v novém původním muzikálu Biograf láska, který uvedou Divadlo Kalich a společnost No.Art poprvé 16. září. Scénář k němu napsala publicistka Uljana Donátová, režii a scénu vytvoří herec a zpěvák Jan Kříž. Jednu z rolí si v muzikálu zahraje Roman Tomeš, který má na kontě velké role světového muzikálového repertoáru – patří k nim Ježíš i Jidáš z Jesus Christ Superstar (za roli Jidáše byl nominován na Cenu Thálie), Roger z Rentu, Berger z Vlasů, Danny z Pomády, Bobby z Horečky sobotní noci, Clyde z Bonnie a Clyde či Eddie ze Sestry v akci.

Zlatý střevíček si ze Zlína odveze Pavel Zedníček a Karel Heřmánek
5. 05. 2022
Za tři týdny odstartuje ve Zlíně největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě a představí 276 snímků z téměř padesáti zemí. Zlatý střevíček letos udělí organizátoři hereckým legendám Pavlu Zedníčkovi a Karlu Heřmánkovi.

Knižní tipy Deníku: Co číst v květnu? Příběhy Viewegha i farářky
3. 05. 2022
Ač už počasí konečně vybízí k venkovním aktivitám, únik do světa knižních příběhů v bezpečí domova patří k nenahraditelným jistotám. Co si přečíst v květnu?

Herec Vincent Navrátil: Zatím se nám naše paličatá odvaha vyplatila
29. 04. 2022
Nová komediální show První dobrá je čerstvou novinkou televize Nova Fun (zhlédnout ji lze i na Voyo). Přinášejí ji čtyři mladí odvážní herci a tvůrci, kteří se nebojí vůbec ničeho – Vincent Navrátil, Alexej Kolva, Ondřej Kubina a Jaroslav Blažek. 

Po čem muži touží? Bavilo nás dělat různé záměny a blbosti, říká režisér Havlík
21. 04. 2022
Letos uvidíme v kinech hned tři filmy, pod kterými je podepsán režisér a scenárista Rudolf Havlík. Všechno jsou to žánrové snímky s tak trochu pohádkovými zápletkami. I jejich názvy zní pohádkově - Prezidentka, Ostrov a Po čem muži touží 2. Na poslední jmenovaný můžete zajít do kina od 21. dubna.

Jak se rodí apokalypsa. Notre-Dame v plamenech připomene nový film
21. 04. 2022
Bylo to jako výjev z katastrofického filmu. Ze střech a věží šlehaly plameny a svět s hrůzou sledoval, jak bitva o záchranu Notre-Dame skončí. Teď, po třech letech, se oheň na pařížskou katedrálu vrátil. Ve filmu Jeana-Jacquese Annauda, jenž ve čtvrtek vstupuje do kin.

Našla jsem frekvenci i Podezření, říká hvězda kriminálky Klára Melíšková
20. 04. 2022
Majitelka čtyř Českých lvů Klára Melíšková (50) hraje v třídílné minisérii Podezření svéráznou zdravotní sestru Hanu Kučerovou. „Moc jsem si přála, aby ve finále nepůsobila černobíle,“ říká o nové roli herečka Dejvického divadla pro časopis TV Mini.

Tři velikonoční tipy: Amélie znovu na Montmartru a papežové dvakrát jinak
17. 04. 2022
Chcete si odpočinout od rodinných sešlostí, barvení vajec a předstírání, že vás rituály baví? Na výběr jsou koncerty, galerie, výlety nebo projížďka na kole. Komu se ani do toho nechce, možná ocení tip na dobrou filmovou podívanou. K mání jsou hned tři. A nudit se nebudete, naopak. 

Kytarová legenda Pat Metheny: Cvičil jsem až do úmoru, rodiče se o mě báli
17. 04. 2022
/ROZHOVOR/ Držitel dvaceti cen Grammy v deseti odlišných kategoriích (což je mimochodem rekord) odehraje tento měsíc v Česku hned dva koncerty. 26. dubna se Pat Metheny coby hvězda letošního Jazzfestu objeví v brněnském Sono centru a 29. dubna vystoupí v pražském Divadle Hybernia. Při té příležitosti poskytl Deníku exkluzivní rozhovor.

Od pijáků k Bondovce. Humorista Kingsley Amis nenapsal jen Šťastného Jima
16. 04. 2022
Londýnský rodák se stal nesmrtelným hned díky své první knize. S každou další novelou ale znovu a znovu dokazoval, že si pověst nejúspěšnějšího britského humoristy zaslouží. Dnes by spisovateli a básníkovi Kingsleymu Amisovi bylo rovných sto let.

KVÍZ: Jak dobře znáte Jiřího Štěpničku a jeho role?
16. 04. 2022
Díky televizním seriálům Modrý kód a Sestřičky je herec Jiří Štěpnička v současnosti spojován hlavně s postavou lékaře. Rolí má za sebou ovšem nepočítaně, hlavně těch divadelních. Byl například Petrucciem ve Zkrocení zlé ženy, Franckem i Vávrou v Maryše nebo Shylockem v Kupci benátském. Herec s charakteristickým hlasem, který mu vynesl dabingovou Cenu Františka Filipovského, 16. dubna oslaví 75. narozeniny.

Odešla ikona animovaného filmu. Vlasta Pospíšilová režírovala Broučky i Fimfárum
15. 04. 2022
V noci na pátek zemřela animátorka a režisérka Vlasta Pospíšilová, poslední ze slavného týmu Jiřího Trnky. Režírovala oblíbený seriál Broučci, život dala postavám z Werichova Fimfára a podílela se také na tvorbě seriálu Pat a Mat nebo Pan Tau. Bylo jí 87 let. 

Fantastická zvířata jsou znovu na scéně. A potvrzují Brumbálovu lásku k muži
6. 04. 2022
Fantastická zvířata se vracejí. Třetí část populární ságy vstupuje tento týden do kin a přináší tři jasná fakta. Johnny Depp vypadl ze hry, ženy vládnou světu a Brumbál je homosexuál.

Opravený zámek Kinských ožije velikonočními tradicemi a zvyky
5. 04. 2022
Program plný lidových zvyků, dobrot a zábavy pro celou rodinu nabídne tradiční akce Muzea regionu Valašsko s názvem Velikonoce v muzeu, která se uskuteční v sobotu 9. dubna v nově zrekonstruovaném zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. O folklorní vložku se postará dětský soubor Ovečky.

Zpěvák Jan Smigmator: V New Yorku musím podat životní výkon
4. 04. 2022
Řadu let byl vnímán jako nesmírně talentovaný, pracovitý a sympatický kluk, který dostal do vínku něco, čemu se říká „velký hlas“. Z držitele Zlatého oříšku pro talentované děti dorostl Jan Smigmator v muže, který utáhne tříhodinový koncert, celou dobu z něj srší energie a ještě zvládne mezi pěveckými čísly vtipně moderovat. Za rok ho čeká náročná zkouška – zda obstojí i v legendární newyorské Carnegie Hall, s níž právě podepsal smlouvu na sólový koncert. Ještě před tím si letos ale střihne velké jarní turné „Murphyho zákon 2022“ po sedmnácti českých a moravských městech.

Orozovič se vydává na muzikantskou dráhu. I blbá písnička dokáže zázraky, říká
3. 04. 2022
Herce Igora Orozoviče, člena činohry pražského Národního divadla, známe nejen z jeviště této první české scény, ale i z mnoha výrazných rolí ve filmu a televizi. Teď se navíc vydává na sólovou muzikantskou dráhu. Není to možná zas až tak překvapivá informace, protože jak známo – hudba jej provází na jeho umělecké cestě v podstatě nepřetržitě.

Herečka v pasti. Jiřina Štěpničková naletěla estébákům, odpykala si deset let
3. 04. 2022
Byla tváří pražského vinohradského divadla, předtím účinkovala několik let na jevišti „Zlaté kapličky“. Coby přední filmová hvězda hrála Jiřina Štěpničková po boku Vlasty Buriana, Oldřicha Nového či Huga Haase, její doménou byly role osudových a osudem zkoušených žen. V neděli uplyne sto deset let od jejího narození.

Zemřel výtvarník a ilustrátor Jiří Šalamoun, otec Maxipsa Fíka. Bylo mu 86 let
1. 04. 2022
Ve věku 86 let zemřel ve čtvrtek výtvarník, ilustrátor a dlouholetý vedoucí ateliéru ilustrace a knižní grafiky na pražské UMPRUM Jiří Šalamoun. Informoval o tom deník Blesk s odkazem na jeho partnerku. Do povědomí několika generací se Šalamoun zapsal především jako autor výtvarné podoby Maxipsa Fíka.

Autorka knihy Třešně v rumu: Někteří Kubánci mají v obýváku Fidela v zlatém rámu
31. 03. 2022
Dovolená s rodiči nebo dokonce prarodiči není zrovna ideálem dospělých dětí. Přesto se Michaela Janečková, novinářka a redaktorka veřejnoprávní televize, rozhodla navštívit s dědou Kubu. A proč absolvovala tu bizarní exkurzi, jak rodinnou expedici na ostrov svobody sama nazývá? 

Oscarům dominovala Duna. Nejlepším filmem je V rytmu srdce, Smith udeřil kolegu
28. 03. 2022
Letošní Oscary jsou rozdány. Celkem šest zlatých sošek získal snímek Duna, tři nominace proměnil film o lásce a o rodině V rytmu srdce. Favorizovaný western Síla psa má Oscara za nejlepší režii. O nejdelší děkovnou řeč i největší rozruch se postaral herec Will Smith.

Odborník na městské legendy Petr Janeček: Válka je pro fámy živnou půdou
28. 03. 2022
Docent Petr Janeček, zástupce ředitele Ústavu etnologie FF UK, má nádherné zaměstnání. Vyučuje totiž moderní folklor. Jeho hlavním oborem jsou současné pověsti neboli městské legendy, z jejichž výzkumu vytěžil sérii úspěšných knížek Černá sanitka. Věnuje se ale také fámám, hoaxům, různým konspiračním teoriím. To vše spadá do oblasti dezinformací, na nichž mimo jiné stojí i současná válka Ruska s Ukrajinou.

KVÍZ: Kolja. Jak dobře znáte poslední český oscarový snímek?
26. 03. 2022
Psal se 25. březen roku 1997, když hořká komedie Jana a Zdeňka Svěrákových dostala sošku Oscara pro nejlepší neanglicky mluvený film. Uběhlo celé čtvrtstoletí a podobný úspěch se zatím žádným českým filmařům nepovedlo zopakovat.

Každý má svoje Waterloo, o které se rozseká, říká Radůza
25. 03. 2022
Osmadvacet písní, které jsou jakýmsi deníkem posledních tří let jejího života, zařadila na své nové dvojalbum Nebe je odemčené písničkářka Radůza. Do díla se promítly třeba i zkušenosti s domácí výukou za covidu.

Malí uprchlíci na plátně: Nabarvené ptáče či pozoruhodné animované filmy
24. 03. 2022
Odnášejí to nejvíce. Místo bezstarostných her putují děti kvůli válce a nesvobodě světem, často s jediným plyšákem v ruce, někdy i bez něj. Některé vstoupily i na stříbrné plátno. Jaké příběhy o malých uprchlících jsme už viděli? 

KVÍZ: Cirkusová komedie s Lubomírem Lipským a šesti medvědy slaví padesátiny
19. 03. 2022
Šest medvědů s Cibulkou. Legendární komedie o tom, že i klaun může dostat výpověď, načež obrátí školu vzhůru nohama, asi málokoho z pamětníků minula. Letos uplyne půlstoletí od chvíle, kdy se snímek Oldřicha Lipského objevil v kinech. Co o něm víte či nevíte?

Herečka Kateřina Winterová: Major Langerová je prostě šéfka každým coulem
14. 03. 2022
Na obrazovkách Novy se teď Kateřina Winterová objevuje v novém kriminálním seriálu, v němž ztvárňujete šéfku oddělení vražd Karlu Langerovou. Jaká je? A která vlastnost je podle herečky pro takovou pozici zásadní?

Zemřel americký herec a držitel Oscara William Hurt. Bylo mu 71 let
13. 03. 2022
Ve věku 71 let v neděli zemřel americký herec William Hurt. S odvoláním na umělcovu rodinu a přátele o tom informovaly hollywoodský web Deadline a časopis Variety. Hurt v roce 1986 získal prestižní cenu Oscar za výkon v adaptaci románu Manuela Puiga Polibek pavoučí ženy.

Viktor Preiss slaví pětasedmdesát. Herectví má v genech
13. 03. 2022
Výčet rolí, které ztvárnil na divadelním jevišti, je úctyhodný. Obsáhlý je i počet postav, které vytvořil v televizi. Ve filmu by si ovšem zasloužil mnohem větší prostor, než jaký dostal. Herec s charismatickým hlasem Viktor Preiss oslaví v neděli 13. března pětasedmdesáté narozeniny.

Ceny nikdy neodhadnete. To věděl i Forman, říká držitel Českého lva Mucha
8. 03. 2022
České lvy letos ovládl film Zátopek. V sobotu v Rudolfinu bylo ale na tvářích tvůrců znát až do konce velké napětí. Do souboje o České lvy vstupovalo sportovní drama s třinácti nominacemi – stejně jako jeho soupeř, Okupace režiséra Michala Nohejla. Nakonec ale sošky za nejlepší film třímali ve finále s neskrývaným dojetím a radostí producent Kryštof Mucha. 

VIDEO: David Koller rozbouřil zlínský klub Masters of Rock Café. Podívejte se
6. 03. 2022
Limitovanou edici nových písní, která vyjde 15. března, představil na svém turné po českých klubech zpěvák David Koller. Jeho sobotní koncert ve zlínském Masters of Rock Café si nenechaly ujít stovky lidí, od jeho skalních fanoušků až po ty, co čekali, že zažijí skvělou zábavu, a hlavně výbornou muziku.

U Tří opic se hrálo pro Ukrajinu. Benefice vynesla 25 tisíc korun
6. 03. 2022
Benefiční koncert pro Ukrajinu hostil v pátek 4. března večer vsetínský hudební klub Tři opice. Na dvou pódiích se během akce nazvané Vsetin supports Ukraine vystřídaly domácí kapely Ležérně a vleže, Criminal Colection, Darrock a také zpěvačka Kateřina Mrlinová, kterou na klavír doprovázel Daniel Jakubík.

Valaši zahrají pro Ukrajinu
6. 03. 2022
O závažnou situaci na válkou zmítané Ukrajině se zajímái valašská kulturní scéna a chce pomáhat cestou, která je jí nejbližší. Spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov proto ve spolupráci s Kulturním a vzdělávacím střediskem Valašské Klobouky chystá benefiční koncert Valaši pro Ukrajinu.

Stop Rusku. Český lev, divadla i Svět knihy reagují na válku na Ukrajině
4. 03. 2022
Čeští filmaři, divadelníci i zástupci literárních akcí se přidávají k podpoře Ukrajiny. Večer Českých lvů, který se uskuteční již tuto sobotu 5. března, věnují akademici kromě filmařů také Ukrajině. 

Jiří Langmajer: Mám štěstí na herecké partnerky. A že jich, sakra, bylo
3. 03. 2022
Otec a jeho nevlastní dcera se vydají na pouť americkým Středozápadem. Neplánovaný výlet po tamních přírodních krásách má napravit jejich pošramocený vztah… Fascinující jevištní road-movie Cesta k vodopádům o hledání cesty k sobě i tomu druhému připravuje v pražském Divadle Ungelt renomovaný režisér Michal Dočekal s výjimečnými herci - Jiřím Langmajerem a Anežkou Šťastnou. Evropská premiéra této podívané, jejímž autorem je americký dramatik Lee Blessing, se uskuteční 5. března.

Smrt a destrukce se vám vrátí. Režisér David Lynch vyslal silný vzkaz Putinovi
28. 02. 2022
Co zaseješ, to sklidíš… A to je „smrt a destrukce“. To vzkázal podle časopisu Variety o víkendu režisér David Lynch ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Americký tvůrce legendárního Městečka Twin Peaks reagoval podobně jako další umělci na situaci na Ukrajině a ruského agresora nešetřil. 

KVÍZ: Jak dobře znáte Vladimíra Kratinu a jeho role?
26. 02. 2022
Vladimír Kratina je především divadelní herec, přesto jsou některé jeho byť menší role před kamerou nezapomenutelné. Patří k nim třeba traktorista Drtikol z filmu Prázdniny pro psa. Do povědomí diváků se zapsal i svým účinkováním v taneční soutěži StarDance. 25. února bylo rodákovi z Prahy rovných 70 let.

Režisér Emil Křižka představí doma v Rožnově své drama Hrana zlomu
25. 02. 2022
Kateřina s Robertem vychovávají malou dcerku v luxusní vile, těžko však jejich domácnost nazvat harmonickou. Dospělý Viktor zase žije s matkou v polorozpadlém domě na samotě, jejich soužití však není o nic zdravější.

Pánský klub jde do kin. Mádl, Polívka a Šteindler budou sexuální závisláci
25. 02. 2022
Na skupinovou terapii pro sexuální „závisláky“ diváky zavede nová celovečerní komedie Pánský klub, jejíž scénář navazuje na stejnojmennou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce. Spojuje je částečně i herecké obsazení a autor a režisér Matěj Balcar.

V pohádce na motivy z Valašska zazní písničky Tomáše Kočka
23. 02. 2022
V pátek 25. února 2022 uvede Divadlo loutek premiéru valašské pohádky se zpěvy a tanci SMRT NA HRUŠCE. Ostravští loutkoherci odehrají příběh chalupnice Kači, která si bedlivě hlídá hrušky sladké jako med a běda tomu, kdo se hrušek jen dotkne! Tož!

Tajemství staré bambitky boduje. Česká pohádka v kinech drtí i Spider-Mana
22. 02. 2022
Tajemství staré bambitky 2 se nadále těší divácké pozornosti v kinech. I po dalším týdnu si udržela prvenství v aktuálním žebříčku filmů po prvním víkendu. Podle unie distributorů ji za pouhé dva týdny vidělo 174 tisíc diváků a do pokladen přinesla přes 18 milionů korun.

S Formanem na kole. Za dobrým jídlem jsme jeli světa kraj, říká Radim Kratochvíl
19. 02. 2022
Autor dva roky staré publikace Ecce Homo Forman, která nyní vychází i ve formě audioknihy, měl to štěstí, že byl oscarovému režisérovi často nablízku. Radim Kratochvíl, syn Formanovy bývalé manželky Věry Křesadlové a dramaturga Jana V. Kratochvíla, poznával svého „skorootce“ při dlouhých cyklotoulkách po Evropě, partiích mariáše či při setkáních s největšími osobnostmi světové kinematografie. V těchto dnech, kdy by tvůrci filmového Amadea bylo devadesát let, na něj myslí se stejným úsměvem a respektem, jako kdyby se rozloučili včera.

Jeviště Divadla v Lidovém domě bude patřit Zlatě Adamovské s Petrem Štěpánkem
15. 02. 2022
Další z velkých jmen současné české divadelní scény bude letos na jaře hostit Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně. Pozvání tentokrát přijali herci Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Vsetínskému publiku se představí v inscenaci Vzpomínky zůstanou.

Michal Novotný o seriálu ZOO: Spíš než svůdník je Franta Kolman ňouma
15. 02. 2022
Chtěl by být jako Indiana Jones a Casanova, ale není ani jedno. Jak vnímá postavu ošetřovatele, průvodce a seladona Franty Kolmana v seriálu ZOO sám jeho představitel Michal Novotný? „Ano, řekněme, že je to takový svůdník, který jde po každé ženské, ale myslím si, že se mu zatím ještě nepodařilo nějakou ‚dostat‘. Spíš než cokoli jiného je to takový ňouma. Komická figurka, kterou mě baví ztvárňovat,“ uvádí Michal Novotný.

VIDEO: Kapela Mirai připravila pro své fanoušky dvě valentýnská překvapení
14. 02. 2022
Kapela Mirai přichází na svátek zamilovaných s novým videoklipem k písni Vedle tebe usínám, do kterého obsadila celou řadu známých tváří. Za zvuku chytlavé milostné písně z nejnovější desky Maneki Neko se v klipu vedle frontmana kapely objevuje například Lucie Borhyová, Pokáč, Eva Burešová, Jan Cina nebo youtuber Karel Kovy Kovář. 

Těší mě, když si lidé na ulici povídají o Devadesátkách, říká Ondřej Sokol
14. 02. 2022
Herec a režisér Ondřej Sokol je na roztrhání. Natáčí filmy, seriály, píše texty, překládá, hraje a režíruje v divadle. V České televizi hraje kriminalistu Tůmu v ostře sledovaném seriálu Devadesátky, v divadle chystá Macbetha a v kinech ho po neděli uvidíme ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám. Hraje tu po boku Terezy Kostkové, Jaroslava Plesla nebo Martina Hofmana.

Nahoře i dole bez. Oscarová herečka Emma Thompson překvapila diváky na Berlinale
13. 02. 2022
I ženy mají právo na orgasmus! Oscarová herečka Emma Thompson vzbudila v sobotu večer pozdvižení na filmovém festivalu Berlinale. Uvedla tu svůj nový film Good Luck to You, Leo Grande, jehož ústředním tématem je ženská sexualita. Servítky si nebrala.

ZOO: Petr Kříž je zásadový muž se smyslem pro spravedlnost, říká herec Urban
13. 02. 2022
V seriálu ZOO hraje Robert Urban úspěšného soudce Petra Kříže, který je čerstvým vdovcem a otcem dvou neposedných dětí. Obě velmi zlobí a všichni z okolí to přisuzují dětskému vzdoru po smrti matky. Není tedy zrovna snadné sehnat k nim chůvu.

České Podezření míří na Berlinale. Temné seriály dnes táhnou, říká Štěpán Hulík
13. 02. 2022
Pacient zemřel, kdo za to může? Stín podezření padá na zdravotní sestru… To je zápletka nové české série Podezření, jež se v úterý představí na festivalu Berlinale a v níž má hlavní roli Klára Melíšková. Seriál Michala Blaška bude promítán vedle světových seriálových projektů. Je inspirován reálnými kauzami o podezřelém úmrtí pacientů v nemocnicích a jeho autorem je Štěpán Hulík, scenárista ceněného Hořícího keře.

Popularita přináší hodně pozitiv i negativ, říká herec a moderátor Maroš Kramár
12. 02. 2022
„Každá mince má dvě strany. Nevíte, jestli se s vámi lidé kamarádí proto, že jste známý člověk, nebo proto, že vás mají opravdu rádi,“ říká herec a moderátor Maroš Kramár (62), který se díky svému otci a dědečkovi pohybuje v hereckém světě odmalička. Rozhovor s ním přinesl časopis Story.

Elfka Galadriel i trpaslice. Amazon odhalil snímky postav ze seriálu Pán prstenů
12. 02. 2022
Časopis Vanity Fair zveřejnil nové snímky k očekávanému seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, jehož rozpočet činí téměř deset miliard korun. Představil na nich například herce Ismaela Cruze Córdova v roli silvánského elfa Arondira. Poprvé se tak v dějinách Středozemě objeví elf tmavé barvy pleti. Premiérově bude ztvárněna také trpasličí žena.

KVÍZ: Jak dobře znáte slavnou herečku Janu Šulcovou?
12. 02. 2022
Jana Šulcová zažila slunné i stinné stránky popularity. Obsazovaná herečka, která byla šťastná i v soukromém životě, měla po rozvodu problémy s alkoholem i zdravím. Ty nakonec zvládla, aby se opět vrátila ke své milované profesi, a tak jí dnes můžeme pogratulovat k 75. narozeninám.

Tomáš Kympl: Zažívám fajn pocit. Každé ocenění člověka potěší a povzbudí
11. 02. 2022
Řečeno sportovní hantýrkou - v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži The UK Songwriting Contest (UKSC) dosáhl český hudební skladatel Tomáš Kympl hattricku. Co to pro umělce, který studoval Pražskou konzervatoř pod vedením Angela Michajlova a poté Michaela Kocába, znamená?

Febiofest se vrací do jarních dnů. Nabídne mimo jiné lanýže
4. 02. 2022
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se letos uskuteční v tradičním jarním termínu. Po dvou letech, kdy jej koronavirová omezení přesunula na podzim, si jej diváci užijí od 19. do 28. dubna.

Dalibor Bednář vystaví ve Zvonici černobílé krajiny a snímky z Banátu
3. 02. 2022
Kolekci černobílých analogových snímků krajin a rumunského Banátu od fotografa Dalibora Bednáře vystaví nadcházející sobotu 5. února v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni.

Společenstvo vlastníků. Zlínské divadlo hlásí novou premiéru
2. 02. 2022
Pátou premiéru ve své letošní 76. sezoně naplánovalo na sobotu 5. února Městské divadlo ve Zlíně. Ve Velkém sále představí hru Společenstvo vlastníků pod režijní taktovkou uměleckého šéfa Patrika Lančariče, scéně Pavla Boráka a kostýmech Jaroslava Máčala.

Klásek předal Hurvínka nástupci. Odcházím, ale budu přítelem na telefonu, říká
2. 02. 2022
Josef Skupa, Miloš Kirschner, Martin Klásek. To byla až doposud tři jména spojovaná s hlasem legendárních loutek Spejbla a Hurvínka. Nyní se tato trojice rozrostla na čtveřici. Martin Klásek se totiž rozhodl předat interpretační žezlo svému nástupci Ondřeji Lážnovskému a odejít z divadla.

Star Wars, Rod draka a skandály. Co byste letos neměli minout na streamu
1. 02. 2022
Je libo další bitku o trůny, zombíky či animovaný komiks? Nebo snad trochu drog, sexu a skandálů? Streamovací platformy upevňují své pozice a bitva o diváka bude letos ještě lítější než loni.

Česká kultura dostane obří evropskou injekci. Postaví ji to na nohy?
28. 01. 2022
Zúčastněte se debaty Euractivu.cz a Deníku na téma, co lze udělat za evropské peníze na podporu české kultury, nebo, chcete-li kreativního průmyslu.

Děti z Bullerbynu, Pipi i Ronja. Rošťáci Astrid Lindgrenové umějí žít a přežít
28. 01. 2022
Už její jméno zní jako z pohádky. V pátek 28. ledna je tomu dvacet let, co zemřela Astrid Lindgrenová, autorka hravých bestsellerů Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá punčocha a Ronja, dcera loupežníka.

Jak to bylo s pytláky na Valašsku? Napoví přednáška a muzejní výstava
26. 01. 2022
Řadu zajímavostí o fenoménu pytláctví nabízí program, který se koná ve čtvrtek 27. ledna v Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Příchozí se dozvědí o historii i současnosti lesního pychu v regionu. Součástí je komentovaná prohlídka úspěšné výstavy s názvem Na pytlácké stezce.

Martin Dejdar: Mléčné sklo je svědectvím doby o lidech a jejich vztazích
26. 01. 2022
Světovou premiéru původní hry Mléčné sklo, jejímž autorem je filmový scenárista Marek Epstein, připravuje na 4. února Vršovické divadlo MANA v Praze. V hlavní roli dramatického příběhu s kriminální zápletkou uvidíme Martina Dejdara (další úlohy ztvární Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý). „Hra je podle mého soudu atraktivní už tím, že se jedná o detektivku. Je to žánr, který se na divadelních jevištích uvádí jen minimálně,“ říká Martin Dejdar.

VIDEO: Promlčeno. Karel Roden se v novém filmu vypořádává s minulostí
18. 01. 2022
Zločin, bolavé rány a pomsta. To jsou motivy filmu Promlčeno, v němž režisér Robert Sedláček otvírá téma promlčených trestných činů. Drama, jež už před českou premiérou posbíralo zahraniční ceny, uvidíme v kinech od 28. dubna. Zatím nabízejí tvůrci malou vizuální ochutnávku.

KVÍZ: Jaroslav Dudek. Znáte otce Bakalářů a Nemocnice na kraji města?
17. 01. 2022
Ačkoliv Jaroslav Dudek vystudoval režii na DAMU a jeho profesní život je spojen s Divadlem na Vinohradech, ovlivnil i mnoho televizních fanoušků. Kdo by neznal cyklus Bakaláři inspirovaný příběhy diváků nebo seriál Nemocnice na kraji města, do kterého obsadil snad všechny herce ze svých milovaných Vinohrad. Turnovský rodák by 17. ledna oslavil 90 narozeniny.

Michal David: O "dvojku" ploužáků si napsali sami fanoušci
14. 01. 2022
Zpěvák, skladatel a hudebník Michal David patří již několik dekád mezi nejpopulárnější a nejpracovitější umělce domácí pop music. Tento v pravém slova hitmaker složil nespočet hitů, přičemž se některé z nich staly i výraznou součástí oblíbených českých filmů. Napsal také několik muzikálů – k těm nejznámějším patří Kleopatra, Tři mušketýři a Angelika. Těsně před vánočními svátky vydal album Moje zapomenuté ploužáky 2 sestavené z písní, které má rád a které neprávem zůstaly ve stínu jeho velkých hitů.

