Deník - Opavský a hlučínský - regionální černá kronika


Zvrhlík vydíral dívky, které ulovil na internetu
26. 11. 2019
Školačky ve věku od dvanácti do patnácti let vydíral pětačtyřicetiletý muž. Systematicky je vyhledával na sociálních sítích, kde vystupoval jako šestnáctiletý mladík.

Ze sklepů byl odcizen alkohol i zavařeniny
25. 11. 2019
Neznámá osoba se vloupala do sklepního boxu v jednom z panelových domů v opavské ulici U Opavice, ze kterého odcizila dvě lahve alkoholu značky Metaxa v dárkovém balení, půllitrovou lahev značky Ouzo, šest lahví koňaku, pětilitrové demižony slivovice a jablkovice a třílitrový demižon stejné pálenky.

Znásilnění v Česku přibývá. Mezi pachateli jsou i partneři
25. 11. 2019
Počet ohlášených znásilnění poslední tři roky v Česku roste. Za prvních deset měsíců letošního roku jich bylo podle policejních statistik 609, což je o 48 více než ve stejném období loni, a dokonce o 83 více než předloni. Počet těchto trestných činů je vyšší než za celý předloňský rok a loňská celoroční čísla jsou v dohledu. Meziročně přibyly i případy sexuálního nátlaku či pohlavního zneužívání.

Při požáru domu v Ostravě bylo zachráněno 12 lidí, jeden člověk je popálený
23. 11. 2019
V noci na sobotu zasahovali ostravští hasiči v domě na sídlišti Dubina. Dvacítka nájemníků dokázala utéct do bezpečí sama, dvanáct museli evakuovat hasiči. Zdravotníci ošetřili šest lidí, jednoho s popáleninami

Onanista se předváděl v Budišově nad Budišovkou
20. 11. 2019
Jako pachatele přečinu výtržnictví šetří vítkovští policisté jednadvacetiletého muže z Vítkovska.

Zloděj si odnesl vstupenky na výstavu
20. 11. 2019
Doposud neznámá osoba vstoupila v minulých dnech do chodby budovy Muzea Hlučínska v Zámecké ulici v Hlučíně a následně se vloupala do prostor zdejšího informačního centra.

U Stachovic při nehodě zemřel člověk, další je v nemocnici
19. 11. 2019
V úterý ráno byli záchranáři a policisté voláni k vážné dorpavní nehodě, která se stala u Stachovic na Novojičínsku.

Policisté objasnili případ vloupání do vítkovské firmy
19. 11. 2019
Policisté vítkovského Obvodního oddělení v těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci 32letému muži z Vítkovska, neboť tento mezi jednadvacátou a dvaadvacátou hodinou večerní 13. listopadu neoprávněně vstoupil do areálu místní soukromé společnosti v Budišovské ulici ve Vítkově.

Tragédie v Těrlicku. Nezletilý mladík měl zastřelit známého
18. 11. 2019
Smrt dvaadvacetiletého mladíka šetří od nedělního rána policie v Těrlicku. Podle informací tamních obyvatel měl mladého muže údajně zastřelit jeho ještě ne osmnáctiletý známý, když spolu odcházeli z jednoho z místních rodinných domů z oslavy narozenin.  

Tragická nehoda uzavřela dálnici u Bravantic
18. 11. 2019
Dálnici D1 mezi Ostravou a Olomoucí v pondělí odpoledne uzavřela tragická nehoda na Novojičínsku.

Garáže v Bochenkově ulici znovu terčem zloděje
15. 11. 2019
Před několika dny jsme informovali o případu dvojice, která se pokusila vykrást jednu z garáží v Bochenkově ulici v Opavě. Lup chtěla odnést a zpeněžit, v tom jim ale přímo na místě zabránili přivolaní policisté a strážníci.

Řidič v Ostravě zdemoloval autobusovou zastávku
14. 11. 2019
/FOTOGALERIE/ K tragédii se ve čtvrtek ráno schylovalo ve Slezské Ostravě. V době ranní dopravní špičky najelo do zastřešené autobusové zastávky u centrálního hřbitova osobní vozidlo.

Dvojice chtěla vykrást garáž, z lupu se však neradovala dlouho
14. 11. 2019
Klec spadla v minulých dnech na povedenou dvojici zlodějíčků z Opavy. Osmadvacetiletý muž a jeho o rok mladší parťačka se domluvili, že se společně vloupají do jedné z garáží v Bochenkově ulici. A tak se i stalo. Garáž následně prohledali s tím, že ukradené věci náležitě zpeněží. Jenže tento nápad jim překazili policisté a strážníci, kteří je ještě na místě zadrželi.  

Zloděj z Ostravy způsobil škodu půl milionu. Z bytu odnesl pouze jablko
14. 11. 2019
Škodu za bezmála půl milionu korun způsobil zloděj (26 let), který má na svědomí více než dvacet vloupání do aut, bytů, kanceláří a dalších objektů v Ostravě.

Takhle pracují zloději v městské hromadné dopravě
12. 11. 2019
VIDEO/ Jedenáct krádeží v ostravských autobusech a tramvajích má na svědomí čtyřiatřicetiletý muž z Ostravy, kterého v těchto dnech zadrželi policisté.

V Píšti muselo být ošetřeno několik lidí po výbuchu kotle
10. 11. 2019
Posádky zdravotnické záchranné služby ošetřovaly v neděli 10. listopadu tři osoby postižené při výbuchu kotle v domě na Opavsku.

Řídil pod vlivem drog
9. 11. 2019
Z toho, že má až do srpna 2026 zakázáno sednout za volant, si pramálo dělal třicetiletý Opavan.

Recidivista z Karvinska se zaměřil na auta
8. 11. 2019
Pětatřicetiletý muž z Karvinska skončil v minulých dnech v hledáčku opavských policistů a kriminalistů. V noci ze 3. na 4. listopadu se totiž v ulici Na Dolním poli v Opavě chtěl vloupat do zaparkovaného auta. To se mu sice nepodařilo, nicméně při pokusu dostat se dovnitř způsobil pětačtyřicetiletému majiteli na voze škodu za nejméně deset tisíc.

Incident z ostravské D1: Kamera zlomila policistovi vaz, případ míří k soudu
7. 11. 2019
K soudu míří kauza policisty dálničního oddělení Ostrava, který se letos v lednu postaral o mezinárodní ostudu. Dnes již bývalý ochránce zákona převzal od polského řidiče po několikaminutovém licitování pokutu ve výši 400 zlotých, aniž by mu vydal bločky nebo jiné potvrzení. Vše natočila palubní kamera pokutovaného motoristy. Záběry se objevily v polských a posléze i našich médiích.

Vyšetřovatel příčin požárů se zabil pádem z vyhořelé střechy
6. 11. 2019
Okolnosti smrtelného pracovního úrazu, který se stal v noci na středu, vyšetřuje policie a inspektorát bezpečnosti práce.

Muž v Opavě spadl z výšky, na místě zemřel
6. 11. 2019
Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý dopoledne u pádu muže z výšky v Opavě. Na pomoc vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci.  

Špionáž, nebo zoufalství? Soud v Ostravě řeší pokus krádeže firemních dat
5. 11. 2019
Případ údajné firemní špionáže začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Obžalovanými jsou dva muži, kteří měli podle státního zástupce políčeno na důležité interní informace společnosti z Moravskoslezského kraje, v níž kdysi pracovali.

U Vrbna pod Pradědem pátrali po troskách dalšího větroně
4. 11. 2019
Bermudský trojúhelník je známý tím, že tam lodě a letadla opakovaně mají nehody ze záhadných příčin. V Mnichově u Vrbna pod Pradědem se před třemi týdny z dosud neznámých příčin zřítil malý větroň. V neděli 3. listopadu byl ve 13.35 hodin byl naposledy lokalizován jiný větroň v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem.

Starší muž se opakovaně ukájel u hlučínské štěrkovny
1. 11. 2019
Minimálně pětkrát se za poslední tři měsíce uspokojoval před zraky občanů devětapadesátiletý muž z Ostravy. Pro své choutky si vždy vybral hlučínskou štěrkovnu, konkrétně místo za plotem poblíž lezecké stěny v Jahodové ulici.

Dvě ženy přišly v opavském nočním klubu o své kabelky
31. 10. 2019
Nepříjemnou zkušenost z návštěvy jednoho nočního klubu v Otické ulici v Opavě měly před nedávnem dvě sedmadvacetileté Opavanky.

Zloději v Ostravě se pořádně nadřeli. Zboží vynášeli celou noc
31. 10. 2019
/FOTOGALERIE/ Policistům se podařilo objasnit vloupání do prodejny s mobilními telefony v centru Ostravy, které se odehrálo v polovině srpna letošního roku.

V Těchanovicích se motorkář srazil s autobusem, další havaroval u Tvrdkova
27. 10. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala dnes, v neděli 27. října, u dvou nehod motocyklistů. Odehrály se v odpoledních hodinách na Opavsku a Bruntálsku. U obou zasahovaly pozemní posádky, a to spolu s vrtulníkem LZS Ostrava.

Ostravský recidivista řádil na několika místech v Opavě
26. 10. 2019
Třiatřicetiletý muž z Ostravy stojí za vloupáním do jídelny na opavském Dolním náměstí, ke kterému došlo letos 17. října. Jakmile se vandal dostal dovnitř, tak vše důkladně prohledal a rozházel zde věci.

Traktor se srazil s dodávkou, jeho řidič byl opilý a navíc bez papírů
26. 10. 2019
Čtyřiadvacetiletý traktorista způsobil v minulých dnech nehodu na křižovatce ulic Krnovské, Olomoucké a náměstí Republiky v Opavě. Po kolizi traktor s přívěsem odstavil a odešel pryč.

Muž v Hrabyni měl lákat děti do svého auta
25. 10. 2019
Po Hrabyni se měl v tomto týdnu pohybovat neznámý muž, který nabádal děti, aby si nastoupily k němu do auta. Policisté zatím vědí o jednom případu, který se stal ve středu 23. října.

Kvůli dusivému plynu odvezly studentky ze školy sanitky
25. 10. 2019
Vysoká koncentrace odorizační látky, která ve čtvrtek unikla z dosud neznámého zdroje a zamořila velkou část Ostravska, působila lidem zdravotní komplikace. Citlivě na ni reagovali především lidé, kteří trpí dýchacími potížemi. 

Lidi v Havířově a okolí dusil plyn.
24. 10. 2019
Nepřijemný zápach vyděsil lidi, kteří se ve čtvrtek dopoledne pohybovali v okolí Ostravské a Orlovské ulice, ale i v Horní Suché a dalších místech. Do akce vyjeli i hasiči. 

Do obchodu šli krást pětkrát v jeden den
22. 10. 2019
Čtyři muži a jedna dívka se rozhodli vyplnit svůj nedělní program návštěvou jednoho ze supermarketů v Opavě-Kateřinkách.

Nové triky šmejdů: „mění“ zámky u dveří, kradou celé byty
22. 10. 2019
Seniorka z Prahy 9 si na naléhání „řemeslníka“ nechala vyměnit zámek ve dveřích. Zaplatila 54 tisíc korun. Když si svou chybu se zpožděním uvědomila, již je nedokáže vymoci zpět. „Podle mě je to trestný čin, protože k obohacení využil její rozumové slabosti,“ řekl Deníku soukromý detektiv Zbyněk Prousek, který se specializuje na podobné podvody, zaměřené obvykle proti starým a nemocným lidem.

Neuvěřitelné! Pes zůstal uvázaný na chodbě, jeho paní se odstěhovala
17. 10. 2019
Starý občanský zákoník pohlížel na zvíře jako na věc. Novela v roce 2014 určila, že smysly nadaného živého tvora nelze odložit či opustit tak snadno jako neživou věc.

Internetové podvody jsou v kurzu, pachatelé přesvědčiví
17. 10. 2019
Selhání obětí internetových podvodů často souvisí se schopnostmi agresora

Soud potrestal ženu, která bodla manžela. Verzi o napíchnutí neuvěřil
16. 10. 2019
Osm roků stráví za mřížemi dvaašedesátiletá Jaroslava N. z Opavy, která vloni na Silvestra bodla nožem svého manžela (64 let). Ten po třech dnech v nemocnici zemřel.  

Hasiči vytáhli z rybníku auto maskované za zelenou rosničku
13. 10. 2019
Opel Tigra si lze pořídit také v barvě rosničky, aby v případě ponoření do rybníku esteticky ladil s žabincem, orobincem, rákosím a vodními živočichy. Ochranné zbarvení ve vodním prostředí funguje také jako mimikry.  

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a podkroví
13. 10. 2019
Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu večer v Malenovicích u požáru střechy a podkroví rodinného domku se sedlovou střechou a dřevěným obložením zdí. Požár s komplikovaným zásahem, mimo jiné kvůli plechové střešní krytině, se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Motocyklista narazil do stromu u silnice. Na místě zemřel
12. 10. 2019
Bez šance na přežití. Tak skončila nehoda motocyklisty u obce Tísek na Novojičínsku. Na silnici vedoucí do Těškovic nezvládl řízení a narazil do stromu. 

U Mnichova na Bruntálsku se při pádu větroně zabil pilot
12. 10. 2019
Tragicky skončil let větroně, který se zřítil k zemi u obce Mnichov na Bruntálsku.

Řidič nedal přednost na kruhovém objezdu a boural
8. 10. 2019
Dvaačtyřicetiletý muž z Opavska řídil své osobní motorové vozidlo po Krnovské ulici ve směru od centra města na městskou část Jaktař. V prostoru kruhového objezdu nedal přednost v jízdě osobnímu motorovému vozidlu s označením taxi.

Nechci do vězení, plakal u soudu v Ostravě pedagog, který zneužíval žáky
8. 10. 2019
Třináct dětí měl sexuálně zneužít šedesátiletý pedagog základní umělecké školy z Moravskoslezského kraje, který v úterý stanul před Krajským soudem v Ostravě.

Policie hledá možného svědka
7. 10. 2019
Opavští kriminalisté prověřují násilný trestný čin, ke kterému došlo v neděli 22. září 2019 v nočních hodinách v Opavě.

Policistům se podařilo objasnit případy několika krádeží
6. 10. 2019
Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování opavského Územního odboru Policie České republiky v těchto dnech zahájil trestné stíhání 20letého muže z Ostravy, obviněného z přečinu krádeže.

Majitelé známých autoškol údajně „podojili“ Evropskou unii
1. 10. 2019
Případ údajného zneužití evropských a státních dotací, ve kterém figurují provozovatelé dvou známých autoškol z Moravskoslezského kraje, začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě.

Z herny si odnesl výhru v podobě plné peněženky
28. 09. 2019
Doposud neznámý pachatel odcizil mezi pátou a sedmou hodinou ranní 23. září v jedné z heren v ulici U Jaktařské brány volně odloženou pánskou koženou peněženku s ornamentem škorpióna.

VIDEO: Zásahovka v akci. Moravskoslezští policisté rozbili mezinárodní gang
24. 09. 2019
Výkupna a velkoobchod s marihuanou. Takový nápis by na svých domech mohli mít tři muži a žena z Moravy, kteří ve velkém vyráběli a vykupovali marihuanu od pěstitelů z celé České republiky.

Noční požár ve Vítkově zasáhl polovinu rodinného domu
24. 09. 2019
Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na úterý 24. září ve Vítkově u požáru patrového rodinného domu, jenž slouží jako ubytovna i s využitým sklepem. Hasiči zachránili čtyři osoby, seniorce v bezvědomí přitom museli poskytnout předlékařskou pomoc a kyslík.  

Muž vydíral poslance. Soud ho poslal na tři roky do vězení
20. 09. 2019
Tři roky žaláře za vydírání poslance Parlamentu České republiky zvoleného za Moravskoslezský kraj. Takový verdikt padl v pátek v rámci odvolacího řízení u Krajského soudu v Ostravě. Devětatřicetiletý muž podle obžaloby hrozil poslanci zveřejněním kompromitujících materiálů intimního charakteru.  

Přišla o své elektrokolo
20. 09. 2019
Za škodou ve výši pětačtyřiceti tisíc stojí zatím neznámá osoba, která v noci z pondělí 16. na úterý 17. září ukradla černé elektrokolo značky Author Levation.

Nejdříve na muže mířil pistolí, pak jej i pronásledoval
20. 09. 2019
Poměrně divoký incident museli před nedávnem řešit opavští policisté.

Kramný s obviněním z podjatosti neuspěl. O obnově kauzy rozhodne stejná soudkyně
19. 09. 2019
Mluvčí ostravského krajského soudu dnes v oficiální zprávě potvrdila informace Deníku z minulého týdne o tom, že o obnově řízení v kauze Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě, bude rozhodovat stejná soudkyně. Senát ostravského krajského soudu se necítí podjatý a z rozhodování se nevyloučil.  

Z pekárny odcizil hotovost a starožitné fotoaparáty
18. 09. 2019
Doposud neznámý pachatel se v minulých dnech dopustil přečinu krádeže tím, že se po vypáčení dveří vloupal do objektu pekárny v ulici Hany Kvapilové v Opavě.

Opilá žena převrhla kočárek, kojenec skončil v nemocnici
16. 09. 2019
Do Komárova vyrážela v sobotu 14. září krátce po devatenácté hodině hlídka opavských strážníků. Nejdříve jim totiž volala žena a hned poté muž, že viděli opilou ženu, jak tlačí kočárek s malým dítětem.  

Záchranáři na severu Moravy a ve Slezsku ošetřili o víkendu desítky zraněných
16. 09. 2019
Pracovníci zdravotnické záchranné služby kraje (ZZS) měli o víkendu napilno. Jen v neděli odpoledne a večer ošetřili na různých místech Moravskoslezského kraje tři desítky zraněných.

Recidivisté řádili v Hlučíně
14. 09. 2019
Na osmadvacetiletého muže z Ostravy a jeho o pět let staršího „kolegu“ z Novojičínska si před nedávnem posvítili policisté. Dvojice nejprve v ulici Pode Zdí v Hlučíně napadla pěstmi do obličeje procházejícího čtyřicetiletého muže z Ostravy s tím, aby jim dal své peníze.

Bezohlednost! Podívejte se, jak parkují někteří řidiči v Moravskoslezském kraji
13. 09. 2019
Hned na několika místech Moravskoslezského kraje zkoušeli v těchto dnech profesionální hasiči průjezdnost ulicemi i sídlišti, včetně dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku u bytových domů. Podívejte se, jak test dopadl.

Nová finta podvodníků na Ostravsku: na falešné vnuky navázali falešní policisté
13. 09. 2019
Se zcela novou fintou, v níž figurují falešní policisté, vyrukovali podvodníci, kteří pod různými záminkami lákají ze starších lidí peníze. Většinou se v telefonátech představují jako vnuci a žádají o finanční pomoc v nouzi.

Tatra naložená asfaltem málem skončila v požární nádrži
12. 09. 2019
Do jakartovické části Bohdanovice vyráželi ve středu 11. září odpoledne hasiči z Opavy, Bruntálu i Ostravy-Zábřehu. Došlo tady totiž k dopravní nehodě, kdy nákladní automobil Tatra naložený asfaltovou obalovanou směsí, uvízl nad tamní požární nádrží.

Při ničení aut použil vandal kovovou tyč
9. 09. 2019
První den nového školního roku spáchal doposud neznámý pachatel přečin poškození cizí věci tím, že kovovou trubkou postupně poškodil skla oken a lak karosérií několika motorových vozidel, a to značek Peugeot, Toyota, Škoda a Hyundai.

Bilance odpustu? Opilí řidiči, poškrábané záchody i podezřelý kufr
4. 09. 2019
Tradiční kravařský odpust představuje pro většinu lidí hlavně zábavu. S nadsázkou řečeno o ni ale měli postaráno nejen návštěvníci této velké akce, ale také bezpečnostní složky.

S pohlavním údem děsil osoby na cyklostezce
3. 09. 2019
Další případ z kategorie exhibicionismu se odehrál v minulých dnech v Opavě, a to v ulici U Cukrovaru v Kateřinkách.

Zloděj v Budišově kradl pracovní nářadí
2. 09. 2019
Neznámý pachatel se v minulých dnech vloupal do oploceného areálu firem v ulici Nábřeží a v jedné z dílen ukradl různé druhy pracovního nářadí.

