Deník - Novojičínský - regionální černá kronika


První svého druhu v Česku. Rozsudek za ayahuascu u Oder budí i vášně a debaty
4. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Případ polských šamanů, které před několika dny poslal ostravský soud na mnoho let za mříže, je první svého druhu v Česku. Kauza budila a stále budí velkou pozornost. Na vyhlášení rozsudku dokonce dorazilo zhruba deset policistů v civilu. Šlo o kriminalisty, kteří se podíleli na vyšetřování.

Soud potvrdil trest: Senior z Novojičínska chtěl sňatek, místo lásky přišla smrt
4. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Definitivní tečku za tragickým případem, v němž hlavní roli sehrálo náhlé citové vzplanutí umocněné sledováním choulostivých filmů, udělal v těchto dnech odvolací vrchní soud. Osvobozujícího verdiktu se u něj domáhal pětapadesátiletý Juraj G. (55 let) z Novojičínska, kterému Krajský soud v Ostravě vloni na podzim vyměřil osm let žaláře za usmrcení seniora.

Kauza fotbalových fanoušků: příznivci Baníku zažili u soudu šok. Došlo i na slzy
3. 02. 2022
/DENÍK SLEDUJE/ Jako opaření zůstali fotbaloví fanoušci Baníku Ostrava, kteří si ve čtvrtek vyslechli verdikt Krajského soudu v Ostravě. Vyhlášení se zúčastnila i přítelkyně jednoho z obžalovaných, jež propukla v pláč.

Pendolino v Zábřehu zastavil muž s nožem, ve vlaku se pak bodl do hrudníku
2. 02. 2022
Dramatická situace nastala ve vlaku Pendolino, který mířil ve středu odpoledne z Prahy do Bohumína. Mezi cestujícími se objevil muž vyhrožující sebevraždou. Soupravu železničáři odstavili okolo půl šesté večer v Zábřehu. Muž se ještě před příjezdem policejních vyjednavačů bodl do hrudníku.

Smrt policisty: Pražský soud uznal argumenty ostravského advokáta Kausty
2. 02. 2022
/DENÍK SLEDUJE/ Je rozhodnuto. Řidička, která předloni v červenci zavinila v Praze dopravní nehodu, při níž zemřel ostravský policista Pavol Kikloš (31), bude souzena podle přísnější kvalifikace. 

Dvouleté děvčátko uvízlo v Českém Těšíně v houpačce, příbuzní nedokázali pomoci
1. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Nepříjemné chvíle zažila v úterý po poledni dvouletá holčička v Českém Těšíně. Ta uvízla v plastovém sedátku jednoduché zavěšovací houpačky a nemohla ven. 

Poláci odsouzení v Ostravě za ayahuascu: je to nespravedlivé, konali jsme dobro
1. 02. 2022
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Velké emoce vyvolal případ polských šamanů, kterým ostravský soud vyměřil přísné tresty v souvislosti s pořádáním seancí. Pozornost budila zejména éterická šamanova asistentka Karolina K. z Polska.

Devadesátky: pražští policisté, americké námořnictvo a ostravští potápěči
30. 01. 2022
Sejdou se policista z Prahy, ostravský potápěč a americký mariňák… Tak by mohla začínat nejedna anekdota, ale ve skutečnosti tak skončila operace, která za mříže poslala takzvané Orlické vrahy. Tomuto případu se věnoval zatím nejpodrobněji třetí a čtvrtý díl populárního seriálu České televize Devadesátky.

Hejtman Vondrák opět terčem výhrůžek. Tentokrát se u jeho domu objevila šibenice
30. 01. 2022
U domu hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka se v sobotu objevila šibenice s oprátkou. Hejtman na sociální síti Twitter zveřejnil její fotografii. 

Tragická srážka osobních aut ve Fulneku. Řidič jednoho nehodu nepřežil
29. 01. 2022
Tragické následky měla večerní páteční nehoda dvou vozů u Fulneku na Novojičínsku. Na rovném úseku silnice v Děrném se zde srazila dvě osobní auta, 66letý řidič jednoho z nich nehodu nepřežil. Čtyři lidé jedoucí ve Volvu utrpěli zranění. 

VIDEO: To nevymyslíte. Zloději z ostravské ubytovny se přilepila smůla na paty
28. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Neuvěřitelné štěstí a náhoda v kombinaci se všímavostí i pamětí okradeného muže pomohly k dopadení zloděje, který před několika dny řádil v Klimkovicích na Ostravsku.

Podvod s dluhopisy opavské společnosti: přes sto obětí a škoda téměř 47 milionů
28. 01. 2022
Přes sto poškozených a škodu ve výši téměř 47 milionů korun má zřejmě na svědomí muž, který svým obětem nabízel výhodné investice do dluhopisů opavské společnosti.

Drama na kolejích na Těšínsku: Muž ohrozil cestující, Haničku poškodil
28. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Vlak z Českého Těšína v polovině týdne do cíle nedojel. Viník, který vyděsil nejenom strojvedoucího, ale i cestující, do několika hodin od útoku skončil v policejní cele.

Sledovaná kauza rituálních seancí u Oder: Polské šamany čeká vězení a vyhoštění
28. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Osm a půl roku a pět a půl roku žaláře. Takové tresty, umocněné vyhoštěním na neurčito, si v pátek u ostravského krajského soudu vyslechli manželé Jaroslaw a Karolina K. z Polska. Cizinci žijící na Novojičínsku podle žaloby pořádali šamanské rituály.

90. léta v Ostravě: Romové jako možný cíl? Nemocnicí otřásl tragický výbuch
26. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Nový detektivní seriál ČT Devadesátky dal vzpomenout na děsivé případy z posledního desetiletí minulého století. Zločiny, ze kterých stále běhá mráz po zádech, se odehrávaly i u nás v tehdejším Severomoravském kraji. Připomeňte si je s námi.

Brutální covidová vražda v centru Ostravy. Muž karanténu psychicky nezvládl
25. 01. 2022
Covid se výrazným způsobem podepsal na brutální vraždě, která se stala v centru Ostravy. Odehrála se mezi nakaženými partnery. Oba museli být delší dobu v izolaci. Třiapadesátiletý muž situaci psychicky nezvládl a rozhodl se, že družku a pak i sám sebe zabije.

Řidička v Odrách narazila do stromů, zraněnou ji z vozu vyprošťovali hasiči
24. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Záchranářský vrtulník transportoval v neděli večer do nemocnice řidičku, která v Odrách sjela mimo silnici a narazila do stromů. Na místě zasahovaly také dvě jednotky hasičů. 

OBRAZEM: Hasiči o víkendu tahali tři autobusy z příkopů na Frýdecko-Místecku
23. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Zdá se to téměř neuvěřitelné, ale hned třikrát zasahovali hasiči tento víkend na Frýdecko-Místecku u autobusů zapadlých do příkopů.

Muž na Bruntálsku se vážně zranil při snowkitingu, letěl pro něj vrtulník
23. 01. 2022
Vážně zraněného čtyřiapadesátiletého muže s výbavou na snowkiting ležícího na sněhu vedle tažného draka našli v sobotu okolojedoucí běžkaři. Na místo vyjely dva týmy zdravotnické záchranné služby, přivolán byl i vrtulník.  

VIDEO: Neuvěřitelné štěstí. Letící kamion a chodkyně se znovu narodila
23. 01. 2022
O obrovském štěstí může mluvit chodkyně, která procházela tento týden obcí Horní Loděnice v oblasti Nízkého Jeseníku.

Muž z Bohumína byl v tramvaji, když zastávkou v centru Ostravy otřásla exploze
23. 01. 2022
O velikém štěstí může mluvit muž, který v pondělí 27. dubna 1998 při cestě do práce jen o vlásek unikl smrti. Cestoval totiž v tramvaji, vedle které na ostravských Frýdlantských mostech explodovala neznámá trhavina.

FOTO: Nehoda v Trojanovicích si vyžádala dva zraněné, pro jednoho letěl vrtulník
22. 01. 2022
Dva lidé byli zraněni při nehodě dvou osobních vozidel na silnici I/58 v Trojanovicích na Novojičínsku. Na místě zasahoval i vrtulník. 

VIDEO: Požár v Ostravě-Porubě nepřežila seniorka, dva lidé skončili v nemocnici
19. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Jeden člověk zemřel a další byli zranění při požáru ve 3. podlaží bytového domu v Ostravě-Porubě ve středu 19. ledna. Další lidé museli být evakuováni. Požár v Alžírské ulici likvidovaly tři jednotky hasičů. Škoda byla odhadnutá na půl milionu korun. 

Ve Velkých Albrechticích hořela ve středu střecha, vše komplikoval i mráz
19. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Pět hasičských jednotek vyjíždělo ve středu 19. ledna ráno k požáru rodinného domu ve Velkých Albrechticích.

Přepadení klenotnictví v Praze nápadně připomíná ostravský zločin. Objasněn není
18. 01. 2022
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Drsné přepadení pražského klenotnictví z uplynulého víkendu v mnohém připomíná loupež, která se před jedenácti roky odehrála v centru Ostravy. Dosud se jí nepodařilo objasnit. Zda oba případy spolu souvisejí, není v této chvíli jasné.

Jen jsem se bránila. Žena zabila přítele, u soudu v Ostravě bojuje o svobodu
1. 10. 2021
Svoboda, nebo mnohaletý žalář. O to nyní bojuje dvacetiletá Kateřina B., která připravila o život svého přítele Tomáše (27 let), s nímž žila v garsonce na náměstí Václava Vacka v Ostravě-Porubě. Smrtící ránu nožem mu zasadila letos v únoru po prudké hádce.

Pohřešuje se muž, mohl by být na Novojičínsku. Bez léků je v ohrožení zdraví
1. 10. 2021
Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, kdy potřebuje léky a pravidelné lékařské ošetření a k poslední návštěvě lékaře se nedostavil, může být bez léků ohrožen jeho život a zdraví. Policie ČR pátrá po pohřešovaném muži, kterým je Milan Mosazný, narozený 9. února 1987, trvale bytem v Přerově. Policisté předpokládají, že by se pohřešovaný Milan Mosazný mohl pohybovat v okolí Suchdola nad Odrou na Novojičínsku.

Lžou vandalové nebo majitel autoservisu v Ostravě? Pravdu odhalí až pokus
24. 09. 2021
Šance svitla majiteli ostravského autoservisu Michalu V. (38 let) odsouzenému za to, že údajně zlomil ruku jednomu ze dvou mladých výtržníků, kteří v opilosti skákali po opravovaném voze zaparkovaném na ulici.

Vážná nehoda autobusu na D1 na Novojičínsku. V nemocnicích je devět lidí
23. 09. 2021
Třicet jedna osob cestovalo v autobusu mezinárodní přepravy, který havaroval na 318. kilometru dálnice D1 u Vražného na Novojičínsku ve směru na Ostravu. 

Mladík z Ostravy měl za rok několik psů. Posledního umlátil páčidlem a lopatou
23. 09. 2021
Krutou smrt přichystal svému psovi pětadvacetiletý mladík z Ostravy. Ubil ho metr dlouhým ocelovým páčidlem a tělo zakopal v lese. Bullteriéra slyšícího na jméno Swen měl pouze několik měsíců.

Družku a její tetu chtěl odstřelit jateční pistolí. Muž z Opavska opět u soudu
22. 09. 2021
Se žádostí o obnovu procesu neuspěl jateční střelec – šedesátiletý Jiří L. z Opavska, jenž se podle pravomocného rozsudku pokusil jateční pistolí usmrtit svou tehdy pětačtyřicetiletou družku a její o třináct let starší tetu.

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů ve Studénce
18. 09. 2021
Policisté z Novojičínska řešili v minulých dnech dopravní nehodu ve Studénce, místní části Nová Horka.

Starý Jičín: rakouský motorkář skončil v náklaďáku
18. 09. 2021
Dopravní nehodu motocyklisty s nákladním automobilem na katastru obce Starý Jičín řešili v minulých dnech policisté na Novojičínsku.

Bohumínský žhář se domluvil se státním zástupcem na doživotí
17. 09. 2021
/FOTO/ Mimořádná bezpečnostní opatření a změna na poslední chvíli doprovázely jednání o dohodě o vině a trestu mezi státním zástupcem a Zdeňkem K. (55 let), který vloni v srpnu založil v Bohumíně požár ve věžovém domě, jenž si vyžádal jedenáct lidských životů.

Bohumínský žhář počítá s doživotím, výhrou by pro něj bylo 30 let žaláře
16. 09. 2021
Bohumínský žhář Zdeněk K. (55 let), který vloni v srpnu při úmyslně založeném požáru ve věžovém domě zavinil smrt jedenácti lidí, je zřejmě smířený s osudem. Podle informací Deníku je ochoten přijmout trest ve výši 30 let nebo i doživotí.

Požár bytu ve Frýdku-Místku: lidé utekli před kouřem na okenní římsy
16. 09. 2021
U požáru bytového domu v centru Frýdku-Místku ve čtvrtek zasahovalo dvanáct jednotek hasičů, a to se dvěma automobilovými žebříky a jednou plošinou. Evakuováno muselo být celkem 19 lidí. Hořelo v bytě v 6. patře (7. NP).

V Dolních Domaslavicích hořel v noci dům. Škoda je skoro za milion
14. 09. 2021
Těžkou noc mají za sebou hasiči, kteří zasahovali u velkého požáru nemovitosti v Dolních Domaslavicích. Hořet začalo v úterý 14. září večer.

VIDEO: Požár aut ve Frýdku-Místku zcela zničil nebo poškodil celkem osm vozů
13. 09. 2021
Tři zcela shořelá a pět poškozených aut, odhadovaná škoda 600 tisíc korun. Taková je bilance nedělního požáru vozů zaparkovaných poblíž Chacharovy Hasičárny ve Frýdku-Místku. Původně hořelo pouze jedno auto, Citroën Xsara, od kterého se následně oheň rozšířil na vozidla stojící v těsné blízkosti.

V Ostravě začal soud s Poláky, kteří u Oder vedli šamanské psychotropní seance
13. 09. 2021
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Chcete vstoupit do jiných světů, mluvit se zemřelými a duchy, poznávat různé dimenze, prostě zažít něco, co je běžně naprosto nemyslitelné? My vám to umožníme. Asi tak nějak zřejmě lákala trojice Poláků zájemce o šamanské seance, které se několik let konaly v Heřmanicích u Oder na Novojičínsku.

Dopravní nehodovost o prázdninách: tragických následků ubylo
10. 09. 2021
V průběhu července a srpna moravskoslezští policisté zaznamenali 1732 dopravních nehod, což je o 39 více než v loňském roce. Zemřelo při nich 5 osob (v roce 2020 9 osob), 21 osob bylo těžce zraněno (34 v roce 2020) a 428 lehce zraněno (411 v roce 2020).

Sebevražda ve Výměně manželek: režisér u soudu v Opavě čelí obvinění z vydírání
8. 09. 2021
Opavský okresní soud se ve středu 8. září začal zabývat případem tragické události, k níž došlo loni v srpnu ve Slavkově na Opavsku. Místní rodina se přihlásila do televizní reality show TV Nova Výměna manželek. Během natáčení dvaačtyřicetiletý manžel S. K., jehož žena odcestovala se štábem do Litovle, spáchal nedaleko svého slavkovského domu sebevraždu.

Místo sedmi let patnáct. Soud zpřísnil trest za strhnutí volantu na Novojičínsku
8. 09. 2021
K zásadnímu zvratu v podobě výrazného zpřísnění trestu došlo ve středu v případu čtyřicetiletého Martina M. z Novojičínska.

Muž v Ostravě chtěl zastrašit nepohodlné nájemníky. Teď mu hrozí mnohaletý žalář
8. 09. 2021
Krvavou potyčkou, kvalifikovanou jako pokus o vraždu, skončila snaha o zbavení se nepohodlných nájemníků – třiadvacetiletého muže a jeho přítelkyně. Žili v jedné z místností v rodinném domě v Ostravě-Koblově, který měli opustit.

VIDEO: Opilec v Ostravě manipuloval se zbraní, překvapil ho výstřel
7. 09. 2021
K silně podnapilému muži neznalému pravidel pro bezpečnou manipulací se zbraní vyjížděli do Ostravy-Zábřehu ostravští strážníci společně s kolegy s Policie České republiky poté, co na místě veřejně přístupném nebezpečně manipuloval se zbraní, ze které následně i náhodně vystřelil.

Hasiči při zásahu u požáru bytu v Orlové nalezli mrtvou ženu
5. 09. 2021
Tělo ženy bez známek života objevili hasiči při zásahu u požáru bytu v Orlové-Lutyni v noci ze soboty na neděli.

Soud uznal vinu manažerů kvůli pádu mostu ve Studénce, dva dostali 3,5 roku
31. 08. 2021
Okresní soud v Novém Jičíně dnes uznal pět manažerů stavebních firem vinnými za pád mostu ve Studénce v roce 2008, po němž zahynulo osm lidí. Zdeněk Malý a Oldřich Magnusek z firmy Bögl & Krýsl dostali 3,5 roku vězení nepodmíněně. Petr Janouškovec a Michal Foniok ze společnosti Ostravské dopravní stavby (dnes Eurovia) a Miroslav Kovalík z firmy Bögl & Krýsl dostali podmíněné tresty. ČTK to řekla mluvčí soudu Pavla Nippertová.