Avanesian vystaví ve Vsetíně snímky z cest po Bangladéši, Indii či Arménii
11. 01. 2022
Fotografie zachycující krajinu a život lidí v Bangladéši, Indii či Arménii vybral pro svou výstavu ve Vsetíně Garik Avanesian. Čtyři desítky jeho velkoformátových snímků budou k vidění ve zdejší Galerii Stará radnice od 19. ledna od 17 hodin. Ve stejný den od 19 hodin se uskuteční beseda s autorem v malém sále vsetínského Domu kultury.

Vojta Kotek o seriálu Marie Terezie: Kvůli paruce jsem vypadal jako kokršpaněl
1. 01. 2022
Marie Terezie. Jeden z nejnákladnějších projektů České televize, která jej vytvořila ve spolupráci s Rakušany, Slováky a Maďary, spěje ke svému vyvrcholení. Pátý díl mimořádně oblíbené ságy režírované Robertem Dornhelmem zavede diváky do let 1760 až 1780, odehrává se tedy patnáct let po konci čtvrtého dílu a Česká televize jej odvysílá 1. ledna 2022.

Zemřela „zlatá dívka" Betty White. Americké herecké ikoně bylo 99 let
31. 12. 2021
Ve věku 99 let ve svém domě v Los Angeles v pátek zemřela americká herečka a komička Betty White. Hollywoodská ikona měla krátce před stými narozeninami. Proslula zejména rolí Rose Nylund v populárním americkém seriálu The Golden Girls (Zlaté dívky).

Zemřel zakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina. Bylo mu 81 let
28. 12. 2021
Spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina v úterý zemřel ve věku 81 let. Informaci serveru iDNES.cz potvrdil ČTK frontman skupiny Petr Janda.

Rožnov vydal dvě nové knihy. Přiblíží vážnou hudbu i práci městských strážníků
21. 12. 2021
O dvě nové knihy se v uplynulých dnech rozrostla ediční řada Rožnovské malé tisky, za níž stojí město Rožnov pod Radhoštěm.

Je pozvánkou do mého života, říká o svém debutovém albu Bolek Vjaclovský
14. 12. 2021
ROZHOVOR/ Je o zážitcích, o holkách, o lásce… je o životě. Tak charakterizuje své debutové CD vsetínský kytarista a zpěvák Bolek Vjaclovský. Album vznikalo šest měsíců, velkou měrou se na jeho vydání podíleli také početní fanoušci valašského hudebníka, když natáčení alba podpořili na serveru Startovač.

KVÍZ: Ty si z nás děláš šoufky, Kudláčková! Jak dobře znáte Dívku na koštěti?
5. 12. 2021
Psal se rok 1971 a do kin doslova vletěla Dívka na koštěti. Během pár dnů se stala miláčkem publika a jedním z nejúspěšnějších domácích snímků. Bláznivou komedii o čarodějce s Petrou Černockou v hlavní roli vidělo ve své době přes dva miliony diváků. Od konce listopadu je digitalizovaná kopie znovu v kinech. Co o filmu víte či nevíte?

Módní ikona Gucci a jeho rodina. Co je ve filmu realita a co fikce
2. 12. 2021
Paradiso. Čili ráj. To si napsala Patrizia Gucci do diáře v březnu 1995. V den, kdy nájemný vrah zastřelil jejího exmanžela. Před schodiště domu, kde Mauriziovi vpálil několik ran do těla, ho totiž vyslala právě ona. Vražda v rodině módní ikony vešla do dějin a teď i na filmové plátno.

Hvězdná Lady Soul má osmdesát. Oslavu Marie Rottrové zrušila nákaza
13. 11. 2021
Její písně miluje několik generací posluchačů, speciální pozornost zaslouží její interpretace takzvané černošské hudby, která jí vynesla přízvisko Lady Soul. Výjimečná dáma české pop-music Marie Rottrová v sobotu oslaví osmdesáté narozeniny.

Sto svatebních šatů na jednom místě. Ve Zlíně se chystá unikátní módní show
10. 11. 2021
Víc jako stovku svatebních šatů z osmi největších svatebních salonů Zlínského kraje uvidí v sobotu 20. listopadu návštěvníci Obchodního domu Zlín. V Galerii Desítka v nejvyšším, 10. podlaží se v tento den uskuteční unikátní svatební show Bride Up, která nabídne několik módních přehlídek svatebních salonů a ukázku účesů, líčení a svatební floristiky.

Děda si pouštěl „Goťáka“. A tak vznikla Vánoční, popisuje Richard Krajčo
10. 11. 2021
O tom, jak důležité je mít v životě sny, vypráví kapela Kryštof ve své písni Halywůd. Ta dala ostatně i název její desce, v pořadí osmé, která kromě už známých hitů jako Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem) nebo Vánoční s Karlem Gottem nabízí dalších šest zbrusu nových písní.

Ve stopách Hanzelky a Zikmunda urazil cestovatel Lukáš Socha 130 tisíc kilometrů
4. 11. 2021
Výjimečně nebude ve valašskomeziříčské hvězdárně řeč o astronomii ani jiných přírodních vědách. Místo toho tady ve čtvrtek 11. listopadu od 18 hodin vystoupí cestovatel a fotograf Lukáš Socha s přednáškou nazvanou Ve stopách Hanzelky a Zikmunda.

Britští Starlite Campbell Band poprvé v Česku
3. 11. 2021
Britská hudební skupina Starlite Campbell Band míří poprvé do Česka. Ve čtvrtek 4. listopadu od 19.30 hodin vystoupí na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí.

Zámek hostí 13. dobročinnou aukci. Do dražby jdou díla Plesla, Olivy i Segrada
3. 11. 2021
„Čest licitovat pro Diakonii Vsetín, budu mít už podruhé. Moc se těším a věřím, že i tentokrát vybereme rekordní částku. Uvidíme se tam. Dražení zdar!“ To vzkázal do Vsetína herec a stand-up komik Tomáš Měcháček.

Filip Teller přiveze do M-klubu monodrama Cikánský boxer
2. 11. 2021
Monodrama Cikánský boxer v podání herce, moderátora, improvizátora a uznávaného zdravotního klauna Filipa Tellera nabídne ve čtvrtek 4. listopadu M-klub ve Valašském Meziříčí. Příběh o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané, začíná v 19 hodin.

Domem kultury se po „covidové“ pauze opět znovu linul jazz a swing
21. 10. 2021
Po roční pauze vynucené loňskou nepříznivou epidemiologickou situací se letos v polovině října uskutečnil sedmadvacátý ročník tradičního Vsetínského jazzového festivalu.

Karel Gott chtěl být vždycky poslem dobrých zpráv, říká režisérka filmu Špátová
4. 10. 2021
Režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová měla vzácnou příležitost strávit rok života s Karlem Gottem. Zpěvák ji sám oslovil, aby o něm natočila film. Když na tuto nabídku kývla, ještě netušila, že bude i u posledních zpěvákových chvil na tomto světě, které také ve snímku, nazvaném jednoduše Karel, zachytila. Jaké bylo natáčení s legendou naší populární hudby a co ve filmu nakonec neskončilo?

Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Bylo jí 91 let
3. 10. 2021
V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. ČTK o tom informoval mluvčí ND Tomáš Staněk.

Tématy letošního ročníku fotosoutěže Šumný Vsetín jsou rodina a léto
30. 09. 2021
Do soutěže Šumný Vsetín se také letos mohou zapojit milovníci cvakání – ať už spouště fotoaparátu nebo mobilního telefonu.

Herečka Valérie Zawadská přečte Havlovy dopisy Olze
30. 09. 2021
Pořad věnovaný 85. výročí narození českého dramatika, esejisty, disidenta, kritika komunistického režimu a zejména posledního prezidenta Československa a 1. prezidenta České republiky Václava Havla bude v pátek 1. října od 19 hodin hostit velký sál Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí.

Salon filmových klapek ve Zlíně: letošní aukce vynesla rekordní zisk
14. 09. 2021
Historicky nejvyšší zisk za dobu působení Salonu klapek, vybrali organizátoři 61. ročníku Zlín Film Festu, společnost Zlín Fest při aukci umělecky ztvárněných filmových klapek.

Festivalové young stars Klára Divišová a Oskar Hes si přejí náročné role
11. 09. 2021
Jsou mladí, talentovaní a jsou vycházející hvězdy českého filmu. Řeč je o letošních young stars zlínského filmového festivalu, Veronice Divišové a Oskarovi Hesovi. A přesto, že jsou ještě hodně mladí, mají již za sebou hraní v desítkách filmů, inscenací, rolí v seriálech nebo divadelních her.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen
6. 09. 2021
Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Valašské záření láká na bohatý program, bezinfekčnost je ale podmínkou
6. 09. 2021
Koncerty, výstavy, filmová představení i jarmark nabídne 23. ročník festivalu Valašské záření, který se koná v pátek a sobotu 10. a 11. září na několika scénách v centru Vsetína.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let
6. 09. 2021
Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

Týden kultury pomohl částkou 220 000 kč mobilnímu hospicu a postiženému Míšovi
27. 08. 2021
Charitativní festival Týden kultury na Valašsku, který se konal od 19. do 25. srpna v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, opět pomáhal potřebným.

Džony Džepo přijel. Amerického herce vítaly u Thermalu babičky i malé dívenky
27. 08. 2021
„Johnny, Johnny, Johnny!“ Davy před Thermalem se dnes odpoledne neslo jediné jméno - Johnnyho Deppa. Americký herec a hudebník naplnil představu o hvězdě, která rozsvítí festival, vrchovatě. Rozdával úsměvy, odpovídal na krátké otázky a podepisoval všechno – fotky Střihorukého Edwarda, Karlíka z továrny na čokoládu, boxy DVD se svými filmy, knihy, plakáty, ba i rukávy dětských bundiček. Speciální pozornost věnoval dětem, sem tam přimaloval na nataženou dlaň srdíčko či smajlíka.

Zubřané si v sobotu užijí Den města a oslaví sto let své knihovny
27. 08. 2021
Dobře se naladit na sobotní Den města mohou lidé už dnes odpoledne a večer. V Klidovém centru pro ně hrají a zpívají Dechová hudba Zubřanka, kapely Koridor Acoustic a OK Country nebo Milan Drobný s kapelou Nadrobno.

Vsetínský filmový maraton přiblíží balkánskou kinematografii
27. 08. 2021
Třiadvacátý ročník Vsetínského filmového maratonu začal v pátek v 17 hodin v kině Vatra ve Vsetíně. Během třídenní přehlídky mohou filmoví fanoušci zhlédnout čtrnáct filmů, přeložených a otitulkovaných speciálně pro tuto příležitost.

Karlovarský festival očima Jany Podskalské: Nejsou lidi
21. 08. 2021
Karlovarský festival začal. Zvědavé oči, které jsou jeho letošním vizuálem, se včera rozrostly o stovky těch, kteří zaplnili prostor před Thermalem. Dorazili první hosté, nad říčku Teplá se vrátily filmové bilboardy a do sálů diváci. 

Zátopek doběhl do cíle. Na karlovarském festivalu mu tleskal i Michael Caine
21. 08. 2021
 Jako když byl člověk malý a těšil se na Vánoce. S takovým pocitem podle Davida Ondříčka vypouštěli tvůrci včera večer do světa své vymodlené dítě – film Zátopek. „Stojíme u cílové pásky a těšíme se, že ji protrhneme. Konečně si můžeme poslechnout reakci diváků. Zjistit, jestli energie do filmu vložená je nabije a budou třeba o něco šťastnější,“ doplnil Ondříček, který s producentem Kryštofem Muchou připravoval snímek řadu let.

Gastrofestival ve Velkých Karlovicích se nebude konat ani letos
20. 08. 2021
Tradiční Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích se ani letos neuskuteční. Hlavní pořadatel, Resort Valachy, se totiž rozhodl vynechat další ročník populární gastronomické akce, která každoročně přiláká desítky tisíc lidí. Původně se měl Karlovský gastrofestival konat 1. až 3. října 2021.

Jak covid letos postihne Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti
20. 08. 2021
Po nucené loňské covidové výluce, se letos 18. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek pod patronací města Uherské Hradiště konat bude, a to i s průvodem krojovaných, jarmarkem a vystoupeními folklorních souborů a cimbálových muzik v sobotu 11. a v neděli 12. září.

Muzeum mizející africké kultury – Tjiwara, zve na dny otevřených dveří
17. 08. 2021
Na dny otevřených dveří v pátek 20. srpna a v sobotu 21. srpna láká zbrusu nově zbudované Muzeum mizející africké kultury – Tjiwara ve Vizovicích.

Kreslíř Václav Šlajch: Dobrodružství a snílkovství jsou věčné
17. 08. 2021
Milan Rastislav Štefánik. Politik, letec, generál, astronom, dokonce kouzelník. A především velký dobrodruh. Není divu, že okouzluje filmaře, divadelníky i literáty. Před dvěma doputoval do kin film Noro Držiaka Cesta do nemožna, letní pulty nyní nabízejí akční komiksový román.  

Zátopek ve finiši. Tleskat mu budou už v pátek v Karlových Varech
17. 08. 2021
Očekávaný film o slavném českém atletovi Zátopek se už za čtyři dny představí na prvním divákům. V pátek zahájí v rámci světové premiéry 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Dušek, Polívková i Heřmánek: Týden kultury zve pod šapitó
17. 08. 2021
Sedm prázdninových dnů, devět divadelních představení a cirkusové šapitó v údolí Beskyd: takový bude pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který začne již tento čtvrtek 19. srpna ve Velkých Karlovicích. Návštěvníkům nabídne řadu atraktivních titulů, zvučných hereckých jmen, pohádky pro děti i dva unikátní premiérové tituly.

Václav Bláha z kapely Divokej Bill: Nejsme žádní slavíci
14. 08. 2021
ROZHOVOR/ Divokej Bill patří mezi nejznámější české kapely. Na scéně působí už úctyhodných 23 let. O tom, jak strávili pauzu během koronaviru, kdy se chystají vydat novou desku nebo jak oslaví půlkulatiny se rozpovídal Deníku Václav Bláha, frontman Divokýho Billa.

To byl Marathon! Divokej Bill to rozbalil v Hulíně
13. 08. 2021
Známé hity kapely Divokej Bill zazněly ve čtvrtek v Hulíně. Legendární úvalská skupina tam zavítala v rámci svého letošního turné s názvem Marathon 2021. Stovky fanoušků si tak v areálu letního kina mohly naživo vychutnat skvělou atmosféru, nebo třeba novou skladbu, která nese stejný název jako celé turné.

Po roční pauze se Starý dobrý western opět rozezněl Bystřičkou
13. 08. 2021
První srpnový víkend je tradiční termín pro konání country festivalu STARÝ DOBRÝ WESTERN. Ten se konal na Bystřičce – přehradě letos v termínu 6. - 8. srpna. Od pátku do neděle se tóny country, folku, bluegrassu a trampské muziky linuly celým okolím přehrady.

OBRAZEM: Tata Bojs to ve Zlíně rozjeli. Podívejte se, jaká byla atmosféra
12. 08. 2021
Největší hity kapely, ale i skladby z nového alba mohli slyšet návštěvníci koncertu Tata Bojs pod širým nebem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, ve skvělé podvečerní atmosféře a s jedinečnou kulisou bývalého továrního areálu. Podívejte se na fotogalerii zachycující atmosféru. 

Karel Heřmánek: Po letech už se do Beskyd moc těším
11. 08. 2021
ROZHOVOR/Jedním z hvězdných hostů Týdne kultury na Valašsku, který začne už za pár dnů v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, bude populární herec Karel Heřmánek.

Valašský Olymp bude patřit folkloru, festival Léto na Soláni se koná potřinácté
11. 08. 2021
Lidovými písničkami, tancem i řemesly ožije v sobotu 14. srpna hora Soláň na Valašsku. Bájný Valašský Olymp, jak se tomuto vrcholu Vsetínských Beskyd tradičně přezdívá, bude hostit už třináctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Léto na Soláni. Letos navíc s podtitulem Janáček na Soláni.

Oscarový Amadeus či trezorové Ucho. Podívejte se, co se také točilo v Kroměříži
10. 12. 2020
/VELKÁ FOTOGALERIE/ Nejčastěji si filmaři k natáčení vybírají prostory Arcibiskupského zámku. Natáčelo se však i v areálu místní Psychiatrické léčebny.

Slovácké divadlo má tři nominace na Thálii!
2. 11. 2020
Historický úspěch slaví Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Získalo tři nominace na Ceny Thálie 2019 ve dvou kategoriích, což se ještě žádnému regionálnímu divadlu nepovedlo.

Na zámcích vystaví živé houby, otevřou i poradnu pro houbaře
5. 10. 2020
Houbaři na Valašsku si v posledních dnech a týdnech nemohou na nedostatek hub ke sběru stěžovat. Pro ty, kterým nestačí houby jen sbírat, ale chtějí se o nich dozvědět i něco víc, jsou určené aktuální výstavy Muzea regionu Valašsko, které se uskuteční do 6. do 11. října na zámcích Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí.

Vsetínské divadlo odsouvá premiéru hry Vraždu neutajíš na konec října
1. 10. 2020
Herci vsetínského Divadla v Lidovém domě odsouvají plánovanou premiéru připravované černé komedie Vraždu neutajíš. Důvodem je avizované vyhlášení nouzového stavu, který začne v celé zemi platit od pondělí 5. října. 

Trio JMO propojí tradiční a moderní hudbu Afriky a Evropy
1. 10. 2020
Šumivé tóny kory se proplétají s melodiemi basklarinetu a rytmus určují orientální perkuse. To je hudba tria JMO, neboli muzikantů Jan Galega Brönnimann, Moussa Cissokho a Omri Hason, jež v neděli 4. října vystoupí ve velkém sále Kulturního zařízení na takzvané Malé scéně za oponou.

Výstava promění vsetínský zámek v hospodu, připomene i kořaleční mor
30. 09. 2020
Na prvorepublikovou hospodu s unikátním dobovým výčepem a řadou cenných historických artefaktů se mění jeden z výstavních sálů zámku Vsetín. Pracovníci Muzea regionu Valašsko tady připravují novou výstavu s názvem Ve stínu pípy. Vernisáž se uskuteční v pátek 2. října od 16 hodin.

A kdo Vás zabije....V Horní Bečvě zahájili výstavu o pronásledovaných kněžích
23. 09. 2020
Expozice "A kdo Vás zabije… " byla zahájena v kostele sv. Jana a Pavla na Horní Bečvě pod záštitou olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera.

Jazz není nuda, lákají pořadatelé na tradiční vsetínský festival
23. 09. 2020
Jazz není nuda a rozhodně není určený pouze posluchačům zralého věku. S touto filozofií sestavili pořadatelé dramaturgii 27. ročníku Vsetínského jazzového festivalu.

Nahé ženy na fotografiích zdobí expozici na Velehradě. Podívejte se
18. 09. 2020
FOTOGALERIE/ Černobílé umělecké snímky nahých ženských těl Zdeňka Polišenského v kombinaci s barevnými fotografiemi ovoce Milana Zámečníka jsou součástí výstavy s názvem Eva a ovoce poznání v prostorách Turistického centra Velehrad. 

Muže zajímalo to, že jsem v šedesáti letech nafotila akt, říká Eliška Balzerová
11. 09. 2020
ROZHOVOR/ „Dostanu se do společnosti těch, kteří Zlatý střevíček získali přede mnou. Nesmírně si toho vážím,“ radovala se česká herečka Eliška Bazerová.

V poutech, od krve a s krásnou ženou. Adam Uličný trpí v novém klipu
10. 09. 2020
Debutový videoklip k novému singlu V představách vydal letos v létě pětatřicetiletý hudebník Adam Uličný z Rožnova pod Radhoštěm. Na kanále Youtube si jej během uplynulého měsíce pustilo téměř šedesát tisíc lidí. 

Jedinečné spojení po letech. Vlasta Redl a AG Flek se sejdou na jednom pódiu
10. 09. 2020
Opětovnému spojení dvou hudebních legend mohou v pátek 11. září od 19 hodin přihlížet diváci v Amfiteátru ve Valašském Meziříčí. Dvojkoncert zde odehrají Vlasta Redl se svou kapelou a skupina AG Flek, v níž Redl svého času také vystupoval. 

Ve Zlíně začal 60. ročník Zlín Film Festivalu. Podívejte se
4. 09. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ „Prohlašuji letošní festival za zahájený, přeji všem, aby měli veselou mysl a byli negativní,“ slova prezidenta Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně (Zlín Film Festival) Čestmíra Vančury, odstartovala v pátek ráno sedmidenní maraton filmů pro děti a mládež, i jeho doprovodný program.

Filmová událost letošního roku začíná. Podívejte se
3. 09. 2020
FOTOGALERIE/ „Jsem si jistý, že nikdo z nás loni netušil, co vše nám k 60. výročí vzniku festivalu život nadělí. Původní termín vzal za své, ale i díky pochopení našich partnerů jsme to nevzdali a oslavíme ho v září. Patrně s jinými životními prioritami, než tomu bylo ještě začátkem tohoto roku, ale s novou zkušeností,“ uvedl pár hodin před začátkem jubilejního Zlín Film Festivalu jeho prezident Čestmír Vančura.

Vsetínské divadlo zahajuje novou sezonu
31. 08. 2020
Vsetínské Divadlo v Lidovém domě (DvLd) za několik dní zahajuje novou sezonu. Diváci se mohou těšit na šlágr minulých měsíců, hudební inscenaci plnou známých melodií Frau Dietrich & Madame Piaf a také na černou komedii Neběhej s nůžkama v ruce.

Zubatá i Ropotamo křepčili v Buchlovicích kolem muzikantů Pražského výběru
29. 08. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ Půldruhé hodiny si mohli příznivci legendárního Pražského výběru v pátek 28. srpna v amfiteátru zámeckého parku v Buchlovicích vychutnávat koncertní vystoupení tohoto věhlasného rockového uskupení. Publikum si s nimi zpívalo jejich hity.

Končící ředitel Michal Zetel: Horší než korona bylo fatální selhání agentury
26. 08. 2020
ROZHOVOR/ Po pěti letech končí v pozici ředitele Slováckého divadla 39letý Michal Zetel. V rozhovoru pro Deník se ohlíží za tímto obdobím a jeho čtenářům v něm přibližuje méně či více pohodové úseky svého divadelního šéfování.  

Zlín Film Festival slaví šedesátku, i v době omezení potěší své návštěvníky
20. 08. 2020
ROZHOVOR/ Jubilejní, 60. ročník Zlín Film Festivalu již doslova klepe na dveře. A i když si letos jeho příznivci museli na jeho zahájení kvůli pandemii koronaviru počkat, přesto i tento rok festival potěší bohatou nabídkou filmů i doprovodným programem.

Historické drama Krajina ve stínu uvidí lidé v předpremiéře v rožnovské Panoramě
19. 08. 2020
Nový film oceňovaného režiséra Bohdana Slámy, držitele několika českých lvů, Krajina ve stínu budou mít diváci možnost vidět v předpremiéře 9. září od 19 hodin v rožnovském kině Panorama. O den později se film vydá do kin po celé republice.

Folkrockování má ostře nabito. Vystoupí Robert Křesťan, Michal Hrůza a další
18. 08. 2020
Legenda české bluegrassové scény Robert Křesťan, jeden z nejlepších světových Beatles revivalů, slovenští The Backwards, zpěvák a skladatel Michal Hrůza a slovenská zpěvačka a známá herečka Soňa Norisová.

Odešla výrazná osobnost, dirigent a hudebník Karel Bria
14. 08. 2020
Bolestná zpráva přišla do redakce. Po dlouhé a těžké nemoci zemřel ve středu večer ve Vsetíně hudebník a dirigent Karel Bria. V únoru oslavil osmdesátiny. Po celý svůj život byl spjat především z Ostravou. 

Další obří akce zrušena. I kvůli tomu, že je zdarma
13. 08. 2020
Nejnavštěvovanější gastronomický festival u nás, Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích, se letos neuskuteční. Dvanáctý ročník populární akce, která každoročně láká na Valašsko tisíce návštěvníků na ochutnávky v místních hotelech a penzionech, mezinárodní farmářský trh či soutěže o nejlepší frgál a klobásu, se měl konat 2. až 4. října.

Jarní jazz & bluesové dny zahájí královna argentinského blues Vanesa Harbek
10. 08. 2020
Talentovaná argentinská kytaristka, zpěvačka a také hráčka na trumpetu Vanesa Harbek zahájí v pátek 21. srpna Jarní jazz & bluesové dny ve Valašském Meziříčí. Její mezinárodní hudební trio vystoupí od 19.30 hodin na I. nádvoří zámku Žerotínů. 

Kroměříž? To jsou příjemní a dobří lidé, říká Michal David
4. 08. 2020
ROZHOVOR/ Motivují mě mí fanoušci. Často mi píší na facebook, kterou písničku by chtěli zařadit na koncert. A to mě pohání stále něco přetvářet,“ říká přední český interpret Michal David na otázku, kde stále beremotivaci k dalším a dalším vystoupením. 

Léto v Lužné rozproudí písničkář Pavel Helan. Koncertem zve na svěcení kaple
10. 07. 2020
Křesťanský písničkář Pavel Helan podpoří novou kapličku v Lužné na Vsetínsku. Pro fanoušky odehraje v pátek 10. července koncert na tamním výletišti. Pořadatelé slibují také taneční zábavu, o kterou se postará kapela Eremy.

Metalová smršť se valí do hranického letňáku
5. 07. 2020
Pořádná letní metalová jízda čeká v sobotu 11. července na návštěvníky hranického letního kina. Od 14 hodin tady odstartuje 1. ročník hudebního festivalu Rock in Hranice. Ten je volným pokračováním Rockových Hranic, které se poslední roky konaly pod taktovkou Vaška Vlasáka na Staré střelnici.

Andělská Bystřička počtvrté láká na talentované muzikanty z Moravy
1. 07. 2020
Netradiční cimbálová muzika, romský zpěv, šanson i folk říznutý popem. Tento pestrý hudební koktejl nabídne posluchačům čtvrtý ročník festivalu world music s názvem Andělská Bystřička. Uskuteční se v sobotu 4. července v areálu letního kina v Bystřičce na Vsetínsku. 

Bourák, 3Bobule nebo V síti. Letní kina v kraji zvou na bohatý program
30. 06. 2020
Místo polstrovaných sedaček deka na trávě, zhasínající světla nahradila noční obloha, popcorn se změnil na špekáček či párek v rohlíku. Pro někoho retro pro jiného nový trend. Letní kina zažívají v posledních letech svůj velký návrat. Kde ve Zlínském kraji za film pod hvězdami neplatíte a jaké trháky letní kina o prázdninách nabídnou? 

Rožnovské kino se začíná loučit. Filmem, divadlem i hudbou
26. 06. 2020
Den naplněný koncerty, divadelními představeními a samozřejmě také promítáním filmů. Tak bude vypadat sobota 27. června v rožnovském kině Panorama. Mladší návštěvníci budou mít možnost pomalovat budovu kina filmovými motivy a připravené bude drobné občerstvení. 

Karel Prokeš: V nenormální normalizaci nám hudba pomáhala přežít
26. 06. 2020
ROZHOVOR/ Pořadatelé festivalu Valašský Špalíček jsou jedni z mála, kteří se nenechali zviklat koronavirem a oblíbenou hudební přehlídku se rozhodli uspořádat. Její osmatřicátý ročník včera koncertem zahájil Václav Neckář s kapelou Bacily.

Nejsme marketingový projekt. Prostě rádi hrajeme, shodují se členové kapely Září
23. 06. 2020
ROZHOVOR/ Přestože za sebou mají vítězového souboje kapel Lešetínského fašanku první EP a klip, jsou si vědomí, že nesmí polevit. O tom, čím si nová kapela musí projít, stavu muziky jako takové, či dalším směřování kapely promluvili v rozhovoru frontman Lukáš Seďa, kytarista Pavel Jordán a bubeník Michael Šimůnek. Hned při podání rukou všichni tři nabídnuli tykání.

Oslava Beethovena, či Erbena. Filharmonie Bohuslava Martinů představila sezónu
12. 06. 2020
Prostory zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů se opět rozezní jak zkouškami, tak i vystoupeními pro diváky. Ti se mohou těšit na koncerty přerušené sezóny i na sezónu následující. „Hlavně si moc přejeme, aby pandemie skončila a my mohli pravidelně koncertovat.“ říká ředitel Josef Němý.

