Deník - Přerovský - regionální kultura


Vondráčková: Na Hanou se vždy ráda vracím
14. 11. 2019
Jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček Helena Vondráčková zamíří se svým turné Dlouhá noc live také na Hanou. Zdejší fanoušci by si měli v kalendáři zakroužkovat 23. listopad.

Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain
13. 11. 2019
Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.

Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic
11. 11. 2019
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.

Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě
11. 11. 2019
Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal časopis TV Magazín.

Jitka z Discopříběhu Jaroslava Stránská: Role v Policii Modrava byla práce snů
5. 11. 2019
V seriálu Policie Modrava hraje nepřehlédnutelnou členku vyšetřovacího týmu, Lucii Krásenkou, usměvavá Jaroslava Stránská, které přátelé říkají Bobina. Jak se svěřila časopisu TV Magazín, natáčení ji bavilo o to víc, že Šumava je její velkou láskou.

Šedesátka Semaforu? Jiří Suchý: Má se hrát, dokud choděj lidi, říkával Werich
31. 10. 2019
Principál divadla Semafor Jiří Suchý už za svůj dlouhý život rozdal stovky, možná tisíce rozhovorů. Některé vznikly i pro Deník. Nezdolný workoholik – textař, básník, zpěvák, skladatel, spisovatel, banjista, sběratel přilb a bůh ví, co ještě – v nich popisoval věci dávné i aktuální, třeba obavy z možného konce hraní kvůli nepřízni magistrátu v roce 2008. Dnes se Semafor ve zdraví dožívá šedesátky. A pořád se zpívá, pořád chodí lidé… Zde je výběr toho nejlepšího, co Jiří Suchý během let Deníku řekl.

Seriálová drsňačka Zuzana Kajnarová Říčařová: Děti mi zcela změnily život
29. 10. 2019
Zuzana Kajnarová Říčařová je nejen drsnou kriminální vyšetřovatelkou ze seriálu Specialisté, ale i milující matkou, která si díky svým dvěma dětem uvědomila, čemu chce nadále věnovat svůj čas.

Manželé Heřmánkovi: Ve druháku mezi námi přeskočila jiskra
14. 10. 2019
Nikol Heřmánková Kouklová a Karel Heřmánek mladší jsou manželé, kolegové z divadla a majitelé psa. Znají se už od studií na DAMU a na jednom jevišti spolu stáli mnohokrát. Povídali jsme si třeba o tom, jaké to je, když vás režíruje otec a tchán v jedné osobě, nebo o jejich životě v Americe.

Xindl X: Nechci hartusit jako náš pan prezident
12. 10. 2019
Nebudu předstírat, že se s Ondřejem Ládkem neznáme. Potkávali jsme se ještě předtím, než se z něj stal Xindl X. Před jedenácti lety jsme spolu pro Deník dělali jeho první velký rozhovor. Tehdy jsme ho nazvali Podávám ruku ďáblovi. „Víš, že jsem o tom napsal píseň?“ ptá se mě teď, v roce 2019, čerstvý čtyřicátník, úspěšný hitmaker a díky televizní soutěži StarDance i tanečník.

Vlasta Redl bude zpívat Přerovu
2. 10. 2019
Oblíbený moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista Vlasta Redl ve čtvrtek 3. října večer od 19.30 hodin vystoupí se svou kapelou ve velkém sále Městského domu v Přerově.

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo
18. 09. 2019
/ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano
16. 09. 2019
Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

Brabcovy struny rozezní Městský dům
12. 09. 2019
Recitál známého kytarového virtuóza Lubomíra Brabce nabídne přerovskému publiku 18. září od 20 hodin velký sál Městského domu

Harmonikáři v Přerově zavzpomínají na Lubomíra Plevu
12. 09. 2019
Pocta čtyřnásobnému mistrovi světa ve hře na foukací harmoniku Lubomíru Plevovi, která se konala loni vůbec poprvé v Městském domě v Přerově, zrodila první festival svého druhu v České republice. Elitní čeští i zahraniční harmonikáři předvedou své umění v sobotu 21. září v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

David Gránský pobaví Přerov
28. 08. 2019
Divadelní představení komedie z pera geniálního autora Marca Camolettiho Stará láska nerezaví uvede v pondělí 2. září v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově Divadélko Radka Brzobohatého.

Bluesový festival v Přerově okoření africké rytmy i kuchyně
22. 08. 2019
Společný oběd za rytmu bubnů afrických nomádů, workshop pro začínající hráče na bicí, prostor pro mladé talenty, ale i řada skvělých českých a zahraničních muzikantů - takový program slibuje už sedmý ročník festivalu Blues nad Bečvou, který se v Přerově uskuteční ve dnech 6. a 7. září.

Herečka Jana Preissová: Jsem introvert. Rozchod rodičů pro mě bylo velké trauma
19. 08. 2019
/ROZHOVOR/ Oblíbená herečka Jana Preissová o sobě říká, že je víceméně introvert a přehnaná pozornost ji spíš obtěžuje, než těší. Na otázky ovšem odpovídala až s nebývalou upřímností, která se u hvězd jejího formátu vidí jen málokdy.

TIP DENÍKU: Manželé v nesnázích pobaví na hradbách
13. 08. 2019
Manželé v nesnázích je název dalšího divadelního představení v rámci letního festivalu ochotnických divadel Dostavníčko s divadlem.

Tip Deníku: Nejlepší revivalové kapely míří opět do Hranic
9. 08. 2019
Celkem osm nejlepších evropských tribute formací slibuje již 18. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest. Ten odstartuje v sobotu 24. srpna v letním kině v Hranicích ve 14 hodin ABBA rock, která představí známé songy v rockovém kabátě.

Anna K. zazpívá hranické Charitě k dvacetiletému výročí
29. 07. 2019
Charita Hranice letos oslaví dvacet let svého působení. U příležitosti tohoto jubilea se ve čtvrtek 22. srpna uskuteční benefiční koncert Anny K. Na Staré střelnici vystoupí také místní Gentlemen´s Club.

ANKETA: Hlášky ze Švejka zná každý. Která je podle vás ta nej?
29. 07. 2019
Kdo by neznal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedno z nejznámějších českých literárních děl všech dob? Hlášky a citáty z knihy Jaroslava Haška za bezmála století stihly už dávno zlidovět, my vám nabízíme výběr redakce deseti nejoblíbenějších – hlasujte v naší anketě a vyberte sami, který výrok ze slavného románu je podle vás ten nejlepší!  

Tip Deníku: Vzteklá panda ovládne hradby
29. 07. 2019
Na dalším koncertu festivalu Hudební léto na hradbách se Přerovu představí sedlčanská kapela The Beautifuls.

Herečka Alena Mihulová: Že je má dcera lesbička? To mě nijak nezaskočilo
22. 07. 2019
Alena Mihulová má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka je totiž mnohem skromnější. 

Velké finále Colours of Ostrava: The Cure i Zaz. Podívejte se
21. 07. 2019
VIDEO/ FOTOGALERIE / Koncertem hlavní hvězdy, legendární britské kapely The Cure, vyvrcholil v ostravských Dolních Vítkovicích mezinárodní festival Colours of Ostrava.

Dámy s paletou budou vystavovat u Anděla
16. 07. 2019
V uherskohradišťské Galerii s Andělem bude ve středu 17. července v 17 hodin zahájena pod názvem „Tři dámy" výstava obrazů Magdaleny Koníčkové, Venduly Kovaříkové a Jany Marčíkové.

Prázdniny? Nesmí chybět moře, borůvky a samozřejmě housle, říká rodina Šporclova
13. 07. 2019
/ROZHOVOR/ Jednou věcí si u rodiny Šporclových můžete být jisti – dovolenou mají vždycky v srpnu. A jestli pojedou někam autem, určitě si při tom budou zpívat úplně všichni.

Herečka Alena Mihulová: Chci si v klidu hezky žít
10. 07. 2019
Má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka Alena Mihulová je totiž mnohem skromnější.

OBRAZEM: Hudební léto na hradbách otevřela polská "Joplinka"
26. 06. 2019
V Přerově začal v úterý vpodvečer festival Hudební léto na hradbách. Sérii koncertů zahájila polská zpěvačka Ela Debska s mistrnou interpretací skladeb legendární Janis Joplin.

Herec Karel Heřmánek mladší: Vše má rub i líc. V USA jsem rozvážel jídlo
24. 06. 2019
/ROZHOVOR/ Být dítětem slavných rodičů a ještě se vydat v jejich profesních stopách je vždycky složité. Vyžaduje to silnou vůli, nenechat se odradit řečmi o protekčním dítěti a jít si svou cestou. Z rozhovoru pro Týdeník Květy lze poznat, že Karel Heřmánek mladší to dokázal.

"Černá vdova" Lucia Siposová: Muži zlenivěli. Doma chtějí mít klid
27. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Tuzemští diváci ji znají zejména z filmů Filipa Renče Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47 nebo cynické komedie Radka Bajgara Teorie tygra. V poslední době dostala výrazné role i ve dvou ambiciózních seriálových projektech – sociálně laděném Lynči a groteskně pojatých Černých vdovách. Zejména ve druhém z nich zaujala svou nebývalou komediální spontaneitou.

Dana Hlobilová zahájí svou výstavu v Přerově
22. 05. 2019
Není to tak dávno, co mohli její tvorbu obdivovat návštěvníci vernisáže výstavy v prostorách Muzea Komenského v Přerově. Jednadevadesátiletá výtvarnice Dana Hlobilová teď představí své dílo i v městské galerii. Na slavnostní vernisáži, která se uskuteční ve čtvrtek 30. května v 17 hodin, slavná přerovská rodačka nebude chybět.

Lidé nás zařazují do Guinnessovy knihy rekordů, říká dvojice Suchý-Molavcová
20. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Divadlo Semafor letos slaví 60 let působení na české divadelní scéně a dvojice Suchý–Molavcová příští rok oslaví 50 let spolupráce. A když Jiří Suchý chtěl své role v některých hrách přenechat jiným, diváci mu dali najevo, že jim nestačí, že hru napsal, zrežíroval, opatřil písňovými texty a někdy i hudbou – chtějí ho v ní ještě vidět! Spolupráce s Jitkou Molavcovou je naštěstí idylická, takže to jistě rád vydrží…

Tip Deníku: Kino Hvězda zve na komedii i horor
19. 05. 2019
Po aktivně stráveném víkendu si příznivci kinematografieodpočinou u černé komedie Teroristka.

Tip Deníku: Den muzeí láká k prohlídkám historie a umění
17. 05. 2019
V sobotu 18. května se koná Mezinárodní den muzeí. Do některých je v tento den proto vstup zdarma.

Rockové Hranice si dají pauzu. Na rozlučce zahraje Doga i Limetal
16. 05. 2019
Festival Rockové Hranice, který ve městě fungoval od roku 1994 si dá na několik sezon pauzu. Letošní „poslední“ ročník se odehraje v sobotu 25. května v areálu Staré střelnice v Hranicích. 