Policie hledá patnáctiletou dívku. Rodina jí naposledy slyšela jen v telefonu
30. 08. 2021
Od 10. srpna letošního roku je neznámo kde patnáctiletá dívka z Ostravska. Policie po ní vyhlásila pátrání. 

Hasiči ve Lhotce bojovali celou noc s požárem seníku
29. 08. 2021
Osm hasičských jednotek s deseti cisternami zaměstnal na celou noc požár seníku ve Lhotce na Frýdecko-Místecku.

Zloděj v Havířově si myslel, že na střeše krade marihuanu. Šlo o bylinky
26. 08. 2021
/FOTO/ Na střechu jednoho z domů v Havířově se po okapu vyšplhal čtyřiadvacetiletý mladík, který tam chtěl krást. Zloděje zaujaly rostliny, které tam byly v květináčích. 

Město Albrechtice: Dodávka skončila v řece. Hasiči povolali jeřáb
22. 08. 2021
Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli ráno a dopoledne v Městě Albrechticích, místní části Hynčice, u nehody dodávkového automobilu Fiat Ducato, který skončil na pravém boku v řece Opavici, zhruba dva metry pod úrovní silnice, olemované betonovým okrajem se zábradlím.

Vykradené auto u hřbitova v Suchdolu
27. 11. 2019
V noci na 19. listopadu se neznámý pachatel vloupal do vozidla tovární značky Škoda Felicia Pick-up, které bylo zaparkováno v blízkosti objektu hřbitova na ulici Záhumení v Suchdolu nad Odrou.

V Kopřivnici hořela novostavba. Statik rozhodl o demolici
26. 11. 2019
Doposud z neznámých příčin začal v noci na úterý 26. listopadu hořet rozestavěný třípodlažní dům v Kopřivnici v ulici Družební. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů, škody jdou do milionů.

Zvrhlík vydíral dívky, které ulovil na internetu
26. 11. 2019
Školačky ve věku od dvanácti do patnácti let vydíral pětačtyřicetiletý muž. Systematicky je vyhledával na sociálních sítích, kde vystupoval jako šestnáctiletý mladík.

Motorkářka se vážně zranila
25. 11. 2019
U vážné dopravní nehody zasahovala Zdravotnická záchranná služba v sobotu 23. listopadu. Jak uvedl tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl, informaci o havárii motocyklu ve Vlčovicích, místní části Kopřivnice, převzalo operační středisko ZZS ve tři čtvrtě na dvě odpoledne.

Znásilnění v Česku přibývá. Mezi pachateli jsou i partneři
25. 11. 2019
Počet ohlášených znásilnění poslední tři roky v Česku roste. Za prvních deset měsíců letošního roku jich bylo podle policejních statistik 609, což je o 48 více než ve stejném období loni, a dokonce o 83 více než předloni. Počet těchto trestných činů je vyšší než za celý předloňský rok a loňská celoroční čísla jsou v dohledu. Meziročně přibyly i případy sexuálního nátlaku či pohlavního zneužívání.

Avia sjela do skruže a ohrožovala rodinný dům, pomohli hasiči
23. 11. 2019
Bez zranění naštěstí skončila nehoda kontejnerové Avie ve Studénce-Butovicích, vozu ale museli zpět na kola pomoci hasiči.

Při požáru domu v Ostravě bylo zachráněno 12 lidí, jeden člověk je popálený
23. 11. 2019
V noci na sobotu zasahovali ostravští hasiči v domě na sídlišti Dubina. Dvacítka nájemníků dokázala utéct do bezpečí sama, dvanáct museli evakuovat hasiči. Zdravotníci ošetřili šest lidí, jednoho s popáleninami

Plameny pohltily v Jeseníku nad Odrou garáže
22. 11. 2019
V pátečních brzkých ranních hodinách (2:39) byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášen požár garáže v Jeseníku nad Odrou. U požáru celkem tří garáží zasahovaly tři jednotky hasičů.

Zloděj si přijel na skládku dřeva pro kulatinu
20. 11. 2019
Desítky kubíků dřeva ukradl před pár dny neznámý pachatel či pachatelé v katastru obce Hostašovice na Novojičínsku.

Návštěva kulturáku a všechny peníze
19. 11. 2019
Kopřivnice – Ne zrovna v dobrém budou vzpomínat dvě ženy na nedávnou návštěvu kopřivnického kulturního domu v centru města. Obě přišly o své kabelky. 

U Stachovic při nehodě zemřel člověk, další je v nemocnici
19. 11. 2019
V úterý 19. listopadu v ranních hodinách vyjížděli záchranáři a policisté k vážné dopravní nehodě, která se stala u Stachovic, místní části Fulneku na Novojičínsku.

Tragédie v Těrlicku. Nezletilý mladík měl zastřelit známého
18. 11. 2019
Smrt dvaadvacetiletého mladíka šetří od nedělního rána policie v Těrlicku. Podle informací tamních obyvatel měl mladého muže údajně zastřelit jeho ještě ne osmnáctiletý známý, když spolu odcházeli z jednoho z místních rodinných domů z oslavy narozenin.  

Tragická nehoda uzavřela dálnici u Bravantic
18. 11. 2019
Dálnici D1 mezi Ostravou a Olomoucí v pondělí odpoledne uzavřela tragická nehoda na Novojičínsku.

Řidič v Ostravě zdemoloval autobusovou zastávku
14. 11. 2019
/FOTOGALERIE/ K tragédii se ve čtvrtek ráno schylovalo ve Slezské Ostravě. V době ranní dopravní špičky najelo do zastřešené autobusové zastávky u centrálního hřbitova osobní vozidlo.

S dvěma promile se řidič na silnici neudržel
14. 11. 2019
O řidičský průkaz na nějakou dobu přišel muž (49) z Frýdku-Místku, který projížděl před pár dny ve vozidle značky Škoda Fabia Příborem. 

Zloděj z Ostravy způsobil škodu půl milionu. Z bytu odnesl pouze jablko
14. 11. 2019
Škodu za bezmála půl milionu korun způsobil zloděj (26 let), který má na svědomí více než dvacet vloupání do aut, bytů, kanceláří a dalších objektů v Ostravě.

Recidivista okradl na nádraží spícího muže
13. 11. 2019
Policisté Nového Jičína v těchto dnech sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže místnímu třiačtyřicetiletému muži, který v pozdních večerních hodinách v pátek 8. listopadu odcizil peněženku s finanční hotovostí a mobilní telefon. 

Krádež elektrokola na Novojičínsku
13. 11. 2019
O elektrické kolo za desítky tisíc korun přišel sedmačtyřicetiletý muž z Bernartic nad Odrou.

Muž z jedné prodejny ve Studénce ukradl desítky flašek alkoholu
12. 11. 2019
Policisté z Obvodního oddělení ve Studénce ve zkráceném přípravném řízení sdělili před pár dny podezření z přečinu krádeže třiatřiceti letému muži z Ostravy, který v supermarketu v místní části Butovice ukradl alkohol v ceně 15 tisíc korun.  

Zloděj řádil na vsi. Ukradl kolo za desetitisíce
12. 11. 2019
O elektrické kolo za desítky tisíc korun přišel sedmačtyřicetiletý muž z Bernartic nad Odrou.

Takhle pracují zloději v městské hromadné dopravě
12. 11. 2019
VIDEO/ Jedenáct krádeží v ostravských autobusech a tramvajích má na svědomí čtyřiatřicetiletý muž z Ostravy, kterého v těchto dnech zadrželi policisté.

Zloděj ukradl čtyřkolku
11. 11. 2019
Neznámý pachatel před nedávnem páchal v obci Tichá přečin porušování domovní svobody a přečin neoprávněného užívání cizí věci.

Řidič se zákazem ujížděl s kradeným zbožím
8. 11. 2019
Kopřivnice – K automobilové honičce došlo před pár dny na Novojičínsku, kde třiačtyřicetiletý muž v příborské místní čási Hájov ignoroval policejní povel k zastavení.

Incident z ostravské D1: Kamera zlomila policistovi vaz, případ míří k soudu
7. 11. 2019
K soudu míří kauza policisty dálničního oddělení Ostrava, který se letos v lednu postaral o mezinárodní ostudu. Dnes již bývalý ochránce zákona převzal od polského řidiče po několikaminutovém licitování pokutu ve výši 400 zlotých, aniž by mu vydal bločky nebo jiné potvrzení. Vše natočila palubní kamera pokutovaného motoristy. Záběry se objevily v polských a posléze i našich médiích.

Opilec vezl na ještěrce vrak. Co mu stálo v cestě, mělo smůlu
7. 11. 2019
V neděli 3. listopadu po poledni byla ve Frenštátě pod Radhoštěm v ulici Kopaná vskutku neobvyklá podívaná. Po silnici jel vysokozdvižný vozík, který měl na manipulační vidlích naložen nepojízdný automobil Nissan Almera. Jízda ale zdaleka nebyla bez problémů.

Vyšetřovatel příčin požárů se zabil pádem z vyhořelé střechy
6. 11. 2019
Okolnosti smrtelného pracovního úrazu, který se stal v noci na středu, vyšetřuje policie a inspektorát bezpečnosti práce.

Špionáž, nebo zoufalství? Soud v Ostravě řeší pokus krádeže firemních dat
5. 11. 2019
Případ údajné firemní špionáže začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Obžalovanými jsou dva muži, kteří měli podle státního zástupce políčeno na důležité interní informace společnosti z Moravskoslezského kraje, v níž kdysi pracovali.

Hlavní líčení v případu Studénka se nekonalo
5. 11. 2019
Závěrečné návrhy a vyjádření měly zaznít v úterý 5. listopadu u Okresního soudu v Novém Jičíně ve věci tragické nehody rychlíku Comenius, která se stala 8. srpna 2008. Líčení se však nekonalo.

U Vrbna pod Pradědem pátrali po troskách dalšího větroně
4. 11. 2019
Bermudský trojúhelník je známý tím, že tam lodě a letadla opakovaně mají nehody ze záhadných příčin. V Mnichově u Vrbna pod Pradědem se před třemi týdny z dosud neznámých příčin zřítil malý větroň. V neděli 3. listopadu byl ve 13.35 hodin byl naposledy lokalizován jiný větroň v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem.

Šmejdi nepřestali, jen mění taktiku
4. 11. 2019
Na dvě dámy, které obcházely dne 24. října Hodslavice a snažily se o podomní prodej, upozorňuje obyvatele Hodslavic web obce.

Vandal poškrábal lak na autě
3. 11. 2019
Osobní auto Volkswagen Touareg zřejmě dráždil zatím nezjištěnou osobu natolik, že se rozhodl vozidlo upravit.

U tunelu byl zloděj
1. 11. 2019
Neznámý zloděj navštívil od čtrnácté hodiny 27. října do šesté hodiny ranní 29. října odstavnou plochu staveniště tunelu v Prchalově, místní části Příbora.

Na Novojičínsku zemřel muž po střetu s vlakem
31. 10. 2019
Ve středu krátce po poledni vyjížděli jednotky ZZS Moravskoslezského kraje do Suchdola nad Odrou ke střetu osoby s vlakem.

Zloději v Ostravě se pořádně nadřeli. Zboží vynášeli celou noc
31. 10. 2019
/FOTOGALERIE/ Policistům se podařilo objasnit vloupání do prodejny s mobilními telefony v centru Ostravy, které se odehrálo v polovině srpna letošního roku.

Někdo ukradl sedla
29. 10. 2019
Krádež koňských sedel nahlásila jistá fulnecká soukromá společnost. Krádež se stala v blíže neustanovené době mezi 17. a 19. říjnem.

Po nehodě v Hladkých Životicích skončilo pět lidí v nemocnici
26. 10. 2019
Pět lidí skončilo v nemocnci po dopravní nehodě v Hladkých Životicích na Novojičínsku, která se stala v sobotu po deváté hodině ráno.

Potyčka mladíků skončila ve výloze
25. 10. 2019
Lehkým zraněním a majetkovou škodou skončilo noční pošťuchování dvou mladíku v centru Nového Jičína. 

Kvůli dusivému plynu odvezly studentky ze školy sanitky
25. 10. 2019
Vysoká koncentrace odorizační látky, která ve čtvrtek unikla z dosud neznámého zdroje a zamořila velkou část Ostravska, působila lidem zdravotní komplikace. Citlivě na ni reagovali především lidé, kteří trpí dýchacími potížemi. 

Lidi v Havířově a okolí dusil plyn.
24. 10. 2019
Nepříjemný zápach vyděsil lidi, kteří se ve čtvrtek dopoledne pohybovali v okolí Ostravské a Orlovské ulice, ale i v Horní Suché a dalších místech. Do akce vyjeli i hasiči. 

Muž okradl známou, když byla v práci. Měl klíče od domu
22. 10. 2019
Třicet tisíc korun ukradl před nedávnem muž (27) z Nového Jičína o rok starší ženě z rodinného domu v Libhošti, od kterého měl z dřívější doby klíče.

Nové triky šmejdů: „mění“ zámky u dveří, kradou celé byty
22. 10. 2019
Seniorka z Prahy 9 si na naléhání „řemeslníka“ nechala vyměnit zámek ve dveřích. Zaplatila 54 tisíc korun. Když si svou chybu se zpožděním uvědomila, již je nedokáže vymoci zpět. „Podle mě je to trestný čin, protože k obohacení využil její rozumové slabosti,“ řekl Deníku soukromý detektiv Zbyněk Prousek, který se specializuje na podobné podvody, zaměřené obvykle proti starým a nemocným lidem.

Při ranní nehodě v Dobré zemřel třiadvacetiletý muž
18. 10. 2019
Tragická dopravní nehoda se stala dnes ráno v Dobré. Střet dvou aut nepřežil třiadvacetiletý muž, další tři cestující utrpěli zranění. 

Zraněný muž si nic nepamatoval. Probral se pod rozhlednou na Velkém Javorníku
18. 10. 2019
Na vrcholu Velkého Javorníku na Novojičínsku zasahoval ve čtvrtek 17. října vrtulník letecké záchranné služby. Krátce před polednem přijalo operační středisko hlášení o zraněném muži, který ležel v blízkosti rozhledny. 

Internetové podvody jsou v kurzu, pachatelé přesvědčiví
17. 10. 2019
Selhání obětí internetových podvodů často souvisí se schopnostmi agresora

Hasiči vytáhli z rybníku auto maskované za zelenou rosničku
13. 10. 2019
Opel Tigra si lze pořídit také v barvě rosničky, aby v případě ponoření do rybníku esteticky ladil s žabincem, orobincem, rákosím a vodními živočichy. Ochranné zbarvení ve vodním prostředí funguje také jako mimikry.  

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a podkroví
13. 10. 2019
Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu večer v Malenovicích u požáru střechy a podkroví rodinného domku se sedlovou střechou a dřevěným obložením zdí. Požár s komplikovaným zásahem, mimo jiné kvůli plechové střešní krytině, se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Motocyklista narazil do stromu u silnice. Na místě zemřel
12. 10. 2019
Bez šance na přežití. Tak skončila nehoda motocyklisty u obce Tísek na Novojičínsku. Na silnici vedoucí do Těškovic nezvládl řízení a narazil do stromu. 

U Mnichova na Bruntálsku se při pádu větroně zabil pilot
12. 10. 2019
Tragicky skončil let větroně, který se zřítil k zemi u obce Mnichov na Bruntálsku.

Vloupání do stavební buňky
11. 10. 2019
V době od 9. do 10. října se neznámý pachatel vloupal do stavební buňky ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Houbař si v lese v Beskydech zlomil nohu, o pomoc volal dvě hodiny
10. 10. 2019
Dlouhé desítky minut volal o pomoc zraněný houbař, než jej v lese u Zubří objevili náhodní kolemjdoucí. Starší muž si vyrazil na houby v pondělí dopoledne.

Traktor v Jeseníku nad Odrou zranil muže. Neočekávaně se rozjel
10. 10. 2019
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 9. října večer u vážně zraněného muže na Novojičínsku.

Zloděj vzal z chaty počítač i potraviny
9. 10. 2019
Neznámý pachatel se 5. října dopoledne vloupal do jedné z rekreačních chat v katastru obce Veřovice na Novojičínsku.

Muž se probudil na nádraží o tisíce korun lehčí
8. 10. 2019
Chvilkové zdřímnutí na vlakovém nádraží v Novém Jičíně se v sobotu brzy ráno nevyplatilo jednapadesátiletému muži Neznámý lapka mu mezi půl pátou a půl šestou ranní ukradl z kapsy kalhot pánskou koženou peněženku černé barvy.

Nechci do vězení, plakal u soudu v Ostravě pedagog, který zneužíval žáky
8. 10. 2019
Třináct dětí měl sexuálně zneužít šedesátiletý pedagog základní umělecké školy z Moravskoslezského kraje, který v úterý stanul před Krajským soudem v Ostravě.

Najdou se ztracené věci?
6. 10. 2019
Dvěma případy ztrát cenností se zabývají policisté na Novojičínsku. Policisté z frenštátského obvodního oddělení prověřují případ zapomenuté příruční tašky, tak zvané ledvinky, v provozovně občerstvení na ulici Horní ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Autobus s fotbalovým týmem havaroval u Bílovce. Pasažéry vyprostili hasiči
5. 10. 2019
Vážná dopravní nehoda se stala v pátek večer (19.37) na silnici I/57 poblíž Bílovce. Autobus s mladými fotbalisty Příbrami, kteří se vraceli domů z turnaje v Opavě, havaroval a na místě museli zasahovat hasiči.