Slavný režisér vzpomíná v knize na rok 1968
8. 06. 2020
Na tuzemský knižní trh přichází kniha významného srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje. Název vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, kteří na přelomu 60. a 70. let 20. století vystudovali pražskou FAMU. 

Mucha, Zajíček i Koně a prase zahrají živě z korby nákladní Tatry
29. 05. 2020
Prvním živým koncertem po uvolnění koronavirových opatření bude dnes večer (pátek 29. května) ve Valašském Meziříčí speciální vystoupení písničkářky Muchy, místní party Koně a prase a muzikanta Zajíčka.

Judas Priest a spol drží s Masters of Rock. Přijedou za rok
16. 05. 2020
Již 18. ročník festivalu MASTERS OF ROCK ve Vizovicích se přesouvá na termín 8. do 11. července „Vlivem koronavirové pandemie a následných vládních omezení, nařízení a s ohledem i na vaše zdraví, zkrátka „Masters“ letos proběhnout nemůže. To jsme již všichni nějakou dobu tušili, a tak jsme čas vyplnili prací s kapelami na přesunutí festivalu na příští rok. A v tomto ohledu pro vás máme skvělou zprávu. 

Legendární Sľuk slaví sedmdesát let
11. 03. 2020
Poprvé v historii přivítá město Vsetín profesionální Slovenský ľudový umelecký kolektív (Sľuk). Známý soubor bude hostem červnového Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec.

Valašský špalíček nabídne britský The Blues Band s Paulem Jonesem
11. 03. 2020
Pořadatelé oblíbeného folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček si zakládají na tom, že každoročně dokážou přilákat na Valašsko jedinečná hudební jména. Ani letošní 38. ročník nebude výjimkou. Z Velké Británie přijala pozvání parta The Blues Band fungující od roku 1979, v čele s Paulem Jonesem a Davem Kellym. Na festivalu jim bude patřit úvodní koncert ve čtvrtek 25. června 2020 v areálu Zámku Žerotínů.

Se vsetínskými divadelníky jsem zatím svůj boj proti kouření prohrál, říká Vacke
10. 03. 2020
Vsetínští divadelníci začátkem letošního roku poprvé uvedli hned dvě komedie, které režíroval člen Slováckého divadla David Vacke. Jednu z nich, Copak je s Arnoldem, také napsal.

Jindřich Zeithamml představí v Brillovce díla z betonu, železa i dřeva
9. 03. 2020
Významný současný sochař a pedagog AVU Jindřich Zeithamml představí své dílo v Rožnově pod Radhoštěm. Vůbec poprvé bude mít veřejnost možnost zhlédnout například cyklus nástěnných objektů nazvaný Obraz dne ve dvanácti variacích difuze.

James Harries představí na Vsetíně barevnou písničkářskou pop music
4. 03. 2020
Rodák z Manchesteru James Harries vyráží na evropské klubové turné, při kterém nemine ani Vsetín. V malém sále domu kultury vystoupí ve středu 22. dubna od 19 hodin u příležitosti Mezinárodního dne Země.  

Kateřina Englichová a Vilém Veverka zahrají v Mramorovém sále
3. 03. 2020
Závěr letošní sezony Cyklu komorních koncertů na vsetínském zámku bude 18. března patřit vynikajícím instrumentalistům Kateřině Englichové (harfa) a Vilému Veverkovi (hoboj). S programem Impressions vystoupí zámeckém Mramorovém sále od 18.30 hodin. 

Copak je s Arnoldem, ptá se v komediální one woman show Renata Trličíková
20. 02. 2020
Jaká muka pronásledují Kláru Silnou, organizátorku besedy známého seriálového herce a spisovatele Arnolda Pěnkavy, když není jisté, zda umělec přijde? S jakými projekcemi své mysli se musí vyrovnat, než její vytoužený idol dorazí?

CestFest nabízí inspiraci na cesty i zajímavosti o výživě či vzdělání
14. 02. 2020
Říká se, že nejlepší výbavou na cesty jsou cestovatelské tipy, zkušenosti a sdílené zážitky. Ty nejlepší z nich může každý vášnivý světoběžník nasbírat na festivalu CestFest, kde se představí nejen zkušení cestovatelé, ale také profesionálové z jiných oborů.

Diakonie pořádá Ples Společně, nabídne „latinu“ i romské melodie
13. 02. 2020
Posedmé pořádá vsetínská Diakonie ples, na němž je vždy vítán každý bez rozdílu věku, kulturních kořenů a tělesných handicapů. Jeho dějištěm se opět stane velký sál Domu kultury ve Vsetíně. 

Imaginárium bratří Formanů otevírá svět her a fantazie
31. 01. 2020
„Pojďte si hrát a objevovat, nechejte se okouzlit světem fantazie,“ vyzvou lidé okolo Divadla bratří Formanů návštěvníky valašskomeziříčské Vrtule – světa her a poznání. 

Jazz & bluesové dny zahájí americko-ruské duo Allison Wheeler a Daniel Bulat
31. 01. 2020
Jedinečné setkání americké jazzové zpěvačky Allison Wheeler a původem ruského pianisty Daniela Bulatkina nabídne zahajovací koncert Jarních jazz & bluesových dnů 2020 na Malé scéně za oponou v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí. Uskuteční se v neděli 2. února od 19.30 hodin. 

S hudebním dramatem už osmkrát vyprodali sál
31. 01. 2020
Herci ze Vsetínského Divadla v Lidovém domě mají za sebou sedmou reprízu hudebního dramatu, které zachycuje životní osudy Marlene Dietrich a Edith Piaf v době jejich největší slávy. O úspěchu hry Frau Dietrich a Madame Piaf svědčí pokaždé zcela vyprodaný sál.

Saunové noci ve Wellness Horal budou ve valašském duchu
29. 01. 2020
Tradiční Saunové noci, které každou první sobotu v měsíci pořádá relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice, letos přinesou návštěvníkům novinky. Vylepšené saunové rituály, tělové peelingy, hudba i drobné občerstvení: tím vším se budou prolínat tradice Valašska. První Valašská saunová noc se uskuteční v sobotu 1. února.

Vsetínská filmová inventura nabídne snímky o dělnické třídě
24. 01. 2020
Pestrý výběr atraktivních i opomenutých evropských filmů přinese již sedmý ročník dvoudenní filmové přehlídky Evropská filmová inventura, která se koná v pátek a sobotu 24. a 25. ledna v kině Vatra ve Vsetíně.

Bluesový mág Ripoff Raskolnikov na Malé scéně za oponou
13. 01. 2020
Vynikající bluesový kytarista a zpěvák rakouského původu Ripoff Raskolnikov zavítá v neděli 19. ledna na Malou scénu za oponou v Kulturním zařízení města Valašské Meziříčí.

Bavič Zdeněk Izer to ve Vsetíně rozjede „na plný coole“
8. 01. 2020
Populární bavič Zdeněk Izer pobaví publikum ve Vsetíně v úterý 18. února od 19 hodin. Vystoupí ve velkém sále tamního Domu kultury. Večer bude patřit novému pořadu s názvem Na plný coole. 

Princezna a půl království. Můj Honza má něco z Thora i Korna, říká Matouš Ruml
24. 12. 2019
Oblíbený divadelní, filmový i televizní herec a teď už i zdatný tanečník Matouš Ruml má na svém kontě hned několik televizních pohádek - viděli jsme ho například v úsměvné Škole princů nebo v dobrodružné Princezně a písaři. Nově k nim přibude Princezna a půl království, která je hlavním letošním štědrovečerním tahákem České televize. Matouš Ruml v ní ztvárňuje „starého a dobrého českého Honzu".

Herečka Zuzana Stivínová: Tím, že jsem své sny vyslovila, se i naplnily
23. 12. 2019
Herečka Zuzana Stivínová se před čtyřmi lety vrátila do Česka zpět z USA, kde žila s manželem a jejich dvěma dětmi. Letos ji ovšem potkal další velký návrat, po devatenácti letech znovu nastoupila do angažmá v Národním divadle. V listopadu se představila na prknech Stavovského divadla coby marnivá herečka Ritter v psychologické hře kontroverzního rakouského klasika Thomase Bernharda Oběd u Wittgensteina. Sešly jsme se spolu v kavárně Slavia, pár metrů od Národního divadla, a logicky se naše debata stočila k nedávné premiéře.

Košt slivovice se vrací na zámek
4. 12. 2019
Po více než deseti letech se na vsetínský zámek vrací soutěž O najlepší valašsků slivovicu, kterou pořádají členové Spolku pro zachování valašských tradic. 

Našlapaná Holešovská Regata. Už je jasné, kdo na ni vystoupí
28. 11. 2019
Pořadatelé rodinného festivalu Holešovská Regata oznámili hlavní hudební hvězdy, které v Holešově v červnu příštího roku vystoupí na jubilejním desátém ročníku této oblíbené rodinné akce.

Legenda Judas Priest oslaví 50. let na Valašsku
21. 11. 2019
Do Vizovic míří v termínu 9. až 12. července Nightwish, Sepultura i Anthrax  

Nahlédněte také do zákulisí, Noc divadel je poprvé na Vsetíně
14. 11. 2019
Noc divadel tradičně připadající na třetí listopadovou sobotu si letos užijí také divadelní fanoušci ve Vsetíně. Členové souboru Divadla v Lidovém domě pro ně na pátek a sobotu 15. a 16. listopadu připravují pestrý program.

Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain
13. 11. 2019
Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.

Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic
11. 11. 2019
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.

Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě
11. 11. 2019
Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal časopis TV Magazín.

Jitka z Discopříběhu Jaroslava Stránská: Role v Policii Modrava byla práce snů
5. 11. 2019
V seriálu Policie Modrava hraje nepřehlédnutelnou členku vyšetřovacího týmu, Lucii Krásenkou, usměvavá Jaroslava Stránská, které přátelé říkají Bobina. Jak se svěřila časopisu TV Magazín, natáčení ji bavilo o to víc, že Šumava je její velkou láskou.

Vsacánek oslaví šedesáté výročí galaprogramem v Domě kultury
1. 11. 2019
Šedesáté výročí založení si v letošním roce připomíná Dětský folklorní soubor Vsacánek ze Vsetína. Jubileum oslaví galaprogramem, který se koná v sobotu 2. listopadu ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně. Slavnostní program s názvem Od srdéčka začne v 18.30 hodin. 

Šedesátka Semaforu? Jiří Suchý: Má se hrát, dokud choděj lidi, říkával Werich
31. 10. 2019
Principál divadla Semafor Jiří Suchý už za svůj dlouhý život rozdal stovky, možná tisíce rozhovorů. Některé vznikly i pro Deník. Nezdolný workoholik – textař, básník, zpěvák, skladatel, spisovatel, banjista, sběratel přilb a bůh ví, co ještě – v nich popisoval věci dávné i aktuální, třeba obavy z možného konce hraní kvůli nepřízni magistrátu v roce 2008. Dnes se Semafor ve zdraví dožívá šedesátky. A pořád se zpívá, pořád chodí lidé… Zde je výběr toho nejlepšího, co Jiří Suchý během let Deníku řekl.

Seriálová drsňačka Zuzana Kajnarová Říčařová: Děti mi zcela změnily život
29. 10. 2019
Zuzana Kajnarová Říčařová je nejen drsnou kriminální vyšetřovatelkou ze seriálu Specialisté, ale i milující matkou, která si díky svým dvěma dětem uvědomila, čemu chce nadále věnovat svůj čas.

Lanterna představí hradní gastronomii, Ladislav Špaček zavzpomíná na Havla
18. 10. 2019
Originální gastronomickou oslavu k výročí republiky připravuje na neděli 27. října, v předvečer státního svátku, hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Zájemci budou moci ochutnat speciality, které se servírovaly státním návštěvám v éře prezidenta Václava Havla. 

Festival tance láká na mistry hip hopu či break dance. Chystá se i taneční
17. 10. 2019
Dvanáctý ročník mezinárodního festivalu TANECVALMEZ začíná dnes (ve čtvrtek 17. října) večer v Kulturním domě v Zašová. Nabízí různorodou ochutnávku soudobého tance.

Manželé Heřmánkovi: Ve druháku mezi námi přeskočila jiskra
14. 10. 2019
Nikol Heřmánková Kouklová a Karel Heřmánek mladší jsou manželé, kolegové z divadla a majitelé psa. Znají se už od studií na DAMU a na jednom jevišti spolu stáli mnohokrát. Povídali jsme si třeba o tom, jaké to je, když vás režíruje otec a tchán v jedné osobě, nebo o jejich životě v Americe.

Xindl X: Nechci hartusit jako náš pan prezident
12. 10. 2019
Nebudu předstírat, že se s Ondřejem Ládkem neznáme. Potkávali jsme se ještě předtím, než se z něj stal Xindl X. Před jedenácti lety jsme spolu pro Deník dělali jeho první velký rozhovor. Tehdy jsme ho nazvali Podávám ruku ďáblovi. „Víš, že jsem o tom napsal píseň?“ ptá se mě teď, v roce 2019, čerstvý čtyřicátník, úspěšný hitmaker a díky televizní soutěži StarDance i tanečník.

Karlovský gastrofestival: frgály, kozí zmrzlina, street food i zabíjačka
2. 10. 2019
Karlovský gastrofestival je opět tady! Už o nadcházejícím víkendu 5. a 6. října provoní valašské Velké Karlovice frgály, zabíjačka a další (nejen) valašské speciality při příležitosti 11. ročníku gastronomické akce odehrávající se uprostřed přírody Beskyd.

Kapela GravelRoad veze ze Seattlu heavy blues
19. 09. 2019
Do Valašského Meziříčí míří americká parta GravelRoad. V komorní atmosféře Malé scény za oponou Kulturního zařízení představí spojení blues a punku v jedinečné symbióze. Koncert předcházející Podzimním jazz & bluesovým dnům 2019 se uskuteční ve čtvrtek 19. září od 19.30 hodin. 

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo
18. 09. 2019
/ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Soutěžte o nejlepší frgál a klobásu
16. 09. 2019
Umíte upéct pravý valašský frgál? Nebo vyrobit klobásu, která obstojí i u náročných gurmánů? Při Karlovském gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích, budou moci zájemci opět v těchto dovednostech poměřit síly a zasoutěžit si o atraktivní ceny.

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano
16. 09. 2019
Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

Tradičnímu defilé na Masarykově náměstí nepřálo počasí
7. 09. 2019
FOTOGALERIE/ Ani nepříznivé předpovědi počasí neodradily krojované účastníky Slavností vína a otevřených památek přidat se i letos do slavnostního průvodu směřujícího jako obvykle z tamní Vinohradské ulice na Masarykovo náměstí.

Ředitel festivalu Pavel Röder: Těším se na udivené výrazy návštěvníků
6. 09. 2019
ROZHOVOR/ Jedinečná akce, která bude letos poprvé dvoudenní a počtem videomappingů a světelných instalací představuje největší festival světla v České republice. Akce nazvaná Světlo Valmez začíná dnes ve Valašském Meziříčí.

Vsetín ve znamení Valašského záření, hvězdou bude nestárnoucí Olympic
5. 09. 2019
Jedenadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské záření se koná od pátku 6. září do soboty 7. září ve Vsetíně. Dramaturgie nabízí řadu hudebních vystoupení známých interpretů, promítání filmů, program pro děti, jarmark a další vyžití. 

Příběh neobyčejných žen 20. století na prknech Divadla v Lidovém domě
4. 09. 2019
Ochotníci z Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně v těchto dnech intenzivně zkoušejí novou divadelní hru. Scénárista a režisér Jakub Hekl si vzal do hledáčku dvě neobyčejné ženy 20. století. Ženy s neuvěřitelnými osudy, které se za svůj život potkaly jen párkrát, ale vzniklo mezi nimi silné přátelství, které trvalo až do smrti.  

Festival Hlasy představí nejdokonalejší hudební nástroj
27. 08. 2019
Mezinárodní hudební festival lidského hlasu s názvem Hlasy se uskuteční potřetí poslední srpnovou sobotu v amfiteátru na Stráni Valašského muzea v přírodě.

Začínají jubilejní padesáté Liptálské slavnosti. Podívejte se
23. 08. 2019
FOTOGALERIE/ Tóny lidové hudby, v nejednom případě exotické hlasy, tance tří kontinentů světa. Ale rovněž rock, valašská řemesla a jarmark či výstavy věnované padesáti ročníkům Liptálských slavností, obrazům liptálského rodáka Jana Kobzáně a tvorbě žáků Základní umělecké školy Morava Liptál. 

Týden kultury ve Velkých Karlovicích zahájila Chantal Poullain
22. 08. 2019
Komediální představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem v hlavních rolích zahájilo ve středu 21. srpna ve Velkých Karlovicích čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Ten potrvá do 27. srpna a nabídne celkem deset představení, odehrávajících se v netradičním prostředí cirkusového šapitó. Akci tradičně zakončí populární Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška.  

Letošní festival United: Různé hudební žánry, semináře a téma Srdeční záležitost
21. 08. 2019
Devátý ročník multižánrového křesťanského festivalu UNITED bude od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2019 hostit valašské město Vsetín. Mezi letošní novinky patří koncertní worship večery, kaple s přednáškami inspirovanými stylem konferencí Ted, vlastní festivalová kapela UNITED band a téma Srdeční záležitost. 

Herečka Jana Preissová: Jsem introvert. Rozchod rodičů pro mě bylo velké trauma
19. 08. 2019
/ROZHOVOR/ Oblíbená herečka Jana Preissová o sobě říká, že je víceméně introvert a přehnaná pozornost ji spíš obtěžuje, než těší. Na otázky ovšem odpovídala až s nebývalou upřímností, která se u hvězd jejího formátu vidí jen málokdy.

Zámek obsadí šermíři, kouzelníci s ohněm i středověcí řemeslníci
15. 08. 2019
Vystoupení historických šermířů, umělců i kouzelníků s ohněm, ukázky středověkých řemesel a tradic, spoustu atrakcí pro děti a dospělé nebo vyhlášený guláš mistra Karla Jurčíka.

Karlovský gastrofestival přiveze jedinou michelinskou šéfkuchařku střední Evropy
14. 08. 2019
Mimořádně atraktivního hosta bude mít 11. ročník Karlovského gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích. Vedle ochutnávek (nejen) valašských specialit, farmářského trhu, soutěže o nejlepší frgál a dalšího doprovodného programu nabídne i tradiční michelinské degustace ve Spa hotelu Lanterna a to s jedinou oceněnou šéfkuchařkou střední Evropy, Maďarkou Eszter Palágyi.

Tip Deníku: Nejlepší revivalové kapely míří opět do Hranic
9. 08. 2019
Celkem osm nejlepších evropských tribute formací slibuje již 18. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest. Ten odstartuje v sobotu 24. srpna v letním kině v Hranicích ve 14 hodin ABBA rock, která představí známé songy v rockovém kabátě.

Folklorní festival Léto na Soláni zahájí Haferové mlsání
5. 08. 2019
Druhou srpnovou sobotu se vrchol Soláně stane místem setkání milovníků folkloru, hudby, tance a řemesel. Uskuteční se zde dvanáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Léto na Soláni. 

Třicáté folkrockování láká na jediný letošní koncert Markéty Irglové v Česku
5. 08. 2019
Multižánrový hudební festival Valašské folkrockování letos oslaví 30. ročník. Nabízí jedinečnou příležitost poslechnout si naživo Markétu Irglovou, která letos vystoupí v Česku pouze jednou. V malebném prostředí rožnovského amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě dále zahrají Barbora Poláková, Supergroup.cz a Ptakustik. Jubilejní ročník začíná 10. srpna od 17 hodin.

Fotit obnažené ženy mě baví, říká Hynek Čermák
3. 08. 2019
Hynka Čermáka zná většina lidí jako herce, jeho vášní je však fotografie. I přes svůj vytížený program se ve čtvrtek 1. 8. stavil do Uherského Hradiště, kde se v rámci Letní filmové školy konala vernisáž k jeho výstavě aktů #meneither.

Valašské muzeum hostí festival slovenského folkloru
1. 08. 2019
Jedenadvacátý Mezinárodní festival slovenského folkloru v České republice Jánošíkov dukát 2019 hostí o nadcházejícím víkendu (2. - 4. srpna) Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. 

Letošní Trnkobraní bude letos ve znamení novinek
1. 08. 2019
Přípravy na vizovické Trnkobraní jsou v plném proudu. „Je třeba dořešit spoustu detailů,“ říká promotér Michal Šesták.  

ANKETA: Hlášky ze Švejka zná každý. Která je podle vás ta nej?
29. 07. 2019
Kdo by neznal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedno z nejznámějších českých literárních děl všech dob? Hlášky a citáty z knihy Jaroslava Haška za bezmála století stihly už dávno zlidovět, my vám nabízíme výběr redakce deseti nejoblíbenějších – hlasujte v naší anketě a vyberte sami, který výrok ze slavného románu je podle vás ten nejlepší!  

10 tipů, co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích
23. 07. 2019
Kde si zpříjemnit letní dny, když se vám nechce cestovat moc daleko? Jedním z hezkých míst doslova za rohem jsou bezpochyby beskydské Velké Karlovice. Malebná obec obklopená horami a lesy je tradiční zárukou odpočinku, pestré zábavy a kvalitních služeb. Vybrali jsme pro vás deset tipů, co byste letos neměli vynechat, ať už vyrazíte na pár dnů, nebo jen na otočku.

V zahradě Citadely vystoupí dívčí Makabara Trio
22. 07. 2019
Spojením prvních slabik křestních jmen hlavních protagonistek vznikl před lety název úspěšného dívčího vokálního tria Makabara. Marie Vostatková (1. soprán), Kateřina Schejbalová (2. soprán) a Barbora Janová (alt) se ve čtvrtek 25. července od 15 hodin představí v zahradě hospice Citadela ve Valašském Meziříčí.

Herečka Alena Mihulová: Že je má dcera lesbička? To mě nijak nezaskočilo
22. 07. 2019
Alena Mihulová má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka je totiž mnohem skromnější. 

Prázdniny? Nesmí chybět moře, borůvky a samozřejmě housle, říká rodina Šporclova
13. 07. 2019
/ROZHOVOR/ Jednou věcí si u rodiny Šporclových můžete být jisti – dovolenou mají vždycky v srpnu. A jestli pojedou někam autem, určitě si při tom budou zpívat úplně všichni.

Herečka Alena Mihulová: Chci si v klidu hezky žít
10. 07. 2019
Má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka Alena Mihulová je totiž mnohem skromnější.

Na Anděly se přijelo podívat na 400 návštěvníků
8. 07. 2019
Na čtyři stovky milovníků worldmusic se o sváteční sobotě vydalo do letního kina v Bystřičce. Konal se tu třetí ročník festivalu Andělská Bystřička, který dává příležitost moravským účinkujícím, kteří dosáhli výrazných úspěchů na poli hudebních cen Anděl v kategorii worldmusic.  

Mladí odzemkáři se poprvé představili na 40. rožnovských slavnostech
6. 07. 2019
/FOTOGALERIE/ Jan Kjeronski z Hutiska-Solance je členem Valašského souboru písní a tanců Malý Radhošť. Tancuje od tří let. Letos se rozhodl, že se naučí originální vlašský tanec zvaný odzemek.

Kam za zábavou? Vyberte si!
4. 07. 2019
Šéfredaktor Deníků ve Zlínském kraji David Karola doporučuje

Velehrad bude už podvacáté místem setkání lidí dobré vůle
3. 07. 2019
Lidé dobré vůle budou mít před sebou ve čtvrtek a v pátek (4. a 5. července) na staroslavném Velehradě své dny už podvacáté. Půjde o největší oslavy v naší vlasti, spojené se státním svátkem Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. 

Hvězdou koncertu Oupn Ér v Rožnově bude Jana Kirschner
26. 06. 2019
Velký koncert pod širým nebem nazvaný Oupn Ér hostí poslední červnovou sobotu 29. 6. koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm. Nabídne folkovou, rockovou i popovou hudbu. Chybět nebude pestrý výběr občerstvení ani atrakce pro děti. 

Kapela Grogy z Meziříčí křtí desku, kmotrem bude známý Limetall
26. 06. 2019
Rocková kapela Grogy z Valašského Meziříčí připravuje křest svého debutového CD s názvem Tucet kusů. Program spojený s uvedením alba do života se uskuteční v pátek 28. června od 20 hodin v M-klubu ve Valašském Meziříčí. Roli kmotrů přijali muzikanti kapely Limetall. 

Valašské Divadelní léto: přijede Pavlásek i Ringo Čech
25. 06. 2019
PROGRAM/ Amfiteátr Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě bude patřit hudbě i divadlu. 

Festival Týden kultury přiveze na Valašsko Duška, La Putyku, Rodena i Kňažka
24. 06. 2019
Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku. Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó se uskuteční 21. až 27. srpna.

Herec Karel Heřmánek mladší: Vše má rub i líc. V USA jsem rozvážel jídlo
24. 06. 2019
/ROZHOVOR/ Být dítětem slavných rodičů a ještě se vydat v jejich profesních stopách je vždycky složité. Vyžaduje to silnou vůli, nenechat se odradit řečmi o protekčním dítěti a jít si svou cestou. Z rozhovoru pro Týdeník Květy lze poznat, že Karel Heřmánek mladší to dokázal.

Školou vaření už prošlo 300 lidí, chystají se nové termíny i zajímavá témata
20. 06. 2019
Již 300 amatérských kuchařek a kuchařů prošlo za první tři měsíce Školou vaření zlínské Bistrotéky Valachy. Ta rozjela kurzy na různá témata pod vedením vlastních i hostujících kuchařů v březnu a novinka se hned setkala s velkým ohlasem.  

Kam o víkendu? Na Jarka Nohavicu, prohlídku zříceniny či Svatojánské slavnosti
14. 06. 2019
Víkend ve Zlínském kraji opět nabízí celou řadu příležitostí k aktivní i odpočinkové relaxaci. 

Šansoniérka Kateřina Mrlinová pokřtila debutové album
14. 06. 2019
FOTOGALERIE/ Debutové album s názvem Život je chlap pokřtila ve čtvrtek v Mramorovém sále vsetínského zámku šansoniérka, divadelnice a zpěvačka Kateřina Mrlinová a spol., který tvoří klavírista Jan Ondrušek a saxofonista Jan Holeňa.

Kam o víkendu? Na výstavy, hudbu, oslavy nebo do zákulisí dopravního podniku
7. 06. 2019
Tipy na zajímavé víkendové akce ve Zlínském kraji

Hasič Sam, Shrek i Vaiana: vezměte děti do Pohádkového lesa
6. 06. 2019
Velké Karlovice ožijí o víkendu pohádkami. Nejoblíbenější rodinná akce Resortu Valachy, Pohádková cesta lesem, se uskuteční již tuto neděli 9. června u hotelu Galik. Tentokrát se ponese v duchu populárních animovaných filmů pro děti.  

"Černá vdova" Lucia Siposová: Muži zlenivěli. Doma chtějí mít klid
27. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Tuzemští diváci ji znají zejména z filmů Filipa Renče Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47 nebo cynické komedie Radka Bajgara Teorie tygra. V poslední době dostala výrazné role i ve dvou ambiciózních seriálových projektech – sociálně laděném Lynči a groteskně pojatých Černých vdovách. Zejména ve druhém z nich zaujala svou nebývalou komediální spontaneitou.

Lidé nás zařazují do Guinnessovy knihy rekordů, říká dvojice Suchý-Molavcová
20. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Divadlo Semafor letos slaví 60 let působení na české divadelní scéně a dvojice Suchý–Molavcová příští rok oslaví 50 let spolupráce. A když Jiří Suchý chtěl své role v některých hrách přenechat jiným, diváci mu dali najevo, že jim nestačí, že hru napsal, zrežíroval, opatřil písňovými texty a někdy i hudbou – chtějí ho v ní ještě vidět! Spolupráce s Jitkou Molavcovou je naštěstí idylická, takže to jistě rád vydrží…

Valašská dědina bude žít jarními pracemi
17. 05. 2019
Připomínkou tradičních jarních prací ožije nadcházející sobotu 18. května Valašská dědina v Národním muzeu v přírodě v Rožnově. V největším areálu skanzenu budou k vidění činnosti spojené především s domácími pracemi kolem chalupy a v zemědělství. 

Rockové Hranice si dají pauzu. Na rozlučce zahraje Doga i Limetal
16. 05. 2019
Festival Rockové Hranice, který ve městě fungoval od roku 1994 si dá na několik sezon pauzu. Letošní „poslední“ ročník se odehraje v sobotu 25. května v areálu Staré střelnice v Hranicích. 

