Deník - Slovácký - z regionu


Den Zlínského kraje lákal na regionální produkty, koncerty i sport. Podívejte se
2. 10. 2022
První říjnová sobota patřila v krajské metropoli tradičnímu Dni Zlínského kraje. V areálu Svit čekaly na návštěvníky stánky s lokálními potravinami, atrakce pro děti, nechyběla možnost zapojit se do sportovních aktivit nebo si užít koncerty kapel Desmod, Inekafe, Street 69, Mňága a Žďorp či Sebastian.

FOTO: Zlínská UTB se otevřela veřejnosti. Noc vědců si příchozí užili
1. 10. 2022
Početné zástupy malých i velkých návštěvníků přilákala páteční Noc vědců, do které se tradičně již poněkolikáté zapojila také zlínská Univerzita Tomáše Bati (UTB). Kromě Laboratorního centra Fakulty technologické a Centra polymerních systémů probíhal letošní program také na platformě 14|15 Baťova institutu.

VIDEO: Hraniční kontroly odhalily migranty. Převaděče zastavily výstřely
29. 09. 2022
Je typické podzimní mlhavé ráno. Vesnička Starý Hrozenkov ležící v pohraničí čítající necelých osmset obyvatel. Jindy poklidná obec dnes plná policejních aut a strážců zákona. Česká republika totiž od půlnoci zavedla kontrolu hranic se svým východním sousedem.

VIDEO: Příprava D35 z Mohelnice se pohnula. Takto má nový úsek vypadat
22. 09. 2022
Krajský úřad Olomouckého kraje zahájil územní řízení pro poslední nový úsek dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Mohelnicí. Jde konkrétně o více než 18 kilometrů dlouhou část ze Starého Města do Mohelnice.

Poranění mozku, sešitý obličej. Těžkých nehod koloběžkářů přibývá, varují lékaři
20. 09. 2022
Před riskováním a nedodržováním pravidel při jízdě na koloběžce a elektrokoloběžce, jejichž popularita stále roste, varují záchranáři i specialisté olomoucké fakultní nemocnice. Narůstá totiž počet úrazů spojených se těmito vozítky. Bohužel i těch závažných. V uplynulých týdnech skončili někteří neopatrní jezdci na operačním sále s poraněním krční páteře, obličejového skeletu či devastujícím poranění zubů.

OBRAZEM: Otrokovice mají přístaviště v novém kabátě
18. 09. 2022
V sobotu se konalo slavnostní otevření přístaviště, které nyní návštěvníkům nabídne nové turistické informační centrum, občerstvení i potřebné sociální zázemí. Součástí slavností otevření byl i kulturní program v podobě swingu, blues, country, orientálních tanců a vystoupení Ženského pěveckého sboru.

Zlín zasáhlo slabší tornádo. Svědci sdílejí snímky a videa
16. 09. 2022
Ve zlínských Malenovicích se ve čtvrtek 15. září kolem 15.30 objevilo nejspíš slabé tornádo.

Padlý strom i zatopené sklepy. Hasiče v kraji zaměstnal prudký déšť
16. 09. 2022
Čtvrteční prudké deště a silnější vítr zasáhly v odpoledních hodinách také Zlínský kraj. Profesionální a hlavně dobrovolní hasiči zasahovali u celkem 16 událostí způsobených rozmary počasí.

Poslední aplaus pro Pavla Nováka. Přerov se v slzách loučil se svým zpěvákem
12. 09. 2022
Stovky Přerovanů se přišly v pondělí odpoledne rozloučit se zpěvákem Pavlem Novákem, který nečekaně zemřel ve věku sedmapadesáti let. Lidé stáli s kyticemi a věnci před kostelem svatého Vavřince už půl hodiny před zahájením smutečního obřadu a svatostánek se zaplnil do posledního místa. Když rakev v doprovodu zarmoucených příbuzných opouštěla kostel, ozval se obrovský aplaus.

Čtyřmiliardová oprava? Vlaky mezi Prahou a Kolínem budou jezdit ještě pomaleji
12. 09. 2022
Přes dva roky trvala omezení související s úpravami jednoho z nejvytíženějších úseků na české železnici. Vlaky na trati Praha – Kolín mohou již několik dnů jezdit mezi Poříčany a Velimí bez omezení. Akce za 3,83 miliardy korun však nepřinese zkrácení jízdních dob. Naopak, v některých případech se cesta dokonce prodlouží, píše web Zdopravy.cz.

VIDEO: Hefaiston na Helfštýně: šest set kovářů v akci. Podívejte se
27. 08. 2022
Celosvětové setkání uměleckých kovářů na Helfštýně přilákalo v sobotu tisíce návštěvníků

VIDEO: Krása na kolech. Zámeckou zahradu v Holešově zaplnili veteráni
27. 08. 2022
Řada historických vozů a motorek zaplnila v sobotu 27. srpna zahradu u zámku v Holešově. Návštěvníci obdivovali nablýskané stroje různých značek i věku.

Urologové využili robota při odběru a transplantaci ledviny. Jako první v Česku
26. 08. 2022
Při odběru ledviny od žijícího dárce a transplantaci orgánu využili urologové z Fakultní nemocnice Olomouc robotický systém da Vinci. Jednalo se o první operaci tohoto druhu v České republice.

Matka s dítětem, která křičela na Babiše: Jsem teď veřejný nepřítel
23. 08. 2022
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mladá žena s dítětem na ramenou, která křičí Andreji Babišovi do tváře, že je lhář a estébák. Video, které natočil redaktor Deníku Petr Jiříček v pondělí 22. srpna na předvolebním mítinku v Kopřivnici, se stalo sledovaným a hojně diskutovaným na sociálních sítích. Zatímco jedna skupina vnímá počínání ženy jako její svobodné vyjádření, druhá ji zasypává urážkami.

VIDEO: Davy hudebníků, nadšení lidé. Centrem Zlína prošel dechovkový průvod
20. 08. 2022
Nekonečné zástupy členů dechových orchestrů a folklorních souborů prošly v sobotu za pozornosti nadšených diváků i kolemjdoucích třídou Tomáše Bati ve Zlíně.

VIDEO: Průvod, jarmark i výstava. Zemědělci oslavili v Kroměříži dožínky
20. 08. 2022
Zemědělci z celého Zlínského kraje oslavili v sobotu v Kroměříži konec žní dožínkovou slavností. Návštěvníkům představili své dovednosti i pestré kroje ze všech oblastí kraje.

V tropech za osvěžením do Paseky. Nabízí komorní biokoupání za pár korun
17. 08. 2022
/VIDEO/ Divoký tobogán vedoucí z lesa, relaxační řeku a několik bazénů. Hlavně vodu, ve které není chemie a neplavou v ní ryby. To vše nabízí komorní prostředí koupacího biotopu v Pasece, kde se ani ve třicetistupňových vedrech netlačí davy. Navíc patří mezi nejlevnější v Olomouckém kraji.

VIDEO: Letní výstava je tady! Do Věžek opět míří zahradníci z celé Moravy
5. 08. 2022
Jedna z největších zahrádkářských prodejních výstav je tady. V pátek odstartovala oblíbená Zahrada Věžky. Do malé obce na Kroměřížsku tak už od rána proudily zástupy zahradníků a domácích kutilů z celé Moravy.

Stavět dům na Zlínsku? Ceny pozemků se vyšplhaly, lidé hledají menší obce
4. 08. 2022
Častokrát i více než šest tisíc korun zaplatí zájemci za jeden metr čtvereční zasíťovaného stavebního pozemku ve Zlíně. Ačkoli je podle realitních makléřů stavebních parcel na trhu v kraji dostatek, lidé kvůli současným cenám s jejich nákupem vyčkávají nebo pro stavbu domu vyhledávají spíše menší obce, kde jsou ceny výrazně nižší.

FOTO: Tisíc mečíků obdivovali lidé na zámku v Holešově
30. 07. 2022
Podruhé po loňské premiéře hostil letos holešovský zámek mezinárodní výstavu mečíků. Stovky lidí o posledním červencovém víkendu obdivovaly v barokních prostorách zámku tisíc druhů gladiol, ale také několik stovek odrůd jiřin pěstitelů z Čech, Moravy, Slovenska a Polska.

Extrémní sucho omezilo plavbu na Baťově kanále, teprve podruhé v historii
26. 07. 2022
Kvůli extrémně nízkým průtokům vody v řece Moravě není možné v plné míře zajistit stanovenou plavební hladinu na Baťově kanálu. Státní plavební správa proto vydala opatření obecné povahy o omezení plavby. Stalo se tak teprve podruhé v novodobé historii kanálu.

Realitní šílenství trvá. Kde jsou v kraji nejdražší a nejlevnější byty?
19. 07. 2022
Pět milionů za byt 3+1 ve Zlíně? Před pár lety něco téměř nevídaného, dnes jsou však podobné ceny naprosto běžné a to i mimo krajskou metropoli. Kde ve Zlínském kraji jsou aktuálně byty nejlevnější? A vyplatí se podle realitních makléřů s koupí nemovitosti ještě vyčkat?

Primark otevře novou prodejnu na Moravě, ještě letos
13. 07. 2022
Na Moravě se chystá otevření nové prodejny oděvního řetězce Primark, druhé pobočky v České republice. Po Praze přivítá Primark zákazníky nově i v obchodním centru Olympia v Modřicích na Brněnsku. 

K 90. výročí smrti Tomáše Bati se chystají vzpomínkové akce nejen ve Zlíně
11. 07. 2022
V úterý 12. července to bude 90 let od letecké havárie, při níž zahynuli zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa a jeho pilot Jindřich Brouček. Ve Zlíně a Otrokovicích je připravena několikadenní vzpomínková akce.

Nadupaný Masters of Rock s Judas Priest bavil davy. Najdete se?
10. 07. 2022
Zhruba dvacet tisíc příznivců a milovníků metalové a rockové hudby ovládlo od čtvrtka Vizovice. 18. ročník největší rockmetalové události v Česku, Masters of Rock, nabídl po covidové pauze našlapaný program.

Policie odhalila tři desítky řidičů posilněných alkoholem. Rekord ve Spytihněvi
4. 07. 2022
Přijímat dostatečné množství tekutin je zvláště v horkých letních dnech velmi důležité. Někteří lidé si však pitný režim upravují po svém. Na cestách se tak policisté poměrně často setkávají i s řidiči, kteří deficit doplňují alkoholem.

Policisté poblíž hranic pochytali přes víkend přes 120 migrantů
4. 07. 2022
Více než sto dvacet migrantů zadrželi během uplynulého víkendu policisté na několika místech Zlínského kraje vždy v blízkosti státní hranice se Slovenskem.

FOTO: Davy lidí zamířily na Burger festival do Napajedel
3. 07. 2022
Více než 30 burger speciálů a spoustu dalších gastro pochoutek od vyhlášených prodejců napříč ČR si v sobotu 2. července vychutnávaly stovky návštěvníků už sedmého ročníku Burger festivalu na radničním nádvoří v Napajedlích.

Pozor na internetové podvody! Muž chtěl prodat kolo, přišel o 800 tisíc
24. 06. 2022
Kriminalisté řeší stále více případů podvodů na internetu. Podvodníci využívají odkazy na falešné stránky České pošty. O téměř 800 tisíc korun přišel obdobným způsobem i muž z Kroměřížska.

Pozor na internetové podvody! Muž chtěl prodat kolo, přišel o 800 tisíc
24. 06. 2022
Kriminalisté řeší stále více případů podvodů na internetu. Podvodníci využívají odkazy na falešné stránky České pošty. O téměř 800 tisíc korun přišel obdobným způsobem i muž z Kroměřížska.

VIDEO: Holešovská Regata bavila davy, festival přilákal 18 tisíc lidí
19. 06. 2022
/VELKÁ FOTOGALERIE/ Po dvou vynucených odkladech kvůli covidu si oblíbený festival Holešovská Regata musel na oslavu desátých narozenin počkat až do uplynulého víkendu. Že se čekání vyplatilo, potvrzuje úctyhodná návštěvnost – během pátku a soboty si do zahrad zámku Holešov našlo cestu více než 18 tisíc lidí.

VIDEO: Holešovská Regata bavila davy, festival přilákal 18 tisíc lidí
19. 06. 2022
/VELKÁ FOTOGALERIE/ Po dvou vynucených odkladech kvůli covidu si oblíbený festival Holešovská Regata musel na oslavu desátých narozenin počkat až do uplynulého víkendu. Že se čekání vyplatilo, potvrzuje úctyhodná návštěvnost – během pátku a soboty si do zahrad zámku Holešov našlo cestu více než 18 tisíc lidí.

Bývalí elitní detektivové: 20 let říkáme, co je podnikatel Redl zač
19. 06. 2022
Zlínský podnikatel Michal Redl (48) je jedním ze třinácti obviněných lidí v kauze bývalého náměstka pražského primátora za STAN Petra Hlubučka. O jeho minulosti dobře ví bývalí policejní vyšetřovatelé Karel Tichý a Robert Šlachta.

Bývalí elitní detektivové: 20 let říkáme, co je podnikatel Redl zač
19. 06. 2022
Zlínský podnikatel Michal Redl (48) je jedním ze třinácti obviněných lidí v kauze bývalého náměstka pražského primátora za STAN Petra Hlubučka. O jeho minulosti dobře ví bývalí policejní vyšetřovatelé Karel Tichý a Robert Šlachta.

Stavba roku: bodovalo Academia centrum Zlín i oprava zámku Lešná
17. 06. 2022
Sedmačtyřicet staveb se ucházelo o přízeň porotců v soutěži Stavba roku Zlínského kraje. Stavitelé a investoři, kteří své počiny do 20. ročníku přihlásili, se dozvěděli výsledky ve čtvrtek 16. června při slavnostním vyhlášení na holešovském zámku.

Stavba roku: bodovalo Academia centrum Zlín i oprava zámku Lešná
17. 06. 2022
Sedmačtyřicet staveb se ucházelo o přízeň porotců v soutěži Stavba roku Zlínského kraje. Stavitelé a investoři, kteří své počiny do 20. ročníku přihlásili, se dozvěděli výsledky ve čtvrtek 16. června při slavnostním vyhlášení na holešovském zámku.

Bouřky nejvíc řádily na Kroměřížsku. Na ženu s dítětem v autě spadl strom
17. 06. 2022
Více než dvě desítky výjezdů zaznamenali ve čtvrtek hasiči ve Zlínském kraji v souvislostí s bouřkami a silným větrem. Jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů odstraňovaly následky rozmarů počasí ve všech okresech kraje po dobu tří hodin.

Bouřky nejvíc řádily na Kroměřížsku. Na ženu s dítětem v autě spadl strom
17. 06. 2022
Více než dvě desítky výjezdů zaznamenali ve čtvrtek hasiči ve Zlínském kraji v souvislostí s bouřkami a silným větrem. Jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů odstraňovaly následky rozmarů počasí ve všech okresech kraje po dobu tří hodin.

Vlakové spoje v kraji budou mít zpoždění až do konce léta
13. 06. 2022
Se zpožděním na železničním koridoru u Otrokovic, kde v úterý v podvečer strhl nákladní vlak trakční vedení, musejí cestující počítat i v následujících týdnech. Podle Správy železnic (SŽ) totiž potrvá obnova zabezpečovacího zařízení až do konce srpna.

Vlakové spoje v kraji budou mít zpoždění až do konce léta
13. 06. 2022
Se zpožděním na železničním koridoru u Otrokovic, kde v úterý v podvečer strhl nákladní vlak trakční vedení, musejí cestující počítat i v následujících týdnech. Podle Správy železnic (SŽ) totiž potrvá obnova zabezpečovacího zařízení až do konce srpna.

Nákladní vlak u Otrokovic strhl trakční vedení. Spoje mají zpoždění
8. 06. 2022
Trakční vedení strhl nákladní vlak na trati číslo 303 mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Poškozeno je zabezpečovací zařízení. Vlaky kvůli závadě nabírají zpoždění. Škoda podle hasičů přesáhla dvacet milionů korun.

Nákladní vlak u Otrokovic strhl trakční vedení. Spoje mají zpoždění
8. 06. 2022
Trakční vedení strhl nákladní vlak na trati číslo 303 mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Poškozeno je zabezpečovací zařízení. Vlaky kvůli závadě nabírají zpoždění. Škoda podle hasičů přesáhla dvacet milionů korun.

Filmový festival je u konce. Karel Heřmánek převzal Zlatý střevíček
1. 06. 2022
Sedmým dnem skončil 1. června program letošního ročníku zlínského filmového festivalu. Program vyvrcholil galavečerem, na kterém si převzal Zlatý střevíček známý herec a divadelník Karel Heřmánek.

Filmový festival je u konce. Karel Heřmánek převzal Zlatý střevíček
1. 06. 2022
Sedmým dnem skončil 1. června program letošního ročníku zlínského filmového festivalu. Program vyvrcholil galavečerem, na kterém si převzal Zlatý střevíček známý herec a divadelník Karel Heřmánek.

Meziříčané vyhlíží MHD zdarma. Přivezou ji nové moderní autobusy
1. 06. 2022
Snadno poznatelné moderní autobusy červené barvy s velkým nápisem VALMEZ po stranách vyrazí už 12. června do ulic města Valašské Meziříčí, jeho místních částí i sousedních obcí Krhová a Poličná.

Meziříčané vyhlíží MHD zdarma. Přivezou ji nové moderní autobusy
1. 06. 2022
Snadno poznatelné moderní autobusy červené barvy s velkým nápisem VALMEZ po stranách vyrazí už 12. června do ulic města Valašské Meziříčí, jeho místních částí i sousedních obcí Krhová a Poličná.

Zlín ožil filmovým festivalem. Zlatý střevíček převezme Pavel Zedníček
26. 05. 2022
Filmy z celého světa, bohatý program pro celou rodinu i školní kolektivy, zábava a spousta významných osobností, které se sjíždí do Zlína. Město na sedm dní opět ožije největším a nejstarším filmovým festivalem pro děti i mládež na světě. Zlatý střevíček večer převezme český herec a zlínský rodák Pavel Zedníček. 62.

Zlín ožil filmovým festivalem. Zlatý střevíček převezme Pavel Zedníček
26. 05. 2022
Filmy z celého světa, bohatý program pro celou rodinu i školní kolektivy, zábava a spousta významných osobností, které se sjíždí do Zlína. Město na sedm dní opět ožije největším a nejstarším filmovým festivalem pro děti i mládež na světě. Zlatý střevíček večer převezme český herec a zlínský rodák Pavel Zedníček. 62.

Začal mezinárodní filmový festival. Zájem je značný, podpoří i Ukrajinu
26. 05. 2022
Ve Zlíně dnes začal mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Nabídne 276 snímků ze 49 zemí. Festival se letos koná 62. rokem, potrvá do 1. června, je největším a nejstarším festivalem svého druhu na světě. Po dvou letech se opět koná v tradičním termínu na přelomu května a června, zájem diváků i hostů je velký.

Začal mezinárodní filmový festival. Zájem je značný, podpoří i Ukrajinu
26. 05. 2022
Ve Zlíně dnes začal mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Nabídne 276 snímků ze 49 zemí. Festival se letos koná 62. rokem, potrvá do 1. června, je největším a nejstarším festivalem svého druhu na světě. Po dvou letech se opět koná v tradičním termínu na přelomu května a června, zájem diváků i hostů je velký.

VIDEO: Pole na okraji Olomouce zalila purpurová červeň
23. 05. 2022
Purpurová červeň zalila západní okraj Olomouce, kde v těchto dnech vykvétá jetel nachový, známý pod názvem inkarnát.

VIDEO: Pole na okraji Olomouce zalila purpurová červeň
23. 05. 2022
Purpurová červeň zalila západní okraj Olomouce, kde v těchto dnech vykvétá jetel nachový, známý pod názvem inkarnát.

Rainbow run se blíží. S Ewou Farnou a Kalim opět rozhýbe Ostravu
23. 05. 2022
/FOTOGALERIE/ Nová dětská trasa, noví interpreti a ještě více zábavy. Už poosmé zabarví Ostravu oblíbený Rainbow run. Akce, která se uskuteční 4. června v areálu Dolních Vítkovic, nabízí celou řadu novinek, kterými potěší malé i velké návštěvníky. Registrovat se můžete již nyní, do konce března s jarní slevou.

Rainbow run se blíží. S Ewou Farnou a Kalim opět rozhýbe Ostravu
23. 05. 2022
/FOTOGALERIE/ Nová dětská trasa, noví interpreti a ještě více zábavy. Už poosmé zabarví Ostravu oblíbený Rainbow run. Akce, která se uskuteční 4. června v areálu Dolních Vítkovic, nabízí celou řadu novinek, kterými potěší malé i velké návštěvníky. Registrovat se můžete již nyní, do konce března s jarní slevou.

Z olomoucké Šantovky na světová mola. Amélie ovládla Elite Model Look
17. 05. 2022
Češka Amélie Konšelová se v šestnácti letech stala celosvětovou vítězkou prestižní soutěže Elite Model Look 2021. Její cesta do finále začala castingem v Galerii Šantovka a postupně přes národní pražské kolo došla až do celosvětového klání, které se původně mělo konat v Barceloně.

Z olomoucké Šantovky na světová mola. Amélie ovládla Elite Model Look
17. 05. 2022
Češka Amélie Konšelová se v šestnácti letech stala celosvětovou vítězkou prestižní soutěže Elite Model Look 2021. Její cesta do finále začala castingem v Galerii Šantovka a postupně přes národní pražské kolo došla až do celosvětového klání, které se původně mělo konat v Barceloně.

Vysoké nájmy ve Zlíně? Bude hůř, ceny ještě porostou
12. 05. 2022
Pronájem bytu 2+1 ve Zlíně za dvacet tisíc měsíčně? Co by dříve vypadalo jako žert, je dnes téměř skutečností. Ceny nájmů v krajském městě stoupají a podle expertů se na tom v nadcházejících měsících nic nezmění.

Vysoké nájmy ve Zlíně? Bude hůř, ceny ještě porostou
12. 05. 2022
Pronájem bytu 2+1 ve Zlíně za dvacet tisíc měsíčně? Co by dříve vypadalo jako žert, je dnes téměř skutečností. Ceny nájmů v krajském městě stoupají a podle expertů se na tom v nadcházejících měsících nic nezmění.

Kroměříž navštívila delegace z Přerova. Zajímala se o nový parkovací dům
11. 05. 2022
Lidé z přerovské radnice se přijeli inspirovat do Kroměříže v záležitosti parkování. Delegaci vedenou radním pro dopravu a koordinaci dopravních staveb Tomášem Navrátilem zajímal především parkovací dům, který radnice dokončuje ve Velehradské ulici.

Kroměříž navštívila delegace z Přerova. Zajímala se o nový parkovací dům
11. 05. 2022
Lidé z přerovské radnice se přijeli inspirovat do Kroměříže v záležitosti parkování. Delegaci vedenou radním pro dopravu a koordinaci dopravních staveb Tomášem Navrátilem zajímal především parkovací dům, který radnice dokončuje ve Velehradské ulici.

Z procházky s dětmi se už neměli kam vrátit, jejich byt mezitím vyhořel
18. 04. 2022
Radmila Mrázková z Březůvek dotelefonovala a odložila telefon. Ještě jej dala do nabíječky u pohovky, než si na chvíli vyběhne s dětmi koupit pečivo, přitom chce ještě pětiletou Verunku nechat se trochu proskotačit na hřišti.

Z procházky s dětmi se už neměli kam vrátit, jejich byt mezitím vyhořel
18. 04. 2022
Radmila Mrázková z Březůvek dotelefonovala a odložila telefon. Ještě jej dala do nabíječky u pohovky, než si na chvíli vyběhne s dětmi koupit pečivo, přitom chce ještě pětiletou Verunku nechat se trochu proskotačit na hřišti.

VIDEO: Ráj chovatelů. Výstaviště praskalo ve švech i o Velikonocích
17. 04. 2022
Opět třetí neděli v měsíci a opět plno. Řeč je o oblíbených chovatelských trzích, které letos už počtvrté doslova zaplnily celý areál kroměřížského Výstaviště. A stejně jako v předešlých třech případech, nebyla ani o velikonoční neděli nouze o exotické papoušky, drůbež, holuby, či další drobná zvířata.

VIDEO: Ráj chovatelů. Výstaviště praskalo ve švech i o Velikonocích
17. 04. 2022
Opět třetí neděli v měsíci a opět plno. Řeč je o oblíbených chovatelských trzích, které letos už počtvrté doslova zaplnily celý areál kroměřížského Výstaviště. A stejně jako v předešlých třech případech, nebyla ani o velikonoční neděli nouze o exotické papoušky, drůbež, holuby, či další drobná zvířata.

Rainbow run opět rozhýbe Ostravu. S Ewou Farnou a Kalim, registrace odstartovala
29. 03. 2022
/FOTOGALERIE/ Nová dětská trasa, noví interpreti a ještě více zábavy. Už poosmé zabarví Ostravu oblíbený Rainbow Run. Akce, která se uskuteční 4. června v areálu Dolních Vítkovic, nabízí celou řadu novinek, kterými potěší malé i velké návštěvníky. Registrovat se můžete již nyní, do konce března s jarní slevou.

Rainbow run opět rozhýbe Ostravu. S Ewou Farnou a Kalim, registrace odstartovala
29. 03. 2022
/FOTOGALERIE/ Nová dětská trasa, noví interpreti a ještě více zábavy. Už poosmé zabarví Ostravu oblíbený Rainbow Run. Akce, která se uskuteční 4. června v areálu Dolních Vítkovic, nabízí celou řadu novinek, kterými potěší malé i velké návštěvníky. Registrovat se můžete již nyní, do konce března s jarní slevou.

OBRAZEM: Tanečníci z celé Moravy rozpálili zaplněnou olomouckou halu
27. 03. 2022
Rytmus, hudba a pohyb. Radost z tance a litry potu, to byly hlavní průvodní znaky stovek soutěžících v olomoucké sportovní hale Univerzity Palackého. Od sobotního rána až do večera se zde konalo Regionální kolo Mistrovství České republiky tanečních formací – CZECH DANCE MASTERS 2022. O postup usilovaly taneční školy a studia z Olomouckého a Zlínského kraje.

OBRAZEM: Tanečníci z celé Moravy rozpálili zaplněnou olomouckou halu
27. 03. 2022
Rytmus, hudba a pohyb. Radost z tance a litry potu, to byly hlavní průvodní znaky stovek soutěžících v olomoucké sportovní hale Univerzity Palackého. Od sobotního rána až do večera se zde konalo Regionální kolo Mistrovství České republiky tanečních formací – CZECH DANCE MASTERS 2022. O postup usilovaly taneční školy a studia z Olomouckého a Zlínského kraje.

Tisíce fanoušků modelářství přilákala jubilejní výstava For Model. Podívejte se
19. 03. 2022
Na dvacátý ročník, který se konal po dvouleté pauze, zamířilo jen v sobotu 10 tisíc lidí. Simulace námořní bitvy doprovázená autentickými výstřely, ale i stavební stroje a kamiony v akci či modely vlaků a letadel. Jubilejní dvacátý ročník interaktivní výstavy For Model přilákal o víkendu na olomoucké výstaviště Flora tisíce návštěvníků. Akce se koná od pátku do neděle.

Tisíce fanoušků modelářství přilákala jubilejní výstava For Model. Podívejte se
19. 03. 2022
Na dvacátý ročník, který se konal po dvouleté pauze, zamířilo jen v sobotu 10 tisíc lidí. Simulace námořní bitvy doprovázená autentickými výstřely, ale i stavební stroje a kamiony v akci či modely vlaků a letadel. Jubilejní dvacátý ročník interaktivní výstavy For Model přilákal o víkendu na olomoucké výstaviště Flora tisíce návštěvníků. Akce se koná od pátku do neděle.

Na počest rodáka z Chropyně. Pošta vydává dvě známky připomínající Emila Fillu
9. 03. 2022
Necelý měsíc před 140. výročím narození Emila Filly uvádí Česká pošta do prodeje hned dvě ceniny, které připomínají dílo tohoto všestranného českého umělce. První z emitovaných je příležitostná poštovní známka

Na počest rodáka z Chropyně. Pošta vydává dvě známky připomínající Emila Fillu
9. 03. 2022
Necelý měsíc před 140. výročím narození Emila Filly uvádí Česká pošta do prodeje hned dvě ceniny, které připomínají dílo tohoto všestranného českého umělce. První z emitovaných je příležitostná poštovní známka

Anatolij ze zlínské Kovárny VIVA: Je důležité sdílet informace a dostat je ven
2. 03. 2022
ROZHOVOR/ „Rusko nezápasí s 250 tisíci vojáky ukrajinské armády. Bojují s 30 milionovým lidem. Celá Ukrajina se jim postavila,“ říká třiatřicetiletý Anatolij Gladčenko z Ukrajiny, z Dněpropetrovské oblasti. Ve své vlasti je původní profesí učitel, který nyní pracuje ve zlínské Kovárně VIVA jako operátor výroby. Proto, aby svou rodinu doma na Ukrajině podporoval a uživil ji.

Anatolij ze zlínské Kovárny VIVA: Je důležité sdílet informace a dostat je ven
2. 03. 2022
ROZHOVOR/ „Rusko nezápasí s 250 tisíci vojáky ukrajinské armády. Bojují s 30 milionovým lidem. Celá Ukrajina se jim postavila,“ říká třiatřicetiletý Anatolij Gladčenko z Ukrajiny, z Dněpropetrovské oblasti. Ve své vlasti je původní profesí učitel, který nyní pracuje ve zlínské Kovárně VIVA jako operátor výroby. Proto, aby svou rodinu doma na Ukrajině podporoval a uživil ji.

Po sedmdesáti letech se z Hotelu Moskva stane Hotel Zlín
1. 03. 2022
Hotel Moskva změní po sedmdesáti letech svůj název. Informaci potvrdila ředitelka hotelu Míla Dümlerová na sociálních sítích. Důvodem k tomuto kroku je současná ruská agrese v Ukrajině.

Po sedmdesáti letech se z Hotelu Moskva stane Hotel Zlín
1. 03. 2022
Hotel Moskva změní po sedmdesáti letech svůj název. Informaci potvrdila ředitelka hotelu Míla Dümlerová na sociálních sítích. Důvodem k tomuto kroku je současná ruská agrese v Ukrajině.

Rakev s ostatky biskupa Lobkowicze doprovodil smuteční průvod tisícovky lidí
26. 02. 2022
/VIDEO/ Zvuk kostelních zvonů v celé diecézi ohlásily v sobotu před 11. hodinou začátek zádušní mše a posledního rozloučení s Františkem Václavem Lobkowiczem, biskupem ostravsko-opavský, který zemřel 17. února ve 74 let.

Rakev s ostatky biskupa Lobkowicze doprovodil smuteční průvod tisícovky lidí
26. 02. 2022
/VIDEO/ Zvuk kostelních zvonů v celé diecézi ohlásily v sobotu před 11. hodinou začátek zádušní mše a posledního rozloučení s Františkem Václavem Lobkowiczem, biskupem ostravsko-opavský, který zemřel 17. února ve 74 let.

OBRAZEM: K slovensko-ukrajinskému přechodu dorazila i prezidentka Čaputová
26. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Lidé prchající z Ukrajiny přicházejí na Slovensko přes hraniční přechod Ubla. Část z nich našla dočasné útočiště ve sportovní hale místní základní školy. Na místě je i fotograf Deníku z Ostravy Lukáš Kaboň. Jeho snímky bohužel nevyžadují další komentář.

Když volají s blízkými, slyší výbuchy. Ukrajinci míří z ČR do válečné vřavy
26. 02. 2022
Válečný konflikt na Ukrajině zasáhl i zlínské společnosti. Někteří dělníci, kteří jsou ve zlínských podnicích zaměstnaní, se v těchto dnech vrací do své vlasti – mnozí totiž dostávají povolávací rozkazy. Mají brannou povinnost, proto se musí vrátit domů a narukovat. Důležitým důvodem k návratu je také strach o jejich nejbližší.

VIDEO: Kozí nadělení. Na farmě ve Vizovicích se letos narodí dvě stovky kůzlat
17. 02. 2022
FOTOGALERIE/ Na Kozí farmě ve Vizovicích je v těchto dnech pořádně veselo. První únorové dny byly ve znamení rození kůzlat, celkem jich za několik dní přišlo na svět devadesát. Nové kozlečí přírůstky očekávají majitelé farmy, manželé Vlčkovi ještě během dalších čtrnácti dní. Celkem se jich mají na jaře po loukách kolem domu prohánět téměř dvě stovky.

