Deník - Pražský - z regionu


Modernizace tratě z Prahy do Berouna. Vlaky pojedou rychlostí 140 km/hod
14. 11. 2019
Správa železnic ve středu zahájila přestavbu pražského železničního úseku mezi Smíchovem a Radotínem. Po ní vznikne na části trati mezi Radotínem a Velkou Chuchlí čtyřkolejná trať. Rekonstrukce celého úseku o délce devět kilometrů bude stát 3,6 miliardy korun. Po modernizaci se na trati zvýší rychlost i zkrátí čas průjezdu. Informovala o tom Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Hotovo by mělo být v červenci 2022.

Od rozhodování o firmě, jejíž produkce je cítit, dává kraj ruce pryč
12. 11. 2019
Nic společného s rozhodováním týkajícím se výrobny krmiv pro zvířecí mazlíčky společnosti Vafo v Chrášťanech na Praze-západ nechtějí mít středočeští úředníci. Firma, na niž se v uplynulých měsících i letech doslova sypaly stížnosti kvůli zápachu „po psích granulích“, který západní vítr může zanést i do okrajových částí hlavního města, plánuje rozšíření výroby o třetí linku - a kolem toho, stejně jako v samotné kauze šíření smradu, panují spory a napětí.

Zázemí pro matky? V Praze přibývá úřadů, kde lze přebalit a kojit v soukromí
12. 11. 2019
Cesta na úřad se u většiny lidí těší asi podobné popularitě jako návštěva zubaře. A pokud s sebou člověk ještě musí vzít potomka, pomyslný souboj by zřejmě vyhrál zubař. Přibývá však úřadů, kde jsou na klienty s dětmi připraveni.

Krize bydlení. Drahé nájmy vyhánějí Pražany z města
8. 11. 2019
Nejdřív plánovali v Praze koupi bytu, pak se smířili s bydlením v nájmu a teď se poohlížejí po vlastním bytě v některém středočeském městě. Příběh manželů Zuzany a Pavla vystihuje aktuální situaci na trhu.

Západ Prahy dusí zápach z psích granulí. Bude se moci nadechnout?
6. 11. 2019
Puch, až se člověku dělá špatně. Těmito, ale i příkřejšími slovy si řada lidí z hlavního města i z regionu západně od metropole dlouhodobě stěžuje na zápach „po psích granulích“.

Den malých obcí se koná už po dvaapadesáté. Hostí jej Letňany
5. 11. 2019
Kongresový sál výstaviště PVA v pražských Letňanech je dnes hostitelem konference Den malých obcí, oblíbeného setkání starostek a starostů se zástupci ministerstev nad aktuálními tématy. Akce, která se vždy uskuteční dvakrát ročně na dvou místech v České republice, se koná již po dvaapadesáté.

V metropoli vyjde pronájem hrobu čtyřikrát dráž, než je průměr Česka
31. 10. 2019
V Praze umírá každý rok přes 12 tisíc lidí. Nejvíce žen skoná po 85. narozeninách, muži „odcházejí“ nejčastěji už po sedmdesátinách.

Za volantem párkrát za rok. Svátečním řidičem je v Praze každý čtvrtý motorista
30. 10. 2019
Počet aut v metropoli v posledních letech roste, loni připadalo jedno osobní auto na 1,5 obyvatele města, uvádí ročenka Technické správy komunikací. Podle průzkumů ale představuje až čtvrtina pražských motoristů sváteční řidiče.

Mezi Hrnčířemi a Vestcem za Prahou vznikne nová ovocná alej
28. 10. 2019
/FOTOGALERIE/ Zelená oslava dvou státních svátků – jak ohlédnutí za 28. říjnem, tak především 17. listopadu – se chystá jižně od Prahy. Nedaleko Jesenice připravuje Nadace Partnerství na sobotu 9. listopadu výsadbu jubilejní Aleje svobody, která propojí Hrnčíře náležející k pražskému Šeberovu s Vestcem na Praze-západ.

Stát omezí dotace na závislé. Zvýší to kriminalitu, varují neziskovky
28. 10. 2019
Zvýšená kriminalita, žloutenka, stříkačky po ulicích a nárůst HIV. To vše prý hrozí v důsledku nižších dotací na služby pracující s lidmi závislými na alkoholu, ale i tvrdších drogách.

Pražané se stěhují do středních Čech. Jejich „náhradníci“ jsou cizinci
25. 10. 2019
Nový soused letitého Středočecha bude nejspíš Pražan. Naznačují to údaje Českého statistického úřadu. Vnímat je lze tak, že se Pražané mírně vystěhovávají do Středočeského kraje. Ovšem Pražanů neubývá, lidé se do metropole stěhují z jiných koutů země a hodně také z ciziny. 

V pořadnících na domovy důchodců je 10 tisíc Pražanů
24. 10. 2019
Hlavnímu městu se nedostává ani míst v azylových domech – nyní jich chybí skoro devět set.

Prahu trápí přeplněné domovy důchodců. V pořadnících je deset tisíc seniorů
24. 10. 2019
Z pohledu obyvatel Prahy v seniorském věku jsou to velmi smutná prvenství: v metropoli je ze všech českých krajů největší přetlak jak na místa v domovech důchodců, tak i v domovech se zvláštním režimem (například Alzheimer centra), spočítali experti Institutu evaluací a sociálních analýz.

Z Prahy se dostanete do 121 míst na světě. Přibylo 15 nových linek
22. 10. 2019
V zimě se bude z pražského letiště létat do 121 destinací ve 46 zemích. Letový řád se tak rozšířil oproti loňské zimě o dalších šest míst, nových je 15 linek. Nové spojení bude například do Lvova, Florencie nebo Bejrútu. Nejvíce se bude stejně jako dosud létat do Londýna.

Demolice mostu u Řitky nabrala hodinu zpoždění. D4 je už zase průjezdná
20. 10. 2019
Prodloužení obousměrné noční uzavírky dálnice D4 na 14. kilometru dálnice D4 u Řitky si vyžádal postup prací při bourání mostu nad dálnicí. Původně se počítalo s tím, že jedním jízdním pruhem v každém směru bude v neděli 20. října možno možné projet už v devět dopoledne a v dalších hodinách budou postupně otevírány i druhé pruhy (přičemž přednost dostane směr jízdy od Příbrami k metropoli – aby se nekomplikoval návrat Pražanů z víkendu). Nakonec z toho byla desátá hodina.

Rektor Zima se omluvil za smlouvu s Home Creditem. Neodhadl jsem reakci, uvedl
18. 10. 2019
Rektor Univerzity Karlovy (UK) Tomáš Zima se na dnešním zasedání akademického senátu omluvil za to, že neodhadl reakci, která vznikne kvůli smlouvě s úvěrovou společností Home Credit. Zopakoval také, že je pro vznik pracovní skupiny, která bude definovat parametry pro spolupráci školy s komerčními partnery. Home Credit, který patří mezi největší světové firmy poskytující spotřebitelské úvěry a do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, se ve smlouvě o spolupráci zavázal univerzitě po dobu tří let poskytovat ročně půl milionu korun. Společnost od smlouvy po kritice odstoupila.  

Slovanská epopej se přestěhuje na Moravu. V Krumlově zůstane pět let
17. 10. 2019
Praha zapůjčí Slovanskou epopej Alfonse Muchy na zámek v Moravském Krumlově. Obrazy tam budou umístěny pět let. Rozhodli o tom pražští zastupitelé. Důvodem přesunu je chybějící prostor v Praze, kde by mohla být epopej trvale vystavena. Obrazy byly v Krumlově vystaveny od 50. let až do roku 2011, kdy je tehdejší vedení hlavního města odvezlo. V několikahodinové diskusi postup navržený vedením Prahy kritizovali opoziční zastupitelé, kteří zároveň navrhli, aby byla plátna dočasně na zámku na Zbraslavi. Schváleno to nebylo.

Vlaky do Prahy jsou přeplněné. Pomohou super dlouhé soupravy?
12. 10. 2019
Vagony nejsou nafukovací. V ranních dopravních špičkách se o tom přesvědčuje řada lidí, která kvůli práci či škole míří do Prahy příměstskými vlaky. Situace je přitom čím dál tím kritičtější. Týká se to především tahů od Českého Brodu, Lysé nad Labem nebo Kralup nad Vltavou. Právě tyto vlaky bývají po ránu nejvíce přecpané.

Stavba trojské lávky se zdrží, zřejmě o několik dní. Čeká se na povolení povodí
11. 10. 2019
Zahájení stavby nové lávky v Troji, plánované na pondělí 14. října, se kvůli administrativě zpozdí. Pražský magistrát očekává, že zdržení bude v řádu dní. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí hlavního města Vít Hofman. Lávku pro město postaví za 128,3 milionu korun firma SMP CZ, měla by být otevřena do konce příštího roku. Nahradí původní konstrukci, která se zřítila koncem roku 2017.

Ústavní soud odmítl stížnost klientů H-Systému. Verdikt o vystěhování dál platí
1. 10. 2019
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost družstva Svatopluk proti verdiktu Nejvyššího soudu, podle kterého mají někdejší klienti H-Systemu vyklidit domy v Horoměřicích u Prahy. Dosud platil odklad vykonatelnosti, o kterém ústavní soudci rozhodli loni v srpnu. Odmítavé usnesení v těchto dnech soud doručuje účastníkům řízení. Soud rozhodoval neveřejně, na výsledek upozornila Česká televize. Lidé z Horoměřic jsou rozhodnutím ÚS šokováni, nesouhlasí s ním. Chtějí se obrátit na Evropský soud pro lidská práva.

Stromy skácené silným vichrem braly lidem elektřinu i dopravní spojení
30. 09. 2019
Tisíce odběratelů zůstaly bez dodávek elektřiny, protože spadlé stromy a větve potrhaly vedení, nastaly problémy v dopravě na silnicích i na železnici – a hasiči se ocitli v jednom kole. To vše rovněž především kvůli popadaným stromům.

Babišův střet zájmů: Středočeský kraj zvrátil rozhodnutí úřadu v Černošicích
30. 09. 2019
Minulostí se stalo přestupkové řízení v kauze údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). V pondělí 30. září na to upozornil deník Právo s odkazem na čtvrteční rozhodnutí Krajského úřadu Středočeského kraje o pravomocném zastavení správního řízení. Potvrdil mu to právní zástupce Babiše Václav Knotek.

Koalice má další vážnou trhlinu. Může za to zvyšování daně
19. 09. 2019
Změnit daň z obytné nemovitosti odmítají hlavně pravicové radnice. U komerčních prostor má být navíc dvojnásobné zdražení daně celoplošné.

Jako psí granule. Lidé bojují proti zápachu peticí
16. 09. 2019
Vyhovět všem požadavkům nelze, protože chybí potřebná legislativa, avšak nic nebrání tomu, aby se problémem zabýval kontrolní výbor středočeského zastupitelstva i samotní krajští zastupitelé, jak požadují autoři petice s 3,3 tisíce podpisů. Tak odpovídá náměstek hejtmanky Miloš Petera (ČSSD) lidem nejen z Prahy-západ, ale i z některých částí Prahy (zvláště ze Zličína, ale třeba i z Řep), kteří si stěžují na dlouhodobý a intenzivní zápach; často označovaný jako „smrad po psích granulích“.

Rekonstrukce D11 u Prahy je hotová. Řidiči se mohou projet po tichém asfaltu
12. 09. 2019
V pátek 13. září se mohou řidiči poprvé plynule projet po zmodernizované dálnici D11 vedoucí od Černého mostu po Jirny. Vyzkouší si jízdu po tichém asfaltu, který snižuje hlučnost při styku pneumatiky s povrchem vozovky více než polovinu. Na dálnici ho Skanska použila historicky vůbec poprvé, ocení ho především obyvatelé Horních Počernic.

Více vlaků v noci, nový dopravce. Od neděle se mění jízdní řády kolem Prahy
6. 12. 2018
V metropoli a okolí posílí železniční doprava. Praha i Středočeský kraj objednaly více vlaků než dosud. Projeví se to například v posílení nočního spojení nebo protažení takzvané městské linky z Roztok až do Hostivaře. Vlaky a autobusy začnou od neděle jezdit podle nového jízdního řádu. Jeho letošní změna v Praze je u vlaků jedna z největších v historii: Praha objedná, měřeno najetými kilometry, o osm procent více dopravních výkonů než dosud.

Lidé nejvíc věří Babišovi a Bartošovi, nejmenší důvěru má Okamura a Bělobrádek
4. 12. 2018
Z představitelů parlamentních stran lidé nejvíc věří předsedovi ANO a premiérovi Andreji Babišovi a šéfovi Pirátů Ivanu Bartošovi. Babiš má důvěru 40 procent lidí, Bartoš 33 procent. Naopak největší nedůvěru budí předsedové SPD Tomio Okamura a lidovců Pavel Bělobrádek, u obou je to shodně 60 procent. V listopadovém průzkumu to zjistilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM). 

V Praze mají dům přírody. Dřevák ukáže nejen školákům ekologické bydlení v praxi
3. 12. 2018
Na okraji hlavního města vyrostl v ekocentru Prales ekologický dům přírody s příznačným názvem Dřevák. Pražský magistrát tím chce nenásilnou formou vyučovat školní mládež a veřejnost o možnostech ekologického bydlení a chování.

Přepadení herny se samopalem a přivítání Plekance na domácím ledě: videa víkendu
3. 12. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 1. až 2. prosince 2018.

Klimatizace, červená sedadla. Příměstské linky v Praze mají nové autobusy
2. 12. 2018
/FOTOGALERIE/ V příměstské dopravě kolem Prahy začaly být nasazovány první dva autobusy, které plní nové standardy kvality Pražské integrované dopravy (PID). Konkrétně jde o kloubová vozidla Solaris Urbino 18, které převzal dopravce ČSAD Střední Čechy. Nové autobusy budou obsluhovat především vytížené linky 367 a 375 mezi Prahou a Brandýsem nad Labem-Starou Boleslaví.

Z Kobylis do Zdib tramvají. Praha a kraj už hledají projektanta tratě
30. 11. 2018
Příprava nové tramvajové tratě, která by spojila pražské Kobylisy se středočeskou obcí Zdiby, výrazně pokročila. Za necelých 40 milionů korun Středočeský kraj, Krajská správa silnic Středočeského kraje a Dopravní podnik hl. města Prahy (DPP) hledají firmu, která trať vyprojektuje a připraví pro žádost o územní rozhodnutí a stavební povolení.

Černošický úřad si předvolá Babiše kvůli střetu zájmů. Dostane premiér pokutu?
29. 11. 2018
Městský úřad v Černošicích u Prahy zahájil v úterý na základě podnětu Transparency International správní řízení s Andrejem Babišem (ANO). Je to kvůli podezření ze spáchání přestupku proti zákonu o střetu zájmů. Premiérovi a šéfovi nejsilnějšího vládního hnutí hrozí ve správním řízení až čtvrtmilionová pokuta.

Pojďte zpívat koledy, čas se blíží
29. 11. 2018
Ve středu 12. prosince, přesně s úderem 18. hodiny, se po celém Česku rozezpívají tisíce zpěváků, kteří si zazpívají pět koled. Akce Česko zpívá koledy, kterou pořádají tradičně regionální Deníky, je opět po roce tu.

Legalizace marihuany? Polovina osobností regionů je pro, polovina proti
29. 11. 2018
/INFOGRAFIKA/ Ti z respondentů Panelu Deníku, kteří rekreační „hulení“ podporují, by umožnili uživatelům vypěstovat si konopí pro vlastní potřebu.

Sen o pandách se rozplývá. Ředitel pražské zoo tvrdí, že o nich Zeman nejednal
28. 11. 2018
Pražská zoologická zahrada pozastavila projekt expozice pand velkých a langurů čínských, uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek. Důvodem je podle něj to, že prezident Miloš Zeman svůj čínský protějšek o pandy velké nepožádal a pro Česko je nezískal. Bobek to uvedl na facebooku. V chystaném pavilonu za 200 milionů korun podle něj bude možné chovat jiné druhy zvířat.

Další mosty v metropoli čeká demolice. Omezení se dotkne provozu na dálnicích
26. 11. 2018
/FOTOGALERIE/ Kontrola mostů v majetku Technické správy komunikací odhalila další mostní konstrukce ve špatném stavu. Tři mosty na východním okraji Prahy v Horních Počernicích čeká příští rok buď zbourání, nebo rozsáhlá oprava.

Babišovi nevěří 60 procent Čechů, vyplývá z nového průzkumu
25. 11. 2018
Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) nedůvěřuje šest z deseti lidí. Naopak důvěru má Babiš u 37 procent Čechů. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi (ČT). Z průzkumu také vyplývá, že většina občanů by nesouhlasila s tím, aby prezident Miloš Zeman jmenoval Babiše znovu premiérem, pokud by jeho vládě parlament vyslovil nedůvěru. 

Šéf Senátu Kubera: Každý chce být předsedou, proto je u nás tolik stran
25. 11. 2018
/ROZHOVOR/ Teprve pátým předsedou Senátu (Petr Pithart byl zvolen dvakrát) se před deseti dny stal Jaroslav Kubera z ODS. Patří k nejzkušenějším českým politikům. V čele Teplic byl 24 let, v horní komoře zasedá 18 let. Patří mezi vzácný druh veřejných činitelů, kteří nejen tvrdí, že politika a podnikání se nemají míchat, ale také to striktně dodržuje.

V Praze bude bez tepla deset tisíc domácností. Kvůli opravě potrubí
23. 11. 2018
Odhadem pět až deset tisíc domácností v pražských Kobylisích, Bohnicích a Čimicích bude od dnešního večera do sobotní noci bez tepla a teplé vody. Pražská teplárenská bude opravovat potrubí. S pracemi firma začne dnes kolem 22:00, oprava je naplánovaná do sobotní půlnoci.

Nejdéle dojíždějí do práce Středočeši. Na cestě tráví i víc než dvě hodiny denně
22. 11. 2018
/PROKLIKEJTE SI JEDNOTLIVÉ KRAJE/ Delší dobu tráví cestou do zaměstnání lidé z oborů, které nabízejí nadstandardní mzdy - třeba banky či právnické firmy.

V Praze a okolí pojedou osobní vlaky častěji. Přibudou i spoje pro flamendry
22. 11. 2018
/INFOGRAFIKA/ Prahu a Středočeský kraj čeká s novým jízdním řádem na železnici jedna z největších změn za poslední roky. Od neděle 9. prosince stoupne provoz v Praze měřeno najetými kilometry o 8 procent, ve Středočeském kraji o 5 procent. Cestující čekají například nové spěšné vlaky z Prahy do Benešova nebo čtvrthodinový interval vlaků na trase Praha Říčany.

Protopopová z kauzy Babiš končí v ústavu duševního zdraví. Kvůli tlaku médií
20. 11. 2018
Lékařka Dita Protopopová končí na vlastní žádost v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ), kde léčila Andreje Babiše mladšího. Jak zjistil Deník, smetla ji kauza Čapího hnízda. Psychiatrička totiž napsala Babišovu synovi lékařskou zprávu, podle níž se Babiš junior nemůže účastnit trestního řízení kvůli své duševní chorobě. Psychiatrička uvedla, že ve své lékařské praxi nic nezanedbala a částečný úvazek v NUDZ ukončí kvůli mediálnímu tlaku.

Vlajka z tisíců klíčů a poslední služba šedesátileté tramvaje: videa víkendu
19. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. listopadu 2018.

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili
18. 11. 2018
Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš po sobotním setkání se svým synem. Napsal to na svém facebookovém profilu. Uvedl, že se synem v Ženevě strávil pět hodin. Matka Babiše mladšího Beata Babišová označila v televizi Nova reportáž serveru Seznam Zprávy za útok proti soukromí. Novinářům prý řekla, že je její syn nemocný a rozhovor nepřipadá v úvahu. 

Proč je negativní myšlení důležité
18. 11. 2018
„Z pozitivního myšlení se dnes stala mantra, která je sice líbivá ale důležité je myslet i negativně,“ říká známý český podnikatel, spisovatel a školitel.

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne
17. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. listopadu 2018.

Pražská zoo přispívá na záchranu Balikpapanského zálivu a "pivařů" z Bornea
15. 11. 2018
Zoo Praha začala finančně podporovat projekt Pesisir Balikpapan, který pod českým vedením probíhá v Balikpapanském zálivu na ostrově Borneo již od roku 2007. Jeho cílem je ochránit přírodně velmi cenné území, které obývá mimo jiné populace asi 2000 kahau nosatých, tzv. pivařů z Bornea. Kvůli nedostatku financí hrozilo tomuto projektu ukončení, proto se vedení zoo rozhodlo jej po dobu dvanácti měsíců finančně podporovat.

Psychiatrička Babiše juniora podle kolegů nepochybila. Na Krym jel na ryby
14. 11. 2018
Národní ústav duševního zdraví (NÚDZ) v Klecanech u Prahy, kde působí psychiatrička Dita Protopopová (kandidátka ANO ve volbách v Praze 8), se oficiálně vyjádřil ke kauze premiérova syna Andreje Babiše mladšího, který v reportáži televize Seznam mluvil o údajném únosu na Krym. Na ukrajinské území ovládané Rusy ho měl dostat manžel lékařky Petr Protopopov. Ústav se od jeho osoby distancoval, lékařky se ale kolegové zastali.

Klavírista Tomáš Kačo pokřtil v Praze svoji nahrávku moravskou pálenkou
13. 11. 2018
Klavírista Tomáš Kačo v pondělí 12. listopadu na koncertu v Anežském klášteře v Praze pokřtil moravskou pálenkou své debutové CD s názvem My Home. Vystoupení bylo součástí série klavírních recitálů s názvem Hybatelé rezonance. Koncert byl rychle vyprodaný, pořadatelé proto přidali další v úterý. Kmotrem nahrávky se stal Ondřej Gregor Brzobohatý se svou ženou Taťánou. 

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka
11. 11. 2018
/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko, naopak nejmenší výskyt je v okresu Praha-západ. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

Místo devíti miliard z daní by kraj chtěl víc. Přes deset
10. 10. 2017
Praha – Příznivým hodnocením rozpočtu na letošní rok – a to na straně výdajů i příjmů – se v pondělí pochlubilo vedení Středočeského kraje. S tím, že úřad historicky poprvé pracuje s rozpočtem z manažerského pohledu. „Správa financí veřejných má stejná pravidla jako soukromých,“ konstatoval náměstek hejtmanky pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO). Novinkou je podle jeho slov rozčlenění plánovaných výdajů podle pravidel semaforu: na skupinu červenou, oranžovou a zelenou.

Chlapce, který se zřítil do studny na nádraží, transportoval do nemocnice
9. 10. 2017
Střední Čechy – Velké drama se v pondělí večer odehrávalo u železniční stanice Libčice nad Vltavou; v malém městě na Praze-západ. Po půl sedmé byly záchranné složky přivolány na pomoc 15letému chlapci, který se nešťastnou náhodou zřítil do studny. I když utrpěl zranění, zůstal při vědomí – byl však uvězněn v asi pětimetrové hloubce.

Česká obec sokolská si připomněla památku všech sokolských obětí
8. 10. 2017
/FOTOGALERIE/  Pietního aktu, jímž si Česká obec sokolská v neděli připomněla při Památném dni sokolstva památku a odkaz všech sokolů, kteří položili své života za svobodu a demokracii, se zúčastnili mimo jiné i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a ministr kultury Daniel Herman.

Václav Moravec: Fakulta žila sbírkou na žezlo
8. 10. 2017
/ROZHOVOR/ Jedním z přítomných u lití fragmentů žezla Fakulty sociálních věd UK a zároveň také spoluiniciátor realizace jeho vzniku, byl televizní moderátor, redaktor a vysokoškolský pedagog Václav Moravec. Ten se o své dojmy podělil se čtenáři Deníku.

Snadnější cestování do práce přivezl lidem vlak ze třicátých let
6. 10. 2017
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Kdekoli se Stříbrný šíp, jak mu říkají jeho obdivovatelé, v pátek na kolejích objevil, byl k nepřehlédnutí – a pokud zahoukal, i k nepřeslechnutí. Na slavnostní jízdu po části středních Čech vyjel v pátek z Prahy železniční unikát z konce třicátých let minulého století, zkonstruovaný speciálně pro motorové rychlíky. Vlastně jako alternativa či konkurence tehdejší novinky Slovenské strely. Okupace a poté poválečný vývoj však vedly k tomu, že zůstalo u jediného exempláře.

Z Neratovic se do Prahy vlakem jezdí po silnici
28. 09. 2017
Neratovice – Jet vlakem z Neratovic do Prahy nebo naopak? V současné době nemožné. Kvůli pracím na mladoboleslavsko-turnovské trati 070 začala ve čtvrtek výluka v úseku Praha-Čakovice–Neratovice. Potrvá až do pondělka.

Centrem svatováclavských oslav je Stará Boleslav
28. 09. 2017
Stará Boleslav – Den české státnosti, který se ve výroční den údajné bratrovraždy svatého Václava připomíná po celé republice, nabízí ve čtvrtek řadu různě pojatých církevních i historických slavností, kulturních vystoupení, vinobraní – nechybí ale ani politická shromáždění. Často se konají na místech přímo spjatých s Václavovým jménem.

Křišťálová lupa: hlasujte v soutěži o nejlepší zpravodajský web pro deník.cz
27. 09. 2017
Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2017. Díky vám má deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii Zpravodajství.

Lidi z Kladna do Prahy vozí muzejní exponát
27. 09. 2017
Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Na trase mezi Kladnem a Prahou vozí lidi i dopravní veteráni. Neutěšený stav počtu řidičů autobusových linek v rámci integrace dopravy mezi Kladnem a Prahou dospěl tak daleko, že na trasu byl vypraven autobus, který je řazen mezi historická vozidla. 

Opozice neprosadila jednání o dostavbě okruhu. "Nepodpořím to," řekl Dolínek.
26. 09. 2017
/VIDEO/ Tendr na dostavbu severovýchodního městského okruhu mezi Pelc/Tyrolkou a Štěrboholy se dnes nepodařilo schválit. Opoziční TOP 09, ODS a Nezávislí kvůli tomu svolali mimořádné zastupitelstvo. Náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD), který obchvat prosazuje, paradoxně vystoupil proti jeho projednání. Rozhodnutí o okruhu tak koalice protahuje.

Kotlíkové dotace s vlídnou tváří: peněz je dost a fronty nebudou
25. 09. 2017
Jedinečná možnost využít příležitost k získání příspěvku na výměnu starého kotle za nový, ekologický zdroj tepla. Majitelům domků určených k bydlení to vzkazuje ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v souvislosti s vyhlášením druhé výzvy takzvaných kotlíkových dotací ve Středočeském kraji.

OBRAZEM: Ve Vestci u Prahy se sjeli milovníci elektromobilů Tesla
24. 09. 2017
V sobotu se ve Vestci u Prahy sjelo přes 30 automobilů u nové dobíjecí stanice Tesla Supercharger. Sraz pořádal Tesla klub České republiky. Podívejte se, jak to Teslám a stanici slušelo. 

Přes 30 elektromobilů Tesla se sjede do Vestce u Prahy
22. 09. 2017
Přes třicet elektromobilů Tesla se sjede na nově dokončenou nabíječku Tesla Supercharger ve Vestci u Prahy. Setkání se uskuteční již v sobotu 23. září. 

Kam vedou koleje, tam je život. Režisérka natočila film o zaniklých lokálkách
22. 09. 2017
Kdo má na svědomí rušení regionálních tratí a co se děje s vesnicí, v níž jsou koleje přetrhány? Režisérka Andy Primusová se vydala tuto záhadu odhalit. Její dokumentární debut poprvé veřejnosti představí symbolicky v rámci Národního dne železnice tuto sobotu.

Vandalismus, nebo umění? Problém graffiti má řešit více legálních ploch
20. 09. 2017
Legal, nebo illegal? Otázka, kterou si před noční akcí klade mnohý, nejčastěji náctiletý sprejer. Přičemž ne každý si dost dobře uvědomuje, že druhá volba ho může dostat velmi rychle za mříže za poškozování cizí věci. Až na jeden rok. Nejčastěji ovšem uměníchtiví teenageři vyfasují od samosoudce ve zrychleném řízení podmínku.

Co trápí Pražany? Parkování, drahé bydlení i magistrát
19. 09. 2017
/EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM/ Nejspokojenější jsou obyvatelé metropole s dostupností a úrovní MHD, zejména metra. V hodnocení policií prohrává městská s tou státní.

KRÁTCE: Místo vlaků jezdí autobusy
16. 09. 2017
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

OBRAZEM: Stavba spojovacího krčku pomalu finišuje
16. 09. 2017
Týnec nad Sázavou - K závěru spějí o něco zpožděné práce při výstavbě takzvaného spojovacího krčku, který propojí dva pavilony týnecké základní školy. 

Do voleb na Příbramsku jdou hlavně zastupitelé a starostové
16. 09. 2017
Příbramsko – Množství plakátů a billboardů na každém kroku naznačuje, že se blíží volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a prezident stanovil dny jejich konání na pátek 20. října a sobotu 21. října.

Boleslavský bazén usiluje o titul Stavba roku
16. 09. 2017
Mladá Boleslav – Rovnou dvě stavby reprezentují Mladou Boleslav v soutěži Stavba roku Středočeského kraje, což je celostátní a největší soutěž v oboru stavitelství a architektury.

Kraj chystá turistickou kartu. Rakušan vidí vzor v Rakousku
16. 09. 2017
Střední Čechy – Dřív než se stane plastovou kartičkou, bude mít možná podobu papírového provizoria – přinášet výletníkům rozmanité výhody při turistickém putování po středních Čechách by však mohla už v příštím roce. Řeč je o regionální turistické kartě inspirované podobnými produkty známými z Rakouska, o jejíž zavedení usiluje středočeské hejtmanství. 

Na pražském letišti panoval chaos. Taxikáři bojovali proti řidičům Uberu
15. 09. 2017
Policejní hlídky dnes musely zasahovat na Letišti Václava Havla v Praze. Sjely se zde totiž desítky taxikářů a snažily se lepit samolepky na auta řidičů společnosti Uber. Protesty mají pokračovat i v pondělí.

Čáslav versus Kutná Hora. Kde se žije lépe?
15. 09. 2017
Kutnohorsko /INFOGRAFIKA/ – Města Čáslav a Kutná Hora od sebe leží přibližně deset kilometrů. I přesto obyvatelé měst platí rok co rok rozdílné poplatky.

Výběrčí budka možná zmizí do konce roku
15. 09. 2017
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Do konce roku by mohla z historického centra v Rakovníku zmizet takzvaná výběrčí budka. Má to však ale jednu podmínku. Město Rakovník musí získat stavební povolení pro umístění nových závor. Rakovnickému deníku to řekla Alida Štulajterová, mluvčí radnice. 

