Deník - Šumperský a jesenický - zprávy


Blues Alive v Šumperku byl vyprodaný dlouho předem
17. 11. 2019
Šumperk ožil bluesovou hudbou, konal se dvacátý čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive.

JAK PLYNE ČAS: Takto to vypadalo v šumperských ulicích před 40 lety
17. 11. 2019
Představujeme vám webový seriál Šumperského a jesenického deníku JAK PLYNE ČAS. Každou neděli se u nás na webu můžete těšit na sérii historických fotek dokumentujících nějaké zajímavé dění v minulosti na různých místech regionu.

Sametovou revoluci připomínají v Šumperku klíče na divadle
16. 11. 2019
Slavnostní připomínka na události z přelomového roku 1989 se odehrála v Šumperku na Hlavní třídě v sobotu 16. listopadu odpoledne.

Dlouhé Stráně umí pomoci při blackoutu
16. 11. 2019
Elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách může pomoci při rozsáhlém výpadku proudu, takzvaném blackoutu. Dostala certifikaci na službu Start ze tmy. Umí „nahodit“ dvě stě kilometrů vzdálenou tepelnou elektrárnu Chvaletice v Pardubickém kraji.

Tisk před třiceti lety: novinky ve Velamosu i úspěch kapely Priessnitz
16. 11. 2019
Plnění závazků, ocenění vzorných pracovníků, zpaáva o výjezdním zasedání okresního výboru Národní fronty. To byla dva dny před událostmi 17. listopadu 1989 v Praze témata titulní strany novin Naše slovo. Jednalo se o okresní týdeník vycházející na Šumpersku a Jesenicku.

Rozloučili jsme se
15. 11. 2019
Přinášíme přehled zemřelých v uplynulém týdnu v Olomouckém kraji.

Letní divadlo v Jeseníku je zachráněno, na opravách se pracuje o sto šest
15. 11. 2019
/FOTOGALERIE/ Zvuk pneumatického kladiva se rozléhá okolím letního divadla ve Smetanových sadech v Jeseníku. Objekt, kde v éře socialismu vystupoval Karel Gott a další hvězdy tehdejší pop music, se po létech chátrání dočkal záchrany.

Na Pradědu nasněžilo. Zatím nic moc, srovnejte minulé roky
14. 11. 2019
Zatímco některé části Čech v noci na středu a ve středu trápilo sněžení, na nejvyšší hoře Moravy a Slezska ani vločka. Až pozdě večer.

Listopadové události připomenou pamětní desky
13. 11. 2019
Hned tři pamětní desky přibudou v souvislosti s kulatým výročím sametové revoluce v Šumperku a v Jeseníku. Připomínat budou třicet let staré události, ale také Věru Čáslavskou, která v Jeseníkách pobývala v roce 1968 v době okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. 

Nová okna, lékárna či rentgen. Jesenická poliklinika mění tvář
13. 11. 2019
/FOTOGALERIE/ Stavebním ruchem žije v těchto týdnech jesenická poliklinika. Budovu získal nový majitel, který investuje do rekonstrukce a moderního vybavení.

Očkování proti chřipce může pokračovat, vakcín je opět dost
12. 11. 2019
Zájemci o očkování proti chřipce už nemusejí čekat. Tetravalentní očkovací látka je podle dodavatele po výpadku v minulých dvou týdnech opět dostupná. Podle epidemiologů je na očkování proti chřipce stále dostatek času.

Debata s olomouckým hejtmanem o dopravě i zdravotnictví
12. 11. 2019
S vámi o vašich problémech. To je motto nového diskusního projektu, který připravila redakce Olomouckého deníku a eventové oddělení Deník s vámi z vydavatelství Vltava Labe Media (VLM). V Olomouci budeme v úterý 12. listopadu diskutovat především na téma krajská doprava a zdravotnictví.

Nepropásněte! Děti ze ZŠ Karla st. ze Žerotína v Bludově v tištěném Deníku
12. 11. 2019
Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

Co dělají vězni na Mírově? Takto se tam pracuje
12. 11. 2019
Branou areálu šumperské nemocnice vjíždí auta s majáky. Vyskáčou z nich zakuklení muži v policejních zásahových oblecích se zbraněmi v rukou. Vytvoří kruh kolem bílé dodávky s fialovým pruhem. Jsem svědkem transportu nebezpečného vězně na akutní vyšetření do nemocnice. Tentokrát naštěstí jen cvičně.

Šumná ulice v Jeseníku nebude. Který název by se líbil vám?
11. 11. 2019
ANKETA/ Na místě bývalé pily v Jeseníku-Bukovicích rostou první domy. Jejich budoucí obyvatelé však nevědí, jak se bude jmenovat místo, kde budou žít. Navrhli sice název nové ulice, ten však zastupitelé neschválili.  

Vyšetří cukr v krvi. Bez objednání a zdarma
11. 11. 2019
Preventivní vyšetření na cukrovku nabídne ve čtvrtek šternberská nemocnice. Bez předchozího objednání a zdarma. Zájemci budou moci probrat s lékařem svůj zdravotní stav a dozvědět se více o zdravém stravování. 

Sjezd z dálnice v Mohelnici postaví podle plánu. Změnu trasy odmítli
11. 11. 2019
Jižní sjezd z budoucí dálnice D35 v Mohelnici bude postavený v místech, ve kterých se plánuje. Stát nepočítá se změnou jeho trasy. Alternativní umístění požadovali mohelničtí zastupitelé.

Obecního architekta hledají i vesnice, v Šumperku se jím stane rodák
11. 11. 2019
Spolupráce s architekty není výsadou větších měst. Vážně o ní uvažuje také třítisícový Postřelmov.

JAK PLYNE ČAS: Na skok v Hoštejně. Podívejte se, jak vypadal v době minulé
10. 11. 2019
Představujeme vám webový seriál Šumperského a jesenického deníku JAK PLYNE ČAS. Každou neděli se u nás na webu můžete těšit na sérii historických fotek dokumentujících nějaké zajímavé dění v minulosti na různých místech regionu.

Kapra na pekáč, hlavu na polívku. Vyhlášený výlov v Polici je zpět, po 10 letech
10. 11. 2019
Takové množství lidí, jako v sobotu 9. listopadu 2019, nebylo na hrázi polického rybníka deset let. Právě po tak dlouhé době se konal jeho výlov.

Výlov přilákal děti i dospělé. Podívejte, jaké kousky rybáři z vody tahali
9. 11. 2019
Zátah na místní rybník udělali rybáři v Kosově. V sobotu 9. listopadu na něj pozvali nejen zájemce o netradiční podívanou, ale také všechny, kdo si chtěli čerstvě vylovenou rybu zakoupit.  

Místo lysohlávek těžká otrava z čepičatek. Pozor na ně, jsou jedovaté a rostou!
9. 11. 2019
I když má růst hlavně na trouchnivějících jehličnanech ve vyšších polohách, nenápadné, za to smrtelně jedovaté čepičatky jehličnanové je v Olomouckém kraji plno i v lužních lesích.

Skřivánčí dvůr změní majitele. Jak se to dotkne zaměstnanců?
9. 11. 2019
Pekárna Penam v Šumperku, známá pod názvem Skřivánčí dvůr, změní do poloviny příštího roku majitele. Přinejmenším do jejího prodeje se zaměstnanci o práci obávat nemusí.

Nastoupíte na střední školu na Jesenicku? Dostanete peníze
8. 11. 2019
Malou revoluci ve středním školství zažije od příštího září Jesenicko. V regionu přibyde řada nových učebních i maturitních oborů, některé školy kvůli tomu změní i název. Žákům, kteří na školy v regionu nastoupí, za to veřejná správa zaplatí.

Novinka v Šumperku. Zastávky zde zdobí městské panorama
7. 11. 2019
Do zvelebování autobusových zastávek se pustila šumperská radnice. Novou podobu získaly ty u mototechny, do konce roku dostanou novou tvář další dvě u hřbitova.

Seniorům rekonstruují domov, přestěhovali je na zámek
5. 12. 2018
Život na zámku si užívá dvacítka klientů Domova pokojného stáří svatého Františka.

Bývalé „území nikoho“ ve Vidnavě ožívá, Těšte se na super hřiště
4. 12. 2018
Nové hřiště slouží školákům a dalším obyvatelům Vidnavy. Jeho vybudování je symbolem toho, že se po mnoha letech daří definitivně vyřešit problematiku „území nikoho.“ Na pozemcích, které až donedávna neměly vlastníka, nové sportoviště leží.

Deník hledá krále vánočních stromů. Přihlaste ten váš
4. 12. 2018
Deník v Olomouckém kraji vyhlašuje další ročník oblíbeného hlasování O nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje. Přihlaste i strom právě z vašeho města či obce.

Pošta dočasně skončí, přestěhuje se na nádraží
4. 12. 2018
Lidé, kteří byli zvyklí chodit s balíky či dopisy na poštu u šumperského nádraží, budou muset od nového roku zamířit do centra města. Pobočka u železniční stanice ke konci roku končí. Budovu, v níž sídlí, město v rámci rekonstrukce přednádražního prostoru zbourá.

Na cestující u nádraží v Šumperku už nebude pršet
4. 12. 2018
Cestující, kteří využívají autobusové nádraží v Šumperku, budou přece jen chráněni před nepřízní počasí. Město nechá na důležitý dopravní uzel instalovat dvě zastřešené zastávky.

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Rapotín na stránkách tištěného Deníku
4. 12. 2018
Na stránkách tištěných novin postupně představujeme děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

Na ZŠ Sluneční už nacvičují na hromadné koledování
3. 12. 2018
FOTOGALERIE /  Tóny nejkrásnějších českých koled se v pondělí poprvé rozezněly v Základní škole Sluneční v Šumperku.

Ledovka v kraji zbrzdila hlavně vlaky
3. 12. 2018
Silnější namrzlou vrstvu napršené vody hlásil v pondělí po ránu zejména sever Olomouckého kraje.

Cestáři a technické služby ošetřili silnice, na ledovku jsou připraveni
2. 12. 2018
Cestáři a olomoucké technické služby v neděli nasadili desítky sypačů a preventivně ošetřili frekventované úseky. Počítají s tím, že silnice i chodníky mohou do rána namrzat. Varování před extrémní ledovkou vydané Českým hydrometeorologickým ústavem se v Olomouckém kraji týká zejména Uničovska, Mohelnicka, Zábřežska a Šumperska a platí do pondělního poledne.

Rád bych předal zkušenosti, které jsem získal ve světě, říká v rozhovoru Michal
2. 12. 2018
Michal Štípa je držitelem řady prestižních ocenění, včetně Ceny Thálie. Ve světě hudby, ladnosti, emocí, ale i dřiny a píle znamená jeho jméno uznání a respekt, a to v Evropě, Asii i Americe.

Výstava vrátila do dětství a naladila na Vánoce
2. 12. 2018
Tak trošku jinou adventní výstavu nabídla o víkendu návštěvníkům historická rychta v Kosově u Zábřeha. Dostala název „Hravé Vánoce“ a během dvou dnů si k ní našlo cestu okolo dvouset lidí. Dospělé vrátila do dětství, dětem ukázala, s čím si jejich rodiče jako malé hráli.

Varování: riziko ledovky je extrémní, lidé by neměli vycházet
2. 12. 2018
Chůze i jízda autem může být téměř nemožná. Hrozí nebezpečí vysoké nehodovosti a četných úrazů při chůzi. Olomoucký kraj je jedním ze čtyř krajů v republice, kde meteorologové varují před extrémní ledovkou. Hrozí to největší riziko.

Zákaz cirkusů v Mohelnici neprošel
1. 12. 2018
Obyvatelé Mohelnice budou moci i nadále navštěvovat cirkusová představení. Místní zastupitel navrhl zákaz umísťování cirkusů na veřejných prostranstvích a městských pozemcích. U svých kolegů však nenašel podporu.

Stát dává Vidnavě sbohem. Jeho poslední úřad ve městě končí
30. 11. 2018
O pobočku úřadu práce přichází Vidnava na Jesenicku. Přepážka naposledy otevřela v pátek 30. listopadu. Městečko a okolí přitom patří k lokalitám s nejvyšší nezaměstnaností v Olomouckém kraji.

Do betléma v Lošticích přibyl skladatel Janáček či liška Bystrouška
30. 11. 2018
Hudební skladatel Leoš Janáček, liška Bystrouška a režisér František Pelcl přibyli do loštického betlému, který vybudoval a stále rozšiřuje místní řezbář Jaroslav Beneš. Dílo bude v jeho domě v Moravičanské ulici k vidění od 1. prosince od 6. ledna denně do 14 do 18 hodin.

Opustili nás
30. 11. 2018
Přinášíme týdenní přehled zesnulých na Šumpersku a Jesenicku

Tak už je to tady! V Branné se jako první budou lyžaři prohánět na sjezdovce
29. 11. 2018
Lyžařské středisko v Branné na Šumpersku zahájí v pátek lyžařskou sezonu. Vleky spustí z jesenických areálů jako první, výhodou je jeho poloha i menší rozloha.

O stárnutí, suchu i tunelu pod Sedlem. Debata s hejtmanem o problémech kraje
28. 11. 2018
Třetí ročník akce s názvem Setkání s hejtmanem, jejímž pořadatelem je Deník, nabídl debatu nad tématy, která tíží regionální města a obce.

Zimní stadion, sáňkařská dráha. Rozvoj sportu určí komise
27. 11. 2018
Ledová plocha ano, sáňkařská dráha s velkým otazníkem. Taková je situace ohledně dvou zimních sportovišť, o kterých se v uplynulých letech hovořilo v Jeseníku. Zda se budou stavět a v jaké podobě, napoví výstupy nové sportovní komise města.

Deník pořádá Setkání s olomouckým hejtmanem
26. 11. 2018
Debatu s hejtmanem Olomouckého kraje na témata, která region tíží, už třetím rokem pořádá Deník.

Do Spolkovny jezdí lidé přes půl Moravy
25. 11. 2018
Okolo velkého dřevěného stolu je živo. Ačkoli se po kopcích Zábřežské vrchoviny válí mlha a prší, do sálu v malé vesnici Crhov na Zábřežsku si v sobotu okolo třetí hodiny odpolední našla cestu dobrá desítka dětí.

Zlepšíme se, říkají před zimou soukromí silničáři
25. 11. 2018
Větší sněžení a důležitý tah zůstal řadu hodin neprůjezdný. Tak se na počátku loňské zimy uvedly soukromé firmy, které se premiérově staraly o zimní údržbu silnic prvních tříd.

Boty si nechá opravit každý. Vydrží hodně, říká obuvník ze Šumperku
23. 11. 2018
Boty skoro jako nové, přitom dobře rozšlápnuté a za dvě stovky? V malé dílně v centru Šumperku vám takové udělají. Libor Jořenek zde s kolegou provozuje opravnu obuvi. V celém Olomouckém kraji jsou už raritou.

V Zábřehu budují atletický ovál
23. 11. 2018
V podzimních měsících byla začala dlouho očekávaná rekonstrukce atletického oválu a zázemí pro technické disciplíny na zábřežském stadionu.

Škola má v devíti ročnících čtyřicítku dětí. Přesto ji chce obec udržet
21. 11. 2018
Na první pohled vypadá jako klasická vesnická škola, přesto základní škola v Rohli mezi ostatními vyniká.

Lidé v Zábřehu vysázeli krokusy, nyní začínají kvést
5. 04. 2018
V centru Zábřehu se začínají objevovat první květy barevných krokusů. Jedná se o rostlinky, které před několika měsíci obyvatelé města sami zasadili. Ke stovkám cibulovin letos přibudou další.

Na nové parkoviště v Zábřehu si lidé budou muset počkat
5. 04. 2018
Ještě nějaký čas si lidé musejí počkat, než se zlepší situace s parkováním u zábřežského vlakového nádraží. Město má již připravený projekt i stavební povolení pro výstavbu nové odstavné velkokapacitní plochy při Olomoucké ulici.

Po pramenech provede návštěvníky aplikace v mobilu
5. 04. 2018
Desítky pramenů a památníků skrývá okolí lázní v Jeseníku. Turisté je nyní mohou najít i bez papírové mapy. Stačí, když mají k dispozici chytrý mobil, do něhož si stáhnou aplikaci Gräfenberg.

Kluziště nebo zimní stadion? Radní Jeseníku se neshodnou
5. 04. 2018
Radnice v Jeseníku nechala vytipovat místo, kde by se mělo nacházet zázemí pro bruslaře a hokejisty. Podle vedení města by v Dukelské ulici měl stát zimní stadion. Vyšel by zhruba na osmdesát až sto milionů korun. Někteří radní však navrhují vybudovat výrazně levnější kluziště.

Šumperk bude mít Lavičku Václava Havla
4. 04. 2018
Prostor před novou budovou Městské knihovny Šumperk, bývalou Masarykovou školou, oživí Lavička Václava Havla.

Šumperská kašna zmodrala. U Sovy se fotili lidé s autismem
3. 04. 2018
Obtížně komunikují s druhými lidmi, jinak vnímají smyslové podněty. To jsou některé charakteristiky lidí s diagnózou poruchy autistického spektra.

Vítr v kraji lámal stromy, létaly i plechy
1. 04. 2018
Varování před silným větrem v celém Olomouckém kraji vydali na neděli od 8 do 23 hodin meteorologové. Už před devátou hodinou ráno hasiči řešili pět spadených stromů na silnicích a v Jívové na Olomoucku odstraňovali spadený sloup.

Na Železnici Desná se proháněl Hurvínek a Věžák
1. 04. 2018
Do časů první republiky a socialismu se mohli v sobotu 31. března vrátit milovníci železnice. Mezi Šumperkem a Velkými Losinami jezdily historické motorové vozy Věžák a Hurvínek.

Oholte s námi hejtmana!
31. 03. 2018
Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk přijal výzvu Deníku. Jde s kůží na trh, tedy přesněji řečeno s knírem na trh.

Čtyřicáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017
31. 03. 2018
FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Mladí vyšli do ulic s křížem a příběhem o utrpení Krista
30. 03. 2018
VIDEO / Netypickou křížovou cestou ožily o velkopátečním poledni Moravičany. Mladí lidé ze zdejší farnosti ztvárnili v kostýmech v ulicích vesnice příběh o utrpení a smrti Ježíše Krista. Doprovázeli je klapači a početný zástup místních lidí.

Čtyřicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017
30. 03. 2018
FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Cestující po kolejích sveze Hurvínek a Věžák
29. 03. 2018
Historickým vlakem se zájemci mohou projet v sobotu 31. března, jízdy ze Šumperka do Velkých Losin a zpět vypraví České dráhy. Cestující budou vozit Motoráčky Hurvínek z roku 1949 a o téměř dvě dekády starší Věžák.

Znovu autobusem. Trať do hor čekají měsíce výluk
29. 03. 2018
Železnici přes Ramzovou postihnou po roční pauze opět rozsáhlé výluky. Autobusy nahradí vlaky na části horské trati až do půlky prázdnin.

Hanušovice zdobí dřevění zajíci
27. 03. 2018
FOTOGALERIE / S neobvyklou výzdobou se setkávají lidé, kteří prochází nebo projíždí Hanušovicemi. Veřejná prostranství v centru města krášlí hnízda dřevěných zajíců s vejci.

Čtyřicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017
27. 03. 2018
FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Nový majitel není, závod Touax s 250 lidmi zavírá
26. 03. 2018
Kde ještě před pár týdny bývaly uskladněné kontejnery, dnes zeje prázdné prostranství. Z továrních hal odváží nákladní auta materiál. Tak vypadá závod Touax v Supíkovicích na Jesenicku.

Na rekonstrukci století se podílí i řemeslníci z Jesenicka
26. 03. 2018
Až se veřejnosti po rekonstrukci století otevře historická budova Národního muzea v Praze, budou se jeho návštěvníci setkávat i s prací řemeslníků z Jesenicka.

Pochodníci znovu vyrazili do noci
25. 03. 2018
I když v pátek 23. března počasí zrovna jarní nebylo, „první jarní“ nebo také „první noční“ pochod, konaný pod názvem Memoriál Arnošta Valenty, nijak neohrozilo. Na start do zábřežského gymnázia se nakonec dostavilo 710 účastníků napříč všemi věkovými kategoriemi.

Lidé se postí, ušetřené peníze pomůžou chudým
23. 03. 2018
Stovky kasiček odevzdají o Květné neděli věřící v kostelích na Šumpersku a Jesenicku.

Na extrémní noční pochody dnes vyrazí u nás i v Polsku
23. 03. 2018
V noci z pátku na sobotu vyrazí zbožní poutníci na Extrémní křížovou cestu z polské Lubrzy do Zlatých Hor. Ve stejnou dobu na Šumpersku noční chodci uctí útěk Arnošta Valenty.

Web Jeseníku možná zeštíhlí. Aby nemátl lidi
23. 03. 2018
Novou podobu svého webu zvažuje město Jeseník. Samospráva se rozhoduje se mezi rekonstrukcí stávajícího nebo vytvořením zcela nového.

Čtyřicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017
23. 03. 2018
FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

První jarní víkend bude slunečný, větší oteplení ale nepřinese
22. 03. 2018
 První jarní víkend v Olomouckém kraji předpověď výraznější oteplení neslibuje.

Lom na Vitošově se má zahloubit pod zem
22. 03. 2018
Obří skalnatý trojúhelník. Tak zná lom Vitošov každý, kdo někdy projel autem či vlakem okolo Zábřehu. 

Na Filmest do Starého Města přijel Krobot i Neckář
11. 10. 2017
Spousta filmů, skvělá atmosféra, koncerty i excelentní hosté přivedli o druhém říjnovém víkendu do Starého Města davy lidí. Konala se zde filmová přehlídka Filmfest.

Lídr ANO Ladislav Okleštěk ON-LINE. Ptejte se
11. 10. 2017
Dlouholetý starosta Výšovic na Prostějovsku, nyní olomoucký hejtman a také jednička kandidátky hnutí ANO v Olomouckém kraji pro říjnové parlamentní volby.

Lidé mohou na veletrhu v Jeseníku sehnat novou práci
11. 10. 2017
Široká nabídka volných pracovních míst a prezentace oborů středních škol bude připravena ve čtvrtek 12. října od 10 do 15.30 hodin v hotelu Slovan a na Masarykově náměstí v Jeseníku. Konat se zde bude Veletrh pracovních příležitostí.

Hotel Sport se prodávat nebude, investor odstoupil
11. 10. 2017
Zmařená šance. Tak označují radní plánovaný prodej ubytovny Sport, která je součástí komplexu zimního stadionu. Zájemce, který chtěl zchátralý objekt odkoupit, od svého záměru odstoupil.

Koho volit? Přehled kandidátek stran a lídrů v Olomouckém kraji
10. 10. 2017
Do parlamentních voleb v Olomouckém kraji jde v říjnu 25 politických uskupení, což je o šest více než před čtyřmi lety. Dohromady se o poslanecký post uchází 504 politiků z kraje, tedy o dvě stovky více než v minulých volbách. 

Prezident Zeman přijede na Šumpersko a Jesenicko
10. 10. 2017
Na návštěvu Olomouckého kraje přijede prezident Miloš Zeman. 

Marian Jurečka, lídr KDU-ČSL, odpovídal ON-LINE
9. 10. 2017
Soukromý zemědělec z Hané, ministr zemědělství a nyní i volební jednička lidovců v Olomouckém kraji.

Nezaměstnanost v Olomouckém kraji je nejnižší od jeho vzniku
9. 10. 2017
Nejnižší nezaměstnanost od vzniku krajského uspořádání hlásí Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci. V září klesl celkový počet uchazečů o zaměstnání o 4 procenta na 18 728 osob, počet hlášených volných pracovních míst klesl o 3 procenta na 9 125 a podíl nezaměstnaných osob se tak snížil na 4,1 procenta.

Zábřeh chce velké parkoviště u nádraží, platit se tam nebude
9. 10. 2017
Nedostatek parkovacích míst u zábřežského vlakového nádraží hodlá radnice v dohledné době řešit. Nová odstavná plocha pro auta vznikne na nevyužitém městském pozemku při Olomoucké ulici. Město zatím avizuje, že parkovat se zde bude zdarma.

V Olomouci se vystavovaly modely z legendární stavebnice
8. 10. 2017
VIDEO, FOTOGALERIE / Nejen milovníci Lega dorazili o víkendu do areálu Střední školy polytechnické v Olomouci na výstavu Svět kostek. Kromě klasičtějších staveb čekala na návštěvníky řada unikátů.

Šumperská radnice získala italského partnera
8. 10. 2017
Nové partnerské město získala šumperská radnice. Smlouvu o spolupráci podepsala s italským městem Sulmona. Nyní už obě města plánují, že studenti středních škol budou jezdit na výměnné pobyty.

Aeroplány na letišti vystřídali draci
8. 10. 2017
Tolik létajících draků na jenom místě se vidí málokdy. Velký úspěch opět měla drakiáda, která se v sobotu 7. října konala na šumperském letišti. Každoročně jí pořádá aeroklub společně s volnočasovým centrem Doris. Po deštivých dnech se počasí umoudřilo a tak se na letištní ploše sešly stovky lidí. Ideálně foukal vítr a občas se ukázalo i sluníčko, ale také se přehnala přeháňka.

Obnově Jeseníků pomohou evropské miliony
6. 10. 2017
Obnova horských trávníků, sázení stromů či informování návštěvníků. Na tyto účely půjde do Jeseníků do roku 2023 třiadvacet milionů korun z evropských fondů.

Na Pradědu napadl první sníh
6. 10. 2017
FOTO / První sníh letošního podzimu se snesl v noci na dnešek na nejvyšší horu Moravy a Slezska – Praděd.

2. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017
6. 10. 2017
Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

Vítr shodil stromy na cesty i trať, u Hanušovic zastavil vlaky
5. 10. 2017
Předpovědi meteorologů se vyplnily a do Olomouckého kraje ve čtvrtek dorazil silný vítr.

Na burze práce žáky lákali opraváři i vojáci. Podívejte se
5. 10. 2017
Zástupy školáků, kteří se už zanedlouho budou rozhodovat o svém budoucím profesním zaměření, proudily ve čtvrtek 5. října do šumperského domu kultury. Konala se zde každoroční Burza práce, na které se prezentovali střední školy, učiliště i zaměstnavatelé. Třída osmáků například dorazila až z Loštic.

Lidé už mohou zasílat nominace na Ceny města
5. 10. 2017
Radnice vyhlašuje Ceny města Šumperka za rok 2017. Lidé se mohou zapojit od 1. října do konce roku a zasílat své návrhy na ocenění jednotlivců, kolektivů či firem, vybírat lze z různých oblastí. Zasláním nominace se navrhovatelé automaticky zařadí o slosování o vstupenky na tuto prestižní akci.

Podesní opustí poslední zelenomodrobílý motorák
5. 10. 2017
Poslední z vlaků, které do loňského prosince přepravovaly cestující na trati ze Šumperku do Koutů nad Desnou, se s touto podhorskou železnicí rozloučí.

Středoškoláci v kraji volili: 1. Piráti, 2. Babiš, 3. Okamura
4. 10. 2017
Kdyby to záviselo na středoškolácích, volby do poslanecké sněmovny by vyhráli Piráti. V Olomouckém kraji je volilo 22,16 procent studentů gymnázií, středních odborných škol a středních odborných učilišť.

Kabelkový veletrh v Šumperku táhnul, přinesl téměř 25 tisíc korun. Děkujeme
4. 10. 2017
Tisíce kabelek a tašek našly nové majitelky i majitele, díky nim a všem dárcům těchto módních doplňků se v Šumperku ve středu podařilo utržit téměř 25 tisíc korun. Ty pomůžou nemocným dětem, jejich rodinám i organizacím věnujícím se hendikepovaným.

Opilá lékařka na Zábřežsku ordinovala i řídila
4. 10. 2017
Případem lékařky, která opilá ordinovala v malé obci na Zábřežsku, se zabývají policisté. Oznámení o doktorce, která zjevně nebyla v kondici, policie přijala 27. září dopoledne.

Studenti střední zdravotnické školy mají odvoleno. Hodně táhli Piráti
3. 10. 2017
Během prvního dne studentských voleb dali hlas svým favoritům do poslanecké sněmovny i studenti a studentky olomoucké Střední zdravotnické školy Emanuela Pöttingav Olomouci.

V celém Vegas vládne smutná nálada, říká rodačka z Prostějova
2. 10. 2017
"Celé Vegas je smutné, všichni jsou k sobě milí". To jsou slova Andrey Hostalek, která v největším městě státu Nevada, jež se v pondělí stalo dějištěm nejhorší masové vraždy v historii USA, žije s partnerem a dvěma dětmi. Rodačka z Prostějova odešla do Las Vegas kdysi za prací a už tam zůstala.

Radniční věž skrývala historické artefakty. Podívejte se
2. 10. 2017
Historické mince, bankovky, noviny nebo pamětní zápis skrývala makovice věže jesenické radnice. Historické artefakty spatřily světlo světa po 41 letech. Z výšky byly sneseny v pondělí 25. září u příležitosti výročí 750 roků města.

Zámek v Rudě po čtvrtstoletí otevřel. Chystají se tam byty i galerie
2. 10. 2017
Výjimečnou příležitost navštívit běžně nepřístupnou památku měli lidé v sobotu 30. září. Po čtvrtstoletí mohli vstoupit do prostor zámku v Rudě nad Moravou. Objekt koupil nový majitel. V budoucnu by měla budova sloužit pro nájemní bydlení a turistům.

Jak pomoci kraji? Lídry stran jsme vzali společně autobusem
2. 10. 2017
Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.

Radim Sršeň, lídr Starostů a nezávislých ON-LINE. Ptejte se
1. 10. 2017
Radim Sršeň, starosta Dolních Studének na Šumpersku je volebním lídrem Starostů a nezávislých za Olomoucký kraj.

Bunkr u Dolní Moravy ožije vojenskou historií
19. 09. 2017
Zajímavou akci mohou navštívil milovníci vojenské historie v sobotu 23. září v Dolní Moravě, přesněji v muzeu českoslovenkého opevnění K-S5 U Potoka v Dolní Moravě.

Dvě ze tří nejnebezpečnějších míst v zemi jsou na Šumpersku
19. 09. 2017
Rovné úseky a frekventované křižovatky. Právě ty jsou nejnebezpečnější a řidiči by na nich měli co nejvíc zbystřit. A především v Olomouckém kraji.

Jeseník ocenil významné osobnosti
17. 09. 2017
Hudebníci, podnikatel, sportovec i lékař obdrželi ocenění města Jeseník. To je udělilo u příležitosti 750 let oslav své existence. Slavnostní galavečer se uskutečnil v pátek 15. září v Kongresovém sále Priessnitzových léčebných lázní.

Jeseník slavil 750 let návratem do středověku
17. 09. 2017
Jak se žilo v Jeseníku v době jeho vzniku, si mohli udělat představu lidé, kteří během soboty 16. září zavítali do jeho centra. 750 let od první písemné zmínky si město připomnělo středověkou slavností.

Jak by teď volil kraj? Vítěz ANO, pak ČSSD, KSČM a ...
16. 09. 2017
Největší potenciál oslovit voliče v Olomouckém kraji v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny má podle průzkumu, který pro Deník zpracoval SANEP, hnutí ANO. Druhá by nyní skončila ČSSD a třetí komunisté. Průzkum vznikl v posledním srpnovém týdnu.

Operátorky ČEZ v Zábřehu věnovaly přes dva metráky oblečení a hraček
15. 09. 2017
Téměř dvě stě padesát kilo oblečení, bot i hraček přinesly do práce operátorky call centra ČEZ Distribuce v Zábřehu.

Šumperk má novou monitorovací stanici ovzduší
15. 09. 2017
Město Šumperk pořídilo novou monitorovací stanici, jež se nachází na hřišti základní školy v ulici Vrchlického.

Na lázeňském kopci už řidiči zadarmo nezaparkují
15. 09. 2017
Na lázeňském kopci v Jeseníku řidiči už zadarmo nezaparkují. Poslední volně přístupnou odstavnou plochu její majitel před nedávnem zpoplatnil.

V Parsu opravili montážní vůz
15. 09. 2017
Do zkušebního provozu se pustí modernizovaný montážní vůz trakčního vedení, který vyjede z dílen šumperského podniku Pars nova. Využívat ho bude Oblastní ředitelství Správy železniční a dopravní cesty Olomouc. Poslední takovou rozsáhlou opravu firma prováděla před deseti lety.

V kraji už funguje non-stop lékárna. V noci i o svátcích
14. 09. 2017
Běžné léky i medikamenty na akutní potíže si mohou lidé v Olomouckém kraji nově vyzvednout non-stop.

Děti si v šumperském muzeu užily pravěký den
13. 09. 2017
Poznat blíže život pravěkých lidí mohli ve středu 13. září září návštěvníci šumperského muzea. Možnosti využily zejména školy.

Zimní stadion začíná pokrývat střecha, led bude v listopadu
13. 09. 2017
Práce finišují na rekonstrukci šumperské hokejové haly, které během léta zasáhly komplikace. Dodavatelská firma si vyžádala prodloužení termínu o měsíc, skončit by měla na konci října. Hned pak se začne s výrobou ledu.

Na jesenické náměstí se vrátila socha světce
13. 09. 2017
Na své původní místo na Masarykově náměstí v Jeseníku se vrátila socha svatého Jana Nepomuckého. Slavnostně odhalena bude v rámci oslav 750 let města v neděli 17. září.

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Sluneční v Šumperku
12. 09. 2017
  Ojedinělý seriál Deníku startuje! Na stránce tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

V Šumperku to rozjede Petra Janů, Zábřeh pobaví jarmark s koncerty
12. 09. 2017
Tipy na zajímavé akce na Šumpersku a Jesenicku od 13. do 20. září.

Povinné plavání: zábřežský bazén bude praskat ve švech, Šumperk je zavřený
11. 09. 2017
Hodně vytížený bude následující dva roky krytý plavecký bazén v Zábřehu. Plavecká hala v Šumperku je totiž uzavřená kvůli velké rekonstrukci, školácí z okresního města i okolních vesnic tak musejí dojíždět jinam.

K Lesnímu baru musejí lidé jít déle pěšky. Auta zastaví zákaz
11. 09. 2017
Návštěvníci lesního baru nad Horní Lipovou musejí počítat s delší procházkou.

V lázních se předvedli parašutisté i policejní koně, pomohli malému Matějovi
8. 09. 2017
Hasiči, policisté, zdravotničtí záchranáři nebo vojáci zaplnili v pátek 8. září dopoledne hřiště Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. Konala se zde akce Bezpečnost bez hranic.

Jméno po Věře Čáslavské získá hala na Tyršově stadionu
8. 09. 2017
Jméno slavné olympijské vítězky ve sportovní gymnastice Věry Čáslavské ponese hala na Tyršově stadionu v Šumperku. Rozhodla o tom anketa, ve které lidé mohli hlasovat celé léto. 