Kouzelná po celý rok. Podívejte se, jak to v únoru vypadá v Květné zahradě
15. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Kouzelná za každého počasí. Řeč je o kroměřížské Květné zahradě, která vybízí k návštěvě za jakéhokoli ročního období. Nahlédněte, jak to v areálu jedné z nejvýznamnějších památek Kroměříže vypadá v únoru.

Za požár chaty na Tesáku může závada. Majitel: Podpora lidí je neskutečná
31. 01. 2022
Ikonická Chata Tesák v Hostýnských vrších, která začala psát svou historii v roce 1934 minulého století, lehla v sobotu ráno popelem. Vyšetřovatelé již zveřejnili pravděpodobnou příčinu ničivého požáru.

Stavaři chystají zakládání mostů pro dálnici D55 za Moravským Pískem
21. 01. 2022
Po přestávce se už uprostřed ledna rozjely první letošní práce na výstavbě dálničního úseku D55 mezi Moravským Pískem a Starým Městem. Stavba téměř devíti kilometrů dálnice tady začala v létě loňského roku.

Beskydy: Stezka v oblacích se do léta změní. Plány zahrnují tobogán i hobití ves
16. 01. 2022
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Vlastníci a provozovatelé Stezky Valašky mají s nejnovější atrakcí Pusteven nadále poměrně smělé plány. Ještě letos by na ní chtěli otevřít tobogán a hobití vesničku, v příštích letech pak dokonce zipline. Jak to zde vypadá během letošní zimy zjišťoval přímo na místě reportér Deníku Petr Jiříček. 

Světový unikát v Olomouci: V Šantovce jsou k vidění da Vinciho vynálezy
15. 01. 2022
Unikátní výstava legendárních strojů renesančního umělce a konstruktéra Leonarda Da Vinciho je od soboty k vidění v prostorách obchodního centra Galerie Šantovka v Olomouci. Autorem modelů je český konstruktér Miroslav Mužík, který sestavil makety vynálezů podle geniálních návrhů italského mistra.

Také máte mobil a facebookový účet? Jana popisuje, jak se stala obětí podvodu
14. 01. 2022
Sledujte anatomii skutečného podvodu z pohledu oběti. Paní Jana z Krnova se rozhodla svůj příběh zveřejnit v Deníku, když zjistila, že stejný zlodějský trik už zažila řada známých. Někteří byli okradeni stejně jako ona, jiní léčku prokoukli a komunikaci s podvodníky ukončili včas.

Pozor na ptačí chřipku na Znojemsku: veterináři ji potvrdili v Bojanovicích
7. 01. 2022
Mimořádná opatření vyhlásili veterináři kvůli ohnisku nákazy ptačí chřipky v Bojanovicích na Znojemsku. Soukromému chovateli tam postupně uhynulo všech devět kusů chovaných slepic. Opatření se dotkne i obcí v okolí.

Ředitelka nemocnice o falšovaní certifikátů: Šrám, který odnesou všichni
7. 01. 2022
Obrovské zklamání, znevážení práce mnoha lidí, ale také selhání jednotlivců, nikoliv systému. Tak ve Vsetínské nemocnici vnímají aktuální případ falšovaní certifikátů, k němuž docházelo ve zdejším očkovacím centru. Kriminalisté v této souvislosti stíhají čtyři ženy, kterým hrozí v případě odsouzení tresty od tří do pěti let vězení.

Zimní stadion ve Zlíně dostal stopku. Nákladnou rekonstrukci odmítla dotovat NSA
5. 01. 2022
Jedna z největších plánovaných investic Zlína dostala stopku. Očekávané kladné vyjádření Národní sportovní agentury (NSA) k žádosti města Zlín o dotaci na rekonstrukci Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně, se změnilo v ledovou sprchu.

Odpočívadlo v Ratiboři zhyzdil vandal pilou, „jizvy“ zůstanou jako memento
5. 01. 2022
Nemám slov. Je to hyenismus nejhrubšího zrna, komentuje starosta Ratiboře Martin Žabčík jen těžko uvěřitelný případ vandalismu, který v tomto týdnu – slušně řečeno – rozzlobil obyvatele této zhruba dvoutisícové valašské obce.

Co nabídne rok 2022 na Kroměřížsku? Holešovskou Regatu, gastrofestival i Florii
4. 01. 2022
Ať už jste nadšený zahrádkář, milovník piva či dobré hudby, v letošním roce si vybere opravdu každý. Pořadatelé nejrůznějších festivalů či výstav totiž už pomalu zveřejňují letošní termíny a Deník proto přináší výběr některých zajímavých akcí, na které stojí za to vyrazit.

Mladý autista youtuberem. Běžné řeči nerozumí, videa mu pomáhají s handicapem
2. 01. 2022
Snem spousty náctiletých kluků a holek je být youtuberem. Marek Slouka za poslední rok nahrál na populární sociální síť pět desítek videí, která sleduje přes 2700 odběratelů. Jeho příběh je přesto oproti tisícům ostatních jiný. Marek je autista. Natáčení videí mu pomáhá vyrovnávat se s projevy svého hendikepu, v budoucnu by díky nim mohl vést i částečně nezávislý život.

VIDEO: Zámek Žerotínů ve "vánočním hávu" vás okouzlí. Podívejte se
27. 12. 2021
Město má letos netradiční vánoční výzdobu. Kvůli rekonstrukci Náměstí se letos nekonalo tradiční rozsvícení vánočního stromu a nazdoben září smrk kousek od náměstí v Sokolské ulici vedle nově vymalované Motýlí zdi. Vánočně se rozzářilo také první nádvoří zámku Žerotínů, které je krásné nasvícené a díky světelným projektorům po stěnách zámku plují velké sněhové vločky.

Vzpomínky Slováků na Havla? Vraždilo se, vzal nám tanky, zní ze Žiliny a Martina
16. 12. 2021
/REPORTÁŽ DENÍKU, FOTOGALERIE/ Václav Havel stál v čele českých zemí třináct let. Pro Slováky byl prezidentem dva a půl roku, v době překotných ekonomických a politických změn i dělení federace. Jak Slováci na posledního československého prezidenta vzpomínají a co si o něm myslí dnes?

Začíná advent, už máte věnec? Tyto vyrábí floristka výhradně z hanácké přírody
27. 11. 2021
Nedělí 28. listopadu začíná letošní advent, doba přípravy na vánoční svátky. Napilno má tak v posledních dnech i olomoucká amatérská floristka Dagmar Kružíková. Veškerý čas teď věnuje výrobě adventních věnců a dekorací z výhradně přírodních materiálů. Při práci se snaží nepoužívat nic, co by zatěžovalo životní prostředí nebo později vyžadovalo recyklaci.

Bývalé doly jako zdroj vody. Na jižní Moravě vytipovali padesát lokalit
22. 11. 2021
Podzemní voda z opuštěných dolů a vrtů může na jižní Moravě napomoci v boji se suchem při změnách klimatu a být k užitku nejen zemědělcům, ale i v hospodaření obcí a firem. Zástupci Jihomoravského kraje a experti v pondělí představili výsledky odborné rešerše, nyní zvažují využití důlních vod z asi padesáti míst - bývalých lignitových dolů, likvidovaných průzkumných a těžebních sond či čerpacích vrtů.

U místa tragédie ve Valašském Meziříčí je záplava svíček
22. 11. 2021
Tragická nehoda ve Valašském Meziříčí, při které minulý týden zemřel chlapec, stále rezonuje celým městem. Poblíž místa nehody v Hranické ulici vzniklo v posledních dnech spontánní pietní místo, na které už lidé přinesli přes dvě stě svíček.

Jak se žije v Držkové? Pojďte na návštěvu
18. 11. 2021
Čím žijí městečka či vesničky, které obvykle jen projíždíme? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Oblíbený seriál Deníku vás provádí obcemi na Zlínsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. V jednadvacátém díle se podíváme do obce Držková.

Zbojník Ondráš nezabíjel, ale ochráncem chudých nebyl. Dostala ho žárlivost
13. 11. 2021
Přelom 17. a 18. století poznamenaly v celé střední Evropě selské bouře a nástup zbojnictví. Na Slovensku je tato éra spojena se jménem Juraje Jánošíka, ve Slezsku se však stal nejslavnějším zbojníkem Ondráš z Janovic, vlastním jménem Ondřej Fuciman. Narodil se 13. listopadu 1680.

Slavná zlínská architektka si prohlédla zrekonstruovanou univerzitní aulu
12. 11. 2021
FOTOGALERIE/ Světově známá architekta Eva Jiřičná přijela v pátek do Zlína, aby si prohlédla univerzitní aulu Univerzity Tomáše Bati, na jejíž rekonstrukci se sama osobně podílí. Je autorkou architektonické studie.

Teta Bára přijela odevzdat sbírku. Tornádové obce jsou teď jejím druhým domovem
11. 11. 2021
Říkají jí Anděl, Sluníčko nebo teta Bára. V Moravské Nové Vsi, Hruškách, Lužicích, Mikulčicích a hodonínském Pánově je jen málo rodin, které by usměvavou Barboru Zdráhalovou z Míškovic na Kroměřížsku neznaly.

Stavba napojení zóny Zlín-východ začala, takto má vypadat
9. 11. 2021
VIZUALIZACE / Město Zlín se začátkem listopadu pustilo do jedné z nejvýznamnějších investičních akcí v dopravě za poslední roky. Poté, co proběhlo předání staveniště, mohlo město Zlín začít budovat strategickou dopravní stavbu Silničního napojení průmyslové zóny Zlín – východ a parkoviště P+R Zlín – Příluky, jehož slavnostní zahájení se uskutečnilo 8. listopadu 2021 poklepáním základního kamene.

Myslivci v Holešově letos vyrazili poprvé s novým praporem
7. 11. 2021
Oblíbená svatohubertská slavnost se do Holešova po loňské pauze opět vrátila v neděli 7. listopadu. Zcela poprvé myslivci Mikroregionu Holešovsko provětrali svůj nový prapor, a to při průvodu a svatohubertské jízdě městem.

VIDEO: Vzácné meteority v muzeu hlídají ozbrojení policisté. Podívejte se
4. 11. 2021
/FOTOGALERIE/ S další unikátní výstavou přichází Vlastivědné muzeum v Olomouci. Od pátku 5. listopadu vystaví vzácné meteority, které dopadly na zemi před více než 18 tisíci lety. Převoz ve čtvrtek probíhal za mimořádných bezpečnostních opatření, expozici nepřetržitě hlídají ozbrojení policisté.

Facebook zablokoval stránku Trutnova kvůli fotkám nahých těl z vernisáže
29. 10. 2021
Společnost Facebook zablokovala oficiální stránku města Trutnova. Důvodem byl příspěvek z vernisáže nové unikátní výstavy Za tichem ticho v Galerii města Trutnova, jejímž obsahem jsou mimo jiné díla Františka Drtikola, která zachycují siluety nahých těl. Facebook tato umělecká díla vyhodnotil jako šíření pornografie a stránku města zablokoval. "Je pro nás nepochopitelné, že v dnešní době může být moderní umění z dílny světoznámého autora tímto způsobem vnímáno," reagovali zástupci města ve vyjádření na webu trutnov.cz.

Parkování s povolením vjezdu v danou dobu. Luhačovice připravují změnu
26. 10. 2021
Zejména obyvatelé panelových sídlišť to dobře znají. Přijedou večer z práce svým vozem a všechny parkovací místa v okolí domu kde bydlí, jsou beznadějně zabraná.

VIDEO: Roušku? Nemám. Ve zlínské MHD kontrolovali nošení respirátorů
20. 10. 2021
„Nemám roušku, jsem očkovaná, na co?“ Tak reagovala ve středu mladá žena Iva S. v trolejbusu MHD ve Zlíně na to, proč nemá ve voze nasazenu ochranu úst a nosu.

Dříve propojené obce dnes opět spojuje nově vybudovaná cyklostezka
19. 10. 2021
Malebná obec Kaňovice se může pochlubit nejen tím, že se tam podařilo vybudovat chodníky v téměř celé obci. V rámci spolupráce mezi Kaňovicemi a sousedním Hřivínovým Újezdem se totiž podařilo také vybudovat společnou cyklostezku.

Podzimní Flora láká do říše ovoce a zeleniny. Podívejte se
14. 10. 2021
Brány říše ovoce a zeleniny se otevřely, podzimní Flora ve čtvrtek začala. Do pavilonu A láká na tradiční české ovoce, zeleninu a pestrobarevné podzimní květiny. Součástí výstavy, která trvá až do neděle, je také festival Olima. Ten nabídne soutěž kuchařů a cukrářů Olima Cup i oblíbená soutěžní klání Flora košt a Flora džem.

VIDEO: S oslem Vaillantem putuje republikou přes Žralok až do Íránu
4. 10. 2021
Originální návštěva. Byli tam ministři, hejtmani, primátoři, dokonce i premiér. V pátek večer ale dorazil do kempu Žralok nečekaný host v podobě německého dobrodruha Michaela Rinderleho s jeho oslím parťákem Vaillantem. Plumlovská zastávka je jednou z mnoha na předlouhé cestě na Dálný východ.

Komise k Bečvě: Chyběly vzorky, šetření byl chaos. Inspekce: Výplod politiků
20. 09. 2021
Absence odebraných vzorků z klíčových výustí, které by vedly k rychlému odhalení viníka, ale také malý počet inspektorů v terénu. Šetření největší ekologické havárie na řece Bečvě, od níž v pondělí 20. září uplynul rok, provázela podle sněmovní vyšetřovací komise řada pochybení. I díky nim zůstane možná viník nepotrestán - chybějí totiž potřebné důkazy.

Chlapec pobodal spolužáka. Seriál Ochránce připomíná reálný případ z Jesenicka
20. 09. 2021
Školák napadne během vyučování spolužačku nůžkami. Rodiče se bouří a požadují, aby se ředitelka agresora zbavila. To je námět třetího dílu populárního televizního seriálu Ochránce, připomíná ale také případy, které se v minulosti skutečně staly. Například ten deset let starý z Vidnavy na Jesenicku. Na rozdíl od seriálu tu však použitou zbraní nebyly nůžky a napadeným byl chlapec. 

Rozloučili jsme se ve Zlínském kraji - 36. týden 2021
10. 09. 2021
V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast. 

Ve fabii za táliby. Studenti vyrazili poznat šaríu v reálném prostředí
9. 09. 2021
/1. ČÁST/ O CESTĚ MLADÍKŮ BUDEME NADÁLE INFORMOVAT: Slovo Afghánistán zní v posledních týdnech ze všeobecně známých důvodů ze všech sdělovacích prostředků. Zatímco tisíce lidí se před nástupem Tálibánu k moci snaží ze země uprchnout, dva kolegové ze studií na právnické fakultě v Brně mají cíl opačný - chtěli by se do Afghánistánu dostat. Anebo alespoň co nejblíže k jeho hranicím. Jedním z nich je student Jan Brablík z Kroměříže, druhý je Antonín Falta z Náchoda.

Vzpěračky opět nafotily odhalený kalendář, na Hané i v Jeseníkách
8. 09. 2021
Úspěšné české vzpěračky se opět načas staly modelkami. Účastnice evropských a světových šampionátů v dalším z kalendářů znovu ukázaly svůj ženský půvab. Tentokrát byly tématem snímků pro rok rok 2022 "Živly". Fotilo se například i v Karlově Studánce v Jeseníkách, Náměšti na Hané nebo Vilémově u Litovle.

Facebookový Děda na kolobrndě vyráží k Baltu. Spát může klidně pod širákem
21. 08. 2021
Není už sice nejmladší, ale na příští dny se těší doslova jako malé dítě. Až v pondělí vstane, nasnídá se a na koloběžce obložené taškami a spacákem vyrazí na 1000 kilometrů dlouhou cestu z Bystřice u Třince přes celé Polsko až na německý poloostrov Rujána.

Na Floru proudí davy, v Áčku jsou lákadlem babylonské zahrady
19. 08. 2021
Zástupy milovníků květin a amatérských zahradníků od čtvrtečního dopoledne proudí branami olomouckého Výstaviště Flora, kde odstartovala letní etapa Flory Olomouc. Ústředním tématem letní Flory je tentokrát léčivá síla přírody.

Puškař z Jesenicka. Naše práce je takové hodinaření, říká "servisman" zbraní
12. 08. 2021
Jeho povolání patří k těm, na která nenarazíte často. Rostislav Obzina ze Supíkovic na Jesenicku je puškař. „Když se o zbraň staráte, může vydržet sedmdesát, osmdesát let i víc,“ říká.

Majitel dvoupatrového větrného mlýna má jasno: Dědictví se musí udržovat
11. 08. 2021
Jan Kandler je majitel větrného mlýna v Partutovicích. Jeho celodřevěný mlýn ve tvaru čtyřstěnného hranolu byl postaven už v roce 1837. Podařilo se ho zachovat ve velmi dobrém stavu a dnes je z něj malé soukromé muzeum. „Můj praděda Benedikt Maršálek ho koupil v roce 1897. Maminka byla za svobodna taky Maršálková, ale já už jsem Kandler,“ vysvětluje.

Tip Deníku na výlet: Vydejte se s námi na Maršálkův větrný mlýn do Partutovic
11. 08. 2021
Maršálkův dřevěný větrný mlýn v Partutovicích je poslední ze tří mlýnů, které kdysi v obci stály. Přestože se v něm už od padesátých let nemele, je stále schopen provozu a říká se, že je nejzachovalejším mlýnem svého typu v České republice. Dvoupatrový mlýn ve tvaru čtyřstěnného hranolu byl postaven v roce 1837. Dnes je z něj rodinné dědictví a malé soukromé muzeum.

Papouščí den v Šumperku. Takto to vypadalo na Krásném
8. 08. 2021
Ptačí křik se v sobotu 7. srpna ozýval v kempu u nádrže Krásné nedaleko Šumperka. Konal se zde Papouščí den.

Jak se žije ve Vsetíně? Pojďte na návštěvu
6. 08. 2021
Čím žijí města, vesnice či vesničky, které obvykle jen projíždíme ? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Seriál Deníku vás provede obcemi na Valašsku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. V tomto díle se podíváme do Vsetína.

V Luhačovicích postupně odstranili následky řádění přírodního živlu
5. 08. 2021
„My se jen tak nevzdáme, uděláme Luhačovice ještě krásnější, a vysadíme ještě více stromů,“ usmívá se starosta Luhačovic Marian Ležák v těchto dnech. A má už k úsměvu důvody. Následky ničivé přírodní síly, která v závěru června napáchala v nejznámějším lázeňském městě na Moravě škody, se podařilo postupně zlikvidovat a odstranit.

Průzkum v Beskydech: Čidla ukazují, že návštěvnost Lysé hory je doslova na hraně
5. 08. 2021
/SERIÁL/ Nemá to nic společného s „velkým bratrem“ či „trasováním“, ochranáři jen vyhodnocují vytíženost vybraných turistických stezek… a ta červená z Ostravice skutečně nemá konkurenci.

Vsetínský zámek obsadí templáři, oblíbené slavnosti se konají pojedenácté
3. 08. 2021
Zámek a hvězdárna ve Vsetíně budou v sobotu 14. srpna hostit 11. ročník oblíbených Templářských slavností. Pořádající Muzeum regionu Valašsko připravilo pro návštěvníky bohaté menu plné vystoupení, zábavných aktivit i dobových specialit s příchutí středověku. „Jednotlivé ‚ingredience‘ jsme namíchali tak, aby si vybrali zástupci všech generací,“ ujistil mluvčí muzea Jiří Koňařík.

Iva Janžurová točí v Olomouci, Krobotova Šnajdra filmují v klubu i zoo
2. 08. 2021
Olomoucký S-klub, vlakové nádraží, zoo či kostel Panny Marie Sněžné. Místa, kde režisér Miroslav Krobot v těchto dnech natáčí svůj třetí film. V komedii o svérázném pražském herci Pavlu Šnajdrovi se v hlavní roli objeví herec Dejvického divadla Pavel Šimčík. Ústřední ženskou postavu ztvární Iva Janžurová.

ČD v Olomouci vybudují moderní depo za miliardu
29. 07. 2021
České dráhy investují do opravárenského zázemí v různých koutech republiky, olomoucká investice je ale zatím největší.

Zeman přijal starosty z okolí Vrbětic, podpořil odškodnění pro obce
29. 07. 2021
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal starosty obcí z okolí vrbětického muničního areálu. Podpořil při té příležitosti poslanecký návrh zákona, který počítá s odškodněním ve výši zhruba 660 milionů korun za omezení po výbuchu dvou muničních skladů pro Zlínský kraj, dotčené obce a jejich obyvatele. Česko by podle Zemana mělo vymáhat škodu po skutečných vinících výbuchů.

Krokodýl stále uniká. Policie šetří, proč majitel zmizení Mirečka oznámil pozdě
27. 07. 2021
Krokodýl Mireček se také v úterý pohybuje někde v Ostravě a nikdo zatím neví kde. Policie po ještěrovi stále pátrá a hodně vysvětlování čeká i jeho ostravského chovatele. 

Barvám neutečeš! Tisíce lidí běžely olomouckým parkem, podívejte se
17. 07. 2021
Různými barvami se v sobotu 17. července rozzářily Smetanovy sady v Olomouci. Sedmý ročník oblíbené akce Barvám neutečeš si po loňské pauze, zaviněné covidovou pandemií, nenechalo ujít okolo 3,5 tisíce nadšenců pohybu. Výzvy se nezalekli ani lidé na vozíčku nebo děti, ušetřeni nebyli ani domácí mazlíčci.

Naletěla gangu se štěňaty. "Labrador" stál tisíce, záhy málem zemřel
12. 07. 2021
Lucky je sedmiměsíční labrador. Vlastně to ani labrador není a nejspíše je i o něco mladší. Paní Zdeňka koupila štěně v polovině února ve Šternberku na ulici. Těžce se vyrovnávala s odchodem dvanáctileté fenky a když viděla inzerát nabízející pejska oblíbeného plemene, navíc stejné barvy, moc nepřemýšlela. Naletěla organizované skupině ze Šternberka, před kterou varuje Krajská veterinární správa pro Olomoucký kraj.

Slovensko po kritice plánuje znovu otevřít menší hraniční přechody
7. 07. 2021
Slovensko hodlá v příštích dnech znovu otevírat menší hraniční přechody se sousedními zeměmi, které na začátku tohoto týdne zavřelo kvůli epidemii covidu-19. Po jednání vlády, která vyčlenila na kontroly dodržování epidemických opatření další pracovníky, to dnes novinářům řekl ministr vnitra Roman Mikulec.

V Olomouckém kraji jsou tři případy mutace delta, zájem o očkování klesá
2. 07. 2021
Zatím tři případy mutace koronaviru delta, která se začala v poslední době šířit v Praze a okolí, zaznamenali krajští hygienici. Cestovní ruch během prázdnin a časté výlety Moraváků do Prahy ale mohou v příštích týdnech s čísly zahýbat, a proto by měli být podle odborníků lidé opatrní. Jedinou šancí, jak se bránit, zůstává i nadále očkování - zájem o ně ale v poslední době klesá.

Rozloučili jsme se ve Zlínském kraji - 26. týden 2021
2. 07. 2021
V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast. 

Tornádo týden poté: podívejte se, jak to teď vypadá na nejhůř zasažených místech
2. 07. 2021
Týden uplynul od řádění ničivého tornáda na jižní Moravě. Smetlo obce Hrušky, Lužice, Moravskou Novou Ves a prohnalo se Mikulčicemi či lokalitou Pánov. Většina domů je zakrytá plachtami. Postupně se bourají ty, které statici určili k demolici. Podívejte se, jak to v postižených místech vypadá dnes.

VIDEO: Na nejvyšší hoře Moravy zazněla koleda
24. 12. 2020
Originální dárek připravili pro letošní Vánoce pořadatelé festivalu Koule, členové kapely O5 a Radeček a muzikanti z dechového sdružení KMČ. Společně vystoupali na horu Praděd a zahráli tradiční českou koledu Tichá noc.

Od lockdownu k mejdanu. Nic mezi tím, říká farář z města na Hané
24. 12. 2020
Velikonoce v jednom z prvních přímých on-line přenosů z kostela sv. Vavřince, bohoslužba na Boží hod vánoční jen s omezeným počtem věřících. Rok, který jsme prožili uprostřed koronavirové pandemie, byl plný zvratů.

Lepší tratě pro běžkaře. V Jeseníkách s jejich úpravou pomůže nová rolba
12. 12. 2020
Tomáš Chromek pracuje na Červenohorském sedle jako rolbař dvacet let. S jeho prací se pojí brzké ranní vstávání, ale i servis strojů nebo předsezonní příprava tras. 

Přední čeští lékaři společně říkají: Nevěřte fake news, vakcína je jediná šance
10. 12. 2020
Celý svět a také Českou republiku zaplavují cílené dezinformační zprávy a fake news o očkování proti COVID-19. Informacím podléhá značná část populace včetně některých zdravotníků. Vakcína je jedinou šancí společnosti zvládnout pandemii koronavirem. Přední čeští infektologové a vakcinologové tímto vyzývají zdravotnickou i laickou veřejnost k neustálému zodpovědnému chování a nepodceňování této nemoci a společně tvrdí, že očkování je z dlouhodobého hlediska nezbytné pro ovlivnění nepříznivého epidemiologického vývoje a pro návrat k normálnímu životu.

Zájem o test protilátek na koronavir je značný; lidé chtějí vědět, zda neklesnou
9. 12. 2020
Infekci způsobenou novým koronavirem SARS-CoV-2 prodělaly v Olomouckém kraji tisíce lidí. Řadu z nich zajímá, zda si jejich tělo vytvořilo silnou protireakci na virus a jestli protilátky v čase významně neklesnou.

CHKO Bílé Karpaty slaví čtyřicet let. Podívejte se, jaké vzácné druhy tam žijí
7. 12. 2020
Jedinečné území z pohledu druhové rozmanitosti a zachovalosti přírody i místní kultury jsou Bílé Karpaty. Vyskytuje se tam například řada vznácných brouků. Mezi nimi i Roháč obecný, který je největším v Evropě. Chráněnou krajinnou oblast Bílé Karpaty vyhlásili představitelé ministerstva kultury před čtyřiceti lety.

Předvánoční pařba na Stodolní: natěsno a někde i přes čas
5. 12. 2020
/FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ Tolik lidí, kolik se pohybovalo ve Stodolní ulici v Ostravě v pátek 4. prosince zhruba hodinu a půl před půlnocí, tam prý někdy nebývá ani v létě. Důvodem byl poměrně teplý večer a také skutečnost, že jsou po dlouhé době opět otevřené provozovny.

Do Bečvy opět unikla chemikálie, na stejném místě
24. 11. 2020
Hustá bílá pěna na hladině, na místě hasiči, policisté, pracovníci vodoprávního úřadu i České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí v úterý před polednem opět unikla neznámá látka.

Manželé Spitzerovi oživují dávnou tradici, zachraňují staré valašské sušírny
24. 11. 2020
FOTOGALERIE/ Sušení je tradiční cesta, jak na dlouhé měsíce uchovat poživatelné a chutné rozmanité druhy na podzim sklízeného ovoce. V dnešní době k tomu lze samozřejmě vyžít široké nabídky elektrických přístrojů. Zejména v případech, kdy jde o menší objemy.  

Archeologové Muzea regionu Valašsko odkryli středověké poklady Kelče
20. 11. 2020
Řadu cenných nálezů přinesl archeologický výzkum v centru města Kelč na Valašsku. Tým Samuela Španihela z Muzea regionu Valašsko mimo jiné objevil fragmenty středověké keramiky a kosterních ostatků, část přešívaného koženého opasku hanzovního původu nebo také stříbrnou minci uherského krále Matyáše Korvína z roku 1461.

Tip na výlet: Kravský trail v suchdolském Kletném už si mohou vyzkoušet amatéři
20. 11. 2020
/FOTO, VIDEO/ Kamenné schody, klopenky a další věci, které náleží ke správné trailové trati pro nadšence horských kol a krosaře, nabízí Cow trail, který ve čtvrtek 19. listopadu jeho tvůrci otevřeli v Kletném, místní části Suchdolu nad Odrou.

Spor o odměny zdravotníkům v Kroměříži trvá, na tahu je nová krajská radní
12. 11. 2020
Kauza sporných odměn pro zdravotnický personál Kroměřížské nemocnice, na kterou v minulých dnech upozornil jako první Deník, má pokračování. Na základě článku zveřejněného v našich novinách si totiž končící krajský hejtman Jiří Čunek vyžádal u ředitele Kroměřížské nemocnice Petra Liškáře zpracování přehledu vyplacených odměn pro zdravotnický i nezdravotnický personál během první vlny koronaviru.

ON-LINE rozhovor s diabetologem MUDr. Janem Brožem
7. 11. 2020
Na datum 14. listopadu, na den, kdy se narodil objevitel inzulinu Frederick Banting, již tradičně připadá Světový den diabetu. Hostem ON-LINE rozhovoru Deníku byl proto diabetolog 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice v Motole MUDr. Jan Brož. 

Nemocnost mírně zpomalila, Olomoucko není "nejnakaženější". Dodržujte opatření!
31. 10. 2020
Za pátek přibylo v Olomouckém kraji 950 nově potvrzených případů Covid-19. I když denní přírůstky jsou vysoké, sedmidenní nárůst zpomalil.

Rozbory druhého úniku do Bečvy: kyanid tentokrát ne, zato nikl
30. 10. 2020
Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí odebrali toto úterý inspektoři ČIŽP, prokázaly zvýšené množství niklu, nepotvrdily naopak tentokrát zvýšený obsah kyanidů.

VIDEO: Nevšední podívaná: nádrž na vodu stěhovali do zámku dírou ve střeše
21. 10. 2020
Krásný vsetínský zámek, který se svou 55 metrů vysokou věží dominuje panoramatu města, stupňovitě rozloženému mezi krásnými horami valašskými, zničen byl požárem včera 10. srpna 1915.

Kroměříž zavedla jako první v Českých zemích psí známky, ukazuje nová výstava
18. 10. 2020
Místo lidoopů figuríny císaře Františka Josefa I. a cara Alexandra III., místo pravěkého osídlení model synagogy a místo pazourku poslední kus plechového opláštění shořelé zámecké věže kroměřížského zámku.  

Jed mohl přitéct do Bečvy až z Rožnovska
30. 09. 2020
Ve Valašském Meziříčí ústí do Bečvy kanál, který začíná v areálu bývalé rožnovské Tesly 

Koronavirus pronikl do domova se zvláštním režimem Vážany v Kroměříži
30. 09. 2020
Nákaza novým typem koronaviru se aktuálně objevila také v domově se zvláštním režimem Vážany v Kroměříži. Jedná se o uzavřené oddělení v budově domova pro seniory Vážany.

Záchranné práce ve Vrběticích po šesti letech končí
30. 09. 2020
Od prvního výbuchu skladu číslo 16 s 50 tunami munice ve vrbětickém areálu uplyne 16. října šest let. Druhá detonace skladu číslo 12 se odehrála nedlouho na to, 3. prosince. Od té doby zahájily složky IZS záchranné práce an likvidaci následků těchto výbuchů. Akce nese název „Výbuch a v těchto dnech se již blíží ke svému konci.

Tisíce ryb v Bečvě otrávil kyanid, případ řeší kriminálka
24. 09. 2020
Tuny ryb, které v minulých dnech uhynuly v řece Bečvě, otrávil kyanid. Potvrdila to Česká inspekce životního prostředí (ČŽIP) s tím, že případ řeší kriminalisté a po původci otravy se stále pátrá.

Nebezpečný jed zabil v Bečvě tuny ryb. Hledá se viník
21. 09. 2020
Pstruzi, jelci, parmy, candáti… Tisíce mrtvých kusů tahají od neděle z Bečvy rybáři i hasiči. Dosud neznámá jedovatá látka způsobila masivní úhyn ryb v korytě řeky od úseku poblíž Choryně u Valašského Meziříčí. Otrávené ryby plavaly později až v Lipníku. 

Muž se zřítil z balkónu v obchodním centru Zlaté Jablko ve Zlíně
18. 09. 2020
Pád muže z balkónu v obchodním domě Zlaté Jablko ve Zlíně v pátek dopoledne vyděsil nakupující a kolemjdoucí, kteří byli svědky této události.  