V Brumovicích hořel lis na slámu
1. 09. 2019
Půl milionu korun. Tuto škodu způsobil požár v Brumovicích. Hořet začalo v neděli 1. září před patnáctou hodinou odpolední, plameny zachvátily balíkovač a balík slámy.

Důchodkyně v Hlučíně přišla o své elektrokolo
30. 08. 2019
Zloděj ukradl v úterý 27. srpna v Cihelní ulici k plotu uzamčené elektrokolo. Dvaašedesátileté ženě způsobil škodu ve výši 20 tisíc korun.

Hledaného hříšníka z Krnova objevili opavští strážníci v zákazu vjezdu
26. 08. 2019
Hlídce opavské městské policie neušel v minulých dnech devětadvacetiletý muž z Krnova.

Soud v Ostravě potrestal muže za prodej zombie drog
26. 08. 2019
Soud uzavřel první větší případ týkající se syntetických drog přezdívaných zombie drogy, po jejichž aplikaci vloni v září v Moravskoslezském kraji dva lidé zemřeli a více než dvacet osob bylo intoxikováno. S podmíněným osmnáctiměsíčním trestem odešel v těchto dnech od Okresního soudu v Ostravě třiadvacetiletý Štefan V. z Ostravy.

Kauza ekologických aktivistů podezřelých z vydírání se zdá být mnohem závážnější
25. 08. 2019
VIDEO/ Případ, kdy známí ekologičtí aktivisté z Karvinska měli vydírat investory a za vyplacené peníze upouštět od svých námitek při stavebním řízení, je rozsáhlejší a přibylo v něm obviněných. Přestože dva hlavní podezřelí, Bohdan Svorník a Radim Lapšanský, byli už dříve propuštěni z vazby, několik dalších lidí bylo nově obviněno.

Místo hub objevil munici
23. 08. 2019
V úterý 20. srpna v lese za obcí Hať našel muž při sběru hub munici z druhé světové války.

Zloděj vykradl sklad
22. 08. 2019
V minulých dnech se v obci Kobeřice vloupal neznámý pachatel do skladu soukromé firmy.

Řídil pod vlivem alkoholu a drog
21. 08. 2019
Čtyřiadvacetiletý řidič z Opavska v sobotu 17. srpna nadýchal při kontrole téměř dvě promile.

Mladá řidička v Holasovicích řídila bez řidičského průkazu
20. 08. 2019
V minulém týdnu zastavila policejní hlídka z Velkých Heraltic pětadvacetiletou ženu v obci Holasovice v rámci běžné silniční kontroly.

Cukr, káva, mléko? To kradl zloděj na štěrkovně v Hlučíně
20. 08. 2019
V minulých dnech způsobil neznámý pachatel ve Sportovně rekreačním areálu hlučínské štěrkovny škodu vyčíslenou na osm tisíc korun.

Čtyři mrtví při noční nehodě na Novojičínsku
20. 08. 2019
Tragická nehoda se stala v noci na úterý na Novojičínsku. Čtyři lidé zemřeli na místě, jeden další byl převezen do nemocnice. 

Vyinkasoval zálohu, dílo však už nedokončil
19. 08. 2019
Sedmatřicetiletý muž si vyslechl od opavských kriminalistů obvinění z přečinu podvod.

Vykradl dům a krádež auta si po chvilce jízdy rozmyslel
19. 08. 2019
V minulém týdnu vykradl neznámý pachatel rodinný dům v obci Klokočov. Zloděj se neoprávněně vloupal na soukromý pozemek a vnikl do bytových prostor.

Velká pátrací akce pod Radhoštěm byla zbytečná
19. 08. 2019
Spolu s policisty pátrali záchranáři beskydské horské služby v neděli 18. srpna po ztraceném turistovi. Muž z Orlové se vydal s rodinou na Pustevny, ale během výletu zabloudil. Pátrání náčelník ukončil o půlnoci, protože muž mezitím došel sám domů. 

Hasiči vyprošťovali v Raduni kamion, který skončil i s nákladem v příkopu
16. 08. 2019
Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na cestě z Raduně do Komárova. 

Přišel vykrást dům, odnesl si jen láhev piva
15. 08. 2019
V minulých dnech vyšetřovali policisté vloupání a krádeže v rodinných domech v hlučínské městské části Bobrovníky.

Silně podnapilý cyklista skončil v nemocnici
14. 08. 2019
Opava-Malé Hoštice – Na svém jízdním kole jel 47letý muž z Opavy po ulici Bezručové v Opavě, městské části Malé Hoštice, a sice ve směru k ulici Luční.

Mladíka přistihli při krádeži šesti balíčků kávy
14. 08. 2019
Opava – V minulých dnech ukradl jednadvacetiletý muž v prodejně potravin na Horním náměstí kávu v hodnotě téměř 900 korun.

Pokuta od ČIŽP: zemědělci špatně nakládali s hnojůvkou
14. 08. 2019
Za porušení zákona o vodách uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) dvě pokuty za více než 200 tisíc korun společnosti Březovská zemědělská a.s. na Vítkovsku.  

Kauza Kramný: další námitka podjatosti
14. 08. 2019
Případ Petra Kramného, pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům žaláře, se opět vrací ke Krajskému soudu v Ostravě.

Za pervitinové zločiny padly přísné tresty
14. 08. 2019
Tvrdé tresty v rozmezí od pěti do dvaceti let žaláře uložil v těchto dnech Krajský soud v Ostravě jedenácti členům české větve mezinárodního pervitinového gangu. Verdikt není pravomocný. 

Z hořícího auta se plameny rozšířily na strniště
12. 08. 2019
Celkem pět hasičských jednotek bylo v neděli 11. srpna postupně povoláno k požáru osobního automobilu a strniště ve Větřkovicích na Opavsku. Zásah skončil zhruba po hodině.

Ostravští Bonnie a Clyde skončili v rukou policie
19. 07. 2019
Přezdívku Bonnie a Clyde si vysloužili třicetiletí manželé z Ostravy, kteří mají na svědomí loupežná přepadení v Moravskoslezském kraji. 

Zloději se zmocnili dvou horských kol
18. 07. 2019
Opava, Kravaře – O své horské kolo přišla před nedávnem žena z Kravař. Přijela k lékárně v Opavské ulici, bicykl umístila do kovového stojanu a zamkla lankovým zámkem.

Zloděj navštívil kovárnu i zámečnickou dílnu
18. 07. 2019
Škodu za dvacet tisíc napáchala před nedávnem zatím neznámá osoba, která se vloupala do dvou budov v areálu stanice Opava východ v Anenské ulici. Nejdříve se zaměřila na zdejší kovárnu a pak vstoupila i do zámečnické dílny.

Zmizel gril za dvacet tisíc
18. 07. 2019
Se zahradním opékáním se musí na nějaký čas rozloučit rodina z Markvartovic. Svůj gril nechali její členové v minulých dnech na neoploceném pozemku v Šilheřovické ulici, což bohužel neuniklo ani pozornosti zatím neznámého zloděje.

Hořel strom, tráva i popelnice. Policie varuje před požáry
18. 07. 2019
Minimálně k sedmi případům menších požárů museli v minulých dnech vyjíždět spolu s hasiči také opavští policisté.

Při nehodě linkového autobusu a auta se zranili tři lidé
18. 07. 2019
Operační středisko hasičů dostalo o dopravní nehodě, která se stala nedaleko autobusového nádraží v Hlučíně, zprávu ve čtvrtek 18. července krátce po půl šesté ráno.

Řidička nadýchala tři promile, prý měla jedno pivo
17. 07. 2019
Běžné kontroly prováděli v minulých dnech na silnicích opavští policisté. Jedna z nich probíhala také v opavské městské části Malé Hoštice v Opavské ulici.

Opilci se váleli v křoví, na zemi i na chodbě domu
17. 07. 2019
Hned pětice mužů skončila před nedávnem krátce po sobě na opavské záchytce, jejíž zaměstnanci se tak rozhodně nenudili. Všechny události se staly v Opavě.

Cigaretoví zloději řádili v restauraci i obchodě
15. 07. 2019
Na cigarety a tabákové výrobky si před nedávnem posvítil zatím neznámý zloděj nebo zloději v opavském okrese.

Ze sběrného dvora zmizel monitor i záznam z kamer
15. 07. 2019
Hlučínští policisté se v těchto dnech zabývají vloupáním do sběrného dvora, ke kterému došlo v Háji ve Slezsku-Chabičově. Zatím neznámá osoba vešla do areálu, dovnitř budovy se dostala po rozbití okna.

Opilý muž nezvládl jízdu na svém elektrokole
12. 07. 2019
Do řad opilých cyklistů, kteří posilněni alkoholem bez rozmýšlení usedají na svá kola, se v minulých dnech přidal i třiašedesátiletý muž z Opavy-Kylešovic.

Dva muži z Opavska skončili ve čtvrtek v ostravské nemocnici po pádu z výšky
11. 07. 2019
U pádů dvou mužů z Opavska, z výšky tří a pěti metrů, zasahovali záchranáři v Moravskoslezském kraji během čtyřiadvaceti hodin.

S rýčem do akce: krade se už i na květnatých loukách
11. 07. 2019
Městské sady, Horovo náměstí, náměstí Republiky. V těchto opavských lokalitách se letos ve velkém kradou květiny, které tady rostou na takzvaných květnatých loukách.

Na štěrkovně se někdo vloupal do dalšího auta
11. 07. 2019
Devětadvacetiletá žena z Ostravy zamířila v minulých dnech k Hlučínskému jezeru. Svou Škodu Fabii nechala zaparkovanou na příjezdové cestě k tamnímu autokempu, silnice se nachází na katastru Kozmic. 

Motorkář se střetl s daňkem
10. 07. 2019
K dopravní nehodě, v níž figurovala lesní zvěř, vyjížděli toto pondělí 8. července ráno policisté do Zálužného u Starých Těchanovic.

Do sklepa se mladý zloděj dostal škvírou pod stropem
10. 07. 2019
Krást se v neděli 7. července vypravil šestnáctiletý mladík z Hlučína do jednoho z bytových domů v hlučínské ulici ČSA.

Řidič motorky prchal před policisty, skončil v poli
9. 07. 2019
Nechtěl se podrobit silniční kontrole, a proto se rozhodl raději prásknout do koní a ujet. Řeč je o čtyřicetiletém muži z Opavska, který před nedávnem projížděl na své motorce Ostravskou ulicí v Opavě-Komárově.

Ve Svatoňovicích se srazilo auto s traktorem, zranily se dvě osoby
8. 07. 2019
/FOTOGALERIE/ Ke srážce osobního auta a traktoru s vlečkou vyjížděli v pondělí 8. července dopoledne hasiči do Svatoňovic. Nehoda jim byla nahlášena o půl desáté. 

Kdo vykradl prodejny v nákupním centru?
8. 07. 2019
Opavští policisté se v těchto dnech zabývají vloupáním do obchodního centra v Opavě-Kylešovicích v Hlavní ulici.

Z kanceláře autoškoly zmizel notebook
8. 07. 2019
Dosud neznámá osoba se v minulých dnech vloupala do kanceláře autoškoly v opavské Lepařově ulici.

Sprejeři opět tvořili. Navštívili stavbu opavského obchvatu i Budišov
7. 07. 2019
Východní část severního obchvatu Opavy ještě ani nebyla dokončena a už se stala terčem vandalů. Nápisy se objevily na opěře mostu i patce zábradlí.

Zloděj si z domu odnesl šperky, nářadí i čtečku knih
5. 07. 2019
Škodu za téměř čtyřicet tisíc korun způsobil zatím neznámý člověk manželskému páru z Opavy.

Okno rozbil dlažební kostkou a sebral hotovost
2. 07. 2019
Okolo druhé hodiny ranní 25. června doposud neznámý pachatel spáchal v Gudrichově ulici v Opavě-Kylešovicích přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se vloupal do místní restaurace.

Hasiči na Opavsku bojovali s velkým požárem lesa. Museli evakuovat letní tábor
30. 06. 2019
/FOTOGALERIE/ Šestnáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru 9 hektarů lesa u Skřipova na Opavsku. Předběžná škoda je 3 miliony korun.

Poslední červnová sobota ve znamení úrazů cyklistů
30. 06. 2019
Během jediné hodiny zasahovali v sobotu v Ostravě zdravotníci u dvou cyklistů, kteří při pádu z kola ztratili na chvíli vědomí. Napříč celým regionem vyjížděli v řečený den i k deseti dalším úrazům způsobených při této oblíbené aktivitě.

Kriminalisté a celníci překazili kšefty s minerálními oleji z Polska
27. 06. 2019
Škodu za bezmála dvaačtyřicet milionů korun měli způsobit obchodníci s minerálními oleji. Z Polska dovezli více než dva miliony litrů oleje, který pak u nás prodávali jako motorovou naftu.

Motorkář nepřežil střet s autem, vážné zranění utrpěl také 13letý chlapec
26. 06. 2019
Tragicky skončila středeční dopravní nehoda na silnici mezi Fulnekem a obcí Pohořílky.

Recidivisté byli dopadeni
24. 06. 2019
Policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže dvěma mužům a jedné ženě z Opavy.

Záchranáři zasahovali u srážky vlaku s osobním autem
23. 06. 2019
V neděli večer byli hasiči, zdravotníci záchranné služby a policisté voláni ke kolizi vlaku s osobním automobilem. Z ostravské základny přiletěl i vrtulník. 

Pro vážně zraněného cyklistu vzlétl vrtulník
22. 06. 2019
Posádky ZZS Moravskoslezského kraje zasahovaly v pátek 21. června po 18. hodině u vážně zraněného muže v obci Hrabyně. Na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a na místo dorazil také tým rychlé zdravotnické pomoci z Opavy. 

Opavsko: Opilí cyklisté znovu v akci
22. 06. 2019
Další nehody opilých cyklistů se staly v minulých dnech na Opavsku.

Tragická nehoda u Neplachovic: Řidič dostal při předjíždění před zatáčkou smyk
21. 06. 2019
Řidič u Neplachovic dostal při předjíždění před zatáčkou smyk a čelně se srazil s protijedoucím autem. Následky nehody jsou fatální. Při tragické nehodě zemřeli tři lidé, pětiletá dívka je v péči lékařů  

Ze seniorky chtěl vymámit peníze, ale neúspěšně
21. 06. 2019
Velkou dávku duchapřítomnosti projevila v úterý 18. června odpoledne třiadevadesátiletá seniorka z Opavska. Když jí zazvonil telefon, ozval se v něm pro ni neznámý muž s tím, že chce půjčit peníze.

Srážka aut si vyžádala tři mrtvé, dítě skončilo v nemocnici
20. 06. 2019
Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 20. června v odpoledních hodinách v Neplachovicích na Opavsku. V části Zadky na silnici I/11 mělo dojít ke střetu dvou osobních aut. Do Neplachovic vzlétl vrtulník, zasahovaly zde i pozemní posádky rychlé zdravotnické služby.

Opava: pasažéři taxíku odmítli zaplatit, řidič musel z auta utéct
19. 06. 2019
Jeden cestující vytrhl z palubovky taxametr a vyhodil jej z okna. Trojice lidí pak ještě do auta kopala a poté zmizela neznámo kam.

Letní sezona se rozjela, zloději mají žně
18. 06. 2019
Nejčastější kořistí zlodějů, kteří se vydávají páchat trestnou činnost do kempů, jsou asi peníze. Na několik tisíc si takto v minulých dnech přišla zatím neznámá osoba v prostorách autokempu ve Vítkově-Podhradí.

Žena přišla o mobil skoro za dvacet tisíc korun
17. 06. 2019
Že i kulturní akce lákají zloděje, se potvrdilo v minulých dnech ve Štěpánkovicích, kde jedna taková probíhala.

Kdo se vloupal do dodávky?
17. 06. 2019
Případem vloupání do dodávky, která byla zaparkována v Severní ulici v Hlučíně, se nyní zabývají tamní policisté.

Vstoupil na pozemek a zmocnil se motorky
10. 06. 2019
Doposud neznámý pachatel v době mezi osmou hodinou ranní a desátou hodinou dopolední v sobotu, prvního červnového dne, ukradl v Opavě-Jaktaři motorku.

Kdo na Prajzské záměrně ničí motorové vozy?
8. 06. 2019
Hlučínsko - V Opavské ulici v Dolním Benešově doposud neznámý pachatel spáchal v minulých dnech přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil zde zaparkované auto tovární značky Mazda 6.

Z altánu zmizelo pivo i výčep
7. 06. 2019
Dřevěný altán, nacházející se v areálu zámeckého parku a golfového hřiště mezi Kravařemi a Velkými Hošticemi, navštívil v těchto dnech zatím neznámý zloděj.

Agresivní muž se vyřádil v herně, skončil v léčebně
7. 06. 2019
Rušno bylo v minulých dnech v prostorách jedné z heren v ulici U Jaktařské brány v Opavě. Jedním z hostů zařízení byl i devětačtyřicetiletý Opavan, avšak na zásady slušného chování zapomněl.

Z nabouraného autobusu nebyla cesta ven. Od výfuku se začal šířit oheň
4. 06. 2019
Bílovec – Výškovice - Tři hasičské jednotky musely v pondělí 3. června dopoledne zasahovat u dopravní nehody autobusu na hranici Novojičínska a Opavska. Vozidlo skončilo mimo silnici a zůstaly v něm uvězněné dvě osoby. 

Poškození hrobů v Kylešovicích
2. 06. 2019
Opavští policisté zahájili 1. června trestní řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci.

Požár rodinného domu v Malých Hošticích. Škoda se odhaduje na 300 tisíc
1. 06. 2019
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 31. května večer u požáru v podkroví rodinného domu v Malých Hošticích na Opavsku.

Muž v Opavě spadl v noci z výšky deseti metrů
31. 05. 2019
K čtyřiatřicetiletému muži, který spadl z výšky deseti metrů a nacházel se ve vážném stavu, v pátek půl třetí ráno vyjížděli opavští záchranáři.

Radil, jak na exekuce, sám do nich ale spadl
30. 05. 2019
Zoufalosti lidí, kteří se dostali do exekuce, měli zneužít muž (52 let) a žena (66 let) z Opavska, jejichž případem se ve čtvrtek začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Oba jsou obžalováni z podvodu. Hrozí jim až deset let vězení. 

Bývalý exekutor dostal za zpronevěru šest let
29. 05. 2019
Se stejným trestem jako v roce 2017 odešel ve středu od Krajského soudu v Ostravě bývalý šéf Exekutorského úřadu Bruntál Čeněk B. (59let).

Silnice brázdil opakovaně bez řidičáku, skončil ve vazbě
25. 05. 2019
Čtyřiadvacetiletý muž opakovaně nerespektoval skutečnost, že má zakázáno řídit auto. Naposledy jej opavští policisté zastavovali ve slezské metropoli v pátek 24. května.

Nálezy nevybuchlé munice jsou na Opavsku časté
25. 05. 2019
Specialisté z frýdecko-místecké pyrotechnické skupiny museli v okrese likvidovat během jednoho dne munici ve Strahovicích a Slavkově.

Ze sklepa zmizelo pracovní nářadí, batoh i boty
25. 05. 2019
Hlučínští policisté v těchto dnech prošetřují případ krádeže, která se stala v Moravské ulici v Hlučíně.

Kolo nechal muž opřené o vrata, za chvíli bylo pryč
25. 05. 2019
Opava – Další krádež jízdního kola nyní řeší opavští policisté. Tentokrát k události došlo v minulých dnech ve Vojanově ulici.

Vandal ničil zpětná zrcátka
24. 05. 2019
Chvalíkovice – Dvě zaparkovaná auta v ulici České školy ve Chvalíkovicích na ploše u fotbalového hřiště přilákala v minulých dnech pozornost zatím neznámého vandala.

Sprejer úřadoval u rodinného domu i na zastávce autobusu
24. 05. 2019
Velké Heraltice – Nehezký pohled se naskytl před nedávnem majitelům jednoho z rodinných domů v části Velkých Heraltic, a sice v Malých Heralticích.

Opilý cyklista narazil do policejního auta
23. 05. 2019
Dalším z hříšníků, kteří neváhali usednout na bicykl posilněni alkoholem, byl šestatřicetiletý muž z Opavy. Před nedávnem jel na kole po Hrnčířské ulici ve směru od centra na Praskovu.