Příjemně je na náměstí, bojíme se na autobusáku, vzkazují lidé v pocitové mapě
8. 09. 2017
Líbí se nám u radnice či na koupališti, bezpečně se naopak necítíme na autobusovém nádraží. To jsou některé ze vzkazů, které prostřednictvím pocitové mapy dali obyvatelé Jeseníku představitelům města. Ti na nápravě některých problémů již začali pracovat.

V Šumperku si zahraje tenis Felix Slováček i čeští reprezentanti
8. 09. 2017
Na šumperské tenisové dvorce T.J. Sokol se ve dnech 8. a 9. září sjede opět řada osobností z oblasti sportu, kultury, politiky i podnikatelské sféry.

Víkend bude (skoro) letní, slunce vystřídá ochlazení a déšť
8. 09. 2017
Teplý a většinou slunečný konec pracovního týdne čeká obyvatele Olomouckého kraje. V závěru víkendu však zřejmě přijde ochlazení a déšť.

Temeničtí hasiči dostanou na novou cisternu
7. 09. 2017
Jednotka dobrovolných hasičů v Šumperku Temenici získá novou cisternu. Pořídí jí radnice, pod kterou temeničtí hasiči spadají.

V lázních se předvedou záchranáři, vojáci i policejní koně
7. 09. 2017
Hasiči, policisté či zdravotničtí záchranáři představí svou práci v pátek 8. září v areálu jesenických lázní.

Military Fest zve na vojska, techniku i jízdu. Tady je PROGRAM
7. 09. 2017
Setkání majitelů vojenské techniky, Klubů vojenské historie, příznivců vojenství se chystá 8. a 9. září v areálu u bývalé vojenské pevnosti Fort XIII. na Nové ulici v Olomouci.

Ztrátový městský hotel v Šumperku našel kupce
7. 09. 2017
Hotel Sport, ve kterém se nachází zázemí zimního stadionu v Šumperku, přestane už zřejmě brzo zatěžovat rozpočet města. Zajímá se totiž o něj kupec. Radní již avizovali, že prodej objektu se ztrátovým provozem je dobrým řešením, a tak mu dávají zelenou.

Silnici na Ramzovou uzavřou závody motorek
6. 09. 2017
Se zdržením musí počítat řidiči, kteří budou v sobotu 9. a neděli 10. září cestovat přes Ramzovské sedlo.

Tři strany jdou do voleb s lídry ze Šumperska
6. 09. 2017
S kandidáty do nadcházejících sněmovních voleb se mohou seznámit lidé na Šumpersku a Jesenicku. Řada kandidátů žijících v našem regionu se nachází na čelních místech.

Vydají Babiše a Faltýnka? Jak budou hlasovat poslanci z kraje
6. 09. 2017
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš i předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek dnes budou pravděpodobně vydáni k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionové dotaci na farmu Čapí hnízdo.

Vzhůru na Flám fest, vzpomínku na Karla Kryla či Dny evropského dědictví
5. 09. 2017
Kam vyrazit na zajímavou akci? Vyberte si z našeho přehledu.

Bývalou textilku v Šumperku nahradí parkoviště. Jste pro?
5. 09. 2017
ANKETA / Strategický pozemek v centru Šumperku hodlá do vlastnictví získat radnice. Město tak chce částečně vyřešit problémy s parkováním v centru, kde stání pro auta už dlouhodobě citelně chybějí.

OBRAZEM: První školní den na Šumpersku
4. 09. 2017
Velkým dnem bylo čtvrté září pro devatenáct stovek dětí na Šumpersku a Jesenicku. Vůbec poprvé usedly do školních lavic. Jim i jejich starším kamarádům začal školní rok.

V Zábřehu ve velkém opravují ulice, další rekonstrukce chystají
4. 09. 2017
Velký stavební ruch zažívá v těchto týdnech město Zábřeh, kde je před dokončením několik větších rekonstrukcí ulici. Další opravy se plánují, město tak do své infrastruktury investuje miliony korun.

Areál pivovaru žil dva dny slavnostmi. Podívejte se
3. 09. 2017
Zlatá a bílá barva vévodily o uplynulém víkendu areálu pivovaru v Hanušovicích. Jsou to barvy piva a tento mok měl hlavní roli při slavnostech, které podnik v pátek 1 a v sobotu 2. září hostil.

Tomáš Lebeda: Babišovy vize vnímám jako mimořádně nebezpečné
2. 09. 2017
/ROZHOVOR/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční za necelé dva měsíce, 20. a 21. října. Říká se o nich, že budou přelomové. Pokud totiž politickou scénu v Česku ovládne Andrej Babiš, bude chtít uskutečnit svoji vizi o řízení státu jako firmy. Někdo tvrdí, že by to bylo pro demokracii smrtící, jiný od něj očekává efektivnější chod úřednického aparátu, redukci ministerstev a omezení byrokracie.

Na náměstí v Jeseníku staví velkou voliéru, budou v ní andulky a zebřičky
31. 08. 2017
V parku na náměstí Svobody v Jeseníku vyrostla 31. srpna voliéra. Za několik dní z ní budou znít hlasy exotických ptáků. V regionu se jedná o jedinou takovou klec umístěnou na veřejném prostranství.

Areál Benátky o svou oblíbenou hospůdku nepřijde
31. 08. 2017
Šumperská „riviéra,“ takto ambiciózně nazývají svůj projekt nynější provozovatelé populární hospůdky Na Benátkách. Podnik si pronajali Eva a Jaroslav Weinlichovi, kteří dlouhá léta vedli známou šumperskou kavárnu a diskotéku D123. Pivnice u vodní nádrže Benátky nyní výrazně mění interiér, který by měl evokovat přímořskou atmosféru. Nově se zde bude také vařit.

Na poruchové lince chtěl volající řešit i erotiku
30. 08. 2017
Když někdo volá o pomoc kvůli výpadku proudu, možná se mu v telefonu ozve právě ona. Ivona Novohradská řeší s kolegy v call centru v Zábřehu problémy s distribucí elektřiny ve většině Česka. Najdou se však lidé, kteří si poruchové číslo pletou s erotickou linkou.

Kam za zábavou? Na loučení s prázdninami, pecky od Kabátů i špekáček
29. 08. 2017
Tipy na zajímavé akce, které se pořádají na Šumpersku a Jesenicku tento a příští týden.

Dolní Studénky mají automaty na reflexní nálepky. První v ČR
29. 08. 2017
Automaty na reflexní terčíky pro cyklisty a chodce už několik dní testují v Dolních Studénkách na Šumpersku. Je to zatím první vesnice v republice, která novinku zavedla. Postupně se ale budou přidávat další obce.

Užijte si horko. O víkendu se brutálně ochladí
29. 08. 2017
Poslední srpnové dny přinesou do Olomouckého kraje horké a slunečné počasí. S koncem prázdnin však přijde razantní změna. O víkendu spadnou teploty i pod dvacet stupňů.

Třetí pokus? Jeseník znovu uvažuje o krytém bazénu
28. 08. 2017
Dva nové bazény pouhých šest kilometrů od sebe by mohly během následujícího desetiletí stát na Jesenicku. A to v případě, že se Jeseník rozhodne vybudovat vlastní krytou plovárnu. Ta již nyní stojí v České Vsi a tamní samospráva se ji chystá modernizovat. Záměru se obec vzdát nehodlá.

Vypalovačky od Green Day i Rammstein rozžhavily Šumperk
26. 08. 2017
FOTO, VIDEO/ Stovky lidí přilákal koncert revivalových kapel, který se odehrál v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku. Akce se koná vždy na sklonku prázdnin již devátým rokem a vždy se těší velkému zájmu.

Jesenická nemocnice nabídne předporodní kurzy
25. 08. 2017
Od září se mohou maminky z Jeseníku a okolí teoreticky i prakticky připravovat na porod. Jesenická nemocnice nabídne těhotným ženám skupinové cvičení a předporodní kurzy, které jsou zaměřeny na průběh samotného porodu, ale také šestinedělí, kojení či výživu.

Oprava Vančurovy ulice se chýlí ke konci, problém je ale s kanalizací
25. 08. 2017
Už druhým rokem pokračuje rekonstrukce Vančurovy ulice v Šumperku. Teprve na podzim by práce měly definitivně skončit a obyvatelé bytovek si tak po dlouhých měsících od stavebního ruchu oddechnou. Peripetie ale zatím pro ně nekončí. Po nedávné výměně kanalizace se sklepech domů začala objevovat voda.

Linda Wichterlová oslavila 100 let, zahradničí a čočky nenosí: Vidím výborně!
25. 08. 2017
Manželka slavného vědce a vynálezce kontaktních čoček Linda Wichterlová je i ve sto letech obdivuhodně vitální. Stará se o zahrádku, sama si vaří a v rozhovoru pro Deník mimo jiné prozradila, jak se naučila několik světových jazyků či jak se seznámila se svým mužem.

V České republice chybí až sto tisíc dárců krve
24. 08. 2017
Nedostatkové jsou především krevní skupiny Rh negativní, zejména skupin 0-,  A- a  B-.  Je to způsobeno nízkým počtem těchto dárců.

Dívenka trpí vzácnou nemocí, rodině pomáhá nadace
24. 08. 2017
Velmi vzácnou a závažnou nemocí trpí od narození tříletá Amálka z Hrabenova. Její rodina je jednou z těch, kterým finančními příspěvky pomáhá nadace Dobrý anděl. Podobně již peníze nadace rozdělila desítkám rodin ze Šumperska i Jesenicka.

Dopisy otci: tátovi napsal Jiří Jilík z Uherského Hradiště
23. 08. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Dopisy otci: tátovi napsala Alena Bartošíková z Uherského Brodu
23. 08. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!
23. 08. 2017
Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.

Turbíny na Dlouhých stráních se točí stále častěji, přibývá i turistů
23. 08. 2017
Stále více elektřiny vyrábí vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Za první pololetí letošního roku to bylo o více než čtrnáct procent více, než za srovnatelné období loňského roku.

Úředníci se opět stěhují, upozorňuje radnice občany
23. 08. 2017
Rozsáhlá rekonstrukce historické budovy šumperské radnice na náměstí Míru pokračuje další etapou. Úředníky některých odborů čeká další stěhování do náhradních prostor.

Zpátky do plavek! Třicítky se vrací, víkend bude tropický
22. 08. 2017
Po citelném ochlazení čeká obyvatele Olomouckého kraje opět tropický závěr týdne.

Šumperský dům kultury čeká velká rekonstrukce a proměna
22. 08. 2017
Velké změny čekají v blízké budoucnosti šumperský dům kultury v sadech 1. máje. Objekt nedávno získalo město do svého vlastnictví, když jej odkoupilo od odborového sdružení Pramet Kovo.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci
22. 08. 2017
Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? 

Šumperk rozezní pecky od Rammstein, Zábřeh hity od Kabátů
21. 08. 2017
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 34. týden

Tunelem pod Sedlem měly už deset let jezdit auta. Zbyl z něj pouhý sen
21. 08. 2017
Ze Šumperku do Jeseníku za půlhodinku, bez popojíždění za pomalými kamiony, v zimě bez sněhu a závějí. Tak mělo už deset let vypadat cestování mezi jižní a severní částí Jeseníků.

Mlynář musí mít sílu i umět seřizovat stroje. A být zároveň uklízeč
20. 08. 2017
Stojím před masivním strojem, do kterého vede spousta trubek. Průzory vidím, jak se v nich posouvají zrna či létá šedý prášek. Mnohametrákové zařízení je právě v běhu. Kromě hluku o tom svědčí i chvění bytelné betonové podlahy. Stroj přede mnou je mlýn a tvoří srdce celé budovy biomlýna ve Starém Městě. Cesta od zrnka obilí k mouce je však mnohem složitější.

Šumperské ulice roztančil folklor, z Alžíru, Francie i Číny
19. 08. 2017
Umění z Číny, exotika z Alžíru, hudba z Turecka, tanec na chůdách z Francie, nabité hlediště a stovky lidí v ulicích. Takový byl víkend v Šumperku. Do města zavítal již po sedmadvacáté Mezinárodní folklorní festival.

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu
19. 08. 2017
Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce
19. 08. 2017
Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Rejvízský most zprovozníme ještě letos, ujišťují úřady
19. 08. 2017
Cestování z Jeseníku na Rejvíz ulehčí řidičům nový most. Stavba začala se zpožděním, úřady přesto ubezpečují, že do konce roku bude v provozu.

Kuki z Úsova se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě
18. 08. 2017
Tříměsíční pobyt ve volné přírodě klokanu Kukimu končí. Svému majiteli utekl v květnu z rodinné farmy v Úsově na Šumpersku. V pátek 18. srpna ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách u Jihlavy v lokalitě Červené domky.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce
18. 08. 2017
Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Dopisy otci: tátovi napsala Kateřina Pivoňková ze Zlína
17. 08. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Dopisy otci: tátovi napsal Ivan Fišar ze Zlína
17. 08. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm
17. 08. 2017
Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům. 

Chovateli z Úsova utekl klokan, za čtvrt roku doskákal k Jihlavě
17. 08. 2017
Neobyčejný výkon má za sebou klokan Kuki z Úsova. Majitel ho hledá od května, kdy mu utekl. Před několika dny lidé zvíře spatřili sto dvacet kilometrů od domova u Jihlavy. Chovatel se jej vydal hledat, roční sameček mu zatím uniká.

Klokan utekl chovateli z Mohelnice, objevil se v Jihlavě
17. 08. 2017
Radek Helekal hledá svého klokana Kukiho už tři měsíce. V květnu mu utekl z oploceného prostoru u jeho farmy v Mohelnici na Olomoucku, což je asi 130 kilometrů od krajského města. Autem trvá cesta něco málo přes dvě hodiny. Koncem minulého týdne se klokan objevil v Jihlavě u krematoria, o víkendu ho zase lidé viděli v Hybrálci.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd
17. 08. 2017
Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Na Borůvkové hoře se znovu sejdou disidenti
16. 08. 2017
Byla to utajovaná a výjimečná akce. Na Borůvkové hoře se v srpnu 1987 setkali čeští a polští disidenti. Po třiceti letech se někteří z nich na pohraniční kopec nad Javorníkem dostaví znovu. V sobotu 19. srpna se zde koná vzpomínková akce. Účast přislíbili Petr Uhl, Anna Šabatová nebo Ján Čarnogurský.

Borůvčí likvidují křovinořezy
15. 08. 2017
Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta pracovníků s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí. Keříky s modrými plody totiž vytlačují horské trávníky s cennými druhy rostlin.

Cyklostezka Jeseníkem bude kompletní
15. 08. 2017
Cyklostezka vedoucí Jeseníkem bude po šesti letech kompletní. Stavbaři dokončují její poslední část. Za několik týdnů se tak lidé na bicyklech pohodlně dostanou z Bobrovníku až k jesenickému minipivovaru.

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 33. týden
14. 08. 2017
Kam vyrazit na zajímavou akci? Vyberte si.

Přípravy obchvatu Bludova pokračují, výkupy pozemků začnou letos
14. 08. 2017
V plném proudu jsou přípravy obchvatu Bludova, což bude v nadcházejících letech největší dopravní stavba v regionu. S výkupy pozemků ale Ředitelství silnic a dálnic ještě nezačalo a právě tam se nedá vyloučit zádrhel. Vlastníků parcel, po kterých má rychlostní silnice vést, je přes tisíc.

Na silnicích regionu strmě přibývá aut
14. 08. 2017
Na hlavních silnicích Šumperska a Jesenicka přibyla za posledních šest let desetina aut. Vyplývá to z výsledků sčítání dopravy, které před nedávnem zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic. Na nejvytíženějších místech začíná být situace neúnosná, během čtyřiadvaceti hodin jimi projede až dvacet tisíc aut.

Hygienici odebrali vzorky z Plumlova, výsledky nejpozději ve čtvrtek
14. 08. 2017
Jestli bude koupání v plumlovské přehradě zakázáno i v příštích prázdninových dnech, rozhodnou výsledky analýzy vody, kterou hygienici a pracovníci olomouckého zdravotního ústavu odebrali v Plumlově v pondělí dopoledne. Zákaz platí od minulé středy kvůli přemnožení sinic.

Nový film Svěrákových promítne Oko i neslyšícím a nevidomým
13. 08. 2017
Do kin 17. srpna míří očekávaná novinka Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos. Šumperské Oko poprvé nabídne premiérový titul nevidomým a neslyšícím

V Hedvě našla práci i budoucí švagrovou. Milovanou fabriku teď bourají
12. 08. 2017
Z hal bývalé textilní továrny Hedva mezi Lautnerovou a Žerotínovou ulicí v Šumperku zbývají pouhé ruiny. Věra Lukešová si však přesně vybavuje, kde stával jaký stroj.

Hasiče na Šumpersku zaměstnala silná bouřka. Padaly stromy, létaly střechy
11. 08. 2017
Již druhou noc měli napilno hasiči na Šumpersku, kde se opět v noci na pátek 11. srpna přehnala silná bouřka. Vítr lámal stromy, které naštěstí nikoho nezranily.

Na víkend se ochladí o 10 stupňů, žhavé léto ale nekončí
11. 08. 2017
V pátek obyvatele Olomouckého kraje ještě ohřejí teploty přes třicet stupňů, poté se však výrazněji ochladí. 

Osada Pekařov ožije velkou poutí. Těšte se i na flašinetáře
10. 08. 2017
Hudební vystoupení flašinetářů, divadelní představení pro děti i dospělé a křest knihy o Nových Losinách budou hlavními lákadly letošní Pekařovské pouti. Třídenní akce od pátku 11. do 13. srpna se odehraje nejen v osadě Pekařov, ale i Rapotíně, Velkých Losinách i Hanušovicích. Letos se pouť koná již počtrnácté, jako každý rok si zde dají sraz také flašinetáři.

Silná bouřka shazovala stromy a zvedala střechy
10. 08. 2017
FOTOGALERIE / Popadané stromy, větve na silnicích, ale taky uvolněné střechy. To je výsledek silné bouřky, která se ve čtvrtek nad ránem přehnala nad Olomouckým krajem.

Ztracená papouščí slečna přistála u Kauflandu. Chytili ji po pěti dnech
9. 08. 2017
Šťastný konec mělo hledání dvou papoušků druhu ara zelenokřídlá, kteří se na Šumpersku ztratili majitelům z Ostravy. Ti se se svými domácími mazlíčky účastnili v sobotu 5. srpna Papouščího dne u vodní nádrže Krásné u Šumperku.

Varování meteorologů: přijdou vedra a bouřky
9. 08. 2017
Meteorologové varují před velmi vysokými teplotami a silnými bouřkami i v Olomouckém kraji.

Zábřeh plánuje stavbu desítek bytů pro seniory
9. 08. 2017
Do bydlení pro seniory hodlá investovat zábřežská radnice. Jedna z plánovaných budov v dohledné době vyroste místo školy v Krumpachu.

Oprava zimáku v Šumperku se protáhne. Je v horším stavu, než se čekalo
8. 08. 2017
Velké peripetie provázejí rekonstrukci zimního stadionu, která měla skončit na konci září. Nyní se ukazuje, že tento termín není reálný. Při pracích týkajících se střešní konstrukce se objevily nečekané komplikace.

V Rapotíně ožila sklářská výroba
7. 08. 2017
Rapotínské sklo, to byl pojem po celém světě. Po osmileté pauze se v obci proslavené výrobou lustrů opět pustila do práce parta místních sklářů. V sobotu 5. srpna svůj um předvedli veřejnosti.

Priessnitz zahraje na Rejvízu, Tančírnu rozezní jazz
7. 08. 2017
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 32. týden

Umělecké dílo roky zakrývala plachta, teď jej jesenická nemocnice odhalila
7. 08. 2017
Umělecké dílo významného moravského umělce znovu zdobí Jesenickou nemocnici. V jejím vestibulu byla odhalena nástěnná instalace Slavoje Kovaříka. Na svém místě se nacházela roky, zrakům veřejnosti však byla skryta.

Papoušci přilákali na Krásné davy lidí
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / Desítky barevných opeřenců byly v sobotu 5. srpna k vidění u vodní nádrže Krásné poblíž Nového Malína. Konal se zde Papouščí den. Vyvrcholilo jím setkání majitelů volně létajících papoušků, největší svého druhu v Česku.

Dlouhé stráně přilákaly rekordní počet turistů
4. 08. 2017
V prvním pololetí letošního roku navštívilo vodní přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně téměř 27 tisíc návštěvníků, o více než třetinu více než ve stejném období loňského roku.

Strom při bouřce zdemoloval kapličku na Bludovském kopci
4. 08. 2017
Kapličku Nejsvětější Trojice, která stojí na horizontu Bludovského kopce, čeká oprava.

V Kraši chtějí těžit drahokamy, ve hře je i spolupráce s firmou Swarovski
4. 08. 2017
Víska kdesi na Jesenicku u polských hranic, to mnohé napadne, když se řekne Velká Kraš. O obci ležící v geologicky pozoruhodné části Olomouckého kraje se ovšem již brzy může mluvit i mimo okruh odborníků a nadšenců, kteří se hrabou v podzemí.

V kině se bude odvlhčovat zdivo, příští rok pak upraví i vestibul či ozvučení
4. 08. 2017
Postupné opravy šumperského kina Oko budou zanedlouho pokračovat. V plánu je nyní sanace vlhkého zdiva v suterénu, což přijde na více než jeden a půl milionu korun.

Tropy o víkendu trochu poleví, pak se zase vrátí
3. 08. 2017
Teploty okolo třiceti stupňů, v závěru týdne ale i déšť nebo přeháňky. Taková je prognóza pro nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Dopisy otci: tátovi napsal Radim Kašpar z Olomouce
3. 08. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Město vyhlásilo prázdninovou fotosoutěž Zaostřeno na Zábřeh
3. 08. 2017
Zábřežská radnice vyhlásila prázdninovou fotosoutěž s názvem „Zaostřeno na Zábřeh.“ Zapojit se do ním mohou fotoamatéři i profesionální fotografové bez rozdílu věku.

Šumperský folklorní festival obohatí vystoupení souboru z čínské Šanghaje
3. 08. 2017
Na srpnový Mezinárodní folklorní festival v Šumperku zavítá početný soubor z čínské Šanghaje. Na diváky tak bude čekat nejen výjimečné hudební a taneční vystoupení reprezentující tradiční čínskou kulturu, ale také ukázky tradičních uměleckých děl.

Na Krásném u Šumperku mají sraz papoušci, dorazí i metrový ara hyacintový
3. 08. 2017
VIDEO / FOTOGALERIE / Volně létajícími papoušky ožije v sobotu 5. srpna autokemp v Novém Malíně u vodní nádrže Krásné.

V Novém Malíně otevřeli lesní školku
1. 08. 2017
 Místo zděné budovy plátěná jurta, místo herny a hřiště louka s rybníkem. V takovém prostředí tráví dny skupina dětí v Novém Malíně. Od úterý 1. srpna poblíž obce funguje lesní školka. V regionu se jedná teprve o druhé zařízení tohoto typu.

Tropy zničí houby, už teď hledači marně bloudí
1. 08. 2017
Národ houbařů jako by se nepodíval do kalendáře. Lesy jsou v obležení, ač babku aby pohledal.

Do vody! Tropy vydrží celý týden, rozpálí to i přes 35 stupňů
31. 07. 2017
Tropické teploty přes třicet stupňů budou žhavit Olomoucký kraj minimálně do víkendu.

Ředitelka jesenického muzea končí
31. 07. 2017
Vlastivědné muzeum Jesenicka bude mít nové vedení. Jeho dosavadní ředitelka Veronika Rybová na svůj post rezignovala a ke konci srpna jej opustí. Muzeum vedla deset let.

Každý den můžete vyhrát nálož piva. Jedeme křížem krajem
31. 07. 2017
Prázdninová soutěž Českého rozhlasu Olomouc a Deníku je opět tady. Každý pracovní den můžete vyhrát šestnáct půllitrů piva Holba od Pivovaru Holba, vstupenky na letní etapu výstavy Flora Olomouc a spoustu báječných dárků.

Dopisy otci: tátovi napsal šéfredaktor Martin Nevyjel
31. 07. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Šumperská radnice již shání úvěr na opravu bazénu
31. 07. 2017
Šumperská radnice již oslovila několik bankovních ústavů, u kterých nyní zjišťuje podmínky poskytnutí úvěru ve výši sto padesát milionů korun.

Zámek ve Velkých Losinách zažil renesanční večer
30. 07. 2017
Státní zámek ve Velkých Losinách dal v sobotu návštěvníkům okusit éru renesance. Večer, na němž nechyběla šermířská vystoupení, divadlo i hudební produkce, přilákal řadu lidí.

Ze Šumperka nepojedou vlaky do Koutů a Libiny
30. 07. 2017
Na dvě výluky v době od 1. do 14. srpna se musejí připravit lidé, kteří plánují cestu vlakem.

Dopisy otci: napište tátovi, váš text zveřejníme
30. 07. 2017
Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

V Jeseníku dokončují obnovu sídliště, další kus rozkopou
29. 07. 2017
Nové chodníky, osvětlení či dětská hřiště. Tak vypadá část sídliště 9. května v Jeseníku. Stavbaři dokončují první etapu jeho regenerace. Hotovi mají být do půli srpna.

Fortuna Tip liga: vítězové si užili ceny i menu
28. 07. 2017
Ve Fortuna Tip lize byli soupeři, na setkání vítězů soutěže regionálních Deníků ale vládla přátelská atmosféra. Úspěšní účastníci obdrželi v olomoucké restauraci M3 hodnotné ceny a pochutnali si na bohatém menu.

Zábřeh radikálně mění městskou dopravu
28. 07. 2017
Po několika letech příprav přichází město Zábřeh s novou koncepcí městské hromadné dopravy. Současné tři linky se redukují na dvě, přitom se ale zvýší obslužnost i dostupnost spojů.

Fotbalové hvězdy se utkají v Bohdíkově
28. 07. 2017
Charitativní fotbalové utkání a sportovně společenské odpoledne se v sobotu 29. července uskuteční v Bohdíkově.

Morava v Olomouci přivítá dračí lodě. Zbývají poslední registrace
28. 07. 2017
Už podruhé se po řece Moravě v Olomouci proženou dlouhé barevné lodě s dračími hlavami. U areálu TJ lodní sporty blízko Envelopy se v sobotu 5. srpna uskuteční festival dračích lodí Olomoucký drak. Vstupné na akci je zdarma. Posádky se mohou stále hlásit.

Lidem na Jesenicku pomáhá sto padesát dobrovolníků
4. 07. 2017
Pětasedmdesátiletý Josef Pilný žije v malém domku ve Skorošicích. V těchto dnech se na jeho zahradě činí parta mladých lidí. Dívky upravují zaplevelený pozemek před baráčkem, kluci zase řežou a skládají dřevo.

Ze Šumperka bude ve svátek jezdit historický "Věžák"
4. 07. 2017
České dráhy vypraví ve čtvrtek 6. července historický motoráček „Věžák“ mezi Šumperkem a Velkými Losinami.

Jesenická nemocnice má novou ředitelku
4. 07. 2017
Nemocnice v Jeseníku má po roce a čtvrt nové vedení. Vítězslava Vavrouška vystřídala 1. července v čele zdravotnického zařízení lékařka Jana Chrastinová.

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 27. týden
4. 07. 2017
Kam vyrazit za zábavou či poznáním? Vyberte si.

Přehrada nad Hanušovicemi? Studie ji doporučila
4. 07. 2017
Obyvatelé Hanušovic se nemusejí obávat, že by nad městem vyrostla přehrada. Povodí Moravy nechalo zpracovat studii její proveditelnosti, výstavba se však v dohledné době nechystá.

Seriál Povodně ´97: dny potopy začínají, déšť zalévá hory
3. 07. 2017
"V pondělí večer jsme měli naposledy telefonické spojení a řvali jsme o pomoc."

Stavba dálnice z Mohelnice na Hradec Králové je v nedohlednu
3. 07. 2017
Již více než deset existuje podrobný plán na vybudování dálnice mezi Mohelnicí a Starým Městem u Moravské Třebové. Pokračování stavby D35 z Mohelnice na Hradec Králové je ale po letech příprav stále na začátku.

Nadšenci sjížděli Kladské sedlo na koloběžkách
2. 07. 2017
Nezvykle rušno bylo o víkendu na česko – polském hraničním přechodu Staré Město – Nowa Morawa. První prázdninový den tady proběhl již 8. ročník oblíbeného sjezdu na koloběžkách.

Nové Losiny popisuje nová kniha
2. 07. 2017
Historii a současnost jedné z místních částí Jindřichova popisuje nová publikace. Kniha s názvem Nové Losiny bude zájemcům poprvé k dispozici ve středu 5. července.

Těšte se na velký povodňový seriál v tištěném Deníku. Startujeme
30. 06. 2017
Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala i lidské životy.

Vysvědčení rozdáno, začaly prázdniny! Podívejte se
30. 06. 2017
Poslední školní den si užívali učitelé i žáci ve všech školách na Šumpersku.

Opravená plovárna v Zábřehu otevřela. Takto teď vypadá
30. 06. 2017
Vodomilové ze Zábřehu a širokého okolí se konečně dočkali. Téměř po deseti letech se v pátek slavnostně otevřelo venkovní koupaliště u krytého bazénu. 

Ulice Šumperku by mohl oživit šachový stolek
30. 06. 2017
Zahrát si šachy na ulici si budou moci možná obyvatelé i návštěvníci Šumperku. Umístit šachový stolek na veřejné místo chce Šumperský okrašlovací spolek, který se již nějaký čas snaží oživit prostor v centru města.

Deváťáci ve Štítech si převzali vysvědčení
29. 06. 2017
O den dříve než jejich spolužáci si převzali vysvědčení deváťáci základní školy ve Štítech. V obřadní síni zdejší radnice udělali ve čtvrtek 29. června slavnostní tečku za povinnou školní docházkou.

Rozbitou cestu kolem Švýcárny zavřela oprava. Na několik měsíců
29. 06. 2017
Rozbitou cestu kolem kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou nyní opravují Lesy České republiky.

Kde je vám v Šumperku dobře? Kde se bojíte. Vytvořte pocitovou mapu
29. 06. 2017
Kde se ve městě cítím dobře a naopak v kterých místech se naopak bojím a vyhýbám se jim? V kterých ulicích by se měla zlepšit dopravní situace?

U Švýcárny se pásly krávy, i o tom je nová kniha
28. 06. 2017
Když sběratel a amatérský historik Petr Možný ze Šumperku začal tvořit spolu s geologem Zdeňkem Gábou před pěti lety první fotografickou knihu pro štítecké nakladatelství Veduta, netušil, jakou lavinu spustí. V těchto dnech už vychází čtvrtá publikace z dílny této sehrané dvojice.

ON-LINE o pivu. Ptali jste se ředitele pivovaru Holba
28. 06. 2017
Nejlepší osvěžení v tropických dnech? Mnozí by jistě odpověděli, že krásně orosená sklenice piva. 

Vedra vrcholí. Na víkend spadne teplota o 10 stupňů
27. 06. 2017
Uprostřed týdne dosáhnou tropické teploty v Olomouckém kraji vrcholu, pak se začne ochlazovat. Víkend by měl být výrazně chladnější a pod mrakem.

Africký mor prasat se může šířit rychle a dramaticky, říká odborník
27. 06. 2017
Jen pár metrů od zlínské nemocnice, za kterou jsou pole a les, podlehla dvě divoká prasata africkému moru. Jde o historicky první výskyt tohoto vysoce nakažlivého onemocnění prasat v České republice.

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně
27. 06. 2017
V úterý potvrdil na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka, že ve Zlíně se objevil africký mor prasat.

Altán se do Smetanových sadů v Šumperku nevrátí
27. 06. 2017
Lastura, cirkusový stan, zastřešené dřevěné posezení to byly jen některé z mnoha návrhů nového altánku, který měl stát ve Smetanových sadech v Šumperku. Zastupitelé nyní rozhodli, že na prázdném místě po původním hudebním pavilonu nebude stát nic.

Vápenná je Vesnicí roku v Olomouckém kraji
26. 06. 2017
Zlatou stuhu v soutěži Vesnice Olomouckého kraje letos získala Vápenná. Druhé místo obsadil Bělotín na Hranicku a na třetí příčce skončily Haňovice na Olomoucku.

Faráře na Slovensku vyhodili za názory o homosexuálech, dnes káže v Šumperku
24. 06. 2017
Slovenskými médii rezonuje případ evangelického faráře Jakuba Pavlúse. Poté, co se šestadvacetiletý kněz z Turan u Martina zastal homosexuálních manželství, biskupové jeho pracovní poměr ukončili. Své nové působiště našel v Šumperku.

Hasiči instalovali protipovodňové zábrany. Cvičně
23. 06. 2017
Chromeč – Při povodni v roce 1997 zaplavilo Chromeč až šedesát centimetrů vody. Nyní obec od blízké řeky Moravy dělí val a betonová zeď. Právě uzavírání průjezdů v této zdi si v pátek v pátek 23. června večer vyzkoušela skupina místních dobrovolných hasičů.

Šumperská manufaktura je v zoufalém stavu. Pořádně provětrá městskou kasu
23. 06. 2017
Plísně, houby, ptačí trus, to vše nyní skrývá památkově chráněná manufaktura v ulici Generála Svobody v Šumperku, kterou nedávno město koupilo.

Víkend bude žhavý, po krátkém osvěžení se vrátí vedra
23. 06. 2017
Teploty až 31 stupňů, ale taky místy přeháňky nebo bouřky, slibuje meteopředpověď na nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Zadržení pachatele a další ukázky. Policisté i hasiči se předvedli v Šumperku
22. 06. 2017
Živo bylo ve čtvrtek 22. června dopoledne před šumperským hotelem Grand, kde se pro veřejnost konali ukázky integrovaného záchranného systému. Svou profesi představili policisté, hasiči i zdravotničtí záchranáři.

Lidé už vybírají, která hala se bude jmenovat po Věře Čáslavské
22. 06. 2017
Až do 1. září mohou lidé hlasovat, která šumperská sportovní hala ponese pojmenovávání po slavné olympioničce Věře Čáslavské. Rozhoduje se tak mezi tělocvičnou na Tyršově stadionu a gymnastickým sálem, který se nyní staví u Základní školy Sluneční.

O infekcích i nemocech na cestách. Primář infekčního oddělení ON-LINE
21. 06. 2017
Zdeněk Prokeš šéfuje oddělení, na kterém končí lidé z celého Olomouckého kraje, pokud si přivezou nějakou tropickou nemoc. 

Hudba bez hranic: Olympic, Radečci a dalších pět stovek umělců
21. 06. 2017
Legendární kapela Olympic, skupina O5&Radeček a úspěšní sólisté Dasha a Jan Smigmator. To jsou hlavní lákadla dvanáctého ročníku festivalu Hudba bez hranic, který se uskuteční od pátku 23. do neděle 25. června v Dolních Studénkách i na dalších místech na Šumpersku.