Časová schránka zlínské zoo putovala do kopule zámku. Co do ní schovali?
16. 09. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ Až se jednou za sto či dvě sta let budou stavbaři znovu opravovat střechu zámku v Zoo Zlín na Lešné, najdou tam v nejvyšší části zámecké věži, která je 40 metrů vysoko, dvě pozinkované schránky, ve kterých bylo v roce 2020 uloženo poselství. Z roku, kdy se oprava střechy zámku v Lešné prováděla.

Covidové Vánoce. Bez večírků, bez Tarji, bez gospelu
15. 09. 2020
Vánoční přípravy v minulých letech už v září začaly rozbíhaly. Celosvětová hrozba koronavirové nákazy ale letos zasáhla tvrdě zejména podnikatele v oblasti kultury a pohostinství a výrazně tak ovlivnila i vánoční kulturní program.

Protiroušková demonstrace v Kroměříži
9. 09. 2020
Starosta města Kroměříže Jaroslav Němec vydal vyhlášení, ve kterém přikazuje od čtvrtka 10. září nošení roušek ve společných prostorách základních škol zřizovaných městem.

Zlínské nádraží změní vzhled, nejdřív ale za tři roky
9. 09. 2020
FOTOGALERIE/ Stav zlínského nádraží se začne řešit až s modernizací železniční tratě Otrokovice-Vizovice.  

Z nechuti jezdit vlakem až k nadšenému fotografovi železnic
5. 09. 2020
Zálibou čtrnáctiletého Michala Pavelky z Uherského Hradiště jsou od malička vlaky a železnice. „Když mi bylo asi pět let, tak mě teta, která pracuje jako vlakvedoucí, brávala na výlety vlakem,“ vypráví.

Hejtman chce investovat do Kroměřížské nemocnice. Jde pouze o populismus?
4. 09. 2020
„Tak velká investice do Kroměřížské nemocnice není reálná,“ uvedla pro Deník členka finančního výboru Zastupitelstva Zlínského kraje a starostka Chropyně Věra Sigmundová.

Amálka by se pro svou cvičitelku Elenku i rozkrájela, teď vyhrála MČR v agility
31. 08. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ Jmenuje se Ziwa Amali Bohemia Alké, ale říkají ji Amálka. Dvouletá border kolie Amálka, která žije se svou cvičitelkou Elenou Hlobilovou v Klečůvce u Zlína, se nyní může pochlubit zlatou medailí mistrovství z České republiky v agility mládeže v Trutnově.

Noční Helfštýn. Podívejte se na kouzlo nasvíceného hradu
29. 08. 2020
Po třech letech náročné rekonstrukce se předposlední srpnovou sobotu renesanční palác hradu Helfštýna opět otevřel široké veřejnosti. K příležitosti tohoto jedinečného momentu připravila správa hradu pro návštěvníky od minulé neděle do soboty 29. srpna unikátní noční prohlídky hradu včetně nově zpřístupněného palácového torza.

Víska uprostřed hor je oblíbenou destinací. Znáte Velké Karlovice?
29. 08. 2020
Kilometry turistických tras s překrásnými výhledy, cyklotrasy, tradiční gastronomie, pivo uvařené na úpatí pralesa Razula, vzácný roubený kostelík zasvěcený Panně Marii Sněžné, galerie dřevěných soch místních řezbářů, kaple sv. Huberta, koupaliště, muzeum a bohatý kulturní program.

Kuriózní stížnost: Příliš hlučná lokomotiva
27. 08. 2020
Pracovníci Krajské hygienické stanice Zlínského kraje (KHS ZK) se v uplynulých dnech zabývali stížností na velmi časté a hlučné troubení vlaků Arriva ve Vsetíně, kterou na úřad a také na České dráhy zaslal nespokojený obyvatel Vsetína.

Ikea nově ve Zlíně. Pro začátek třikrát týdně
24. 08. 2020
Nové výdejní místo ve Zlíně se rozhodla pro své zákazníky otevřít společnost IKEA. Objednávat zboží s doručením do tohoto výdejního místa mohou zákazníci na webu IKEA.cz již od pátku 21. srpna.

Předbaťovské vile se nyní budova podobá už jen fasádou. Líbí se vám?
22. 08. 2020
FOTOGALERIE, ANKETA/ Štěpánkova vila. Jeden z mála pozůstatků předbaťovské architektury ve Zlíně má za sebou velkou proměnu. Při rekonstrukci v březnu roku 2016 se totiž budova začala bortit. Omezený byl tehdy provoz na ulici Sokolská, lidé z vedlejší budovy evakuováni.

Hasiči zachraňovali jednorožce
20. 08. 2020
O veselé ráno pro mnohé uživatele Facebooku se postarali otrokovičtí hasiči. Ti totiž sdíleli na svém facebookovém profilu tuto zprávu: "Naší jednotce byl v dnešních časných ranních hodinách vyhlášen výjezd k požáru objektu obývaného jednorožci na Třídě Tomáše Bati."

Vedení Chropyně zatím útulku navrhlo proplatit jen utracení nemocných koček
18. 08. 2020
Kroměřížský útulek pro kočky Zatoulané štěstí vyhlásil už před nějakou dobou stop stav. U Karly Chrástové, která útulek vede, se momentálně nachází přes 200 koček a koťat. Péče o ně vyjde ročně na 1,2 milionu korun.

Rozsáhlá rekonstrukce vsetínského zámku pokračuje. Podívejte se
3. 08. 2020
FOTOGALERIE/ Bouracími kladivy a sbíječkami dělníci nejprve odstranili starou omítku. Následovaly vysprávky původních kamenných i cihlových částí a instalace systému elektroosmózy (systém pro odvlhčení a vysoušení zdiva – pozn. redakce).  

11 důvodů, proč v létě navštívit Velké Karlovice
3. 07. 2020
Velké Karlovice patří k nejpříjemnějším prázdninovým místům u nás. Malebná příroda Beskyd s neporušenými lesy, dřevěnými chaloupkami a stády ovcí, spousta turistických a cyklistických tras, k tomu wellness centra, vynikající gastronomie a zábava pro celou rodinu: to je spousta důvodů, proč sem zamířit na dovolenou, nebo třeba jen na výlet na otočku. 

VIDEO: Maminka ještě okopala záhony, pak přivedla v Ostravě na svět trojčátka
2. 07. 2020
Zoe, Benedikt, Vincent. V takovémto pořadí přivedl na svět tým porodníků Gynekologicko-porodnické kliniky Fakultní nemocnice Ostrava letos už druhá trojčata. Obvykle to bývá jednou ročně.

Bude další mrakodrap ve Zlíně? Kraj představil první návrhy řešení areálu KNTB
1. 07. 2020
Dva architektonické návrhy pro zadavatele Zlínský kraj, které mají za úkol představit nové urbanistické řešení území po odstěhování „Baťovky“, byly včera představeny odborné veřejnosti.

VIDEO: Ve Vsetíně slavnostně otevřeli nové náměstí Jarmily Šulákové.
26. 06. 2020
FOTOGALERIE/ „Sejdeme se na náměstí Jarmily Šulákové.“ Vsetíňané si od čtvrtka mohou dávat dostaveníčka na novém náměstí. Ve čtvrtek ho slavnostně otevřeli na prostranství před nákupní galerií.

OBRAZEM: Do kempu Ranč Bystřička přijeli o víkendu majitelé amerických vozidel
23. 06. 2020
FOTOGALERIE/ Kemp Ranč Bystřička v Bystřičce na Vsetínsku hostil od pátku do neděle 19. - 21. června 2020 další ročník Srazu majitelů amerických vozidel - US Cars.

Čtyři lidé se topili ve Veličce. Jeden z nich je ve vážném stavu
21. 06. 2020
Utonutí hrozilo v pátek před půl čtvrtou odpoledne čtyřem lidem v řece Velička u obce Velká nad Veličkou.

V Ostratě na Zlínsku se vylil potok, zatopil cesty i sklepy
18. 06. 2020
Hustý déšť opět zvedá hladiny vodních toků. V Ostratě na Zlínsku se ve čtvrtek odpoledne vylil místní potok z koryta a zaplavil nejen cesty a chodníky, ale i sklepy rodinných domů.

Holešov zachrání desítku kamenných křížů před záhubou
18. 06. 2020
„Je tu všeho všudy asi deset různě velkých a starých křížů či jejich úlomků,“ ukazuje amatérský historik a pracovník památkové péče na holešovské radnici Karel Bartošek. Na první pohled se zdá, že jde jen o hromadu kamení. Při bližším ohledání však jasně vystupují kontury vytesaných těl Ježíšů a rytiny nápisů.

Pronikněte do tajemství pečení pravých valašských frgálů
11. 06. 2020
Frgál patří vedle slivovice a kyselice k nejtypičtějším specialitám valašské kuchyně. Kdo by se ho chtěl naučit péct, bude mít opět příležitost v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Od soboty 13. června tam opět startují oblíbené kurzy pečení frgálů pod vedením místních pekařek, jejichž koláče patří k nejvyhledávanějším na Valašsku.

Koronavirus jsme nepodceňovali, ale ani se úzkostlivě nebáli
10. 06. 2020
PŘÍBĚHY KOLEM NÁS/ Jaké to je, když v nemocnici „v první linii“ pracují matka a syn, kteří pak tráví společně svůj volný čas i doma? V uplynulých měsících poznamenaných pandemií koronaviru si to na vlastní kůži vyzkoušela Alena Furmánková, všeobecná sestra na interním příjmu Nemocnice Valašské Meziříčí a její syn Adam, který je ve stejné nemocnici sanitářem chirurgické ambulance a centrálních operačních sálů.

Chtěla pomoci zbídačenému psu. Teď ale zaplatí 50 tisíc
9. 06. 2020
Žena chtěla zachránit cizího starého psa. O jeho špatném stavu informovala na sociální síti. Odvolací soud ale nyní vynesl pravomocný rozsudek – dostala podmínku a pokutu.

Pečená makrela na klacku, na Hané frčí desítky let. Znáte recept?
6. 06. 2020
Makrela na klacku je fenomén z Hané, který moderní gastronomické trendy nevytlačily do ústraní. Zejména na venkově si makrelu pozvolna pečenou na dřevěném uhlí vychutnávají lidé desítky let. Hlavně u fotbalu a na tancovačkách. Osvědčené receptury a vášeň pro specifickou úpravu na dřevěném kolíku se mnohde dědí z generace na generaci.

Zub času, voda a pohorky turistů jsou neúprosné. Kde příroda dostává zabrat?
6. 06. 2020
Pustevny, Lysá hora, Čertův mlýn, Pulčínské skály, Brdo, Svatý Hostýn, hrad Lukov… Místa, kde má příroda co ukázat, ale zároveň místa, která dostávají zabrat. Tisíce turistických bot zarývají hluboké vrásky do zdejší krajiny, ochranáři se zas a zas pouští do nekonečného boje s erozí.  

Devadesátiletá babička chtěla od kapely Focus Rock zahrát Kabáty
4. 06. 2020
ROZHOVOR/ Na terase před domem na kraji vesnice vládne pohodová atmosféra. Pes tu žije v symbióze s kočkama, je tu klid a usměvavý mírumilovný majitel mi jde v ústrety.

Nostalgická vzpomínka na dětství. Na zámku vystavili historické kočárky
3. 06. 2020
Každému z nás býval v nejútlejším věku jakýmsi druhým domovem a útočištěm. Na rodinných setkáních se dodnes nezřídka hovor stočí k tomu, jakou že míval barvu, kola, zda péroval nebo ne a z jakého byl materiálu.

Matěje v Meziříčí vystřídá Velký Bejček. Kdy vyjede na koleje?
29. 05. 2020
Ve valašskomeziříčském kolejovém depu vládne překvapivý klid. Přípravy na sezonu jsou však v plném proudu, jenom se odehrávají ve složitějších podmínkách než obvykle. „Kvůli koronaviru jsme pořádali brigády v rouškách, v omezeném počtu lidí nebo i jednomužné. Usilovně pracujeme na tom, aby mašinka byla připravená,“ ujišťuje Jiří Dobiáš z Valašské společnosti historických kolejových vozidel, jemuž na parní lokomotivě připadne funkce topiče.

VIDEO: Pulčín berou lidí útokem. Neví, jak se mají chovat, říká strážce přírody
28. 05. 2020
FOTOGALERIE/ Jaromír Navrátil jezdí do malé osady ležící v CHKO Beskydy od svých dvanácti let. Pulčín mu učaroval, v sedmnácti trávil čas v tamních skalách, od devatenácti pořádá rok co rok velký úklid nejen zdejší Národní přírodní rezervace Pulčín – Hradisko.

Šéfka klubu ODS dostala od starosty pozvání k "vidlákům ze Slavičína"
27. 05. 2020
„Výrok pražské zastupitelky Alexandry Udženiji na adresu ‚vidláka ze Slavičína' – primátora Hřiba, mne vedl k sepsání otevřeného dopisu," nechal se slyšet starosta města Slavičín Tomáš Chmela.  

Hřib urazil šéfku klubu ODS. Jste hovado a vidlák ze Slavičína, opáčila Udženija
27. 05. 2020
Zdá se, že pod tlakem událostí spojených s koronavirem „tečou nervy“ i politikům v Praze. Na veřejnost se dostal konflikt primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) s Alexandrou Udženijou, předsedkyní zastupitelského klubu ODS. Během přestávky nočního jednání došlo k nevhodným výrokům na obou stranách, po níž chtěla Uždenija dát primátorovi facku. „Sakra by si ji zasloužil,“ uvedla opoziční zastupitelka.

Lesní tůň u Čertových skal v Lidečku je znovu plná života. Podívejte se
26. 05. 2020
FOTOGALERIE/ Ještě před rokem byla tůň u lesní cesty poblíž Čertových skal v Lidečku jen velká louže téměř bez života. Ochránci přírody z Valašského Meziříčí z ní jako součást přeshraničního projektu zaměřeného na záchranu mokřadů u nás a v okolí slovenské Čadce odtěžili zeminu spláchnutou z okolních lesů. A je tady zase živo. 

VIDEO: Labuť zpěvná Zpěvanka přišla o mláďata i o samce
26. 05. 2020
Zpěvanka již po čtvrté zahnízdila, ale opět neúspěšně. Informoval o tom Jiří Šafránek, místopředseda Moravského ornitologického spolku - středomoravské pobočky ČSO. Začátkem května se Zpěvance vylíhla dvě mláďata, ale obě postupně uhynula. Navíc záhadně zmizel i samec Zpěvanky, který je od loňska označen kroužkem a krčním límcem.

Vyfotit ten nejlepší záběr je jako chytit trofejní rybu, říká fotograf Jsf Abb
23. 05. 2020
FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Fotograf Josef Řezníček (uměleckým jménem Jsf Abb) se narodil v roce 1973 ve Zlíně. Vystudoval Filmovou školu ve Zlíně a fotogra?i se věnuje od poloviny devadesátých let. Svá díla vystavoval na různých místech v Čechách a na Moravě, ale například i ve Švýcarsku.

Vodu na pilu, valchu i do mlýna přivádí nová koryta z modřínu
19. 05. 2020
Čerstvě opracované fošny, sloupky a podpěry působí na první pohled vedle letitého dřevěného stavení téměř nepatřičně. Přirozený zlatohnědý nádech dřeva se však časem vytratí a nově zbudovaná koryta náhonu, který přivádí vodu na kola valchy, mlýna a pily v Mlýnské dolině v rožnovském Valašském muzeu v přírodě, dokonale splynou se svým okolím.

Výkupy pro přehradu Vlachovice začaly. Levná nebude a takto by mohla vypadat
15. 05. 2020
V létě roku 2030 by měla být zprovozněna chystaná přehrada ve Vlachovicích na jižním Valašsku. Uvedl to náměstek hejtmana Josef Zicha.

Uvolňování pokračuje. Přístupná je Jurkovičova rozhledna i zámecký park v Lešné
12. 05. 2020
Mírnění opatření namířených proti šíření koronaviru přináší také postupné oživení cestovního ruchu. V Rožnově pod Radhoštěm je pro turisty znovu přístupná oblíbená Jurkovičova rozhledna, bezmála po dvou měsících „karantény“ ožívá také Muzeum regionu Valašsko.

S rouškami a dalekohledy děti z meziříčského oddílu Falco vítaly ptačí zpěv
8. 05. 2020
Za omezeného počtu účastníků v rouškách a s dalekohledy okolo krku proběhlo ve čtvrtek poblíž Valašského ekocentra ve Valašském Meziříčí tradiční jarní Vítání ptačího zpěvu.

V Javorníkách postřelili rysa Oldu, ten uhynul. Ochránci podají trestní oznámení
8. 05. 2020
Ochránci přírody podají trestní oznámení na neznámého pachatele, který podle nich v Javorníkách postřelil rysa. Zraněné a vyhublé zvíře odchytili ve středu 6. května v Huslenkách, místní části Uherská. Šelma ještě týž den v noci uhynula. Rentgenový snímek podle ochránců prokázal, že v kosti u kolena pravého zadního běhu uvízla rysovi zhruba osmimilimetrová kulka.

Zájem o domácí mazlíčky v době koronaviru vzrostl. Lákají hlodavci i králíčci
7. 05. 2020
V době koronavirových omezení si lidé snaží zpříjemnit život pořízením domácího mazlíčka. Chtějí potěšit děti, které se už doma nudí. Taky osamocené seniory. Potvrzují to pracovníci zverimexů. Útulky pro psy zase během dubna evidují podstatně méně „útěkářů“, což vysvětlují zejména tím, že chovatelé jsou doma a lépe si psy hlídají. Lidé si také častěji osvojují například starší psy, kteří by jinak stěží našli nový domov.

Porotu Superstar si Kamila Polonyová získala vlastní valašskou písničkou
28. 04. 2020
/VIDEO/ V roce 2015 jí známý hudebník a zpěvák Paľo Habera coby porotce v pěvecké soutěži Superstar řekl, že je ještě mladá a ať přijde někdy příště. Uplynulo pět let a Kamila Polonyová z Hošťálkové se rozhodla tuto výzvu vyslyšet.  

Česko je teprve na počátku epidemie, říká koordinátor testování Marián Hajdúch
25. 04. 2020
ROZHOVOR/ V České republice se plošnou karanténou v podstatě zastavilo šíření viru SARS-CoV-2. Restrikce umožnily získat čas. Velice draze, ale efektivně. Vláda se nyní rozhodla uspíšit uvolnění omezení a odborníci začali plošně testovat populaci, aby měli přesnější představu o tom, kolik lidí v České republice už přišlo do kontaktu s nemocí Covid-19 a má vybudované protilátky. Podle ředitele Ústavu molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a národního koordinátora testování Mariána Hajdúcha je Česká republika teprve na počátku epidemie a musí se v čase posunout dále.

Terénní pečovatelka rozdává v těžké době kromě péče i úsměvy
15. 04. 2020
/HRDINOVÉ Z PRVNÍ LINIE/ „Kdyby mi někdo před deseti lety řekl jaká bude moje profese kterou právě dělám, nevěřila bych tomu. Tenkrát jsem byla mananžerkou v kostýmku a v lodičkách,“ směje se dnes čtyřicetiletá terénní pečovatelka otrokovického domu pro seniory - Senior Michaela Vajdová z Otrokovic.

Kauza roušky Nely Slovákové: Netestovali jsme je, odmítá UTB
14. 04. 2020
Známá česká celebrita Nela Slováková vtáhla do svého sporu o účinnosti jí prodávaných ochranných roušek na tvář zlínskou Fakultu technologickou, když na svém instagramovém účtu vystavila protokol o měření, které měli údajně provést právě univerzitní experti.

Klapotá se! Chodí se po dvou a na odměnu si hoši musí počkat
10. 04. 2020
Na hodinách kostela svatých Cyrila a Metoděje odbíjí pátá odpolední. Šestnáct kluků na povel rozeznělo dřevěné klapotky ve svých rukou do pravidelného rytmu. Po chvíli se v menších skupinách rozcházejí do čtyř směrů. Během půlhodiny za nepřetržitého klapotání projdou celou vesnici.

Co takhle si vytisknout respirátor aneb jak pomáhají 3D tiskárny v době pandemie
20. 03. 2020
Solidárnost, pospolitost a vzájemná pomoc. Lidé napříč celým Českem šijí v posledních dnech ochranné roušky. Pro sebe, pro své známé, ale i zdravotníky, záchranáře, lékaře, do domova důchodců. Ne všichni se však mohou zapojit. Nemají třeba k dispozici šicí stroj nebo prostě jen neumí šít. Kdo ale chce pomoct, způsob si vždy najde. Zářným příkladem je Václav Raška, který se rozhodl využít moderní technologii – takzvanou 3D tiskárnu.

Zlínská univerzita vaří vlastní dezinfekční gel na ruce. Poptávka je obrovská
5. 03. 2020
Zaměstnanci zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) dnes uvařili další dávku vlastního dezinfekčního gelu na ruce, který bude škola používat ve svých prostorách. Antibakteriální gel univerzita distribuuje i na trh. Poptávka po něm nyní kvůli nákaze novým koronavirem prudce roste, škola je schopna denně uvařit 360 až 480 litrů gelu.

Po Jarmile Šulákové pojmenují náměstí ve Vsetíně
20. 02. 2020
Prostranství mezi vlakovým nádražím, výškovým domem a novou nákupní galerií v centru Vsetína ponese již brzy jméno valašské zpěvačky Jarmily Šulákové. O pojmenování rozhodli vsetínští zastupitelé na svém posledním zasedání.

VIDEO: Nemocnice v Ostravě zveřejnila záběry z porodu trojčat
20. 02. 2020
/FOTOGALERIE/ Ve Fakultní nemocnici Ostrava se ve středu narodila trojčata. Jmenují se Anička, Zuzanka a Mireček. 

„Přivlastňujete si zásluhy jiných,“ vytýká Adámek Babišovi kvůli Památníku
19. 02. 2020
„Vydali jsme tady na toto 60 milionů korun,“ je věta premiéra České republiky Andreje Babiše, která zazněla při jeho poslední návštěvě obnoveného Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, na začátku února. Po shlédnutí reportážního videa z únorové cesty Andreje Babiše ve Zlínském kraji zvedla ze židle exprimátora Zlína Miroslava Adámka (STAN), který ve středu premiéra vyzval, aby se za ni omluvil.

Na horách je až metr sněhu, v provozu sjezdovky, bílé stopy i sněžný tobogán
8. 02. 2020
Sníh a sluníčko. Tak vypadá sobota v Krkonoších. Na hřebenech hor je podle aktuálního sobotního sdělení Horské služby Krkonoše zhruba 60 - 100 centimetrů sněhu. V provozu jsou sjezdovky, běžkařské tratě, například v osvětleném vrchlabském areálu Vejsplachy, i různé atrakce jako bobová dráha v Mladých Bukách nebo sněžný tobogán.

Každý snímek získává na hodnotě až časem, říká úspěšný fotograf z Kroměříže
8. 02. 2020
„Stylizovaná fotografie je pro mě nejvyšší disciplína mezi fotografiemi. Je totiž nejnáročnější na přípravu. Člověk se na focení chystá třeba i půl roku dopředu,“ říká dvaatřicetiletý fotograf Michal Žíla z Kroměříže.

Zlínská zoo představila mládě chvostana bělolícího, narozeného v prosinci
17. 01. 2020
Ve zlínské zoologické zahradě se v prosinci narodilo mládě chvostana bělolícího. Opice obývají tropickou halu Yucatan. První měsíc strávilo mládě u matky, osmileté samice Oliv, ošetřovatelé do chovu nezasahovali. Jde zřejmě o samičku, zatím to není úplně ověřené, řekl dnes ČTK zoolog Kamil Čihák.  

Pustevny zdobí socha Svobody, pyramidy i „Eiffelovka“ z ledu
10. 01. 2020
Ve čtvrtek dopoledne jsou Pustevny zcela pusté. Až na dva běžkaře a pár stánkařů, kteří se připravují na víkendový nápor návštěvníků, nepotkáš živáčka. Kdo by se taky šplhal v tak nevlídném, sychravém počasí na beskydské kopečky.  

Ve Ski areálu Razula začali zasněžovat, lyžařská sezóna už se blíží
4. 12. 2019
Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se s příchodem mrazivého počasí v noci na středu 4. prosince naplno rozjela sněžná děla. Vlekaři zasněžují především rodinnou sjezdovku Horal u hotelu Horal, která zahajuje lyžařskou sezónu ve středisku jako první.

Čunek dal Polívkovi 50 tisíc. Byl dojat
28. 11. 2019
Cenu PRO AMICIS MUSAE (Přátelům múz) za významný, dlouhodobý a podstatný přínos kulturnímu životu regionu udělil hejtman Jiří Čunek vizovickému rodákovi herci Boleslavu Polívkovi. Cenu spojenou s finančním darem 50 tisíc korun si Boleslav Polívka převzal v Jelínkově koštovně ve Vizovicích. 

"Premiér lže. Stávkovali jsme už jen z principu,“ říká učitel
6. 11. 2019
Na špatnou situaci ve školství upozorňují pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci dlouhodobě. Pohár trpělivosti učitelům přetekl minulý týden a včera vstoupily některé školy do stávky. Ve Zlínském kraji zůstaly zcela zavřené více než tři desítky mateřských, základních a středních škol.

Menu sametové revoluce připomene, co se vařilo v roce 1989
4. 11. 2019
Originální gastronomickou oslavu 30. výročí sametové revoluce chystá Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Návštěvníci si budou moci v sobotu 16. listopadu pochutnat na pokrmech známých z doby před rokem 1989, které kuchaři ztvární v dnešním moderním pojetí.

Česká zbrojovka podporuje onkologicky nemocné děti
4. 11. 2019
Česká zbrojovka a.s. poskytla Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK podporu ve výši dva a půl milionu korun. Finanční dar míří na podporu onkologicky nemocných dětí, léčených na Klinice dětské onkologie FN Brno.  

Kroměříž zaplavily uniformy. Podívejte se
6. 10. 2019
FOTOGALERIE/ Den uniformovaných sborů na kroměřížském letišti je největší přehlídkou vojenské, policejní i hasičské historie a současnosti ve Zlínském kraji. Letos se konal již šestý ročník. Návštěvníky neodradil ani déšť.  

Výjimečné! Šestero dvojčat za tři dny
30. 07. 2019
Výjimečný týden zažili porodníci v Krajské nemocnici Tomáše Bati. Během pouhých tří dnů se narodilo hned šestero dvojčat. Zní to jako pohádkový příběh, na personálu zlínské porodnice ale ležela velká odpovědnost.

Vzácné giboňátko pokřtila Lenka Krobotová
7. 07. 2019
Hope. Tak se od pátku 5. července oficiálně jmenuje mládě gibona stříbrného ve zlínské zoo. Kmotrou se stala česká herečka Lenka Krobotová.

Kraj podpoří vybavení dílen v základních školách
29. 06. 2019
Základní školy mají možnost čerpat dotace z nového programu Podpora vybavení dílen, jehož prostřednictvím chtějí podpořit polytechnické vzdělávání na základních školách a tím motivovat žáky k tomu, aby se při volbě střední školy rozhodli pro studium technických oborů.

Resort Valachy zahajuje letní sezónu s novým Kulíškovým dětským parkem
29. 06. 2019
Začátek letní sezóny v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích se ponese ve znamení další novinky pro děti. V sobotu 29. června se návštěvníkům otevře nový Kulíškův dětský park u hotelu Pod Javorem. V prvních dnech prázdnin, až do 7. července, bude pro návštěvníky v rámci zahajovacího provozu vstup zdarma.  

Školou vaření už prošlo 300 lidí, chystají se nové termíny i zajímavá témata
20. 06. 2019
Již 300 amatérských kuchařek a kuchařů prošlo za první tři měsíce Školou vaření zlínské Bistrotéky Valachy. Ta rozjela kurzy na různá témata pod vedením vlastních i hostujících kuchařů v březnu a novinka se hned setkala s velkým ohlasem.  

VIDEO: Jak se vypořádat s Ebolou? Záchranné složky si to zkusily na konferenci
13. 06. 2019
/FOTOGALERIE/ Panika a strach. Obavy z šířící se epidemie. Zdraví lidí v kraji je ohroženo. Záchranáři přijíždějí pro pacientku s nebezpečným virem Ebola či jiným vysoce nebezpečným stupněm nákazy.

Karel Gott převzal ocenění Zlatý střevíček na Zlín Film Festivalu
2. 06. 2019
Stovky diváků tleskaly vestoje na galavečeru Zlín Film Festu vzácnému hostu. Karel Gott si přijel pro Zlatý střevíček, který dostal za vynikající interpretaci písní v dětských filmech.

Češi si volí nové europoslance. Výsledky se dozvědí až v noci na pondělí
24. 05. 2019
/SLEDUJEME ON-LINE/ Češi dnes začali rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu byly otevřeny dnes dvě hodiny po poledni. Mezi první voliče budou tradičně patřit mnozí volební lídři a předsedové parlamentních stran, stejně jako prezident Miloš Zeman.

Evropské volby: V Česku zvítězilo Babišovo ANO, druhá je ODS. ČSSD propadla
24. 05. 2019
/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE/ Češi v evropských volbách rozhodli o tom, kteří z osmi stovek kandidátů obsadí křesla 21 europoslanců. Volební účast byla 28,72 procenta. Hnutí ANO premiéra Andreje Babiše potvrdilo svoje ambice a ve volbách do Evropského parlamentu (EP) zvítězilo. Získalo šest křesel, což Babiš označil za úspěch, byť se očekávalo, že vyhraje s větší dominancí.

Češi si volí nové europoslance. Výsledky se dozvědí až v noci na pondělí
24. 05. 2019
/SLEDUJEME ON-LINE/ Češi dnes začali rozhodovat o tom, kdo je příštích pět let bude zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti, jichž je téměř 14 800, kvůli tomu byly otevřeny od pátečních 14 hodin. 

Jeden z medvědů na výletě do Zlína? Viděli jej na Klečůvce
17. 05. 2019
Další výskyt medvěda je hlášen z překvapivého místa. Medvědí tulák zavítal tento týden i na hranici Zlína. V Klečůvce (místní část Klečůvka leží východně od centra Zlína ve vzdálenosti cca 8 km, pozn. redakce) jej ve středu spatřila paní Iva, která u lesa nedaleko místní zlínské části venčila svého psa.

Zmrzlina, deštníky i klobásky. Na co sází politické strany před volbami do EP?
16. 05. 2019
Klíčenky, zapalovače, propisky, deštníky, ale i buřtíky, zmrzlina nebo káva. Boj o voliče vrcholí. Květnové volby do europarlamentu se nezadržitelně blíží. Deník zjistil, na co největší vybrané kandidující strany Zlínského kraje lákají své voliče. 

V Karlovském muzeu se pustili do boje s dřevokazným hmyzem
14. 05. 2019
FOTOGALERIE/ Podium před Karlovským muzeem obsadili namísto umělců odborníci. Pracovníci specializované firmy si tu zřídili základnu a pustili se do boje s dřevokazným hmyzem. Jako osvědčenou zbraň zvolili horký vzduch.

Další rána pro lesy. Požírají je miliony přemnožených chroustů
10. 05. 2019
Bzenec /FOTOGALERIE/ - Škrábavé chroustání se ozývá v lesích na Bzenecku. V Moravské doubravě jsou miliony chroustů. Spásají listy a kladou do země vajíčka. V ohrožení jsou tisíce hektarů lesa. Ochránci přírody postřik nepovolili. Lesníci označují stav za kalamitní.  

Archeologové přepisují dějiny, v Lešné objevili pravěké sídliště
16. 04. 2019
FOTOGALERIE / Pravěcí lidé žili v okolí Valašského Meziříčí mnohem dříve, než jsme si mysleli. Dokazují to výsledky archeologického průzkumu, který pracovníci Muzea regionu Valašsko provádějí v průmyslové zóně v lešenské místní části Lhotka nad Bečvou.

Pozor na další nemocné zajíce. Teď mohou mít tularémii
3. 04. 2019
Krátce poté, co se oblast kolem Holešova vzpamatovává z nálezu dvou uhynulých zajíců nakažených brucelózou, vyskytl se mezi touto zvěří další problém. V katastru Dobrotic se objevila takzvaná tularémie zajíců.

Kroměřížský zámek je ve všem unikátní, říká kastelán
3. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Dominantou Kroměříže je bezesporu zámek. Minimálně jeho věž je vidět z širokého okolí. Čím víc se k němu blížíte, tím víc vás pohlcuje jistou malebností a důstojností zároveň. Oslovil a zaujal místní natolik, že se z vlastní iniciativy zasadili o jeho zapsání na Seznam světového dědictví UNESCO. O jeho unikátnosti jsem hovořil s charismatickým kastelánem Martinem Krčmou, který mimo jiné prozradil, kde na zámku má své oblíbené místo.