Kruhák Na Cikánce má být hotov do Vánoc
15. 09. 2017
Kladno /FOTOGALERIE/ -  Práce na stavbě nového kruhového objezdu Na Kűbecku (dříve Na Cikánce) v Kladně-Švermově začnou už v pondělí. Středočeský kraj zde vybuduje dlouho slibovanou bezpečnou kruhovou křižovatku.  

Chytré učení podruhé, tentokrát s důrazem na emoční inteligenci
25. 10. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Jak udělat z matematiky oblíbený předmět? Jak najít hračku, která děti bude skutečně bavit a zároveň jim dá něco navíc? Jaké jsou aktuální trendy v pedagogice? Na to všechno nabídl odpovědi druhý ročník Festivalu chytrého učení, který se konal na 5. základní škole v Mladé Boleslavi.

Odchod lékaře z rakovnického hnutí Město pro vás? Jsou to údajně jen spekulace
25. 10. 2016
Rakovník - Vznikne, nebo nevznikne v Rakovníku další politická strana či hnutí? V kuloárech se již několik měsíců hovoří o možném vzniku rakovnické buňky Starostů a nezávislých (STAN). Důvodem spekulací má být kandidatura v nedávných krajských volbách zastupitele a lékaře Ivo Trešla právě za hnutí STAN.

Tři tisíce narcisů rozkvete? na návsi v Kostelní Lhotě
24. 10. 2016
Kostelní Lhota /FOTOGALERIE/ - Nejzelenější obec v České republice, čerstvý nositel titulu Zelená stuha v soutěži Vesnice roku, se na jaře rozzáří třemi tisíci žlutých a bílých květů narcisů. Vysázeli je obyvatelé Kotelní Lhoty na Nymbursku na hlavní návsi.

Čestný občas Berouna chce pilovat svou češtinu
24. 10. 2016
Beroun - Burkhard Siebert, radní německého města Goslar, je novým čestným občanem Berouna. Stalo se tak v roce, kdy si Beroun připomíná 25 let od sepsání partnerské smlouvy s Goslarem. Spolupráci mezi oběma městy inicioval Burkhard Siebert už v době totality. Tehdy samozřejmě marně.

Herec Jan Přeučil a hokejista Jiří Tlustý nechyběli ?při výlovu v Luníkově
24. 10. 2016
Luníkov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Desítky aut zaparkovaných, kde se dalo, a davy usměvavých lidí byly předzvěstí, že se v Luníkově na Kladensku koná něco mimořádného. Na hrázi soukromého rybníka U Jelena se sešlo několik stovek návštěvníků jen proto, aby si nenechali ujít jedinečnou atmosféru podzimního výlovu.

Nymburské novorozenecké oddělení dostalo nové oxymetry
24. 10. 2016
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Další dva oxymetry, přístroje, kterými se měří nasycení krve kyslíkem, získalo díky daru Nadace Křižovatka novorozenecké oddělení nymburské nemocnice. Jaké je přesné využití těchto přístrojů, vysvětlil vedoucí lékař novorozeneckého oddělení Radomír Pavluv.

Mezi šlapkami vyčníval jeden pedál, zelí si všichni spravedlivě rozdělili
24. 10. 2016
Mlékojedy /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Netradiční činnost si v Mlékojedech na Mělnicku vyzkoušeli milovníci kysaného zelí, kteří se rozhodli, že si letos na Vánoce tuto pochoutku vyrobí vlastnoručně. A také vlastnonožně. ?V areálu místního pivovaru se totiž hromadně šlapalo zelí, které si však příchozí museli nejdřív sami nakrouhat do připravených kádí.

Babišovy fabriky požírají dotace pro venkov
24. 10. 2016
V parlamentní hře o „lex Babiš" jde majiteli Agrofertu o hodně. Jeho firmy skvěle rozehrály novou partii o evropské dotace. Skoro pětinu z celého balíku peněz na inovace potravinářů shrábly čtyři fabriky Andreje Babiše. To je výsledek 1. kola Programu rozvoje venkova. Další stovky dotačních milionů mají přiklepnuté jeho agropodniky na chovy prasat a kuřat. Agrofert si umí říci také o velkorysé příspěvky na životní prostředí. Tedy z resortu, který ovládá hnutí ANO.

Ulovit candáta v Pecovském a Drásovském rybníku prý bude fuška
24. 10. 2016
Příbram /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Je sobota krátce po osmé ráno. Slunce se teprve klube z podzimní mlhy a příbramští rybáři vytahují z Nového rybníku poslední „čudly". „Takhle brzy jsme tady snad ještě neskončili," komentuje nezvykle krátký výlov jeden z rybářů, i když množství ryb z 'Nováku' asi nikdy nebyl žádný zázrak.

Chuťové dobrodružství zažívají členové Scotch Whisky klubu už 20 let
24. 10. 2016
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Scotch Whisky Club v Nymburce oslavil dvacáté výročí od svého založení. Členové a jejich hosté se sešli v restauraci ?U Vodárny, aby se pokochali výstavou 130 plných lahví whisky, a hlavně noblesní nápoj ochutnávali a společně rokovali o rozmanitosti a kráse jeho chutí. 

Středočeský kraj vypsal tendr na obchvat Chrášťan u Prahy
24. 10. 2016
Praha - Středočeský kraj vypsal tendr na obchvat Chrášťan u Prahy, práce začnou příští rok. Náklady na vybudování nového, zhruba kilometrového úseku, a na další navazující úpravy a opravy budou zhruba 60 milionů korun. V pondělí to uvedla mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná.

Základní škola v Bílém Podolí oslavila 120. výročí českým rekordem
24. 10. 2016
Bílé Podolí /FOTOGALERIE/ - Základní škola v Bílém Podolí si připomněla 120 let od svého založení. Oslava kulatého výročí s sebou přinesla i jeden vskutku nezapomenutelný okamžik. Tím byl zápis nového rekordu do České knihy rekordů.

Strážníci v Rakovníku pomohli při záchraně lidského života
24. 10. 2016
Rakovník - Dramatické okamžiky se odehrály na Husově náměstí v Rakovníku. „Ve chvíli, kdy tam naše hlídka prováděla kontrolní a hlídkovou činnost, zahlédla ženu padající bezvládně ?k zemi. Kolegové se k ní okamžitě rozběhli a zjistili, že nejeví známky života," popsal velitel městské policie Jaromír Nový.

Vyhláška povolí odstřel kormorána velkého na Benešovsku
24. 10. 2016
Benešovsko - Preventivní odstřel kormorána velkého jako prevence závažných škod v rybářství a za účelem ochrany jiných volně žijících živočichů bude v působnosti obcí s rozšířenou působností Benešov, Vlašim, Votice možný.

Starosta vzkázal muzejníkům: Exponáty uložené v domě na koupališti musí zmizet!
24. 10. 2016
Kosmonosy - Spor, který se rozhořel mezi radnicí v Kosmonosích u Mladé Boleslavi a tamním Muzejním spolkem asi jen tak neskončí. Úřad trvá na vystěhování z domu na koupališti i ze suterénu zámku.

Městské policie v Příbrami stále chybí lidi do naplnění takzvaných tabulek
24. 10. 2016
Příbram - Městská policie v Příbrami má málo lidí, hledá nové strážníky. Město jim nabízí příspěvky na dovolenou, možnost zdarma navštěvovat fitness centrum a také stravenky a další benefity.

Lidé z Berounska uzavírají sázky na nového prezidenta USA
24. 10. 2016
Berounsko -Zvítězí republikán Donald Trump nebo v USA dál budou vládnout demokrati v čele s Hillary Clintonovou? Jak to vidí lidé z Berounska? Kdo podle nich vyhraje a komu by dali svůj hlas se někdy liší. Někteří Berouňané si dokonce na americké prezidentské volby sází u tipovacích společností.

Domácí péče: nejvíce pacietů je diabetiků a lidí s chronickými defekty
23. 10. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Když se řekne domácí péče, většině lidí se vybaví stejnojmenný český film. Jak to ale vypadá ve skutečnosti, jak domácí péče funguje a co všechno pacientům v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi nabízí, prozradila v rozhovoru vrchní sestra Jitka Laubeová.

Při prvním sněhu řidiči na Benešovsku zpozorní a pak zase zrychlí
23. 10. 2016
Benešovsko - První sněžení přinese na silnicích regionu zpočátku zpomalení provozu, ale pak nehodovost prudce vzroste. Nepříznivý trend se každý podzim opakuje. „Při první sníh řidiči vnímají jako rizikový faktor a dávají si pozor," potvrdil Zdeněk Štěpánek, vedoucí benešovského dopravního inspektorátu.

Výběrčí budku odstraní v Rakovníku až v závěru příštího roku
23. 10. 2016
Rakovník - Až ke konci roku 2017 dojde k odstranění takzvané výběrčí budky v historickém centru města Rakovníka. Řekl to starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD). Vedení radnice totiž na svém zasedání schválilo úvodní studii parkovacího systému na Husově náměstí.

O fungování skládky u Chýně rozhodne zřejmě Nejvyšší správní soud
23. 10. 2016
Chýně u Prahy - Ve sporu o legálnost navážení odpadu na skládku poblíž Chýně, který se táhne už více než deset let, zřejmě rozhodne Nejvyšší správní soud. Skládka zasahuje na soukromé pozemky, jejichž majitelé jsou proti navážení, které dál pokračuje. Spor protahují rozdílná rozhodnutí úřadů a soudů, opakovaně se jím zabýval hostivický stavební úřad, Středočeský kraj i soudy. Podle posledního stanoviska stavebního úřadu, který se vyjadřoval k žádosti vlastníků pozemků o zákaz navážení, jde o občanskoprávní spor, který má řešit soud. V neděli to sdělila mluvčí středočeského hejtmanství Michaela Drobná.

Slanému a dalším obcím ?na Kladensku se obchvatem konečně uleví
23. 10. 2016
Slaný - Na stavbě obchvatu města Slaný na Kladensku se má po letech planých slibů začít pracovat v polovině příštího roku. Na práce už je vypsaný tendr. Zbývá dořešit odvolání proti vyvlastnění dvou pozemků. Sdělil to mluvčí Ředitelství silnic ?a dálnic Jan Studecký.

Městští strážníci z Benešova vyráží na obhlídky teritoria na bicyklech
23. 10. 2016
Benešov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - I benešovští městští strážníci patří k těm, jimž vedení sboru zajistilo další dopravní prostředky pro rychlý přesun na místo určení. „Jsou to kola univerzální na silnici i do terénu," popsal velitel strážníků Radek Stulík využití strojů s bílými rámy, reflexními prvky v barvě benešovského znaku a nápisem městská policie.

Kladenští policisté rozdávali reflexní prvky chodcům, cyklistům i řidičům
23. 10. 2016
Kladno - Do celorepublikového dopravně bezpečnostního projektu s názvem Vidíme se? se v minulých dnech zapojili také kladenští policisté z dopravního inspektorátu ve spolupráci s policistkou oddělení tisku a prevence. Projekt navázal na první část této preventivní akce, která se konala na jaře letošního roku.

Mělnické příjmy v příštím roce stoupnou o desetinu
23. 10. 2016
Mělník - Město Mělník počítá v rozpočtu na příští rok s příjmy vyššími asi o desetinu. Potvrdil to starosta Ctirad Mikeš. Podle něho by město mělo mít o jedenáct procent vyšší příjmy než v letošním roce především díky rozpočtovému určení daní, kdy se má po změně zákona od příštího roku změnit poměr rozdělování daňových příjmů ve prospěch místních samospráv.

Třiďte odpad, poplatky budou nižší, vybízí občany radní Příbrami
22. 10. 2016
Příbram - Příbramáci zaplatí příští rok za svoz odpadu podobně jako letos, tedy zhruba pětistovku. Rozhodli o tom zastupitelé. Tato částka sice neodpovídá výši skutečných nákladů na svoz, rozdíl však město vykryje ze svých zdrojů. V příštím roce totiž radní očekávají větší příjmy ze skládkování.

Horolezec Petr Mašek: Pokoušet se o vrchol Čo Oju by bylo bláznovství
22. 10. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Před pár dny se mladoboleslavský horolezec Petr Mašek vrátil z další ze svých expedic. Tentokrát byla ovšem velmi výjimečná ve všech směrech. Jednak byla na jeho poměry nezvykle početná, a jednak byl jejím členem slepý horolezec Jan Říha, který snil o výstupu na osmitisícovku.

Lidé mohou protestovat proti týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě
22. 10. 2016
Vlašim - V Podblanickém ekocentru ve Vlašimi na Benešovsku je až do konce listopadu petiční místo, kde mohou lidé připojit svůj podpis na podporu zákazu týrání hospodářských zvířat při dálkové přepravě.

Kly na Mělnicku čekají předčasné volby, čtyři zastupitelé rezignovali
22. 10. 2016
Kly - Naprostá většina občanů s volebním právem znovu zamíří k urnám až na podzim příštího roku, kdy se konají volby do poslanecké sněmovny. Ve Klích se však volební místnost otevře už o půl roku dříve, místní tam totiž za pár měsíců čekají předčasné komunální volby. Důvodem je rezignace čtyř zastupitelů ze sedmi.

Rybáři na vozíku budou ?mít na Kladensku nové místo na Záplavách
22. 10. 2016
Kladensko - Záplavy, jinak také Turyňský rybník? u Kamenných Žehrovic na Kladensku, získal svoji současnou podobu coby vodou zaplavená proláklina po těžbě černého uhlí. Od roku 1985 jsou Záplavy vyhlášeny přírodní rezervací. Nyní získají další prim pro lidi s problémy pohybového aparátu. Vznikne zde lepší přístup k vodě právě pro lidi s handicapem.

Pořadatelům Creepy Teepee hrozí pokuta, návratu do Kutné Hory se ale nebrání
22. 10. 2016
Kutná Hora - Festival Creepy Teepee je každoroční třídenní letní přehlídkou alternativní hudební scény, na kterou se sjíždí stovky návštěvníků z celého světa. Zároveň je ale tento festival terčem nevole místních obyvatel. Ti si stěžují na hluk, který v areálu festivalu panuje mnohdy do pozdních nočních hodin. Letos se již přešlo od rozlícených slov k oficiálním činům.

Nový podjezd: nebezpečné místo zmizí z mapy Mladé Boleslavi
22. 10. 2016
Mladá Boleslav - Už řadu let volají obyvatelé příměstské části Čejetice po řešení lokality za mostem vedle Česany, který tuhle čtvrť propojuje Koněvovou ulicí se zbytkem Mladé Boleslavi. Zatímco most je nový, i když i jeho stavba se táhla několik let, kalamitní místo zůstává.

Pneuservisy hlásí plno. Na přezutí aut si motoristé počkají až týden
21. 10. 2016
Mělnicko - Mnoho majitelů aut z Mělnicka opakuje každý rok stejný rituál - přezutí svých vozů na zimní pneumatiky nechávají na poslední chvíli. Jsou ale i zodpovědní motoristé, kteří už několik dní nebo dokonce týdnů jezdí na kolech se zimním vzorkem.

Senátor Jiří Obarfalzer se s dalajlamou už několikrát setkal
21. 10. 2016
Beroun - Návštěva dalajlamy v České republice a především postoj prezidenta Miloše Zemana a vlády vzbudil velké emoce. Deník zjišťoval, jak postoj České republiky vnímá berounská veřejnost i nově zvolený senátor Jiří Oberfalzer. Ten se totiž s dalajlamou už v minulosti sešel.

Město je připravené. Lidé ze Sauny na ulici neskončí
21. 10. 2016
Rakovník - Současní obyvatelé objektu Sauna v Čermákových by nemuseli skončit na ulici, jak rakovnickým zastupitelům řekl současný provozovatel zmíněného objektu Milan Knor. Přestěhovat by se mohli do ubytovny na Hané, kde jsou dostatečné kapacity. Sdělil to bývalý starosta města a současný opoziční zastupitel Zdeněk Nejdl (ODS).

Dotace? Zatím řešíme hlavně čistírny, řekl Vlastimil Štiller
21. 10. 2016
Slabce - Vedení mikroregionu Balkán v současné době řeší poslední krok k úspěšnému ukončení projektu na výstavbu čistíren odpadních vod a kanalizací v pěti členských obcích. Shromažďuje dokumenty pro takzvané závěrečné vyhodnocení projektu, které bude následně posláno Státnímu fondu životního prostředí, který mikroregionu přidělil dotaci ve výši zhruba 150 milionů korun. Kromě toho vedení Balkánu řeší reklamace týkající se provozu čistíren odpadních vod. Rakovnickému deníku to řekl předseda mikroregionu Balkán a starosta Slabec Vlastimil Štiller.

Benešovské ANO chce Jaroslavu Pokornou Jermanovou udržet v radě města
21. 10. 2016
Benešov - Pokud se první místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Pokorná Jermanová stane hejtmankou Středočeského kraje, odejde nejen z dolní komory parlamentu, ale, jak prohlásila už před volbami, vzdá se kvůli případnému střetu zájmů také funkce benešovské radní.

Nálezy z cerhenických kosterních hrobů absolvovaly analýzu na tomografu
21. 10. 2016
Cerhenice - Jedním z nejvydatnějších archeologických nalezišť poslední doby byly nálezy kosterních a žárových hrobů v lokalitě Na Štěpnici v Cerhenicích na Kolínsku. Archeologové pracovali ve dvou vlnách a našlo se tam téměř 130 objektů.

Noční požár stodoly v Olovnici na Mělnicku zahubil desítky králíků
21. 10. 2016
Olovnice - Nevinná zvířata doplatila na požár v Olovnici na Mělnicku. Králíkárna ve stodole místního chovatele začala hořel pár minut po středeční půlnocí. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Kralup nad Vltavou a Slaného, na zásahu se podíleli i dobrovolní hasiči z Kralup nad Vltavou, Velvar a Nelahozevsi.

Náměstek primátora: Nejsem přeběhlík ani zrádce, můj názor se nijak nezměnil
21. 10. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Jméno mladoboleslavského náměstka primátora Daniela Marka plní už druhý týden média v souvislosti nejen s koalicí, která povede Středočeský kraj, ale také se situací uvnitř jeho mateřské TOP 09.

Pobíhající koně způsobili na Kladensku nehodu
21. 10. 2016
Velvary - Policisté kladenského dopravního inspektorátu a policisté obvodního oddělení Zlonice vyjížděli ve čtvrtek kolem půl šesté ráno k dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi Velvary a Kralupy nad Vltavou. Z nedaleké obce utekli dva koně z ohradníku a vyběhli na silnici, kde se jeden z nich střetl s projíždějícím fordem.

Otrava? Mezi Poděbrady a Nymburkem uhynuly v Labi metráky ryb
21. 10. 2016
Nymburk, Poděbrady - Do Labe se pravděpodobně dostala škodlivá látka, která zlikvidovala ve vodě kyslík. Ryby se na hladině dusily.

Petici proti otevření kamenolomu u Lešan na Benešovsku podepsalo na 800 lidí
21. 10. 2016
Lešany /FOTOGALERIE/ - Šok před nedávnem zažili obyvatelé Lešan na Benešovsku a jejich sousedé z Kamenného Přívozu, obce v okrese Praha-západ. Mezi těmito sídly chce soukromá firma GET otevřít na státem chráněném ložiskovém území nový kamenolom.

Výsledek povolebního jednání není tak špatný, řekl starosta a krajský zastupitel
21. 10. 2016
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Středočeský kraj povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů z TOP 09. Hejtmankou bude Jaroslava Jermanová z vítězného hnutí ANO. V 65členném zastupitelstvu bude mít koalice 44 hlasů. Jeden z nich za STAN bude po ustavující schůzi zastupitelů patřitPetru Štěpánkovi, starostovi Petrovic na Příbramsku.

Okradená prodavačka hypermarketu: žena vybrala v bankomatu peníze z cizí karty
21. 10. 2016
Králův Dvůr - Peněženka? s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí zmizela prodavačce hypermarketu v Králově Dvoře na Berounsku. Drzý zloděj totiž využil nepozornosti a peněženku ženě sebral přímo z pod pultu u kasy.

Cestu říčanským lesem nově lemuje posilovna
21. 10. 2016
Praha - Tužit svalstvo půjde nově při procházce z Říčan do Tehova. Pro menší zde vznikla opičí dráha, starší pak narazí na venkovní posilovnu.

Projíždět Benešovem směrem na Prahu je za trest
21. 10. 2016
Benešov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Řidiči jedoucí od Tábora na Prahu musí i při zkrácení objížďky přes Benešov počítat až s půlhodinovým zdržením. Ulice Máchova a Hodějovského jsou od čtvrtka neplacenými parkovišti.

Lidé se k vyvěšování státních vlajek moc nemají. Změní to v Mnichově Hradišti?
21. 10. 2016
Mnichovo Hradiště - I když vyvěšování státních vlajek v den státního svátku patří k určité tradici země, málokdo jimi svůj dům ozdobí dobrovolně. V některých lidech se tím možná probouzí povinnost, která je neodmyslitelně spojována s minulým režimem. V Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku to ale chtějí v pátek 28. října změnit.

Kolín brzy omezí reklamu. Chce chránit centrum města
21. 10. 2016
Kolín - Střed Kolína patrně čeká přísnější regulace, co se týká reklamy. Plán ohlásilo vedení města již před časem, nyní nabývá konkrétnějších podob. Pro podnikatele v centru by to mohlo znamenat možnost, jak získat i nějaké peníze na předělání vývěsních štítů. Řekl to místostarosta Michael Kašpar.

Dojet autobusem za hranice kraje už nebude problém
21. 10. 2016
Jesenice - Dojet si autobusem do práce, do školy nebo na nákup do Podbořan, Kralovic či dokonce do Plzně nebude snad už pro obyvatele Jesenice a okolí neřešitelný problém. Město na samém okraji okresu Rakovník i Středočeského kraje přestane být odříznuté od světa.

Extrémně výhodný nájem tělocvičny v centru Benešova skončí už letos
20. 10. 2016
Benešov - Stejné podmínky podnikání pro všechny. Zní to sice hodně propagandisticky, ale v zásadě právě o to usiluje současné vedení města Benešov. To při nedávné prověrce starších nájemních smluv odhalilo anomálii, která se nemůže líbit dalším podnikatelům využívajícím nebytové prostory v majetku města.

Co vznikne v Mladé Boleslavi na pozemcích za padesát milionů korun?
20. 10. 2016
Mladá Boleslav - Průmyslová zóna ve směru z Mladé Boleslavi na Jičín se možná už brzy rozšíří, podaří-li se prodat pozemky, které tu momentálně nabízí k prodeji firma Naxos. Jde o víc než třiatřicet tisíc metrů čtverečních, které byly dříve v majetku nyní již zkrachovalé firmy Cartec MB a staly se součástí exekuce.

Krajní řešení nedostatečné kapacity škol? Autobusy do těch vzdálenějších
20. 10. 2016
Vyžlovka - Vyžlovští bojují o obnovu školy v obci a doufají, že se jim podaří získat finanční injekci na rekonstrukci budovy. Vyžlovka patří do školského obvodu Kostelce nad Černými lesy na rozhraní Kolínska a Prahy-východ. Ani tam však není situace růžová. Černokostelecká škola má téměř plnou kapacitu a musí řešit její navýšení.

Pacienti hodnotili nemocnici v Příbrami: lepší, až na komunikaci lékařů
20. 10. 2016
Příbram - Empatie, pohodlí, péče, zájem, vysvětlení zdravotního stavu, komunikace s lékaři a sestrami. Nejen to opět po roce a půl vyhodnotila anketa Kvalita očima pacientů. Jak si stojí příbramská nemocnice? Průzkum ukázal posun dopředu. Jen ta komunikace s lékaři není nejlepší.

V Rakovníku stojí díky dětem hmyzí hotel
20. 10. 2016
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Jednou z aktivit spolku Včelí stráž je propagace takzvaných hmyzích hotelů. Jedná se o jednoduché stavby či objekty, které se vyplní vhodným přírodním materiálem. Ten si pak vybere hmyz (včely samotářky, čmeláci, motýli, slunéčka, brouci či škvoři) k zazimování nebo k rozmnožení svých potomků.

Vykliďte dům plný odpadků, volají lidé z Velkého Rečkova na Mladoboleslavsku
20. 10. 2016
Velký Rečkov - Vraky aut, odpadky, plasty, rozbitá prázdná králíkárna, zničené kancelářské židle, nepotřebná otlučená vana, železo, vysloužilý dřevěný stůl. Ve výčtu by se dalo ještě pokračovat. Takové haraburdí, které má spíš místo na některém ze sběrných dvorů, už dlouhou dobu obklopuje dům s číslem popisným 80 ve Velkém Rečkově na Mladoboleslavsku.

Berounští gymnazisté se řídí heslem Daruj krev, daruješ život
20. 10. 2016
Hořovice - Transfúzní stanice v Hořovicích na Berounsku se může pyšnit nejen rekordním počtem odběrů krve, ale též vysokým počtem mladých dárců. Ti přicházejí darovat krev jednotlivě, nebo skupinově v rámci různých škol, občanských sdružení či profesních skupin.

Místostarosta Čáslavi odstoupil, důvody zveřejní až na zastupitelstvu
20. 10. 2016
Čáslav - Místostarosta Čáslavi na Kutnohorsku Vlastislav Málek, který ve vedení města působil od roku 2014, na radnici skončil. „Na funkci jsem rezignoval již k 10. říjnu. Na příštím zasedání zastupitelstva budu o důvodech mé rezignace hovořit," potvrdil končící místostarosta Málek.

Policisté a strážníci v Sadské stavěli cyklisty. Kontrolovali osvětlení
20. 10. 2016
Sadská /FOTOGALERIE/ - Čtyři hodiny na dvou místech města. To jsou základní údaje o preventivní akci, v níž spojili síly policisté a městští strážníci v Sadské na Nymbursku. Zaměřena byla vzhledem k ročnímu období ?a snížené viditelnosti na cyklisty.

Nová ředitelka: Už jsem si koupila dva sešity, abych na nic nazapomínala
20. 10. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - V čele Základní umělecké školy Mladá Boleslav stojí žena. V ředitelně usedla Jana Mlčochová, která dosud vyučovala hru na klavír. Nahradila tak ředitele Kamila Šádka, jenž na začátku srpna zemřel po dlouhé nemoci.

V Obecnici na Příbramsku v noci hořel dům. Škoda dosáhla půl milionu korun
20. 10. 2016
Obecnice - Rodinný domek hořel v noci na čtvrtek v Obecnici na Příbramsku. Škoda činí půl milionu korun. Záchranáři převezli starší ženu do nemocnice kvůli stresové reakci. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. Řekli to mluvčí středočeských hasičů a záchranné služby Petr Svoboda a Petra Effenbergerová.

Rakovničtí policisté uložili řidiči kamionu stotisícovou kauci
20. 10. 2016
Rakovnicko - K celorepublikové bezpečnostně-dopravní akci, jež byla tentokrát zaměřena především na kontroly nákladní a autobusové dopravy, se v minulém týdnu s organizací TISPOL zapojili také dva dopravní policisté z Rakovnicka. Zkontrolovali 61 aut (58 nákladních vozidel, 3 autobusy).

Realita podle Simpsonových
20. 10. 2016
Slavný animovaný seriál Simpsonovi odvysílal už svou 600. epizodu a jeho popularita je stále obrovská. Tvůrcům se navíc při komentování aktuálního dění čas od času podaří předpovědět budoucnost. Ať už jde o chytré hodinky, o kandidaturu Donalda Trumpa na amerického prezidenta, nebo třeba o pád rublu.

Kapři, cejni, štiky. Začal výlov Žehuňského rybníka
20. 10. 2016
Žehuň /FOTOGALERIE/ -  Ryby z největšího středočeského rybníku v Žehuni na Nymbursku dostaly do kádí na speciálně upravených náklaďácích. ?V sítích uvízli nejen tradiční kapři, ale také cejni, tolstolobici i třeba dravé štiky. Jaké bude množství vylovených ryb, to si Pavel Bergr, vedoucí ze střediska chlumeckých rybářů, odhadnout netroufl.

Do příbramské věznice chtěl někdo v balíčcích propašovat drogy
20. 10. 2016
Příbram - Za jeden týden našli zaměstnanci věznice na Bytízu v Příbrami tři podezřelé zásilky určené pro odsouzené. Zajištěné látky byly odeslány do laboratoře ke zkoumání, aby se potvrdilo, že se skutečně jednalo o drogy.

Muž z Kladenska chtěl ukončit svůj život skokem pod vlak
20. 10. 2016
Kladensko - Dramatické chvíle zažili v pondělí okolo dvanácté hodiny kladenští kriminalisté. Přijali totiž oznámení, že osmadvacetiletý muž z Kladenska chce ukončit svůj život skokem pod vlak. Okamžitě proto po něm zahájili pátrací akci.

Na velké trable nemusí být rodina sama. Respondeo je vždy připravené pomoci
19. 10. 2016
Nymbursko - Dobrý příběh z Respondea, neziskovky poskytující služby v sociální oblasti, vyprávěla šestatřicetiletá Jitka ?z Nymburska. Ukázala, jak se neúplná rodina s třemi školními dětmi a malým příjmem může kumulací problémů dostat do stavu beznaděje a jak může pomoci dobře nastavená služba.

Jiří Kožíšek obsadil v mezinárodní kadeřnické soutěži Aichi bronzovou příčku
19. 10. 2016
Kladno /ROZHOVOR/ - Kadeřníkem chtěl být už od dětství. Když přišel prvně s babičkou do salonu a ucítil specifickou vůni, věděl, že se tím jednou bude živit. A živí. Už dvanáct let. Navíc se podle něj kadeřnictví jako obor neustále posouvá dopředu. A jeho pestrost ho baví.

Beroun uvažuje o propojení semaforů. Různé situace nejdříve otestuje studie
19. 10. 2016
Beroun - V souvislosti? s nedávnou opravou dálnice D5, která výrazně poznamenala plynulost dopravy ?v Berouně, se vedení města snaží najít nejlepší řešení, jak operativně reagovat na případné nehody a uzavírky dálnice. Situaci řeší místostarosta Berouna Michal Mišina s vedoucím dopravy Miroslavem Jerlingem.

O pozemek u Rosova mlýna si bude moci nájemkyně požádat město Benešov
19. 10. 2016
Benešov - Po nedávno skončeném auditu prověřovalo vedení Benešova také nájemní smlouvy. Na základě zjištění, ale také s ohledem na neutěšený technický stav objektu Rosova mlýna potvrzený statikem, město vypovědělo smlouvu benešovským chovatelům. Ti se z Rosova mlýna musejí do konce roku vystěhovat a uvést místo do původního stavu.