Tropy hned tak nepoleví, na třicítky to vypadá i příští týden
21. 06. 2017
Sluníčko a teploty okolo třicítky čekají ve čtvrtek 22. června Olomoucký kraj. Meteorologové vydali i výstrahu upozorňující na vysoké teploty.

V šumperské nemocnici bude potrubní pošta. Dopraví krev i recepty
21. 06. 2017
Potrubní poštu se chystá vybudovat šumperská nemocnice, půjde tak o další z milionových investic. Bude tak druhým zdravotnickým zařízením v Olomouckém kraji, která tento systém bude využívat.

Vychutnejte si léto s Deníkem ve čtvrtečním vydání tištěného Deníku
21. 06. 2017
Nezapomeňte si ve čtvrtek skočit pro noviny. Součástí čtvrtečního tištěného vydání bude speciální příloha Vychutnejte si léto s Deníkem.

První slaný bazárek v Šumperku vydělal pro rodiny nemocných dětí 45 tisíc
21. 06. 2017
Doslova stohy knih věnovali štědří dárci šumperským maminkám slaných dětí. Ty o víkendu zorganizovaly první slaný bazárek.

Zimní stadion už přišel o celou střechu
20. 06. 2017
Letní amfiteátr v těchto dnech připomíná šumperská hokejová hala, kde pokračuje velká rekonstrukce. Řemeslníci již rozebrali celou střechu a v těchto dnech čistí kovové konstrukce.

Ministr zemědělství Marian Jurečka ON-LINE
19. 06. 2017
Vládní tahanice, problémy tuzemského zemědělství, recept lidovců na lepší Česko.

Nový jízdní řád chystá i rychlovlak z Koutů do Olomouce
19. 06. 2017
Jak budou od prosince jezdit vlaky? To napoví návrh jízdních řádů na rok 2018, který v minulých dnech vydala Správa železniční dopravní cesty. Nyní se k němu může vyjadřovat veřejnost.

Soutěžte o vstupenky s DENÍKEM na Divokého Billa
19. 06. 2017
ROZHOVOR / SOUTĚŽ / Zapojte se s námi do soutěže o 6 vstupenek na kapelu Divokej Bill v Uherském Hradišti!

Slunce, teplo, vedro! Čeká nás žhavý letní týden
19. 06. 2017
Letní počasí se sluncem i tropickými teplotami předpovídají meteorologové na nadcházející dny pro Olomoucký kraj.  

VIDEO: Po Desné plul raketoplán, Zeman i Kajínek
18. 06. 2017
Autíčko, raketoplán s funkčními motory, Bob a Bobek, silničáři, čertíci, Mexičané i Miloš Zeman s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem v zamřížované kleci pluli v sobotu 17. června po řece Desné v Sudkově.

Venkovní padesátka v Zábřehu chystá po letech otevření. Takto vypadá
17. 06. 2017
Zábřežské venkovní koupaliště, oblíbené místo pro rekreaci nejen občanů města, se po letech dočkalo kompletní proměny.

Cyklobusy do Jeseníků startují sezonu
16. 06. 2017
Arriva Morava vypravuje od soboty 17. června tři sezónní cyklobusové linky pod vrcholky Jeseníků. Cyklobusy i letos propojí Olomouc, Krnov a Šumperk s horskými středisky Malou Morávkou a Ovčárnou.

Na Desnou vyrazí dvě desítky nevšedních plavidel
16. 06. 2017
Sudkovští hasiči se již připravují na tradiční velkou akci Splutí Desné. Konat se bude v sobotu 17. června od 14 hodin v Sudkově. Na vodu se vydají téměř dvě desítky recesistických plavidel.

Šumperský bazén musí zavřít už teď. Neprošel revizí
15. 06. 2017
Ačkoliv krytý plavecký bazén v Šumperku měl být kvůli opožděné rekonstrukci v provozu ještě v září i říjnu, nyní je vše jinak. 

Město Zábřeh je nově na Instagramu
15. 06. 2017
Město Zábřeh rozšiřuje své portfolio sociálních sítí o další komunikační kanál. Nově má oficiální Instagramový účet s názvem mestozabreh. 

Provoz na tratích do Jeseníků zastaví výluky
15. 06. 2017
Provoz hned na dvou tratích zastaví na Šumpersku a Jesenicku v druhé polovině června výluky. Do autobusů budou muset přesednout cestující na Hanušovicku a v údolí Desné.

Daroval litry krve, odběry absolvoval dvěstějedenáctkrát
14. 06. 2017
Třiapadesátiletý Vratislav Prokop z Krchleb na Zábřežsku na trasfúzní službě daroval krev či plazmu už dvěstějedenáctkrát.

V Jeseníku startuje sezona trhů
14. 06. 2017
Produkty regionálních výrobců a pěstitelů si budou moci v pátek 16. června koupit lidé v Jeseníku. Na Masarykově náměstí se budou konat první letošní Jesenické trhy.

Jeseník sportovní halu postaví i bez dotace
14. 06. 2017
Sportovci z celého okresu netrpělivě vyhlíží novou sportovní halu v Jeseníku. Město na ni žádalo od ministerstva školství dotaci. Nyní je jasné, že ji nedostane.

V Šumperku se otevřelo Království mašinek
13. 06. 2017
VIDEO / Fanoušky železnice potěší výstava, která začala v úterý 13. června v herně šumperského muzea. Nese název Království mašinek.

Zlaté Hory mají novou obřadní síň. Díky prudké bouřce
13. 06. 2017
Svatby či vítání občánků se ve Zlatých Horách odehrávají v obnovených prostorách. Město nechalo za téměř milion korun zrekonstruovat obřadní síň místní radnice.

Pod Sněžníkem budou v létě jezdit parní vlaky
13. 06. 2017
Historické vlaky budou po celé léto brázdit krajinu pod Králickým Sněžníkem. Každou sobotu na trati mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi pojede motorák z 60. let nebo souprava tažená parní lokomotivou. První vlak vyjede v sobotu 17. června.

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 24. týden
12. 06. 2017
Kam vyrazit na zajímavou akci? Podívejte se.

Vrátí se bluesová lavička? Spolek vyjednává s radnicí
12. 06. 2017
Příběh takzvané bluesové lavičky, která nedávno zmizela z ulice Na Hradbách v Šumperku, bude mít pokračování.

Jesenické náměstí zdobí obří berušky. Jak se vám líbí?
12. 06. 2017
ANKETA / Vetřelci z vesmíru. I takovou přezdívku stihla během pár hodin získat pětice berušek, které od čtvrtku 8. června stojí na jesenickém Masarykově náměstí. Neobvyklou výzdobu k výročí 750 let města doplní během několika dní květinový páv.

Tady se rodí vlaky. Lidé si prohlédli prostory firmy Pars
11. 06. 2017
Do prostor, v nichž se vyrábí, opravují a modernizují vlaky známé z železničních tratí Olomouckého kraje i celé republiky, mohla v sobotu 10. června zavítat veřejnost. Šumperský závod Pars nova uspořádal Den otevřených dveří.

Exekuce? Dluhy nezvládá každý dvanáctý
10. 06. 2017
Více než třináct tisíc. Tolik lidí je na Šumpersku a Jesenicku v exekuci. V průměru své dluhy nezvládá každý dvanáctý obyvatel regionu. Vyplývá to z nedávno zveřejněné internetové Mapy exekucí.

Opravená silnice přes Červenohorské sedlo otevřela. Takto se po ní jede
9. 06. 2017
VIDEO / Silnice první třídy mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem se po tříleté velké rekonstrukci opět otevřela. První motoristé po ní projeli v pátek 9. června odpoledne, předtím pásku slavnostně přestřihl ministr dopravy Dan Ťok.

Kam o víkendu? Na florbal, do Parsu i pohádkového lesa
9. 06. 2017
Přinášíme výběr nejzajímavějších akcí, které se o víkendu konají na Šumpersku a Jesenicku.

Náročná oprava zimáku zasáhne do hokejové sezony
9. 06. 2017
Již nyní je jisté, že druholigový tým hokejových Draků na domácím ledě sezonu nezahájí. Druhá etapa rekonstrukce zimního stadionu totiž začala s mírným skluzem a navíc je technicky velmi náročná.

Nabídka práce je rekordní. Nezaměstnanost? Šumperk 4,8%, Jeseník 6,3%
9. 06. 2017
Rekordní počet volných míst hlásí Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci.

Krátké ochlazení, pak zase tropy. Víkend bude na plavky i deštník
8. 06. 2017
Nejprve letní teploty, pak bouřky a mírné ochlazení a v neděli zase horko a sluníčko. Taková je předpověď počasí pro nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Tančírna v Loučné ožívá. Nabídne kávu i koncerty
7. 06. 2017
Budova tančírny v centru Loučné po letech ožije. Lidé si zde budou moci zajít na kávu, koncert nebo výstavu.

Škodí i jedna cigaretka týdně? O odvykání a kouření ON-LINE
7. 06. 2017
Jak se může silný kuřák po třiceti letech odnaučit kouřit? Pomůže elektronická cigareta? A nikotinové náplasti? Mají smysl hrůzostrašné obrázky na krabičkách cigaret? 

Jeseník postaví dopravní hřiště. Takto má vypadat
7. 06. 2017
Školáci z Jeseníku už nebudou muset dopravní výchovu absolvovat mimo město. V areálu školy v ulici Boženy Němcové postaví samospráva ještě letos nové dopravní hřiště.

Den zábavy v Šumperku: veterání i modelky v prádle
6. 06. 2017
Naleštění veteráni, půvabné modelky, hudba, tanec – nic z toho nebude scházet na pátém ročníku Dne zábavy a veteránů v srdci města Šumperka.

Lokálku do Vidnavy nikdo nechce, její cena výrazně klesne
6. 06. 2017
Správa železniční dopravní cesty prodává vůbec první trať v Olomouckém kraji. O čtyřkilometrovou lokálku z Velké Kraše do Vidnavy nikdo ani napodruhé neprojevil zájem.

Z historické manufaktury v Šumperku vyvezli dvacet tun odpadků!
5. 06. 2017
Památkově chráněná manufaktura v ulici Generála Svobody v Šumperku uvnitř skrývala neuvěřitelných dvacet tun odpadků.

Předpovědi varují před silnými bouřkami, může přijít i krupobití
5. 06. 2017
Meteorologové varují před silnými bouřkami, které mají přijít zítra.

Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 23. týden
5. 06. 2017
Podívejte se, kam vyrazit na zajímavou akci.

Na šumperských slavnostech bylo rytířům horko
4. 06. 2017
Slavnosti města Šumperka přilákaly o víkendu spoustu lidí, zábavná podívaná byla celou sobotu v areálu muzea.

V Jeseníku chtějí obnovit Sophiin pramen. Můžete přispět
3. 06. 2017
Areál lázní v Jeseníku patří mezi nejkrásnější místa v širokém okolí. Obyvatelé města i milovníci zdejší přírody nyní mohou přispět k jeho zvelebení.

Chraňte své zdraví pravidelným mytím rukou
3. 06. 2017
Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama. Vzhledem k šířícím se epidemiím v různých krajích České republiky apeluje Státní zdravotní ústav na pravidelnou hygienu rukou.

Unikátní motorák Věžák povozí cestující ze Šumperka
2. 06. 2017
Historický motoráček Věžák vyrobený v roce 1931 vypraví v sobotu 3. června České dráhy.

V Rapotíně obnovili historickou alej
2. 06. 2017
Do obnovy historické aleje se pustili v Rapotíně. Polní cestu naproti Farské ulici lemují desítky nových ovocných stromů a keřů.

V Zábřehu přibude na ulici nová kamera
2. 06. 2017
Novou bezpečnostní kameru, v pořadí již sedmou, hodlá zábřežská radnice instalovat na Valové ulici v Zábřehu.

Víkend bude horký a slunečný. Pak se prudce ochladí
1. 06. 2017
Slunečný víkend s teplotami kolem třiceti stupňů si užijí obyvatelé Olomouckého kraje.

S cigaretou už jen na zahrádku. Jste rádi?
1. 06. 2017
Stoly zůstaly bez popelníků ve všech restauracích a pivnicích na Šumperku i Jesenicku.

Z centra Šumperku zmizela bluesová lavička, spolek neměl razítko
1. 06. 2017
Z historického centra Šumperka zmizela takzvaná bluesová lavička, kterou v ulici Na Hradbách před několika týdny instaloval okrašlovací spolek.

Dvě stovky hasičů cvičily na velký požár lesa, s tankem i vrtulníkem
31. 05. 2017
VIDEO / Velký požár v těžko dostupném lesním terénu byl scénář velkého hasičského cvičení, které se ve středu odehrávalo v okolí Kunčic u Starého Města.

Do termálů i na bazén mohou děti za korunu
31. 05. 2017
Třídenní oslavy Dne dětí připravil na začátek června termální park ve Velkých Losinách.

Už rostou! POCHLUBTE SE se svými fotkami!
31. 05. 2017
Máte už svůj první letošní houbařský úlovek? Jeho fotografii zveřejníme na stránkách regionálního Deníku a na webu. Na facebooku se zase brzy dozvíte, kam vyrazit na houby.

Kamionem zničený asfalt na Sedle museli položit znovu. Škoda je už 16 milionů
30. 05. 2017
Na šestnáct milionů korun je vyčíslená škoda, kterou minulý týden napáchal řidič kamionu na opravované silnici přes Červenohorské sedlo.

V Šumperku padl teplotní rekord, letní počasí vydrží dál
30. 05. 2017
V Olomouckém kraji v úterý padaly 12 let staré teplotní rekordy.

Rychlebské podhůří ožije festivalem V centru
30. 05. 2017
Debatami, exkurzemi či uměleckými vystoupeními ožije od čtvrtku 1. do soboty 3. června podhůří Rychlebských hor v Javornickém výběžku. Zdejší kraj bude hostit festival V centru.

Koupaliště v Šumperku chystá otevření
30. 05. 2017
Areál šumperského venkovního bazénu by se mohl pro návštěvníky otevřít již od 1. června, v případě, že to počasí dovolí.

Přes kraj se přeženou silné bouřky
30. 05. 2017
Před velmi silnými bouřkami varují v úterý meteorologové v Olomouckém kraji.

Byli jste na ZUŠ Open? Pošlete nám fotky
30. 05. 2017
Umění v ulicích nabízí v úterý první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol, ZUŠ Open.

Letní opravy kina Oko se odkládají, nemá je kdo provést
30. 05. 2017
Na pestrý letní program se mohou těšit návštěvníci šumperského kina Oko. Podle původních plánů mělo být kino v létě zavřené kvůli rozsáhlým vnitřním opravám. Rekonstrukce s rozpočtem přes deset milionů korun se ale odkládá, nemá ji kdo provést.

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce kuřáka novými zákazy
29. 05. 2017
V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte.

Bude z pasťáku věznice? Stát stále nerozhodl
29. 05. 2017
Místo pasťáku ženská věznice. To je možné využití budovy zrušeného výchovného ústavu v Králíkách. Místní se bouřili, věznici naproti škole a blízko centra města nechtějí.

Štítecký jarmark přilákal stovky lidí
28. 05. 2017
Kolotoči, stánky a kulturnímu vstoupeními ožilo v sobotu 27. května centrum Štítů. Konala se zde největší společenská akce roku ve městě, Štítecký jarmark.

Párty, drogy a bitka s nožem. Na Rallye Rejvíz poprvé zasahovali i policisté
27. 05. 2017
Desítky sanitek i policejních vozů mohli lidé sledovat v okolí Koutů nad Desnou, kde se v pátek odehrával devatenáctý ročník Rallye Rejvíz.

Záložáci pomohli ochránit elektrárnu Dlouhé stráně
26. 05. 2017
Pokud by bylo zapotřebí, záložáci dokáží pomoci ochránit strategický cíl, vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, před narušiteli.

Strážce Gill otevře mechová jezírka na Rejvízu
26. 05. 2017
Tradiční zahájení turistické sezony na Rejvízu, místní části Zlatých Hor, se chystá už na tento víkend. Jako obvykle se odemykání mechových jezírek odehraje na tamní Farmě Orlí vrch.

Briliantový prsten už mají manželé Motlovi v rukou
26. 05. 2017
Získali skoro tisíc hlasů a byli nejlepší. Řeč je manželech Evě a Martinovi Motlových. Právě oni totiž vyhráli soutěž Deníku Svatební pár Deníku 2016.

Chystejte plavky! Víkend bude letní, pak přijdou tropy
25. 05. 2017
Letní teploty a většinou slunečná obloha čeká o víkendu obyvatele Olomouckého kraje.

20 let od tragické exploze v jesenických lázních
24. 05. 2017
Byla krásná slunečná neděle, 25. květen 1997. Točitými dveřmi vstoupil do Sanatoria Priessnitz lázní v Jeseníku vysoký mohutný šedovlasý muž.

Záchranáři mají v Zábřehu místo pro novou základnu
23. 05. 2017
Lokalitu pro výstavbu nové základny Zdravotnické záchranné služby již vybrali zábřežští zastupitelé. Není ale zatím jasné, kdy se nové zázemí pro záchranáře začne stavět.

Splutí Desné: sudkovští hasiči zvou odvážné posádky plavidel
23. 05. 2017
Sudkovští hasiči se již připravují na tradiční velkou akci Splutí Desné. Konat se bude v sobotu 17. června.

Lidé pomohou vylepšit Jeseník. Pomocí pocitové mapy
6. 05. 2017
Kde se ve městě cítím dobře, kam bych zavedl známého, na kterých místech se naopak bojím a vyhýbám se jim? Na tyto či podobné otázky budou odpovídat obyvatelé a návštěvníci Jeseníku. 

Svatební pár Deníku pro rok 2016 má vítěze. Gratulujeme!
6. 05. 2017
Populární soutěž Svatební pár Deníku zná své vítěze. O tom, kdo obdrží atraktivní ceny, rozhodli čtenáři Deníků na střední a východní Moravě svým hlasováním.

V Šumperku se opět hledají skryté truhličky
5. 05. 2017
Projekt, který se minulý rok těšil obrovskému ohlasu několik set dětí a rodičů, odstartoval na prvního máje v Šumperku.

Velká proměna šumperského autobusáku bojuje o miliony z EU
5. 05. 2017
Nových autobusových nádraží by se měli cestující dočkat v Šumperku, Zábřehu i Mohelnici. Všechna tři města se budou na tento účel ucházet o dotace ministerstva pro místní rozvoj.

O víkendu až 20 stupňů, pak se zase ochladí
4. 05. 2017
Teploty až 20 stupňů, občas sluníčko, ale i přeháňky předpovídají meteorologové na nadcházející víkend pro Olomoucký kraj.

Vyhlášená restaurace v Lošticích zavřela. I kvůli EET
4. 05. 2017
Byl jistotou, že se člověk dobře nají. Navíc v turisty navštěvované oblasti Bouzovska široko daleko jediný, který už před mnoha lety podstavil nabídku na místním gastronomickém zázraku – tvarůžku. Podnik U Coufalů v Lošticích 1. prosince skončil. Po dvaadvaceti letech majitel Jan Konečný restauraci zavřel. Právě elektronická evidence tržeb byla podle jeho slov onou pomyslnou poslední kapkou.

V Jeseníku bude živo. Vystoupí David Koller a Kristína, přijede i parní vlak
3. 05. 2017
Zahájením lázeňské sezony bude druhý květnový víkend žít Jeseník. Na největší kulturně-společenskou akci roku v regionu doveze návštěvníky ze Šumperska a Olomoucka parní vlak. Mezi hlavní taháky třídenního maratonu akcí patří vystoupení slovenské zpěvačky Kristíny a lídra skupiny Lucie Davida Kollera.

Olomoucký kraj chce migranty jen z bývalého SSSR, ostatní odmítá
2. 05. 2017
Miliardová investice do silnic, tlak na vládu kvůli dostavbám dálnic nebo modernizace základen krajské záchranky. Vedení Olomoucké kraje představilo nedávno po sedmi měsících od podpisu koaliční smlouvy konkrétní kroky, které chce splnit.

Demise vlády: co vy na to? A co říkají politici z regionu?
2. 05. 2017
Premiér Sobotka se rozhodl podat demisi své vlády jako cestu z koaliční krize vzniklé v souvislosti s nejasnostmi kolem majetku ministra financí Andreje Babiše.

Červenohorské sedlo se opět zavírá
2. 05. 2017
Silnice první třídy mezi Kouty nad Desnou a Červenohorským sedlem se kvůli finišující rekonstrukci opět od středy 3. května zavírá.

Zámeckou kuchyň prohlíželi první návštěvníci
1. 05. 2017
Nová prohlídková trasa měla premiéru první květnový den na státním zámku Velké Losiny. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout kompletně vybavenou kuchyň z počátku 20. století, která sloužila tehdejším majitelům z rodu Liechtensteinů.

Termály rozhýbaly ve Velkých Losinách život. Návštěvnost předčila očekávání
29. 04. 2017
Tahounem turistického ruchu v Jeseníkách se před rokem staly Velké Losiny. Provoz zahájila venkovní část zdejšího termálního parku.

Oprava sídliště v Jeseníku se zřejmě prodraží a protáhne
28. 04. 2017
Špatné počasí a nevyhovující podloží komplikují obnovu sídliště 9. května v Jeseníku. Je tak možné, že se dokončení stavby původně naplánované na červen protáhne a dílo se až o šestinu prodraží.

Závěje a popadané stromy. Na Jesenicku nasněžila dopravní kalamita
28. 04. 2017
Až deset centimetrů čerstvého sněhu připadlo od čtvrtku 27. dubna do pátečního rána ve vyšších polohách Šumperska a Jesenicka.

Šumperk i Zábřeh chystají nové cyklostezky
28. 04. 2017
Stavba cyklostezky, která propojí Šumperk se sousedním Bratrušovem, začne příští rok. Samostatných cest se ale kolaři v dohledné době dočkají mezi Zábřehem, Leštinou a Postřelmovem.

O cukrovce a obezitě ON-LINE. Ptali jste se lékařky
28. 04. 2017
Diabetes, lidově řečeno cukrovka, je nebezpečné onemocnění. Přináší s sebou poškození ledvin, zraku, onemocnění nervů i amputaci končetin. Souvisí také s obezitou. 

Hladiny toků se moc nezvedly, v Jeseníkách spadla voda jako sníh
27. 04. 2017
Po zvednutí a poklesu půjdou hladiny potoků a řek v Olomouckém kraji opět nahoru. Žádné povodňové drama však nehrozí.

Primář Řihák: Na pročištění plic jsou nejlepší procházky v lese
27. 04. 2017
ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář plicního oddělení zlínské Baťovy nemocnice Vladimír Řihák odpovídal na otázky čtenářů webů Deníků.

Kam na čarodějnice? Vyberte si
27. 04. 2017
Tipy na zajímavé čarodějnické akce na Šumpersku a Jesenicku.

Mokro, sníh, výška. Čeští a polští hasiči cvičili na Čertově skále
26. 04. 2017
VIDEO / Mokro, sněžení a pár stupňů nad nulou. Náročné podmínky měla ke společnému cvičení šestnáctka hasičů v masivu Čertovy skály nedaleko Jeseníku.

Iveta Toušlová v nové příloze Deníku ŽENY
26. 04. 2017
Ve čtvrtek 27. dubna vyjde nová příloha Deník ŽENY. Má 32 stran, bude vycházet jednou měsíčně vždy poslední čtvrtek v měsíci a cena vydání Deníku s přílohou zůstává nezměněna.

Do nového nemocničního pavilonu v Šumperku se stěhují první ambulance
26. 04. 2017
Šumperská nemocnice už dokončuje stavbu nového moderního pavilonu R. S tím souvisí i přesun některých ambulancí, které se do nové budovy přemístí natrvalo.

Jeseníky zalijí vydatné srážky, voda v řekách stoupne
25. 04. 2017
Před vydatným sněžením a deštěm, v polohách pod 1000 metrů, varují meteorologové hlavně na Šumpersku a Jesenicku.

Nejstarší rozhlednu v Jeseníkách čeká velká oprava
25. 04. 2017
Rozhlednu na Biskupské kupě čeká v letošním roce náročná rekonstrukce. Jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Zlatohorsku zůstane i přesto po většinu sezony přístupný veřejnosti.

Nový bazén v Zábřehu otevře v létě, stavbaři spěchají
24. 04. 2017
V létě si konečně lidé zaplavou v novém venkovním plaveckém areálu v Zábřehu, jehož rekonstrukce začala loni na podzim.

Rizikové silnice: kde je nejkritičtější místo v Olomouckém kraji?
24. 04. 2017
Nejrizikovějším místem pro řidiče v celém Česku je mírná zatáčka na severu Olomouckého kraje.

Náměstí v Jeseníku neopraví. Kvůli restitucím
24. 04. 2017
Rozpraskaný asfalt, chybějící obrubníky. Tak vypadají chodníky na Zámeckém náměstí v Jeseníku. Rekonstrukci prostoru před Vodní tvrzí však samospráva neplánuje. Důvod? Nedořešené církevní restituce.

Na mrazíky poslali sadaři mlhu z raketového motoru
21. 04. 2017
Sněžení a studený vítr, které v tomto týdnu znepříjemňovaly život nejen v Olomouckém kraji, nevzbuzovaly v ovocnářích v nižších polohách takové obavy, jako počasí předpovídané na noc na čtvrtek.

Olomoucký kraj podpořil firmy v regionu desítkami milionů
20. 04. 2017
Zákon o investičních pobídkách přinesl Olomouckému kraji přes deset a půl tisíce pracovních míst. Nejvíce žádostí o státní podporu přišlo od firem z automobilového, strojírenského a kovodělného a kovozpracujícího sektoru.

Sníh a vítr vytvořily z Jesenicka nedobytnou pevnost
20. 04. 2017
VIDEO / Na cestu do Bělé pod Pradědem dlouho nezapomene Karel Vetchý. Trasu z Prahy, která běžně autem trvá přes tři hodiny, absolvoval ve středu 19. dubna kvůli sněhové kalamitě bezmála dvanáct hodin.

Cesty v horách jsou průjezdné, silničáři vyprošťují zapadlé kamiony
20. 04. 2017
Sněží a fouká, ale s opatrností lze projet. Tak lze shrnout situaci na horských úsecích silnic na Šumpersku a Jesenicku ve čtvrtek 20. dubna ráno.

Lipová-lázně? Raději bychom se jmenovali Lázně Lipová, zní z obce
20. 04. 2017
Gramatický chyták, jazykový paskvil. I tak někteří lidé hovoří o názvu obce Lipová-lázně. Místní samospráva změnu pojmenování vesnice podél řeky Staříče zatím nechystá. Řadě lidí by to totiž zkomplikovalo život.

Svízelná cesta do práce: kvůli sněhu stály i autobusy
19. 04. 2017
Přívaly sněhu takřka vyřadily veřejnou autobusovou dopravu mezi Šumperskem a Jesenickem.

Zasněžený kraj v dubnu. Tady jsou vaše fotky
19. 04. 2017
Po teplém úvodu začátku jara zaskočila sever Olomouckého kraje na konci dubna drsná zima, v kopcích i sněhové závěje.

Do šumperských ulic se vrátila zima. Podívejte se
19. 04. 2017
Šumperk zasypal sníh. „Meteorologům jsme moc nevěřil. Když jsem ráno vykoukl z okna, měl jsem pocit, že jsem se probral na Sibiři," řekl Šumperan Milan Ondráček a dodal: „Do práce jsem raději vyrazil pěšky, protože auto už jsem měl přezuté."

Na letních gumách do hor nejezděte, varují silničáři
19. 04. 2017
Silničáři varují motoristy, kteří mají auta přezutá na letní gumy, aby nevyjížděli do horských oblastí. Sněžení komplikuje dopravu především v oblasti Ramzové, Červenohorského sedla, Skřítku i Videlského sedla. V některých úsecích se tvoří ledovka.

Silnice v Jeseníkách zasypal sníh, někde i půl metru
19. 04. 2017
Středeční sněhový příval na severu Olomouckého kraje pořádně potrápil motoristy, hasiče a silničáře. Ti varují řidiče, kteří mají auta přezutá na letní gumy, aby nevyjížděli do horských oblastí.

Nohu z plynu! Policisté budou ve středu měřit rychlost
18. 04. 2017
Na nebezpečná místa, kde mají řidiči často překračovat povolenou rychlost, si ve středu posvítí policisté v Olomouckém kraji. Hlídky se tak zapojí do projektu Speed marathon, v němž lidé označili téměř jedenáct tisíc míst po celé republice, která považují za riziková a problematická.

U Sovy se fotografovali v modrém, podpořili autisty
3. 04. 2017
Živo a hlavně modro bylo včera v šumperských sadech 1. máje, kde v pondělí 3. dubna vrcholila osvětová kampaň na podporu lidí s autismem. Děti i dospělí si dali sraz u Sovy, kde se společně fotografovali. Kampaň každoročně organizuje nezisková organizace Dětský klíč, která se zaměřuje na pomoc a poskytování sociálních služeb autistům.

V Olomouckém kraji padaly teplotní rekordy
1. 04. 2017
V kraji o víkendu stupně na teploměrech překonaly rekord na všech meteostanicích, které měří více než dvacet let.

Jesenické náměstí ožije Velikonoční slavností
31. 03. 2017
Ve znamení svátků jara se ponese Velikonoční slavnost, která se bude konat v neděli 2. dubna od 10 hodin na Masarykově náměstí v Jeseníku.

Šumperk bude vyrábět Dobroty z venkova. Nová firma zaměstná hendikepované
31. 03. 2017
Kvalitní zelenina, ovocné džemy, čajové směsi i domácí těstoviny, toho všeho se lidé za čas budou moci dočkat od sociálního podniku pojmenovaného Dobroty z venkova.

Do Jeseníku se sjíždí mladí katolíci, přijede i biskup Lobkowicz
31. 03. 2017
Nebývale velké množství mladých lidí mohou o prvním dubnovém víkendu potkat obyvatelé Jeseníku. 

Firma Pars investuje desítky milionů do moderního vybavení
31. 03. 2017
Společnost Pars nova plánuje v letošním roce rozsáhlé investice v domovském areálu v Šumperku. Více než třicet milionů korun půjde do moderního vybavení dílen i zateplení budov, což přinese úspory energií.

Čtenářům ve Štítech slouží nová knihovna
31. 03. 2017
Místní o něm mluvili jako o nejošklivějším domě na náměstí, dnes je jeho chloubou. Budova číslo popisné 12 ve Štítech má za sebou náročnou rekonstrukci. Nově v něm funguje knihovna, která na důstojné sídlo čekala mnoho let.

Mohelnice otevírá městskou věž, vyhlídka se stala velkým hitem
30. 03. 2017
Městská věž v Mohelnici se pro návštěvníky otevře v sobotu 1. dubna. Pro návštěvníky byla zpřístupněna po opravách loni, od té doby se stala oblíbeným turistickým cílem.

Lidé mohou v modrém podpořit autisty
30. 03. 2017
Osvětovou kampaň věnovanou autismu v Šumperku připravuje nezisková organizace Dětský klíč ve spolupráci s divadlem. Nese název Rozsviťme se modře a začíná u příležitosti Světového dne porozumění autismu.

Hrad Bouzov zůstává státu, řád s odvoláním neuspěl
30. 03. 2017
Olomouc – Hrad Bouzov zůstává majetkem státu. Krajský soud v Olomouci dnes zamítl odvolání Německého řádu.

Kotlíkové dotace vesnicím nepomohly. Zatím
30. 03. 2017
Týn nad Bečvou a Nová Hradečná jsou na seznamu obcí se zhoršenou kvalitou ovzduší, kde stát prioritně podporuje výměnu starých kotlů za ekologičtější zdroje tepla. Místní „čmoudilové" mohou dostat až 85 procent z pořizovací ceny. Zájem o takzvané kotlíkové dotace však mají minimální. Vzduch sousedům otravují dotace nedotace.

Lázně v Lipové otevřely restauraci, pacienty přivítají v květnu
29. 03. 2017
Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové začínají po tříapůlleté odmlce opět sloužit veřejnosti. Jako první zde nový majitel otevřel v pátek 24. března restauraci. Na květen chystá zahájení lázeňského provozu.

V Jeseníku vyrábí čokoládu. I s pepřem nebo chilli
28. 03. 2017
Pokud by vás k ní nenavedl poutač, jen těžko byste ji na tomto místě hledali. Vnitroblok za jesenickým náměstím ukrývá čokoládovou manufakturu.

Miss středních škol: Chtěla jsem také stát na pódiu, tak jsem se přihlásila
27. 03. 2017
ROZHOVOR / Novou MissOK je od pátku Lucie Henslová z Olomouce. I přes úspěch v soutěži krásy středních škol Olomouckého kraje se chce sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského soustředit hlavně na vzdělání.

Trať do Vidnavy je opět na prodej
25. 03. 2017
Železniční trať Velká Kraš – Vidnava je znovu na prodej. Správa železniční dopravní cesty ji nabízí za 3,9 milionu korun.

Šumperské letiště dostane novou přistávací dráhu
24. 03. 2017
Novou přistávací dráhu bude mít ještě letos šumperské letiště. Do speciálního povrchu bude investovat město Šumperk, jehož pozemky aeroklub využívá.

Z bývalé Masarykovy školy je obrovské staveniště
24. 03. 2017
Tuny suti vyvážejí auta z budovy bývalé Masarykovy školy v Šumperku, která se přestavuje na městskou knihovnu. Zatímco při pohledu z ulice toho příliš vidět není, interiér se už změnil v jedno velké staveniště.

Padesáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
24. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Padesáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
23. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Zpěvák O5 a Radeček se svlékl v novém klipu
23. 03. 2017
Šumperské kapela O5 a Radeček, která o sobě naposledy dala vědět úspěšnými hity Vloupám se nebo Máš mě na svědomí, přichází hned se dvěmi novinkami.

Rozhovor s Milošem Zemanem: o Jeseníkách, kartách i tunelu
22. 03. 2017
Prezident Miloš Zeman na závěr své návštěvy poskytl Deníku rozhovor, v němž se více vyjádřil k regionálním tématům i okolnostem jeho druhé prezidentské kandidatury.

Areál bývalého ZKL může mít brzy nového majitele
22. 03. 2017
Průmyslový areál bývalého ZKL Hanušovice může mít brzy nového majitele. V uplynulých měsících jej hledali insolvenční správce i mateřská společnost zkrachovalé firmy. 

Zeman dostal živou vodu, odmítl migranty a zástup aplaudoval
22. 03. 2017
VIDEO / Pošmourno, mrholení, po chvíli déšť. Počasí prezidenta republiky Miloše Zemana v Konici nevítalo. Zato však lidé ano. Do parku u zámku jich přišlo několik set.

Padesáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
22. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Přestavba bazénu v Šumperku začne na podzim
22. 03. 2017
Dlouho připravovaná rekonstrukce šumperského krytého bazénu začne na podzim. Modernizace si vyžádá částku kolem sto padesáti milionů korun, město si hodlá vzít úvěr.