Přijďte o víkendu na soutěž sýrů, golf pro děti i první letní grilování
15. 05. 2019
Celkem čtyři zajímavé akce chystá na nacházející víkend Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se zde tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr, beseda s Radimem Uzlem a oblíbená Zábavná neděle (nejen) s golfem pro rodiny. To vše doplní Zahájení grilovací sezóny na Horalu, které bylo kvůli nepříznivé předpovědi počasí přeloženo z minulého víkendu na sobotu 18. května.

Herec Petr Vágner upekl ďábelský plán: Kvůli Ironmanovi jsem překopal celý život
6. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Herce a moderátora Petra Vágnera baví upnout se na nějaký cíl a přizpůsobit mu život. Momentálně se upíná k extrémnímu závodu Ironman, což představuje 3800 metrů plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a nakonec ještě maraton. Co na tom, že kolo zatím nemá, kraula se teprve učí a nenávidí běhání.

Duatlon, grilování i akce pro děti: 8 tipů Deníku na zajímavé květnové akce
3. 05. 2019
Jaro je ten správný čas, vyrazit o víkendu pryč z města, někam do přírody.

Zpěvák Richard Müller: Kdysi jsem byl schopný za den napsat album
28. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Doma na Slovensku, ale i tady v Česku je zpěvák Richard Müller už po tři desetiletí považován za jednu z největších hudebních hvězd. Přestože se potýká s vážnými depresemi a pro svou image vlastně nic moc nedělá. Jen je – a je natolik svůj a opravdový, že ho publikum miluje, i když píseň odvypráví bez hnutí a za černými brýlemi. V roce 2016 vydal zatím poslední řadovou desku 55, kde pozoruhodným způsobem bilancuje. Letos v červenci vystoupí s mnohačlennou kapelou na libereckém festivalu Benátská!

Velikonoce ve Velkých Karlovicích: Zdobení kraslic, kurzy pečení i cimbálovka
17. 04. 2019
TIP DENÍKU/ Blížící se Velikonoční svátky lákají do Velkých Karlovic tradičně mnoho návštěvníků. Vedle vycházek a cyklistických výletů jarní přírodou je lákají i zajímavé akce, jimiž se prolínají valašské tradice, zvyky a řemesla. Také letos si mohou návštěvníci v Resortu Valachy i na dalších místech zpestřit volné dny pestrým programem.  

Herec Jan Teplý: Dřív jsem víc rozděloval práci a rodinu, teď se všechno spojilo
15. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Herec Jan Teplý se nedávno připojil ke skupině šťastlivců, kterým bylo dopřáno zahrát si na divadle Fausta. Stalo se mu to ve věku 42 let, kdy bilancuje, co udělal, co neměl dělat, a jak to s ním bude dál. Určitě se mu o tom přemýšlí lépe, když má milující rodinu a práce nad hlavu.

TIP DENÍKU: Hostem Jasénčanek bude spisovatelka Zuzana Maléřová
11. 04. 2019
Spisovatelka a rozhlasová autorka Zuzana Maléřová bude v pátek 12. dubna hostem tradiční besedy s názvem Kerú si dáme, kterou pravidelně pořádají členky pěveckého sboru Jasénčanky ze Vsetína.

Kino Vatra hostí chorvatský filmový maraton. Tady je PROGRAM
11. 04. 2019
Vsetínský filmový maraton zavede diváky již pojedenácté na Balkán. Přehlídka věnovaná novému chorvatskému filmu se uskuteční ve dnech 12. až 14. dubna ve vsetínském Kině Vatra. Hlavní téma zní prostě: Nový chorvatský film.

Identita, jistota, bezpečí. Festival Jeden svět hledá, co nás spojuje
9. 04. 2019
Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom pátrá letošní 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v pondělí začal v Kině Panorama v Rožnově pod Radhoštěm. Program pokračuje také dnes a v dalších dnech až do 11. dubna.  

Trojlístek Vladimír Merta & Ondřej Fencl & Jan Hrubý opět na Vsetíně
8. 04. 2019
Legendy české písničkářské a folkové scény se představí v úterý od 19 hodin v malém sále Domu kultury ve Vsetíně. Písničkář Vladimír Merta, houslista Jan Hrubý a o dvě generace mladší klavírista a kytarista Ondřej Fencl koncertují napříč republikou s úspěchem už od roku 2011. 

Vlasta Redl představí svou Tichou partu
8. 04. 2019
Vlasta Redl se vrací do Valašského Meziříčí s recitálem písničkáře. Spolu s ním přijede kompletní Tichá parta, což je v podstatě celá kapela bez bicích. V úterý 9. dubna večer ve velkém sále Kulturního zařízení přijdou na řadu písničky jako Přijdu hned, Hrála mi Julii a další. Koncert začíná v 19.30 hodin.  

Excelentní saxofonista Tom Smith zahraje na Malé scéně za oponou
7. 04. 2019
Koncertem londýnského jazzového saxofonisty Toma Smithe pokračuje v neděli 7. dubna večer ve Valašském Meziříčí cyklus Jarní jazz & bluesové dny 2019.

Zámek Lešná zahajuje sezonu výstavou Origami
5. 04. 2019
Tradiční japonské umění skládání z papíru přibližuje výstava Origami, která začíná v pátek 5. dubna na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. K vidění jsou pozoruhodná díla předních folderů (tvůrců origami) z České origami společnosti. Výstava potrvá do 26. května. 

Krásenská zabijačka patřila jedlíkům i řeznickým dovednostem
31. 03. 2019
FOTOGALERIE/ „Tak já to zkusím,“ přihlásila se po chvíli váhání. Bylo to šťastné rozhodnutí. Gabriela Zdražilová vyhrála na sobotní Krásenské zabijačce u valašskomeziříčského Muzea řeznictví návštěvnickou soutěž v ručním plnění jitrnice.

V hlase Aimée Allen je slyšet životní zkušenost i ženská smyslnost
29. 03. 2019
Na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí i na apríla pokračují Jarní jazz & bluesové dny. První dubnový den vystoupí v komorním prostředí americká zpěvačka Aimée Allen v doprovodu česko-německé kapely. Začátek koncertu je v 19.30 hodin. 

Špaček, Čenský, Uzel či Kynychová. Lanterna láká na setkání s osobnostmi
28. 03. 2019
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích pokračuje i letos v tradici setkávání se zajímavými a inspirativními osobnostmi. Vedle již tradičních a osvědčených večerů s etiketou stolování Ladislava Špačka nebo běžeckých kurzů Miloše Škorpila se chystají i novinky.

Agáta Prachařová: Mateřství je stresující, proto je třeba sem tam někde povolit
23. 03. 2019
Agátu Prachařovou možná znáte jako modelku, moderátorku, fotografku anebo prostě jako dceru herečky Veroniky Stropnické, dříve Žilkové. Ona je ale také už osm let matkou, od roku 2017 dokonce dvojnásobnou. A protože navíc vyrůstala ve velké rodině, rozhodla se své zkušenosti s mateřstvím a výchovou dětí předat i televizním divákům.

Josef Polášek vystavuje ve Zvonici kresby a pastely
22. 03. 2019
Výstavu kreseb a pastelů výtvarníka Josefa Poláška s názvem Lidé a krajina mého srdce doplněnou verši básníka Miloslava Hrdého otevřou v sobotu 23. března odpoledne v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni.

Kam o víkendu?
22. 03. 2019
Přehled tipů jak strávit víkend ve Zlínském kraji

TIP DENÍKU: Festival CestFest na Valašsku potřetí
21. 03. 2019
Na osvědčené přednášky i novinky lákají pořadatelé cestovatelského festivalu CestFest. Třetí ročník se bude konat v sobotu 23. března od 11 hodin v Masarykově gymnáziu ve Vsetíně. 

TIP DENÍKU: The Backwards vezou do Vsetína hity legendárních Brouků
20. 03. 2019
Populární slovenský Beatles revival band, kapela The Backwards, se ve čtvrtek 21. března na svém turné zastaví ve Vsetíně. Ve velkém sále tamního domu kultury představí publiku novou hudebně-vizuální show.

Festival Jeden svět ve Vsetíně otevírali Bratři Okamurovi
19. 03. 2019
Přehlídka dokumentů o lidských právech a série besed potrvá v klubu Tři opice ve Vsetíně do pátku.  

TIP DENÍKU: Petra Janů s kapelou Amsterdam míří do Valašského Meziříčí
19. 03. 2019
Populární rocková zpěvačka Petra Janů se společně se skupinou Amsterdam vydala v letošním roce na turné s názvem Jedeme dál.

Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh
16. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová má zkušenosti snad se všemi literárními žánry, a rozhodně se nedá říci, že by psala „do šuplíku“, protože stejné zkušenosti má i s ohlasy čtenářů – se zpětnou vazbou. Kdo jiný by tedy měl být pokračovatelem ve vedení kurzů tvůrčího psaní, které založil světově ceněný autor Arnošt Lustig?

Kapela Ležérně a vleže dokončuje CD. Křest bude v dubnu
13. 03. 2019
ROZHOVOR/ kapela Ležérně vleže ze Vsetína, která působí na Valašsku už třiadvacet let, připravuje pro své fanoušky novou desku. Natočeno mají, teď dolaďují poslední drobnosti. Zbývá jen CD vylisovat a zabalit. Jako většina kapel, která vydává samizdatem, bojují s penězi. Použili web Startovač.

Lucie Zedníčková: Žít s maminkou je jako nastavené zrcadlo, a pěkně obrovské
13. 03. 2019
Herečka Lucie Zedníčková právě připravuje se svou kamarádkou, psycholožkou Šárkou, talk show, kde si budou povídat o tom, co dnešní lidi trápí. A že těch témat je. „Vy sama se něčím trápíte?“ ptám se. Usměje se: „To nebude pořad o mně ani o Šárce. Budeme si prostě povídat o tom, co vidíme a zažíváme kolem sebe. Pokud mám nějaký problém, snažím se ho řešit, ale naučila jsem se to po svém. A k minulosti se pak už nevracím,“ prozrazuje herečka.   

Vsetínský Jeden svět láká na Marka Wollnera i valašské ovčáky
12. 03. 2019
TIP ŠÉFREDAKTORA/ Příští týden odstartuje vsetínská část mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Od pondělí 18. března až do pátku 22. března bude jeho dějištěm zdejší klub Tři opice. Vedle pěti filmových premiér se mohou festivaloví diváci těšit i na atraktivní hosty, kteří budou mluvit o extrémismu, nezávislé novinařině, ale také tradičním pastevectví.

Regina Rázlová: Mám ráda komedie, při kterých se diváci řehtají
11. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Kulturní tipy: Užijte si ples, karneval nebo třeba koncerty
8. 03. 2019
Kam se vydat o víkendu ve Zlínském kraji? Nabídka je pestrá a zajímavá. Můžete tančit, koštovat, bavit se v divadle, poslechnout si přednášku nebo vyrazit s dětmi na maškarní.   

Vsetínští Žamboši převzali třetího Anděla za CD Louvre
7. 03. 2019
Folková kapela Žamboši ze Vsetína zaznamenala další úspěch. V pražském Foru Karlín se v úterý večer rozdávaly hudební ceny Anděl. Žamboši zvítězili v kategorii folk s deskou Louvre, kterou vydali v prosinci loňského roku. 

Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem
5. 03. 2019
TIP ŠÉFREDAKTORA/ Mladý spisovatel Ladislav Zibura se vrací na pódia s novým stand-upem. Tentokrát se vydal do oblasti, která je dostupná a krásná, přesto o ní většina cestovatelů nemluví. Vydal se prostopovat Evropu.

Výtvarník Hájek chystá výstavu
4. 03. 2019
Už jenom pár dnů zbývá do výstavy uherskohradišťského výtvarníka Přemysla Hájka. Absolvent tamní UMPRUMKY představí své obrazy slovácké veřejnosti po téměř patnácti letech.

Tip Deníku: Jarní jazz & bluesové dny nabízejí šest koncertů
2. 03. 2019
Už pátým rokem od časného předjaří do května je Valašské Meziříčí významnou zastávkou na cestách jazzových a bluesových hudebníků po Evropě. Důvodem jsou jejich koncerty v cyklu s názvem Jarní jazz & bluesové dny.

Historické snímky ukazují zmizelé Meziříčí a Krásno
27. 02. 2019
Valašské Meziříčí objektivem času. To je název nové knihy historických fotografií města, za kterou stojí trojice autorů František Baruch, Petr Zajíc a Jindřich Zeť. Oficiální křest publikace se uskuteční 12. března, už nyní je však kniha v prodeji v městském turistickém informačním centru. Tisk knihy zaplatilo město Valašské Meziříčí.

"Excelentně chybná" Gaia Mesiah míří do M-klubu
27. 02. 2019
Česká hardrocková legenda Gaia Mesiah vyrazila v původní sestavě na turné k nové desce Excellent Mistake, kterou vydala na začátku února. V meziříčském M-klubu zahraje v pátek 1. března od 20 hodin.

Hrachovecký kulturák provoněly domácí pálenky a štrúdly
25. 02. 2019
FOTOGALERIE/ Úctyhodných třiapadesát vzorků domácích ovocných pálenek a osm jablečných štrúdlů mohli okusit účastníci osmého ročníku koštu „slibovice“, který v sobotu uspořádal folklorní soubor Bača v kulturním domě v Hrachovci u Valašského Meziříčí.

Kam vyrazit na ples? Tady je velký přehled
23. 02. 2019
Kde můžete protančit střevíce? Nabídka plesů ve Zlínském kraji je pestrá a nabitá skvělými akcemi. Vyberte si a vyražte.

Dnešní muži by měli zapracovat na zodpovědnosti, říká herečka Regina Rázlová
22. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Veronika Kubařová: Lidé u divadla stanují, aby dostali lístky. Je to zavazující
18. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Herečka Veronika Khek Kubařová se nedávno objevila na plátnech kin ve filmu Ženy v běhu. Pobíhá také ve skutečnosti, a to fyzicky i psychicky. S manželem prožívá lásku, v Dejvickém divadle si užívá volnost a přemýšlí ekologicky.

Meziříčské galerie Sýpka a Kaple nabídnou dva pohledy na design skla
12. 02. 2019
Potřetí se v Galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí uskuteční výstava Ateliéru Designu skla Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (FMK UTB).

Talentovaný kontrabasista Indi Stivín vystoupí s Alice Springs
11. 02. 2019
Cyklus komorních koncertů ve Vsetíně nabídne v úterý 12. února večer recitál jednoho z nejnadějnějších kontrabasistů mladé generace ze slavného muzikantského rodu Stivínů.

FilmFest: Alou do světa aneb Pocta Zikmundovi
9. 02. 2019
Opice na Tatře 87 Zikmunda a Hanzelky s dalekohledem vyráží objevovat svět. „Hlavním tématem nadcházejícího již 59. ročníku Zlín Film Festivalu je ,Objevuj a poznávej', přiblížila nový vizuál výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.  

Vsetínský JazzHec si pozval talentovanou mladou zpěvačku Kamilu Polonyovou
7. 02. 2019
Hudební uskupení JazzHec & vocal vystoupí nadcházející pátek 8. února večer v malém sále Domu kultury ve Vsetíně. Tentokrát se představí společně s mladou talentovanou zpěvačkou Kamilou Polonyovou. Koncert začíná v 19 hodin.

Nová éra detektivek. První případ vyřešil Ellery Queen před devadesáti lety
31. 01. 2019
Ta knížka se jmenovala Zločin v římském divadle a v roce 1929 odstartovala novou éru detektivní literatury. Případy, které společně řešili otec Richard a syn Ellery Queenové, si ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století získaly obrovskou oblibu nejen v Americe, ale i v Evropě. A stále nová vydání jsou důkazem, že elegantně vyprávěné příběhy ani trochu nezestárly.

Herec Jiří Dvořák: Každé vzlétnutí je vzrušující, je v něm kus adrenalinu
26. 01. 2019
Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál.

Interfotoklub nabízí oceněnou kolekci světových fotografů
25. 01. 2019
Třicátý ročník bienále mezinárodního fotosalonu s nejdelší tradicí v České republice, jehož pořadatelem je Dům kultury Vsetín spolu s Městem Vsetín, zná své vítěze. Prestižní soutěžní akce je přístupná všem amatérským i profesionálním fotografům celého světa a koná se pod záštitou Mezinárodní federace umělecké fotografie FIAP.

Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál
24. 01. 2019
Komediální seriál České televize Most! se pyšní milionovou sledovaností. Poznejte s Deníkem zákoutí severočeského městě, kde oblíbené scény vznikaly. Zakládá se seriál na pravdě? A co na něj říkají místní?

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
21. 01. 2019
Sourozenci Luďan (Martin Hofmann) a Dáša (Erika Stárková) žijí v komediálním seriálu Most! v této vile. Stojí na okraji Mostu v atraktivní čtvrti Zahražany, kde jsou nejstarší a také nejhezčí rodinné domy.

Majitelka "zakouřeného" hlasu Elles Bailey zazpívá na Malé scéně
20. 01. 2019
Bristolská zpěvačka Elles Bailey z přirozené dispozice našla svou parketu v interpretaci blues, s jemným kořením kultivovaného rocku i country. Pánbůh jí nadělil temně zakouřený hlas, který do hudby, pro niž se narodila, dokonale zapadá.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
19. 01. 2019
Tohle je zadní, zásobovací část mosteckého obchodního střediska Rozkvět, kde se odehrává několik obskurních scén v komediálním seriálu Most!. Právě tady kuchař Marcel, místní Jamie Oliver, kupuje od lidí na maso domácí mazlíčky včetně hadů a leguánů. Sem také přiběhne vyděšený Pavel přeoperovaný na Dášu, které její naštvaný nezaměstnaný bratr Luďa sebere psíka Lopiho a v opilosti ho dá kuchaři na čevapčiči. Jenže drahého psa si tu předtím vyzvedne mafián Roman.

Prostořeký seriál si v Mostě zamilovali, dozvíte se proč
18. 01. 2019
Hláška „Dycky Most!“, která doprovází nový komediální seriál Most!, už zlidověla. Pronikla i tamní na zimní stadion. Skalní fanoušci hokejistů z klubu Mostečtí lvi tam rozbalili svůj transparent a nahlas povzbuzovali svůj tým. „Seriál se nám líbí, a tak jsme se ho rozhodli podpořit,“ řekl v kotli Tomáš Urban. Objevuje se však i kritika.

Herec Karel Zima daroval ledvinu a vzdal se velkého koníčka. Jsem bohatší, říká
31. 12. 2018
Když herec Karel Zima nabídl svému známému ledvinu, nikdo mu nevěřil. Teď už orgán, který později dostal jméno Jitka, nemá, a dokonce se kvůli tomu vzdal svého obrovského koníčka závodů rallye. Nelituje, naopak říká, že je ještě bohatší než předtím.

Rockery ze STRAMu v lese překvapil mimozemšťan
28. 12. 2018
Nový videoklip o přistání létajícího talíře na Valašsku představí muzikanti valašské rockové kapely STRAM. V předpremiéře jej dnes večer uvidí návštěvníci koncertu ve vsetínském klubu Tři opice. Koncert začíná ve 20 hodin. Zítra se pak koná oficiální premiéra v horském hotelu Portáš v Javorníkách.

Kouzelník Žito. Pohádka má mít vtip a princezna krásné šaty, říkají herci
28. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Profesní dráhy Anny Kadeřávkové a Denise Šafaříka se setkaly díky pohádce Kouzelník Žito, kterou Česká televize poprvé uvedla letos na Štědrý den. Dva mladí herci mají společný ještě smysl pro spravedlnost a nadprůměrný počet sourozenců – dohromady rovný tucet.

Herečka Eva Josefíková: Naštvání je vlastně takový můj motor
25. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když se Eva Josefíková dívá na svoje herecké výkony, nikdy sama sobě nepřijde přirozená. Její subjektivní pohled naštěstí nesdílejí režiséři, a tak je „rozlítaná po centru Prahy“, respektive po divadlech v této oblasti. Napilno má i před kamerou, momentálně třeba v seriálu Tátové na tahu. Uvítala by rovnoprávnost mužů a žen v zaměstnání, nebagatelizování sexuálního násilí a také kdyby se mezi slova xenofob a vlastenec nedávalo rovnítko.

Zdeněk Svěrák: Když jste starý, číhá dojetí za každým rohem
24. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když Zdeněk Svěrák zjistil, že se stoleček, u kterého spolu sedíme, kýve, neprodleně ho podložil. Jinak by se prý nemohl na rozhovor soustředit. U pevně stojícího stolu jsme si pak povídali o jeho nové knížce Strážce nádrže, dědečkovských radostech i posledních věcech člověka.

Bolek Polívka: O Vánocích jsem býval hodně netrpělivý
23. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Vánoce jsou časem obdarovávání a pohádek. Bolek Polívka si zahrál v mnoha z nich, role princů se mu ale vyhýbaly (snad až na jednu výjimku, ale o té až později) a králem (tím valašským) je zase v reálném životě. Pak je tu taky lucifer, obávaný pán pekel, a to je najednou ještě jiné kafe! Jeho hvězdná chvíle v Polívkově podání přijde v nové štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito sice až v samotném finále, ale o to víc je v ní herec „nezapomenutelně majestátní“.

Filmové Vánoce s Bellou a Akty X. Na co se můžete v televizi těšit?
20. 12. 2018
Crazy svatba, válečné drama, nebo ledová hrůza s dinosaury v zádech? Pokud vaši blízcí touží právě po tom, kupte jim Jurský park: Zánik říše. Vy si můžete dopřát třeba grog a Churchilla. Z nových filmů vybrala za kulturní rubriku Jana Podskalská.

Ve Vsetíně začaly Veselé vánoční hody, představí místní umělce i lidové tvůrce
17. 12. 2018
Předvánoční čas ve Vsetíně je už několik let spojený také s tradičními předvánočními trhy obohacenými o kulturní program. Pod názvem Veselé vánoční hody je od roku 2009 pořádá zdejší Dům kultury.

V Janové spojili zpívání s dobrou věcí. Pomohli Kubíčkovi
14. 12. 2018
Akce Deníku Česko zpívá koledy v Janové už tradičně spojili hasiči z pořádajícího SDH Janová s jarmarkem. Mladí členové sboru prodávají svoje vlastní výtvory a se svými výrobky se připojily také děti z mateřské školy.

Traktor dojel na vrchol v hardrockové extralize
14. 12. 2018
Plní velké sály kulturních domů po celé republice, patří už k hlavním kapelám na prestižních festivalech, v roce 2017 se umístili v první osmičce soutěže Český Slavík.

Kladerubští zpívali na návsi před kapličkou
13. 12. 2018
Opět po roce. Náves před kapličkou v Kladrubech hostila celorepublikovou akci Česko zpívá koledy už potřetí. Skoro třicetičlenný sbor se zhostil produkce šesti koled za doprovody kytary v rukou paní učitelky.

Rožnované zpívali na náměstí, hrálo jim Docuku
13. 12. 2018
Vloni si Rožnované vyzkoušeli společné koledování poprvé – a hned velmi úspěšně. K Jurkovičovu hudebnímu altánku v městském parku si přišlo zazpívat odhadem až pět set lidí.

Přijďte si dnes s Deníkem zazpívat vánoční písně
5. 12. 2018
Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Pásli ovce valaši a další známé koledy zazní přesně za sedm dní, ve středu 12. prosince v 18 hodin, na řadě míst napříč Valašskem.

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet naplánovali společný koncert
15. 11. 2018
Vystoupení tří hudebních stálic tuzemské scény, a to Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintetu, se uskuteční 29. března 2019 v Prostějově, v tamním Společenském domě od 19.00, a 30. března 2019 od 19.30 ve zlínském Kongresovém centru.

Meziříčtí hudebníci po letech na společné kompilaci
13. 11. 2018
Kompilační autorské CD Valmez 2018 je na světě. Po devíti letech vyšel nosič, který v sedmnácti skladbách představuje zkušené interprety i mladé hudební seskupení z Valašského Meziříčí.

Hudebními cenami ověnčení J.A.R. se na turné zastaví v Meziříčí
8. 11. 2018
Jedna z předních českých hudebních skupin J.A.R. se v pátek 9. listopadu zastaví ve Valašském Meziříčí na svém podzimním turné Eskalace dobra. Od 20 hodin zahraje ve velkém sále Kulturního zařízení.

Mistři kováři z Jarcové dělají čest svému příjmení
22. 10. 2018
Na Hodovém jarmarku v Ratiboři byly o víkendu k vidění desítky stánků se zajímavým sortimentem, atrakcemi i jídlem. Žádný nepoutal pozornost stovek návštěvníků tak, jako ukázky starého poctivého řemesla. Svůj um tu předváděli otec a syn, umělečtí kováři Josef a Petr Kovářovi.

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích
11. 10. 2018
Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

Hvězdou Vsetínského jazzového festivalu bude zpěvačka Hana Holišová
9. 10. 2018
Pětadvacátý ročník tradičního Vsetínského jazzového festivalu bude v sobotu 13. října hostit Dům kultury ve Vsetíně. Hlavním hudebním hostem večera bude zpěvačka Hana Holišová, kterou doprovodí New Time Orchestra Brno. Večerem provede moderátor Aleš Benda.

Údolí praskalo ve švech. Na Karlovském gastrofestivalu pojídaly tisíce lidí
6. 10. 2018
Uzené s trnkovou omáčkou, zvěřina, jehněčí, čerstvé sýry, tradiční frgály, ale i slovenské halušky, maďarské klobásy, španělské delikatesy, francouzské speciality, italské špagety, belgické hranolky, rakouský špek, moravská vína a valašské pivo. To všechno lákalo o víkendu tisíce návštěvníků do Velkých Karlovic.

Halenkovské setkání heligonkářů oslavilo dvacáté narozeniny
4. 10. 2018
Milovníci hry na heligonku se sešli na jubilejním dvacátém ročníku oblíbené akce Setkání heligonek. Konalo se uplynulou sobotu v Lidovém domě v Halenkově.

Legendární „verneovky“ ožívají na Staré Radnici díky ilustracím Zdeňka Buriana
3. 10. 2018
Dva roky prázdnin, Dvacet tisíc mil pod mořem, Pět neděl v balónu, Patnáctiletý kapitán, Zemí šelem či Tajemství pralesa. Mnozí znají příběhy plné dobrodružství, které ve jmenovaných knihách přinesl čtenářům Jules Verne – slavný francouzský spisovatel považovaný za jednoho ze zakladatelů vědeckofantastické literatury.

Dvacáté Záření přilákalo na sedm tisíc návštěvníků
9. 09. 2018
Více než sedm tisíc lidí zavítalo uplynulý víkend do centra Vsetína na jubilejní dvacátý ročník festivalu Valašské záření.

Zubřanka svou hudbou těší publikum už 110 let. Jubileum oslaví koncertem
6. 09. 2018
Dechová hudba (DH) Zubřanka ze Zubří letos slaví 110. výročí svého založení. Jubileum oslaví Odpolednem s dechovkou, které se uskuteční v pátek v zuberském Klidovém centru od 14.30 hodin. Na slavnostní koncert přijali pozvání DH Bystřičanka, Horňané a Žadovjáci.

Vsetíňané vyjdou podvacáté zářit do ulic
5. 09. 2018
Jubilejní ročník Valašského záření nabídne velkou porci hudebních lahůdek.

Festival Hlasy spláchla voda. Návštěvníci ale odcházeli spokojení
2. 09. 2018
V přízeň shora doufali organizátoři druhého ročníku festivalu Hlasy. Po třetím účinkujícím se ale mraky plné vody roztrhaly a rožnovský amfiteátr Na Stráni byl rázem pod vodou.

Zahajovací koncert ZUŠ Kostka ozdobili špičkoví filharmonici
29. 08. 2018
Prostranství před vsetínským domem kultury ožilo v úterý zahajovacím koncertem nové Základní umělecké školy Kostka. První její žáci do ní nastoupí příští týden.

Z texaského Houstonu míří do Valmezu bluesman Jonn Del Toro Richardson
29. 08. 2018
V končícím létě odehraje v Česku několik koncertů americký hudebník a zpěvák Jonn Del Toro Richardson, spoluhráč bluesových legend a nositel řady hudebních cen. Rodák z Texasu nejprve zamíří do Valašského Meziříčí.

Mnohé z toho, co Václav Havel napsal či řekl, dráždí do dneška
28. 08. 2018
V kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí začíná dnes výstava Václav Havel – Politika a svědomí. V muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů najdou návštěvníci slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů.

Valachy deštivý Bartolomějský jarmark v Čadci nezaskočil
27. 08. 2018
Po většinu dne lilo jako z konve. Účinkovat na Bartolomějském hodovém jarmarku v Čadci nebyl žádný med. Matiční náměstí, v jiných letech kypící životem, bylo v neděli 26. srpna téměř liduprázdné. Muzikantů, tanečníků, šermířů i řemeslníků bylo více než diváků.