Ve Velkých Karlovicích startují od soboty pravidelné kurzy pečení frgálů
3. 04. 2019
K nejtypičtějším specialitám valašské kuchyně patří kromě slivovice a kyselice také frgál. Pro všechny, kteří se chtějí naučit vyrábět tento tradiční valašský koláč, pořádá kurzy pečení Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. 

Matěje prověřili soudní znalci
13. 03. 2019
Posouzení technického stavu bylo hlavním cílem zkušební jízdy historické lokomotivy Matěj na trati Valašské Meziříčí Veřovice. V polovině minulého týdne se jí účastnili odborníci, den předem si parní mašinku mohla prohlédnout veřejnost. 

Zastřelení lvů prý byla jediná možnost, šlo o život. Lidi to ale nazlobilo
7. 03. 2019
Tragické úmrtí třiatřicetiletého chovatele Michala Práška, kterého v úterý ve Zděchově napadl jeho lev, a následné zastřelení nelegálně chovaného lvího samce i samice policií vyvolaly bouřlivé reakce v diskusích nejen na sociálních sítích. Paradoxně více než smrt člověka diskutující pobouřil osud obou zvířat.

Lev ve Zděchově zabil chovatele, policie šelmy zastřelila
5. 03. 2019
FOTO Z MÍSTA / Ve Zděchově na Horním Vsacku napadl v úterý ráno lev svého chovatele. Muž (ročník 1985) útok šelmy nepřežil. 

Další kontaminované maso z Polska. V kuřecích stehnech byla salmonela
28. 02. 2019
Kontaminované maso našli veterináři ve velkoobchodním skladu v Lounech. Byla ho více než tuna. Stejná šarže polských kuřecích prsou z Polska byla také doručena do dalších míst určení ve Zlínském, Královéhradeckém a Olomouckém kraji.

100 kol pro vás! Bikesharing v Prostějově startuje už v pátek
27. 02. 2019
Radnicí avizovaný projekt sdílení kol startuje již za dva dny. Prostějované budou moci využívat jízdní kola pro svou přepravu na území města od pátku 1. března.

VIDEO: Ohrožení supi. Odchovanci ze Zlína míří do Bulharska
26. 02. 2019
Ze zlínské zoo včera ráno do volné přírody zamířili další tři supi bělohlaví. Trojici ročních mláďat si vyzvedli pracovníci ochranářského centra Stara Zagora se kterým zahrada od roku 2009 spolupracuje na návratu supů do volné přírody v bulharském pohoří Stará Planina.

Čtenáři Deníku vyznávali lásku na svatého Valentýna. Přečtěte si všechna přání
14. 02. 2019
Miluji Tě, mám Tě rád, vážím si Tě. I těmito slovy mohli čtenáři Deníku prostřednictvím našich novin vyznat lásku na svatého Valentýna své drahé polovičce a zároveň tím soutěžit o exkluzivní dárek v podobě pobytu pro dvě osoby ve Spa hotelu Lanterna. Všechny valentýnky, které jste nám posílali od 28. ledna do 9. února, si nyní můžete přečíst v tomto článku. Vítězi romantického pobytu v luxusním apartmá Suite Spa s vlastním krbem a vířivkou, se snídaní, večeří a neomezeným vstupem do wellness v hotelu Lanterna, gratulujeme.

Na Hostýn? Jedině s povolenkou
7. 02. 2019
Svatý Hostýn je místo, kam míří ročně tisíce poutníků a návštěvníků. Na kopec, jehož vrcholek se nachází 735 metrů nad mořem, vedou tři cesty. Pěšky, autobusem či autem. Pokud se rozhodnete využít poslední variantu, musíte pamatovat na to, že si je třeba dole zakoupit povolenku. Bez ní je cesta na Hostýn zakázaná.

Létající strážci chatek a mráz, nejlepší opravář: prohlédněte si videa dne
7. 02. 2019
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 6. února 2019.

„Šlo o to, zda zůstanu já, nebo ředitelka,“ připustil Maráček
6. 02. 2019
Emoce cloumaly krajským zastupitelstvem. Nejen odbory, personál nemocnice či obyčejní lidé, ale i zastupitelé se postavili za ředitelku Kroměřížské nemocnice Lenku Mergenthalovou, kterou krajští radní odvolali k 31. lednu z funkce a na její místo nastoupil makroekonom z KNTB Pavel Liškář.

Během rekonstrukce mostu pojedou autobusy MHD na Baťov po výlukové trase
5. 02. 2019
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) v reakci na avizované uzavření silničního nadjezdu v Otrokovicích od 18. února zveřejňuje jízdní řády pro výlukový provoz autobusové linky MHD č. 55, jejíž původní trasa bude uzavírkou nadjezdu přerušena. Dojde také k přemístění zastávky Nadjezd a zrušení zastávky U Dřevnice. Předpokládá se, že výlukový provoz na lince 55 potrvá přibližně do 20. září tohoto roku.

Fronty na dvacetikoruny a liché výmluvy řidičů kamionů: prohlédněte si videa dne
31. 01. 2019
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 30. ledna 2019.

Na novou vyhlídku na Pustevnách vede turisty 150 dlouhá závěsná lávka
15. 01. 2019
O víkendu s předstihem přivítala první návštěvníky, ačkoli řádný provoz zahájí až tuto středu. Nadzemní panoramatická Stezka Valašska je novým turistickým lákadlem Pusteven v Beskydech.

Zlínsko pokryla ledovka. Pod tíhou mokrého sněhu se lámou stromy a padají
15. 01. 2019
Pondělní večerní intenzivní sněžení a pokles teploty měl za následek jedno: ledovku. Komplikace v dopravě tak na sebe nenechaly čekat.

Tresty za bestiální vraždu kamaráda a osmimetrová ledová saň: videa dne
12. 01. 2019
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 11. ledna 2019.

Luhačovice kousek od kalamity. Napadlo 40 cm sněhu
11. 01. 2019
Ani Krkonoše, ani Beskydy. Nejvíce sněhových srážek v České republice hlásí Luhačovicko. V noci z úterka na středu a po celý středeční den zde přibylo neuvěřitelných 40 cm sněhu.

Kontroverzní těžba štěrkopísku má určené dobývací území. Obce se odvolají
10. 01. 2019
Moravský Písek – Obvodní báňský úřad ve středu stanovil dobývací prostor pro těžbu štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem. A zamítl námitky vodařů a obcí, kteří proti těžbě zorganizovali petice.

Dva požáry naráz a bílé nadělení na sjezdovkách i na silnicích: videa dne
5. 01. 2019
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 4. ledna 2019.

Tragický požár ve Zlíně a sníh jako radost i hrozba: prohlédněte si videa dne
4. 01. 2019
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 3. ledna 2019.

Vánoce v azylových domech? Salát i stromek
24. 12. 2018
Na vánoční svátky se nebudou cítit osamocení a opuštění ani obyvatelé azylových domů a nocleháren. Pracovníci sociálních služeb pro ně připravili pestrý program, společné vaření i chvíle u vánočního stromku.

Heroin přímo do žíly na veřejnosti a bílá nadílka: podívejte se na videa dne
21. 12. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. a 20. prosince 2018.

Příběh solidarity: Kabelkový veletrh přinesl dětem už milion korun
20. 12. 2018
Co může být krásnějšího než pomoci druhým? Díky kabelkovým veletrhům, které již několik let pořádá Deník v několika českých městech, se podařilo potřebným darovat už více než milion korun. Peníze tradičně putují k talentovaným i handicapovaným dětem či pomáhají nemajetným rodičům zaplatit svým ratolestem obědy. Navíc nejde o obyčejnou charitu: díky této netradiční akci si na své přijdou také všechny milovnice nakupování.  

Ohně pekelné i nepekelné, strach z malých letadel a dobrotivá Smrtka: videa dne
6. 12. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 3. až 5. prosince 2018.

Přepadení herny se samopalem a přivítání Plekance na domácím ledě: videa víkendu
3. 12. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 1. až 2. prosince 2018.

Mikuláš s čerty obejdou chalupy
30. 11. 2018
Hornolidečsko o víkendu ožije tradičními mikulášskými obchůzkami. 

Hollywood v Lípě. Dům nabízí čarokrásnou podívanou
30. 11. 2018
Více než dvacet tisíc žároviček, téměř kilometr kabelů, tříměsíční práce jednoho šikovného elektrikáře a závratná finanční suma. Pohádkový dům Antonína Hrbáčka v Lípě nedaleko Zlína opět kouzlí úsměvy lidem na tvářích a úžas v očích dětí.

Důchodci se mají hůře než před padesáti lety, myslí si lidé
30. 11. 2018
/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Ještě za první republiky byl starobní důchod výsadou pro některé. V roce 1930 bylo v celém Československu s téměř 15 miliony obyvatel vypláceno jen 167 tisíc penzí. Většinou státních zaměstnanců či úředníků. A zatímco kategorie „dělník“ s průměrnou měsíční mzdou 428 korun pobírala důchod 142 korun (data za 1937), soudcové s platem 3942 korun pobírali penze 2523 korun. Dělník si tedy přišel na třetinu původní mzdy, u soudců byl poměr k bývalé mzdě dvojnásobný.

Pojďte zpívat koledy, čas se blíží
29. 11. 2018
Ve středu 12. prosince, přesně s úderem 18. hodiny, se po celém Česku rozezpívají tisíce zpěváků, kteří si zazpívají pět koled. Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádají tradičně regionální Deníky, je opět po roce tu.

Konec bloudění. Všechny nemocnice nabídnou pacientům urgentní příjem
28. 11. 2018
Chytly vás nesnesitelné bolesti na hrudi? Od příštího roku už nebudete muset tápat, na které dveře v nemocnici zaklepat. Sanita vás automaticky odveze na centrální urgentní příjem. Tam lékaři rozhodnou, na které oddělení patříte. Počítá s tím novinka z dílny ministerstva zdravotnictví, podle které by měly vzniknout urgentní příjmy ve většině českých špitálů. 

Proč je negativní myšlení důležité
18. 11. 2018
„Z pozitivního myšlení se dnes stala mantra, která je sice líbivá ale důležité je myslet i negativně,“ říká známý český podnikatel, spisovatel a školitel.

Jak jsme se změnili 1989–2018
17. 11. 2018
Piva pijeme zhruba stejně jako na sklonku socialismu. Ale třeba banánů si můžeme dopřát mnohem více. Stejně jako divadelních představení. Na druhou stranu do kin nás už nic moc netáhne. Deník přináší u příležitosti výročí 17. listopadu srovnání, jak jsme žili před 29 lety a jak žijeme teď.

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne
17. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. listopadu 2018.

Kraj podpořil dálnici. Zamítá se, slyšeli ekologové. Obstrukce, říkají silničáři
16. 11. 2018
Krajský úřad zamítl odvolání ekologů směřované proti stavbám spojeným se silnicí D49 a postavil se tak za dřívější rozhodnutí Městského úřadu v Holešově. Vyplývá to z rozhodnutí, které má Deník k dispozici.

Kam do práce po studiu? Zlín hostil Business Day
15. 11. 2018
Jednou by chtěla podnikat a škola by jí měla pomoci, aby se její firma nikdy nedostala do ztráty. Sovina Kárpátiová končí bakalářské studium na Fakultě ekonomiky a managementu UTB a na veletrh pracovních příležitostí Business Day, který se konal v pondělí v obou budovách komplexu Kongresového a univerzitního centra, zavítala nabrat informace, kam by se v životě mohla posunout dál.

Typická ojetina? Dvanáct let stará se 140 tisíci kilometry. Nejčastěji octavia
15. 11. 2018
/PROKLIKEJTE SI BARVY AUT V OKRESECH/ Modely z produkce domácí automobilky Škoda obsadily hned čtyři pozice mezi deseti nejprodávanějšími ojetými vozy.

Češi jsou národem chatařů. Chalupu vlastní pětina lidí
13. 11. 2018
Malebná roubenka s kůlovým plotem a košatými muškáty v oknech. Ideálně na kraji lesa plného hub či u rybníka. To je stále sen drtivé většiny současných Čechů. Dokládají to i poslední data společnosti RE/MAX Europe: chatu nebo chalupu k odpočinku podle nich vlastní dokonce pětina Čechů. To je pátý nejvyšší počet v Evropě. 

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka
8. 11. 2018
/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

Pachové stopy pro medvěda jsou položené. Střelec hledá stanoviště
6. 11. 2018
Myslivci spolu s ochránci přírody a střelcem ze Dvora Králové pokládali celé pondělí a úterý pachové stopy. Klec je nastražená, střelec má nabito. Výsledek je ale nejistý, tak brzkému úspěchu nedávají ochránci příliš šanci.

Dojemná starost o babičku a jak se z pilin stane tabák: prohlédněte si videa dne
2. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 31. října a ve čtvrtek 1. listopadu 2018.

Seznam aktuálně pohřešovaných dětí, včetně těch, které neznáte z médií
1. 11. 2018
V galerii najdete fotografie pohřešovaných dětí v České republice. Pokud jste některé z nich viděli, nebo máte informace, které by mohly vést k jejich nalezení, oznamte je, prosím, na lince 158 nebo na jakémkoli oddělení Policie ČR.

Nezničitelní velesportovci ve Stromovce a sedmdesát let svoji: videa dne
31. 10. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 30. října 2018.

Změnili ruiny v kreativní prostory, kam se lidé stále vracejí. Byla to ale dřina
28. 10. 2018
Jakub Zajíc a Lukáš Žďárský se svým týmem zvládli už proměnit několik ruin v krásné a kreativní prostory, které si získali oblibu stovek lidí. Prvním projektem byla Radlická kulturní sportovna, pak následovala Kavárna co hledá jméno a Vnitroblock.

ON-LINE: Zeman vyznamenal padlé vojáky, Švehlu, Davida, Hejmu i Štěpánka
28. 10. 2018
/FOTOGALERIE/ Desítkami akcí si dnes Česká republika připomněla 100 let od založení republiky. Hlavní pozornost směřovala do Prahy na udělování státních vyznamenání, vojenskou přehlídku nebo pietní akci na Vítkově. Výročí vzniku Československa si lidé připomněli i v mnoha dalších městech a obcích po celém Česku.

Sto let republiky. Desítky vyznamenání. Kdo si letos z Hradu odnese metály?
27. 10. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Proklikejte si všech 814 osobností, které dostaly státní vyznamenání u příležitosti 28. října od Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana.

Odchyt medvěda byl zastaven, čeká se na povolení k odlovu
26. 10. 2018
„Do vydání povolení se nebude dít nic,“ uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová k turbulentnímu vývoji kolem medvěda nezbedníka.

Nestřílejte medvěda, vyzývají petice. Pomoc nabízejí ZOO Tábor i Hluboká
24. 10. 2018
HLASUJTE V ANKETĚ / Internetové petice za záchranu medvěda z Valašska podpořily tisíce lidí z celé republiky.

Čunek: Medvěda zastřelit
23. 10. 2018
„Není to žádný plyšák, útočí blízko lidských obydlí,“ uvedl hejtman kraje Jiří Čunek.

Jak jsme se změnili: Češi, Moravané a Slezané 1918-2018
23. 10. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Žijeme skoro o tři desítky let delší životy. Je nás o šest set tisíc víc. Ale rozvádíme se šestadvacetkrát častěji než za první republiky.

Je políčeno. Klec na medvěda čeká na přísně tajném místě
19. 10. 2018
Klec na medvěda tuláka, který od poloviny září prochází Valašskem a páchá škody, je nastražená. Včera odpoledne ji do přírody umístili pracovníci Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy a zástupci čtyř vesnic. Místo je z pochopitelných důvodů utajené.

Ředitel ZOO Tábor: Zachraňte medvěda ze Vsetínska, vražda není nutná
18. 10. 2018
Tábor - Svůj názor na záchranu medvěda ze Vsetínska nám poslal do redakce ředitel táborské zoologické zahrady Evžen Korec.

Klec na medvěda je připravená v Oznici, odborníci rozhodnou, kam ji umístit
18. 10. 2018
Půl tuny vážící železná klec určená k odchytu potulného medvěda, který v posledních dnech působí nemalé škody chovatelům na Valašsku, je připravená v Oznici. Do obce ji ze Slovenska z oblasti Malé Fatry přivezl starosta obce Martin Gerža spolu s ochránci přírody v úterý večer.

Požár lyské Kovony a hromadná nehoda v tunelu: prohlédněte si videa dne
17. 10. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 15. a 16. října 2018.

Starostům obcí došla s medvědem trpělivost
16. 10. 2018
Potulný medvěd hnědý začíná lidem na Valašsku vadit čím dál víc. Trpělivost už došla starostům dědin, ve kterých se huňáč-turista objevil. Hromadně píší na krajský úřad žádosti o povolení k odchytu zvířete. Co bude pak, se ale neví, zlínská zoo medvěda nechce.

Spadne klec? Medvěd má namále, zvažuje se past
15. 10. 2018
Na medvěda, který se od poloviny září potuluje Valašskem, páchá škody a ztrácí plachost dokonce i před lidmi, pravděpodobně spadne klec. Doslova. Ochránci přírody plánují jeho odchyt. Nalákat jej chtějí do odchytové bedny, kterou přivezou v úterý ze slovenského národního parku Malá Fatra.

Dělat věci jinak se vyplatí. A u erotických pomůcek to platí také
14. 10. 2018
Přední česká produktová designérka Anna Marešová získala za svůj vibrátor z kolekce Whoop.de.doo mezinárodní cenu Red Dot a za Venušiny kuličky Národní cenu za design. Dnes se svým týmem pracuje na nové pražské výletní tramvaji T3 Coupé.

ODS zvítězila v senátních volbách, lidovci i ANO propadli. Debakl ČSSD
12. 10. 2018
/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Deset zástupců ODS míří do Senátu. Opětovně zde usedne například populární teplický primátor Jaroslav Kubera, naopak propadl šéf lidovců Pavel Bělobrádek či exministr kultury Daniel Herman. Neuspěly také vládní strany ANO a ČSSD, které pošlou do horní komory po jednom zástupci. Vítězství z prvního kola stvrdil v Praze Pavel Fischer, do Senátu zamíří i další z neúspěšných kandidátů na post prezidenta Marek Hilšer. Ve hře bylo celkem 27 křesel.

Medvěd na Valašsku zase zabíjel. Obavy lidí rostou.
10. 10. 2018
Medvěd na Valašsku dal o sobě znova vědět. V úterý roztrhal ve vsetínské části Červenka dvě kozy. Celkem už napáchal škody na pěti místech. Včera po ránu se dokonce objevil uprostřed vesnice Velká Lhota, když ho místní vyfotili, jak si to špacíruje po silnici. Lidé začínají mít strach zejména o své děti.

Drahoš by mohl vést Senát. V případě indispozice Zemana by ho zastoupil
8. 10. 2018
/INFOGRAFIKA/ Senátní volby nepatří k těm, které táhnou nejvíc. Přesto ty letošní byly v mnoha směrech významné. Horní komora je totiž beze sporu tělesem, které je ochráncem ducha ústavy.

Volební drama ve Zlíně. O tři desetiny procenta vyhrálo ANO
7. 10. 2018
Zlínský primátor z ANO. Nejužší vedení Zlína zřejmě zůstane velmi podobné jako doposud.  „S ANO jsme se dohodli na dvojbloku a budeme k sobě hledat někoho třetího. Jako první se nabízí Zlín 21,“ uvedl lídr STANu Miroslav Adámek. Primátorem by pak mohl být Roman Kaňovský, případně Jiří Korec z ANO.

VIDEO: Jak se vlastně mamba hledá. Odborníci zeleného hada sundali ze stromu
6. 10. 2018
/FOTOGALERIE/ Ne moc snadno se mamba honí, může znít parafráze slavného textu hudební skupiny Olympic. Policisté zveřejnili, jak probíhal páteční odchyt smrtelně jedovatého zeleného hada, po kterém od úterý v Praze marně pátrali. Mamba navzdory odborníkům opustila dům, kde uštkla majitelku.

ON-LINE: ANO vyhrálo komunálky, ODS v Senátu. Začínají dohady o koalicích
6. 10. 2018
Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. 

Pomatenec s požární hadicí a protest proti zničení hostince: zhlédněte videa dne
6. 10. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 5. října 2018.

Petr Pavel: Do politiky nechci, je kontaminovaná
6. 10. 2018
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Armádní generál Petr Pavel je bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR, do letošního června byl šéfem Vojenského výboru NATO, což je druhá nejvyšší pozice v Severoatlantické alianci, a také nositel řady vyznamenání, například americké Záslužné legie, francouzského Řádu čestné legie a Válečného kříže.

K obecním a senátním volbám v pátek přišla pětina až třetina lidí
5. 10. 2018
/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/ K volbám přišla v jejich první den nejčastěji pětina až třetina voličů. V některých menších obcích hlas odevzdala i polovina oprávněných lidí. Volby jsou podle volebních komisařů a mluvčích samospráv klidné. Voliči vybírají obecní zastupitele a třetinu senátorů, hlasovat mohou ještě v sobotu mezi 08:00 a 14:00.

Kdo také kandiduje? Pražáci v Ostravě. Hanáci v Brně. A jmenovci prezidentů
4. 10. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ V komunálních volbách se pokusí získat posty na radnicích i sedm Václavů Havlů či čtyři Milošové Zemanové. Jmenovec exprezidenta Václava Klause naproti tomu nekandiduje ani jeden.

D55: stavba dalšího úseku dálnice začíná
3. 10. 2018
Po dvanácti letech příprav a následných odkladů je to konečně tady. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) včera slavnostně poklepáním na základní kámen zahájilo dostavbu jihovýchodní části obchvatu Otrokovic na Zlínsku.

Tlampače varovaly před šelmou, lidé nerozuměli
3. 10. 2018
Pozor! Upozorňujeme, že se po lesích v okolí Vsetína pohybuje medvěd. V noci roztrhal ovce a vyvrátil včelíny na Horní Jasence. Dbejte maximální obezřetnosti.

Jak správně vybrat starostu? Přinášíme volební manuál v osmi bodech
3. 10. 2018
Komunální politika budí v řadě obcí emoce. Ať už vás lidé na radnici rozčilují, nebo mají vaši podporu, již tento víkend budete mít jedinečnou šanci ovlivnit další směřování své obce. Systém voleb do zastupitelstev je však poměrně složitý. Deník vám proto přináší odpovědi na osm otázek, které vám zápas s hlasovacími lístky usnadní.

Medvěd se pro kořist vrátil
2. 10. 2018
Ještě se nestihl vzpamatovat jak sám říká z masakru a hned zažil další šok. Řeč je o Jaromíru Machalovi ze vsetínské Horní Jasenky, kterému o uplynulém víkendu medvěd potrhal pět ovcí. Šelma se hned v pondělí ráno k jeho domu vrátila.

Petr Koukal: Byl na hraně svého života. K nemoci se ale postavil čelem
30. 09. 2018
Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

U Vsetína se objevil medvěd. Roztrhal ovce a zničil včelíny na Horní Jasence
30. 09. 2018
V lesích v okolí Vsetína se pohybuje medvěd. Varování před velkou šelmou zveřejnili v neděli dopoledne na sociální síti Facebook strážníci Městské policie ve Vsetíně.

Zabijácká jízda superbu v centru Prahy a bourání mostu v Mostě: videa dne
26. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 25. září 2018.

Řádění vichřice na Tachovsku a vstupenky na královský Real: zhlédněte videa dne
25. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 24. září 2018.

Bujaré veselí vesnice roku a deset let dřiny na ruině kostela: videa víkendu
17. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 15. až 16. září 2018.

Cizinky okrádající v Česku cizince a teatrální muži s koženou brašnou: videa dne
13. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 12. září 2018.

Zlínský Pirát ničil fasády. Odstoupil z kandidátky a skončil ve straně
12. 09. 2018
Byl dvojkou zlínské kandidátky Pirátské strany a teď má ostudu jako trám. A pořádný průšvih. Řeč je o Jakubovi Stackemu ze Zlína.

Žena pod pultem a zkáza po cigaretě v ústech usínajícího: zhlédněte videa dne
12. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 11. září 2018.

Stání v rozpuštěném škrobu a Vary zářící všemi barvami: zhlédněte videa víkendu
10. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 8. až 9. září 2018.

Luxus v olomoucké nemocnici a smíšené pocity z parkování v Brně: videa dne
5. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 4. září 2018.

S nožem na budoucí tchyni a renovace osmdesátileté krásky: zhlédněte videa dne
1. 09. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 31. srpna 2018.

Boj o život na ulici a výprask před domácími fanoušky: prohlédněte si videa dne
29. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 28. srpna 2018.

Žhář popelnicový a kamion, který odmrštil auto na dvě dívenky: videa dne
28. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 27. srpna 2018.

Triumf Čapího hnízda a dvanáctichodové pekelné menu: zhlédněte videa víkendu
27. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 25. až 26. srpna 2018.

Rudé trenky na zámku a vykrádání obnovované památky: videa dne
23. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 22. srpna 2018.

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne
18. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Stříkačky stříkaly u Stříbrných stěn a cizinci kopali bezbranného: videa dne
16. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 15. srpna 2018.

VIDEO: Bílá pěna, láhev orosená. Pivní slavnosti se opět vydařily
12. 08. 2018
Raději sklo než pet láhev, raději pivo než tvrdý alkohol. Milovníci pěnivého moku mají jasno: nejen v nynějších parných dnech dokáže vychlazený půllitr krásně osvěžit.

OBRAZEM: Route 66: američtí veteráni ve Zlíně
10. 08. 2018
Trocha velkolepé atmosféry legendární americké silnice Route 66 nakazí i krajské město.

Návrat kempování? Lidí přibývá, ale vyžadují kvalitu
8. 08. 2018
ROZHOVOR / Kemp Ranč Bystřička na Valašsku ležící kousek od hráze stejnojmenné vodní nádrže vítá návštěvníky a milovníky kempování už třetím rokem. Majitelé manželé Stupkovi ho po několikaletém pustošení předchozími provozními dali do pořádku a hosté jsou spokojení.

Patnáct falešných bomb ve Frýdku-Místku a tragédie na přejezdu: videa dne
2. 08. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 1. srpna 2018.

Spolknutá žiletka a myčka pro neplechové miláčky: prohlédněte si videa dne
28. 07. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 27. července 2018.

Prastarým automobilovým dědečkům dělají valašské kopce problémy
27. 07. 2018
Na Valašsko se sjely veterány z celé republiky i okolních států. Vedla tudy trasa jednadvacátého ročníku Beskyd Rally Turzovka. Přes Soláň, Karlovice, Karolinku a Kohútku se prohnalo sto šedesát krasavců. Prohlížím je a procházím kolem nich s úctou a obdivem, některým je přes sto let.

Odhalení unikátního nápisu se ujal izraelský velvyslanec Daniel Meron
25. 07. 2018
Tradiční holešovský Festival židovské kultury Ha-Makom včera zahájili netradičním způsobem. Z důvodu unikátního objevu židovského nápisu na Hradě Kurovice vedli návštěvníky první kroky právě sem, kde byl oficiálně odhalen a představen.

Náročná operace! Z vypuštěných Dlouhých strání vyprošťují havarovaný jeřáb
24. 07. 2018
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na dolní nádrž elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách je v těchto dnech unikátní pohled. Poprvé ve své historii je zcela vypuštěná. Důvodem je čištění naplavenin, zpevňování jednoho ze svahů a také vyproštění jeřábu, který byl po havárii loni na podzim shozen na dno přehrady.

Piráti z Prýglu na šlapadle a snědý turista posedlý chipsy a vodkou: videa dne
24. 07. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. července 2018.

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne
20. 07. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne
19. 07. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Česko má vládu s důvěrou, díky komunistům. Na Babiše létaly láhve
11. 07. 2018
/SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Menšinová vláda ANO a ČSSD získala důvěru Poslanecké sněmovny. Stalo se tak 264 dní po volbách. Česko ještě nikdy ve své historii nečekalo na tento okamžik déle. Dlouhé bylo i samotné jednání poslanců, které trvalo 16 hodin. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš požádal o důvěru pro svůj tým ve středu ráno, po celodenním maratonu projevů se poslanci dostali k hlasování až bezmála hodinu po půlnoci. 

Tradiční prázdninové počasí? Tropy v Brně, déšť na Lysé hoře a vítr na Milešovce
3. 07. 2018
/INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval letní počasí na desítce meteorologických stanic v zemi. A to zpětně až do roku 1981.

V Zoo Zlín se slavit nebude. Samice slona afrického Zola porodila mrtvé slůně
1. 07. 2018
Smutná zpráva přišla v neděli ráno ze zlínské zoologické zahrady. Tam se v těchto dnech očekával příchod mláděte slona afrického. Důvod k radosti však nepřišel.

Tisíciletí českých měst a vesnic. Kdy jsou poprvé zmíněny v písemných pramenech?
28. 06. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Nejvíc prvních písemných zmínek o tuzemských obcích se datuje do 14. století, do doby Karla IV.

Nepozornost za všechny peníze a po letech roztančený Přerov: zhlédněte videa dne
28. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 27. června 2018.

V Praze ve Stromovce vzniklo nové komunitní centrum
27. 06. 2018
Nové komunitní centrum Domeček zaměřené především na generaci 55+ je už několik dnů otevřeno v pražské Královské oboře. Cílem tohoto projektu, který je spolufinancován Evropskou unií, je zaměstnat seniory a současně této věkové skupině nabídnout v oblasti Stromovky, Letné i dalších pražských částí, zdarma pestrou paletu kurzů a společenských akcí.

Dva mrtví na dně Barbory a násilím z tramvaje hlavou proti obrubníku: videa dne
27. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 26. června 2018.

VIDEA: Na premiérový festival jídla do Rožnova zamíří tisíce lidí
25. 06. 2018
Městský park v Rožnově pod Radhoštěm se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm kulinářského Garden Food Festivalu. Dvoudenní svátek jídla a pití, jehož hlavní hvězdou bude populární šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který je známý například z televizního pořadu Ano,šéfe!, se v Rožnově uskuteční poprvé.

Zmar tisíce opilostí, Havířov v květu a Třebíč v UNESCO: zhlédněte videa dne
16. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 15. června 2018.

Náklaďáky na hraně převrácení a policisté hasící požár pokojíčku: videa dne
14. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 13. června 2018.

Zaboduje krásná Kašava v Evropské unii?
13. 06. 2018
VIDEO / FOTOGALERIE / O prestižní titul Evropská vesnice bojuje jako jediná v kraji obec nacházející se v údolí Dřevnice – Kašava na Zlínsku.

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců
12. 06. 2018
Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

Férovka sedm na jednoho, hořící trať a záchrana srnečka: zhlédněte videa dne
9. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 7. a 8. června 2018.

Hummer bez řidiče versus strom a už druhé loučení s jednou lokálkou: videa dne
6. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 6. června 2018.

Hasiči kolem nás. Ale hlavně v týdenících VLM
6. 06. 2018
Hasiči kolem nás je název dalšího z komunitních projektů, s nímž se už několik týdnů můžete střetávat na stránkách našich novin. Pravidelně jej najdete ve všech týdenících, které VLM vydává a každé úterý i v Pražském deníku.

Největší svého druhu, ale zakázaná a jak těžké je žít v Krumlově: videa dne
2. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 1. června 2018.

Jeřáb mistra Leonarda a zásah proti muži s trhavinou: prohlédněte si videa dne
31. 05. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 30. května 2018.

Živé sochy nadchly Kroměříž. Vidělo je na dvacet tisíc lidí
28. 05. 2018
Trefa do černého. Obrovským úspěchem skončil první ročník festivalu živých soch, který v neděli pořádali v Kroměříži. Akce se podle odhadů zařadila mezi vůbec nejnavštěvovanější, do města se totiž na ni přijelo podívat kolem dvaceti tisíc lidí.

Tyto dny patří dětem. Zlín ožil 58. ročníkem Zlín Film Festivalu
26. 05. 2018
Své filmy představí i velmi netradiční země, jako jsou Faerské ostrovy, Singapur, Venezuela nebo Chile.

Volby do Senátu. Volební místnosti jsou uzavřeny
25. 05. 2018
ROZHOVORY/ VOLBY DO SENÁTU. II. kolo doplňovacích voleb do Senátu pro zlínský obvod 78 skončilo. Voliči vybírali mezi Michaelou Blahovou a Tomášem Goláněm. Volební místnosti se ve 14 hodin uzavřely, sčítají se hlasy. Výsledek bude znám brzy odpoledne.  