Čistka ve svazu bojovníků. Gabriela Havlůjová z Kladna byla vyloučena
19. 10. 2016
Kladno - Ústřední výbor Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) rozhodl většinou hlasů na svém prvním posjezdovém jednání o zrušení kladenského okresního výboru této organizace a vyloučení jeho předsedkyně Gabriely Havlůjové a dalších dvou členů svazu ze svých řad.

Karlštejn odkryl komnaty fraucimoru. Bez příplatku k základnímu vstupnému
19. 10. 2016
Karlštejn - V říjnu mohou návštěvníci hradu Karlštejn na Berounsku nahlédnout do třinácté komnaty. Mají tak možnost využít mimořádného zpřístupnění třetího patra Císařského paláce, takzvaného fraucimoru. Prohlídky jsou součástí prvního prohlídkového okruhu, a to bez příplatku k základnímu vstupnému.

Houby už rostou! Lidé si je prohlédli na výstavě v nebuželské sokolovně
19. 10. 2016
Mělnicko /FOTOGALERIE/ - Houbaři z Mělnicka se konečně dočkali. Ve vlhkém a stále poměrně teplém počasí se podle mělnického mykologa Jaroslava Malého daří mnoha druhům hub. Příznivce houbaření o tom přesvědčil na třetí výstavě hub, která se konala v nebuželské sokolovně.

Historický poštovní vůz se vznášel mezi nymburskými domky
19. 10. 2016
Nymburk /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Pokud stál někdo z obyvatel nymburského Zálabí kolem úterní druhé odpolední na balkoně a sledoval děj kolem sebe, mohl zčistajasna spatřit, jak se jakýsi podivný domeček vznáší nad střechami okolních domků vedle pivovaru. A asi těžko mohl uvěřit, že se nejedná o žádné čáry.

Děti postižené ichtyózou měly sraz v Milešově na Příbramsku
19. 10. 2016
Milešov - V malebném prostředí Liškova Mlýna v Milešově na Příbramsku se konal druhý sraz „ichtýlků". Oslovení ichtýlek není nadávka, jak by se mohlo zdát, ale označení pro děti, které se potýkají s onemocněním nazývajícím se ichtyóza.

Úvalské koupaliště se dočká oprav příští rok
19. 10. 2016
Úvaly u Prahy - První úvalské referendum řeklo jasné ano opravě zdejšího koupaliště. Ta by měla začít už na konci příštího roku.

Sklepní kóje již zloděje tolik nelákají. Pozornost zaměřili na cykloprodejny
19. 10. 2016
Kladensko - Majitelům cykloprodejen na Kladensku se v současné době vyplatí investovat do kvalitního bezpečnostního systému. Zloděje už totiž nelákají pouze sklepní kóje, ale zaměřili svou pozornost právě na prodejny s cyklistickým vybavením, ze kterých si neváhají odnést vše, co jim přijde pod ruku.

Auta ze Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi nejspíš nezmizí
19. 10. 2016
Mladá Boleslav - Historické centrum Mladé Boleslavi sice prošlo díky evropským penězům obrovskou změnou, ale místo lidí se tam vrátila spíš auta. Bydlet je tam prý srovnatelné s domkem u dálnice. Provoz je čím dál hustší, a díky retardérům je tam také pořádně hlučno.

Rybník Starý byl vyhlášen chráněným územím, žije tam i kuňka ohnivá
19. 10. 2016
Příbramsko - Rybník Starý u Líchov na Příbramsku je pod ochranou evropského společenství. Středočeský kraj jej vyhlásil novým chráněným územím. Cílem opatření je podle vysvětlení kraje zajistit potřebnou ochranu evropsky významných lokalit zařazených do soustavy Natura 2000 v souladu s legislativou Evropské unie.

Tísňová linka městské policie poslouží nyní lidem v nouzi lépe
19. 10. 2016
Kladensko - Všeobecně známá tísňová linka městské policie 156, kterou využívají také lidé v Kladně a Slaném, byla inovována. Od vylepšení mohou volající v tísni očekávat rychlejší reakce příslušného oddělení městské policie.

Na dálnici D6 se u Pavlova na Kladensku staly tři dopravní nehody
18. 10. 2016
Kladensko - Na dálnici D6 ve směru na Prahu, nedaleko obce Pavlov na Kladensku, se v pondělí v ranních hodinách staly hned tři dopravní nehody, ke kterým vyjížděli nejen kladenští policisté, ale také záchranáři.

Pacienti jsou rukojmími sporu benešovské nemocnice s pojišťovnou o peníze
18. 10. 2016
Benešov - Jste klientem Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR? Pokud váš zdravotní stav nevyžadoval akutní zákrok, máte smůlu. V Nemocnici Rudolfa a Stefanie v Benešově, ale také v některých jiných nemocnicích, letos už neuspějete.

Městu Králův Dvůr hrozí, že kvůli archeologům nesplní dotační podmínky
18. 10. 2016
Králův Dvůr - Výstavbu nového školního pavilonu při Základní škole Králův Dvůr v Jungmannově ulici brzdí archeologický výzkum. Na staveništi byl odhalen 6000 až 7000 let starý nález, který nyní archeologové zkoumají. Městu u Berouna tak hrozí, že z časových důvodů nesplní dotační podmínky.

Krajské volby možná zkomplikovaly výši dotace, se kterou počítá bělská mateřinka
18. 10. 2016
Bělá pod Bezdězem - Dlouho kritizovaná rekonstrukce Mateřské školy Velenského v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku je zase o kousek blíže. I když samotná realizace, s níž už na konci srpna souhlasila převážná většina zastupitelů, by se měla odehrát až o letních prázdninách v roce 2017, neodmyslitelná administrativa a dokumentace musí být schválena už nyní.

Nový senátor Petr Holeček zůstane starostou Kralup nad Vltavou
18. 10. 2016
Mělnicko - Nový senátor a starosta Kralup nad Vltavou na Mělnicku Petr Holeček možná opustí své křeslo v krajském zastupitelstvu, které při nedávných volbách na další čtyři roky obhájil.

Rebelka Vojtová podporuje ?koalici, Kladnu je ale věrná
18. 10. 2016
Kladensko - Tři zástupci ?z rozštěpené TOP 09 se rozhodli podpořit nově vznikající středočeskou koalici, kterou vytvoří mimo nich zástupci z hnutí ANO 2011, STAN a ODS. Svým podpisem potvrdila koaliční smlouvu, a zároveň podpořila i budoucí hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou (ANO 2011), také Kladeňačka Michaela Vojtová (TOP 09).

Vrcholoví manažeři automobilky přiložili ruku k dílu při pomoci středisku Volno
18. 10. 2016
Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Na dvě desítky dobrovolníků v modrých a růžových tričkách s nápisem „Jedu v tom" bylo možné vidět ve středisku respitní péče Volno v ulici Rimavské Soboty v Kolíně.

Exhibicionista ve vojenském plášti se v lese obnažuje před ženami a onanuje
18. 10. 2016
Kolínsko /IDENTIKIT/ - Při procházce lesem mezi Struhařovem a Vyžlovkou na hranici Kolínska a Prahy-východ mohou houbařky zažít šok. Neznámý muž ukrývající se v lesním porostu a křovinách vyleze ze svého úkrytu před náhodně procházející ženu, obnaží se a onanuje.

Okresní soud odročil jednání mezi extajemnicí a městem Rakovník
18. 10. 2016
Rakovník - V úterý dopoledne měl Okresní soud v Rakovníku začít řešit kauzu odvolané tajemnice Městského úřadu Rakovník Elišky Holkové (nyní Pidrmanová). Extajemnice se totiž domnívá, že byla odvolána neoprávněně.

Středočeský kraj bude mít novou hejtmanku
18. 10. 2016
Střední Čechy - Šest podpisů stvrdilo novou koalici ve Středočeském kraji. Ačkoliv ji podepsali tři zvolení zastupitelé TOP 09, její krajský výbor je označil za přeběhlíky.

Vavřinecký potok patřil celý den vodákům, bylo jich přes dva tisíce
18. 10. 2016
Vavřinec /FOTOGALERIE/ - Tradiční vodácká akce na pomezí Kutnohorska a Kolínska - splutí Vavřineckého potoka - přilákala při svém 38. ročníku na start v závodní formě 234 aktérů ve 208 posádkách. Souběžného volného splutí se zúčastnilo přes dva tisíce vodáckých nadšenců. Na všechny čekala šestnáctikilometrová trať Vavřinec - Toušice.

Zraněnou houbařku hledal v lesích v okolí Kokořína vrtulník
18. 10. 2016
Mělnicko - Drsnou zkušenost má za sebou sedmašedesátiletá houbařka, která se ztratila v lese v okolí Kokořína na Mělnicku. Neměla šanci sama hledat cestu z lesa ven, protože si podvrtla nohu a nemohla chodit.

Na obchvatu Kolína se srazilo auto s kamionem
18. 10. 2016
Kolín /FOTOGALERIE/ - Srážka osobního a nákladního automobilu si vyžádala přílet záchranářského vrtulníku. Na sjezdu z obchvatu Kolína totiž nedal řidič jedoucí po vedlejší silnici přednost protijedoucímu kamionu. Příčinu nehody potvrdila Martina Fejfarová, mluvčí kolínských policistů.

Obce na Příbramsku řeší problémy ?s nedostatkem kvalitní pitné vody
18. 10. 2016
Dublovice - Zastupitelé Dublovic na Příbramsku zvažovali několik variant, jak garantovat obyvatelům do budoucna dostatečné množství pitné vody. Přiklonili se k připojení přes přípojku k vodárenskému systému Sedlčan. Sedlčany jsou zásobovány od loňského roku vodou ze Želivky. Podle předběžných odhadů půjde o náklady ve výši kolem 60 milionů korun.

Objevte svůj styl. Buďte krásné, ale hlavně samy sebou, Deník zve ženy k proměně
18. 10. 2016
Střední Čechy - Další ročník Proměn s Deníkem je tu! Hledáme ženy ze středních a severních Čech, které touží po změně. Kadeřnické profesionální studio Jana Burdová bude již pošesté společně s Deníky měnit šest žen v období od listopadu do února.

Po středečním výbuchu v Kladně je potřeba zbourat i druhý dům
17. 10. 2016
Kladno - Mohutný výbuch ?v rodinném domě v ulici 5. května ?v Kladně, jehož sutiny pohřbily ve středu staršího muže a druhý leží zraněný ?v nemocnici, připravil pět lidí o střechu nad hlavou. Statik nařídil neprodleně zbourat ?i sousední stavbu rodiny Humlových.

Světový den potravin ve Vlkavě: děti uvařily rodičům zdravé jídlo
17. 10. 2016
Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Světový den potravin vyhlásila Organizace pro výživu a zemědělství OSN a jeho přesný datum byl neděle 16. října. Už týden předtím byl ale na řadě škol věnován právě tomuto tématu.

Na oslavě svých 101. narozenin hrál Vojtěch Cimbolinec na housle
17. 10. 2016
Mělník - Málokterý osmdesátník se může pochlubit takovou pamětí, elánem a chutí do života jako Vojtěch Cimbolinec, který ve společnosti svých přátel slavil 101. narozeniny. Senior, který už několik let žije v Centru seniorů v Mělníku, má stále co vyprávět.

Na mezinárodní výstavě v Zdicích se představily kočičí krásky
17. 10. 2016
Zdice /FOTOGALERIE/ - Dvoudenní mezinárodní výstava koček se konala v sále Společenského domu Zdice na Berounsku. O víkendu přilákala stovky návštěvníků. Kočky dostaly na výstavě hodnotící posudek, popřípadě certifikát k titulu, o který soutěžily.

Muž, který znásilnil mladou ženu v Mladé Boleslavi, je ve vězení
17. 10. 2016
Mladá Boleslav - K brutálnímu napadení ženy, která se v noci pravděpodobně vracela domů, došlo na Ptácké ulici v Mladé Boleslavi. Kolem jedné hodiny ranní ji napadl ozbrojený muž. „Muž s nožem v ruce přinutil osmatřicetiletou ženu k orálnímu sexu," uvedla mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková.

Vinici pod Barborou v Kutné Hoře již potřetí sklízela i veřejnost
17. 10. 2016
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Vinice pod chrámem sv. Barbory byla založena v roce 2009 a místní vinaři již pošesté sklízeli její plody. Tři sezony se sklízením pomáhá i široká veřejnost. Se sklizní se začalo po slavnostním přípitku panenským vínem, ročník 2011. Pro přítomné však byly připraveny i další dobroty, například jehněčí klobásky.

Dodávka jednoho ze superlaserů z USA do ELI Beamlines se zpozdí
17. 10. 2016
Praha - Jeden ze dvou superlaserů vyvíjených v Americe by se měl do výzkumného centra ELI Beamlines v Dolních Břežanech u Prahy letecky ze Spojených států dostat v polovině příštího roku. Transport druhého laseru, který patří svým výkonem 10-PW k nejvýkonnějším laserovým systémům na světě, tedy s nejvyšší energií v nejkratším čase, se opozdí o několik měsíců. Vyhořel totiž závod výhradního dodavatele, řekl v rozhovoru s ČTK šéf ELI Jan Řídký.

Historicky první úvalské referendum řeklo jasné ano koupališti
17. 10. 2016
Úvaly - Poprvé v historii města se obyvatelé Úval na pomezí Kolínska a Prahy-východ vyjadřovali v místním referendu. „Jste pro, aby bylo obnoveno úvalské koupaliště, i když o náklady s tím spojené budou kráceny finanční prostředky určené na rekonstrukci infrastruktury a ostatního majetku?"

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny
17. 10. 2016
Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

Starosta Kolína získá na kraji rezort bezpečnosti a cestovního ruchu
17. 10. 2016
Kolín - Starosta Kolína Vít Rakušan podle současné dohody koalice na kraji povede rezort bezpečnosti a cestovního ruchu. Proč zrovna tyto odbory? „O bezpečnost jsem měl vyloženě zájem z toho důvodu, že máme v Kolíně nastartovanou řadu projektů, jako je třeba Bezpečný Kolín. To se dá určitým způsobem aplikovat i na krajské úrovni," vysvětlil.

Exsenátorka Veronika Vrecionová chce v politice zůstat
17. 10. 2016
Mělnicko - Veronika Vrecionová (ODS) po šesti letech opouští své křeslo v senátu, kde ji nahradí kralupský starosta a krajský zastupitel Petr Holeček (STAN). Ačkoli v prvním kole senátních voleb nebyl mezi oběma kandidáty příliš velký rozdíl, druhé kolo patřilo jasně Holečkovi.

Před 120 lety byla založena Olivova léčebna v Říčanech
17. 10. 2016
Praha - Před 120 lety, 18. října 1896, byla z popudu manželů Louisy a Aloise Olivových založena v Říčanech dětská Olivova léčebna. Patří k nejstarším zařízením pro děti nejen v Česku, ale také ve střední Evropě. Zpočátku zařízení poskytovalo sociální služby, později převážila jeho zdravotnická funkce. Pomáhá dětem s onemocněním dýchacích cest, pohybového ústrojí a trpícím obezitou.

Tříšková a Czernin. Nymbursko se může pochlubit dvěma senátory
17. 10. 2016
Nymbursko /ROZHOVOR/ - Poprvé od založení Senátu Parlamentu ČR má Nymbursko od soboty dva senátory. Po Emilii Třískové, která se stala v roce 2014 senátorkou za kolínský obvod, se jím stal místostarosta Dymokur, lesník a zemědělec Tomáš Czernin za obvod jičínský.

Nejméně navštívené volby v historii vyhrál na Kutnohorsku Jaromír Strnad
17. 10. 2016
Kutnohorsko - Vítězem senátních voleb v obvodu číslo 40 - Kutná Hora se stal dosavadní senátor a vítěz prvního kola senátních voleb Jaromír Strnad (ČSSD). Ve druhém kole mu na vítězství stačilo 8312 hlasů. Jeho rival Ivo Šanc dostal 6856 hlasů (STAN).

Nový senátor Petr Holeček: Člověk by měl mít nějaké vyšší cíle
17. 10. 2016
Mělnicko - Zhruba dvě třetiny voličů z Mělnicka a Prahy-východ chtěly v senátu vidět starostu Kralup nad Vltavou a krajského zastupitele Petra Holečka (STAN). Na jeho konto mu proto ve druhém kole senátních voleb připsali 63,64 procenta všech platných hlasů.

Staronový senátor Jiří Oberfalzer se zaměří na dopravu v regionu
17. 10. 2016
Berounsko /ROZHOVOR/ - Novým senátorem nejen pro obyvatele Berounska a Hořovicka je pro dalších šest let dvaašedesátiletý Jiří Oberfalzer (ODS). Zkušený politik měl v počtu získaných hlasů nad protikandidátem Bohumilem Stibalem (ANO) značnou převahu.

Mladá Boleslav má málo strážníků, láká na vyšší plat i služební byty
16. 10. 2016
Mladá Boleslav - Obsadit volná místa městských strážníků je v Mladé Boleslavi velký problém už několik let, což ostatně připustil i primátor města Raduan Nwelati. Vzhledem k častým stížnostem na bezpečnost zejména v některých specifických lokalitách, jako je třeba okolí Kauflandu, je nutné městskou policii personálně posílit.

Středočeský kraj povedou ANO, STAN, ODS a část TOP 09
16. 10. 2016
Praha - Středočeský kraj povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů z TOP 09. Hejtmankou bude Jaroslava Jermanová z vítězného ANO. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu bude mít koalice 44 hlasů. ANO má v krajské radě čtyři zástupce včetně hejtmana, STAN také čtyři, ODS dva a TOP 09 jednoho. Novinářům to dnes po jednání na středočeském hejtmanství řekli zástupci koaličních partnerů, kteří dnes podepsali koaliční smlouvu. Programové prohlášení by měli partneři představit zhruba za dva týdny.

Před 145 lety poprvé krachl sen o české samostatnosti
16. 10. 2016
Psal se 10. říjen 1871, když pražský zemský sněm schválil za neúčasti českoněmeckých poslanců návrh na ustavení české autonomie v rámci Předlitavska. Příznivě nakloněný císař se ale odporu Němců lekl a tzv. fundamentální články vetoval. O to silněji pak český sen o vlastním státě rezonoval v roce 1918.

Špýchar tvrze v Plaňanech není bez naděje na záchranu, bylo by to ale náročné
16. 10. 2016
Plaňany - Špýchar tvrze v Plaňanech na Kolínsku není zcela bez naděje na záchranu. Městys spolupracuje se stavební fakultou ČVUT v Praze. V tomto školním roce se Plaňanům podařilo na fakultě uspět v konkurenci námětů ke zpracování studií.

Při požáru bytu v Neratovicích zemřel člověk. Škoda byla tři miliony korun
16. 10. 2016
Neratovice - Při požáru bytu v panelovém domě v Neratovicích na Mělnicku v neděli zemřel člověk. Hasiči museli z okolních bytů evakuovat 15 lidí. Škoda byla předběžně vyčíslena na tři miliony korun, příčinu vzniku ohně nyní zjišťují vyšetřovatelé. Řekla to mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Osmdesátiletý včelař z Berouna: Píchnutí od včely je velmi zdravé
16. 10. 2016
Zadní Třebaň /ROZHOVOR/ - Med patří odjakživa mezi vyhledávané pochutiny. Dobrý med je i v současné době velmi žádaným artiklem a každý dobrý včelař už má své letité zákazníky. Problémem je, že včelařů a stejně tak i včel rok od roku ubývá. Proto se také ceny medu každoročně zvyšují.

Jarmark v Lysé pomohl malému Matýskovi 11 621 korunou
16. 10. 2016
Lysá nad Labem - Letošní Řemeslný jarmark byl na podporu rodičů Matýska z Horních Počernic

V Úvalské ulici v Říčanech svítí pouliční lampy pomocí solární energie
16. 10. 2016
Říčany/Český Brod – Žádné dlouhé výkopy pro uložení kabelů a následně značná úspora energie. Tak by se dal shrnout výsledek snahy o osvětlení ulic pomocí solární energie, kterou nyní nově využívají v Říčanech. Českobrodské technické služby dokončily instalaci nových lamp v Úvalské ulici.

Ukázka z nového filmu Underworld ukázala Kutnou Horu i Kačinu
16. 10. 2016
Kutná Hora – Přesně rok uplynul v sobotu 15. října večer od momentu, kdy nad chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře zářil „druhý Měsíc". Důvodem tehdy bylo krátké natáčení nového dílu hororové série Underworld s Kate Beckinsale v hlavní roli.

V Sázavě putovali po stopách předků
16. 10. 2016
Sázava – Při příležitosti Mezinárodního dne archeologie uspořádal klášter v sobotu speciální komentované prohlídky věnované archeologickému poznání dějin kláštera s nahlédnutím do běžně nepřístupných středověkých prostor, po nichž návštěvníky prováděla Soňa Hendrychová.

Sedlčanská knihovna je nejlepší v České republice
16. 10. 2016
Sedlčany - Nejvyšším knihovnickým oceněním, kterého je možné v České republice dosáhnout, se může pochlubit Městská knihovna v Sedlčanech na Příbramsku. Na slavnostním vyhodnocení soutěže Knihovna roku 2016, které se uskutečnilo v Praze v zrcadlové kapli Klementina, čekalo zástupce Sedlčan milé překvapení.

Hasiči museli na Mladoboleslavsku evakuovat třikrát víc lidí než v roce 2015
16. 10. 2016
Mladoboleslavsko - Mladoboleslavsko je region, kde mají středočeští hasiči každoročně nejvíc práce. Rok 2016 zatím přinesl méně požárů a úniků nebezpečných látek než rok předcházející, častěji docházelo naopak ke srážkám na silnicích a nehodám, při nichž umírali lidé.

Festival chytrého učení pořádají nadšení rodiče
16. 10. 2016
Mladá Boleslav – Už druhý ročník akce, která nese název Festival chytrého učení aneb Školase bude konat tuto sobotu. Hostit ji bude opět 5. základní škola, kde se ostatně dali dohromady i organizátoři.

Pod soud v Nymburce se vrátily smuteční vrby. Ve městě vysadili 21 nových stromů
16. 10. 2016
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Vrby, lípy, javory, jeřáby a katalpy. Tyto druhy stromů vsadili do země v Nymburce zaměstnanci technických služeb při vysazování dřevin. Celkem šlo o 21 stromů. Asi největší pozornost vyvolají nové smuteční vrby, které nahradily původní.

Příbram zrušila letitou vyhlášku o místním poplatku ze vstupného
16. 10. 2016
Příbram - Zastupitelé města Příbram zrušili mnoho let trvající vyhlášku o místním poplatku ze vstupného. Hlavním důvodem pro její zrušení je podpora místních subjektů. Radost zastupitelé udělali pořadatelům plesů i studentům, kteří jsou tímto krokem osvobozeni od poplatků ze vstupného na maturitních plesech.

Legenda ČČK z Kladna: Vždy jsem se snažila? pomáhat lidem kolem sebe
15. 10. 2016
Kladno - Ředitelka Oblastního spolku Českého Červeného Kříže (ČČK) Kladno Stanislava Klicmanová je v celorepublikové organizaci ČČK skutečnou legendou. Pracuje pro něj už od svých jednadvaceti let, což znamená neuvěřitelných 62 roků.

Rakovničtí hasiči četli dětem pohádku
15. 10. 2016
Rakovník - Také profesionální hasiči ze stanice Rakovník se ve čtvrtek dopoledne věnovali dětem.

Zmizí sýpka tvrze v Plaňanech? Proti demolici se zvedla vlna emocí
15. 10. 2016
Plaňany - Pozor, tvrz v ohrožení! Podobné věty a výzvy k záchraně špýcharu se rozletěly po internetových a facebookových stránkách jako vítr. Oč jde? Zastupitelstvo městyse Plaňany na Kolínsku rozhodlo o demolici takzvané staré sýpky alias špýcharu pro jeho havarijní stav a ohrožování bezpečnosti okolí.

Farář ze Sedlčan po napadení: Pepřák po kapsách nenosím
15. 10. 2016
Sedlčany /ROZHOVOR/ - Azylový dům pro matky s dětmi v Sedlčanech na Příbramsku byl otevřen téměř před patnácti lety. Prvních dva a půl roku jej provozovala Arcidiecézní charita Praha, potom péči o klientky v nouzi převzala nezisková organizace Křesťanský spolek Sedlčany.

KDU-ČSL vyhraje letošní senátní volby
15. 10. 2016
Praha - KDU-ČSL vyhraje letošní senátní volby. Kandidáti s její podporou po sečtení dvou třetin okrsků vedli v devíti okrscích, ANO a Starostové v pěti. ODS měla šanci obhájit alespoň tři mandáty, ČSSD pouze dva podobně jako Severočeši.cz.

Policisté nabízeli šoférům v Poděbradech kontrolu očí zdarma
15. 10. 2016
Poděbrady - Dopravně-preventivní akce zaměřená na kvalitu zraku řidičů. Právě tento počin mají za sebou policisté na Nymbursku. Místem, kde stavěli projíždějící řidiče, byla zastávka u poděbradského hřbitova.

V okolí Čáslavi se urodily jedlé kaštany. Mají oříškovou chuť
15. 10. 2016
Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Jedlých kaštanů se v letošním roce urodilo nejvíce za posledních deset roků. Přesto byl celkový výnos menší než při rekordní úrodě před dvěmi lety. Jak je to možné? Jednoduše.

Nehoda u Velimi zastavila provoz na trati Praha-Česká Třebová
15. 10. 2016
Velim (Kolínsko) - U Velimi na Kolínsku dnes srazil vlak muže, který zřejmě přebíhal přes koleje. Utrpěl zranění, vrtulník záchranné služby ho přepravil do nemocnice, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Provoz na hlavním železničním koridoru z Prahy na Českou Třebovou byl na více než půl hodiny přerušen.

Den zdraví prožili Sázavští společně s lékaři a sestrami z benešovské nemocnice
15. 10. 2016
Sázava /FOTOGALERIE/ - Na náměstí Voskovce a Wericha v Sázavě na Benešovsku se v rámci celosvětových Dnů zdraví sešli obyvatelé města se zdravotníky z benešovské nemocnice. Ale nejen s nimi. Do města přijeli také policisté, studentky Střední zdravotnické školy v Benešově, pracovníci BESIPu a zdravotní pojišťovny.

Slaný se soudí kvůli parkovacímu domu, ale nevylučuje dohodu
15. 10. 2016
Slaný - Město Slaný na Kladensku se soudí se společností Koma Industry, která stavěla městský parkovací dům, vedení radnice ale nevylučuje, že se s firmou dohodne mimosoudně. Firma město zažalovala, protože loni pozastavilo splácení domu. Ten stál asi 90 milionů korun, městu zbývá splatit 37 milionů korun.

Při srážce pěti vozidel nedaleko Ješína byl zraněn mladý řidič
14. 10. 2016
Ješín - Na silnici nedaleko obce Ješín na Kladensku se ve čtvrtek stala několik minut před osmou hodinou ranní hromadná dopravní nehoda pěti vozidel. Dvaadvacetiletý řidič ?z nákladního vozu, jenž byl zraněn, byl převezen vozidlem rychlé záchranné služby k ošetření do slánské nemocnice. Ostatní řidiči a jeden spolujezdec neutrpěli žádná poranění.

Drama v ulici Mikoláše Alše v Kolíně: vaření jídla skončilo příjezdem hasičů
14. 10. 2016
Kolín - Dlouho po setmění noční tmu rozřízlo blikání majáků, zvuk sirén a jízda hasičských, policejních i záchranářských aut. Všechna mířila do ulice Mikoláše Alše v Kolíně, ?k jednomu z tamějších bytových domů. Hotová záchranářská flotila nechala mnohé uvažovat, co se ?v ulici Mikoláše Alše děje.

Benešovem opět obchází strach z azylantů
14. 10. 2016
Benešov /FOTOGALERIE/ - Nahoru, dolů. Pěkně jako na houpačce. Právě tak se v Benešově objevují a zase mizí názory na pomoc lidem, kteří to potřebují. Část obyvatel Benešova by sice byla s to potřebným pomoci, ale jejich ochota se vytrácí, jakmile vzduchem proletí slovo azyl.

Poddolování Kutné Hory se znovu ozvalo: v Šultysově ulici se propadala dlažba
14. 10. 2016
Kutná Hora - Poddolování Kutné Hory se znovu projevilo. Část dlažby v Šultysově ulici ve směru k Václavskému náměstí se nápadně zvlnila. Dokonce se jednalo o místo, kde je umístěna lampa veřejného osvětlení a jen pár centimetrů je i vyústění kanalizace. I díky upozornění všímavých občanů už je ale místo opraveno.

Arriva nabídne cestujícím z Příbrami do Prahy bezkontaktní platby
14. 10. 2016
Příbram - Cestující na lince mezi Příbramí a Prahou budou moci od příštího týdne platit za jízdné v autobuse bezkontaktní platební kartou. Zjednoduší se díky tomu odbavení, a zvýší se tak komfort cestování. Náklady na zavedení technologie pomáhá Arrivě pokrýt společnost MasterCard, se kterou dopravce na zavedení nové technologie spolupracuje.

Otočný simulátor dopravních nehod se stal pro řidiče zajímavou zkušeností
14. 10. 2016
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Že není vůbec jednoduché vylézt z auta otočeného po nehodě na střechu, se přesvědčili studenti Masarykovy obchodní akademie v Rakovníku na Husově náměstí. Vyzkoušeli si to, stejně jako ostatní kolemjdoucí, v otočném simulátoru dopravních nehod, což bylo osobní auto, které se otáčelo buď jednou, nebo i vícekrát.

Žákům se v Kolíně předvedlo téměř osmdesát středních škol a učilišť
14. 10. 2016
Kolín - Nad svojí budoucí kariérou uvažovali žáci posledních ročníků základních škol, kteří se rozhodují, kam půjdou dále studovat. Střední škola, nebo učební obor? Na přehlídce škol v Kolíně se mohli žáci dozvědět prakticky vše, co je zajímalo.

Senátní volby na Nymbursku: Tomáš Czernin proti Janu Malému z Jičína
14. 10. 2016
Nymbursko - V pátek se otevřely volební místnosti pro voliče ?ve druhém kole senátních voleb. Do něj z prvního kola postoupili dva ze sedmi kandidátů, místostarosta Dymokur na Nymbursku, zemědělec a lesník Tomáš Czernin (TOP 09) s 10 472 hlasy (28,51 procenta), ?a starosta Jičína Jan Malý (ANO 2011) s 9 226 hlasy (25,11 procenta).

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí
14. 10. 2016
Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

Kutnohorsko volí senátora: bude to Strnad, nebo Šanc?
14. 10. 2016
Kutnohorsko - Kutnohorsko jde po týdnu znovu k volbám. V pátek 14. října ve 14 hodin se opět otevře více než 160 volebních místností po celém okrese a voliči budou vybírat svého senátora. Na výběr budou mít ze dvou kandidátů.