Víkend v Liptále patřil krojovaným. Podívejte se
26. 08. 2018
O víkendu patřil Liptál folklorním slavnostem, na které přišly i přes nepřízeň počasí stovky diváků. Zaujal je nabitý program, který nabídl zahraniční soubory z Evropy a Asie, domácí soubory z Česka i folklorbeatovou kapelu Docuku.

Připadám si u vás jako v lázních, říká čínský host
23. 08. 2018
Do Liptálu se po roce vrátí folklorní slavnosti, na které přijedou účinkující z blízkého okolí i dalekých krajin. V prvních třech dnech vystoupí zahraniční hosté ze tří zemí po celém regionu a o víkendu se již tradičně přesouvá celé dění festivalu do přírodního amfiteátru v Liptále.

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó
20. 08. 2018
Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

Glen Hansard s kapelou Interference ve Valmezu: amfiteátr aplaudoval ve stoje
8. 08. 2018
Velkým potleskem skončil pondělní koncert irské kapely Interference s hostujícím Glenem Hansardem ve valašskomeziříčském Amfiteátru.

Saša Rašilov přilákal svým čtením a zpěvem přes stovku diváků
6. 08. 2018
První srpnové pondělí zavítal do Vsetína herec a muzikant Saša Rašilov. Na Dolním náměstí četl a zpíval dětem na akci, kterou Masarykova veřejná knihovna nazvala Letní prázdninové čtení. Známý kumštýř přilákal desítky diváků.

Starý dobrý western: festival i v tropech přilákal přes 2 tisíce lidí
5. 08. 2018
/FOTOGALERIE/ Dlouhé sukně, kárované košile a kovbojské klobouky. Louka na scéně Letního kina v Bystřičce na Valašsku je zcela zaplněná vyfešákovanými účastníky festivalu Starý dobrý western.

Festival na konci světa láká rodinnou atmosférou. Amfolkfest ani letos nezklamal
29. 07. 2018
Petr Pajzák ze Vsetína jezdil do osady Pulčín od mládí. Setkávali se s kamarády, hráli písničky u skal i v trampské hospodě U Willyho. V roce 1995 přišel s nápadem dát těmto setkáváním trochu řád. Tak vznikl festival amatérských kapel, Amfolkfest.

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku
23. 07. 2018
O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

Šárka Langová o výrobě sýra: korbáčky pro mě byly výzva
22. 07. 2018
Výroba sýrových korbáčků a sýrů obecně je můj, už bych neřekla ani koníček, ale rovnou kůň,“ říká Šárka Langová z Liptálu, která svůj um předváděla uplynulou sobotu na Hrozenkobraní v Novém Hrozenkově.

Bluesman Seasick Steve má rezervaci ve finále programu Colours of Ostrava
21. 07. 2018
Festival Colours of Ostrava už léta spolehlivým magnetismem přitahuje hudební veřejnost z celé republiky i blízkého zahraničí. Dějiště žánrově širokoúhlé přehlídky v Dolní oblasti Vítkovic je tak přirozeně „poutním místem" i pro hudbymilovné publikum z Valašska nejen příjemnou dojezdovou vzdáleností, ale především atraktivní dramaturgií.

Vizovice praskají ve švech. Masters of Rock odstartovala kapela Diolegacy
12. 07. 2018
Černá téměř všude, kam se podíváš. Městem už zdálky otřásá tvrdá metalová a rocková hudba. Pětitisícové Vizovice jsou už bezmála od středy městem více než pětinásobně větším, ve čtvrtek tam totiž začal jeden z největších hudebních festivalů v zemi – Masters of Rock.

Sedmnáctý Gulášfest nabídne přes čtyřicet druhů guláše
12. 07. 2018
Milovníci guláše, kteří v těchto dnech zamíří do Valašského Meziříčí, budou ve svém živlu. Na fotbalovém stadionu dnes v deset hodin dopoledne startuje již sedmnáctý ročník oblíbeného open-air festivalu Gulášfest. Potrvá do soboty. Na výběr bude přes čtyřicet druhů guláše, kuchaři uvaří až čtrnáct tisíc porcí.

VIDEO: Do skanzenu přijely stovky lidí obdivovat zručnost řezbářů
7. 07. 2018
Jan Brlica z Francovy Lhoty je stejně jako praděda, děda a otec lesníkem. Dřevo mu učarovalo a kromě profesního života v něm našel i zálibu. Po otci Janovi je řezbář. Také jeho umění sledovali v sobotu v rožnovském skanzenu návštěvníci jednadvacátého ročníku mezinárodního setkání neprofesionálních řezbářů.

VIDEO: Lidé dobré vůle se setkali na hřebeni Javorníků
5. 07. 2018
Na pět stovek lidí dobré vůle se setkalo na svátek slovanských věrozvěstů u chaty Kohútka. Odtud vyšel průvod k dřevěnému kříži, kde se ve 13 hodin sloužila bohoslužba.

Vsetín ožil desátým Krpcem
2. 07. 2018
Desátým ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec ožil Vsetín uplynulý víkend. Na dva a půl tisíce lidí si užilo dvacet tanečních a hudebních pořadů s pětistovkou účinkujících.

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa
2. 07. 2018
Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

Dřevěné městečko obsadí hrnčíři, keramici a dráteníci
30. 06. 2018
Na Zvonečkový jarmark mohou návštěvníci přijít do Dřevěného městečka příští týden ve dny státních svátků. Své řemeslo představí osmdesát mistrů řemeslníků a přibude také včelařů. Součástí jarmarku je například koncert skupiny Fleret nebo pořad „Po stopách Dušana Samo Jurkoviče“.

Srdce Valašska žije folklorem
29. 06. 2018
Tanečníci a muzikanti z chilského souboru Villa San Bernardo zpestřili včera vyučování školákům ve Velkých Karlovicích. 

Královna lidových písní Jarmila Šuláková by oslavila 89 let
27. 06. 2018
Před 89 lety se ve Vsetíně narodila nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková. Interpretka, pro kterou se vžil titul Královna lidové písně, si získala srdce tisíců posluchačů svým zpěvem i srdečným projevem nejen na Valašsku a Československu, ale také za hranicemi státu.

Kumštýře v Kloboukách ohodnotili návštěvníci
26. 06. 2018
Se sochou Hraběnka letos zabodoval na Valašském kumštování ve Valašských Kloboukách řezbář Martin Cigánek. Lidé dali jeho dílu 155 z celkových 278 hlasů. 

Festival Špalíček nabídl přes 30 účinkujících. Podívejte se
24. 06. 2018
Folk-blues-beatový festival Valašský Špalíček rozezněl od čtvrtka až do soboty areál zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Během tří dnů se na čtyřech pódií vystřídalo přes třicet účinkujících. Festival se konal už po šestatřicáté.

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí
24. 06. 2018
Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski
22. 06. 2018
Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

Mungo Jerry vystoupí na Valašském špalíčku se svým megahitem
22. 06. 2018
Folk-Blues-Beat Festival Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí se už čtvrtým rokem drží retro stylu a v programu se vedle česko-slovenských osobností big beatové dekády objevují citlivě vybraní hosté z anglosaského světa.

Valašský špalíček přivítá české legendy i britské hvězdy
21. 06. 2018
ROZHOVOR / PROGRAM FESTIVALU / Nepřehlédnutelné plakáty ve výtvarné estetice big beatové dekády na výlepových plochách signalizují, že festival Valašský špalíček klepe na dveře. Nejstarší alternativní přehlídku v Česku vymyslel, prosadil a několik desetiletí organizuje Karel Prokeš, dramaturg, hudební publicista, příležitostný moderátor rozhlasových a svého času i televizních pořadů. 

Marek Frňka: Nečekal jsem, že mě hraní tak pohltí
15. 06. 2018
ROZHOVOR/ Dvacetiletý Marek Frňka byl členem Divadelního souboru Masarykova gymnázia čtyři roky. Když se musel letos rozmýšlet, na kterou školu se vydá po maturitě, měl celkem jasno. Rozhodl se podat přihlášku na Divadelní fakultu Akademických múzických umění v Praze i Janáčkovu akademii múzických umění v Brně.

Ondrášovu valašku doprovodil festival vína
10. 06. 2018
FOTOGALERIE / Druhý ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška ovládl uplynulou sobotu Rožnov pod Radhoštěm.

Do Czechtalentu jsem šla s tím, že si jej užiju, říká stříbrná zpěvačka
7. 06. 2018
Osmnáctiletá Kamila Polonyová z Hošťálkové má za sebou velký úspěch. Umístila se na stříbrné příčce v celorepublikové pěvecké soutěži pro mladé zpěváky Czechtalent. Že se v konkurenci tří set padesáti přihlášených zpěváků vyhoupne až na druhé místo podle svých slov nečekala. O to větší měla radost.

Mladí muzikanti z kapely Docela měli v Bratislavě úspěch
7. 06. 2018
Vsetínská kapela Docela zabodovala v bratislavském semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. Devět mladých hudebníků se v úterý zúčastnilo v ateliérech televize JOJ natáčení medailonků, rozhovorů a zvukových zkoušek.

Muzikanti zahrají sestrám, které trápí vzácné vrozené onemocnění
31. 05. 2018
Třináctiletá Eliška a dvaadvacetiletá Nikol jsou sestry. Ani pro jednu nebyl vstup do života právě nejšťastnější. Krátce po porodu obě postihla silná novorozenecká žloutenka, v obou případech byl nutný převoz na novorozeneckou Jednotku intenzivní péče ve Zlíně a transfúze.

Z Moravy na Metalfest v Plzni
29. 05. 2018
Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?
25. 05. 2018
Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. Festival potrvá do 2. června. 

VIDEO: Noc literatury ve znamení věží
10. 05. 2018
Desítky milovníku psaných děl, čtení i netradičních míst se ve středu sešli ve Vsetíně na šestém ročníku Noci literatury.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky
9. 05. 2018
Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

Sezonu na Cyklostezce Bečva zahájí společnou vyjížďkou a gulášem
26. 04. 2018
Tradiční jarní zahájení sezony na Cyklostezce Bečva je naplánované na nadcházející sobotu 28. dubna. Pořadatelé pro tento rok připravili příznivcům jízdy na kole několik novinek.

První dáma české opery Eva Urbanová zazpívá ve Valašském Meziříčí
24. 04. 2018
Za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá ve velkém sále Kulturního zařízení první dáma české opery Eva Urbanová. To nejlepší z oper světového repertoáru uvede ve středu 25. dubna od devatenácti hodin. Vstupenky jsou k dostání i v předprodeji.

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění
24. 04. 2018
Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

Tanečníci Ondráše podpoří vystoupením vsetínskou internu
23. 04. 2018
Druhou benefiční akcí projektu Společně pro novou internu Vsetínské nemocnice bude ve středu 25. dubna Ondrášovské putování. Vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš se uskuteční ve velkém sále Domu kultury Vsetín od 18 hodin. Vstupenky jsou již v předprodeji.

Ve Vsetíně začal třídenní filmový maraton, letos nabídne srbské snímky
20. 04. 2018
Jubilejní 20. ročník Vsetínského filmového maratonu začal v pátek 20. dubna v 17 hodin v kině Vatra ve Vsetíně. Třídenní přehlídka bude věnovaná zejména současné srbské kinematografii. Diváci se mohou těšit na deset filmů z období mezi roky 2012 a 2017. Naváže tak na přehlídku z roku 2012, která mapovala tvorbu srbských filmařů od rozpadu Jugoslávie v roce 1991.

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete
17. 04. 2018
Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

Na filmovém festivalu se těší zájmu i besedy
11. 04. 2018
/FOTOGALERIE/ Festival Jeden svět se po deseti letech vrátil do Vsetína. Do Mateřského a rodinného centra, vsetínské knihovny, bývalého kina Beseda i hudebního klubu Tři opice lákají pořadatelé na promítání celkem dvanácti snímků, po nichž následuje beseda se zajímavými hosty. Jeden svět ukončí v pátek projekce filmu Mečiar ve Třech opicích.

Docuku baví publikum už přes patnáct let, v sobotu hrají u Tří opic
6. 04. 2018
Podle slovníku valašského nářečí znamená její název „honem“ nebo také „rychle“. A značná část repertoáru kapely Docuku z Valašského Meziříčí tomu také odpovídá. Svižné, melodické písničky na pomezí folklóru a bigbítu čerpají z lidového odkazu, především moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského.

Vsetínští divadelníci bodovali v Ostravě s Přeletem
27. 03. 2018
Porotcům se na přehlídce líbilo téma, scéna i herecké výkony. Herci ze vsetínského Divadla v Lidovém domě si z krajské přehlídky amatérských divadelních souborů Ostravské buchary odvezli sedm ocenění.

Nedožité osmdesátiny Zdeňka Hartingera připomene výstava ve Zvonici
23. 03. 2018
Vernisáž fotografií Zdeňka Hartingera připravují na nadcházející sobotu odpoledne v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni. K vidění bude více než pět desítek snímků, pohledů i kalendářů.

Harmonikový Hendrix Will Wilde zahraje v Meziříčí
21. 03. 2018
Koncertem britského hudebníka Willa Wilda s českou doprovodnou kapelou The Bladderstones pokračují ve čtvrtek 22. března večer na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí letošní Jarní jazz-bluesové dny.

Vsetínskou nemocnici obsadili filmaři
21. 03. 2018
Ve Vsetínské nemocnici se to včera hemžilo známými tvářemi. Pokračovalo zde natáčení nového třináctidílného seriálu Strážmistr Topinka. V něm se v hlavní roli představí Robert Mikluš, chybět nebude ani Miroslav Donutil.

Tabásek představí nové písničky, kapela Z horní dolní a dál na jih klávesistku
21. 03. 2018
Dvojice spřátelených regionálních kapel – Tabáskova partyja a Z horní dolní a dál na jih – se představí v sobotu 24. března ve vsetínském hudebním klubu Tři opice.

Skončilo čtyřicáté Setkání divadel, nejoblíbenější byl soubor Tom a Jeff
19. 03. 2018
Uplynulý víkend patřil v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí jubilejnímu 40. ročníku divadelní přehlídky Setkání divadel – Malé jevištní formy. Cenu diváků – Cenu Josefa Fabiána obhájil havířovský soubor Tom a Jeff.

Ve valašské pohádce Největší dar si zahraje Pavel Nový
16. 03. 2018
Po odlehčené rodinné letní komedii Děda a snímku Tehdy spolu, který naopak vyprávěl daleko méně veselý příběh o mladé Židovce, která za války hledá ve valašských kopcích úkryt před deportem, vzniká na Valašsku v krátké době už třetí celovečerní film.

Nejlepší knihovnice na Valašsku pracují v Pržně a Zubří
16. 03. 2018
Pavlína Havlíková z knihovny v Pržně a Veronika Janů z Knihovny města Zubří jsou nejlepší knihovnice okresu Vsetín za rok 2017. Ocenění si převzaly ve čtvrtek odpoledne na slavnostním setkání v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně.

Nová kniha mapuje činnost zemských portášů. Představí ji na Soláni
14. 03. 2018
Novou knihu mapující činnost zemských portášů představí nadcházející sobotu 17. března ve Zvonici na Soláni. Autorem publikace nazvané „Portáši. Historie a tradice“ je valašskomeziříčský rodák, etnograf Daniel Drápala.

Klienti vsetínské Diakonie vystavují v kině Vatra
14. 03. 2018
Čtrnáctý ročník výstavy nazvané Společnost přátelská všem generacím otevřou ve čtvrtek 15. března v 15.30 hodin ve vestibulu Kina Vatra ve Vsetíně.

Setkání amatérských divadel ve Valmezu slaví čtyřicáté jubileum
14. 03. 2018
Jubilejní čtyřicátý ročník festivalu amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy se ve dnech 16. a 17. března uskuteční v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí.

Michal Hrůza představí ve Vsetíně nové album
14. 03. 2018
Zpěvák Michal Hrůza se svou doprovodnou Kapelou Hrůzy vyrazil na jarní koncertní turné. Ve čtvrtek 15. března večer se zastaví ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně. Posluchačům přiveze ochutnávku ze své poslední desky Sám se sebou, která vyšla vloni v květnu.

V nejlepší čtenářské třídě zvládli za pět měsíců přečíst 238 knih
13. 03. 2018
Soutěž o nejlepší čtenářskou třídu ve Vsetíně má své vítěze. Zvítězily děti z 5. A třídy Základní školy Trávníky, které za pět měsíců přečetly dohromady 238 knih.

Dobré ráno, milá... David Stypka to rozjede v Hranicích
7. 03. 2018
Výjimečný hudební zážitek slibuje Divadlo Stará střelnice v Hranicích, kde ve čtvrtek 15. března vystoupí zpěvák David Stypka se svou kapelou Bandjeez.

Dny valašského divadla zahájili ochotníci z Hrachovce
3. 03. 2018
Sedmnáctý ročník Dnů valašského divadla, přehlídky ochotnických souborů v Hovězí, zahájila uplynulý pátek večer bláznivá komedie Dokonalá svatba v podání ochotníků divadelního souboru (DS) Hrach z Hrachovce. První představení oblíbeného festivalu si nenechaly ujít stovky lidí, kinosál v kulturním domě praskal ve švech.

Nová kniha připomene oběti II. světové války
27. 02. 2018
Oběti II. světové války z řad občanů správního okresu Valašské Meziříčí. Tak zní celý název nové publikace, kterou několik let v čele s autory Tomášem Baletkou a Zdeňkem Pomklou připravovali členové Oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu Valašské Meziříčí.

Výstava připomene techniku krosienka
23. 02. 2018
Přípravy na výstavu prezentující starobylou, dnes téměř zapomenutou textilní techniku pletení na rámu, pro niž se vžil termín krosienka, krosienkování, momentálně vrcholí na zámku Vsetín. Veřejnosti se otevře zítra.

VIDEA: Vsetínský Dům kultury obsadili krojovaní
18. 02. 2018
Oslava Valašska. Těmito slovy charakterizoval dvanáctý ročník Vševalašského bálu Pavel Tomeček, předseda pořádajícího Folklorního spolku Vsacan. Bál se uskutečnil uplynulou sobotu a sešlo se na něm téměř tři stovky krojovaných z různých koutů republiky.

David Filák: Muziku na hřebík nepověsím
17. 02. 2018
ROZHOVOR / Na setkání s hudebníkem, zpěvákem a bubeníkem vizovické kapely Fleret Davidem Filákem jsem se moc těšil. Dali jsme si schůzku u pivka v jedné ze vsetínských restaurací. Čekal na mě příjemný mladý ogar, třiačtyřicetiletý rodák z Francovy Lhoty, věčně usměvavý, pokorný a skromný.

VIDEO: novou atrakcí plesu Společně byl fotokoutek
11. 02. 2018
Společně. Toto jediné slovo vystihuje nápad, myšlenku smysl a důvod pořádat stejnojmenný ples pro všechny bez rozdílu věku, kulturních kořenů či tělesných handicapů.

V průvodu šli vedle mědvěda piráti z Karibiku
10. 02. 2018
Josef Kohoutek chodí v masopustním průvodu od svých dvanácti. Vždycky doprovází procesí masek s harmonikou. „Dnes pomáhám tady v Polance, zítra budu vyhrávat u nás v Lužné,“ říká pětašedesátiletý harmonikář.

Ples Společně nabídne společenský tanec i temperamentní romské rytmy
8. 02. 2018
Úvodní argentinské tango odstartuje bohatý program 5. ročníku Plesu Společně, který pro návštěvníky připravuje čtveřice vsetínských organizátorů.

Přelet jsme reprízovali už jedenáctkrát
7. 02. 2018
ROZHOVOR/ - Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně se brzy dočká. Dvacet let působili herci v nevyhovujících prostorách chátrajícího Liďáku. Opravy se blíží ke konci, herci se těší, že zahájí novou sezonu v novém. Do září ale zbývá udělat ještě spousta práce.

Sobota ve Študlově patřila dětem. Konal se tradiční karneval
3. 02. 2018
Desítky dětí skotačily v sobotu odpoledne na tradičním dětském karnevalu ve Študlově. Po parketu pobíhaly a tancovaly princezny, kovbojové, berušky, klauni, ale také vězeň nebo třeba strašidlo. Poslední jmenovanou masku na sebe oblékl čtyřletý Kubík.

Dřevěné městečko ožilo masopustem
3. 02. 2018
Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm ožilo v sobotu 3. února tradičním masopustem. O masopustní obchůzky se postaral Sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty, místní Valašský soubor písní a tanců Radhošť nebo Slovácký krúžek Koňaré z Poštorné.

Výstava ke stému výročí od narození malíře Hrnčárka bude k vidění do 20. března
29. 01. 2018
Desítky milovníků umění zaplnilo v neděli odpoledne výstavní místnosti ve Zvonici Soláň. Konala se tu vernisáž obrazů akademického malíře Jana Hrnčárka.

Členové Fotoklubu Vsetín vystavili za deset let tisíce fotek
20. 01. 2018
ROZHOVOR / Fotoklub Vsetín slaví deset let. Na jeho vznik, poslání, činnost i úspěchy fotografů zavzpomínal jeden ze zakládajících členů František Novotný. 

Jiří Škorpík, 4TET: Od první noty po koncert to trvá měsíce
20. 01. 2018
ROZHOVOR / Nadcházející kulturní sezonu otevřel Dům kultury Vsetín koncertem k zahájení roku 2018 vystoupením vokálního seskupení 4TET.

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!
16. 01. 2018
Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně
10. 01. 2018
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

OBRAZEM: Čtyřlístek bavil plný sál dětí na Tříkrálovém karnevalu
9. 01. 2018
FOTOGALERIE / Princezny, kovbojové, čerti i Spidermani zaplnili v sobotu 6. ledna 2018 velký sál Domu kultury ve Vsetíně. Konal se tu tradiční tříkrálový karneval. Tentokrát se Čtyřlístkem.

Oceněná cimbalistka a pedagožka Růžena Děcká: Být aktivní je základem štěstí
3. 01. 2018
ROZHOVOR/ - Klavíristka, klarinetistka, cimbalistka, zkrátka duší a srdcem muzikantka. Pedagožka, zakladatelka a ředitelka Mezinárodního festivalu cimbálu, zakladatelka a předsedkyně Cimbálové asociace České republiky. Čerstvá nositelka ocenění Zlínského kraje Pro Amisic Musae za významný, dlouhodobý a podstatný přínos kulturnímu rozvoji regionu. K tomu cestovatelka a optimistka plná žvotního elánu. Řeč je o Růženě Děcké, která se rozpovídala pro Deník.

Nadělí ci Ciment k třicátým narozeninám čtvrtou desku?
29. 12. 2017
Až po strop našlapaný hudební klub Tři opice byl ve čtvrtek 28. prosince svědkem oslav třicetiletého působení valašské hardrockové legendy Ciment na hudební scéně.

Sonet i s hosty rozezpíval plný kostel
28. 12. 2017
Milovníci sborového zpěvu a vánočních písní zcela zaplnili ve středu večer kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně. Pěvecký sbor Sonet tu uspořádal tradiční vánoční koncert.

Cimbálová muzika Soláň si koleduje. Na koncertech i na novém vánočním CD
23. 12. 2017
Každým rokem už od září nacvičují hudebníci a zpěváci Cimbálové muziky Soláň z Rožnova pod Radhoštěm koledy, aby si je mohli společně zazpívat a zahrát nejen na koncertech a nadělit tak sobě i posluchačům trochu sváteční vánoční atmosféry.

První album Darrocku je na světě
17. 12. 2017
Své první album s názvem Jiní tě nedostanou pokřtila v sobotu 16. prosince večer v malém sále Domu kultury ve Vsetíně valašská rocková kapela Darrock.

V rožnovském parku zpívalo koledy šest set lidí
13. 12. 2017
FOTOGALERIE / Rožnově pod Radhoštěm se letos ke zpívání koled připojili poprvé. A byla to premiéra, jak se patří. U Hudebního altánku v městském parku se ve středu 13. prosince sešlo více než šest lidí.

V Halenkově byly hlavními zpěváky děti z Kyčery
13. 12. 2017
FOTOGALERIE / U rozsvíceného vánočního stromečku v Halenkově dominovaly ve středu mezi zpěváky koled děti z místního folklorního souboru Kyčera. 

Při zpěvu koled si rozsvítili stromeček
13. 12. 2017
FOTOGALERIE / V Janové dorazilo na letošní zpívání koled přes osmdesát lidí. Zaplnili prostranství před úřadem i hasičskou zbrojnici. Ještě před tím, než zazpívala Janová Česku, se představily děti místní mateřinky.

Na literárním večeru se představí Tereza Šustková a básník Ondřej Hložek
13. 12. 2017
Na jubilejním desátém Literárně-hudebním večeru ve Valašském Meziříčí budou hosty Kláry Goldstein debutující autorka Tereza Šustková a své dvě nové knihy bude prezentovat opavský básník Ondřej Hložek.

Zpěv koled už dnes večer doplní děti ze školky
12. 12. 2017
Sedmého ročníku akce, která v jediný okamžik rozezpívá celou republiku, se letos zúčastní také vesnice na Horním Vsacku. Janová není ve společném zpívání nováčkem.

Marek Pochylý o Slováckém létě: Nejlepší věci jsou zadarmo, ale…
5. 12. 2017
ROZHOVOR/ - Už desetkrát vždy na začátku prázdnin rozhýbalo a roztančilo Uherské Hradiště Slovácké léto; festival, který je svým pojetím ojedinělý minimálně v rámci České republiky.

Valašská kapela Dareband pokřtí nové album, dostalo název Pod peřinú
5. 12. 2017
Nové album s názvem Pod peřinú natočila vsetínská kapela Dareband. Novinku muzikanti pokřtí ve čtvrtek 7. prosince v Mramorovém sále zámku ve Vsetíně. Koncert spojený s křtem začíná v 18.30 hodin.

Přijďte si dnes zazpívat koledy, lidé na Valašsku se připojí na desítkách míst
4. 12. 2017
FOTOGALERIE / Posedmé si stovky lidí v regionu společně s Valašským deníkem zazpívají vánoční písně při celorepublikové akci Česko zpívá koledy. Letošní ročník se uskuteční ve středu 13. prosince v 18 hodin.

Orchestr Václava Hybše doprovodí v Meziříčí Josefa Laufera
30. 11. 2017
První prosincový večer se Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí zahalí do Vánoční atmosféry.

Hudební lahůdka: trojkoncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintet
29. 11. 2017
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu nového roku. Trojkoncert tří tuzemských hudebních veličin se uskuteční  7.4.2018 ve zlínském Kongresovém centru, v 28. dubna ve Společenském domě v Prostějově.

Knihovna lákala vůní perníčků a svíček
28. 11. 2017
FOTOGALERIE / Vůně perníčků a svíček přilákala desítky návštěvníků do Turistického informačního centra ve Vsetíně. Pracovníci knihovny spolu s Rodinným a mateřským centrem Vsetín a dámským klubem Tilia připravili tradiční akci s názvem Valašské vánoce.

Václav Neckář a Bacily v doprovodu čtyřkvarteta míří do Zlína
28. 11. 2017
Pár dní po Novém roce nás čeká ve zlínském kulturním svatostánku velká hudební událost. Na pondělí 15.ledna 2018 si pro Vás agentura Pragokoncert připravila jedinečný a exkluzivní hudební zážitek. Do Kongresového centra totiž zavítá charismatický muzikant a vynikající herec Václav Neckář. Vystoupí se svou skupinou Bacily za doprovodu smyčcového kvarteta.

Beseda oslavila 155. výročí na scéně
24. 11. 2017
FOTOGALERIE / Mužský pěvecký sbor Beseda z Valašského Meziříčí, člen Unie pěveckých sborů, oslavil v polovině listopadu významné výročí. Sto padesát pět let od založení.

Soubor Radhošť pokřtí nové album i reedici třicet let staré gramodesky
24. 11. 2017
Dobrá a dobře připravená muzika dokáže natočit CD za víkend. To jsou slova uznávaného folklorního hudebníka Jana Rokyty mladšího. Beze zbytku je na konci srpna naplnila cimbálová muzika a zpěváci souboru Radhošť, když ve studiu Českého rozhlasu Ostrava natočili nové album Synku Janku černojoký.

Vsetínská scéna „za oponou“ nabídne zpěvačku AGU
22. 11. 2017
Dvanáctý koncert „za oponou“ ve Vsetíně nabídne ve středu 29. listopadu od 19 hodin polsko-českou zpěvačku AGU. Koncert se však tentokrát uskuteční v malém sále Domu kultury Vsetín.

Mozart vzpomínal v gobelínce na Bertramku
17. 11. 2017
FOTOGALERIE / Nejsou zdaleka tak staré jako renesanční a barokní díla, která tady obvykle restaurují. Přesto byly ve špatném stavu a vyžadovaly nutnou opravu. 

