Deník - Olomoucký - regionální kultura


Tlustý prase! Moravské divadlo rozehraje komedii s nekorektním humorem
21. 11. 2019
Posedlostí lidským tělem a novodobým kultem lásky se zabývá komedie Tlustý prase, kterou v pátek 22. listopadu uvede Moravské divadlo Olomouc.

Vondráčková: Do Olomouce se ráda vracím, báječná byla restaurace na náměstí
14. 11. 2019
Jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček Helena Vondráčková zamíří se svým turné Dlouhá noc live také na Hanou. Zdejší fanoušci by si měli v kalendáři zakroužkovat 23. listopad.

Hysteria slibuje metalový nářez na Staré Střelnici
14. 11. 2019
Metalová jízda v rámci minitour čtyř kapel čeká v sobotu 16. listopadu od 18 hodin na návštěvníky Divadla Stará Střelnice v Hranicích.

Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain
13. 11. 2019
Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.

Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic
11. 11. 2019
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.

Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě
11. 11. 2019
Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal časopis TV Magazín.

Jitka z Discopříběhu Jaroslava Stránská: Role v Policii Modrava byla práce snů
5. 11. 2019
V seriálu Policie Modrava hraje nepřehlédnutelnou členku vyšetřovacího týmu, Lucii Krásenkou, usměvavá Jaroslava Stránská, které přátelé říkají Bobina. Jak se svěřila časopisu TV Magazín, natáčení ji bavilo o to víc, že Šumava je její velkou láskou.

Šedesátka Semaforu? Jiří Suchý: Má se hrát, dokud choděj lidi, říkával Werich
31. 10. 2019
Principál divadla Semafor Jiří Suchý už za svůj dlouhý život rozdal stovky, možná tisíce rozhovorů. Některé vznikly i pro Deník. Nezdolný workoholik – textař, básník, zpěvák, skladatel, spisovatel, banjista, sběratel přilb a bůh ví, co ještě – v nich popisoval věci dávné i aktuální, třeba obavy z možného konce hraní kvůli nepřízni magistrátu v roce 2008. Dnes se Semafor ve zdraví dožívá šedesátky. A pořád se zpívá, pořád chodí lidé… Zde je výběr toho nejlepšího, co Jiří Suchý během let Deníku řekl.

Seriálová drsňačka Zuzana Kajnarová Říčařová: Děti mi zcela změnily život
29. 10. 2019
Zuzana Kajnarová Říčařová je nejen drsnou kriminální vyšetřovatelkou ze seriálu Specialisté, ale i milující matkou, která si díky svým dvěma dětem uvědomila, čemu chce nadále věnovat svůj čas.

Manželé Heřmánkovi: Ve druháku mezi námi přeskočila jiskra
14. 10. 2019
Nikol Heřmánková Kouklová a Karel Heřmánek mladší jsou manželé, kolegové z divadla a majitelé psa. Znají se už od studií na DAMU a na jednom jevišti spolu stáli mnohokrát. Povídali jsme si třeba o tom, jaké to je, když vás režíruje otec a tchán v jedné osobě, nebo o jejich životě v Americe.

Xindl X: Nechci hartusit jako náš pan prezident
12. 10. 2019
Nebudu předstírat, že se s Ondřejem Ládkem neznáme. Potkávali jsme se ještě předtím, než se z něj stal Xindl X. Před jedenácti lety jsme spolu pro Deník dělali jeho první velký rozhovor. Tehdy jsme ho nazvali Podávám ruku ďáblovi. „Víš, že jsem o tom napsal píseň?“ ptá se mě teď, v roce 2019, čerstvý čtyřicátník, úspěšný hitmaker a díky televizní soutěži StarDance i tanečník.

Nudíte se? Postřižiny Moravského divadla lákají i na nečekaného Pepina
2. 10. 2019
FOTOGALERIE / Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. A nebo si zajděte do Moravského divadla Olomouc, které poprvé ve své devadesátileté historii uvede Postřižiny. Premiéra poetického příběhu Bohumila Hrabala, který proslavilo filmové ztvárnění režiséra Jiřího Menzela, se uskuteční v pátek 4. října.

Karlovský gastrofestival: frgály, kozí zmrzlina, street food i zabíjačka
2. 10. 2019
Karlovský gastrofestival je opět tady! Už o nadcházejícím víkendu 5. a 6. října provoní valašské Velké Karlovice frgály, zabíjačka a další (nejen) valašské speciality při příležitosti 11. ročníku této populární gastronomické akce odehrávající se uprostřed přírody Beskyd.

Jazzový festival rozjedou Monkey Business, láká i na americké mládí
24. 09. 2019
Talentovaní američtí jazzmani, jejichž hvězda teprve vychází, ale i mladá generace českých hudebníků se představí na šestatřicátém ročníku Československého jazzového festivalu v Přerově. Fanoušky jazzu z celé republiky přivítá velký sál Městského domu od čtvrtku 24. do soboty 26. října.

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo
18. 09. 2019
/ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano
16. 09. 2019
Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

Moravské divadlo uvede premiéru Mamzelle Nitouche
12. 09. 2019
FOTOGALERIE/ Do církevní školy, kasáren i zákulisí divadla zavede diváky neodolatelná a rozkošná opereta Mamzelle Nitouche od Florimonda Hervého. Na jevišti Moravského divadla Olomouc se tato inscenace objeví již pojedenácté v jeho historii.

Baletka z Moravského divadla má nominaci na Cenu Thálie
12. 09. 2019
Sólistka baletu Moravského divadla Olomouc Emily-Joy Smith je v širší nominaci na Cenu Thálie 2019.

V Olomouci začal varhanní festival, poprvé rozezní i katedrálu
5. 09. 2019
FOTOGALERIE / Katedrálu sv. Václava a chrám sv. Mořice v Olomouci až do 19. září rozezní Mezinárodní varhanní festival. Fanoušky potěší pět koncertů předních evropských umělců, kteří svojí přítomností obohatí 51. ročník unikátní hudební přehlídky.

Moravské divadlo na úvod sezony rozdalo ocenění
1. 09. 2019
Po prázdninové přestávce vstoupilo Moravské divadlo Olomouc do další sezony. Otevřelo ji jako obvykle galavečerem, na němž kromě ukázek z repertoáru předalo také ceny za nejlepší umělecké výkony uplynulého divadelního roku.

Vyberte NEJ umělce Moravského divadla - ČINOHRA
20. 08. 2019
ANKETA / Zahájení divadelní sezony Moravského divadla Olomouc se také letos neobejde bez tradiční ankety Deníku. Slavnostní galavečer, který se koná v neděli 1. září v 19 hodin na jevišti divadla, ozdobí také předání cen umělcům, jejichž výkony diváky nejvíce zaujaly. K těmto oceněním patří i Cena čtenářů Olomouckého deníku.

Vyberte NEJ umělce Moravského divadla - OPERA a OPERETA
20. 08. 2019
ANKETA / Zahájení divadelní sezony Moravského divadla Olomouc se také letos neobejde bez tradiční ankety Deníku. Slavnostní galavečer, který se koná v neděli 1. září v 19 hodin na jevišti divadla, ozdobí také předání cen umělcům, jejichž výkony diváky nejvíce zaujaly. K těmto oceněním patří i Cena čtenářů Olomouckého deníku.

Vyberte NEJ umělce Moravského divadla - BALET
20. 08. 2019
ANKETA / Zahájení divadelní sezony Moravského divadla Olomouc se také letos neobejde bez tradiční ankety Deníku. Slavnostní galavečer, který se koná v neděli 1. září v 19 hodin na jevišti divadla, ozdobí také předání cen umělcům, jejichž výkony diváky nejvíce zaujaly. K těmto oceněním patří i Cena čtenářů Olomouckého deníku.

Herečka Jana Preissová: Jsem introvert. Rozchod rodičů pro mě bylo velké trauma
19. 08. 2019
/ROZHOVOR/ Oblíbená herečka Jana Preissová o sobě říká, že je víceméně introvert a přehnaná pozornost ji spíš obtěžuje, než těší. Na otázky ovšem odpovídala až s nebývalou upřímností, která se u hvězd jejího formátu vidí jen málokdy.

Verdiho Nabucco rozezní amfiteátr v Náměšti, se stovkou účinkujících
14. 08. 2019
Mimořádný zážitek ve čtvrtek 15. srpna ve 20.00 nabídne přírodní amfiteátr v Náměšti na Hané.

Festival Moravské divadelní léto zve do amfiteátru i na fort. Na co zajít?
14. 08. 2019
V infocentru na olomouckém Horním náměstí, na webu Moravského divadla a od pondělí 19. srpna také u pokladny v jeho budově lze pořizovat vstupenky na Moravské divadelní léto.

Fotit obnažené ženy mě baví, říká Hynek Čermák
3. 08. 2019
Hynka Čermáka zná většina lidí jako herce, jeho vášní je však fotografie. I přes svůj vytížený program se ve čtvrtek 1. 8. stavil do Uherského Hradiště, kde se v rámci Letní filmové školy konala vernisáž k jeho výstavě aktů #meneither.

ANKETA: Hlášky ze Švejka zná každý. Která je podle vás ta nej?
29. 07. 2019
Kdo by neznal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedno z nejznámějších českých literárních děl všech dob? Hlášky a citáty z knihy Jaroslava Haška za bezmála století stihly už dávno zlidovět, my vám nabízíme výběr redakce deseti nejoblíbenějších – hlasujte v naší anketě a vyberte sami, který výrok ze slavného románu je podle vás ten nejlepší!  

10 tipů, co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích
23. 07. 2019
Kde si zpříjemnit letní dny, když se vám nechce cestovat moc daleko? Jedním z hezkých míst doslova za rohem jsou bezpochyby beskydské Velké Karlovice. Malebná obec obklopená horami a lesy je tradiční zárukou odpočinku, pestré zábavy a kvalitních služeb. Vybrali jsme pro vás deset tipů, co byste letos neměli vynechat, ať už vyrazíte na pár dnů, nebo jen na otočku.

Herečka Alena Mihulová: Že je má dcera lesbička? To mě nijak nezaskočilo
22. 07. 2019
Alena Mihulová má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka je totiž mnohem skromnější. 

Prázdniny? Nesmí chybět moře, borůvky a samozřejmě housle, říká rodina Šporclova
13. 07. 2019
/ROZHOVOR/ Jednou věcí si u rodiny Šporclových můžete být jisti – dovolenou mají vždycky v srpnu. A jestli pojedou někam autem, určitě si při tom budou zpívat úplně všichni.

Herečka Alena Mihulová: Chci si v klidu hezky žít
10. 07. 2019
Má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka Alena Mihulová je totiž mnohem skromnější.

Knihovna láká na soutěžní hru s Pánem prstenů
8. 07. 2019
Proměnit se v malého hobita a vydat se do všech koutů Středozemě mají možnost návštěvníci čítárny v hlavní budově Knihovny města Olomouce na náměstí Republiky.

Malé baletky z Olomouce zazářily na Dance World Cupu
2. 07. 2019
Velký úspěch si připsaly tanečnice z Baletní školy Olomouc na Dance World Cupu v Portugalsku.

Herec Petr Kubes mění angažmá, z Olomouce míří do Brna
25. 06. 2019
Ztvárnění sluhy Guillota v Evženu Oněginovi udělalo tečku za dlouholetou kariérou Petra Kubese v Moravském divadle Olomouc. Herec má namířeno do Národního divadla Brno.

Festival Týden kultury přiveze na Valašsko Duška, La Putyku, Rodena i Kňažka
24. 06. 2019
Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku. Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó se uskuteční 21. až 27. srpna.

Herec Karel Heřmánek mladší: Vše má rub i líc. V USA jsem rozvážel jídlo
24. 06. 2019
/ROZHOVOR/ Být dítětem slavných rodičů a ještě se vydat v jejich profesních stopách je vždycky složité. Vyžaduje to silnou vůli, nenechat se odradit řečmi o protekčním dítěti a jít si svou cestou. Z rozhovoru pro Týdeník Květy lze poznat, že Karel Heřmánek mladší to dokázal.

Limetall vydává nové album. Představí jej na turné s Kabátem
10. 06. 2019
Kapela Limetall, která vznikla na podzim roku 2015 poté, co zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl a baskytarista Václav Vlasák odešli od kapely Citron, přichází s novým albem Znamení (BrainZone).