Přepisování dějin a honičky na Pardubicku a Porta v novém hávu: videa dne
24. 05. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 22. až 23. května 2018.

Šlechtična versus štokr a prohra siláka s malotraktorem: zhlédněte videa víkendu
21. 05. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 19. až 20. května 2018.

VIDEO: Událost roku v Luhačovicích: prameny jsou již otevřeny
13. 05. 2018
Kateřina Surá z luhačovického folklorního souboru Malé Zálesí se na Otevírání pramenů v Luhačovicích každoročně připravuje alespoň týden dopředu. „Už od pondělí žehlím rodinnou krojovou výbavu, to zabere hodně času, tak pět hodin,“ usmála se v neděli mladá žena, která na žehnání luhačovických pramenů nechyběla s celou, jak jinak krojovanou rodinou.

Císař Rudolf II. jeho prapředkovi rytíři stvrdil užitečnost českému králi
12. 05. 2018
Svou rodovou linii po otci vypátral do roku 1680, po matce dokonce do 16. století. „Nejstarší zmínka pochází z 18. července roku 1592,“ uvedl Josef Ševců, který se genealogií, tvorbou rodokmenů, začal zabývat proto, že jedna z jeho dcer nepoznala své prarodiče.

Autosalon se po třech letech vrátil na Valašsko
11. 05. 2018
FOTOGALERIE/ Na šedesát nablýskaných krasavců od patnácti automobilových značek a také karavany, motorky, elektrokoloběžky i elektrokola. To všechno připravili pro milovníky motorismu pořadatelé třiadvacátého Valašského autosalonu. Jeho brány se otevřely včera na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

Rekordní vlajka? V Holešově ji tvořilo na dva tisíce balonků. Podívejte se
10. 05. 2018
FOTOGALERIE/ - Stoleté výročí republiky si ve čtvrtek v Holešově připomněli stylově a zároveň rekordem: děti z tamních mateřských i základních škol totiž za vydatné pomoci veřejnosti vytvořily největší českou vlajku z nafukovacích balonků, rozměry činily 19, 5 x 13 m.

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne
26. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

Lidé nerespektují zákaz vstupu na vrchol Kněhyně. Ruší tam vzácné ptáky
23. 04. 2018
Ochránci přírody vyzývají turisty, aby respektovali zákaz vstupu na vrchol Kněhyně v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy. Přítomnost lidí podle nich ruší vzácné druhy ptáků. Zákaz vstupu zde platí už deset let.

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne
21. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

Do Beskyd se po letech vrátila vlčí smečka. Žije zde i desítka rysů a medvěd
20. 04. 2018
Po téměř dvou desetiletích se na česko-slovenském pomezí opět pohybuje vlčí smečka. Potvrdilo to sledování velkých šelem, kterému se s pomocí dobrovolníků v takzvaných vlčích hlídkách věnuje Hnutí Duha ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy.

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso
19. 04. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA, ANKETA/ Třetina českých domácností by nezvládla zaplatit neočekávaný výdaj deset tisíc korun. Nejhůře se životem protloukají samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Ve srovnání s ostatními státy Evropy ale chudoba Čechy nedrtí.

Raději srazit nevinného než se vzdát a gangsterka v Ústí: zhlédněte videa dne
19. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. dubna 2018.

Záchrana zhroucené tratě a Dittrichovy hrobky a Jantar pro umělce: videa dne
17. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 16. dubna 2018.

Debakl Komety, bitva u Veveří a mladí virtuosové z Trutnova: videa víkendu
16. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 14. až 15. dubna 2018.

Ne extremismu, ne rasismu! Ve Zlínském kraji protestovala tisícovka lidí
9. 04. 2018
Lidé v celé republice vyšli 9. dubna po 18. hodině do ulic. Protestovali proti vládě bez důvěry v čele s trestně stíhaným premiérem v demisi Andrejem Babišem.

Trolejbusy bez trolejí a obnova kostelíku v Gutech: prohlédněte si videa dne
7. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 6. dubna 2018.

Masakr v lese, obří vejce a tradiční mrskačka: prohlédněte si videa dne
4. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 3. dubna 2018.

Záchrana Standy a netopýrů, tráva na Borech a roztančený Děčín: videa dne
31. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 29.–30. března 2018.

Přehlídka amatérských třicátnic a řecké speciality ve školní jídelně: videa dne
28. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 27. února 2018.

Za záchranu pitné vody: čtyřicet starostů zamíří do Senátu bojovat proti těžbě
27. 03. 2018
Hodonínsko – Mimořádný autobusový spoj vyrazí už ve tři hodiny ráno z Hodonína do Prahy. Poveze čtyřicítku starostů z Hodonínska do Senátu, kde se bude veřejně projednávat petice Ne ohrožení pitné vody pro 140 tisíc lidí! Proti těžbě štěrkopísku u Moravského Písku ji podepsalo jedenáct a půl tisíce obyvatel jihovýchodní Moravy. „Jednání se zúčastní starostové, aby vyjádřili obavy o pitnou vodu za obyvatele svých obcí,“ shrnula za petiční výbor starostka Moravského Písku Hana Habartová.

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne
23. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál
22. 03. 2018
/VIDEO, ANKETA/ Bývalý český premiér a dlouholetý předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se rozhodl udělat to, co je v místních poměrech značně neobvyklé. Aniž by ho někdo nutil, nebo vybízel, složí poslanecký mandát a z vrcholné politiky odejde. ČSSD ale neopouští, zůstane řádovým členem. O svém rozhodnutí veřejnost informoval na svém facebookovém profilu. Ihned poté poskytl Deníku jako prvnímu osobně rozhovor.

Tresty pro důchodce-únosce a dopadení lupiče-cyklisty: prohlédněte si videa dne
22. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. března 2018.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne
17. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Brutalita v autobuse, odchod prasat a jarmark neziskovek: videa dne
15. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 14. března 2018.

Psi, kteří přežili, a kanec, který zavřel Stromovku: prohlédněte si videa dne
14. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 13. února 2018.

Konec jedné trati, pád z lanovky a beránek ze sekané: prohlédněte si videa dne
13. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 12. března 2018.

Pravnučka T. G. Masaryka přiletěla do Hodonína. Navzdory sněhové bouři
8. 03. 2018
Hodonín /FOTOGALERIE/- Ani sněžná bouře Charlottu Kotíkovou neodradila. Ze Spojených států amerických přiletěla do střední Evropy, aby mohla být v den narozenin svého pradědečka v jeho rodišti. „Děkuji za krásné přijetí v Hodoníně, ve městě, kde se před 168 lety narodil velký muž Tomáš Garrigue Masaryk. Po mnoha letech mu jeho rodiště skutečně vzdává patřičnou a krásnou čest,“ napsala ve středu do pamětní knihy pravnučka prvního československého prezidenta Charlotta Kotíková.

Sportovci pozor! Unikátní fotbalová příloha ve čtvrtečním Deníku
7. 03. 2018
Podrobné rozpisy jarních zápasů, zajímavé rozhovory i perličky z fotbalového zákulisí. To vše pro vás připravili sportovní redaktoři Deníku ve speciální fotbalové příloze. Tu najdete ve čtvrtečním tištěném Deníku.

Hasiči - lezci z celého kraje cvičili na Kohútce. Prý je nejdůležitější rychlost
6. 03. 2018
„Pomozte mi, prosím,“ volá promrzlý muž, uvězněný na lanovce ve Skiareálu Kohútka na hasiče-lezce Petra Smilka ze stanice Zlín, který mu jde do několikametrové výšky na pomoc.

Lid vs. Ondráček i Babiš a slezská proti moravské části vesnice: videa dne
6. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 5. března 2018.

Namrzající mrholení se postaralo o nehody. Dálnice u Otrokovic je uzavřená
2. 03. 2018
Klouzající povrch chodníků i vozovek se podepsal na zvýšené nedohodovosti řidičů. "Na silnicích Zlínského kraje evidujeme v současné době zvýšený počet dopravních nehod v souvislosti s ledovatělými vozovkami," uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Lenka Javorková.

Dělníci hodonínské armaturky protestují. Chtějí vyšší mzdy
2. 03. 2018
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Armaturák, ne žebrák. Konec levné práce. Naše práce = fér mzda. To jsou jen některá z hesel, s nimiž vystupují zaměstnanci od pátečního rána před sídlem hodonínské armaturky. Chtějí zvýšit mzdy o dvanáct procent, tedy zhruba o tři a půl tisíce korun. „Chceme prostě za naši práci víc peněz. Myslím si, že si je zasloužíme, děláme to opravdu dobře,“ říká Petr Barvík, který už v podniku dělá čtyřicet let.

Čtenáři Deníku, dnes testujeme znalosti z češtiny
1. 03. 2018
Znáte vyjmenovaná slova? Poznáte podmět a přísudek? Napíšete správně čárku ve větě? Vyzkoušejte si, co si pamatujete z hodin českého jazyka. Test z mateřštiny najdete v dnešním vydání tištěného Deníku. 

Policisté v roli hasičů zachraňují a maškary skotačí – prohlédněte si videa dne
28. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 28. února 2018.

Muži, co nacházejí autoklíče, bruslařská magistrála a promrzlé koule: videa dne
27. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. února 2018.

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne
23. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku
22. 02. 2018
Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Rozhodují vteřiny. Tonoucí musí rychle z vody ven
20. 02. 2018
Záchrana tonoucího z vodní plochy, která je pokrytá ledem, patří také k běžné práci hasičů. Každý rok v tomto období si tak i několikrát tento výcvik opakují. Jejich cílem je rychlá záchrana podchlazené osoby, její dopravení na břeh a poskytnutí předlékařské zdravotnické pomoci.

Poselství starých Mostečanů odtajněno a s Olgou Lounovou bezpečně: videa dne
17. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. února 2018.

Stodvacítkou v obci a konec masopustu, jak má být: prohlédněte si videa dne
15. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 14. února 2018.

Miroslav Zikmund oslavil 99 let
14. 02. 2018
Legendární cestovatel, spisovatel, filmový producent, fotograf i novinář Miroslav Zikmund oslavil dnes neuvěřitelných 99 let.

Milovičtí pratuři míří na Moravu
14. 02. 2018
Milovice – Před necelými dvěma lety byly z Holandska do Milovic přivezeny první kusy praturů, které se u nás v moderní době nevyskytovaly. V těchto dnech se malá část nových přírůstků stěhuje na Moravu, aby tam vytvořily nový chov a nové stádo. 

Sedmnáctiletá versus brutální lupič a robotí hry: prohlédněte si videa dne
14. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 13. února 2018.

Vítězný kvasický ořešák? Unikát, říká slavný britský lovec stromů
7. 02. 2018
Zámecký park v Kvasicích první únorové pondělí navzdory chladnému počasí oživila zajímavá návštěva: k tamní chloubě, přes dvě století starému ořešáku černému, totiž přišly desítky lidí spolu se zástupci obce, aby se setkali s britským lovcem stromů Robem McBridem.

Děs v podhradí, křest boeingu a dědečkem na pódiu: prohlédněte si videa dne
2. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 1. února 2018.

Medvěd rozdával vysvědčení a poslanci jeli do Dukovan: prohlédněte si videa dne
1. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 31. ledna 2018.

Svatý Hostýn má nově statut národní kulturní památky
31. 01. 2018
Místní si baziliky na svatém Hostýně samozřejmě váží už desítky let, nyní ale mají o důvod k radosti víc a uznání i na celonárodní úrovni. Svatý Hostýn se totiž oficiálně zařadil mezi národní kulturní památky České republiky. Rozhodla o tom vláda a verdikt ve středu potvrdilo vedení zlínského hejtmanství.

Kupte si dnes speciální „školní“ Deník
31. 01. 2018
Na pultech je dnes speciální číslo Deníku. Celé je věnováno prvňáčkům. Uvnitř najdete nejenom unikátní přílohu plnou fotek prvňáčků z našeho okresu, ale i samotné noviny dnes vypadají úplně jinak. Na jejich stránkách se dozvíte třeba to, kdo je hrdinou dnešních školáků, které dětské knihy frčí, ale také si budete moci vyzkoušet, co vše musí dnešní školák umět.

Z neziskovek se mohou stát odpadkové koše supermarketů
31. 01. 2018
ROZHOVOR/ - Konečně to někoho napadlo! Nějak takhle vnímá většina lidí novelu zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která vešla v platnost se začátkem roku. Nařizuje obchodním řetězcům darovat neprodejné potraviny neziskovým organizacím, cílem je především zamezit plýtvání s potravinami, bonusem pro řetězce by pak měly být nižší náklady spojené s likvidací odpadů i nulová DPH u darovaných potravin.

Ve kterých obcích dominoval Zeman a kde vyhrál Drahoš. Proklikejte si
27. 01. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Přinásíme vám kompletní výsledky 2. kola prezidentské volby v přehledné mapě.

Češi volí prezidenta a Rychetský hovoří o falešném strachu: videa dne
27. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 26. ledna 2018.

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne
23. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Blatnička pokořila republikový rekord. Zelí na koštu ochutnal i Drahoš
20. 01. 2018
ANKETA /FOTOGALERIE/ – Blatnička. Vesnička, kde žije 417 obyvatel, se v sobotu stala místem zrození republikového rekordu. Jeho část na Koštu o najlepší kysané zelé na Slovácku ochutnal i prezidentský kandidát Jiří Drahoš. „Zapíšeme nový rekord, počet vzorků na tomto koštu je 267. Předchozí pocházel z Hluku, tam v roce 2011 vystavili 173 vzorků,“ řekl komisař Michal Jurečka z pelhřimovské Agentury Dobrý den.

Muž v kontejneru? Bez telefonu by zemřel, varuje vedoucí z Biopasu
19. 01. 2018
Jen o vlásek unikl před nedávnem smrti osmačtyřicetiletý muž z Kroměříže, který si ustlal v jednom z kontejnerů na papír.

Vylekaný chmaták a rosomáci pobláznění sněhem: prohlédněte si videa dne
18. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 17. ledna 2018.

Epidemii hlásí už řada států. Nevyhne se prý ani Zlínsku
11. 01. 2018
Horečka, zimnice, bolesti ve svalech a kloubech, přecitlivělá pokožka či malátnost. Typické příznaky chřipky se nám zřejmě už brzy nevyhnou. Podle hygieniků není vyloučené, že nás co nevidět zasáhne chřipková epidemie.

Graffiti v Hulíně? Tamní radnice je ochotná s neznámým autorem jednat
10. 01. 2018
Běžně by se řeklo, že jde o dílo neznámého vandala. Jenže zdařilá graffiti, která v minulých týdnech začala zdobit zdi a veřejné prostranství v Hulíně, uznává dokonce i vedení tamní radnice. Autor, jehož totožnost je zatím tak trochu záhadou, na nich totiž zachycuje muže, podle nichž jsou ulice pojmenovány: zvěčnění se tak dočkali František Palacký a Antonín Cyril Stojan.

Tři mrtví v kolonii a čokoláda za nález stříkačky: prohlédněte si videa dne
9. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 8. ledna 2018.

Hejtman: Nový pavilon KNTB bude stát až 6 miliard korun
6. 01. 2018
ROZHOVOR / Jaká budoucnost čeká Krajskou nemocnici T. Bati ve Zlíně? Podle všeho má před sebou nelehkou cestu plnou změn. „Cílem však je, aby lidé ve Zlínském kraji dostávali tu nejlepší a nejmodernější lékařskou péči, a to v co nejkratším čase,“ říká hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Když novináři roznášejí Deník
4. 01. 2018
Jaké to je, když redaktoři převezmou roli pošťáků a nosí noviny svým předplatitelům?  To už po několikátý den zažívá na vlastní kůži více než stovka novinářů i dalších zaměstnanců Deníku.

Na Štědrý den do zoo. Děti mají vstup jenom za korunu
23. 12. 2017
Vánoční dárek připravila zlínská zoo pro všechny děti do 15 let. Na Štědrý den budou mít vstup do zoo za 1 korunu. Zoo bude na Štědrý den otevřena od 8.30 do 14.00 hod., pokladny do 13.30 hod.

Primáře zaskočily psychologické testy
20. 12. 2017
Dvaatřicet jmen nových primářů oddělení Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně se veřejnost dozví až začátkem příštího roku. Tento týden se konala výběrová řízení na post šéfů oddělení v krajské nemocnici, před nedávnem i v nemocnici v Uherském Hradišti. Další včetně druhých kol přijdou na řadu v lednu.

Vesmírné lodě z ledu a lahváč pro Havla: prohlédněte si nejlepší videa dne
19. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. prosince 2017.

Radnice v Kroměříži uzavřela lávku přes Moravu
15. 12. 2017
Úplně uzavřena je od pátku lávka pro pěší přes řeku Moravu v Kroměříži. K zásadnímu opatření sáhla tamní radnice v souvislosti s neštěstím, které se před nedávnem stalo v pražské Tróji.

Mužská erotická hračka a další stovky ztracených věcí jsou na radnici ve Zlíně
8. 12. 2017
Klíče, peněženky, mobily, ale i pes. I takové věci a zvíře se dají zapomenout v prostředcích MHD. Ve Zlíně evidují na radnici seznam, který každoročně čítá více než 200 položek, k nim pak opakovaně přibude z DSZO i dalších více než 700 ztracených věcí v prostředcích MHD za posledních dvanáct měsíců.

Nový vzdělávací komplex UTB začnou studenti využívat od února
6. 12. 2017
Na 428 milionů korun vyšel nový Vzdělávací komplex Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Primárně areál poslouží největší fakultě humanitních studií, součástí je také výstavní prostor.

Na zlínskou městskou policii se jezdí kolegové z republiky inspirovat
5. 12. 2017
Dva roky uplynuly od doby, kdy Městská policie Zlín představila ve svém operačním středisku policejní systém, který v té době u nás neměl obdoby. Ten zajistil zlínským strážníkům dokonalý přehled o pohybu hlídek, okamžitou dokumentaci všech zjištěných poznatků z terénu a tím v důsledku zefektivnil plánování dohledu nad bezpečností ve městě.

Baťova nemocnice podala trestní oznámení za podvodné maily
1. 12. 2017
Vedení Krajské nemocnice T. Bati podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. Důvodem jsou maily se šířící lživé informace o nemocnici, navíc zneužité tak, aby vypadaly jako odeslané přímo z úst tiskové mluvčí nemocnice, tedy osoby, která je důvěryhodným zdrojem zpráv z krajské nemocnice.

Mezi životem a smrtí. Pacient si žádá, aby nebyl oživován
29. 11. 2017
ROZHOVOR/ - Neresuscitovat! Pokyn DNR neboli Do Not Resuscitate, česky neoživovat. V lékařské praxi znamená, že v případě zástavy dechu a srdeční akce není doporučeno neodkladné oživování pacienta. DNR ordinuje lékař po zhodnocení celkového zdravotního stavu pacienta a jeho další prognózy a je spojen s mnoha právními a etickými dilematy

Olomouckem projíždí ocelový kolos
27. 11. 2017
/FOTOGALERIE/ Náklad neobvyklých rozměrů projíždí v pondělí 27. a úterý 28. listopadu Jesenickem, Šumperskem a Olomouckem. Dva obří tubusy míří z Ondřejovických strojíren do Srbska.

Ladislav Špaček: Na Hrad jsem nastoupil s platem 15 tisíc
25. 11. 2017
ROZHOVOR / FOTOGALERIE / Na setkání s někdejším poradcem prezidenta Václava Havla, pedagogem, spisovatelem, novinářem a mistrem v oboru etikety jsem se těšil. I když mírné obavy, jak se správně chovat ve společnosti Ladislava Špačka, jsem měl. Nebyly na místě. 

Otrokovice objedete od ledna bez dálniční známky
23. 11. 2017
Ministr dopravy Dan Ťok dodržel slovo. Letos přislíbil zařadit Otrokovice na seznam měst, jejichž obchvat bude vyjmut ze seznamu zpoplatněných pozemních komunikací. Vyhlášku podepsal.

Bílý Sirákov. A bude 13 stupňů
22. 11. 2017
FOTOGALERIE / Řidiči bruslili na náledí, stromy obsypal sníh. Začala pořádná zima? Spíš jsme jako na houpačce. Dnes sice může mrholit a zítra pozor na mrznoucí mlhy, ale v pátek hlásí meteorologové až 13 °C. Před rokem přitom bylo v regionu ještě tepleji: 22. listopadu 2016 vystoupala ve zlínské Štípě teplota až na 17 stupňů.

Kde jsou slabá místa našeho kraje?
14. 11. 2017
Jaké jsou nejpalčivější problémy našeho regionu? Jak jsme připraveni na takzvanou revoluci 4.0 (robotizace, mechanizace) či jak zabránit odlivu studentů? A kdy se kraj dočká integrované dopravy? I tato témata se probírala v úterý na akci regionálního Deníku s názvem Setkání s hejtmanem. Uskutečnilo se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium. Své názory i vize zde prezentovaly osobnosti kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem. Moderování diskuse se ujal šéfredaktor Martin Nevyjel.  

Karibuni vyšvihne zlínskou zoo na evropskou úroveň
10. 11. 2017
VIDEO / FOTOGALERIE / Nová oblast Karibuni v Zoo Zlín, to je budoucnost a nová vize nejrozsáhlejšího projektu v historii zoo. Na jejím počátku bylo získání pozemků, o které zlínská zoo usilovala osm let. Ve čtvrtek udělala zoologická zahrada další krok k realizaci projektu Karibuni. První část má být dokončena v příštím roce a vyjde na 24 milionů korun.  

Veterinární správa zpřísňuje opatření kvůli africkému moru prasat
9. 11. 2017
Státní veterinární správa vydala nová mimořádná veterinární opatření v souvislosti s nákazou africkým morem prasat. Nové nařízení se dotkne především chovatelů domácích prasat v zamořené oblasti – tedy na Zlínsku.

To není rychlá jízda k požáru, ale spíše chirurgická práce s volantem mezi auty
8. 11. 2017
FOTO, VIDEO, REPORTÁŽ/ - Průjezdnost pro požární techniku je na velkých sídlištích značně omezená. V některých případech dokonce nemožná. V těchto dnech hasiči Zlínského kraje provedli kontrolu průjezdnosti jednoho z nich. Byli jsme s nimi. 

Kdo zavlekl africký mor na Zlínsko, se ani po čtyřech měsících neví
7. 11. 2017
Čtyři měsíce trvá na Zlínsku nákaza afrického moru prasat. Mimořádná opatření, která v souvislosti s tím vyhlásila Státní veterinární správa (SVS), jsou stále v platnosti a do vymezené oblasti veřejnost nesmí vkročit. V červené zóně dále pokračují odlovy a odstřel divočáků. Myslivcům pomáhají i speciálně cvičení policejní střelci.

Nová stanice lanovky na Pustevnách láká turisty
1. 11. 2017
FOTOGALERIE / Už tři měsíce je v provozu nová stanice lanovky na Pustevnách. Budova, kterou navrhl kopřivnický architekt Kamil Mrva, láká davy turistů.

Kolaps na koridoru Olomouc - Praha, zpoždění přesáhla čtyři hodiny
29. 10. 2017
FOTOGALERIE / Hasiči v kraji se v neděli musejí vypořádat se stovkami spadlých stromů, některé z nich zastavily provoz na železničních tratích.

Prezident Miloš Zeman vyznamenal in memoriam Jarmilu Šulákovou
28. 10. 2017
Prezident Miloš Zeman v sobotu 28. října večer při příležitosti oslav 99. výročí založení Československa udělil státní vyznamenání in memoriam valašské zpěvačce lidových písní Jarmile Šulákové ze Vsetína. 

Zlínský kraj se připravuje na extrémní vítr. Musí být uzavřen i Lesní hřbitov
28. 10. 2017
Městská policie Zlín upozorňuje na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČMÚ) s extrémním stupněm nebezpečí, která platí od 00:00 hod. do 19:00 hodin neděle 29. října 2017.

Jarmila Šuláková shlíží ze Slavína
27. 10. 2017
Ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš společně se starostou Vsetína Jiřím Růžičkou slavnostně odhalili pomník Jarmily Šulákové. Na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku tak přibyla k velikánům zdejšího regionu další významná osobnost, mimořádná zpěvačka a královna lidových písní.

Dvě třetiny osobností regionů nejsou spokojeny s výsledky voleb
24. 10. 2017
/INFOGRAFIKA/ Volby nedopadly zrovna podle našich představ. A navíc nebude snadné na jejich půdorysu sestavit stabilní vládu, tvrdí osobnosti z českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí
21. 10. 2017
České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš
19. 10. 2017
/SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při závěrečné předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už to je elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání lidí prchajících před násilím. Samozřejmě, že nechybělo ani téma obecných referend.

Straňana Nuzíka vysvětili biskupem. Ceremoniálu přihlížely dva tisíce věřících
14. 10. 2017
VIDEO / FOTOGALERIE / Před dvěma tisíci věřících, kteří zaplnili v sobotu dopoledne olomouckou katedrálu sv. Václava i část náměstí před ní, udělil arcibiskup Jan Graubner biskupské svěcení Antonínu Baslerovi a Josefu Nuzíkovi. Pomocnými biskupy olomoucké arcidiecéze je jmenoval papež František v červenci tohoto roku.

Straňana Nuzíka vysvětili biskupem. Ceremoniálu přihlížely dva tisíce věřících
14. 10. 2017
VIDEO / FOTOGALERIE / Před dvěma tisíci věřících, kteří zaplnili v sobotu dopoledne olomouckou katedrálu sv. Václava i část náměstí před ní, udělil arcibiskup Jan Graubner biskupské svěcení Antonínu Baslerovi a Josefu Nuzíkovi. Pomocnými biskupy olomoucké arcidiecéze je jmenoval papež František v červenci tohoto roku.

Říjen bude růžový i ve Zlíně
14. 10. 2017
Na téma rakoviny prsu a hlavně prevenci tohoto závažného onemocnění chce o tomto víkendu upozornit také Zlínský kraj. Připojí se proto ke kampani „Říjen v růžové“, kterou spustil spolek Mamma HELP.

Říjen bude růžový i ve Zlíně
14. 10. 2017
Na téma rakoviny prsu a hlavně prevenci tohoto závažného onemocnění chce o tomto víkendu upozornit také Zlínský kraj. Připojí se proto ke kampani „Říjen v růžové“, kterou spustil spolek Mamma HELP.

Jaký je život s novým jazykem? Ve Zlíně provedli unikátní operaci
12. 10. 2017
Náročnou, pro laika doslava neuvěřitelnou operaci provedli lékaři Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. V České republice dokážou něco takového operovat pouze tři další pracoviště.

Jaký je život s novým jazykem? Ve Zlíně provedli unikátní operaci
12. 10. 2017
Náročnou, pro laika doslava neuvěřitelnou operaci provedli lékaři Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. V České republice dokážou něco takového operovat pouze tři další pracoviště.

Kvasice slaví, tamní ořešák se stal republikovým Stromem roku 2017
6. 10. 2017
Úspěch, který jistě potěší všechny obyvatele Kvasic: na dvě stě třicet let starý ořešák černý stojící v tamním zámeckém parku byl ve čtvrtek večer vyhlášen republikovým Stromem roku 2017.

Kvasice slaví, tamní ořešák se stal republikovým Stromem roku 2017
6. 10. 2017
Úspěch, který jistě potěší všechny obyvatele Kvasic: na dvě stě třicet let starý ořešák černý stojící v tamním zámeckém parku byl ve čtvrtek večer vyhlášen republikovým Stromem roku 2017.

Poznatek z Ostravy: „nové“ děti rozbíjejí v mateřských školách kolektivy
2. 10. 2017
Počty nepřihlášených dětí, které mají povinnost předškolního vzdělávání, se stále aktualizují. Nejinak je tomu v obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Poznatek z Ostravy: „nové“ děti rozbíjejí v mateřských školách kolektivy
2. 10. 2017
Počty nepřihlášených dětí, které mají povinnost předškolního vzdělávání, se stále aktualizují. Nejinak je tomu v obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Křišťálová lupa: hlasujte v soutěži o nejlepší zpravodajský web pro deník.cz
27. 09. 2017
Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2017. Díky vám má deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii Zpravodajství.

Křišťálová lupa: hlasujte v soutěži o nejlepší zpravodajský web pro deník.cz
27. 09. 2017
Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2017. Díky vám má deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii Zpravodajství.

Zlín slaví. Dvě nejkrásnější dívky jsou ze Zlína
24. 09. 2017
ROZHOVOR/ Po osmi měsících od vyhlášení dalšího ročníku České Miss, je to tady. Republika zná svou nejkrásnější dívku. Titul Česká Miss 2017 získala v Brně v sobotu jednadvacetiletá Michaela Habáňová ze Zlína. Zlíňáci však mají dvojnásobnou radost, protože třetí místo s titulem krásy Česká Miss Supranational získala také Zlíňačka - Tereza Vlčková.

Zlín slaví. Dvě nejkrásnější dívky jsou ze Zlína
24. 09. 2017
ROZHOVOR/ Po osmi měsících od vyhlášení dalšího ročníku České Miss, je to tady. Republika zná svou nejkrásnější dívku. Titul Česká Miss 2017 získala v Brně v sobotu jednadvacetiletá Michaela Habáňová ze Zlína. Zlíňáci však mají dvojnásobnou radost, protože třetí místo s titulem krásy Česká Miss Supranational získala také Zlíňačka - Tereza Vlčková.

Zločin, trest a metanol. Příběh hamižnosti
23. 09. 2017
„Uběhlo přesně pět let ode dne, kdy zemřeli první lidé a do celostátní prohibice zbývaly necelé dva týdny. Až diváci film uvidí, dozvědí se, proč a jak se toto vše stalo,“ říká o námětu nového filmu Metanol autorka scénáře Lenka Szántó. Dramaturg Matěj Podzimek ji doplňuje: „Díky filmu zjistíme, jak málo víme o tom, co si tak dobře pamatujeme.“

Zločin, trest a metanol. Příběh hamižnosti
23. 09. 2017
„Uběhlo přesně pět let ode dne, kdy zemřeli první lidé a do celostátní prohibice zbývaly necelé dva týdny. Až diváci film uvidí, dozvědí se, proč a jak se toto vše stalo,“ říká o námětu nového filmu Metanol autorka scénáře Lenka Szántó. Dramaturg Matěj Podzimek ji doplňuje: „Díky filmu zjistíme, jak málo víme o tom, co si tak dobře pamatujeme.“

Zápisník Lubomíra Hotaře
22. 09. 2017
Atleti Tomáš Navrátil, Jiří Kubíček a Veronika Jínková vynikali v závodech v Přerově a Vyškově. Zajímavou konfrontaci má za sebou také cyklista Tomáš Galuška. Skvělou formu si pořád drží Helena Kotopulu, jež získala titul mistryně republiky v dlouhém duatlonu. V Turnaji mistrů ATP Valašska zvítězil Slovák Martin Kačáni.   

Zápisník Lubomíra Hotaře
22. 09. 2017
Atleti Tomáš Navrátil, Jiří Kubíček a Veronika Jínková vynikali v závodech v Přerově a Vyškově. Zajímavou konfrontaci má za sebou také cyklista Tomáš Galuška. Skvělou formu si pořád drží Helena Kotopulu, jež získala titul mistryně republiky v dlouhém duatlonu. V Turnaji mistrů ATP Valašska zvítězil Slovák Martin Kačáni.   

Křeček nebo dálnice? Ve Fryštáku se zatím podepsala padesátka lidí
18. 09. 2017
ANKETA/ Zhruba pět tisíc lidí se už aktuálně podepsalo fyzicky či na internetu pod dvojici petic na podporu projektů dálnice D49 Hulín-Fryšták a D55 Otrokovice-Staré Město Břeclav. Příprava obou staveb trvá už více než 15 let, přičemž je soustavně blokována několika ekologickými spolky.

Křeček nebo dálnice? Ve Fryštáku se zatím podepsala padesátka lidí
18. 09. 2017
ANKETA/ Zhruba pět tisíc lidí se už aktuálně podepsalo fyzicky či na internetu pod dvojici petic na podporu projektů dálnice D49 Hulín-Fryšták a D55 Otrokovice-Staré Město Břeclav. Příprava obou staveb trvá už více než 15 let, přičemž je soustavně blokována několika ekologickými spolky.

Předvolební průzkum v krajích: ANO nemá konkurenci
15. 09. 2017
/INFOGRAFIKA/ Hnutí ANO Andreje Babiše má nejvyšší podporu voličů ve všech krajích s výjimkou jediného, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník, kterého se v regionech České republiky účastnilo téměř devět tisíc respondentů.