Studenti v zajetí křížků a koleček
16. 11. 2017
Oblastní turnaje soutěže pIškQworky se uskutečnily včera v Masarykově gymnáziu ve Vsetíně a na Obchodní akademii a Vyšší odborné škole ve Valašském Meziříčí. Tři vítězné týmy z každého města postoupily do krajských kol. Odtud se mohou probojovat do finále, které se koná v prosinci v Brně.

Z topiče varhaníkem. Bohumil Zábranský hraje téměř sedmdesát let
10. 11. 2017
VIDEO / FOTOGALERIE / Varhaník Bohumil Zábranský zasvětil celý svůj život hudbě. Na varhany hraje sedmasedmdesát let. 

Výstava ve Vrtuli přiblíží české dějiny
9. 11. 2017
FOTOGALERIE / Ve valašskomeziříčské Vrtuli světě her a poznání pro děti je od minulého týdne k vidění výstava obřího leporela výtvarnice a spisovatelky Lucie Seifertové, která mimo jiné spolupracovala s Českou televizí na stejnojmenném animovaném seriálu. 

Tradiční Jarmark v Lidečku poprvé provoněla jablka
5. 11. 2017
FOTOGALERIE / O zbrusu nový bod programu obohatili pořadatelé letošní jarmark v Lidečku. Kromě tradiční nabídky řemeslných výrobků a krajových specialit vévodila sobotnímu setkání vůně a chuť jablek. Historicky poprvé se tu konala soutěž O nejlepší jablečný koláč, buchtu štrůdl.

Pohádkový svět loutek v zámku Žerotínů
3. 11. 2017
FOTOGALERIE / Unikátní výstavu loutek a loutkových divadel ze sbírky výtvarnice Marie Jiráskové a režiséra dokumentaristy Pavla Jiráska otevřeli v tomto týdnu v Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

Americká zpěvačka indického původu zavítala do Vsetína
28. 10. 2017
FOTOGALERIE / Zaplněný malý sál vsetínského kulturního domu přivítal v pátek americkou zpěvačku Shilpu Ray. 

Z Koreje si vezeme nové tanečky i hudbu
25. 10. 2017
FOTOGALERIE / ROZHOVOR / Folklorní spolek Jasénka navštívil na přelomu září a října Mezinárodní folklorní festival Anseong Namsadang Baudeogi ve městě Anseong v Jižní Koreji. V pořadí už 16. ročník se koná na základě uctívání Baudeogi, což byli dříve komedianti. 

Legendární Olympic míří do Prostějova
24. 10. 2017
Už jednadvacátého listopadu rocková kapela Olympic zahraje prostějovskému publiku. V tamním Společenském domě představí od devatenácti hodin svou nejnovější desku. Nebudou chybět ani hity, které znějí českými rádii už desítky let. 

Na scénu Za oponou míří Holanďané
19. 10. 2017
Hudebně divadelní představení na motivy novely Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek se uskuteční v pátek 20. října v 19 hodin na jevištní scéně Za oponou.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse
13. 10. 2017
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse
13. 10. 2017
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Do hry vás vtáhne podzemí hotelu plné mříží
12. 10. 2017
Jevištní prkna divadla v Lidovém domě ve Vsetíně momentálně patří, a ještě dlouhou dobu budou, montérům, dělníkům a opravářům. Herci místního spolku však nezaháleli a v místě provizorní dočasné scény chystají svůj další kus.

Do hry vás vtáhne podzemí hotelu plné mříží
12. 10. 2017
Jevištní prkna divadla v Lidovém domě ve Vsetíně momentálně patří, a ještě dlouhou dobu budou, montérům, dělníkům a opravářům. Herci místního spolku však nezaháleli a v místě provizorní dočasné scény chystají svůj další kus.

Božská flétna dozněla v Rožnově
10. 10. 2017
Magický hudební nástroj – Panova flétna zněl od čtvrtka do soboty v Rožnově. Konal se tu první ročník mezinárodního hudebního festivalu Božská flétna.

Božská flétna dozněla v Rožnově
10. 10. 2017
Magický hudební nástroj – Panova flétna zněl od čtvrtka do soboty v Rožnově. Konal se tu první ročník mezinárodního hudebního festivalu Božská flétna.

Fotky Dušana Trličíka mají atmosféru. Podívejte se
5. 10. 2017
Barevné, černobílé i kombinované fotografie se objevily ve výstavní síni na Maštaliskách ve Vsetíně. Ve středu tu slavnostně otevřel svou druhou výstavu vsetínský hudebník, skladatel a fotograf Dušan Trličík (v červeném tričku). Role zahajovatele se ujal další známý místní fotograf Robert Goláň.

Fotky Dušana Trličíka mají atmosféru. Podívejte se
5. 10. 2017
Barevné, černobílé i kombinované fotografie se objevily ve výstavní síni na Maštaliskách ve Vsetíně. Ve středu tu slavnostně otevřel svou druhou výstavu vsetínský hudebník, skladatel a fotograf Dušan Trličík (v červeném tričku). Role zahajovatele se ujal další známý místní fotograf Robert Goláň.

Zvonici ozdobí obrazy Borise Jirků
5. 10. 2017
Vernisáž obrazů malíře, sochaře a ilustrátora Borise Jirků se koná v sobotu v 17 hodin.

Zvonici ozdobí obrazy Borise Jirků
5. 10. 2017
Vernisáž obrazů malíře, sochaře a ilustrátora Borise Jirků se koná v sobotu v 17 hodin.

Šansonové trio zahraje v Opicích
5. 10. 2017
Hudebním klubem Tři opice budou znít šansony. V sobotu 7. října zazpívá vsetínská divadelní herečka a zpěvačka Kateřina Mrlinová za klavírního doprovodu Jana Ondruška.

Šansonové trio zahraje v Opicích
5. 10. 2017
Hudebním klubem Tři opice budou znít šansony. V sobotu 7. října zazpívá vsetínská divadelní herečka a zpěvačka Kateřina Mrlinová za klavírního doprovodu Jana Ondruška.

Řezbář představí své dílo v celé šíři
4. 10. 2017
Výstavu Karla Chovance Dřevořezba a malba slavnostně otevřou ve čtvrtek 5. října v 16 hodin ve výstavním sále Sušáku v Rožnově pod Radhoštěm. Expozice veřejnosti poprvé představí dílo Karla Chovance v celé jeho šíří – od malby k dřevořezbě.

Řezbář představí své dílo v celé šíři
4. 10. 2017
Výstavu Karla Chovance Dřevořezba a malba slavnostně otevřou ve čtvrtek 5. října v 16 hodin ve výstavním sále Sušáku v Rožnově pod Radhoštěm. Expozice veřejnosti poprvé představí dílo Karla Chovance v celé jeho šíří – od malby k dřevořezbě.

Výstava připomíná protikomunistický odboj v kraji
2. 10. 2017
Ve výstavním sále Sušáku v Rožnově pod Radhoštěm je od minulého týdne k vidění výstava s názvem Případ Světlana Proměny obrazu třetího odboje.

Výstava připomíná protikomunistický odboj v kraji
2. 10. 2017
Ve výstavním sále Sušáku v Rožnově pod Radhoštěm je od minulého týdne k vidění výstava s názvem Případ Světlana Proměny obrazu třetího odboje.

Nadaný jazzman Ben Holder hraje na Malé scéně za oponou
29. 09. 2017
Mladý jazzový hudebník z Velké Británie Ben Holder se tuto sobotu představí na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí.

Nadaný jazzman Ben Holder hraje na Malé scéně za oponou
29. 09. 2017
Mladý jazzový hudebník z Velké Británie Ben Holder se tuto sobotu představí na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Noca křtila. První deska Nyní je na světě.
25. 09. 2017
Vsetínská kapela Noca pokřtila v sobotu v klubu Tři opice své nové album s názvem Nyní. Role kmotra se ujal písničkář Jan Žamboch.

Noca křtila. První deska Nyní je na světě.
25. 09. 2017
Vsetínská kapela Noca pokřtila v sobotu v klubu Tři opice své nové album s názvem Nyní. Role kmotra se ujal písničkář Jan Žamboch.

Ve Vsetíně zazní odkaz básníka Petra Bezruče v podání Alfreda Strejčka
25. 09. 2017
Hudebně-literární pořad věnovaný letošnímu 150. výročí narození básníka Petra Bezruče (1867–1958) se koná v úterý 26. září v Evangelickém kostele Dolního sboru ve Vsetíně.

Ve Vsetíně zazní odkaz básníka Petra Bezruče v podání Alfreda Strejčka
25. 09. 2017
Hudebně-literární pořad věnovaný letošnímu 150. výročí narození básníka Petra Bezruče (1867–1958) se koná v úterý 26. září v Evangelickém kostele Dolního sboru ve Vsetíně.

VIDEO: Za postrouhané prsty hrozila diskvalifikace
25. 09. 2017
FOTOGALERIE / Folklor v Liptále? Nic neobvyklého. V sobotu ale pořadatelé přimíchali do hudby a tance vůni brynzy a slaniny. V kulturním areálu se poprvé konal Gastro folklorní festival.

VIDEO: Za postrouhané prsty hrozila diskvalifikace
25. 09. 2017
FOTOGALERIE / Folklor v Liptále? Nic neobvyklého. V sobotu ale pořadatelé přimíchali do hudby a tance vůni brynzy a slaniny. V kulturním areálu se poprvé konal Gastro folklorní festival.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Limetal má nový klip a chystá turné, začne v Hranicích
22. 09. 2017
VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Limetal má nový klip a chystá turné, začne v Hranicích
22. 09. 2017
VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Liptálský festival láká na soutěž ve vaření halušek, Maory i soubor Ondráš
22. 09. 2017
Sedmý ročník Gastro – folklorního festivalu bude v sobotu 23. září hostit přírodní kulturní areál v Liptále na Vsetínsku. Jeho součástí bude tradiční Mistrovství Valašska a Lašska ve vaření a pojídání brynzových halušek.

Liptálský festival láká na soutěž ve vaření halušek, Maory i soubor Ondráš
22. 09. 2017
Sedmý ročník Gastro – folklorního festivalu bude v sobotu 23. září hostit přírodní kulturní areál v Liptále na Vsetínsku. Jeho součástí bude tradiční Mistrovství Valašska a Lašska ve vaření a pojídání brynzových halušek.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy
22. 09. 2017
Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy
22. 09. 2017
Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

Do Kempu Ranč Bystřička přijedou ameriky
22. 09. 2017
S létem se o víkendu rozloučí návštěvníci kempu Ranč Bystřička. V sobotu 23. září od 14 hodin připravili pořadatelé druhý ročník akce s názvem Loučení s letním časem. Během odpoledne se představí hudební skupiny Docela kapela, Šimonband, Fojti a Svařák.

Do Kempu Ranč Bystřička přijedou ameriky
22. 09. 2017
S létem se o víkendu rozloučí návštěvníci kempu Ranč Bystřička. V sobotu 23. září od 14 hodin připravili pořadatelé druhý ročník akce s názvem Loučení s letním časem. Během odpoledne se představí hudební skupiny Docela kapela, Šimonband, Fojti a Svařák.

Marta Gerlíková se od filmů vrací zpět k lidovým písním
11. 09. 2017
Po mateřské dovolené a dvou filmových projektech se zpěvačka Marta Santovjáková Gerlíková vrací zpátky k tomu, co je jí v umělecké tvorbě nejbližší ke zpěvu valašských lidových písniček. Za doprovodu zkušených muzikantů Cimbálové muziky Valašsko natočila rodačka z Jablůnky u Vsetína své druhé sólové CD s přímočarým názvem Valašská cérka.

Marta Gerlíková se od filmů vrací zpět k lidovým písním
11. 09. 2017
Po mateřské dovolené a dvou filmových projektech se zpěvačka Marta Santovjáková Gerlíková vrací zpátky k tomu, co je jí v umělecké tvorbě nejbližší ke zpěvu valašských lidových písniček. Za doprovodu zkušených muzikantů Cimbálové muziky Valašsko natočila rodačka z Jablůnky u Vsetína své druhé sólové CD s přímočarým názvem Valašská cérka.

V Halenkově si dali dostaveníčko heligonkáři
9. 09. 2017
Milovníci tahacích harmonik a zvláště těch knoflíkových si dali sraz v sobotu 9. září v Halenkově. V místním kulturním domě se konal devatenáctý ročník mezinárodního setkání s názvem Valašská heligonka.

Dny města Valašského Meziříčí nabídnou sport, hudbu, zábavu i umění
9. 09. 2017
Dny města Valašského Meziříčí, které připomenou 720 let od jeho založení, začaly v neděli. Během šesti dnů čeká na návštěvníky atraktivní program obohacený o řadu novinek.

OBRAZEM: Devatenáctý ročník Valašského záření ve Vsetíně
9. 09. 2017
Na scéně Dolní náměstí se od pátečních ranních hodin střídala vystoupení dětí vsetínských mateřských a základních škol, dětského folklorního souboru Vsacánek, bubenického seskupení Rubikon i představení Divadla Tramtárie.

Islandskou vysočinou a Západními fjordy
7. 09. 2017
Přestože Island zažívá v posledních letech extrémní nárůst organizované turistiky, stále je na něm dost míst, kde se dá vyhnout davům návštěvníků. Míst hůře přístupných, více vzdálených od hlavní okružní silnice, míst, kam se dá dostat jen terénním autem, nebo kam již ani silnice nevedou. Právě na taková místa zavede ve čtvrtek 7. září večer návštěvníky pravidelného Klub cestovatelů v Rožnově pod Radhoštěm příznivec Islandu Lukáš Tvarůžek z Frenštátu.

Valašské záření nabídne Ewu Farnou, Petra Koláře i Banjo Band Ivana Mládka
7. 09. 2017
Dvaadvacet kapel, šest filmů, výstavy a zvučná jména interpretů jako jsou Ewa Farna, Petr Kolář, Ivan Mládek, Petra Černocká nebo František Nedvěd.

Unikátní festival hlasu rozezněl skanzen
3. 09. 2017
Z Valašské dědiny v Rožnově pod Radhoštěm uplynulou sobotu zněly hlasy. Ve zdejším amfiteátru Na Stráni se konal první ročník mezinárodního hudebního festivalu lidského hlasu, o jehož pořádání se zasloužil rožnovský spolek Fujaré. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení známé české zpěvačky Ivy Bittové s Vladimírem Václavkem.

Rožnované okusí staré lázeňské časy
1. 09. 2017
Možnost vrátit se do starých lázeňských budou mít v neděli odpoledne návštěvníci Rožnova pod Radhoštěm. V Hudebním altánu v městském parku začne v 15 hodin pořad nazvaný Jako tenkrát v lázních, patřící do celoročních oslav 750 let města.

Huslenské slavnosti zpestří regionální kapely, výstava krojů i bavič Zdeněk Izer
1. 09. 2017
Bavič Zdeněk Izer bude hlavním hostem devátých Huslenských slavností, které se konají tuto sobotu v místním krytém areálu Rybníček. Návštěvníci se mohou těšit také na výstavu krajek, koncerty známých regionálních kapel, soutěž o ceny, ohňostroj i speciality z udírny.

FOTO, VIDEO: V Liptále představilo svou kulturu 600 účinkujících
26. 08. 2017
Soubor z Gruzie nedorazil. I tak byli pořadatelé s programem a účastí spokojení.I přes akcemi nabitý víkend si cestu do Liptálu milovníci folklóru našli. Vesnice pod kopcem Syrákov opět ožila Liptálskými slavnostmi.

FOTO, VIDEO: Vsetínský zámek obsadili Templáři
26. 08. 2017
Areál vsetínského zámku, nádvoří i zámeckého parku obsadili v sobotu odpoledne rytíři, kejklíři tanečníci a doboví hudebníci. Konal se tu sedmý ročník Templářských slavností.

FOTO, VIDEO: Vsetín zaplnily na čtyři dny tisíce věřících
25. 08. 2017
Multižánrový křesťanský festival United, to jsou koncerty, semináře, workshopy, dětská scéna a mnoho dalšího. Už podruhé si ho nenechaly ujít sedmnáctileté kamarádky Lenka a Sofie. Užít si hlavně hudbu přijely až z Čáslavi.

Neobvyklá vernisáž pod širým nebem
25. 08. 2017
Neobvyklá vernisáž obrazů malíře Václava Popelky se uskuteční na zahradě autora u rodinné vilky ve Valašské Polance. V neděli 27. srpna od 15 hodin mohou příznivci umění obdivovat díla na jednorázové výstavě pod širým nebem.

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?
25. 08. 2017
Osmačtyřicátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti vyvrcholí o víkendu v Liptále na Vsetínsku. Bohatý program folklorního svátku začal už v polovině týdne. Zahraniční hosté z Kostariky, Gruzie a Polska se představili na Všemině a ve Vsetíně.

FOTO, VIDEO: Exotika z Kostariky v Panské zahradě ve Vsetíně.
24. 08. 2017
Druhým dnem pokračoval ve čtvrtek program osmačtyřicátého ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti. V Panské zahradě ve Vsetíně se divákům představili v pořadu s názvem Folklorní odpoledne zahraniční soubory.

V Jablůnce vybírali nejlepší med. Vyhrál Martin Biel
19. 08. 2017
Setkání včelařů a jejich přátel se uskutečnilo uplynulou sobotu v Jablůnce. Na akci s názvem Den medu a písniček dorazily desítky lidí. Na účastníky akce čekal bohatý hudební program. Kromě toho se zhostili zásadní úlohy dne - být porotci v soutěži a vybrat ten nejlepší med.

Sklářský závod otevřel veřejnosti své dveře během Sklářského jarmarku
19. 08. 2017
Devětadvacátý ročník tradičního Sklářského jarmarku se uskutečnil uplynulou sobotu v Karolince. Návštěvníci si během dne užili bohatý kulturní program plný nejen hudebních představení. Měli také možnost si prohlédnout místní sklárnu, která se specializuje na zdobení skla. Příležitosti využily stovky lidí.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen
15. 08. 2017
Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

VIDEO: Korn se 4Tetem zvedal návštěvníky Folkrockování ze sedaček
13. 08. 2017
FOTOGALERIE / Ve znamení pohody se nesl osmadvacátý ročník Valašského folkrockování v amfitéatru Na Stráni ve Valašské dědině. Tahákem sobotního festivalu, na který dorazilo téměř osm set návštěvníků, byla vokální formace 4Tet s Jiřím Kornem.

Filmovka zaslouží podporu od státu
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / "Není to festival jen pro salónní fajnšmekry, kteří se vznešeně baví o něčem, čemu ostatní vůbec nerozumí. Já sama nejsem filmový kritik, ale na Letní filmové škole mám pocit, že filmu rozumím. Skvěle se bavím. Kromě toho se tady člověk o kinematografii hodně dozví."

Starý dobrý western se rozrůstá do tří dnů, nabídne tři scény
2. 08. 2017
FOTOGALERIE / Podevatenácté bude o prvním srpnovém víkendu žít okolí přehrady Bystřička festivalem Starý dobrý western. Jedna z největších tuzemských přehlídek country a bluegrassové hudby se letos rozroste na tři scény a program potrvá tři dny. Festival se koná ve dnech 4. až 6. srpna.

VIDEO: Nejmenší čtenáři vyšli na schody před knihovnu, poslouchali i zpívali
1. 08. 2017
Desítky dětí a rodičů zaplnily dnes schody na náměstí před Masarykovou veřejnou knihovnou ve Vsetíně. Pracovníci knihovny připravili další pořad pod názvem Čtení v knihovně. Poprvé v historii čtení se knihovnice rozhodly využít letního počasí a četlo se venku.

Pulčín ožil tradičním Amfolkfestem
29. 07. 2017
Poslední červencová sobota na Pulčíně patřila Amfolkfestu neboli Malému festivalu na konci světa. Již dvaadvacátý ročník si nenechaly ujít stovky lidí. Užít si festivalovou atmosféru a panenské přírody Pulčínských skal přijela také dvojice Maťo a Gabika z Považské Bystrice.

Vášáryová a Troell hvězdami 43. Letní filmové školy
29. 07. 2017
Třiačtyřicátý ročník Letní filmové školy začal včera v Uherském Hradišti. Termín nesoutěžní filmové přehlídky mají v diářích i stovky kulturně orientovaných lidí ze Vsetínska, Valašskomeziříčska a Rožnovska.

Hvězdou letošního Amfolkfestu bude Tomáš Kočko s Orchestrem
27. 07. 2017
AUDIO POZVÁNKA / V osadě Pulčín na Hornolidečsku se 29. července uskuteční 22. ročník Amfolkfestu neboli Malého festivalu na konci světa. Hlavní hvězdou multižánrové hudební přehlídky bude letos Tomáš Kočko a Orchestr.

Majerovy litografie lákají
26. 07. 2017
Výstava akademického malíře Luďka Majera je k vidění v památníku A. Strnadla v Novém Hrozenkově. Ve dvou výstavních místnostech, které se nachází v půdních prostorách památkově chráněné dřevěnice z roku 1835, mohou návštěvníci obdivovat malby, kresby i litografie.

Skanzenem bude znít romská hudba
21. 07. 2017
Třiadvacátý ročník mezinárodního festivalu Romská píseň se uskuteční v sobotu 22. července v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Premiéru Bohemian Metal Rhapsody provázely technické problémy
15. 07. 2017
Nový hudební projekt Bohemian Metal Rhapsody zažil premiéru na vizovickém festivalu Masters of Rock, doprovázely jej však problémy s ozvučením. V metalovém muzikálu, jehož autorem je Radim Pařízek, lidé viděli například Lucii Bílou nebo Jana Toužimského z kapely Arakain a spoustu dalších osobností české hudební scény. Přes hodinu dlouhý koncert nabídl jak známé rockové hity, tak i zcela nové písně. 

Skupina Foto Q vystavuje v galerii V Poschodí
13. 07. 2017
Vladimír Březovský, Bedřich Randýsek, Jan Hrubý a František Novotný. To je čtveřice fotografů, kteří jsou členy Fotoklubu Vsetín a sdružují se ve skupině Foto Q. Ve čtvrtek otevřeli v galerii V Poschodí výstavu svých děl s názvem Léto s Foto Q.

FOTO, VIDEO: Úvod Masters of Rock 2017 patřil Jarmile Šulákové
13. 07. 2017
A je to tady! Masters of Rock konečně ve čtvrtek začal a popatnácté přivítal ve vizovickém areálu R. Jelínka tisíce fanoušků metalové a rockové muziky.

Festival Letiště nabídne tuzemské i zahraniční kapely
13. 07. 2017
Čtvrtý ročník festivalu Letiště, který se odehrává v areálu aerodromu v Drahotuších, se poprvé ponese v klidnějším duchu. Dvoudenní program ve dnech 18. a 19. srpna se letos zaměří na Art # Party a nabídne tuzemská i zahraniční jména.

Začíná Vsetínské kulturní léto
13. 07. 2017
Šňůru koncertů a projekcí letního kina připravili pracovníci Domu kultury ve Vsetíně na letní prázdninové měsíce. Každý čtvrtek si tak budou moci milovníci hudby a filmu užívat Vsetínské kulturní léto.

VIDEO: Sabaton jsou výborní pánové, chválí kapelu dirigent zlínské filharmonie
12. 07. 2017
Švédská kapela Sabaton, jeden z hlavních trháků letošního festivalu Masters of Rock, vystoupí netradičně se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Vybrané skladby společně zkoušeli ve zlínské hale Euronics ve středu, již dva dny před vystoupením na festivalu ve Vizovicích.

Už zítra! Těší se fanoušci na Masters
12. 07. 2017
Největší rockový a metalový festivalový svátek na Moravě, Masters of Rock (MoR), je po roce zase tady. Přesně v pravé poledne zahájí zítra místní kapela Fleret festival ve vizovickém areálu R. Jelínka.

VIDEO: Skanzen ožil tancem a zpěvem
10. 07. 2017
Jedním z vrcholů letošních oslav 750. výročí založení města Rožnov pod Radhoštěm byl Mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. Ve Valašském muzeu v přírodě se o víkendu uskutečnil jeho devětatřicátý ročník.

Andělé se slétli do Bystřičky
6. 07. 2017
Areál letního kina u přehrady Bystřička ožil první červencový svátek hudbou. Konal se tady první ročník worldmusic festivalu s názvem Andělská Bystřička.

Dechovky přilákaly do Lidečka stovky posluchačů
3. 07. 2017
FOTO, VIDEO / Milovníci dechové hudby z různých koutů republiky zamířili uplynulé nedělní odpoledne do Lidečka.

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?
30. 06. 2017
Právě dnes startuje v Uherském Hradišti už podesáté program sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. Koncerty českých a slovenských kapel na tamním Masarykově náměstí zdarma jsou už klasikou, stejně jako sportovní turnaje pro profesionály i amatéry, program pro děti či večer určený milovníkům folkloru.

Lidečský betlém láká na nový film o věrozvěstech
29. 06. 2017
Expozice betlém v Horní Lidči je od včerejšího dne bohatší o nový filmový počin. Půlhodinový dokumentární snímek s názvem Na úsvitu společných dějin, po stopách Cyrila a Metoděje o životech slovanských věrozvěstů měl v úterý premiéru.

VIDEO: Pětatřicátý Valašský Špalíček je minulostí
25. 06. 2017
Skončil pětatřicátý ročník Valašského Špalíčku. Během čtyř dnů se na festivalu vystřídalo osmatřicet hudebních uskupení. Spokojení diváci ze všech koutů republiky si přijeli poslechnout tuzemské legendy i zahraniční interprety z let šedesátých a sedmdesátých. Na tuto dobu zavzpomínali také při filmové projekci dokumentárních snímků.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor
23. 06. 2017
Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend
23. 06. 2017
Jak si užít nadcházející horký víkend? Instpirujte se našimi pozvánkami.

Heinrich Günther: Vzpomínám rád na lidi i slivovici
22. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Heinrich Günther, velitel skupiny THW, který převzal od hejtmana Jiřího Čunka v úterý ve Valašském Meziříčí ocenění, na dva měsíce na Valašsku zavzpomínal pro Valašský deník.

Němečtí záchranáři se dočkali uznání
22. 06. 2017
Výstavu, která dobovými fotografiemi a videi připomíná dvacáté výročí rozsáhlých povodní v roce 1997, oficiálně zahájili v úterý 20. června na zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

VIDEO: Mramorový sál Vsetínského zámku ožil uměním handicapovaných
21. 06. 2017
Jan Pokuta je zdravotně postižený a věnuje se zpívání několik let. Letos se opět rozhodl, že se zúčastní pěvecké soutěže, která je součástí festivalu Nad oblaky aneb každý může být hvězdou.

Dnes se v meziříčském zámku otvírají brány Folk – blues – beat festivalu
21. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Dnes se po pětatřicáté do Valašského Meziříčí vrací Valašský špalíček. Letos čtyřdenní přehlídka s podtitulem Folk - blues - beat festival 2017 nabízí osmatřicet kapel, speciálních sestav a sólistů na šestatřiceti koncertech, tři filmové projekce i noční diskotéku s projekcí dokumentárních snímků ve stylu 60s a 70s s názvem Get Back After Midnight.

Festival Valašský špalíček nabídne nejucelenější retro program
21. 06. 2017
Měsíc červen patří ve Valašském Meziříčí Folk-blues-beat-festivalu Valašský špalíček. Letos navíc slaví půlkulaté výročí pětatřiceti let a opět, letos už potřetí, se ponese v duchu 60. let.

Valašský špalíček zahájí Duke Special
20. 06. 2017
Koncert belfastského pianisty a zpěváka Petera Wilsona, který si říká Duke Special, zahájí letošní 35. ročník multižánrového hudebního festivalu Valašský špalíček.

Na sobotní Regatě lidé s Dykem zapomněli i na deštníky
18. 06. 2017
Zatímco první den letošní Holešovské Regaty přinesl fanouškům Katapult a Olympic, v sobotním harmonogramu svítila jména Janek Ledecký, Monkey Business, nebo Vojtěch Dyk. A přestože počasí festivalu úplně nepřálo, nakonec nám všem Regata dokázala, že plout se dá i na dešti.

V pátek nadchl Regatu Olympic, sobotní program slibuje Mandrage nebo Vojtu Dyka
16. 06. 2017
Sedmým ročníkem největšího rodinného festivalu v kraji, Holešovské Regaty, v pátek večer ožily zahrady tamního zámku. A přestože přes den bylo počasí víc než nevyzpytatelné, první festivalový den to nakonec nijak neohrozilo. Brány areálu se prvním návštěvníkům otevřely v pět hodin odpoledne a už o patnáct minut později se na hlavním podiu ukázala kapela Jazzbook.