Zeman podepsal granát a naznačil vyznamenání pro Nohavicu
21. 03. 2017
Prezident Zeman druhý den své návštěvy Olomouckého kraje strávil celý ve městech na Olomoucku. 

První dáma navštívila v Zábřehu dvě firmy
21. 03. 2017
První dáma Ivana Zemanová v rámci svého programu prezidentské návštěvy Olomouckého kraje v úterý navštívila Pevnost poznání v Olomouci a po poledni zavítala mezi seniory do domova důchodců v Července.

Mohelnické autobusové nádraží budou před proměnou zkoumat archeologové
20. 03. 2017
Město Mohelnice se připravuje na jeden z největších projektů v své historii. Hodlá zrekonstruovat omšelé autobusové nádraží a navíc pod ním vybudovat podzemní parkoviště.

Prezident Zeman s manželkou začal čtvrtou návštěvu Olomouckého kraje
20. 03. 2017
VIDEO / Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou v pondělí dopoledne začal svou čtvrtou návštěvu Olomouckého kraje.

Šumperk marně shání strážníky. Ze třinácti zájemců prošel jeden
20. 03. 2017
Neslavně skončilo výběrové řízení na pozici strážníka městské policie, které před koncem loňského roku vypsalo město Šumperk. Ze třinácti uchazečů se podařilo vybrat pouze jediného, přijato jich mělo být šest.

Sníh vyhrál nad fotbalem, Rapotín musel odložit zápas
19. 03. 2017
Fotbalisté Rapotína neodehráli sobotní utkání krajského přeboru proti Medlovu, na vině bylo nepříznivé počasí.

Rekonstrukci cesty přes Sedlo dokončí později
17. 03. 2017
Rekonstrukci silnice na jižní straně Červenohorského sedla dokončí stavbaři o dva týdny později.

Finalistky MissOK ladí formu na galavečer. Provede jím Eva Decastelo
17. 03. 2017
Už jen týden zbývá do slavnostního galavečeru Miss středních škol Olomouckého kraje – MissOK 2017.

Stavba nového mostu v Jeseníku začíná, bude ještě letos
17. 03. 2017
Řidiči směřující z Jeseníku do místní části Dětřichov a na Rejvíz se už letos svezou po novém mostě. Nahradí sto let staré úzké přemostění přes řeku Bělou.

Padesáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
17. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Mohelnice plánuje poschoďové parkoviště, auta budou i pod zemí
16. 03. 2017
Mohelničtí zastupitelé dali zelenou projektové dokumentaci, která má připravit vybudování nových parkovacích místě v lokalitě u náměstí Kosmonautů.

Zimní stadion v Šumperku dostane novou střechu
16. 03. 2017
V květnu by měly začít práce na druhé etapě rekonstrukce šumperského zimního stadionu. Dosluhující hokejová hala se dočká výměny střechy, což představuje investici kolem pětadvaceti milionů korun.

V Jeseníkách se stále lyžuje, Kouty hlásí 70cm sněhu
16. 03. 2017
Do Jeseníků je ještě možné vyrazit za zimními sporty, na svazích se ještě drží dostatek sněhu. O víkendu budou všechna lyžařská střediska v provozu, do vyšších poloh mohou vyrazit také běžkaři. 

Padesáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
16. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Dům u radnice znovu zaplnily děti. Jokes&Games měli Otevíračku
12. 03. 2017
Bývalý dům dětí a mládeže na náměstí Míru v Šumperku znovu ožívá. A po dvouleté odmlce jej opět zaplnili mladí lidé. Spolek Jokes&Games je pozval o tomto víkendu na Otevíračku.

Ze zámeckého parku v Losinách zmizely nebezpečné stromy
10. 03. 2017
Motoristy a cyklisty projíždějící okolo zámku ve Velkých Losinách by již neměly ohrožovat větve padající ze stromů z přilehlého parku. Správa zámku nechala nejhorší kusy pokácet.

Obchvat Bludova má zelenou, námitky ekologů kraj zamítl
10. 03. 2017
Do přípravy silničního obchvatu Bludova, zasáhli ekologové. Se svým odvoláním proti územnímu rozhodnutí, které vydal stavební úřadem v Šumperku, ale neuspěli.

Bazén v České Vsi zgruntu přestaví. Takto má vypadat
10. 03. 2017
Píše se rok 2020 a do obnoveného bazénu v České Vsi vstupují první plavci. Takový je optimistický scénář rekonstrukce jediné kryté pětadvacítky na Jesenicku.

Čtyřicáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
10. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Šumperský kotel ožije discgolfovým turnajem
9. 03. 2017
První oficiální discgolfový turnaj se odehraje na novém hřišti v Šumperském kotli v sobotu 11. března.

Šumperské infocentrum rozšiřuje sortiment o likéry i pidifrk
9. 03. 2017
Škálu regionálních produktů rozšiřuje šumperské infocentrum na Hlavní třídě. 

Čtyřicáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
9. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Centrum Jeseníku oživí voliéra s exotickými ptáky
9. 03. 2017
V centru Jeseníku budou moci lidé po desítkách let znovu obdivovat krásné ptáky. Na náměstí Svobody se letos vrátí voliéra. Město ji nechá obnovit v rámci oslav 750 let své existence.

Mohelnice opraví cesty a chodníky, za desítky milionů korun
8. 03. 2017
Ambiciózní projekt oprav cest a chodníků plánuje město Mohelnice. Celkem na tyto účely chce letos vynaložit čtyřiatřicet milionů korun.

Sjezdovky v Jeseníkách stále zvou na jarní lyžování
8. 03. 2017
V provozu jsou dosud všechny zimní areály v Jeseníkách, provozovatelé se ale shodují, že zájem o lyžování opadá.

Šumperk bude mít chytrou lavičku. Nabídne wi-fi i dobití mobilu
8. 03. 2017
Takzvanou chytrou lavičku hodlá instalovat šumperská radnice na travnaté ploše u divadla v ulici Komenského. Lidé si na ní budou moci nejen odpočinout, ale také dobít mobil a využít wi-fi připojení k internetu.

Čtyřicáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
8. 03. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Jesenická nemocnice otevřela přestavěnou LDN
7. 03. 2017
Lepší prostředí a více soukromí mají pacienti léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) Jesenické nemocnice.

Lidé jsou s vánočními trhy v Šumperku spokojeni. Řekla radniční anketa
7. 03. 2017
Průzkum názorů lidí na šumperské Vánoce na Točáku provedla radnice.

Slovan a Alkron chtějí koupit jejich nájemci. Město se nebrání
7. 03. 2017
Byla to největší investice, kterou jesenická radnice od Sametové revoluce uskutečnila. Po deseti letech od dvousetmilionové rekonstrukce hotelu Slovan a stavby obchodního centra Alkron město kontaktovali nájemci obou budov. S dotazem, zda by je bylo ochotné prodat.

Dobrovolnice zachraňuje opuštěné psy od útulku. Hledá jim nové pány
7. 03. 2017
Jeseník – Pokud se v Jeseníku najde pes bez majitele, je prakticky jisté, že neskončí v útulku. Je to zásluhou Martiny Harbichové, která spolu se svými kolegy hledá zvířatům nového pána. Za poslední dva roky byli stoprocentně úspěšní. „Mám z toho obrovskou radost," svěřuje se žena.

Šumperský kulturák ovládli tanečníci
5. 03. 2017
Krásným róbám a ladným pohybům patřil v sobotu 4. března Dům kultury v Šumperku. Uskutečnil se zde jubilejní dvacátý ročník taneční soutěže O pohár města Šumperka.

Silný vítr na Jesenicku kácel stromy
5. 03. 2017
Jesenicko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Třikrát zasahovali v sobotu 4. března kvůli silnému větru hasiči na Jesenicku. O půl jedenácté večer vyjížděli do Vápenné ke stromu spadlému na telekomunikační vedení. Dřevinu odstranili a uklidili přilehlou silnici.

Autobusem do Bruntálu? Od neděle to půjde hůře
4. 03. 2017
Mezi Šumperskem a Bruntálskem roste dopravní zeď. Od neděle 5. března ubydou mezi oběma regiony autobusové spoje.

V Temenické staví cestu k novému Penny
4. 03. 2017
Stavbaři se vrátili do Temenické ulice, kde se začíná budovat dopravní napojení k nově postavené prodejně Penny. Řidiče tak čeká mírné dopravní omezení. 

Šumperk rozdělil Ceny města. Tady jsou ocenění
4. 03. 2017
 Zastupitelé rozhodli o udělení Cen města Šumperka za rok 2016. Letošní slavnostní večer udílení Cen města se uskuteční v sobotu 22. dubna v šumperském divadle.

Jeseníky se ještě se zimou neloučí
3. 03. 2017
Jeseníky – V Jeseníkách jsou stále dobré podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Všechny areály jsou dosud v provozu. Záchranáři ovšem ošetřili také řadu úrazů.

Kauza dluhů v hotelu Sport míří ke krajskému soudu
3. 03. 2017
Šumperk – Kauza nevymáhaných dluhů v šumperském hotelu Sport, v níž byl nepravomocně odsouzen bývalý ředitel Podniků města Šumperka Luděk Šperlich, míří ke krajskému soudu. Odvolal se totiž obžalovaný bývalý ředitel, ale i poškozená strana, což jsou Podniky města Šumperka.

O víkendu bude až 16 stupňů, pak se zase ochladí
3. 03. 2017
Teploty až okolo 16 stupňů a oblačnou nebo polojasnou oblohu slibují meteorologové pro nadcházející víkend v Olomouckém kraji.

Nikdo na Koštu nedonášel, odmítl Okleštěk, který měl "stínovat" hejtmana
7. 02. 2017
Olomoucký kraj - Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta (ANO) bojuje s hnutím ANO, které ho chce po třech měsících vyměnit.

Štamgasti zřejmě o Benátky nepřijdou
7. 02. 2017
Šumperk – Bourat či nebourat. Otázka se týká pivnice Benátky, která se nachází poblíž krytého plaveckého bazénu v Šumperku.

Domácí kuchaři nabídnou dobroty přímo na ulici
6. 02. 2017
Krátce ze Šumperska a Jesenicka

Košta: Sorry jako, ale neodstoupím. Vybral mne Babiš, já se nehlásil
6. 02. 2017
Olomouc – Hnutí ANO v Olomouckém kraji vyzvalo hejtmana Oto Koštu k rezignaci kvůli nekompetetnímu vedení kraje. Pro odchod Košty se vyjádřil i šéf hnutí Andrej Babiš. Košta však rezignovat nemíní.

Hejtmana Koštu vyzvalo ANO k rezignaci, ten to odmítl
6. 02. 2017
Olomouc – Hejtman Olomouckého kraje Oto Košta se podle hnutí ANO, za které kandidoval v krajských volbách, ve své funkci neosvědčil.

Zima na Nýznerovských vodopádech. Podívejte se na zamrzlou krásu
5. 02. 2017
Jeseníky - Kouzelné scenérie vytvořila zima v soutěsce Stříbrného potoka na Nýznerovských vodopádech. Ty najdete v Rychlebských horách mezi Lipovou a Žulovou na Jesenicku.

Na motorácích v údolí Desné se budou testovat technologie budoucnosti
4. 02. 2017
Údolí Desné – Roky přepravovaly cestující v údolí Desné, nyní se stěhují na sever Čech. Pětici vysloužilých vozů koupila od Svazku obcí údolí Desné firma AŽD Praha. Bude na nich testovat evropsky unikátní systém pro řízení vlaků bez strojvedoucích.

Porodnice v Jeseníku zažívá babyboom
3. 02. 2017
Jeseník – Nevídaný babyboom zažívá porodnice v Jeseníku. V lednu zde přišlo na svět osmatřicet novorozenců. To je oproti stejnému měsíci loňského roku téměř dvojnásobek.

Silnice jsou v kraji jsou s opatrností sjízdné
3. 02. 2017
Olomoucký kraj – S opatrností sjízdné jsou silnice Olomouckého kraje. „Komunikace v kraji, které byly ošetřeny chemickým posypem, jsou mokré a bez komplikací sjízdné.

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
3. 02. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Víkend bude pošmourný. Vypadá to na déšť i namrzlé cesty
2. 02. 2017
Olomoucký kraj – Počasí přes víkend v Olomouckém kraji moc pěkné nebude. Předpověď hlásí zataženou oblohu a mrznoucí mlhy.

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
2. 02. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Lidé v Šumperku nadávají na neprohrnuté chodníky
1. 02. 2017
Šumperk – Zimní údržba v Šumperku je nyní terčem kritiky řady občanů i zastupitelů. Úklid chodníků i silnic provádí letos nově firma Suez – technický servis.

Po Jeseníku už jezdí senior taxi. Za dvacku sveze na poštu či k lékaři
1. 02. 2017
Jeseník – Nejstarší obyvatele Jeseníku vozí od středy 1. února po městě speciální vůz. Za dvacet korun je dopraví k lékaři, na poštu nebo na úřad.

Silnice zasypal sníh, auta kloužou a bourají
1. 02. 2017
Šumpersko, Jesenicko – Silnice na Šumpersku a Jesenicku zasypal během úterka a středy sníh. V terénu byla veškerá technika silničářů, kterým se podařilo udržet všechny komunikace sjízdné. Řidiči by si ale měli stále dávat pozor a jezdit opatrně.

Kaplička u rybníka v Mohelnici je kulturní památkou
1. 02. 2017
Mohelnice – Novou kulturní památkou se může chlubit Mohelnice. Stala se jí kaplička svatého Šebestiána, která stojí u hráze Křemačovského rybníka nedaleko objektu staré městské vodárny.

Silnice na Šumpersku zůstaly sjízdné
31. 01. 2017
Šumperk – Se zvýšenou opatrností jsou v úterý 31. ledna sjízdné vozovky na Šumpersku. Všechny hlavní tahy jsou po chemickém ošetření, silničáři zatím žádné komplikace v dopravě nezaznamenali.

Nejsou lidi. Musíme zastavit odliv schopných, znělo v debatě o lepším kraji
30. 01. 2017
Olomoucký kraj je turisticky atraktivní a žijí v něm pracovití lidé. Jenže má také své problémy.

Welzlovi následovníci se do kopce trmáceli s kufry
29. 01. 2017
Zábřeh – Kolem dvou desítek závodníků se postavilo v sobotu 28. ledna na start recesistického Welzlova běhu s kufrem v Zábřehu. Ten připomíná slavného zábřežského rodáka, cestovatele, polárníka, dobrodruha a náčelníka Eskymáků Jana Eskymo Welzla. Letos se běželo už počtrnácté.

Šumperské vánoční trhy? Ostuda čtvrté cenové, kritizují zastupitelé
28. 01. 2017
Šumperk – Vánoce na Točáku jsou ostuda, shodují se někteří zastupitelé města Šumperku. Tradiční adventní akce v centru města by podle nich měla získat časem důstojnější podobu.

Mengele jej vzal na "pokusy". Osvětim přežil i s bratrem, ostatní zavraždili
27. 01. 2017
Mohelnice – V pátek 27. ledna to je dvaasedmdesát let od osvobození koncentračního tábora v polské Osvětimi. Tak jako vždy bude Jiří Fišer z Mohelnice vzpomínat na své blízké, které v táboře nacisté zavraždili.

Winter Survival ždímal vojáky na dřeň, pět týmů nedokončilo
27. 01. 2017
Jeseníky – Účastníci extrémního armádního závodu Winter Survival čtyři dny tvrdě soupeřili v jesenických horách s nástrahami přírody, náročnými úkoly a mnohdy i se sebou samými.

Jeseníky zvou na skvělé podmínky pro lyžaře i běžkaře
27. 01. 2017
Jeseníky – Výborné podmínky pro zimní sporty, o kterých si v minulých letech mohli provozovatelé lyžařských středisek nechat zdát, nabízejí celé Jeseníky.

V Loučné bude cvičit Olga Šípková
27. 01. 2017
Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka

Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
27. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Tři králové na Šumpersku a Jesenicku vykoledovali 2,7 milionu!
26. 01. 2017
Šumperk, Zábřeh – Štědří byli lidé, kteří na Šumpersku a Jesenicku přispěli do charitních kasiček tříkrálovým koledníkům. 

Mladí cukráři soutěžili o Priessnitzův dortík. Tématem byl Valentýn
26. 01. 2017
Jeseník – Dorty, perníky a zákusky dominovaly ve středu 25. ledna Kongesovému sálu lázní v Jeseníku. Konala se zde soutěž odborných dovedností cukrářských učňů O Priessnitzův dortík.

Co považujete za největší problém Olomouckého kraje? Hlasujte
25. 01. 2017
ANKETA / Jak dostat Olomoucký kraj mezi nejatraktivnější regiony ČR? Panelová diskuse s hejtmanem Oto Koštou pořádáná Deníkem v pondělí 30. ledna se bude věnovat nejpalčivějším bolestem Olomouckého kraje. Co vy považujete za největší brzdu jeho prosperity?

Jesenická nemocnice zažehnala krizi, nastoupilo deset nových lékařů
25. 01. 2017
Jeseník – Chronický nedostatek lékařů v Jesenické nemocnici je minulosti. Novému vedení zdravotnického zařízení se podařilo zažehnat personální krizi. Během necelého roku, kdy nemocnici vlastní nový majitel, do ní přišlo deset nových lékařů. To je bezmála třetina celkového stavu.

Na Šumpersku byl loni rekordní počet akutního selhání ledvin
24. 01. 2017
Šumperk – Každý desátý Čech trpí podle odborných odhadů onemocněním ledvin. Ve většině případů však obtíže přicházejí postupně a viditelně a pouze zlomek případů tvoří pacienti s akutním selháním ledvin, kteří jsou bez varování rázem odkázáni na dialýzu.

Vyberte nejkrásnější středoškolačku. Tady jsou finalistky MissOK
24. 01. 2017
ANKETA/ Olomoucký kraj opět hledá nejkrásnější středoškolačku. Čtvrtý ročník soutěže Miss OK je v plném proudu.

Sportovní hala v Jeseníku může jít k zemi
23. 01. 2017
Jeseník – Zchátralá sportovní hala v Jeseníku může jít k zemi. Město podepsalo smlouvu s vítězem výběrového řízení na její demolici. V tendru zvítězila s cenou šest milionů korun firma Mrozek.

U labutí z Jesenicka potvrzena ptačí chřipka
23. 01. 2017
Olomoucký kraj – U dvou uhynulých labutí nalezených o víkendu na Jesenicku potvrdilo laboratorní vyšetření ptačí chřipku H5.

Komu patří domy ze země nikoho?
23. 01. 2017
Vidnava – Vybitá okna, propadlé stropy i střecha. Tak vypadá dům číslo popisné 5 v ulici Krasov ve Vidnavě. Stát stejně jako u dalších čtyř domů poblíž hledá jeho vlastníka.

Ptačí chřipka na Jesenicku: čeká se na výsledky testů
22. 01. 2017
Jesenicko – Potvrdí se výskyt ptačí chřipky i na Jesenicku? Veterináři během víkendu odeslali na rozbor vzorky volně žijících ptáků, kteří uhynuli na Jesenicku a také na Prostějovsku. „Je možné, že se to rozvine dál, nebo z toho nic nebude," uvedl ředitel krajských veterinářů Aleš Zatkoukal. „Výsledky testů by mohly být známé v pondělí, případně v úterý," uvedl pro Deník.

Jeseníky zaplnili lyžaři, dobré podmínky jsou i v podhůří
21. 01. 2017
Jeseníky – Ideální sněhové podmínky i přívětivé počasí, kdy konečně polevily arktické mrazy, přilákaly v sobotu 21. ledna do Jeseníků tisíce lyžařů. V provozu jsou všechny horské areály, ale dobré lyžování nabízejí i střediska v nižších polohách.

Další ohnisko ptačí chřipky: v Lověšicích na Přerovsku
21. 01. 2017
Přerov – V Olomouckém kraji se vyskytlo první ohnisko ptačí chřipky – nebezpečný virus byl zjištěn u chovatele drůbeže v místní části Přerova Lověšicích. Na pět set kusů drůbeže musel nechat utratit soukromý chovatel Dalibor Kubík, který v areálu své recyklační firmy chová slepice a kachny. Pracovníci krajské veterinární správy spolu s hasiči nakažená zvířata likvidovali během soboty.

Zelené se chodci v Šumperku někdy vůbec nedočkají
21. 01. 2017
Šumperk – Přejít rušné silnice v Šumperku je někdy problém a to i na světelných křižovatkách. Na zeleného panáčka totiž mnozí chodci marně čekají, světelná signalizace určená pro přechody bývá často pokažená.

Šumperská nemocnice nabízí těhotným přednášky, plavání i cvičení
20. 01. 2017
Šumperk – Novou sérii vzdělávacích přednášek, kurzy plavání i cvičení nabízí letos budoucím maminkám gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Šumperk.

Třicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
20. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

V Jeseníkách je nyní nádherná zima. Podívejte se
20. 01. 2017
Jeseníky – Velká návštěvnost se dá očekávat o víkendu ve všech lyžařských areálech v Jeseníkách. Všechna horská střediska jsou v plném provozu a nabízejí výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. 

Ve sněhu se hrabali specialisté, platí 2. stupeň lavinového nebezpečí
20. 01. 2017
Jeseníky – Obrovská lavina, jaká se sesula ve středu z hory Gran Sasso na hotel v italské Pescaře v Jeseníkách sice nehrozí, přesto by ale návštěvníci hor neměli přírodu podceňovat. I v nejvyšších moravských horách totiž pod masami sněhu v minulosti umírali lidé. V Jeseníkách nyní platí druhý, tedy mírný stupeň lavinového nebezpečí.

Třicáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
20. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Kam o víkendu na ples? Vyberte si
19. 01. 2017
Plesy na Šumpersku a Jesenicku o víkendu 20. až 22. ledna

Počasí na víkend: Meterologové upozorňují na silný mráz
19. 01. 2017
Olomoucký kraj – Na silný mráz upozorňují aktuálně meteorologové. Výstraha platí od čtvrtečního večera až do sobotních 10 hodin dopoledne a to pro celou Českou republiku.

Obyvatelé problémového paneláku už nebudou lidem na sídlišti ztrpčovat život
19. 01. 2017
Jeseník – Hluk, hádky, výtržnosti. Takových situací bývali svědky obyvatelé sídliště 9. května v Jeseníku.

Zima hned tak nepoleví: přes den slunce, v noci drsné mrazy
19. 01. 2017
Olomoucký kraj - Přes den slunečno, ale v noci pěkně mrazivo. Tak vypadá předpoveď meteorologů na následující dny pro Olomoucký kraj.

Dvacáté deváté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
19. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

Zábřežští gymnazisté pomohli autistickému chlapci. Získali za to ocenění
18. 01. 2017
Zábřeh – Projekt Gympláci pro Kubíka, při němž studenti zábřežského gymnázia vybírali peníze na pomoc devítiletému chlapci, který trpí autismem, získal ocenění za nejúspěšnější crowdfundingovou sbírku loňského roku. Cenu jim udělilo Fórum dárců.

Velké srovnání vrtulníků záchranky a anketa politiků
18. 01. 2017
Starší, ale zato levnější? Jaké parametry a schopnosti mají stroje slovenské firmy provozující od ledna leteckou záchranku v Olomouckém kraji? A jak si vedou ve srovnání s moderními vrtulníky, které zde létaly do konce loňského roku.

Vrtulník olomouckých záchranářů je opět v provozu
18. 01. 2017
Olomouc – Vrtulník olomoucké záchranky už je opět v ostrém provozu, potvrdil to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Praktiky v městské pohřební službě znovu prošetří úřady
18. 01. 2017
Jeseník – Pohřební služba Technických služeb Jeseník pochybila při nakládání se zemřelými. Vyplývá to ze závěrů správního řízení živnostenského úřadu v Jeseníku, který městskému podniku odebral koncesi.

Vrtulník záchranky musel nouzově přistát. Ředitel zakázal lety
17. 01. 2017
Olomoucký kraj – Nouzově přistát i s pacientem musela v úterý dopoledne posádka vrtulníku olomoucké záchranky. Stalo se tak krátce po vzletu, stroji slovenské firmy Air-Transport Europe (ATE) se zřejmě porouchal jeden z motorů.

Nemocné bezdomovce ubytují v Šumperku. Dům postaví letos
17. 01. 2017
Šumperk – Dům se zvláštním určením, který bude sloužit nemocným bezdomovcům, se v Šumperku začne budovat v březnu. Hotový by měl být do konce roku. Pobytové zařízení, které bude fungovat v areálu na Lužích, bude svým způsobem ojedinělé v celém Olomouckém kraji. Provozovat ho bude Armáda spásy.

Historik přiblíží, kde bojovali a umírali naši pradědové
16. 01. 2017
Šumperk – Osudy tisíců vojáků, našich dědečků a pradědečků, kteří bojovali a často také umírali na frontách první světové války, se zabývá nová kniha Severomoraváci za Velké války, kterou dnes v šumperském muzeu představí historik Zdeněk Doubravský. První díl trilogie nese ještě optimistický název Do Vánoc jsme zpátky…

Lidé z Palonína sepsali petici. Chtějí rondel
16. 01. 2017
Palonín – Obyvatele Palonína trápí nebezpečná křižovatka na výjezdu z obce. Chtějí přimět úřady, aby ji nechaly přestavět na kruhový objezd. Sepsali kvůli tomu dokonce petici. Svůj podpis pod ni připojila více než stovka lidí nejen ze samotného Palonína, ale i z okolních obcí.

Mezi Hanušovicemi a Brannou nejezdily vlaky
16. 01. 2017
Hanušovice, Branná – Mezi Hanušovicemi a Brannou aktuálně nejezdí vlaky. Kvůli technické závadě na trati je přerušený provoz. České dráhy nasadily mezi oběma stanicemi autobusy náhradní dopravy, které pojedou namísto vlaků.

Fotili jste zimu. Hlasujte pro nejkrásnější snímek
16. 01. 2017
ANKETA/  Bezmála dvě stovky snímků se zimní tematikou poslali čtenáři na výzvu Šumperského a jesenického deníku. Překvapil nás velký ohlas, který výzva mezi čtenáři měla, i kvalita mnohých snímků. Vybrali jsme třicítku povedených fotografií.

Welzlův běh do zámecké brány vyhrál pes Bobík
15. 01. 2017
Zábřeh – Vyběhnout za co nejkratší čas šedesátimetrové serpentiny ve strmém kopci. To byl úkol, který čekal v sobotu 14. ledna účastníky Welzlova běhu do zámecké brány.

Alej v Jeseníku má titul, nová rozhledna o něj bojuje
14. 01. 2017
Co se děje za humny aneb Krátce ze Šumperska a Jesenicka

Otevření nového Penny v Šumperku se odsouvá, chybí dopravní napojení
13. 01. 2017
Šumperk – V nové prodejně Penny v Temenické ulici v Šumperku sice už lidé měli nakupovat v prosinci, stavba ale nabrala zpoždění. Obchod se zřejmě ani v následujících týdnech neotevře.

Vítr strhl ze střechy školy zateplení
13. 01. 2017
Bělá pod Pradědem – Střechu základní školy v Bělé pod Pradědem – Adolfovicích poškodil v pátek 13. ledna nad ránem silný vítr. Strhl část krytiny a zateplení. Padající kusy nikoho nezranily, událost nenarušila ani výuku.

U labutě v Olomouci potvrzena ptačí chřipka
13. 01. 2017
Olomouc – Ptačí chřipku dnes potvrdilo laboratorní vyšetření uhynulé labutě nalezené na břehu řeky Moravy u kojeneckého ústavu v Olomouci. Veterináři vydávají mimořádná veterinární opatření. V blízkosti leží zahrádkářská kolonie, kde případně mohou mít lidé drůbež. V případě, že chovatelé zaznamenají úhyn ptactva, musí se obrátit na Krajskou veterinární správu Státní veterinární správy pro Olomoucký kraj.

Dvacáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
13. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Jeseníky zasypal čerstvý sníh, užijí si i běžkaři
13. 01. 2017
Jeseníky – Kolem patnácti centimetrů čerstvého prašanu přibylo v Jeseníkách. Na svazích Pradědu leží v některých místech až 170 centimetrů sněhu, ostatní střediska udávají vrstvu kolem metru. Dobré podmínky najdou také běžkaři, před víkendem budou strojově upravené desítky kilometrů tras. V Jeseníkách stále platí třetí, tedy velmi rizikový stupeň lavinového nebezpečí.

Školy zavírají bufety, nemohou v nich prodávat téměř nic
12. 01. 2017
Šumperk – Rozporuplné reakce přináší vyhláška, která už od začátku nového roku zasáhne do sortimentu školních bufetů. Nejinak je tomu i na Šumpersku. Část lidí se proti předpisu, po němž z pultů tohoto typu prodejen zmizí nejen přeslazené limonády a chipsy, bouří. 

Welzlování zve na běh do zámecké brány a koncert česko-africké kapely
12. 01. 2017
Zábřeh – Sportovně založeným jedincům udělá radost další z akcí festivalu dobrodruhů, recesistů a cestovatelů Welzlování v Zábřehu. V sobotu 14. ledna budou serpentiny od sladovny k zábřežskému zámku patřit dvounohým i čtyřnohým běžcům.

Dopravu komplikuje čerstvý sníh
12. 01. 2017
Šumpersko, Jesenicko – Až patnáct centimetrů čerstvého sněhu napadlo přes noc na Šumpersku a Jesenicku. Nová pokrývka komplikuje cestování řidičům. Podle silničářů jsou nicméně všechny cesty s opatrností sjízdné.

Dvacáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
12. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

O práci šumperského strážníka má zájem třináct lidí, vezmou polovinu
11. 01. 2017
Šumperk – Do výběrového řízení na pozici strážníka městské policie v Šumperku se přihlásilo třináct lidí. Vzhledem k tomu, že radnice hodlá přijmout strážníků šest, mnoho zájemců to není.

Pentagon možná stát vykoupí zpět: Před lety jej sám převedl městu
11. 01. 2017
Jeseník – Budoucnost obřího administrativního komplexu v Jeseníku zvaného Pentagon či IPOS nabírá nový směr. Ministerstvo práce a sociálních věcí, pracovníci jehož úřadů užívají většinu objektu, začalo hovořit o variantě odkupu budovy.

Na kurtech bude bruslařská dráha, v Rapotíně závody na saních
11. 01. 2017
Krátké zprávy ze Šumperska a Jesenicka.

Už ho máte? Moravský sever vychází v novém!
10. 01. 2017
Už jste četli nový Moravský sever? Váš oblíbený týdeník vychází ve zcela nové podobě.

Nezaměstnanost v regionu: někde chybí práce, jinde lidé
10. 01. 2017
Šumpersko, Jesenicko – Někde firmy marně shání dělníky, jinde lidé marně shání práci. Na Šumpersku a Jesenicku panují velké rozdíly v nezaměstnanosti. Roli hraje dopravní dostupnost i vzdálenost od větších center.

Na D 35 pozor na náledí
10. 01. 2017
Olomoucký kraj – Cesty v Olomouckém kraji jsou namrzlé a sjízdné. Nebezpečí náledí hlásí silničáři na D 35, a to mezi 264 a 270 kilometrem v obou směrech, na Lipník nad Bečvou i na Mohelnici. Varování platí zhruba do půl desáté dopoledne.

Řeku Bělou hlídá policie, nakupily se v ní kry
9. 01. 2017
Česká Ves – Velkou pozornost poutá v těchto dnech řeka Bělá v České Vsi na Jesenicku. Nakupily se v ní desítky tun ledových ker. Aby neucpaly koryto a voda se nevylila z břehů, hlídají i policisté.

Jesenická nemocnice zakázala návštěvy
9. 01. 2017
Jeseník – Lidi hospitalizované v Jesenické nemocnici nemohou navštěvovat jejich příbuzní. Vedení zdravotnického zařízení zakázalo návštěvy. Důvodem je chřipková epidemie. Obdobné nařízení platí v nemocnici v Šumperku i v některých domovech pro seniory.

V Olomouckém kraji se zhoršily rozptylové podmínky
9. 01. 2017
Olomouc – Rozptylové podmínky v Olomouci se zhoršily. Meteorologové informovali, že denní hodnoty koncentrace polétavého prachu dnes překročily povolenou normu 50 mikrogramů na metr krychlový.

Problémové infokiosky z Jeseníku možná zmizí
8. 01. 2017
Jeseník – Mají pomáhat turistům, místo toho lidi spíše matou nebo nefungují. Řeč je o trojici infokiosků v Jeseníku. Zastaralá zařízení z města možná zcela zmizí.

Záchranáři zvýšili stupeň lavinového nebezpečí
7. 01. 2017
Jeseníky – Třetí, tedy nejkritičtější a nejzrádnější stupeň lavinového nebezpečí platí nyní v Jeseníkách. Lavinové katastry se sice nacházejí mimo turistické cesty, ale záchranáři přesto turisty důrazně varují před vstupem do nebezpečných oblastí.

Silný mráz v Olomouckém kraji - nejchladněji bylo v Šumperku
7. 01. 2017
Olomoucký kraj – Silný mráz sevřel v noci z pátku na sobotu 7. ledna Olomoucký kraj. Podle meteorologů bylo nechladněji v Šumperku, kde naměřili minus 24,8 stupně Celsia. Teploty pod dvacet stupňů pak hlásily i další stanice v kraji.

Tříkrálová sbírka začala zelňačkou na náměstí
6. 01. 2017
Šumperk – Podáváním zelné polévky a zpěvem sboru Motýli začala na šumperském Točáku Tříkrálová sbírka. Pořádá jí církevní organizace Charita a v celé republice se do ní zapojují tisíce dobrovolníků.

Na sedle už slouží nová lávka, někteří ale dál riskují na silnici
6. 01. 2017
Loučná nad Desnou – Poprvé v letošní zimní sezoně začala lyžařům na Červenohorském sedle sloužit lávka, která vede přes silnici první třídy a spojuje severní a jižní svahy lyžařského střediska.

Na silnicích se tvoří závěje
6. 01. 2017
Šumperk – Již čtvrtý den trápí motoristy na Šumpersku a Jesenicku neustávající sněžení. Cesty jsou i v pátek 6. ledna sjízdné jen s nejvyšší opatrností. Situaci komplikuje i silný vítr.

Do šumperské nemocnice nesmějí návštěvy
6. 01. 2017
Šumperk, Jeseník – Z důvodu stoupajícího počtu lidí, kteří se v těchto dnech potýkají s akutním respiračním onemocněním, v Nemocnici Šumperk platí zákaz návštěv. Omezení se týká všech lůžkových oddělení včetně ošetřovatelského a sociálního úseku.

Dvacáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
6. 01. 2017
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Víkend bude mrazivý, až -18°C. Pak se má oteplit
5. 01. 2017
Olomoucký kraj – Mrazivé teploty a sněžení zasáhnou o víkendu Olomoucký kraj. Po něm by měly teploměry zase vyšplhat o něco vzhůru.