Ani 4 promile řidiče neuzemnily
4. 10. 2019
Na záchytce skončil v noci na 1. října třicetiletý muž z Novojičínska, kterého nachytali policisté našrot za volantem. Nadýchal do testeru takové hodnoty, které nezkušené pijany mohou dostat, v lepším případě, do bezvědomí.  

Tři a půl promile? Pro řidiče z Ostravska žádný problém
1. 10. 2019
Přes dvacet kilometrů uřídil před pár dny opilec, kterého zastavila policejní hlídka ve Fulneku. Nejednalo se ale v žádném případě o nějaký zbytkový alkohol s minimálními hodnotami. Výtečník nadýchal přes tři promile.

Majitelé známých autoškol údajně „podojili“ Evropskou unii
1. 10. 2019
Případ údajného zneužití evropských a státních dotací, ve kterém figurují provozovatelé dvou známých autoškol z Moravskoslezského kraje, začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě.

Zloděj bral z auta nářadí
30. 09. 2019
Neznámý zloděj se před pár dny vloupal, v novojičínské ulici Žižkova, do zaparkovaného vozidla značky Citroën Berlingo. 

Muže zasáhla část padajícího stromu
30. 09. 2019
K vážnému úrazu vyjížděla Zdravotnická záchranná služba (ZZS) v neděli 29. září.

Mladík se dostal do domu klíčem
30. 09. 2019
Úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se měl dopustit sedmadvacetiletý muž z Nového Jičína, zahájili v minulých dnech policisté z novojičínského obvodního oddělení.

Vrtulník letěl do Bílovce pro muže, který se vážně zranil na stavbě
25. 09. 2019
Vrtulník záchranné služby zasahoval v pondělí 23. září v bílovecké místní části Stará Vsi, kde spadl z výšky asi pěti metrů osmadvacetiletý muž.   

Kopřivnice: Zloděj okradl důchodce před supermarketem
24. 09. 2019
Na chvilku nepozornosti doplatil před pár dny postarší manželský pár (80 a 83 let) z Kopřivnice před jedním z místních supermarketů. Neznámý lapka je ve středu 18. září okradl na parkovišti v ulici Štefánikova o odloženou tašku.

VIDEO: Zásahovka v akci. Moravskoslezští policisté rozbili mezinárodní gang
24. 09. 2019
Výkupna a velkoobchod s marihuanou. Takový nápis by na svých domech mohli mít tři muži a žena z Moravy, kteří ve velkém vyráběli a vykupovali marihuanu od pěstitelů z celé České republiky.

Vrtulník se vrátil bez pacienta. Mladý muž pád z výšky ve Frenštátě nepřežil
23. 09. 2019
Pád ze šestého patra nepřežil ve Frenštátě pod Radhoštěm sedmatřicetiletý muž. K tragické události došlo v neděli 22. září v podvečer. 

Při nehodě se zranilo sedm lidí
23. 09. 2019
K hromadné dopravní nehodě vyjížděli záchranáři v neděli 22. září.

Řidiče prozradil nejen marihuanový odér
22. 09. 2019
Zraku kopřivnické policejní hlídce před pár dny neunikl řidič ve vozidle Škoda Fabia, který vjel do jednosměrné ulice Štefánikova i přes stanovený zákaz vjezdu. Ta ho na místě zastavila a následně vyšlo najevo, že dotyčný nemá za volantem vůbec co dělat. Důvodů bylo hned několik.

V Suchdole nachytali zloděje přímo při činu
22. 09. 2019
Přímo při vloupáni přistihli obyvatelé jednoho z bytových domů v Suchdole nad Odrou zloděje, který se snažil dostat do sklepních prostor. 

V sobotu letěl dvakrát do Beskyd záchranářský vrtulník
22. 09. 2019
Hned dva zásahy, při kterých musel do hor přiletět vrtulník, mají za sebou během sobotního odpoledne záchranáři na Třinecku a Jablunkovsku. 

Firma dostala půlmilionovou pokutu za porušení chemického zákona
21. 09. 2019
Pokutu ve výši 500 tisíc korun dostala od inspektorů České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Ostravy společnost Noroo Bee Chemical Czech s.r.o. se sídlem ve Frenštátě pod Radhoštěm.  

Muž vydíral poslance. Soud ho poslal na tři roky do vězení
20. 09. 2019
Tři roky žaláře za vydírání poslance Parlamentu České republiky zvoleného za Moravskoslezský kraj. Takový verdikt padl v pátek v rámci odvolacího řízení u Krajského soudu v Ostravě. Devětatřicetiletý muž podle obžaloby hrozil poslanci zveřejněním kompromitujících materiálů intimního charakteru.  

Požár zabil v Suchdole nad Odrou tisíce včel
20. 09. 2019
Požár včelína likvidovali ve čtvrtek 19. září v podvečer hasiči v Suchdole nad Odrou. Nikdo nebyl zraněn, škody jdou však do statisíců. 

Zloději okradli seniorku o kabelku přímo na ulici
20. 09. 2019
Dva mladíci přepadli v neděli 15. září dopoledne starší ženu v ulici U Náhonu v Šenově u Nového Jičína. Ještě ten den se policii podařilo pachatele dopadnout.

Kramný s obviněním z podjatosti neuspěl. O obnově kauzy rozhodne stejná soudkyně
19. 09. 2019
Mluvčí ostravského krajského soudu dnes v oficiální zprávě potvrdila informace Deníku z minulého týdne o tom, že o obnově řízení v kauze Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě, bude rozhodovat stejná soudkyně. Senát ostravského krajského soudu se necítí podjatý a z rozhodování se nevyloučil.  

Zákaz řízení muž porušil a ještě před jízdou pil
18. 09. 2019
Policisté z frenštátského obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dvaašedesátiletému místnímu muži. O posledním víkendu totiž usedl za volant vozidla značky Renault, i když mu to přerovský okresní soud již dříve zakázal.

Novojičínští policisté dopadli muže, kteří ukradli televizi z místní nemocnice
16. 09. 2019
Dvojice strhla ze stěny připevněnou obrazovku a z nemocnice ji odnesli i s konzolí a s napájecím kabelem.

Zloděj opět kradl na Novojičínsku okapy
16. 09. 2019
Po několika měsících se neznámý zloděj opět zaměřil na krádež okapového žlabu. Tentokrát případ policie vyšetřuje v Mořkově.

Záchranáři na severu Moravy a ve Slezsku ošetřili o víkendu desítky zraněných
16. 09. 2019
Pracovníci zdravotnické záchranné služby kraje (ZZS) měli o víkendu napilno. Jen v neděli odpoledne a večer ošetřili na různých místech Moravskoslezského kraje tři desítky zraněných.

Tři zranění při střetu motocyklů na Novojičínsku
15. 09. 2019
K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu 14. září večer v Tiché. Při střetu dvou motocyklů byli zranění tři lidé.

Bezohlednost! Podívejte se, jak parkují někteří řidiči v Moravskoslezském kraji
13. 09. 2019
Hned na několika místech Moravskoslezského kraje zkoušeli v těchto dnech profesionální hasiči průjezdnost ulicemi i sídlišti, včetně dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku u bytových domů. Podívejte se, jak test dopadl.

Porsche poničil vandal
13. 09. 2019
Luxusní automobil značky Porsche Cayenne někdo úmyslně poničil mezi 7. až 9. zářím v ulici Hoblíkova v Novém Jičíně. Policie o tom informovala tento týden a hledá případně svědky 

Nová finta podvodníků na Ostravsku: na falešné vnuky navázali falešní policisté
13. 09. 2019
Se zcela novou fintou, v níž figurují falešní policisté, vyrukovali podvodníci, kteří pod různými záminkami lákají ze starších lidí peníze. Většinou se v telefonátech představují jako vnuci a žádají o finanční pomoc v nouzi.

Kopřivničan v rauši policistům neujel
12. 09. 2019
Zdrogovaný, opilý a ozbrojený motorkář před pár dny ujížděl policistům ve Fulneku na Novojičínsku.

Soud projednává požár Libušína, karvinský kominík odmítl vypovídat
10. 09. 2019
Okresní soud ve Vsetíně začal v úterý projednávat případ rozsáhlého požáru, který v noci na 3. března 2014 zničil památkově chráněnou chatu Libušín na Pustevnách. Jediným obžalovaným je čtyřiapadesátiletý Pavel Pryszcz z Karviné, který podle obžaloby zanedbal opravu komína. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu nyní hrozí trest od dvou do osmi let vězení. Obžalovaný u soudu odmítl vypovídat.

U Libhoště na Novojičínsku se srazila dvě auta. Záchranáři ošetřovali 8 osob
8. 09. 2019
K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu 7. září v podvečer na rekonstruované silnici I/48 na křižovatce do obce Libhošť (III/46433). Ve dvou osobních vozidlech sedělo dohromady devět lidí, z toho tři malé děti.

Kradli děti i dospělí
7. 09. 2019
Do obchodních center v Novém Jičíně byli ve čtvrtek 5. září několikrát přivoláni městští strážníci.

Auto s pěti lidmi narazilo do mostu. 18letý řidič byl pod vlivem drog
4. 09. 2019
K vážné dopravní nehodě s větším počtem zraněných došlo v úterý 3. září na pomezí Šenova u Nového Jičína a Nového Jičína. Rychlá jízda čerstvého majitele řidičského průkazu skončila nárazem Škody Rapid do mostní konstrukce. Pro spolujezdce letěl vrtulník.

Zloděj ukradl jen trochu alkoholu
3. 09. 2019
Neznámý zloděj se vloupal do chaty v Příboře a prohledal ji. Z budovy si odnesl pouze nepatrné množství alkoholu v celkové hodnotě šedesát korun.

Motorkář v Příboře nadýchal dvě a půl promile
3. 09. 2019
Policisté v Příboře zastavili motorkáře, který řídil pod vlivem alkoholu. Šestatřicetiletý muž městem projížděl v sobotu před nesátou hodinou dopolední.

Oheň se opět šířil k lesu
30. 08. 2019
Podobně jako ve středu hasiči uhasili požár strniště těsně předtím, než oheň zasáhl do lesa, uhasili ve čtvrtek 29. srpna požár strniště v Bítově. Zásah však byl o něco komplikovanější. 

Hasiči rychlým zásahem zabránili požáru lesa
29. 08. 2019
/FOTOGALERIE/ K hořícímu strništi vyjelo ve středu 28. srpna pět jednotek hasičů. Díky jejich rychlému zásahu se oheň nerozšířil na přilehlý les. Požár se obešel bez škod a zranění. Příčina jeho vzniku zatím není známa. 

Soud v Ostravě potrestal muže za prodej zombie drog
26. 08. 2019
Soud uzavřel první větší případ týkající se syntetických drog přezdívaných zombie drogy, po jejichž aplikaci vloni v září v Moravskoslezském kraji dva lidé zemřeli a více než dvacet osob bylo intoxikováno. S podmíněným osmnáctiměsíčním trestem odešel v těchto dnech od Okresního soudu v Ostravě třiadvacetiletý Štefan V. z Ostravy.

Při požáru chatky pod Bílou horou našli hasiči tělo
26. 08. 2019
Tři hasičské jednotky zasahovaly ve čtvrtek 22. srpna po 20. hodině u požáru zděné zahradní chatky v lokalitě pod Bílou horou v Kopřivnici.

Kauza ekologických aktivistů podezřelých z vydírání se zdá být mnohem závážnější
25. 08. 2019
VIDEO/ Případ, kdy známí ekologičtí aktivisté z Karvinska měli vydírat investory a za vyplacené peníze upouštět od svých námitek při stavebním řízení, je rozsáhlejší a přibylo v něm obviněných. Přestože dva hlavní podezřelí, Bohdan Svorník a Radim Lapšanský, byli už dříve propuštěni z vazby, několik dalších lidí bylo nově obviněno.

Potyčku rodičů na úřadě ukončili strážníci
23. 08. 2019
Perné chvíle zažili ve středu 21. srpna zaměstnanci na městském úřadě v Novém Jičíně, konkrétně na odboru sociálních věcí. Při potyčce zde museli zasahovat strážníci.

Policie chytla řidiče se zákazem
23. 08. 2019
Nový Jičín – Terénní motorku bez registrační značky kontrolovali policisté v pátek 23. srpna po půlnoci.

Policista z Ostravy zradil své kolegy a zhatil mezinárodní razii
22. 08. 2019
„Pustil si pusu na špacír“ a pořádně po ní dostal. I takto by se dal charakterizovat případ ostravského kriminalisty (38 let), který měl zkomplikovat mezinárodní razii zaměřenou na pašování cigaret a legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Řídil pod vlivem alkoholu a drog
21. 08. 2019
Čtyřiadvacetiletý řidič z Opavska v sobotu 17. srpna nadýchal při kontrole téměř dvě promile.

Cizinec v mercedesu po dálnici na Novojičínsku svištěl 214 km/h!
20. 08. 2019
Cizinec v automobilu Merdedes Benz se prohnal po dálnici D1 v katastru Kujav na Novojičínsku okolo hlídkujícího policejního vozu (v civilním provedení) rychlostí 214 kilometrů v hodině.

Čtyři mrtví při noční nehodě na Novojičínsku
20. 08. 2019
Tragická nehoda se stala v noci na úterý na Novojičínsku. Čtyři lidé zemřeli na místě, jeden další byl převezen do nemocnice. 

V Kamence nalezli granát
19. 08. 2019
Oznámení o nálezu munice v obci Kamenka přijali oderští policisté v pátek 16. srpna kolem sedmnácté hodiny.

Po probuzení muž doma neměl auto ani mobil
19. 08. 2019
Tvrdý spánek v opilosti se o víkendu vymstil jednačtyřicetiletému muži z Frenštátu pod Radhoštěm. Během vyspávání ho okradl neznámý pachatel.

Velká pátrací akce pod Radhoštěm byla zbytečná
19. 08. 2019
Spolu s policisty pátrali záchranáři beskydské horské služby v neděli 18. srpna po ztraceném turistovi. Muž z Orlové se vydal s rodinou na Pustevny, ale během výletu zabloudil. Pátrání náčelník ukončil o půlnoci, protože muž mezitím došel sám domů. 

Polák boural na dálnici. Únik nafty sledoval s cigaretou v puse
18. 08. 2019
Tři jednotky hasičů zasahovaly v neděli 18. srpna ráno na dálnici D1 v Bílova na Novojičínsku. Ve směru na Ostravu skončil ve svodidlech řidič polského menšího nákladního vozidla, který vezl na a návěsu i na přívěsu celkem tři starší a poškozené osobní automobily.  

Pokuta od ČIŽP: zemědělci špatně nakládali s hnojůvkou
14. 08. 2019
Za porušení zákona o vodách uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) dvě pokuty za více než 200 tisíc korun společnosti Březovská zemědělská a.s. na Vítkovsku.  

Kauza Kramný: další námitka podjatosti
14. 08. 2019
Případ Petra Kramného, pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům žaláře, se opět vrací ke Krajskému soudu v Ostravě.

Za pervitinové zločiny padly přísné tresty
14. 08. 2019
Tvrdé tresty v rozmezí od pěti do dvaceti let žaláře uložil v těchto dnech Krajský soud v Ostravě jedenácti členům české větve mezinárodního pervitinového gangu. Verdikt není pravomocný.  

Strom v Odrách ohrožoval řidiče. Hasiči museli rozmontovat svodidla
13. 08. 2019
/FOTOGALERIE/ Dvě desítky výjezdů kvůli silnému nočnímu dešti a větru mají na kontě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje v době od pondělní půlnoci do úterního dopoledne.

Aktualizace: Ztracená dívka z Rychvaldu se sama vrátila domů
10. 08. 2019
Policisté pátrali po pohřešované devatenáctileté dívce z Rychvaldu a žádali o pomoc i veřejnost. 

Podvodník opět vybíral peníze, prý na děti
10. 08. 2019
Nový Jičín – Již podruhé v krátké době převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Novém Jičíně (ÚZSVM) různé drobné předměty a peníze po jistém podvodníkovi.  

Dopadený sériový zloděj z Ostravska otevíral nezamčené dveře zednickou špachtlí
8. 08. 2019
/FOTOGALERIE/ Zamykáte přes noc dveře svého bytu? Policisté ukončili řádění zloděje v Moravskoslezském kraji, který vykrádal právě ty byty, kde byly dveře v noci jen zabouchnuté. A to i v době, kdy členové domácnosti byli doma a právě spali

Ostravští Bonnie a Clyde skončili v rukou policie
19. 07. 2019
Přezdívku Bonnie a Clyde si vysloužili třicetiletí manželé z Ostravy, kteří mají na svědomí loupežná přepadení v Moravskoslezském kraji. 

Řidič ujel od nehody, při které se zranil motorkář
18. 07. 2019
K dopraní nehodě došlo 24. června mezi obcemi Hodslavice a Hostašovice na Novojičínsku. Policie hledá řidiče i svědky.

Na Novojičínsku mizí kola
17. 07. 2019
V uplynulém týdnu řešili novojičínští policisté dvě krádeže jízdních kol. První z kol ukradl dosud neznámý zloděj v pátek 12. července od místního pečovatelského domu.