Festival pro tisíce lidí? Víc než rok příprav a starosti nad bezpečností
15. 06. 2017
Největší rodinný festival ve Zlínském kraji Holešovská Regata startuje už v pátek 16. června večer, samotný festivalový víkend je ovšem jen třešničkou na pomyslném dortu příprav: organizátoři totiž na tom, aby si návštěvníci užili kvalitní zábavu, pracují prakticky celý rok.

Simpsonovi tématem přednášky
13. 06. 2017
O legendárním americkém animovaném seriálu Simpsonovi bude ve středu 14. června řeč ve hvězdárně ve Valašském Meziříčí.

OBRAZEM: Ve Střelné si užili první Noc kostelů
10. 06. 2017
Uplynulou páteční noc bylo ve stovkách svatostánků po celé republice neobvykle živo. Konal se devátý ročník tradiční akce s názvem Noc kostelů.

Meziříčská muzejní noc láká na nabitý program
9. 06. 2017
Meziříčská muzejní noc, která je součástí celorepublikového festivalu, se koná dnes večer. Láká na noční putování za bohatým programem po čtyřiadvaceti místech ve městě. Návštěvníci se mezi nimi mohou přepravovat Nočním expresem za celonoční jízdné 30 korun.

Oslavu dětského svátku v zámeckém parku nezhatily ani rozmary počasí
5. 06. 2017
Sotva v parku u meziříčského zámku Kinských začal Dětský den, spustila se dešťová přeháňka. Nebyla první, ani poslední, navíc se chvílemi přidal silný vítr. Naši nejmenší si nedělní oslavu svého svátku přesto užili.

FOTO, VIDEO: Vojáci přivezli do Meziříčí tanky
2. 06. 2017
Nejenom malí zvědavci si přišli v pátek prohlédnout vojenskou techniku v Masarykově proluce ve Valašském Meziříčí. Na svá vojenská léta zavzpomínali i jejich tatínkové a na ještě těžší roky strávené v zeleném dědečkové.

Hlavní roli na výletišti v Jablůnce budou hrát jablka
2. 06. 2017
Kolem jablek se bude točit sobotní odpoledne na výletišti za hasičskou zbrojnicí v Jablůnce. Obecní úřad spolu s místními organizacemi připravili od třinácti hodin čtrnáctý ročník soutěže O nejlepší Jablůneckú jabkovicu.

FOTO, VIDEO: Rožnov je město zpěváků. Pyšní se novým rekordem
1. 06. 2017
Celkem 2 101 zpěváků a zpěvaček vytvořilo v Rožnově nový rekord. Komisař z agentury Dobrý den zapsal do České knihy rekordů úspěšný pokus v počtu zpěváků zpívajících lidovou píseň v místě, ze kterého tato píseň pochází.

FOTO, VIDEO: Mezinárodní akademie Mateřských škol
31. 05. 2017
Velký sál Domu kultury ve Vsetíně naplnil včera odpoledne zpěv a smích dětí. Pod názvem Co umíme, co dovedem se tady uskutečnila Mezinárodní akademie mateřských škol. Zaplněný sál sledoval vystoupení téměř dvou set padesáti dětí z deseti vsetínských mateřinek.

FOTO, VIDEO: Cimbál na náměstí ve Valašském Meziříčí lákal kolemjdoucí
25. 05. 2017
Ve čtvrtek odpoledne si každý, kdo procházel meziříčským náměstím, mohl vyzkoušet hru na cimbál. Součástí Cimbálfestu byla totiž akce Hrábni do strun a vyfoť se za cimbálem. Příležitost si nenechali ujít a za cimbál usedli malí i velcí.

Holiš: U jednoho cimbálu překonám deset tun tahu
24. 05. 2017
V mládí začínal jako horník, láska k cimbálu jej ale od této profese odvedla jiným směrem. Šedesátiletý výrobce a ladič cimbálů Vladimír Holiš z Frýdecko-Místecka ladí cimbály na meziříčský Cimbálfest od samotného začátku festivalu. Zbavovat cimbály falešných tónů jezdí také na konzervatoře i hudební školy do různých koutů republiky a pravidelně si jej zvou i za hranice.

Valašské Athény budou pět dní hlavní město cimbálu
24. 05. 2017
Dvě desítky těžkých dřevěných nástrojů z okolních měst a škol sestěhovali do Valašských Athén. Počínaje dneškem se Valašské Meziříčí stává na pět dní hlavním městem cimbálu a místem s největší koncentrací cimbalistů na světě. Až do neděle 28. května se zde bude konat XII. Mezinárodní festival cimbálu (MFC) se soutěží mladých interpretů a řadou koncertů a happeningů pro veřejnost.

OBRAZEM: Projděte si výstavu Svatba včera a dnes
22. 05. 2017
Retrospektivní výstava s názvem Svatba včera a dnes je od 18.května 2017 k vidění v galerii Petrohrad v Zubří. Výstava je rozdělená na dvě části. Jedna ukazuje svatební šaty a doplňky, které se nosily v minulosti, druhá v současnosti.

Velký redyk: bačové vyhnali ovce valašky na pastviny
21. 05. 2017
/VIDEO/ Areál Valašské dědiny v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu ožil díky ovcím. Stovky lidí se přišly podívat na první jarní výhon na salaš. Akce s bohatým doprovodným programem nesla název Velký redyk.

OBRAZEM: Sochař a fotograf společně vystavují ve Vsetíně
19. 05. 2017
Několik desítek příznivců výtvarného umění dorazilo ve čtvrtek 18. května do Galerie Stará radnice na vernisáž vsetínských umělců, sochaře Miroslava Machaly a fotografa Roberta Goláně.

Víkend ve skanzenu: výhon ovcí i výročí otevření poštovny
19. 05. 2017
Nadcházející víkend chystá Valašské muzeum v přírodě pro své návštěvníky bohatý program. Užijí si tři akce.

Rockové Hranice lákají na Dymytry, Dogu i Tanju
19. 05. 2017
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 27. května.

Film Tehdy spolu má premiéru za týden na zlínském festivalu
18. 05. 2017
Do premiéry nového valašského filmu Tehdy spolu už zbývá jen několik dní. Příběh o mladé Židovce Terezce Zágorové, která za druhé světové války nachází ve valašských kopcích úkryt před deportem, jenž postihl její rodinu, uvidí diváci poprvé 27. května od 19.20 hodin na 57. zlínském filmovém festivalu.

Terakotová armáda dobývá zlínské filmové ateliéry
18. 05. 2017
Každý z vojáků má v průměru 185 cm, nejtěžší z nich váží kolem 180 kilogramů. Z Číny jich přijelo do Česka v kontejnerech na osmdesát, ve Zlíně je jich nyní k vidění sedmdesátka.

Machala s Goláněm vystaví kámen a fotky
17. 05. 2017
Vsetínští autoři, akademický sochař Miroslav Machala a fotograf Robert Goláň uspořádají společnou výstavu svých děl ve vsetínské Galerii Stará radnice na Horním městě od 18. května do 25 června. Miroslav Machala se představí souborem kamenných plastik inspirovaným antikou.

Pivní slavnosti v Přerově: Argema, Slza i Jelen
16. 05. 2017
Přerovské výstaviště čeká v sobotu nápor návštěvníků. Na tradičních Pivních slavnostech budou moci lidé ochutnat několik desítek druhů pěnivého moku a poslechnout si skvělé české kapely.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Jiřím Žáčkem
16. 05. 2017
Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jako se osvědčil zákaz kouření v areálu? Nejen na to se můžete Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídat vám bude ve středu 24. května od 14 hodin. Dotazy můžete vkládat do připraveného formuláře již nyní.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Michalem Žáčkem
16. 05. 2017
Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jaká se chystají dopravní omezení? Nejen na to jste se mohli ptát Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídal vám ve středu 24. května od 14 hodin.

Opravený orchestrion hraje šlágry od Karla Hašlera
16. 05. 2017
Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm si pro letošní sezonu připravilo novou atrakci. V hospodě ze Zděchova ve Valašské dědině je od začátku května k vidění nově restaurovaný více než sto let starý orchestrion Klepetář. Jeho oprava vyšla na 125 tisíc korun.

Legendární Alexandrovci na turné: „kluků" je sto dvacet
14. 05. 2017
VIDEO / Zimní stadion plný lidí tleskajících ve stoje, slzy dojetí a rozjásané obličeje. To je odměna Alexandrovovu souboru písní a tanců známým pod jménem Alexandrovci, který si ve čtvrtek večer svým dvouhodinovým koncertem získává srdce tisíce návštěvníků.

OBRAZEM: Noc literatury ve Vsetíně
13. 05. 2017
Mezinárodní literární akce s názvem Noc literatury 2017 se uskutečnila ve středu 10. května ve Vsetíně.

Stram oslaví čtvrtstoletí koncertem a novým albem
12. 05. 2017
Valašská rocková skupina STRAM si letos připomíná pětadvacet let svého vzniku. Hlavní oslavy odstartují 13. května ve vsetínském Domě kultury. Tam skupina také představí nové album nazvané příznačně Dlouhá cesta.

Jeviště Divadla v Lidovém domě na dlouhé měsíce osiří
11. 05. 2017
Ochotníci Divadla v Lidovém domě ve Vsetíně se minulý týden, poněkud předčasně, rozloučili s letošní divadelní sezonou.

Noc literatury na Valašsku: bude se číst i v podzemních garážích
9. 05. 2017
Mezinárodní literární akce s názvem Noc literatury 2017 se uskuteční ve středu 10. května i na Valašsku.

FOTO, VIDEO: Tři obce Lužné si daly dostaveníčko na Valašsku
8. 05. 2017
Desátý ročník Luženského jarmarku se uskutečnil v sobotu v okolí areálu tanečního kola v Lužné. Kromě stánků s tradičními rukodělnými výrobky připravili pořadatelé z obecního úřadu, myslivci, hasiči, TJ Sokol, MŠ Lužná a spolek důchodců bohatý doprovodný a hudební program.

Hvězdami dvoudenního majálesu v Meziříčí budou Mucha a The Paranoid
5. 05. 2017
Festivalovou sezonu ve Valašském Meziříčí tradičně zahájí studentský Majáles. Poprvé ve své šestileté historii bude trvat dva dny.V pátek 5. května se koncerty uskuteční v M-klubu, v sobotu se polovina programu a hlavní festivalové hvězdy jako Mucha, The Paranoid či Dukla Vozovna představí na venkovní scéně na II. nádvoří zámku Žerotínů.

V Meziříčí připravují dvanáctý Cimbálfest
3. 05. 2017
Dvanáctý ročník Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí je za dveřmi. Tradiční soutěž mladých cimbalistů s bohatým doprovodným programem pro širokou veřejnost potrvá od 24. do 28. května.

VIDEO: V Rožnově si postup vytančily děti ze Vsacánku a Jasénky
29. 04. 2017
Janíkova stodola v Dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm patřila v sobotu dětem. Konala se tady regionální postupová přehlídka dětských folklorních souborů. Do celostátního kola se podívají Malá Jasénka a Vsacánek ze Vsetína.

Holešovská Regata letos slibuje opět přehlídku hvězd
27. 04. 2017
Už za necelé dva měsíce se v zahradách Zámku Holešov rozezní hudba a přítomní diváci si budou moci užít nejen ji, ale také jedinečné prostředí zámecké zahrady, nebo bohatý doprovodný program festivalu, tradičně připravený bezplatně pro malé i velké návštěvníky. Uskuteční se již 7. ročník největšího rodinného festivalu u nás Holešovská Regata, a to ve dnech 16. a 17. června 2017.

Dechovka Meziříčí slaví šedesátku koncertem
27. 04. 2017
Dechová hudba města Valašského Meziříčí letos slaví šedesáté výročí svého vzniku. Při té příležitosti se dnes od 17 hodin ve velkém sále Kulturního zařízení koná slavnostní koncert.

Začalo to poslechem Laxíku
27. 04. 2017
ROZHOVOR/ Zajímavou výstavu unikátní sbírky fotografií, plakátů, dokumentů a gramofonových desek legendární beatové skupiny přichystal pro milovníky Beatles sběratel Antonín Janota.

Valašské muzeum v přírodě letos nabídne přes čtyřicet akcí
25. 04. 2017
Valašské muzeum v přírodě nabídne svým návštěvníkům během letošní sezony bohatý program. Mohou se těšit na čtyři desítky akcí, tři folklorní festivaly, jedenáct výchovně-vzdělávacích pořadů, pět výstav a devět náboženských obřadů. Pro děti se připravuje příměstský tábor.

Filmový maraton přiblíží tvorbu Františka Čápa, režiséra Děvcice z Beskyd
20. 04. 2017
Třináct filmů, z nichž většina bude uvedená v českém kině poprvé, nabídne o nadcházejícím víkendu třídenní Vsetínský filmový maraton. Jeho devatenáctý ročník má dva podtituly: Nový slovinský film a František Čáp ve slovinském filmu.

Velikonoční neděli na Soláni nekazily ani sněhové vločky
19. 04. 2017
Každoročním velikonočním veselím ožilo uplynulou neděli Informační centrum Zvonice na Soláni. I přes chladné počasí a občasné poletující sněhové vločky si cestu do Zvonice našlo mnoho návštěvníků.

Oscarový hudebník Hansard vystoupil se spoluhráčem Leonarda Cohena
19. 04. 2017
Velkou událostí byl ve Valašském Meziříčí nedělní exkluzivní koncert irského písničkáře Glena Hansarda. Ve svém druhém domově, jak sám říká, hudebník pro fanoušky přichystal jediné české vystoupení.

VIDEO: Tradiční Valašské Velikonoce opět přilákaly davy lidí
15. 04. 2017
„Velikonoční jarmark v Rožnově je srdeční záležitost, naše rodina tu jezdívá už dobrých dvacet let," zahájila své vyprávění pětadvacetiletá Šárka Hrabalová z Blatnice pod Svatým Antonínkem.

Glen Hansard vystoupí na velikonoční neděli exkluzivně ve Valašském Meziříčí
13. 04. 2017
Glen Hansard odehraje při své třídenní soukromé návštěvě v České republice pouze jediný sólový akustický koncert a na jeho výslovné přání se uskuteční ve Valašském Meziříčí v neděli 16. dubna od 19.30 ve velkém sále Kulturního zařízení.

Na Cest Festu se zkoušely také cizokrajné speciality
11. 04. 2017
Od Tomáše Vejmoly se návštěvníci dozvěděli, jak dojet na kole do Gruzie a zpět za padesát eur. Ondřej Hanousek představil individuální studijní plán v Etiopii a Jaroslav Hanák se podělil o zážitky při studijním pobytu v Ománu.

Nejlepší dechové orchestry ZUŠ se utkaly o celostátní finále
8. 04. 2017
Dechové orchestry ZUŠ Zdounky, ZUŠ Valašské Klobouky, ZUŠ Bystřice pod Hostýnem a Dechový orchestr mladých ZUŠ Morava Zlín. To je čtveřice nejlepších ze Zlínského kraje, kteří už mohou začít trénovat na květnové finále celostátní soutěže ZUŠ ve hře dechových orchestrů, které se má konat v Letovicích.

Koncert Hudba pravdy Jana Rokyty zve k setkání s láskou, vírou a nebem
8. 04. 2017
Hudba pravdy je název velikonočního koncertu za účasti předních moravských lidových zpěváků Magdaleny Múčkové, Kláry Blažkové a Jana Zaviačiče s doprovodem nadžánrového uskupení Ensemble Flair Jana Rokyty.

U Sousedíka se učí míchat drinky od expertů
7. 04. 2017
Vsetín – V těchto dnech mají žáci Střední odborné školy (SOŠ) Josefa Sousedíka možnost zúčastnit se barmanského a carvingového kurzu. Oba kurzy se každoročně mezi nimi těší velké oblibě.

VIDEO: Draní peří je na Valašsku tradicí, připomněli v Lačnově
2. 04. 2017
Připomenout valašské tradice. Na to loni mysleli členové Klubu seniorů v Lačnově, když uspořádali první ročník akce s názvem Draní péří. Uplynulou aprílovou sobotu se akce konala znovu. Pořadatelé ji navíc rozšířili o ukázky zpracování ovčí vlny. Do muzea vypálených usedlostí Vařákovy paseky v Lačnově v sobotu 1. dubna zavítaly desítky lidí.

VIDEO: Chrám i tvrz ovládl Rarášek a Minidizo
1. 04. 2017
Čtyřiadvacátý ročník soutěže zaměřené na oslavu českého jazyka s názvem Chrám i tvrz se konal uplynulý víkend v Domě kultury ve Vsetíně. Ve druhé, pěvecké části soutěže mezi sebou soupeřilo sedm dětských pěveckých sborů.

Komorní cyklus ve Vsetíně uzavře houslistka Julie Svěcená
1. 04. 2017
Letošní premiérovou řadu Komorního cyklu vážné hudby ve Vsetíně uzavře ve čtvrtek 6. dubna houslový recitál mladé talentované interpretky známého otce – Julie Svěcené – s klavírním doprovodem Václava Máchy.

Chrám i tvrz zná vítěze v recitaci
31. 03. 2017
V pátek 31. března se uskutečnila ve vsetínském Domě kultury první část soutěže Chrám i tvrz. V uměleckém přednesu soutěžilo ve třech kategoriích devětačtyřicet dětí ze základních škol vsetínského okresu.

Festival Jeden svět podpoří myšlenku spolupráce
27. 03. 2017
Společnost Člověk v tísni a T klub kulturní agentura v Rožnově pod Radhoštěm připravují 19. ročník mezinárodního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět 2017. Koná se od pondělí 27. do čtvrtka 30. března v rožnovském kině Panorama.

Představí Hemingwayovu knihu Mít a Nemít
23. 03. 2017
Rožnov pod Radhoštěm – Možnost seznámit se blíže s knihou spisovatele Ernesta Hemingwaye Mít a Nemít dostanou ve čtvrtek 23. března večer návštěvníci pořadu Listování v Městské knihovně Rožnov pod Radhoštěm.

Osmdesátiny Zbrojovky slaví ve Vsetíně výstavou
22. 03. 2017
Výstavní místnosti vsetínského zámku nabízí novou expozici s názvem Zbrojovka a město. U příležitosti osmdesátiletého výročí od založení místní továrny připravili pracovníci muzea výstavu, která mapuje historii i současnost vsetínské Zbrojovky.

Malíř František Květoň vystavuje ve Zvonici na Soláni
20. 03. 2017
Výtvarná díla zlínského malíře Františka Květoně jsou od soboty k vidění v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni. Díla upoutají především barevností, neobvyklým pojetím plochy a vzájemným propojením malířského plátna s téměř meditativním postojem autora.

Ke konci se nekouří tabák, ale popel, vysvětluje šampion dýmkařů
20. 03. 2017
Valašské Meziříčí – Na stěně visela vrtule a vlajka Britského královského letectva, přes zábradlí ochozu byl roztažený padák. A ke stropu stoupal modravý kouř.

FOTO, VIDEO: V přehlídce Divadelní Vsetín bodovaly vsetínské soubory
19. 03. 2017
Od čtvrtka 16. března do soboty 18. března bylo Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně plné ochotníků a milovníků divadla. Konala se zde postupová přehlídka amatérských ochotnických spolků s názvem Divadelní Vsetín 2017.

FOTO, VIDEO: Pěvecká soutěž prověřila zpěv i nervy
18. 03. 2017
Oblastní kolo celostátní pěvecké soutěže Zpěváček 2017 se uskutečnilo v sobotu 18. března dopoledne v sále vsetínského kina Vatra pod názvem Vsetínský slavíček. Tříčlenná porota hodnotila výkony celkem dvaatřicet přihlášených zpěváků. Děti soutěžily ve třech kategoriích. Od sedmi do devíti let, od deseti do patnácti a v kategorii dueta.

Sklářské kouzlení nabízí dílničky, výstavu i jarmark
18. 03. 2017
Ať už se na to díváme jakkoli, sklo je vlastně ztuhlá kapalina a designér je ten, kdo tok skloviny zastaví v tom správném okamžiku, aby výsledný tvar působil esteticky a zároveň byl i praktický.

Ve vsetínském kinosále se představí lidoví zpěváčci
17. 03. 2017
Sálem kina Vatra ve Vsetíně budou v sobotu 18. března znít lidové písničky. Uskuteční se tady pěvecká soutěž Vsetínský slavíček 2017.

Alena Mornštajnová: Vždycky jsem věděla, že chci psát
17. 03. 2017
ROZHOVOR / Alena Mornštajnová z Valašského Meziříčí je původní profesí překladatelka. Po celé republice je ale známá také jako autorka románů, povídek, fejetonů i knih pro děti.

Tradiční háčkované kytičky Zašovou proslavily, jsou k vidění na výstavě
16. 03. 2017
Vernisáž s názvem Ta naše zašovská kytička se konala v úterý v podvečer v sále kulturního domu v Zašové. Předmětem výstavy je známá zašovská krajka.

Ochotníci se „poperou“ o postup na Piknik ve Volyni
15. 03. 2017
Krajská postupová přehlídka amatérských divadel Divadelní Vsetín 2017 se koná od čtvrtka do soboty ve vsetínském Lidovém domě. Nabídne šest představení, v nichž se předvedou spolky z Halenkova, Hovězí, Vsetína, Drahotuš i Říčan u Brna.

Ortel míří do Slušovic. Ve střehu bude více policistů
10. 03. 2017
Region - Zřejmě jen zvýšený policejní dohled si vyžádá páteční koncert kapely Ortel ve Slušovicích na Zlínsku. Mezi části veřejnosti si získala kvůli některým svým hitům „nálepku" kontroverzní či xenofobní, proti jejímu vystoupení už leckdy odpůrci usilovali.

Malíř Tomáš Měšťánek vystavuje absurditu světa v Kroměříži
9. 03. 2017
Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

Marta Gerlíková představí svůj druhý film z Valašska „Tehdy spolu“
9. 03. 2017
Valašsko - Nový celovečerní film odehrávající se na Valašsku míří do českých kin. Diváci jej poprvé uvidí v květnu. Snímek dostal název Tehdy spolu.

Minus123minut a November 2nd se potkají v Hranicích na jednom pódiu
9. 03. 2017
Hranice - Začínali ve stejné době, potkávali se na společných pódiích, získali nominace na Anděla za Objev roku a v minulých letech měli několikaleté pauzy. Řeč je o skupinách minus123minut a November 2nd.

V Hovězí začínají v pátek tradiční Dny valašského divadla
9. 03. 2017
Hovězí - Divadelní spolky z celé Moravy se představí v Hovězí na Valašsku. O víkendu tady začne 16. ročník přehlídky ochotnických souborů s názvem Dny valašského divadla.

FOTO, VIDEO: Do Síně slávy vstoupil Miloš Drobník
8. 03. 2017
Vsetín, Valašsko – Středeční večer ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně patřil valašským sportovcům. Uskutečnilo se zde slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2016, jehož mediálním partnerem je regionální Deník.

Rádiem řízené modely jsou k vidění na zámku
3. 03. 2017
Valašské Meziříčí - V šesti místnostech zámku Kinských ve Valašském Meziříčí si mohou do neděle 12. března návštěvníci prohlédnout výstavu rádiem řízených modelů.

Ve Francově Lhotě začal masopust už v pátek
24. 02. 2017
Valašsko - Pestrobarevné průvody maškar budou o víkendu i na počátku následujícího týdne k vidění v řadě měst a vesnic na Valašsku. Nebudou v nich chybět tradiční figury, jako jsou slaměný, medvěd či nevěsta s ženichem.

Zatančete si o masopustní sobotě s medvědem, slaměným nebo s nevěstou
23. 02. 2017
Dům kultury Vsetín, Soubor valašských písní a tanců Jasénka a Muzeum regionu Valašska pořádá pro všechny příznivce tradic, folkloru, zábavy i masopustních dobrot v sobotu 25. února Fašanky na Vsetíně.

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny
23. 02. 2017
Region - Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

VIDEO: V soutěži zvítězila patnáctiletá trnkovice
19. 02. 2017
Vsetín - Soutěž o nejlepší valašskou slivovici se uskutečnila v sobotu v malém sále Domu kultury ve Vsetíně. Jejím pořadatelem je Spolek pro zachování valašských tradic. Účastníci vybírali nejlepší pálenku ze 37 přihlášených vzorků.

Masopust v rožnovském skanzenu doplnilo Staré hanácké právo
19. 02. 2017
Rožnov pod Radhoštěm - Prastarý svátek Masopust začíná na Tři krále. Pokračuje do Popeleční středy od níž lidé drželi čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. Masopust byl vždy ve znamení zábav a bujarého veselí a vyvrcholil posledními dny, kterým se na Valašsku říkalo fašank nebo také končiny. Typickou součástí závěru svátku byly obřadní obchůzky s rejem maškar.

Skanzen obsadí maškary, zavoní klobásy i tlačenka
15. 02. 2017
Rožnov pod Radhoštěm Bujarým masopustním veselím ožije nadcházející sobotu Dřevěné městečko ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Na Nenudě nuda nebude. Podívejte se
14. 02. 2017
Vsetín - Nenuda. Tak se jmenuje příměstský dětský tábor, který je určen dětem od prvních tříd základních škol. V budově střediska volného času Alcedo Vsetín si děti užijí během jarních prázdnin od pondělí do pátku vždy od osmi do šestnácti hodin bohatý program.

Javořina křtila čtvrté CD, příznivci na něj čekali 12 let
13. 02. 2017
Rožnov pod Radhoštěm – Cimbálová muzika Javořina z Rožnova pod Radhoštěm pokřtila v sobotu svou čtvrtou desku. Album vychází po dvanáctileté pauze od předcházejícího a pětiletém úsilí primášky Drahomíry Klimkové, která celou tu dobu písně sbírala a upravovala.

Koncert věnují vzpomínce na krále country Michala Tučného
9. 02. 2017
Vsetín - Na legendu české country hudby zpěváka Michala Tučného vzpomene v Domě kultury ve Vsetíně kapela Michal Tučný revival Plzeň. V pátek 10. února od 19.00 hodin budou malým sálem znít písničky krále české country hudby Michala Tučného.

Pořadatelství karnevalu si rodiče ve Študlově předávájí
5. 02. 2017
Študlov – Tradiční karneval pro děti připravili učitelé ze základní a mateřské školy ve Študlově. V sobotu od druhé hodiny odpoledne si v místním kulturním domě dali dostaveníčko princezny, piráti, Kašpárci, včelky i piloti formule jedna.

Vernisáž zahájila výstavu kreseb Ilustrátora Oty Janečka
28. 01. 2017
Soláň - Od sobotního odpoledne je v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni k vidění další unikátní výstava. Do patnáctého března mohou milovníci výtvarného umění obdivovat i zakoupit si na šedesát originálních kreseb a knižních ilustrací zasloužilého umělce Oty Janečka.

Kresby ilustrátora Slabikáře vystavují ve Zvonici na Soláni
26. 01. 2017
Soláň – Unikátní soubornou výstavu ilustrací Oty Janečka otevřou nadcházející sobotu v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni. K vidění bude šest desítek originálních kreseb a knižních ilustrací.

Přehlídka nabídne premiéru Sekáče i snímek Toni Erdman
26. 01. 2017
Vsetín - Osm pohledů na Evropu nabídne dvoudenní přehlídka Evropská filmová inventura, která se v pátek a sobotu 27. a 28. ledna koná v kině Vatra ve Vsetíně. Festival přinese i českou premiéru snímku Sekáč či cenami ověnčený film Toni Erdmann.

Sokolovna ožije v sobotu karnevalovým rejem masek
25. 01. 2017
Vsetín – Tradiční dětský karneval pořádají v sobotu 28. ledna odpoledne ve vsetínské sokolovně pracovníci Rodinného a mateřského centra Vsetín spolu se členy místní Tělocvičné jednoty Sokol. Děti se mohou těšit na aktivity, které budou rozmístěné po celé budově sokolovny. Na malé návštěvníky čeká malování, sportovní stanoviště, taneční sál, soutěže, tvoření a další zajímavé hry.

Německý klavírista Pötzsch zahrál pro Meziříčí, čeká jej Rožnov a Vsetín
20. 01. 2017
Valašsko – Uznávaný německý klavírista, skladatel a nositel mnoha hudebních ocenění Clemens Christian Pötzsch vystoupil ve čtvrtek večer ve Schlattauerově kavárně ve Valašském Meziříčí.

Miloš Meier předvede v Hranicích svoji bubenickou show
19. 01. 2017
Hranice – Jeho bubenické mistrovství využívají velikáni české hudební scény Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, BSP, Supergroup.cz, Pražský Výběr nebo Stromboli, on sám se cítí nejlépe ve svých projektech Dymytry či Stroy.