Vážná nehoda ochromila dopravu na hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou
20. 05. 2019
Přibližně dvě hodiny musela být v pondělí 20. května odpoledne uzavřena silnice I/11 mezi Opavou a Ostravou, a sice v úseku u Mokrých Lazců. Střetla se zde totiž hned čtyři osobní auta, podle mluvčího krajských záchranářů Lukáše Humpla byli zraněni čtyři lidé.

Řidičce kolovaly v krvi skoro tři promile alkoholu
17. 05. 2019
Že alkohol za volant nepatří, zcela ignorovala ve čtvrtek 16. května třiapadesátiletá žena z Opavska. Do svého auta neváhala usednout opilá jak zákon káže. V Dukelské ulici v Hlučíně ji však zastavovali hlídkující policisté.

Hádka v hospodě skončila vážným poraněním oka
15. 05. 2019
Na začátku byla slovní rozepře, která vyústila ve fyzické napadení. Vše se odehrálo v minulých dnech v pozdních nočních hodinách v prostorách pohostinství v Opavské ulici ve Velkých Hošticích.

Zloděj si políčil na kočárek
14. 05. 2019
V blíže neurčených minulých dnech doposud neznámý pachatel spáchal v Požárnické ulici v Bobrovníkách přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, přičemž z prostoru volně přístupné terasy odcizil dětský kočárek značky JEDO.

Auto v Opavě srazilo chlapce, který se nerozhlédl a vběhl do silnice
10. 05. 2019
Dopravní nehoda se stala v minulých dnech v Gudrichově ulici v Opavě - Kylešovicích. Devítiletý chlapec z Opavy vystupoval na zastávce městské hromadné dopravy poblíž křižovatky ulic Gudrichovy a Slovenské z autobusu a chtěl přejít na druhou stranu.

Zombie drogy znovu na scéně. Tentokrát na Opavsku
7. 05. 2019
/FOTOGALERIE/ Nebezpečné syntetické kanabinoidy, kterými se loni na podzim otrávilo v Ostravě 23 lidí (z toho dva muži zemřeli), se znovu objevily na scéně. Tentokrát na Opavsku.

Opavsko: Jízdní kola označená DNA lupiče nelákají
7. 05. 2019
Cyklistická sezona se rozběhla a s ní také období se zvýšeným počtem odcizených jízdních kol. Cílem evidence je chránit majetek občanů, snížit počet krádeží a popřípadě také zefektivnit pátrání po odcizených bicyklech.

Opavsko brázdili i bez řidičáku
5. 05. 2019
Absence řidičského oprávnění nestála před nedávnem v cestě usednout za volant hned třem mužům. Jeden se před policisty i zabarikádoval v autě a odmítl vystoupit.

Z garáže domu v Oticích zmizel skútr
4. 05. 2019
Policisté se v těchto dnech zabývají případem krádeže skútru, která se stala v ulici Na Kopci v Oticích. Zatím neznámá osoba vešla na pozemek jednoho z rodinných domů, který patří pětačtyřicetiletému muži z Otic, a zamířila si to rovnou do přilehlé garáže.

Opilý řidič ujížděl policistům, s autem skončil v příkopu
26. 04. 2019
Když se v minulých dnech vracela na svou služebnu policejní hlídka z Vítkova, všimla si při zajíždění do dvora, že kolem zrovna projíždí Škoda Felicia.

Za volanty během Velikonoc usedli opilí i zdrogovaní řidiči
23. 04. 2019
Více než 3300 vozidel zkontrolovali moravskoslezští policisté během celorepublikové velikonoční dopravní razie, která začala minulou středu a skončila v pondělí. 

Cizinec za volantem nadýchal přes dvě promile
23. 04. 2019
Policisté jsou v době velikonočních svátků v pohotovosti, neboť právě v tomto období roste počet řidičů, kteří neváhají sednout na volant opilí.

Hasiči zasahovali při požáru lesa u Skřipova
22. 04. 2019
Velikonoční víkend zaměstnal hasiče v Moravskoslezském kraji. Celkem museli mimo jiné vyjíždět i ke dvaačtyřiceti požárům.

Auto nechal u řeky a prchal před policisty
22. 04. 2019
V útěk řidiče vyústila před nedávnem snaha policistů o běžnou silniční kontrolu. Muži zákona chtěli zastavit poblíž kruhového objezdu mezi Opavou a Komárovem osobní auto značky Opel Vectra.

Cizinec za volantem nadýchal přes dvě promile
21. 04. 2019
Policisté jsou v době velikonočních svátků v pohotovosti, neboť právě v tomto období roste počet řidičů, kteří neváhají sednout na volant opilí.

Velikonoční sobota na silnicích v kraji: motorkář v Karviné nepřežil nehodu
21. 04. 2019
U dvou vážných nehod motorkářů zasahovali během velikonoční soboty záchranáři Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Mladí zloději v budišovské prodejně šli po pečivu
19. 04. 2019
Policisté v těchto dnech odhalili totožnost dvou zlodějů, kteří si v polovině února v noci udělali „výlet“ do prodejny potravin na náměstí Republiky v Budišově nad Budišovkou.

Policie obvinila další Baníkovce z přepadení opavských fanoušků
17. 04. 2019
Policie obvinila dalších šest fanoušků Baníku Ostrava, kteří se podíleli na loňském přepadení vozidla s opavskými fanoušky.

Z garáže si zloděj odnesl i horské kolo i babetu
12. 04. 2019
Jedna z garáží v Bochenkově ulici v Opavě se před nedávnem stala terčem zatím neznámého zloděje.

Velký zátah na padělky Applu: Nejvíce případů v Praze a Moravskoslezském kraji
9. 04. 2019
/VIDEO/ Česká celní správa uskutečnila ve spolupráci s Finanční správou Slovenské republiky minulý týden rozsáhlou razii. Koordinovanou kontrolní akci zaměřila na ochranu práv duševního vlastnictví společnosti Apple.

Dva výtržníci se zaměřili na část Kateřinek
8. 04. 2019
Hned tři incidenty, za nimiž stojí dvojice Opavanů, se odehrály během jednoho dne v městské části Opava-Kateřinky.

Za krvavý balkonový incident ve Velkých Heralticích padl jedenáctiletý trest
4. 04. 2019
Jedenáct roků stráví za mřížemi Ladislav K. (55 let) z Opavska, který vloni v září pobodal svou o devatenáct let mladší družku.

Šílenec napadal bezdůvodně lidi na Stodolní v Ostravě i v Havířově
22. 03. 2019
Velké štěstí mělo ve čtvrtek večer několik lidí, když smyslů zbavený muž nebyl ozbrojen bodnou nebo střelnou zbraní. Následky jeho chaotického útočení by mohly být tragické. 

Střelba, zátarasy, ani to některé řidiče v regionu nezastaví
19. 03. 2019
I několikrát do týdne absolvují moravskoslezští policisté divoké autohoničky s opilými a zdrogovanými motoristy. Často jde při nich o život. Šílenci běžně jezdí v protisměru a na červenou, nezastaví je výstřely ani zátarasy v podobě policejních aut, do kterých bez pudu sebezáchovy najíždějí.

Pro vážně zraněného motocyklistu vzlétl vrtulník
18. 03. 2019
Nedělní jarní teploty vylákaly na silnice motorkáře a přinesly s sebou několik vážných nehod. Jedna z nich se udála krátce po patnácté hodině odpolední poblíž obce Větřkovice na Opavsku.

Kdo se vloupal do zahradní chatky ve Slavkově?
14. 03. 2019
Nemilé překvapení čekalo v minulých dnech devětatřicetiletého muže ze Slavkova.

Auto narazilo do vzrostlého stromu, řidič nepřežil
14. 03. 2019
Tragická dopravní nehoda se stala ve středu 13. března v pozdních večerních hodinách mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi. Dvaatřicetiletý muž z Opavska sjel autem ze silnice a narazil do vzrostlého stromu.

Opilé ženě sebrali řidičák, v jízdě směle pokračovala i bez něj
13. 03. 2019
Opavsko – Posilněna alkoholem si sedla za volant svého vozu značky Renault Kangoo v minulých dnech dvaačtyřicetiletá žena z Vítkova.

Z klubovny zmizelo nářadí
13. 03. 2019
Hlučínští policisté se v těchto dnech zabývají případem vloupání do klubovny skautů, ke kterému došlo v Hájecké ulici v Dolním Benešově.

Muž obžalovaný ze šíření smrtící syntetické drogy nepřišel k soudu
13. 03. 2019
Ostrava - První obžalovaný se měl včera zpovídat z distribuce jedovaté chemikálie zvané syntetické kanabinoidy, která vloni v létě způsobila v regionu předávkování více než dvaceti uživatelů včetně dvou úmrtí.

Z louky poblíž Čermné někdo ukradl včelí úly
12. 03. 2019
O dva úly, v nichž se mělo dohromady nacházet asi dvacet tisíc včel, přišel před nedávnem muž v Čermné ve Slezsku.

OBRAZEM: Strom v Nových Sedlicích spadl na střechu domu
12. 03. 2019
Jedním z míst, kam museli v pondělí 11. března kvůli silnému větru vyjíždět hasiči, byly také Nové Sedlice.

Vandal se vyřádil na zahradě mateřské školy v Opavě
12. 03. 2019
Nepříjemné překvapení čekalo v minulých dnech na zaměstnance Mateřské školy Opava, Šrámkova. Když přišli ráno do práce, zjistili, že ze školní zahrady jim někdo udělal, s trochou nadsázky řečeno, kůlničku na dříví.

Dílna v Holasovicích vyhořela. Škoda se vyšplhala do závratných částek
8. 03. 2019
/FOTOGALERIE/ Operační středisko hasičů bylo o požáru soukromé opravny zemědělských strojů na Opavsku informováno ve čtvrtek 7. března okolo 17. hodiny odpolední.

Soud potrestal muže, který zneužil školačku, musí podstoupit také ústavní léčení
6. 03. 2019
Otřesný případ zneužití školačky ve středu projednával Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl Martin Š. (34 let) z Opavska, který vloni v červenci v Ostravě vylákal do lesíka na ostravském sídlišti Fifejdy devítiletou dívku a přiměl ji k sexuálním praktikám.

Tři Slováci nabízeli lidem na parkovišti padělky nářadí
6. 03. 2019
Podezřele se chovající skupinky tří mužů si před nedávnem všimla policejní hlídka v Opavě. Trojice postávala u jednoho ze zaparkovaných aut u hypermarketu v Těšínské ulici.

Z auta zmizel notebook
4. 03. 2019
Markvartovice Hlučínští policisté se v těchto dnech zabývají případem vloupání do osobního automobilu, ke kterému došlo v Markvartovicích v Okružní ulici.

Násilníci se často chovají jako zvířata
2. 03. 2019
Nůž, sekeru, palici, šroubovák, smeták, hrnec a další věci používají agresoři, kteří ubližují svým nejbližším. Podle kriminalistů případů kvalifikovaných jako domácí násilí přibývá, narůstá také brutalita.

Auto v Kyjovicích sjelo ze silnice a skončilo na boku
2. 03. 2019
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Bílovce zasahovali v sobotu 2. března u dopravní nehody v Kyjovicích na Opavsku. Osobní automobil tady sjel ze silnice a převrátil se na bok.

Automobil zůstal po nehodě převrácený na střeše
2. 03. 2019
K dopravní nehodě do Štěpánkovic vyjížděli v pátek 1. března hasiči. Událost byla na operační středisko nahlášena minutu po šestnácté hodině.

Začátek víkendu ve znamení nehod, jeden člověk nepřežil
2. 03. 2019
Páteční podvečer a sobotní ráno znamenaly pro hasiče a posádky sanitek v Moravskoslezském kraji výjezdy k dopravním nehodám. Nejvážnější se stala v Ostravě-Kunčicích; zahynul při ní mladý muž.

V Hlučíně záchranáři marně resuscitovali utonulou ženu
28. 02. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 27. února večer u utonulé ženy na Opavsku.

Auto srazilo na přechodu mladou dívku, letěl pro ni vrtulník
26. 02. 2019
Opavské posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v úterý 26. února u vážné dopravní nehody, která se odehrála v Těšínské ulici poblíž hypermarketu Globus v Opavě. Konkrétně šlo o místo za železničním přejezdem u společnosti Model Obaly.

Dvanáctiletá dívka se v Krnově zřítila ze skály
26. 02. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 25. února odpoledne u vážného úrazu dítěte na Bruntálsku.

Dva muži na Opavsku a na Bruntálsku o víkendu nepřežili pád z výšky
24. 02. 2019
Zřícená sedačka lanovky i s lyžařem ve skiareálu v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách nebyla jediným výjezdem moravskoslezských záchranářů během uplynulého víkendu. 

V den rozsudku v metanolové kauze někdo ohlásil bombu v justiční budově
21. 02. 2019
Rozhodující verdikt v havířovské větvi metanolové kauzy měl padnout dnes u Vrchního soudu v Olomouci. 

V Opavě se čtyři teenegeři nadýchali oxidu uhelnatého. Dívku našli v bezvědomí
17. 02. 2019
Čtyři teenegeři ve věku mezi 11 až 17 let a jeden sedmačtyřicetiletý muž se v neděli v Opavě přiotrávili oxidem uhelnatým.

Kylešovická Restaurace Kotelna vyhořela. Škoda se vyšplhala na dva miliony
14. 02. 2019
FOTOGALERIE/ Celkem tři hasičské jednotky zaměstnal požár Restaurace Kotelna, která se nachází v Kylešovicích. V noci ze středy na čtvrtek tam okolo půl druhé ráno začalo hořet.

Nekalé praktiky z „černé listiny“. I ty někteří prodejci používají
13. 02. 2019
Pokud nepodepíšete přechod k jinému dodavateli, odpojí vám elektřinu. Když si nekoupíte náš zázračný přístroj, vaše nemoc se rapidně zhorší. I takovými formulacemi útočí někteří prodejci na spotřebitele.

Mladý řidič se zabil nárazem do stromu
10. 02. 2019
Velmi vážná nehoda se stala v neděli odpoledne na silnici spojující Bolatice s Chuchelnou na Opavsku. 

Z údajných uprchlíků se vyklubali obyčejní zloději
8. 02. 2019
Na sociálních sítích se ve čtvrtek 7. února kolem poledne objevila informace, že policisté v Těšínské ulici v Opavě zastavili nákladní vozidlo, v jehož nákladovém prostoru se měli nacházet dva lidé.

Kdo si políčil na včelíny?
8. 02. 2019
Zloději a vandalové se v minulých dnech na Opavsku zaměřili na včelstva.

Policie zaznamenala smršť podvodných telefonátů
8. 02. 2019
Až do Polska vedou stopy zločinců, po kterých již několik týdnů pátrají moravskoslezští policisté. Jde o podvodníky zaměřující se na důchodce v našem regionu. Použili klasickou fintu, kdy se telefonicky vydávali za příbuzného, nejčastěji vnuka.

Kráva přimáčkla muže ke zdi a vážně mu poranila hrudník
7. 02. 2019
Vrtulník letecké záchranné služby přistával ve čtvrtek 7. února v Hlavnici.

Po nárazu auta do stromu zůstal řidič v bezvědomí
6. 02. 2019
K závažné dopravní nehodě museli ve středu 6. února po sedmé hodině ranní vyjíždět záchranáři v opavském okrese. Událost se stala mezi obcemi Chabičov a Velká Polom, kde řidič osobního automobilu narazil do stromu.

Při požáru garáže ve Slavkově byli popáleni dva lidé
3. 02. 2019
Slavkov – Požár garáže jednoho z rodinných domů v ulici Osvobození ve Slavkově zaměstnal v neděli 3. února odpoledne hasiče.

Přecházení přes koleje? Lidem hrozí pokuta
2. 02. 2019
Moravskoslezští policisté kontrolovali dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kudy je to zakázáno. Tato akce, která se konala ve středu, byla letos už druhá v pořadí. Uskutečnila se v železničních stanicích měst Třince, Karviné a Opavy. Policisté řešili v souhrnu dvacet přestupků.

Policie zaznamenala další pokus o uskladnění nebezpečného odpadu
1. 02. 2019
Moravskoslezská policie zaznamenala další pokus o nelegální uskladnění nebezpečného odpadu. Firma, pravděpodobně polská, která už dříve na dvou místech Karvinska a Frýdecko-Místecka ilegálně uložila 650 tisíc litrů hořlavého odpadu, se pokusila pronajmout si další prostory. 

Soud osvobodil podnikatele Zátorského
31. 01. 2019
Nevinen. Takový verdikt si ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě vyslechl podnikatel a bývalý kriminalisty Daneš Zátorský (50 let), který ještě před několika roky patřil k nejbohatším a nejvlivnějším lidem v Moravskoslezském kraji.

Když nedostal drobné, praštil ženu tyčí do hlavy
21. 01. 2019
Těžko uvěřitelný případ před několika dny řešili policisté v Opavě.

Požár garáže zničil dva motocykly a malotraktor
18. 01. 2019
K požáru dřevěné garáže se sedlovou střechou museli ve čtvrtek 17. ledna večer vyjíždět hasiči do Kobeřic.

Řidič v zatáčce vyjel ze silnice a proboural se do stavení
18. 01. 2019
FOTOGALERIE/ Kuriozní následky měla nehoda, při které řidič škodovky projel několik desítek metrů po poli a zastavil až ve zdi garáže rodinného domu.

Moravskoslezští hasiči absolvovali v loňském roce nejvíce zásahů v republice
17. 01. 2019
Mezi nejkomplikovanější loňské zásahy patřila likvidace požáru v areálu firmy na zpracování odpadů ve Vratimově. Velkou pozornost v letošním roce chtějí hasiči věnovat zabezpečení kulturních památek, především dřevěných kostelů, kterých je v Moravskoslezském kraji nejvíce v republice.    

Senior zemřel na toaletě v hypermarketu
16. 01. 2019
Velké pozdvižení bylo v úterý odpoledne na toaletách opavského hypermarketu Globus. Srdeční selhání tam totiž postihlo devětasedmdesátiletého muže z Opavska, který následně zemřel.

Klekl si před vlak, který ho srazil
15. 01. 2019
Nepříjemné chvilky zažil strojvedoucí, který před nedávnem řídil vlak v Chuchelné. Zhruba patnáct minut po desáté hodině večer, když vyrazil z chuchelenského nádraží, musel použít rychlobrzdu ihned potom, co vyjel.

Na policisty vytáhl i nůž
11. 01. 2019
Jako smyslu zbavený se ve středu odpoledne choval osmatřicetiletý Ostravan v restauraci na území Budišovic. Jeho jednání bylo tak za hranou, že musel být personálem a přítomnými hosty vykázán ven.

Podvodníci mazaně kradli po republice. Osudnou se jim stala cesta do Ostravy
10. 01. 2019
VIDEO, FOTOGALERIE/ Jeden z podvodníků si o fintě přečetl před dvaceti lety.

Policisté si posvítí na telefonující motoristy. Počet obětí nehod vzrostl
10. 01. 2019
Na krajských silnicích vloni vyhaslo více životů. Viník nejtragičtější loňské nehody, při které zemřeli čtyři lidé, měl v sobě drogy.

Pobodaný muž zemřel v nemocnici
7. 01. 2019
Tragickou dohru má nakonec silvestrovská rozepře mezi manželi, ke které došlo během silvestrovského večera na území Opavy. Muž nakonec bodné ráně nožem podlehl.

Na dálnici havarovala dodávka s vínem. Čtyři lidé byli zraněni
4. 01. 2019
Čtyři lidé byli převezeni do nemocnic v souvislosti s dopravní nehodou na dálnici D1, která se stala v pátek ráno u Klimkovic na Ostravsku. Došlo tam ke střetu dodávky Fiat Ducato vezoucí lahve s vínem a vozidla Škoda Fabia.

Airsoftovou puškou střílel na autobusy
4. 01. 2019
Jako na Divokém západě to před časem vypadalo na Dolním náměstí v Opavě. S tím rozdílem, že místo ostrých kulek létaly vzduchem „jen“ ty airsoftové. I tak ovšem napáchaly škodu za několik desítek tisíc korun. 