Druhé kolo senátních voleb na Mělnicku: Holeček versus Vrecionová
14. 10. 2016
Mělnicko - V pátek 14. října dvě hodiny po poledni se po týdnu opět otevřou volební místnosti ve čtyřiceti obcích na Mělnicku, kde lidé volí ve druhém kole svého senátora na následujících šest let. V prvním kole senátních voleb bylo ve hře deset kandidátů.

Oberfalzer či Stibal? O senátorovi na Berounsku rozhodnou voliči
14. 10. 2016
Berounsko - Obyvatelé berounského regionu opět zamíří k urnám. Začíná druhé kolo senátních voleb. Do něj postoupili už jen dva nejúspěšnější kandidáti z prvního kola. Lidé si budou moci vybírat z dosavadního senátora Jiřího Oberfalzera (ODS) a jeho politického konkurenta Bohumila Stibala (ANO 2011).

Chátrající lávka mezi Černošicemi a Lipenci se po letech dočká opravy
14. 10. 2016
Praha - Únikovou cestou z pražských Lipenců je černošická lávka přes Berounku. Po padesáti letech provozu se má dočkat velké rekonstrukce.

Obyvatelé Nymburka si postěžovali radním ?na dopravní situaci a parkování
14. 10. 2016
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Další setkání představitelů nymburské radnice s občany se konalo v lokalitě Boleslavská. Navzdory chladnému deštivému počasí se sešlo na patnáct občanů, které trápí hlavně nedostatek parkovacích míst, jednosměrky, cyklopruhy ?a špatné chodníky.

Případ nevymáhaných pohledávek v Příbrami řeší i policie
14. 10. 2016
Příbram - Téměř dvěma stovkami pohledávek za několik milionů korun se nyní zabývají příbramští radní. „Město bylo postaveno před problém odepsat promlčené jistiny a příslušenství. Jde o jistiny, které jsou promlčené a samozřejmě by soudně vymáhat šly, ale naděje na to je nulová," naznačil starosta Jindřich Vařeka.

Záhadná smrt šedesátníka v Lubné u Rakovníka. Domů už nedojel
14. 10. 2016
Lubná - Rakovničtí kriminalisté stále ještě nemají jasno, co bylo příčinou smrti šedesátiletého muže, který byl nalezen u železniční trati pod viaduktem u Lubné. „Nařízená soudní pitva zatím jednoznačně neprokázala přesnou příčinu jeho úmrtí," potvrdil mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Hejtmanský post starosta Kolína zřejmě nezíská
13. 10. 2016
Kolínsko - Kolínský starosta Vít Rakušan se podle všeho nestane hejtmanem Středočeského kraje, jak se těsně po volbách spekulovalo. „Skončili jsme druzí a rozhodně jsem vyjednávání nevedl v rámci osobních ambicí," řekl Kolínskému deníku, když jsme ho požádali o komentář výsledku.

Povolební vyjednávání dnes pokročilo v šesti krajích
13. 10. 2016
Praha - Povolební vyjednávání dnes pokročilo v šesti krajích. Ve středních Čechách dál jedná vítěz voleb ANO se Starosty a nezávislými (STAN) a ODS, TOP 09 se rozštěpila a část zastupitelů vznikající čtyřkoalici podpoří. Na jihu Moravy se čtyřčlenná koalice domluvila na zastoupení stran v radě, v Karlovarském kraji chce vítězné ANO vytvořit koalici bez druhého a třetího v pořadí. Lidovci ve Zlínském kraji jednají s ANO, STAN a ODS. Koalice se rýsuje v Libereckém kraji, v Ústeckém chce KSČM vedle ANO jednat i s ČSSD.

S opilými a zdrogovanými řidiči se kladenští policisté setkávají stále častěji
13. 10. 2016
Kladno - Na silnicích kladenského okresu se policisté stále častěji setkávají s opilými a zdrogovanými mladými řidiči. Několik jich odhalili v minulých dnech při silničních kontrolách. První případ popsala kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Volně pobíhající psi: strážníci nemohou být v některých případech shovívaví
13. 10. 2016
Sedlčany - Venčit psa bez vodítka nebo ho pustit z dohledu se nemusí vyplatit. Upozornil na to Petr Krch, velitel Městské policie Sedlčany na Příbramsku. Uvedl, že nezodpovědného majitele může nepříjemně překvapit pokuta.

Rejdiště vodních skútrů dostanou jasná bezpečnostní pravidla
13. 10. 2016
Benešovsko - Řádění jezdců na vodních skútrech a dalších rychlých plavidlech nehodlají starostové obcí na obou březích Slapské přehrady povolit uzdu. „Volná plavba skútrů vyhovuje pár lidem, ale desetitisíce dalších to otravuje," konstatoval Jan Slabý, starosta Neveklova.

OBRAZEM: Dětem z Mateřské školy Sedlec četli hasiči pohádky
13. 10. 2016
Kutná Hora - Při příležitosti Mezinárodního dne omezení přírodních katastrof četli ve čtvrtek dopoledne hasiči dětem z mateřských škol z knihy „Hasičské pohádky". V kutnohorském Sedlci přečetli profesionální hasiči Pavel Říha a Martin Bezděk hned dvě pohádky z této knihy.

Předsedkyně kontrolního výboru ve Voticích rezignovala. Kvůli střetu zájmů
13. 10. 2016
Votice - Bývalá starostka Votic na Benešovsku Jana Kocurová, která se po předloňských komunálních volbách ocitla v opozici a stala se předsedkyní kontrolního výboru, na funkci rezignovala. Údajně pro možný střet zájmů.

Kalousek stojí za středočeským lídrem, který chce jít do opozice
13. 10. 2016
Praha – Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se postavil za středočeského lídra své strany Petra Tisa, který hodlá v kraji odejít do opozice. Tiso dnes o rozhodnutí informoval poté, co se zástupci hnutí ANO, Starostů a nezávislých (STAN) a ODS dohodli na krajské koalici. Součástí koalice měla být i TOP 09 a tři z pěti jejích zastupitelů zapojení do krajské vlády podporují.

Seniorovo auto skončilo pod koly drezíny. Účastníci nehody měli štestí
13. 10. 2016
Neumětely - Chvilka nepozornosti byla zřejmě příčinou dopravní nehody, která se ve čtvrtek dopoledne odehrála na železničním přejezdu v obci Neumětely na Berounsku. Jednaosmdesátiletý řidič se vracel ve svém renaultu z hořovické nemocnice domů do Hostomic.

Nabízel policistům v Sadské 50 tisíc korun úplatek. Hrozí mu šest let vězení
13. 10. 2016
Sadská - Zřejmě nenávratně pryč jsou doby, kdy se řidiči mohli s policisty ?o některých přestupcích „dohodnout". Naopak čím dál častěji se objevují případy, kdy se pokusy o podplacení strážců zákona dostávají na soudní lavice ?a padají tvrdé tresty.

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web
13. 10. 2016
Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Pražský deník šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

Koalice ve středních Čechách: TOP 09 je rozpůlená
13. 10. 2016
Střední Čechy - Vyjednávání o budoucí koalici ve Středočeském kraji narušil rozkol uvnitř středočeské TOP 09. Těsně po zahájení jednání ANO, STAN, ODS a TOP 09 se rozhodl lídr TOP 09 Petr Tiso a Jan Jakob z vyjednávacího týmu odejít. Zbytek pokračuje v jednání.

Za bílého dne přepadl a okradl seniorku pod Tylovým divadlem v Kutné Hoře
13. 10. 2016
Kutná Hora - Kutnohorští kriminalisté zahájili trestní stíhání obviněného třiadvacetiletého mladíka z Kutnohorska pro trestný čin loupeže. Obviněný den před tím po jedenácté hodině dopoledne přepadl v ulici pod Tylovým divadlem v Kutné Hoře starší ženu.

Jedenáct karambolů za den na Příbramsku. Jak postupovat při dopravní nehodě?
13. 10. 2016
Příbramsko - Namoklé silnice, mlhy a někdy i ranní mrazíky. To vše nás stále častěji bude čekat za volantem a mnozí z řidičů tato rizika podceňují. O tom ví své dopravní policisté, kteří jen v jednom dni museli vyjíždět k více kolizím, jako tomu bylo minulý čtvrtek.

Krajské volby přinášejí i pro obyvatele Benešovska naději na zlepšení dopravy
13. 10. 2016
Benešovsko - Doprava a vyřešení s ní souvisejících problémů obyvatel obcí a měst měly jako hlavní téma předvolebních agitek všechny strany kandidující v centrální části Čech v krajských volbách. A jejich výsledky pak dávají naději, že se to nakonec podaří.

Divoké koně a zubry straší pytláci! Na pastvině se našla nalíčená oka
13. 10. 2016
Milovice - Překvapení ?a zklamání. Patrně takové pocity zažili ochranáři, kteří se starají ?o divoká zvířata pohybující se na volných planinách ?v bývalých vojenských prostorech u Milovic na Nymbursku.

Lidé vnímají práci našich členů, tvrdí zástupce rakovnického starosty
12. 10. 2016
Rakovník - Nováček v krajských volbách si podmanil drtivou většinu. Tak lze označit vítězství hnutí ANO v uplynulých krajských volbách, kdy hnutí vyhrálo v devíti z dvanácti možných krajů. Z výsledku voleb jsou pochopitelně čelní představitelé hnutí v regionech nadšení. Jinak tomu není ani na Rakovnicku.

Vést nevidomého horolezce na osmitisícovku je zajímavá zkušenost
12. 10. 2016
Mladá Boleslav - Expedice, mířící na šestou nejvyšší horu světa Čo Oju, se vrací. Úspěchem jistě je, že tři z původně dvanáctičlenné výpravy na vrcholu hory stanuli, horolezec Petr Miska Mašek z Mladé Boleslavi však mezi nimi nakonec nebyl.

Spolana v Neratovicích změní výrobu chloru, aby se zbavila jedovaté rtuti
12. 10. 2016
Neratovice - Chemička Spolana v Neratovicích na Mělnicku vypsala výběrové řízení na nezbytnou úpravu výroby chloru, pro níž dosud využívá takzvanou amalgámovou technologii. Tu totiž bude muset přestat používat v polovině roku 2017, kdy vyprší povolení, jež na tento způsob výroby vydal Středočeský kraj.

ANO chce post hejtmana. Čekali jsme to, řekl Vít Rakušan
12. 10. 2016
Střední Čechy - Bude v kraji vládnout čtyřkoalice ANO 2011, STAN, TOP 09 a ODS? Podle toho, jak vypadá současné jednání, to zní jako nejrealističtější varianta. Rozložení sil v krajské radě by vypadalo takto: ANO čtyři křesla s postem hejtmana, STAN čtyři, ODS dvě křesla a TOP 09 jedno.

Bývalý místostarosta Rakovníka: Kalousek by měl zůstat předsedou strany
12. 10. 2016
Rakovník - Jen co skončilo počítání hlasů v krajských volbách a příznivci politické strany TOP 09 se dozvěděli o neúspěchu, začaly se ozývat hlasy na odstoupení současného předsedy strany a někdejšího ministra financí ve vládě Petra Nečase (ODS) Miroslava Kalouska. Ovšem ne všichni s tímto postojem souhlasí.

Narkoman si v Kolíně vyhlédl figurínu dítěte, sebral ji a dal se na útěk
12. 10. 2016
Kolín - Problémového kolínského narkomana si ve zpětném zrcátku všimla hlídka městské policie. Muž stál v Rubešově ulici před prodejnou s dětskými oděvy a podezřele často nahlížel do prodejny.

Politici z Mladoboleslavska vzkázali: Voliči ukázali, kdo má vést kraj
12. 10. 2016
Mladoboleslavsko - Povolební vyjednávání jsou v plném proudu, stále ale není jasno ani o tom, kdo bude novým hejtmanem. Situaci kolem vzniku koalice, která povede Středočeský kraj, sledují i další politici z Boleslavska, které od křesla v zastupitelstvu dělilo mnohdy jen několik desítek hlasů.

ČSSD: Voličská únava? ANO: Je vidět naše práce
12. 10. 2016
Rakovník - Zatímco podle starosty města a předsedy okresního výboru ČSSD v Rakovníku Pavla Jenšovského rozhodla o výsledku voleb i takzvaná voličská únava, podle místostarosty města Rakovníka Miroslava Samaše tomu tak není. Voliči prý spíše ocenili práci politiků hnutí na vládní úrovni.

Ve středních Čechách se rodí čtyřkoalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS
12. 10. 2016
Střední Čechy - Podle posledních informací by se hejtmankou ve středních Čechách měla stát lídryně ANO Jaroslava Pokorná Jermanová. V krajské radě by měli zastoupení čtyři z ANO, čtyři ze STAN, dva z ODS a jeden za TOP 09. Toto musí ještě zvážit krajské kluby.

Lídr Vít Rakušan: Středočeský STAN odmítá souběh dvou uvolněných postů
12. 10. 2016
Střední Čechy - Zůstane Vít Rakušan starostou, pokud by se stal hejtmanem? „V tomhle bych nepředbíhal," odpověděl Vít Rakušan, kolínský starosta a lídr středočeského STAN na otázku, jak vidí souběh funkcí. Kombinace uvolněné a neuvolněné funkce prý ale problém není.

Středočeši zaparkují kola v nových cyklodomech
12. 10. 2016
Střední Čechy - Cyklisté ve Středočeském kraji budou mít brzy možnost nechat kola hned v několika parkovacích domech. Jeden vznikne v Lysé nad Labem na Nymbursku, po dalším touží v Čelákovicích.

Mladík se na Berounsku svlékal a onanoval i před nezletilými dívkami
12. 10. 2016
Beroun - Berounští policisté vyšetřují případ osmnáctiletého muže?z Plzeňska, který čelí podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Mladík si postupně vyhlédl dvě oběti, před kterými se nejprve svlékl do naha, obnažil svůj pohlavní úd a pak masturboval.

OBRAZEM: Muž v Kolíně spadl ze tří metrů, letěl k němu vrtulník
12. 10. 2016
Kolín - Záchranářský vrtulník musel transportovat do pražské nemocnice muže, který v Kolíně spadl ze tří metrů a stěžoval si, že ho bolí záda a nemá cit v nohou, řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

D10 byla kvůli havárii kamionu ve směru na Prahu uzavřena
12. 10. 2016
Předměřice nad Jizerou - Dálnice D10 u Předměřic nad Jizerou na Mladoboleslavsku byla v úterý na 24. kilometru ve směru na Prahu uzavřena kvůli havárii kamionu, který se převrátil na bok. Řidič utrpěl lehké zranění. Provoz byl obnoven krátce po půl čtvrté odpoledne.

Hořet začalo náhodou, příčinou požáru ve Velkých Výklekách byla nedbalost
11. 10. 2016
Nymbursko - Kriminalisté ukončili vyšetřování jednoho z největších letošních požárů na Nymbursku. Žádné úmyslné zapálení, jak se šířilo nejen po Velkých Výklekách, Běrunicích ?a okolí. Jednalo ?se o nedbalost a obří požár, který ozářil oblohu a okolí, měl na svědomí proražený kontejner s toluenem.

Týmy školáků v Mělníku si musely poradit s rozbitou hlavou i popáleninami
11. 10. 2016
Mělník /FOTOGALERIE/ - Popáleniny, vymknutý kotník, rozbitá hlava nebo infarkt potrápily žáky ze sedmi základních škol na Mělnicku, kteří porovnali své znalosti i praktické zkušenosti v jedenáctém ročníku soutěže v první pomoci pro základní školy.

Padl rozsudek za zpronevěru a zneužití pravomoci úřední osoby exstarostkou
11. 10. 2016
Benešov - Vinna! Tak zní verdikt soudního senátu benešovského soudu. Byť rozsudek zatím není pravomocný, neboť státní zástupkyně i obhájce obžalované bývalé starostky Hvězdonic Alexandry Baňařové si ponechali lhůtu na odvolání po prostudování písemného vyhotovení rozhodnutí tříčlenného senátu vedeného soudkyní Ivanou Doubkovou.

Při nehodě v Karlově na Kutnohorsku zemřela pětapadesátiletá žena
11. 10. 2016
Karlov /FOTOGALERIE/ - Tragická dopravní nehoda, při které zemřela pětapadesátiletá žena, se stala v pondělí před polednem v Karlově na Kutnohorsku. Na křižovatce v obci došlo ke střetu dvou osobních vozidel značky Volkswagen Polo a Toyota Yaris.

Politolog: Potvrdilo se, že volby opozice nevyhrává, ale vláda prohrává
11. 10. 2016
Kolínsko /ROZHOVOR/ - Vládnoucí koalice na kraji se teprve hledá. O komentář k volbám jsme požádali kolínského politologa a prorektora Vysoké školy politických a společenských věd v Kutné Hoře Vladimíra Srba. Jaký má názor na volební výsledky?

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek
11. 10. 2016
Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

?Ve Středočeském kraji se rýsuje nová koalice, konečné slovo ale ještě nepadlo
11. 10. 2016
Střední Čechy - V Poslanecké sněmovně za zavřenými dveřmi v pondělí jednali zástupci středočeského hnutí ANO, STAN a TOP 09. Narychlo svolaná schůzka, o které vědělo jen pár vyvolených naznačila začátek vyjednávání mezi budoucími koaličními partnery.

Krajské zastupitele z Mělnicka trápí spalovna i silnice
11. 10. 2016
Mělnicko - Devět lidí, kteří žijí v mělnickém regionu, zasedne po volbách na začátku října do nově zvoleného zastupitelstva Středočeského kraje. Jaké problematice by se rádi věnovali?

Voliče měla, přesto končí! Náměstkyně hejtmana odchází z kraje
11. 10. 2016
Kutná Hora - V nadcházejícím volebním období budou ve středočeském zastupitelstvu působit čtyři zástupci Kutnohorska. Mezi nimi poprvé od roku 2008 nebude Zuzana Moravčíková. Současná místostarostka Kutné Hory a dosavadní náměstkyně hejtmana za ČSSD si za svou kariéru na kraji vyzkoušela mnoho postů včetně toho nejvyššího, hejtmanského.

Volby očima odcházejících krajských zastupitelů z Mladoboleslavska
11. 10. 2016
Mladoboleslavsko - Volební výsledky i boj o křeslo hejtmana okomentovali tři nyní již bývalí krajští zastupitelé z Mladoboleslavska. Všichni jsou předně ve svých soudech uvážliví, dobře totiž vědí, že v zákulisí běží jednání na plné obrátky a zvažují se všechny možnosti budoucí spolupráce.

Volební manažer ČSSD: Ocitneme-li se v opozici, budeme tvrdí, ale korektní
11. 10. 2016
Kolínsko - Sociální demokracie na Kolínsku s nejvýše postaveným kandidátem Markem Semerádem z volebního výsledku, který jí přinesl třetí místo, samozřejmě příliš radosti nemá. „Gratuluji hnutí ANO k volebnímu vítězství. Uděláme vše pro to, abychom za čtyři roky u voličů vyhráli my," řekl Marek Semerád.

Výsledky voleb jsou překvapením, shodují se kandidáti z Kutnohorska do kraje
11. 10. 2016
Kutnohorsko - Výsledky krajských voleb byli překvapením. To je věc, na které se shodnou prakticky všichni kandidáti napříč politickým spektrem. Pro koho z Kutnohorska bylo překvapení milé a pro koho naopak ne?

Petera odmítl výzvu k rezignaci na předsedu středočeské ČSSD
11. 10. 2016
Střední Čechy - Končící středočeský hejtman Miloš Petera odmítl výzvu svého náměstka a stranického kolegy Marka Semeráda, aby kvůli výsledku voleb rezignoval na funkci předsedy krajské ČSSD. Rezignaci by měl podle Petery zvážit naopak Semerád, který byl volebním manažerem. Semerád se k tomu nechtěl vyjadřovat.

Zlepší nové vedení kraje spolupráci s Prahou?
11. 10. 2016
Praha - Po osmi letech by mohli Prahu a Středočeský kraj vést politici ze stejných stran. Je však otázkou, jestli to klíčové spolupráci pomůže.

Emoce opadly, politici z Benešovska zhodnotili výsledky krajských voleb
11. 10. 2016
Benešovsko - Jak hodnotí získané pozice ve středočeském zastupitelstvu politici z Benešovska, kteří se voleb zúčastnili přímo jako kandidáti? „Probudila jsem se trochu nervózní," přiznala už v neděli dopoledne žhavá kandidátka na hejtmanku Jaroslava Pokorná Jermanová, lídryně Babišova hnutí ANO 2011.

Policisté se zaměřili na nádraží. Kontrolovali cestující i přejezdy
11. 10. 2016
Nymbursko - Zvýšené množství policistů a strážníků na nádražích, u vlaků ?a u železničních přejezdů. Skutečnost, kterou zaznamenali cestující vlaky v minulém týdnu po celém Česku. Na Nymbursku se bezpečnostní akce s názvem 24 - Blue Rad konala od úterního do středečního rána.

OBRAZEM: Na branný den na kutnohorské škole dohlédli vojáci
10. 10. 2016
Kutná Hora - Branný den uspořádala v pondělí Základní škola Jana Palacha v Kutné Hoře. Ten již tradičně začal vyhlášením požárního poplachu a evakuací školy. Poté se již žáci vydali na různá stanoviště, kde se od členů aktivních záloh Armády ČR dozvěděli mnoho informací o bezpečnosti, ekologii i správném postupu při kritických situacích.

Příbramská policie dopadla třetího oznamovatele bomby
10. 10. 2016
Příbram - Začátkem září zavolal anonymně v nočních hodinách na linku 158 a nahlásil bombu v restauraci v Bohutíně u Příbrami. Hlídky z objektu musely evakuovat dvanáct lidí a na místo přijel psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin.

Kutnohorsko půjde znovu k volbám, v prvním kole nezvolilo senátora
10. 10. 2016
Kutnohorsko - Kutnohorsko čeká druhé kolo senátních voleb. V prvním kole zvítězil dosavadní senátor a starosta Čáslavi Jaromír Strnad (ČSSD), potřebnou nadpoloviční většinu hlasů ale nezískal. Ve druhém kole 14. a 15. října se utká s kandidátem za STAN Ivo Šancem, který skončil druhý.

Mělnicko: oba kandidáti do senátu jdou do druhého kola optimisticky
10. 10. 2016
Mělnicko - Do druhého kola senátních voleb na Mělnicku míří stávající senátorka Veronika Vrecionová a kralupský starosta Petr Holeček. Volební účast v senátním volebním obvodu číslo 28 Mělník dosáhla 32,34 procenta.

Berounsko: Oberfalzera výsledek voleb překvapil, Stibal z nich má radost
10. 10. 2016
Beroun /ROZHOVOR/ - V prvním kole senátních voleb zvítězil dosavadní senátor Jiří Oberfalzer (ODS). Druhým postupujícím kandidátem do Senátu ČR za berounský obvod je Bohumil Stibal (ANO 2011). O konečném výsledku rozhodnou voliči ve druhém kole senátních voleb.

Za Nymbursko by hejtman post uhájil. Kdo bude novým senátorem?
10. 10. 2016
Nymbursko - „Jsem dojatý, výsledek voleb mě příjemně překvapil." To jsou slova vítěze senátních voleb v obvodu číslo 37 Tomáše Czernina (TOP 09). Místostarosta Dymokur na Nzmbursku, známý lesník ?a zemědělec v prvním kole voleb zvítězil zhruba o tři ?a půl procenta nad kandidátem hnutí ANO Janem Malým.

Upletl jsem si na sebe bič, žertoval nový krajský zastupitel z Příbramska
10. 10. 2016
Petrovice - Do krajského zastupitelstva usedne také Petr Štěpánek (Starostové a nezávislí), starosta Petrovic na Příbramsku. Slovo "úspěch" v krajských volbách by si podle něho zasloužilo uvozovky, ale převládá u něho nadšení.

Naši politici nenazývají věci pravými jmény, tvrdí starosta Rakovníka
10. 10. 2016
Rakovník - Volby do zastupitelstva Středočeského kraje jsou již minulostí. Stejně jako v dalších regionech i na Rakovnicku zvítězilo hnutí ANO, s druhým místem se tak musela na Rakovnicku spokojit vládnoucí ČSSD.

ANO 2011 má na Kladensku větší podporu než v celém kraji
10. 10. 2016
Kladensko - Menší zájem než před čtyřmi lety projevili lidé v okrese Kladno o volby do zastupitelstva Středočeského kraje. Svůj hlas přišlo odevzdat 31 procent voličů, tedy o dvě procenta méně než u minulých krajských voleb.

Říčanské referendum není platné. Radnice přesto omezí výstavbu
10. 10. 2016
Říčany - Necelá dvoustovka hlasů chyběla k tomu, aby se na 14 let zakázalo rozšiřování Říčan. Jelikož bylo 88 procent hlasujících proti překotné výstavbě, chce vedení města i přes neplatnost referenda omezit stavbu na okraji Říčan.

Šéf středočeské KDU-ČSL kvůli volbám rezignuje na funkci
10. 10. 2016
Praha - Předseda středočeské KDU-ČSL Josef Vacek se rozhodl rezignovat na funkci. Reaguje tak na volební neúspěch koalice KDU-ČSL, Strany zelených a SNK ED, která se nedostala do krajského zastupitelstva.

Na politiku mají manželé Doleželovi různé názory, k volbám ale chodí pokaždé
10. 10. 2016
Týnec nad Sázavou - Která strana je lepší, a proto pro praktický život voličů vhodnější? Na to mají manželé Květuše a Vladimír Doleželovi z Týnce nad Sázavou na Benešovsku rozdílný názor. Na jednom se ale shodnou bez potíží. K dalším volbám rozhodně půjdou znovu.

Nejmenší vesnice na Mělnicku má tři vítěze voleb
10. 10. 2016
Mělnicko - Volební výsledky na Mělnicku se příliš neliší od výsledků celého kraje. Na Mělnicku stejně jako v celých středních Čechách vyhrálo krajské volby hnutí ANO 2011, následované Starosty a nezávislými. Další dvě místa se ale liší.

V Třebnicích musela komise požádat o pomoc strážníky
10. 10. 2016
Příbramsko - Volebních místností bylo v Sedlčanech na Příbramsku osm a další pak v osadách Solopysky, Třebnice, Sestrouň a Oříkov. Všechny se nacházely na obvyklých místech, změnu pocítili pouze voliči, kteří patří do okrsku číslo 1.

Krajské volby ve středních Čechách ovládlo hnutí ANO 2011
10. 10. 2016
Střední Čechy - Petr Bendl. David Rath. Zuzana Moravčíková. Josef Řihák. Miloš Petera. Tak šli středočeští hejtmani za sebou. První za ODS, další v dresu ČSSD. Už brzy nastoupí hejtman v pořadí číslo 6. Mohlo by zůstat u čísla 5 - to v případě, že by v křesle první osoby kraje zůstal Miloš Petera. Jenže tahle varianta se sociálně-demokratickým hejtmanem je sci-fi.

Vít Rakušan hejtmanem? O personáliích jsme se zatím nebavili, řekl
9. 10. 2016
Kolín - Lídr kandidátky STAN, kolínský starosta Vít Rakušan, si volební výsledek pochvaluje. „Máme obrovskou radost, čelili jsme marketingové i finanční přesile, přesto jsme dokázali voliče takovým způsobem oslovit," řekl.

Pokud se Pokorná Jermanová stane hejtmankou, složí poslanecký mandát
9. 10. 2016
Střední Čechy - Podle očekávání dopadly volby do kraje ve středních Čechách. Své soupeře převálcovalo, tak jako v téměř celé republice, hnutí miliardáře Andreje Babiše ANO 2011. Do boje jeho středočeskou kandidátku vedla místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a také radní Benešova Jaroslava Pokorná Jermanová (46).

Krev a plazmu chodí na Podolí darovat i mělnický zvoník
9. 10. 2016
Mělník - Mezi pravidelné dárce krve a krevní plazmy, kteří navštěvují odběrové středisko na mělnickém Podolí, patří i hlavní mělnický zvoník a hodinář Jiří Malecký. Do křesla pro dárce usedá už přes deset let a má za sebou šestadvacet odběrů.

V Průhonicích, kde bydlí Babiš, získalo ANO téměř 28 procent
9. 10. 2016
Průhonice - V Průhonicích u Prahy, kdy bydlí vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš, zvítězilo jeho hnutí ANO se ziskem téměř 28 procent hlasů. Je to zhruba o sedm procent více než v rámci celého Středočeského kraje. Starosty a nezávislé (STAN), kteří dosáhli na úrovni kraje druhého nejlepšího výsledku, v Průhonicích přeskočili občanští demokraté. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu na volebním serveru www.volby.cz.

Lídryně ANO Jermanová osloví ke spolupráci na vedení kraje STAN
8. 10. 2016
Střední Čechy - Lídryně vítězného středočeského ANO Jaroslava Jermanová osloví ke spolupráci k vedení kraje Starosty a Nezávislé (STAN). O dalších partnerech chce pak jednat. Jermanová to řekla v sobotu večer. Vítězem voleb ve Středočeském kraji je ANO, druzí jsou Starostové a Nezávislí. Vládnoucí ČSSD skončila třetí.

Ve Středočeském kraji vyhrálo ANO před STAN, ČSSD skončila třetí
8. 10. 2016
Střední Čechy - Krajské volby ve Středočeském kraji vyhrálo hnutí ANO před STAN. ČSSD, která v kraji dosud vládla spolu s komunisty, skončila třetí. Z celkových 65 mandátů jich ANO získalo 16, STAN o jeden méně a ČSSD bude mít 11 zastupitelů. ODS získala deset mandátů, KSČM osm a TOP 09 pět.

Benešovsko má nově další přírodní památku. Přinese to i nevýhody?
8. 10. 2016
Benešovsko - Další přírodní památku Benešovska schválil Středočeský kraj. Nachází se ?u města Votice, v lokalitě přírodního parku Džbány - Žebrák. Kališťské louky a mokřady, jak se oblast nazývá, jsou významným přírodním dědictvím České republiky i Evropy.

Referendum o výstavbě v Říčanech není platné, nepřišlo dost lidí
8. 10. 2016
Říčany - Referendum v Říčanech u Prahy o další výstavbě do roku 2030 není platné. Starosta Vladimír Kořen (Klidné město) v sobotu s odvoláním na neoficiální výsledky řekl, že k platnosti scházelo jen několik desítek hlasů. Výsledek hlasování město zveřejní až po podpisu závěrečného protokolu.