Vandal poškodil auto
17. 07. 2019
Neznámý vandal na Novojičínsku poškodil střechu a kapotu osobního automobilu. Vytvořil do něj deset promáčklin.

Opilá motocyklistka nabourala do stojícího auta
16. 07. 2019
Opilá devatenáctiletá žena ze Štramberku jedoucí na skútru narazila do stojícího vozu. Po srážce spadla i se svým strojem na cestu.

Zloděj se vrátil na místo činu. Doplatil na to
14. 07. 2019
Až tři roky vězení hrozí nepoučitelnému dvaatřicetiletému muži z Nového Jičína, který kradl v Ostravě.

Policie hledá svědky bouračky v Tiché
12. 07. 2019
Novojičínští policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo 3. července, před třetí hodinou odpoledne, v katastru obce Tichá.

Hasiči zachraňovali uvězněnou srnku
11. 07. 2019
K záchraně srnky, která uvízla v mezeře plechového plotu, vyjížděli bílovečtí hasiči ve středu 10. července okolo devatenácté hodiny večer.

Žena odjela pryč, mezitím jí vykradli byt
10. 07. 2019
Neznámý zloděj vykradl byt dvaašedesátileté ženy z Nového Jičína. Žena byla dva dny pryč, po návratu v sobotu 6. července zjistila, že jí z bytu zmizela hotovost ve výši dvaceti tisíc korun a její šperky. Celková škoda se vyšplhala na víc než šedesát tisíc korun.

Muž dal opravit svůj skútr, místo toho o něj přišel
9. 07. 2019
Dosud neznámý zloděj ukradl čtyřiadvacetiletému muži z Novojičínska skútr. Majitel dal v uplynulých dnech vozidlo opravit, zde však stálo pod přístřeškem na volně přístupném pozemku.

V Bravanticích na Novojičínsku hořelo pole. Pšenici oheň nezasáhl
7. 07. 2019
K požáru pole se suchým jetelem v Bravanticích vyjížděli v sobotu odpoledne hasiči. Plameny zasáhly pole na ploše přibližně jednoho hektaru a rychle se šířily na sousední pšenici.

Zloděj ukradl nábytek ze zahrady
2. 07. 2019
Neznámý zloděj ukradl nábytek z pergoly rodinného domu v Kopřivnici.

Poslední červnová sobota ve znamení úrazů cyklistů
30. 06. 2019
Během jediné hodiny zasahovali v sobotu v Ostravě zdravotníci u dvou cyklistů, kteří při pádu z kola ztratili na chvíli vědomí. Napříč celým regionem vyjížděli v řečený den i k deseti dalším úrazům způsobených při této oblíbené aktivitě.

Kriminalisté a celníci překazili kšefty s minerálními oleji z Polska
27. 06. 2019
Škodu za bezmála dvaačtyřicet milionů korun měli způsobit obchodníci s minerálními oleji. Z Polska dovezli více než dva miliony litrů oleje, který pak u nás prodávali jako motorovou naftu.

Motorkář nepřežil střet s autem, vážné zranění utrpěl také 13letý chlapec
26. 06. 2019
Tragicky skončila středeční dopravní nehoda na silnici mezi Fulnekem a obcí Pohořílky.

Vysoký plot nebyl problém
21. 06. 2019
Příbor–Hájov - Ani téměř dvoumetrový plot nezabránil v uplynulých dnech dosud neznámému pachateli, aby se vloupal na pozemek jednoho z rodinných domů v Příboře, místní části Hájov.

Muž usnul v autě. Zloděj mu mezitím ukradl mobil
20. 06. 2019
Nový Jičín – Dosud nedopadený zloděj okradl v sobotu 15. června spícího muže.

Neznámý zloděj ženě ukradl platební kartu
19. 06. 2019
Před nedávnem okradl neznámý zloděj jednačtyřicetiletou ženu. Na hudební akci jí z kabelky odcizil platební kartu, ze které chtěl v následujících dalších dnech zaplatit platby v celkové výši dvanácti tisíc korun.

Nenastoupil do vězení. Hrozí mu delší trest
19. 06. 2019
Policisté ve čtvrtek 13. června dopadli muže, který se vyhýbal trestu odnětí svobody.

Poznáte zloděje z novojičínského Lidlu?
18. 06. 2019
Kutilské ambice měl pravděpodobně zloděj, který kradl ve čtvrtek 13. června v obchodním domě Lidl v Novém Jičíně. Plány mu ale zhatila všímavá prodavačka. 

Hasiči zachránili malého pejska
17. 06. 2019
Skotnice – Bylo krátce po desáté hodině dopolední, když v pondělí 17. června převzalo operační středisko hasičů informaci o požáru ve dvoupodlažním rodinném domku ve Skotnici. Na místo vyjela profesionální jednotka ze stanice HZS MSK Nový Jičín, a dvě jednotky SDH Příbor a SDH Petřvald. 

Svlékal se před školkou a ne poprvé. Skončil za mřížemi
17. 06. 2019
Zhluboka oddechnout si mohou učitelé, děti i jejich rodiče jedné z mateřských škol v Novém Jičíně. Ve vazbě v současné době sedí muž, který se opakovaně obnažoval před malými předškoláky.  

Přišel na koupaliště krást. Úspěšně
17. 06. 2019
Koupací sezona nezačala nejlépe pro dvě návštěvnice novojičínského koupaliště. Na chvilku nechaly bez dozoru své osobní věci, čehož využil neznámý lapka. 

Zloděj kradl v Prchalově na stavbě
12. 06. 2019
Příborští policisté se od konce minulého dne zabývají trestným činem krádeže.

Soud potvrdil osmnáct let za brutální vraždu
11. 06. 2019
S odvoláním proti osmnáctiletému trestu za brutální vraždu neuspěl v úterý u Vrchního soudu v Olomouci Pavel M. (38 let) z Novojičínska. Muž vloni v březnu v Suchdolu nad Odrou zabil bývalou přítelkyni (25 let), která mu ze soucitu umožnila, aby u ní přespal. Zasadil jí šest ran nožem. O razanci útoku svědčí fakt, že málem došlo k oddělení hlavy od těla.

Hasiče zaměstnaly požáry
9. 06. 2019
K požáru kontejnerů na odpad vyjížděli kopřivničtí hasiči v sobotu 8. června do Alšovy ulice.

Řítil se opilý na Lubojaty, tam ale nedojel
6. 06. 2019
Pouze materiálními škodami skončila ranní středeční zběsilá jízda opilého řidiče na Bílovecku. Je velkým štěstím, že v protisměru nejelo další vozidlo či cyklista. Následky nehody pak mohly být mnohem horší.

Muži dluží na výživném více než sto tisíc korun
4. 06. 2019
Novojičínsko – Jako by ani neexistovali. Řeč je o vztahu některých biologických otců vůči svým potomkům.

Zloděj bral peníze, šperky a další věci
4. 06. 2019
Kopřivnice - O věci za více než 180 tisíc přišel majitel bytu v panelovém domě v ulici Pod Moravií v Kopřivnici.

Z nabouraného autobusu nebyla cesta ven. Od výfuku se začal šířit oheň
4. 06. 2019
Bílovec – Výškovice - Tři hasičské jednotky musely v pondělí 3. června dopoledne zasahovat u dopravní nehody autobusu na hranici Novojičínska a Opavska. Vozidlo skončilo mimo silnici a zůstaly v něm uvězněné dvě osoby.  

Řidička nechala peníze v autě s otevřeným oknem
30. 05. 2019
Kopřivnice - O tom, že je potřeba si své vozidlo před odchodem řádně zabezpečit a nenechávat v něm žádné cennosti se během úterního odpoledne přesvědčila devětašedesátiletá žena. 

Kontrola odhalila opilce za volantem
29. 05. 2019
Na pořádný problém si zadělal jednašedesátiletý muž, který v pondělí 27. května usedl po poledni za volant vozidla značky Renault.

Zapomnětlivec peněženku už nenašel
28. 05. 2019
Příbor – V krajním případě i vězení hrozí neznámému pachateli, která v neděli 26. května v našel peněženku u vlakového nádraží v Příboře, poblíž řeky Lubiny. 

Hektická sobota na silnicích
26. 05. 2019
Policisté na Novojičínsku museli v sobotu 25. května vyjíždět k šesti dopravním nehodám, při kterých se zranili tři lidé.

Řidič se s náklaďákem pod most nevlezl
23. 05. 2019
Suchdol nad Odrou –  Stačila malá nepozornost profesionálního řidiče a nehoda byla na světě.

Malý chlapec se popálil ohněm, vrtulníkem byl přepraven do popáleninového centra
22. 05. 2019
Okolnosti, za jakých došlo k popálení malého dítěte, vyšetřují od úterního odpoledne policisté z Novojičínska. 

Kabelku z auta na odstavném parkovišti ukradl zloděj
21. 05. 2019
V neděli 19. května, krátce po dvanácté hodině, dosud neznámý pachatel násilím vnikl do osobního vozidla Hyundai, které stálo zaparkované na odstavném parkovišti v Kopřivnici.

Další případ opilství za volantem řešili o víkendu policisté na Novojičínsku
20. 05. 2019
V neděli 19. května odpoledne ve Studénce zastavili osobní automobil značky Škoda Felicia, které řídil devětatřicetiletý řidič.

Pernikáři na Novojičínsku dovařili. Obviněno je pět osob
15. 05. 2019
Přímo při výrobě pervitinu se podařilo novojičínským kriminalistům zadržet dva muže s bohatou kriminální minulostí. Precizní práce policistů má za výsledek odhalené varny a obvinění pěti osob, kdy některé jsou stíhany vazebně.

OBRAZEM: Alfa potřebovala pomocnou ruku. Hydraulickou
12. 05. 2019
Hladké Životice – Nehoda tří vozidel zaměstnala v pátek 10. května odpoledne hasiče v Hladkých Životicích na Novojičínsku. Jedno z nich musel z příkopu vysvobodit vyprošťovací speciál.

Policisté ve Fulneku chytili zloděje přímo při vloupání
12. 05. 2019
Policisté v sobotu 11. května zadrželi ve Fulneku zloděje přímé při vloupání.

Syntetické kanabinoidy znovu na scéně. Tentokrát na Opavsku
7. 05. 2019
Nebezpečné syntetické kanabinoidy, kterými se loni na podzim otrávilo v Ostravě 23 lidí (z toho dva muži zemřeli), se znovu objevily na scéně. Tentokrát na Opavsku.

Kriminalisté zadrželi dealerku pervitinu, měla u sebe drogu i stříkačky
6. 05. 2019
Až pětileté vězení hrozí sedmadvacetileté dealerce pervitinu, kterou zadrželi kriminalisté na konci dubna v Rožnově pod Radhoštěm. Žena z Novojičínska obchodovala čile s více než deseti lidmi v Rožnově i v sousedním okrese. Sama ale pervitin nevyráběla. Policisté nyní pátrají po jejích dodavatelích. 

Pro motorkářku letěl po nehodě vrtulník
3. 05. 2019
K vážné dopravní nehodě motorkáře došlo ve čtvrtek 2. května na Novojičínsku.

Gumičky a figurky sloužily k podvodu
1. 05. 2019
Různorodé předměty prodával ve Frenštátě pod Radhoštěm jistý muž s tvrzením, že vybrané peníze půjdou na charitu. Peníze si ale chtěl nechat. Neprodané věci propadly státu.  

Sražení cyklisté v Kuníně. Jeden řidič od nehody ujel
30. 04. 2019
Ke dvěma dopravním nehodám došlo v minulém týdnu v Kuníně na Novojičínsku. Zatímco v prvním případě motorista po střetu s cyklistou sešlápl plyn a ujel, v tom druhém se řidička zachovala duchapřítomně a poskytla malému chlapci první pomoc. 

Malý cyklista skončil v nemocnici
27. 04. 2019
K vážně vypadající dopravní nehodě v Kuníně vyjížděla v pátek 26. dubna v 12.40 hodin posádka Zdravotnické záchranné služby.

Hasiči zdolali požár lesa s leteckou podporou, požářiště museli hlídat celou noc
27. 04. 2019
VIDEO/ Trojanovice – Požár na ploše okolo 15 hektarů zaměstnal v pátek 26. dubna na dlouhou dobu desítky hasičů. 

Do hašení lesního požáru se zapojil vrtulník i letoun
26. 04. 2019
VIDEO/ Od odpoledních hodin probíhá hašení požáru lesního porostu mezi Frenštátem a Rožnovem pod Radhoštěm. 

Zloděj bral peníze a cigarety
24. 04. 2019
Bernartice nad Odrou – Do restaurace U Bříz v Bernarticích nad Odrou se vloupal v noci na velikonoční pondělí 22. dubna neznámý pachatel. Zloděj se do objektu dostal někdy v době od půlnoci do 8.30 hodin poté, co rozbil okno, které bylo otevřené na ventilaci.

Za volanty během Velikonoc usedli opilí i zdrogovaní řidiči
23. 04. 2019
Více než 3300 vozidel zkontrolovali moravskoslezští policisté během celorepublikové velikonoční dopravní razie, která začala minulou středu a skončila v pondělí. 

Subaru převrátil opilý řidič v Novém Jičíně na střechu
23. 04. 2019
Dvě promile nadýchal o velikonoční sobotě řidič, který v brzkých ranních hodinách boural v centru Nového Jičína.

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru pily v Bílovci
22. 04. 2019
V nedělní velikonoční podvečer byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje nahlášen požár pily v Bílovci. K požáru bylo ihned vysláno celkem pět jednotky hasičů. 

Velikonoční sobota na silnicích v kraji: motorkář v Karviné nepřežil nehodu
21. 04. 2019
U dvou vážných nehod motorkářů zasahovali během velikonoční soboty záchranáři Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Kola nejsou v bezpečí ani pod zámkem
18. 04. 2019
Odry - Oderští policisté od úterý 16. dubna dne pátrají po pilném zloději, který se vloupal do šesti sklepních kójí.  

Záchranáři bojovali o život řidiče. Přiletěl pro něho vrtulník
16. 04. 2019
Pravděpodobně náhlá zástava oběhu jednoho z řidičů má na svědomí dopravní nehodu, ke které došlo v pondělí 15. dubna v Příboře v ulici Wolkerova. 

Při požáru ve Frenštátě utekli lidé na střechu, čtveřici odvezla záchranka
14. 04. 2019
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Pět lidí se zranilo při nočním požáru ve Frenštátě pod Radhoštěm. Hořelo v budově tržnice pod náměstím.  

Cyklista srazil chodkyni a ujel. Policie hledá svědky
11. 04. 2019
Kopřivničtí policisté vyšetřují dopravní nehodu, ke které došlo ve městě v ulici Záhumenní, přibližně sto metrů od pobočky České spořitelny, 29. března okolo půl osmé večer.

Chodec nepřežil srážku s automobilem
10. 04. 2019
U smrtelné dopraví nehody zasahovaly v úterý 9. dubna ve večerních hodinách v Jakubčovicích nad Odrou posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Velký zátah na padělky Applu: Nejvíce případů v Praze a Moravskoslezském kraji
9. 04. 2019
/VIDEO/ Česká celní správa uskutečnila ve spolupráci s Finanční správou Slovenské republiky minulý týden rozsáhlou razii. Koordinovanou kontrolní akci zaměřila na ochranu práv duševního vlastnictví společnosti Apple.

Opilou řidičku zastavil až starší muž vlastním tělem
9. 04. 2019
To, že řízení pod vlivem alkoholu, je zakázáno nikterak nevadilo dvěma jedincům, kteří o uplynulém víkendu nedokázali uřídit osobní automobily.

Seniorka z Novojičínska dala cizímu muži půl milionu korun
9. 04. 2019
Další podvodné jednání, jehož obětí se stala seniorka, prověřují policisté na Novojičínsku. Případů, kdy seniora okradou údajní příbuzní, přibývá.

TIP Deníku: Podvodníci opět udeřili. Policisté poradí, jak na ně
8. 04. 2019
Sérii besed a přednášek pro seniory zahajují tento týden moravskoslezští policisté. Varovat je chtějí mimo jiné před podvodníky, kteří v telefonických rozhovorech vystupují jako příbuzní, především vnuci.

Poničil autobus, ale neukradl téměř nic. Nebylo co
4. 04. 2019
Neznámý pachatel se v noci na středu 3. dubna vloupal do autobusu zaparkovaného u vlakového nádraží v Mořkově.

Zloděj šel po jízdních kolech
29. 03. 2019
Kopřivnice – Oznámení o vloupání do sklepa na ulici Karla Čapka v Kopřivnici přijali ve čtvrtek 28. března policisté z obvodního oddělení v Kopřivnici.

Muž a žena neplatí na děti
29. 03. 2019
Kopřivnice, Příbor – Dvěma případy podezření z přečinu zanedbání povinné výživy se v této době zabývají policisté.

Starší řidič před smrtelným nárazem srazil chodkyni
26. 03. 2019
K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 25. března ve Štramberku. Starší řidič narazil před devátou hodinou v ulici Novojičínské ve vozidle Fiat do stromu.

Zaplatila předem
25. 03. 2019
Na zaplacení zboží z internetu předem doplatila třiačtyřicetiletá žena z Nového Jičína.

Muž z Nového Jičína rozstřikoval sprej blízko svíčky. Utrpěl rozsáhlé popáleniny
24. 03. 2019
K vážně zraněnému muže v Novém Jičíně letěl v neděli brzy ráno vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. 