Předvolební průzkum v krajích: ANO nemá konkurenci
15. 09. 2017
/INFOGRAFIKA/ Hnutí ANO Andreje Babiše má nejvyšší podporu voličů ve všech krajích s výjimkou jediného, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník, kterého se v regionech České republiky účastnilo téměř devět tisíc respondentů.

Korunovační klenoty budou k vidění ve Zlíně
13. 09. 2017
Jedinečná putovní výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí ze středověku a doby Karla IV. zavítá na podzim do Zlína. Návštěvníci dostanou možnost dokonale poznat největší český poklad bez mnohahodinových front.

Korunovační klenoty budou k vidění ve Zlíně
13. 09. 2017
Jedinečná putovní výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí ze středověku a doby Karla IV. zavítá na podzim do Zlína. Návštěvníci dostanou možnost dokonale poznat největší český poklad bez mnohahodinových front.

Největším úkolem je zvýšit kvalitu vzdělávání na 2. stupni ZŠ
12. 09. 2017
ROZHOVOR/ - Po letních prázdninách začíná pro řadu dětí, jejich učitele a další pracovníky škol nový školní rok 2017/2018. V jaké kondici jsou české školy? Co se daří a co méně? Jaké máme učitele a ředitele škol? Jak si stojí naše vzdělávání v mezinárodním srovnání? Nejen o těchto tématech vedl Deník rozhovor s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem.

Největším úkolem je zvýšit kvalitu vzdělávání na 2. stupni ZŠ
12. 09. 2017
ROZHOVOR/ - Po letních prázdninách začíná pro řadu dětí, jejich učitele a další pracovníky škol nový školní rok 2017/2018. V jaké kondici jsou české školy? Co se daří a co méně? Jaké máme učitele a ředitele škol? Jak si stojí naše vzdělávání v mezinárodním srovnání? Nejen o těchto tématech vedl Deník rozhovor s ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem.

Kolik zbraní je v oběhu? Neví prý ani policie
11. 09. 2017
VIDEO / Pro pár tisícovek riskovalo ve Vrběticích životy několik mužů. Sbírali zbraně a munici rozházenou v okruhu několik stovek metrů kolem skladu číslo 16, který explodoval v říjnu 2014. Nalezené zbraně a munici chtěli údajně později zpeněžit.

Kolik zbraní je v oběhu? Neví prý ani policie
11. 09. 2017
VIDEO / Pro pár tisícovek riskovalo ve Vrběticích životy několik mužů. Sbírali zbraně a munici rozházenou v okruhu několik stovek metrů kolem skladu číslo 16, který explodoval v říjnu 2014. Nalezené zbraně a munici chtěli údajně později zpeněžit.

Fanděte našim třem kráskám
9. 09. 2017
Tři dívky ze Zlínského kraje, které lidé uvidí ve finále soutěže krásy Česká Miss 2017, prozrazují svůj příběh čtenářům Deníku. Trojice začínajících modelek se podobné soutěže účastní poprvé, své šance na výhru však zvyšují pečlivou přípravou. Dvanáct finalistek poměří své síly už 23. září v Brně. (mas, mik)

Fanděte našim třem kráskám
9. 09. 2017
Tři dívky ze Zlínského kraje, které lidé uvidí ve finále soutěže krásy Česká Miss 2017, prozrazují svůj příběh čtenářům Deníku. Trojice začínajících modelek se podobné soutěže účastní poprvé, své šance na výhru však zvyšují pečlivou přípravou. Dvanáct finalistek poměří své síly už 23. září v Brně. (mas, mik)

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí
20. 08. 2017
Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí
20. 08. 2017
Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se
19. 08. 2017
Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se
19. 08. 2017
Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček
17. 08. 2017
FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček
17. 08. 2017
FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd
17. 08. 2017
Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd
17. 08. 2017
Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Slavnosti piva Kamínka už jsou v plném proudu, nabízí čtyřicet druhů
11. 08. 2017
FOTOGALERIE / Areál zalitý ostrým srpnovým sluníčkem na Kamínce u Roštína hostí od pátku už dvaadvacátý ročník Pivních slavností: akce slibuje spoustu dobrého piva, kvalitních kapel a hlavně zábavy. A už první hodiny programu to všechno potvrdily.

Baťův kanál zažil kalamitní stav. Nejhůř dopadl úsek mezi Strážnicí a Petrovem
11. 08. 2017
Hodonínsko - Silný vítr a prudký déšť způsobil v noci na pátek kalamitu na Baťově kanálu. „Bouřky po sobě zanechaly popadané stromy a větve v korytě i v jeho okolí. Největší škody vítr napáchal v úseku mezi Strážnicí a Petrovem, kde byla v pátek uzavřená lodní doprava,“ uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Bouřku v Morkovicích prý znásobil kulový blesk, připomínal výbuch raketoplánu
11. 08. 2017
Byla sice relativně krátká, ale o to intenzivnější. Noční bouřka, která se v noci na pátek prohnala Morkovicemi, stihla natropit značné škody, poškozeno je zhruba patnáct domů. A podle starosty města Pavla Horáka na tom nejspíš neměl podíl jen silný vítr, ale také jev vídaný opravdu málokdy: kulový blesk.

Odrostlí supi poletí do Bulharska
10. 08. 2017
FOTOGALERIE / Chovatelům Zoologické zahrady Lešná ve Zlíně se letos podařilo rozmnožit pět ze sedmi druhů supů. Mláďat je dohromady devět, dvě z nich však putovala k pěstounským rodičům do Prahy a Ústí nad Labem.

Vydejte Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání! Hamáček dostal žádost policie
10. 08. 2017
/ANKETA/ Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že žádost souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo. 

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor
10. 08. 2017
ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Ministr Jurečka: Kvůli moru prasat zasedne vláda, zástřelné ještě zvýšíme
10. 08. 2017
FOTOGALERIE / Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes jednal v Lukově na Zlínsku o aktuální situaci kolem afrického moru prasat. Prostřednictvím Státní veterinární správy požádá Evropskou komisi o revizi zamořené oblasti tak, aby myslivci mohli zdravá prasata využít ke vlastní spotřebě.

Pokuta až 20 tisíc. Pásmo kontrolují policisté
9. 08. 2017
Konec houbaření, konec procházek. Od středečního poledne až na výjimky nesmí nikdo vkročit kvůli nákaze afrického moru prasat do takzvané červené zóny v okolí Zlína. Vymezená je ohradníky, konkrétně se jedná o Lípu, Slušovice, Březovou, Lukov, Fryšták a Zlín-Vršavu.

Od středy začne platit zákaz vstupu do oblasti zamořené Africkým morem prasat
8. 08. 2017
VIDEO, FOTOGALERIE / Nová a přísnější opatření začnou od středy platit v souvislosti s nákazou Afrického moru prasat na Zlínsku. Dnes je oznámil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Elektronické vstupenky do zoo se ujaly. Nově je tam i bankomat
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / O elektronické vstupenky je mezi návštěvníky zlínské zoo velký zájem. Jen za pět červencových dnů si tímto způsobem koupili téměř 600 vstupenek, informovala Romana Bujáčková z oddělení marketingu.

Výstava Floria Léto nabídne letos hmatovou stezku i květiny k ochutnání
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / Už pojednačtyřicáté se letos koná oblíbená zahrádkářská výstava Floria Léto. Na stejnojmenném kroměřížském výstavišti začíná už tento čtvrtek 10. srpna a potrvá až do neděle.

Pestrobarevní papoušci se předváděli na ramenou nebo hlavách svých majitelů
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / Desítky barevných opeřenců byly v sobotu 5. srpna k vidění u vodní nádrže Krásné poblíž Nového Malína. Konal se zde Papouščí den. Vyvrcholilo jím setkání majitelů volně létajících papoušků, největší svého druhu v Česku.

Začala stavba elektrických ohradníků. Měly by zabránit šíření afrického moru
4. 08. 2017
VIDEO, FOTOGALERIE / Zamezit rozšíření nákazy afrického moru prasat by měly pomoci elektrické ohradníky. Ty by měly zabránit tomu, aby nemocní divočáci odešli mimo už zamořené území.

Retrohrátky dojmou i poučí. Podívejte se
2. 08. 2017
FOTOGALERIE / Staré a designově zajímavé hračky nabízí výstava Retrohrátky v Alternativě, Kulturním institutu ve Zlíně do 25. srpna. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin, vstupné je 30 Kč.

Vosy mají své agresivní období, nebezpečné je bodnutí do jazyka
1. 08. 2017
I zdravého člověka, který netrpí žádnou alergií, muže vosí jed ohrozit na životě. Stačí přehlédnout vosu tonoucí v nápoji.

Smutné memento povodní: matku mrtvého nemluvněte nikdy nenašli
28. 07. 2017
SERIÁL POVODNĚ 97´/ „Uviděl jsem tady mrtvé novorozeně, jak leží na písku. Lidé nevědí, komu patří. Případem se zabývají kriminalisté. Dítě asi přinesla voda. Kriminálka ještě hledá matku, protože není vyloučené, že ho porodila ve vodě,“ líčil před dvaceti lety pracovníkům televizního zpravodajství jeden z obyvatel vesnice Bystřička na Vsetínsku.

Manželka velvyslance Izraele má předky v Uherském Hradišti
26. 07. 2017
Velvyslanec Izraele Daniel Meron v úterý i se svou manželkou navštívil Holešov. Učinil tak především proto, aby se zúčastnil prvního dne holešovského Festivalu židovské kultury Ha-Makom.

Před očima se mi sesypal dům, líčí silničář z Hulína
25. 07. 2017
SERIÁL POVODNĚ 97´/ Stoletou vodu, která se na Moravu přihnala přesně před dvaceti lety, má stále v živé paměti i šestašedesátiletý Oldřich Gahura z Hulína. V sedmadevadesátém roce pracoval pod kroměřížskou správou silnic a na některé okamžiky své tehdejší služby nikdy nezapomene.

Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm vytopila kemp
23. 07. 2017
Bílá tma, shodují se všichni návštěvníci kempu v Pozlovicích. „Padaly kroupy jako pingpongové míčky, tohle jsem ještě neviděl, byla to hrůza.

VIDEO: Přepadení vlaku přilákalo davy lidí
23. 07. 2017
Necelá stovka vojáků, paniček i dětí v dobových kostýmech se sešla v sobotu na vlakovém nádraží ve Valašských Kloboukách.

Zlatým jablkem se o víkendu opět prošel oživlý dinosaurus
22. 07. 2017
VIDEO / Výborným nápadem pro své fanoušky se blýskl jeden z členů dinousauří party, která obsadila prostory obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně na začátku prázdnin.

Mastruboval u cyklostezky. Nepřestal ani na výzvu strážníků
20. 07. 2017
Pohled na dospělého muže, který se uložil do porostu poblíž frekventované cyklostezky ve Zlíně a zde vesele masturboval, se naskytl poněkud zaskočenému cyklistovi uplynulou sobotu dopoledne. 

Povodně 1997: Život mu vzala infekce z vody, když pomáhal druhým
17. 07. 2017
Ten červencový den, když se rozezněla siréna na zbrojnici, věděli bratři Popelkovi, že k ohni se tentokrát nepojede. Zpráv o následcích povodně na Jesenicku, Šumpersku a Bruntálsku už bylo všude plno. Sedli na kolo a s partou dobrovolných hasičů odjeli hasičským autem do Střeně.

Petice proti těžbě štěrkopísku míří do ulic dvou krajů
15. 07. 2017
Na obavy z blížící se těžby štěrkopísku na hranicích kraje mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem zareagovali starostové okolních obcí.

Leteckou show zpestří světový pilot Martin Šonka
14. 07. 2017
Neobyčejnou podívanou nabídne Aviatický den v Poličné u Valašského Meziříčí. Po dvouleté pauze se uskuteční v sobotu 15. července na místním letišti. Hlavní hvězdou bude opět mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii Martin Šonka.

Všichni do večera musí pryč. Domy opustilo šest tisíc lidí
12. 07. 2017
SERIÁL POVODNĚ 97´/ - V obytné části Otrokovic v době záplav po dobu 5 dnů dosahovala voda výšky 3 až 3,5 metru a v průmyslové části až 4,5 metru.

Po opadnutí vody připomínal Baťov mrtvou část města
12. 07. 2017
Pohoda, klid, lidé seděli u kafíčka či piva. I taková nálada prý panovala přesně před dvaceti lety v centru Otrokovic, zatímco jejich spoluobyvatelé v části Baťov bojovali s ničivými povodněmi. Ty držely v sevření záplav město v roce 1997 dobré tři týdny.

V Kroměříži škodila i voda, která se do ulic vracela z kanalizace
10. 07. 2017
SERIÁL DENÍKU - POVODNĚ 97´/ Také Kroměříž před dvaceti lety postihly povodně, které se nesmazatelně zapsaly do dějin města. Paradoxně k nim ale nedošlo vylitím řeky Moravy z břehů.

V šedesáti začínali od začátku. Stále nechápou, jak to mohli zvládnout
10. 07. 2017
SERIÁL DENÍKU- POVODNĚ 97´ / Katastrofa, ze které se lidé dodnes nevzpamatovali, i když je to už dvacet let. Přestože už dnes katastrofální záplavy v obci nic nepřipomíná, zůstaly otevřené rány, jizvy na duši.

Na africký mor uhynulo už 22 divočáků, na výsledky čtyř prasat se čeká
7. 07. 2017
Státní veterinární správa už ví o 34 uhynulých prasatech divokých. Africký mor zjistila u dvaadvaceti, v osmi případech byl výsledek negativní. Na čtyři výsledky se ještě čeká.

Nový přístroj lépe vyšetří nedoslýchavost či hluchotu
3. 07. 2017
Je výjimečný tím, že dokáže měřit práh sluchu na více frekvencích. Výsledkem je objektivní audiogram, laicky řečeno lékaři nejsou odkázáni na to, kdy pacient zmáčkne tlačítko, že slyší tón.

Další uhynulá bachyně. Zemřela na africký mor?
2. 07. 2017
Africký mor prasat stále straší všechny chovatele prasat i myslivce. Ve Hvozdné na Zlínsku v sobotu ráno myslivci objevili uhynulou bachyni. Zda samice divokého prasete byla nakažena africkým morem prasat, který se na Zlínsku objevil v minulém týdnu, zatím není známo.

Nejkrásnější zahrady Zlínského kraje
30. 06. 2017
/GALERIE/ Před čtrnácti dny jsme vás poprosili, abyste nám posílali své krásné zahrady. Že najdeme ty nejkrásnější. Tak tady jsou.

Folklorní festival přilákal třicet tisíc lidí. Hasiči kvůli vedru kropili asfalt
25. 06. 2017
Strážnice – Tisíce návštěvníků opět přilákal folklor ve všech podobách i pestrosti krojů do Strážnice na Hodonínsku. Právě tam se o víkendu uskutečnil už dvaasedmdesátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu spojený s pětatřicátým pokračování Folklorního festivalu Dětská strážnice. „Jsem zvědavý, protože jsem tady poprvé. Přivezl jsem přátele, kteří se do Strážnice velice těšili," řekl Karol Furička z Bratislavy.

Jak se peče pravý valašský frgál? Naučí vás to ve Velkých Karlovicích
19. 06. 2017
K nejtypičtějším specialitám valašské kuchyně patří kromě slivovice a kyselice také frgál. Pro všechny, kteří by se chtěli naučit tento tradiční valašský koláč péct, připravil na prázdniny jedinečnou možnost Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Hledáme nejkrásnější zahradu Zlínského kraje. Pošlete nám fotku
16. 06. 2017
Pochlubte se svojí zahradou, skalkou nebo třeba balkonem ověnčeným květinami. Udělejte klidně i jen mobilem snímek a pošlete nám ho.

Nové letiště začalo fungovat u Luhačovic
15. 06. 2017
Asi desítka letadel Aeroklubu Luhačovice získala nový hangár u kompletně renovovaného letiště u Luhačovic. Nadšenci si z vlastních zdrojů postavili také moderní zázemí. Po dlouhé době tak mají fandové letectví ze Zlínska skvělé podmínky pro rozvíjení svého koníčka.

František Čuba chce zůstat senátorem, vzdá se ale prý platu a náhrad
14. 06. 2017
Zlínský senátor František Čuba (SPO) chce zůstat ve své funkci, vzdá se prý však svého platu i náhrad. Kvůli nemoci chybí už téměř deset měsíců v senátorském křesle, přestože plat i náhrady pobírá. Proto tak nabídl pro něj "chlapské řešení" své situace.

Čuba nabídl "chlapské" řešení své absence v Senátu
12. 06. 2017
Senátor František Čuba (za Stranu práv občanů, SPO) nabídl předsedovi Senátu Milanu Štěchovi  "čestné a chlapské" řešení své dlouhodobé absence v horní komoře. Agentuře ČTK to dnes po schůzce s Čubou řekl předseda SPO Jan Veleba. Podrobnosti sdělit odmítl do doby, než se ve středu se Štěchem setká a dopis s Čubovým návrhem mu předá.

Březí slonice Zola v zoo váží dokonce méně než Kali a Ulu
10. 06. 2017
Ještě rok bude trvat březost Zoly, samice slona afrického ve zlínské zoo.

Bývalý senátor Stodůlka nelegálně vnikl do Agrofertu, prý na pokyn
9. 06. 2017
Někdejší lidovecký senátor Jiří Stodůlka podle vyjádření Agrofertu nelegálně vnikl do firmy a fotografoval areál. Jednal prý na pokyn prvního náměstka ministra zemědělství Jiřího Jirsy z KDU-ČSL.

Do Česka přijede Ivana Trumpová
8. 06. 2017
Ivana Trumpová, exmanželka amerického prezidenta, přiletí 19. června do Prahy, a to jako ambasadorka. Sice ne americká, ale naopak česká. Sdružení CZECH TOP 100 ji vybralo jako jednu ze čtyř osobností, jež proslavily Českou republiku v zahraničí. Trumpová to dokázala nejen jako závodní lyžařka pod jménem Zelníčková, ale hlavně coby podnikatelka.

Guru Jára se na Filipínách ve vězení oženil
8. 06. 2017
Jaroslav Dobeš alias guru Jára, který je v České republice stíhán za znásilnění nejméně 8 žen z jeho sekty, se ve filipínském vězení oženil. Jeho vyvolenou se stala třiatřicetiletá Japonka Yoko. Své ano si pár řekl letos v únoru, tato zpráva se však do České republiky dostala až před několika dny.

Český unikát! Zpěvanka se zahnízdila v Chropyni a vyvedla čtyři mladé
6. 06. 2017
Velká radost pro ornitology a vlastně nejen pro ně. V Chropyni totiž zahnízdila labuť zpěvná, podobná záležitost je přitom v Česku unikátem. Elegantní ptačí pár navíc o uplynulém víkendu vyvedl mláďata, konkrétně hned čtyři labuťátka.

Lidé šetří pitnou vodou. Na Zlínsku nejvíc z celé České republiky
6. 06. 2017
Spotřeba vody ve Zlínském kraji stále klesá. V porovnání se zbytkem republiky dokonce nejvíce. Lidé si stále více uvědomují nutnost šetřit vodou.

Někdo zalepil hnízda ohrožených vlh montážní pěnou. Uvnitř byli ptáci i vajíčka
31. 05. 2017
Neuvěřitelné barbarství, hyenismus. Tak hodnotí ornitologové i inspektoři životního prostředí případ, který se stal v Čejkovicích na Hodonínsku. Někdo tam totiž montážní pěnou zacpal desítky hnízdících nor vlhy pestré. Pestře zbarvený pták patří mezi silně ohrožené druhy.

Eliška Balzerová ve Zlíně: Je tu vždycky skvělé publikum
29. 05. 2017
Na letošní Zlín Film Festival přijela například i oblíbená česká herečka, známá třeba z filmů S tebou mě baví svět, Vrchní, prchni! či seriálu Nemocnice na kraji města, Eliška Balzerová.

FOTO, VIDEO: Ze Zlína chtějí udělat francouzské Saint Tropez
26. 05. 2017
Znovuobjevení filmových ateliérů ve Zlíně, to bude podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jeden z hlavních kroků v kreativním programu kraje. 

Londýn? Lidé se bojí voleb, říká bývalá redaktorka Deníku
23. 05. 2017
Další teroristický čin v Evropě, v anglickém Manchesteru, si vyžádal 22 obětí a další šedesátku zraněných. K útoku došlo v pondělí v noci, po koncertu zpěvačky Ariany Grande. Šlo o druhý útok v západní Evropě při nebo po kulturní akci během dvou let, v listopadu 2015 teroristé stříleli do publika při koncertu v pařížském klubu Bataclan.

Včelaři z celé země se už popatnácté sešli na poutním Hostýně
21. 05. 2017
Více než tisícovka návštěvníků zavítala o předposledním květnovém víkendu na jubilejní patnáctou celonárodní pouť včelařů na Svatý Hostýn. Kromě příchozích z Čech i Moravy, dorazili do poutního místa s dominantní bazilikou Nanebevzetí Panny Marie také lidé ze Slovenska a Polska.

Týden Bati: dozvěte se víc o Baťově vile
16. 05. 2017
Znáte Baťovu vilu? A byli jste opravdu všude? Poznat ji můžete od slepa až po půdu. Prohlídka prostor vily Tomáše Bati je jednou z doprovodných akcí Týdne Baťa, který pořádá v tomto týdnu Nadace Tomáše Bati.

Přerovské Gambro zavře závod, propouští stovky lidí
15. 05. 2017
Jako blesk z čistého nebe. Tak rychlá a nečekaná byla zpráva, kterou se v pondělí dozvěděli zaměstnanci přerovského závodu Gambro. Více než šest set lidí se ze dne na den ocitlo bez práce.

I nepitelná Ottovka dostala symbolický věneček
14. 05. 2017
Žehnání pramenů začátkem května má už roky ve svém diáři poznamenané farář Hubert Wojcik. Ani letošek nebyl výjimkou. Už devatenáct let je duchovním správcem Římskokatolické farnosti Luhačovice a stejně tak dlouho coby hlavní kněz žehná léčivým pramenům v tamním lázeňském areálu.

Až bude Kajínek na svobodě, tak lidem zevšední, říká režisér Petr Jákl
14. 05. 2017
Před sedmi lety natočil režisér Petr Jákl film, ve kterém volně zobrazil osudy doživotního vězně Jiřího Kajínka. Film točil hlavně jako obraz devadesátých let, kdy bylo v Česku těžké odlišit policistu od zločince a zločince od podnikatele. Policie už podle režiséra prošla ozdravným procesem. Na některé temné kouty minulosti si však dodnes neumíme posvítit. A tak se je prezident Miloš Zeman rozhodl vymést - tak nějak po svém.

Řádění bouřky: záplavy, stržené střechy, kroupami zasypané ulice
13. 05. 2017
VIDEO: Malá apokalypsa se během pár minut přehnala Strážnicí na Hodonínsku. Bouře doprovázená lijákem a krupobitím v sobotu odpoledne napáchala v části města značné škody. Hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů a odklízeli bahno ze zaplavených silnic. Pomáhali u desítek ohlášených případů.

Seniorka si chtěla pohladit slona, ten ji ale chobotem přenesl do výběhu
12. 05. 2017
Se zlomeninou nohy skončila ve zlínské nemocnici osmašedesátiletá žena. Rozhodla se totiž krmit slonice v ohradníku známého Cirkusu Humberto, který nyní pobývá ve Zlíně.

Vyklizený Prior: má v něm být luxus
9. 05. 2017
FOTO, VIZUALIZACE / Obchody v přízemí budou ve zlínském Prioru fungovat do konce června. Potom se na jednu z dominant Zlína vrhnou ve velkém dělníci.

FOTO, VIDEO: Zlínské náměstí zaplnili naleštění "poršáci"
7. 05. 2017
Desítky naleštěných „poršáků" a stovky obdivovatelů. Tak to vypadalo v sobotu dopoledne na zlínském náměstí Míru. Konal se tam sraz vozů Porsche, přičemž nejstarší byl zřejmě z roku 1955, konkrétně Porsche 365 B.

Vzhůru na Bumbálku. Cyklobus Bečva zahájí sezonu v červnu
4. 05. 2017
Pátou turistickou sezonu zahájí 3. června cyklobus Bečva, který se stal oblíbeným prostředkem milovníků kol. Cyklisté mohou tradičně vyjet z Přerova či Lipníku nad Bečvou na Bumbálku autobusem, dolů si už cestu mohou vychutnávat v sedle kola. Sezona začne 3. června, místa v cyklobusu si však lidé mohou rezervovat již nyní.

Nemocnice se sloučí do jednoho koncernu, který povede jeden šéf
2. 05. 2017
Namísto samostatných subjektů spolupracující koncern. Tak by měly nově působit nemocnice ve Zlínském kraji. „Krajská rada dokončila plánovaný záměr a propojila nemocnice do koncernu se společným vedením," potvrdil hejtman Jiří Čunek. Od tohoto kroku si slibuje zejména lepší péči o pacienty.

Baťovo letadlo si přišly prohlédnout tisíce lidí.
1. 05. 2017
Tisíce lidí v Otrokovicích netrpělivě očekávaly přílet baťova letounu Lockheed Electra 10A.

Jarní výstavu Floria zpestří od pátku do pondělka i soutěž floristů
28. 04. 2017
Na kroměřížském výstavišti začala v pátek tradiční výstava Floria Jaro: potrvá do pondělka, akce ale letos nabídne hned dvě tematické výstavy, ta druhá se koná o příštím víkendu.

Noční déšť zvýšil hladiny řek, povodně na Slovácku zatím nehrozí
28. 04. 2017
Zatímco na Valašsku vydatné dešťové přeháňky naplno zaměstnávají hasiče, na Zlínsku je zatím relativně klid. „Na Zlínsku nemáme hlášenu žádnou událost," potvrdil za hasičský záchranný sbor mluvčí Pavel Řezníček. To samé potvrdili i silničáři. Hasiči přesto drží pohotovost.

VIDEO: Zlín vzpomínal na legendární jízdu Hanzelky a Zikmunda
22. 04. 2017
Oslavy 70. výročí startu slavné cestovatelské výpravy proběhly v centru Zlína. Krátce po 18. hodině přijela kolona historických Tater.

Kolony u dálničního sjezdu. Policie hledala podezřelého
20. 04. 2017
Pátrání po muži podezřelém ze spáchání závažného trestného činu na Kroměřížsku podle řidičů způsobilo ve čtvrtek odpoledne kolony u dálničního sjezdu v Otrokovicích. Policie totiž kontrolovala každé auto. 

Po šedesáti letech musí reliéfy ve zlínském Prioru dolů
20. 04. 2017
Nízké keramické reliéfy od uherskohradištského výtvarníka a sochaře Vladislava Vaculky zdobily mezipatro v obchodním domě Prior ve Zlíně téměř šedesát let. Byly umístěny mezi prvním patrem a podzemním podlažím.

Kvitová se hlásí na French Open
18. 04. 2017
Zraněná česká tenistka Petra Kvitová už začala plánovat svůj návrat na tenisové kurty. Zatím se nenechala vyškrtnout ze seznamu přihlášených hráček pro letošní French Open. Svým fanouškům to pak populární sportovkyně sdělila přes sociální sítě.

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek se vzdal postu starosty Vsetína
11. 04. 2017
Příslovečné sezení na třech židlích najednou končí. Jiří Čunek odstoupil na dnešním zasedání zastupitelstva z funkce starosty města. Zároveň rezignovala na svou funkci celá rada města.

Otrokovice: nejdříve postaví obchvat D55 a pak železniční tunel
10. 04. 2017
Dvousetmetrový železniční tunel za více než 421 milionů korun. Jeho stavba má už za pár let výrazně zkomplikovat dopravu a život v místě přetížené kvítkovické křižovatky v Otrokovicích.

Dívka z Valašska se díky štědrosti dočká bionické ruky
4. 04. 2017
Sedmnáctiletá studentka Kamila Šabršulová z Hošťálkové, která se narodila bez části pravé ruky, se díky finanční sbírce brzy dočká nejmodernější bionické protézy. Tu také jako první v republice testovala. Ještě na začátku března se však zdálo, že u pouhého testu rodina Šabršulova skončila.

Tip na jarní procházku: za šafránem do Lačnova
31. 03. 2017
Šafrán bělokvětý se vyskytuje na osmi místech v zemi. Nejvýznamější lokalitu máme v regionu – okolí Lačnova na Valašsku.

Odcházím, vzkázala pohřešovaná žena. Doma nechala dvě děti
29. 03. 2017
Kyjovsko – Po matce dvou dětí nyní pátrají policisté nejen z Hodonínska. „Naposledy byla viděna v pátek 24. března v místě svého bydliště v malé obci na Kyjovsku. Doma nechala své dvě děti, a bez jakýchkoliv náznaků nebo indicií o svém odchodu zmizela," informoval ve středu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Vizovice jsou letošní nejlepší město pro byznys
28. 03. 2017
Letošním nejlepším městem pro byznys se staly Vizovice. Zvítězily ve stejnojmenné soutěži, jejíž výsledky včera pro Zlínský kraj vyhlásili v Otrokovicích. Druhé místo patří krajskému městu Zlín, třetí pak Holešovu.

Ještě jeden víkend pro lyžaře: zajezdit si mohou třeba na Stupavě
23. 03. 2017
Skalní lyžaře v regionu čeká pravděpodobně poslední víkend nejen letošního března, ale i celé sezony: mnozí už totiž podle provozovatelů areálů stejně dávají přednost jarním aktivitám. Většina zimních středisek tak vleky zastavila už v minulých dnech, další tak učiní právě po víkendu. Provoz v nadcházejícím týdnu zvažuje jen Stupava na pomezí Kroměřížska a Slovácka, nebo Kohútka v Javorníkách.

Festival plný opic bude veselý
23. 03. 2017
Opice, opičky a opičáci budou provázet návštěvníky letošního Zlín Film Festivalu. „Pojal jsem to celé opičím způsobem," vysvětlil výtvarník Petr Nikl. „Vytvořil jsem 200 opic, na kterých je postavena také znělka," doplnil. Z opičího písma vznikly také nápisy a některé texty.

Kraj odvolal vedení zóny v Holešově, plánuje také snižovat náklady na provoz
13. 03. 2017
Utlumit, snížit náklady na provoz. Plány nového vedení Zlínského kraje s dlouhodobě neúspěšnou průmyslovou zónou v Holešově dostaly reálné obrysy. A postarat se o to má nové představenstvo: přesněji řečeno, jen jediná jeho členka a zároveň šéfka.

Vlak RegioJetu v Olomouci evakuovali kvůli bombě
10. 03. 2017
Kvůli anonymnímu oznámení o výbušnině v jednom z vlaků společnosti RegioJet se v pátek v podvečer zastavily rychlíky soukromého dopravce.

Ve Zlíně vyrostou dva komplexní přepravní uzly. Jeden i v Přílukách
9. 03. 2017
Zlín - Město Zlín se chystá na důležité dopravní změny. Pozornost se upíná především k rekonstrukci vlakového nádraží, která bude skutečnou megaakcí.

Drobné zvěře ubývá. Přichází divoká prasata
8. 03. 2017
Více než jedenáct stovek lidí přilákaly do Městského kulturního střediska v Kyjově trofeje srnců, daňků či jelenů. A to těch nejcennější kusů, které v poslední sezoně ulovili myslivci na území hodonínského okresu. „Srnci tu bývají mimořádně dobří," uznal při hodnocení docent Josef Feuereisel, který přednáší na lesnických fakultách v Brně a Praze.

Silný vítr si ve Zlínském kraji vyžádal téměř čtyřicítku výjezdů hasičů
5. 03. 2017
Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Díky větrnému a zároveň velmi teplému počasí, se hasiči ve Zlínském kraji doslova nezastavili. Jen v sobotu do 21. hodiny zasahovali u 39 událostí. "Jednalo se především o odstranění nakloněných stromů, nebo například stromů, které po pádu vytvořily nebezpečnou překážku. Nejhorší byla tato situace na Vsetínsku a Zlínsku," komentoval za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička.

Vymyslela brožuru pro komunikaci s neslyšícími. Je o ni zájem i v zahraničí
5. 03. 2017
Zlínský kraj - Několik měsíců už slouží zlínským hasičům nová pomůcka pro záchranu osob při mimořádných událostech. Týká se spolupráce se sluchově postiženými. Hasiči teď mají brožuru sestavenou ze speciálních karet. Jsou na nich věty a grafika, které neslyšící dobře rozumí. Největší výhodou je, že značně zrychlují komunikaci s neslyšícími.