Hasič Sam, Shrek i Vaiana: vezměte děti do Pohádkového lesa
6. 06. 2019
Velké Karlovice ožijí o víkendu pohádkami. Nejoblíbenější rodinná akce Resortu Valachy, Pohádková cesta lesem, se uskuteční již tuto neděli 9. června u hotelu Galik. Tentokrát se ponese v duchu populárních animovaných filmů pro děti.  

Svátky písní bavily Olomouc, hlavní cenu si vyzpívali námořníci ze Štětína
2. 06. 2019
FOTOGALERIE / Svátky písní o víkendu skončily. V Olomouci se konaly od středy a v sobotu se v Redutě konal závěrečný koncert a udělovala se cena soutěže o absolutního vítěze Mundi Cantant.

"Černá vdova" Lucia Siposová: Muži zlenivěli. Doma chtějí mít klid
27. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Tuzemští diváci ji znají zejména z filmů Filipa Renče Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47 nebo cynické komedie Radka Bajgara Teorie tygra. V poslední době dostala výrazné role i ve dvou ambiciózních seriálových projektech – sociálně laděném Lynči a groteskně pojatých Černých vdovách. Zejména ve druhém z nich zaujala svou nebývalou komediální spontaneitou.

Finále Divadelní Flory bude mít světové parametry, říká šéf Nerušil
20. 05. 2019
Hvězdy českého a německého divadla či špičkové korejské tanečníky nabízí letošní program Divadelní Flory, která probíhá v Olomouci do 26. května. Festival nese podtitul Šepoty a výkřiky a odkazuje na slavný film Ingmara Bergmana.

Lidé nás zařazují do Guinnessovy knihy rekordů, říká dvojice Suchý-Molavcová
20. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Divadlo Semafor letos slaví 60 let působení na české divadelní scéně a dvojice Suchý–Molavcová příští rok oslaví 50 let spolupráce. A když Jiří Suchý chtěl své role v některých hrách přenechat jiným, diváci mu dali najevo, že jim nestačí, že hru napsal, zrežíroval, opatřil písňovými texty a někdy i hudbou – chtějí ho v ní ještě vidět! Spolupráce s Jitkou Molavcovou je naštěstí idylická, takže to jistě rád vydrží…

Rockové Hranice si dají pauzu. Na rozlučce zahraje Doga i Limetal
16. 05. 2019
Festival Rockové Hranice, který ve městě fungoval od roku 1994 si dá na několik sezon pauzu. Letošní „poslední“ ročník se odehraje v sobotu 25. května v areálu Staré střelnice v Hranicích. 

Tip Deníku: Skleník láká na krásu rozkvetlých kaktusů
10. 05. 2019
Pohled na různé druhy kvetoucích kaktusů v těchto dnech nabízí skleník olomouckého výstaviště Flora. Návštěvníci tam uvidí kolekci více než čtyř stovek různých druhů kaktusů a sukulentů pyšnících se nepřebernou škálou barevných květů. 

Moravské divadlo dá v sázku věrnost žen, uvede komickou operu Cos? fan tutte
10. 05. 2019
/FOTOGALERIE/ Sázka o partnerskou věrnost má dokázat, že všechny ženy jsou stejné. Vyhraje láska, nebo don Alfonso usvědčí partnerky důstojníků Ferranda a Guglielma z nevěry? Pro odpověď si budou muset zvědavci zajít do Moravského divadla Olomouc, kde bude mít v pátek od 19 hodin premiéru komická opera Cos? fan tutte.

Herec Petr Vágner upekl ďábelský plán: Kvůli Ironmanovi jsem překopal celý život
6. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Herce a moderátora Petra Vágnera baví upnout se na nějaký cíl a přizpůsobit mu život. Momentálně se upíná k extrémnímu závodu Ironman, což představuje 3800 metrů plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a nakonec ještě maraton. Co na tom, že kolo zatím nemá, kraula se teprve učí a nenávidí běhání.

Duatlon, grilování i akce pro děti: 8 tipů Deníku na zajímavé květnové akce
3. 05. 2019
Jaro je ten správný čas, vyrazit o víkendu pryč z města, někam do přírody.

Zpěvák Richard Müller: Kdysi jsem byl schopný za den napsat album
28. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Doma na Slovensku, ale i tady v Česku je zpěvák Richard Müller už po tři desetiletí považován za jednu z největších hudebních hvězd. Přestože se potýká s vážnými depresemi a pro svou image vlastně nic moc nedělá. Jen je – a je natolik svůj a opravdový, že ho publikum miluje, i když píseň odvypráví bez hnutí a za černými brýlemi. V roce 2016 vydal zatím poslední řadovou desku 55, kde pozoruhodným způsobem bilancuje. Letos v červenci vystoupí s mnohačlennou kapelou na libereckém festivalu Benátská!

Velký baletní večer v Olomouci: Michal Štípa opět s Nikolou Márovou
23. 04. 2019
Dvojnásobní držitelé Ceny Thálie se v úterý představí na jevišti Moravského divadla Olomouc v projektu Balet Gala.

Velikonoce ve Velkých Karlovicích: Zdobení kraslic, kurzy pečení i cimbálovka
17. 04. 2019
TIP DENÍKU/ Blížící se Velikonoční svátky lákají do Velkých Karlovic tradičně mnoho návštěvníků. Vedle vycházek a cyklistických výletů jarní přírodou je lákají i zajímavé akce, jimiž se prolínají valašské tradice, zvyky a řemesla. Také letos si mohou návštěvníci v Resortu Valachy i na dalších místech zpestřit volné dny pestrým programem.  

Nejen filmy. Festival láká i na AFO Junior, výstavy, divadlo a rodinné projekce
16. 04. 2019
54. ročník mezinárodního populárně-vědeckého festivalu Academia Film Olomouc přinese příští týden nejen filmy a filmové hosty, ale také bohatý doprovodný a hudební program i sekci věnovanou dětem AFO Junior.

Herec Jan Teplý: Dřív jsem víc rozděloval práci a rodinu, teď se všechno spojilo
15. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Herec Jan Teplý se nedávno připojil ke skupině šťastlivců, kterým bylo dopřáno zahrát si na divadle Fausta. Stalo se mu to ve věku 42 let, kdy bilancuje, co udělal, co neměl dělat, a jak to s ním bude dál. Určitě se mu o tom přemýšlí lépe, když má milující rodinu a práce nad hlavu.

Pestrobarevný Salon filmových klapek zve k návštěvě v Olomouci. Podívejte se
12. 04. 2019
FOTOGALERIE / Unikátní umělecká díla ztvárněná na filmových klapkách jsou v těchto dnech k vidění v Galerii Bohéma na olomouckém Dolním náměstí.

Na jeviště Moravského divadla vtrhne veršovaný Oněgin
11. 04. 2019
Vrcholné dílo Alexandra Sergejeviče Puškina znovu ožije na jevišti Moravského divadla v Olomouci. Veršovaný román Evžen Oněgin uvidí diváci téměř na den přesně po dvaceti letech od premiéry první inscenace, kterou toto divadlo uvedlo 10. dubna 1999.

Špaček, Čenský, Uzel či Kynychová. Lanterna láká na setkání s osobnostmi
28. 03. 2019
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích pokračuje i letos v tradici setkávání se zajímavými a inspirativními osobnostmi. Vedle již tradičních a osvědčených večerů s etiketou stolování Ladislava Špačka nebo běžeckých kurzů Miloše Škorpila se chystají i novinky.

Janek Ledecký přijíždí do Hranic s akustickým turné
27. 03. 2019
Populární zpěvák a muzikant vystoupí v Hranicích s akustickým turné. Janek Ledecký odehraje celou koncertní šňůru jen s klasickou kytarou. 

Muzeum umění vystavuje kresby i skleněné objekty Václava Ciglera
23. 03. 2019
FOTOGALERIE / Kresby téměř devadesátiletého sochaře, architekta a pedagoga Václava Ciglera na začátku jara obohatily Muzeum umění v Olomouci. Výstava v sále Trojlodí nabízí ucelený retrospektivní vhled do Ciglerova díla od roku 1956 až po současnost.  

Agáta Prachařová: Mateřství je stresující, proto je třeba sem tam někde povolit
23. 03. 2019
Agátu Prachařovou možná znáte jako modelku, moderátorku, fotografku anebo prostě jako dceru herečky Veroniky Stropnické, dříve Žilkové. Ona je ale také už osm let matkou, od roku 2017 dokonce dvojnásobnou. A protože navíc vyrůstala ve velké rodině, rozhodla se své zkušenosti s mateřstvím a výchovou dětí předat i televizním divákům.

Buzíci v Olomouci. Divadlo na Šantovce uvidí světovou premiéru
22. 03. 2019
VIDEO / FOTOGALERIE / Příběh z blízké budoucnosti o dvou nerozlučných přátelích, kteří s humorem a láskou čelí blížícímu se konci světa. To je komedie, jejíž světovou premiéru v pondělí od 19 hodin uvede olomoucké Divadlo na Šantovce.

Na Dvořákově Olomouci zahraje i Laco Deczi. Tady je PROGRAM
20. 03. 2019
Koncerty na sedmi místech hanácké metropole i předválečný fantasy horor s nově vytvořenou hudbou nabídne 18. ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc. Devítidenní akce, kterou pořádá Moravská filharmonie Olomouc, se koná od 16. do 24. května.

Kytarová superstar Al di Meola rozezní Olomouc
19. 03. 2019
Ve středu večer vystoupí v Olomouci jeden z nejlepších kytaristů na světě, americký virtuos Al di Meola. 

Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh
16. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová má zkušenosti snad se všemi literárními žánry, a rozhodně se nedá říci, že by psala „do šuplíku“, protože stejné zkušenosti má i s ohlasy čtenářů – se zpětnou vazbou. Kdo jiný by tedy měl být pokračovatelem ve vedení kurzů tvůrčího psaní, které založil světově ceněný autor Arnošt Lustig?

Lucie Zedníčková: Žít s maminkou je jako nastavené zrcadlo, a pěkně obrovské
13. 03. 2019
Herečka Lucie Zedníčková právě připravuje se svou kamarádkou, psycholožkou Šárkou, talk show, kde si budou povídat o tom, co dnešní lidi trápí. A že těch témat je. „Vy sama se něčím trápíte?“ ptám se. Usměje se: „To nebude pořad o mně ani o Šárce. Budeme si prostě povídat o tom, co vidíme a zažíváme kolem sebe. Pokud mám nějaký problém, snažím se ho řešit, ale naučila jsem se to po svém. A k minulosti se pak už nevracím,“ prozrazuje herečka.   

Čtyři olomoucké fotografické školy vystavují společně
12. 03. 2019
Galerie města Olomouce na Dolním náměstí hostí výstavu s názvem 4 olomoucké fotografické školy.

Regina Rázlová: Mám ráda komedie, při kterých se diváci řehtají
11. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Michal Hrůza: Nejlepší hodnotou je pro mě svoboda
1. 03. 2019
Zpěvák a textař Michal Hrůza chystá nové album, ale ještě před tím, než se zavře s kapelou do studia, zve fanoušky do klubů - a prostřednictvím působivé scény i do hor.

Novinky v Muzeu umění: maďarská akce i celoživotní dílo Miroslava Šnajdra st.
28. 02. 2019
FOTOGALERIE / Dvě nové výstavy lze od 28. února navštívit v olomouckém Muzeu umění. První nese název Místo činu: Pécsi Mühely a znázorňuje takzvané akční umění z Maďarska.

Tanec u tyče a swing z Nové Ulice. Olomouc má originální představení
26. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Olomoucké taneční studio Tancelář a kapela z místní části Nová Ulice s příhodným názvem New Street Band uvedou v Divadle na Šantovce společný projekt Dáma na G4.

Ondřej Král "přižení" do Olomouce zábavného Shakespeara i herecké studio
25. 02. 2019
V srpnu oslaví osmadvacáté narozeniny. Herec Ondřej Král vystudoval trojobor herectví, zpěv, tanec na Konzervatoři Jaroslava Ježka a posléze se stal absolventem činoherního herectví na Pražské konzervatoři.

Vulgární a neslušné! Kdysi kontroverzní Orfeus v podsvětí pobaví Olomouc
22. 02. 2019
FOTOGALERIE / Dílo plné vulgárních a neslušných scén. Tak kdysi popisovala kritika operetu Jacquese Offenbacha, jež paroduje antické legendy o Orfeovi a Eurydice.