Tragicky skončilo sobotní kácení stromu na Novojičínsku
24. 03. 2019
Tragicky skončilo kácení stromu v sobotu 23. března v jedné obci na Novojičínsku.

Šílenec napadal bezdůvodně lidi na Stodolní v Ostravě i v Havířově
22. 03. 2019
Velké štěstí mělo ve čtvrtek večer několik lidí, když smyslů zbavený muž nebyl ozbrojen bodnou nebo střelnou zbraní. Následky jeho chaotického útočení by mohly být tragické. 

Práci kvůli podpoře zamlčela
21. 03. 2019
Nový Jičín – Na více jak 10 tisíc korun si přišla pětatřicetiletá žena, která loni od června do srpna neoprávněně pobírala podporu nezaměstnanosti. Hrozí ji až dva roky za mřížemi.

Vážný pracovní úraz ve Varrocu: pro mladíka letěl vrtulník
19. 03. 2019
K vážnému pracovnímu úrazu dnes kolem poledne došlo v areálu společnosti Varroc Lighting Systems v Šenově u Nového Jičína. Společnost potvrdila Deníku, že pětadvacetiletý zaměstnanec externí firmy utrpěl zranění při servisu svařovacího stroje.

Střelba, zátarasy, ani to některé řidiče v regionu nezastaví
19. 03. 2019
I několikrát do týdne absolvují moravskoslezští policisté divoké autohoničky s opilými a zdrogovanými motoristy. Často jde při nich o život. Šílenci běžně jezdí v protisměru a na červenou, nezastaví je výstřely ani zátarasy v podobě policejních aut, do kterých bez pudu sebezáchovy najíždějí.

Muž s hendikepem příspěvek na plošinu utratil jinak
18. 03. 2019
Z přečinu dotačního podvodu podezírají novojičínští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality jednačtyřicetiletého muže z Novojičínska.

Řidič se neuměl vyhnout
17. 03. 2019
Nový Jičín – Kvůli sedmdesátiletému řidičo, jenž nedokázal ovládat auto, vyjížděli v pátek 15. března policisté v Novém Jičíně.

Řidič si při nehodě těžce poranil hlavu
17. 03. 2019
K dopravní nehodě s hlášeným těžce zraněným člověkem uvnitř auta spěchali v sobotu večer záchranáři do Příbora.  

Na D1 poblíž obce Vražné došlo k další vážné nehodě
15. 03. 2019
Během krátké doby se na dálnici D1 na Novojičínsku, poblíž obce Vražné, stala další vážná dopravní nehoda.

Muž obžalovaný ze šíření smrtící syntetické drogy nepřišel k soudu
13. 03. 2019
Ostrava - První obžalovaný se měl včera zpovídat z distribuce jedovaté chemikálie zvané syntetické kanabinoidy, která vloni v létě způsobila v regionu předávkování více než dvaceti uživatelů včetně dvou úmrtí.

Řidička srazila cyklistku. Policie hledá svědky
12. 03. 2019
Příbor – Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo v úterý 5. března v centru Příbora u kulturního domu pět minut před druhou odpolední. 

Zloděj si odnesl slivovici
10. 03. 2019
Dostatečné zásoby pálenky si zajistil před pár dny neznámý zloděj, který sněkdy v době od 7. do 8. března násilím vnikl do sklepních prostor bytového domu na ulici Smetanovy sady v Novém Jičíně.

Havarovanou dodávku na rozestavěné dálnici vyprostil hasičský speciál
9. 03. 2019
FOTOGALERIE/ Na rozestavěném mostním úseku dálnice D48 u Příbora na Novojičínsku zasahovaly v pátek 8. března od půl deváté večer tři jednotky hasičů. Havarovala tam dodávka s pohonem na stlačený zemní plyn.

Spolujezdec nehodu na dálnici nepřežil, policie hledá svědky
7. 03. 2019
Tragicky skončila dopravní nehoda osobního automobilu na dálnici D1 v katastru obce Vražné. Jeden ze spolujezdců zemřel na následky zranění při převozu do nemocnice.  

Řidič přišel o hodinky za 100 tisíc korun
4. 03. 2019
Nechat volně položené věci uvnitř vozidel se nemusí vyplatit. Dvojnásob pak, když se jedná o cennosti. Přesvědčil se o tom před pár dny jeden pětačtyřicetiletý řidič na Novojičínsku, konkrétně ve Skotnici.

Diskotéka se prodražila
4. 03. 2019
Ostrava – Na více než třicet tisíc korun přišla dvacetiletou slečnu návštěva ostravské diskotéky.

Kradl v zahradách
4. 03. 2019
Neznámý zloděj se v uplynulých dnech vloupal do dvou zahrad v Novém Jičíně.

Násilníci se často chovají jako zvířata
2. 03. 2019
Nůž, sekeru, palici, šroubovák, smeták, hrnec a další věci používají agresoři, kteří ubližují svým nejbližším. Podle kriminalistů případů kvalifikovaných jako domácí násilí přibývá, narůstá také brutalita.

Auto v Kyjovicích sjelo ze silnice a skončilo na boku
2. 03. 2019
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Profesionální hasiči z Bílovce zasahovali v sobotu 2. března u dopravní nehody v Kyjovicích na Opavsku. Osobní automobil tady sjel ze silnice a převrátil se na bok.

Začátek víkendu ve znamení nehod, jeden člověk nepřežil
2. 03. 2019
Páteční podvečer a sobotní ráno znamenaly pro hasiče a posádky sanitek v Moravskoslezském kraji výjezdy k dopravním nehodám. Nejvážnější se stala v Ostravě-Kunčicích; zahynul při ní mladý muž.

Nepoctivá žena si brala půjčky, ale nesplácela je
1. 03. 2019
Policisté z oddělení hospodářské kriminality ve středu 27. února zahájili trestní stíhání šestatřicetileté ženy pro trestný čin podvodu.

Žena odpojila neplatiče, ti k ní vtrhli do bytu
28. 02. 2019
Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění, přesně takové pořekadlo by se dalo použít v případě události, kterou prošetřují policisté jako trestný čin porušování domovní svobody.

VIDEO: Zásah hasičů u požáru octavie v Olbramicích
24. 02. 2019
Profesionální hasiči z Bílovce zasahovali v neděli 24. února odpoledne v Olbramicích u požáru staršího osobního automobilu Škoda Octavia.  

V den rozsudku v metanolové kauze někdo ohlásil bombu v justiční budově
21. 02. 2019
Rozhodující verdikt v havířovské větvi metanolové kauzy měl padnout dnes u Vrchního soudu v Olomouci. 

Studentka-vražedkyně neuspěla s odvoláním
19. 02. 2019
Ostrava, Olomouc – Se svým odvoláním v úterý neuspěla studentka střední školy Simona M. (18 let) z Novojičínska. Vrchní soud v Olomouci jí potvrdil osmnáctiletý trest za usmrcení bývalého přítele (38 let).

Znalkyně: ve Studénce selhaly kontrolní mechanismy. Poukázala i na další chyby
19. 02. 2019
Při rekonstrukci silničního mostu ve Studénce na Novojičínsku, který se v roce 2008 zřítil a do jeho trosek narazil rychlík, pravděpodobně selhaly kontrolní mechanismy.

Hasiči zasahovali při požáru lokomotivy ve Studénce
19. 02. 2019
K požáru lokomotivy vyjížděli v pondělí 18. února v pozdním odpoledni hasiči. Informaci o požáru přijalo Operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) krátce informaci bylo o požáru informováno v pondělí krátce před 17. hodinou.

Kauza Studénka: Případ železničního neštěstí začal nanovo
18. 02. 2019
Prakticky na začátku je jednání v případu nárazu mezinárodního rychlíku Comenius do spadlé mostní konstrukce. Událost, následkem které zemřelo osm lidí, se přitom stala před necelými jedenácti roky.

Případ rychlíku Comenius se vrací k soudu
18. 02. 2019
Hlavní líčení s dokazováním v případu nárazu mezinárodního rychlíku Comenius do spadlé mostní konstrukce ve Studénce opět začíná dnes v 8.30 hodin u Okresního soudu v Novém Jičíně.

Muž se vážně zranil při pádu rogala na Novojičínsku
17. 02. 2019
K vážnému zranění došlo o uplynulé neděli v Odrách na Novojičínsku. 

Falešný exekutor získal peníze jen díky SMS
16. 02. 2019
Tučný finanční obnos se podařilo vylákat pětatřicetiletému muži jen prostřednictvím textových zpráv. Podvedený mu peníze opakovaně odevzdal, přitom si nebyl vědom, že má nějakou exekuci.

Nekalé praktiky z „černé listiny“. I ty někteří prodejci používají
13. 02. 2019
Pokud nepodepíšete přechod k jinému dodavateli, odpojí vám elektřinu. Když si nekoupíte náš zázračný přístroj, vaše nemoc se rapidně zhorší. I takovými formulacemi útočí někteří prodejci na spotřebitele.

Cesta mu byla v opilosti malá, kruháč projel napřímo
11. 02. 2019
Středem kruhového objezdu skončila v neděli 10. února brzy ráno divoká jízda dvaadvacetiletého mladíka v Kopřivnici. Ten se za volant staršího Opelu Corsa posadil notně posilněn alkoholem. 

Policie zaznamenala smršť podvodných telefonátů
8. 02. 2019
Až do Polska vedou stopy zločinců, po kterých již několik týdnů pátrají moravskoslezští policisté. Jde o podvodníky zaměřující se na důchodce v našem regionu. Použili klasickou fintu, kdy se telefonicky vydávali za příbuzného, nejčastěji vnuka.

Muže na Opavsku zranila kráva. Letěl pro něj vrtulník
7. 02. 2019
Tým letecké záchranné služby (LZS) zasahoval ve středu 7. února u vážně zraněného muže v obci Hlavnice na Opavsku.

Ze zahradní chatky ukradl věci za tisíce
7. 02. 2019
Od soboty 2. února příborští policisté vyšetřují vloupání do zahradní chatky v chatařské kolonii v ulici Hukvaldská.

Opilý řidič narazil na policejní hlídku
6. 02. 2019
Pondělní večerní jízda Lichnovem na Novojičínsku se nevyplatila třiačtyřicetiletému muži. Před dvaadvacátou hodinou řídil automobil značky Volkswagen Passat, když ho ke kontrole zastavila policejní hlídka.

Řidič zadržený na Novojičínsku byl notně opilý
4. 02. 2019
Bez řidičského průkazu bude zřejmě na nějakou dobu sedmapadesátiletý muž, jehož v sobotu 2. února v nočních hodinách zastavili policisté na Novojičínsku ve chvíli, kdy řídil osobní vozidlo Škoda Felicia.

Získanou důvěru mladík u důchodce zneužil
4. 02. 2019
V policejních poutech skončil minulý týden teprve dvacetiletý mladík, který během ledna opakovaně okradl osmdesátiletého seniora žijícího v jednom z novojičínských domů s pečovatelskou službou.  

Přecházení přes koleje? Lidem hrozí pokuta
2. 02. 2019
Moravskoslezští policisté kontrolovali dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kudy je to zakázáno. Tato akce, která se konala ve středu, byla letos už druhá v pořadí. Uskutečnila se v železničních stanicích měst Třince, Karviné a Opavy. Policisté řešili v souhrnu dvacet přestupků.

Policie zaznamenala další pokus o uskladnění nebezpečného odpadu
1. 02. 2019
Moravskoslezská policie zaznamenala další pokus o nelegální uskladnění nebezpečného odpadu. Firma, pravděpodobně polská, která už dříve na dvou místech Karvinska a Frýdecko-Místecka ilegálně uložila 650 tisíc litrů hořlavého odpadu, se pokusila pronajmout si další prostory. 

Soud osvobodil podnikatele Zátorského
31. 01. 2019
Nevinen. Takový verdikt si ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě vyslechl podnikatel a bývalý kriminalista Daneš Zátorský (50 let), který ještě před několika roky patřil k nejbohatším a nejvlivnějším lidem v Moravskoslezském kraji.  

OBRAZEM: Zákaz řidiči kamionů ignorují ve velkém
30. 01. 2019
VIDEO/ Dopravní policisté si ve středu 30. ledna došlápli na řidiče nákladních vozidel nad 12 tun, kteří porušují zákaz vjezdu na rekonstruovanou silnici I/48 mezi Novým Jičínem a Příborem.

Kolize osobního auta s kamionem blokovala provoz na dálnici
30. 01. 2019
Na několik minut musela být uzavřena dálnice D1 ve směru z Ostravy na Brno, když na silnici přistával záchranářský vrtulník. 

Dopravní nehoda na Novojičínsku. Najde se svědek?
26. 01. 2019
Svědky dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek 24. ledna v ranních hodinách, hledají policisté. K nehodě došlo v 6.15 hodin na silnici č. I/58 ve směru od Kopřivnice na Frenštát pod Radhoštěm, před křižovatkou na obec Tichá.

Jeden řidič skončil v potoce, druhý ve stromě. Pro oba letěl vrtulník
24. 01. 2019
Novojičínsko – Vrtulník záchranné služby zasahoval na Novojičínsku u dvou dopravních nehod. 

Zabil a skočil pod vlak. Soud v Ostravě mu vyměřil 18 let
22. 01. 2019
Osmnáct let by měl ve vězení strávit osmatřicetiletý Pavel M. z Novojičínska za vraždu bývalé přítelkyně. 

Plamenům v unimobuňce muž neunikl
20. 01. 2019
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vrtulník záchranné služby musel v sobotu 19. ledna večer zasahovat ve Stachovicích, místní části Fulneku na Novojičínsku, kde vážné popáleniny utrpěl jedenašedesátiletý muž.

Řidič v zatáčce vyjel ze silnice a proboural se do stavení
18. 01. 2019
FOTOGALERIE/ Kuriozní následky měla nehoda, při které řidič škodovky projel několik desítek metrů po poli a zastavil až ve zdi garáže rodinného domu.

Vietnamec kšeftoval s cigaretami, zatímco ho měsíce sledovali celníci
18. 01. 2019
FOTOGALERIE/ Garáž napěchovanou neokolkovanými cigaretami se podařilo odhalit v Odrách policistům z Celního úřadu Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezští hasiči absolvovali v loňském roce nejvíce zásahů v republice
17. 01. 2019
Mezi nejkomplikovanější loňské zásahy patřila likvidace požáru v areálu firmy na zpracování odpadů ve Vratimově. Velkou pozornost v letošním roce chtějí hasiči věnovat zabezpečení kulturních památek, především dřevěných kostelů, kterých je v Moravskoslezském kraji nejvíce v republice.    

Lapka vykradl byt v Novém Jičíně
16. 01. 2019
Přečinem krádeže a přečinem porušování domovní svobody se od úterý zabývají policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně.

Výstavní hala Ledového království v Rožnově se zřítila
14. 01. 2019
Plachtová hala s dřevěnou konstrukcí kryjící výstavu Ledové království v Rožnově pod Radhoštěm, se v sobotu dopoledne zřítila. Kolaps měla způsobit velká větev, která nevydržela nápor sněhu a na halu spadla. Při nehodě se nikdo nezranil, výstavu ale zřejmě organizátoři zkrátí.

Zaplatil za zboží předem
11. 01. 2019
Frenštát pod Radhoštěm - Internetovému podvodníkovy naletěl v závěru loňského roku mladý muž z Frenštátska, který za bazarové zboží zaplatil předem.

Na kluzkých silnicích se v kraji stalo několik nehod, včetně hromadných
10. 01. 2019
Čtvrteční večer v Moravskoslezském kraji poznamenaly dopravní nehody, které se staly na namrzajících silnicích. 

Podvodníci mazaně kradli po republice. Osudnou se jim stala cesta do Ostravy
10. 01. 2019
VIDEO, FOTOGALERIE/ Jeden z podvodníků si o fintě přečetl před dvaceti lety.

Policisté si posvítí na telefonující motoristy. Počet obětí nehod vzrostl
10. 01. 2019
Na krajských silnicích vloni vyhaslo více životů. Viník nejtragičtější loňské nehody, při které zemřeli čtyři lidé, měl v sobě drogy.

Zloděj kradl na bazénu v Kopřivnici
6. 01. 2019
Na svou neopatrnost doplatila žena, která v sobotu 5. ledna navštívila krytý bazén v Kopřivnici na Husově ulici. Přišla o kabelku.

Na dálnici havarovala dodávka s vínem. Čtyři lidé byli zraněni
4. 01. 2019
Čtyři lidé byli převezeni do nemocnic v souvislosti s dopravní nehodou na dálnici D1, která se stala v pátek ráno u Klimkovic na Ostravsku. Došlo tam ke střetu dodávky Fiat Ducato vezoucí lahve s vínem a vozidla Škoda Fabia.

Na krajských silnicích vloni vyhaslo více životů
3. 01. 2019
Po několikaleté euforii v podobě příznivého vývoje přichází vystřízlivění. I takto se dá hodnotit statistika dopravní nehodovosti v Moravskoslezském kraji za rok 2018. Přestože oficiální výsledky budou známy až v průběhu první poloviny ledna, již nyní je jasné, že jsou horší než vloni.

Požár v Kopřivnici zcela zničil zahradní chatku
2. 01. 2019
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 2. ledna ráno u požáru zahradní chatky v kopřivnické místní části Lubina. Obešel se bez zranění, škody dosahují statisíců.