Jazzové dny lákají na saxofonistu Michala Žáčka nebo ruského klavírního jazzmana
10. 05. 2019
Tradiční festival Evropské jazzové dny Hranice láká na zajímavé muzikanty z Česka i zahraničí. Kromě jazzové muziky obohatí akci výstava obrazů nebo swingová tančírna. Pro hranické školy pak organizátoři připravili i vzdělávací program o historii a vývoji jazzu. Fanoušci tohoto žánru jsou zváni ve dnech 15. až 18. května do hranického Zámeckého klubu.

TIP DENÍKU: V Sobíškách okoštují víno a zazpívají s cimbálovkou
7. 05. 2019
Vinařská slavnost v netradičním období čeká v sobotu 18. května na všechny milovníky dobrého vína při Májové ochutnávce vín v Sobíškách.

Herec Petr Vágner upekl ďábelský plán: Kvůli Ironmanovi jsem překopal celý život
6. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Herce a moderátora Petra Vágnera baví upnout se na nějaký cíl a přizpůsobit mu život. Momentálně se upíná k extrémnímu závodu Ironman, což představuje 3800 metrů plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a nakonec ještě maraton. Co na tom, že kolo zatím nemá, kraula se teprve učí a nenávidí běhání.

Zpěvák Richard Müller: Kdysi jsem byl schopný za den napsat album
28. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Doma na Slovensku, ale i tady v Česku je zpěvák Richard Müller už po tři desetiletí považován za jednu z největších hudebních hvězd. Přestože se potýká s vážnými depresemi a pro svou image vlastně nic moc nedělá. Jen je – a je natolik svůj a opravdový, že ho publikum miluje, i když píseň odvypráví bez hnutí a za černými brýlemi. V roce 2016 vydal zatím poslední řadovou desku 55, kde pozoruhodným způsobem bilancuje. Letos v červenci vystoupí s mnohačlennou kapelou na libereckém festivalu Benátská!

Tip Deníku: Beseda s Martinem Reinerem
24. 04. 2019
Martin Reiner, básník, prozaik, nakladatel a významný organizátor kulturního života, který se dlouhodobě zajímá o život a dílo básníka Ivana Blatného.

Herec Jan Teplý: Dřív jsem víc rozděloval práci a rodinu, teď se všechno spojilo
15. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Herec Jan Teplý se nedávno připojil ke skupině šťastlivců, kterým bylo dopřáno zahrát si na divadle Fausta. Stalo se mu to ve věku 42 let, kdy bilancuje, co udělal, co neměl dělat, a jak to s ním bude dál. Určitě se mu o tom přemýšlí lépe, když má milující rodinu a práce nad hlavu.

Tip Deníku: Pavel Dobeš v klubu Teplo
10. 04. 2019
Přerovský klub Teplo ve čtvrtek od 19.30 hodin nabídne koncert známého folkového zpěváka Pavla Dobeše.

Hvězdy míří do Přerova: na pouti to rozjedou Laco Deczi a Martin Kratochvíl
9. 04. 2019
Jako pocta „Matějovi“, jak se kdysi přezdívalo jednomu ze zakladatelů festivalové tradice v Přerově Rudolfu Neulsovi st., vznikl jarní prolog Československého jazzového festivalu.

Janek Ledecký přijíždí do Hranic s akustickým turné
27. 03. 2019
Populární zpěvák a muzikant vystoupí v Hranicích s akustickým turné. Janek Ledecký odehraje celou koncertní šňůru jen s klasickou kytarou. 

Agáta Prachařová: Mateřství je stresující, proto je třeba sem tam někde povolit
23. 03. 2019
Agátu Prachařovou možná znáte jako modelku, moderátorku, fotografku anebo prostě jako dceru herečky Veroniky Stropnické, dříve Žilkové. Ona je ale také už osm let matkou, od roku 2017 dokonce dvojnásobnou. A protože navíc vyrůstala ve velké rodině, rozhodla se své zkušenosti s mateřstvím a výchovou dětí předat i televizním divákům.

Rak a Rak rozezní v Přerově struny kytar. Vyhrajte vstupenky
21. 03. 2019
Unikátní kytarový koncert uvidí diváci a posluchači v přerovském měšťáku.

Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh
16. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová má zkušenosti snad se všemi literárními žánry, a rozhodně se nedá říci, že by psala „do šuplíku“, protože stejné zkušenosti má i s ohlasy čtenářů – se zpětnou vazbou. Kdo jiný by tedy měl být pokračovatelem ve vedení kurzů tvůrčího psaní, které založil světově ceněný autor Arnošt Lustig?

Lucie Zedníčková: Žít s maminkou je jako nastavené zrcadlo, a pěkně obrovské
13. 03. 2019
Herečka Lucie Zedníčková právě připravuje se svou kamarádkou, psycholožkou Šárkou, talk show, kde si budou povídat o tom, co dnešní lidi trápí. A že těch témat je. „Vy sama se něčím trápíte?“ ptám se. Usměje se: „To nebude pořad o mně ani o Šárce. Budeme si prostě povídat o tom, co vidíme a zažíváme kolem sebe. Pokud mám nějaký problém, snažím se ho řešit, ale naučila jsem se to po svém. A k minulosti se pak už nevracím,“ prozrazuje herečka.   

TIP DENÍKU: 4TET s Jiřím Kornem zazpívá v Přerově
11. 03. 2019
Na koncert kvarteta 4TET se mohou přijit diváci podívat ve středu 13. března od 19.30 hodin do Městského domu.

Regina Rázlová: Mám ráda komedie, při kterých se diváci řehtají
11. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Jiří Schmitzer zrušil březnový recitál v Přerově
8. 03. 2019
Koncert populárního českého písničkáře a herce Jiřího Schmitzera se v sobotu 9. května nakonec v Přerově neuskuteční.

Ilona Csáková zazpívá v měšťáku
7. 03. 2019
Skladby z nového alba, ale i osvědčené hity zazpívá na koncertě v Městském domě v Přerově Ilona Csáková.

TIP DENÍKU: Beseda se spisovatelkou Lenkou Neterdovou
5. 03. 2019
Patříte mezi příznivce současné české literární tvorby?

TIP DENÍKU: Vernisáž Ondřeje Michálka v Synagoze
4. 03. 2019
Autor výstavy, jejíž vernisáž se uskuteční ve středu 6. března v hranické Synagoze, se věnuje volné grafice a grafickému designu.

Dnešní muži by měli zapracovat na zodpovědnosti, říká herečka Regina Rázlová
22. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Veronika Kubařová: Lidé u divadla stanují, aby dostali lístky. Je to zavazující
18. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Herečka Veronika Khek Kubařová se nedávno objevila na plátnech kin ve filmu Ženy v běhu. Pobíhá také ve skutečnosti, a to fyzicky i psychicky. S manželem prožívá lásku, v Dejvickém divadle si užívá volnost a přemýšlí ekologicky.

Výstava Umění žít představí v Přerově tvorbu Dany Hlobilové
13. 02. 2019
Přerovská rodačka Dana Hlobilová naposledy vystavovala v rodném městě před více než deseti lety. Tvorbu této významné akademické malířky mohou obdivovat od čtvrtka 14. února návštěvníci, kteří zavítají do Muzea Komenského v Přerově.

Oldřich Schnabl představí v galerii digiart
7. 02. 2019
Digitální umění olomouckého grafika a designéra Oldřicha Schnabla mohou obdivovat od poloviny února návštěvníci Galerie města na Horním náměstí. Umělec míří do Přerova s velkoformátovými grafikami vůbec poprvé a soubor s názvem Inventarium zkomponoval u příležitosti životního jubilea.

Nová éra detektivek. První případ vyřešil Ellery Queen před devadesáti lety
31. 01. 2019
Ta knížka se jmenovala Zločin v římském divadle a v roce 1929 odstartovala novou éru detektivní literatury. Případy, které společně řešili otec Richard a syn Ellery Queenové, si ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století získaly obrovskou oblibu nejen v Americe, ale i v Evropě. A stále nová vydání jsou důkazem, že elegantně vyprávěné příběhy ani trochu nezestárly.

Herec Jiří Dvořák: Každé vzlétnutí je vzrušující, je v něm kus adrenalinu
26. 01. 2019
Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál.

Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál
24. 01. 2019
Komediální seriál České televize Most! se pyšní milionovou sledovaností. Poznejte s Deníkem zákoutí severočeského městě, kde oblíbené scény vznikaly. Zakládá se seriál na pravdě? A co na něj říkají místní?

Lidé už mohou posílat nominace na krajské ceny za kulturu
23. 01. 2019
Nominace na ceny za přínos v oblasti kultury v roce 2018 už přijímá Olomoucký kraj. Ten ceny udělí za celoživotní přínos v oblasti kultury nebo památové péče a za výjimečný počin v oblasti umění.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
21. 01. 2019
Sourozenci Luďan (Martin Hofmann) a Dáša (Erika Stárková) žijí v komediálním seriálu Most! v této vile. Stojí na okraji Mostu v atraktivní čtvrti Zahražany, kde jsou nejstarší a také nejhezčí rodinné domy.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
19. 01. 2019
Tohle je zadní, zásobovací část mosteckého obchodního střediska Rozkvět, kde se odehrává několik obskurních scén v komediálním seriálu Most!. Právě tady kuchař Marcel, místní Jamie Oliver, kupuje od lidí na maso domácí mazlíčky včetně hadů a leguánů. Sem také přiběhne vyděšený Pavel přeoperovaný na Dášu, které její naštvaný nezaměstnaný bratr Luďa sebere psíka Lopiho a v opilosti ho dá kuchaři na čevapčiči. Jenže drahého psa si tu předtím vyzvedne mafián Roman.

Prostořeký seriál si v Mostě zamilovali, dozvíte se proč
18. 01. 2019
Hláška „Dycky Most!“, která doprovází nový komediální seriál Most!, už zlidověla. Pronikla i tamní na zimní stadion. Skalní fanoušci hokejistů z klubu Mostečtí lvi tam rozbalili svůj transparent a nahlas povzbuzovali svůj tým. „Seriál se nám líbí, a tak jsme se ho rozhodli podpořit,“ řekl v kotli Tomáš Urban. Objevuje se však i kritika.

Šéfdirigent Big Bandu Gustava Broma: Řídím český poklad
16. 01. 2019
/ROZHOVOR/ Již téměř čtvrt století vede jedno z nejprestižnějších těles české hudební scény. Slovenský šéfdirigent Vladimír Valovič představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma v březnu 2019 i v Olomouci.

Critical Acclaim: Druhou desku jsme si vysnili
14. 01. 2019
Známá přerovská kapela Critical Acclaim s původní tvorbou založenou na melodickém zpěvu a kytarách funguje od roku 2014.

Herec Karel Zima daroval ledvinu a vzdal se velkého koníčka. Jsem bohatší, říká
31. 12. 2018
Když herec Karel Zima nabídl svému známému ledvinu, nikdo mu nevěřil. Teď už orgán, který později dostal jméno Jitka, nemá, a dokonce se kvůli tomu vzdal svého obrovského koníčka závodů rallye. Nelituje, naopak říká, že je ještě bohatší než předtím.