Kolínská přehlídka přivítá 78 středních škol
8. 10. 2016
Kolín - Sedmdesát osm středních škol, gymnázií a učilišť se v pondělí a úterý 10. a 11. října sjede do kolínského městského společenského domu.

Pes běhal po Bezděčíně s hnisajícím nádorem
7. 10. 2016
Mladá Boleslav - Neskutečnou bolest musel prožívat pes, který ve středu před polednem pobíhal po Bezděčíně u Mladé Boleslavi. Jeho otevřeného silně hnisajícího nádoru na břiše si všimla místní obyvatelka a okamžitě zavolala strážníky.

Kolín spustil nový systém parkování. Zatím jen na Karlově náměstí
7. 10. 2016
Kolín /FOTOGALERIE/ - Blížíte se k centru a přemýšlíte, zda je na Karlově náměstí místo na zaparkování. Nově vás o tom informují tabule, na nichž svítí počet volných parkovacích míst, a v případě, že je toto číslo nula, pak i šipka ukazující směr k alternativní možnosti zaparkování.

Dobříš zavřela skatepark kvůli špatnému stavu. Čeká ho oprava
7. 10. 2016
Dobříš - Z důvodu velmi špatného technického stavu byl uzavřen skate bike park v Dobříši na Příbramsku. Na zákaz vstupu upozorňují pásky a cedule. „Vedení radnice tak zareagovalo na neúnosný stav areálu, kde hrozilo nebezpečí úrazu," vysvětlila mluvčí radnice Nikol Sevaldová.

Ve zdické knihovně volili také bezdomovci
7. 10. 2016
Zdice – Obyvatelé Zdic vyrazili s volebními lístky do tří volebních okrsků. Ten poslední z nich byl v místní městské knihovně.

Před volebními místnostmi někde stáli voliči ještě před otevřením
7. 10. 2016
Kolínsko - Přesně ve 14 hodin začali podle předsedkyně komise Aleny Vágnerové přicházet voliči do volební místnosti ve Lstiboři. Komise se shodla, že přicházejí v až překvapivém počtu. „Takže ani nevadí, že s sebou tentokrát nemám pletení," smála se členka komise.

Horolezci vyrazili k vrcholu šesté nejvyšší hory světa. Někteří měli potíže
7. 10. 2016
Mladá Boleslav - Ve čtvrtek ráno přišly do Mladé Boleslavi skvělé zprávy od expedice českých horolezců z šesté nejvyšší hory světa Čo Oju. „Jsme ve druhém výškovém táboře, ve výšce 7150 metrů," hlásil Petr Mašek. Podařilo se tam vystoupat osmi z nich včetně nevidomého horolezce Jana Říhy.

OBRAZEM: Krajské volby začaly také na Mladoboleslavsku
7. 10. 2016
Mladoboleslavsko – Zájem o krajské volby zatím na Boleslavsku není příliš velký, přímé v Boleslavi bylo do včerejší dvacáté hodiny volit 18,52 procenta lidí.

Socha slévače vítá návštěvníky hořovického muzea
7. 10. 2016
Hořovice /FOTOGALERIE/ - Město Hořovice na Berounsku upraví prostory Muzea Hořovicka v areálu Starého zámku, Muzeum Českého krasu připraví expozice. To jsou dvě etapy, které předcházejí slavnostnímu znovuotevření regionálního muzea Hořovicka, které je naplánované na začátek příštího roku.

Nový CT přístroj v Kolíně zvládne za rok kolem deseti tisíc pacientů
7. 10. 2016
Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Oblastní nemocnice Kolín slavnostně uvedla do provozu nový CT přístroj. „Jeho využitelnost je vyšší než průměr," poznamenal ředitel nemocnice Petr Chudomel.

Požár v motorovém centru v Česaně likvidovali závodní i boleslavští hasiči
7. 10. 2016
Mladá Boleslav - Při testování agregátu pro závodní vozy stáje Škoda Motorsport došlo ve čtvrtek odpoledne k požáru menšího rozsahu ve vývojovém centru Česana společnosti Auto Škoda. Došlo i na evakuaci, rozšíření ohně však díky automatickému systému hašení nehrozilo.

Druhé kolo voleb do senátu bylo na Mělnicku většinou bojem ODS a ČSSD
7. 10. 2016
Mělnicko - V pátek 8. a v sobotu 9. října volí lidé na Mělnicku senátora za obvod, ve kterém žijí. ?Od založení senátu v polovině devadesátých let minulého století je to už popáté. Dosavadní tři senátoři ?za osmadvacátý obvod, nazvaný Mělník, patří shodně mezi členy Občanské demokratické strany.

Mohou poprvé volit. Co si slibují od vhození hlasu do volební urny?
7. 10. 2016
Nymburk /FOTOGALERIE/ - Studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, kteří dovršili osmnáct let, patří mezi ty, kteří mají letos možnost účastnit se prvně voleb. Deník zjišťoval, zda tuto možnost využijí a proč. Pokud ano, co ovlivňuje jejich rozhodování o tom, komu dají svůj hlas.

Voliči na Mělnicku zamíří do hasičárny i hospody
7. 10. 2016
Mělnicko - Volebních místností, kam voliči půjdou v pátek 7. října i o den později podpořit své favority do krajského zastupitelstva, je na Mělnicku v devětašedesáti obcích bezmála sto padesát. V devětatřiceti obcích přitom lidé volí i do senátu.

O hlasy voličů se popere 18 kandidátů do Senátu
7. 10. 2016
Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - Volební místnosti se v pátek a sobotu otevřou také na Praze-východ a západ. Lidé budou volit v krajských i senátních volbách.

Senátor za Benešovsko z Vlašimi volí kolegu za volební obvod Kutná Hora
7. 10. 2016
Vlašim - Starosta Vlašimi na Benešovsku a čtvrtým rokem senátor za volební obvod 41 Benešov Luděk Jeništa se ocitl v zajímavé situaci. Do Senátu Parlamentu ČR volí jako obyvatel Vlašimi svého kolegu ve volebním obvodu 40 Kutná Hora.

Kutnohorsko volí do kraje a senátu na 163 místech
7. 10. 2016
Kutnohorsko - V pátek 7. října přesně ve 14 hodin se otevřou po celém Kutnohorsku volební místnosti. Občané tak budou moci zvolit jak svého jediného zástupce v Senátu Parlamentu České republiky, tak zastupitele Středočeského kraje.

Devětatřicet obcí na Mělnicku volí svého senátora
7. 10. 2016
Mělnicko - Se dvěma obálkami zamíří v pátek 7. října a v sobotu 8. října do volebních místností voliči v devětatřiceti obcích na Mělnicku, které patří do osmadvacátého senátního obvodu. Svými hlasy mohou tentokrát zasáhnout do výsledků dvou voleb, krajských a senátních.

Kvůli uzavřené silnici E55 dusí obyvatele Benešova výfukové plyny automobilů
6. 10. 2016
Benešov - Hodně si za poslední dva, tři roky „užili" a zkoušet kvůli tisícům aut pod okny svých bytů, budou dál. Obyvatelé Benešova by o tom mohli znovu psát romány. Do ulic jejich města přivedla celková uzavírka mezinárodní silnice E55 mezi Červenými Vršky a křižovatkou u nemocnice na týnecké výpadovce všechny vozy, které míří od Tábora na Prahu.

Volby stojí mnoho milionů. Stát platí také za práci komisařů
6. 10. 2016
Benešovsko - Domov seniorů, dům dětí a mládeže, školní třídy, jídelny a družiny, hasičárny, bývalé obchody, restaurace nebo docela obyčejné obecní úřady. Právě na takových místech vhazují voliči hlasovací lístky do zapečetěných volebních schránek.

Primář Mazal: Operace šedého zákalu dokáže pacientům doslova vrátit zrak
6. 10. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Oční oddělení v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi je vyhlášené v širokém okolí a primář Zdeněk Mazal patří ve svém oboru mezi uznávané kapacity. V rozhovoru prozradil nejen to, že už má za sebou úctyhodných 26 tisíc operací šedého zákalu.

O post zastupitele kraje usiluje 41 lidí z Rakovnicka
6. 10. 2016
Rakovnicko - Traktorista, řidič, živnostník, státní zaměstnanec, úředník, starosta či starostka, ale také servírka, učitel, lékař, podnikatel či student. To je jen hrubý výčet profesí některých kandidátů do zastupitelstva Středočeského kraje z rakovnického regionu.

Sledujte volební zpravodajství regionálních Deníků
6. 10. 2016
Tento víkend nás čekají krajské volby, hlasovat se bude také o třetině kandidátů do Senátu. Deník.cz pro vás připravil speciální stránky, na kterých se budou zobrazovat průběžné i konečné výsledky včetně výčtu zvolených kandidátů. Už od pátečního poledne budeme také on-line zprostředkovávat aktuální informace. Vzhledem k tomu, že máme v regionech nejvíce redaktorů ze všech médií, můžete čekat to nejúplnější zpravodajství z celé republiky.

Nový rybník u zámku Kačina se stal zvláště chráněným územím
6. 10. 2016
Střední Čechy - Středočeský kraj pokračuje ve vyhlašování nových chráněných území přírody. Rada Středočeského kraje na posledním jednání vydala nařízení, jimiž zřídila osm zvláště chráněných území. Jedno z nich je i na Kutnohorsku.

Berounsko si senátora vybere z osmi kandidátů
6. 10. 2016
Berounsko - Obyvatele berounského regionu a Prahy - západ čekají senátní volby. Vybírat mohou z osmi kandidátů, přitom jeden ?z nich, Jiří Oberfalzer, se bude snažit obhájit tuto pozici. Jak vše dopadne, to se dozvíme už v sobotu 8. října odpoledne po sečtení všech hlasů.

Stop výstavbě. Referendum rozhodne o budoucnosti Říčan
6. 10. 2016
Říčany - Plné školy a problémy s dopravou přináší příliš rychlý rozvoj Říčan. Spolu s krajskými volbami se zde proto koná referendum, které může výstavbu zastavit na dalších 14 let. Krok radnice kritizuje opozice.

V Berouně chystají deratizaci, pozor na mazlíčky
6. 10. 2016
Beroun - Pravidelná podzimní deratizace veřejných prostranství, kanálových šachet a silničních vpustí se v Berouně uskuteční v termínu od soboty 15. října a potrvá až do čtvrtku 15. prosince. Účelem je snížit počet populací hlodavců ve městě.

Kdo už se vidí na kraji? Kteří Boleslavané mají mandát skoro jistý?
6. 10. 2016
Mladoboleslavsko - Předvolební boj vrcholí. Televize i internet chrlí politické spoty a debaty, nároží jsou polepena podobiznami kandidátů a v poště se už dávno objevily volební lístky. Kdo z Mladoboleslavska se ve dvoudenním krajském hlasování, které začnou v pátek 7. října, uchází o přízeň voličů?

Při průjezdu Benešovem se motoristé zdrží až půl hodiny
6. 10. 2016
Benešov /FOTOGALERIE/ - Uzavírka hlavní silnice I/3 ve směru od Tábora do Prahy a objížďka ulicemi Benešova od středečního rána prodlužuje jízdu v dopravních špičkách až o půl hodiny.

Nová vyhláška má obyvatele Kladna chránit před povaleči
6. 10. 2016
Kladno - Vyhlášku O zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a zlepšení vzhledu města přijali na svém jednání kladenští zastupitelé. Primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) ji považuje za přelomovou. Cílem vyhlášky je chránit obyvatele před těmi, kteří dělají nepořádek, ochraňovat veřejnou zeleň a zlepšit vzhled města.

Světový týden nošení dětí přilákal v Příbrami třicet maminek. Víc než loni
6. 10. 2016
Příbram /FOTOGALERIE/ - Pražská ulice v Příbrami patřila maminkám. Sešly se i se svými ratolestmi uvázanými v šátcích v rámci Světového týdne nošení dětí. Setkání se uskutečnilo už druhým rokem na popud lektorky a propagátorky ergonomického nošení dětí Markéty Pavláskové.

Do školní tělocvičny v Rakovníku stále zatéká. Opatření příliš nefungují
6. 10. 2016
Rakovník - Podle opozičního zastupitele Ivo Trešla (Město pro vás) doslova před očima chátrá zázemí a šatny při 3. Základní škole v Rakovníku, a to kvůli neustálým problémům se zatékající dešťovou vodou. Starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD) pak přislíbil, že celou záležitost oznámí odboru výstavby a investic, aby záležitost řešil.

Čížovka: Mladoboleslavsko bude mít rozhlednu už letos
5. 10. 2016
Čížovka - Od chvíle, kdy v létě roku 2012 stavba bezmála čtyřicetimetrové rozhledny Čížovka nad malebnou krajinou Českého ráje začala, se těšila pozornosti nedočkavých turistů. Už o rok později byla dokončena hrubá stavba. Nikdo však tenkrát ještě neměl tušení, že to bude trvat další roky, než bude dokončena a otevřena.

Časté nehody v Březnici: pomoci může změna značení
5. 10. 2016
Březnice - Obyvatele Březnice na Příbramsku trápí stále častější nehody v Bubovické ulici. Za posledních několik týdnů došlo na křižovatce se silnicí u sokolovny ke třem haváriím. Poslední z nich se stala v sobotu, kdy se srazil závodní vůz s osobním.

O křesla na kraji usiluje 108 lidí z okresu Kladno
5. 10. 2016
Kladensko - Také středočeští voliči v pátek 7. října a v sobotu 8. října rozhodnou o novém složení zastupitelstva svého kraje. O jejich přízeň usiluje celkem 1012 kandidátů, z nichž 108 je z okresu Kladno. Nejsilněji zastoupena je Národní demokracie, která do boje vyslala z regionu 24 mužů a žen.

Pořadatelé akcí v Dobříši mohou s radnicí tvořit novou vyhlášku
5. 10. 2016
Dobříš - V souvislosti s přípravou nové obecně závazné vyhlášky o veřejném pořádku žádá radnice v Dobříši na Příbramsku pořadatele akcí, aby nepodávali žádosti o udělení výjimky z doby nočního klidu. Žádost nemůže být již kladně vyřízena kvůli tomu, že obec už k tomu nemá zákonné zmocnění.

Benešovští chovatelé opouštějí Rosův mlýn neradi. Co bude dál, netuší
5. 10. 2016
Benešov /FOTOGALERIE/ - I když starosta Benešova Petr Hostek ujišťuje, že nikdo z benešovské radnice nechce likvidovat spolkovou činnost ve městě a chce ji naopak ještě více rozvíjet, chovatelé drobného zvířectva, kteří se už třiatřicet let scházejí v Rosově mlýně, tomu příliš nevěří.

Od začátku roku řešili policisté na Příbramsku už přes tisícovku nehod
5. 10. 2016
Příbramsko - Za devět měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1055 dopravních nehod, což je o 123 více než za stejné obdobní předchozího roku. Z toho se v září stalo 121 nehod - pět osob při nich utrpělo těžké zranění, 30 osob zranění lehčího charakteru a jeden člověk zemřel.

Mzdy řidičů v linkové autobusové dopravě od ledna stoupnou
5. 10. 2016
Praha - Mzdy řidičů v linkové autobusové dopravě stoupnou od ledna na 98 korun za hodinu, vláda dnes podpořila nařízení zvyšující jejich platy. Informoval o tom premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Rodina Beldových vyrobila už třetí repliku svatováclavské koruny
5. 10. 2016
Praha - Rodina šperkařů Beldových vyrobila už třetí repliku svatováclavské koruny. Objednal si ji Středočeský kraj, který ji chce vystavovat při významných akcích a lákat na ni turisty. Práce zabraly šperkaři Jiřímu Beldovi půl roku a radil se při nich se svým otcem, který měl hlavní podíl na zhotovení předchozích dvou kopií.

Ředitelka Archy: Pomoz mi, abych to dokázal sám, je naše hlavní motto
5. 10. 2016
Petroupim /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - U příležitosti Dne církevního školství jsem navštívili Archu v Petroupimi na Benešovsku. Tedy jedinou církevní základní a mateřskou školu ve Středočeském kraji. Už jen to, že děti oslovují paní učitelky této, vypovídá o tom, že za zdmi této budovy, jsou některé věci jinak.

Největší zdroj pitné vody pro Kladensko ochrání nové uzávěry
5. 10. 2016
Kladensko - Nové provozní uzávěry zvýší bezpečnost vodní nádrže Klíčava na pomezí Kladenska a Rakovnicka. V rámci rekonstrukce za 14 milionů korun doplní spodní výpusti nádrže. Práce začaly v červenci, hotovo má být příští rok v dubnu," potvrdila to Michaela Šeborová z Povodí Vltavy.

Králův Dvůr navštívil ministr Babiš. Zahájil výstavu školního pavilonu
5. 10. 2016
Králův Dvůr - Město Králův Dvůr v úterý slavnostně zahájilo výstavbu nového školního pavilonu v Jungmannově ulici. Oficiálnímu odstartování jedné z prioritních investičních akcí města na Berounsku byl přítomen také ministr financí Andrej Babiš.

Do krajských voleb míří téměř osmdesát kandidátů z Mělnicka
5. 10. 2016
Mělnicko - V krajských volbách, do jejichž zahájení zbývají už jen dva dny, má šanci uspět i osmasedmdesát lidí z Mělnicka. Mezi místními kandidáty, kteří se ucházejí o přízeň voličů s cílem stát se krajskými zastupiteli, jsou tři čtvrtiny mužů a čtvrtina žen.

Voliči mají poslední možnost požádat si o voličský průkaz
5. 10. 2016
Praha - Voliči mají ve středu poslední možnost požádat si o voličský průkaz. Využít jej mohou v případech, pokud krajské zastupitele či senátory nebudou moci volit v místě stálého bydliště. Volit s ním ale budou moci jen v rámci kraje, kde bydlí.

Tématem debaty s ministryní v Berouně bylo navyšování kapacity škol
5. 10. 2016
Berounsko - Ministryně školství Kateřina Valachová v úterý navštívila Berounsko. Kromě jiného na berounské radnici debatovala s řediteli základních a mateřských škol regionu. Jak ministryně sama uvedla, zásadním tématem setkání s pedagogy byla kapacita základních škol a mateřinek.

Středočeským krajem kolují vadné volební lístky
5. 10. 2016
Střední Čechy - Několik dní před volbami do krajského zastupitelstva se ukázalo, že některé z volebních lístků ve Středočeském kraji jsou neplatné. Vada spočívá v tom, že text na lístku je vytištěn šikmo, takže některé údaje nejsou vidět. Obzvlášť chybí jména kandidátů na oboustranných lístcích.

Benešov vyčlenil dvanáct milionů korun na nákup opuštěné učňovské školy
5. 10. 2016
Benešov - Další rozpočtové opatření, už třetí v roce 2016, schválili zastupitelé Benešova. Proti nebyl ani finanční výbor. Důvod takové jednoty byl více než jasný. Město totiž v rozpočtu hledalo peníze na nákup opuštěné školy v Husově ulici. Právě to byla nejdůležitější položka celého třetího rozpočtového opatření.

Šéfkuchař přivítá šéfkuchaře. Jaroslav Sapík pozval Španěla Josepha Bormese
4. 10. 2016
Klokočná /FOTOGALERIE/ - Do Česka přijíždí špičkový španělský šéfkuchař Joseph „Jeff" Bormes. Do své restaurace v Klokočné u Říčan si ho pozval známý šéfkuchař Jaroslav Sapík. Bormes tam bude dva dny připravovat pro hosty menu s vůní Středozemí a Španělska. V pátek 7. října večeři, v sobotu 8. října oběd a večeři.

Krajské volby lidé moc neřeší. Zájem o voličské průkazy to potvrzuje
4. 10. 2016
Střední Čechy - Volby do krajského zastupitelstva jsou za pár dnů. Jak je vnímají lidé třeba na Berounsku? Jsou podle nich krajští úředníci pro chod regionu potřební?

Horolezci odpočívají před vrcholovým útokem na Cho Oyu
4. 10. 2016
Mladá Boleslav - „Odpočíváme, sbíráme síly, někteří se kurýrují." Tak zní zprávy od boleslavského horolezce Petra Maška ze základního tábora Čo Oju. Aklimatizace některých členů není úplně podle představ, ale tomu se člověk v tak početné expedici nevyhne.

Kolín má svoji bosou stezku, jako první ji vyzkoušeli školáci
4. 10. 2016
Kolín /FOTOGALERIE/ - Páťáci z 1. základní školy v Kolíně byly mezi těmi prvními, kdo si mohl vyzkoušet chůzi po různých materiálech na nové bosé stezce. Ta je dlouhá zhruba čtyřicet metrů a je poblíž workoutového hřiště na zálabské straně lávky.

Majitelé domů chtějí začít topit, kominíci na Mělnicku nestíhají
4. 10. 2016
Mělnicko - Topná sezona se blíží. Většina majitelů domů na Mělnicku opět nechala čištění komínů a jejich kontroly na poslední chvíli. Potvrzují to kominíci, kteří jsou už přes měsíc doslova v jednom kole. Patří mezi ně i kominík a revizní technik Karel Dryák z Velkého Borku, kterému volá až dvacet lidí denně.

Program na výstavbu škol v okolí Prahy by se mohl rozšířit
4. 10. 2016
Praha - Investiční program určený na zvýšení kapacity škol v okolí Prahy by se mohl rozšířit. Zájem o čerpání peněz mají nově také Beroun a Zdice. Nyní je v programu připraveno 1,5 miliardy korun a částka by se mohla zvýšit. Novinářům to po úterním jednání se zástupci Berouna a Zdic na berounské radnici řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Praha postaví za 20 milionů korun domky pro postižené v Odlochovicích
4. 10. 2016
Praha - Hlavní město postaví za 20 milionů korun tři domky pro zdravotně postižené v Odlochovicích na Benešovsku. Původně město počítalo s investicí vyšší o deset milionů korun. Radní v úterý rozhodli o přidělení veřejné zakázky firmě Cetus Plus, která nabídla nejnižší cenu. Domky bude stavět necelý rok.

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi má jednodenní chirurgii
4. 10. 2016
Mladá Boleslav - Křečové žíly, tříselná a pupeční kýla, hemeroidy a nekomplikované zákroky na žlučníku. To je výčet zákroků, které nyní budou operovat na nové jednotce Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi, jednodenní chirurgii.

Ze srážky s vlakem v Radimi muž vyvázl bez viditelných poranění
4. 10. 2016
Radim - O štěstí v neštěstí může mluvit muž, kterého srazil v úterý ráno vlak na železničním přejezdu v Radimi na Kolínsku. "Muž vyvázl bez viditelných zranění," řekla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová s tím, že byl při vědomí. Lékaři ho přepravili na vyšetření na kolínské chirurgické oddělení.

Bez pitné vody zůstalo zhruba 2000 obyvatel Příbrami
4. 10. 2016
Příbram - Kvůli nezbytné výměně úsekových šoupat na hlavním zásobním vodovodním řadu z úpravy vody v Kozičíně a ovládacích šoupat ve vodojemu Březové Hory odstartovala v úterý odstávka pitné vody. Ta se bude týkat částí Příbram III, IV, VI a Podlesí včetně průmyslové zóny a potrvá do středy 5. října do 23 hodin.

Motorkář zahynul po srážce s nákladním a osobním autem u Mrače
4. 10. 2016
Mrač - Silnice smrti mezi Benešovem a Mirošovicemi si vyžádala v pondělí 3. října další oběť. „Při srážce motorky, nákladního a osobního auta u Mrače po 20. hodině utrpěl motorkář zranění neslučitelná se životem," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeského ředitelství Policie ČR.

V chlebské zoo slavnostně otevřeli pavilon s nejkrásnějšími opičkami planety
4. 10. 2016
Chleby /FOTOGALERIE/ - Světový unikát a výjimečná událost v historii nejen Zoologické zahrady Chleby na Nymbursku. Takové přídomky si vysloužilo slavnostní otevření pavilonu, ve kterém jsou už pár týdnů doma tři opičky druhu langur duk.

Zachránili život policisty ?po nehodě. Po uzdravení má přijet na pivo
4. 10. 2016
Úmyslovice /FOTOGALERIE/ - Skupina pasažérů autobusu jedoucích z Úmyslovic na Nymbursku na výlet zažila v sobotu 3. září úplně jiné zážitky, než čekala. Mimo jiné zachránila život policistovi, který byl velmi vážně zraněn při střetu policejního auta právě s jejich autobusem.

Anonym hrozil na ubytovně v Kladně bombou, policii ale daleko neutekl
4. 10. 2016
Kladno - Na tísňovou policejní linku zatelefonoval anonym, že v Americké ulici v Kladně na ubytovně je uložena bomba, která za chvíli exploduje. Na základě oznámení byly na místo činu okamžitě vyslány kladenské policejní hlídky.

Cibulový jarmark přilákal do Hořovic tisíce lidí. Na výstavu hub ale nedošlo
3. 10. 2016
Hořovice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Velké Meziříčí, Mělník i nedaleké Rokycany. Do Hořovic na Berounsku přijeli se svými výrobky z cibule, keramiky, proutí a dřeva řemeslníci z mnoha koutů České republiky. Stejně tak i návštěvníci, kterých i osmadvacátý ročník Cibulového jarmarku přivítal tisíce.

Exotické ptactvo chce hlavně trpělivost. Chovatelé ubývají, ale nevzdávají to
3. 10. 2016
Mšec /FOTOGALERIE/ - Cestu doslova kolem světa mohli zájemci po roce prožít na další výstavě exotického ptactva pořádanou členy Základní organizace chovatelů exotického ptactva ve Mšeci na Rakovnicku. Jejich svěřenci, cizokrajní ptáci návštěvníky zavedli například do Afriky, Ameriky, Austrálie, Indonésie.

Nové vyhlídky na divoké koně a pratury otevřeli ?u Milovic
3. 10. 2016
Milovice /FOTOGALERIE/ - Milovice na Nymbursku se díky unikátnímu projektu chovu divokých koní a praturů ve volné přírodě stávají štikou ?v turistickém ruchu v rámci Středočeského kraje. Pomoci mají i nové vyhlídky na pláně.

Pachatel zatarasil koleje na Kutnohorsku, motorový vlak naštěstí stihl zastavit
3. 10. 2016
Kutnohorsko - Případ obecného ohrožení, ke kterému došlo v neděli na železniční trati Kutná Hora - Zruč nad Sázavou, vyšetřují nyní kutnohorští kriminalisté. Dosud neznámý pachatel umístil do kolejiště dřevěnou paletu, tři staré železniční pražce, tři větší kameny a další předměty.

Na vrch Hostibejk povedou nové schody a rampy ze železobetonu
3. 10. 2016
Kralupy – Kralupská radnice nechá letos a v příštím roce opravit přístup na Hostibejk.

OBRAZEM: Military den přilákal do Brandýsku malé i velké
3. 10. 2016
Brandýsek - Překrásné počasí posledních zbytků babího léta potěšilo více jak pětistovku návštěvníků, kteří si nenechali o víkendu ujít pátý ročník Military dne ?v Brandýsku na Kladensku. U bývalé vodárny se sešli milovníci historické vojenské techniky a všichni ti, které zajímá například práce lidí zaměstnaných u ozbrojených složek.

Při nehodě osobního auta u Berouna zemřela spolujezdkyně
3. 10. 2016
Beroun - Při nehodě osobního auta poblíž berounské místní části Zdejcina zemřela v pondělí ráno devětasedmdesá­tiletá spolujezdkyně. O rok starší řidič z nehody vyvázl s lehčím zraněním, řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Krajské volby lidé moc neřeší
3. 10. 2016
Berounsko – Volby do krajského zastupitelstva jsou za pár dnů. Jak je vnímají lidé na Berounsku? Jsou podle nich krajští úředníci pro chod regionu potřební?

Další vážná nehoda v jiřické zatáčce: vrtulník musel pro řidiče
3. 10. 2016
Jiřice /FOTOGALERIE/ - Pakliže zaprší, mohou si být dopravní policisté prakticky jistí, že u Jiřic na Nymbursku dojde k nehodě. Místní zatáčka je vyhlášená už široko daleko. Přesto k tomu v neděli odpoledne došlo znovu. ?A opět s fatálními následky.

Referendum rozhodne o úvalském koupališti
3. 10. 2016
Úvaly - Konec týdne rozhodne, zda se obnoví kdysi oblíbené místo pro vodní radovánky. Úvalští obyvatelé budou volit ve zdejším historicky prvním referendu.

Lékař a ředitel Vladimír Lemon: Nejlepší z nemocnic v Praze je ta v Kladně
3. 10. 2016
Kladno - Důvod k oslavám mají v kladenské nemocnici. Ta totiž získala v konkurenci desítek dalších nemocnic prvenství v celorepublikovém projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2016. Radost však kazí fakt, že zdravotnickému zařízení to zatím k vyšším platbám od pojišťoven nepomohlo.

Vozidla z hlavní silnice ve směru Tábor – Praha pojedou městem
3. 10. 2016
Benešov - Od středy 5. do 15. října je z důvodu montáže svodidel odkloněný provoz ve směru Tábor – Praha přes Benešov.

Dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela nehoda
3. 10. 2016
Benešov - Dálnici D1 na 32. kilometru poblíž obce Ostředek na Benešovsku ve směru na Prahu ráno uzavřela nehoda kamionu. Nákladní vůz poškodil další auta. Nikdo nebyl podle dosavadních informací zraněn. Řekl to středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Krajským zastupitelem se chce stát 93 lidí z Benešovska
3. 10. 2016
Benešovsko - Už páté hlasování o nových zastupitelích Středočeského kraje, mají před sebou voliči. Na celkem dvaceti zapsaných kandidátních listinách se objevuje také řada lidí s bydlištěm na Benešovsku. Ti figurují ale jen na třinácti z nich.

Jiří Přibáň: Největším ohrožením civilizace je národní suverenita
2. 10. 2016
Dnešní Evropané ze všeho nejméně chtějí pokračování současného stavu. Brexit by nám měl otevřít oči, protože hledíme do propasti a nevíme, jak zabránit pádu, říká v rozhovoru s publicistou Karlem Hvížďalou český právní filozof Jiří Přibáň, který působí na cardiffské univerzitě. Hovořili spolu mimo jiné o procesu vystoupení Velké Británie z EU.

Vozíčkáři v Příbrami si vystávkovali příslib, že výtah v divadle bude
2. 10. 2016
Příbram /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ, ROZHOVOR/ - Je čtvrtek půl čtvrté odpoledne. K příbramskému divadlu se sjíždí čtyři vozíčkáři a přicházejí lidé s různým hendikepem. Zatímco na hru Sen noci svatojánské stoupají po schodech natěšení diváci, hlouček vozíčkářů a několik lidí opírajících se o hole zůstává před divadlem.