Dnešní muži by měli zapracovat na zodpovědnosti, říká herečka Regina Rázlová
22. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Veronika Kubařová: Lidé u divadla stanují, aby dostali lístky. Je to zavazující
18. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Herečka Veronika Khek Kubařová se nedávno objevila na plátnech kin ve filmu Ženy v běhu. Pobíhá také ve skutečnosti, a to fyzicky i psychicky. S manželem prožívá lásku, v Dejvickém divadle si užívá volnost a přemýšlí ekologicky.

Zachráněné barokní skvosty císařského malíře jsou k vidění v Olomouci
15. 02. 2019
FOTOGALERIE / Výsledek osmileté práce restaurátorů vzácných maleb z 18. století, znázorňujících křížové cesty z východočeské Orlice, vystavuje Arcidiecézní muzeum v Olomouci.

V Olomouci jsou k vidění obrazy Boba Dylana i jeho fotky s Havlem
8. 02. 2019
FOTOGALERIE / Nejen věhlasným hudebníkem, ale i talentovaným malířem je držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan.

Nová éra detektivek. První případ vyřešil Ellery Queen před devadesáti lety
31. 01. 2019
Ta knížka se jmenovala Zločin v římském divadle a v roce 1929 odstartovala novou éru detektivní literatury. Případy, které společně řešili otec Richard a syn Ellery Queenové, si ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století získaly obrovskou oblibu nejen v Americe, ale i v Evropě. A stále nová vydání jsou důkazem, že elegantně vyprávěné příběhy ani trochu nezestárly.

Avantgardní Rozlomená doba v Olomouci končí
26. 01. 2019
Muzeum umění v Olomouci se o víkendu rozloučí s výstavou Rozlomená doba 1908-1928.

Herec Jiří Dvořák: Každé vzlétnutí je vzrušující, je v něm kus adrenalinu
26. 01. 2019
Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál.

Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál
24. 01. 2019
Komediální seriál České televize Most! se pyšní milionovou sledovaností. Poznejte s Deníkem zákoutí severočeského městě, kde oblíbené scény vznikaly. Zakládá se seriál na pravdě? A co na něj říkají místní?

Lidé už mohou posílat nominace na krajské ceny za kulturu
23. 01. 2019
Nominace na ceny za přínos v oblasti kultury v roce 2018 už přijímá Olomoucký kraj. Ten ceny udělí za celoživotní přínos v oblasti kultury nebo památové péče a za výjimečný počin v oblasti umění.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
21. 01. 2019
Sourozenci Luďan (Martin Hofmann) a Dáša (Erika Stárková) žijí v komediálním seriálu Most! v této vile. Stojí na okraji Mostu v atraktivní čtvrti Zahražany, kde jsou nejstarší a také nejhezčí rodinné domy.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
19. 01. 2019
Tohle je zadní, zásobovací část mosteckého obchodního střediska Rozkvět, kde se odehrává několik obskurních scén v komediálním seriálu Most!. Právě tady kuchař Marcel, místní Jamie Oliver, kupuje od lidí na maso domácí mazlíčky včetně hadů a leguánů. Sem také přiběhne vyděšený Pavel přeoperovaný na Dášu, které její naštvaný nezaměstnaný bratr Luďa sebere psíka Lopiho a v opilosti ho dá kuchaři na čevapčiči. Jenže drahého psa si tu předtím vyzvedne mafián Roman.

Prostořeký seriál si v Mostě zamilovali, dozvíte se proč
18. 01. 2019
Hláška „Dycky Most!“, která doprovází nový komediální seriál Most!, už zlidověla. Pronikla i tamní na zimní stadion. Skalní fanoušci hokejistů z klubu Mostečtí lvi tam rozbalili svůj transparent a nahlas povzbuzovali svůj tým. „Seriál se nám líbí, a tak jsme se ho rozhodli podpořit,“ řekl v kotli Tomáš Urban. Objevuje se však i kritika.

Šéfdirigent Big Bandu Gustava Broma: Řídím český poklad
16. 01. 2019
/ROZHOVOR/ Již téměř čtvrt století vede jedno z nejprestižnějších těles české hudební scény. Slovenský šéfdirigent Vladimír Valovič představí Rozhlasový Big Band Gustava Broma v březnu 2019 i v Olomouci.

Kočičí hra v Olomouci táhne, po vstupenkách se jen zaprášilo
7. 01. 2019
/FOTOGALERIE/ Světově proslulá tragikomedie maďarského autora Istvána Örkenyho, kterou v tuzemsku proslavily herečky Dana Medřická a Vlasta Fabiánová, se téměř po 50 letech od své premiéry dočkala olomoucké inscenace. 

Herec Karel Zima daroval ledvinu a vzdal se velkého koníčka. Jsem bohatší, říká
31. 12. 2018
Když herec Karel Zima nabídl svému známému ledvinu, nikdo mu nevěřil. Teď už orgán, který později dostal jméno Jitka, nemá, a dokonce se kvůli tomu vzdal svého obrovského koníčka závodů rallye. Nelituje, naopak říká, že je ještě bohatší než předtím.

Kouzelník Žito. Pohádka má mít vtip a princezna krásné šaty, říkají herci
28. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Profesní dráhy Anny Kadeřávkové a Denise Šafaříka se setkaly díky pohádce Kouzelník Žito, kterou Česká televize poprvé uvedla letos na Štědrý den. Dva mladí herci mají společný ještě smysl pro spravedlnost a nadprůměrný počet sourozenců – dohromady rovný tucet.

Herečka Eva Josefíková: Naštvání je vlastně takový můj motor
25. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když se Eva Josefíková dívá na svoje herecké výkony, nikdy sama sobě nepřijde přirozená. Její subjektivní pohled naštěstí nesdílejí režiséři, a tak je „rozlítaná po centru Prahy“, respektive po divadlech v této oblasti. Napilno má i před kamerou, momentálně třeba v seriálu Tátové na tahu. Uvítala by rovnoprávnost mužů a žen v zaměstnání, nebagatelizování sexuálního násilí a také kdyby se mezi slova xenofob a vlastenec nedávalo rovnítko.

Zdeněk Svěrák: Když jste starý, číhá dojetí za každým rohem
24. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když Zdeněk Svěrák zjistil, že se stoleček, u kterého spolu sedíme, kýve, neprodleně ho podložil. Jinak by se prý nemohl na rozhovor soustředit. U pevně stojícího stolu jsme si pak povídali o jeho nové knížce Strážce nádrže, dědečkovských radostech i posledních věcech člověka.

Bolek Polívka: O Vánocích jsem býval hodně netrpělivý
23. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Vánoce jsou časem obdarovávání a pohádek. Bolek Polívka si zahrál v mnoha z nich, role princů se mu ale vyhýbaly (snad až na jednu výjimku, ale o té až později) a králem (tím valašským) je zase v reálném životě. Pak je tu taky lucifer, obávaný pán pekel, a to je najednou ještě jiné kafe! Jeho hvězdná chvíle v Polívkově podání přijde v nové štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito sice až v samotném finále, ale o to víc je v ní herec „nezapomenutelně majestátní“.

Filmové Vánoce s Bellou a Akty X. Na co se můžete v televizi těšit?
20. 12. 2018
Crazy svatba, válečné drama, nebo ledová hrůza s dinosaury v zádech? Pokud vaši blízcí touží právě po tom, kupte jim Jurský park: Zánik říše. Vy si můžete dopřát třeba grog a Churchilla. Z nových filmů vybrala za kulturní rubriku Jana Podskalská.

Traktor dojel na vrchol v hardrockové extralize
14. 12. 2018
Plní velké sály kulturních domů po celé republice, patří už k hlavním kapelám na prestižních festivalech, v roce 2017 se umístili v první osmičce soutěže Český Slavík.

Olomoučtí diváci vyšetřují vraždu v Moravském divadle
26. 11. 2018
Moravské divadlo v Olomouci připravilo novou hru Splašené nůžky, v níž jsou stěžejní hlasy diváků, kteří rozhodují o ději. Odehrává se v kadeřnickém salonu, kde budou diváci vyšetřovat spolu s herci vraždu. Dílo, které původně napsal Paul Pörtner, se zapsalo i do Guinnessovy knihy rekordů jako nejdéle hraná činohra v historii amerického divadla. Premiéru v Olomouci měla v pátek 23. listopadu.

Olomoucké Ozvěny festivalu Mezipatra nabídne řadu filmů, workshop i koncert
26. 11. 2018
Už dvanáctý ročník Ozvěn queer filmového festivalu Mezipatra vypukne v úterý 27. listopadu v Olomouci.

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet naplánovali společný koncert
15. 11. 2018
Vystoupení tří hudebních stálic tuzemské scény, a to Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintetu, se uskuteční 29. března 2019 v Prostějově, v tamním Společenském domě od 19.00, a 30. března 2019 od 19.30 ve zlínském Kongresovém centru.

Olomoučtí Beatles vyprodali divadlo, další představení ale ruší
12. 11. 2018
FOTOGALERIE / V listopadovém a prosincovém programu Moravského divadla v Olomouci došlo ke změně.

Posmrtné masky Beneše i Masaryka zamíří z olomoucké dílny do Izraele
6. 11. 2018
FOTOGALERIE / Vlastivědné muzeum v Olomouci začalo v pondělí vyrábět kopie posmrtných masek tří mužů, kteří stáli u zrodu Československa.

Hity Beatles roztančí Moravské divadlo, baletní show ukáže vzestup i rozpad
1. 11. 2018
Moravské divadlo Olomouc připomene nejslavnější hity a nejzásadnější momenty z hudebního i soukromého života čtveřice John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr.

Marnotratného milovníka barev připomíná olomoucké Muzeum umění
25. 10. 2018
První obraz prodal svému kamarádovi za pět set korun. Přestože pocházel z nemajetné rodiny, získané peníze údajně dal nějakému žebrákovi.

Divadlo na Šantovce láká na komedie a herecké hvězdy
18. 10. 2018
Olomoučtí divadelní nadšenci se mohou těšit na podzimní nabídku Divadla na Šantovce. Do hanácké metropole dorazí známí herci. Diváci se tak mohou těšit na Tatianu Vilhelmovou, Pavla Lišku, Lukáše Pavláska či Veroniku Freimanovou. Komediální maraton začne už tuto sobotu 20. října v sedmou hodinu večerní a bude pokračovat až do 24. listopadu.

Michal Dlouhý zahraje v Divadle na Šantovce: Na Hané je vždy krásně
17. 10. 2018
Známý pražský herec Michal Dlouhý se v listopadu objeví na prknech olomouckého Divadla na Šantovce v černé komedii o rozpadu manželství Válka Roseových. A dokonce dva dny po sobě – v neděli 11. listopadu a v pondělí 12. listopadu od 19 hodin. Hra jej zlákala především spoluprací s režisérem Ondřejem Sokolem. „Byla to první zkušenost s Ondřejem Sokolem a zatím bohužel poslední, říká v rozhovoru pro Deník Michal Dlouhý.

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích
11. 10. 2018
Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

Po tvých hrobech šlapu. Tahanice o židovský hřbitov v originálním představení
11. 10. 2018
FOTOGALERIE / Kauzu židovského hřbitova v Prostějově připomnělo ve středu večer olomoucké Divadlo hudby v rámci Dnů židovské kultury. Autorská inscenace Jakuba Čermáka Po tvých hrobech šlapu měla světovou premiéru minulý měsíc v Plzni.

Soutěž fotek z mobilu YOlo Awards už zná vítěze. Tady jsou
3. 10. 2018
Fotografická soutěž YOlo Awards, jejíž zajímavostí je, že hodnocené snímky jsou pořízeny na mobil, zná svého vítěze.

Moravské divadlo uvádí oblíbenou operetu. Podívejte se na snímky z představení
3. 10. 2018
Populární opereta Járy Beneše s názvem „Na tý louce zelený“ se po sedmnácti letech vrací na scénu Moravského divadla v Olomouci. Režii představení a úpravu libreta si vzala na starost Dagmar Hlubková.

V Olomouci otevřela unikátní výstava avantgardního umění
20. 09. 2018
FOTOGALERIE / Muzeum moderního umění v Olomouci zahájilo mimořádnou výstavu. Zaměřená je na uměleckou tvorbu z období vzniku Československa.

Jindřich Štreit představí fotoprojekt studentů
11. 09. 2018
Jindřich Štreit, jedna z výrazných kulturních osobností Olomouce, je původem rodák ze Vsetína. V Olomouci představí nyní fotoprojekt dokumentující současnost Základní školy Integra Vsetín. Kromě budovy zachycují snímky žáky i jejich rodiče, pedagogy či další zaměstnance Integry.