Jeseníky mají plno sněhu, pozor ale na vichr a laviny
5. 01. 2017
Jeseníky – Výborné sněhové podmínky panují ve všech lyžařských střediscích v Jeseníkách. Na horách již několik dní vydatně sněží, pobyt na svazích ale znepříjemňuje silný vítr. Horská služba nyní varuje nejen před silným větrem, ale také před lavinami.

Mladíci při cestě ze Šeráku podcenili počasí, zachraňovala je horská služba
5. 01. 2017
Jeseníky – Horská služba ve středu 4. ledna navečer zachraňovala tři mladíky, kteří si ve středu 4. ledna vyšli na přechod hřebenů Jeseníků.

Silnice na Šumpersku jsou sjízdné, ale musí se pomalu
5. 01. 2017
Šumperk – S nejvyšší opatrností jsou ve čtvrtek 5. ledna sjízdné silnice na Šumpersku i Jesenicku. Silničáři jsou v terénu nepřetržitě, sníh se ale kvůli neustávajícím srážkám na většině vozovek drží. Řidiči se také v některých místech musejí potýkat se sníženou viditelností.

Světoznámý fotograf Robert Vano zahájil zábřežské Welzlování
5. 01. 2017
Zábřeh – Světoznámý fotograf Robert Vano zavítal včera do Zábřehu. Slovenský rodák, který se proslavil ve Spojených státech, byl hlavním hostem úvodního večera festivalu dobrodruhů, cestovatelů a recesistů Welzlování.

Do Zábřehu míří světově proslulý fotograf Robert Vano
4. 01. 2017
Zábřeh – Světově proslulý fotograf Robert Vano míří do Zábřehu. Zahájí zde festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování, bude mít přednášku a stane se také patronem nové výstavy.

Silnice jsou sjízdné s nejvyšší opatrností
4. 01. 2017
Šumperk – Zhruba deset centimetrů sněhu napadlo na Šumperku od středy 4. prosince do čtvrtečního rána. Silnice jsou sjízdné, doprava zatím v žádném úseku nekolabuje.

Synka jsem ještě nezapil, říká otec prvního letošního novorozence v kraji
3. 01. 2017
Jeseník – Velké překvapení. Tak hovoří o narození svého syna Rostislav Zouhar. Malý chlapec stejného jména se stal prvním dítětem narozeným v letošním roce v Olomouckém kraji. Na svět přišel 1. ledna pět minut po jedné hodině ranní v jesenické porodnici.

První sníh v novém roce zatím dopravu nekomplikuje
3. 01. 2017
Šumpersko, Jesenicko – První sníh v novém roce zatím nenadělal příliš problémů řidičům ani silničářům. Ti vyjížděli především během pondělního odpoledne a znovu v úterý ráno.

Stavba parkoviště se odkládá, ulice budou hlídat nové kamery
2. 01. 2017
Krátce ze Šumperska a Jesenicka

Do kraje se žene sněhový příval, energetici chystají skútry a sněžnice
2. 01. 2017
Šumpersko, Jesenicko – Řidiči by se měli připravit na příchod pravého zimního počasí. Situaci na silnicích bude v dalších dnech navíc komplikovat silný vítr. Meteorologové proto varují, že při intenzivním sněžení se na horách budou vytvářet sněhové jazyky a postupně i závěje.

Mák v Penny Marketu se nedá jíst, zjistila kontrola
2. 01. 2017
Olomoucký kraj – Osmkrát větší množství cizorodé látky nebezpečné lidskému zdraví našli kontroloři v balení máku, který vyrábí firma na Prostějovsku. Na mák narazili v prodejně většího řetězce.

První miminko v kraji se narodilo v Jeseníku
1. 01. 2017
Jeseník – První miminko se v roce 2017 v Olomouckém kraji narodilo ve zdejší nejmenší porodnici. Chlapeček Rostislav se přišel na svět v Jeseníku v jednu hodinu a pět minut.

Prvním miminkem v Olomouckém kraji je Rostislav. Na svět přišel v Jeseníku
1. 01. 2017
Olomoucký kraj – Prvním letošním přírůstkem mezi miminky v Olomouckém kraje je Rostislav. Narodil se v Jeseníku pět minut po jedné ráno. Malý Rostislav měří 52 centimetrů a váží 3680 gramů. Jeho maminka pochází z České Vsi.

Otužilci se v ledovém koupališti loučili se starým rokem
1. 01. 2017
Bludov – V ledové vodě strávila část posledního dne roku 2016 třináctka otužilců. Účastnili se memoriálu Jaroslava Špičky, který se konal ve 14 hodin na koupališti Vlčí důl v Bludově.

Dráhy čekají nápor, přes Zábřeh vypraví zvláštní vlaky
31. 12. 2016
Šumpersko, Jesenicko – S končícími vánočními svátky se znovu zaplní vlaky tisíci cestujícími, kteří budou směřovat za zaměstnáním, do škol nebo se vracet z návštěv u rodiny či prázdninových pobytů.

Zemřel Viktor Dostal, šumperský rodák a mecenáš
30. 12. 2016
Vídeň, Šumperk – Vídeňský univerzitní profesor a šumperský rodák Viktor Dostal zemřel ve středu 28. prosince.

Co jsme letos v kraji postavili... Vyberte vaši stavbu roku
30. 12. 2016
Olomoucký kraj - Vybrali jsme nejzajímavější důležité stavby, které v roce 2016 vznikly na území Olomouckého kraje. Kterou považujete za nejvýznamnější? Hlasuje pro ni v naší anketě.

Dvacáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
30. 12. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Chřipka skolila před Vánocemi nejvíce lidí v Olomouckém kraji
29. 12. 2016
Olomouc – Počty nemocných, které trápily záněty horních cest dýchacích před vánočním svátky vzrostly.

Do konce roku bude svítit slunce, silvestrovská noc ale bude mrazivá
29. 12. 2016
Olomoucký kraj  – Jasno, v noci mráz a přes den teploty jen lehce nad nulou. Taková je předpověď meteorologů pro náš region v poslední dny letošního roku.

Pozor na led v Jeseníkách, varují záchranáři
29. 12. 2016
Jeseníky – Výborné sněhové podmínky a konečně zimní idyla panuje nyní v Jeseníkách. V provozu jsou všechna lyžařská střediska, řada z nich vleky spustí i poslední den v roce. 

Vítání nového roku: v Jeseníku ohňostroj, v Zábřehu koncert
29. 12. 2016
Jeseník, Zábřeh – Oslavu příchodu nového roku pořádají některá města v regionu. Obyvatelé Jeseníku se mohou těšit na novoroční přípitek a ohňostroj, Zábřeh zve své obyvatele na koncert.

Pradědovo muzeum láká děti na bujarou silvestrovskou oslavu
28. 12. 2016
Bludov – Oslavu silvestra připravilo pro své malé návštěvníky Pradědovo dětské muzeum v Bludově. Poslední den v roce pro ně uspořádá Dětský silvestr.

Šumperská nemocnice opraví nevyužívané pavilony, vzniknou pokoje pro seniory
28. 12. 2016
Šumperk – Desítky lůžek pro seniory vzniknou v nevyužívaných budovách v areálu šumperské nemocnice.

Jeseníky už se plní lyžaři, počasí jim moc nepřeje
27. 12. 2016
Jeseníky – Dobré sněhové podmínky avizují všechna lyžařská střediska v Jeseníkách, do kterých se až po vánočních svátcích nahrnuli lyžaři.

Na výpadovce z Jeseníku se lidé po letech dočkají chodníku
27. 12. 2016
Jeseník – Lidé mířící do domů či firem v Lipovské ulici v Jeseníku se už nebudou muset vyhýbat autům. Město po letech slibů a odkladů postaví v příštím roce podél jedné z hlavních silnic chodník.

Zábřeh dá statisíce do kultury a sportu
27. 12. 2016
Zábřeh – Více než tři čtvrtě milionu korun rozdělí v příštím roce město Zábřeh na granty a dotace pro organizace působící v oblastech sportu, kultury, volnočasových aktivit nebo sociální sféře. Rozhodli o tom zastupitelé při schvalování rozpočtu.

Kam na přelomu roku? Na Bubílkovou, Abbu i magický silvestr
27. 12. 2016
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 52. týden

Cyklisté dojedou do Zábřehu bezpečněji. Od Leštiny i Postřelmova
27. 12. 2016
Zábřeh, Leština – O něco bezpečněji by se měli už příští rok dostat cyklisté z Leštiny a okolních obcí do Zábřehu. Nová cyklostezka, díky níž by nemuseli jezdit po frekventované silnici, nabírá konkrétnější obrysy.

Meteorologové varují před silným větrem a místy sněhovými jazyky
26. 12. 2016
Olomoucký kraj – Silný vítr, nová sněhová pokrývka a místy sněhové jazyky. Před těmito nepříjemnostmi varují meteorologové v několika krajích včetně Olomouckého. Výstraha platí od úterního dopoledne do středeční 20. hodiny.

Šumperský chrám rozezněla Rybova mše
25. 12. 2016
Šumperk – Tóny České mše vánoční zazněly v neděli 25. prosince z Klášterního kostela v Šumperku. Ke sboru Oculos meos pod vedením Víta Rozehnala se při této příležitosti přidali další zpěváci, kteří jinak s hudebním tělesem nevystupují.

Děti z Ostrůvku překvapila bohatá nadílka
25. 12. 2016
Šumperk – Štědrá vánoční nadílka čekala na svěřence dětského centra Ostrůvek v Šumperku. Nazdobený stromeček byl zahrnutý dárky, které věnovali lidé v rámci charitativní akce Strom splněných přání. Stromek ověšený dětskými přáníčky byl během prosince umístěn v šumperském informačním centru, dárci si lístky postupně rozebírali. Každý pak přinesl zabalený dárek určený konkrétnímu dítěti.

Běžkaři mohou v Jeseníkách využít speciální kartu
25. 12. 2016
Jeseníky – Kartu určenou milovníkům bílé stopy vydává Sdružení cestovního ruchu Jeseníky. Lyžařům přináší řadu výhod a její koupí přispívají také na úpravu běžeckých tras v Jeseníkách.

Vánoce v Sudetech: mandlová polévka i teplé pivo odešly s odsunem
24. 12. 2016
Jeseníky - Zapomeňte na kapra s bramborovým salátem a televizní pohádky. Prosté jídlo, hádání budoucnosti a bohoslužba. Tak v minulosti vypadaly Vánoce německy mluvících oblastech Jeseníků. Některé zvyky z našeho kraje tak zcela zmizely společně s odsunem Němců ze Sudet po druhé světové válce.

Vězni na Mírově budou bez kapra i vánočního stromku
24. 12. 2016
Mírov – Jen pět ze 374 odsouzených, kteří si odpykávají svůj trest v jedné z nejpřísnějších věznic v republice na Mírově, budou moci strávit nadcházející vánoční svátky se svými blízkými. Přerušení výkonu trestu je nejvyšší formou odměny, kterou mohou získat. Musejí si ji ale zasloužit vzorným chováním a plněním svých povinností.

Jeseník začal s výkupem plastů. Jako první v kraji
23. 12. 2016
Jeseník – Za nepotřebné PET lahve nebo folie mohou lidé v Jeseníku získat peníze. Město začalo jako první v kraji s výkupem plastů určených k recyklaci.

Na Štědrý den pozor na ledovku, pak se oteplí
23. 12. 2016
Olomoucký kraj – Ledovka může na Štědrý den potrápit řidiče i chodce. Upozorňují na to meteorologové.

Sjezdovky v Jeseníkách čekají nápor lyžařů
23. 12. 2016
Jeseníky – Na nápor lyžařů se připravují už všechna střediska v Jeseníkách. Provoz se od 25. prosince rozjede i v areálech, které dosud neotevřely. Velká střediska ale již od pondělí fungují sedm dní v týdnu, výjimkou bude jen Štědrý den. Většinu sjezdovek pokrývá technický sníh, kterého se díky nočním mrazům podařilo vyrobit dostatečné množství.

Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností
23. 12. 2016
Šumperk – Silnice na Šumpersku jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři namrzající vozovky postupně ošetřují. Několik řidičů v ranních hodinách havarovalo. Nehoda dvou aut omezila před osmou hodnou ráno provoz u obce Dlouhomilov. Dvě auta se také střetla také u Chromče a v Žerotínově ulici v Šumperku.

V šumperské nemocnici pomohou neplodným párům
23. 12. 2016
Šumperk – Problémy s početím dnes řeší v Česku asi pětina párů a každý rok jich přibývá. V šumperském regionu pomohou neplodným dvojicím nově také lékaři Nemocnice Šumperk, která začala spolupracovat s ostravským IVF centrem Eurofertil a zařadila se tak mezi její takzvaná transportní centra.

Toto je nejhezčí vánoční strom kraje. Mohelnice bere stříbro
23. 12. 2016
Olomoucký kraj - Oblíbená anketa, ve které soupeří města a vesnice v celém Olomouckém kraji, je u konce. Čtenáři svým hlasováním na webech Deníku za nejkrásnější vánoční strom vybrali smrk, který stojí na náměstí v Litovli. 

Javorník opraví zchátralou budovu soudu, bude sloužit turistům
22. 12. 2016
Javorník – Tisíce turistů míjí při cestě na zámek Jánský vrch v Javorníku budovu bývalého soudu. Zchátralá stavba přestane návštěvníkům kazit dojem z města, naopak jim bude sloužit. Samospráva získala peníze na její rekonstrukci.

Zóna 30. V centru Zábřehu musí řidiči zpomalit
22. 12. 2016
Zábřeh – V historickém centru Zábřehu musejí řidiči přibrzdit. Město se rozhodlo zklidnit zde dopravu. Na rekonstrukci Žižkovy ulice navázalo vytvoření zóny s maximálně třicetikilometrovou rychlostí. Tu vymezují dopravní značky u staré pošty a na konci Komenského ulice.

Nepropásněte: vánoční servis v pátečním tištěném regionálním Deníku
21. 12. 2016
Olomoucký kraj - Připravili jsme pro vás několik užitečných informací, které ještě o svátcích můžete potřebovat. V pátečním tištěném regionálním Deníku najdete otevírací doby obchodů a lékáren, zdravotnická zařízení, kam zajít na pohotovost i seznam kostelů a chrámů, kde se budou o svátcích sloužit bohoslužby.

Útoky jsou pro Němce vystřízlivěním, říká starosta Zábřehu
20. 12. 2016
Zábřeh – Je rodilý Zábřežan, několikrát však pobýval v Německu, kde žije i část jeho rodiny. „Pro Němce je to vytřízlivěním," komentuje útoky v této zemi František John.

V ulicích Šumperku hlídkují policisté se samopaly, kvůli útoku v Berlíně
20. 12. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Po teroristickém útoku v Berlíně policie posílila své hlídky. V ulicích Šumperku se v úterý 20. prosince pohybovali i policisté se samopaly. Hlídali především místa, kde se schází více lidí, včetně adventních trhů na Točáku.

Bratra starosty v Jeseníku zvolili radním
20. 12. 2016
Jeseník – Ve vedení Jeseníku zasedli sourozenci. Radním města se ve čtvrtek 15. prosince stal Roman Kalous, bratr starosty Adama Kalouse (oba ANO 2011). V krajském i republikovém měřítku se jedná o poměrně neobvyklou věc.

Městská policie v Šumperku hledá strážníky, v ulicích vylepili plakáty
20. 12. 2016
Šumperk – Šest nových strážníků hodlá v nejbližší době přijmout městská policie v Šumperku. Na místa již vypsala výběrové řízení. Jak ale již před časem uvedl ředitel městské policie Zdeněk Dočekal, obsadit všech šest pozic bude zřejmě obtížné.

ČD posílí před svátky spoje, RegioJet už má vyprodáno
19. 12. 2016
Zábřeh – Pokud se chystáte před vánočními svátky na cestu vlakem, neměli byste odkládat nákup jízdenky a místenky. Platí to zejména pro spoje na hlavní trase z Prahy na střední Moravu ve čtvrtek 22. a v pátek 23. prosince, kdy se budou domů vracet studenti i lidé pracující v hlavním městě.

Předvánoční chat s olomouckým arcibiskupem Graubnerem
19. 12. 2016
Již popáté přijal pozvání k adventnímu on-line rozhovoru se čtenáři Deníku moravský metropolita Jan Graubner.

Zábřeh dá miliony na školu i bazén
19. 12. 2016
Zábřeh – Rekonstrukce pavilonové školy v ulici Boženy Němcové, dokončení venkovního plaveckého bazénu, cyklostezka do sousední Leštiny a opravy ulic a chodníků po stavbě kanalizace. To jsou největší akce, které v příštím roce plánuje radnice v Zábřehu.

O cestovním ruchu v Jeseníkách ON-LINE. Ptali jste se Radka Stojana
18. 12. 2016
Vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Radek Stojan je jedním z nejdůležitějších lidí v oblasti řízení turismu v Olomouckém kraji.

U šumperské restaurace vyrostla sněhová jeskyně s živým Betlémem
18. 12. 2016
Šumperk – Živý Betlém nabídl v sobotu svým hostům majitel šumperské restaurace Red Rat Petr Hradil. Za pomoci svých přátel inscenoval výjev ze života svaté rodiny na prostranství před podnikem. Na nevšední podívanou dorazila řada diváků.

Zábřeh dá miliony na školu i bazén
18. 12. 2016
Zábřeh – Rekonstrukce pavilonové školy v ulici Boženy Němcové, dokončení venkovního plaveckého bazénu, cyklostezka do sousední Leštiny a opravy ulic a chodníků po stavbě kanalizace. To jsou největší akce, které v příštím roce plánuje radnice v Zábřehu.

Má pršet, hrozí ledovka, varují meteorologové v Olomouckém kraji
17. 12. 2016
Olomoucký kraj – Před ledovkou na silnicích varují meteorologové v Olomouckém kraji.

Šumperk kupuje chráněnou ruinu manufaktury
17. 12. 2016
Šumperk – Zchátralou manufakturu v ulici Generála Svobody hodlá opravit šumperská radnice. Budovu město koupí za dva a půl milionu korun. Není zatím jasné, na kolik peněz přijde rekonstrukce. Pokrýt by jí mohla dotace z evropských peněz.

Vyberte nejhezčí vánoční strom Olomouckého kraje
17. 12. 2016
Olomoucký kraj – O finálové dvanáctce vánočních stromů je rozhodnuto. Čtenáři Deníku v týdnu mohli hlasovat v okresním kole, tři nejúspěšnější stromy z každého okresu postupují do krajského finále. Nejvíce hlasů v prvním kole obdržel vánoční strom z Litovle, přesně 2674.

Střediska se v Jeseníkách rozjíždějí, počasí přeje i běžkařům
16. 12. 2016
Jeseníky – V provozu budou o víkendu už všechna větší střediska v Jeseníkách. Přírodního sněhu je na nejvyšších moravských horách kolem třiceti centimetrů, lyžařské svahy tak z velké míry pokrývá technický sníh. Podmínky jsou ale již dobré i pro vyznavače bílé stopy.

Vzduch se zhoršil, o víkendu nebude lepší
16. 12. 2016
Olomouc – Kvalita ovzduší se na některých místech Olomouckého kraje zhoršila. Čtyřiadvaceti­hodinové koncentrace polétavého prachu v Olomouci i Přerově od čtvrtečního odpoledne překračovaly přípustný limit – 50 mikrogramů na metr krychlový. Vzhledem k inverzi se v nížinách situace nebude zlepšovat ani během víkendu.

Rozhodnuto. Sanatorka půjde k zemi na jaře, místo ní vyroste sportovní areál
16. 12. 2016
Šumperk – Narušená statika, obrovské díry ve střeše i padající kusy omítky. Tak vypadá současný stav objektu bývalého sanatoria v Reissově ulici v Šumperku. Historická budova, která v minulosti sloužila jako dětská plicní léčebna, chátrá víc než dvacet let. Záchrana už není možná. S demolicí se začne na jaře, v areálu pak vyroste sportovní a rekreační areál pro veřejnost.

Dvacáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
16. 12. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Teploty v kraji kolem nuly, v neděli bude místy sněžit
15. 12. 2016
Olomouc – Počasí v Olomouckém kraji zůstane i přes víkend podobné jako v posledních dnech. Teploty se budou přes den pohybovat kolem nuly, v neděli bude místy sněžit.

Barvy a nápadité účesy. V Šumperku soutěžili budoucí kadeřníci
15. 12. 2016
Šumperk – Barvami a nápaditými účesy hýřila ve čtvrtek 15. prosince aula Střední školy železniční, technické a služeb v ulici Generála Krátkého v Šumperku. Konala se zde soutěž budoucích kadeřníků Color Cup.

Kam vyrazit? Na živý betlém, adventní koncerty či jarmarky
15. 12. 2016
Šumpersko - Krátké zprávy a pozvánky ze Šumperska.

VIDEO: Česko zpívalo koledy, v Šumperku i s Radečky
14. 12. 2016
Šumperk – Stovky lidí si ve středu večer společně zazpívaly nejznámější koledy u šumperského divadla. Projekt Česko zpívá koledy se tak v Šumperku konal už třetím rokem. 

Zastupitelé budou jednat o rozpočtu, rozhodnou i o penězích pro hokejisty
14. 12. 2016
Šumperk – Šumperští zastupitelé budou hlasovat o návrhu rozpočtu pro příští rok ve čtvrtek 15. prosince. Pokud strategický dokument schválí, definitivně dostane zelenou řada investičních akcí.

Silnice jsou sjízdné, místy ale padá mrznoucí déšť
14. 12. 2016
Šumperk – Silnice v šumperském regionu zůstávají sjízdné. Řidiči by přesto měli být obezřetní, místy totiž padá mrznoucí déšť, který se střídá se sněžením.

ON-LINE rozhovor s ředitelem Vlastivědného muzea Olomouc Břetislavem Holáskem
13. 12. 2016
Olomoucký kraj - Po stopách Andyho Warhola, uničovského zlatého pokladu nebo císaře Františka Josefa I. se mohli letos vydat návštěvníci Vlastivědného muzea v Olomouci (VMO). Co v muzeu připravují, na to se můžete zeptat ředitele VMO Břetislava Holáska v on-line rozhovoru Deníku. 

Hory jako ostrovy v moři mraků. Do Jeseníků láká nové video
13. 12. 2016
Jeseníky – Původně to měl být test nové techniky, nyní video zimních Jeseníků láká desetitisíce diváků. Nejvyšší moravské hory propaguje jako poslední ostrovy svobody.

Voda od nového roku podraží
13. 12. 2016
Šumpersko – Obyvatelé Šumperska si od příštího roku připlatí za vodné a stočné. Zdražení nastane kvůli více než miliardovým nákladům na modernizaci vodohospodářské infrastruktury. Velký projekt společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk (VHZ) byl dokončen letos.

Maminky a novorozence v šumperské porodnici chrání speciální nanočástice
12. 12. 2016
Šumperk – V šumperské porodnici nově chrání maminky, novorozence i tamní personál před bakteriemi speciální roztok s miniaturními částečkami titanu a stříbra. Nástřik stěn a podlahy tak částečně nahrazuje hadr a kýbl v rukou uklízeček. Porodnice je prvním oddělením, na kterém nemocnice novinku zkouší.

Pozor na noční a ranní náledí, varují meteorologové
12. 12. 2016
Olomoucký kraj – Před tvorbou náledí varují meteorologové v Olomoucké kraji.

Zábřeh bude schvalovat rozpočet, počítá s proměnou bazénu
12. 12. 2016
Zábřeh – Na posledním letošním zasedání se sejdou ve středu 14. prosince zastupitelé v Zábřehu. Stěžejním bodem jejich jednání bude schvalování rozpočtu na příští rok.

Vyberte nejhezčí vánoční strom na Šumpersku a Jesenicku
12. 12. 2016
Šumperk, Jeseník – Oblíbená anketa Deníku o Nejkrásnější vánoční strom Olomouckého kraje je opět tady. Vyberte v prvním kole ten nejhezčí strom ze Šumperska a Jesenicka. 

U prodavačů stále platí: Náš zákazník, náš pán
12. 12. 2016
Šumperk – Vybalit zboží, narovnat ho do regálu, namarkovat na pokladně a zákazníkovi správně vrátit peníze. V očích mnoha lidí je práce prodavače jednoduchá, zvlášť když mají zkušenosti převážně z velkých marketů. Budoucí absolventi tohoto oboru se ale musejí naučit mnohem více. Na chvíli se s nimi za pult postavil i redaktor Deníku.

On-line rozhovor se zubní lékařkou Lenkou Přikrylovou
11. 12. 2016
Přerov – Čistíte si správně zuby? Máte problémy s krčky? Trápí vás paradentóza? 

Pozor na silný vítr, upozorňují meteorologové
11. 12. 2016
Olomoucký kraj – Před silným větrem varovali během nedělního odpoledne a podvečera meteorologové. Výstrahu vydali i pro Olomoucký kraj. Vzduchem létaly kusy střechy nebo plechy, hasiče také zaměstnávaly popadané stromy.

Cechovní zabíjačka lákala, lidé stáli dlouhé fronty
11. 12. 2016
Mohelnice – Vůně vepřových dobrot a zabíjačkové polévky bouřky se v neděli 11. prosince linula náměstím Svobody v Mohelnici. Recesisté z Cechu přátel pátého ročního období uspořádali už jednadvacátou cechovní zabíjačku.

Město vybudovalo skiareál, nyní uvažuje o jeho prodeji
11. 12. 2016
Zlaté Hory – Jediné lyžařské středisko v Jeseníkách, které vlastní samospráva, možná změní majitele. Město Zlaté Hory uvažuje, že nabídne k prodeji ski areál Příčná. Záměr budou posuzovat tamní zastupitelé.

Výpadovka z centra Zábřehu na Šumperk dostala nový povrch
10. 12. 2016
Zábřeh – Výpadovka z centra Zábřehu směrem na Šumperk, Postřelmov a Lesnici dostala nový povrch. Stavební firma využila oteplení a během dvou dnů stihla položit nový asfaltový koberec na vyfrézované úseky. Motoristé tak už mohou jezdit po zbrusu nové silnici.

Loučení s tratí do Koutů: končí barevné motoráky i soukromník
9. 12. 2016
Údolí Desné – Největší změna za devatenáctiletou historii čeká v noci ze soboty 10. na neděli 11. prosince Železnici Desná. Osobní vlaky zde přestane provozovat soukromá firma, nahradí ji České dráhy.

Kam vyrazit? Na cechovní zabíjačku, mažoretky či adventní koncerty
9. 12. 2016
Krátké zprávy a pozvánky ze Šumperska

Hledáme Nejkrásnější vánoční strom kraje. Přihlaste ten váš
9. 12. 2016
Olomoucký kraj – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější?

Agresivní pes v Zábřehu napadl už čtvrté zvíře, skončil v útulku
9. 12. 2016
Zábřeh – Policisté se zabývají případem nebezpečného křížence stafordšírského teriéra, který v Zábřehu napadl několik psů i lidí. Poslední incident se stal zkraje týdne poblíž husitského kostela u areálu bývalých kasáren, kde staford zaútočil na dalšího psa. Toho majitelka právě venčila.

V Jeseníkách otevírají další skiareály
9. 12. 2016
Jeseníky – Provoz o víkendu plánují spustit další lyžařská střediska v Jeseníkách. Dosud se o víkendech lyžovalo pouze v Branné. Prognózy meteorologů ale příliš příznivé nejsou, v nížinách se má oteplit až na deset stupňů. Lyžovat se na horách bude převážně na technickém sněhu.

Dvacáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
9. 12. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Autobusy pojedou jinak, největší změny postihnou Podesní
8. 12. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Lidem, kteří cestují do školy, za prací nebo k lékaři cestují autobusy, by neměla uniknout nedělní změna jízdních řádů. Od 11. prosince budou jinak jezdit dálkové i regionální spoje. Největší změny čekají obyvatele v údolí Desné.

Školní výstava je plná krásy, fantazie a nápadů
8. 12. 2016
Zábřeh – Do pastelových barev je laděná letošní vánoční výstava ve Střední škole sociální péče a služeb v Zábřehu. V moderních aranžmá, která zabírají největší místnost, převažují modrá, růžová a ledově bílá.

Jasný důkaz: v Jeseníkách žije rys
8. 12. 2016
Jeseníky – Jedinečný objev se podařil ochranářům ze Společnosti přátel Jeseníků. Jejich fotopast zachytila v nejvyšších moravských horách živého rysa. „Po mnoha letech je to poprvé, kdy byl rys v Jeseníkách takto jasně zdokumentován," konstatoval předseda sdružení Ondřej Bačík.

Na severu Olomouckého kraje bude o víkendu až 10 stupňů Celsia
8. 12. 2016
Olomoucký kraj – Teploty v Olomouckém kraji půjdou o víkendu nahoru. Na severu regionu může být až 10 stupňů Celsia.

Silničáři likvidovali na silnicích ledovku
8. 12. 2016
Šumperk – Kluzké silnice a chodníky potrápily od noci na čtvrtek 8. prosince řidiče i chodce. Silničáři vyjeli do terénu kolem jedné hodiny ranní, kdy začalo mrholit a teplota klesla.

Města odtajnila své rozpočty. V Šumperku vyroste gymnastická hala
8. 12. 2016
Šumperk, Zábřeh – Parkoviště, gymnastická hala i rekonstrukce bývalé Masarykovy školy na knihovnu. To jsou jen některé z investic, které pro příští rok plánuje šumperská radnice. Podobně tomu bude v Zábřehu. Obě města již zveřejnila návrh rozpočtu na rok 2017, který ještě do konce roku budou schvalovat zastupitelé.

Ve škole nacvičují koledy, které bude zpívat celé Česko
7. 12. 2016
Šumperk – Živěji než jindy bývá na chodbě Základní školy Sluneční v Šumperku každé pondělí, středu i pátek. Pedagogové s žáky už od začátku prosince pilně nacvičují muzicírování do velkého projektu Česko zpívá koledy. Ten na stovkách míst v celé republice odstartuje 14. prosince přesně v 18. hodin.

V Jeseníku obnoví prameny. Mladí lidé chtějí zachránit kostel v Ostružné
7. 12. 2016
Šumpersko a Jesenicko - Krátké zprávy z regionu.

Poštovní štola vydala unikátní nálezy
7. 12. 2016
Zlaté Hory – Dělníci pracují na zpřístupnění další části Poštovní štoly u Zlatých Hor. Nově odkrývané prostory zkoumají i archeologové. Ačkoli v podzemí působí teprve měsíc, objevili unikátní nálezy, které lidské oko nespatřilo stovky let.

Primář šumperské dialýzy Petr Schlemmer ON-LINE
7. 12. 2016
Šumperk - Vše o nemocech ledvin, dialýze, konzultací v nefrologické ambulanci či nových trendech v této oblasti.

Policie vyšetřuje učitele, který se ve škole zamykal s žáky
6. 12. 2016
Šumperk – Nestandardní chování pedagoga v Základní škole Sluneční v Šumperku vyšetřují kriminalisté. Učitel se koncem minulého týdne zamkl s několika žáky čtvrté třídy v jedné z učeben. Co se za zavřenými dveřmi dělo, je nyní předmětem dohadů. Údajně si kantor na mobilní telefon fotografoval hochy vysvlečené v prádle. Později měl učitel vysvětlovat, že se jednalo o projekt do hodin anglického jazyka.

Školní výstava nabídne inspiraci na Vánoce
6. 12. 2016
Zábřeh – Načerpat inspiraci nebo si zakoupit adventní svícny, věnce, cukroví či perníčky budou moci návštěvníci tradiční vánoční výstavy, kterou připravila Střední škola sociální péče a služeb v Zábřehu.

Mikuláš přijel ve vlaku i na bryčce
5. 12. 2016
Šumperk – Mikulášská družina v čele s důstojným pánem s dlouhým bílým plnovousem a berlou, krásnými anděly i rohatými pekelníky včera do Šumperku dorazila na bryčce i ve vlaku.

Bývalý ředitel PMŠ Šperlich dostal u soudu podmínku
5. 12. 2016
Šumperk – Dvouletý trest odnětí svobody s dvou a půlletým podmínečným odkladem. Takový verdikt zazněl v pondělí 5. prosince u Okresního soudu v Šumperku, před kterým stanul obviněný bývalý ředitel Podniků města Šumperka Luděk Šperlich.

Kam za zábavou? Na Mandrage i filmové hity za babku
5. 12. 2016
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 48. týden

Průměrná mzda v kraji stoupla téměř o tisícovku. Berete tolik i vy?
5. 12. 2016
Olomoucký kraj – Průměrná hrubá měsíční mzda v Olomouckém kraji vzrostla podle statistiků ve třetím čtvrtletí na 24 523 korun. Oproti stejnému období minulého roku berou zaměstnanci o 969 korun více.

Připomínal skladiště, dnes opravený kostel opět slouží Zábřežanům
4. 12. 2016
Zábřeh – Nový obětní stůl požehnal v neděli 4. prosince v kostele svaté Barbory v Zábřehu biskup Josef Hrdlička. Završila se tak desetiletá obnova tohoto chrámu.

Jeseničané si punč u stromečku nedají. Prodejce se nedaří nalákat
4. 12. 2016
Jeseník – Dát si svařák na náměstí u nazdobeného stromu? V řadě měst v Česku běžný předvánoční kolorit, v Jeseníku vyloučená věc. Předvánoční pochutiny tu nikdo nenabízí. Podle radnice je na vině nezájem podnikatelů.

Prodejna na Temenické se zřejmě ještě letos neotevře
3. 12. 2016
Šumperk – Velmi pilně pracují dělníci a řemeslníci na stavbě nového marketu v Temenické ulici v Šumperku. Vyrostl na místě bývalé zchátralé kotelny. Ruina v lokalitě strašila dlouhé roky.

Stezka zavede cyklisty do pivovaru
2. 12. 2016
Jeseník – Kolaři mohou v Jeseníku využívat další část cyklostezky. Zástupci města ji otevřeli ve čtvrtek 1. prosince.

V regionu silně fouká, hasiči likvidují spadené stromy
2. 12. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Silný vítr zasáhl v noci na pátek 2. prosince Šumpersko a Jesenicko. Do půl sedmé ráno si vyžádal pět výjezdů hasičů.

Mikuláš v Šumperku bude bez černidel. Kde ještě potkáte anděly a čerty?
2. 12. 2016
Šumperk, Zábřeh – Tradiční mikulášská slavnost, kterou pořádá římskokatolická farnost společně s městem, se v Šumperku uskuteční v pondělí 5. prosince. Mikulášský průvod vyjde od hotelu Grand v 17 hodin a vyrazí na náměstí Míru.

Dvacáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
2. 12. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Silný vítr v noci lámal větve a stromy, nebezpečí hrozí dál
2. 12. 2016
Olomoucký kraj – Silný vítr zaměstnal hasiče v celém Olomouckém kraji. Celou noc jezdili likvidovat popadané stromy a větve na komunikacích.