Poklidné Vánoce na Novojičínsku. Jeden řidič přišel o řidičák
26. 12. 2018
Novojičínsko – Během dvou svátečních dnů strážci zákona vyšetřovali dvě lehčí dopravní nehody. Dopravní policisté odhalili také jednoho silně opilého řidiče.

Policie odložila případ zapálení textilky Karnola v Krnově
20. 12. 2018
Policie odložila případ loňského úmyslně založeného požáru textilky Karnola v Krnově. Dva čtrnáctiletí chlapci, kteří podle policie objekt přesně před rokem zapálili, nejsou totiž kvůli nízkému věku trestně odpovědní. 

Muž podezřelý z pytláctví je zaměstnancem Lesů ČR
17. 12. 2018
Policisté na Bruntálsku zadrželi dva myslivce podezřelé z pytláctví. Státní podnik Lesy ČR se musí vypořádat s faktem, že jeden ze zadržených je jejich zaměstnanec ve vedoucí funkci.

Dodávka ve Starých Hamrech sjela ze silnice. Vytahovat ji museli hasiči
16. 12. 2018
K vážně vypadající dopravní nehodě vyjížděli v neděli 16. prosince hasiči v okrese Frýdek-Místek.

Krádež ozdobeného stromku. Pro symbol Vánoc si zloděj drze došel na cizí zahradu
14. 12. 2018
Že se dá ukrást téměř vše, ilustruje nedávný případ z Novojičínska. Neznámý lapka ukradl ozdobený vánoční strom ze zahrady rodinného domu.

Recidivista opět kradl: vybral a zničil dobročinnou kasičku v Havířově
14. 12. 2018
Dobročinné sbírky a kasičky? Ani ty si dnes nemohou být jisté před zloději. Právě takovou kasičku vypáčil a vybral z ní peníze patnáctkrát soudně trestaný muž v Havířově.

Fanynka Sparty řádila na zápase s Baníkem. Teď nesmí půl roku na fotbal
14. 12. 2018
Fanynku fotbalového klubu Sparta Praha potrestal v těchto dnech Okresní soud v Ostravě. Za výtržnosti během zápasu Baník Sparta jí vyměřil podmíněný dvouměsíční trest s odkladem na zkušební lhůtu dvou let. Navíc jí uložil šestiměsíční zákaz vstupu na fotbalové zápasy. Verdikt je pravomocný.

Cizinec pěstoval marihuanu, v domě jí měl přes deset kilo
13. 12. 2018
/FOTOGALERIE/ Lidově řečeno „velkou rybu“ chytili v těchto dnech krnovští kriminalisté ve spolupráci s polskými kolegy a krajskou zásahovkou. V jedné z obcí na Albrechticku se jim podařilo zadržet padesátiletého cizince, který je podezřelý z výroby omamných a psychotropních látek. 

Vážné zranění při srážce automobilu s chodcem na Novojičínsku
12. 12. 2018
Záchranáři ZZS MSK zasahovali v úterý u vážné nehody na Novojičínsku v Kopřivnice, kde došloke střetu osobního vozidla s chodcem. Na místě zasahovaly pozemní týmy z Frenštátu a Kopřivnice a také letečtí záchranáři z Ostravy.

„Americký“ podvodník opět úřadoval, obelstil další ženu. Tentokrát z Ostravy
12. 12. 2018
Důchodkyně uvěřila slibům o společném životě s bohatým cizincem, který se do ní zamiloval.

Kluzké silnice v Moravskoslezském kraji způsobovaly řidičům problémy
11. 12. 2018
Po nočním sněžení zůstala v úterý ráno na některých vozovkách v Moravskoslezském kraji ležet vrstva sněhu, na silnicích po chemickém ošetření pak rozbředlý sníh. Místy navíc může sněžit, což snižuje i dohlednost. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Kšefty s pejsky: kriminalisté z Ostravy hledají další podvedené
10. 12. 2018
FOTOGALERIE/ Štěňata v papírových kartonech vystlaných pilinami, dospělí psi v přepravkách… Celkem sedmnáct jich objevili policisté ve dvoupokojovém bytě v neupřesněné ostravské části, kam přicházejí kvůli obchodům s domácími mazlíčky.

Soukromí na internetu? Šestina dětí ochotně pošle intimní fotky
6. 12. 2018
Internet je pro pedofily jako cukrárna. Stačí chvíli počkat a děti jim nakráčejí do náruče téměř samy. „Každé druhé dítě chatuje s cizími lidmi, pětina by neodmítla osobní schůzku s cizím člověkem,“ varovala europoslankyně Dita Charanzová na odborné konferenci Bezpečnost dětí online.

HAD odhalil i školou povinné alkoholové hříšníky
5. 12. 2018
ANKETA/ Bezmála devadesát restaurací, barů, klubů a zábavních podniků zkontrolovali v minulých dnech policisté v Moravskoslezském kraji. Stalo se tak v rámci celorepublikové akce HAD zaměřené na hazard, alkohol a drogy. Policisté zjišťovali, zda někdo nepodává či neprodává alkohol nezletilým a mladistvým.

Činorodý podvodník z Novojičínska nadělal škodu za více než půl milionu
4. 12. 2018
Na lidskou důvěřivost sázel osmadvacetiletý podvodník z okresu Nový Jičín, který skončil v uplynulých dnech v rukou kriminalistů z Valašska.

Muž, který napadl ženu v Novém Jičíně, je za mřížemi
29. 11. 2018
Pozor, ve městě řádí úchyl! Takové sdělení v posledních dnech putovalo napříč sociálními sítěmi mezi obyvateli Nového Jičína. Že se nejednalo o plané sdělení, potvrzuje aktuální informace Policie ČR.

Dívka ubodala přítele, pak si ho natáčela na mobil
27. 11. 2018
Osmnáct roků stráví za mřížemi osmnáctiletá Simona M. z Novojičínska. V úterý o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě, který dívku uznal vinnou z vraždy.

VIDEO: Oheň napáchal na novém domě milionové škody
27. 11. 2018
V pondělí 26. listopadu večer museli hasiči zasahovat v Sedlnici na Novojičínsku, kde plameny pohltily rodinný dům. Konkrétně střechu a podkroví.

Dřevo z lesa je pryč. Okradená firma nabízí odměnu
23. 11. 2018
Desítky kubíku dřeva ukradl neznámý pachatel během listopadu z lesní cesty naproti Hospůdkce na Hájovně, která se nachází osamocena na kraji obce Hostašovice na Novojičínsku, v těsné blízkosti hlavního silničního tahu na Valašsko.

Zloděj okradl dva muže přímo v čekárně u zubaře
21. 11. 2018
Novojičínsko - Dva muži byli před pár dny okradeni v čekárně jedné z novojičínských zubních ordinací.

Celníci zřejmě překazili velký pervitinový kšeft
21. 11. 2018
Až třicet kilogramů pervitinu by se dalo vyrobit z léků, které v těchto dnech zajistili ostravští celníci. Medikamenty zajistili v dodávkovém vozidle Mercedes Sprinter s bulharskou značkou, které si náhodně vytipovali na dálnici D1 u Vrbice směrem na Ostravu. Uvnitř našli 26 000 krabiček léků s obsahem pseudoefedrinu.

V Tísku srazilo osobní auto chodce, ten na místě zemřel
20. 11. 2018
 Smrtí chodce skončila tragická dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí 19. listopadu v podvečer v obci Tísek na Novojičínsku.

Při nehodě se zranili dva lidé
19. 11. 2018
Odry – Několik minut před šestou hodinou ranní přijalo v pondělí 19. listopadu krajské zdravotnické operační středisko tísňové volání ke střetu dvou vozidel v Odrách.

Opilý řidič převrátil škodovku na bok
18. 11. 2018
Opilý řidič před pár dny ve Fulneku nezvládl jízdu městem. Na místě přišel o řidičský průkaz a za spáchání trestného činu mu hrozí i vězení. 

Drogoví kurýři neuspěli. Soud potvrdil tvrdé tresty
13. 11. 2018
Bez jednoho roku padesát let stráví dohromady za mřížemi čtyři muži z Ostravy a Slovenska, kteří byli součástí velkého mezinárodního drogového gangu.

Policistka podle soudu porušila zákon. Musí svléknout uniformu
13. 11. 2018
Uniformu bude muset svléknout čtyřicetiletá policistka z Opavska, která sloužila na oddělení v Ostravě-Porubě. Neoprávněně nahlížela do spisu, jehož část si ofotila. Krajský soud v Ostravě jí v těchto dnech pravomocně vyměřil čtrnáctiměsíční podmíněný trest. Navíc jí na osmnáct měsíců uložil zákaz činnosti. To znamená, že ochránkyně zákona musí opustit řady policie.

Chlapec spadl z branky, do nemocnice ho transportoval vrtulník
12. 11. 2018
V bezvědomí a s podezřením na poranění mozku byl v neděli odpoledne transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě 13letý chlapec, který se zranil při pádu z házenkářské branky. 

Zapomenuté tašky si všiml nepoctivec
10. 11. 2018
Na svou zapomnětlivost doplatil během čtvrtku 8. listopadu jednatřicetiletý muž z Novojičínska.

Při hašení požáru ve zdravotním středisku našli hasiči jednoho mrtvého
10. 11. 2018
Tragické následky měl večerní požár ve zdravotním středisku v Odrách na Novojičínsku. 

Žena skončila v policejních poutech
6. 11. 2018
K podnapilé agresivní ženě vyjížděli novojičínští policisté v neděli v ranních hodinách.

Muž našel ruční granáty
6. 11. 2018
Toho by se sotva nadál! Řeč je o jednapadesátiletém muži, který při rekonstrukci betonové podlahy ve svém domě v Bravinném, místní části Bílovce, nalezl větší množství staré munice.

VIDEO: Expresu možná hrozilo vykolejení. Cestující evakuovali hasiči
5. 11. 2018
Nečekané komplikace čekaly na cestující, kteří mířili v pondělí večer z Ostravska do Prahy. Do cílové stanice totiž jejich vlak nedorazil, protože najel na předměty na kolejích. Experti zjišťují, zda nehrozilo vykolejení. 

Policie hledá svědky nehody, která se stala začátkem října v Novém Jičíně
5. 11. 2018
Svědectví k dopravní nehodě, která se stala 3. října okolo 13.30 hodin v Gregorově ulici v Novém Jičíně přivítá Policie ČR.

Hasiči na Novojičínsku zachránili před uhořením 40 býků a celý kravín
3. 11. 2018
FOTOGALERIE/ Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu ráno v obci Tichá u požáru zaparkovaného traktoru Case, lisu na seno a slámu Krone a části přilehlého kravína, v němž jsou ustájeny čtyři desítky býků.

Po hromadné nehodě na D1 na Novojičínsku skončilo v nemocnici 6 lidí
30. 10. 2018
Kujavy – K hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel došlo v pondělí krátce před půl osmou večer na 331. kilometru dálnici D1 směrem na Ostravu nedaleko Kujav na Novojičínsku. V nemocnicích skončilo pět dospělých osob i teprve tříměsíční dítě.

Muž spadl při ořezu větví
28. 10. 2018
Vrtulník záchranné služby musel v pátek 26. října zasahovat v Jistebníku na Novojičínsku. Důvodem bylo vážné zranění staršího muže, který spadl z výšky při venkovní práci.

Falešní vnuci zvýšili svou aktivitu. Ne všichni důchodci fintu prohlédnou
26. 10. 2018
Škody za stovky tisíc korun způsobili podvodníci, kteří se v těchto dnech v Moravskoslezském kraji zaměřili na seniory. Použili klasickou fintu s příbuzným, který se dostal do finanční nouze a potřebuje pomoc. Pro hotovost pak vyšle svého kamaráda.

Ocenění Gentlemani silnic vzpomínali na nehodu u Kujav: Na přemýšlení nebyl čas
24. 10. 2018
FOTOGALERIE/ Nebýt jejich chladné hlavy a pomoci, mohla březnová nehoda dvou polských kamionů a pěti osobních aut skončit tragicky pro zaklíněného řidiče a ženu uvězněnou v dalším voze. Oba muži v úterý 23. října v Ostravě převzali ocenění Gentleman silnic.

Nalezenou peněženku zahodil, peníze si nechal
21. 06. 2018
Po nepoctivci, který si ponechal cizí peníze, pátrají v současné době frenštátští policisté.

Senior si nedá pokoj se psaním zpráv. Často i vulgárních
21. 06. 2018
Úmorná snaha stále kontaktovat svou bývalou přítelkyni dostala důchodce z Valašska do pořádných problémů.

Nemáte drobné? Nevinná otázka přešla v přepadení
20. 06. 2018
Pořádně krušné chvíle zažila z kraje června seniorka v jedné z kopřivnických ulic. Během chůze ji přepadl a okradl recidivista, který je už v současné době za mřížemi.  

Záchranáři jsou v pohotovosti. Přibývají i smrtelné pády z výšek
17. 06. 2018
Záchranáři v Moravskoslezském kraji v uplynulém týdnu vyráželi až nezvykle často k úrazům způsobenými pády z výšek. Jen od soboty 9. června do soboty 16. června byli přivoláni hned ke 14 takových případům.

Stovky litrů nafty ukradl z bagru zloděj na Odersku
15. 06. 2018
Případ krádeže pohonných hmot zavedl na začátku týdne oderské policisty do kamenolomu v Jakubčovicích nad Odrou.

Dítě vypadlo ve Studénce z okna
13. 06. 2018
Vrtulník záchranné služby zasahoval v úterý před osmou večer ve Studénce, kde vypadlo dítě z okna domu.

Pády z výšky v Moravskoslezském kraji si vyžádaly jedno úmrtí
11. 06. 2018
Moravskoslezští záchranáři zasahovali v uplynulých třech dnech již u čtyř vážných událostí, které byly spojeny s pádem z výšky.  

Z přepadeného člena bezpečnostní agentury se vyklubal šéf lupičů
11. 06. 2018
FOTOGALERIE/ Jak už Deník před několika dny informoval, do loupeže před jaktařským supermarketem Terno měli být zapojeni bývalí zaměstnanci bezpečnostní agentury BOIS. Násilníci si odnesli téměř 200 tisíc. Jeden z pachatelů si zaplatil dovolenou, odjet ale nestačil.

Za stovku ho možná čeká vězení
10. 06. 2018
Až tři roky odnětí svobody hrozí šestadvacetiletému muži z Příboru. Mladý muž, podle informací policie, v polovině měsíce května letošního roku v prodejně potravin u sebe schoval zboží v hodnotě 100 korun.

Sobotní bouřky zaměstnaly hasiče. Ve Frýdku-Místku od blesku vzplála střecha
10. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ Dvě desítky nejrůznějších událostí museli v souvislosti se silnými děšti a bouřkami řešit v sobotu hasiči v rámci celého Moravskoslezského kraje. Ve Frýdku-Místku po zásahu bleskem vzplála střecha rodinného domu.

Mladý motocyklista se srazil s autem, utrpěl vážná zranění
6. 06. 2018
Devatenáctiletý motocyklista utrpěl vážné zranění poté, co se střetl s autem. Neštěstí se stalo ve středu dopoledne na hlavní silnici ve Staříči u autobusové zastávky U Hejdrycha.

Středeční požár traktoru na Novojičínsku způsobila zřejmě technická závada
6. 06. 2018
Tři jednotky hasičů musely ve středu 6. června zasahovat v obci Kateřinice na Novojičínsku u požáru traktoru.

Velký pojistný podvod si vyžádal dva lidské životy
6. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ Potvrzeno. Chorvat žijící na Novojičínsku půjde do vězení na čtyři roky.

Opilý řidič v Kopřivnici převrátil auto na střechu
6. 06. 2018
K vážně vypadající dopravní nehodě vyjížděli v neděli 3. června brzy ráno policisté na Novojičínsku. Ke karambolu došlo konkrétně v Kopřivnici, kde teprve devatenáctiletý mladík nezvládl řízení a se svým vozidlem značky Škoda Felicia skončil mimo silnici převrácený na střeše.

Zfetovaný mladík se zákazem řízení jel ve vyřazeném autě
3. 06. 2018
Běžná dopravní kontrola se pořádně vymstila v sobotu 2. června dopoledne na Novojičínsku mladému řidiči. Porušil totiž téměř vše, co mohl. Muže ve věku pětadvaceti let policisté zastavili ve vozidle Ford Ka krátce po poledni.

Jedenáctiletého cyklistu srazilo auto, utrpěl vážná zranění
27. 05. 2018
Záchranáři v sobotu v podvečer ošetřovali jedenáctiletého cyklistu, kterého v Hodslavicích srazilo auto.

Policisté „číhali“ u železničních přejezdů
25. 05. 2018
Na jízdu přes železniční přejezdy se tento týden zaměřili moravskoslezští policisté.

Seniorka z Nového Jičína přišla o peníze i šperky
24. 05. 2018
Nevítanou návštěvu měla o uplynulém víkendu dvaasedmdesátiletá seniorka z Nového Jičína. V přesně nezjištěné době od pátku 18. května do pondělního rána 21. května se do jejího bytu vloupal neznámý zloděj, který připravil ženu o peníze a šperky za několik tisíc korun.

Soud v kauze Fokus se opět nekonal
23. 05. 2018
Již podruhé odročil Okresní soud v Novém Jičíně jednání v trestní věci obžalovaného bývalého ředitele Střediska volného času Fokus Nový Jičín.