Ano, šéfe! v Hodoníně: do restaurace Westy míří davy
2. 03. 2017
Hodonín – Všechna místa plná, fronty až před restauraci a rezervace na tři týdny dopředu. Lidé vzali útokem restauraci Westy, na kterou se zaměřil pořad Ano, šéfe! Zdeňka Pohlreicha ve svém posledním dílu odvysílaném toto pondělí. Restauraci se totiž jako jedné z mála podařilo získat hned tři hvězdičky, tedy nejvyšší hodnocení.

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele
27. 02. 2017
Zlín – Dlouhodobě špatné ekonomické výsledky a sílící napětí způsobilo radikální změnu ve vedení zlínské nemocnice. Zlínský kraj coby zřizovatel odvolal stávající představenstvo.

Děsivé VIDEO: takto se za jízdy rozletí "zavřené" dveře vlaku
25. 02. 2017
Ačkoliv vypadají jako zavřené, ve velké rychlosti se najednou zprudka otevřou. Policie na videu zachytila, jak mohlo v rychlíku ČD dojít k tragickému pádu dvouleté holčičky. Neštěstí stalo loni v létě u Štěpánova na Olomoucku. 

VIDEO: Jsme jako na Titaniku, říkají adeptky na Českou Miss
21. 02. 2017
Luhačovice - Česká Miss by měla být především osobnost. A není snadné takovou najít. Zajímavých dívek je totiž spousta. Mnohé ale svůj šarm teprve hledají. Navíc jim do toho štěkají čivavy…

VIDEO: Na cyklostezce spálili korán
20. 02. 2017
„Proč pálíme korán? Chceme podpořit slovenskou aktivistku, která řekla svůj názor a byla za svůj čin zatčena," komentoval David Nepimach ze Zlína akt, při kterém v pondělí ve Zlíně společně s desítkou zúčastněných spálil na cyklostezce na Vršavě svatou knihu muslimů.

Apocalyptica rozproudila Zlín. Přišli rockeři i dámy v lodičkách
20. 02. 2017
Dámy v lodičkách na vysokém podpatku i drsní chlapi s lebkami na mikině se potkali na nedělním koncertě ve zlínském Kongresovém centru. Netradiční koncert skupiny Apocalyptica přilákal různorodé obecenstvo.

Poslední sbohem legendární zpěvačce přišel dát i Bolek Polívka
17. 02. 2017
V Evangelickém kostele Horního sboru ve Vsetíně se včera naposledy rozloučila zarmoucená rodina a smuteční hosté s legendární zpěvačkou Jarmilou Šulákovou.

Jarmile Šulákové aplaudovalo ve stoje zaplněné kino Vatra
16. 02. 2017
Vsetín – Rozměrný obraz akademického malíře Karla Hofmana je dominantním prvkem na pódiu vsetínského kina Vatra. Na plátně je mistrem zachycená zpěvačka Jarmila Šuláková. Tak, jak si ji budou lidé nejen na Valašsku vždy pamatovat. Ve valašském kroji a s milým úsměvem.

Zvířecí krematorium v Olomouci otevřelo. Pálí velké psy i papoušky
10. 02. 2017
Olomoucko – Majitelé psů, koček a dalších domácích mazlíčků nejen ze střední Moravy mají od čtvrtka možnost rozloučit se se zvířetem ve speciálním krematoriu.

Poblíž centra Zlína se propadla silnice, ulice Hradská je zavřená
7. 02. 2017
Zlín - Nedaleko centra Zlína v Hradské ulici se dnes propadla část vozovky. Stalo se tak za křižovatkou do ulice Růmy ve směru na Kudlov. Doprava je odkloněna na objízdnou trasu přes Zlín - Filmové ateliéry. Silničáři už připravují opravu, řekl ČTK mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota. Změnit trasu musejí i vozidla MHD.

Podnikatelem roku roku Zlínského kraje je majitel Tescomy Petr Chmela
1. 02. 2017
Zlínsko – Úspěšná zlínská firma Tescoma má důvod k radosti: podnikatelem roku Zlínského kraje se totiž ve středu stal Petr Chmela, zakladatel zmíněné společnosti.

Lázně Luhačovice. Kdo zaplatí údržbu oblíbené promenády?
30. 01. 2017
Luhačovice - Město Luhačovice se s tamními lázněmi nedohodlo na údržbě lázeňského areálu. Zastupitelé města neschválili nový způsob financování údržby. Areál o rozloze asi 20 hektarů je v majetku lázní, které dosud platily za údržbu technickým službám tři miliony korun ročně. Lázně již delší dobu usilují o to, aby údržbu platilo město.

Olomoucká zoo má novou atrakci. Tuto jedovatou krasavici
27. 01. 2017
Olomouc – Její ladné pohyby a pozoruhodné zabarvení poutají pozornost návštěvníků pavilonu šelem. Nejde však o žádnou elegantní kočku, ale samičku trnuchy modroskvrnité – atraktivního zástupce rejnoků.

Policisté z Kroměříže dostanou kamery, pořídila jim je radnice
25. 01. 2017
Kroměříž – Deset digitálních kamer za celkem 70 tisíc korun v minulých nech pořídila a následně převedla do majetku policie kroměřížská radnice. Cílem je větší zajištění bezpečnosti obyvatel města a na druhé straně i příslušníků policejního územního odboru Kroměříž.

Ostravský Bronx: návštěva kolonie, ze které jímá hrůza
24. 01. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Z jedné strany železniční trať, z druhé dálniční přiváděč, čtyřhvězdičkový hotel Park Inn a luxusní kancelářský komplex The Orchard. Odevšad je přímý výhled na kolonii uprostřed. Místo, které nelze nazvat jinak než ghetto. Pro řadu lidí jeden z prvních vizuálních kontaktů s Ostravou…

Čokoládu vzali ve Zlíně útokem. Chutnala celá hala
21. 01. 2017
Zlín – Čokoládové tabulky, čokoládové pralinky, horká bílá, mléčná či hořká čokoláda, čokoládové víno a pivo nebo čokoláda coby pastelka a celá řada dalších do hněda zbarvených sladkostí. Zkrátka čokoláda všude, kam se podíváš, byla po tři uplynulé dny doménou zlínské Sportovní haly Euronics. Konal se tam Čokoládový festival, jehož cílem bylo ukázat, že všemi generacemi oblíbená pochutina není jen slovo.

Jako první v ČR: Zlínská zoo očekává narození mláděte slona afrického
18. 01. 2017
Zlín – Skvělou zprávu oznámili ve středu pracovníci zlínské zoologické zahrady. Jako první v České republice se zde mohou dočkat mláděte slona afrického. Jednadvacetiletá slonice Zola je již tři měsíce březí, kontrolní testy na začátku tohoto roku tuto informaci potvrdily.

OBRAZEM: Zimní krása Květné zahrady láká. Potřebuje ale hodně péče
18. 01. 2017
Kroměříž – Většina lidí má její prostory spojeny spíše s létem, Květná zahrada v Kroměříži ale láká také k zimním procházkám – a má i nyní své nepopiratelné kouzlo. Zároveň ovšem také potřebuje opatrovat, a například v případě obou historických skleníků možná ještě více, než v létě.

Ledopády se v Pulčínských skalách objevují 30 let
15. 01. 2017
Vsetínsko - Do ledové krásy se v posledních dnech oděly Pulčínské skály. Díky mrazivým teplotám posledních dní se část jednoho z nejznámějších kamenných masivů Valašska přeměnila na ledopády.

Kočka Deníku 2016 jde do finále. Hlasujte pro vaši favoritku
10. 01. 2017
Hlasujte tento a příští týden ve velkém finále soutěže Kočka Deníku 2016. Postoupilo do něj 18 vítězek týdenních kol.

Radní se chtějí dohodnout, jak dál postupovat ohledně těžby štěrkopísku
8. 01. 2017
Moravský Písek – Krajští radní příští týden projednají návrh dalšího postupu ohledně těžby štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem.

Muž ve Zlíně provozoval erotický privát, prý ale funguje dál i po jeho obvinění
6. 01. 2017
„Pamatuji si, když se ten dům stavěl. Teď se musí jeho původní majitelé obracet v hrobě," uvedla Marie Klosová ze Zlína. A měla k tomu pádný důvod. Jen pár metrů od jejího domu si současný nájemník domu na konci jejich ulice z něj udělal nevěstinec, který minimálně od prosince 2015 provozuje.

S bruslením na přírodních nádržích opatrně, varují vodohospodáři
4. 01. 2017
Kroměřížsko – V noci i minus deset, přes den maximálně kolem nuly, takové podmínky lákají milovníky bruslení. Odborníci ale varují před tím, aby se lidé pouštěli na přírodní plochy: leckde totiž může být vrstva ledu silná jen zdánlivě.

Napajedelský hřebčín se raduje z letošního prvního mláděte
3. 01. 2017
Napajedla – Ještě nemá jméno, ale první přírůstek letošního roku v napajedelském hřebčíně malá klisnička je podle všech, krásná a velice čilá. Narodila se v noci na úterý o dvanáct dní dříve, než chovatelé čekali.

Nezapomenutelný rok 2016 v kraji. Připomeňte si nejzásadnější události
1. 01. 2017
Zlínský kraj - Někdy jen těžko uvěřitelné, jindy úsměvné, někdy kuriózní. Události uplynulého roku ve Zlínském kraji nejde shrnout do několika vět. Jsou však takové, které se nám navždy vryjí do paměti. Typickým příkladem z právě končícího roku je třeba nehoda trolejbusu z konce letních prázdnin. Fotografie vozu, který ve vzduchu držel trakční sloup, obletěla celý svět. Pozornost táhla i přeprava letounu napříč republikou z Prahy až do Kunovic. Tu-154M se v běžném provozu na silnici přece jen nevidí každý den. 

Jen na prodaných krevetách pro rejnoky vydělá zoo milion
31. 12. 2016
Zlín - Zlínská zoo letos znovu přepsala historické tabulky návštěvnosti. Na konci října 2016 překonala dosavadní návštěvní rekord roku 2015, do zoo už zavítalo více než 650 tisíc návštěvníků. Stává se skutečným turistickým fenoménem České republiky. Z 86 procent si zlínská zoo vystačí s vlastními příjmy. Město přispívá na provoz necelými 16 miliony korun.

Kočka Deníku 2016. Tady je osmnáctá série krásek
28. 12. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z osmnácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Kočka Deníku 2016. Tady je sedmnáctá série krásek
21. 12. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku ze sedmnácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Na vánoční trh v Berlíně vjel nákladní vůz, nejméně 9 mrtvých a 50 zraněných
19. 12. 2016
Berlín -  Při zřejmém útoku na vánoční trh v centru Berlína zemřelo nejméně devět lidí, napsala na twitteru berlínská policie. Zraněno je nejméně 50 lidí, někteří z nich vážně, uvedla televize N24. Útočník, který najel nákladním vozem do davu lidí, je zatím podle médií na útěku.

Ski areál Razula bude o víkendu zasněžovat, lyžovat se ale nebude
15. 12. 2016
Velké Karlovice - Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, který o uplynulém víkendu zahájil lyžařskou sezónu, o víkendu 17. - 18. prosince sjezdovky neotevře.

Kočka Deníku 2016. Tady je šestnáctá série krásek
14. 12. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z šestnácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Čerti z Francovy Lhoty zaujali v Anglii
13. 12. 2016
Francova Lhota - Že mají valašské mikulášské obchůzky velkou popularitu po celé České republice, o tom není pochyb. Družina z Francovy Lhoty ale zaujala natolik, že se dostala až na stránky britského bulvárního časopisu The Sun.

Jiří Čunek: Holešovská zóna měla stát o 7 kilometrů dál
9. 12. 2016
Zlínský kraj – Zlínský kraj je krásný, nezaměstnanost významně a příjemně klesá, na druhou stranu je ve špatném stavu zdravotnictví a velkou chybou už od samého začátku byla holešovská průmyslová zóna. To ve stručnosti zaznělo v pátek ve Zlíně v hotelu Baltaci Atrium na akci Deník s vámi setkání s hejtmanem Jiřím Čunkem.

Staronový šéf protokolu prezidenta pochází z Přílep na Kroměřížsku
8. 12. 2016
Praha – Byl pověřen řízením odboru protokolu prezidenta republiky a pochází z kroměřížského regionu. Miroslav Sklenář, který teto týden nahradil ve funkci Jindřicha Forejta, se totiž narodil v roce 1970 v Přílepech u Holešova.

Devatero originálních adventních trhů
7. 12. 2016
S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Kočka Deníku 2016. Tady je patnáctá série krásek
7. 12. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z patnácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu
6. 12. 2016
Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

ON-LINE rozhovor s jednatelkou realitní kanceláře Kateřinou Zvonkovou
5. 12. 2016
Region – Zajímá vás, jak se vyvíjejí ceny realit v kraji, kdo platí daň z nabytí nemovitosti nebo jaká práva a povinnosti mají realitní makléři? Zeptejte se už ve středu 7. prosince v 10 hodin jednatelky přerovské realitní kanceláře GALERIE REALIT, s.r.o. Kateřiny Zvonkové.

Strom Živnostník vyrostl uprostřed zlínské hospody Zelenáčova šopa
3. 12. 2016
Zlín – /ROZHOVOR/ Symbolický protestní strom pojmenovaný Živnostník jsou vlastně dřevěné trámy zařízení, na které zákazníci Zelenáčovy šopy, kteří jsou nespokojeni s elektronickou evidencí tržeb (EET), lepí obdržené papírové účtenky. Někteří na ně s chutí připíší i něco vulgárnějšího.

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu
2. 12. 2016
Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

Makov zůstává neprůjezdný. Policisté radí úseku se vyhnout
1. 12. 2016
Region – Uzavírka silničního přechodu Makov na hranici Valašska se Slovenskem pro nákladní auta stále trvá. Deníku to dnes dopoledne potvrdil vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Cyklostezka mezi Zlínem a Otrokovicemi se vyplatila
1. 12. 2016
Region - Již dva roky mohou milovníci cyklistiky, turistiky nebo in-line bruslení využívat stezku pro chodce a cyklisty mezi městy Otrokovice a Zlín. O tom, že se výstavba cyklo-stezky vyplatila, svědčí počty uživatelů.

Pozor na podivné půjčky. A čtěte, co podepisujete, radí odborník
1. 12. 2016
Zlínský kraj - Nevýhodně jsem si půjčil peníze na novou televizi, pak i na telefon a místo necelých 15 tisíc už mám zaplatit skoro pětkrát tolik. Mám první dvě exekuce, prý mi mohou prodat i dům. Pomozte mi prosím, jinak se nebudu moct podívat tchyni do očí. „Hlavně to podepište, pak si přijedu pro splátku." I tak vypadá půjčování peněz.

Kočka Deníku 2016. Tady je čtrnáctá série krásek
30. 11. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku ze čtrnácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Kriminalisté vyšetřují vraždu, 38letý muž zemřel po několika ranách nožem
29. 11. 2016
Valašské Meziříčí – „Vůbec nic jsme neslyšeli, to chcete říct, že se tady něco takového odehrálo?" ptají se překvapeně lidé procházející Zašovskou ulicí ve Valašském Meziříčí. Informaci, že se v pondělí ve zdejším domě s číslem popisným 776 známém jako dům hrůzy stala vražda, nechtějí uvěřit.

Nehody, kolony, zpoždění. První sníh ochromil Zlínsko
28. 11. 2016
Zlínsko – Ucpané silnice, zpoždění autobusových dopravců v řádu desítek minut, cestující podupávající netrpělivě na zastávkách, větší či menší bouračky. Do takového pondělního mrazivého rána se probudilo Zlínsko, dopravu na řadě míst totiž zkomplikoval první letošní sníh, místy se tvořila na cestách ledovka.

Had dezertér zmizel chovateli do šachty domu ve Zlíně na Jižních svazích
26. 11. 2016
Zlín – V pátek v odpoledních hodinách se v šachtě bytového domu ve Zlíně na Jižních svazích – Honech I. objevil had. Využil příležitosti krmení a ve chvilce nepozornosti jeho chovatelky „vzal nohy na ramena". Proto se žena obrátila na hasiče z centrální požární stanice Zlín, aby pomohli jejího domácího mazlíčka – plaza škrtiče nalézt. Obávala se, že had unikl do stupačky bytového domu kde bydlí. Zásah však nebyl úspěšný, had je stále na „útěku".

Komentář: Katolické účty a falešní proroci
25. 11. 2016
Katolická církev uspořádala tiskovou konferenci. Nic zvláštního, řeklo by se. Tiskovka ale byla věnována hospodaření tohoto dva tisíce let starého „nadnárodního koncernu", tedy speciálně jeho české „dceřinné společnosti". Bylo to poprvé v historii, kdy muži s kolárkem u krku nechali veřejnost poměrně detailně nahlédnout do ekonomické situace společenství, v jehož čele stojí.

Ceny bytů ve Zlínském kraji rostou, zájem je přesto velký
24. 11. 2016
Zlínský kraj - Ceny bytů ve Zlínském kraji rostou, zájem o ně však trvá. Lidé v krajském Zlíně za byty zaplatí výrazně víc, než je republikový průměr, v jiných částech regionu jsou ceny nižší, vyplývá z informací serveru realitymorava.cz, který ceny realit sleduje.

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska
23. 11. 2016
Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

Kočka Deníku 2016. Tady je třináctá série krásek
23. 11. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku ze třinácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Topení dřevem se vyplatí, ale je to taky pěkná dřina
22. 11. 2016
Region - Milan Schiferder z Vizovic si před lety pořídil kotel na dřevo. I když je teď levné uhlí, topí dřevem. Ale jednoznačně se mu to vyplatí. Kupuje totiž neupravené dřevo, za které platí kolem 800 korun za prostorový metr.

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.
21. 11. 2016
Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

Fanoušci metalu vrací úder, chtějí zrušit koncert křesťanské kapely
19. 11. 2016
Valašské Klobouky - Zrušení sobotních koncertů metalových kapel Root a Törr kvůli údajnému šíření satanismu rozdělilo obyvatele Valašských Klobouk na dva nesmiřitelné tábory.

Za zrušením koncertu stojí také faráři. Valašské Klobouky plní internet
17. 11. 2016
Valašské Klobouky – Křesťané z Klobouk vyhnali satana. I tak by se dala označit kauza, kterou v těchto dnech žije osmitisícové městečko na jižním Valašsku. Vedení tamní radnice zrušilo sobotní koncert metalových kapel Törr a Root. Místnímu faráři, kaplanovi a možná skupince věřících vadilo, že se svými písněmi hlásí k satanismu. Legendární skupiny se s něčím takovým nesetkaly od roku 1989. Na internetu se zvedla velká vlna nevole.

Kočka Deníku 2016. Tady je dvanáctá série krásek
16. 11. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z dvanácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Červenohorské sedlo je už průjezdné
15. 11. 2016
Loučná nad Desnou – Od půlnoci na úterý 15. listopadu mohou řidiči opět zamířit na silnici první třídy před Červenohorské sedlo. Od jara byla cesta uzavřená kvůli rozsáhlé rekonstrukci, která začala před dvěma lety. Stavbaři se ale na sedlo vrátí ještě na jaře. Definitivní konec opravy je načasován na druhou půlku května příštího roku.

Zlínská rodačka: Donald nebyl bohatý, když jsme se brali
10. 11. 2016
Washington - V mládí závodně lyžovala, byla modelkou, poté emigrovala a dobře se provdala. Zlínská rodačka Ivana Trumpová (67) se díky sňatku s druhým manželem Donaldem Trumpem (70) vyšvihla mezi smetánku, po rozvodu se ale sama stala úspěšnou podnikatelkou. Čtyřikrát rozvedená žena a osminásobná babička se snaží být „happy" a užívat života. Stopa nově zvoleného amerického prezidenta Trumpa tak sahá i do Česka.

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?
10. 11. 2016
Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a rozkáže: „Na guláš!" Druhý muž na stejnou otázku odpovídá: „Já jsem Rus." Po stejné proceduře náčelník rozhoduje: „Na polévku!" Třetí muž se třese a ustrašeně vykoktá: „Já jsem z Prahy…" Náčelník se zaraduje a zvolá: „Áááh. Praga, Czechoslovakia. Tam to znám; tam jsem studoval. Co si dáš? Guláš, nebo polévku?"

Charitativní bazar Korunky Luhačovice nabídne kousky z šatníku osobností
9. 11. 2016
Zlín - Další z charitativních projektů připravuje na druhou listopadovou neděli nezisková organizace Korunka Luhačovice. Charitativní bazar oblečení a módních doplňků se uskuteční nadcházející neděli od devíti do šestnácti hodin v prostorách zlínského zámku. Mezi prodávaným zbožím budou také kousky z šatníku známých osobností nebo třeba fotbalistů z FC Fastav Zlín.

Letecká záchranka v ohrožení? Šéf záchranné služby Petr Hubáček ON-LINE
9. 11. 2016
Střední Morava – Hrozí lidem ve Zlínském kraji, že záchranná služba nebude mít od nového roku pro vážné případy k dispozici bezpečné vrtulníky?  Co v našem regionu komplikuje práci záchranářům? 

Kočka Deníku 2016. Tady je jedenáctá série krásek
9. 11. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z jedenácté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Trump šokoval Ameriku i svět, stal se 45. prezidentem USA
9. 11. 2016
Washington - Republikán Donald Trump zvítězil v amerických prezidentských volbách, a šokoval tím Ameriku i svět. Navzdory předpovědím expertů, průzkumům preferencí i optimistickému očekávání demokratického tábora Hillary Clintonové volby ovládl, když získal podporu sociálních vrstev, jež v minulosti tradičně stály za politikou demokratů. V prvním projevu nový prezident slíbil Američanům prosperitu a vyzval demokraty a republikány k jednotě.

Žena, která dostala Donalda Trumpa
8. 11. 2016
Těsně po převratu v roce 1989 okouzlil Československo příběh veleúspěšné české dívky, která to „dotáhla" až na manželku amerického miliardáře Donalda Trumpa. Tehdy už ale nastával konec pohádky a rozvod, při němž Ivana Trumpová vysoudila – na tehdejší dobu rekordní – jmění v hodnotě 25 milionů dolarů.

Ovčáček čtveráček vzbudil smích i výhrůžky
7. 11. 2016
Zlín - Rychle vyprodaná premiéra divadelního kabaretu sklidila v neděli velký divácký úspěch, plný sál a nekončící potlesk ve stoje. Herci přitom měli na nacvičení díla extrémně málo času. „Vše se událo velmi rychle a jsme rádi, že jsme to v tak krátkém čase zvládli," raduje se ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

Přejídání i poškození orgánů. Co s námi udělá nespavost
7. 11. 2016
Nedostatek spánku narušuje celkovou rovnováhu v lidském organismu. Velmi citelně se to projevuje například na regulaci pocitu hladu. Nevyspalý člověk jí více a pronásleduje ho neodbytná chuť na kaloricky vydatná jídla, především sladká a tučná.

Až do dna s Milošem Zemanem
4. 11. 2016
Nemine týden, aby český prezident Miloš Zeman nevyvolal pozdvižení na domácí či mezinárodní scéně. Sedmadvacetiletá politická kariéra muže, který zkraje svou popularitu postavil na étosu boje proti tunelářům ve jménu čistých rukou a lidskosti proti sobectví, je vlastně nepřetržitým řetězem skandálů a průšvihů.

Před 12 lety ovládl Bakala ostravské doly. Za tu dobu z nich vytáhl 137 miliard
3. 11. 2016
Celkem 137 miliard korun. Tolik vydělali na vlastnictví společnosti OKD a souvisejících firem finančníci Zdeněk Bakala a Peter Kadas. Z těžebního byznysu se již stáhli a další firmy stihli prodat, dvě menší firmy vydělené z OKD však stále ovládají. Před dvanácti lety těžební podnik koupili za pouhých 10 miliard.

Valaška hlásí návrat mezi mistrovské soutěže
3. 11. 2016
Valašské Meziříčí – Návrat mezi velké mistrovské soutěže chystají po pěti letech organizátoři automobilového závodu Valašská rally. Populární „Valaška" se pojede už po třicáté šesté v termínu 24. až 26. března 2017. Už nyní ale nastal čas ostrých příprav.

Zima v autobuse? Domluvte se s řidičem, radí dopravci
3. 11. 2016
Zlínský kraj – Namísto zahřátí zase jen chladný vzduch. Kdo by čekal, že po několikaminutovém stání na zastávce se pak při vlezlém podzimním počasí ohřeje v autobuse, může mít leckdy smůlu. Řidiči těch linkových nemají stanovenou žádnou teplotní hranici, která by jim určovala, že mají začít topit.

Berní správa šikanuje podnikatele, sama zákon nedodržuje
2. 11. 2016
Ani čtyři měsíce po spuštění Registru smluv do něj Generální finanční ředitelství nevkládá všechny uzavřené smlouvy, jak mu to zákon ukládá. Na registr se tento státní úřad podléhající ministru financí Andreji Babišovi nestihl připravit. Ať se od 1. prosince stejně zkusí vymlouvat hospodští a hoteliéři, že se nezvládli nachystat na elektronickou evidenci tržeb.

Minipálenice z Nedakonic objela svět, bude zapsána do knihy rekordů
2. 11. 2016
Střední Morava - Netradiční setkání a zápis do České knihy rekordů čeká kromě jiného návštěvníky třetího ročníku Slováckého koštu slivovice, který se uskuteční v Uherském Hradišti v sobotu 5. listopadu od 15 hodin v prostorách Reduty.

Kočka Deníku 2016. Tady je desátá série krásek
2. 11. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku rozjela další ročník. Vyberte vaší favoritku z desáté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Americké volby očima komiků
31. 10. 2016
Alec Baldwin, nebo Jimmy Fallon? Otázka, kdo z této dvojice umí lépe napodobit Donalda Trumpa, nyní rozděluje scénu americké politické satiry. Volba prezidenta USA má totiž v zámoří ještě jednu – u nás neznámou – rovinu. Kdo si z této události dokáže udělat větší legraci. A internet i televize mají o materiál postaráno.

Kočka Deníku 2016. Tady je devátá série krásek
26. 10. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku z deváté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Daňci z radějovské obory prý poničili les. Soud nerozhodl
25. 10. 2016
Slovácko - Zhruba tři roky se táhne spor mezi Strážnicí a majitelem radějovské obory, podnikatelem a miliardářem Leošem Novotným. Jeho daňci měli poškodit městský les, který leží právě v oboře. Škoda se pohybuje orientačně mezi čtyřiceti a padesáti tisíci korunami. Po únorovém soudu se připravuje mimosoudní vyrovnání. „Naším cílem je, aby měla Strážnice funkční les, který bude vydělávat a bude všem k užitku," uvedl místostarosta Walter Bartoš.

Maďaři byli první. Před 60 lety povstalo Maďarsko proti komunismu
25. 10. 2016
Stalin je mrtev, ale stalinisté se nevzdávají. Jako první v historii se o této trpké pravdě přesvědčili před 60 lety svobodomyslní Maďaři. Jejich celonárodní revoluce proti sovětské okupaci a domácí stalinistické diktatuře začala 23. října 1956, ovšem už 10. listopadu byla sovětskými tanky utopena v krvi.

Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov
24. 10. 2016
V parlamentní hře o „lex Babiš" jde majiteli Agrofertu o hodně. Jeho firmy skvěle rozehrály novou partii o evropské dotace. Skoro pětinu z celého balíku peněz na inovace potravinářů shrábly čtyři fabriky Andreje Babiše. To je výsledek 1. kola Programu rozvoje venkova. Další stovky dotačních milionů mají přiklepnuté jeho agropodniky na chovy prasat a kuřat. Agrofert si umí říci také o velkorysé příspěvky na životní prostředí. Tedy z resortu, který ovládá hnutí ANO.

Kdo vám v regionu nejvíce otravuje život? Podívejte se
24. 10. 2016
Zlínský kraj – Zápach a zase zápach. Ten už neodmyslitelně čas od času patří k otrokovické části Baťov. Znepříjemňuje tam čas od času život. Například Ondřej Čabla už toho má někdy opravdu dost a nejraději by se odstěhoval.

Dva vodníci vydávali místo duší výherní ryby
24. 10. 2016
Blatnička /FOTOGALERIE/ – Ani uzavírky a omezení na silnicích v okolí nezabránily milovníkům ryb vychutnat neopakovatelnou atmosféru tradičního výlovu přehrady Blatnička u stejnojmenné vesničky u hranic Jihomoravského a Zlínského kraje. I tentokrát přilákal výlov nádrže na vodním toku Svodnice do své blízkosti tisíce návštěvníků. „Je tady výborná atmosféra a samozřejmě možnost koupit si ryby. Aktuálně si beru kapra, amura a možná si letos poprvé domů odneseme i candáta, který je náročný na vzduch. Zprovoznili jsme totiž vzduchování," svěřil se Lukáš Vašíček, který přijel s kamarádem Lukášem Odrouškem z Topolné na Uherskohradišťsku. Oba se věnují sportovnímu rybaření a focení.

Vlastní kůň? Na provoz i údržbu dost drahá záležitost
23. 10. 2016
Kroměříž – /REPORTÁŽ/ „Sedláme a vyrážíme," ozývá se ze stáje a za chvíli opravdu vyjíždíme a užíváme si čerstvého vzduchu. U koní člověk jakoby splyne s přírodou, pocit nelze popsat. Jen vy a kůň, majestátní zvíře, které stálo bok po boku lidem po staletí.

Realita podle Simpsonových
20. 10. 2016
Slavný animovaný seriál Simpsonovi odvysílal už svou 600. epizodu a jeho popularita je stále obrovská. Tvůrcům se navíc při komentování aktuálního dění čas od času podaří předpovědět budoucnost. Ať už jde o chytré hodinky, o kandidaturu Donalda Trumpa na amerického prezidenta, nebo třeba o pád rublu.

Park Komenského ve Zlíně je nejlepší! Zvítězil v soutěži Park desetiletí
19. 10. 2016
Zlín – Park Komenského ve Zlíně je parkem desetiletí a je nejlepší, zaznělo v úterý v Praze, kde byly slavnostně vyhlášeny výsledky ojedinělé soutěžní přehlídky Park desetiletí, kterou na jaře vyhlásilo profesní sdružení Svaz zakládání a údržby zeleně (SZUZ).

Zemědělec: Brambory z marketu se ?s těmi z domácí zahrady nedají srovnávat
19. 10. 2016
Zdounky – „Když si koupíte brambory v nějakém marketu, jsou chuťově úplně jiné, než ty, které si vypěstujete. Na ty zakoupené ve velkých marketech někteří lidé nadávají, přijdou jim nahořklé nebo kyselé. Může v nich být totiž hniloba," říká pro Deník devětašedesátiletý Lubomír Konečný ze Zdounek na Kroměřížsku.

Kočka Deníku 2016. Tady je osmá série krásek
19. 10. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku z osmé série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Tkadleček: Zásah ve Vrběticích nemá obdoby v celé Evropě
18. 10. 2016
Vlachovice-Vrbětice - Dva roky po explozi skladu číslo 16 rozhodl velitel zásahu a ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček o úpravě oplocení a o dalším zmenšení stanoveného perimetru. Celkem policie střežený prostor kolem obou epicenter výbuchu od prvopočátku zmenšila o 400 hektarů.

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny
17. 10. 2016
Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

Před 145 lety poprvé krachl sen o české samostatnosti
16. 10. 2016
Psal se 10. říjen 1871, když pražský zemský sněm schválil za neúčasti českoněmeckých poslanců návrh na ustavení české autonomie v rámci Předlitavska. Příznivě nakloněný císař se ale odporu Němců lekl a tzv. fundamentální články vetoval. O to silněji pak český sen o vlastním státě rezonoval v roce 1918.

Do Senátu zamíří za Kroměřížsko Šárka Jelínková
15. 10. 2016
Kroměřížsko – Byl to jeden z nejvyrovnanějších senátních soubojů v celé zemi, voliči ale ve druhém kole nakonec rozhodli jasně: Kroměřížsko bude v horní komoře českého parlamentu příštích šest let zastupovat Šárka Jelínková.