FOTO, VIDEO: Ve Velké Bystřici mají tradiční folklorní Lidový rok
1. 09. 2018
Už po osmadvacáté se ve Velké Bystřici koná Mezinárodní folklorní festival Lidový rok. Sobotní část programu patřila dětským i dospělým folklorním souborům.

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó
20. 08. 2018
Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

VIDEO: V Šumperku tančil soubor až z daleké Indie
17. 08. 2018
Mezinárodní folklorní festival v Šumperku se ve čtvrtek přenesl do parku před muzeem, kde se představily zahraniční i domácí soubory.

Metalová smršť se žene na Hranice
13. 08. 2018
Pořádnou nálož metalové muziky opět slibuje letos už 17. ročník revivalového festivalu Rock Drey Fest

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - ČINOHRA
10. 08. 2018
Zahájení divadelní sezony Moravského divadla Olomouc se ani letos neobejde bez tradiční ankety Deníku. Slavnostní večer, který se koná v neděli 2. září v 19 hodin na jevišti divadla, ozdobí také předání cen umělcům, jejichž výkony diváky nejvíce zaujaly. K těmto oceněním patří i Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v uplynulé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku.

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - OPERA a OPERETA
10. 08. 2018
Zahájení divadelní sezony Moravského divadla Olomouc se ani letos neobejde bez tradiční ankety Deníku. Slavnostní večer, který se koná v neděli 2. září v 19 hodin na jevišti divadla, ozdobí také předání cen umělcům, jejichž výkony diváky nejvíce zaujaly. K těmto oceněním patří i Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v uplynulé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku.

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - BALET
10. 08. 2018
Zahájení divadelní sezony Moravského divadla Olomouc se ani letos neobejde bez tradiční ankety Deníku. Slavnostní večer, který se koná v neděli 2. září v 19 hodin na jevišti divadla, ozdobí také předání cen umělcům, jejichž výkony diváky nejvíce zaujaly. K těmto oceněním patří i Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v uplynulé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku.

Na co láká Divadlo na Šantovce? Vyberte si
10. 08. 2018
Sarkastická komedie, divadelní klasika nebo pohádky. Na to vše se můžete na podzim těšit v Divadle na Šantovce.

Chystá se už jubilejní 10. ročník festivalu Colores Flamencos
23. 07. 2018
Flamencové workshopy, koncerty, gastronomické večery a také tradiční galavečer, na kterém vystoupí hvězdy flamencového baletu Nuevo Ballet Espa?ol z Madridu.

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku
23. 07. 2018
O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

Herecké hvězdy míří na Hanou. Na koho se můžete těšit?
8. 06. 2018
Pavel Liška, Pavla Tomicová, Lenka Krobotová, Vladimír Kratina, Tereza Kostková nebo Michal Dlouhý. Taková jména přinese divadelní podzim v Olomouci. Tamní Divadlo na Šantovce představilo svůj podzimní program pro předplatitele a hanácké publikum se má na co těšit. Přijedou umělci s inscenacemi, které hrají mimo svou domovskou jen zřídkakdy.

Svátky písní nabídnou světovou hudbu nejen z Evropy
29. 05. 2018
Bezmála tisícovka účastníků a třicítka pěveckých sborů z osmi zemí světa. To je Mezinárodní festival pěveckých sborů Svátky písní Olomouc. Jeho už šestačtyřicátý ročník se na Hané uskuteční od středy 30. do neděle 3. června.

Z Moravy na Metalfest v Plzni
29. 05. 2018
Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

Muzejní noc: Polská abstrakce i koncert na terase
17. 05. 2018
Muzeum umění v Olomouci návštěvníkům už tento pátek otevře své brány zcela zdarma v rámci Olomoucké muzejní noci.

Rybičky 48 vezou vizuální show odkazující na jejich americkou cestu
14. 05. 2018
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 26. května. Ve tři sta let starém areálu Staré střelnice v Hranicích začíná v 16 hodin aktuální ročník Rockových Hranic.

Moravské divadlo představuje Boží mlýny. I s písničkami Jaromíra Nohavici
11. 05. 2018
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Moravské divadlo Olomouc zve na poslední činoherní premiéru letošní sezony. Soubor pod vedením Romana Vencla uvádí Boží mlýny, román Jana Vrby z roku 1919. Přestože se toto dílo dočkalo před osmdesáti lety filmové verze, na divadelní adaptaci si poprvé troufl až olomoucký soubor. Herce budou na jevišti doprovázet písně Jaromíra Nohavici v podání živé kapely. Premiéra se uskuteční v pátek 11. května v 19 hodin.

Divadelní Flora nabízí oceňované tuzemské inscenace, ale i zahraniční umělce
10. 05. 2018
Dvacet devět představení v hlavním programu, dohromady pak přes osmdesát akcí na dvanácti místech. Nabízí to letošní ročník, už dvaadvacáté Divadelní Flory. V kulisách města Olomouce startuje ve čtvrtek 10. května a potrvá do neděle 20. května. Na Hanou během přehlídky dorazí divadelníci z devíti zemí.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky
9. 05. 2018
Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

Opona se zatáhla s vůní šeříků
6. 05. 2018
Dvaatřicátý Hanácký divadelní máj (HDM) v sobotu definitivně zatáhl oponu. Zná své vítěze i poražené, i když v ochotnickém světě se dá o poražených mluvit těžko.

Moravské divadlo láká na slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku Československa
25. 04. 2018
Koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky chystá Moravské divadlo Olomouc. V podání sólistů a sboru opery a operety a za doprovodu orchestru Moravského divadla zazní ukázky z děl Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, slovenskou tvorbu bude zastupovat Eugen Suchoň.

Muzeum umění ukazuje abstraktní malby polských umělců
21. 04. 2018
/FOTOGALERIE/ Abstraktní malby polských autorů od roku 1945 až po současnost ukazuje výstava Abstrakce.PL, jež je od pátečního večera k vidění v Muzeu umění Olomouc. V Česku se jedná o vůbec první komplexní přehlídku polské poválečné abstrakce.

Přijďte se rozloučit s režisérem Milošem Formanem. Filmem v Metropolu
17. 04. 2018
Miloše Formana si v úterý večer připomene olomoucké kino Metropol. Divákům od 21 hodin nabídne film z roku 1967, Hoří, má panenko.

Mišík zahraje v kulturáku v Hlubočkách
9. 04. 2018
Premiérově, v Kulturní domě Na Letním v Mariánském Údolí, místní části Hluboček na Olomoucku ve čtvrtek 12. dubna vystoupí československá bigbítová legenda Vladimír Mišík  & ETC.

Nové taháky Moravského divadla: Starci na chmelu, Mozart i baletní Beatles
28. 03. 2018
Detektivní příběh Splašené nůžky, který se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů, jako druhá nejhranější divadelní hra na světě, míří do olomouckého Moravského divadla. Nejen na tuto inscenaci se mohou diváci těšit v nové divadelní sezóně 2018/2019, kterou nyní představilo Moravské divadlo Olomouc.

David Prachař míří na Šantovku s krajtou: Mám rád Olomouc, je krásná
16. 03. 2018
Devětapadesátiletý herec David Prachař se za svou kariéru objevil v dlouhé řadě českých filmů a seriálů včetně třeba Ordinace v růžové zahradě či ve Vyprávěj.

Olomoucké Století relativity má nové taháky i osvětlení
9. 03. 2018
FOTOGALERIE / Některé nové plastiky, obrazy, kresby, ale i lepší osvětlení nabízí po reinstalaci stálá expozice olomouckého Muzea moderního umění, Století relativity. Cílem výstavy je prezentace toho nejlepšího z bohaté sbírky umění 20. století.

Dobré ráno, milá... David Stypka to rozjede v Hranicích
7. 03. 2018
Výjimečný hudební zážitek slibuje Divadlo Stará střelnice v Hranicích, kde ve čtvrtek 15. března vystoupí zpěvák David Stypka se svou kapelou Bandjeez.

Metropol představí Jindřicha Štreita v dokumentu Na tělo
26. 02. 2018
Dokumentů o známém fotografovi a pedagogovi, Jindřichu Štreitovi bylo natočeno už několik. V nejnovějším snímku je však oceňovaný dokumentarista poprvé představován pohledem ženy. Díla se chopila Libuše Rudinská, fotografka, dokumentaristka a Štreitova někdejší studentka. 

Květiny provoní ples v Loučanech
13. 02. 2018
Tradiční Květinový ples se chystá na nadcházející víkend v Loučanech na Olomoucku. Bál se koná v sobotu 17. února od 20 hodin v místním Kulturním domě.

The Ples v benátském stylu bavil Floru. Podívejte se
11. 02. 2018
VELKÁ FOTOGALERIE / Tento víkend patří oslavám masopustu, a součástí toho olomouckého byl i páteční The Ples na výstavišti Flora v Olomouci.

Kino Metropol láká na diashow z Norska
9. 02. 2018
Diashow věnovanou Norsku nabízí v pondělí 12. února olomoucké kino Metropol. Průvodce bude divákům Patrik Děkan.

Festival severských filmů bude i v Olomouci
31. 01. 2018
Ve znamení odkazu Ingmara Bergmana, daleko přesahujícího hranice Skandinávie, ale také současných talentovaných filmařů se ponese letošní ročník festivalu severských filmů Scandi 2018.

Kino Metropol láká na severský film
26. 01. 2018
Severskému filmu bude od 1. do 4. února patřit olomoucké kino Metropol. Přehlídka Scandi 2018 přinese především současné severské filmy, letos doplněné o výběr z filmů Ingmara Bergmanna, který by letos oslavil 100. narozeniny.

Moravské divadlo chystá pohádku, na jevišti se bude jezdit na koloběžce
25. 01. 2018
Pohádka plná písniček se brzy objeví na jevišti Moravského divadla v Olomouci. Královna Koloběžka první bude však jiná než známá filmová pohádka z osmdesátých let, vycházet bude přímo z knihy Jana Wericha.

Mladí dirigenti se učí v Olomouci
22. 01. 2018
Už posedmé se v Moravské filharmonii Olomouc konají Mezinárodní dirigentské kurzy pod vedením prof. Alim Shakha. Na závěr zahrají veřejnosti. Koncert je zdarma.

Kino Metropol nabídne Pucciniho operu
19. 01. 2018
V sobotu 27. ledna nabídne olomoucké kino Metropol další ze slavných oper.

Písně Semaforu v Hranicích zazpívá Jiří Suchý i Michal Malátný
19. 01. 2018
Jiří Suchý, Jitka Molavcová, ale třeba i Michal Malátný. Ti všichni se představí již v pondělí 5 . února v Divadle Stará střelnice v Hranicích, aby připomněly nezapomenutelné písně pražského divadla Semafor.

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!
16. 01. 2018
Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně
10. 01. 2018
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

Do Olomouce přichází Ernani, smutný klaun z opery Giuseppe Verdiho
15. 12. 2017
Na prkna olomouckého divadla se po 168 letech vrací operní inscenace Ernani, kterou v pátek uvede soubor opery a operety Moravského divadla.

Priessnitz zahrají na Rejvízu. Možná úplně naposledy
13. 12. 2017
Kultovní kapela Priessnitz zahraje příznivcům na svém rodném Jesenicku.

Česko zpívá koledy: Vánoční písně se ponesou Šumvaldem už potřetí
10. 12. 2017
Až hodiny na kostelní věži v Šumvaldu na Olomoucku odbíjí ve středu 13. prosince šest hodin večer, obcí se rozezní koledy. Lidé se tam sejdou u společného zpívání, u akce Deníku - Česko zpívá koledy.

Olomoucký koncert věnovaný Bedřichu Smetanovi se přesouvá
8. 12. 2017
Nedělní koncert Severočeské filharmonie Teplice, která měla vystoupit v sále olomoucké Reduty s programem nazvaným Bedřich Smetana – Má vlast, se ruší.

Kamila Holásková a Jindřich Štreit v Olomouci pokřtili knihu Freudova pohovka
1. 12. 2017
Knihu novel a povídek nazvaných Freudova pohovka ve čtvrtek v olomoucké kavárně Opera pokřtila sama autorka Kamila Holásková společně s mistrem Jindřichem Štreitem, jehož fotografie jsou v knížce k vidění.

Metropol přesouvá dnešní představení Karla Šípa a Josefa Náhlovského
1. 12. 2017
Páteční talk show s Karlem Šípem a Josefem Náhlovským v olomouckém kině Metropol se ruší. „Termín se kvůli nemoci Karla Šípa přesouvá na 18. ledna 2018,“ uvedla Zuzana Krylová z kina Metropol.