Na tradičním Papučovém bále protančili hosté nejedny papuče
15. 01. 2017
Rožnov pod Radhoštěm Od rána přemýšlím, jaké dnes večer zvolím obutí. Chystám se na tradiční Papučový bál souboru Javořina do Rožnova pod Radhoštěm. Jelikož nejsem vlastníkem ucházejících papučí, nakonec volím lodičky a vydávám se na cestu do rožnovského Společenského domu.

Děti si užily Tříkrálový karneval ve Vsetíně
14. 01. 2017
Vsetín Sobotní odpoledne ve vsetínském Domě kultury patřilo dětem. Konal se zde 25. ročník Tříkrálového karnevalu. V předsálí a velkém sále tak bylo možné potkat princezny, kovboje, draky, klauny, víly a spoustu dalších rozličných masek. Akci společně pořádaly Základní škola Integra, Salesiánské sdružení a Masarykova veřejná knihovna.

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI
12. 01. 2017
Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

Kulturní dům v Lužné hostí v pátek tradiční Luženské mlžení
12. 01. 2017
Lužná - Lidová muzika bude znít v pátek 13. ledna večer kulturním domem v Lužné. Uskuteční se tady tradiční setkání muzikantů z Valašska nazvané Luženské mlžení. Hostem večera, který pořádá Muzyga Harafica, bude cimbálová muzika Békalica z Prahy.

FOTO, VIDEO: Folkloristé ze Soláně změnili sál v Zašové ve včelí úl
8. 01. 2017
Zašová, Rožnov p. R. - Kulturní dům v Zašové v sobotu večer ožil Valašským bálem. Dvacátý ročník oblíbené kulturní akce pořádá folklorní soubor Soláň.

Duo Brachos přicházejí se singlem Offline
7. 01. 2017
Rožnov pod Radhoštěm - „Hudba je především naším koníčkem, způsobem vyjádření a relaxací," zahajují své povídání bratři Uliční z Rožnova pod Radhoštěm.

Obrazy Markéty Evjákové jsou naplněné optimismem
6. 01. 2017
Vsetín - Vystavovat obrazy v galerii Stará radnice ve Vsetíně bylo dávným snem vsetínské rodačky Markéty Evjákové. Své přání si splnila ve středu na vernisáži své výstavy s názvem Barevný svět.

Pavel Kotrla: Založit ve Vsetíně literární časopis se nám zdálo jako dobrý nápad
6. 01. 2017
Bystřička, Vsetín – /ROZHOVOR/ V loňském roce uplynulo dvacet let od momentu, kdy světlo světa spatřil první výtisk vsetínského literárního čtvrtletníku Texty. Jeho šéfredaktor Pavel Kotrla přiblížil Deníku, jak se jeho podoba za dobu své existence vyvíjela.

Barevný svět Markéty Evjákové bude k vidění ve Staré radnici
2. 01. 2017
Vsetín – Barevný svět. To je název výstavy, kterou Dům kultury otevře výstavní sezonu 2017 v Galerii Stará radnice ve Vsetíně. Své obrazy zde bude od 4. do 18. ledna vystavovat vsetínská rodačka, malířka a grafička Markéta Evjáková.

Oslava Silvestra ve Vsetíně přilákala do centra 1500 lidí
31. 12. 2016
Vsetín – Ledové království aneb Pohádkové zpívání s Annou, Elsou a Olafem a ohňostroj. To byla náplň letos jediných podvečerních oslav posledního dne v roce před Domem kultury ve Vsetíně.

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?
31. 12. 2016
Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?
29. 12. 2016
Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

Zvonky Dobré zprávy zakončí rok koncertem v ratibořském kostele
28. 12. 2016
Ratiboř, Kateřince – Soubor Zvonky Dobré zprávy z Kateřinic, první a jediný hudební soubor hry na ruční zvonky v ČR, připravuje vánoční koncert Urbi et Orbi. Jeho hra rozezní ratibořský kostel v pátek 30. prosince od 17 hodin.

OBRAZEM: Vsacané rozezpívali náměstí, letos už po osmadvacáté
26. 12. 2016
Vsetín – Tradiční valašské koledy se nesly Dolním náměstím ve Vsetíně v předvečer Štědrého dne. Stovky lidí se tady sešly, aby si společně se vsetínským Souborem valašských písní a tanců Vsacan zazpívali.

Děti ze scholy ve Francově Lhotě zahrají v pátek vánoční příběh
20. 12. 2016
Francova Lhota – Římskokatolická farnost ve Francově Lhotě pořádá předvánoční akci živý betlém. Uskuteční se 23. prosince od 17 hodin u Domu kardinála Štěpána Trochty.

Česko zpívalo koledy na Valašsku. PODÍVEJTE SE
14. 12. 2016
Valašsko - Na dva tisíce lidí na dvanácti místech Valašska si ve středu večer s chutí zazpívalo vánoční koledy. Akci Česko zpívá koledy uspořádal regionální Valašský deník.

Česko dnes zpívá koledy ve Vsetíně i dalších místech na Valašsku
14. 12. 2016
Valašsko – „Když jsme dostali nabídku zúčastnit se celorepublikové akce Česko zpívá koledy, dlouho jsme se nerozmýšleli," říká Václav Smola, člen pěveckého sboru Sonet ze Vsetína. Společně s několika sborovými kolegy dnes podpoří akci regionálního Deníku na terase vsetínského Domu kultury. Známé vánoční písně tady bude doprovázet domácí kapela Dareband.

Marta Peschek jde do nebe, premiéru divadelní hry hostí Lidový dům
14. 12. 2016
Vsetín – Premiéru divadelní hry Marta Peschek jde do nebe představí ve čtvrtek 15. prosince v 19 hodin v sále Lidového domu vsetínští ochotníci. Autorem hry je český dramatik, scenárista a novinář Karel Steigerwald. V hlavních rolích účinkují Renata Trličíková a Pavel Koňařík.

České koledy zazní dnes ve Vsetíně a dalších jedenácti místech Valašska
13. 12. 2016
Valašsko - Tradiční předvánoční akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy získává každým rokem na popularitě. Na Valašsku se vloni zpívalo už na třinácti různých místech a koledy si na nich společně zapělo odhadem více než tři tisíce lidí.

10 oscarových hitů 2016
11. 12. 2016
Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

OBRAZEM: Tradiční Vánoční jarmark přilákal do skanzenu tisíce lidí
10. 12. 2016
Rožnov pod Radhoštěm – Čertovské družiny, Mikuláš s andělem, stovka tradičních lidových výrobců, bohaté občerstvení, ukázky valašských lidových zvyků a vystoupení folklorních souborů. To vše nabídl o uplynulém víkendu tradiční Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Přilákal tisíce návštěvníků.

Valašské muzeum zpřístupnilo stálou expozici krojů
10. 12. 2016
Rožnov pod Radhoštěm - Jak jde kroj, tak se stroj. Takový název nese nová stálá expozice, která je od prosince k vidění ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Slavnostní vernisáže se první prosincovou neděli mimo jiné zúčastnil ministr kultury České republiky Daniel Herman nebo hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V knihovně vzpomenou na spisovatelku Helenu Mičkalovou
7. 12. 2016
Vsetín – Letos v listopadu uplynulo pět let od úmrtí valašské spisovatelky, sběratelky pověstí a folkloristky Heleny Mičkalové.

Lipnická eMBéčka „zaparkují" dnes večer ve vsetínských Maštaliskách
7. 12. 2016
Vsetín – Folková kapela eMBéčka z Lipníka nad Bečvou vystoupí dnes večer (středa 7. prosince) na posledním letošním koncertu v historické budově Maštalisek na Horním náměstí ve Vsetíně.

Kryštof po třech letech vystoupí ve Vsetíně, koncert je půl roku vyprodaný
7. 12. 2016
Vsetín – Oblíbená česká kapela Kryštof s frontmanem Richardem Krajčem zahraje dnes večer (7. prosince) po třech letech ve velkém sále Domu kultury ve Vsetíně.

Dědinami na Hornolidečsku pobíhali čerti. Lidé si tradici nemůžou vynachválit
4. 12. 2016
Horní Lideč, Študlov – Řinčení zvonců a prchající děti. Jasné indicie, které mi potvrzují, že se pomalu blížím k čertovské družině v Horní Lidči.

Filmový Snow Fest přinese do Vatry ve Vsetíně zimu
30. 11. 2016
Vsetín - Každý, komu se stýská po opravdové zimě s přívaly sněhu, teplotami hluboko pod bodem mrazu a zasněženými svahy, může ve čtvrtek 1. prosince vyrazit na 7. ročník Snow Film Festu.

Valašské učitelky dnes zpívají ve Vsetíně
29. 11. 2016
Vsetín – Předvánoční koncert Pěveckého sdružení valašských učitelek se uskuteční v úterý večer v malém sále Domu kultury ve Vsetíně. Sbor si pro posluchače připravil výběr ze skladeb klasiků, lidové písně i koledy. Sbor řídí Marie Skalková. Koncert začíná v 18 hodin.

Anděl Páně po jedenácti letech
28. 11. 2016
První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

V Meziříčí vystavuje Pavel Krkoška, zazní i heligonka
24. 11. 2016
Valašské Meziříčí - Výstavu díla slovenského řezbáře Pavla Krkošky s názvem Naivní umění zahájí dnes večer v přízemí Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí.

Opravenou galerii Petrohrad v Zubří otevírají Zpěvem andělů
23. 11. 2016
Zubří – Výtvarnice Ludmila Vašková z Rožnova pod Radhoštěm představí ve čtvrtek odpoledne svou autorskou tvorbu ve Výstavní galerii Petrohrad v Muzeu Zubří.

Krajkářský trh lákal davy
21. 11. 2016
Valašské Meziřičí - Ukázky předení na kolovratu, tkaní na karetkách, zdobení vánočních ozdob a především bohatou nabídku krajkového a textilního zboží, keramiky či ručně vyráběných šperků nabídl v pátek a sobotu čtrnáctý ročník tradičního Valašského krajkářského a řemeslného trhu na bývalém stavebním učilišti ve Valašském Meziříčí.

Pavlůsková: Jako malá jsem housle hodila do Bečvy, teď budu zpívat s Flerety
17. 11. 2016
Vsetín /ROZHOVOR/ - Dcera Jarmily Šulákové navazuje na tradici své maminky a chystá se koncertovat s kapelou Fleret. Hudbu však Zuzana Pavlůsková považuje za svůj koníček. V současné době vyučuje hudební výchovu na dvou základních školách ve Vsetíně.

Zpívat je jako dvakrát se modlit, vzkázal Jan Graubner
14. 11. 2016
Lidečko – Kulturní dům v Lidečku v sobotu hostí 10. ročník setkání schol. Sálem zní chytlavé rytmy Ztracené kapely. „Veselé písničky zpívám, na světě nejsem sám," roztleskává početné publikum kytarista Jan Štěpančík.

Mladí ladili folklor na zámku ve Vsetíně
14. 11. 2016
Vsetín – V mramorovém sále vsetínského zámku je v sobotu odpoledne rušno. Členové Cimbálové muziky Kordulka ladí nástroje. Připravují koncert ojedinělého projektu Mladí ladí folklor, pro který oslovili mladé talentované zpěváky lidové písně z okolí.

Kordulka představí mladé zpěváky
9. 11. 2016
Region - Mladí ladí folklor je název ojedinělého projektu, za nímž stojí členové valašské Cimbálové muziky Kordulka s primášem Michalem Jelénkem.

V Galerii Stará radnice ve Vsetíně vystaví dílo malířského rodu Kobzáňů
9. 11. 2016
Vsetín – Výběr z díla malířského rodu Kobzáňů bude od středy 9. listopadu k vidění v Galerii Stará radnice na Horním náměstí ve Vsetíně.

Valašská bluesová společnost slaví dvacet let koncertem ve Společenském domě
8. 11. 2016
Rožnov pod Radhoštěm – Valašská bluesová společnost z Rožnova pod Radhoštěm slaví dvacet let své hudební činnosti. Jubileum si připomene ve středu 9. listopadu večerním akustickým koncertem v rožnovském Společenském domě.

Soňa Kollandová: Do Karlovského muzea zavítá ročně 20 tisíc lidí
7. 11. 2016
Velké Karlovice /ROZHOVOR/ - Karlovské muzeum ve Velkých Karlovicích slaví letos 45. výročí založení. Jeho historii přiblížila Valašskému deníku Soňa Kollandová, která zde pracuje od roku 2002.

Obyčejná cérka Jarmila Šuláková, v knize jako zpěvačka i básnířka
7. 11. 2016
Vsetín - Obyčejná valašská cérka Jarmila Šuláková. Tak zní název nové knihy Josefa Petrů o bezesporu nejznámější valašské folklorní zpěvačce.

V Betlémě vystaví mikulášské masky
7. 11. 2016
Horní Lideč - Masky čertů, smrtí, koníků, svatých Mikulášů a dalších tradičních postav budou od úterý 8. listopadu k vidění v budově Betléma v Horní Lidči.

V kině Vatra vystaví fotografie ze soutěže Šumný Vsetín
2. 11. 2016
Vsetín – Výstavu k jedenáctému ročníku fotosoutěže Šumný Vsetín otevřou ve čtvrtek 3. listopadu ve vestibulu kina Vatra ve Vsetíně.

Cimbálové muziky a sbor Vsacánku natočily CD s koledami
2. 11. 2016
Vsetín – Nové CD obsahující 19 valašských koled natočily v uplynulých dnech ve vsetínském studiu Pro Marts cimbálové muziky Vsacánek a Malý Vsacánek ze Vsetína. Písničky jsou na albu proložené krátkými básněmi.

Se školáky v Meziříčí přijede besedovat Ida Kelarová
1. 11. 2016
Valašské Meziříčí – Chtít změnu má cenu! Tak zní název podzimního motivačního projektu, který pro své žáky pořádá Základní škola Masarykova ve Valašském Meziříčí.

Publikum ve Vsetíně bude bavit Karel Šíp
31. 10. 2016
Vsetín - Zábavnou talk show s Karlem Šípem nazvanou Minipárty bude ve středu 2. listopadu večer hostit Dům kultury ve Vsetíně.

Uctění památky odbojáře Josefa Sousedíka
29. 10. 2016
Vsetín - Šedesát výtisků druhého vydání knihy o Josefu Sousedíkovi dostali darem členové Českého svazu bojovníků za svobodu ve Vsetíně. Publikace od autorů Jiřího Kohutky a Josefa Košťála jim věnovali sponzoři druhé edice Luboš Urbana ze Sdružení pro uctění památky Josefa Sousedíka a vsetínská firma TM Stav.

Kino Vatra nabízí dnes a zítra kinematografii z Balkánu
21. 10. 2016
Vsetín – První Balkánská filmová inventura je název filmové přehlídky, kterou v pátek a sobotu hostí Kino Vatra ve Vsetíně. Pořadatelem je vsetínský Filmový klub, který festivalem letos nahrazuje již tradiční přehlídku Balkánské filmové návraty.

Tonya Graves se ve Vsetíně vrátila ke kořenům blues
17. 10. 2016
Vsetín - Páteční večer v největším valašském městě patří Vsetínskému jazzovému festivalu. Hvězdou letošního třiadvacátého ročníku je americká zpěvačka českého původu Tonya Graves.

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila
14. 10. 2016
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

Průvod broučků projde Panskou zahradou na vsetínský zámek
13. 10. 2016
Vsetín – Stovky malých broučků a berušek zaplaví v pátek 14. října večer ulice Vsetína. Jedenáctý ročník regionální akce je určený všem rodinám s dětmi ze Vsetína i okolí.

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband
12. 10. 2016
Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert
12. 10. 2016
Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

Hvězdou vsetínského festivalu jazzu je Tonya Graves
12. 10. 2016
Vsetín - Dvacátý třetí ročník tradičního jazzového festivalu bude nadcházející sobotu večer hostit velký sál Domu kultury ve Vsetíně. Posluchačům nabídne čtyři kapely.

Reflexy vyráží za svými fanoušky
12. 10. 2016
Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

Kapela Ranvej chystá překvapení
8. 10. 2016
Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně
8. 10. 2016
Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek ?1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

V kapli zámku Žerotínů v Meziříčí obnovují odborníci barokní malby
7. 10. 2016
Valašské Meziříčí - V kapli zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí restaurátoři odkrývají nástěnné barokní malby z 18. století.

V těločvičně školy v Krhové vystaví místní své výrobky
6. 10. 2016
Krhová - Druhý ročník výstavy s názvem Šikovné ruce uspořádají o nadcházejícím víkendu v Krhové členové místní organizace Českého zahrádkářského svazu.

Knihovníci ve Vsetíně slavili soutěží talentů
3. 10. 2016
Vsetín - „Pojďte pochytat poslední paprsky slunce," láká Kateřina Janošková diváky na prozatím zpola zaplněné lavičky na vsetínském Dolním náměstí. Společně se svou kolegyní z Masarykovy veřejné knihovny Lucií Strbačkovou právě zahájila Knihovnický happening, který je zároveň oslavou desátého výročí přestěhování knihovny ze Svárova na náměstí.

Výstava ve Valašském Meziříčí připomene umělce Jaroňka, založil skanzen
28. 09. 2016
Valašské Meziříčí – Výstava v zámku Kinských a zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí připomene malíře, grafika a zakladatele rožnovského skanzenu Bohumíra Jaroňka. Koná se u příležitosti 150 let od jeho narození. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 17:00 v zámku Kinských, druhá část výstavy v zámku Žerotínů bude v den vernisáže otevřena až do 20:00, sdělila ČTK mluvčí Muzea regionu Valašsko Jana K. Bajanová.

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele
27. 09. 2016
Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

Nejlepším jedlíkem je Jarek Randus
18. 09. 2016
Santov, Malá Bystřice - „Tady mají opravdu neuvěřitelnou smůlu. Snad vždycky prší," kroutí hlavou Jaroslav Němec z Bystré u Poličky, když skrytý pod stánkem vedle hospody na Santově nad Malou Bystřicí sleduje vydatný déšť zalévající okolí.

Zlínská filharmonie zahraje v neděli v meziříčském Amfiteátru
17. 09. 2016
Valašské Meziříčí – Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína zavítá v neděli odpoledne do Valašského Meziříčí. Velké hudební těleso se představí od 15 hodin ve venkovním Amfiteátru v parku zámku Kinských. Koncert se uskuteční u příležitosti Dnů města.

V Meziříčí vystavují skvosty barokního malíře Sadlera
16. 09. 2016
Valašské Meziříčí - Expozici barokního malíře Josefa Ignáce Sadlera včera slavnostně otevřeli v Muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Dlouhodobě plánovaná výstava je návštěvníkům přístupná v prvním patře centra. Včerejší vernisáži předcházely odborné přednášky.

Zámkem ve Vsetíně voní hřiby, výstava trvá do neděle
16. 09. 2016
Vsetín – Výstavu živých hub připravili na tento týden pracovníci Muzea regionu Valašsko na vsetínském zámku. Zájemci si ji mohou prohlédnout do neděle. „Uvidí dvě stě až tři sta exponátů hřibů," řekl dokumentátor Muzea regionu Valašsko Jan Husák.

Kapela Docuku dnes v meziříčském Amfiteátru oslaví 15 let
16. 09. 2016
Valašské Meziříčí – Patnáct let na hudební scéně slaví v letošním roce folklorbeatová skupina Docuku z Valašského Meziříčí.

Ve Valašském Meziříčí začíná folklorní festival Babí léto
14. 09. 2016
Valašské Meziříčí, Kelč – Dvanáctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto začíná ve středu 14. září ve Valašském Meziříčí. Přehlídka pořádaná jako bienále, tedy jednou za dva roky, potrvá do neděle 18. září.

Vsetíňané si užívali Záření
12. 09. 2016
Vsetín - Centrum Vsetína ožilo předposlední letní víkend Valašským zářením. Tradiční multižánrový festival s podtitulem Od ogara po Dědu se letos koná po osmnácté.

Jindřich Štreit: Moje fotografie jsou jako život sám
9. 09. 2016
Vsetín /ROZHOVOR/ - Celosvětově uznávaný český dokumentární fotograf a pedagog, vsetínský rodák Jindřich Štreit si ve středu 7. září převzal v mramorovém sále zámku ve Vsetíně čestné občanství města Vsetín.

Vsetíňany čeká festivalový víkend. Valašské záření se letos koná už poosmnácté
8. 09. 2016
Vsetín - Dvaadvacet kapel, filmy, výstavy a známá jména české hudební scény, jako jsou Marta Kubišová, Janek Ledecký či Milan Drobný. Takový je stručný náhled do programu letošního 18. ročníku festivalu Valašské záření ve Vsetíně.

Festival Podzimní varhany zahájí Josef Kratochvíl
6. 09. 2016
Valašské Meziříčí – Koncertem vynikajícího varhaníka mladé generace Josefa Kratochvíla začíná v úterý 6. září večer ve Valašském Meziříčí pátý ročník Mezinárodního festivalu Podzimní varhany.

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert
5. 09. 2016
Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert Elán tour 2016 živých nás nedostanú – 30 let výročí alba hodina slovenčiny . Koncert se uskuteční 28. září 2016 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. A jak se na tuto podívanou dostanete?

Vsetínské rodinné centrum slaví patnáct let
5. 09. 2016
Vsetín – Pohádkou, tvořením nebo narozeninovým dortem oslaví v úterý 6. září v Rodinném a mateřském centru ve Vsetíně 15. výročí jeho fungování.

Putovní knihy zahnízdily v Rožnově v knihobudkách
2. 09. 2016
Rožnov pod Radhoštěm - Šest speciálních schránek na knihy rozmístili koncem srpna u dětských hřišť v Rožnově pod Radhoštěm pracovníci městské knihovny.

Bartolomějský jarmark zpestřily valašský folklor i tradiční řemeslo
30. 08. 2016
Čadca, Valašské Meziříčí - Už to vypadalo, že valašskomeziříčská účast na Bartolomějském jarmarku v Čadci bude neúplná.

Týden kultury v Karlovicích vynesl sto tisíc pro vozíčkáře Jakuba Horáka
30. 08. 2016
Velké Karlovice – Sto tisíc korun na dobročinné účely vydělal první ročník festivalu Týden kultury na Valašsku, který se konal od 22. do 28. srpna ve Velkých Karlovicích. Výtěžek obdržel osmadvacetiletý Jakub Horák, místní dobrovolný hasič, který je po loňské nehodě upoutaný na invalidní vozík.

Ve Valašském muzeu oslavovali myslivost a lásku k přírodě
29. 08. 2016
Rožnov pod Radhoštěm – Především myslivcům a přátelům lesa a přírody patřil v sobotu areál Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Liptál centrem kultury, víkend patřil folklorním slavnostem
29. 08. 2016
Liptál, Valašsko – Stovky milovníků folkloru zamířily v sobotu do přírodního kulturního areálu v Liptále, aby sledovaly hlavní program 47. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti.

Valašští divadelníci zkouší na novou sezonu
27. 08. 2016
Valašsko - Divadelní scény v regionu lákají své příznivce v nové sezoně na několik premiér. Chystají se i divadelní přehlídky a nové projekty.

Rocková noc v Ústí nabídne čtyři kapely, hvězdou bude Limetal
26. 08. 2016
Ústí u Vsetína – Slušnou porci rockové muziky nabídnou v pátek 26. srpna večer fanouškům v areálu Sokol klubu v Ústí u Vsetína.

Folklorní slavnosti v Liptále nabízí 7 zahraničních hostů
25. 08. 2016
Liptál, Valašsko - Pětidenní program věnovaný především folkloru nabízí tradiční Mezinárodní folklorní festival Liptálské slavnosti. Každoroční svátek lidové muziky, zpěvu a tance se letos koná už po čtyřicáté sedmé.

Na střeše knihovny bude znít hudba, zpěv i literární ukázky
23. 08. 2016
Vsetín - Netradiční literárně-hudební zážitek připravují na středeční odpoledne pro zájemce pracovníci Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

Zámek patřil templářům
23. 08. 2016
Vsetín -  Sedmý ročník Templářských slavností uspořádali v neděli ve Vsetíně. Konaly se na vsetínském zámku a v přilehlém zámeckém parku, také v Centru pro rodinu Spolu a prostorách římskokatolické farnosti. Přes nepřízeň počasí si slavnosti nenechalo ujít téměř pět set návštěvníků.

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova
21. 08. 2016
Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

Dechovka rozzářila Valašské Klobouky
20. 08. 2016
Valašské Klobouky – Srdce jižního Valašska o víkendu ožilo dechovou i moderní hudbou. Tradiční Setkání muzikantů v Bílých Karpatech se ve Valašských Kloboukách letos konalo po čtrnácté.

Mladí křesťané přijíždí do Vsetína, začal festival UNITED
19. 08. 2016
Vsetín - Centrum města Vsetín ožívá děním festivalu UNITED, letos s podtitulem Nesmrtelný. Ulice se zaplní nejenom mladými lidmi. Dolní náměstí se promění v hlavní scénu s hudebními vystoupeními a mluveným slovem, v řadě škol budou probíhat semináře, v Domě kultury a jeho okolí budou vystupovat kapely, divadla, tanečníci, bude zde probíhat program pro děti, ale i spousta dalšího.

Vsetínská zpěvačka Klára Obručová: Cítila jsem potřebu posunout se dál
15. 08. 2016
Vsetín - /ROZHOVOR/ Klára Obručová se narodila na martinský svátek v roce 1986 ve Vsetíně. Zpěvu se věnuje odmalička.

Soláň ožije folklorním festivalem
13. 08. 2016
Soláň – Bohatý hudební i taneční program nabídne po sobotu 13. srpna 9. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Léto na Soláni.

Kapelu jsme dali dohromady už na gymplu
8. 08. 2016
Valašsko - Martin Kožich je jeden ze zakládajících členů skupiny Gympleři a také jeden z otců myšlenky pořádat v Bystřičce westernový festival. Country mu přirostlo k srdci ještě na základní škole. Na gymplu pak založili kapelu, se kterou vystupují i dnes. K hudbě a samotnému hraní se dostal díky matce.

Bystřička žila Starým dobrým westernem. Nepokazilo jej ani počasí
6. 08. 2016
Bystřička - Okolí přehrady Bystřička žilo o víkendu festivalem Starý dobrý western. Fanoušci nejen country hudby, ale i tance v pátek a v sobotu zaplnili tamní letní kino už poosmnácté.

Párou na Karlovskou pouť i Starodávný jarmark
5. 08. 2016
Valašsko – Nostalgický výlet parním vlakem nabízejí o dvou následujících víkendech nejen milovníkům železniční historie na Valašsku pracovníci Českých drah.

Pod Smrky ve Vsetíně dnes hraje dvojnásobná držitelka Anděla Jitka Šuranská
5. 08. 2016
Vsetín – Houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská bude dnes večer (pátek 5. srpna) dalším hudebním hostem letní scény Pod Smrky u malé terasy Domu kultury ve Vsetíně. Její sólový koncert začíná v 19 hodin.

Každý rok se snažíme vytvořit divákům rodinnou atmosféru
5. 08. 2016
Bystřička – /ROZHOVOR/ Na přehradě Bystřička u Vsetína začíná dnes osmnáctý ročník hudebního festivalu Starý dobrý western. Za dobu svého dospívání až k nynější plnoletosti se z něj stala největší přehlídka country a bluegrassové hudby na Moravě, která má své pevné místo v kalendáři letních festivalů u nás.

K plnoletosti popřeje festivalu Starý dobrý western Václav Neckář
4. 08. 2016
Bystřička – První srpnový víkend v okolí přehrady Bystřička na Vsetínsku patří již tradičně hudebnímu festivalu Starý dobrý western. Největší přehlídka country a bluegrassové hudby na Moravě se letos uskuteční už poosmnácté ve dnech 5. a 6. srpna.

Doktor Martin opět ordinuje, v Karlovicích je dnes premiéra
3. 08. 2016
Velké Karlovice - Doktor Martin znovu ordinuje v Protějově. Ve vsi, ve kterou se v letošním roce pro účely natáčení druhé řady seriálu České televize opět proměnily valašské Velké Karlovice.

Reflexy natočily singl s Alžbětou Kolečkářovou
1. 08. 2016
Region – Po třech letech ohlásila populární pop-rocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Upozornila na to novým videoklipem, který je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

Malý festival na konci světa vstoupil do třetí desítky
31. 07. 2016
Pulčín - Od chvíle, kdy odbilo poledne, uplynula zhruba půldruhá hodina. Zahrada Informačního centra v Pulčíně je v tuto chvíli asi z poloviny zaplněná. Další návštěvníci dvacátého prvního ročníku hudebního festivalu Amfolkfest však stále do areálu proudí.

Marta Kubišová končí, s kariérou se bude loučit na Valašském záření
31. 07. 2016
Vsetín – Poslední recitál je název koncertního turné Marty Kubišové, kterým se známá zpěvačka v letošním a příštím roce rozloučí se svou kariérou.