V Jeseníkách pojedou o víkendu dvě lyžařská střediska
2. 12. 2016
Jeseníky – Sněžná děla mohla díky ochlazení opět začít chrlit sníh na sjezdovky v Jeseníkách. O víkendu bude v provozu areál v Branné a také se poprvé spustí Ski Aréna Karlov.

EET už má své oběti. Oblíbená restaurace v centru Loštic zavřela
1. 12. 2016
Šumpersko, Jesenicko – „Tři kousky, tak to máme za jednaomsdesát. A tady je účtenka!" Klasický obrázek mnoha hospod, kdy hostinský poškrtal plot na lístku a zkasíroval štamgasta, od 1. prosince zmizel. Účtenková revoluce začala naplno.

Víkend bude s mrazem, sluncem i sněžením
1. 12. 2016
Olomoucký kraj – Začátek prosince bude v Olomouckém kraji se sněžením, většinou zataženou oblohou a teplotami i několik stupňů pod nulou.

Chumelenice v Jeseníkách zastavila kamiony
1. 12. 2016
Šumperk, Jeseník – Žádné větší problémy v dopravě nenastaly ve čtvrtek 1. prosince kvůli vydatnému sněžení. Během dne již sníh v nižších polohách vystřídal déšť a pouze na horských cestách se držela sněhová kaše.

Nová rozhledna Bukovka láká na úchvatný pohled na Jeseníky. Podívejte se
1. 12. 2016
Rapotín – Na Předním Bukovém kopci nad Rapotínem se tyčí nová rozhledna. Odměnou pro turisty, kteří zdolají 624 metrů vysokou horu a sto jedenáct schodů věže, je působivý pohled na údolí Desné a hřeben Jeseníků.

Pozor na chumelenici a závěje, varují meteorologové
30. 11. 2016
Olomoucký kraj – Před vydatným sněžením varují od středečního večera meteorologové. Výstraha se vztahuje na celé území včetně Olomouckého kraje. Varování má platit až do pátku.

Ve Starém Městě chybí lékárna, pokus o otevření nevyšel
30. 11. 2016
Staré Město – Jedenáct kilometrů musí pro antibiotika, kapky či vitamíny jezdit obyvatelé Starého Města. Zdejší lékárnu provozovatel před dvěma lety uzavřel. Náhradu se dosud zajistit nepodařilo.

Muž ze střechy házel kameny. Centrum Zábřehu zavřeli, nasadili zásahovku
30. 11. 2016
Zábřeh /FOTO z MÍSTA/ – Centrum Zábřehu ve středu na dvě hodiny uzavřela policie. Neznámý muž se tam kolem poledne vyšplhal na střechu budovy a začal na ulici házet kameny.

Spořitelna odchází z Loštic a Libiny, lidé protestují
30. 11. 2016
Loštice, Libina – Lidem na venkově se vzdalují služby. Nejnověji ty bankovní. Česká spořitelna zavře od února své pobočky v Lošticích a Libině. Lidé tak budou muset cestovat do peněžních ústavů ve větších městech. Nepříjemné to bude zejména pro seniory.

Do Zábřehu přijel legiovlak. Připomíná hrdinství vojáků při anabázi v Rusku
29. 11. 2016
Zábřeh – Na nádraží v Zábřehu je k vidění souprava třinácti zrekonstruovaných historických vagonů, jakými se desítky tisíc československých legionářů přepravovaly v letech 1918 až 1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále.

Věznici v Králíkách lidé v referendu jasně odmítli
29. 11. 2016
Králíky – Záměr vybudovat v areálu bývalého výchovného ústavu ženskou věznici obyvatelé Králík jasně odmítli. Ukázalo to místní rerefendum, které se v městečku na pomezí Šumperska a Ústeckoorlicka uskutečnilo v pátek 25. listopadu.

Do loštického betlému přibyl fotograf Štreit, tanečnice i obnovitel synagogy
29. 11. 2016
Loštice – Tři noví obyvatelé přibyli do známého betlému loštického řezbáře Jaroslava Beneše. Ze špalíku lipového dřeva vyřezal trojici osobností, která se letos poprvé půjde poklonit Ježíškovi a přinést mu dárky.

Na proměně Masarykovy školy se bude pracovat celou zimu
28. 11. 2016
Šumperk – Rekonstrukce bývalé Masarykovy školy v Šumperku, kam se přestěhuje městská knihovna, už začala. Stavební práce provádí akciová společnost VW Wachal z Kroměříže, která v soutěži městu nabídla cenu padesát milionů šest set tisíc korun.

Na Šumpersku nasněžilo, auta kloužou a bourají
28. 11. 2016
Olomoucký kraj – Na silnice ráno nasněžilo. Cestáři varují řidiče, vozovky jsou však s opatrností sjízdné.

Komín se proměnil v adventní dílnu, přišly stovky lidí
27. 11. 2016
Šumperk – Ve velkou tvořivou adventní dílnu se v sobotu proměnilo volnočasové centrum Komín v Šumperku.

VIDEO: V Loučné vylovili rybník, k mání byli kapři, amuři i štiky
27. 11. 2016
Loučná nad Desnou – Jeden z posledních výlovů v kraji se konal v sobotu 26. listopadu v Loučné nad Desnou. Vodní nádrž pod zámkem tak zažila svou premiéru, ryby totiž loučenský spolek rybářů nasadil teprve před rokem.

Ve věku 90 let zemřel bývalý kubánský vůdce Fidel Castro
26. 11. 2016
Havana - Ve věku 90 let zemřel v noci na dnešek SEČ někdejší vůdce kubánských komunistů a bývalý kubánský prezident Fidel Castro. Oznámil to jeho mladší bratr Raúl Castro, který Fidela v roce 2006 vystřídal v čele země. Vůdce kubánské revoluce podle Raúla zemřel v pátek ve 22:29 místního času (dnes v 04:29 SEČ). Jeho tělo by mělo být zpopelněno ještě dnes, a to v ranních hodinách místního času.

Onkoložka Divišová: Žijte zdravě, bez stresu a nezanedbávejte prevenci
25. 11. 2016
Region /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/ - Ptali jste se vedoucí lékařky onkologie v Kroměřížské nemocnici MUDr. Kristýny Divišové, která je zároveň lékařkou ve specializovaném onkologickém centru v Brně, na vše, co vás zajímalo o léčbě těchto nemocí.

Nový úřad slouží i čtenářům a školákům
25. 11. 2016
Sobotín – Obyvatelům Sobotína slouží nový obecní úřad. Na rozdíl od původního sídla se nachází v samém centru obce. Budovu si při slavnostním otevření ve středu 23. listopadu prohlédla veřejnost.

Dárci krve dostali ocenění v šumperském divadle
25. 11. 2016
Šumperk – Dvaasedmdesátiletý Jan Petřek z osady Obědné u Libiny za svůj život na trasfúzní službě daroval jednašedesát litrů své krve. Průměrný lidský organismus přitom této vzácné tekutiny obsahuje od čtyř do šesti litrů. Během desítek let tak Jan Petřek získal všechny vysoká rádcovská ocenění a ani letos nechyběl jako čestný host na slavnostním oceňování dárců krve, které se konalo v šumperském divadle.

Ubytovna v centru Žulové nehrozí, prázdný hotel kupuje město
25. 11. 2016
Žulová – Představitelům Žulové se podařilo zabránit možnému vzniku ubytovny v samém centru města. Zdejší zastupitelé rozhodli, že samospráva koupí bývalý hotel Vesmír. Vzniknout z něj může bydlení pro seniory.

Na psy v Zábřehu útočí agresivní staford, jednoho zabil
25. 11. 2016
Zábřeh – Otřesnou zkušenost mají za sebou manželé Klimešovi ze Zábřehu. Jejich malého pejska rozsápal agresivní pes plemene starofd. Ten již předtím ve městě napadl nejméně další dva psy. Janka Klimešová při útoku nezvládnutelného zvířete navíc utrpěla zranění klíční kosti, se kterým se bude léčit několik týdnů. Případem se nyní zabývá policie.

Dvacáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
25. 11. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Vánoční stoly ozdobí 280 tisíc košíčků sušeného ovoce z Loštic
25. 11. 2016
Loštice – Osmdesát tun sušeného ovoce z celého světa prošlo rukama žen v chráněné dílně Reparto v Lošticích. Ze švestek, ananasu, datlí či meruněk zde kompletují ovocné košíčky. Ty ozdobí vánoční stoly především v Rakousku, ale objeví se také na pultech marketů u nás a na Slovensku. Celkem jich zde připravili 285 tisíc kusů.

Památník Frývaldovské stávky láká skateboardisty, obec jej plánuje zmenšit
24. 11. 2016
Lipová-lázně – Památník obětem Frývaldovské stávky v Lipové-lázních v poslední době vyhledávají mladí lidé. Ne však kvůli pietě, ale jako místo vhodné pro jízdu na skateboardu. Samospráva do budoucna plánuje pomník upravit.

Obce i města ožijí vánočními jarmarky a trhy
24. 11. 2016
Šumpersko – Začátek adventu si v mnoha městech a obcích připomenou předvánočními jarmarky a trhy. Jako první začali v Moravičanech, kde se předadventní trhy konaly už ve středu 23. listopadu odpoledne.

Autobus mezi Jeseníky a Beskydy končí
24. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Obyvatelé Jesenicka přijdou o další spojení se zbytkem republiky. Autobus mezi Jeseníkem a Rožnovem pod Radhoštěm vyjede 10. prosince naposledy. Dopravce jej kvůli ztrátovosti ruší. Je to další z řady dálkových autobusů, které v regionu skončily.

Opravy silnic omezí dopravu, v Zábřehu bude středověký ples
23. 11. 2016
Krátké zprávy ze Šumperska

Rostou! Lesy jsou plné hub, mráz do konce týdne nepřijde
23. 11. 2016
Olomoucký kraj – Teplo proudící od jihu Evropy rozehřálo vzduch v Olomouckém kraji, kde rtuť teploměru v posledních dnech stoupala až k 15 stupňům Celsia. Protože před tím popršelo, vyplatí se vyrazit do podzimem zabarvené přírody na houby.

Na hanušovickém nádraží se fotili strojvedoucí
23. 11. 2016
Hanušovice – Muži v modrých uniformách pózovali v úterý 22. listopadu před druhou hodinou odpoledne na nádraží v Hanušovicích.

Náměstí ozdobí vzácné druhy stromů
23. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Počasí sice připomíná spíše jaro, první adventní neděle se ale rychle blíží. O víkendu se proto poprvé rozzáří vánoční stromy ve většině měst a obcí regionu. V Jeseníku a v Šumperku přitom budou centra zdobit unikátní jehličnany.

Lidé z Libivé bojují za obchvat. Sepsali petici
22. 11. 2016
Mohelnice – Neustálý proud aut, hluk, prach a výfukové zplodiny. Tak to teď vypadá v Libivé. Malou obec rozděluje na dvě části hlavní tah z Mohelnice na Zábřeh a Šumperk, po němž denně projede přes deset tisíc aut a kamionů.

Sobotín přijde o vlaky, nahradí je autobusy
22. 11. 2016
Petrov nad Desnou, Sobotín – Poslední tři týdny se mohou obyvatelé Sobotína a horní části Petrova nad Desnou dopravovat vlakem. S novým jízdním řádem klesne počet spojů do stanice Sobotín na minimum. Nahradí je autobusy.

Na Horování přijdou dobrodruzi, v Zábřehu zahraje Slza
21. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 47. týden.

Na šumperské náměstí přijela dvacetimetrová jedle
21. 11. 2016
Šumperk – Adventní čas se přiblížil do Šumperku, náměstí Míru i Točák od pondělí 21. listopadu zdobí vzrostlé jehličnany. Převoz během dopoledních hodin měl hladký průběh, nákladní vůz s dvacetimetrovou jedlí ojíněnou zvládl jízdu hladce přes kruhové křižovatky i do strmého stoupání v Lužickosrbské u­lici.

Seniortaxi se v Jeseníku rozjede v únoru
21. 11. 2016
Jeseník – Seniory v Jeseníku začnou vozit taxíky dotované městem. Službu zajistí místní technické služby. Fungovat začne od února příštího roku.

Silný vítr zatím jenom láme stromy. Hasiči jsou ostražití
21. 11. 2016
Olomoucký kraj – Před silným větrem varují v Olomouckém kraji od nedělního podvečera meteorologové. Silně foukat by mělo až do úterního poledne. Hasičské jednotky zatím žádné vážnější komplikace nezaznamenaly.

Obyvatelé sídliště mohou výrazně ušetřit za topení. Díky bioplynu
21. 11. 2016
Rapotín – Obyvatelé sídliště v Rapotíně by mohli ušetřit zhruba pětinu nákladů na vytápění. Teplo jim má dodávat bioplynová stanice, která vznikla v blízkém areálu bývalých skláren. Na Šumpersku a Jesenicku by se jednalo o první případ tohoto způsobu vytápění.

Cestující na Šumpersku potrápí několik výluk
20. 11. 2016
Šumpersko – Lidé, kteří pojedou v předposledním listopadovém týdnu vlakem po Šumpersku, by měli počítat hned s několika výlukami, které jim zkomplikují cestování. Od pondělí 21. do středy 23. listopadu nepojedou vlaky na trati ze Zábřehu do Šumperku.

Meteorologové varují před silným větrem, může kácet stromy
20. 11. 2016
Olomoucký kraj – Před silným větrem, který bude vát až do pondělního poledne, varují meteorologové v Olomouckém kraji.

Psí tlapka pomohla naplnit misky v útulcích
19. 11. 2016
Zábřeh, Šumperk – S velkým zájmem se setkal letošní ročník sbírky Psí tlapka, která pomáhá naplnit misky opuštěným pejskům v útulcích. Díky dárcům se podařilo vybrat sto osmdesát kilogramů granulí a pamlsků. Lidé ale přinesli také misky, deky, psí pelíšek či léčiva.

Na šumperské náměstí přivezou vánoční strom, omezí dopravu
19. 11. 2016
Šumperk – Mírná omezení v dopravě čekají v centru Šumperku řidiče v pondělí 21. listopadu. Na náměstí Míru a Točák se totiž postěhují obří vánoční stromy. U radnice tak bude během dopoledne omezeno parkování, dopravu bude během transportu a instalace jehličnanu regulovat městská policie.

Příběhy bezpráví dětem přiblížil emigrant, který se dostal ven až na třetí pokus
19. 11. 2016
Lukavice – Netradiční vyučovací den zažili v pátek 18. listopadu žáci Základní školy v Lukavici. V rámci projektu Příběhy bezpráví za nimi přijel Luděk Štipl, který dnes žije v Radnici u Loštic. Vyprávěl jim svůj příběh člověka, který už v nesvobodné zemi nechtěl žít a rozhodl se i s rodinou emigrovat.

Kapela Vlny se vrací. S novým názvem i deskou
18. 11. 2016
Zábřeh – Nový název, nová image, nový zvuk. Na hudební scénu se po dvouleté pauze vrací skupina Vlny. V sobotu pokřtí v zábřežském podniku Rafanda svou čerstvou desku.

Dvacáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
18. 11. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Proslulé lázně v Lipové ožívají, chystá se jejich znovuotevření
18. 11. 2016
Lipová-lázně – Lázně v Dolní Lipové vstupují do nové éry své existence. Zkrachovalý léčebný ústav získal na jaře nového majitele. Ten v současnosti opravuje klíčové budovy a chystá jeho znovuotevření. První hosté mohou do lázní zavítat začátkem příštího roku.

Šumperk ozdobila bluesová lavička
17. 11. 2016
Šumperk – Šumperský okrašlovací spolek instaloval ve čtvrtek 17. listopadu v rámci doprovodného programu k právě probíhajícímu festivalu Blues Alive v Polské ulici Bluesovou lavičku. Na zakázku spolku ji vyrobil mladý místní umělec David Bachroň.

V šumperském muzeu už mají Vánoce. Z celé Evropy
17. 11. 2016
Šumperk – Přestože do Štědrého dne ještě zbývá více než měsíc, do šumperského muzea už přišly Vánoce. Ne však ty klasické české, ale evropské. Naladit se na nejkrásnější svátky v roce mohou návštěvníci na nové výstavě, která přibližuje vánoční zvyky a tradice v různých zemích starého kontinentu.

V Branné už se lyžuje. Majitel areálu vyhrál sázku o bednu sektu
17. 11. 2016
Jeseníky – V Jeseníkách začala lyžařská sezona. Jako první rozjeli tradičně lanovku v areálu Proskil v Branné. Na sjezdovce mají v průměru kolem třiceti centimetrů sněhu. Ve státní svátek 17. listopadu se tady prohánělo několik desítek lyžařů. Neodradila je ani hustá mlha.

Parkování u polikliniky je noční můrou pacientů
16. 11. 2016
Šumperk – Velké peripetie s parkováním mají lidé, kteří navštěvují ambulance v Lékařském domě na křižovatce ulic M. R. Štefánika a E. Beneše v Šumperku. Před budovou polikliniky totiž není kde auto odstavit, všechna místa bývají především v ranních hodinách zpravidla obsazená.

Modernizace stadionu v Šumperku potrvá ještě dva roky
16. 11. 2016
Šumperk – Další dva roky bude pokračovat modernizace šumperkého zimního stadionu. Druhá etapa prací přijde na řadu příští rok hned po skončení hokejové sezony. Rekonstrukce se ale pravděpodobně protáhne i do roku 2019, kdy se diváci dočkají komfortnější tribuny s místy na sezení a hráči Nových šaten.

Městská policie bude hledat nové strážníky, potřebuje jich pět
16. 11. 2016
Šumperk – Pět nových strážníků bude nyní hledat šumperská městská policie. Od dubna příštího roku budou totiž strážníci hlídat obec Rapotín. Smlouva o této spolupráci je mezi Rapotínem a městem Šumperk už podepsaná.

Pozor na ledovku, varují meteorologové
15. 11. 2016
Olomoucký kraj – Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování pro Olomoucký kraj i zbytek republiky před silnými ledovkami. 

Sbírka pomohla naplnit charitní sklad potravin
15. 11. 2016
Zábřeh – Kolem tří set balíčků s potravinovou pomocí rozdá ročně těm nejpotřebnějším zábřežská Charita. Letos plánuje pomoc zdvojnásobit. Potravinový sklad plní díky příležitostným sbírkám, přebytkům od drobných zemědělců i Státnímu intervenčnímu fon­du.

Do Hanušovic mohou vlaky jezdit stovkou
15. 11. 2016
Šumpersko – Bezpečněji a pohodlněji cestují lidé na trati mezi Bludovem a Hanušovicemi. Stavbaři úsek během uplynulého roku a půl výrazně modernizovali. Správa železnic akci slavnostně ukončila v úterý 15. listopadu.

Na obloze včera zářil superměsíc
15. 11. 2016
Mikulovice – Lidé mohli včera pozorovat největší a nejjasnější úplněk za posledních 68 let. Takto vypadal nad kostelem v Mikulovicích na severu Olomouckého kraje.

Červenohorské sedlo je už průjezdné
15. 11. 2016
Loučná nad Desnou – Od půlnoci na úterý 15. listopadu mohou řidiči opět zamířit na silnici první třídy před Červenohorské sedlo. Od jara byla cesta uzavřená kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která začala před dvěma lety. Stavbaři se ale na sedlo vrátí ještě na jaře. Definitivní konec opravy je načasován na druhou půlku května příštího roku.

Kam za zábavou? Na Cavemana, superhrdiny i sushi
14. 11. 2016
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 46. týden

Rekordní potravinová sbírka přinesla tuny jídla potřebným
14. 11. 2016
Olomoucký kraj – O velkou pomoc lidem, kterým se nedostává peněz na dostatek kvalitního jídla, a nejde přitom jen o bezdomovce, se postarali všichni ti, kteří se v sobotu v Olomouckém kraji zapojili do Národní potravinové sbírky.

Rychlíky v Zábřehu nezastaví. Nepomohly ani petice
14. 11. 2016
Šumpersko – Od poloviny prosince přestanou v Zábřehu zastavovat rychlíky Českých drah spojující Prahu se Slováckem. Rozhodnutí je definitivní. Nepomohly ani petice. Mnoha lidem se tak výrazně ztíží cestování.

Na obloze zazáří superměsíc, večer by se mohlo vyjasnit
14. 11. 2016
Olomoucký kraj – Největší úplněk za posledních 68 let nastane právě dnes, v pondělí 14. listopadu. Superměsíc bude mít rekordní průměr i jas.

Reportér Deníku v roli kadeřníka: Připnout dobře natáčku, to chce kumšt
14. 11. 2016
Šumperk – Hlavně přidržovat a přitahovat, opakuji si, když otáčím kolíčkem. Pramen vlasů mě ale neposlouchá a už potřetí utíká z malé natáčky. V učňovském středisku Střední školy železniční, technické a služeb právě zkouším, co obnáší práce kadeřníka.

Radnice regulují noční produkce, udělují výjimky
14. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Rádi se bavíte na akcích pod noční oblohou, nebo vám naopak takové produkce ztrpčují život? Pořádání akcí v době nočního klidu musí nově povolit zastupitelé formou vyhlášky. V řadě měst a obcí o nich v těchto týdnech rozhodují.

Jeseník dal v Havířově tři góly, dohrával v devíti a domů veze porážku
13. 11. 2016
Jeseník – Tři vstřelené góly na hřišti soupeře, dvě červené karty a nakonec nula bodů, taková je bilance jesenických fotbalistů z posledního podzimního utkání letošní divizní sezony v Havířově.

Nehoda skončila zraněním motorkáře a jeho spolujezdce
13. 11. 2016
Zábřeh – Dvěma zraněními skončila nehoda, která se stala v sobotu 12. listopadu kolem devatenácté hodiny v Zábřehu. Na křižovatce ulic Československé armády a Leštinská se střetlo auto s motocyklem.

Nově narozená miminka, Šumpersko, Jesenicko, 45. týden
13. 11. 2016
Šumpersko/Jesenicko - Díky vstřícnosti porodnice v Šumperku a Jeseníku vám přinášíme fotografie nejmladších obyvatel našeho regionu, tedy miminka, která se u nás narodila v uplynulých dnech.

V Mikulovicích zřídili venkovní knihovničky. Lidem se líbí
13. 11. 2016
Mikulovice – V kteroukoli denní dobu si mohou půjčit knížku obyvatelé Mikulovic. Služba je navíc zcela zadarmo, nepotřebují k ní ani žádnou průkazku. Už několik týdnů Mikulovickým slouží trojice knihobudek. Na Šumpersku a Jesenicku se jedná o první obec, kde se nápad uchytil.

Česko zpívá koledy 2016: tradiční akce pro všechny již za měsíc!
12. 11. 2016
Region - Už zanedlouho – 14. prosince 2016 - se odehraje další ročník unikátního tuzemského projektu s názvem Česko zpívá koledy. Již nyní se můžete přihlásit a užít si akci společně se stovkami tisíc lidí po celé republice. Připravili jsme pro vás 5 základních otázek a odpovědí, které vám ji přiblíží.

Česko zpívá koledy 2016: tradiční akce pro všechny již za měsíc!
12. 11. 2016
Region - Už zanedlouho – 14. prosince 2016 - se odehraje další ročník unikátního tuzemského projektu s názvem Česko zpívá koledy. Již nyní se můžete přihlásit a užít si akci společně se stovkami tisíc lidí po celé republice. Připravili jsme pro vás 5 základních otázek a odpovědí, které vám ji přiblíží.

Miroslav Krobot dostal k jubileu klíč od Zábřehu i svoje pivo
12. 11. 2016
Zábřeh – Herec, režisér a pedagog Miroslav Krobot slaví dnes půlkulaté jubileum. V předvečer jeho pětašedesátých narozenin ho ocenili v Zábřehu, kde strávil své dětství a mládí. Město mu udělilo čestné občanství.

Cech zahájil páté roční období plné zábavy a veselí
11. 11. 2016
Mohelnice – Ve znamení osmi jedniček začalo 11. 11. v 11 hodin a 11 minut v Mohelnici páté roční období. Recesisté z Cechu přátel pátého ročního období zahájili jeho veřejnou část určenou dětem, dospělým i ostatní široké mohelnické veřejnosti.

Narkomany zadrželi na nádraží, z Polska vezli léky
11. 11. 2016
Lipová-lázně – Obvinění z výroby drog si vyslechli dva čtyřiatřicetiletý narkoman z Olomouce a jeho o rok starší komplic z Jihlavy. Oba muži na začátku listopadu společně odcestovali vlakem do Polské republiky, kde nakoupili devět balení léku Sudafed.

Nahá těhotná láká na Džemfest? Plakát je třetí v anketě Sexistické prasátečko
11. 11. 2016
Olomoucký kraj – Obličej silně nalíčené ženy potřísněný spermatem. Tak vypadala vetší část plakátu poutajícího na víkendové popíjením drinku Spritz v olomouckém baru. Veřejnost tuhle reklamu zvolila jako tu nejvíc sexistickou v letošním ročníku soutěže Sexistické prasátečko.

V Jeseníku startuje obnova prvního sídliště
11. 11. 2016
Jeseník – Nové chodníky, hřiště, osvětlení či více parkovacích míst. Stovky obyvatel sídliště 9. května v Jeseníku budou žít v lepším prostředí. Samospráva rozjíždí jeho velkou revitalizaci.

Dlouholetý starosta Losin skončil ve funkci
11. 11. 2016
Velké Losiny – Velkou změnu v čele obce zažily Velké Losiny. Ze svého postu odstoupil dlouholetý starosta Miroslav Kopřiva. Na jeho místo zastupitelé zvolili vedoucí místní mateřské školy Janu Starou. Pozici místostarostky nově zastává lékařka Kateřina Bláhová.

Devatenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
11. 11. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Nový skatepark v Jeseníku: prknaři jej vítají, místní se bojí hluku
11. 11. 2016
Jeseník – Skateboardisté v Jeseníku se možná dočkají kvalitního hřiště. To může vyrůst na louce mezi fotbalovým stadionem a koupalištěm. Záměr se však nezamlouvá obyvatelům blízkých panelových domů.

Rapotín otevře rozhlednu, Jeseník připomene Den veteránů
10. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko - Krátké zprávy z Šumperska a Jesenicka.

V Olomouckém kraji bude pršet i sněžit. Pozor na náledí
10. 11. 2016
Olomoucký kraj – Meteorologové varují před náledím. Výstraha platí i pro Olomoucký kraj, kde má o víkendu mrznout a sněžit.

Postřelmovskou ulici v Zábřehu zavře oprava
10. 11. 2016
Zábřeh – S dopravním omezením musejí v následujících dvou týdnech počítat řidiči, kteří přijíždějí do Zábřehu od Postřelmova či Lesnice. Důvodem je rekonstrukce povrchu na důležité výpadovce, kterou denně projedou tisíce aut.

Vyhrejte silvestr v Zámeckém Resortu Sobotín a další desítky cen
10. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Ve středu 9. listopadu startujeme oblíbenou čtenářskou soutěž, ve které můžete vyhrát pěkný vánoční dárek pro sebe nebo pro své blízké. 

Zkrachovalá továrna čeká na kupce. Přinese lidem práci?
10. 11. 2016
Hanušovice – Zkrachovalá strojírna v Hanušovicích patrně změní majitele. Koncernu ZKL se podle jeho generálního ředitele ozývají první zájemci. O prodeji budou rozhodovat věřitelé zadluženého podniku. Cena areálu může přesáhnout padesát milionů korun.

Ivan Kraus v Šumperku představil svou Čítanku
9. 11. 2016
Šumperk – Pořadatelé unikátního festivalu Město čte knihu, přivítali v úterý svou hlavní hvězdu. V plném sále šumperského G-klubu s diváky besedoval spisovatel Ivan Kraus a představil tak svou novou knihu Čítanka. Právě ta letos provází celý festival.

Osobnosti Šumperska se shodují, že zvolení Donalda Trumpa je pro ně překvapením
9. 11. 2016
Šumpersko – Překvapení, a to především v tom, jak protichůdné byly vize od reality, shodly se osobnosti Šumperska v komentářích k volbám amerického presidenta. To, že zvítězí republikán Donald Trump nečekal nikdo z těch, které oslovil Šumperský a jesenický deník.

Hasiči zvou na návštěvu do nové stanice
9. 11. 2016
Šumperk – Lidé si budou moci ve čtvrtek 10. listopadu poprvé prohlédnout prostory nové stanice Hasičského záchranného sboru v Nemocniční ulici v Šumperku. Návštěvní hodiny pro veřejnost budou od 14 do 18 hodin.

Kníry porostou šumperským lékařům i hokejistům
9. 11. 2016
Šumperk – S listopadem se už tradičně pojí rozjezd celosvětové akce Movember – Kníry bojují proti rakovině. Do akce se letos zapojili nejen lékaři z Nemocnice Šumperk, ale také šumperští Draci. Podpořit projekt na boj proti rakovině prostaty se totiž rozhodli společně. S kníry nastoupí šumperští hokejisté na ledě Opavy.

Nucený odchod Čechů z pohraničí připomíná pamětní deska
8. 11. 2016
Jeseník – Vyhnání tisíců českých obyvatel Jesenicka v roce 1938 připomíná pamětní deska na nádraží v Jeseníku. V úterý 8. listopadu ji slavnostně odhalili zástupce místní samosprávy a předseda organizace sdružující Čechy vyhnané před druhou světovou válkou z pohraničí.

Levandulové království bojuje o prestižní cenu
8. 11. 2016
Zábřeh, Úsov – O titul Živnostníka roku bojuje Lukáš Drlík, který své podnikání spojil s voňavou levandulí. Tu pěstují s partnerkou Veronikou Pejšovou na Levandulovém statku v Bezděkově u Úsova.

Novým hejtmanem Olomouckého kraje byl zvolen Oto Košta
8. 11. 2016
Olomouc – Olomoucký kraj má od úterý nové vedení. Hejtmanem zvolili zastupitelé devětapadesátiletého lékaře Oto Koštu (ANO). V jedenáctičlenné krajské radě spolu s ním zasedne sedm náměstků a tři neuvolnění radní.

Křižovatka smrti u Mohelnice je nyní bezpečnější
8. 11. 2016
Mohelnice – Křižovatka smrti na příjezdu do Mohelnice ve směru od Zábřehu, kde během roku a půl zemřeli po nehodách tři lidé, se dočkala změn. Díky úpravám by měla být podstatně bezpečnější.

Nový skatepark v Jeseníku: prknaři jej vítají, místní se bojí hluku
7. 11. 2016
Jeseník – Skateboardisté v Jeseníku se možná dočkají kvalitního hřiště. To může vyrůst na louce mezi fotbalovým stadionem a koupalištěm. Záměr se však nezamlouvá obyvatelům blízkých panelových domů.

Osmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár
7. 11. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Revizorům asistují v Olomouci strážníci, v Šumperku vůbec
6. 11. 2016
Olomoucký kraj – V průměru dva černé pasažéry denně legitimují městští policisté v Olomouci. Žádají je o to revizoři. V dalších velkých městech v Olomouckém kraji je situace klidnější. V Přerově a Šumperku nemuseli strážníci asistovat ani jednou, v Prostějově se to stává výjimečně.

Zpívající Motýli obsadili velký sál v Šumperku
6. 11. 2016
Šumperk – První koncert Růžových dětí šumperského dětského sboru Motýli se v sobotu 5. listopadu konal v tamním domě kultury. Na pódiu se vedle pěveckých benjamínků vystřídala všechna oddělení sborového tělesa, které dohromady zahrnuje přes dvě stovky dětí. Sál byl zcela nabitý, sboristy přišly podpořit především rodiče i další příbuzní.

Lépe do Olomouce, hůře do Brna. Obyvatele Podesní čeká dopravní revoluce
6. 11. 2016
Údolí Desné – Moderní vlaky a přímé spojení s Olomoucí, zato horší přípoje do Prahy a Brna. To přinese obyvatelům údolí Desné vlakový jízdní řád, který bude platit od 11. prosince. Na železnici do Koutů se též po bezmála dvaceti letech vrátí České dráhy.

Nevyléčitelně nemocným pomáhá tým mobilní hospicové péče
5. 11. 2016
Zábřežsko, Mohelnicko – Nevyléčitelně nemocným i jejich rodinám ze Zábřežska a Mohelnicka pomáhá tým mobilní hospicové péče zábřežské Charity. Díky tomu mohou pacienti poslední týdny a měsíce svého života trávit v domácím prostředí v kruhu svých blízkých.

Lidé se dostanou v Zábřehu na autobus bezpečněji
5. 11. 2016
Zábřeh – Stovky cestujících, kteří denně projdou autobusovým nádražím ve Valové ulici v Zábřehu, budou ve větším bezpečí. Při cestě do centra budou moci využít nové přechody, které budou navíc osvětlené.

Provozovatelé lyžařských areálů čekají na pořádný mráz
5. 11. 2016
Jeseníky – Sněhový poprašek se už několik dní drží ve vyšších polohách Jeseníků, na horách se také ochladilo. Například na Pradědu se včera po celý den teploty nevyhouply nad bod mrazu.

Dohady o altánu v parku nekončí. Který se vám líbí nejvíc? Hlasujte
5. 11. 2016
Šumperk – Fiaskem hrozí plánovaná stavba nového altánu ve Smetanových sadech v Šumperku. Zastupitelé se totiž ani na svém posledním zasedání nedohodli, jakou by měl mít podobu.

Těšte se na lampionové průvody, pohádkové strašení či oslavu Dne mužů
4. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko - Podívejte se, co se aktuálně děje ve vašem regionu.

V Javorníku zavřou most, v Písečné tah do Polska
4. 11. 2016
Jesenicko - Krátké zprávy z Jesenicka.

V Javorníku bude zavřený most, v Písečné hlavní tah do Polska
4. 11. 2016
Jesenicko - Krátce z Jesenicka.

V Jeseníkách sněžilo, další sníh má přijít o víkendu
3. 11. 2016
Olomoucký kraj - Teploty maximálně kolem deseti stupňů a většinou oblačné nebe, ze kterého na konci týdne zaprší, na horách nasněží. Taková je předpověď na příští dny pro Olomoucký kraj.

Kněze odsouzeného za pohlavní zneužívání čeká nový proces
3. 11. 2016
Jeseník, Javorník – K soudu se vrací kauzu bývalého kněze Adama Kuszaje. Jako katolický kaplan působil v Javorníku a před pěti lety byl odsouzen za pohlavní zneužívání tamního nezletilého ministranta. Našla se však svědkyně, která tvrdí, že si mladík vše vymyslel. Okresní soud v Jeseníku ve středu 2. listopadu rozhodl celý případ znovu otevřít.

V muzeu vystavují desítky hradů a zámků. Z papíru
3. 11. 2016
Šumperk – Kouzlo papírových modelů hradů a zámků přibližuje výstava ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. Zájemci, kteří si ji chtějí prohlédnout, mají poslední šanci. Reprezentativní, zajímavé i pozoruhodné hrady a zámky z celé České republiky vyrobené z papíru budou v Hollarově galerii muzea k vidění jen do neděle 6. listopadu.