Milovník čokolád opět v rukou policie
3. 01. 2019
Háj ve Slezsku – Dvaatřicetiletý Ostravan má pro čokolády velkou slabost a hned několikrát kvůli nim neváhal překročit zákon.

Na krajských silnicích vloni vyhaslo více životů
3. 01. 2019
Po několikaleté euforii v podobě příznivého vývoje přichází vystřízlivění. I takto se dá hodnotit statistika dopravní nehodovosti v Moravskoslezském kraji za rok 2018. Přestože oficiální výsledky budou známy až v průběhu první poloviny ledna, již nyní je jasné, že jsou horší než vloni.

Žena v Opavě bodla svého manžela nožem do břicha. Svou roli sehrál alkohol
2. 01. 2019
Zatímco včera ještě oficiální informace nebyly úplné, dnes policie poodhalila okolnosti silvestrovského dramatu, při nichž čtyřiašedesátiletý muž v Opavě utrpěl bodné poranění.  

Silvestr pro muže v Opavě skončil bodným poraněním
1. 01. 2019
Přelom starého a nového roku nebyl jen o příjemných starostech. Dokazuje to případ, který se během silvestrovského večera řešil v Opavě.

Policie odložila případ zapálení textilky Karnola v Krnově
20. 12. 2018
Policie odložila případ loňského úmyslně založeného požáru textilky Karnola v Krnově. Dva čtrnáctiletí chlapci, kteří podle policie objekt přesně před rokem zapálili, nejsou totiž kvůli nízkému věku trestně odpovědní. 

Pro zraněného na střeše museli hasiči i záchranáři
18. 12. 2018
Opavští profesionální hasiči museli v pondělí dopoledne společně s týmem záchranářů zasahovat u jednoho z rozestavěných rodinných domů v Raduni.

Muž podezřelý z pytláctví je zaměstnancem Lesů ČR
17. 12. 2018
Policisté na Bruntálsku zadrželi dva myslivce podezřelé z pytláctví. Státní podnik Lesy ČR se musí vypořádat s faktem, že jeden ze zadržených je jejich zaměstnanec ve vedoucí funkci.

Vážná půlnoční nehoda na Opavsku
16. 12. 2018
Auto nabouralo do stromu kolem půlnoci ze soboty na neděli. K vážnému zranění museli v noci vyjíždět záchranáři z Opavska.

Krádež ozdobeného stromku. Pro symbol Vánoc si zloděj drze došel na cizí zahradu
14. 12. 2018
Že se dá ukrást téměř vše, ilustruje nedávný případ z Novojičínska. Neznámý lapka ukradl ozdobený vánoční strom ze zahrady rodinného domu.

Recidivista opět kradl: vybral a zničil dobročinnou kasičku v Havířově
14. 12. 2018
Dobročinné sbírky a kasičky? Ani ty si dnes nemohou být jisté před zloději. Právě takovou kasičku vypáčil a vybral z ní peníze patnáctkrát soudně trestaný muž v Havířově.

Fanynka Sparty řádila na zápase s Baníkem. Teď nesmí půl roku na fotbal
14. 12. 2018
Fanynku fotbalového klubu Sparta Praha potrestal v těchto dnech Okresní soud v Ostravě. Za výtržnosti během zápasu Baník Sparta jí vyměřil podmíněný dvouměsíční trest s odkladem na zkušební lhůtu dvou let. Navíc jí uložil šestiměsíční zákaz vstupu na fotbalové zápasy. Verdikt je pravomocný.

Cizinec pěstoval marihuanu, v domě jí měl přes deset kilo
13. 12. 2018
/FOTOGALERIE/ Lidově řečeno „velkou rybu“ chytili v těchto dnech krnovští kriminalisté ve spolupráci s polskými kolegy a krajskou zásahovkou. V jedné z obcí na Albrechticku se jim podařilo zadržet padesátiletého cizince, který je podezřelý z výroby omamných a psychotropních látek. 

„Americký“ podvodník opět úřadoval, obelstil další ženu. Tentokrát z Ostravy
12. 12. 2018
Důchodkyně uvěřila slibům o společném životě s bohatým cizincem, který se do ní zamiloval.

Kluzké silnice v Moravskoslezském kraji způsobovaly řidičům problémy
11. 12. 2018
Po nočním sněžení zůstala v úterý ráno na některých vozovkách v Moravskoslezském kraji ležet vrstva sněhu, na silnicích po chemickém ošetření pak rozbředlý sníh. Místy navíc může sněžit, což snižuje i dohlednost. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Kšefty s pejsky: kriminalisté z Ostravy hledají další podvedené
10. 12. 2018
FOTOGALERIE/ Štěňata v papírových kartonech vystlaných pilinami, dospělí psi v přepravkách… Celkem sedmnáct jich objevili policisté ve dvoupokojovém bytě v neupřesněné ostravské části, kam přicházejí kvůli obchodům s domácími mazlíčky.

Ženu v Opavě srazilo auto, byla v bezvědomí
9. 12. 2018
Hlášení o střetu automobilu s chodcem, ke kterému došlo v Opavě, dostalo operační středisko záchranářů v sobotu 8. prosince v 15.45 hodin.

Soukromí na internetu? Šestina dětí ochotně pošle intimní fotky
6. 12. 2018
Internet je pro pedofily jako cukrárna. Stačí chvíli počkat a děti jim nakráčejí do náruče téměř samy. „Každé druhé dítě chatuje s cizími lidmi, pětina by neodmítla osobní schůzku s cizím člověkem,“ varovala europoslankyně Dita Charanzová na odborné konferenci Bezpečnost dětí online.

Řidička v Opavě srazila na přechodu dvě ženy
5. 12. 2018
Zraněním dvou žen skončila dopravní nehoda, která se stala ve středu 5. prosince dvacet minut po poledni v centru Opavy.

Auto zůstalo na boku viset v porostu mladých stromků, řidičku vyprostili hasiči
5. 12. 2018
Profesionální i dobrovolní hasiči z Hlučína museli ve středu 5. prosince ráno vyjíždět k dopravní nehodě, která se stala v Ostravské ulici v Hlučíně.

HAD odhalil i školou povinné alkoholové hříšníky
5. 12. 2018
ANKETA/ Bezmála devadesát restaurací, barů, klubů a zábavních podniků zkontrolovali v minulých dnech policisté v Moravskoslezském kraji. Stalo se tak v rámci celorepublikové akce HAD zaměřené na hazard, alkohol a drogy. Policisté zjišťovali, zda někdo nepodává či neprodává alkohol nezletilým a mladistvým.

Policie pátrá po dívce. Neviděli jste ji?
5. 12. 2018
Lipník n. B., Opava – Pohřešovaná patnáctiletá dívka, která má trvalé bydliště hlášeno na území opavského okresu, se stala objektem zájmu přerovských kriminalistů.

Autobus sjel do příkopu a narazil do stromu, několik lidí bylo zraněno
4. 12. 2018
VIDEO, FOTOGALERIE/ Celé úterní dopoledne věnovaly tři jednotky profesionálních hasičů z Hlučína, Opavy a Ostravy a ostatní složky Integrovaného záchranného systému (IZS) vyprošťování meziměstského autobusu značky Iveco z příkopu silnice spojující na Opavsku obce Píšť a Chuchelnou.

Žena zemřela po pádu z výšky
3. 12. 2018
Opava –  Záchranáři museli v neděli dopoledne vyjíždět k jednomu z panelových domů na sídlišti v Olomoucké ulici. V jeho blízkosti se totiž nacházelo tělo šestačtyřicetileté ženy z Karvinska, která zemřela po pádu ze sedmého patra.

Senior nezvládl řízení a zboural část dřevěného plotu
30. 11. 2018
Nárazem do laťkového plotu u rodinného domu skončila v pátek 30. listopadu ráno jízda pětašedesátiletého seniora v Březové u Vítkova, konkrétně v místní části Lesní Albrechtice.

Smolný den firmy z Opavska: Dva vážné pracovní úrazy během několika hodin
28. 11. 2018
Dvakrát během jednoho dne přistával v úterý v areálu soukromé společnosti v Hradci nad Moravicí vrtulník moravskoslezských leteckých záchranářů a bránou přijížděla pozemní posádka v sanitce. 

Dívka ubodala přítele, pak si ho natáčela na mobil
27. 11. 2018
Osmnáct roků stráví za mřížemi osmnáctiletá Simona M. z Novojičínska. V úterý o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě, který dívku uznal vinnou z vraždy.

Celníci zřejmě překazili velký pervitinový kšeft
21. 11. 2018
Až třicet kilogramů pervitinu by se dalo vyrobit z léků, které v těchto dnech zajistili ostravští celníci. Medikamenty zajistili v dodávkovém vozidle Mercedes Sprinter s bulharskou značkou, které si náhodně vytipovali na dálnici D1 u Vrbice směrem na Ostravu. Uvnitř našli 26 000 krabiček léků s obsahem pseudoefedrinu.

Senioři z Opavska čelili podvodníkům
20. 11. 2018
Osoby seniorského věku by měly být v současnosti na pozoru. Během minulého týdne policie na území opavského okresu evidovala několik pokusů o podvod.

Po střetu zůstal traktor na boku
15. 11. 2018
Středeční večer ve Velkých Hošticích se neobešel bez nehody. Traktor Zetor 5211 se okolo šesté hodiny střetl s Volkswagenem Passat.

V Hlučíně hořely garáže. Škoda přesáhla milion korun
15. 11. 2018
Škoda za 1,5 milionů korun vznikla při požáru dvou garáží v suterénu rodinného domu v Hlučíně. Uvnitř se nacházely dva automobily. Na místě muselo zasahovat celkem šest hasičských jednotek. Jednalo se o hlučínské a ostravské profesionály, dále pak o dobrovolníky z Ludgeřovic, Bobrovníků, Darkoviček a Hlučína.

Ženu zranil výbuch kotle
14. 11. 2018
Jedním rodinným domem na Resslově nábřeží v Opavě před pondělním polednem otřásl výbuch kotle.

Drogoví kurýři neuspěli. Soud potvrdil tvrdé tresty
13. 11. 2018
Bez jednoho roku padesát let stráví dohromady za mřížemi čtyři muži z Ostravy a Slovenska, kteří byli součástí velkého mezinárodního drogového gangu.

Policistka podle soudu porušila zákon. Musí svléknout uniformu
13. 11. 2018
Uniformu bude muset svléknout čtyřicetiletá policistka z Opavska, která sloužila na oddělení v Ostravě-Porubě. Neoprávněně nahlížela do spisu, jehož část si ofotila. Krajský soud v Ostravě jí v těchto dnech pravomocně vyměřil čtrnáctiměsíční podmíněný trest. Navíc jí na osmnáct měsíců uložil zákaz činnosti. To znamená, že ochránkyně zákona musí opustit řady policie.

Tři jednotky hasičů vyjely k pádu sportovního letadla v Zábřehu
11. 11. 2018
Pád sportovního letadla poblíž letiště v místní části Dolního Benešova Zábřehu byl na tísňovou linku ohlášen v neděli 11. listopadu 2018 krátce před půl jedenáctou dopoledne.

VIDEO: Expresu možná hrozilo vykolejení. Cestující evakuovali hasiči
5. 11. 2018
Nečekané komplikace čekaly na cestující, kteří mířili v pondělí večer z Ostravska do Prahy. Do cílové stanice totiž jejich vlak nedorazil, protože najel na předměty na kolejích. Experti zjišťují, zda nehrozilo vykolejení. 

Pro mladého motorkáře do Raduně letěl vrtulník
2. 11. 2018
Na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě skončil v pátek po třinácté hodině dvacetiletý motorkář, který havaroval poblíž Raduně.

Falešní vnuci zvýšili svou aktivitu. Ne všichni důchodci fintu prohlédnou
26. 10. 2018
Škody za stovky tisíc korun způsobili podvodníci, kteří se v těchto dnech v Moravskoslezském kraji zaměřili na seniory. Použili klasickou fintu s příbuzným, který se dostal do finanční nouze a potřebuje pomoc. Pro hotovost pak vyšle svého kamaráda.

Chodce v Ludgeřovicích srazilo auto
24. 10. 2018
K vážné dopravní nehodě, která se stala ve středu 24. října krátce po sedmé hodině ranní, vyjížděli záchranáři do Ludgeřovic.

V Pusté Polomi hořela střecha rodinného domu
23. 10. 2018
Hasičští profesionálové z Opavy společně s pustopolomskými, hlubočskými a hrabyňskými dobrovolníky zasahovali u pondělního požáru v Pusté Polomi.

Při nehodě byly zraněny tři ženy
22. 10. 2018
Křižovatka ulic Opavské a ČSA na okraji Hlučína se před nedávnem stala dějištěm zle vyhlížející dopravní nehody.

Kvůli úniku plynu bylo v Opavě evakuováno 70 lidí
20. 10. 2018
Čtyři minuty před šestnáctou hodinou byl v sobotu na operační středisko hasičů ohlášen únik plynu v křižovatce ulic Olomoucká a Krnovská.

Tragický rok na silnicích: umírá víc lidí. I kvůli uzavírkám a rekonstrukcím
19. 10. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zatímco v posledních třech letech počty obětí dopravních nehod klesaly, letos se trend obrátil: policisté hlásí už o 43 mrtvých víc než loni.

Masturboval před lidmi u jezera
20. 06. 2018
Poklidné úterní odpoledne u pláže Stříbrného jezera v Opavě se během chvilky změnilo v dějiště nechutností, které si mohl odpustit devětatřicetiletý muž z Bruntálska.

Žena ve vzteku vyhodila psa z šestého patra
20. 06. 2018
Devětadvacetiletá Opavanka je od nedávna podezřelá z týrání zvířat. Lépe si měla promyslet, jak se zachová během sobotního večera.

Toxi tým odhalil dealera marihuany
19. 06. 2018
Opavští kriminalisté v posledních měsících vyřešili několik případů dealerů drog.

Záchranáři jsou v pohotovosti. Přibývají i smrtelné pády z výšek
17. 06. 2018
Záchranáři v Moravskoslezském kraji v uplynulém týdnu vyráželi až nezvykle často k úrazům způsobenými pády z výšek. Jen od soboty 9. června do soboty 16. června byli přivoláni hned ke 14 takových případům.

Ve Skřipově hořel automobil
16. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Bílovce zasahovali v sobotu 16. června odpoledne ve Skřipově u požáru osobního automobilu značky Renault, který začal hořet za jízdy.  

Toxi tým odhalil dealera marihuany
15. 06. 2018
Opavští kriminalisté v posledních měsících vyřešili několik případů dealerů drog.

Muž spadl z motorky, v protisměru ho přejelo auto
15. 06. 2018
Tragédií skončil v pátek dopoledne výlet čtyř motorkářů. Jak redakci řekl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, jeden z nich z dosud nezjištěných příčin spadl i s motorkou do protisměru.

Náklaďák poškodil trakční vedení, doprava je zastavena
15. 06. 2018
 Pokud můžete, v nejbližších hodinách se vyhněte Děhylovu na Opavsku. Okolo dvanácté hodiny totiž přes místní železniční přejezd ve směru na Háj ve Slezsku přejížděl nákladní automobil, který poškodil trakční vedení.

Senior v Opavě spadl z balkonu, na místě byl mrtev
13. 06. 2018
Dvě pozemní posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly v úterý 12. června krátce po patnácté hodině do Opavy – Kateřinek. Na tísňovou linku totiž svědkové nahlásili pád muže z výšky, nehoda se stala v Rolnické ulici.

Ženu v Hlučíně srazilo auto, ve vážném stavu ji vezl do nemocnice vrtulník
12. 06. 2018
O život starší ženy sražené autem v Hlučíně bojovali v úterý ráno svědci a následně i zdravotníci. 

Pády z výšky v Moravskoslezském kraji si vyžádaly jedno úmrtí
11. 06. 2018
Moravskoslezští záchranáři zasahovali v uplynulých třech dnech již u čtyř vážných událostí, které byly spojeny s pádem z výšky.  

Z přepadeného člena bezpečnostní agentury se vyklubal šéf lupičů
11. 06. 2018
FOTOGALERIE/ Jak už Deník před několika dny informoval, do loupeže před jaktařským supermarketem Terno měli být zapojeni bývalí zaměstnanci bezpečnostní agentury BOIS. Násilníci si odnesli téměř 200 tisíc. Jeden z pachatelů si zaplatil dovolenou, odjet ale nestačil.

Auto narazilo do stromu, zraněno bylo pět lidí včetně dětí
11. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ Uplynulá neděle nepatřila zrovna mezi ty nejklidnější. Vyprávět by o tom mohli záchranáři, hasiči a policisté, kteří jen během podvečera vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám. 

Sobotní bouřky zaměstnaly hasiče. Ve Frýdku-Místku od blesku vzplála střecha
10. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ Dvě desítky nejrůznějších událostí museli v souvislosti se silnými děšti a bouřkami řešit v sobotu hasiči v rámci celého Moravskoslezského kraje. Ve Frýdku-Místku po zásahu bleskem vzplála střecha rodinného domu.

Před jaktařským Ternem došlo k přepadení
7. 06. 2018
Kdo stojí za přepadením zaměstnanců opavské bezpečnostní agentury? Podle některých informací do loupeže před jaktařským supermarketem Terno měli být zapojeni bývalí zaměstnanci bezpečnostní agentury BOIS.

Budišov: Automobil srazil dítě. Chlapec je ve vážném stavu
7. 06. 2018
Pětiletý chlapec měl přebíhat vozovku a po srážce zůstal zaklíněn pod Toyotou Yaris. S těžkými zraněními byl následně letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Zloděj z Krnova kradl zboží v obchodech, chytli ho v Opavě
4. 06. 2018
Chystal se mladý muž z Krnova na večírek s dámou? Pokud ano, pojal tuto přípravu zcela nepřijatelným způsobem.

Muž ve Štěpánkovicích spadl ze střechy
3. 06. 2018
V sobotu 2. června dopoledne vyjížděli záchranáři do Štěpánkovic poté, co přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o pádu muže z výšky.

Z auta zmizely peníze i tenisky
1. 06. 2018
Rozbitím okna se před nedávnem vloupala neznámá osoba do auta odstaveného na lesní cestě k chatové osadě Padělky mezi Bolaticemi a Chuchelnou.

Muž po pádu z komína na místě zemřel
30. 05. 2018
Sebevražda anebo nešťastná náhoda? Tuto otázku se momentálně snaží rozkličovat opavští policisté, kteří v úterý večer vyjížděli k případu do Kravař. Na komínu bývalé cihelny v Kostelní ulici se totiž pohyboval devětadvacetiletý místní muž, jenž se skokem z šestadvaceti metrů hodlal zabít.

Muž v Opavě havaroval na motokole, letěl pro něj vrtulník
29. 05. 2018
K vážnému úrazu cyklisty museli toto pondělí 28. května večer vyjíždět záchranáři do Opavy. Nehoda se odehrála v Gudrichově ulici.

Hasiči zachraňovali dva lidi z hořícího objektu. Naštěstí jen cvičně
26. 05. 2018
Více než padesát hasičů se dnes podílelo na likvidaci požáru v Sudicích. Kromě hašení a ochlazování budov zemědělské usedlosti zachraňovali také dvě osoby z hořícího objektu.

Policisté „číhali“ u železničních přejezdů
25. 05. 2018
Na jízdu přes železniční přejezdy se tento týden zaměřili moravskoslezští policisté.

Opilý řidič najel do stojících aut před přechodem pro chodce
25. 05. 2018
Nepozornost v kombinaci s alkoholem hrála roli u nehody, k níž během minulých dní došlo na území Opavy.

Policisté hledají cyklistu, který se srazil s autem a odjel
24. 05. 2018
Opavští policisté už několik týdnů pátrají po neznámém cyklistovi, a to v souvislosti s dopravní nehodou, která se odehrála letos 12. dubna v Oticích. Právě cyklistova výpověď je důležitá k ukončení spisového materiálu.

Bratrovrahovi z Budišova byl trest potvrzen
27. 04. 2018
Devatenáctiletý Martin P. z Budišova nad Budišovkou, který byl letos v únoru odsouzen za vraždu svého nevlastního bratra, se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci. Po čtvrtku je jasné, že neúspěšně.