V Olomouci bude prodávat punč Martin Zounar
1. 12. 2017
/ROZHOVOR/ V herecké branži se pohybuje už od předrevolučních let. Český divadelní, seriálový a filmový herec Martin Zounar však přijede Olomoučanům zpříjemnit advent nejen představením. Na náměstí si od něj budete moci koupit punč a zároveň tím přispět na konto dobročinné organizace Dobré místo pro život. Pomáhat sem přijede letos už potřetí.

Hudební lahůdka: trojkoncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintet
29. 11. 2017
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu nového roku. Trojkoncert tří tuzemských hudebních veličin se uskuteční  7.4.2018 ve zlínském Kongresovém centru, v 28. dubna ve Společenském domě v Prostějově.

Krobotovo Kvarteto studentskýma očima. Podívejte se na hodnocení
29. 11. 2017
Populární český herec Miroslav Krobot se divákům jako režisér poprvé představil před třemi lety snímkem Díra u Hanušovic. Film v kinech vidělo přes 130 tisíc diváků a získal tři České lvy. Nyní se Krobot hlásí o pozornost s novým projektem Kvarteto, natáčeným v kulisách Olomouce. Napodobí úspěch předchozího filmu?

Krobotovo Kvarteto viděli první v Šumperku
24. 11. 2017
Nový film Kvarteto promítlo v pátek 24. listopadu Šumperské kino Oko.

Olomoucká divadla otevřela svá zákulisí
19. 11. 2017
Sobotní večer v Olomouci patřil divadlům. Noc divadel nabídla návštěvníkům možnost poznat divadla i z jiného pohledu a podívat se na místa, kam se v běžném provozu nedostanou.

Galavečer Dobrého místa pro život podpořil školu pro sluchově postižené
18. 11. 2017
Galavečer Dobrého místa pro život v pátek večer roztančil Hotel NH Collection Olomouc Congress v Legionářské ulici v Olomouci.Letos byl večer věnovaný dětem ze Střední školy, základní školy a mateřské školy pro sluchově postižené v Olomouci, kterým výtěžek z celé akce pomůže.

Soutěž YOlo Awards má vítěze, tři autorky porazily dalších 659 fotek
6. 11. 2017
Cenu za nejlepší fotografii si odnáší Lucie Lacková s fotkou Skok. Fotografická soutěž YOlo Awards zná od pondělního večera své vítěze.

Legendární Olympic míří do Prostějova
24. 10. 2017
Už jednadvacátého listopadu rocková kapela Olympic zahraje prostějovskému publiku. V tamním Společenském domě představí od devatenácti hodin svou nejnovější desku. Nebudou chybět ani hity, které znějí českými rádii už desítky let. 

V olomouckém Jazz Tibetu zahraje kapela minus 123 minut
23. 10. 2017
České hudební trio minus 123 minut rozhýbe ve středu svými jazzovo-funkovo-bluesovými rytmy olomoucký Jazz Tibet Club.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Premiere Cinemas zve v Olomouci na festival outdoorových filmů
11. 10. 2017
Šest dní plných 38 filmů z celého světa. Kino v olomoucké galerii Šantovka zve na Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2017.

Premiere Cinemas zve v Olomouci na festival outdoorových filmů
11. 10. 2017
Šest dní plných 38 filmů z celého světa. Kino v olomoucké galerii Šantovka zve na Mezinárodní festival outdoorových filmů skupiny ČEZ 2017.

Nejlepší fotky z mobilu jsou k vidění v olomouckém muzeu
10. 10. 2017
Fotografie, které získaly v rámci fotosoutěže YOlo Awards nejvíce hlasů, budou následující měsíc k vidění v olomouckém Vlastivědném muzeu v předsálí Václava III.

Nejlepší fotky z mobilu jsou k vidění v olomouckém muzeu
10. 10. 2017
Fotografie, které získaly v rámci fotosoutěže YOlo Awards nejvíce hlasů, budou následující měsíc k vidění v olomouckém Vlastivědném muzeu v předsálí Václava III.

Výstavu svých obrazů a skla zahájí v Rubikonu Stanislav Žampach
9. 10. 2017
Do galerie Rubikon Olomouc se od pondělka mohou všichni příznivci umění přijít podívat na výstavu obrazů a skla z dílny Stanislava Žampacha. Výstavu zahájí vernisáž v 18 hodin, na které autor představí své sklářské a malířské výtvory.

Výstavu svých obrazů a skla zahájí v Rubikonu Stanislav Žampach
9. 10. 2017
Do galerie Rubikon Olomouc se od pondělka mohou všichni příznivci umění přijít podívat na výstavu obrazů a skla z dílny Stanislava Žampacha. Výstavu zahájí vernisáž v 18 hodin, na které autor představí své sklářské a malířské výtvory.

Pokud nemáš silnou diagnózu, jsi schopen improvizace. Olivy slaví deset let
29. 09. 2017
VIDEO / Olomoucký improvizační soubor Olivy oslaví v sobotu 30. září na v univerzitním Konviktu desáté narozeniny. Olivy jsou jednou z nejstarších improvizačních skupin v tuzemsku a neodmyslitelně patří ke kulturnímu životu hanácké metropole.

Pokud nemáš silnou diagnózu, jsi schopen improvizace. Olivy slaví deset let
29. 09. 2017
VIDEO / Olomoucký improvizační soubor Olivy oslaví v sobotu 30. září na v univerzitním Konviktu desáté narozeniny. Olivy jsou jednou z nejstarších improvizačních skupin v tuzemsku a neodmyslitelně patří ke kulturnímu životu hanácké metropole.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

V Olomouci vystoupí Robert Kuśmierski
25. 09. 2017
Vynikající polský akordeonista a pianista Robert Kuśmierski zahraje v úterý 26. září návštěvníkům olomouckého U-klubu.

V Olomouci vystoupí Robert Kuśmierski
25. 09. 2017
Vynikající polský akordeonista a pianista Robert Kuśmierski zahraje v úterý 26. září návštěvníkům olomouckého U-klubu.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Limetal má nový klip a chystá turné, začne v Hranicích
22. 09. 2017
VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Limetal má nový klip a chystá turné, začne v Hranicích
22. 09. 2017
VIDEO / S větrem v zádech, tak se jmenuje píseň kapely Limetal, která nyní dostala i klipové ztvárnění. Pustil se do něj slovenský režisér Michal Kunes Kováč a do hlavní role skladby, která vznikala v Los Angeles, obsadil Miss Zuzanu Jandovou.

Jiří Suchý zahajoval v Olomouci výstavu. K narozeninám si nadělil i koncert
15. 09. 2017
Po šesti letech se Jiří Suchý vrací do prostor Vlastivědného muzea v Olomouci. Výstavu s názvem Jiří Suchý 85+ včera večer slavnostně zahájil vernisáží a koncertem se svojí divadelní kolegyní Jitkou Molavcovou.

Jiří Suchý zahajoval v Olomouci výstavu. K narozeninám si nadělil i koncert
15. 09. 2017
Po šesti letech se Jiří Suchý vrací do prostor Vlastivědného muzea v Olomouci. Výstavu s názvem Jiří Suchý 85+ včera večer slavnostně zahájil vernisáží a koncertem se svojí divadelní kolegyní Jitkou Molavcovou.

Jiří Suchý zazpívá v Olomouci na vernisáži své výstavy
14. 09. 2017
Grafiky legendárního divadelníka, textaře a spoluzakladatele divadla Semafor Jiřího Suchého budou k vidění v Olomouci.

Jiří Suchý zazpívá v Olomouci na vernisáži své výstavy
14. 09. 2017
Grafiky legendárního divadelníka, textaře a spoluzakladatele divadla Semafor Jiřího Suchého budou k vidění v Olomouci.

Moravské divadlo zahájilo novou sezonu, ocenilo umělce
11. 09. 2017
Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. V neděli 10. září večer pak ožilo slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

Moravské divadlo zahájilo novou sezonu, ocenilo umělce
11. 09. 2017
Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. V neděli 10. září večer pak ožilo slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie
16. 08. 2017
Celkem sedm uchazečů se zajímá o post ředitele Moravské filharmonie Olomouc (MFO). Výběrová komise má přihlášky na stole, rozhodnout by měla koncem září.

Komise vybírá ze sedmi zájemců na post ředitele olomoucké filharmonie
16. 08. 2017
Celkem sedm uchazečů se zajímá o post ředitele Moravské filharmonie Olomouc (MFO). Výběrová komise má přihlášky na stole, rozhodnout by měla koncem září.

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - ČINOHRA
13. 08. 2017
I letos mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostního zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 10. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v předešlé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku. 

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - ČINOHRA
13. 08. 2017
I letos mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostního zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 10. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v předešlé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku. 

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - BALET
13. 08. 2017
I letos mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostního zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 10. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v předešlé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku. 

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - OPERA a OPERETA
13. 08. 2017
I letos mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostního zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 10. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v předešlé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku. 

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - BALET
13. 08. 2017
I letos mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostního zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 10. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v předešlé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku. 

ANKETA: NEJ umělec Moravského divadla - OPERA a OPERETA
13. 08. 2017
I letos mohou čtenáři regionálního Deníku přispět k lesku slavnostního zahájení sezony Moravského divadla Olomouc. Stejně jako v minulých letech se bude zahajovat ve velkém, a to hned 10. září. Tradiční součástí večera je také předání cen umělcům, jejichž výkony na jevišti nejvíce zaujaly. K těmto oceněním už roky patří Cena čtenářů Olomouckého deníku. O tom, kdo z herců, zpěváků i tanečníků podal v předešlé sezoně nejlepší výkon, rozhodnou v anketě Deníku. 

Olomoucké kino láká na maraton Pána prstenů
10. 08. 2017
Filmový maraton věnovaný Pánovi prstenů nabízí olomoucké kino Metropol.

Olomoucké kino láká na maraton Pána prstenů
10. 08. 2017
Filmový maraton věnovaný Pánovi prstenů nabízí olomoucké kino Metropol.

Filmovka zaslouží podporu od státu
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / "Není to festival jen pro salónní fajnšmekry, kteří se vznešeně baví o něčem, čemu ostatní vůbec nerozumí. Já sama nejsem filmový kritik, ale na Letní filmové škole mám pocit, že filmu rozumím. Skvěle se bavím. Kromě toho se tady člověk o kinematografii hodně dozví."

Filmovka zaslouží podporu od státu
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / "Není to festival jen pro salónní fajnšmekry, kteří se vznešeně baví o něčem, čemu ostatní vůbec nerozumí. Já sama nejsem filmový kritik, ale na Letní filmové škole mám pocit, že filmu rozumím. Skvěle se bavím. Kromě toho se tady člověk o kinematografii hodně dozví."

Létofest ovládl Korunní pevnůstku v Olomouci
6. 08. 2017
VIDEO, FOTOGALERIE / Slunce, prázdniny a především skvělou hudbu si v sobotu užili návštěvníci hudebního festivalu Létofest, který rozezněl areál Korunní pevnůstky v Olomouci.

Na Hanáckym Woodstocku bavil rock, punk i Buty
6. 08. 2017
VIDEO, FOTOGALERIE / Oblíbený festival Hanácké Woodstock v sobotu zaplnil centrum města Velká Bystřice na Olomoucku.

Na Hanáckym Woodstocku bavil rock, punk i Buty
6. 08. 2017
VIDEO, FOTOGALERIE / Oblíbený festival Hanácké Woodstock v sobotu zaplnil centrum města Velká Bystřice na Olomoucku.

Fanoušci Linkin Park se v Přerově rozloučili s Chesterem Benningtonem
4. 08. 2017
VELKÁ FOTOGALERIE/ Náměstí Přerovského povstání se po dlouhé době opět stalo centrem dění. Stovky lidí z celé republiky totiž dorazily ve čtvrtek na vzpomínkový Tribute Acoustic koncert na nedávno zesnulého amerického zpěváka z kapely Linkin Park Chestera Benningtona.

Fanoušci Linkin Park se v Přerově rozloučili s Chesterem Benningtonem
4. 08. 2017
VELKÁ FOTOGALERIE/ Náměstí Přerovského povstání se po dlouhé době opět stalo centrem dění. Stovky lidí z celé republiky totiž dorazily ve čtvrtek na vzpomínkový Tribute Acoustic koncert na nedávno zesnulého amerického zpěváka z kapely Linkin Park Chestera Benningtona.