Kouzelník Žito. Pohádka má mít vtip a princezna krásné šaty, říkají herci
28. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Profesní dráhy Anny Kadeřávkové a Denise Šafaříka se setkaly díky pohádce Kouzelník Žito, kterou Česká televize poprvé uvedla letos na Štědrý den. Dva mladí herci mají společný ještě smysl pro spravedlnost a nadprůměrný počet sourozenců – dohromady rovný tucet.

Přerov opět rozezněly dva štědrodenní koncerty. Bavily oba
26. 12. 2018
Na Štědrý den to v Přerově žije, jako v málokterém městě v zemi. Stejně jako loni i letos si obyvatelé města mohli v tento sváteční čas dopřát hned dva vánoční koncerty pod širým nebem. Ohlasy jsou stejné jako v loňském roce, kdy měla tato „novinka“ premiéru. Někteří posluchači tento počin vítají. Jiní stále nešetří kritikou. Koncerty se totiž konají na jiném místě, ale téměř ve stejný čas.

Herečka Eva Josefíková: Naštvání je vlastně takový můj motor
25. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když se Eva Josefíková dívá na svoje herecké výkony, nikdy sama sobě nepřijde přirozená. Její subjektivní pohled naštěstí nesdílejí režiséři, a tak je „rozlítaná po centru Prahy“, respektive po divadlech v této oblasti. Napilno má i před kamerou, momentálně třeba v seriálu Tátové na tahu. Uvítala by rovnoprávnost mužů a žen v zaměstnání, nebagatelizování sexuálního násilí a také kdyby se mezi slova xenofob a vlastenec nedávalo rovnítko.

Zdeněk Svěrák: Když jste starý, číhá dojetí za každým rohem
24. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když Zdeněk Svěrák zjistil, že se stoleček, u kterého spolu sedíme, kýve, neprodleně ho podložil. Jinak by se prý nemohl na rozhovor soustředit. U pevně stojícího stolu jsme si pak povídali o jeho nové knížce Strážce nádrže, dědečkovských radostech i posledních věcech člověka.

Bolek Polívka: O Vánocích jsem býval hodně netrpělivý
23. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Vánoce jsou časem obdarovávání a pohádek. Bolek Polívka si zahrál v mnoha z nich, role princů se mu ale vyhýbaly (snad až na jednu výjimku, ale o té až později) a králem (tím valašským) je zase v reálném životě. Pak je tu taky lucifer, obávaný pán pekel, a to je najednou ještě jiné kafe! Jeho hvězdná chvíle v Polívkově podání přijde v nové štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito sice až v samotném finále, ale o to víc je v ní herec „nezapomenutelně majestátní“.

Filmové Vánoce s Bellou a Akty X. Na co se můžete v televizi těšit?
20. 12. 2018
Crazy svatba, válečné drama, nebo ledová hrůza s dinosaury v zádech? Pokud vaši blízcí touží právě po tom, kupte jim Jurský park: Zánik říše. Vy si můžete dopřát třeba grog a Churchilla. Z nových filmů vybrala za kulturní rubriku Jana Podskalská.

Traktor dojel na vrchol v hardrockové extralize
14. 12. 2018
Plní velké sály kulturních domů po celé republice, patří už k hlavním kapelám na prestižních festivalech, v roce 2017 se umístili v první osmičce soutěže Český Slavík.

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet naplánovali společný koncert
15. 11. 2018
Vystoupení tří hudebních stálic tuzemské scény, a to Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintetu, se uskuteční 29. března 2019 v Prostějově, v tamním Společenském domě od 19.00, a 30. března 2019 od 19.30 ve zlínském Kongresovém centru.

Není Carmen jako Carmen. A vy můžete vidět hned dvě
31. 10. 2018
Na procházku notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk, se mohou vypravit v úterý 6. listopadu v 19.30 hodin do Městského domu v Přerově milovníci činohry a operní hudby.

The Manhattan Transfer přenesli Přerov do New Yorku
28. 10. 2018
FOTOGALERIE / Pódium Městského domu patřilo tři dny světovým interpretům, za kterými přijeli do Přerova jazzoví fanoušci z celé republiky.

Pobečví láká na hudební komedii i komiksovou gangsterku
16. 10. 2018
Na již šestý ročník přehlídky ochotnických souborů s názvem Pobečví 2018 zve Divadelní spolek Tyl Drahotuše.

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích
11. 10. 2018
Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

Šansony Chantal Poullain zazní Přerovem
11. 10. 2018
Milovníci šansonů potěší v pondělí 15. října recitál Chantal Poullain, která od 19.30 hodin vystoupí v Městském domě v Přerově.

Jaroslavu Wykrentovi popřála k narozeninám i Marie Rottrová
13. 09. 2018
Je málo koncertů, které jsou v Přerově beznadějně vyprodané. Koncert známého skladatele a zpěváka Jaroslava Wykrenta k nim ale patří a je vždy událostí sezony v Městském domě.

Blues nad Bečvou ovládli američtí kytaristé
9. 09. 2018
Nejen těžká bluesová dvanáctka, ale energické funky, jazz nebo rock - tak dnes hrají špičky blues ve světě. Chybět nesmí strhující show a procítěný soulový projev. Festival Blues nad Bečvou, který se konal v pátek a v sobotu v areálu přerovského pivovaru a přilehlé restauraci, nabídl zvučná jména zahraniční i domácí bluesové scény.

Festival Blues nad Bečvou okoření američtí kytaristé
29. 08. 2018
Na šestý ročník festivalu křtěného vodou a pivem se mohou těšit posluchači, kteří zamíří v pátek 7. a v sobotu 8. září do areálu přerovského pivovaru a přilehlé restaurace.

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó
20. 08. 2018
Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

VIDEO: Přerov patřil tři dny hodům
12. 08. 2018
Tři dny plné koncertů, hodová výstava, ale i historický průvod, připomínající povýšení Přerova na královské město Přemyslem Otakarem II. v roce 1256. Svatovavřinecké hody přilákaly od pátku do neděle do centra města tisíce lidí.

Dechovky se v Dřevohosticích setkávají už čtvrt století
29. 07. 2018
Už celé čtvrt století se sjíždějí vždy koncem července příznivci dechovek do zámecké zahrady v Dřevohosticích. Letos se tam konal už jubilejní pětadvacátý ročník Setkání dechových hudeb. Tradiční akci odstartovala v sobotu svým recitálem Petra Černocká.

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku
23. 07. 2018
O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa
2. 07. 2018
Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

Audrey Martells zazpívala na hradbách
14. 06. 2018
Skladatelka, zpěvačka a herečka v jedné osobě Audrey Martells se postarala o skvělý hudební zážitek posluchačů, kteří přišli ve středu v podvečer na prostranství u městských hradeb v Přerově.

Folklorní festival představil soubory z Hané i Slovenska
9. 06. 2018
Cimbálovka, krojovaná vystoupení i zpěv lidových tradic nejenom z nejrůznějších koutů naší republiky. Takový byl dvanáctý ročník folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který oživil během pátku 8. června a soboty 9. června Horní náměstí i nádvoří přerovského zámku.

Venkovní výstava Kov ve městě zdobí Lipník nad Bečvou již počtrnácté
9. 06. 2018
Znamení zvěrokruhu, Nosorožec či Tvor zdobí od pátku 8. června centrum v Lipníku nad Bečvou. Na tři desítky kovových exponátů tvoří již čtrnáctý ročník venkovní výstavy Kov ve Městě.

Herecké hvězdy míří na Hanou. Na koho se můžete těšit?
8. 06. 2018
Pavel Liška, Pavla Tomicová, Lenka Krobotová, Vladimír Kratina, Tereza Kostková nebo Michal Dlouhý. Taková jména přinese divadelní podzim v Olomouci. Tamní Divadlo na Šantovce představilo svůj podzimní program pro předplatitele a hanácké publikum se má na co těšit. Přijedou umělci s inscenacemi, které hrají mimo svou domovskou jen zřídkakdy.

Z Moravy na Metalfest v Plzni
29. 05. 2018
Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

Rybičky 48 vezou vizuální show odkazující na jejich americkou cestu
14. 05. 2018
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 26. května. Ve tři sta let starém areálu Staré střelnice v Hranicích začíná v 16 hodin aktuální ročník Rockových Hranic.

Dostavník pobavil komiksovou gangsterkou. Podívejte se
11. 05. 2018
Skvělé herecké výkony a několik divadelních návratů. Taková byla čtvrteční premiéra přerovského Divadla Dostavník, která zaplnila velký sál Městského domu. Soubor se na míle vzdálil temným a osudovým tématům, i když otázka života a smrti se ve hře Čtyři vraždy stačí… řešila také. Ale s humorem a nadsázkou, jak se na správnou komiksovou gangsterku sluší.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky
9. 05. 2018
Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

Opona se zatáhla s vůní šeříků
6. 05. 2018
Dvaatřicátý Hanácký divadelní máj (HDM) v sobotu definitivně zatáhl oponu. Zná své vítěze i poražené, i když v ochotnickém světě se dá o poražených mluvit těžko.

Pasáž chystá výstavu obrazů Petra Válka
4. 05. 2018
Brouček umřel. Tak se jmenuje expozice obrazů, kterou v těchto dnech připravuje Výstavní síň Pasáž v Přerově. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 10. května o 17 hodin.

Traktor rozburácí Korunní pevnůstku
2. 05. 2018
Dnes již „prvoligový“ Traktor patří mezi jedinou českou rockovou kapelu, která má svůj vlastní speciální festival. Už třetí ročník Traktor Open Air se koná v pátek 11. května v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci.

Městská galerie hostí absolventskou výstavu, na vernisáži bylo živo
25. 04. 2018
Již šestý ročník květnové absolventské výstavy mladých umělců otevřela slavnostní vernisáž, která se uskutečnila v úterý 24. dubna v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Divadlo Dostavník uvede novou premiéru. Komiksovou gangsterku
19. 04. 2018
V trochu nezvyklém květnovém termínu si letos vychutnají návštěvníci premiéru přerovského Divadla Dostavník. A změní se i žánr. Po dvou uplynulých sezonách, kdy se Dostavník „zmítal mezi životem a smrtí“ a vybíral si hlavně vážná témata, se diváci opět dočkají veselejší podívané.

Eben s Lábusem bavili na Cenách Olomouckého kraje, ocenili Vojkůvku i Krobota
13. 04. 2018
FOTOGALERIE / Zástupci výtvarného umění, hudby, divadla, literatury, filmu, muzea, ale i ručních prací si ve čtvrtek večer odnesli ocenění Olomouckého kraje v oblasti kultury.

Přerovští tanečníci zabodovali na Czech Dance Masters
25. 03. 2018
Nejlepší tanečníci Moravy se sjeli v sobotu do přerovské haly TJ Spartak. Disco, street dance, balet, show, jazz ale i contemporary měli možnost návštěvníci zhlédnout v podání tanečníků z Olomouckého a Zlínského kraje, kteří bojovali o postup do zemského a poté do celostátního kola taneční soutěže MČR tanečních skupin Czech Dance Masters 2018. Mezi soutěžními týmy nechyběli ani domácí.

Dlažka láká na bál, "Olina" i Radůzu
16. 03. 2018
Duha Klub Dlažka připravil na březen bohatý program, ze kterého si vybere opravdu každý.