Turistické atrakce v Jeseníkách získaly ocenění
3. 11. 2016
Jeseníky – Hned čtyři ceny získaly v minulých dnech turistické cíle nebo produkty v Jeseníkách. Termální park ve Velkých Losinách a Stezka v oblacích v Dolní Moravě zabodovaly v soutěži DestinaCZe 2016, kterou pořádá agentura Czech Tourism.

Cestující potrápí několik výluk. Do Jeseníku už ale pojedou některé vlaky
2. 11. 2016
Jesenicko, Šumpersko – Cestující, kteří pojedou v následujících týdnech vlakem po Šumpersku a zejména Jesenicku, potrápí několik výluk. Jinde se naopak vlaky na trať vrátí.

Venkovní bazén v Zábřehu už má nové dno
2. 11. 2016
Zábřeh – Osm let. Tak dlouho už Zábřežané nemají možnost se v létě vykoupat pod širým nebem. Venkovní bazén v plaveckém areálu, který byl oblíbeným místem rekreace nejen pro obyvatele města, ale i pro tisíce lidí z celého regionu, zůstával léta zavřený kvůli špatnému technickému stavu.

Šumperk na ojedinělém festivalu přečte knihu Ivana Krause
1. 11. 2016
Šumperk – Už podvanácté se v Šumperku uskuteční unikátní festival Město čte knihu, řadu akcí pořádaných městskou knihovnou a dalšími kulturními institucemi mohou lidé navštívit ve dnech od 7. do 13. listopadu.

V Mohelnici budou schvalovat rozpočet
1. 11. 2016
Mohelnice – Na svém dalším zasedání se ve středu 2. listopadu sejdou zastupitelé v Mohelnici. Stěžejním bodem jednání bude schvalování rozpočtu města na příští rok včetně připravovaných investičních akcí. Tou největší má být rekonstrukce autobusového nádraží v centru města spojená s vybudováním podzemního parkoviště.

Staré Město bude dostupnější
1. 11. 2016
Staré Město – Motoristé mířící z Hanušovic do Starého Města se po letech dočkají pohodlnějšího cestování. Kraj připravuje rozsáhlou rekonstrukci silnice spojující obě města. Začít by měla už příští rok.

Barman Petr Slovák: Z Havany zpět ve Velkých Karlovicích
1. 11. 2016
Velké Karlovice /ROZHOVOR/ - Barmana Petra Slováka jistě není třeba milovníkům kvalitní barové kultury dlouze představovat. Před deseti lety společně s parťákem Tomášem Petrem „rozjížděl" dnes již legendární Cocktail bar Lanterna ve Velkých Karlovicích, který si získal skvělou pověst nejen mezi turisty navštěvujícími tuto vyhledávanou valašskou obec. Založil také společnost P.S. Bar Catering, která se zabývá barmanským servisem při nejrůznějších akcích po celém Zlínském kraji.

Benzin od jara zdražil o pětikorunu. Kde natankujete nejlevněji?
1. 11. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Pro motoristy je to špatná zpráva: ceny benzinu a nafty opět rostou. Na některých čerpacích stanicích v regionu už za litr nejpoužívanějšího Naturalu 95 zaplatíme i více než třicet korun.

Kam za zábavou? Virtuos zahraje na benefici, Jeseník ovládnou dýně
31. 10. 2016
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 44. týden.

Stavbaře na Sedle trápí zima, silnici však otevřou v termínu
31. 10. 2016
Loučná nad Desnou – Chladné počasí dělá starosti stavbařům, kteří rekonstruují silnici na jižní straně Červenohorského sedla. Na vozovku nemohou pokládat asfalt. Klíčovou komunikaci nicméně na zimní sezonu zprůjezdní v termínu.

Na zámku v Úsově ožily mrtvoly a upíři slavili hostinu
30. 10. 2016
Úsov – Upíři, kostlivci a zombie ovládli v sobotu večer zámek v Úsově. Oživlé mrtvoly vstávaly z hrobů a na hřbitově hrály kostky. Upír slavil hostinu se svou ženou, nebohou dívkou, kterou mu zaprodala její sestra. Atmosféru dokreslovalo potemnělé nádvoří vyzdobené svítícími dýněmi.

V Hrabové poznávali chutě regionu a um řemeslníků
30. 10. 2016
Hrabová – S produkty místních výrobců, ale i zajímavými zážitky či službami z našeho regionu, se mohli seznámit návštěvníci tradiční podzimní výstavy, která se konala od pátku do neděle v Hrabové. Všechny se mohou pochlubit regionální značkou originálního produktu z Jeseníků či Hané.

Z rybníku Dymák vytáhli rybáři kapry, amury i líny
28. 10. 2016
Bohutín – Metráky ryb vytáhli rybáři ve státní svátek z rybníku Dymák na okraji Bohutína. Ze břehu jejich snažení sledovaly desítky lidí. V sítích uvízli kapři, líni, amuři, tolstolobici i štiky.

V Lošticích chystají armádu voňavých pekelníků
28. 10. 2016
Loštice – Až za šest týdnů přijde svatý Mikuláš s anděly a pekelnou družinou, obdaruje hodné děti v Rakousku postavičkami čertů Krampusů. Mnohé z nich budou pocházet z Loštic. V chráněné dílně Reparto, která spadá pod zábřežskou Charitu, jich tu letos vyrobí čtrnáct a půl tisíce.

Dvojnásobný vrah jde z Mírova do lepšího vězení
27. 10. 2016
Mírov, Krnov – Dvojnásobný vrah Václav Příhoda, který si odpykává pětadvacetiletý trest v Mírovské věznici, půjde do mírnějšího typu nápravného zařízení. Rozhodl o tom před několika dny Okresní soud v Šumperku. Líčení se konalo přímo v prostorách věznice.

V Bohutíně vyloví rybník, v Klopině oslaví hody, v Zábřehu opraví ulici
27. 10. 2016
Šumpersko - Krátké zprávy ze Šumperska.

Podívejte se, jaké osobnosti z kraje v minulosti získaly státní vyznamenání
27. 10. 2016
Olomoucký kraj – Oslavy vzniku Československa jsou letos naplánovány ve městech a obcích po celé zemi. Hlavní část se uskuteční v pátek v Praze na Vítkově, Pražském hradě a Staroměstském náměstí. Státní vyznamenání z rukou prezidenta převzaly 28. října v minulosti i některé osobnosti z Olomouckého kraje. Připravili jsme jejich výběr.

Opraví nejhorší křižovatku na Jesenicku
27. 10. 2016
Lipová-lázně – Nejhorší v okrese. Takovou pověst si vysloužila křižovatka u pošty v Dolní Lipové. Nebezpečné místo se konečně dočká kompletní přestavby. Řidiči i chodci by tu mohli být ve větším bezpečí za dva roky.

Náměstí Svobody: výtržníků ubylo, na obnovu si ale musí počkat
27. 10. 2016
Jeseník – Má být místem pro relaxaci, namísto toho park na jesenickém náměstí Svobody zvolna chátrá a scházejí se tu alkoholici či výtržníci. Zatímco problémových lidí zde v poslední době ubylo, rozsáhlejší revitalizace se prostor v nejbližší době nedočká.

Den bez marketů lidem nevadí, prodavači už se těší na volno
27. 10. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Hana Forchová ze Šumperku bydlí za Kauflandem. Když market zavře, musí vyrazit za nákupy podstatně dál. V pátek 28. října si kousek od domu nenakoupí. Ve státní svátek budou muset zůstat poprvé podle zákona uzavřené všechny markety a prodejny s plochou větší než dvě stě metrů čtverečních.

V Pradědově muzeu se o prázdninách každý den tvoří
26. 10. 2016
Bludov – Prázdninové dny mohou rodiče se svými ratolestmi strávit v Pradědově dětském muzeu v Bludově. To připravilo na každý den tvořivou dílnu. Ve středu 26. října si tady děti mohly vyrábět z listí.

Úsovský zámek ovládnou strašidla
26. 10. 2016
Úsov – Vydlabané dýně osvětlující potemnělé nádvoří, hrůzu nahánějící průvodce, který láká své oběti do tajemného hradního sklepení, a mnoho dalších zážitků slibuje návštěvníkům letošní Halloween na zámku v Úsově.

Losinské termály otevírají parkoviště, auta už nebudou ucpávat obec
26. 10. 2016
Velké Losiny – Obyvatele Velkých Losin už nebude trápit centrum obce přeplněné auty, návštěvníci zdejších termálů zase nebudou muset složitě hledat místo k parkování. 

Mohelnici trápí vandalové, ulice pohlídá více kamer
26. 10. 2016
Mohelnice – Mohelnici trápí výtržníci a vandalové, kteří dělají nepořádek v ulicích města a ničí cizí majetek. Případů přibývá a dopadnout pachatele je těžké. Mnohdy zůstanou v anonymitě. Ulice sice hlídá několik kamer, ale je jich málo a jsou už zastaralé.

Stát chce úředníkům postavit nové sídlo. Ve městě plném volných budov
25. 10. 2016
Javorník – Úřad práce plánuje stěhovat svou pobočku v Javorníku. V současnosti jeho zaměstnanci obývají městský objekt, ten však státní instituci nevyhovuje. Ačkoli ve městě stojí řada nevyužitých budov, hodlá úřad pro své zaměstnance postavit zcela nové sídlo. V regionu nejde o první případ. Obdobná situace panovala v Jeseníku.

Sklenka vody pomůže lidem na Haiti zničeném hurikánem. Přispějte i v Zábřehu
25. 10. 2016
Olomouc, Zábřeh – Haiti, nejchudší zemi západní polokoule, sužuje jedna pohroma za druhou. Na začátku měsíce zemi zpustošil hurikán Matthew. Při řádění vichru o rychlosti 230 kilometrů za hodinu zemřelo přes tisíc lidí. Hurikán zničil obydlí, mosty i úrodu. Stovkám tisíc lidí hrozí nedostatek vody, jídla a navíc i cholera. Teď se navíc přidaly záplavy.

Vlčice plánují obnovit zámecký park
25. 10. 2016
Vlčice – Zámecký park ve Vlčicích na Javornicku by měl získat svou někdejší krásu. Místní samospráva plánuje rozsáhlý přírodní areál revitalizovat.

V údolí Desné nepůjde proud. Nové atrakce Jeseníků triumfovaly v soutěži
25. 10. 2016
Krátké zprávy ze Šumperska a Jesenicka

Špunt na klíčovém mostě čeká na řidiče i příští rok
24. 10. 2016
Jeseník – Řidičům mířícím na Českou Ves a dále do Polska bude i nadále komplikovat cestu omezení na mostě přes řeku Bělou v centru Jeseníku. Kvůli skrytým závadám se jeho oprava protáhne do příštího roku. Přes zimu bude klíčová dopravní stavba průjezdná bez omezení.

Svůj život spojil s levandulí, stal se Živnostníkem roku
24. 10. 2016
Zábřeh, Úsov – Před dvěma lety spojil svůj život s levandulí, od té doby mu aromatická rostlinka s modrými květy vynesla vítězství v už druhé soutěži. Lukáš Drlík ze Zábřežska se stal Živnostníkem roku 2016 Olomouckého kraje. O celostátní titul bude usilovat v prosinci v Praze.

Rapotínský kulturák ovládli tanečníci
23. 10. 2016
Rapotín – Tanečním párům patřil v sobotu 22. října kulturní dům v Rapotíně. Konala se zde soutěž ve společenských tancích O cenu starosty obce Rapotín.

Studený říjen? Zima může být teplá. Na brzkou lyžovačku to nevypadá
23. 10. 2016
Olomoucký kraj - Sychravo a deštivo charakterizují prozatím letošní podzim. Podle meteoroložky Dagmar Honsové vydrží až do konce měsíce, s příchodem listopadu se více ochladí. A Vánoce?

Šumperk přestaví zelenou školu na mateřinku pro dvouleté děti
23. 10. 2016
Šumperk – Rodiče malých dětí budou mít větší možnosti na umístění svého potomka do předškolního zařízení. Město se totiž chystá na rekonstrukci takzvané zelené školy v Temenické ulici. Po opravách zde budou fungovat dvě třídy mateřské školy Veselá školka a určeny budou dětem už od dvou let.

Rapotínská knihovna je nejlepší v republice
22. 10. 2016
Rapotín – Na třináctý říjen 2016 Lenka Drechslerová jen tak nezapomene. Knihovnice z Rapotína si v Zrcadlové kapli pražského Klementina převzala cenu za vítězství v soutěži Knihovna roku. Tu v kategorii Základní knihovna získala instituce, kterou vede.

V šumperské nemocnici ordinují specialisté z olomoucké faklultky
21. 10. 2016
Šumperk – Je to jistě dobrá zpráva pro všechny pacienty z šumperského regionu s onemocněním srdce. Za základní kardiologickou péčí už totiž nebudou muset dojíždět do vzdálenějších oblastí. Nemocnice Šumperk díky úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc rozšiřuje své služby nejen o nové metody diagnostiky, ale i širší spektrum výkonů.

Cestu na Jesenicko uzavře oprava přejezdu
21. 10. 2016
Hanušovice – Se zdržením musí počítat řidiči, kteří v těchto dnech míří ze Šumperska na Jesenicko. V rámci velké rekonstrukce železnice do Jeseníku stavbaři na Hanušovicku opravují další trojici přejezdů.

VIDEO: Budoucí barmani soutěžili o nejlepší šumivý drink
21. 10. 2016
Jeseník – Přehlídka barev, chutí a vůní. Tak by se dala popsat soutěž Lázeňský pohár. Mezinárodní koktejlové klání juniorů hostil ve čtvrtek 20. října Kongresový sál jesenických lázní.

Vylepšení na sjezdovkách: nové tratě i bezpečný přechod
21. 10. 2016
Jeseníky, Králický Sněžník – Stovky metrů nových sjezdovek, ale i novou bobovou dráha či umělé zasněžování připravují pro své návštěvníky největší areály v regionu. Do rozvoje hodlají investovat miliony korun.

Sedmnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku
21. 10. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Jablek bude méně, ale nepodraží. Konkurence z Polska a Itálie je obrovská
20. 10. 2016
Klopina – Sklizeň jablek v sadech akciové společnosti Úsovsko se sídlem v Klopině finišuje. Ovoce letos bude méně, zdražení se ale spotřebitelé příliš obávat nemusejí. Kvůli velké konkurenci ceny nijak výrazně neporostou.

Nadace pomohla vozíčkáři i chlapci s nemocí motýlích křídel
20. 10. 2016
Mohelnice – Jan Bajtek z Mohelnice ještě neměl ani maturitu, když se mu život převrátil vzhůru nohama. Osudný skok do vody jej natrvalo upoutal na invalidní vozík, chuť do života mu ale nevzal.

Moderní vozy ze Šumperku už brázdí tratě. Slibují větší pohodlí
20. 10. 2016
Šumperk – Šumperský podnik Pars nova předal Českým drahám všech dvaašedesát vozů, které postupně modernizoval od roku 2015. Vylepšené vagony jsou součástí vlaků na vnitrostátních i mezinárodních spojích, tedy rychlíků a vlaků InterCity a EuroCity. Cestující v nich budou mít větší pohodlí.

Víkend v Olomouckém kraji zůstane zamračený a deštivý
20. 10. 2016
Olomoucký kraj – Počasí v Olomouckém kraji nebude ani o víkendu bez deště. Na horách má podle předpovědi sněžit, teploty se nedostanou pod bod mrazu.

Ucpaných odpadů přibývá, mohou za to i vlhčené ubrousky
20. 10. 2016
Šumperk – Ucpaná kanalizace či poškozená čerpadla v čistírnách. To jsou jen některé následky toho, když v kanalizaci skončí věci, které tam nepatří.

Šumperská nemocnice nově nabízí pacientům dopravu
19. 10. 2016
Šumperk – Nemocnice Šumperk zřídila pro své pacienty novou speciální telefonní linku, na které si mohou objednat zdravotnickou dopravu na vyšetření nebo plánovanou hospitalizaci.

Džemfest hlásí vyprodáno, lístky zmizely do posledního
19. 10. 2016
Šumperk – Hudební fanoušci, kteří se těšili na vyhlášený šumperský festival Džemfest a nekoupili si včas vstupenku, mají smůlu. Tři dny před akcí vyvěsili pořadatelé na pokladnu ceduli Vyprodáno.

Dva a půl roku po povodni v Ondřejovicích čekají na opravu mostů a potoka
19. 10. 2016
Ondřejovice – Na svůj pozemek chodí po provizorní dřevěné lávce, dům stále nemohou opravit. S takovými potížemi se potýká rodina Koryťákových z Ondřejovic. Ani dva a půl roku po ničivé povodni se ve vesnici nedaleko Zlatých Hor nepodařilo odstranit všechny škody. Jejich náprava bude na veřejném majetku trvat ještě dva roky.

Módní show Top Style bude moderovat Jan Čenský
19. 10. 2016
Mohelnice - Velkolepou módní show bude v pátek 21. října hostit Dům kultury v Mohelnici. Také tentokrát se diváci mají na co těšit. Uvidí kolekce sedmi špičkových návrhářů, které předvedou přední české modelky.

Zeptejte se přímo v Bruselu. Deník zajistí odpověď
18. 10. 2016
Zajímá Vás, čím je pro nás důležitý Evropský parlament? Chcete vědět, jak úředník v Bruselu může ovlivnit Váš život? Máte konkrétní problém, který by měly řešit evropské instituce v Bruselu?

Kraj opravuje nejhorší silnice na Šumpersku
18. 10. 2016
  Šumpersko – Obyvatelé a návštěvníci Vikantic, Šléglova či Přemyslova si už nebudou při cestování ničit svá auta. Kraj začal v těchto odlehlých lokalitách s rekonstrukcí silnic. Na severu Šumperska patřily dlouhodobě k nejhorším.

Zkontrolujte si řidičák. Mnohým končí platnost
18. 10. 2016
Olomoucký kraj – Většina šoférů koukne do svého řidičáku, když je zastaví policejní hlídka nebo když vyměňují peněženku. Dopravní odborníci ovšem upozorňují, že letos přišla jedna ze silnějších vln výměny kvůli konci platnosti. Mnozí řidiči to neví. Rychlovýměnu si musí zájemci zaplatit a žádný dočasný řidičský průkaz se nevydává.

Taxíky pro seniory v Jeseníku mohou provozovat technické služby
17. 10. 2016
Jeseník – Taxíky pro seniory dotované městem v Jeseníku snad přece jen jezdit budou. O jejich provozování projevily zájem místní technické služby. Samospráva proto vyhlásila v pořadí už čtvrté výběrové řízení.

Hasiči otevřeli v Šumperku stanici, je nejluxusnější v kraji
17. 10. 2016
Šumperk – Šumperští profesionální hasiči mají nejmodernější stanici v kraji. Budova v Nemocniční ulici se slavnostně otevřela v pondělí 17. října, její stavba i vybavení přišlo na více než sto dvacet milionů korun.

Krajská vláda podepsána: hejtmanem Košta, ČSSD má "kasu", ODS zdravotnictví
17. 10. 2016
Olomoucký kraj – Vítězné hnutí ANO v pondělí ráno v Olomouci podepsalo koaliční smlouvu s ČSSD a ODS pro příští čtyři roky, kdy spolu povedou Olomoucký kraj. Programové prohlášení chtějí strany sepsat do konce ledna. Noví krajští zastupitelé se sejdou začátkem listopadu.

Mohelnice opraví autobusové nádraží. Plánuje i podzemní parkoviště
17. 10. 2016
Mohelnice – Autobusové nádraží v centru Mohelnice čeká razantní proměna. Stanice, kterou denně projdou stovky lidí, je notně omšelá. Chybí zde jakékoliv zázemí, například toalety či čekárna. Cestující se nemají ani kde ukrýt před nepřízní počasí, protože na nástupištích nejsou přístřešky.

Rybník Gargulák vydal metráky kaprů, amurů a línů
16. 10. 2016
Petrov na Desnou – Stovky lidí v sobotu proudily k rybníku Gargulák v Petrově nad Desnou, kde se konal tradiční výlov. Rybáři z vypuštěné nádrže postupně vytahovaly metráky kaprů, amurů i línů.

Bludov má obelisk s hodinami, připomíná všechny starosty
16. 10. 2016
Bludov – Historii Bludova nově připomíná obelisk s hodinami u místního zámku. Od konce září na něm visí deska se jmény všech starostů obce.

Udělejte inventuru v šatníku a pomozte potřebným
15. 10. 2016
Krátké zprávy ze Zábřežska a Mohelnicka

V Jeseníku vznikne nová čtvrť
14. 10. 2016
Jeseník – V Jeseníku vznikne nová obytná čtvrť. Na místě bývalé pily v místní části Bukovice vyroste jednadvacet rodinných domů.

Psí tlapka pomůže opuštěným zvířatům v útulcích. Přispět může každý
14. 10. 2016
Šumperk – Pomoci opuštěným pejskům v útulcích a naplnit jim misky mohou lidé v Šumperku. Spolek Jokes&Games zde už popáté rozjel dobročinnou sbírku Psí tlapka.

Šestnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku
14. 10. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Deset let poté: Na Jesenicku zůstává jediná rodina vsetínských Romů
14. 10. 2016
Jesenicko – Ten domek s oprýskanou fasádou u hlavní silnice ve Vlčicích můžete snadno přehlédnout. Žije v něm šest členů rodiny Žigových. Romů, které sem přesně před deseti lety vystěhovalo město Vsetín. V regionu zůstali jako jediní.

Podniky i školy se zaměřily na chybějící profese
13. 10. 2016
Šumperk – Kvalifikovaní lidé chybí, shodli se včera zaměstnavatelé na Burze práce a vzdělání, která se konala ve čtvrtek 13. října v šumperském domě kultury. Akci organizoval Úřad práce, Svaz průmyslu a dopravy a Okresní hospodářská komora Šumperk.

Muzeum zve návštěvníky na oslavu dne archeologie
13. 10. 2016
Šumperk – Zajímavou akci pod názvem „Přežili byste v pravěku?" připravuje na pátek 14. října Vlastivědné muzeum Šumperk. Muzeum se tak připojí k Mezinárodnímu svátku archeologie, který se ve světě připomíná vždy v říjnu od roku 2011.

Profesionální hasiči četli dětem z Hasičských pohádek
13. 10. 2016
Zábřeh – Příběhy o dracích, čertech, skřítcích, statečných kohoutech či kaprech záchranářích ve čtvrtek 13. října předčítali profesionální hasiči z celého kraje dětem, které navštívily jejich stanice. Společně s vypravěčem tak mohly držet palce kominíku Jankovi, aby stihl včas vymést všechny pekelné komíny, nebo přemýšlet, která kapička vody je nejdůležitější.

Policie hledá seniora, který se nevrátil z procházky
13. 10. 2016
Šumperk – Šumperští policisté od půlnoci na čtvrtek 13. října usilovně pátrají po šestasedmdesá­tiletém Ignáci Kovácsovi. Senior z domu odešel ve středu odpoledne kolem půl třetí na pravidelnou procházku, ze které se však nevrátil. Rodina má o něj obavy, a proto v noci kontaktovala policii.

Studenti nabízeli bílou pastelku na pomoc nevidomým
12. 10. 2016
Šumperk – Studenti třetího ročníku Střední zdravotnické školy se včera v bílých tričkách vyrojili v Šumperku. Třicítka mladých lidí pomáhala organizaci nevidomých a slabozrakých s veřejnou sbírkou Bílá pastelka, která se uskutečnila v dvou stovkách měst v celé republice. Chodcům studenti nabízeli bílou pastelku za dvacetikorunu, peníze pak putovaly do zapečetěných kasiček.

Mezi Šumperkem a Libinou nepojedou vlaky. V Zábřehu ničí plevel mnohem šetrněji
12. 10. 2016
Šumpersko, Jesenicko - Zprávy z regionu ve zkratce. Podívejte se, co se děje na Šumpersku a Jesenicku.

ANO: s ODS jsme vsadili na stabilitu
12. 10. 2016
Olomouc – Nabídkou Občanské demokratické straně na spolupráci v krajské vládě sleduje vítěz voleb hnutí ANO především zajištění stability na kraji. Uvedlo to v dnešním prohlášení k aktuálnímu stavu jednání o koalici v Olomouckém kraji.

V kině pokračují přímé přenosy
12. 10. 2016
Šumperk – Po dva čtvrteční večery se diváci v šumperském kině Oko podívají na přední evropské scény. Pařížská opera bude přenášet Samsona a Dalilu, z Londýna prostřednictvím satelitu se na plátno dostane divadelní hra Komik.

Zábřeh opraví výpadovku směrem na Šumperk
11. 10. 2016
Zábřeh – Frekventovaná Postřelmovská ulice v Zábřehu, která je výpadovkou směrem na Šumperk a Lesnici, dostane nový povrch. Město na to použije peníze, které se podařilo ušetřit při opravách dalších ulic.

V Riu jsem byl hrdý na to, že jsem Čech, říká zlatohorský paralympionik
11. 10. 2016
Zlaté Hory – Dosáhl nejvyšší mety, o jaké může hendikepovaný cyklista snít. Tomáš Kajnar ze Zlatých Hor se před třemi týdny vrátil z paralympiády. V brazilském Riu de Janeiro zažil hrdost na to, že Čech, ale i obavy o svou bezpečnost.

Kraji budou vládnout ANO, ČSSD a ODS. Nepochopitelné, zní od lidovců
11. 10. 2016
Olomouc – Vítězné hnutí ANO a druhá ČSSD se dohodly, že v krajské vládě v Olomouckém kraji budou spolupracovat s ODS. Jednání s KDU-ČSL (Koalice pro Olomoucký kraj), druhým osloveným partnerem, ztroskotala na rozdělení míst v radě.

Hledáte práci? Na burze v Šumperku bude na výběr z dvaceti firem
11. 10. 2016
Šumperk – Pokud hledáte nové zaměstnání, budete si moci vybrat na Burze práce. Významní zaměstnavatelé nejen z našeho okresu, ale i ze vzdálenějších regionů nabídnou volná pracovní místa ve čtvrtek 13. října v Domě kultury v Šumperku.

Mohelnice si chce vzít padesátimilionový úvěr
10. 10. 2016
Mohelnice – Na mimořádném zasedání se ve středu 12. října sejdou zastupitelé v Mohelnici. Stěžejním bodem jejich jednání bude schvalování úvěru ve výši padesáti milionů korun. Peníze mají sloužit k překlenutí období mezi zaplacením chystaných investičních akcí a dobou, než se na účtu města objeví peníze získané z dotací.

Dohoda o podobě trojkoalice zatím nepadla
10. 10. 2016
Olomouc – Do večerních hodin se v pondělí jednalo o podobě budoucí krajské vlády v Olomouckém kraji. Na spolupráci se již o víkendu dohodly vítězné ANO s druhou ČSSD a tento „dvojblok" zvažuje nabídky potenciálního partnera. Tím bude buďto Koalice pro Olomoucký kraj, kterou tvoří KDU-ČSL a Strana zelených, nebo ODS.

O koalici se jedná, třetím budou lidovci nebo ODS
10. 10. 2016
Olomouc – Jednání o podobě krajské vlády v Olomouckém kraji dnes (pondělí) pokračuje. Na spolupráci se dohodly vítězné ANO s druhou ČSSD a večer by tento „dvojblok" měl projednat nabídky potenciálního partnera, kterým bude buďto Koalice pro Olomoucký kraj, kterou tvoří KDU-ČSL a Strana zelených, nebo ODS.

S ODS, nebo Koalicí? Jasná je zatím trojkoalice
10. 10. 2016
Olomouc – Koho přizvou vítězné hnutí ANO a ČSSD do krajské vlády v Olomouckém kraji by mohlo být jasné už dnes (pondělí). Ve hře jsou ODS a Koalice pro Olomoucký kraj, kterou tvoří KDU-ČSL a Strana zelených.

Politolog: Poraženým krajských voleb je KSČM
10. 10. 2016
Olomoucký kraj – Levicoví voliči zůstali doma, velká část mladých je na školách mimo Olomoucký kraj. Výsledkem je i proto vítězství ANO, které úspěšně pokračuje ve sběru protestních hlasů. Největším překvapením je pro olomouckého politologa Pavla Šaradína z Univerzity Palackého propad KSČM.

ANO jedná o vládě kraje s Koalicí i ODS. Hejtmanem má být Košta
9. 10. 2016
Olomouc – Vítězné hnutí ANO po sobotní dohodě s ČSSD stále jedná o třetím partnerovi, se kterým by společně vytvořilo většinu v krajském zastupitelstvu. Tím může být buď Koalice pro Olomoucký kraj tvořená KDU-ČSL a Stranou zelených, nebo ODS.

Jak se volilo u vás? Kdo se dostal na kraj? Výsledky voleb PODROBNĚ
9. 10. 2016
Pondělní tištěný Deník je plný volebního zpravodajství, kvůli němuž mimořádně rozšiřujeme vydání. Proč vyrazit do trafiky?

Brníčko a Strupšín slavily sloučení, zazpíval jim i Standa Hložek
9. 10. 2016
Brníčko – Oslavami čtyřicátého výročí od sloučení obcí žilo sobotu 8. října Brníčko a Strupšín. Oslavy zahájilo už dopoledne na hřišti v Brníčku fotbalové utkání mužů obou obcí. Ve třináct hodin se pak konala ve strupšínské kapli svatého Františka mše svatá.

EMB Sjezdovky v Jeseníkách se už připravují na sezonu
9. 10. 2016
Jeseníky – Zimní areály v Jeseníkách se pomalu připravují na zimu, zda ale ta letošní bude netypická jako v minulých dvou letech, nikdo nedokáže odhadnout.

Změnit léta zažité věci, žádá lídr Starostů. ANO je ale do vlády nebere
9. 10. 2016
Olomoucký kraj – Ačkoli variant složení nové vlády Olomouckého kraje je několik, zatím to vypadá na avizovanou spolupráci vítězného hnutí ANO, ČSSD a třetího partnera, kterým bude buď ODS, nebo Koalice pro Olomoucký kraj s většinou lidovců.

Na Šumpersku a Jesenicku uspělo ANO a Starostové
8. 10. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Hnutí ANO 2011 a Starostové ProOlomoucký kraj. Pro tato uskupení nejčastěji hlasovali voliči na Šumpersku a Jesenicku v uplynulých krajských volbách. Hnutí ANO je zároveň celkovým vítězem voleb v kraji. Jednání o podobě krajské vlády mohou začít ještě o víkendu.

ANO se v Olomouci už dohodlo na vládě s ČSSD. Hledá třetího do party
8. 10. 2016
Olomouc – Vítězné hnutí ANO se v sobotu v noci v olomouckém hotelu Flora dohodlo s ČSSD, že základ vlády pro příští volební období v Olomouckém kraji postaví spolu.

Krajské volby ovládlo ANO. ČSSD i komunisté zkousávají velký propad
8. 10. 2016
Olomoucký kraj – Pohodlné vítězství ANO, velká ztráta v kraji vládnoucí koalice ČSSD a KSČM a úspěch Starostů ProOlomoucký kraj i "Okamurovců" - tedy koalice SPD a SPO. To jsou nejvýraznější momenty výsledků voleb do vedení Olomouckého kraje.

Koho z nich znáte? Toto jsou teď vaši zastupitelé v Olomouckém kraji
8. 10. 2016
Olomoucký kraj - Seznam nových zastupitelů Olomouckého kraje. 

ON-LINE: ANO v kraji triumfuje, ČSSD kulhá v dáli
8. 10. 2016
Olomoucký kraj - Sledovali jsme sčítání hlasů v krajských volbách.

V Šumperku volil i semifinalista SuperStar Patricio Malundo. Úplně poprvé
8. 10. 2016
Šumperk – Svým favoritům do krajského zastupitelstva dal hlas také šumperský zpěvák Patricio Malundo. Semifinalista soutěže SuperStar hlasoval v sobotu 8. října v 10 hodin v místnosti ve Vančurově ulici.

Zábřeh čeká exploze lákavých akcí
8. 10. 2016
Zábřeh - Množství mimořádně kvalitních pořadů připravil zábřežský kulturní dům na podzimní měsíce. Do Zábřehu zavítají jak ikony uměleckého světa, tak i superobjevy poslední doby, jakým je například skupina Slza, která vystoupí 25. listopadu.

O volby byl na Šumpersku větší zájem na venkově
8. 10. 2016
Šumperk/Jeseník - Sledovali jsme druhý den krajských voleb na Šumpersku a Jesenicku.

Zlaté Hory zpřístupní další část podzemí
7. 10. 2016
Zlaté Hory – Za dva až tři roky návštěvníci nahlédnou do další části zlatohorského podzemí. Zdejší samospráva vybrala firmu, která zpřístupní podpatro Poštovní štoly. Středověké důlní dílo se již nyní těší velkému zájmu turistů.

Krajské volby: na Šumpersku a Jesenicku se k urnám davy nehrnou
7. 10. 2016
Šumpersko/Jesenicko - Sledovali jsme první den krajských voleb na Šumpersku a Jesenicku.

Brníčko a Strupšín slaví sloučení, v Mohelnici půjčují e-knihy
7. 10. 2016
Šumpersko - Zprávy ve zkratce. Podívejte se, co se děje ve vašem regionu.  

Patnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku
7. 10. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Zábřežští skateboardisté by do dvou let mohli mít zázemí v lomu
6. 10. 2016
Zábřeh – Zábřežští skateboardisté zatím nemají na růžích ustláno. Chybí jim potřebné zázemí. Své triky tak zkoušejí na parkovištích u marketů nebo na hrázi rybníka, což se mnoha lidem nelíbí kvůli hluku. Jediným prvkem, který mohou využít, je plechová U rampa v bývalém lomu na Skaličce.

Primář šumperské ortopedie Zdeněk Štěpán ON-LINE
6. 10. 2016
On line rozhovor s MUDr. Zdeňkem Štěpánem, primářem ortopedického oddělení Nemocnice Šumperk.

Sníh vydrží na hřebenech Jeseníků, na Pradědu připraví stopu
6. 10. 2016
Jeseníky – Do Jeseníků i Beskyd přišla zima. Sněžit začalo ve středu ráno a do čtvrtečního dopoledne napadlo v Jeseníkách přes 20 centimetrů sněhu a v Beskydech v nejvyšších polohách ještě o něco více. Pokrývka by měla vydržet minimálně do víkendu. Na Pradědu dokonce uvažují o tom, že upraví běžeckou stopu.

Zločinnost na Hanušovicku klesla o třetinu, výrazně ubylo násilí
6. 10. 2016
Hanušovice – Obyvatelé Hanušovicka se mohou cítit bezpečněji. V regionu dlouhodobě zatíženém trestnou činností za poslední rok a půl razantně klesla kriminalita. Velký podíl na tom mělo zřízení městské policie a kamerového systému v samotných Hanušovicích.

VIDEO: Do hor přišla zima. Na Pradědu to bude na staré běžky
5. 10. 2016
Jeseníky – Vrcholky hor v Jeseníkách ve středu 5. října pokryl první sníh. Spolu se silným větrem nadělal starosti silničářům, kteří poprvé vyjížděli do terénu se zimní technikou, a to na Červenohorské sedlo a Videlský kříž.