Hasiči na Novojičínsku v sobotu vyjížděli k vážným nehodám
20. 05. 2018
Ke dvěma dopravním nehodám, při nichž se střetly osobní automobil a motocykl, vyjížděli na Novojičínsku v průběhu soboty 19. května hasiči.

Muž v Novém Jičíně vytrhl cizinci bankovky z ruky. Skončil v policejních poutech
19. 05. 2018
Asi ne zrovna nejlepší vzpomínky bude mít na Nový Jičín cizinec, který tento týden procházel centrem města.

Firma dostala dvě pokuty za skládku odpadů
18. 05. 2018
Studénka - Dvě pokuty v celkové výši 380 tisíc korun uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Ostravě firmě ESET, provozující ve Studénce dekontaminační zařízení.

Neznámý řidič narazil do zaparkovaného auta a odjel. Policie hledá svědky
12. 05. 2018
Policisté na Novojičínsku vyšetřují v těchto dnech dopravní nehodu, která se stala už před měsícem na parkovišti před obchodním domem Kaufland v ulici Štefánikova v Kopřivnici.

Ukradl kameru. Neodradila ho ani šestimetrová výška
12. 05. 2018
Kamera umístěná na budově jednoho z novojičínských obchodních domů se v minulých dnech stala terčem dosud neznámého zloděje. Od spáchání trestného činu krádeže ho neodradila ani šestimetrová výška.

Nehoda ve Studénce si vyžádala dva zraněné. Zaklíněnou řidičku museli vyprostit
10. 05. 2018
Studénka – Dvě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly ve čtvrtek ráno u dopravní nehody ve Studénce. V Oderské ulici došlo ke karambolu osobního automobilu značky Škoda Octavia s vozidlem Škoda Roomster, při kterém se oba řidiči zranili.

Polák v Bílově neodbočil a tvrdě narazil. V Mořkově boural opilec
29. 04. 2018
Dvě dopravní nehody zaměstnaly novojičínské policisty během poslední dubnové soboty.

Pád ženy v autobuse skončil zraněním. Policie hledá svědky
27. 04. 2018
Policisté v okrese se v těchto dnech zabývají případem pádu jedné z cestujících na podlahu linkového autobusu.

Kauza OKD: rozsudek padne 7. května. Obžalovaní vinu odmítli
25. 04. 2018
Soudní znalec Rudolf Doucha a bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek dnes v závěrečných řečech odmítli obžalobu, která je viní z chyb při privatizaci podniku OKD z roku 2004, při níž údajně vznikla škoda 5,7 miliardy korun. Doucha je přesvědčen, že neměl ocenit veškerý majetek firmy, ale jen akcie ve vlastnictví státu.

Opilý a zfetovaný řidič se zákazem řídit ujížděl v Novém Jičíně policistům
23. 04. 2018
Krátká automobilová honička se zapnutým majákem zpestřila v neděli dopoledne službu policejní hlídce v Novém Jičíně. Ta chtěla v ulici Hřbitovní zastavit řidiče vozidla Volkswagen Golf a provést běžnou silniční kontrolu.

Důchodkyně se měla zranit při vystupování z taxíku. Policie hledá svědky
17. 04. 2018
Dopravní nehodu taxikáře a jeho zákazníka vyšetřují policisté v Kopřivnici a v souvislosti s ní, žádají veřejnost o pomoc. Vyšetřovatelé hledají svědky události, při které došlo ke zranění seniorky.

Rychle a opile! Povolenou rychlost řidič překročil o 90km/h
10. 04. 2018
Zabavený řidičák a trestní řízení. Takový je výsledek pondělní dopolední jízdy čtyřicetiletého muže ve vozidle značky Audi, kterému policejní radar naměřil na dálnici D1 u Mankovic na Novojičínsku rychlost 222 km/h. Rychlost ale nebyla jeho jediným prohřeškem.

Zloděj chtěl asi prodávat zmrzlinu
10. 04. 2018
Nevítanou návštěvu měl o uplynulém víkendu aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm.

VIDEO: Poznáte bankovního lupiče? Ukradené peníze sbíral i ze země
10. 04. 2018
Pachatele, který v pondělí před polednem přepadl pobočku banky v centru Havířova, zachytily bezpečnostní kamery. Policisté doufají, že by ho lidé mohli na záznamu poznat.

Havarovaný peugeot měl proraženou nádrž
8. 04. 2018
K vážně vypadající dopravní nehodě vyjížděli v sobotu 7. dubna kolem půl osmé ráno hasiči a záchranáři. Nehoda se stala na dálnici D1 na kilometru 335 ve směru na Brno u Bílova, kde havarovalo osobní vozidlo Peugeot 206.

Z odemčené garáže si lapka odnesl drahé elektrokolo
5. 04. 2018
V noci na úterý 2. dubna neznámý pachatel ukradl v novojičínské části Skalky elektrokolo za 40 tisíc korun.

Nehoda u Budišovic si vyžádala čtyři zraněné
4. 04. 2018
/FOTOGALERIE/ Nárazem auta do stromu skončila v úterý 3. dubna o půl osmé večer jízda čtyř mladíků mezi Budišovicemi a Pustou Polomí. Dvaadvacetiletý muž z Ostravy nezvládl v levotočivé zatáčce řízení, sjel s vozem Škoda Octavia do příkopu a poté narazil levým bokem do stromu, který se střetem zlomil.

Opilá řidička zavinila ve Frenštátě nehodu
2. 04. 2018
Na konec března nebude zřejmě v dobrém vzpomínat sedmačtyřicetiletá žena, která v opilosti způsobila dopravní nehodu ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Podnikatelce z Nového Jičína hrozí až dva roky vězení
29. 03. 2018
Jednačtyřicetileté ženě z Nového Jičína sdělili policisté z oddělení hospodářské kriminality podezření ze spáchání přečinu zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Agresivní syn nepustil matku domů. Zasáhnout musela policie
27. 03. 2018
Do vlastního bytu se nemohla v neděli 25. března dostat žena z Novojičínska. Důvod? Agresivní syn.

Odnesl si peníze i stravenky. Stačilo mu na to třicet minut
26. 03. 2018
Přibližně padesátitisícovou škodu způsobil dosud neznámý pachatel, který se před pár dny vloupal do jedné z restaurací na Novojičínsku.

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí
22. 03. 2018
/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

Policisté rozdávali pokuty za nepoužité pásy. Platili řidiči i spolujezdci
22. 03. 2018
Speciální razii zaměřenou na používání bezpečnostních pásů mají za sebou moravskoslezští policisté. Bez nich se airbagy v autech stávají smrtící zbraní.

Po silnicích se o víkendu proháněli opilí řidiči
20. 03. 2018
Novojičínsko – Ani o uplynulém víkendu se řidiči na Novojičínsku nezdráhali usednout za volant v podnapilém stavu. Policejní hlídky odhalily dva hříšníky, kteří se před jízdou pořádně posilnili alkoholem. Jeden z nich dokonce ani neměl řidičský průkaz.

Hromadná nehoda zkomplikovala v pondělí ráno dopravu na dálnici
19. 03. 2018
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hořící automobily, nářek raněných, tak vypadala situace na dálnici D1 u obce Kujavy v pondělí 19. března kolem sedmé hodiny ranní.

Stále neuzavřeno: smrtí rodičky z Kravař se opět zabýval krajský soud
16. 03. 2018
Ke Krajskému soudu v Ostravě se před nedávnem vrátil případ z Opavska, který se týkal smrti rodičky Petry Hladké z Kravař.

Vrah mladé ženy může do vazby
14. 03. 2018
Osmatřicetiletý muž, který v pondělí 12. března zavraždil v bytě obytného domu v Suchdole nad Odrou čtyřiadvacetiletou ženu, může být převezen do vazby, kde bude čekat na soud.

Policie vyšetřuje vraždu ženy v Suchdole nad Odrou
12. 03. 2018
Kriminálka od pondělního rána vyšetřuje vraždu, ke které došlo v Suchdole nad Odrou. Na místě pracuje krajská mordparta. 

Ze staveniště zmizely kabely. Policie žádá o pomoc
12. 03. 2018
Případem krádeže a poškození cizí věci se v těchto dnech zabývají policisté v Kopřivnici. 

Sobotní neštěstí v Příboře: u dálnice se zřítil most s bagrem
10. 03. 2018
/FOTOGALERIE/ V sobotu ráno, přibližně v 5.15 hodin, došlo při rekonstrukci dálnice D48 u města Příbor k částečnému zřícení silničního mostu a pádu bagru, který v té době projížděl po mostě. Při nehodě se vážně zranil dvaatřicetiletý bagrista, kterého musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Novojičínsko: pergolu nepostavil, peníze si ale nechal
8. 03. 2018
O více než sto tisíc korun přišla rázem sedmapadesátiletá žena z Novojičínska, která si chtěla nechat postavit nové garážové stání s pergolou.

Muže na Novojičínsku zabila osmnáctiletá dívka. Na vině je zřejmě alkohol
6. 03. 2018
Moravskoslezští policisté vyšetřují vraždu sedmatřicetiletého muže na Novojičínsku.

Pět zraněných při srážce vozidel v beskydských Starých Hamrech
4. 03. 2018
Kolem půl třetí odpoledne se v neděli v Beskydech srazila dvě osobní auta, která zneprůjezdnila silnici I/56 mezi Bílou a Ostravicí.

Zloděj okradl mladíka, který usnul posilněný alkoholem
2. 03. 2018
Novojičínsko - Že se nevyplatí usnout „pod parou“ na veřejnosti, se o poslední únorové neděli přesvědčil jednadvacetiletý mladík.

Zloděj šel do pekařství pro peníze v trezoru
1. 03. 2018
Policisté aktuálně pátrají po zloději, který před nedávnem ukradl pořádný finanční obnos.

Cizinec řídil opilý, skončil na záchytce
27. 02. 2018
Nový Jičín - Opilého třiapadesátiletého cizince za volantem vozidla značky BMW přistihli novojičínští policisté v pátek 23. února večer.

Za mříže se muži nechtělo. Dobrotu ale nesekal a zvesela kradl dál
23. 02. 2018
Měl být za mřížemi, ale do vězení nenastoupil. Místo toho pokračoval v tom, za co mu soudce udělil trest. Pod zámkem tak lapka bude zřejmě déle, než má nařízeno.

Požár domu způsobil škodu za půl milionu korun
17. 02. 2018
Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo v pátek 16. února u požáru rodinného domu v Mankovicích.

Odersko: Rodiče neplatí výživné
17. 02. 2018
Téměř jeden rok neplatí výživné na své dítě muž z Litoměřic a dluží tak desítky tisíc korun. Tyto prohřešky se ale zdaleka netýkají jen mužské populace, jak dokládá druhý případ.

Cesta do Bílova skončila v bílé závěji
16. 02. 2018
/FOTOGALERIE/ Sněhová nadílka na silnici u Bílova na Novojičínsku pořádně potrápila ve čtvrtek ráno řidiče linkového autobusu. Ten zde nezvládl řízení a skončil pravými koly našikmo v zasněženém příkopu. 

Dívka z Kopřivnice nechodila do školy, rodičům nyní hrozí vězení
16. 02. 2018
Pořádně draho může přijít rodičům z Kopřivnice, že podporovali v záškolactví svou teprve třináctiletou dceru.

Anonym nahlásil bombu v automobilce Hyundai, výroba se zastavila
14. 02. 2018
Úterní odpolední směnu v nošovické automobilce Hyundai narušil člověk, který telefonicky oznámil, že je v areálu bomba. Zaměstnanci museli urychleně opustit svá pracoviště a postávat v mrazu venku před závodem. Žádná výbušné zařízení se ale nenašlo.

Poničil autobus a vykradl obchod. Později se muž přiznal
12. 02. 2018
Svědomí dohnalo na policejní stanici muže, který letos v lednu v Příboře poničil autobus, skleněnou výlohu a ukradl oblečení. 

Zásah u požáru v Bordovicích komplikoval sníh a mráz. Škody jdou do milionů
9. 02. 2018
/FOTOGALERIE/ Osm jednotek hasičů zasahovalo ve středu večer v Bordovicích, kde plameny pohltily jednu z hal bývalé pily. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena krátce po půl sedmé večer.

Muž napadl přítele své bývalé manželky. Pokousal ho a zbil
6. 02. 2018
Zjištění, že si bývalá manželka našla nového přítele neunesl v závěru uplynulého týdne třiačtyřicetiletý muž. 

Bývalý přítel to přehnal
5. 02. 2018
Do problémů se kvůli své neodbytnosti dostal šestadvacetiletý muž z Novojičínska.

Kopřivnice: loupežné přepadení si žena vymyslela
4. 02. 2018
Jen pár hodin stačilo policistům k tomu, aby objasnili loupežné přepadení, které jim během úterý 30. ledna nahlásila osmatřicetiletá žena.

Hasiči ve Frenštátě bojovali s požárem podkroví rodinného domu
3. 02. 2018
/FOTOGALERIE/ Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu večer ve Frenštátě pod Radhoštěm u požáru obytného podkroví rodinného domu se sedlovou střechou.   

Zaměstnankyně zpronevěřila zlaté šperky. Pak šly do prodeje
2. 02. 2018
Během pár dní se podařilo novojičínským kriminalistům objasnit neobvyklý případ zpronevěry zlatých šperků za sta tisíce korun. Nepoctivému páru jejich počínání za hranicemi zákona dlouhou dobu procházelo, nyní už ale čelí vážnému obvinění a hrozí jim vězení.

Otec se synem z Novojičínska měli plánovat přepadení vozu s penězi
26. 01. 2018
Muž byl již v minulosti za stejný čin odsouzen k jedenácti rokům žaláře.

Celníci na letišti Mošnova zajistili nepovolené suvenýry přivezené z Malediv
24. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Dvaačtyřicet mořských korálů zajistili v těchto dnech celníci na letišti Leoše Janáčka v Mošnově u Ostravy. Přivezli si je lidé, kteří trávili dovolenou na Maledivách. Že porušují zákon, prý netušili.

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci
23. 01. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

Ujet od nehody? Dostaneme vás! vzkazuje moravskoslezská policie zbabělým řidičům
22. 01. 2018
/VIDEO/ Když způsobíte vážnou dopravní nehodu, neujíždějte z místa havárie. Nemá to smysl, stejně vás dostaneme! S tímto důrazným varováním přichází moravskoslezská policie, která v objasňování těchto nehod patří k absolutní republikové špičce.

Terčem neznámého výtržníka se staly autobusy. Policie žádá o pomoc
22. 01. 2018
Příborští policisté pátrají po výtečníkovi, který před pár dny řádil na odstavné ploše u hotelu U Nádraží v Příboře.

Při požáru hospodářské budovy v Bravanticích zemřel člověk
20. 01. 2018
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na sobotu u požáru dvoupatrové budovy v Bravanticích.

VIDEO: Noční požár rodinného domu v Odrách
19. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Osm jednotek hasičů zasahovalo v noci na pátek až do ranních hodin u požáru rodinného domku a přilehlé dílny v Odrách, místní části Loučky (okres Nový Jičín). 

Vařiče pervitinu sledovala policie měsíce. Varnu měl i na Novojičínsku
17. 01. 2018
Před soudem a následně ve vazební věznici skončil v závěru minulého týdne čtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Provinil se výrobou pervitinu.

Bombu v baru policie nenašla. Volajícího anonyma ale ano
16. 01. 2018
Policisté znají identitu člověka, který v závěru roku 2017 ve Frenštátě pod Radhoštěm nahlásil uloženou bombu v jednom z místních barů. 

Vyhrožování vyvrcholilo napadením manželského páru
14. 01. 2018
Pobyt ve vězení v délce trvání od šesti měsíců do čtyř let hrozí dvaašedesátiletému muži z Novojičínska, který měl podle informací policie opakovaně vyhrožovat manželskému páru. 

Kvůli parkování vytáhl zbraň
13. 01. 2018
Dramatickou situaci zažil tento týden při parkování v Novém Jičíně dvaapadesátiletý řidič.

Policisté hledají ženy, které mohl okrást Petr z internetové seznamky
12. 01. 2018
Neznáte Petra z Trutnovska, který se rád seznamuje s ženami prostřednictvím internetové seznamky a pak je okrade? Pětačtyřicetiletý muž skončil v pondělí ve vazbě poté, co chtěl z Karviné odjet s věcmi, které zde ukradl místní ženě.

Někdo chce zmást Zemanovy voliče. Případ šetří policie v Ostravě
12. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Jen několik hodin před zahájením prezidentských voleb začala moravskoslezská policie prošetřovat jejich možné ovlivňování. Někdo v Ostravě vhodil do schránek letáky s informací pro voliče stávajícího prezidenta Miloše Zemana.

Dvojice zlodějů opět udeřila
11. 01. 2018
Ani tresty z minulosti neodradily dvojici zlodějů od toho, aby se znovu vydali krást.

Půjčil si peníze, zaplatil ale pouze jednu splátku
10. 01. 2018
Až dva roky za mřížemi může strávit devětadvacetiletý muž z Kopřivnice, kterého policisté podezřívají ze spáchání přečinu podvodu.

Vandal během noci poškodil na parkovišti devět aut
9. 01. 2018
Rovnou devět zaparkovaných vozidel na parkovišti na ulici Francouzské v Kopřivnici se v minulých dnech stalo terčem zájmu dosud neznámého vandala.