Opilý muž zastavoval dopravu
26. 04. 2018
Jako smyslu zbavený si počínal sedmadvacetiletý muž z Opavy. Před několika dny v odpoledních hodinách totiž „trochu“ přebral s alkoholem a v Pekařské ulici způsoboval problémy s dopravou.

Zloděj udeřil prodavačku lahví do hlavy, na útěku dlouho nebyl
23. 04. 2018
Fyzickým napadením prodavačky skončil před nedávnem pokus o krádež dvou lahví alkoholu. Incident se odehrál v prodejně ve Šrámkově ulici v Kateřinkách.

Těžkou nehodu u Vlaštoviček motocyklista nepřežil
22. 04. 2018
Jeden lidský život si vyžádala vážná dopravní nehoda, která se stala nedaleko opavské městské části Vlaštovičky, kde se střetl osobní vůz s motocyklem.

Polák přepadl muže na nádraží, pod krkem mu držel nůž
20. 04. 2018
Čtyřiadvacetý Polák skončil v poutech policie potom, co před několika dny nedlouho po půlnoci zaútočil v ulici Skladištní na devětačtyřicetiletého muže z Opavska.

Další soud? Martin Balhar má šanci na obnovu procesu
19. 04. 2018
Martin Balhar byl před dvěma lety odsouzen za vraždu poštovní úřednice ve Skřipově na Opavsku.

Tragická havárka: muž zemřel zaklíněný pod autem
18. 04. 2018
Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo včera večer na silnici spojující Ostravu s Opavou.

Sekerou muže sekl do zad, napadený musel do nemocnice
16. 04. 2018
Naší redakci se s odstupem času povedlo zjistit, že uplynulé velikonoční pondělí v Litultovicích se proměnilo v drama. Opilý třicetiletý agresor vzal do rukou sekeru a pustil se do o devět let staršího muže.

Mladý muž spadl v Podhradí ze stromu
16. 04. 2018
Vítkov – To, co měla být zřejmě zábava, se obrátilo v peklo. Vše se odehrálo v sobotu večer ve Vítkově-Podhradí, kde spadl muž ze stromu, a to zhruba z pětimetrové výšky.

Na hlučínských Bobrovníkách shořely zahradní chatky. Jeden člověk je popálený
14. 04. 2018
Celkem 10 hasičských jednotek likvidovalo v pátek odpoledne požár tří rekreačních chatek v chatové osadě v Hlučíně-Bobrovníkách u řeky Opavy. Při požáru byla popálena jedna osoba. 

Čtyři promile v jízdě nezabránily
14. 04. 2018
Ani silná opilost nestála před nedávnem v cestě pětatřicetiletému muži z Opavska, aby usedl za volant svého vozu.

Řidič ujížděl policistům, s autem skončil v plotě fotbalového hřiště
13. 04. 2018
Rutinní kontrolu řidičů prováděli ve středu 11. dubna policisté v Bohuslavicích v ulici Opavská. Zastavit měli v plánu mimo jiné také vozidlo značky Ford Mondeo, jež řídil čtyřiadvacetiletý muž z Hlučína.

Krádež peněženky v klubovně
12. 04. 2018
Případem odcizení peněženky se v těchto dnech zabývají policisté z Hradce nad Moravicí.

Zloděj si odnesl naftu z traktoru
12. 04. 2018
Obyčejně se nafta jezdí tankovat na čerpací stanici. Tuto skutečnost však opomněla dosud neznámá osoba, která se pro palivo před nedávnem vypravila do ulice Kolofíkovo nábřeží v Opavě Kateřinkách.

Opilý mladík nadával obsluze benzinky, strážníkům i policistům
10. 04. 2018
Nebral si servítky vůbec s nikým. Řeč je o pětadvacetiletém mladíkovi ze Zlatník, který se před nedávnem notně posilněn alkoholem vydal spolu s devětatřicetiletým Opavanem na tah městem.

VIDEO: Poznáte bankovního lupiče? Ukradené peníze sbíral i ze země
10. 04. 2018
Pachatele, který v pondělí před polednem přepadl pobočku banky v centru Havířova, zachytily bezpečnostní kamery. Policisté doufají, že by ho lidé mohli na záznamu poznat.

Požár nedaleko Uhlířova způsobil stotisícovou škodu
9. 04. 2018
Během uplynulého víkendu měli hasiči v Moravskoslezském kraji napilno. Řešili totiž okolo dvou desítek požárů v přírodě, čtyři z nich pak na Opavsku.

V havarovaném voze seděli fotbalisté Pusté Polomi
5. 04. 2018
Úterní cesta z tréninku neměla šťastný konec pro čtveřici hráčů Pusté Polomi, kteří havarovali na silnici nedaleko Budišovic. Jeden z nich musel být transportován vrtulníkem do nemocnice, v současnosti je však jeho stav stabilizovaný.

Při napadení vytáhl i nůž
5. 04. 2018
Policisté před několika dny museli krotit čtyřicetiletého Opavana, který se v odpoledních hodinách před jedním z činžovních domů v ulici Rybářské rozhodl fyzicky napadnout dva místní muže ve věku čtyřiačtyřiceti a osmapadesáti let, které udeřil do hrudi a dalších částí těla.

Drama v Opavě: opilá žena bodla muže do hrudníku
5. 04. 2018
Sedmadvacetiletá cizinka byla po útoku zadržena a následně převezena na záchytku, poraněného muže vezli záchranáři na urgentní příjem.

Nehoda u Budišovic si vyžádala čtyři zraněné
4. 04. 2018
/FOTOGALERIE/ Nárazem auta do stromu skončila v úterý 3. dubna o půl osmé večer jízda čtyř mladíků mezi Budišovicemi a Pustou Polomí. Dvaadvacetiletý muž z Ostravy nezvládl v levotočivé zatáčce řízení, sjel s vozem Škoda Octavia do příkopu a poté narazil levým bokem do stromu, který se střetem zlomil.

Opilá řidička zaparkovala v příkopu
3. 04. 2018
Hradec nad Moravicí - Zaparkovala tak, že už nedokázala vyjet. To se na Zelený čtvrtek přihodilo čtyřiatřicetileté řidičce, která se odhodlala k jízdě svým oplem i přesto, že její stav připomínal vše, jen ne střízlivost.

Souhrn krimi z Opavska
29. 03. 2018
Vykradená auta, krádež peněženky, nafty či cigaret. Takové události museli policisté řešit v posledních dnech na Opavsku.

Muž se naboural do cizího emailu i sociální sítě, hrozí mu vězení
26. 03. 2018
Řada lidí si mnohdy neuvědomí, že pokud na internetu vstoupí třeba do cizího emailu nebo profilu na sociální síti, a to bez předchozího souhlasu jejich majitele, jde o trestnou činnost.

Za krádež šamponů může recidivista opět skončit za mřížemi
24. 03. 2018
Kdo má ve zvyku krást, jen tak jej tento nešvar neopustí.

Kdo stojí za rozbitou výlohou?
23. 03. 2018
V bujaré náladě nejspíše v minulých dnech odcházela dosud neznámá osoba z baru v Ratibořské ulici v Opavě.

Zloděj ukradl na nádraží ženě telefon rovnou z nabíječky
23. 03. 2018
Chvilkové nepozornosti třiadvacetileté ženy z Hradce nad Moravicí využil ve středu 21. března na nádraží Opava východ zatím neznámý poberta.

Řidič se zřítil do kolejiště
22. 03. 2018
/FOTOGALERIE/ K velmi vážné dopravní nehodě došlo dnes nedlouho před sedmou hodinou ranní na silnici mezi Bolaticemi a Chuchelnou.

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí
22. 03. 2018
/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

Policisté rozdávali pokuty za nepoužité pásy. Platili řidiči i spolujezdci
22. 03. 2018
Speciální razii zaměřenou na používání bezpečnostních pásů mají za sebou moravskoslezští policisté. Bez nich se airbagy v autech stávají smrtící zbraní.

Krimi z Opavska: Napadení, krádež, propíchnutá pneumatika
19. 03. 2018
Případ fyzického napadení nebo vykradený obchod v Bělé. Nejenom tyhle události museli řešit v posledních dnech policisté na Opavsku.

Hromadná nehoda zkomplikovala v pondělí ráno dopravu na dálnici
19. 03. 2018
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořící automobily, nářek raněných, tak vypadala situace na dálnici D1 u obce Kujavy v pondělí 19. března kolem sedmé hodiny ranní.

Při dopravní nehodě byl vážně zraněn senior. Pomozte ji objasnit!
16. 03. 2018
Křižovatka ulic Na Rybníčku a Lidické se dnes okolo jedenácté hodiny dopolední stala dějištěm dopravní nehody, při níž došlo k vážnému zranění.

Stále neuzavřeno: smrtí rodičky z Kravař se opět zabýval krajský soud
16. 03. 2018
Ke Krajskému soudu v Ostravě se před nedávnem vrátil případ z Opavska, který se týkal smrti rodičky Petry Hladké z Kravař.

Krimi z Opavska: opilá řidička, potyčka před Azylovým domem, loupež ve Štítině
15. 03. 2018
Na Opavsku v posledních dnech opět nebyla nouze o krimi případy. Mladá řidička se zbytkový alkoholem v krvi nebo zloděj vloupající se do restaurace ve Štítině…

Dítě je nadále ve velmi vážném stavu
14. 03. 2018
Chlapec, který během úterního večera spadl do krytého bazénu nacházejícím se na zahradě jednoho z rodinných domů ve Velkých Hošticích, setrvává v rukách lékařů Oddělení pediatrické resuscitační a intenzivní péče ostravské fakultky.

Ukradla platební kartu, kterou několikrát bezelstně použila
13. 03. 2018
Dvaatřicetileté ženě z Olomoucka před nedávnem hodně zhořkla taneční zábava, při které ji někdo okradl v diskoklubu v ulici náměstí Svaté Trojice v Opavě.

Krimi z Opavska: Prověřování krádeží peněženek, jízdní kola stále terčem zlodějů
12. 03. 2018
Nejen dva případy odcizených peněženek, které se v Opavě staly ve čtvrtek 8. března v dopoledních hodinách, v těchto dnech prověřují policisté z Opavy. Také uschovaná jízdní kola ve sklepech domů znamenají pro zloděje v zimním období doslova žně.

Zmatený senior odešel z domu, zpátky jej přivezli strážníci
9. 03. 2018
Neobvyklý případ řešili toto úterý 6. března opavští strážníci. Na jejich tísňovou linku zavolal půl hodiny po poledni muž, který toho času právě stál se svým vozem v Komárově.

Zastavení na opavské benzince přišlo staršího muže draho
8. 03. 2018
Stačila chvíle a padesátiletý muž z Hodonínska přišel o věci za více než dvaadvacet tisíc korun. O co šlo?

Hudební bar navštívil zloděj, podnik přišel o světelné zařízení
8. 03. 2018
Že by si někdo chtěl ve svém domácím prostředí vytvořit nezapomenutelnou atmosféru disko klubu?

Zloděj si políčil na kosmetiku
8. 03. 2018
Možná si chtěla neznámá osoba zkrášlit svůj zevnějšek, možná prodala zboží někam dál. Jisté však je, že šlo o krádež.

Strážcům zákona nakonec neujel
14. 02. 2018
V němém úžasu zůstali hlučínští policisté, když se před několika dny krátce po půlnoci snažili zastavit vůz značky Alfa Romeo, za jehož volantem seděl sedmadvacetiletý muž z Opavska. Dotyčný měl přitom opavským soudem zakázáno řízení všech motorových vozidel po dobu dvou let, lhůta by vypršela až na konci února.

Agresor udeřil muže do obličeje a žeber, ten skončil v nemocnici
12. 02. 2018
Dobře nebude na svou nedávnou návštěvu restaurace v Krnovské ulici v Opavě vzpomínat šestadvacetiletý Opavan.

Karnolu zapálily děti, uvedla policie
9. 02. 2018
Krnov - Bývalá textilka Karnola, která je národní kulturní památka, začala hořet loni před Vánocemi, 20. prosince.

Auto skončilo s promáčknutou kapotou a poškrábaným lakem
9. 02. 2018
Nemilé zjištění čekalo během uplynulých dní na třiapadesátiletou Opavanku.

Kdo vyloupil garáž chaty?
9. 02. 2018
V zimním období se rekreační chaty stávají pro zloděje doslova rájem na zemi.

Opava: obchází ulice města vykradač cykloprodejen?
8. 02. 2018
Hned dva případy vloupání do prodejen kol, jež se odehrály bezprostředně po sobě ve slezské metropoli, nyní řeší opavští policisté ve spolupráci s kriminalisty.

Telefon vytáhl zloděj mladé Opavance z kapsy bundy
8. 02. 2018
Ne zrovna v dobrém bude na návštěvu nočního baru v Opavě v Krnovské ulici vzpomínat osmnáctiletá žena.

Autem srazil mladou dívku
8. 02. 2018
Minulou středu ráno došlo v Dolním Benešově k vážné dopravní nehodě.

Dopravní nehoda řidiče automobilu s autobusem v Opavě
8. 02. 2018
Alkohol v krvi zřejmě způsobil dopravní nehodu osobního automobilu s autobusem,která se stala v úterý 6. 2. v Opavě. 

Vrah osmiletého chlapce dostal sedmnáct a půl roku
6. 02. 2018
Krajský soud v Ostravě dnes dospěl k rozsudku u případu devatenáctiletého Martina P., který loni v červenci podřezal svého osmiletého nevlastního bratra v Budišově nad Budišovkou.

Při nehodě byly zraněny i dvě děti
5. 02. 2018
Pondělní dopoledne na Opavsku se neobešlo bez dopravních nehod.

V Nových Sedlicích se sanitka srazila s osobním vozem
2. 02. 2018
Přibližně deset minut před páteční devátou hodinou došlo na hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou k dopravní nehodě, při níž se srazila sanitka s osobním automobilem.

Domácímu násilí čelí i senioři. Pachatele mohou vykázat
2. 02. 2018
Případy, kdy muži verbálně nebo fyzicky zaútočí na svou ženu, se řeší také na Opavsku. Ohroženou skupinou jsou i lidé seniorského věku.

Začal soud s vrahem osmiletého chlapce
2. 02. 2018
Případ, který v neděli 16. července 2017 otřásl Budišovem nad Budišovkou, se dostal před soud.

Nehodovost loni mírně vzrostla
31. 01. 2018
Policisté loni na Opavsku řešili o šest dopravních nehod více, než tomu bylo v roce 2016. Konkrétně šlo o 1330 případů, při nichž tři lidé zemřeli, dále došlo k 44 těžkým a 357 lehkým zraněním.

V Benešově byla sražena šestnáctiletá dívka
31. 01. 2018
Během úterního rána museli záchranáři vyjíždět do Dolního Benešova. Kolem půl šesté zde totiž došlo k dopravní nehodě. Automobil srazil šestnáctiletou chodkyni.

Oběsil se za Stříbrným jezerem
30. 01. 2018
Prodloužená Pekařská ulice za Opavou ve směru k polským hranicím se stala lokalitou, kde se rozhodl skoncovat se životem devětašedesátiletý muž z Opavy.

Muž se vážně zranil při pádu ze střechy
30. 01. 2018
Během pondělního odpoledne došlo k vážnému úrazu v Čermné ve Slezsku na Vítkovsku. Nedlouho před patnáctou hodinou totiž prostřednictvím linky tísňového volání 155 byl nahlášen pád devětadvacetiletého muže ze střechy.

Ujet od nehody? Dostaneme vás! vzkazuje moravskoslezská policie zbabělým řidičům
22. 01. 2018
/VIDEO/ Když způsobíte vážnou dopravní nehodu, neujíždějte z místa havárie. Nemá to smysl, stejně vás dostaneme! S tímto důrazným varováním přichází moravskoslezská policie, která v objasňování těchto nehod patří k absolutní republikové špičce.

Chodec nepřežil střet s vlakem
20. 01. 2018
Tragická nehoda se stala v pátek ve Lhotě u Opavy. Muž nepřežil střet s vlakem ve zdejší železniční stanici.

Kyselinový útočník dostal čtyři roky nepodmíněně
18. 01. 2018
V tomto týdnu v Opavě pokračoval soud s útočníkem, který svou bývalou družku polil kyselinou a následně ji i nožem pořezal v obličeji.

Dejte si pozor na falešné popeláře
17. 01. 2018
Podvodníci, kteří se vydávají za popeláře, chtějí z lidí dostat nejrůznějšími způsoby peníze.

Muž ve Skrochovicích spadl ze chodů, letěl pro něj vrtulník
15. 01. 2018
K vážnému případu vyjížděli záchranáři v pondělí 15. ledna po poledni do Skrochovic. Pětatřicetiletý muž byl nalezen v bezvědomí před domem poté, co s největší pravděpodobností upadl ze schodů.

Policisté hledají ženy, které mohl okrást Petr z internetové seznamky
12. 01. 2018
Neznáte Petra z Trutnovska, který se rád seznamuje s ženami prostřednictvím internetové seznamky a pak je okrade? Pětačtyřicetiletý muž skončil v pondělí ve vazbě poté, co chtěl z Karviné odjet s věcmi, které zde ukradl místní ženě.

Někdo chce zmást Zemanovy voliče. Případ šetří policie v Ostravě
12. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Jen několik hodin před zahájením prezidentských voleb začala moravskoslezská policie prošetřovat jejich možné ovlivňování. Někdo v Ostravě vhodil do schránek letáky s informací pro voliče stávajícího prezidenta Miloše Zemana.

Za volant sedli s alkoholem v krvi
10. 01. 2018
Hned dva řidiči, které stavěli dopravní policisté v pondělí 8. ledna, se před jízdou posilnili alkoholem. Zdaleka se však nejednalo například o jedno pivo.

Agresivní opilec chtěl rozbíjet záchytku, policistu kousl do ruky
10. 01. 2018
Dlouhou chvíli si možná před nedávnem krátil čtyřicetiletý muž z Opavska v Dolním Benešově. V tamní ulici Osada míru totiž rušil noční klid tím, že opakovaně zvonil na zvonky několika bytů.

Družku polil kyselinou a pořezal nožem
10. 01. 2018
Opavský soud se v úterý zabýval případem z loňského července, kdy v Kateřinkách mělo dojít k napadení mladé ženy. Použita byly kyselina a nůž.

Soud potrestal muže, který chtěl v Třebovicích znásilnit mladou ženu
9. 01. 2018
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Muž u soudu tvrdil, že si kvůli alkoholu a drogám pamatuje pouze útržky toho, co dělal.

Mladí lidé čelili brutálnímu napadení
9. 01. 2018
Takový konec silvestrovských oslav trojice mladých lidí v Budišově nad Budišovkou nejspíš nečekala. Při návratu domů je totiž mělo surově zbít několik osob.

Bilance loňských dopravních nehod v kraji: nejtragičtější byl srpen
8. 01. 2018
Mrtvých na moravskoslezských silnicích bylo vloni nejméně od roku 2003. Někteří kamioňáci za jízdy sledují video.    

Fotbalisté musí koupit nové ampliony, někdo je totiž ukradl
8. 01. 2018
Fotbalový oddíl z Malých Hoštic musí řešit nepříjemné starosti. Někdy mezi podvečerními hodinami středy 3. ledna a odpolednem následujícího dne areál místního hřiště ve Sportovní ulici navštívil zloděj anebo skupina zlodějů.

Pro zraněného cyklistu letěl vrtulník
6. 01. 2018
Letečtí záchranáři měli v pátek odpoledne napilno. Nedlouho po patnácté hodině totiž operátoři přijali zprávu, že dvaapadesátiletý cyklista se v Chuchelné srazil s autobusem.

Pro řidičku musel vzlétnout vrtulník
3. 01. 2018
Během středečního rána museli záchranáři vyrazit k Ludgeřovicím nedaleko Hlučína. Před osmou hodinou totiž poblíž obce havarovala čtyřiapadesátiletá řidička.

Kuriozity z policejních spisů aneb region razovity…
31. 12. 2017
Moravskoslezský kraj - Perličky z policejních spisů již tradičně patří k silvestrovské zábavě. Pojďte nahlédnout do dokumentů, kde se to v uplynulém roce kuriozitami doslova hemžilo…

Pyrotechnika zapálila ve Skrochovicích bývalý kravín
30. 12. 2017
Osm hasičských jednotek vyjíždělo v pátek večer k požáru bývalého kravína s uskladněným sypkým polyuretanem do Skrochovic.