Hasiči z Loštic mají svůj klip, sledovanost je obrovská
5. 10. 2016
Loštice – Velký úspěch na sociálních sítích zaznamenalo video, který přibližuje práci dobrovolných hasičů v Lošticích. Vzniklo pro podporu v soutěži Anketa dobrovolní hasiči roku, do které lidé mohou posílat hlasy prostřednictvím sms nebo emailovým formulářem.

V Rapotíně budou znovu tavit sklo
5. 10. 2016
Rapotín – Sklářské výrobky proslavily Rapotín po celém světě. Od příštího roku by se měl křehký materiál v této obci znovu tavit. Samospráva se rozhodla pořídit mobilní sklářskou pec.

Mezi Mohelnicí a Lošticemi řidiči neprojedou, Bludov mění územní plán
4. 10. 2016
Šumpersko, Jesenicko - Podívejte se, co se aktuálně děje ve vašem regionu - na Šumpersku a Jesenicku.

Kandidát na hejtmana Ivo Slavotínek ON-LINE
4. 10. 2016
Místostarosta Velké Bystřice za KDU-ČSL jde do krajských voleb jako lídr kandidátky Koalice pro Olomoucký kraj.

Silný vítr shodil stromy na dráty i stavbu
4. 10. 2016
Jeseník, Rapotín – Profesionální a dobrovolní hasiči z Olomouckého kraje likvidují od půl desáté dopoledne popadané stromy.

Šumperský discgolf už je v provozu, talíře si můžete půjčit
4. 10. 2016
Šumperk – Discgolfové hřiště v lokalitě šumperského Kotle již slouží veřejnosti, radnice nechala nainstalovat koše i informační tabule. Zajistila také půjčování sportovního náčiní.

Přiblíží, jak na motorce objel svět. Výstava pozve do světa nevidomých
4. 10. 2016
Šumperk, Jeseník - Kdo ještě nemá plány na úterý, může navštívit dvě zajímavé akce. V Šumperku se podělí o své zážitky z cest Pavel Suchý, který objel svět na motorce. Jesenická Katovna zase hostí vernisáž výstavy, jež zavede do světa nevidomých.

Sportovní hale zbývají poslední týdny existence
3. 10. 2016
Jeseník – Sportovní hale v Jeseníku zbývají poslední týdny existence. Bílou kostku u jesenické průmyslovky do konce roku rozeberou demoliční čety. Na jejím místě vznikne do dvou let nové kryté sportoviště.

Jak z dluhů? Lze zastavit exekuci? Člověk v tísni pomůže zdarma
3. 10. 2016
Olomoucký kraj – Snad každý alespoň jednou slyšel termín exekuce, předlužení, dluhová past nebo dluhová spirála. Ale co to znamená? Na tuto a další otázky jsme se zeptali Michaely Vrbové, terénní pracovnice organizace Člověk v tísni, o. p. s.,?z kanceláře Jeseník, která se již pátým rokem zabývá dluhovým poradenstvím.

Priessnitz vydávají album Beztíže. Vrací se v něm do Jeseníků
3. 10. 2016
Jeseník – Jesenická kapela Priessnitz vydává po desetileté odmlce studiové album. Deska nazvaná Beztíže vyjde 7. října u firmy Supraphon a má být jejich poslední. Domácím fanouškům skupina zahraje o den později v Kongresovém sále jesenických lázní.

Zemřel historik, sběratel a mecenáš Gerhard Wanitschek
3. 10. 2016
Šumperk – V sobotu 1. října zemřel historik, badatel, sběratel a mecenáš Gerhard Wanitschek. Pětadvacet let se pravidelně vracel z německého Hardheimu na Šumpersko, kde prožil své dětství a mládí.

V kopcích vydatně zaprší, v Jeseníkách se čeká sníh
3. 10. 2016
Jeseníky – Nejvyšší partie Hrubého Jeseníku může v úterý pokrýt sníh. Sněhové přeháňky předpovídají meteorologové na večer. Ještě před tím však v horských okresech Olomouckého kraje pořádně zaprší.

Výluka na železnici do Jeseníku se protáhne. Takto teď vypadá trať
3. 10. 2016
Hanušovicko, Jesenicko – Ze Šumperku do Jeseníku se lidé vlakem i nadále nedostanou. Třetího října měla po téměř půl roce skončit výluka na trati přes Ramzovou. Kvůli pokračujícím stavebním pracím budou od? 4. října jezdit vlaky pouze do Hanušovic. Staré Město, Dolní Lipku a Jeseník budou ještě nejméně měsíc obsluhovat autobusy.

Kraj má čtvrtou nejvyšší nezaměstnanost v ČR. Co s tím udělají lídři?
3. 10. 2016
Olomoucký kraj - Nezaměstnanost je velká bolest Olomouckého kraje. Procento lidí bez práce je dlouhodobě jedno z nejvyšších v mezikrajském srovnání a jednoduchý recept na zvýšení zaměstnanosti neexistuje. Je to dáno složením ekonomiky regionu a v odlehlejších oblastech malou nabídkou pracovních míst a nedobrým dopravním spojením.

Na Bozéňově tančili psi
2. 10. 2016
Zábřeh – Pes a tanec. Že to nejde dohromady? O opaku se mohli přesvědčit lidé, kteří první říjnovou sobotu zavítali do rekreačního střediska v Dolním Bušínově u Zábřehu. Konaly se zde neoficiální závody v tanci se psem, takzvaném dog dancingu.

Robert Runták: I v Olomouci může nastat malý Bilbao efekt
1. 10. 2016
Nenápadný člověk, o kterém už ale každý alespoň zaslechl. Olomoucký patriot Robert Runták byl v minulosti hodně aktivní ve fotbalovém klubu Sigma, z jehož vedení ale na protest proti nekalým praktikám odešel.

Divoký Heinrich: vstoupil do služeb gestapa, pracoval pro něj v Olomouci
1. 10. 2016
V tištěném regionálním Deníku právě startuje seriál, který mapuje osudy druhého velitele gestapa v Olomouci Heinricha Gottschlinga. Vycházet bude každou sobotu!

Oprava Pentagonu za desetimiliony vázne
1. 10. 2016
Jeseník – Do rekonstrukce Pentagonu vložíme přes sto milionů korun a poloprázdný nám zůstane na ocet. Takového scénáře se bojí představitelé Jeseníku. Jednání s ministerstvem práce a sociálních věcí o opravě interiéru budovy se táhnou.

Ulice v centru Mohelnice čeká omlazovací kúra
30. 09. 2016
Mohelnice – Opravy historického centra Mohelnice, které je součástí státem chráněné městské památkové zóny, budou pokračovat i v příštím roce. Rekonstrukce se dočkají dvě ulice vedoucí z centrálního náměstí Svobody – Smetanova a Lékárnická – a také spojovací Robotnická ulice.

Čtrnácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku
30. 09. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Děti v Lesnici procestovaly Evropu, bavily se a ochutnávaly na Dni jazyků
29. 09. 2016
Lesnice – Jako v babylonské věži to vypadalo ve čtvrtek 29. září v kulturním domě v Lesnici. Děti z místní školy a školky poznávaly kulturu a jazyky různých evropských zemí.

Brzda kraje: chybějící dálnice, rozbité cesty. Co na to lídři?
29. 09. 2016
Olomoucký kraj – Chybějící úseky dálnice na Přerovsku, léta čekání na východní obchvat Olomouce, jenž by odvedl tranzitní dopravu z centra a městských částí, a četná omezení na silnicích. To jsou problémy, s nimž se v dopravě potýká a bude ještě potýkat Olomoucký kraj.

Koho volit? Poradí vám naše VOLEBNÍ KALKULAČKA!
29. 09. 2016
Olomoucký kraj - Volby do krajského zastupitelstva se konají už za týden. Pokud ještě nejste rozhodnutí, kterou stranu podpořit svým hlasem u volební urny, můžete si nechat poradit od Deníku a jeho volební kalkulačky. 

Zábřeh chystá překvapení pro režiséra Krobota. Potřebuje jeho fotky
29. 09. 2016
Zábřeh – V souvislosti s přípravou slavnostního večera, kdy v kině Retro převezme herec, režisér a novopečený čestný občan Zábřehu Miroslav Krobot symbolický klíč od městských bran, vyhlašuje zábřežský Kulturák sbírku starších i nových fotografií, na kterých je Miroslav Krobot zachycen.

Obnova Vřesové studánky prodlouží přípravu. Musí důkladně řešit vliv na přírodu
29. 09. 2016
Loučná nad Desnou – Obnova poutního místa Vřesová studánka v Jeseníkách může mít významný vliv na okolní přírodu. Vyplývá to ze závěrů ministerstva životního prostředí. Záměr tak čeká podrobné posuzování vlivu na životní prostředí, což prodlouží jeho přípravu.

ON-LINE rozhovor s Radimem Sršněm, kandidátem na hejtmana
29. 09. 2016
Olomoucký kraj – Starosta Dolních Studének na Šumpersku se zkušenostmi z podnikatelské sféry i evropských institucí. To je Radim Sršeň, kandidát na hejtmana za koalici Starostů a nezávislých a uskupení ProOlomouc.

I vaše kabelka může pomáhat. Další ročník úspěšného veletrhu Deníku se blíží
28. 09. 2016
Olomoucký kraj – Deník díky vám bude letos znovu pomáhat. Sběrná místa pro Kabelkový veletrh Deníku se rychle plní kabelkami.

VIDEO: Zábřehem projel na koňském povozu zvon
28. 09. 2016
Zábřeh – Takový průvod jako v úterý 27. září Zábřeh nezažil snad sto let. Na povozu taženém koňmi projel centrem města nový zvon svatý František. Ten o den později poprvé zazněl z věže kostela svaté Barbory.

ON-LINE: Radim Fiala, kandidát v krajských volbách za SPO a SPD
28. 09. 2016
Olomoucký kraj - Podnikatel a politik Radim Fiala působil v komunální politice Prostějova a nyní zasedá v Poslanecké sněmovně České republiky, kde dříve rázně vystupoval proti církevním restitucím. Nyní kandiduje v krajských volbách za koalici SPO a SPD.

V Králíkách má vzniknout věznice, místní ji odmítají
27. 09. 2016
Králíky – Pár kilometrů za hranicemi šumperského okresu může vzniknout věznice až pro dvě stovky odsouzených. Proměnit by se v ní mohl bývalý výchovný ústav v Králíkách. Proti plánům státu se staví řada místních i kraj.

Tvarůžková cukrárna se uchází o cenu pro firmu, které si lidé váží
27. 09. 2016
Loštice – O prestižní cenu Český Goodwill, která se uděluje firmám, jichž si lidé váží, se ucházejí manželé Poštulkovi, majitelé Tvarůžkové cukrárny v Lošticích. Dostali se mezi pětasedmdesát vybraných firem, které přijaly závazek v podobě nominace. O výsledcích rozhodne svým hlasováním veřejnost.

Když se otvíral, byl zastaralý. Bazén čeká modernizace
26. 09. 2016
Šumperk – Rekonstrukce šumperského krytého bazénu dostala zelenou, odstartuje příští rok. Na financování přestavby plaveckého areálu si město vezme úvěr do sto padesáti milionů korun. Do modernizovaného bazénu budou lidé moci zamířit v roce 2018.

Filmaři na Šumpersku točí dokument o srdci šlechtičny a čarodějnictví
26. 09. 2016
Šumperk, Velké Losiny – Ukradené srdce. Tak se jmenuje historický dokument, který v těchto dnech vzniká v Šumperku a ve Velkých Losinách. Dílo přiblíží málo známé okamžiky z temných kapitol historie regionu.

Velká přestavba Masarykovy školy brzy vypukne, radní už vybrali firmu
26. 09. 2016
Šumperk – Již za několik týdnů začne rekonstrukce bývalé Masarykovy školy v Šumperku, kam se přestěhuje městská knihovna. Stavební práce provede akciová společnost VW Wachal z Kroměříže, která v soutěži nabídla cenu padesát milionů šest set tisíc korun. O zakázku se ucházelo celkem deset firem.

Medový den v Šumperku zlákal na ochutnávky i nákupy stovky lidí
25. 09. 2016
Šumperk – Stovky lidí zavítaly na Medový den, který se konal v sobotu 24. září v areálu Střední odborné školy v Zemědělské ulici v Šumperku. Lidé si mohli vybírat z včelích produktů na prodejní výstavě, ochutnávat medové výrobky í absolvovat odborné přednášky z oblasti včelařství. Pro děti pedagogové a studenti školy připravili medovou stezku i různé tvořivé dílny.

Zábřeh představí projekt nového skateparku
25. 09. 2016
Zábřeh - Krátké zprávy ze Zábřežska a Mohelnicka.

FOTO: Naganský expres se protáhl kolem Mohelnice
24. 09. 2016
Mohelnice - Bývalé vládní letadlo TU 154, které v roce 1998 přivezlo zlaté hokejisty z olympiády v Naganu, se stěhuje z letiště v Praze-Kbelích do leteckého muzea v Kunovicích.

Motorkáři z Outlaws přijeli do Libiny na sraz. Obešel se bez násilí
24. 09. 2016
Libina – Velkou bezpečnostní akci podnikali policisté od pátku 23. září až do neděle v Libině. Důvodem byl mezinárodní sraz motorkářského klubu Outlaws, který má ve vesnici svou klubovnu.

Herec a režisér Miroslav Krobot bude čestným občanem Zábřehu
24. 09. 2016
Zábřeh – Herec, režisér a pedagog Miroslav Krobot se stane čestným občanem Zábřehu. S návrhem na udělení této pocty osobnosti, která svůj profesní i osobní život spojila se Zábřehem, souhlasili tamní zastupitelé.

Volby v kraji by ovládlo ANO. Koalice pro OK stíhá komunisty
24. 09. 2016
Olomoucký kraj - Hnutí ANO vedené lékařem Oto Koštou by podle srpnového průzkumu agentury Phoenix research zvítězilo v hlasování do vedení Olomouckého kraje. 

Silnice přes Bludovský kopec bude bezpečnější. Díky protismykovému asfaltu
23. 09. 2016
Šumperk, Bludov – Silnice přes Bludovský kopec, která patří co do počtu obětí k nejrizikovějším úsekům v regionu, bude ještě letos bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic, jež je správcem komunikace, zde nechá provést hned několik úprav, které mají přispět ke snížení počtu nehod a jejich tragických následků.

Ve Vápenné otevřeli Montessori třídu. Učí tu bez známek a písemek
23. 09. 2016
Vápenná – Učí se bez známek a zkoušení před tabulí, zato se mohou kdykoli poradit se spolužákem nebo si zvolit, jaké látce se budou věnovat. Třiadvacet školáků ve Vápenné se od září učí podle principu Montessori pedagogiky.

Třinácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku
23. 09. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Mlhu na šumperském zimáku vyřeší až další opravy
23. 09. 2016
Šumperk – Fiaskem skončilo slavnostní otevření rekonstruovaného zimního stadionu, které se v sobotu konalo při příležitosti prvního domácího utkání hokejových Draků v nové sezoně. Hra byla kvůli husté mlze ukončena po několika minutách, takže nedošlo ani na stříhání pásky.

Výtěžek charitního zábavného odpoledne pomůže potřebným
22. 09. 2016
Zábřeh – Zábřežská Charita bude v pátek 23. září slavit. Babím létem, které se bude konat od patnácti hodin před kulturním domem, si připomene pětadvacet let svého působení v regionu a zároveň pomůže potřebným. Výtěžek z akce věnuje na pořízení přístrojů a pomůcek pro zdravotní rehabilitaci a fyzioterapii pacientů.

Muzeum ukázalo, jak těžký byl život v pravěku
22. 09. 2016
Mohelnice – Poznat blíže život pravěkých lidí mohli ve čtvrtek 22. září návštěvníci mohelnického muzea. Možnosti využily zejména školy. Žáci si tak při Pravěkém dni mohli na vlastní kůži vyzkoušet, kolik práce dá umlít mouku na jednu placku nebo jak je těžké primitivními nástroji provrtat kámen.

V Katolickém domě v Dubicku budou bydlet senioři
22. 09. 2016
Dubicko – Katolický dům v centru Dubicka najde už brzy nové využití. Promění se na komunitní bydlení pro seniory. Rekonstrukce je v plném proudu. Hotová už je hrubá stavba a dělníci nyní pracují uvnitř budovy na jednotlivých bytech.

Středoškoláci volili, v kraji vyhrálo ANO a Okamura
22. 09. 2016
Olomoucký kraj – Kdyby měli neplnoletí studenti středních škol možnost rozhodnout o výsledku říjnových krajských voleb, zvítězilo by ANO 2011. Právě toto hnutí získalo nejvíce hlasů ve volbách nanečisto, které se konaly v úterý a ve středu na šestnácti školách v Olomouckém kraji.

Děti z Hrabové trénovaly se Šárkou Kašpárkovou
21. 09. 2016
Hrabová – Možnost zasportovat si s olympionikem dostali ve středu 21. září děti ze Základní školy v Hrabové. Za školáky zavítala bronzová medailistka z olympiády v Atlantě v trojskoku, mistryně světa a mnohonásobná mistryně republiky Šárka Kašpárková.

Stop přeplněným útulkům. To je cíl kampaně s kastrací
21. 09. 2016
Olomoucký kraj – Především pejskaři nebo majitelé koček mohou při cestě sedmi většími městy v Olomouckém kraji ulpět zrakem na letáčku na plakátovacích plochách, který je nabádá k tomu, aby své čtyřnohé miláčky nechali kastrovat.

Osudnou křižovatku v Zábřehu by mohl nahradit rondel
21. 09. 2016
Zábřeh – Křižovatka Olomoucké ulice v Zábřehu s průtahem městem, kde v sobotu 17. září při srážce osobního auta s autobusem zemřeli čtyři lidé, by se mohla změnit na kruhový objezd. Plány existují, zatím ale zůstávají jen na papíře.

Rušná ulice v Mohelnici bude bezpečnější pro chodce i cyklisty
20. 09. 2016
Mohelnice – Jedna z hlavních dopravních tepen v Mohelnici – Družstevní ulice – mění svou podobu. Cílem je především zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů. V ulici vyrostou také nové parkovací zálivy.

Zábřežští zastupitelé projednají opravy ulic či školky
20. 09. 2016
Zábřeh – Na svém dalším zasedání se ve středu 21. září sejdou zábřežští zastupitelé. Schvalovat budou novou vyhlášku, kterou se stanoví spádové obvody mateřských škol. Město ji musí přijmout kvůli novele zákona, jež zavedla povinnost předškolního vzdělávání pro děti, které navštěvují školku v posledním roce.

Šumperským hokejistům 3,5 milionu zůstane, souhlasili zastupitelé
19. 09. 2016
Šumperk – Druholigovému týmu Draků zůstane celá dotace ve výši tři a půl milionu korun, kterou jim na sezonu 2016/2017 vyplatilo město Šumperk. Zastupitelé totiž schválili úpravu smlouvy mezi radnicí a společností Hokej Šumperk 2003, která se ovšem týkala první ligy.

Opravy omezí provoz na hlavním tahu z Mohelnice do Čech
19. 09. 2016
Mohelnice – S komplikacemi v dopravě a mírným zdržením by měli počítat řidiči, kteří tento týden pojedou z Mohelnice po hlavním tahu na Moravskou Třebovou.

O rakovině ON-LINE s onkologem Lubomírem Skopalem
19. 09. 2016
Jak pokročila léčba v boji s rakovinou? Co je důležité pro prevenci? A jak se rakovině postavit? Z

Městské pohřební službě v Jeseníku hrozí konec
16. 09. 2016
Jeseník – Městská pohřební služba v Jeseníku se dostala do velkých problémů. Živnostenský úřad hodlá technickým službám, pod něž spadá, odebrat oprávnění pro pohřebnictví. Důvodem mají být vážná pochybení.

Sběrači ze suchých lesů přinesli spoustu hub
16. 09. 2016
Šumperk – Jedná se o nejkratší výstavu v šumperském muzeu, která trvá pouhé tři dny, ale za to je nejnavštěvovanější. Expozice věnovaná mykologii se letos otevřela posedmnácté a různé druhy jedlých i jedovatých hub si lidé mohou prohlédnout až do sobotního dopoledne. Na výstavě jsou k vidění i vzácné druhy.

Unikátní Dlouhé stráně dodávají elektřinu už dvacet let
16. 09. 2016
Kouty nad Desnou – Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách slaví dvacet let od uvedení do provozu. Za tu dobu vyrobila tolik elektřiny, že by to stačilo třem milionům domácností na celý rok.

Dvanácté kolo O nejkrásnější svatební pár Deníku
16. 09. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Zábřežský jarmark letos nabídne čtyři scény. Zve na burčák i hity Lucie
15. 09. 2016
Zábřeh – Pestrou programovou nabídku a možnost příjemného strávení celého dne opět nabídne tradiční Zábřežský kulturní jarmark, který se uskuteční v sobotu 17. září u kulturního domu.

Co vás trápí v kraji? Vyberte vaše hlavní téma krajských voleb
15. 09. 2016
Olomoucký kraj – V pátek 7. října se vydají lidé z Olomouckého kraje k volbám, které rozhodnou o příštím hejtmanovi a krajském zastupitelstvu. Jaká témata budou pro obyvatele našeho regionu těmi klíčovými? O tom rozhodujete právě vy.

Letní horka vydrží do víkendu, pak přijde ochlazení a déšť
15. 09. 2016
Olomoucký kraj - Prodloužené léto si lidé na Moravě budou moci užívat až do začátku víkendu. V závěru týdne ale přijde ochlazení až o 10 stupňů a hodit se budou deštníky.

Na radnici se vrátí kino Saxinger, zve na sci-fi
15. 09. 2016
Šumperk – Neobvyklý zážitek připravilo pro fanoušky kinematografie šumperské kino ve spolupráci s filmovým klubem. V rámci přehlídky sci-fi filmů diváci navštíví nově zrekonstruovaný prostor na šumperské radnici, kde na začátku 20. století býval promítací sál kina Saxinger.

Sucho a horko škodí lesům i ovocnářům
15. 09. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Slunečno a z modrého nebe bez mráčku nespadne ani kapka. Takové počasí převažuje v posledních několika týdnech na Šumpersku a Jesenicku.

Zámecký letohrádek bude sloužit dětem či svatebčanům
14. 09. 2016
Velké Losiny – Nechybělo mnoho a letohrádek u zámku ve Velkých Losinách by se zřítil. Po deseti letech oprav patří k nejkrásnějším objektům celého areálu. Sloužit bude dětským návštěvníkům, výstavám i svatbám.

KRÁTCE: Co se děje na Šumpersku a Jesenicku
14. 09. 2016
Šumpersko, Jesenicko - Miliony pro školu v Hanušovicích, cyklobox v Jeseníku či adeptka na Princeznu České republiky. Tyhle a spoustu dalších aktualit nabízí přehled zpráv ze Šumperska a Jesenicka.

Na pomezí Hané a podhůří Jeseníků rostou kdysi zapomenuté obiloviny
14. 09. 2016
Rovensko – Čeští a moravští spotřebitelé začínají stále více dbát o kvalitu potravin, které se jim dostanou na stůl. S tím pomalu roste i zájem o potraviny v bio kvalitě.

Šumperští strážníci budou nově hlídat i Rapotín, obec trápí vandalové
13. 09. 2016
Šumperk – Šumperským městským policistům se pravděpodobně rozšíří operační prostor až do Rapotína. Tamní vedení obce se obrátilo na město Šumperk, zda by strážníky mohli také využívat. Pokud se obě obce dohodnou, uzavřou veřejnoprávní smlouvu a Rapotín bude na fungování městské policie finančně přispívat.

Cyklistům na Rychlebských stezkách slouží nové odpočívadlo
13. 09. 2016
Kobylá nad Vidnavkou – V místo relaxace se změnilo rozcestí mezi vrchy Svoboda a Jahodník u Kobylé nad Vidnavkou na Jesenicku. Lesy České republiky zde nechaly vybudovat nové odpočívadlo, opravily též blízká Boží muka a kamenný kříž.

Známá prodejna s diskotékou v Lipové jde k zemi
13. 09. 2016
Lipová-lázně – V devadesátých letech ji znal na Jesenicku snad každý, poslední roky byla ostudou obce. Řeč je o bývalé samoobsluze a diskotéce Áčko v Lipové-lázních. Zchátralá budova v těchto dnech mizí ze světa.

Sběrači míří do lesů, budou hledat houby na výstavu
13. 09. 2016
Šumperk – Tradiční výstavu hub připravuje šumperské muzeum, konat se bude od čtvrtka15. září do soboty. Kolik se ale letos sejde exponátů, není jisté. Počasí totiž houbařům letos přeje podstatně méně, než v minulých letech. V lesích je totiž sucho a podle sběračů houby nerostou.

Nechte nám rychlíky! Žádají lidé v petici
13. 09. 2016
Zábřeh – Cestující i představitelé měst a obcí v regionu protestují proti plánu ministerstva dopravy, který počítá s tím, že od prosince přestanou v Zábřehu stavět rychlíkové spoje z Prahy přes Přerov do Luhačovic a zpět. Proti záměru se nyní podepisují hned dvě petice.

Šest teplotních rekordů je po pondělku minulostí
12. 09. 2016
Olomoucký kraj – Několikanásobné přepisování čekalo v pondělí meteorology. V Olomouckém kraji padlo celkem šest teplotních rekordů. Vůbec nejvýše se vyšplhala rtuť v teploměru v Javorníku na Jesenicku, kde dosáhla přesně na jednatřicítku.

Zábřeh vyhrál v Hněvotíně. Předčili nás rychlostí, uznal kouč poražených
12. 09. 2016
Hněvotín – Zasloužené vítězství vybojovali fotbalisté Zábřehu. Duel krajského přeboru proti Hněvotínu odstartovali hosté velmi slibně a šli do vedení 2:0. Snížení Hněvotínských ve druhé půli nakonec k dramatu nevedlo, pojistkou na 3:1 zlomil nyní druhý tým tabulky trápícího se soupeře.

Při cestě přes hory zbrzdí řidiče troje semafory
12. 09. 2016
Hanušovicko, Jesenicko – Se zdržením musejí počítat řidiči na jediné dopravní spojnici Šumperska a Jesenicka. Dopravu na silnici přes Ramzovou zbrzdí oprava tří železničních přejezdů. Omezení potrvají od 15. do 22. září.

Přijdou Draci o městské miliony? Zastupitelé rozhodnou tento týden
12. 09. 2016
Šumperk – Nový tým i trenér, ale také boj o ekonomickou stabilitu čeká šumperský profesionální hokej na startu druholigové sezony. Důležité rozhodnutí padne v polovině září na zastupitelstvu, které bude jednat o dotaci na hokej za uplynulou sezonu.

Návštěvníci šumperské radnice obdivují staleté hodiny
11. 09. 2016
Šumperk – Civilní letecké dopravě začaly sloužit vzducholodě, narodila se herečka Adina Mandlová a v Uničově v roce 1910 firma Rudolfa Thöndela vyrobila hodiny pro šumperskou radnici. Nyní tento technický kousek může obdivovat veřejnost. Restaurovaný stroj samospráva představila v sobotu 10. září.

V Olomouckém kraji padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Pasece
11. 09. 2016
Olomoucký kraj – Hned sedm měřících stanicích v Olomouckém kraji hlásilo v neděli teplotní rekordy. Nejvyšší teplota byla naměřena v Pasece na Olomoucku a to 30,6 stupně. Přes 30 stupňů se teplota vyšplhala také v Bělotíně na Přerovsku, v Olomouci a v Šumperku. „V Přerovějsme naměřili rovných třicet stupňů," řekl Roman Volný z ostravského pracoviště Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

S Věrou Čáslavskou se rodina rozloučila v Jeseníkách
11. 09. 2016
Bělá pod Pradědem – Životní pouť proslulé gymnastky Věry Čáslavské se uzavřela v Jeseníkách. Rodina se zde s českou olympioničkou rozloučila v tichosti, bez velkých ceremonií a přítomnosti kamer.

Pomáhat ze vzduchu budou Slováci, česká DSA se odvolá
11. 09. 2016
Olomoucký kraj – V Olomouckém kraji by od 1.ledna měli pro zraněné a těžce nemocné létat Slováci. Soutěž na provozovatele letecké záchranné služby v regionu podle informací Olomouckého deníku vyhrála slovenská společnost Air Transport Europe (ATE). O základnu v Olomouci se ucházely ještě rakouská Helikopter Air Transport a tuzemská společnost DSA. Ta již ohlásila, že se proti výsledku tendru odvolá.

Sourozenci Ulrychovi s Javory zazáří v Šumperku
11. 09. 2016
Šumperk – Ve středu 21. září se od sedmi večer rozezní v šumperském domě kultury tóny houslí a cimbálu. Zavítá k nám legendární sourozenecké duo Hana a Petr Ulrychovi společně se skupinou Javory.

Zábřežští skateboardisté najdou zázemí v bývalém lomu
11. 09. 2016
Zábřeh – Skateboardisté v Zábřehu zatím nemají žádný vhodný prostor, kde by mohli předvádět své kousky. Zavděk tak musejí vzít různými plochami ve městě, jako jsou parkoviště, schody či zábradlí, což se ovšem mnoha lidem nezamlouvá.

Zdeněk Zerzáň o Věře Čáslavské: Byla v ní velká síla, i když bojovala s nemocí
10. 09. 2016
Červenohorské sedlo - Chlapi jako Zdeněk Zerzáň nebrečí. Během vzpomínání na dlouholetou přítelkyni Věru Čáslavskou však devětasedmdesátiletý muž musel skrýt oči za sluneční brýle. Byli si blízko. Milovali Jeseníky a sport, spojovala je nenávist ke komunistům.

V jesenických lázních se střílelo, zatýkalo i zachraňovalo
9. 09. 2016
Jeseník – Jako v akčním filmu si mohli připadat lidé, kteří v pátek 9. září navštívili jesenické lázně. Zdejší hřiště hostilo akci Bezpečnosti bez hranic. Svou práci na ní představily silové a záchranné složky státu.

Bludov bude bez elektřiny
9. 09. 2016
Bludov - Bez elektřiny se budou muset obejít v úterý 13. září lidé v Bludově. Nepůjde od 8 do 17 hodin v celé obci.

Pivaři jásejte! S novými minipivovary se v regionu roztrhl pytel
9. 09. 2016
Šumpersko, Jesenicko – Ještě před pár lety připomínalo Šumpersko a Jesenicko pivní poušť, dnes zde příznivci tohoto nápoje prožívají zlaté časy. Jako houby po dešti rostou v regionu nové minipivovary. Jen v posledních měsících otevřely tři, další uvaří první várku v zimě.

Cestování na kole je pro mě drogou, říká bývalý hokejista Radomír Čížek
9. 09. 2016
Šumperk – Kdysi byly jeho doménou brusle a hokejka, nyní to je jízdní kolo. Řeč je o šumperském rodákovi Radomíru Čížkovi, jehož současnou největší zálibou je cestování na vlastní pěst na kole. Za poslední tři roky má za sebou již tisíce kilometrů v sedle po řadě míst Evropy.

Závody motocyklů Kolštejnský okruh omezí dopravu
9. 09. 2016
Branná – Příznivci rychlých kol a historických motocyklů se sjedou o tomto víkendu do Branné. Koná se zde už devatenáctý ročník Kolštejnského okruhu o cenu Václava Paruse, tedy závodu historických silničních motocyklů a sidecarů.

Jedenácté kolo O nejkrásnější svatební pár Deníku
9. 09. 2016
Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotogra?emi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

V Libině nastanou policejní manévry kvůli motorkářům
8. 09. 2016
Libina – Velkou bezpečnostní akci připravují policisté od pátku 9. září až do neděle v Libině. Důvodem je mezinárodní sraz motorkářského klubu Outlaws, který má ve vesnici svou klubovnu.

Kolaps se nesmí opakovat, zní z Jeseníku
8. 09. 2016
Jeseník – Změna intervalů semaforů, dohled policie nebo větší nasazení stavbařů. To jsou některá z opatření, která mají zamezit opakování dopravního kolapsu v centru Jeseníku. Ten nastal v pondělí odpoledne kvůli opravě mostu v Bezručově ulici.

Mariánský sloup v Úsově je kulturní památkou
8. 09. 2016
Úsov – Mariánský sloup u kostela svatého Jiljí v Úsově se sochou Bolestné Panny Marie se stal kulturní památkou. Ministerstvo kultury vyhovělo návrhu Národního památkového ústavu v Olomouci.

Nad Rapotínem roste rozhledna
8. 09. 2016
Rapotín – Na Předním Bukovém kopci nad Rapotínem roste rozhledna. První návštěvníci by na ni měli vystoupat letos na podzim. K vyhlídce je dovede deset kilometrů nových turistických tras a naučná stezka.

V Javorníku vznikla hledačka. Připomíná cestu za pokladem
7. 09. 2016
Javorník – Poznávání místních zajímavostí, plnění úkolů a luštění tajného vzkazu při procházce krajinou. To vše zažijí návštěvníci na nové questingové trase nedaleko Javorníku. Kilometrová stezka určená především pro rodiny s dětmi je těsně před dokončením.

Jeseník bude hostit přehlídku záchranných složek
7. 09. 2016
Jeseník – Policisté, celníci, vojáci a záchranáři zaplní v pátek 9. září na hřiště v jesenických lázních. Pod názvem Bezpečnost bez hranic se zde uskuteční největší přehlídka složek integrovaného záchranného systému a armády v regionu.

Příští léto si už Zábřežané zaplavou venku
7. 09. 2016
Zábřeh – Sedm let. Tak dlouho už Zábřežané nemají možnost se v létě vykoupat pod širým nebem. Venkovní bazén v plaveckém areálu je zavřený kvůli špatnému technickému stavu.

Koalice s Piráty chce průhledné financování a architektonické soutěže
6. 09. 2016
Olomoucký kraj – Transparentní účet, průhledná veřejná správa, zveřejňování smluv. Tématy politického uskupení Kraj nové generace jsou před volbami do zastupitelstva Olomouckého kraje zpřístupnění informací a hospodaření hejtmanství.

Zastupitelé rozhodnou, zda se bazén spraví či zavře
6. 09. 2016
Šumperk – Zrekonstruovat či zavřít. To jsou dvě možnosti, které má před sebou šumperský krytý bazén v lokalitě Benátky. O budoucnosti plaveckého areálu zastupitelé definitivně rozhodnou v polovině září.

VIDEO: Kvůli opravě mostu v Jeseníku zkolabovala doprava
6. 09. 2016
Jeseník – Dopravní kolaps zažil v pondělí 5. září Jeseník. Vinou částečné uzavírky mostu přes řeku Bělou v Bezručově ulici ucpala auta centrum města. Úřady nyní hledají řešení, aby se situace neopakovala.