Bukovany zvou na rockový festival
1. 08. 2017
Pořádný rockový i metalový nářez nabídne posluchačům Bukovanský festival, který se koná v sobotu 12. srpna ve sportovním areálu U Koliby v Bukovanech.

Bukovany zvou na rockový festival
1. 08. 2017
Pořádný rockový i metalový nářez nabídne posluchačům Bukovanský festival, který se koná v sobotu 12. srpna ve sportovním areálu U Koliby v Bukovanech.

Hvězdný španělský soubor přilákal v Olomouci stovky lidí
31. 07. 2017
Devátý ročník festivalu Colores Flamencos zaplnil Olomouc na čtyři dny temperamentní španělskou kulturou.

Punkrocková kapela Billy Talent míří do Olomouce, lístky ještě jsou
28. 07. 2017
Hlavní hvězdou letošních Olomouckých kulturních prázdnin má být kanadská punkrocková skupina Billy Talent.

Moravská filharmonie nabídne Václava Hudečka i veřejné generálky
20. 07. 2017
Moravská filharmonie v Olomouci nabízí předplatné na 72. koncertní sezonu, posluchači se mohou těšit převážně na díla z období romantismu a klasicismu.

V Olomouci zahraje americký rapper Astronautalis
17. 07. 2017
Živelný americký rapper Andy Bothwell aka Astronautalis opět potěší olomoucké publikum. V neděli od 20 hodin vystoupí v Jazz Tibet Clubu.

Festival Letiště nabídne tuzemské i zahraniční kapely
13. 07. 2017
Čtvrtý ročník festivalu Letiště, který se odehrává v areálu aerodromu v Drahotuších, se poprvé ponese v klidnějším duchu. Dvoudenní program ve dnech 18. a 19. srpna se letos zaměří na Art # Party a nabídne tuzemská i zahraniční jména.

Korunní pevnůstka v Olomouci rozzáří film pod širým nebem
12. 07. 2017
Biograf pod hvězdami nabídne ve čtvrtek 13. července Korunní pevnůstka v Olomouci.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor
23. 06. 2017
Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Divadlo Na cucky se stěhuje z "Wurmovky", loučí se novou komedií
20. 06. 2017
Olomouc - Repertoárovou novinkou pobaví diváky olomoucké Divadlo na cucky a to ještě předtím než vyklidí prostory v kanovnické rezidenci na Wurmově 7 a přesune svou scénu na olomoucké Dolní náměstí.

Arrhythmia míří na Masters a chystá novinky: Nejsme revivalová kapela
19. 06. 2017
Violoncello je královský nástroj, lákalo je už od malička. Postupem času si ho ale zamilovali tak, že už bez něj nedokážou žít.

Marta Kubišová končí s kariérou. S krajem se loučila ve Šternberku
15. 06. 2017
Hlas oblíbené zpěvačky Marty Kubišové rozezněl ve čtvrtek vpodvečer hradní areál ve Šternberku na Olomoucku. Zpívala své slavné songy i písně z nejnovější desky nazvané jednoduše Soul.

Festival Hanácké Benátky roztančil náměstí v Litovli
10. 06. 2017
Oblíbené kapely jako Slza, Jelen nebo zpěvačka Lenny jsou hlavním tahákem festivalu Hanácké Benátky, který od sobotního raná baví návštěvníky na náměstí v Litovli. Program, který letos cílí hlavně na mladé publikum, měl u návštěvníků velký úspěch.

ZUŠ Open: tady jsou vaše fotky
2. 06. 2017
Na několika místech Olomouckého kraje překvapili v úterý lidi v ulicích mladí umělci. V rámci celostátní akce ZUŠ Open ukazovali, co dovedou. Předváděli své výtvarné, herecké či taneční dovednosti.

Byli jste na ZUŠ Open? Pošlete nám fotky
30. 05. 2017
Umění v ulicích nabízí v úterý první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol, ZUŠ Open.

V ulicích bude znít hudba, základní umělecké školy lákají na happening
29. 05. 2017
Umění v ulicích nabízí první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol, ZUŠ Open. Do projektu, který chce podpořit tvůrčí umělecké vzdělávání dětí, se zapojily i „zušky" v Olomouckém kraji, akce vypukne v úterý 30. května.

Divadelní Flora finišuje. Ukončí ji nahé tanečnice i breakdance
19. 05. 2017
Letošní ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora Olomouc spěje do finále. Vyvrcholí o nadcházejícím víkendu, kdy se návštěvníkům představí tanečník z Brazílie nebo hudebník z Chile, ale i herci z domácí scény Moravského divadla či brněnského HaDivadla.

Rockové Hranice lákají na Dymytry, Dogu i Tanju
19. 05. 2017
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 27. května.

V Olomouci startuje soutěž pro mladé fotografy
17. 05. 2017
Mladí fotografové ve věku od 15 do 26 let mohou od čtvrtka přihlásit svoji fotku, která byla pořízena mobilním telefonem, do nové soutěže Yolo Awards.

Divadelní Flora OBRAZEM
17. 05. 2017
Milovníci divadla si od minulého pátku přijdou v Olomouci na své.

Pivní slavnosti v Přerově: Argema, Slza i Jelen
16. 05. 2017
Přerovské výstaviště čeká v sobotu nápor návštěvníků. Na tradičních Pivních slavnostech budou moci lidé ochutnat několik desítek druhů pěnivého moku a poslechnout si skvělé české kapely.

Balkan macht frei: jeden z vrcholů Divadelní Flory
16. 05. 2017
Inscenace řadící se mezi největší události minulého divadelního roku v Německu.

Urbano latino festival: energie a vášeň roztančily Olomouc
7. 05. 2017
"Legendární akce, ještě lepší než loni! A hlavně Rodry-Go. Teď ho často hrají na Radiu Haná - tam jsem ho slyšel a chtěl jsem ho vidět naživo a paráda," hodnotil kolumbijskou hvězdu Urbano latino festivalu návštěvník Ondřej.

VIDEO: Zástup kytaristů to naráz rozbalil u přerovských hradeb
1. 05. 2017
Připojit se k polskému rekordu v počtu kytaristů, kteří si společně zahrají skladby od Jimiho Hendrixe, Boba Dylana a skupiny The Animals, se rozhodli prvního května v Přerově.

Festival Dvořákova Olomouc nabídne Urbanovou i Olympic
25. 04. 2017
Celkem devět koncertů nabídne už šestnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Olomouc.

Fascinace skutečností v Olomouci. Muzeum ukazuje hyperrealistickou malbu
21. 04. 2017
Obrazy zachycující realitu do nejmenšího detailu si mohou prohlédnout návštěvníci Muzea moderního umění v Olomouci na nové výstavě Fascinace skutečností.

Velký kytarový happening chce uctít Hendrixe. Přidejte se
19. 04. 2017
Naučili jste se hrát na kytaru a chcete si vyzkoušet, jaké je to společně rozbalit se zkušenějšími hráči? Jste fanoušky Jimiho Hendrixe a Boba Dylana? Pak je pro vás první květen tím správným datem.

Mňága vyráží na turné s novou deskou, zítra zahraje v Účku
18. 04. 2017
ROZHOVOR / S ještě novotou vonící deskou nazvanou Třínohý pes se do olomouckého U-klubu vrací legendární česká kapela Mňága a Žďorp. Fanoušci se můžou na koncert vydat ve středu 19. dubna.

Preiss vtipkoval s Ebenem. Olomoucký kraj rozdával Ceny za kulturu
6. 04. 2017
Duchovní, mnoho muzikantů, literární autoři, filmaři, sběratel sekyrek i jiní udržovatelé lidového dědictví. Prostřednictvím svých představitelů vyjádřil Olomoucký kraj úctu lidem kultury, kteří pracují v jeho prospěch a reprezentují ho za jeho hranicemi.

Allen Ginsberg přednášel v Olomouci. Připomeňte si to
5. 04. 2017
Přesně dvacet let ve středu uplynulo od úmrtí Allena Ginsberga, amerického básníka a předního zástupce beatnické generace. V devadesátých letech dvakrát navštívil i Olomouc, kde četl své verše a na Univerzitě Palackého přednášel o psaní.

Slatinice zahájily lázeňskou sezónu – jarmark, hudba i historie
2. 04. 2017
V lázních Slatinice v okrese Olomouc v sobotu začala lázeňská sezóna. Návštěvníky čekal jarmark, komentovaná prohlídka kostela, přednáška o napoleonských válkách, poslech cimbálové muziky a slavnostní příjezd historického kočáru.

Divadelní Flora startuje prodej vstupenek. Podívejte se, na co zajít
1. 04. 2017
Milovníci divadla, kteří se letos chystají na 21. ročník festivalu Divadelní Flora, si od pondělí 3. dubna mohou koupit lístek na vybranou akci z programu.

Ceny Thálie získaly baletka Moravského divadla i mladá herečka z Olomouce
26. 03. 2017
Ve výsledcích prestižních divadelních Cen Thélie za loňský rok má svůj výrazný otisk i Olomouc. Ocenění získala primabalerína Moravského divadla Olomouc Yui Kyotaniová a Thálii pro herce do 33 let dostala rodačka z Olomouce Veronika Lazorčáková.

Víte proč je u olomoucké radnice velká skleněná kostka?
20. 03. 2017
Všechny podoby rozhlasové tvorby a k tomu koncerty, besedy a diskuse se zajímavými osobnostmi nabídne 33. ročník mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio.

Šperky, kameny, nerosty... Olomoucké Mineral Expo ukazuje spoustu skvostů
18. 03. 2017
Tradiční prodejní výstavu minerálů a šperků Mineral Expo hostí o víkendu Střední škola polytechnická v Olomouci. Pořadatelé zvou všechny malé i velké příznivce přírodních kamenů, fosílií, šperků a dekorací z nich.

Do Uničova se sjedou filmaři. Startuje přehlídka Mladá kamera
13. 03. 2017
Mladí filmaři z České republiky i zahraničí zamíří tento týden do Uničova na Olomoucku. Od 16. do 18. března se tamní Městské kino stane dějištěm už 43. ročníku Mladé kamery.

Minus123minut a November 2nd se potkají v Hranicích na jednom pódiu
9. 03. 2017
Hranice - Začínali ve stejné době, potkávali se na společných pódiích, získali nominace na Anděla za Objev roku a v minulých letech měli několikaleté pauzy. Řeč je o skupinách minus123minut a November 2nd.

Šumění andělských křídel v Olomouci táhne. Muzeum prodlužuje výstavu
3. 03. 2017
Výstavu Šumění andělských křídel olomoucké Muzeum umění prodlužuje, zájemci ji mohou navštívit až do 12. března.

Okamžité chrámy v Olomouci ukazují akční umění
3. 03. 2017
Revolta byla v šedesátých letech minulého století základním motivem pro umělecké projevy, které dnes označujeme jako akční umění. Umělci na protest proti komercionalizaci umění opustili galerie a podnikali různé akce v ulicích, alternativních prostorech či v krajině.

VIDEO: V masopustním průvodu jela i tramvaj
25. 02. 2017
Zabijačková polévka přímo z kotle, jitrnice, jelita, tlačenka, klobásy. Masopust se zabijačkou ve Velké Bystřici v sobotu dopoledne zaplnil Zámecké náměstí.

Moravské divadlo uvádí Řecké pašije. Režíroval je Pitínský
24. 02. 2017
Premiéru vrcholného operního díla Bohuslava Martinů Řecké pašije uvede v pátek Moravské divadlo v Olomouci. Působivý příběh o obyvatelích řecké vesnice, do níž během velikonočních pašijových her přijdou žádat o pomoc uprchlíci z vesnice zničené nájezdem Turků režíroval Jan Antonín Pitínský.

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny
23. 02. 2017
Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

Současný fenomén v amatérském divadle, mafiánský IL CONGELATORE, přijede do Olomouce!
21. 02. 2017
Olomouc - Mafiánský příběh z dob americké zmrzlinové prohibice s názvem Il Congelatore – Zmrazovač pobaví 23. dubna návštěvníky olomouckého Divadla na Šantovce. Nejúspěšnější projekt kočovného divadla Ad Hoc nabídne operní parodii, přetextované operní party a především profesionální výkony účinkujících.

Apocalyptica zvedla Kongresové centrum ze sedadel
20. 02. 2017
Zlín - Dámy v lodičkách na vysokém podpatku i drsní chlapi s lebkami na mikině se potkali na nedělním koncertě ve zlínském Kongresovém centru. Netradiční koncert skupiny Apocalyptica přilákal různorodé obecenstvo.