Do Kojetína míří třináct divadelních souborů. Tady je PROGRAM
12. 03. 2018
Do kojetínské sokolovny se znovu po roce vrátí ochotníci. Už ve středu 14. března totiž začíná šestadvacátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Divadelní Kojetín.

Dobré ráno, milá... David Stypka to rozjede v Hranicích
7. 03. 2018
Výjimečný hudební zážitek slibuje Divadlo Stará střelnice v Hranicích, kde ve čtvrtek 15. března vystoupí zpěvák David Stypka se svou kapelou Bandjeez.

Nová inscenace Hanácké scény nutí k zamyšlení
4. 03. 2018
Plný sál sokolovny si v pátek večer nenechal ujít zbrusu novou inscenaci místní Hanácké scény. Kojetínští ochotníci pro letošní a příští sezonu zvolili duchařskou komedii z pera Pam Valentine Láska mezi nebem a zemí.

Divadelní Kojetín letos nabídne devět soutěžních představení
22. 02. 2018
Také letos bude březen patřit v Kojetíně amatérskému divadlu.

Legendární polská kapela SBB míří do Přerova
22. 02. 2018
Husarský kousek v podobě zorganizování jediného letošního koncertu legendární polské rockové kapely SBB v České republice se podařil pořadatelům v Městském domě v Přerově.

Jarní prolog festivalu: Neil Zaza Trio a Will Wilde
16. 02. 2018
VIDEO / Nejen pro fanoušky bluesové hudby je určen jarní prolog festivalu Blues nad Bečvou. 

Dřevohostičtí divadelníci potěšili místní, tentokrát detektivní komedi
21. 01. 2018
VIDEO / Dřevohostičtí ochotníci opět předvedli skvělé výkony. Svou letošní premiéru detektivní komedie nazvané Šťastní pozůstalí představili divákům v sobotu večer v sále místní sokolovny. Jejich herecké umění sledovalo více než tři sta diváků.

Písně Semaforu v Hranicích zazpívá Jiří Suchý i Michal Malátný
19. 01. 2018
Jiří Suchý, Jitka Molavcová, ale třeba i Michal Malátný. Ti všichni se představí již v pondělí 5 . února v Divadle Stará střelnice v Hranicích, aby připomněly nezapomenutelné písně pražského divadla Semafor.

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!
16. 01. 2018
Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně
10. 01. 2018
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

Přerov zažil dva štědrodenní koncerty. Super i šaškárna, znělo z publika
24. 12. 2017
„Je to šaškárna.“ I těmito slovy označovali někteří lidé kulturní program, který se odehrál na Štědrý den v Přerově.

Procházka zapomenutým Přerovem je opět na pultech
20. 12. 2017
Kniha „Procházka zapomenutým Přerovem“ se dočkala dotisku. Nabízí vzpomínkovou procházku po městě, ale přináší i dobové snímky, které jsou připomínkou míst, jež Přerované dobře znají - byť už v dnešní podobě.

PETR CEH alias rapper JaPh: Přerov je město duchů, chybí tady klubová scéna
13. 12. 2017
Rap je pro Petra Ceha očistnou terapií, Jakuba Řípu zase dělá „sám sebou“. Dlouhá léta tvořili každý sám, před rokem se přerovští rappeři JaPh a CaliBro rozhodli vydat první společnou desku. „Jde o takové spojení dvou sil,“ říká v rozhovoru jeden z nich.

Jaroslav Hutka přesouvá přerovský koncert
12. 12. 2017
Z důvodu nemoci zpěváka Jaroslava Hutky je zrušený vánoční koncert, který se měl konat v neděli 17. prosince v 19 hodin v přerovském Divadelním klubu V.

Hudebník Jaroslav Hutka vyráží na vánoční turné, zahraje i v Přerově
6. 12. 2017
Náměšť, Havlíčku, Havle nebo staré a neznámé moravské posvátné a vánoční balady. Nejen to zazní na vánočních koncertech známého hudebníka Jaroslava Hutky, který v letošním roce slaví půl století na scéně. Tři exkluzivní vánoční koncerty se v prosinci uskuteční v umělcově rodném kraji.

V Pasáži začala výstava děl tří originálních výtvarnic
4. 12. 2017
Domov mraků. Takový je název nové výstavy, která začala v neděli odpoledne v prostorách Výstavní síně Pasáž v Přerově.

Hudební lahůdka: trojkoncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintet
29. 11. 2017
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu nového roku. Trojkoncert tří tuzemských hudebních veličin se uskuteční  7.4.2018 ve zlínském Kongresovém centru, v 28. dubna ve Společenském domě v Prostějově.

Domov mraků a Vesla na Bečvě. Pasáž chystá zajímavé výstavy
29. 11. 2017
Na dvě nové expozice se mohou těšit návštěvníci Výstavní síně Pasáž v Přerově. První s názvem Domov mraků představí tvorbu malířek Elišky Fialové, Kateřiny Pěkné a Anny Sypěnové.

Nový román Lenky Chalupové pokřtily tři kmotry
27. 11. 2017
Autorské čtení, prokládané bluesovou muzikou - tak vypadal křest posledního románu přerovské spisovatelky Lenky Chalupové Ptačí žena.

Metalové legendy v Kojetíně! Pro-Pain jede rozsekat Hanou
6. 11. 2017
FOTOGALERIE / Pro-Pain v Kojetíně? Ne, tak to vážně není vtip! Americká hardcore-metalová legenda z New Yorku se chystá ve čtvrtek 23. listopadu rozsekat svoji muzikou i fanoušky na Hané.

Vernisáž otevřela „kočičí“ výstavu. Podívejte se
3. 11. 2017
Vernisáž, která se uskutečnila ve čtvrtek v Galerii města Přerova na Horním náměstí, otevřela novou výstavu obrazů Halky Kočí a dřevěných soch její matky Dagmar Koverdynské. Výstava se nemůže jmenovat jinak, než Matka a dcera.

Přerov patřil tři dny jazzu
29. 10. 2017
FOTOGALERIE / Zpívající baskytaristka Nik West, ale také ležérní britská parta Matt Bianco nebo ohnivé španělské flamenco přímo na pódiu jako součást koncertu skupiny Patax. V Přerově v sobotu večer skončil 34. ročník Československého jazzového festivalu, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

VIDEO: Růžové zjevení jménem Nik West rozžhavilo Přerov
28. 10. 2017
Takový nářez už Městský dům v Přerově dlouho nezažil. Tečka druhého dne Československého jazzového festivalu patřila v pátek večer zpívající basistce Nik West, jejíž drsné funky na basu trochu nekorespondovalo s outfitem sametově růžového pudla. Ale přesně o to asi šlo.

OBRAZEM: V Přerově odstartoval Československý jazzový festival
27. 10. 2017
V Přerově začal ve čtvrtek 34. ročník Československého jazzového festivalu.

Originální sochař Igor Kitzberger vystavuje v Přerově
26. 10. 2017
Modlící se Karel IV., Šaman, Vnitřní hlas nebo celý cyklus s názvem Farinelli. Sochy Igora Kitzbergera mají svůj nezaměnitelný rukopis a vyznačují se osobitostí a výraznými konturami, které se člověku vryjí do paměti.

Legendární Olympic míří do Prostějova
24. 10. 2017
Už jednadvacátého listopadu rocková kapela Olympic zahraje prostějovskému publiku. V tamním Společenském domě představí od devatenácti hodin svou nejnovější desku. Nebudou chybět ani hity, které znějí českými rádii už desítky let. 

Vernisáž zahájí ojedinělou výstavu plastik Igora Kitzbergra
18. 10. 2017
Sochař Igor Kitzberger bude vystavovat své bronzové a ocelové plastiky ve Výstavní síni Pasáž v Přerově. Slavnostní vernisáž autorské výstavy Igor Kitzberger výběr se uskuteční ve čtvrtek 26. října od 17 hodin, a to za účasti samotného autora děl.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Na Jazz u piva dorazil Ben Holder
9. 10. 2017
Objev roku britské jazzové scény, houslista Ben Holder v doprovodu klavíristy Petra Beneše, zavítal v pátek 6. října i do Přerova.

Na Jazz u piva dorazil Ben Holder
9. 10. 2017
Objev roku britské jazzové scény, houslista Ben Holder v doprovodu klavíristy Petra Beneše, zavítal v pátek 6. října i do Přerova.

Nový román Ptačí žena se odehrává v Přerově
29. 09. 2017
/ROZHOVOR/ Pouhý rok po poslední detektivce Tyrkysové oko vychází přerovské spisovatelce Lence Chalupové nová kniha. Psychologické drama Ptačí žena je zasazeno do reálných kulis Přerova - hlavní hrdinkou je totiž vášnivá ornitoložka, která žije nedaleko parku Michalov. Kniha se objeví na pultech už počátkem října.

Nový román Ptačí žena se odehrává v Přerově
29. 09. 2017
/ROZHOVOR/ Pouhý rok po poslední detektivce Tyrkysové oko vychází přerovské spisovatelce Lence Chalupové nová kniha. Psychologické drama Ptačí žena je zasazeno do reálných kulis Přerova - hlavní hrdinkou je totiž vášnivá ornitoložka, která žije nedaleko parku Michalov. Kniha se objeví na pultech už počátkem října.

Jazz festival mění program. Hvězdy ruší turné, do Přerova míří divoká basistka
26. 09. 2017
Dvě nečekané dramaturgické změny museli udělat pořadatelé tradičního Československého jazzového festivalu v Přerově, který se uskuteční ve dnech od 26. do 28. října.

Jazz festival mění program. Hvězdy ruší turné, do Přerova míří divoká basistka
26. 09. 2017
Dvě nečekané dramaturgické změny museli udělat pořadatelé tradičního Československého jazzového festivalu v Přerově, který se uskuteční ve dnech od 26. do 28. října.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Limetal má nový klip a chystá turné, začne v Hranicích
22. 09. 2017
VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Limetal má nový klip a chystá turné, začne v Hranicích
22. 09. 2017
VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Ruský malíř Komarov si Česko oblíbil. Své obrazy vystavuje v Přerově
21. 09. 2017
Až do Přerova doputovala díla malíře a grafika Vitalie Komarova pocházejícího z Ruska. V současné době žije a pracuje v Lednici na Jižní Moravě, jeho obrazy jsou ale k vidění od 21. září v přerovské realitní kanceláři Galerie Realit, která sídlí v Jiráskově ulici.

Ruský malíř Komarov si Česko oblíbil. Své obrazy vystavuje v Přerově
21. 09. 2017
Až do Přerova doputovala díla malíře a grafika Vitalie Komarova pocházejícího z Ruska. V současné době žije a pracuje v Lednici na Jižní Moravě, jeho obrazy jsou ale k vidění od 21. září v přerovské realitní kanceláři Galerie Realit, která sídlí v Jiráskově ulici.

Vladimír Mišík v Přerově: I dnes sáhnu po sbírce Josefa Kainara
20. 09. 2017
VIDEO / Jeho život je plný paradoxů, ale i odvážných životních postojů. Komunisté mu zakázali hrát a před čtyřmi lety odmítl převzít od Miloše Zemana státní vyznamenání.