V Opavě vzplály dva vánoční stromečky, v Hrabyni si požár vyžádal lidský život
25. 12. 2017
Štědrý den měl dramatický průběh hned pro dvě rodiny v Opavě.

V Markvartovicích hořela skládka
19. 12. 2017
/FOTOGALERIE/ Celkem osm hasičských jednotek v noci z pondělka na úterý zasahovalo u požáru skládky odpadu v Markvartovicích nedaleko Hlučína.

V Opavě došlo k loupežnému přepadení taxikáře
18. 12. 2017
Vylákání na odlehlé místo a pokus o loupež. Takový scénář potkal v sobotu jednoho ze zaměstnanců opavské taxislužby Alt Taxi. Podle mluvčího opavské policie Reného Černohorského mělo jíát o jednapadesátiletého muže z Opavy.

Na frekventovanou silnici se zřítil sloup veřejného osvětlení
14. 12. 2017
Hodně dramatická situace nastala ve čtvrtek před polednem v Hlučíně. Na frekventovanou silnici – ulici Ostravskou, po které denně projedou tisíce vozidel, se za plného provozu zřítil sloup veřejného osvětlení.

Soud zprostil Milana Koláře obžaloby
14. 12. 2017
Poměrně rychlý průběh mělo líčení s bývalým jednatelem a manažerem HK Opava Milanem Kolářem u opavského okresního soudu.

Nehoda u Chuchelné: nejspíše šlo o sebevraždu
13. 12. 2017
Třiapadesátiletá žena se stala obětí dopravní nehody, k níž ve středu došlo na úseku silnice mezi Chuchelnou a Strahovicemi.

Vítr způsobil hlavně poruchy veřejného osvětlení
12. 12. 2017
Spadlé stromy, výpadky elektřiny, poruchy veřejného osvětlení. Nejen s těmito problémy se musejí potýkat obyvatelé Opavska. Důvodem je silný vítr, který poslední dny zaměstnává především hasiče.

Hádka vyústila v pokus o vraždu
11. 12. 2017
Bývalí partneři z Opavska v minulém týdnu vyrazili na návštěvu známé na Olomoucko. Tato cesta ovšem skončila brutálním pokusem o vraždu.

V Klokočově hořela sláma, požár ohrožoval kravín
11. 12. 2017
Pět hasičských jednotek vyjíždělo v neděli odpoledne do Klokočova, kde začal hořet stoh s lisovanou slámou.

Rodina se přiotrávila plynem ze závadné karmy
11. 12. 2017
Chladné zimní počasí s největší pravděpodobností přinutí některé lidi, aby si doma začali přitápět.

Falešní vnuci opět udeřili
10. 12. 2017
I přes veškerá upozornění a prevenci policie stále musí řešit případy podvedených seniorů. Jeden takový se ve čtvrtek stal také v Opavě.

Zahrádkářům sezona skončila, zlodějům naopak právě začíná
6. 12. 2017
Krnovští policisté v koloniích kvůli krádežím posílili kontroly, v Opavě k tomu zatím přistupovat nemuseli.

V Opavě se váleli na ulicích opilí lidé
3. 12. 2017
Strážníci Městské policie Opava měli v minulých dnech co do činění se silně opilými lidmi, které museli dopravovat na záchytku. 

Ve Vřesině hořel automobil
3. 12. 2017
Hlučínští profesionální hasiči a vřesinští dobrovolníci museli v neděli ráno před čtvrtou hodinou zasahovat u požáru ve Vřesině u Hlučína.

Simona Bierhausová neuspěla s žalobou na město a školku
3. 12. 2017
Žalobou Simony Bierhausové vůči radě města Opava a Mateřské škole Dětský svět se ve čtvrtek zabýval Okresní soud v Opavě.  

Na dně silážní jímky byl nalezen mrtvý muž
1. 12. 2017
Nakonec zbytečně ve čtvrtek odpoledne vyjížděli záchranáři z Dolního Benešova a Hlučína do Háje ve Slezsku. Okolo půl čtvrté měl totiž do silážní jámy spadnout muž.

Policie hledá cestující z trolejbusu, stali se svědky dopravní nehody
29. 11. 2017
Opavští policisté s odstupem času informovali o dopravní nehodě, která se stala v pátek 24. listopadu, chvíli po půl jedné odpolední v Opavě.

Pro dělníka hasiči museli na dno hluboké jímky
28. 11. 2017
Hlavně lezecká skupina profesionálních hasičů z Opavy měla práci u případu, který se stal v úterý dopoledne v Háji ve Slezsku.

Seniorka spadla do řeky, zachraňovat ji museli hasiči
27. 11. 2017
Do ledové řeky Opavy museli v pondělí ráno skočit opavští profesionální hasiči pro sedmdesátiletou seniorku. Ta do vody spadla pravděpodobně v souvislosti s náhlými zdravotními potížemi.

Blíží se Vánoce, zlodějům začínají žně
24. 11. 2017
Nejrizikovějšími místy jsou supermarkety, hypermarkety i tradiční vánoční trhy.

Pokus o znásilnění v Ostravě-Třebovicích: násilník u soudu prosil o odpuštění
21. 11. 2017
Svědek vycítil, že se něco děje. Na další zastávce z tramvaje vystoupil a vrátil se zpátky. Tím ženu zachránil.

Renault po nehodě skončil ve výloze prodejny
20. 11. 2017
Když majitel prodejny Forte Pavel Orlík vzal v noci ze čtvrtku na pátek telefon, nestačil se divit. Na druhém konci byl policista, který mu oznamoval neuvěřitelnou novinku. Někdo totiž vůz značky Renault Laguna napasoval přímo do výlohy.

Nepozorný řidič narazil do trolejbusu
20. 11. 2017
Výhled mu osvítilo slunce a následoval náraz do trolejbusu. Tuto dopravní nehodu museli v pondělí dopoledne nedlouho před jedenáctou hodinou řešit opavští policisté v Kylešovicích, konkrétně v ulici Hlavní.

V Děhylově hořela dodávka, škoda odhadnuta na sto tisíc korun
19. 11. 2017
Noční požár dodávky Ford Transit zaměstnal hasiče u nádraží v Děhylově.

Při střetu osobního vlaku a automobilu v Opavě byli zraněni dva lidé
19. 11. 2017
Osm minut před dvaadvacátou hodinou byla v sobotu 18. listopadu na tísňovou linku hasičů ohlášena nehoda osobního vlaku a automobilu značky Ford v Opavě – Předměstí v Bílovecké ulici směrem na Kylešovice.

Při nehodě v Dobroslavicích se zranilo pět lidí, včetně dvou dětí
15. 11. 2017
Před půl čtvrtou odpoledne se stala ve středu vážná nehoda v Dobroslavicích poblíž Hlučína.

Daniel Černaj zproštěn obžaloby
12. 11. 2017
Okresní soud v Opavě se ve čtvrtek dopoledne opět zabýval případem bývalého sportovního manažera hlučínského fotbalového klubu.

V Melči hořela jatka, odhad škody je deset milionů
9. 11. 2017
Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne v Melči v areálu tamních jatek, kde hořela střecha a podkroví budovy. 

Pošta musí zaplatit milionové odškodné rodině zavražděné poštovní úřednice
9. 11. 2017
Městský soud v Praze rozhodl o tom, že rodina zavražděné pošťačky ze Skřipova Radky L. obdrží od České pošty jako odškodné jeden milion korun.

Proti podomním prodejcům v Hlučíně zasahovali strážníci
7. 11. 2017
V řadě měst a obcí na Opavsku je podomní a pochůzkový prodej zakázán. Stále se však najdou lidé, kteří vyhlášky nedbají.

V křižovatce na Ostravské ulici se stala další vážná nehoda
6. 11. 2017
V křižovatce Ostravské a Anglické ulice v Havířově se v pondělí ráno stala další nehoda s vážnými následky. 

Za napadení nožem dostal tříletý podmíněný trest
3. 11. 2017
Na svou oběť si počíhal v Budišově nad Budišovkou. Nůž napadenému ale nakonec nezpůsobil vážná zranění.

Dělník nadále ve vážném stavu
2. 11. 2017
Betonová zeď, která se během čtvrtečního dopoledne sesula poblíž jednoho z hlučínských supermarketů na jednašedesátiletého dělníka, muži způsobila závažná zranění.

Policisté kontrolovali cyklistu, ten se chtěl vzápětí zabít
1. 11. 2017
Hodně těžce nesl silniční kontrolu cyklista, který před nedávnem kličkoval uprostřed vozovky v Krnovské ulici. Bylo sice po půlnoci a provoz nebyl silný, ale i tak šestapadesátiletý muž z Opavska svým chováním ohrožoval nejen svůj život.

Trolejbus srazil dělníka, zasahovat musel i vrtulník
1. 11. 2017
/FOTOGALERIE/ Poranění hlavy a hrudníku, podezření na otřes mozku, k tomu chvilkové bezvědomí. Takto dopadl osmapadesátiletý muž poté, co jej ve středu krátce před osmou hodinou ranní na točně v Hlučínské ulici v Opavě srazil trolejbus. Na místo vyrazili záchranáři, policisté, hasiči a vrtulník.

Bezdomovce přilákal do minizoo hlad. Ukradené králíky chtěl sníst
30. 10. 2017
Celkem sedm králíků, kteří trvale obývají opavskou minizoo, mělo v minulých dnech skončit na talíři devatenáctiletého bezdomovce.

Silný vítr zaměstnal hasiče, někde byli lidé bez elektřiny
29. 10. 2017
Několik desítek výjezdů měli v neděli kvůli následkům silného větru moravskoslezští hasiči (HZS).

Příznivci Baníku Ostrava chtěli vniknout na opavský stadion
28. 10. 2017
Zhruba čtyřicítka příznivců ostravského Baníku se snažila vniknout na stadion Slezského FC Opava během sobotního zápasu domácího týmu s pražskou Olympii. To se jim ale nepodařilo.

U soudu se řešila zpronevěra, dorazil i Alois Hadamczik
27. 10. 2017
Zpronevěra v souvislosti s kampaní politického hnutí ANO. Touto záležitostí se ve středu zabýval Okresní soud v Opavě

Zpronevěra v HC Krnov, obviněn je bývalý extraligový hokejista Glabazňa
25. 10. 2017
V pokladně hokejového klubu HC Krnov schází 40 tisíc korun. Měl je zpronevěřit čtyřicetiletý muž, který trénoval zejména mladé hráče.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník
22. 10. 2017
U vážné nehody třináctiletého cyklisty zasahovali v sobotu 21. října záchranáři ve Vávrovicích.

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení
21. 10. 2017
Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

Starší muž před ženou v parku mával svým přirozením
18. 10. 2017
Hodně vyděšená byla dvaačtyřicetiletá Opavanka po nedávném zážitku, který si odnesla z Městských sadů. Při procházce si totiž všimla staršího muže, jenž zrovna vyšel z křoví. Následovalo „představení“, o nějž vůbec nestála.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli
17. 10. 2017
Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

V Oticích se opět bouralo, řidička si nevšimla projíždějícího vlaku
16. 10. 2017
Obávaný železniční přejezd na odbočce Otice – Rybníčky se v minulých dnech opět stal dějištěm dopravní nehody.

Reagovali na dopis. Mohli přijít o miliony?
13. 10. 2017
Obdrželi dopis, v němž se psalo, že se nedostanou na svůj pozemek. Zkontaktovali tak realitní společnost a pokusili se ho prodat. Transakce se však nakonec neuskutečnila.

Blíží se Dušičky, lidé kradou výzdobu z hrobů
12. 10. 2017
Některým lidem není nic svaté. Krade se téměř všude a všechno. Hřbitovy bohužel nejsou výjimka.

Operace Multifake: Lahoda byl zatčen v Brazílii!
10. 10. 2017
Známý ostravský podnikatel s realitami, silný hráč na poli hazardního byznysu, obchodník s diamanty, nebo také vlivný lobbista s úzkými kontakty na politické špičky – to je Oldřich Lahoda, který má nyní velký problém.

Operace Multifake: Lahoda byl zatčen v Brazílii!
10. 10. 2017
Známý ostravský podnikatel s realitami, silný hráč na poli hazardního byznysu, obchodník s diamanty, nebo také vlivný lobbista s úzkými kontakty na politické špičky – to je Oldřich Lahoda, který má nyní velký problém.

Detektor úniku zplodin zachránil život rodině
4. 10. 2017
Hlučín – Život členů rodiny, včetně dvouměsíčního dítěte, zachránil ve středu dopoledne alarm, který spustil detektor úniku jedovatých zplodin z karmy.

Detektor úniku zplodin zachránil život rodině
4. 10. 2017
Hlučín – Život členů rodiny, včetně dvouměsíčního dítěte, zachránil ve středu dopoledne alarm, který spustil detektor úniku jedovatých zplodin z karmy.

Řidička vjela přímo před vlak
3. 10. 2017
Jestliže stojíte na železničním přejezdu, vlak projede, ale světelné a zvukové výstražné znamení je stále v činné, neznamená to, že průjezd je bezpečný.

Řidička vjela přímo před vlak
3. 10. 2017
Jestliže stojíte na železničním přejezdu, vlak projede, ale světelné a zvukové výstražné znamení je stále v činné, neznamená to, že průjezd je bezpečný.

Muž se vážně zranil v lese, letěl pro něj vrtulník
3. 10. 2017
Před jedenáctou hodinou dopolední přijali v pondělí 2. října operátoři tísňové volání, podle kterého došlo k vážnému zranění v lese poblíž Šilheřovic.

Muž se vážně zranil v lese, letěl pro něj vrtulník
3. 10. 2017
Před jedenáctou hodinou dopolední přijali v pondělí 2. října operátoři tísňové volání, podle kterého došlo k vážnému zranění v lese poblíž Šilheřovic.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji
3. 10. 2017
Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji
3. 10. 2017
Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Vážná nehoda u Bolatic. Zraněni byli tři lidé
28. 09. 2017
Hasiči, záchranáři a policisté museli ve středu dopoledne vyjíždět k dopravní nehodě poblíž Bolatic. Střetla se zde Škoda Felicia a Volkswagen Passat.

Vážná nehoda u Bolatic. Zraněni byli tři lidé
28. 09. 2017
Hasiči, záchranáři a policisté museli ve středu dopoledne vyjíždět k dopravní nehodě poblíž Bolatic. Střetla se zde Škoda Felicia a Volkswagen Passat.

Ženu ohrozil truhlík s květinami, který se zřítil přímo na chodník
25. 09. 2017
V místech, kde se truhlík s květinami zřítil, je velký pohyb lidí. Je tedy velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.

Ženu ohrozil truhlík s květinami, který se zřítil přímo na chodník
25. 09. 2017
V místech, kde se truhlík s květinami zřítil, je velký pohyb lidí. Je tedy velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.

Muž měl tisíce fotek a videí s dětskou pornografií
22. 09. 2017
Tisíce fotografií a videí s dětskou pornografií přechovával pětatřicetiletý muž z Moravskoslezského kraje.

Muž měl tisíce fotek a videí s dětskou pornografií
22. 09. 2017
Tisíce fotografií a videí s dětskou pornografií přechovával pětatřicetiletý muž z Moravskoslezského kraje.

Muž se těžce zranil při práci v lese u Větřkovic
21. 09. 2017
Vážně zraněného muže ošetřovali zachranáři ve čtvrtek odpoledne poblíž Větřkovic.

Muž se těžce zranil při práci v lese u Větřkovic
21. 09. 2017
Vážně zraněného muže ošetřovali zachranáři ve čtvrtek odpoledne poblíž Větřkovic.

Soud zrušil rozsudek nad fotbalisty
20. 09. 2017
Čtyři profesionální fotbalisté - bývalí a současní hráči druholigového týmu Slezského FC Opava - v úterý předstoupili před Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli Zbyněk Pospěch, David Mikula, Jan Schaffartzik a Nemanja Kuzmanović.

Soud zrušil rozsudek nad fotbalisty
20. 09. 2017
Čtyři profesionální fotbalisté - bývalí a současní hráči druholigového týmu Slezského FC Opava - v úterý předstoupili před Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedli Zbyněk Pospěch, David Mikula, Jan Schaffartzik a Nemanja Kuzmanović.

Ve Vávrovicích byl nalezen mrtvý muž
18. 09. 2017
Během nedělního večera vyjížděli záchranáři a policisté do Vávrovic.

Ve Vávrovicích byl nalezen mrtvý muž
18. 09. 2017
Během nedělního večera vyjížděli záchranáři a policisté do Vávrovic.

Ve městě mizí octavie. Kdo za krádežemi stojí?
18. 09. 2017
Dva případy za necelý měsíc. Na území Opavy byly ukradeny dvě Škody Octavie. Shoda okolností, anebo ve slezské metropoli udeřil organizovaný gang zabývající se touto činností? Na to hledá odpověď speciální policejní tým.

Ve městě mizí octavie. Kdo za krádežemi stojí?
18. 09. 2017
Dva případy za necelý měsíc. Na území Opavy byly ukradeny dvě Škody Octavie. Shoda okolností, anebo ve slezské metropoli udeřil organizovaný gang zabývající se touto činností? Na to hledá odpověď speciální policejní tým.

Nehoda bez zranění, škoda šla do milionů
8. 09. 2017
Byť přiložený snímek může svědčit o opaku, dopravní nehoda, ke které došlo ve čtvrtek po třetí hodině odpolední na Vítkovsku, si nevyžádala žádná vážná zranění. Osoby z obou vozidel tak nejspíš mohou mluvit o malém zázraku.

Nehoda bez zranění, škoda šla do milionů
8. 09. 2017
Byť přiložený snímek může svědčit o opaku, dopravní nehoda, ke které došlo ve čtvrtek po třetí hodině odpolední na Vítkovsku, si nevyžádala žádná vážná zranění. Osoby z obou vozidel tak nejspíš mohou mluvit o malém zázraku.

Podvodníci opět zkoušeli přelstít seniory. Naposledy udeřili v Kyjovicích
4. 09. 2017
V uplynulých týdnech na Opavsku hned několikrát udeřili podvodníci, kteří se snažili přelstít osoby v seniorském věku.

V Žimrovicích se srazily dva náklaďáky, odkláněla se doprava
1. 09. 2017
Středně těžkými zraněními skončila v pátek odpoledne havárka nákladního auta a tahače s návěsem v Žimrovicích. Podle tiskového mluvčího opavské policie Reného Černohorského došlo k nehodě v kopci.

Lidé kradou dřevo na topení z lesů i zahrad
1. 09. 2017
Případů krádeží dřeva přibývá s podzimem, kdy se začnou lidé připravovat na topnou sezonu.

Pro zraněného cyklistu letěl do Štěpánkovic vrtulník
31. 08. 2017
Pozemní posádky krajských záchranářů zasahovaly ve středu dopoledne ve Štěpánkovicích.

V kateřinské jízdárně hořelo. Požár způsobilo dítě
30. 08. 2017
/FOTOGALERIE/ Celkem šest hasičských jednotek během úterního odpoledne vyjíždělo do areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky. V plamenech se totiž ocitl přístřešek u velké konírny v objektu stájí o půdorysu 65x23 metrů.

Z rampy prodejny ve Vřesině si zloděj odnesl pivní přepravky
27. 08. 2017
S celkem sedmnácti kusy umělohmotných přepravek odešel v minulých dnech zatím neznámý pachatel z rampy vřesinské prodejny. Žízeň však nezahnal, neboť pivní lahve v bednách byly prázdné.

Opilá žena vyhodila po hádce z okna jízdní kolo
26. 08. 2017
Dohru měla ve čtvrtek 24. srpna v podvečer slovní přestřelka jednapadesátileté ženy a jejího manžela v ulici Zámecký okruh v Opavě.

Ústavní soud rozhodl: Viník tragické nehody se může starat o syna
25. 08. 2017
Ústavní soud zrušil rozhodnutí, podle kterého měl muž, který loni v březnu při havarii automobilu u Skřipova zabil svou ženu a syna, strávit čtyři roky za mřížemi.  