Festival filmů o přírodě poprvé v Olomouci
14. 02. 2017
Olomouc - Nejlepší filmy o udržitelném rozvoji z celého světa přiváží festival Ekotopfilm do olomouckého kina Metropol v Olomouci. Přehlídka se tam koná 15. a 16. února a veškerý program je zdarma.

Kino Metropol zve na druhý Trainspotting
12. 02. 2017
Olomouc – Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém.

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně
11. 02. 2017
Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

Ondřej Gregor Brzobohatý zahraje v Prostějově. Doprovodí ho Marta Jandová
3. 02. 2017
Olomoucký kraj - Herec a muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý se v rámci Universum tour představí také v Prostějově.

Jan Potměšil veze do Olomouce Iluzi: Něco takového jsem nezažil
3. 02. 2017
Střední Morava - /ROZHOVOR/ Charismatický herec Jan Potměšil se spolu se svými kolegy z pražského Divadelního spolku Kašpar chystá do Olomouce. 

Olomoucká galerie vystavuje koláže Jiřího Koláře
3. 02. 2017
Olomouc - Koláže proslulého českého výtvarníka Jiřího Koláře jsou k vidění v olomoucké Galerii Patro. Umělecká díla pocházejí ze sbírky bývalého československého tenisty Jana Kukala, který se s Kolářem přátelil.

Japonská baletka z Olomouce je v nominaci na Thálii
2. 02. 2017
Olomouc – Velkou šanci na získání Ceny Thálie 2016 má první sólistka baletu Moravského divadla Olomouc Yui Kyotani.

Woody Allen v olomouckém divadle táhne. Představení jsou vyprodaná
27. 01. 2017
Olomouc – Komedie Woodyho Allena Central Park West je novým lákadlem pro olomoucké milovníky divadla. 

FOTO: Ples mezi květy se nesl v tónu sedmdesátek
22. 01. 2017
Olomouc – Do sedmdesátých let se v sobotu večer vrátili hosté čtvrtého ročníku Plesu mezi květy na olomouckém výstavišti Flora. Pořádaly ho Technické služby města Olomouce a Zoologická zahrada Olomouc. Léta minulá se nesla především v duchu Televarieté.

OBRAZEM: Předpremiéra Miluji tě modře v Olomouci
20. 01. 2017
Olomouc – Příběhu ve filmu Miluji tě modře vtiskla atmosféru i Olomouc. Některé scény z romantické komedie se natáčely na Univerzitě Palackého nebo ve Vlastivědném muzeu. 

Primátor Staněk: Nechci dopadnout jako v komedii Pretty Woman
20. 01. 2017
Olomouc – Jednání s novým strategickým partnerem jsou ve velmi pokročilém stádiu, došlo k dohodě podmínek s akcionářem Josefem Lébrem a rozpočet pro dokončení sezony je zajištěný. Takové byly hlavní body pátečního jednání dozorčí rady SK Sigma Olomouc na městské radnici. „Na těchto transakcích nikdo nezíská, všichni ztratí. Vydělat ale musí fotbal," zdůraznil hlavní prioritu Jaromír Gajda, místopředseda rady.

Kino Metropol zve na přehlídku filmů Jima Jarmusche
20. 01. 2017
Olomouc – U příležitosti nového filmu amerického režiséra Jima Jarmusche, uvádí od pondělí 23. do čtvrtka 26. ledna olomoucké kino Metropol malou přehlídku jeho tvorby.

Činohra Moravského divadla odstartovala rok francouzskou komedií Jméno
20. 01. 2017
Olomouc – Večeře s příbuznými a přáteli se může pěkně zvrtnout, když jeden z jejích účastníků oznámí, že chce dát prvorozenému synovi jméno, které nosil nechvalně proslulý diktátor a zločinec.

Miloš Meier předvede v Hranicích svoji bubenickou show
19. 01. 2017
Hranice – Jeho bubenické mistrovství využívají velikáni české hudební scény Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, BSP, Supergroup.cz, Pražský Výběr nebo Stromboli, on sám se cítí nejlépe ve svých projektech Dymytry či Stroy.

Plastici to rozbalili na čtyřicátinách Charty 77 v Lipníku
15. 01. 2017
Olomoucký kraj – Prohlášení Charty 77 připomínalo komunistickému režimu jen to, k čemu se sám zavázal při podpisu Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě v Helsinkách. Dnes to zní až absurdně – chartisté požadovali jen základní lidské svobody – projevu či náboženského vyznání. Přesto se za podepsání Charty 77 zavíralo.

POZVÁNKA: Eva Urbanová zazpívá v Litovli
28. 12. 2016
Olomouc – Sopranistka Eva Urbanová patří již více než dvacet let k největším českým operním hvězdám a v lednu se její hlas rozezní i na Hané.

Alexandrovci v Olomouci vystoupí. Termín se ale možná změni
26. 12. 2016
Olomouc – Populární pěvecký a taneční soubor Alexandrovci postihla na Boží hod vánoční velká tragédie. Ruský letoun ministerstva dopravy Tu-154, v němž cestovalo 64 členů umělecké skupiny, se zřítil do Černého moře.

Martin Šafařík zahraje v Olomouci vánoční hity
19. 12. 2016
Olomouc - Nejhezčí vánoční písně z celého světa slibují pořadatelé úterního koncertu uničovského rodáka Martina Šafaříka v olomouckém ArtUm Centru.

Pozvání k dobrému skutku
14. 12. 2016
Olomouc - Věnujte STOKORUNU ( i více) na vylepšení Vánoc a k Novému roku 2017 těžce nemocným a nesoběstačným v Hospici na Svatém Kopečku u Olomouce.

10 oscarových hitů 2016
11. 12. 2016
Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

Adele bude zpívat v Olomouci
11. 12. 2016
Olomouc – Záznam z nejslavnějšího vystoupení zpěvačky Adele přinese ve středu 14. prosince olomoucké kino Metropol.

Vánoce dorazily na Floru. Začaly tradiční trhy
10. 12. 2016
Olomouc – Dokoupit poslední dárky a při nákupech si dát něco dobrého na posilnění nebo si prohlédnout salaš s živými zvířaty mohou návštěvníci vánoční Flory. Ta byla zahájená v sobotu a skončí v pondělí 19. prosince.

Premiéra Pěny dní vyprodala Divadlo Tramtarie
8. 12. 2016
Olomouc – Olomoucké Divadlo Tramtarie uvede v pátek 9. prosince poprvé adaptaci známého románu Borise Viana Pěna dní.

Olomoučtí Flash the Readies vydali novou desku, v pátek ji pokřtí
8. 12. 2016
Olomouc – Novým albem se může pochlubit olomoucká kapela Flash the Readies, čtvrtá deska nese název Kayos. Album, které vyšlo začátkem listopadu, obsahuje pět instrumentálních skladeb a jednu živou bonusovou nahrávku, která byla pořízena během doprovodu němého filmu Manxman Alfreda Hitchcocka.

Kapela Zrní zahraje v Olomouci. V klubu i na náměstí
5. 12. 2016
Olomouc – Originální spojení české alternativní hudby a tradiční tibetské hudby v moderní podobě si v úterý 6. prosince užijí návštěvníci koncertu kapely Zrní v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Vy můžete být u toho, soutěžte o volné vstupenky. Společně s českými muzikanty na koncertě vystoupí i přední tibetský exilový hudebník Loten Namling.  

Traktor a Stracené Ráj zahrají v Clarion Congress Hotelu
1. 12. 2016
Olomouc – Hned dvě oblíbené kapely Traktor a Stracené Ráj vydávají nové album a při této příležitosti vyjely na společné turné.

Kapela Kamelot vystoupí v olomouckém ArtUm Centru
29. 11. 2016
Olomouc – Legendární brněnská skupina Kamelot v čele s Romanem Horkým, proslulá mnohými hity například Zachraňte koně, Země antilop či Honolulu vystoupí v Olomouci.

Anděl Páně po jedenácti letech
28. 11. 2016
První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

Beatles revival THE BACKWARDS se vrací do Olomouce
28. 11. 2016
Olomouc – Úspěchy ověnčený Beatles revival THE BACKWARDS se vrací do Olomouce. Ve středu 30. listopadu v 19 hodin v Divadle na Šantovce se kapela představí s hudebně–vizuální show BEATLES LEGENDS, která mapuje celé období tvorby legendárních Beatles.

Zájem o folklor je pořád silný. Haná Velká Bystřice vyprodala divadlo
27. 11. 2016
Olomouc, Velká Bystřice – Oslavu čtyřicátých narozenin folklorního souboru Haná Velká Bystřice sledovalo v sobotu vyprodané Moravské divadlo Olomouc. Repríza dvouhodinového představení s tanci, zpěvy a muzikou by měla být po Velikonocích v opraveném velkobystřickém kulturním domě.

Bulgakovův Mistr a Markétka ožije v Moravském divadle
25. 11. 2016
Olomouc - Jeden z nejkrásnějších milostných příběhů, v němž se střetává dobro se zlem a odvaha se zbabělostí, představí v pátek 25. listopadu Moravské divadlo v Olomouci. Soubor činohry uvede světoznámé dílo ruského spisovatele Michaila Bulgakova Mistr a Markétka.

No Distance Paradise vydali novou desku. Na křest dorazí Mardoša i Debbi
22. 11. 2016
Olomouc – Olomoucká kapela No Distance Paradise vydala dlouho očekávanou desku s názvem Pieces, na níž muzikanti pracovali tři roky. Podle frontmana kapely Marcela Procházky připravili pro posluchače písničky, z nichž každá vypráví svůj vlastní příběh. 

Šternberský klášter vystaví krajiny starých sídel na vedutách
31. 10. 2016
Šternberk – Výstavu vedut s názvem Krajina starých sídel budou moci už brzy vidět návštěvníci bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku na Olomoucku. Výstava, kterou zapůjčila Vědecká knihovna v Olomouci se otevře 3. listopadu.

Olomouckou zoo zaplnila strašidla. Podívejte se
29. 10. 2016
Olomouc – Dušičková atmosféra byla v sobotu patrná i v olomoucké zoologické zahradě. Mezi výběhy a pavilony se na Svatém Kopečku procházela nejrůznější strašidla. Nejpovedenější masky dostaly cenu.

Pevnost poznání přibližuje vědu i před Halloweenem
29. 10. 2016
Olomouc – Trochu se bát a trochu se naučit nové věci. Univerzita Palackého v Olomouci připravila v Pevnosti poznání tři dny se strašidly, magií a vědou. Děti v kostýmech i rodiče si při halloweenském programu mohli vyzkoušet chemické experimenty, odhodit strach z plazů nebo v planetáriu projít stezkou odvahy.

Kino Metropol nabídne pásmo nejvybranějších hororů
28. 10. 2016
Olomouc – Speciální promítání si na halloweenský pondělní večer pro diváky připravilo olomoucké kino Metropol. Od 22.30 totiž nabídne iShorts: Monster kabaret, tedy pásmo těch nejvybranějších hororů. Od krváků, přes lekačky až po napínáky a ujetou srandu.

Děvče na boogie woogie. Hudební komedie připomene v Olomouci šmrnc třicátých let
26. 10. 2016
Olomouc - Atmosféru první republiky, její písně i šmrnc připomene divákům inscenace Hledám děvče na boogie woogie, kterou na pondělí 14. listopadu chystá Moravské divadlo Olomouc.

Olomoucký výtvarník Vít John chystá jubilejní výstavu
26. 10. 2016
Olomouc – Výstava u příležitosti životního jubilea olomouckého výtvarníka Víta Johna se chystá v Galerii města Olomouce. Vernisáž je naplánovaná na středu 2. listopadu od 17 hodin a k vidění bude přibližně na čtyři desítky obrazů.

Bratři Ebenové vezou do Uničova Čas holin
18. 10. 2016
Uničov – Bratři Ebenové vystoupí ve čtvrtek 20. října v Uničově.

Olomouc získala desítky děl Terry Haass. Pařížská umělkyně se učila v Pöttingeu
14. 10. 2016
Olomouc – Pařížská umělkyně Terry Haass, která kvůli svému židovskému původu utekla před nacisty do USA, odkázala olomouckému Muzeu umění soubor svých sedmdesáti děl.