Vladimír Mišík v Přerově: I dnes sáhnu po sbírce Josefa Kainara
20. 09. 2017
VIDEO / Jeho život je plný paradoxů, ale i odvážných životních postojů. Komunisté mu zakázali hrát a před čtyřmi lety odmítl převzít od Miloše Zemana státní vyznamenání.

Kainarovy verše se budou v Přerově přepisovat až do konce roku
19. 09. 2017
Zájemci, kteří doposud nestihli přepsat Kainarovy verše do pamětní knihy, mají ještě šanci. Původně mělo štafetové přepisování končit poslední zářijový den, ale pro velký zájem Přerovanů se akce prodlužuje až do konce roku.

Kainarovy verše se budou v Přerově přepisovat až do konce roku
19. 09. 2017
Zájemci, kteří doposud nestihli přepsat Kainarovy verše do pamětní knihy, mají ještě šanci. Původně mělo štafetové přepisování končit poslední zářijový den, ale pro velký zájem Přerovanů se akce prodlužuje až do konce roku.

Výstava Umění Cuijku táhne, vidělo jí přes dva tisíce lidí
14. 09. 2017
Fotografie, grafiky, olejomalby, kované či keramické objekty. Nejen to je k vidění na letošní hodové výstavě, která je do neděle 17. září stále k vidění v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Výstava Umění Cuijku táhne, vidělo jí přes dva tisíce lidí
14. 09. 2017
Fotografie, grafiky, olejomalby, kované či keramické objekty. Nejen to je k vidění na letošní hodové výstavě, která je do neděle 17. září stále k vidění v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Hvězdou Blues nad Bečvou je oceňovaný mladík Noah Wotherspoon
30. 08. 2017
Blues v mnoha podobách a v podání domácích i zahraničních interpretů bude znít v sobotu 9. září z areálu přerovského pivovaru Zubr, kde se koná už pátý ročník festivalu Blues nad Bečvou.

Hvězdou Blues nad Bečvou je oceňovaný mladík Noah Wotherspoon
30. 08. 2017
Blues v mnoha podobách a v podání domácích i zahraničních interpretů bude znít v sobotu 9. září z areálu přerovského pivovaru Zubr, kde se koná už pátý ročník festivalu Blues nad Bečvou.

Na hradbách koncertoval Charlie Slavík. Podívejte se
30. 08. 2017
/FOTOGALERIE/ Úterní koncert završil úspěšné Hudební léto na hradbách v Přerově. Od 19 hodin si mohli milovníci padesátek a west-coast jump blues stylu poslechnout muzikanta Charlieho Slavíka a jeho kapelu Charlie Slavik revue. 

Na hradbách koncertoval Charlie Slavík. Podívejte se
30. 08. 2017
/FOTOGALERIE/ Úterní koncert završil úspěšné Hudební léto na hradbách v Přerově. Od 19 hodin si mohli milovníci padesátek a west-coast jump blues stylu poslechnout muzikanta Charlieho Slavíka a jeho kapelu Charlie Slavik revue. 

Jazzový festival v Přerově odtajnil program. Hvězdou je Stanley Clarke
22. 08. 2017
Fenomenální americký baskytarista a kontrabasista Stanley Clarke bude hlavní hvězdou Československého jazzového festivalu v Přerově, který se koná od čtvrtku 26. do soboty 28. října. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí 28. srpna.

Jazzový festival v Přerově odtajnil program. Hvězdou je Stanley Clarke
22. 08. 2017
Fenomenální americký baskytarista a kontrabasista Stanley Clarke bude hlavní hvězdou Československého jazzového festivalu v Přerově, který se koná od čtvrtku 26. do soboty 28. října. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí 28. srpna.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Život Hanáků zvěčnila ve svých obrazech, k vidění jsou nyní v Kojetíně
15. 08. 2017
Kojetín – Malířka Hané – tak se jmenuje nová výstava v Kojetíně, která vznikla u příležitosti 80. výročí úmrtí kojetínské umělkyně Marie Gardavské. Vernisáže se v pátek 11. srpna v galerii Vzdělávacího a informačního centra zúčastnily desítky lidí.

Život Hanáků zvěčnila ve svých obrazech, k vidění jsou nyní v Kojetíně
15. 08. 2017
Kojetín – Malířka Hané – tak se jmenuje nová výstava v Kojetíně, která vznikla u příležitosti 80. výročí úmrtí kojetínské umělkyně Marie Gardavské. Vernisáže se v pátek 11. srpna v galerii Vzdělávacího a informačního centra zúčastnily desítky lidí.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen
15. 08. 2017
Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Hustopečské dny nabídnou Kristinu i kapelu Jelen
15. 08. 2017
Již patnáctý ročník Hustopečských dnů se uskuteční ve dnech 25. až 27. srpna na různých místech v Hustopečích nad Bečvou.

Hradby obsadí polští bluesmani
10. 08. 2017
Na koncert polské blues-rockové kapely Outsider Blues se mohou těšit návštěvníci festivalu Hudební léto na hradbách, který se uskuteční v úterý 15. srpna v 19 hodin. Festival se těší celé léto velkému zájmu posluchačů, a každý týden zavítají na hradby stovky lidí.

Hradby obsadí polští bluesmani
10. 08. 2017
Na koncert polské blues-rockové kapely Outsider Blues se mohou těšit návštěvníci festivalu Hudební léto na hradbách, který se uskuteční v úterý 15. srpna v 19 hodin. Festival se těší celé léto velkému zájmu posluchačů, a každý týden zavítají na hradby stovky lidí.

V Pasáži začala nová výstava. Přijďte se mrknou na sochy a obrazy Petra Kuby
10. 08. 2017
Nevšední sochařskou a malířskou tvorbu autora Petra Kuby mohou obdivovat návštěvníci Výstavní síně Pasáž v Přerově, kde začala ve čtvrtek odpoledne výstava jeho děl.

Tovačovský portál zve na folk a bluegrass
9. 08. 2017
Jako součást Kulturního léta města Tovačova pokračuje v letošním roce oblíbený rodinný festival Tovačovský portál.

V Konírně vystaví svá díla Štěpán Mareš
7. 08. 2017
Kreslíř komiksů, ilustrátor řady knih a obalů. Nejen to je náplní práce Štěpána Mareše, kterého veřejnost zná především z časopisu Reflex a Lidových novin. Vernisáž výstavy jeho děl se uskuteční v pátek 11. srpna od 16 hodin v galerii Konírna v Lipníku nad Bečvou.

Kapela Buty rozparádila hodové návštěvníky
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / Velkou návštěvnost měly na Svatovavřineckých hodech v Přerově koncerty na náměstí T. G. Masaryka. V neděli to na pódiu rozparádila známá česká kapela Buty se zpěvákem, kytaristou a skladatelem Radkem Pastrňákem. Skupina zahrála všechny své známé hity jako František, Krtek nebo Nad stádem koní.

Filmovka zaslouží podporu od státu
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / "Není to festival jen pro salónní fajnšmekry, kteří se vznešeně baví o něčem, čemu ostatní vůbec nerozumí. Já sama nejsem filmový kritik, ale na Letní filmové škole mám pocit, že filmu rozumím. Skvěle se bavím. Kromě toho se tady člověk o kinematografii hodně dozví."

Přerovské kapely zahrají zesnulému zpěvákovi Linkin Park
31. 07. 2017
Vzdát hold tragicky zesnulému frontmanovi americké kapely Linkin Park Chesteru Benningtonovi se rozhodli muzikanti z kapel Critical Acclaim, Brixtn nebo NSOS.

Hradby rozezní latinsko-americké rytmy
24. 07. 2017
Ještě ani neoschnul pot na čele organizátorů přerovského festivalu Hudební léto na hradbách, kteří museli minulý týden nečekaně hledat náhradu za David Kollar Trio, a přišla další změna.

Autor Zeleného Raoula vystaví svá díla v Konírně
19. 07. 2017
Český kreslíř komiksů, veřejnosti známý především z časopisu Reflex a z Lidových novin, ale také ilustrátor řady knih a obalů Štěpán Mareš představí své práce v Galerii Konírna v Lipníku nad Bečvou. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 11. srpna v 16 hodin.

Festival Letiště nabídne tuzemské i zahraniční kapely
13. 07. 2017
Čtvrtý ročník festivalu Letiště, který se odehrává v areálu aerodromu v Drahotuších, se poprvé ponese v klidnějším duchu. Dvoudenní program ve dnech 18. a 19. srpna se letos zaměří na Art # Party a nabídne tuzemská i zahraniční jména.

Humor, akce, napětí. Divadelní festival letos slaví půlkulatiny
12. 07. 2017
Nejen moravské ochotnické soubory, ale i hosty z Čech v letošním roce postupně přivítá již pátý ročník festivalu Dostaveníčko s divadlem, který po celé léto probíhá na letní scéně Mezi hradbami na Horním náměstí v Přerově. Na své si přijdou milovníci různých žánrů–na pódiu se postupně vystřídá humor, akce, zamyšlení i napětí. Představení probíhají každý čtvrtek od 20 hodin.

Helfštýnská pouť nabídla divadlo, středověký jarmark, bohoslužbu i kine
5. 07. 2017
Kováři, sokolníci či šermíři. Nejen zástupci těchto řemesel byli po oba sváteční dny k vidění v prostorách hradu Helfštýn v Týnu nad Bečvou. Uskutečnila se zde totiž v pořadí již pátá Helfštýnská pouť, kterou pořádalo Muzeum Komenského v Přerově ve spolupráci se Studiem bez kliky. Teplé letní počasí neodradilo od návštěvy hradu stovky lidí.

Přerov si připomněl 100 let od narození Josefa Kainara
3. 07. 2017
Nové mýty, Člověka hořce mám rád nebo Lazar a píseň. To jsou nejznámější básnické sbírky básníka, textaře a především přerovského rodáka Josefa Kainara.

OBRAZEM: Tradiční Zubrfest hostil na dvou scénách skvělé kapely
24. 06. 2017
V areálu přerovského pivovaru Zubr to v sobotu celý den žilo. Pivo teklo proudem a tradiční Zubrfest hostil na dvou scénách skvělé kapely - lidé si užili vystoupení zpěváka Michala Hrůzy, ale také Anny K. nebo skupiny Support Lesbiens. Na vedlejší scéně to zase pořádně rozparádily kapely Stará dobrá ruční práce a Project F.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor
23. 06. 2017
Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Cimbálovka a tanečníci obsadili zámek i podzámčí
10. 06. 2017
Hudba, tanec a spousta barevných, oči přecházejících krojů. Tak by se dal popsat jedenáctý ročník folklorního festivalu V zámku a podzámčí, který se uskutečnil v sobotu 10. června na Horním náměstí na nádvoří přerovského zámku.

ZUŠ Open: tady jsou vaše fotky
2. 06. 2017
Na několika místech Olomouckého kraje překvapili v úterý lidi v ulicích mladí umělci. V rámci celostátní akce ZUŠ Open ukazovali, co dovedou. Předváděli své výtvarné, herecké či taneční dovednosti.