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí
14. 10. 2016
Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

Kroměřížsko volí do Senátu, účast je ale zatím mizivá
14. 10. 2016
Kroměřížsko – V prvním kole j?e minulý týden dělilo pouhých 268 hlasů, v tom druhém ?o tomto víkendu už ale může klidně rozhodnout jeden jediný. Také na Kroměřížsku lidé v pátek a sobotu vybírají nového senátora: volební obvod číslo 76 zahrnuje i část Vyškovska a o vítězství v něm se utkají ředitelka Centra pro seniory v Bystřici pod Hostýnem Šárka Jelínková za KDU-ČSL a Jan Hašek, šéf Agrodružstva v Postoupkách a kandidát hnutí ANO 2011. Dosavadní senátor v tomto obvodu, sociální demokrat Miloš Malý, letos do horní komory parlamentu nekandidoval.

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web
13. 10. 2016
Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Slovácký deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

Zátah v Baťovce: policie zatím nikoho neobvinila
12. 10. 2016
Zlín – Úterní zásah policistů z hospodářské kriminálky v Krajské nemocnici T. Bati (KNTB) ve Zlíně dostává přes původní mlčení policie a zlínského státního zastupitelství jasnější obrysy.

Veterinární lékařka Michaela Hejlková ON-LINE
12. 10. 2016
Prostějov - Mottem prostějovské ordinace Michaely Hejlkové je "medicína pro zvíře" - tedy soubor postupů, kde je na prvním místě prospěch pro zvíře.

Kočka Deníku 2016. Tady je sedmá série krásek
12. 10. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku ze sedmé série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek
11. 10. 2016
Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

Kriminálka udělala razii v Baťově nemocnici. Prověřuje její hospodaření
11. 10. 2016
Zlín – Policejní páska nekompromisně uzavřela v úterý po desáté hodině dopoledne ředitelství Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně. V šestém patře budovy, kde je například právní oddělení a oddělení kontroly, a v sedmém, kde je ředitelství nemocnice a také ekonomický útvar. O jaký zásah se jedná a proč je nemocnice vyšetřována policisty ze zlínské hospodářské kriminálky nechce poskytnout žádné informace. „Nebudu nic komentovat," sdělila jen mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

O křeslo v Senátu za Kroměřížsko se utkají Šárka Jelínková a Jan Hašek
8. 10. 2016
Kroměřížsko - Ve druhém kole senátních voleb v obvodu číslo 76 zahrnujícím Kroměřížsko a část Vyškovska se utkají kandidáti KDU-ČSL a hnutí ANO 2011. Vítězem prvního kola se totiž těsně stala – pro mnohé trochu nečekaně - lidovkyně Šárka Jelínková, osmačtyřicetiletá ředitelka Centra pro seniory Zahrada v Bystřici pod Hostýnem a tamní zastupitelka, která získala 16,94 % hlasů.

Sledujte volební zpravodajství regionálních Deníků
6. 10. 2016
Tento víkend nás čekají krajské volby, hlasovat se bude také o třetině kandidátů do Senátu. Deník.cz pro vás připravil speciální stránky, na kterých se budou zobrazovat průběžné i konečné výsledky včetně výčtu zvolených kandidátů. Už od pátečního poledne budeme také on-line zprostředkovávat aktuální informace. Vzhledem k tomu, že máme v regionech nejvíce redaktorů ze všech médií, můžete čekat to nejúplnější zpravodajství z celé republiky.

Kočka Deníku 2016. Tady je šestá série krásek
5. 10. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku z šesté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Miloš Zeman v Luhačovicích: Mám důchod 14 a půl tisíce
4. 10. 2016
Luhačovice – „Jsem zde již po desáté a má žena tady byla už třicetkrát. Luhačovice miluje." I takovou poklonu pronesl prezident Miloš Zeman Luhačovicím při své oficiální návštěvě Zlínského kraje na svém prvním setkání s občany v regionu. Podívat se na něj a případně mu položit dotaz přišly více než dvě stovky lidí. Padly otázky týkající se důchodů, zdravotnictví, ale i ochraně hranic, nebo světové politiky.

Ministr Chovanec: Ve Vrběticích uvolníme prostor o další hektary
4. 10. 2016
Zlínský kraj /ROZHOVOR/ - Milan Chovanec nastoupil na post ministra vnitra v lednu roku 2014. Už za necelý rok muselo jeho ministerstvo řešit výbuchy muničních skladů ve Vrběticích, několik měsíců nato i střelbu v restauraci Družba v Uherském Brodě. I přes tyto smutné události si šestačtyřicetiletý politik myslí, že odzbrojovat lidi, kteří si plní zákonné povinnosti v době nebezpečí, je hloupost.

Kandidát na hejtmana za hnutí Starostové a Nezávislí Miroslav Adámek ON-LINE
3. 10. 2016
Zlín /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/ - MUDr. Miroslav Adámek, kandidát na hejtmana za hnutí Starostové a Nezávislí (s podporou ZVUK 12, ZHN a stranou Nový Impuls) odpovídal na dotazy čtenářů Deníku.

Jiří Přibáň: Největším ohrožením civilizace je národní suverenita
2. 10. 2016
Dnešní Evropané ze všeho nejméně chtějí pokračování současného stavu. Brexit by nám měl otevřít oči, protože hledíme do propasti a nevíme, jak zabránit pádu, říká v rozhovoru s publicistou Karlem Hvížďalou český právní filozof Jiří Přibáň, který působí na cardiffské univerzitě. Hovořili spolu mimo jiné o procesu vystoupení Velké Británie z EU.

Kraj opět slavil napříč regionem. Lidé se mohli svézt i povozem
1. 10. 2016
Zlín – Zlínský kraj – Jedny z největších oslav, které se nesou jednou ročně napříč celým regionem, je Den kraje, jehož další ročník se uskutečnil uplynulou sobotu. Lidem se i tentokrát otevřely nejen dveře do budovy Baťova mrakodrapu ve Zlíně, kde sídlí Zlínský kraj, ale také do mnoha firem a organizací v řadě dalších míst regionu.

Robert Runták: I v Olomouci může nastat malý Bilbao efekt
1. 10. 2016
Nenápadný člověk, o kterém už ale každý alespoň zaslechl. Olomoucký patriot Robert Runták byl v minulosti hodně aktivní ve fotbalovém klubu Sigma, z jehož vedení ale na protest proti nekalým praktikám odešel.

?Zlínské Zlaté jablko zaplnili fanoušci populárních youtuberů
30. 09. 2016
Zlín – Idolové internetové generace, youtubeři ovládli obchodní centrum Zlaté jablko. Jejich fanoušci se účastnili pětihodinové show zahrnující vyprávění youtuberů, soutěže, challenge, focení i autogramiádu. 

Potvrzeno: Hranická propast je nejhlubší na světě!
30. 09. 2016
Hranice – Hranická propast je nyní oficiálně nejhlubší zatopenou jeskyní na planetě s naměřenou hloubkou 404 metrů. Dosavadní rekord držela italská propast se slanou vodou Pozzo del Merro nedaleko Říma s údajem 392 metrů.

Česko potřebuje kvalitní zdravotní péči, shodli se političtí lídři v debatě
29. 09. 2016
Praha /VIDEO/ - Mnoho stran a uskupení, které se utkají v letošních volbách, má v programu zlepšování zdravotnické péče. Kraje hlásí, že jim chybí vyšší a střední zdravotnický personál. Straničtí lídři se v debatě Deníku minulý týden zamýšleli nad tím, jak tuto kritickou situaci v krajském zdravotnictví řešit. 

Hospodští mají z EET strach. Podle opozice je vláda šikanuje
29. 09. 2016
Praha /VIDEO/ - Důležitým tématem předvolební debaty lídrů uspořádané Deníkem 29. září byla problematika zavedení EET. Hospodští si totiž stěžují, že EET a potenciální, plošný zákaz kouření jim pořádně zkomplikují podnikání. Jak se k této otázce postavili jednotliví představitelé politických stran a jakou protiváhu mohou hospodským nabídnout? 

Doprava pro děti a seniory zdarma? Politici se neshodnou
29. 09. 2016
Praha /VIDEO/ - Sedm lídrů politických stran ve velké předvolební debatě Deníku odpovídalo na otázku, zda souhlasí se zavedením dopravy zdarma pro mladé lidi a seniory, kteří by takto mohli cestovat po celé České republice. Politici ale v této otázce nenalezli shodu. 

Špatné ovzduší loni zahubilo 5540 Čechů
27. 09. 2016
Celkem 5540 předčasných úmrtí si v loňském roce vyžádalo nadměrné znečištění ovzduší v České republice. Jde o odhad, který bere v úvahu objem emisí zdraví škodlivých látek – jemných prachových částic (známé pod zkratkou PM10), rakovinotvorného benzo(a)pyrenu a dalších. Problém se týká hlavně severovýchodní Moravy a středního Polabí, nejmenší znečištění naopak má Jihomoravský a Karlovarský kraj.

Odvrácená tvář potravinových doplňků
25. 09. 2016
Jsou snadno dostupné a slibují úlevu od mnoha obtíží a problémů. Výrobci je prezentují jako „přírodní prostředky" a vzbuzují u klientely falešný pocit neškodnosti a bezpečí. Ve skutečnosti číhá v chabě regulovaných vodách trhu s potravinovými doplňky na konzumenty celá řada nebezpečí.

Firma Skytoll žádá ÚOHS, aby Kapsch nesměl vybírat mýto
25. 09. 2016
Firma Skytoll, která vybírá mýto na Slovensku, rázně promluvila do další budoucnosti českého mýtného systému. Jak zjistil magazín Dotyk, v pátek na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) poslala návrh, aby bylo ministerstvu dopravy zakázáno využívat služeb rakouské firmy Kapsch.

VIDEO: Naganský expres zakotvil u Olomouce, na celodenní pauzu
24. 09. 2016
Olomouc - Bývalé vládní letadlo TU 154, které v roce 1998 přivezlo zlaté hokejisty z olympiády v Naganu, se stěhuje z letiště v Praze-Kbelích do muzea v Kunovicích. Jeden z největších silničních transportů v historii ČR nazvaný Velký přelet projel v sobotu ráno až k Olomouci, kde bude mít celodenní oddych před další cestou na Slovácko.

Donald Trump a jeho oblíbené konspirační teorie
23. 09. 2016
Deník Washington Post vybral oblíbená témata, kterými republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump šokuje s oblibou okolí. Většinou jsou založeny na spekulacích, nebo byly dávno vyvráceny.

Předjíždění tragédii u Rymic nezavinilo, rozhodl nečekaně soud
22. 09. 2016
Kroměříž, Rymice – „Kdyby nehodu, při níž zemřou čtyři lidé, způsobil nějaký Rom, už by byl dávno ve výkonu trestu. Brali by ho rovnou od nehody a na svobodu by se nepodíval. Ale že to byl bohatý podnikatel, tak se mu nic nestalo. Tři roky čekáme na spravedlnost a tak budeme bojovat dál."

Glosa: Babiš si myslí, že ministerstvo a stát mu patří
22. 09. 2016
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš má kolem sebe dost poradců, aby mu vysvětlili, že instituce, kterou dnes z pozice člena vlády řídí, mu opravdu nepatří. Navzdory tomu, že se ji rozhodl novátorsky řídit jako koncern Agrofert.

OBRAZEM: Na Slovensko už jezdí řidiči po obchvatu
22. 09. 2016
Vizovicko - Úzká silnice, navíc serpentiny, časté nehody a hustá doprava v obytné zástavbě. Tomu všemu má být konec. Dvoukilometrový obchvat Lhotska u Vizovic včera silničáři zprovoznili. Stavba za 187 milionů korun ulehčí život všem řidičům, kteří jezdí ze Slovácka nebo Zlínska směrem na Valašsko, hlavně pak na Hornolidečsko a hlavní trasou na Slovensko. Několik měsíců jim uzavírka přikazovala Lhotsko objíždět.

Kočka Deníku 2016. Tady je pátá série krásek
22. 09. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku z páté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Lázně chtějí žalovat město Luhačovice
22. 09. 2016
Luhačovice – Lázeňské město vzkvétá a velkou zásluhu na tom mají i turisté. Právě díky turistickému ruchu proudí Luhačovicemi nemalé toky peněz. Vedení města se ale distancuje od péče o zeleň a prostory v lázních.

Pět způsobů, jak obejít EET
21. 09. 2016
Způsobů, jak se podnikatelé připravují na blížící se elektronickou evidenci tržeb (EET), je několik. Jaké zaručené rady jsou a nejsou zavádějící? Michal Wantulok, manažer pro vnější komunikaci společnosti Dotykačka popisuje několik teoretických možností s možnými postihy.

Dva cizinci ošálili prodavačky, třetí loupil. Škoda je 367.000 Kč
21. 09. 2016
Zlín – Za bílého dne vyloupila na začátku září skupina zlodějů zlatnictví Monmar v samotném centru Zlína, na ulici Školní. Policie po pachatelích usilovně pátrá, podle informací Deníku může jít o skupinu, která má na svědomí další loupeže ve zlatnictvích po celé České republice, například v jižních Čechách nebo v nedalekém Vyškově.

Podnikatel vyhlásil ve 13 hodin padla. Vydělal na tom
20. 09. 2016
Majitel malé firmy z kalifornského San Diega, která vyrábí surfová prkna, přišel s nečekaným zlepšovákem. V jednu hodinu po obědě mohou jeho zaměstnanci odejít. Jejich efektivitu zvýšil také tím, že jim dal pět procent podílu na zisku.

Průlom! Dálniční obchvat Kroměříže bude pro řidiče konečně zdarma
20. 09. 2016
Kroměříž, Praha – Ve výčtu příslušných dálničních úseků patří mezi ty nejkratší, pro obyvatele Kroměříže má ale jeho znepoplatnění obrovský význam. Může totiž ulevit katastrofální dopravní situaci v centru města: v dopravní špičce se tam každý všední den kupí desítky aut.

Práce na silnicích odříznou Horňácko
20. 09. 2016
Slovácko - Změny v jízdních řádech, přesunuté zastávky. Uzavírky v části Slovácka si vybírají svou daň. Velkou změnou jsou trasy a časy příjezdů a odjezdů linek, které převážejí cestující mezi Bzencem a Strážnicí. Tam minulý týden začala rekonstrukce silnice. „Spojení mezi městy i ke všem zastávkám zůstalo zachované," řekl zástupce ředitele Kordisu Květoslav Havlík.

Sexuolog Petr Weiss měl na Vysočině nehodu. Zemřeli dva lidé
19. 09. 2016
Rynárec - Sexuolog, psychiatr a soudní znalec Petr Weiss měl na Vysočině dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé. Tragédie se stala v pátek kolem páté hodiny odpoledne mezi obcemi Rynárec a Houserovka na Pelhřimovsku.

Policie šetří případ exnáměstka zlínského primátora Dalibora Stříbného
18. 09. 2016
Zlín – Osobní selhání, neznalost zákona, přečin zneužití pravomoci úřední osoby nebo pokus o trestný čin podvod? Případ náměstka primátora Dalibora Stříbného zřejmě jen jeho odchodem z veřejné funkce asi neskončí.

Čtyři lidé nepřežili srážku osobního auta s autobusem v Zábřehu
17. 09. 2016
Zábřeh – Čtyři lidské životy vyhasly v sobotu 17. září vpodvečer při dopravní nehodě v Zábřehu. Srážku s autobusem nepřežili čtyři lidé, kteří cestovali v osobním autě. Pátý spolucestující utrpěl vážná zranění.

Kašava získala titul Vesnice roku 2016
17. 09. 2016
Luhačovice – Vesnicí roku 2016 se stala obec Kašava na Zlínsku. Na druhém místě se umístil Prysk na Českolipsku a na třetím Kozojídky na Hodonínsku. Cenu veřejnosti v internetovém hlasování získaly Velké Hoštice z Moravskoslezského kraje. Koláčová cena připadla Sebranicím z Pardubického kraje. 

V Karibiku dochází kokos. Může za to Rihanna
16. 09. 2016
Běžná plodina karibské oblasti, kokosové ořechy, začínají být nedostatkovým zbožím. Na vině je rostoucí zájem bohatých lidí žijících v USA a Evropě. Vodu z kokosových ořechů propaguje také zpěvačka Rihanna se značkou Vita Coco.

Železničáři odtáhli havarovaný vlak, trať zprůjezdní nejspíš až v sobotu
15. 09. 2016
Hodonínsko – Zřejmě až o víkendu projedou vlaky po trati číslo 343 v okolí Vnorov. Úsek v úterý zablokovala tragická srážka, při níž zemřel řidič traktoru a osm cestujících se zranilo. V noci druhého dne tam vykolejil nehodový jeřáb. Železničářům se zatím nedaří jej dostat zpět na koleje.

Po čtrnáctileté dívce pátrá policie. V úterý odešla z domu a ještě se nevrátila
14. 09. 2016
Veselí nad Moravou – V úterý večer odešla z domova, nevrátila se a ani se nespojila s rodinou či známými. Teprve čtrnáctiletou Natálii Horňáčkovou z Veselí nad Moravou hledají policisté.

Vláda Babiše s komunisty by byla prohrou demokracie
14. 09. 2016
Politolog Jiří Pehe se zamýšlí nad možným koaličním spojením hnutí ANO s Komunistickou stranou. Zároveň rozebírá i snahy o eliminaci komunistů od roku 1989, s čímž si však demokratické strany nedokázaly poradit.

Kočka Deníku 2016. Tady je čtvrtá série krásek
14. 09. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku ze čtvrté série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

300 milionů za zrušení vepřína v Letech? Počkejme si na posudky, říkají majitelé
13. 09. 2016
Hlavní aktéři jednání o zrušení jihočeské velkovýkrmny prasat odmítají, že by už padla nějaká konkrétní suma, kterou by měli získat současní majitelé areálu, jenž stojí na místě někdejšího romského koncentračního tábora. Zdroje magazínu Dotyk ale tvrdí, že v zákulisí se v minulých dnech o nákladech na odškodnění hovořilo.

Policisté vyšetřují zranění kojence v Lešné, ležel na silnici
13. 09. 2016
Lešná – Vsetínští kriminalisté vyšetřují podivné okolnosti zranění teprve desetiměsíčního dítěte v Perné, místní části obce Lešná u Valašského Meziříčí.

Primář anestezie a resuscitace Milan Doležel odpovídal ON-LINE
13. 09. 2016
Region /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/ – Zajímá vás, jak probíhá předoperační vyšetření a příprava na operaci? Kdy se používá lokální a kdy celková anestezie? Jaké jsou možnosti porodní analgezie, výhody či nevýhody epidurálu? Nejen na tyto otázky vám odpovídal primář oddělení anestezie a resuscitace Vsetínské nemocnice MUDr. Milan Doležel.

Osobní vlak se u Vnorov srazil s traktorem. Jeho řidič nehodu nepřežil
13. 09. 2016
Vnorovy – Zásah minimálně deseti hasičských jednotek si vyžádala vážná nehoda, která se stala po jedné hodině odpoledne ve Vnorovech na Hodonínsku. Na trati 343 Hodonín-Vrbovce se střetl vlak s traktorem. Podle dostupných informací se část soupravy převrátila a začala hořet. Provoz z Hodonína ve směru na Slovensko je v současné době zastavený, pro cestující dopravce zajistil náhradní autobusové spoje. Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému. Podle dostupných informací si nehoda vyžádala několik zraněných, zemřel řidič traktoru.

Příběh muže, který postavil newyorská dvojčata
12. 09. 2016
Mrakodrapy Světového obchodního centra (WTC) byly na svoji dobu postaveny velmi pokrokově a byla při nich využita řada nejmodernějších technik. Za celým konceptem stál stavební inženýr Leslie Earl Robertson. Muž, kterému byl pád Twin Towers dáván nejčastěji za vinu. Jeho kariéře a reputaci však ani tato obří kaňka neublížila.

Přední odborník Pavel Stodůlka odpovídal ON-LINE na dotazy čtenářů
9. 09. 2016
Zlín /ON-LINE ROZHOVOR byl ukončen/ - MUDr. Stodůlka odpovídal na dotazy čtenářů on-line rozhovoru v pondělí 19. září od 12 do 13 hodin.

Svět po 11. září není bezpečnější. Naopak
9. 09. 2016
Letos si připomínáme již 15. výročí útoků teroristické organizace al-Káida na cíle v USA. V jaké fázi boje proti islamistům, páchajícím tato zvěrstva, jsme? Co al-Káida? Do jaké míry jsme sami přispěli ke vzniku Islámského státu? Jak dlouho nás bude ještě ohrožovat? Je svět kolem nás bezpečnější? Jsou ti, kteří nás mají chránit, dobře připraveni a vybaveni, aby dostáli své zákonné povinnosti?

Ve Zlínském kraji je 7653 učitelů, chybějí u odborných předmětů
8. 09. 2016
Zlín 8. září – Učitelů ve Zlínském kraji oproti loňsku mírně přibylo, je jich 7653, o 67 více než loni. Podle krajského úřadu spravujícího střední školy i měst, která zřizují základní školy, je obecně učitelů dostatek. Chybějí však učitelé některých odborných předmětů, základním školám se hůře shánějí učitelé pro první stupeň, zjistila ČTK.

Kočka Deníku 2016. Tady je třetí série krásek
7. 09. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku ze třetí série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Na vznik nové průmyslové zóny ve Veselí nad Moravou chybí peníze
6. 09. 2016
Veselí nad Moravou - Nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická by mohla ve Veselí nad Moravou vyrůst vedle stávající. „Nová zóna by navazovala na průmyslový prostor Kollárova, kde by zabírala celou plochu mezi silnicemi směrem na Kozojídky a I/54 na Blatnici," popsal záměr radnice místostarosta Petr Kolář.

Vzdušné bubliny hlídá letecký meteorolog z Mošnova už deset let
5. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Přes čtyři desítky horkovzdušných balonů, posádky z více než sedmi zemí Evropy a čtyři dny plné soutěžení a závodění… Slovácké obce Modrá, Velehrad a Břestek hostily začátkem září mezinárodní otevřené Mistrovství České republiky v balonovém létání 2016. Moravskoslezský kraj sice mezi závodníky zastoupení neměl, jednu z velmi důležitých úloh zde ale zastával letecký meteorolog Roman Voženílek z Mošnova.

Neznámého člověka přejetého vlakem po dvou měsících pohřbili
5. 09. 2016
Napajedla – Trs umělých květin, svíčka a hlavně náhrobek s nápisem Zde byl pohřben neznámý člověk. Už jen to připomíná tragicky zesnulého muže, kterého 21. června přejel v Napajedlích vlak. I přesto, že jeho fotografie a záběry z nádražní kamery byly zveřejněny v médiích, nepodařilo se identitu zjistit. Město tak muselo ještě v srpnu vypravit pohřeb.

Nové drogové nebezpečí: lidé polykají pilulky a netuší následky, říká psycholog
5. 09. 2016
Olomouc – Je to horká novinka na drogovém trhu, tak horká, že mnohé látky skrývající se pod „designer drugs" ještě ani nejsou na seznamu zakázaných. Psycholog Miroslav Charvát z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci před experimentováním s nimi hlasitě varuje.

Holčička zamkla prarodiče na balkoně, do akce museli v Kroměříži hasiči
2. 09. 2016
Kroměříž – Jen pár dní poté, co kroměřížští hasiči ve spolupráci se strážníky vyprošťovali jedenapůlletého chlapečka z auta, kde ho omylem zabouchla jeho maminka, připsali si další podobný zásah. Jeho hlavní aktérkou byla tentokrát dvouletá holčička, která naopak nedopatřením zamkla své prarodiče na balkoně, a zůstala tak v bytě sama.

Vyšetřování nehody trolejbusu pokračuje. Nemocnice už opustili někteří zranění
31. 08. 2016
Otrokovice – Hrozivě vypadající úterní nehoda trolejbusu, který narazil do sloupu trakčního vedení, vyjel po něm nahoru a přední částí zůstal viset ve vzduchu, má v případě cestujících šťastný konec. Zraněno bylo třináct lidí, z nichž pět vážně. Někteří jsou ještě ve stabilizovaném stavu hospitalizováni v nemocnicích, jiní už jsou doma, stejně jako dvaaosmdesátiletá seniorka. Tu vrtulníkem po nehodě transportovali do Fakultní nemocnice Olomouc.

Kočka Deníku 2016. Tady je druhá série krásek
31. 08. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku z druhé série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Osmdesátiprocentní podíl českých potravin v obchodech? Požadavek mimo mísu
30. 08. 2016
Dvě třetiny až 80 procent potravinářského zboží v obchodech má být české. Vláda to má zařídit. S tímto požadavkem přišla agrární a potravinářská lobby na agrosalonu Země živitelka. Nekonečný seriál o vyděračských obchodních řetězcích a nebohých dodavatelích se tímto definitivně zařadil mezi filmy pro pamětníky z éry bolševika.

Prvňáčci 1. září do zoo zdarma
29. 08. 2016
Zlín - Pro všechny žáčky, kteří poprvé usednou do školních lavic, připravuje zlínská zoo milé překvapení.

Jak vidí Němci Čechy: Čerpají unijní peníze, uprchlíky nechtějí
26. 08. 2016
Češi a jejich země nejsou v německém tisku hojným tématem. Kromě sportovních rubrik Česká republika zaujme německá média výjimečně. O Češích pozorný německý čtenář novin ví jen to, že nechtějí přijímat uprchlíky – v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jejich ministr financí Andrej Babiš je miliardář, který stojí ve střetu zájmů kvůli čerpání dotací pro své firmy, jež by měl zároveň jako ministr kontrolovat.

Dáma, která štěpí Evropu
25. 08. 2016
Spasitelka Evropy, jediná osobnost, jež má sílu a schopnost zvládnout problémy počínaje řeckou krizí přes Putinovy ukrajinské avantýry po nápor běženců? Či naopak hrobařka starého kontinentu, která nás vydala napospas islamistům a dovršuje zkázu západní civilizace? Názory na německou kancléřku Angelu Merkelovou, dnes zřejmě nejvlivnější ženu světa, štěpí i českou společnost.

O dětském sportu a zdraví. Sportovní lékař a obezitolog Dalibor Pastucha ON-LINE
25. 08. 2016
Čtenářům Deníku bude v dalším dílu seriálu Zdravé léto s Deníkem odpovídat odborník na zdravotní problematiku dětských sportovců a přední český obezitolog Dalibor Pastucha.

Zemětřesení umíme spustit, ale nikoliv zastavit
24. 08. 2016
Rozhovor s předním českým seismologem Janem Zedníkem o tom, kde na Zemi hrozí největší katastrofy při otřesech půdy, proč se tragická zemětřesení budou stále opakovat a jak se pozná, když někde na planetě zkoušejí atomový výbuch nebo zkolabuje jaderná ponorka.

Kočka Deníku 2016. Tady je první série krásek
24. 08. 2016
Oblíbená fotosoutěž Kočka Deníku odstartovala další ročník. Vyberte vaší favoritku z první série půvabných dívek a dam a hlasujte pro ni.

Piloti soutěžních vozů se připravovali v okolí Vizovic na Barum Rally
23. 08. 2016
Vizovice - Vizovicemi a přilehlým okolím dnes zaburácely motory závodních vozů, což naznačilo blížící se start populární Barum Czech Rally Zlín. Přibližně třicítka pilotů nejrůznějších vozů si své plechové mazlíčky vyzkoušela na dvou krátkých uzavřených úsecích před pátečním startem závodu.

Kdy doženou Afroameričané bílé? Za 228 let
23. 08. 2016
Průměrná černá rodina se ve Spojených státech dostane na současnou úroveň bílé rodiny za 228 let. To je hlavní zpráva výzkumu amerického institutu pro politická studia IPS a společnosti pro ekonomický rozvoj CFED. Současná americká politika navíc rasovou nerovnoměrnost prohlubuje.

V nacpaném rychlíku se za jízdy otevřely dveře
23. 08. 2016
Olomoucký kraj – Nepříjemný zážitek má paní Alena ze Šumperka, která v neděli 21. srpna cestovala vlakovým spojem R889 Jan Amos Komenský z Kolína do Zábřehu. Ve vagonu se za jízdy otevřely dveře. Cestující se ovšem tísnili i na chodbičce a bylo velké štěstí, že prekérní situaci přestáli bez úhony jen s leknutím.

Vladimír Kruliš, lídr kandidátky Strany Práv Občanů odpovídal ON-LINE
21. 08. 2016
Zlínský kraj - Jak řešit dopravní průjezdnost Zlínem? Jak zařídit, aby senioři našeho kraje neplatili televizní poplatky? Jak se cestuje s prezidentem Zemanem po českých krajích a kdy bude v tom Zlínském. 

FOTO: V Kroměříži se opět oslavoval konec sklizně, dožínky. Podívejte se
21. 08. 2016
Kroměříž – Už po desáté jste místo aut mohli potkat v centru města Kroměříže povozy s koňmi a krojovaný průvod. Konaly se totiž tradiční oslavy konce sklizně obilí, krajské dožínky. Čtyřdenní oslavy vrcholily právě v sobotu krojovaným průvodem a také předáním dožínkové věnce hospodáři. Nechyběla ani výstava zemědělské techniky, vyhodnocení soutěže Regionální potraviny a nově třeba gastrofestival.

Stovky snědených knedlíků a tisíce nadšených fanoušků
20. 08. 2016
Vizovice – Léto a Trnkobraní ve Vizovicích patří neodmyslitelně k sobě. Takže 49. ročník tohoto festivalu nechyběl na programu mnoha příznivců dobré hudby a kvalitního pití ani letos. To už v pátek prozrazovaly kolony aut táhnoucí se k areálu likérky R. Jelínek, kde se akce konala.

FOTO, VIDEO: Balonová fiesta začala. Podívejte se na Olomouc z ptačí perspektivy
20. 08. 2016
Olomouc -  Pestrobarevné balony zdobí o víkendu nebe nad Bouzovem na Olomoucku. Třídenní balonová fiesta se koná od sobotního rána až do neděle. Akce má dlouholetou tradici a každoročně si ji nenechá ujít několik tisíc lidí. Co do počtu balonů jde o jednu z největších akcí v republice a letos poprvé budou horkovzdušná plavidla taky v Olomouci.

Americké bombardéry B-1 a B-52 budou cvičit nad Olomouckem
20. 08. 2016
Libavá – Vojenský výcvikový prostor Libavá se stane jednou z operační oblastí pro mezinárodní cvičení 16 armád aliančních a partnerských zemí Ample Strike, do něhož bude zapojeno na 1500 vojáků.

Deset poučení z migrační krize
19. 08. 2016
Před rokem německá kancléřka Angela Merkelová vyhlásila smělý cíl. Stovky tisíc migrantů zvládneme, sdělila osmdesátimilionové zemi. Do Německa nakonec za loňský rok přišlo přes milion uprchlíků. Jaká ponaučení by si z migrační vlny měla vzít německá společnost?

Letiště neutichá. Rozhýbe jej drum&bassový Hoofbeats Open Air
19. 08. 2016
Hranice – Po Macháči a Letiště festivalu hudební rej na drahotušském letišti zdaleka nekončí. Taneční a alternativní muziku tentokrát vystřídá drum&bass. Hluboké tóny se areálem rozezní od 26. do 28. srpna v rámci jedné z nejpopulárnějších akcí daného žánru na našem území Hoofbeats Open Air. Návštěvníci se mohou těšit na mezinárodní line-up.

Dožínky jsou tady. Letos je Kroměříž bude poprvé hostit plné čtyři dny
18. 08. 2016
Kroměříž – Slaví se prakticky od nepaměti a oslava úrody byla vždy spojena s mnoha rituály, ale i s lidovou veselicí. Dožínky mají v Kroměříži mnohaletou tradici a také letos je proto připraven program s vystoupeními známých cimbálových a dechových souborů. K vidění tak bude i řada doprovodných akcí včetně jarmarku.

S Deníkem na Trnkobraní
17. 08. 2016
Objednejte si regionální deník na tři měsíce a získejte dvě permanentky na Vizovické Trnkobraní, které se koná 19. – 20. 8. 2016 v areálu likérky Rudolfa Jelínka ve Vizovicích.

Dnešek patří rumu. Oblíbený je tuzemák
16. 08. 2016
Region Bacardi, Captain Morgan či Havana Club. Výrobci nápoje, kterému patří datum 16. srpna, totiž Mezinárodní den rumu.

U Islámského kulturního centra v Karlových Varech se střílelo
16. 08. 2016
Karlovy Vary - Výstřel, či několik výstřelů, padlo dnes kolem 18 hodiny v karlovarské ulici I. P. Pavlova. Střílelo se u Islámského kulturního centra a klubu New York. Obě zařízení spolu sousedí. Z místa byl odvezen jeden postřelený muž do karlovarské nemocnice.