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband
12. 10. 2016
Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert
12. 10. 2016
Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

Kapela Kofe@Vlna vydala novou desku. Představí ji Olomouci
11. 10. 2016
Olomouc – Kapela Kofe@Vlna vydala na v červnu debutové album Odlesky pravdy a nyní vyráží na turné po Česku a Slovensku. V Olomouci zahraje ve čtvrtek 13. října od 19 hodin v klubu Bounty Rock Cafe. Na koncertu představí skladby z nové desky, na která je dvanáct autorských písní Martina Kofeho Neumanna.

Kapela Ranvej chystá překvapení
8. 10. 2016
Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně
8. 10. 2016
Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek ?1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

Lenny zahraje v U-klubu písně z alba Hearts
3. 10. 2016
Oblíbená zpěvačka Lenny zahraje svým fanouškům ve středu 5. října v olomouckém U-klubu.

Týden knihoven v Olomouci nabízí besedy i výtvarné dílny
3. 10. 2016
Olomouc – Výstava, besedy ale výtvarné dílničky nabízí Týden knihoven v krajském městě. Do tradiční celorepublikové akce se zapojila, jak Městská knihovna Olomouc, tak také například Vědecká knihovna v Olomouci.

Motorové lokomotivy předvedly exhibici v olomouckém depu
1. 10. 2016
Olomouc – Milovníci vlaků se v sobotu sešli v Muzeu Českých drah v Olomouci. Muzeum slaví závěr sezóny a při této příležitosti se na točně v depu předvedly třeba takzvané „Bardotky". Na zamykání točny byly vypraveny i dva páry zvláštních vlaků z jižní Moravy, které táhly motorové lokomotivy s přezdívkou „Zamračená".

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele
27. 09. 2016
Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

V Olomouci se budou poprvé předávat literárně-kulturní Ceny Václava Buriana
26. 09. 2016
Olomouc – Před dvěma lety náhle odešel olomoucký novinář, básník, překladatel a polonista Václav Burian. Kroužek jeho přátel sdružený kolem časopisu Listy, se rozhodl 28. září uspořádat první ročník Ceny Václava Buriana.

Filharmonie startuje sezonu speciálním koncertem s videomapingem
21. 09. 2016
Olomouc – Chopin, Brahms, Dvořák nebo Schubert či Mozart. To jsou jména velikánů klasické hudby, které letos svým posluchačům nabídne Moravská filharmonie Olomouc. Orchestr vstupuje do své 71. koncertní sezony a tentokrát vsadil na klasiku.

Divadlo na cucky nabízí v září gastro-divadelní menu
20. 09. 2016
Olomouc – Pozvolný rozjezd nové sezóny olomouckého Divadla na cucky, vystřídá v příštích dnech zběsilé tempo. 

Olomouc rozezní festival duchovní hudby, nabídne i Beethovenovu devátou
19. 09. 2016
Olomouc – Autentické provedení Bachovy Mše h moll, mimořádné Requiem skladatele Andrewa Lloyda Webbera ale například i slavnou Beethovenovu 9. symfonie nabídne letošní už 23. ročník Podzimního festivalu duchovní hudby v Olomouci. Nově bude součástí programu i pocta klasikovi jazzu.

FOTO, VIDEO: Na Korunní pevnůstce se bojovalo o Magdeburg
17. 09. 2016
Olomouc – Do doby napoleonských válek v Evropě přenesl v sobotu přítomné na Korunní pevnůstce v Olomouci vojensko-historický festival Olmütz 1813.

Soubor Cholinka slaví, radost z hanáčtiny předává už třicet let
14. 09. 2016
Cholina – I přesto, že folklor není na žebříčku popularity na prvním místě, má své nezastupitelné místo. Národopisný soubor Cholinka z Choliny na Olomoucku radost z hanáčtiny předává už třicet let.

Moravské divadlo zahájilo sezonu galavečerem. Tady jsou ocenění
11. 09. 2016
Olomouc – Po letních prázdninách Moravské divadlo opět otevírá své brány a vítá diváky na prahu nové sezony. Poprvé ožilo v neděli 11. září večer a to slavnostním galavečerem spojeným s předáváním cen za nejlepší umělecké výkony předchozí sezony i ukázkami z připravovaného repertoáru.

Tip METROPOLU: Kino nabízí příběh o drakovi
11. 09. 2016
Olomouc – Snímek s názvem Můj kamarád drak nabízí ve středu 14. září olomoucké kino Metropol. Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham, děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států.

Šmeralova vila představuje na své zahradě sochy mladých talentovaných umělců
10. 09. 2016
Olomouc – Díla absolventů převážně pražské Akademie výtvarných umění aktuálně zdobí venkovní areál Šmeralovy vily na Svatém Kopečku v Olomouci. Výstava s názvem Sochy Šmeralovy vily se otevřela v pátek 9. září odpoledne a potrvá přesně jeden rok.

Vila nabídne design a módu
9. 09. 2016
Olomouc - Výstavu českého designu a módy hostí vila Primavesi v Olomouci. Maj design nabídne výrobky více než patnácti značek a autorů.

Orfeus bratří Bubeníčků měl světovou premiéru v Olomouci
9. 09. 2016
Olomouc – Jedinečnou taneční i hudební show předvedli včera tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi, kteří na olomouckém Výstavišti Flora představili světovou premiéru baletní inscenace Orfeus.

Dny evropského dědictví nabídnou otevřené památky i koncerty či streetart
8. 09. 2016
Olomouc – Koncerty, prohlídky města, trhy, umělecké festivaly a vystoupení, čítárny pod širým nebem, otevřená radnice i otevřené památky, které běžně přístupné nejsou. To vše Olomoučanům nabídnou Dny evropského dědictví, které se konají o nadcházejícím víkendu.

Světová premiéra představení Orfeus v Olomouci
6. 09. 2016
Olomouc – Světová premiéra baletního představení Orfeus v podání slavných tanečníků Jiřího a Otty Bubeníčků čeká ve čtvrtek olomoucké publikum. Slavní tanečníci představí na pozadí příběhu bájného Orfea unikátní spojení tance, fyzického pohybu, slova i hudby. „Pro mě Orfeus představuje takové zamyšlení. Když vstupuje do podsvětí, je to připodobnění toho, jak člověk vchází do svého nitra, kde musí najít sám sebe," řekl Jiří Bubeníček.

Vědecká knihovna v Olomouci nabízí život a dílo Otty Wichterleho
6. 09. 2016
Olomouc – Životu a dílu jednoho z našich nejvýznamnějších vědců, Otto Wichterlemu, se věnuje výstava, kterou aktuálně nabízí Vědecká knihovna v Olomouci. Expozice zapůjčená z Muzea Prostějovska putovala Českými centry napříč Evropou, díky způsobu jejího zpracování má ambice oslovit širokou veřejnost, dospělé zájemce o vědu a techniku i děti.

Varhanní festival nabídne hvězdu z pařížské katedrály Notre-Dame
5. 09. 2016
Olomouc – Pět koncertů, na kterých vystoupí nejlepší umělci z České republiky i ze zahraničí nabídne letošní ročník Mezinárodního varhanního festivalu v Olomouci. Přehlídka, kterou bude hostit chrám sv. Mořice v Olomouci, startuje v pondělí 5. září a potrvá do 19. září.

Tanečníci vystoupili na Folklorním festivalu Lidový rok ve Velké Bystřici
4. 09. 2016
Velká Bystřice – Taneční přehlídku folklorních souborů, kolotoče i řemeslný jarmark si v sobotu užili návštěvníci XXVI. ročníku mezinárodního folklorního festivalu Lidový rok.

Olomouc, Maršál Radecký dorazil na olomoucké náměstí
3. 09. 2016
Olomouc – Příjezd maršála Radeckého i císaře Františka Josefa I. a jeho krásné manželky přilákal do centra Olomouce zástupy diváků. Od rána se zde konají již 15. Oslavy maršála Radeckého a 22. Mezinárodní festival vojenských hudeb.

Cirkus Budapešť láká na kolo smrti i balet s holuby
2. 09. 2016
Olomouc – Drezura lvů a tygrů, vzdušná akrobacie, žonglování i klauni pobaví návštěvníky Cirkusu Budapešť, který až do 18. září zakotvil v Olomouci na třídě 17. listopadu vedle sokolovny. Jeden z největších maďarských cirkusů s téměř stoletou tradicí připravil pro návštěvníky bohatý program, v němž vystupují artisté v převlecích populárních filmových hrdinů, padouchů i animovaných postav.

Aby na dechovky nepršelo, potřebují kulturák. Na ten zatím chybí razítka
2. 09. 2016
Moravský Beroun, Norberčany – Dechovku v Norberčanech milují. Obec stárne a místní mají jasno, že pěkná písnička vyzní nejlépe jedině v doprovodu žesťových nástrojů. Proto také v sobotu pořádají Setkání dechovkářů.

Finalista Superstar Martin Šafařík vydává desku
31. 08. 2016
Uničov - Finalista televizní soutěže Česko-Slovenská SuperStar, zpěvák, skladatel, textař a také začínající producent Martin Šafařík z Uničova, vydává svou první desku.

Do Olomouce přijede Cirkus Budapešť
30. 08. 2016
Olomouc – Jeden z největších maďarských cirkusů ?s téměř stoletou tradicí se mezi 1. a 18. zářím představí v Olomouci. Vidět jej mohli mnohokrát v Rumunsku i na Slovensku, ale v Česku mnohokrát nebyl. 

Historik Tichák povede komentovanou prohlídku neředínského hřbitova
29. 08. 2016
Olomouc – Prohlídka největšího olomouckého hřbitova v Neředíně přiblíží příběhy místa se zaměřením na židovskou část.

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova
21. 08. 2016
Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

Andy Warhol v Olomouci. Muzeum vystavuje dvě stovky děl
17. 08. 2016
Olomouc – Vlastivědné muzeum v Olomouci ve čtvrtek pro veřejnost otevřelo výstavu předního představitele a vůdčí osobnosti uměleckého hnutí pop-art Andyho Warhola. Návštěvníci mohou v prostoru muzea zhlédnout nejvýznamnější z děl tohoto umělce, mezi která můžeme řadit i díla ze série Sunday B. Morning obsahující jeho vůbec nejznámější portrét Marilyn Monroe.

Nahatý klasik přivedl do Olomouce shakespearovské slavnosti
16. 08. 2016
Olomouc – Na divadelní scénu se proměnilo nádvoří olomoucké radnice. Koná se tady nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti Divadla Tramtarie, kdy herci divákům po tři večery připomínají nejslavnější Shakespearovy tragédie.

Olomoucké nádraží se promění v kino. Lidé si užijí i show komiků
16. 08. 2016
Olomouc – Hlavní vlakové nádraží Olomouc v úterý od 20.30 oživí projekce mysteriózního povídkového filmu Zoo od režisérky Terezy Kovářové

Litovelský otvírák: lidé ochutnával 16 druhů piv a užívali si vystoupení kapel
13. 08. 2016
Litovel – Ve velkolepém stylu se nesou letošní litovelské pivní slavnosti. Návštěvníci již dvanáctého ročníku Litovelského otvíráku mohli během dne nakouknout i pod pokličku toho, jak a kde se pivo vaří. Kromě šestnácti druhů piv, dalších nápojů a jiných dobrot si lidé během soboty užívají v areálu pivovaru v Litovli vystoupení několika kapel.

Všichni jsme strašidla, řekl režisér Troška v Olomouci
13. 08. 2016
Olomouc – Rodina Huga, lenivého hejkala má nůž na krku, musí zaplatit dluh na nájmu staré vily, v níž žije, nebo se vystěhovat. Do těchto potíží se dostává nadpřirozená rodinka z nové pohádkové komedie režiséra Zdeňka Trošky.

Hudba Praha to rozjede v centru Olomouce
12. 08. 2016
Olomouc – Kapela Hudba Praha zahraje v rámci Olomouckých kulturních prázdnin v Olomouci.

Olomoucké skahespearovské slavnosti se poprvé otevřou v pondělí
11. 08. 2016
Olomouc – Prázdninové kulturní dění v Olomouci oživí Divadlo Tramtarie. Už příští týden nabídne na nádvoří olomoucké radnice nultý ročník divadelního festivalu Olomoucké shakespearovské slavnosti. Divadlo Tramtarie tak nejen Olomoučanům během třech dnů připomene nejslavnější Shakespearovy tragédie.

Troška představí v Olomouci novou pohádku Strašidla
11. 08. 2016
Olomouc – Novou pohádkovou komedii Strašidla si ve čtvrtek večer užijí malí i velcí návštěvnicí v olomouckém multikině Cinestar.