Muzejní noc na zámku: Klevetnice pomlouvaly, padly facky a byla svatba
27. 05. 2017
Muzeum Komenského v Přerově se v pátek připojilo k celorepublikovému projektu Muzejní noc. Návštěvníci se během ní přenesli někdy na přelom devatenáctého a dvacátého století na hanáckou vesnici, kde se odehrával vskutku zamotaný příběh dvou rodin chystající veselku.

Rockové Hranice lákají na Dymytry, Dogu i Tanju
19. 05. 2017
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 27. května.

Fragile zavítá do Přerova. Těšte se na vokální jízdu
18. 05. 2017
Braňo Kostka, Soňa Norisová nebo Kamil Mikulčík. Nejen to jsou členové legendární slovenské vokální kapely Fragile.

David Dvořák alias rapper KlasiK: Moje vize? Koncertovat s živou kapelou
17. 05. 2017
/ROZHOVOR/ Ve svých jednadvaceti letech už stál na pódiu s rapovými hvězdami, jako je Majk Spirit, Ektor nebo Rest. Přesto působí David Dvořák alias rapper KlasiK z Kojetína skromným a milým dojmem. „Přemýšlím nad věcmi, které asi nejsou v mém věku úplně normální," říká v rozhovoru talentovaný mladý umělec.

Vypsaná fixa i Debustrol. Festival Máj a les se vrací do Kojetína
11. 05. 2017
Vypsaná fixa, Prago Union, Debustrol a mnoho dalších zahraje na 7. ročníku multižánrového festivalu s názvem Máj a les, který se uskuteční 19. a 20. května v areálu střelnice v Kojetíně.

Best-Fest summer Rouské se opět vrací. Co nabídne?
9. 05. 2017
Celkem sedm revivalových kapel se vystřídá na výročním 10. ročníku letního multižánrového hudebního festivalu Best-Fest summer Rouské. Ten se uskuteční v sobotu 3. června.

Cirk La Putyka přiveze Biograf na Střelnici
9. 05. 2017
Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. To slibuje představení Biograf souboru Cirk La Putyka, na které můžete zavítat v neděli 14. května od 18 hodin do hranického Divadla Stará střelnice.

Absolventi přerovské ZUŠky vystavují v městské galerii
5. 05. 2017
Pátý ročník květnové absolventské výstavy mladých umělců otevřela slavnostní vernisáž, která se uskutečnila ve středu 3. května od 17 hodin v Galerii města Přerova na Horním náměstí.

Přerovská kapela Breaking The Cycle: Štve nás nespravedlnost světa
2. 05. 2017
Jsou čtyři – z toho tři bratři. Miňa, Down, Čaci a Nudla působí na první pohled jako ostří hoši, zdání ale klame.

Výstava ukazuje, jak vznikají díla Claudia Bottera
30. 04. 2017
Italský mistr Claudio Bottero patří ke světově uznávaným osobnostem uměleckého kovářství. Návštěvníci hradu Helfštýna mohou už dnes obdivovat na nádvoří jeho plastiku s názvem Dech větru, již zhotovil během Kovářského fóra v létě roku 2009. Nová sezónní výstava, která začala v sobotu vernisáží v hradní galerii, ale nabídne jiný pohled na tohoto umělce. Představí kresby, podle nichž jeho unikátní díla vznikají.

Derniéra výstavy Laca Decziho je zrušena
28. 04. 2017
Zdravotního indispozice autora – to je důvod, proč Galerie města Přerova zrušila plánovanou nedělní derniéru výstavy newyorkského malíře a trumpetisty slovenského původu Laca Decziho.

Kapelník Spirituálu Jiří Tichota oslavil narozeniny i v Přerově
28. 04. 2017
Někomu se při poslechu písní legendární skupiny Spirituál kvintet vybaví chvíle, strávené na náměstích v revolučních časech listopadu 1989, kdy z každého rohu zněly skladby jako Oh, Freedom nebo Jednou budem dál. Jiný se zase rád vrátí k romantickým baladám jako Krutá válka nebo Batalion.

Michal Prokop a Framus Five to rozjeli v klubu Teplo
20. 04. 2017
Blues o spolykaných slovech, Bitva o Karlův most, Kolej Yesterday. I tyto hity zazněly na prknech přerovského klubu Teplo, kde ve středu od 20 hodin vystoupil známý český rocker Michal Prokop se skupinou Framus Five.

Velký kytarový happening v Přerově chce uctít Hendrixe. Přidejte se
19. 04. 2017
Naučili jste se hrát na kytaru a chcete si vyzkoušet, jaké je to společně rozbalit se zkušenějšími hráči? Jste fanoušky Jimiho Hendrixe a Boba Dylana? Pak je pro vás první květen tím správným datem.

Jakub Smolík se vrací do Přerova
12. 04. 2017
Až se ti jednou bude zdát, Chci ti říct… nebo Dopisy lásky. To jsou hity Jakuba Smolíka, který se po pěti letech opět vrací na prkna Městského domu v Přerově. Oblíbený zpěvák zde vystoupí ve středu 19. dubna od 19.30 hodin. 

Zbyněk Batěk alias „Mošna“ z beňovské kapely Tchoři: Ke kostýmům a převlekům máme blízko
5. 04. 2017
ROZHOVOR/ Jejich koncerty jsou jedna velká show – pastva pro uši i oči. Na kontě mají už sedm desek a desítky písniček, které jejich fanoušci za ta léta znají nazpaměť. Zbyněk „Mošna" Batěk a Martin „Sťuart" Petřík z kapely Tchoři mají jasno: „Tu káru potáhneme dál."

Vernisáž otevřela sezonní výstavu v Ornisu. Podívejte se
3. 04. 2017
Jedlé, barevné i jedovaté houby. To vše nabídne sezonní výstava Mykokosmos. Slavnostní vernisáž proběhla v pondělí 3. dubna v pět hodin odpoledne ve velkém výstavním sále budovy Ornis v Přerově.

VIDEO: Vlády se definitivně ujalo jaro, v Přerově vhodili smrtku do Bečvy
2. 04. 2017
„Smrt jde z města, potokem je cesta. Šak my to smrť sprovodíme, do potoka ju hodíme". Průvod dětí z folklórního souboru Trávníček v neděli 2. dubna tradičně zamířil k řece Bečvě, aby dal sbohem zimě, a to již pošesté. Vynášení smrtky a vítání jara patří mezi oblíbené tradice ve městě.

Laco Déczi vystavuje v Přerově své obrazy
31. 03. 2017
Na dvě desítky olejomaleb s originálními komentáři autora, kterého zná veřejnost především jako skvělého jazzového trumpetistu, mohou obdivovat návštěvníci Galerie města Přerova.

Slavnostní vernisáž v Lipníku otevřela novou výstavu i sezonu
30. 03. 2017
Fotografie, obrazy, dřevořezby, šaty módní návrhářky, architektonické studie, designové studie či linoryty. Třetí ročník bienále lipenských výtvarníků a mimo lipenských absolventů ZUŠ Antonína Dvořáka odstartoval ve čtvrtek 23. března slavnostní vernisáží ve zdejší galerii Konírna. Svá díla zde vystavuje devatenáct autorů.

Do Přerova se sjela více než stovka kouzelníků
26. 03. 2017
Do Přerova zavítalo v sobotu na sto dvacet kouzelníků z různých koutů naší země, ale i ze zahraničí. Ti si zde navzájem předávali své zkušenosti, poznatky a kouzelnické umění.

VIDEO: Nemilosrdné Inferno divadla Dostavník vyprodalo Městský dům
24. 03. 2017
Vyjmenujte všechny hříchy světa a stejně na některý z nich zapomenete. Dante Alighieri umístil ve svém Pekle hříšníky podle důsledně propracované hierarchie. Pokrytectví, zloba, lakota, násilí…

Michal Frélich alias rapper LaFre: Pro někoho je rap prostě taková frajeřina
22. 03. 2017
ROZHOVOR / Věnuje se především „uvědomělému rapu" – nad tématy hodně přemýšlí, jeho texty jsou hluboké a mají smysl. Právě v těchto dnech rapperovi LaFremu z Lipníku nad Bečvou vychází nová deska Spektrum, která si bere na mušku témata, jako je šikana nebo drancování planety.

V Kojetíně dominoval Večer pro Edgara. Ceny si odvezl i přerovský Dostavník
21. 03. 2017
Jubilejní pětadvacátý ročník přehlídky amatérských divadel Divadelní Kojetín 2017 je u konce. Od středy 15. března do neděle 19. března měli divadelní nadšenci možnost navštěvovat představení amatérských souborů z nejrůznějších koutů republiky.

Koncert armádního souboru a sólistů v Lipníku
21. 03. 2017
Koncert vynikajících muzikantů Ústřední hudby Armády České republiky a sólistů naší populární scény se uskuteční v sobotu 13. května od 15 hodin na náměstí T. G. Masaryka v Lipníku.

Herci představili Červenou smrt v Divadelním Kojetíně
19. 03. 2017
Přerov – Již pětadvacátý ročník Divadelního Kojetína přivítal mnoho divadelních souborů. V sobotu 18. března i soubor ze Základní umělecké školy Zlín, který zahrál představení na téma E. A. Poe: Večer pro Edgara aneb Maska červené smrti.

Premiéra novinky Divadla Dostavník bude pekelná
14. 03. 2017
Cesta až na samotné dno duše, k těm nejtemnějším obavám a základním otázkám lidského života. Taková bude letošní premiéra přerovského Divadla Dostavník „Inferno aneb Konec legrace", kterou přerovští herci nastudovali společně s Divadlem Stodola Jiříkovice.

Festival Jeden svět přiblíží působení ruské mafie v západní Evropě
14. 03. 2017
Přerov – „Zločinci podle zákona". To je název filmu, který pojednává o ruské mafii a jejich chapadlech v západní Evropě. Projekce se uskuteční v neděli 26. března od 16 hodin v Centru Sonus v Přerově.

Nejlepší čtenářku - babičku Olomouckého kraje mají v Lipníku nad Bečvou
13. 03. 2017
Lipník nad Bečvou – „Šťastná to žena". Fenoménem české literatury je bezesporu Babička Boženy Němcové, proto v letošním roce hledaly knihovny po celé České republice nejlepší čtenářku – babičku. Nejlepší babičkou lipnické knihovny se stala Karla Plachká.

Minus123minut a November 2nd se potkají v Hranicích na jednom pódiu
9. 03. 2017
Hranice - Začínali ve stejné době, potkávali se na společných pódiích, získali nominace na Anděla za Objev roku a v minulých letech měli několikaleté pauzy. Řeč je o skupinách minus123minut a November 2nd.

Pavel Kadlíček z kapely D.U.Bmusic: Naše koncerty běžně trvají třeba čtyři hodiny
8. 03. 2017
ROZHOVOR/ Nejsou ambiciózní, na koncertech nepoužívají playlist a za posledních dvacet let nezměnili styl. Jak se rodí hudba kapely D.U.Bmusic a proč je tak nezařaditelná, nám v rozhovoru pro Nové Přerovsko prozradil frontman skupiny Pavel Kadlíček.