Řidič se neovládl, popadl nůž a bodl spílající družku
25. 08. 2017
Najít vhodné místo k hádkám není jednoduché. Auto by to ale určitě být nemělo.

Policisté hledají dívku z dětského centra
24. 08. 2017
Se žádostí o pomoc se obrátili na veřejnost policisté, kteří pátrají po 14leté dívce, která odešla z dětského centra. 

Zloděj se prostříhal plotem a ukradl naftu z kombajnu
22. 08. 2017
Vítkovští policisté se v těchto dnech zabývají případem odcizené nafty. Postaral se o to zatím neznámý pachatel, který v části Klokočov vstoupil do areálu místního zemědělského družstva, kam se dostal po rozpletení pletiva.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi
19. 08. 2017
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci. 

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí
17. 08. 2017
Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník
17. 08. 2017
Doslova štěstí v neštěstí měla šestiletá dívka z Hlučínska. Kvůli pádu z výšky k ní dnes vzlétal vrtulník záchranné služby.

Vykradené chatky a obchod má na svědomí dvacetiletý mladík
15. 08. 2017
Od přelomu dubna a května letošního roku pátrali policisté po osobě, která se vloupala do dvou rekreačních chat v oblasti U Studánky na Vítkovsku a v Podhradí.

Ve Vítkově hořel dům s pyrotechnikou, škoda je milion korun
13. 08. 2017
Šest hasičských jednotek zasahovalo v neděli 13. srpna po půlnoci u požáru ve Vítkově. Hořel zde dům, ve kterém bylo uskladněno dvacet kilogramů pyrotechniky.

Silný vítr odřízl Opavsko od proudu
11. 08. 2017
V mnoha obcích na Opavsku kvůli silným poryvům větru došlo k výpadkům proudu. Napilno měli i hasiči, kteří odstraňovali spadlé stromy.

Fantom restaurací: žena utíká bez placení
10. 08. 2017
Blondýna utíká z restaurací bez placení, bere s sebou i děti.

Pod koly aut končí řidičům nejčastěji srnky
5. 08. 2017
Střetů řidičů se zvěří přibývá, nejčastěji je to kvůli srnkám. Pomohou v budoucnu nově oplocené úseky v blízkosti silnic?

Hasiči na Nezmaru zachránili topící se rodinu
3. 08. 2017
Hasiči měli ve středu odpoledne a večer napilno. Nejprve zasahovali na rybníku Nezmar a následně zamířili na nedaleké Hlučínské jezero.

Kšeftaři s masem opět před soudem
3. 08. 2017
Dohromady téměř čtyři a půl hodiny se ve středu u Okresního soudu v Opavě řešil případ trojice zaměstnanců dolnobenešovské společnosti Masoma, kteří měli kšeftovat s masem nemocných zvířat.

Lupič z pošty ve Skřipově udeřil i v Hradci nad Moravicí
29. 07. 2017
Ani ne čtvrt roku si pobyl na svobodě čtyřiadvacetiletý muž z Opavska v květnu podmínečně propuštěný z vězení. V pátek se dopustil pokusu o loupež i dokonaného přepadení, načež uvízl v policejní síti.

Skřipovská pošta v ohrožení. Přepadl ji lupič s nožem v ruce
28. 07. 2017
Ranní klid v obci Skřipov, která se nachází zhruba patnáct kilometrů od Opavy, narušil neznámý muž. Okolo deváté hodiny ranní se totiž rozhodl přepadnout místní poštu.

V Děhylově muže srazil vlak
26. 07. 2017
Sebevražda anebo nešťastná nehoda? Na tuto otázku v současnosti intenzivně hledají odpověď opavští kriminalisté. Prověřují totiž smrt jednatřicetiletého muže z Třince.

Cisterna zneprůjezdnila silnici
25. 07. 2017
Více než šest hodin byla v pondělí odpoledne zablokována silnice spojující Chlebičov s Velkými Hošticemi. Komunikaci totiž zahradil cisternový nákladní automobil s přívěsem, který zde havaroval.

Ženě vyhrožoval zabitím. Pak ji polil neznámou tekutinou
24. 07. 2017
Opavští policisté a kriminalisté se od minulého týdne zabývají případem napadené čtyřiadvacetileté ženy, která aktuálně žije v Opavě. Během čtvrtku 20. července ji totiž napadl šestačtyřicetiletý muž z Ostravy.

Nehoda si vyžádala čtyři zraněné
24. 07. 2017
O víkendu bylo na cestách rušno. Při dopravní nehodě, která se stala v neděli odpoledne poblíž areálu československého opevnění v Darkovičkách, byly zraněny čtyři osoby.

Podomní prodejci energií cílí na seniory
20. 07. 2017
Na Opavsku jsou evidovány ročně desítky případů, kdy se starší občané nechají od falešných prodejců přesvědčit k podepsání nevýhodné smlouvy. Odstoupit od ní je pak mnohdy složitou záležitostí.

Mladík obviněný z vraždy byl poslán do vazby
19. 07. 2017
Ve středu okolo jedenácté hodiny dopoledne bylo rozhodnuto o tom, že osmnáctiletý mladík, který během nedělního odpoledne v jednom z rodinných domů v Budišově nad Budišovkou ubodal svého osmiletého nevlastního bratra, zamíří do vazby.

Budišov se vzpamatovává z vraždy malého chlapce
18. 07. 2017
Proč v neděli odpoledne osmnáctiletý mladík připravil o život svého osmiletého nevlastního bratra? Otázka, kterou si v těchto dnech v Budišově nad Budišovkou pokládá snad každý.

V Budišově nad Budišovkou došlo k vraždě
17. 07. 2017
Podle informací, které má Deník k dispozici, se obětí měl stát malý chlapec vyrůstající v pěstounské péči.

V lomu u Hlubočce se topil muž
16. 07. 2017
Před šestnáctou hodinou odpoledne vyjížděly v neděli záchranáři k tonoucímu člověku v zatopeném lomu v Hlubočci na Opavsku. 

Pro popáleného muže musel vzlétnout vrtulník
12. 07. 2017
Letečtí záchranáři museli ve středu odpoledne zamířit do Hrabyně. Voda a pára z prasklého horkovodního potrubí totiž zasáhla devětadvacetiletého muže, jehož popálila od hrudníku až po stehna obou dolních končetin.

Hasiči vyprošťovali Volkswagen z příkopu
1. 07. 2017
Dvě jednotky hasičů musely v sobotu brzy ráno vyjet na kopec spojující Horní Lhotu a Kyjovice.

Býk napadl člověka
29. 06. 2017
Záchranáři ve středu večer museli vyjíždět do Hradce nad Moravicí-Benkovic. Okolo půl šesté zde totiž třiašedesátiletého muže napadl býk.

Pro zraněné motorkáře vzlétal vrtulník hned dvakrát
28. 06. 2017
V minulých dnech došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám, při kterých utrpěli těžká zranění dva motocyklisté.

Policisté na Opavsku zadrželi muže obviněného z pokusu o znásilnění
17. 06. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Soud v sobotu rozhodl o vzetí do vazby muže podezřelého z pokusu o znásilnění v Ostravě-Třebovicích.

Napadením v mládežnickém fotbale se zabývá také policie
14. 06. 2017
Dorostenecké utkání mezi Šilheřovicemi a Raduní, které skončilo napadením hostujícího Michala Rubého, má dvě roviny.

Čtyři zranění po nehodě v Kateřinkách
13. 06. 2017
Na rušné křižovatce mezi Opavou a Malými Hošticemi v Kateřinkách došlo v pondělí kolem půl čtvrté odpoledne k dopravní nehodě.

Chlapec, který se topil v bazénu, zůstává ve Fakultní nemocnici
10. 06. 2017
V pátek, několik minut po osmnácté hodině přijali záchranáři volání na lince 155.

Nevěrnou ženu chtěl potrestat skokem pod vlak
8. 06. 2017
Hodně netradiční případ v úterý řešila hlídka opavské městské policie u mostu vedoucí přes železniční trať z Jiráskovy ulice do Kylešovic.

Fotbalová kauza opět u soudu
3. 06. 2017
Překročil bývalý manažer hlučínského klubu Daniel Černaj zákon, anebo je obětí msty ze strany současného majitele?

Pro zraněného muže musel přiletět vrtulník
24. 05. 2017
Na křižovatce ulic Mostní a Rolnické v Kateřinkách bylo ve středu dopoledne velmi rušno. Krátce po desáté hodině byli k jednomu ze zdejších rodinných domů přivoláni záchranáři a policisté.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou
23. 05. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže. 

Hasiči zasahovali u střetu auta a nákladního vlaku
21. 05. 2017
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli odpoledne v Háji ve Slezsku-Lhotě, kde se na železničním přejezdu nedaleko železniční stanice střetl nákladní vlak s osobním automobilem Volkswagen Touareg.

Muž vyhrožoval ženám zabitím
19. 05. 2017
Opavští policisté a kriminalisté prověřují případ, kdy sedmatřicetiletý muž slovně napadal skupinku žen v ulici Edvarda Beneše.

Muž si poranil ruku na rozbrušovačce
16. 05. 2017
Krátce před jedenáctou hodinou byla v úterý 16. května volána posádka zdravotnické záchranné služby k muži ve Velkých Heralticích.

Ženu v Děhylově vážně zranil pes
16. 05. 2017
Vážná poranění způsobil dvaasedmdesátileté ženě z Děhylova pes, tzv. "bojové plemeno".

Kšeftování s masem nemocných krav opět řešil soud
14. 05. 2017
Trojice zaměstnanců společnosti Masoma z Dolního Benešova se ve čtvrtek opět ocitla před opavským okresním soudem.

Kajínek lidi baví i pobuřuje. Podívejte se, co frčí na sítích
12. 05. 2017
Prezident Miloš Zeman po návratu z Číny asi bude muset ministra financí Andreje Babiše potopit. Hledá si proto nového parťáka. Ten zatím sedí ve vězení, co nevidět ale půjde ven a rovnou do vedení policie. Podívejte se na galerii, čím se baví lidé na sítích. 

Muž zemřel po srážce s vlakem
11. 05. 2017
Srážka s vlakem se stala ve středu večer osudnou jednapadesátiletému muži. Krátce po 19. hodině jej srazil vlak jedoucí ze stanice Opava-západ do Krnova.

Soud fotbalistům udělil peněžité tresty
11. 05. 2017
Okresní soud v Opavě se opět zabýval případem fotbalistů Slezského FC. Ti byli zapleteni v potyčce, která se v listopadu 2015 stala před Safari Barem v Olomoucké ulici.

Zloději měli při hokeji žně
10. 05. 2017
Pozornost od zlodějů odvedlo zahajovací utkání mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Kanadou. Během pátečního dne došlo ke krádežím v Chlebičově, Strahovicích a Hněvošicích.

Plameny zachvátily zahradní domek
9. 05. 2017
Požár zahradního domku s pergolou zaměstnal 8. května v Háji ve Slezsku celkem čtyři jednotky hasičů.

Řidiči čtyřkolky museli pomáhat hasiči
5. 05. 2017
Profesionální hasiči z Opavy a také kylešovičtí dobrovolníci měli ve čtvrtek večer v Háji ve Slezsku-Chabičově práci. Okolo osmé hodiny zasahovali u dopravní nehody čtyřkolky. Poškozena byla i domovní přípojka plynu.

Muž nepřežil skok z balkonu
4. 05. 2017
Jako sebevraždu řeší opavští policisté případ, který se ve středu odpoledne stal v jednom z panelových domů v ulici Olomoucké v Opavě. Okolo 13.30 totiž z balkonu pátého či šestého patra vyskočil čtyřiačtyřicetiletý muž.

Mladého srnce uvízlého v bahně vytáhli hasiči
3. 05. 2017
/VIDEO/ Zesláblého mladého srnce, který uvízl v odkališti na Palhanci v Opavě, museli vytáhnout hasiči.  

V Olomoucké ulici hořel Citroën
2. 05. 2017
Dvě jednotky hasičů měly v úterý ráno práci v Olomoucké ulici v Opavě. Musely zde totiž likvidovat požár vozu značky Citroën.

Dealer byl dopaden. Prodával marihuanu a pervitin
28. 04. 2017
Šestadvacetiletý výrobce a dealer drog z Hlučínska skončil v rukou policie. Kromě pěstování konopí se věnoval také vaření pervitinu. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

Pro sraženého cyklistu letěl do Komárova vrtulník
13. 04. 2017
Ve čtvrtek kolem páté hodiny v podvečer museli záchranáři zasahovat u nehody cyklisty, který se srazil s automobilem na okraji městské části Komárova.

Daniel Černaj opět u soudu
9. 04. 2017
Daniel Černaj byl v minulosti zmocněn k tomu, aby řídil hlučínský fotbalový klub. Před opavským soudem ve čtvrtek čelil obžalobě ze dvou trestných činů.

Žena měla nechráněný sex, i když věděla, že je HIV pozitivní
5. 04. 2017
Podmíněný trest udělil Okresní soud v Ostravě šestadvacetileté ženě z Opavska, která opakovaně provozovala nechráněný sex nejméně se dvěma muži. Přitom věděla, že je HIV pozitivní.

Zatopený lom si vyžádal další oběť
3. 04. 2017
Zatopený lom Šífr ve Svobodných Heřmanicích si vyžádal další oběť.

Pro sraženou cyklistku musel vzlétnout vrtulník
3. 04. 2017
Těžká zranění v pátek odpoledne utrpěla cyklistka na silnici spojující Hradec nad Moravicí s Žimrovicemi.

Vražedkyně ze Smíchova putuje do opavské věznice
21. 03. 2017
Svou oběť si vybrala náhodně a ubodala ji nožem, který vzala v obchodě z regálu.

Vlak ve Vávrovicích srazil muže, na místě zemřel
19. 03. 2017
Ke střetu došlo v neděli ráno.

V Hlučíně odhalili nelegální hernu
17. 03. 2017
Případem se zabývá Celní úřad pro Moravskoslezský kraj.

Pro muže musel po pádu ze střechy přiletět vrtulník
14. 03. 2017
Záchranáři museli během pondělního odpoledne zasahovat u pádu z výšky. Sedmašedesátiletý muž spadl v Budišově nad Budišovkou ze střechy, přičemž kromě sanitky musel být k případu povolán i vrtulník.

Řidička nafoukala přes dvě promile
14. 03. 2017
Při jedné ze svých kontrolních činností si motorizovaná hlídka opavské městské policie všimla podezřelé jízdy.

Drželi nůž v ruce a manželkám hrozili zabitím
10. 03. 2017
Odpoledne a večer středy 8. března bylo minimálně ve dvou opavských domácnostech velice dramatické. V obou případech jako hlavní aktéři vystupovali opilí muži, kteří svým manželkám vyhrožovali, že je sprovodí ze světa.

Vykrádači domů způsobili milionové škody
9. 03. 2017
Kosovští Albánci Rasim Lima a Zurkani Nebi mají především na území Moravskoslezského kraje na svědomí okolo tří desítek vykradených domů.

Hasiči museli vyprošťovat domíchávač
8. 03. 2017
Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu odpoledne v Háji ve Slezsku-Chabičově. V rozměklé půdě v příkopu zde totiž skončil dvaatřicet tun vážící domíchávač betonu a hrozilo, že spadne.

Policisté si posvítili na opilé a zdrogované motoristy. Chystají další razie
7. 03. 2017
Osmačtyřicet řidičů s alkoholem v krvi a devatenáct zdrogovaných motoristů přistihli během rozsáhlé razie moravskoslezští policisté.

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém kraji
2. 03. 2017
Silný vítr, který ve čtvrtek odpoledne zasáhl Česko, zaměstnal hasiče i v Moravskoslezském kraji. Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy.

Policie dopadla dealera, který si žil na vysoké noze
24. 02. 2017
Přibližně půl roku byl speciální tým opavských policistů a kriminalistů na stopě jednadvacetiletému Opavanovi a jeho stejně staré přítelkyni. Oba se zabývali distribucí drog, které od nich odebíraly asi tři desítky osob.

Polák s kamionem vjel na přejezd, když se sklápěly závory
23. 02. 2017
O polských řidičích kamionu a jejich chování na českých železničních přejezdech hlavně v souvislosti s případem ve Studénce už bylo napsáno dost. Tento příběh má ale další kapitolu, a to kvůli události, k níž došlo ve Vávrovicích u Opavy.

Fabie skončila na střeše. Řidiče museli vyprošťovat hasiči
16. 02. 2017
/FOTOGALERIE/ Šedesátiletý řidič Škody Fabia Combi ve čtvrtek okolo půl jedenácté dopoledne skončil se svým vozem v příkopu na střeše. Automobil byl opřen o plot a hlavní uzávěr plynu. Stalo se tak v Háji ve Slezsku-Smolkově.

Autem narazil do chodce, který přeletěl přes střechu
16. 02. 2017
Během středečního večera mířil devatenáctiletý Kravařan ve své Škodě Felicii z Opavy na Kravaře. Okolo půl jedenácté projížděl Velkými Hošticemi.

Trestných činů ubylo. Policisty ale trápí vyšší počet přestupků
13. 02. 2017
Trestné činnosti na Opavsku bylo méně než v předchozích letech. Opavští policisté navíc objasnili více než 63 procent případů.

Soud potvrdil osmnáct let za pokus o vraždu jateční pistolí
13. 02. 2017
Muž ani v odvolacím řízení neuspěl s propracovanou historkou o tajemné postavě.

Fotbalisté u soudu. Řešil se incident ze Safari Baru
9. 02. 2017
/DOPLNĚNO/ Na Okresním soudu v Opavě proběhlo hlavní líčení k případu, v němž figuruje čtveřice současných nebo již bývalých fotbalistů Slezského FC Opava.

V centru Opavy hořel Superb
9. 02. 2017
Profesionální hasiči měli ve čtvrtek dopoledne poplach. Po půl jedenácté museli vyjíždět do opavského centra, kde se ocital v plamenech automobil Škoda Superb.

Agresory vykáže z obydlí policie, oběti násilí se obracejí na poradny
9. 02. 2017
Na Opavsku loni policisté vykázali ze společného obydlí šestnáct osob, na Bruntálsku o dvě méně.

Ledovka komplikovala lidem život
8. 02. 2017
Některé chodníky a cesty na Opavsku a Bruntálsku ve středu připomínaly spíše kluziště. To s sebou přinášelo pády i nehody.

Kamion srazil na přechodu ženu. Ta svým zraněním podlehla
8. 02. 2017
Záchranáři ve středu po deváté hodině ranní museli vyjíždět na Olbrichovu ulici v centru Opavy.

Vypadněte odsud, křičel muž s nožem v ruce
6. 02. 2017
Během uplynulého víkendu policisté z Opavska řešili několik případů výtržnictví a fyzického napadení. Pravděpodobně ten nejzávažnější se v neděli odpoledne udál na parkovišti supermarketu v Dolním Benešově.

Přerovský soud opět řešil dopingovou kauzu
6. 02. 2017
U Okresního soudu v Přerově proběhlo další líčení ohledně dopingu z předloňské Velké pardubické. V těle vítězného hnědáka Nikase, jenž v nejlepším čase dopravil do cíle štěpánkovického žokeje Marka Stromského, byly nalezeny zakázané alkaloidy kofein a theobromin.

Polský potápěč upadl do bezvědomí, zasahovat museli záchranáři
5. 02. 2017
Staré důlní dílo v Čermné ve Slezsku, která se nachází nedaleko Vítkova, si vybral k ponoru do hlubin čtyřicetiletý potápěč polské národnosti. Ten se v sobotu odpoledne potápěl ve štole se skupinou dalších osob.

OBRAZEM: Linkový autobus skončil v příkopu
2. 02. 2017
K zasněženému příkopu poblíž Kyjovic musela ve čtvrtek okolo šesté hodiny ranní vyjet těžké technika ze stanice v ostravské části Zábřeh.

Jiří Langer si odsedí osmnáct let
2. 02. 2017
Vrchní soud v Olomouci se opět zabýval případem Jiřího Langra, jenž se v dubnu 2015 pokusil jateční pistolí zastřelit svou družku a její tetu. Ženy sice utrpěly různá vážná zranění, ale přežily.

Martin Balhar žádal o nový proces. Neuspěl
2. 02. 2017
O obnovu procesu ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě žádal Martin Balhar, který byl pravomocně odsouzen k devatenácti rokům vězení za vraždu poštovní úřednice ze Skřipova. 