Opičky langur duk si zvykají v Chlebech. Je to těžší, než se předpokládalo
2. 10. 2016
Chleby /FOTOGALERIE/ - Langur duk. Jako zaklínadlo znějící název. Patří ohroženému druhu primátů, jejichž chov v zajetí patří k těm nejnáročnějším. Mimo tropy žijí ?v zajetí jen dvě opice, v Zoologické zahradě v Chlebech na Nymbursku mají už měsíc tři.

Amatérští ornitologové našli u Mělníka i uhynulou modřinku
2. 10. 2016
Mělník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Ani letos nepřišli milovníci ptačího zpěvu o ornitologickou vycházku, kterou pro ně připravili mělničtí muzejníci. Dvě desítky účastníků poprvé vedl Libor Praus, jenž na pozici muzejního zoologa nedávno vystřídal Petra Lumpeho.

Cibulový jarmark přilákal do Hořovic tisíce lidí
2. 10. 2016
Hořovice – Velké Meziříčí, Mělník i nedaleké Rokycany. Do Hořovic přijeli se svými výrobky z cibule, keramiky, proutí a dřeva řemeslníci z mnoha koutů republiky. Stejně tak i návštěvníci, kterých i osmadvacátý ročník Cibulového jarmarku přivítal tisíce.

Zachránili život policisty ?po nehodě. „Až se uzdraví, ?ať přijede na pivo“
2. 10. 2016
Úmyslovice - Skupina pasažérů autobusu jedoucích na výlet zažila v sobotu 3. září úplně jiné zážitky, než čekala. Mimo jiné zachránila život policistovi, který byl velmi vážně zraněn při střetu policejního auta právě s jejich autobusem.

Místním nebylo jedno, že největší kulturní památka v obci chátrá
2. 10. 2016
Panoší Újezd – Nová střecha se v těchto dnech rýsuje na presbytáři kostela Nanebevzetí Panny Marie na hřbitově v Panoším Újezdě. Je to vlastně další část prací na opravě kostela, o které se zasloužili obyvatelé obce i zastupitelé obecního úřadu, protože jim nebylo jedno, že tato největší kulturní památka v obci je dlouhá léta zavřená a chátrá.

U Zlonic zahynul řidič Škody Felicia po nárazu do stromu
2. 10. 2016
Zlonicko - Tragická dopravní nehoda se stala v neděli 2. října kolem poledne na vedlejší rovné silnici mezi Zlonicemi a Šlapanicemi na Slánsku. Třiašedesátiletý řidič Škody Felicia zde ze zatím neznámých příčin vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Svým zraněním na místě podlehl.

Policisté budou blíže občanům
2. 10. 2016
Kolín – Policisté v Kolíně budou opět o něco blíže občanům.

FOTO: Pohádkové putování odstartovala Srdcová královna
2. 10. 2016
Bohdaneč - Více než 250 dětí s doprovodem se v sobotu vydalo na 6. ročník Pohádkového putování v Bohdanči. Všechny odstartovala Srdcová královna z Alenky v Říši divů. Kloboučník ze stejné pohádky nabízel tombolu. 

Přeživší lidická žena Jaroslava Skleničková obdržela prestižní ocenění
2. 10. 2016
Lidice - V rámci slavnostního výročního setkání spojeného s udělováním mezinárodních, státních a regionálních prestižních cen Egona Erwína Kische, které se uskutečnilo v minulých dnech v Letohradu, obdržela Jaroslava Skleničková z Lidic na Kladensku prestižní Mezinárodní cenu za život a dílo.

Závěr kampaně ve středních Čechách provází i ostřejší rétorika
2. 10. 2016
Praha - Závěr volební kampaně ve středních Čechách provází i ostřejší rétorika. Hejtman a lídr ČSSD Miloš Petera se například stejně jako Asociace krajů vyslovil pro rezignaci ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) kvůli jeho výroku, že ministerstvo krajům nepřispěje na opravy silnic. Horkou fázi kampaně poznamenala také situace v Nymburce, kde se změnilo vedení radnice.

Silnice před Brdy z Obecnice do Zaječova zůstane i nadále pro auta uzavřena
2. 10. 2016
Obecnice - O případném zprůjezdnění komunikace Zaječov–Obecnice jednali ve čtvrtek 29. září zástupci samosprávy, státní správy, Vojenských lesů a statků (VLS), Krajské správy silnic Středočeského kraje a dalších dotčených institucí s hejtmanem Středočeského kraje Milošem Peterou (ČSSD). Setkání se uskutečnilo na radnici v Obecnici.

Nwelati o novém parkovacím režimu: Blížíme se ke shodě
2. 10. 2016
Mladá Boleslav - Komplexní řešení parkování ve městě připravuje magistrát ?už několik let. Primátor nyní prozradil, kde mají vzniknout tři velká záchytná parkoviště

Zahrádkáři z Libomyšle zvou na výstavu květin, ovoce a zeleniny
2. 10. 2016
Libomyšl - Místem víkendové výstavy květin, ovoce a zeleniny je bývalá škola v Libomyšli.

Tým studentů z Masarykovy obchodní akademie zvítězil v krajské soutěži
2. 10. 2016
Slaný - Na půdě slánské Obchodní akademie Dr. Edvarda Beneše se v pondělí 26. září konala soutěž žáků středních škol v odborných předmětech. Soutěžily tříčlenné týmy z obchodních akademií Středočeského kraje.Kromě domácího týmu přijeli soutěžící z Příbrami, Lysé nad Labem, Vlašimi, Neveklova, Kolína, Berouna, Mladé Boleslavi a Rakovníka.

Pitbul v Králově Dvoře pokousal ženu, majitelce hrozí vězení
2. 10. 2016
Králův Dvůr - Na psy, především na pitbuly, bude mít šestačtyřicetiletá žena z Králova Dvora na Berounsku špatné vzpomínky. Jeden z nich ji totiž letos v květnu napadl a pokousal. Mladá majitelka amerického pitbulteriéra si před několika dny převzala usnesení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti.

OBRAZEM: Během Kutnohorského Dřevosochání vzniklo pět originálních laviček
1. 10. 2016
Kutná Hora - V prostorách kutnohorské jezuitské koleje se v polovině druhého týdne konal první ročník Kutnohorského Dřevosochání. Se svou lavičkou nakonec zvítězil řezbář Radek Pluháček.

OBRAZEM: Na Lipině se rozpoutala válka Severu proti Jihu
1. 10. 2016
Lipina - Pod záštitou obce Zbraslavice uspořádala v sobotu 1. října odpoledne od 13 hodin Česko-americká asociace pro občanskou válku v pořadí 17. ročník simulace bitvy americké občanské války z roku 1862. Zde se střetly armády Jihu proti Severu.

Starosta Nymburka: Nemocnice zůstane v majetku města
1. 10. 2016
Nymburk - Zásadní změny ve vedení nymburské radnice vyvolaly některé spekulace o tom, jak bude dál fungovat nemocnice, která je v majetku města. Proto starosta Pavel Fojtík uspořádal zásadní setkání se zaměstnanci nemocnice, aby jim společně s oběma místostarosty objasnil, jak bude spolupráce nadále vypadat.

Myslivecko-rybářská slavnost v Rožmitále byla úspěšná
1. 10. 2016
Rožmitál – V Rožmitále se v sobotu konala 1. myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníku. Návštěvníky čekal tradiční výlov se dvěma zátahy.

Technologie elektrárny v Kozomíně je světovým unikátem
1. 10. 2016
Kozomín - Elektrárna v Kozomíně na Mělnicku, která má za sebou půlroční ostrý provoz, se může pochlubit unikátní technologií výroby elektřiny. Ekologicky využívá dřevní štěpku, kterou zplyňuje pomocí speciální technologie. Potvrdil to předseda představenstva společnosti Bor Biotechnology Přemysl Kotouček.

Obce musí ode dneška mít noční akce ve vyhláškách
1. 10. 2016
Praha – V Česku dnes začíná platit novela zákona o přestupcích. Obce podle novely budou muset ve vyhlášce zveřejňovat seznam akcí, které svým konáním mohou narušit noční klid. Dosud stačilo, aby pořadatelé dostali výjimku, o které rozhodoval obecní správní orgán. Nově bude seznam akcí schvalovat zastupitelstvo.

Libčická náplavka bude oddechovým místem
1. 10. 2016
Libčice nad Vltavou - Místem pro relaxaci, kde by šlo jezdit na bruslích či lovit ryby, by měla být libčická náplavka. Proměna břehu Vltavy má vyjít do deseti milionů korun.

Českobrodští gryfové jsou ve špatném stavu, k obloze se už asi nevrátí
1. 10. 2016
Český Brod - S českobrodskými bájnými strážci pokladů to nevypadá dobře. Opustili své místo, jejich stav je vážný. O čem že je řeč? Ne, v Českém Brodě na Kolínsku neodchytili záhadné draky s podlomeným zdravím.

Mladoboleslavsko odtajnilo před krajskými volbami první zajímavosti
30. 09. 2016
Mladoboleslavsko - Do krajských voleb zbývá týden. Jak často se na středočeských kandidátkách objevují lidé z Mladoboleslavska? Ve které straně jich je nejvíc? A díky čemu je rekordmanem Romská demokratická strana?

Na návštěvu přišla cukrovka. Pepa řekl: No a co?
30. 09. 2016
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Je to příběh patnáctiletého kluka. (Ne)obyčejný příběh. Ten kluk žije odmalička ve sportovním prostředí. Maminka mnohonásobná mistryně republiky na horském kole, silničním kole i v cyklokrosu. Tatínek bývalý hokejista, cyklista, trenér.

Diváci na zimním stadionu v Benešově už nezmrznou, ale také si nezakouří
30. 09. 2016
Benešov /FOTOGALERIE/ - Poznali by současnou podobu zázemí benešovského zimního stadionu ti, kteří se tam ještě ?z kraje roku honili za „gumovým nesmyslem"? Pokud by při tom zavřeli oči, určitě. Podle typického odéru z vysychající propocené hokejové výstroje. Při vizuální prohlídce by si ale mysleli, že jsou někde jinde.

K další etapě stavby obchvatu Mělníka patří dvě kruhové křižovatky
30. 09. 2016
Mělník - Úvodní tři etapy stavby mělnického obchvatu už skončily. Další etapa by mohla následovat v roce 2018. Podle místostarosty Milana Schweigstilla přispělo město k příští podobě projektu řadou připomínek.

Kolín prodal pozemky v průmyslové zóně za 30 milionů korun
30. 09. 2016
Kolín - Prodej pozemků v průmyslové zóně Ovčáry zhruba za třicet milionů korun odsouhlasilo na svém posledním zasedání kolínské zastupitelstvo. Jednalo se o odprodej ploch třem různým společnostem.

Syřané zajištění na D8 budou vyhoštěni, jednoho policie zadržela
30. 09. 2016
Praha - Deset Syřanů, které ve čtvrtek odpoledne zajistili policisté na dálnici D8 nedaleko Klecan u Prahy, bude vyhoštěno. Jedenáctý je podezřelý z převaděčství, byl zadržen. Policisté už znají jejich totožnost, řekl středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Radnice připravila seniorům i letos týden společenských a sportovních aktivit
30. 09. 2016
Nymburk - Vloni osvědčená akce má letos své pokračování. Senioři si užijí kulturu, sport i relax 

Ryby v tůni Doubka u Ostré hynou. Trpí příroda i obyvatelé chat
30. 09. 2016
Ostrá - V posledních letech dochází v září opakovaně k úhynu ryb v tůni Doubka u Ostré. Důvodem je nedostatek kyslíku ve vodě spotřebovaného sinicemi a nemožnost ryb dostat se ze stojatých vod. Výsledkem jsou statisícové škody, zápach ?a smutek nejen rybářů. 

Dva muži se na nádraží v Kutné Hoře pohádali, jeden nakonec vystřelil
30. 09. 2016
Kutná Hora - Na vlakovém nádraží v Kutné Hoře došlo ke střelbě. „Podle prvotních informací došlo ke slovní potyčce mezi dvěma muži. Jeden z nich posléze vystřelil do kolejiště. Nikdo nebyl zraněn," uvedla mluvčí kutnohorské policie Vendulka Marečková.

Rybáři na vozíku budou mít místa bez bariér
30. 09. 2016
Praha - Tři vodní plochy se více zpřístupní handicapovaným rybářům. Jednou z lokalit je obec Božkov poblíž hlavního města. I s ní je ve středních Čechách zhruba padesátka míst bez bariér.

Obyvatelům Rakovnicka vadí nejen stav silnic, ale i absence napojení na dálnici
30. 09. 2016
Rakovnicko - Čtyřletý volební mandát krajských zastupitelů je již téměř u konce. Už za týden se otevřou volební místnosti a lidé budou volit své zástupce do zastupitelstva Středočeského kraje. S blížícím se koncem volebního období nastal ten pravý čas pro rekapitulaci.

Kruhové objezdy u nymburské nemocnice kraj skutečně chystá na rok 2017
30. 09. 2016
Nymburk - „Momentálně ?v Zásobníku projektů kraje na příští rok kruhové objezdy u nemocnice nejsou. Mohou tam být doplněny dodatečně, ale aktuálně tam opravdu nejsou. Údajně existují nejasnosti kolem projektu kruháku blíže ?u nemocnice."

Kolín testuje první měsíc systém chytrých odpadů
29. 09. 2016
Kolín - Zhruba měsíc provozu má nyní za sebou nový systém takzvaných chytrých odpadů, pilotního projektu, do kterého se město Kolín nově pustilo. Projekt Smart City odpady ve zkratce znamená, že obyvatel Kolína, ale i město či svozová firma on-line vidí, do jaké míry jsou na tom kterém místě zaplněné nádoby na odpad.

Ministerstvo kultury hledá nového ředitele Památníku Lidice
29. 09. 2016
Lidice – Ministerstvo kultury hledá nového ředitele Památníku Lidice, dnes vypsalo konkurz. Dosavadní ředitel Milouš Červencl odchází do důchodu. Návštěvnost památníku v posledních letech stoupá, loni přesáhla 46.000 lidí, z toho přibližně čtvrtinu tvořili cizinci. „Letos předpokládáme rekordní návštěvnost," řekl dnes Červencl. Své rozhodnutí skončit nekomentoval, další, například externí spolupráci s památníkem neplánuje.

Anonym varoval poslankyni Jermanovou před jednáním starosty Benešova
29. 09. 2016
Benešov - Do zajímavé situace se před blížícími se krajskými volbami dostal vzájemný vztah nejvýraznějších osobností dvou největších koaličních partnerů v současném benešovském zastupitelstvu.

Lidé ve skalách u Mšena vzpomínali na zesnulého horolezce
29. 09. 2016
Mšeno /FOTOGALERIE/ - „Bylo to dobré rozloučení s Lubošem," konstatoval na vrcholu skály na Vyhlídkách nedaleko Mšena na Mělnicku německý horolezec Hans Nescheida ve chvíli, kdy si podával ruku s evangelickým farářem Michalem Šimkem. Právě skončily bohoslužby ve skalách.

Praha rozdělí do školství stamiliony z evropských fondů
29. 09. 2016
Praha - Praha rozdělí do školství stamiliony z evropských fondů. Půjdou na zvyšování kapacit škol, spolupráci s výzkumnými organizacemi nebo na inkluzi, tedy začlenění dětí se speciálními vzdělávacími potřebami do běžných škol. V tiskové zprávě dnes o vyhlášení výzev informoval pražských magistrát.

OBRAZEM: Mladá Boleslav opět po roce patřila Svatováclavské jízdě
29. 09. 2016
Mladá Boleslav - Už se stalo tradicí, že první podzimní státní svátek je městě automobilů zasvěcen Svatováclavské jízdě. Ve středu se tedy v Mladé Boleslavi konal už čtrnáctý ročník této oblíbené akce, kterému přihlížely stovky obyvatel města.

Lídry politický stran rozdělilo téma zavedení dopravy zdarma
29. 09. 2016
Praha /VIDEO/ - Jako první se v předvolební debatě řešilo téma dopravy. Sedm lídru politických stran odpovídalo na otázku, zda souhlasí se zavedením dopravy zdarma pro mladé lidy a seniory, kteří by takto mohli cestovat po celé České republice. 

V říjnu vysadí po Kolíně již květiny na jaro
29. 09. 2016
Kolín - Ačkoli rozhodně blíže než jaro jsou Vánoce, v v kolínské firmě AVE už jarní květinovou výzdobu připravují. Chystá se totiž další mechanizovaná výsadba cibulovin. Letos byly asi nejvíc vidět v Komenského parku žlutobílé narcisy.

Praha bude mít záložní portál a nový infosystém za 13 milionů Kč
29. 09. 2016
Praha - Praha si nechá vytvořit záložní portál svých stránek www.praha.eu, modernizovat informační systém krizového řízení a vytvořit webovou aplikaci portálu bezpečnosti a krizového řízení. Za služby zaplatí zhruba 13,3 milionu korun. Vyplývá to ze seznamu usnesení pražských radních. Služby pro město vykoná společnost Winsite.

Soud zrušil osvobozující verdikt nad Šiškou a znalcem v kauze IBM
29. 09. 2016
Praha - Pražský vrchní soud zrušil osvobozující verdikt nad bývalým náměstkem ministerstva práce Vladimírem Šiškou a znalcem Vladimírem Smejkalem. Kauzu miliardové zakázky pro firmu IBM vrátil k dalšímu projednání Městskému soudu v Praze, který v únoru konstatoval, že skutky obou mužů nebyly trestnými činy. Odvolací senát rozhodl v neveřejném zasedání, jeho rozhodnutí ČTK zjistila z justiční databáze Infosoud.

Zavřený most v Debři u Mladé Boleslavi bere kšefty místnímu obchodu
29. 09. 2016
Debř - Už více než měsíc je uzavřený Masarykův most v Debři u Mladé Boleslavi, který denně využívali nejen rodiče vozící děti do zdejší základní i mateřské školy. První ztráty už začíná počítat také místní obchod. „Je to znát. Každý den jsme tak deset tisíc v mínusu," odhadla vedoucí debřských potravin Alena Pavlová.

Hasiči z Poděbrad oslavili 140. výročí od svého vzniku. Dostali pamětní mince
29. 09. 2016
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Stovky lidí v Poděbradech na Nymbursku byly svědky slavnostního ceremoniálu ?u fontány v lázeňském parku. Poděbradští hasiči oslavili přímo v Den české státnosti své 140. výročí vzniku.

Policisté na Kladensku vyrazili na motorkáře, hlídky jim rozdávaly reflexní šle
29. 09. 2016
Kladno /FOTOGALERIE/ - Do celorepublikové preventivní akce s označením X, zaměřené na motorkáře, se zapojili i kladenští dopravní policisté. Nešlo jim ale jen o to rozdávat pokuty. Motorkáři od hlídek dostávali i dárky - reflexní šle.

Ve Voticích si českého patrona sv. Václava připomněli slavnostmi
29. 09. 2016
Votice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Tradičním středověkým průvodem za účasti knížete Václava začaly ve středu dopoledne ve Voticích na Benešovsku oblíbené Svatováclavské slavnosti. Na Komenského náměstí se objevilo proti předešlým létům více stánků s obvyklou i méně tradiční nabídkou.

Rybáři do revírů na Mladoboleslavsku nasadili 140 kilogramů lipanů podhorních
29. 09. 2016
Mladá Boleslav - Dva roky rostla násady lipana podhorního v rybochovném zařízení v Mukařově, aby ji poté rybáři nasadili do předem vytipovaných revírů Jizery na Mladoboleslavsku. Lipanovi se v ní daří už proto, že mu řeka nabízí optimální podmínky k životu.

Bádání a rešerše v příbramském archivu mají stopku. Praská budova
28. 09. 2016
Příbram - Po letech mravenčí práce a oblíbených tématických besed pro veřejnost čeká zaměstnance příbramského archivu omezený provoz a pořádná dřina. A zájemci o bádání a rešerše se budou muset obrnit trpělivostí. Hromady archiválií totiž nemine stěhování. Důvodem je špatná statika budovy.

Černou skládku z pastviny zubrů a divokých koní odklidili i za deště
28. 09. 2016
Benátky nad Jizerou - Ani špatné počasí neodradilo dobrovolníky od úklidu černé skládky v bývalém vojenském prostoru v Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku, kde od loňského roku společně žijí zubři i divocí koně.

Vraťme se k evropským kulturním kořenům, vyzval prezident Zeman
28. 09. 2016
Brandýs n.L.-St. Boleslav (u Prahy) - Prezident Miloš Zeman dnes vyzval k návratu ke křesťanským kulturním kořenům v době, kdy Evropa čelí náporu islámského fundamentalismu. Uvedl to na závěr tradiční poutní mše ve Staré Boleslavi, která byla věnována odkazu svatého Václava.

Poutníci si se Zemanem připomenuli svatého Václava při poutní mši
28. 09. 2016
Brandýs n.L.-St. Boleslav (u Prahy) - Svatý Václav je jedním z učitelů Evropské civilizace. Křesťanské hodnoty jsou pro Evropu a pro svět tou nejlepší variantou. Zaznělo to dnes z úst kazatelů při tradiční poutní mši ve Staré Boleslavi, které se poprvé zúčastnil i prezident Miloš Zeman.

Účetní z Berouna si žila v luxusu za zpronevěřené miliony. Už je stihla utratit
28. 09. 2016
Beroun - Mladá žena se rozhodla užívat si života na účet berounské firmy, ve které pracovala jako účetní. Život na vysoké noze ale nakonec neměl dlouhého trvání. Teď ji místo luxusního zboží a báječné zaoceánské dovolené čeká soud a vězení.

Některé krajské silnice na Benešovsku musejí na opravu ještě počkat
28. 09. 2016
Benešovsko - Zatímco silniční průtah Krhanicemi na Benešovsku, který se dlouhá léta podobala tankodromu, po němž jezdí denně stovky aut, pokrývá již několik měsíců zcela nový asfalt, silnice mezi Chrástem nad Sázavou a Krhanicemi si na opravu bude muset ještě počkat.

Syn rozprodal matce střechu nad hlavou. Na ulici skončili oba
27. 09. 2016
Mladá Boleslav - Když šedesátiletá žena z Mladé Boleslavi před devětadvaceti lety porodila syna, za kterého by dala život, ještě netušila, co z něho vyroste. Jeho chování dosáhlo vrcholu o víkendu, když ji připravil o všechno, dokonce i o střechu nad hlavou.

Nadšený muzikant a ochotník Medard Konopík: S Tučným jsem prožil osm let
27. 09. 2016
Vrané nad Vltavou /ROZHOVOR/ - Ačkoliv má Medard Konopík neobvyklé jméno, je to spíše muž mnoha profesí. Jako hudebník působí ve třech kapelách a zůstává věrný kapele Tučňáci. Nedávno se také přidal do ochotnického divadla SOS ve Vraném nad Vltavou, kde má svůj domek se zahrádkou, psem a kočkami.

Ve výšce šest a půl tisíce metrů zůstal horolezec v noci úplně sám
27. 09. 2016
Mladá Boleslav - Zprávy, které od horolezce Petra Maška přicházejí v posledních dnech, zatím úplně optimistické nejsou. Parťák David Pokorný, kvůli němuž se vlastně boleslavský horolezec rozhodl jít do výpravy na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa, už je kvůli zdravotním problémům na cestě domů.

Špatné ovzduší loni zahubilo 5540 Čechů
27. 09. 2016
Celkem 5540 předčasných úmrtí si v loňském roce vyžádalo nadměrné znečištění ovzduší v České republice. Jde o odhad, který bere v úvahu objem emisí zdraví škodlivých látek – jemných prachových částic (známé pod zkratkou PM10), rakovinotvorného benzo(a)pyrenu a dalších. Problém se týká hlavně severovýchodní Moravy a středního Polabí, nejmenší znečištění naopak má Jihomoravský a Karlovarský kraj.

Zahrádkáři ve Slaném se pochlubili svými výpěstky
27. 09. 2016
Slaný /FOTOGALERIE/ - Za podpory Českého zahrádkářského svazu Kladno, sponzorů, slánské knihovny, technických služeb, Památníku Lidice, Ekofruktu Slaný, včelařů a desítek drobných pěstitelů zeleniny a ovoce ze Slaného a okolí se ve Slaném na Kladensku uskutečnil čtvrtý ročník výstavy zahrádkářů.

Nedostatky v Mladé Boleslavi očima žen: věci, které se mužům nezdají podstatné
27. 09. 2016
Mladá Boleslav - Jedna ze zasedacích místností Vzdělávacího centra na Karmeli v Mladé Boleslavi patřila výhradně ženám, z nichž mnohé se navzájem viděly úplně poprvé. Konalo se tam totiž Fórum mladoboleslavských žen.

Boleslaví poputuje relikvie svatého Václava
27. 09. 2016
Praha - Stará Boleslav přivítá národní svatováclavskou pouť. Kromě průvodu s ostatky ožijí po celý týden zdejší náměstí.

Běželi na podporu nemocné Amálky z Doks
27. 09. 2016
Doksy - Druhý ročník Běhu pro Amálku se v sobotu uskutečnil v Doksech. Sice si na něj letos našlo cestu méně lidí než před rokem, pořadatele to však netrápilo, protože přítomní vytvořili pěknou rodinnou atmosféru.

Výměna starosty v Nymburce. Kudla ?do zad, nebo dobré řešení?
27. 09. 2016
Nymburk - K neočekávané výměně starosty došlo na posledním jednání zastupitelů minulou středu. Diskuse na sociálních sítích o způsobu změny vládnoucí koalice a prvního muže města jsou rozděleny v zásadě do dvou kategorií.

U kolínského letiště došlo k nehodě hasičské cisterny a kombajnu
27. 09. 2016
Kolín - Ke kolizi došlo na silnici nedaleko kolínského letiště, když se hasičská cisterna vracela ze zásahu. "Nehoda se stala u letiště," potvrdila mluvčí středočeských policistů Michaela Richterová s tím, že kombajn chtěl ze silnice odbočit doprava a jeho řidič dal znamení o změně směru jízdy.

Hazard nevadí? Prodejnu aut v Kosmonosích nahradí nové kasino
27. 09. 2016
Kosmonosy - O vyprázdněný objekt v sousedství kruhového objezdu v Průmyslové ulici v Kosmonosích u Mladé Boleslavi, před nímž byly ještě nedávno vystaveny vozy luxusních značek, projevila zájem pražská společnost Power. Prodejnu hodlá přestavět na hotel a jako jeho součást by ráda vybudovala také kasino.

Při záchraně životů využijí příbramští hasiči také saně
26. 09. 2016
Příbram - Příbramským hasičům nyní při záchraně životů pomohou i speciální saně. Nafukovací saně využijí záchranáři k převozu osob nejen po vodní hladině například na Orlíku, ale také i během zásahu na blátě nebo sněhu v Brdech.

Národní pouť změní tvář dopravy
26. 09. 2016
Praha - Zcela jinak než kdy jindy to ve středu, na svátek svatého Václava, bude vypadat v ulicích Staré Boleslavi a Brandýsa nad Labem. Dvojměstí na Praze-východ hostí již tradiční Národní svatováclavskou pouť.

Motorkáři se před expedicí Singapur vydali na zkušební cestu do Skandinávie
26. 09. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Adam Kout, Ondřej Gilar a Jakub Zachař z Mladé Boleslavi mají za sebou Severskej trejning, v mnoha ohledech zkušební jízdu před velkou expedicí Česko - Singapur, kterou plánují v roce 2017 na historických motocyklech Čezeta. Jaké poznatky si přivezli?

Matky, které byly s dětmi venku, měly notně upito
26. 09. 2016
Praha - Jedna matka nadýchala bezmála dvě promile, jiná dokonce téměř tři. Společné měly obě ženy i to, že vyrazily ven se svými dětmi. V obou případech to skončilo zásahem pražských strážníků, které přivolali všímaví svědci, kteří zavolali na tísňovou linku 156.

Ředitel Regionálního muzea v Kolíně získal ocenění za záchranu tvrze
26. 09. 2016
Kolín - Není v České republice mnoho lidí, kteří by se mohli pochlubit oceněním přímo od ředitelky Národního památkového ústavu. Od nynějška se k nim řadí ředitel Regionálního muzea v Kolíně Vladimír Rišlink.

Horolezec Petr Mašek pod Cho-Oyu osiřel, jeho parťák se vrací domů
26. 09. 2016
Mladá Boleslav - Boleslavský horolezec Petr Mašek patří mezi nejzkušenější členy expedice Cho-Oyu, a jedním z důvodů, proč do takhle početně výpravy šel, přestože je zvyklý na komornější partu, byl dávný slib.

Dva ztroskotance zachránili, dvě těla už se však nehýbala
26. 09. 2016
Praha /FOTOGALERIE/ - Posádku převržené lodi ohroženou utonutím zachraňovali hasiči na Slapech – tentokrát ale nešlo o životy. Zachraňovanými totiž byli také hasiči v roli figurantů, jež ještě doplnily neživé figuríny. Na počátku víkendu se na hladině přehrady poblíž areálu Vojenského rehabilitačního ústavu Slapy uskutečnilo prověřovací cvičení zaměřené na záchranu osob z vodní hladiny, připomněl v pondělí Petr Svoboda z centrály středočeských hasičů.

Cyklistické závody v Hořátvi ovlivnila smutná událost. Zemřel jeden z účastníků
26. 09. 2016
Hořátev /FOTOGALERIE/ - Celkem 251 závodníků se registrovalo na start cyklistického závodu na horských kolech Hořátevská rovina, který odstartoval na hořátevském hřišti a vedl polabskou krajinou na Nymbursku. Dospělí měli čtyřicetikilometrovou trať, děti absolvovaly trasu dlouhou jedenáct kilometrů.

Silničáři vypsali tendry na stavbu D6 za více než čtyři miliardy korun
26. 09. 2016
Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo trojici zakázek na výstavbu nových úseků dálnice D6. Jde o úsek Nové Strašecí- Řevničov a obchvaty Řevničova a Lubence. Celková hodnota všech 3 zakázek přesahuje 4 miliardy korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Seniora, který s manželkou přecházel koleje, zabil vlak
26. 09. 2016
Nelahozeves - Železniční trať, která spojuje Nelahozeves a Kralupy nad Vltavou, patří mezi úseky, kde na Mělnicku zemřelo už mnoho lidí. Pod koly vlaků tam končí životy nejen sebevrahů, ale i lidí, kteří riskují a přecházejí kolejiště v místech, kde nemají co dělat.

O kompost je v Sedlčanech takový zájem, že nabídka nestačí
26. 09. 2016
Sedlčany - Takřka tisíc tun přijatého bioodpadu zpracovala za celý loňský rok nová kompostárna Technických služeb v Sedlčanech na Příbramsku. O následný kompost je mezi lidmi obrovský zájem, dokonce takový, že poptávka je vyšší než nabídka.