V Přerově vystoupí Spirituál kvintet, na jazzovém prologu
8. 03. 2017
Zakladatel jazzového festivalu v Přerově Rudolf Neuls starší patřil vždy k nejvěrnějším fanouškům skupin, jejichž hudba ho zahřála u srdce.

VIDEO: Robby Marshall odstartoval v restauraci Pivovar Jazzké jaro
5. 03. 2017
Přerov – Sérii čtyř jarních jazzových koncertů otevřel v sobotu 4. března od 20 hodin kalifornský saxofonista Robby Marshall, který je právě na turné po České republice.

Pavel Novák pokřtil nové CD s dětským sborem Sedmikráska
3. 03. 2017
Co Čech, to muzikant. A nebo v případě Němčic nad Hanou - co žák zdejší základní umělecké školy, to hudební talent. Když se tedy přerovský zpěvák Pavel Novák rozhodoval, kde uspořádat křest nového alba písniček pro děti, měl jasnou volbu. 

Městský ples v Přerově s BigBandem i Jankem Ledeckým
27. 02. 2017
Na Reprezentační ples města Přerova se v sobotu 25. února mohli přijít lidé dobře najíst i napít, ale hlavně si skvěle zatančit. K poslechu a tanci zahrál plesový orchestr zlínské filharmonie Coppelia, v pozdních hodinách je pak vystřídal krnovský BigBand. Hlavním hostem však byl Janek Ledecký.

Jazzké jaro v Přerově: vystoupí i saxofonista Cassandry Wilson
25. 02. 2017
Přerov - Přerov má ve světě jazzu dobrý zvuk. I to je důvodem, proč tradiční Československý jazzový festival hostí vždy na podzim v Městském domě hvězdy tohoto žánru. Přerovští posluchači si užijí malou jazzovou ochutnávku i během čtyř jarních koncertů. Na dvou scénách - v restauraci Pivovar a Minipivovaru Parník - se vystřídají hudebníci ze Spojených států, Kanady a Polska.

Galerií voněly pierogy i Žubrovka. Začala výstava polských fotografů
24. 02. 2017
Přes šedesát fotografií focených metodou kamera obscura mohli poprvé ve čtvrtek 23. února shlédnout všichni ti, kteří zavítali do Galerie města Přerova.

Přerovska kapela Kowall Company: Každá skladba je malý příběh
23. 02. 2017
Za sebou mají dvě vydané desky, před sebou jarní turné po moravských městech. Zpívají zásadně v češtině a v těchto dnech bojují o to, zahrát si na letním Sázavafestu.

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny
23. 02. 2017
Region - Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

Zdeněk Izer pobaví Městský dům
20. 02. 2017
Přerov - Celovečerní zábavný pořad, ve kterém se diváci setkají s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera se začátkem března chystá v Přerově.

Michal Nesvadba bavil přerovské děti
19. 02. 2017
Přerov - V přerovském kině Hvězda to v sobotu dopoledne žilo. Téměř zaplněný sál tam čekal na známého herce a mima Michala Nesvadbu, kterého nejmladší generace zná především z televizního pořadu Kouzelná školka. Ten do Přerova jezdí pravidelně jedenkrát do roka. Děti přivítaly Michala bouřlivým pokřikem a potleskem.

VIDEO: Přerovem prošel masopustní průvod
19. 02. 2017
Přerov - V posledních letech se slaví masopust už nejen na vesnicích, ale také ve městech. Stejně je tomu už několik let v Přerově. Masopustní průvod vyšel do ulic města v sobotu a první zastávku měl na Masarykově náměstí. Maškary v čele s medvědem si to zamířili rovnou před radnici, kde je přivítal náměstek primátora Pavel Košutek.

Eva Holubová a Bob Klepl míří do Přerova
17. 02. 2017
Přerov - Výjimečné jevištní talk show nabízí divákům možnost poznat zblízka dva naše přední herce Evu Holubovou a Boba Klepla.

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně
11. 02. 2017
Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

Přerovská formace Critical Acclaim: Hrajeme prostě takový "rock for people"
7. 02. 2017
Přerov – Hrají spolu třetí rok, svůj styl neškatulkují a vyzkoušeli si na vlastní kůži, jaké to je hrát jen pro zvukaře. Řeč je o přerovských Critical Acclaim. Kapele, o které v budoucnu nejspíš ještě uslyšíme.

V klubu Teplo vystoupí Folková kapela Neřež
7. 02. 2017
Přerov – Výběr toho nejlepšího z repertoáru skupiny Neřež, která vznikla jako volné pokračování legendární kapely Nerez, čeká na milovníky folku ve středu 15. února od 19.30 hodin v klubu Teplo na Horním náměstí v Přerově.

Na Hanácké bál zavítali lidé z Tovačova i okolí
5. 02. 2017
Přerovsko – Pravé hanácké kroje, tradiční koláčky, domácí slivovice. Centrem kulturního dění v Tovačově na Přerovsku se v sobotu 4. února opět stala místní sportovní hala. Ve 20 hodin zde odstartoval svůj program tradiční Hanácké bál, letos již po jedenadvacáté.

Ondřej Gregor Brzobohatý zahraje v Prostějově. Doprovodí ho Marta Jandová
3. 02. 2017
Olomoucký kraj - Herec a muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý se v rámci Universum tour představí také v Prostějově.

Premiéra filmu Miluji tě modře ve Hvězdě měla VIP hosty
29. 01. 2017
Přerov – Premiéru nejnovějšího českého filmu s názvem Miluji tě modře uvedlo v sobotu přerovské kino Hvězda. Na přerovskou premiéru dorazili i tvůrci filmu – režisér Miloslav Šmídmajer, skladatele a zpěvačka Markéta Irglová a herci Denisa Nesvačilová a Josef Náhlovský. Po jejich boku se divákům představila také Kateřina Zmítková. Tato třiadvacetiletá dívka z Přerova ztvárnila ve filmu drobnou roli.

V Přerově bohužel víc lákají revivaly, říká zpěvačka Corps of Noise
26. 01. 2017
Jak se žije kapelám na Přerovsku? V našem seriálu představujeme chropyňsko-přerovskou formaci Corps of Noise.

Miloš Meier předvede v Hranicích svoji bubenickou show
19. 01. 2017
Hranice – Jeho bubenické mistrovství využívají velikáni české hudební scény Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, BSP, Supergroup.cz, Pražský Výběr nebo Stromboli, on sám se cítí nejlépe ve svých projektech Dymytry či Stroy.

V Přerově začala výstava obrazů Evy Pešákové
13. 01. 2017
Přerov – Na tři desítky velkoformátových pláten, smaltovaných objektů a šperků olomoucké výtvarnice Evy Pešákové mohou obdivovat návštěvníci Galerie města Přerova na Horním náměstí.

10 oscarových hitů 2016
11. 12. 2016
Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

Měšťák bude swingovat, Ondřej Havelka se vrací do Přerova
10. 12. 2016
Přerov – Městský dům v Přerově rozproudí všestranný umělec Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

Přerovský komorní orchestr vystoupí i letos
7. 12. 2016
Přerov – Již tradičně si pro příznivce hudby připravil Přerovský komorní orchestr několik adventních vystoupení. První z nich se koná 11. prosince v Bystřici pod Hostýnem a odstartuje v 15.30 v kostele sv. Jiljí. Od 17 hodin pak orchestr vystoupí v Paršovicích, v kostele sv. Markéty.

Předvánoční jazzový večírek v Přerově opět nabídl prvotřídní hudební vystoupení
4. 12. 2016
Přerov – Harmonický vztah mezi jazzem a městem Přerov pokračuje i v adventním čase. Pro všechny milovníky tohoto nestárnoucího žánru se v pátek 2. prosince uskutečnil v místním klubu Teplo Předvánoční jazzový koncert z dílny Academic Jazz Band. Kromě nich vystoupil také Old time Jazz Band z Loučné nad Desnou.

Anděl Páně po jedenácti letech
28. 11. 2016
První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

Výstava naladila na adventní čas
26. 11. 2016
Všechovice – Zpěv vánočních písní, vůně jehličí a originálně nazdobené věnce. Kdo jednou navštívil tradiční adventní výstavu ve Všechovicích na Hranicku, ten se sem pokaždé rád vrací.

Do Přerova míří Kamelie, Zedníček s Paulovou i bluesová bomba
24. 11. 2016
Přerov - Atraktivní program v různých žánrech čeká na Přerovany na přelomu listopadu a prosince.

Richard Müller zahrál své hity, lidé se s ním loučili potleskem vestoje
16. 11. 2016
Přerov - Srdce jako kníže Rohan, Cigaretka na dva tahy, Po schodoch a další písně v podání Richarda Müllera zněly v úterý večer Městským domem v Přerově.

Na Richarda Müllera v Přerově zbývají poslední lístky
14. 11. 2016
Přerov – Legendární slovenský zpěvák a hudebník Richard Müller vystoupí v úterý v Městském domě v Přerově.

Stěny realitní kanceláře ožily výstavou Davida Macháčka
11. 11. 2016
Přerov - Dvanáct černobílých fotografií z tvorby novináře Davida Macháčka zdobí během podzimních dnů prostory realitní kanceláře Galerie Realit v Přerově.

Nezmaři zahrají v Lipníku nad Bečvou
3. 11. 2016
Lipník nad Bečvou – Na staré i nové pecky se mohou těšit příznivci legendární folkové kapely Nezmaři, která v úterý 8. listopadu rozezpívá kulturní dům Echo v Lipníku nad Bečvou. Koncert začíná v 19 hodin, lístky je možné zakoupit i v předprodeji v kancelářích Střediska volného času a Turistickém informačním centru.

Rockové kapely rozezní přerovské Véčko
25. 10. 2016
Přerov – Na neopakovatelnou atmosféru v přerovském V.klubu se můžou těšit příznivci tvrdší hudby v sobotu 5. listopadu v Přerově. Na festivalu Rockmag night vystoupí čtyři kapely, které klub rozezní rytmem metalových a rockových melodií.

Slet bubeníků rozezní klub Teplo
23. 10. 2016
Přerov – To nejlepší s bubny a paličkami, ale i bez nich si užijí posluchači, kteří dorazí v úterý 25. října v 19.30 na ojedinělý bubenický koncert do přerovského klubu Teplo. Jednou ze zastávek už 15. Sletu bubeníků, jenž křižuje za zpěvu chorálů českými a moravskými městy, bude totiž i Přerov.

Na Hudboslovení se nám podařilo dostat několik velkých jmen
21. 10. 2016
Přerov – Listopad je pro přerovský klub Dlažka ve znamení festivalu Hudboslovení, který i letos nabídne muzikanty zvučných jmen, přednášky či lampionový průvod. Mezi hlavní taháky patří Richard Müller, který v Přerově vystoupí po dlouhých letech.

Laco Deczi ve vyprodaném Měšťáku odstartoval jazzový festival
20. 10. 2016
Přerov - Československý jazzový festival v Přerově slaví padesát let své existence a oslava jubilea se hned první den vydařila.