Případů toxikomanie přibylo, gram pervitinu se prodával i za dvanáct stovek
1. 02. 2017
Pervitin, marihuana, LSD nebo hašiš. To jsou drogy, které se v uplynulém roce nejčastěji prodávaly na území Opavska.

Nehoda v Litultovicích skončila úmrtím
29. 01. 2017
Náraz do plotu se stal v sobotu ráno osudným šestapadesátiletému řidiči v Litultovicích.

Zásahovka ve Vítkově polapila drogového dealera
27. 01. 2017
V opavském okrese se povedlo objasnit první případy drogové problematiky v letošním roce. Policie před několika dny zajistila dvojici mužů, která se zabývala výrobou a prodejem pervitinu na Opavsku, v Ostravě a také na Bruntáslku.

Náklaďák s paletami skončil v příkopu
19. 01. 2017
Nákladní automobil značky Renault, který byl plně naložen dřevěnými paletami, museli ve středu odpoledne vytahovat hasiči z příkopu v Guntramovicích u Budišova nad Budišovkou. Celou situaci komplikovala skutečnost, že vůz měl proraženou nádrž, z níž vytékala nafta.

Hyenismus nejvyššího kalibru. Zmlátil a okradl seniora s berlemi
18. 01. 2017
Nevídaný případ lidského hyenismu a bezohlednosti řešili opavští policisté.

Ve Skřipově hořela garáž
17. 01. 2017
Patrně přímotop stojí za vznikem požáru garáže ve Skřipově, který v pondělí odpoledne zaměstnal šest jednotek hasičů. Uvnitř byl zaparkován osobní vůz značky Peugeot 308. Škoda se odhaduje na 450 tisíc korun. Oheň nezpůsobil žádná zranění.

Kamion uvízl v příkopu
12. 01. 2017
Namrzlá a zasněžená silnice se ve čtvrtek stala pastí pro řidiče polského kamionu značky Volvo, který uvízl na hranici Hlubočce a Bílovce. Se svým vozidlem sjel do menšího příkopu vedle kluzké silnice. Na místě zasahovali hasičští profesionálové i dobrovolníci z novojičínského okresu a vyproštění nakonec bylo úspěšné.

Muže smrtelně otrávil přímotop
11. 01. 2017
U tragického případu zasahovali policisté na katastru Budišova nad Budišovkou. Na rozmezí lesního porostu a louky byl v mysliveckém posedu nalezen třiadvacetiletý muž z Vítkovska, který nejevil známky života.

Požár střechy způsobil škodu za 700 tisíc
9. 01. 2017
Ranní pohotovost mělo v pondělí pět hasičských jednotek, které musely zasahovat u požáru střechy části výrobní haly v Jaktaři. Oheň sice nezpůsobil žádná zranění, ale škoda na majetku byla vyčíslena na 700 tisíc korun.

Mrtvých na silnicích je nejméně v historii kraje
3. 01. 2017
Policisté zaznamenali i nehody, při kterých došlo k úmrtí či vážným zraněním několika lidí.

Zloději kradou nalepené dálniční známky
2. 01. 2017
Krádeže dálničních známek zaměstnávají v těchto dnech policisty na řadě míst České republiky. Jen v Ostravě zaznamenali hned dva případy, kdy někdo vnikl do auta a odlepil dálniční známku pro rok 2017.

Krajský soud letos uložil i výjimečné tresty. Ten nejpřísnější Petru Kramnému
27. 12. 2016
Gangsteři, drogy, brutální vraždy a loupeže. To vše letos řešil Krajský soud v Ostravě.

Požár v Píšti mohl vzniknout od cigarety
20. 12. 2016
Byť vřesinští dobrovolní hasiči s kolegy z dalších jednotek při pátečním požáru rodinného domu v Píšti vynaložili maximální úsilí, život muže, který se nacházel uvnitř, už zachránit nemohli.

Viníka nehody sám dopadl a počkal na policisty
19. 12. 2016
Hodně kuriózní vyústění měla dopravní nehoda, k níž došlo v Kravařích.

V Hlučíně explodovala propanbutanová láhev a hořela pergola
18. 12. 2016
Hlučínští profesionálové a dobrovolníci, stejně jako dobrovolná jednotky z Bobrovníků měla dnes v noci napilno. Šest minut po půl druhé ráno hasiči totiž museli dostávat pod kontrolu plameny, které zachvátily dřevěnou pergolu. Uvnitř vybuchla propanbutanová láhev.

Při požáru v Píšti zemřel člověk
17. 12. 2016
Celkem čtyři hasičské jednotky musely během pátečního odpoledne zasahovat u požáru rodinného domu v Píšti. Krátce poté, co profesionálové z Hlučína a dobrovolníci z Píště, Vřesiny a Bohuslavic zahájili hasební práce, nalezli uvnitř osobu bez známek života.

V Kozmicích byla sražena dvanáctiletá dívka
13. 12. 2016
Během pondělního rána v ulici Hlavní na území Kozmic došlo k dopravní nehodě, v níž figurovala nezletilá chodkyně.

Náklaďák skončil v příkopu
12. 12. 2016
Celkem dvě hasičské jednotky profesionálů z Hlučína a ostravského Zábřehu musely v pondělí odpoledne zasahovat u dopravní nehody nákladního vozu Daewoo Avia D90 nedaleko Děhylova, a to na samé hranici s okresem Ostrava-město.

Vážná nehoda ve Vítkově: Dva zraněné muže museli z vozu vyprostit hasiči
10. 12. 2016
/FOTO UVNITŘ/ Tři posádky zdravotnické záchranné služby a dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci z pátku na sobotu u vážné dopravní nehody ve Vítkově. Osobní vůz zn. Peugeot skončil zaklíněný mezi vzrostlým stromem a kamennou zídkou.

Hasiči zasahovali u požáru v Jezdkovicích
4. 12. 2016
Celkem osm jednotek hasičů zaměstnal požár v noci ze soboty na neděli v Jezdkovicích. Požár se naštěstí obešel bez zranění a obětí na životech. Uhynulo však při něm větší množství chovného ptactva i drobného domácího zvířectva.

Nejvyšší soud potvrdil 19 let za vraždu pošťačky
2. 12. 2016
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Martina Balhara, jenž si má odpykat 19 let ve vězení za brutální loupežnou vraždu poštovní úřednice ve Skřipově na Opavsku. Ženu podle pravomocného rozsudku přepadl v roce 2013. Z trezoru si poté odnesl téměř 200.000 korun.

Město chystá trestní oznámení za chyby v hospodaření Dětského světa
2. 12. 2016
Trestní oznámení. To je jeden z výsledků kontroly v Mateřské škole Dětský svět, kterou donedávna vedla Simona Bierhausová (Nezávislí).

Řidič v Krnovské ulici narazil do stromu
29. 11. 2016
V úterý krátce po 12.30 záchranáři vyjížděli do ulice Krnovské v Opavě. Obdrželi totiž hlášení, že zde došlo k dopravní nehodě.

Opilý mladík padal do vozovky
29. 11. 2016
Městská policie Opava před nedávnem na podnět řidiče taxislužby řešila u točny městské hromadné dopravy v Rolnické ulici případ podnapilého mladíka, který neustále padal do vozovky.

Zloději stromků se postupně vytrácejí
26. 11. 2016
Předvánoční trend těch, kteří si chodili pro vánoční stromky bez povolení do místního lesního revíru, téměř vymizel. Podle lesníků z Opavska jsou krádeže jehličnanů už jen ojedinělým jevem.

Falešné kontroly komínů se objevují také na Opavsku
23. 11. 2016
V případě kontroly spalinových cest se rozhodně vyplatí obezřetnost. Své o tom vědí nejen majitelé domů, ale i kominíci a starostové měst a obcí.

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém kraji
21. 11. 2016
Silný vítr v pondělí zaměstnal hasiče v celém Moravskoslezském kraji. 

Na půdě hořelo
20. 11. 2016
Na sedm desítek osob muselo být evakuováno v noci ze soboty na neděli z prostor domu v centru města, kde začala hořet půda.

Střep v krku. Žena z Píště bojovala o život
11. 11. 2016
Vrtulník letecké záchranné služby ve čtvrtek po poledni musel vzlétnout k vážně zraněné dvaašedesátileté ženě do Píště.

Vlak a nákladní vůz v sobě. U Rybníčků se opět bouralo
8. 11. 2016
Obávaný železniční přejezd v odbočce na Otice-Rybníčky u hlavní silnice mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí se v úterý ráno stal dějištěm další dopravní nehody. K té došlo zhruba okolo šesté hodiny.

Hasiči překládali nápoje a vyprošťovali nákladní MAN z příkopu
4. 11. 2016
Tři jednotky hasičů zasahovaly přes páteční poledne na silnici mezi Hlučínem a Kozmicemi, kde skončil nákladní MAN s nápoji v příkopu.

Sídlištěm v Kateřinkách otřásl výbuch. Dva muži vyráběli tinkturu z konopí
3. 11. 2016
Panelovým domem v ulici Na Pastvisku, která se nachází na sídlišti v opavské části Kateřinky, ve čtvrtek po sedmé hodině večerní otřásl silný výbuch, jenž byl slyšitelný i v širokém okolí. Přestože původně měla být na vině plynová bomba, nakonec za vším patrně stály drogy.

Ve Vítkově hořel seník. Škoda je skoro tři miliony korun
1. 11. 2016
/FOTO/ V noci z pondělka na úterý muselo celkem sedm hasičských jednotek zasahovat u požáru velkokapacitního seníku ve Vítkově. Nacházelo se v něm tisíc tun lisovaného sena. Ještě v úterý odpoledne se požár nechával kontrolovaně dohořet.

Sezona vykrádání chat a zahrádek se blíží
20. 10. 2016
S přicházejícím sychravým počasím zároveň končí období zahrádkaření. Majitelé zahrádek z nich posbírali poslední úrodu a začínají zazimovávat také chatky. Klid zahrádkářských osad však stále častěji narušují zloději, pro něž se osamocené objekty stávají takřka rájem na zemi.

Osmnáct let za pokus o vraždu jateční pistolí
20. 10. 2016
K osmnácti rokům vězení byl odsouzen šestapadesátiletý Jiří Langer z Ostravy, jenž se vloni v dubnu v domě v Jakartovicích-Deštné pokusil jateční pistolí zastřelit svou družku (45 let) a její tetu (58 let). Rozsudek tento týden vynesl Krajský soud v Ostravě, který Langera uznal vinným z pokusu o vraždu.

V centru Opavy se střílelo
18. 10. 2016
Městská policie v Opavě dnes informovala o tom, že se během minulé středy v centru města střílelo.

U obličeje mu držel nůž a vyhrožoval zabitím
17. 10. 2016
Na chodníku v ulici Jánské v Opavě bylo během uplynulé soboty poměrně rušno.

Falešní vodaři řádí také na Opavsku
7. 10. 2016
Případů falešných vodařů v Moravskoslezském kraji neubývá. Své pole působnosti rozšířili z Frýdecko-Místecka a Třinecka také na Opavsko.

Policisté zabavili kola, nevědí však, komu patří
4. 10. 2016
Hned několik jízdních kol zajistili v minulých dnech orlovští kriminalisté při jedné z policejních akcí. Zatím však nevědí, komu patří. 

Auto u Šilheřovic začalo po nárazu do stromu hořet. Řidič nehodu nepřežil
1. 10. 2016
Z dosud nezjištěných příčin havaroval řidič osobního automobilu Škoda Felicia v noci z pátku na sobotu na silnici třetí třídy mezi Šilheřovicemi a Antošovicemi.

Po nehodě zůstal těžce zraněný řidič zaklíněn ve voze
26. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Tři posádky záchranářů musely v pondělí krátce po poledni vyjíždět k čelnímu střetu dvou osobních automobilů v Dolním Benešově, který si vyžádal dva zraněné.

Dvě děti a ženu srazilo auto na přechodu v ulici Vrchní
26. 09. 2016
Nehoda se stala před budovou základní školy. Devatenáctiletý řidič osobního vozu Volkswagen Golf, který jel z Rolnické ulice na Ratibořskou, tam v pondělí 26. září krátce po půl osmé ráno srazil na přechodu tři osoby – osmiletého chlapce, sedmiletou dívku a čtyřiačtyřicetiletou ženu. A to i přesto, že chodce právě převáděl tzv. strážce přechodu.

Pes zachránil svou paní při nočním požáru chatky
21. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Dvě jednotky hasičů zasahovaly v noci na středu u požáru přízemní chatky na okraji Opavy.

Masturboval u dětského hřiště
21. 09. 2016
Opavští strážníci před nedávnem zasahovali u dětského hřiště pod Ptačím vrchem. Na dispečink někdo ohlásil, že se v jeho blízkosti nachází muž a onanuje při pohledu na hrající si děti.

Derby mezi Baníkem a Opavou: Soud potrestal první násilníky
21. 09. 2016
Za násilnosti během fotbalového utkání druhé ligy mezi Baníkem ?a Opavou padly první tresty.

V jímce našli mrtvé mužské tělo
12. 09. 2016
V jedné ze štěpánkovických firem bylo před několika dny nalezeno mrtvé mužské tělo. Nacházelo se v jímce hlavou dolů.

U Stěbořic došlo k dopravní nehodě při které zemřel řidič
9. 09. 2016
V pátek dopoledne, nedlouho před desátou hodinou, došlo na Opavsku během tří dnů už ke třetí vážné dopravní nehodě. Tentokrát si vyžádala i jeden lidský život. Jednalo se o čtyřiasedmdesátiletého muže z Opavska.

Při nehodě byl ve Slavkově těžce zraněn jedenáctiletý chlapec
9. 09. 2016
Záchranáři museli ve čtvrtek odpoledne vyjíždět do Slavkova. V odpoledních hodinách zde totiž došlo k těžké dopravní nehodě. Při střetu s automobilem byl vážně zraněn jedenáctiletý chlapec.

Těžce zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník
7. 09. 2016
Ve středu krátce po osmnácté hodině havaroval devětašedesátiletý muž z Ostravy se svým autem u Mokrých Lazců.

Těžká nehoda motocyklisty ve Lhotce u Litultovic
7. 09. 2016
Ve středu ráno zasahovaly posádky zdravotnické záchranné služby (ZZS) u vážné dopravní nehody.

Při požáru osobního automobilu zemřel člověk
4. 09. 2016
V neděli, okolo půl druhé ráno, došlo na silnici mezi Rohovem a Sudicemi k dopravní nehodě, po které začalo havarované auto hořet.

Požár vilky způsobil škodu za čtvrt milionu
4. 09. 2016
V noci z pátku na sobotu museli hasiči vyjíždět k požáru vilky v Březinově ulici v Opavě.

Reakce motorkářů na zranění? Otřepou se a opět nasednou
3. 09. 2016
/TÉMA, ROZHOVOR/ Mrtvých na silnicích je nejméně od roku 2000, bilance je přesto děsivá. Bourali i policisté, jedna z havárií skončila smrtí šedesátiletého chodce. Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Na Hlučínském jezeře utonul muž
29. 08. 2016
Během sobotního dopoledne vyrazil dvaapadesátiletý Ostravan na Hlučínské jezero. Informoval o tom svou rodinu a na Štěrkovnu se vydal na svém motocyklu. Zpátky se ovšem už nevrátil.

Vyhýbal se policejní kontrole. Potom skončil na střeše
26. 08. 2016
Policejní hlídka se ve čtvrtek okolo deváté hodiny ranní v Pusté Polomi chystala zastavit řidiče Renaultu Megané. Dotyčný ovšem na výzvu k zastavení nereagoval, zhruba třicet metrů před policisty zastavil, následně se otočil a vydal se zpět do Budišovic, odkud přijel.

Muže srazil vlak. Na místě zemřel
15. 08. 2016
Na železniční trati mezi stanicemi Opava východ a Opava Komárov v pondělí ráno došlo k tragické události.

Smrtí rodičky se opět zabýval ostravský krajský soud
10. 08. 2016
Petra Hladká z Kravař zemřela několik dní po porodu syna Tobiase v říjnu 2008. Případem se ve středu opět zabýval Krajský soud v Ostravě.

Ukradl benzín ze dvou náklaďáků
9. 08. 2016
Budišov nad Budišovkou – Zatím neznámý pachatel někdy mezi 5. a 8. srpnem neoprávněně vstoupil do areálu místních technických služeb. 

Totožnost nalezeného těla u Suchých Lazců se zjišťuje
9. 08. 2016
Pětapadesátiletá žena a o tři roky starší muž minulou neděli v lese na Přerovci u Suchých Lazců našli v houští mužské tělo, které nejevilo známky života a nacházelo se ve značném stádiu rozkladu.

U Suchých Lazců byla nalezena mrtvola
5. 08. 2016
Opavská policie dnes potvrdila informaci, že před několika dny bylo v lese nedaleko Suchých Lazců nalezeno mužské tělo, které nejevilo známky života.

Dva muži v Melči se zranili při pádu z plošiny
5. 08. 2016
Během včerejšího večera museli záchranáři vyjíždět ke dvou těžce zraněným mužům do Melče. Okolo devatenácté hodiny večer totiž měli oba spadnout z výšky.

Padesátiletému muži se po pádu z lešení zarazil do krku kus dřeva
1. 08. 2016
Vážné zranění si po pádu z dřevěného lešení způsobil padesátiletý muž z Opavska. Dopadl na zem tak nešťastně, že mu do krku pronikl kus dřeva.

Ultralehký vírník ukradli přímo z hangáru
25. 07. 2016
Dolní Benešov-Zábřeh – Nevšední případ řeší opavští kriminalisté. Zabývají se totiž případem odcizeného ultralehkého vírníku.

V Darkovičkách skončil náklaďák v příkopě
20. 07. 2016
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hasiči v pondělí museli vyjíždět k dopravní nehodě, ke které došlo nedlouho před jednou hodinou odpolední na silnici v Darkovičkách ve směru jízdy na Vřesinu.

V Oticích ve čtvrtek došlo k sebevraždě
15. 07. 2016
K tragické události ve čtvrtek v podvečerních hodinách došlo v Oticích.

Policie vyšetřuje údajné napadení chlapce v psychiatrické nemocnici
4. 07. 2016
Na dětském oddělení Psychiatrické nemocnice (PN) v Opavě měl v pátek večer čtrnáctiletý hoch napadnout jedenáctiletého kluka, se kterým sdílel pokoj. Celý čin měl mít sexuální motiv.

DENÍK ZJISTIL: Podnikatel Zátorský je ve vazbě v Polsku
30. 06. 2016
Daneš Zátorský – bývalý kriminalista, který později patřil k nejbohatším lidem v kraji – se ocitl na druhé straně barikády. Podle zjištění Deníku po něm policie vyhlásila pátrání. Následně jej i zadržela.

Hasiči v úterý dopoledne řešili dva požáry
28. 06. 2016
/FOTOGALERIE/ Hned dva výjezdy museli během úterního rána a dopoledne podniknout hasiči na území opavského okresu. Nejprve zajížděli k supermarketu Tempo v Jaktaři, kde hořelo v bistru. Později se vydali směr Lesní Albrechtice. Zde pro změnu bylo zapotřebí uhasit požár kabiny nákladního vozu.

Soud řeší vražedný pokus jateční pistolí
27. 06. 2016
Jako při autorském čtení špatného detektivního románu to v pondělí vypadalo u Krajského soudu v Ostravě. Spisovatelem a hlavní postavou v jedné osobě byl šestapadesátiletý Jiří Langer.

Automobil skončil na střeše v potoce
25. 06. 2016
Březová /FOTOGALERIE/ –  K vážné dopravní nehodě mezi dodávkou a osobním automobilem, který skončil převrácený na střeše v potoce, došlo v pátek před půl dvanáctou dopoledne. Vozidla se střetla na silnici I/57 spojující Opavu s Fulnekem, a to konkrétně u odbočky na Skřipov.

V Hlučíně se na bok převrátil kamion
20. 06. 2016
Hlučín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - V pondělí krátce po poledni došlo v Hlučíně k nehodě, při níž devětadvacetiletý řidič kamionu s největší pravděpodobností příliš rychle najel do zatáčky a převrátil se na bok.