Odvrácená tvář potravinových doplňků
25. 09. 2016
Jsou snadno dostupné a slibují úlevu od mnoha obtíží a problémů. Výrobci je prezentují jako „přírodní prostředky" a vzbuzují u klientely falešný pocit neškodnosti a bezpečí. Ve skutečnosti číhá v chabě regulovaných vodách trhu s potravinovými doplňky na konzumenty celá řada nebezpečí.

Poděbrady potěší nejen srdce, ale i filmového fanouška
25. 09. 2016
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Vsadil na své instinkty a našel díru na trhu. V Muzeu filmových legend v Poděbradech na Nymbursku mohou nyní lidé zhlédnout 570 děl, převážně soch, figur a replik. A Jan Vlčko, majitel muzea, má ještě mnoho nápadů, kterými chce svou muzejní sbírku v budoucnu obohatit.

Nutriční terapeutka: Musí přijít zlom, to bývá nejlepší podnět
25. 09. 2016
Kolín - Šárka Drábková je diplomovaná nutriční terapeutka, která v oboru působí přes čtyři roky. Lidem pomáhá hubnout a novou váhu si udržet. „Aby lidé začali, je potřeba, aby se vnitřně rozzlobili," popsala, co bývá nejúčinnějším mechanismem pro někoho, kdo se sebou chce „něco" udělat.

Bronzový Švejk bude v Kralupech nad Vltavou hledět na Vaňkovu drogerii
25. 09. 2016
Kralupy nad Vltavou - Svou sochu Švejka v životní velikosti budou mít Kralupy nad Vltavou na Mělnicku. Myšlenka, která se začala naplňovat před dvěma a půl lety, míří k cíli. Na soše podle návrhu výtvarníka Karla Zemana z Jeviněvsi pracuje ve svém ateliéru v Nové Pace sochař Albert Králiček.

Firma Skytoll žádá ÚOHS, aby Kapsch nesměl vybírat mýto
25. 09. 2016
Firma Skytoll, která vybírá mýto na Slovensku, rázně promluvila do další budoucnosti českého mýtného systému. Jak zjistil magazín Dotyk, v pátek na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) poslala návrh, aby bylo ministerstvu dopravy zakázáno využívat služeb rakouské firmy Kapsch.

Seniorům stačí v Sázavě na návštěvu kina pouhá dvacetikoruna
25. 09. 2016
Sázava - Je vám šedesát a více, rádi byste si zašli do kina, ale obáváte se, že peníze, které investujete do vstupného vám pak budou chybět na nákup léků nebo zaplacení složenek? V Sázavě na Benešovsku tohle dilema řešit nemusíte.

Ideální laický záchranář? Musí umět mluvit s operátorem
24. 09. 2016
Kolínsko /ROZHOVOR/ - Záchranáři nejen na Kolínsku toho ve své práci zažijí mnoho. Na věci z praxe jsme se ptali Jiřího Knora, lékaře záchranky a náměstka pro léčebně preventivní péči.

Odbornice s Farní charity Beroun poradily, jak jednat s bezdomovci
24. 09. 2016
Beroun /ROZHOVOR/ - Město Beroun patří mezi lokality, které trápí zvýšený počet bezdomovců. V běžném životě se jim obyvatelé jen těžko mohou vyhnout. Do kontaktu s nimi mohou přijít například před obchodem, na lavičkách i v centru města. Řada lidí ale neví, jak se přesně zachovat.

Podniky v Dobříši už nabízejí vodu z kohoutku. Některé zdarma
24. 09. 2016
Příbramsko - Pokud jste zvyklí pít vodu z vodovodu, nemusíte ve většině podniků na Příbramsku své zvyky měnit a platit drahou minerálku. Desítky restaurací a kaváren v regionu už podávají i vodu „kohoutkovou". Zapojila se nově také Dobříš.

DVA POHLEDY: Potřebujeme k něčemu kraje?
24. 09. 2016
Praha - Volby do krajských zastupitelstev jsou tu za pár dní a v debatách o tom, která z kandidujících stran má nejsilnější reprezentaci, něco zaniká: úvahy o smyslu krajských samospráv. Lidé už se většinou smířili s krajským uspořádáním, které bylo novinkou roku 2001, proto je nenapadá, že by o něm měli polemizovat. I po patnácti letech je ale důležité se ptát, jestli má současný systém správné nastavení a jestli je pro občany užitečný.

Z Masarykova náměstí v Benešově by prý měla zmizet zeleň
24. 09. 2016
Benešov /FOTOGALERIE/ - Je potřeba změnit vizáž hlavního Masarykova náměstí v Benešově? Jak moc a co by odtud mělo zmizet? Co by tam naopak mělo přibýt? Tyhle otázky nejspíš už poměrně brzy začnou hýbat veřejným míněním obyvatel města.

Města ve středních Čechách se v září zapojila do hledání nových fotbalistů
24. 09. 2016
Střední Čechy - Ve Středočeském kraji, stejně jako v jiných krajích České republiky se již třetím rokem konají vždy v květnu a září náborové akce pořádané Fotbalovou asociací ČR, jejímž smyslem je oslovit děti zejména mladšího školního věku a přilákat je do svých řad.

Lidem v příbramském aquaparku chybí více atrakcí a teplejší voda
23. 09. 2016
Příbram - Skluzavky, tobogány a welness. To vše by nemělo chybět v příbramském aquaparku. Tyto prvky by si přáli sami obyvatelé města. Vyplynulo to z nedávného dotazníkového šetření, ve kterém bylo odevzdáno více než 1600 anketních lístků.

Donald Trump a jeho oblíbené konspirační teorie
23. 09. 2016
Deník Washington Post vybral oblíbená témata, kterými republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump šokuje s oblibou okolí. Většinou jsou založeny na spekulacích, nebo byly dávno vyvráceny.

Daří se dodržovat rodinné tradice? Komplikací je časově náročná práce
23. 09. 2016
Kolínsko - Rodinné tradice přežitek, nebo něco, k čemu je třeba se vrátit a důsledně dodržovat? Každý má svůj pohled na věc. Faktem je, že v současné době bývá složité skloubit život profesní a soukromý, natož ještě sladit rozvrhy všech členů rodiny, aby se setkali třeba u společné večeře.

Hasičům nově pomáhají saně na vodu
23. 09. 2016
Praha /FOTOGALERIE/ - Začít sáňkovat mohli již v pátek, za počasí typického babího léta, příbramští hasiči. Sníh k tomu nepotřebovali; vyřádili se na vodě. Jejich záchranářská výbava se čerstvě rozrostla o takzvané vodní saně.

Zmatek v Bělé pod Bezdězem. Na radnici chybí referent investic
23. 09. 2016
Bělá pod Bezdězem - Trnem v oku obyvatel, ale i zastupitelů v Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku je už několik měsíců komunikace a přilehlé chodníky v Mladoboleslavské ulici. Není divu, že se tento bod dostal až na jejich jednání.

Policie už rozdala přes čtyři stovky pokut za vjezd do Brdů
23. 09. 2016
Příbram - Od 1. ledna 2016 má obvodní oddělení Příbram - venkov na starost středočeskou část nově vzniklé Chráněné krajinné oblasti Brdy, a to území bývalého vojenského výcvikového prostoru. Od začátku roku do konce srpna policisté rozdali 435 blokových pokut kvůli porušení zákazu vjezdu.

Odvolaný starosta Nymburka: Pokud bych se měl vrátit, tak určitě ne s Fojtíkem
23. 09. 2016
Nymburk /ROZHOVOR/ - Odvolaný starosta Nymburka Tomáš Mach vidí způsob svého odvolání jako obrovský podraz od svého nejbližšího spolupracovníka. Koaliční partneři prý nedali ani náznakem najevo, že chtějí z koalice vystoupit.

Armáda uzavřela s Aerem Vodochody zakázky přes 2,5 miliardy
23. 09. 2016
Praha – Servis pro letouny L-159 a L-39 bude nadále pro českou armádu zajišťovat jejich výrobce společnost Aero Vodochody. Navíc pro Armádu ČR přestaví tři jednomístné letouny na dvoumístné verze. Smlouvy na zakázky v hodnotě za více než 2,5 miliardy korun podepsali ve čtvrtek zástupci ministerstva obrany a výrobce letadel, sdělil Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva obrany, o podpisu informoval dnešní deník Právo.

Vyhláška omezující počet heren v Kladně: odloženo!
23. 09. 2016
Kladno - V minulých dnech se vedení kladenské radnice pochlubilo, že výrazně sníží počet heren ve městě. Provozovatelé automatů ale mohou být ještě nějaký čas v klidu. O omezující vyhlášce totiž zastupitelé na posledním zasedání vůbec nejednali.

Torzo říčanské věznice může být domovem záchranářů
23. 09. 2016
Říčany u Prahy - Skoro tři dekády je na okraji Říčan rozestavěná budova, která měla být věznicí. Nyní se od záměru ustoupilo a město navrhuje, aby zde bylo centrum záchranných složek.

Hejtman: V Nymburce to byl puč. Fojtík: Žádné dotace od kraje nemáme
23. 09. 2016
Nymburk - Nečekané odvolání nyní již bývalého starosty Tomáše Macha a zvolení nového vedení v čele s Pavlem Fojtíkem vyvolalo v Nymburce různé reakce. Hejtman Miloš Petera neváhal sesazení kolegy z ČSSD označit za puč a nedodržení dohod z povolebního vyjednávání.

Krajské volby se blíží, studenti mají o favoritech jasno
23. 09. 2016
Mladoboleslavsko - Také letošní výsledky Studentských voleb, které již šestým rokem organizuje společnost Člověk v tísni v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, se držely podobného trendu jako v minulých letech. TOP 09 i Piráti opakovaně vítězí.

Starosta Nymburka byl nečekaně odvolán. Co na to zástupci významných institucí?
23. 09. 2016
Nymburk - Ráno moudřejší večera, praví stará pravda. Jenže v případě Nymburka to ve čtvrtek ráno moc neplatilo. Středeční podvečer přinesl nečekaný zvrat na scéně místní samosprávy. Na zasedání zastupitelstva byl k překvapení až šoku všech, kromě samotných iniciátorů, odvolán starosta Tomáš Mach i celá rada města.

Šermíř Šakal z Drahšperku: Svá zranění dokáži pojmenovat i latinsky
23. 09. 2016
Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Členy amatérské skupiny historického šermu Drahšperk z okolí Jesenice na Rakovnicku především spojuje láska k historii a šermířskému umění. S velkou chutí vystupují na různých veřejných i soukromých akcích. Vedoucím skupiny je Václav Řehoř, řečený Šakal.

Hradby kolem chrámu svaté Barbory čeká oprava. Potrvá několik let
22. 09. 2016
Kutná Hora - Hradební zdi kolem kutnohorského gotického chrámu sv. Barbory a přilehlého parku dostanou v budoucnu zřejmě novou podobu. Oprava, která se naposledy prováděla v průběhu osmdesátých let, by měla začít příští rok.

Plavčíci v Rakovníku končí. Město ruší příspěvkovou organizaci
22. 09. 2016
Rakovník - Rakovničtí zastupitelé odsouhlasili zrušení příspěvkové organizace Plavecký bazén města Rakovník. V současné době je totiž sportoviště uzavřeno veřejnosti kvůli havarijnímu stavu budovy a postupně dochází k vyklízení jeho prostor, a to z důvodu chystané kompletní rekonstrukce. Zaměstnanci tak postupně dostanou výpověď.

Konec dojíždění. Pacienti z Nymburska budou mít vlastní dialyzační středisko
22. 09. 2016
Nymburk /FOTOGALERIE/ - V Nymburce vyroste jedno ?z nejmodernějších dialyzačních středisek v České republice. Pro jeho výstavbu, která začala v těchto dnech, se využívají prostory v bývalé budově Železniční policie v Nádražní ulici. První pacienti tam začnou docházet v první polovině roku 2017.

Dálnice D5 v Berouně a Králově Dvoře bude opět bez poplatku
22. 09. 2016
Berounsko - Ministr dopravy Dan Ťok oznámil zrušení poplatku na dálnici D5 v úseku Beroun a Králův Dvůr, a to ?s platností od 1. ledna 2017. Zpráva potěšila vedení obou sousedních měst, protože ?o tento krok se snažili už několik let.

Dopravní učiliště v Čáslavi vyhlásilo poplach po výbuchu bomby
22. 09. 2016
Čáslav /FOTOGALERIE/ - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav zažilo ve čtvrtek dopoledne poplach po výbuchu nástražného systému. Naštěstí se nejednalo o realitu, ale taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému.

Rakovničtí smetli ze stolu žádost o provozování heren
22. 09. 2016
Rakovník - Žádné připomínky, žádná debata, žádná změna. V Rakovníku i nadále platí obecně závazná vyhláška zakazující provoz výherních hracích automatů na území města.

Nový nymburský starosta: česko-čínská průmyslová zóna není prioritou
22. 09. 2016
Nymburk /ROZHOVOR/ - Ve čtvrtek dopoledne vedl první jednání ještě ve své původní kanceláři, v níž měl sídlo jako místostarosta. První den ve starostovské funkci si udělal čas na exkluzivní rozhovor pro Nymburský deník.

Srážce v novém superbu může zabránit spolujezdec
22. 09. 2016
Mladá Boleslav - Přestože je mladoboleslavský zkušební polygon automobilky? v Úhelnici přísně střežen a za normálních okolností se za závory dostanou pouze zaměstnanci společnosti, úterý bylo výjimkou. Na testovací dráze mohla bezpečnostní asistenční systémy vyzkoušet také média. Nechyběl ani Boleslavský deník.

Vlak ve Všenorech porazil mladého muže. Ten utrpěl vážné poranění hlavy
22. 09. 2016
Všenory - Vlak jedoucí na Prahu porazil ve stanici Všenory na pomezí Berounska a Prahy-západ mladého muže. Vrtulník transportoval pacienta s vážným poraněním hlavy do pražské nemocnice. Zdali se jednalo o sebevražedný čin, nebo nešťastnou náhodu vyšetřují policisté.

Glosa: Babiš si myslí, že ministerstvo a stát mu patří
22. 09. 2016
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš má kolem sebe dost poradců, aby mu vysvětlili, že instituce, kterou dnes z pozice člena vlády řídí, mu opravdu nepatří. Navzdory tomu, že se ji rozhodl novátorsky řídit jako koncern Agrofert.

Netvořičtí se děsí, že bioplynovou stanici stavební úřad zkolauduje
22. 09. 2016
Netvořice /FOTOGALERIE/ - Obyvatelé s rozpaky očekávají, jak dopadne prodloužený zkušební provoz bioplynové stanice v osadě Lhota na dohled od městyse Netvořice na Benešovsku. Už proto, že radnice nebyla k závěrečné kontrolní prohlídce před kolaudací přizvaná.

Nymburk má nečekaně nového starostu: Macha vystřídal Fojtík
22. 09. 2016
Nymburk - Spád nečekaných událostí se odehrál ve středu odpoledne na zasedání nymburského zastupitelstva. To hned v úvodu svého jednání odvolalo stávajícího starostu Tomáše Macha (ČSSD) a celou radu města.

Mobily jsou problém hlavně na dětských táborech, říkají vedoucí
22. 09. 2016
Kolínsko - Mají mobily vliv na pozornost lidí? Přistihnete se, že máte každou chvíli mobil v ruce a kontrolujete, jestli nepřišla nová zpráva? To nemusí být pouze záležitostí školy nebo práce. Mobily ovlivnily život i na dětských táborech. Výjimka nebyla ani v této letní sezóně.

Kyvadlo na kutnohorském Žižkově dál trápí řidiče, zmizí až za rok
21. 09. 2016
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Oprava opěrných zdí a rekonstrukce silnice v Kremnické ulici v Kutné Hoře započala v listopadu roku 2015 a hned tak neskončí. Technicky velmi náročný projekt je rozdělený do dvou etap a řidiči se tak i nadále budou potýkat ?s kyvadlovou dopravou, která je tam z důvodu prací zavedená.

Benešovští politici: Městu (ne)hrozí, že přijde o dotační miliony
21. 09. 2016
Benešov - Hrozí Benešovu vracení celé nebo části dotace, kterou získal na akci s názvem Revitalizace biokoridoru Šiberna? To je otázka, kterou „nakousla" analýza hospodaření města. Po svém lednovém nástupu ji zadalo nové vedení Benešova z ČSSD a ANO.

Téměř v centru Kolína vznikne místo pro práci i odpočinek
21. 09. 2016
Kolín - Užít si kus přírody ve městě? Dokonce poblíž centra? Že se vám to zdá nemožné? Brzy by to mohlo být v Kolíně naopak. V proluce mezi domy pod parkány chrámu svatého Bartoloměje zřejmě vznikne relaxační zóna s lavičkami, pítkem a výhledem na chrám.

Obec Řevnice se dohodla s dominikány, zámek zůstane městu
21. 09. 2016
Praha - Středočeské Řevnice a dominikáni podepsali dohodu, podle níž zámeček s pozemkem v centru zůstane městu. Dominikáni dostanou pozemky mimo centrum, které byly v minulosti na obec převedeny. Jsou uvnitř parcel, které se řádu vrátily v restitucích.

Pět způsobů, jak obejít EET
21. 09. 2016
Způsobů, jak se podnikatelé připravují na blížící se elektronickou evidenci tržeb (EET), je několik. Jaké zaručené rady jsou a nejsou zavádějící? Michal Wantulok, manažer pro vnější komunikaci společnosti Dotykačka popisuje několik teoretických možností s možnými postihy.

Internetový podvodník z důvěřivé ženy vylákal přes 335 tisíc korun
21. 09. 2016
Kladensko - V poslední době lidé čím dál víc hledají své partnery nebo přátele na internetových seznamkách a sociálních sítích. Vybírají z mnoha nabídek, fotografií, dopisují si pak pomocí e-mailů, telefonují si a podobně. Tento způsob seznamování ale není bez rizika.

Stavba roku Středočeského kraje: domov seniorů drtivě porazil Dačického dům
21. 09. 2016
Uhlířské Janovice - Středočeský kraj vyhlásil výsledky soutěže Stavba roku a ocenění si odnesl i zástupce Kutnohorska. Domov seniorů v Uhlířských Janovicích bodoval hned dvakrát. Odborná porota mu přiřkla cenu pro stavbu, kterou financuje kraj nebo jeho příspěvkové organizace.

AZOS může skrytě rozšířit výrobu, řekl nymburský starosta
21. 09. 2016
Nymburk - „AZOSu nevěřím. Až budete psát desítky dopisů povolaným osobám a nic se nestane, tak to pochopíte. A nic nového nepřinesla ani jednání s bývalým i současným ředitelem AZOSu. Každá strana tvrdí to své, žádný průnik tam neexistuje."

Ve vyprošťování z havarovaných aut jsou votičtí dobrovolní hasiči jedničky
21. 09. 2016
Votice /FOTOGALERIE/ - Družstvo Sboru dobrovolných hasičů ve Voticích na Benešovsku se zúčastnilo soutěže O pohár starosty města Kralovice na Plzeňsku ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Proti jedinému reprezentantovi Středočeského kraje nastoupilo sedm družstev z Plzeňského kraje.

Tři trestní oznámení na nymburského exstarostu: ten vrací úder stejnou zbraní
21. 09. 2016
Nymburk - „Jde o špinavý politický boj, se kterým jsem se ještě doposud nesetkal. Osobně mám informace, od koho jsou trestní oznámení podána, ale doposud jsem vázán kvůli vyšetřování mlčenlivostí. Sám jsem v tomto kontextu podal trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění."

Policisté v Kladně zjistili při kontrole heren zneužití vyplácení dávek
21. 09. 2016
Kladno - Kladenští policisté provedli v součinnosti s úřadem práce akci zaměřenou na zneužívání sociálních dávek. V minulých dnech zkontrolovali na území města desítky osob v osmnácti barech, hernách a restauracích, ve kterých jsou výherní automaty.

Do silnic v Praze-Lipencích město investuje téměř 21 milionů korun
21. 09. 2016
Praha - Do oprav silnic v Praze-Lipencích hlavní město investuje téměř 21 milionů korun. Opraveno bude také obratiště autobusů MHD a přibudou chodníky a veřejné osvětlení. O investici informoval v tiskové zprávě pražský magistrát.

Zpomalte! Policisté nabádají řidiče kvůli změně počasí k opatrnosti
21. 09. 2016
Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Dvě vážné nehody se o víkendu staly na silnicích Rakovnicka. Podle policistů je to z toho důvodu, že se i přes veškerá varování dopravních expertů chová řada řidičů za volantem lehkomyslně. Nejen voda a námraza na vozovce mohou znamenat obrovské nebezpečí.

Mníšek letos opraví hned pět historických kapliček
21. 09. 2016
Mníšek pod Brdy - Radnice letos na podzim opraví třetinu všech kapliček v Mníšku pod Brdy. Rekonstrukce jedné vyjde na 60 tisíc korun.

Nymburkem i Poděbrady proplula 'krasavice' Florentina
21. 09. 2016
Nymbursko - Pokaždé, když se objeví na Labi, budí pozornost na obou stranách břehů. Je veliká, krásná až majestátní. Řeč je o hotelové lodi Florentina, která na svých plavbách čas od času proplouvá i Nymburkem a Poděbrady. Tento týden byla opět k vidění.

Řidič na parkovišti v Berouně přejel nohy sedícímu muži
21. 09. 2016
Beroun - Policisté z Berouna pátrají po řidiči nákladního auta, který zranil muže. Nehoda se stala na parkovišti u prodejny Expert Elektro. Neznámý řidič tam přejel dolní končetiny třiapadesátiletému muži, který seděl na obrubníku.

První ročník Štrúdl festíku v Benešově podpořil medvěda z Konopiště
21. 09. 2016
Benešov /FOTOGALERIE/ - Spojit příjemné s užitečným, a navíc založit novou tradici. To všechno se podařilo uplynulou sobotu Evě Brabcové tím, že v Benešově uspořádala první ročník Štrúdl festíku na podporu medvěda Jirky z Konopiště.

Radní Příbrami: Obří skluzavka sklidila úspěch, zvažujeme opakování
21. 09. 2016
Příbram - Megalomanská atrakce v podobně obří skluzavky přilákala řadu Příbramáků i lidí z okolí koncem léta do centra okresního města. Sami radní si akci pochvalují a podle nich je možné, že by se mohla v příštím roce zopakovat.

Odstranění výběrčí budky v Rakovníku: zatím se pracuje na studii
20. 09. 2016
Rakovník - Výběrčí budka z historického zákoutí Husova náměstí v Rakovníku zmizí nejdříve v příštím roce. V současné době se totiž stále čeká na potřebnou studii a také na vyjádření dotčených státních orgánů. Řekla to mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová.

Menší autobusoví dopravci v Kladně si stěžují na nerovné podmínky
20. 09. 2016
Kladno - Konkurenční podmínky pro všechny autobusové dopravce na trati mezi Kladnem a Prahou nejsou stejné. Tvrdí to majitelé tří menších firem Zdeněk Lamer, Jiří Zika a Miloslav a Roman Pohlovi. Jako příklad uvádějí změnu jízdních řádů ČSAD Kladno na přelomu srpna a září.

Podnikatel vyhlásil ve 13 hodin padla. Vydělal na tom
20. 09. 2016
Majitel malé firmy z kalifornského San Diega, která vyrábí surfová prkna, přišel s nečekaným zlepšovákem. V jednu hodinu po obědě mohou jeho zaměstnanci odejít. Jejich efektivitu zvýšil také tím, že jim dal pět procent podílu na zisku.

Ředitelka divadla: Vyplnilo se vše, co jsem od pouti do Santiaga očekávala
20. 09. 2016
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Podobně jako učitelé, také divadelníci mají v létě k dispozici takřka dva měsíce prázdnin. Díky tomu si mohla ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav Janeta Benešová letos splnit jeden ze svých snů.

Beroun bude muset navýšit kapacitu základních i mateřských škol
20. 09. 2016
Beroun - Vedení Berouna si uvědomuje, že bude muset v nejbližší době řešit nedostatečnou kapacitu škol. Jedním z projektů je rozšíření Základní školy na Závodí, na což by město rádo čerpalo dotaci. Zatím ale žádné peníze na tuto investici nezískalo.

V benešovských restauracích se možná Free WC neprosadí
20. 09. 2016
Benešov - Situaci, kdy při návštěvě cizího města potřebujete nutně na záchod, ale ten není žádný v dohledu, zná nejspíš každý. Například v Benešově je ryzí veřejný záchod jen jeden v objektu bývalé tržnice poblíž Obchodního domu Hvězda.

Velký přelet Naganského expresu začne v pátek
20. 09. 2016
Kunovice – Poslední cesta „Naganského expresu" TU-154M z Prahy do Kunovic vypukne už tento pátek. Do Leteckého muzea v Kunovicích dorazí letoun, který mimo jiné přivezl hokejové olympijské šampiony z Nagana, v neděli v 9 hodin ráno.

Nymburk hledá letošní Vánoční strom na náměstí
20. 09. 2016
Nymburk - Jako tradičně touto dobou dala nymburská radnice na své internetové stránky výzvu k darování letošního Vánočního stromu, který bude umístěn na náměstí Přemyslovců. Chystá se někdo ?v dohledné době kácet vzrostlý jehličnan? Je pravidelného vzrůstu?

Zabezpečení mateřských škol na Mělnicku? Hodí se videotelefony i čipy
20. 09. 2016
Mělnicko - Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musí pracovníci každé mateřské školy zajistit, je bezpečnost svěřených dětí. Školky na Mělnicku to nejčastěji řeší uzamčením vstupních dveří a instalováním videotelefonu.

Dům zahrádkářů v Hořovicích provoněly stovky cibulových copů
20. 09. 2016
Hořovice /FOTOGALERIE/ - Na přelomu září a října se v ulicích Hořovic na Berounsku znovu objeví stánky s cibulovými copy. Přestože do zahájení dalšího ročníku tradičního Cibulového jarmarku zbývá deset dní, přípravy na tradiční setkání jsou už v plném proudu.

Možný kandidát na prezidenta navštívil kutnohorskou charitu
20. 09. 2016
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Oblastní charitu Kutná Hora navštívil spisovatel, novinář, textař a antropolog Michal Horáček. Přijel se setkat se zaměstnanci i klienty charity a prodiskutovat s nimi akutní sociální problémy regionu, činnost zmíněné neziskové organizace a její hlavní úspěchy i problémy.

Rozsudek nad exstarostkou Hvězdonic byl opět oddálený
20. 09. 2016
Benešov - Bývalá starostka obce Hvězdonice Alexandra Baňařová souzená u Okresního soudu v Benešově pro trestný čin zpronevěry si v pondělí rozsudek nevyslechla. K pokračujícímu hlavnímu líčení se opět nedostavil poslední svědek. Muž s doručovací adresou na pražské ohlašovně pobytu.

Černošické náměstí se dočká Lavičky Václava Havla
20. 09. 2016
Praha - Po světových metropolích se lavičky věnované odkazu bývalého českého prezidenta Václava Havla dočkají i Černošice u Prahy. V neděli 25. září by měla být lavička odhalena na novém černošickém náměstí.

Nehvizdy bojují se zápachem. Proti výrobně jsou stovky lidí
20. 09. 2016
Praha - Nelibá vůně v ovzduší vadí lidem v několika středočeských obcích. Potýkají se s ní Chrášťany či Nehvizdy u Prahy. Krajští zastupitelé včera proto schválili, že hejtmanství obci pomůže.

Divočák vyrazil na dálnici D8, skončil pod koly dvou vozidel
20. 09. 2016
Mělnicko - Na devátém kilometru dálnice D8 nedaleko Úžic na Mělnicku kličkoval v pondělí ráno divočák. Za riskantní výlet mimo území, v němž obvykle přebývá, zaplatil životem. Kanec skončil pod koly projíždějících automobilů, nákladního a osobního.

Hasičský šampionát ve vyprošťování osob po nehodě: Hořovice skončily čtvrté
20. 09. 2016
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Celodenní boj o hasičský titul mistra republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se odehrál na Náměstí republiky v Mladé Boleslavi. V soutěži se utkalo celkem patnáct čtyřčlenných družstev.

Rok po rozsáhlém požáru lesa: pojišťovna ještě zcela neuhradila škodu
20. 09. 2016
Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Více jak rok uplynulo od rozsáhlého požáru lesa u Nového Dvora ?v katastrálním území Chrášťany na Rakovnicku. Oheň od 3. srpna hasilo na 200 hasičů devět dní. Dva dny z toho zasahoval na místě vrtulník. Podle leteckých snímků oheň poškodil zhruba padesát hektarů plochy.

Poděbradský železniční nadjezd získal Cenu hejtmana v soutěži o Stavbu roku
19. 09. 2016
Poděbrady - Soutěž ?o Středočeskou stavbu roku 2016 zná své vítěze. Hlavní cenu získal projekt Stavební a restaurátorské práce spočívající v obnově poutního areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie Příbram - Svatá Hora. Cenu hejtmana Středočeského kraje získalo přemostění trati Českých drah v Poděbradech.

Matky, bývalé uživatelky drog se v Kolíně vracejí aktivně do života
19. 09. 2016
Kolínsko - Péče o dítě a sebe, starost o domácnost, zařizování na úřadech, to jsou věci, které mohou být úskalí pro mnohého zdravého jedince. Pro bývalou uživatelku drog se pak stávají fatálními i běžné problémy a může nastat relaps. Pod náporem těžkostí se žena vrátí zpět k droze.

Sexuolog Petr Weiss měl na Vysočině nehodu. Zemřeli dva lidé
19. 09. 2016
Rynárec - Sexuolog, psychiatr a soudní znalec Petr Weiss měl na Vysočině dopravní nehodu, při níž zemřeli dva lidé. Tragédie se stala v pátek kolem páté hodiny odpoledne mezi obcemi Rynárec a Houserovka na Pelhřimovsku.

Na podzimní výstavě ve Slaném se prezentovala téměř stovka chovatelů
19. 09. 2016
Slaný /FOTOGALERIE/ - Počasí o víkendu poznamenalo hodně akcí na Kladensku. Mezi ně patřila i tradiční Okresní výstava Českého svazu chovatelů ve Slaném. V areálu modelářského střediska svoji chovatelskou činnost prezentovalo odborníkům i veřejnosti na 97 chovatelů ze širokého okolí.

Policisté na Nymbursku rozdávali motocyklistům pokuty, ale i reflexní šle
19. 09. 2016
Senice /FOTOGALERIE/ - Dopravně bezpečnostní akce se zaměřením na motocyklisty se uskutečnila v sobotu v souvislosti s konáním motocyklových závodů v Dymokurech na Nymbursku. Policisté tentokrát nejen trestali za dopravní přestupky, ale všem motocyklistům dávali zdarma reflexní šle.