Blues nad Bečvou završí podzimní koncert
14. 10. 2016
Přerov – Na finále čtvrtého ročníku Blues nad Bečvou se mohou těšit hudební příznivci ve středu 19. října v Restauraci Pivovar v Přerově. O podzimní bluesovou náladu se postará Martin Ketner Band, který slibuje kromě vlastního repertoáru také známé standardy.

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband
12. 10. 2016
Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert
12. 10. 2016
Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

Dívčí válka Františka Ringo Čecha míří do Přerova
12. 10. 2016
Přerov – Komedie z pera Františka Ringo Čecha, která předkládá nezvyklý pohled na postavy ze Starých pověstí českých Aloise Jiráska, se představí v Městském domě v Přerově v úterý 18. října v 19.30 hodin.

Kapela Ranvej chystá překvapení
8. 10. 2016
Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně
8. 10. 2016
Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek ?1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

Obrazy Ludmily Šlosarové vystaví muzeum ve Veselíčku
5. 10. 2016
Veselíčko – Esotericky laděná výstava obrazů Ludmily Šlosarové ozdobí během podzimu Muzeum Záhoří ve Veselíčku. Vernisáž s hudebním doprovodem Blanky Prokešové se uskuteční v pátek 7. října v 17 hodin.

Iva Hüttnerová zahájí v Přerově vernisáž svých obrazů
2. 10. 2016
Přerov – Významnou návštěvu na poli výtvarného umění přivítá ve čtvrtek 6. října přerovská Galerie Eso v Kratochvílově ulici. Od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy Grafika, kterou tvoří obrazy malířky a herečky Ivy Hüttnerové.

Když se krajka spojí s fotografií či keramikou
28. 09. 2016
Přerov – Na moderní pojetí paličkované krajky láká nová výstava v Galerii města Přerova, kterou zahájí vernisáž ve čtvrtek 29. září v 17 hodin. Autorkou originální expozice soudobé paličkované krajky propojené s fotografií, keramikou či sklem je fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková. K vidění bude krajka do 30. října.

Druhá tráva oslaví čtvrt století v Přerově
27. 09. 2016
Přerov – Známá česká skupina Druhá tráva, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu, slaví čtvrt století na hudební scéně.

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele
27. 09. 2016
Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

Karikaturista Václav Šípoš vystavuje v galerii
13. 09. 2016
Přerov – Karikaturista a portrétista Václav Šípoš je rád, když může svá díla vytvářet „přímo v akci". Aby co nejvěrněji zachytil objekt svého zájmu, stojí pod podiem hudebníka, jehož chce zvěčnit, a po celou dobou koncertu pracuje.

Přerovanům se odkryla tajemná zákoutí města
11. 09. 2016
Přerov – Nahlédnout do míst a tajemných zákoutí, která běžně nejsou vidět z ulice, občas láká každého z nás. Víte třeba, že měšťanský dům naproti prodejny Bati ve Wilsonově ulici měl před válkou židovské majitele?

VIDEO: Objev britské hudební scény vystoupil v Přerově
11. 09. 2016
Přerov – Každý, kdo chvíli pozoroval dokonalou kytarovou hru a zaposlouchal se do procítěného zpěvu Laurence Jonese, si musel říct, že o tomto britském mladíkovi ještě v budoucnu uslyšíme. Třiadvacetiletý hudebník byl hlavní hvězdou festivalu Blues nad Bečvou, který se konal v sobotu v areálu přerovského pivovaru, ale i na dalších scénách.

Festival Hudební léto na hradbách uzavřel Will Johns
9. 09. 2016
Přerov – Britský blues-rockový kytarista Will Johns, kterého na pódiu doprovodili dva skvělí čeští hudebníci – baskytarista Tomáš Liška a Tomáš Hobzek za bicími, se postaral o vydařenou tečku za prvním ročníkem festivalu Hudební léto na hradbách.

Partička v Přerově pobaví s Jakubem Kohákem
9. 09. 2016
Přerov – Oblíbený televizní pořad, ve kterém má hlavní slovo improvizace, přijede pobavit diváky v úterý 20. září do Přerova.

„Splachujeme!" Muzeum zve na derniéru výstavy
8. 09. 2016
Přerov – Výstava s názvem „Z koupelen a ložnic… aneb O čem se nemluví," která je k vidění v prostorách Muzea Komenského v Přerově, vzbudila v minulých měsících značný ohlas veřejnosti. Divácky úspěšná byla i muzejní noc s názvem (Ne)mravná noc u Poupětů, na niž se pro velký zájem návštěvníků nedostali všichni.

Dny evropského dědictví zvou na prohlídku památek
8. 09. 2016
Přerov – Památky, které během roku nejsou běžně přístupné veřejnosti, mohou nadcházející víkend navštívit lidé v Přerově. Jejich prohlídka je zdarma a lidé se mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Tereza Kostková a Aleš Háma přijedou jako Frankie a Johnny
7. 09. 2016
Přerov – Na netradiční romantický příběh o sbližování dvou životem zklamaných lidi láká divadelní inscenace Frankie a Johnny, na kterou se mohou příznivci těšit v úterý v 19.30 hodin v Městském domě v Přerově.

Přerovské dvorky lákají do malebných zákoutí
7. 09. 2016
Přerov – Poetická a nostalgií dýchající místa, do nichž jen tak nevkročíme. Takové jsou dvorky starých budov v centru města, které budou moci vůbec poprvé spatřit návštěvníci Dnů evropského dědictví v Přerově. Dnem, kdy se zpřístupní široké veřejnosti, je neděle 11. září. Zájemci o prohlídku se mohou odpoledne těšit na pestrý program.

Blues nad Bečvou zahájil Javier Vargas
7. 09. 2016
Přerov – Čtvrtý ročník bluesového festivalu v Přerově začal. O bluesový start s prvky latiny a rocku se na přerovských hradbách v lokalitě Spálenec postaral v úterý Javier Vargas se svou kapelou. Na další porci blues se mohou těšit příznivci v pátek večer Restauraci Pivovar a v sobotu od 16.30 v areálu pivovaru Zubr.

Dny evropského dědictví v Lipníku připomenou Karla IV.
1. 09. 2016
Lipník nad Bečvou – Na zpřístupnění památek a zajímavých objektů i komentované prohlídky se mohou těšit lidé v sobotu 10. září v Lipníku nad Bečvou. Ve středověké tržiště se navíc promění náměstí T. G. Masaryka, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet například přípravu ručního papíru.

VIDEO: Živelný rock´n´roll roztančil přerovské hradby
31. 08. 2016
Přerov – Do časů starého dobrého rock´n´rollu se vrátili díky polské kapele Boogie Boys návštěvníci úterního koncertu na přerovských hradbách. O tom, že lidé si na nový, multižánrový festival Hudební léto na hradbách rychle zvykli, svědčila i vysoká návštěvnost. Ta se ostatně držela po celé dva měsíce.

Divadelní festival mezi hradbami se rozloučí 1. září
30. 08. 2016
Přerov – Poslední představení má před sebou festival Dostavníčko s divadlem, které první zářijový večer uvede mezi přerovskými hradbami komedii Opona nahoru! v podání souboru Devítka.

Festival Blues nad Bečvou se rozšíří na koncert u hradeb
29. 08. 2016
Přerov – Česká bluesová legenda Jan Spálený, ale také letitý spoluhráč Carlose Santany Javier Vargas nebo držitel prestižní ceny British Blues Awards Laurence Jones. Čtvrtý ročník festivalu Blues nad Bečvou v Přerově už pomalu klepe na dveře, a toto jsou jména, o něž by fanoušci kvalitní bluesové muziky rozhodně neměli přijít.

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova
21. 08. 2016
Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

Klezmer na hradbách zve na balkánské rytmy
19. 08. 2016
Přerov – Festival Hudební léto na hradbách opět v úterý 23. srpna uvede další koncert, tentokrát s podtitulem Klezmer na hradbách.

Rock 'n' Roll rozbouří kojetínské náměstí
19. 08. 2016
Kojetín – V rámci festivalu Kojetínské hudební léto se představí české rockové kapely.

The Plastic People zahrají v Přerově
19. 08. 2016
Přerov – Hudební a pivní festival Hippie Fest zavítá 26. a 27. srpna do přerovské hospůdky Aniččin dvůr. Na dvoudenní akci se představí mnoho českých kapel, nejen z Olomouckého kraje.

Přerovské hradby rozezněl jazz-metal v podání maďarských Special Providence
17. 08. 2016
Přerov – Jazz-metalová hudba, v podání maďarské skupiny Special Providence, v úterý večer rozezněla přerovské hradby. V rámci prvního ročníku festivalu Hudební léto na hradbách, se jednalo již o osmý koncert v řadě.

Lidé si užijí promenádní koncerty
17. 08. 2016
Přerov – Nedělní promenádní koncerty v městském parku Michalov slibují během srpna další zajímavá vystoupení.

Zámek v Tovačově se stane kulisou pro setkání floristů
16. 08. 2016
Tovačov – Nevšední vazby vzniknou pod rukama účastníků celostátního semináře aranžování květin v historickém interiéru, který se uskuteční počátkem září na zámku v Tovačově. Květinovou výzdobu historických svatebně laděných vazeb budou moci obdivovat návštěvníci v době od 10. do 18. září.

Přerovské hradby rozezní jazz-metal
15. 08. 2016
Přerov – Strhující mix hudebních žánrů v instrumentálním podání špičkových muzikantů z Maďarska předvede posluchačům na festivalu Hudební léto na hradbách v úterý 16. srpna budapešťská kapela Special Providence.

Kováři na Helfštýně ukovají svá díla přímo před zraky návštěvníků
15. 08. 2016
Lipník nad Bečvou – Kdo by se chtěl stát kovářem, má rád pohádku O statečném kováři, nebo je zkrátka jen zvědavý, jak že se vlastně ková, měl by o nadcházejícím víkendu, či během následujícího týdne, navštívit hrad Helfštýn.

Foršus na gatě dostal trenér úspěšných kanoistů
14. 08. 2016
Kojetín – „Půjčte nám právo na chviličku, nalejte dobró gořaličku, a ať nám to dobře zpívá, poručte ještě Hanákom bečku piva!," těmito slovy požádal starostu města Jiřího Šírka o předání hodového práva stárek se svou chasou. Ještě před tímto slavnostním okamžikem se ale vydal v neděli dopoledne ulicemi Kojetína velkolepý krojovaný průvod.

Rytíři budou dobývat Moravskou bránu
3. 08. 2016
Veselíčku – Rytířský turnaj, ohňová show, historicky laděné vystoupení nebo velká bitva všech účastníků. Třetí ročník akce Dobývání Moravy se v zámeckém parku ve Veselíčku uskuteční v sobotu 6. srpna a návštěvníci se mají na co těšit.

Během hodů se rozezní hradby
3. 08. 2016
Přerov – Hradby nad Spálencem, které každé úterý ožijí živou hudební produkcí, se stanou jednou z dějišť Svatovavřineckých hodů v Přerově. Během soboty zde vystoupí účinkující z partnerských měst Přerova, v 15 hodin odstartuje program lidová hudba skupiny Wandering z ukrajinského města Ivano-Frankvisk, od 16.30 návštěvníky rockově naladí kapela Kwadra z polského města Kędzierzyn-Koźle.