Kraj vyzval k pozastavení rozhodnutí o parkovacích zónách v Praze
19. 09. 2016
Praha - Středočeský kraj v pondělí vyzval pražský magistrát k pozastavení rozhodnutí o zřízení parkovacích zón v Praze 5 a 6. Podle krajských zastupitelů, kteří usnesení schválili, by zóny v těchto městských částech neměly platit, dokud nebudou vybudována odpovídající záchytná parkoviště. Další zóny by se zatím neměly zavádět, uvedl hejtman Miloš Petera (ČSSD). Podle pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) pozastavení zón není řešením.

Šok! Čtvrtá herna v Mnichově Hradišti prošla sítem zastupitelů města
19. 09. 2016
Mnichovo Hradiště - Překvapivě žádnou bouřlivou diskusi zastupitelů v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku nespustilo schvalování další herny ve městě. Čtrnáct hlasů tak dalo svolení nastěhovat automaty do Postřižinské pivnice v ulici Víta Nejedlého 1483, tedy v lokalitě, kde se nachází průmyslový areál několika firem.

Policie pátrá po zlodějích, kteří vykradli zlatnictví v Kladně
19. 09. 2016
Kladno - Policisté v současné době pátrají po zlodějích, kteří vykradli zlatnictví v Havířské ulici v Kladně. Případ se stal již ve čtvrtek 8. září, avšak policisté o něm informovali až nyní.

Nerostou, je sucho. Přesto houbaři v Poděbradech vystavili na 150 druhů hub
19. 09. 2016
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Vyznavači českého národního sportu houbaření z Poděbrad ?na Nymbursku a okolí se radovali. V pátek a v sobotu se možná po více než dvaceti letech konala ?v Polabském muzeu výstava hub.

Nejlepší oprava památky roku ve Středočeském kraji? Vyhrála Svatá Hora
19. 09. 2016
Příbram - Opravená Svatá Hora v Příbrami získala hlavní cenu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2016. Odborná porota kromě toho udělila sedm zvláštních cen. Cena za nejlepší rekonstrukci památkového objektu připadla rovněž Svaté Hoře.

Řidič auta zemřel v noci na mezinárodním tahu na Benešovsku
19. 09. 2016
Smilkov - V noci na pondělí na silnici I/3 Benešov - Tábor havarovalo mimo vozovku osobní auto, jehož řidič následkům zranění na místě podlehl. Provoz na mezinárodním tahu u Smilkova na Benešovsku byl omezený do rána.

Policisté v Nymburce až výstřelem zastavili zloděje kradoucího součásti televizí
19. 09. 2016
Nymburk - Rušné a dramatické chvilky prožili policisté z nymburského obvodního oddělení, když přijali telefonát o pohybu zlodějů v hale jedné z místních firem. Dopadení zlodějů se změnilo ?v nečekané drama.

Přívalový déšť na Mělnicku zatopil parkoviště, silnice i sklepy
19. 09. 2016
Mělnicko - Průtrž mračen, která po suchém počasí letošního babího léta zasáhla Mělnicko v páteční noci ?a v sobotu, zalila vodou na několika místech parkoviště, silnice i sklepy. Vítr, provázející déšť, také lámal stromy.

Používání mobilů ve škole? Pouze omezeně, tvrdí ředitelé na Příbramsku
19. 09. 2016
Příbramsko /INFOGRAFIKA/ - Ačkoliv v řadě škol na Příbramsku mohou žáci při vyučování v některých případech využívat tablety, u mobilních telefonů to rozhodně neplatí. Školáci jej mohou používat jen omezeně.

Dopravní policista: Agresivita řidičů, které na Rakovnicku stavíme, stoupá
18. 09. 2016
Rakovnicko /ROZHOVOR/ - Den s dopravní policií na Husově náměstí v Rakovník přinesl mimo jiné možnost rozhovoru s vedoucím rakovnického dopravního inspektorátu Policie ČR Rakovník Ladislavem Hellerem.

Daň za sucho: na Mělnicku hořelo každý den několikrát
18. 09. 2016
Mělnicko - Teplé a suché počasí, které na Mělnicku panovalo několik týdnů, přidělalo práci profesionálním i dobrovolným hasičům z regionu. Se svými cisternami vyjížděli i několikrát denně likvidovat požáry na polích, v lesích, u silnic i železnice.

V tuzemsku zůstává zhruba polovina středočeského obilí
18. 09. 2016
Praha - V tuzemsku zůstává zhruba polovina středočeského obilí, zbytek míří většinou do Německa. Výkupní cena pro zemědělce se nyní u potravinářské pšenice pohybuje okolo 3300 až 3500 korun za tunu. Další vývoj cen ale zatím nelze předvídat, dosud klesaly, ale za měsíc se mohou až o stokoruny za tunu lišit. Řekl to ředitel společnosti ZZN Polabí Roman Kubíček. Firma je jednou ze dvou největších v oblasti rostlinných komodit ve středních Čechách.

Sekání trávy zavedlo muže až k historické kapličce, zarostlá tam stojí sto let
18. 09. 2016
Bakov nad Jizerou - Zřejmě náhoda tomu chtěla, že se o zapomenuté a zarostlé kapličce v Rečkově u Bakova nad Jizerou na Mladoboleslavsku dozvědí i další generace. Jak vysvětlila Milada Vrbová, předsedkyně pobočky Českého svazu ochránců přírody Klenice v Mladé Boleslavi, kapličku objevil jeden z místních obyvatel.

Starosta Berouna přivezl z Kutné Hory cenu za Stavbu roku
18. 09. 2016
Beroun - Starosta Berouna Ivan Kůs se zúčastnil vyhlášení vítězů soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2016. A z Kutné Hory, kde se akce konala, nakonec neodjel s prázdnou.

Účastník MasterChefa z Rakovníka má dvě velké záliby: muziku a gastronomii
17. 09. 2016
Rakovník /ROZHOVOR/ - Jana Šulce možná lidé znají jen jako člena oblíbené rakovnické kapely Falešná ozvěna. Jenže aktuálně ho lze překvapivě vidět také každý týden v televizním kuchařském klání, kde bojuje o titul MasterChef.

DVA POHLEDY: Chcete oslavy a koncerty? Hlaste to dopředu
17. 09. 2016
Praha - Ministerstvo vnitra prosazuje, aby výjimky z nočního klidu byly zahrnuté přímo v obecních vyhláškách. Pokud plánujete oslavu, ale do jejího termínu se nesejdou zastupitelé, pak máte smůlu. Novela přestupkového zákona, která by měla platit od 1. října, odebere obcím možnost udělovat akcím výjimky z rušení nočního klidu. Svaz měst a obcí České republiky s ministerstvem ještě jedná. Zákon se opírá o rozhodnutí Ústavního soudu, které požaduje, aby bylo možné předvídat počet dnů, kdy bude doba nočního klidu omezená.

OBRAZEM: Gastrofestival nabídl klasickou kuchyni i pokrmy z brouků
17. 09. 2016
Kutná Hora – Kutná Hora hostí po celou sobotu očekávaný Gastrofestival. Ke chrámu sv. Barbory a jezuitské koleje přicházejí davy lidí, aby mohly ochutnat tradiční i méně tradiční pokrmy české i zahraniční kuchyně.

Zazděný výklenek poodkryl tajemství o nejvyšších patrech tvrze v Hradeníně
17. 09. 2016
Hradenín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - S velkým zájmem návštěvníků se v rámci Dnů evropského dědictví setkala komentovaná prohlídka tvrze v Hradeníně, prostřednictvím níž dalo Regionální muzeum v Kolíně příchozím ojedinělou možnost nahlédnout do míst, která v současné době ještě procházejí rekonstrukcí a jsou veřejnosti nepřístupná.

V kralupském sídlišti V Zátiší bude promenáda a hezčí prostředí
17. 09. 2016
Kralupy n.V. - V panelovém sídlišti V Zátiší v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku bude nová promenáda a hezčí prostředí. Vznikne zde také prostor pro rekreační aktivity. Proměna bude stát přes šest milionů korun. Město chce využít dotace ministerstva pro místní rozvoj. Pokud ji dostane do konce října, začnou podle místostarosty Libora Lesáka (ODS) práce ihned. Řekl to novinářům.

Oprava D7 komplikuje dopravu. Řidiči musí počítat se zpožděním
17. 09. 2016
Buštěhrad - Řidiči, kteří jezdí do práce po dálnici D7 se musí obrnit trpělivostí. Doprava na D7 ve směru do Prahy před letištěm je totiž svedena do jednoho pruhu. Zejména tak pro občany Buštěhradu na Kladensku se tím velmi komplikuje včasný dojezd do hlavního města.

Pavilon za sedm milionů rozšířil školu o dvě třídy
17. 09. 2016
Žebrák – Školáci ze Žebráku se mohou radovat. Na konci týdne byl otevřený nový pavilon, který rozšiřuje školu o dvě učebny.

FOTO: Policisté učili děti na Čeplově správně přecházet silnici
17. 09. 2016
Čáslav - Policisté z kutnohorského dopravního inspektorátu navštívili mateřskou školu na Čeplově v Čáslavi.

Na společných autobusech „vydělali“ školáci a senioři
17. 09. 2016
Benátky nad Jizerou - Od začátku července zajíždí do Benátek nad Jizerou autobusy Pražské integrované dopravy. Jaké jsou zatím ohlasy?

FOTO: Pádlo pryč! Prskavec se na Sleťáku učil skákat o tyči
17. 09. 2016
Kladno - Šest stovek dětí v pohybu. Kladenské Sletiště v pátek odpoledne opět hostilo projekt Atletika pro děti a opět úspěšně. Přijeli také olympionici a starali se o dobrou náladu. V čele atletického tria stál netradičně olympijský medailista z Ria Jiří Prskavec. Deníku poskytl i rozhovor. 

Parkování v Příbrami: radní slibují další místa
17. 09. 2016
Příbram - Parkovacích míst není nikdy dostatek. Své o tom ví i řada řidičů, kteří se vydají do Příbrami. Nalézt volné místo blízko centra je někdy nervy drásající zážitek. Radní proto plánují vystavit záchytná parkoviště, na nichž by řidiči zanechávali svá vozidla a dál pokračovali pěšky nebo veřejnou dopravou.

Nejlepší oprava památky roku v kraji? Svatá Hora
17. 09. 2016
Příbram – Opravená Svatá Hora v Příbrami získala hlavní cenu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2016. Odborná porota kromě toho udělila sedm zvláštních cen. Cena za nejlepší rekonstrukci památkového objektu připadla rovněž Svaté Hoře.

Radnice se chystá razantně omezit počet heren v Kladně
16. 09. 2016
Kladno - Přibližně tři čtvrtiny heren s automaty na jaře z největšího středočeského města pravděpodobně zmizí. Vedení kladenské radnice se chystá předložit příští týden zastupitelům návrh na zrušení bezmála devadesát míst, kde bylo až dosud možné provozovat hazard. Které to budou, zatím vedení města nechce zveřejnit.

Psí útulek není jen o ubytování, ale ?o péči a přípravě pro nový domov
16. 09. 2016
Hrachov /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Když někdo nenechá jediného psa bez povšimnutí, říká se mu „psí máma". Jestli se také někomu říká „psí táta", tak mezi ně jistě patří i Karel Stehlík, vedoucí Domova Fauny v Hrachově na Příbramsku, který se stará o odložené, opuštěné a zaběhnuté psy.

Houbařskou sezonu může zachránit deštivé počasí
16. 09. 2016
Mělnicko - „Je to bída," shodují se na sklonku léta houbaři, když se z lesů na Mělnicku vracejí s prázdnými košíky. Podle mělnického mykologa Jaroslava Malého je v lesích příliš sucho: „Jen v nejvlhčích údolích na Kokořínsku se sem tam dá něco najít."

Zmatená žena pobíhala v noční košili po ulici v Kolíně. Nevěděla, kde bydlí
16. 09. 2016
Kolín - Krátce po páté hodině ráno se městským strážníkům v Kolíně rozdrnčel telefon. Volal muž, který ve Vávrově ulici našel starou ženu v noční košili. Ta prý byla zmatená a nevěděla, kde bydlí.

Příbramská socha Klementa Gottwalda putuje do jihočeské galerie
16. 09. 2016
Příbram - Příbramské sochy Klementa Gottwalda se ujme Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou. Vzhledem k tomu, že se jedná o umělecký předmět, zastupitelé hledali možnost, jak sochu Klementa Gottwalda zachovat. 

Exmanžel si počkal na přítele ženy a s komplicem ho napadli
16. 09. 2016
Mladá Boleslav - Zřejmě žárlivost dohnala bývalého manžela k činu, který si jen tak za rámeček nedá. S komplicem si v Mladé Boleslavi počkal na muže, který se stýká s jeho exmanželkou, a rozhodl se mu dát pořádně za vyučenou. Jenže přítel ženy se jen tak snadno nedal.

Festival věnovaný Karlu Hašlerovi rozezní Libčice
16. 09. 2016
Libčice nad Vltavou -  Další ročník hudebního festivalu Libčická hašlerka k poctě skladatele, písničkáře, herce i režiséra Karla Hašlera proběhne již tuto neděli od 14 hodin na sokolském hřišti v Libčicích nad Vltavou.

V Karibiku dochází kokos. Může za to Rihanna
16. 09. 2016
Běžná plodina karibské oblasti, kokosové ořechy, začínají být nedostatkovým zbožím. Na vině je rostoucí zájem bohatých lidí žijících v USA a Evropě. Vodu z kokosových ořechů propaguje také zpěvačka Rihanna se značkou Vita Coco.

Vyšší platy by si zasloužili hlavně hasiči a lidé pracující ve zdravotnictví
16. 09. 2016
Kolínsko - Kdo je ve své profesi nedoceněný? Zaměstnanci v kterém oboru by si zasloužili vyšší platy? Zeptali jsme se obyvatel Kolína, jaký na to mají názor. Komu by přilepšili?

Seniorka na motorce narazila na Mladoboleslavsku do vlaku
16. 09. 2016
Mladoboleslavsko - Velké štěstí měla ve středu sedmdesátiletá žena, která jela na motocyklu a na nechráněném přejezdu mezi obcemi Dolní Bousov a Rohatsko na Mladoboleslavsku narazila do vlaku.

Cyklostezka z Černošic do Radotína je znovu průjezdná
16. 09. 2016
Černošice - Po necelých třech měsících se opět otevřela cyklostezka podél Berounky mezi Černošicemi a pražským Radotínem. Uzavřena byla 18. června, kdy zde padající větev vážně zranila cyklistu.

Zloděj v Berouně ukradl řidiči autobusu tisíce korun
16. 09. 2016
Beroun - Berounští policisté vyšetřují případ, k němuž došlo na autobusovém nádraží v Berouně. Neznámý pachatel tam využil okamžiku, kdy řidič autobusu stál u zadních dveří, přičemž byly otevřeny i dveře přední, vnikl dovnitř a z místa řidiče odcizil tašku na peníze s finanční hotovostí v řádech několika tisíc korun.

V Kladně zadrželi muže s batohem plným marihuany
16. 09. 2016
Kladno - Kladenští policisté v současné době vyšetřují případ trestného činu výroba, držení a prodej omamných a psychotropních látek, prekurzorů a jedů, ze kterého je podezřelý devětadvacetiletý muž z Kladna.

Kapsáři se zaměřují na zákazníky v obchodech, okradli i maminku s kočárkem
16. 09. 2016
Kutná Hora - Kapesní krádeže v obchodních domech se dál množí. V uplynulých dnech došlo v Kutné Hoře hned ke dvěma takovým případům. V prvním případě o svůj mobilní telefon v hodnotě šesti tisíc korun přišla pětadvacetiletá žena.

Útulky na Příbramsku plní zaběhnutí psi, zájem o adopci stoupá
15. 09. 2016
Příbramsko - Kdyby psí útulky navýšily počet kotců jednou tolik, netrvalo by dlouho, než se v nich zabydlí nějaký ten psí uprchlík nebo pes, kterého někdo předčasně vysadil z auta mimo jeho domov. Že je právě tohle největší problém, může potvrdit například Domov Fauny v Hrachově na Příbramsku, kde mají psí obyvatelé komfortní péči.

S nedostatkem zdravotních sester se potýká i Oblastní nemocnice v Kladně
15. 09. 2016
Kladno - Často diskutované téma poslední doby je nedostatek zdravotních sester, stejně tak jako lékařů, v českých nemocnicích. Výjimkou není ani Oblastní nemocnice v Kladně, kterou navštívila náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.

Praktičtí lékaři se dohodli s ministerstvem. Protestovat nebudou
15. 09. 2016
Praha - Praktičtí lékaři se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na růstu úhrad pro příští rok a dalších požadavcích, a tak nebudou 21. září protestovat uzavřením ordinací. Oznámili to místopředseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka a náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp, který má na starosti přípravu úhradové vyhlášky na příští rok.

Nymburk zatím vede v hlasování o nejkrásnější radnici republiky
15. 09. 2016
Nymburk - Nymburk 16 procent, Tišnov 15 procent. To je čelo hlasování ?v soutěži o Nejkrásnější radnici 2016 po více než týdenním hlasování. Na aktuálním pořadí není vidět přesný počet hlasů u jednotlivých radnic, pouze jejich procentuální poměr.

Omezení u Velkého rybníka: stavba zavřela plavcům na rok hráz
15. 09. 2016
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Velký rybník u Kutné Hory, pro mnohé známý jako Velas, je pro řadu lidí z regionu oblíbeným místem k přírodnímu koupání. To bude ale až do příštího roku částečně omezeno.

Kozel lidem. Podpořte s Velkopopovickým pivovarem váš region
15. 09. 2016
Velké Popovice - Pivovar ve Velkých Popovicích a malebný Ladův kraj k sobě patří. Lidé, kteří tam žijí, jsou po právu hrdí na svůj region a jeho tradice. Velkopopovický pivovar přispěje díky novému programu Kozel lidem k tomu, aby se lidem na Velkopopovicku lépe žilo.

Vagony jsou nebezpečné, koleje ještě víc
15. 09. 2016
Praha - Po zastávce ve městě Hostivice přijdou na řadu další nádraží: v Benešově a v Příbrami. Tak zní čtvrteční informace policistky Marcely Pučelíkové. Ne, nepřesedlala do zcela jiného oboru a nevzala práci spojenou s plánováním grafikonu, ale informovala o akci nazvané Preventivní vlak; o kampani pro žáky druhého stupně základních škol a pro středoškoláky, kterou pořádají České dráhy ve spolupráci s policisty a hasiči. Preventivní vlak jezdí za mladými posluchači již několik let – a nyní působí ve středních Čechách.

Bratři Čadíkové věnovali peníze potřebným na Konto Bariéry
15. 09. 2016
Lidice - V Památníku Lidice u Kladna bylo slavnostně zakončeno pojízdné filmové promítání Kinematografu bratří Čadíků. Stejně jako v minulých letech bylo dobrovolné vstupné na projekce věnováno na dobročinné účely. Letos bylo předáno 800 tisíc korun tradičně Kontu Bariéry.

Cizí zavinění na úmrtí ženy v Hořovicích pitva nepotvrdila
15. 09. 2016
Berounsku - V noci ze středy na čtvrtek byla v Hořovicích na Berounsku nalezená mrtvá mladá žena. Lidé se domnívají, že k tragickému případu došlo na sídlišti Višňovka. V ranních hodinách se tam spekulovalo o tom, že mohlo jít o předávkování omamnými látkami nebo dokonce o cizí zavinění.

Kralupy nad Vltavou investují miliony korun do oprav bytového fondu
15. 09. 2016
Kralupy nad Vltavou - Peníze z privatizace velké části městského bytového fondu v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku, která byla terčem kritiky opozičních zastupitelů, nikam nezmizely. Město vytvořilo fond, z něhož nyní hradí opravy bytových domů, které si ve svém vlastnictví ponechá.

Lidé v Mladé Boleslavi ztratili pohřební urnu, obrazy i označení taxíku
14. 09. 2016
Mladá Boleslav - Ve ztrátách a nálezech strážníků v Mladé Boleslavi lze najít téměř cokoliv. Podle Stanislava Holuba, zástupce ředitele městské policie, evidují od začátku roku zhruba sedmadvacet ztracených předmětů.

Závratnou radost z uzdravení střídají chvíle, kdy už medicína nepomůže
14. 09. 2016
Hořovice /ROZHOVOR/ - Pediatrička Mahulena Mojžíšová je primářkou dětského oddělení Nemocnice Hořovice na Berounsku. Pacienti a spolupracovníci ji znají nejen jako vysoce kvalifikovanou odbornici, ale též jako nesmírně pozitivního člověka.

Rozvoj mělnického přístavu neohrozí životní prostředí
14. 09. 2016
Mělník - Podle záměru společnosti Českých přístavů by v mělnickém kontejnerovém terminálu, který je jediný ve středních Čechách, měly být větší manipulační plochy a delší vlečkové koleje. Vychází to z dokumentace posouzení vlivu na životní prostředí schválené před šesti lety krajem.

Na dálnici D5 i v Berouně zkolabovala doprava
14. 09. 2016
Beroun - Noční nehoda kamionu způsobila ve středu ráno velké problémy na dálnici D5 ve směru na Prahu. Následně kvůli tomu, doprava zcela zkolabovala i v Berouně. Za dopravní kolaps na dálnici i berounských tazích mohl převrácený přívěs kamionu.

Lanová vyhlídka dovolí návštěvníkům přijít za zubry a koni až na okraj ohrady
14. 09. 2016
Milovice - Dvě vyhlídkové plošiny pro návštěvníky, kteří chtějí vidět, jak se v bývalém vojenském prostoru Milovice na pomezí Nymburska a Mladoboleslavska daří zubrům a divokým koním, vyrostly téměř před očima. Dřevěná stavba ještě ale musí projít certifikací a odbornou kontrolou.

Drama na sídlišti v Kladně. Muž chtěl skočit z lešení
14. 09. 2016
Kladno - Rušno bylo v úterý v nočních hodinách v Americké ulici na kročehlavském sídlišti v Kladně. Z lešení u výškového obytného domu tam chtěl skočit muž. Policistům se ho podařilo přesvědčit, aby to nedělal.

Senior ve výtečné kondici oslavil v Poděbradech sté narozeniny
14. 09. 2016
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - V domově pro seniory Luxor v Poděbradech na Nymbursku se slavilo. Jednak blížící se Mezinárodní den seniorů, jednak mimořádné výročí jednoho z klientů: Miloslav Dvořák se dožil v pondělí rovné stovky! A taky ji řádně oslavil!

Vláda Babiše s komunisty by byla prohrou demokracie
14. 09. 2016
Politolog Jiří Pehe se zamýšlí nad možným koaličním spojením hnutí ANO s Komunistickou stranou. Zároveň rozebírá i snahy o eliminaci komunistů od roku 1989, s čímž si však demokratické strany nedokázaly poradit.

Střední Čechy a Praha uvažují o zpoplatnění větších silnic
14. 09. 2016
Praha - Hlavní město a Středočeský kraj se domluvily na spolupráci v oblasti dopravy. Kromě omezení kamionů uvažují o možném zpoplatnění silnic prvních a druhých tříd pro velká nákladní auta.

K dvouletému dítěti do Všeradic byl přivolaný vrtulník záchranářů
14. 09. 2016
Všeradice - Posádka záchranné služby Trans Hospital Plus s lékařem byla v úterý odpoledne přivolána do obce Všeradice na Berounsku, kde bylo malé dítě polité horkou vodou. „Dvouletá holčička byla opařena v oblasti obličeje, krku a ramene," uvedl ředitel zdravotnické záchranné služby Trans Hospital Plus Bořek Bulíček.

Arabela v Unhošti neotáčela prstenem. Hrála fotbal
14. 09. 2016
Unhošť /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Víkend se v Unhošti na Kladensku nesl ve sportovním duchu. Na místním fotbalovém hřišti vypukl v sobotu Den sportu a zábavy. Program začínal hodinu po poledni. Samotná třešnička na dortu byla ale připravená na čtvrtou odpoledne. Exhibiční utkání mezi Unhošťáky a týmem Arabely.

Úleva pro obce u Dobříše: nájezd na dálnici D4 je otevřený
14. 09. 2016
Dobříš - Konec objížděk při jízdě do Dobříše na Příbramsku. Nájezd na dálnici D4 je otevřený. Oddechnou si tak nejen řidiči, ale i obce, kudy vedly časově náročnější objížďky, jako Obořiště či Rosovice. Oprava mostu přes Jalovčí potok trvala čtyři měsíce a skončila čtrnáct dní před plánovaným termínem.

Český ráj ovládnou vytrvalci. Už v neděli se běží očekávaný půlmaraton
13. 09. 2016
Mladoboleslavsko /ROZHOVOR/ - O víkendu se v Českém ráj běží druhý ročník Půlmaratonu Český ráj. Jedenadvacet kilometrů absolvují vytrvalci v neděli 18. září většinou po přírodních cestách v okolí Komárovského rybníku a zříceniny hradu Kost. Připraven je i závod na 10 kilometrů a dětské závody.

Sportovní hala v Kutné Hoře roste do výšky. Brzy bude hotová hrubá stavba
13. 09. 2016
Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po týdnech, kdy se na staveništi na Klimešce v Kutné Hoře pouze kopalo, se situace rapidně změnila. Ze vznikající sportovní haly už je vidět více než pouze základy. V uplynulých dnech začala stavba růst do výšky a už je znatelná značná část nosné konstrukce.

Kubera: Stejné emisní normy platí pro vozidlo hasičů i pro linkový autobus
13. 09. 2016
Příbramsko /ROZHOVOR/ - Členové ústavně-právního výboru Senátu ČR navštívili Příbramsko. Třídenního výjezdního zasedání se účastnil také Jaroslav Kubera (ODS).

Znovu padly teplotní rekordy, v Řeži a Doksanech bylo 32,3 stupně
13. 09. 2016
Praha - Na většině stanic, které měří teplotu přes 30 let, dnes opět padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Husinci - Řeži u Prahy a také v Doksanech na Litoměřicku, kde meteorologové naměřili shodně 32,3 stupně Celsia. O jednu desetinu méně vystoupala teplota v Dobřichovicích v okrese Praha - západ. Je to už šestý den po sobě, kdy meteorologové přepisují desítky let staré rekordy. Pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) o tom informovali na svém webu.

Dolnobousovský úřad se dostal do finále soutěže o nejkrásnější radnici
13. 09. 2016
Dolní Bousov - Malá, přesto úspěšná. Tak by se dala charakterizovat radnice v Dolním Bousově, která se jako jediná v regionu Mladoboleslavska zapojila do soutěže dvouměsíčníku Moravského hospodářství „Nejkrásnější radnice či obecní úřad".

Bosá stezka v Kolíně bude hotová zřejmě do konce září
13. 09. 2016
Kolín - Bude se v Kolíně dařit bosému chození? Trendu možná pomůže čtyřicetimetrová bosá stezka, kterou radnice plánuje nechat postavit. Podle všeho by mohla být hotová ještě do konce září. Jak řekl místostarosta Michael Kašpar, bude dlouhá 40 metrů a mít tvar hada.

Protest praktických lékařů zdravotnickou péči zřejmě neohrozí
13. 09. 2016
Praha - Protest praktických lékařů, během kterého plánují 21. září uzavřít své ordinace, dostupnost zdravotní péče ve většině krajů neohrozí. Vyplývá to z vyjádření, která ČTK poskytli zástupci krajů. Neodkladnou péči lidem poskytnou především nemocnice či záchranné služby. Některé kraje s akcí nesouhlasí a doufají, že lékaři svůj protest ještě přehodnotí.

Za černé skládky hrozí statisícové pokuty, přesto jejich množství stoupá
13. 09. 2016
Benešovsko - Množství nelegálního odpadu vyvezeného do přírody rapidně přibývá. Podle aktuálních statistik se počet černých skládek meziročně zvýšil ?o více než třetinu. Zatímco v roce 2014 bylo evidováno 800 černých skládek, loni počet vzrostl na 1800.

300 milionů za zrušení vepřína v Letech? Počkejme si na posudky, říkají majitelé
13. 09. 2016
Hlavní aktéři jednání o zrušení jihočeské velkovýkrmny prasat odmítají, že by už padla nějaká konkrétní suma, kterou by měli získat současní majitelé areálu, jenž stojí na místě někdejšího romského koncentračního tábora. Zdroje magazínu Dotyk ale tvrdí, že v zákulisí se v minulých dnech o nákladech na odškodnění hovořilo.

Středočeské a pražské nemocnice budou více spolupracovat
13. 09. 2016
Praha - Středočeské a pražské nemocnice budou více spolupracovat. Zástupci Středočeského kraje a Thomayerovy nemocnice a Na Homolce dnes podepsali memorandum o spolupráci při zajišťování zdravotní péče, sdělila v úterý mluvčí kraje Michaela Drobná. Cílem je převést do hlavního města velmi odborné operace a jednodušší zákroky nabízet ve středních Čechách i Pražanům.

Nejhorší rok za posledních pět let, zaznělo z koupališť na Mladoboleslavsku
13. 09. 2016
Mladoboleslavsko - V Klášteře nad Jizerou koupací sezóna ještě nekončí, v Semčicích už dojíždí a ve Všejanech skončila před třemi týdny. A jak využije babí léto Mladá Boleslav?

Uranová halda u Příbrami se zatím těžit nebude
13. 09. 2016
Příbramsko - Poslední jednání příbramské radnice s Diamem potvrdilo, že kamení z haldy číslo 15 u Brodu se zatím těžit nebude. S plány firmy Ekototalbau CZ na využití hlušiny v areálu šachty číslo 15 nesouhlasí státní podnik Diamo, který není ani ochoten od firmy převzít dokumentaci, jak ještě při červnové debatě na milínské radnici připustil.

Praha a Středočeský kraj budou v oblasti dopravy spolupracovat
13. 09. 2016
Problém kamionové dopravy, parkování a dostavby Pražského okruhu mezi D1 a D11 bude Praha řešit společně se Středočeským krajem. Novinářům to v úterý řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Kraj po dohodě získá zástupce v pracovní skupině zabývající se dostavbou okruhu, kterou zřizuje stát. Zároveň Praha zřídí pracovní skupinu řešící kamionovou dopravu. Úterního jednání rady se měl zúčastnit hejtman Miloš Petera (ČSSD), radní mu ale vystoupit neumožnili.

Zvýšení poplatků OSA by zásadním způsobem zasáhla do rozpočtu města
13. 09. 2016
Rakovnicko - Je to ještě horší, než čekali. Starostové, kteří už několik týdnů vedou kampaň proti zdražování poplatků za pouštění hudby v obecním rozhlasu či na městských akcích, dostali další políček.