Řidič v Novém Jičíně srazil chodkyni a ujel. Policie hledá svědky
8. 01. 2018
Svědky dopravní nehody, při které byla v Novém Jičíně v pondělí 8. ledna ráno sražena chodkyně, hledá policie.

Bilance loňských dopravních nehod v kraji: nejtragičtější byl srpen
8. 01. 2018
Mrtvých na moravskoslezských silnicích bylo vloni nejméně od roku 2003. Někteří kamioňáci za jízdy sledují video.    

ODRY: Za úvěrový podvod hrozí muži vězení
4. 01. 2018
Až dvouletý pobyt za mřížemi hrozí dvaatřicetiletému muži z Brněnska za spáchání úvěrového podvodu.

Dům ve Staré Vsi u Bílovce hořel kvůli pyrotechnice
1. 01. 2018
Tři jednotky hasičů zasahovaly krátce po začátku nového roku ve Staré Vsi u Bílovce, kde hořelo ve sklepě rodinného domu.

Kuriozity z policejních spisů aneb region razovity…
31. 12. 2017
Moravskoslezský kraj - Perličky z policejních spisů již tradičně patří k silvestrovské zábavě. Pojďte nahlédnout do dokumentů, kde se to v uplynulém roce kuriozitami doslova hemžilo…

Opilého řidiče zastavil až sloup
28. 12. 2017
S téměř třemi a půl promile se vydal na cestu na Štědrý den devětadvacetiletý muž ze Suchdolu nad Odrou. V nočních hodinách usedl za volant vozidla Fordu Mondeo a vyrazil. 

Na železnici vyhasl další lidský život
25. 12. 2017
Pod koly vlaku zemřel další člověk, tentokrát při nehodě v Kopřivnici. 

Partu zlodějů chytili policisté přímo při činu
23. 12. 2017
Úspěšný zásah mají za sebou policisté z obvodního oddělení ve Fulneku. Podařilo se jim přímo při činu přistihnout zloděje, kteří se během noci z pondělí 18. na úterý 19. prosince vloupali do prodejny se smíšeným zbožím.

Drama v Kopřivnici: Muž s nožem v ruce ohrožoval dvě ženy. Nebylo to poprvé
18. 12. 2017
Dramatickou situaci zažily v polovině uplynulého týdne dvě ženy, které procházely jedním z turistických okruhů v okolí Kopřivnice.

Řidiče u Mošnova přemohl spánek
15. 12. 2017
Tři zraněné osoby a více než půlmilionová škoda. Takový je výsledek dopravní nehody, která se před několika dny stala poblíž obce Mošnov.

Ženu pronásledoval bývalý partner. Osobně i přes SMS
8. 12. 2017
Trestného činu pronásledování se měl dopustit sedmatřicetiletý muž z Opavska, který se snažil získat zpět svou bývalou přítelkyni. Policisté z obvodního oddělení v Odrách proti němu ve středu 6. prosince zahájili úkony trestního řízení pro výše zmíněný přečin.

Soud zprostil obžalované obvinění
7. 12. 2017
Za smrt osmi lidí nebyl nikdo odsouzený. Tato slova řekla matka jedné z obětí železničního neštěstí ve Studénce po vyhlášení rozsudku.

Nakladač vzplanul od motoru
5. 12. 2017
K požáru kolového nakladače Locust 752 vyjížděli v pondělí odpoledne 4. prosince hasiči do Palačova, místní části Starého Jičína.

Vážná nehoda u Starého Jičína
1. 12. 2017
Dvě zraněné osoby, dvě zničená osobní vozidla. Takový je výsledek dopravní nehody z prvního prosincového dne na čtyřproudové silnici u Starého Jičína.

Žena policistům tvrdila, že pila až po nehodě
30. 11. 2017
Nárazem do stromu skončila v úterý 28. listopadu noční jízda sedmatřicetileté řidičky v lokalitě Skalky v Novém Jičíně. Se svým vozidlem značky Volkswagen Polo tam nezvládla řízení a narazila do jednoho ze stromů u silnice.

Muž zapomněl v bankomatu peníze. Nálezce vypátrali až policisté
30. 11. 2017
Chvilková nepozornost se nevyplatila třiapadesátiletému muži ve Studénce.

Z návěsu kamionu zmizely během noci pneumatiky
21. 11. 2017
Krádež několika pneumatik za více než 380 tisíc korun vyšetřují v těchto dnech policisté na Novojičínsku.

Zavětveného paraglidistu museli ze stromu sundat hasiči
18. 11. 2017
Ve větvích stromu přistál v sobotu odpoledne paraglidista, který nezvládl manévr se svým křídlem. 

Automobil se srazil s bagrem
17. 11. 2017
K vážně vypadající dopravní nehodě vyjížděli v pátek hasiči.

Perný víkend: hasiče zaměstnaly dva požáry rodinných domů na Novojičínsku
12. 11. 2017
/FOTOGALERIE/ Hned ke dvěma požárům rodinných domů vyjížděli hasiči během uplynulého víkendu v novojičínském okrese - hořelo v Novém Jičíně a v Mankovicích.  

Auta shořela přímo na návěsu. Dálnice u Velkých Albrechtic byla uzavřená
6. 11. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ohnivou scenérii viděli v pondělí ráno všichni řidiči, kteří jeli po dálnici D1 u Velkých Albrechtic na Novojičínsku. Ve směru na Olomouc plameny pohltily polský kamion, převážející osobní vozidla značky Opel. Škody jdou do milionů. 

V křižovatce na Ostravské ulici se stala další vážná nehoda
6. 11. 2017
V křižovatce Ostravské a Anglické ulice v Havířově se v pondělí ráno stala další nehoda s vážnými následky. 

Novojičínsko: Seniorka uvěřila cizím lidem, že má dluh. Zaplatila
4. 11. 2017
Další případ podvodníků, kteří využili důvěřivosti staršího člověka, řeší novojičínští kriminalisté.

Policie pátrá po muži, který může pomoci s objasněním krádeže fotopasti
1. 11. 2017
Kopřivničtí policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po neznámém muži, kterého hledají v souvislosti s vyšetřováním krádeže.

Silný vítr zaměstnal hasiče, někde byli lidé bez elektřiny
29. 10. 2017
Několik desítek výjezdů měli v neděli kvůli následkům silného větru moravskoslezští hasiči (HZS).

Řidička šla na hřbitov, v autě nechala cennosti. Toho využil zloděj
28. 10. 2017
Nový Jičín – Zvýšený ruch během Dušiček v areálů hřbitovů neuniká zájmu také zlodějů, což dokládá čtvrteční případ z Nového Jičína. Neznámý pachatel se zde vloupal do zaparkovaného osobního vozidla Volkswagen Golf.

Novojičínsko: Porušil zákaz vstupu, hrozí mu až 3 roky
26. 10. 2017
Až tříletý pobyt za mřížemi hrozí pětadvacetiletému muži z Novojičínska za to, že nebral v potaz zákaz vstupu do domu a jeho blízkého okolí.

121 km/h ve městě! Motorkář trestu opět neunikne
25. 10. 2017
Novojičínští dopravní policisté se minulý týden v pátek zaměřili na řidiče, kteří nerespektují maximální povolenou rychlost.

Zpronevěra v HC Krnov, obviněn je bývalý extraligový hokejista Glabazňa
25. 10. 2017
V pokladně hokejového klubu HC Krnov schází 40 tisíc korun. Měl je zpronevěřit čtyřicetiletý muž, který trénoval zejména mladé hráče.

Při nehodě se vážně zranily dvě ženy
24. 10. 2017
K vážné dopravní nehodě vyjížděly v úterý 24. října posádky zdravotnické záchranné služby (ZZS). Několik minut po jedenácté hodině dopolední přijali operátoři ZZS tísňové volání, které se týkalo havárie vozidla na silnici poblíž obce Jakubčovice nad Odrou. Na pomoc ihned vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci z Oder a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Muž pobodal v Novém Jičíně dva lidi
23. 10. 2017
K dramatickému incidentu došlo v sobotu 21. října v Novém Jičíně v ulici Dvořákova.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie
19. 10. 2017
Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?
19. 10. 2017
Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Opilá žena bourala po sto metrech v cizím autě
13. 10. 2017
Poněkud divokou jízdu do hospody zažila tento týden šestačtyřicetiletá žena v jedné z obcí na Bílovecku. Aby ne, když za volant auta, které si mimochodem půjčila od příbuzného bez svolení, sedla pořádně opilá.

Operace Multifake: Lahoda byl zatčen v Brazílii!
10. 10. 2017
Známý ostravský podnikatel s realitami, silný hráč na poli hazardního byznysu, obchodník s diamanty, nebo také vlivný lobbista s úzkými kontakty na politické špičky – to je Oldřich Lahoda, který má nyní velký problém.

Operace Multifake: Lahoda byl zatčen v Brazílii!
10. 10. 2017
Známý ostravský podnikatel s realitami, silný hráč na poli hazardního byznysu, obchodník s diamanty, nebo také vlivný lobbista s úzkými kontakty na politické špičky – to je Oldřich Lahoda, který má nyní velký problém.

Pozor na cestách! Migrující zvěř provoz neřeší
7. 10. 2017
 V noci ze čtvrtka na pátek zasahovali policisté na Novojičínsku u tří nehod řidičů s divokou zvěří. V těchto týdnech dochází k migraci zvěře, a proto by motoristé měli dbát zvýšené opatrnosti.

Pozor na cestách! Migrující zvěř provoz neřeší
7. 10. 2017
 V noci ze čtvrtka na pátek zasahovali policisté na Novojičínsku u tří nehod řidičů s divokou zvěří. V těchto týdnech dochází k migraci zvěře, a proto by motoristé měli dbát zvýšené opatrnosti.

Řidič skončil v příkopu, zasáhnout museli hasiči
5. 10. 2017
Dvě jednotky hasičů zaměstnala ve čtvrtek ráno nehoda osobního automobilu, ke které došlo na silnici mezi Bravanticemi a Bílovcem.

Řidič skončil v příkopu, zasáhnout museli hasiči
5. 10. 2017
Dvě jednotky hasičů zaměstnala ve čtvrtek ráno nehoda osobního automobilu, ke které došlo na silnici mezi Bravanticemi a Bílovcem.

Klidné bydlení v Novém Jičíně narušují krádeže
5. 10. 2017
Během září došlo v Novém Jičíně k sérii vloupání do rodinných domů. Po pachateli či pachatelích policie pátrá.

Klidné bydlení v Novém Jičíně narušují krádeže
5. 10. 2017
Během září došlo v Novém Jičíně k sérii vloupání do rodinných domů. Po pachateli či pachatelích policie pátrá.

Policie žádá o pomoc při vyšetřování dopravní nehody
5. 10. 2017
S žádostí o pomoc při řešení dopravní nehody z 27. září se teď na veřejnost obrací policisté. Ke kolizi osobního auta s cyklistou došlo ve 14.35 hodin na tříramenné křižovatce poblíž rodinného domu čísla popisného 92 v kopřivnické místní části Vlčovice.

Policie žádá o pomoc při vyšetřování dopravní nehody
5. 10. 2017
S žádostí o pomoc při řešení dopravní nehody z 27. září se teď na veřejnost obrací policisté. Ke kolizi osobního auta s cyklistou došlo ve 14.35 hodin na tříramenné křižovatce poblíž rodinného domu čísla popisného 92 v kopřivnické místní části Vlčovice.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji
3. 10. 2017
Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji
3. 10. 2017
Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Hasiči zachraňovali obyvatele butovické ubytovny
2. 10. 2017
Tři zraněné osoby si vyžádal pondělní požár v ubytovně ve Studénce-Butovicích. Škody jdou do statisíců.

Hasiči zachraňovali obyvatele butovické ubytovny
2. 10. 2017
Tři zraněné osoby si vyžádal pondělní požár v ubytovně ve Studénce-Butovicích. Škody jdou do statisíců.

Auto se řítilo v protisměru. Řidiče zradilo zdraví
2. 10. 2017
Automobil v protisměru vylekal v neděli 1. října řadu řidičů projíždějících po čtyřproudové silnici I/48 mezi Novým Jičínem a Starým Jičínem. Zejména díky jejich duchapřítomnosti nedošlo k dopravní nehodě s tragickými následky.

Auto se řítilo v protisměru. Řidiče zradilo zdraví
2. 10. 2017
Automobil v protisměru vylekal v neděli 1. října řadu řidičů projíždějících po čtyřproudové silnici I/48 mezi Novým Jičínem a Starým Jičínem. Zejména díky jejich duchapřítomnosti nedošlo k dopravní nehodě s tragickými následky.

Nedbalost zavinila požár v Trojanovicích. Větším škodám zabránili hasiči
1. 10. 2017
/FOTOGALERIE/ Požár hospodářské budovy zaměstnal v sobotu před polednem hasiče v Trojanovicích. Sousední dřevěnici se jim podařilo od ohně zachránit.

Nedbalost zavinila požár v Trojanovicích. Větším škodám zabránili hasiči
1. 10. 2017
/FOTOGALERIE/ Požár hospodářské budovy zaměstnal v sobotu před polednem hasiče v Trojanovicích. Sousední dřevěnici se jim podařilo od ohně zachránit.

Nový Jičín zažil politické K.O. ještě před volbami
27. 09. 2017
Slovní politické rozepře jsou na denním pořádku. Ale že některá z nich skončí dentální popravou, to se jen tak nevidí.

Nový Jičín zažil politické K.O. ještě před volbami
27. 09. 2017
Slovní politické rozepře jsou na denním pořádku. Ale že některá z nich skončí dentální popravou, to se jen tak nevidí.

Policie řeší fiktivní zaměstnance i tajnou půjčku dcery na matku
23. 09. 2017
Podvody i zpronevěry momentálně zaměstnávají kriminalisty z novojičínské policie.

Policie řeší fiktivní zaměstnance i tajnou půjčku dcery na matku
23. 09. 2017
Podvody i zpronevěry momentálně zaměstnávají kriminalisty z novojičínské policie.

Čtyři roky vězení za pojistný podvod, při kterém zemřeli dva lidé
21. 09. 2017
Ke čtyřem rokům vězení byl ve čtvrtek odsouzen pětapadesátiletý Chorvat Goran Boban, který podle žaloby nechal kvůli pojistce vyhodit do vzduchu svůj dům v Šenově u Nového Jičína. Při explozi zemřeli jeho dva krajané, s nimiž podle soudu vše naplánoval.

Čtyři roky vězení za pojistný podvod, při kterém zemřeli dva lidé
21. 09. 2017
Ke čtyřem rokům vězení byl ve čtvrtek odsouzen pětapadesátiletý Chorvat Goran Boban, který podle žaloby nechal kvůli pojistce vyhodit do vzduchu svůj dům v Šenově u Nového Jičína. Při explozi zemřeli jeho dva krajané, s nimiž podle soudu vše naplánoval.

Řidič přiznal, že pil před jízdou alkohol
21. 09. 2017
Přes dvě promile alkoholu nadýchal jednapadesátiletý řidič, kterého v neděli 17. září dopoledne zastavila hlídka policistů v Suvorovově ulici v Šenově u Nového Jičína.

Řidič přiznal, že pil před jízdou alkohol
21. 09. 2017
Přes dvě promile alkoholu nadýchal jednapadesátiletý řidič, kterého v neděli 17. září dopoledne zastavila hlídka policistů v Suvorovově ulici v Šenově u Nového Jičína.

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných
20. 09. 2017
Dvě vážné nehody, při kterých bylo zraněno celkem šest osob, se staly v úterý odpoledne a vpodvečer na Ostravsku.

Dvě vážné nehody si vyžádaly celkem šest zraněných
20. 09. 2017
Dvě vážné nehody, při kterých bylo zraněno celkem šest osob, se staly v úterý odpoledne a vpodvečer na Ostravsku.

V bytě seniora vypukl požár, škoda je vysoká
19. 09. 2017
K požáru v Domě s pečovatelskou službou U Jičínky v Novém Jičíně vyjížděli v úterý 19. září zhruba dvacet minut před jednou hodinou ranní hasiči.

V bytě seniora vypukl požár, škoda je vysoká
19. 09. 2017
K požáru v Domě s pečovatelskou službou U Jičínky v Novém Jičíně vyjížděli v úterý 19. září zhruba dvacet minut před jednou hodinou ranní hasiči.

Zloděj kradl v mateřské školce, odnesl si téměř devatenáct tisíc
15. 09. 2017
Policisté z Fulneku pátrají po dosud neznámém zloději, který se před pár dny vloupal do mateřské školy v obci Hladké Životice.

Kramného čeká ve středu další soud
12. 09. 2017
Krajský soud v Ostravě se bude ve středu zabývat případem Petra Kramného pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům vězení za vraždu své dcery a manželky.

Na novojičínských slavnostech řádili zloději
12. 09. 2017
Uplynulý víkend patřil v Novém Jičíně dalšímu ročníku oblíbených a hojně navštěvovaných slavností města.

Výtržník zapálil na zahradě dřevěný kříž
10. 09. 2017
Případ hořícího kříže na zahradě rodinného domu zaměstnává policii na Novojičínsku. K případu došlo v sobotu 2. září v brzkých ranních hodinách, kde konkrétně však Policie ČR nesdělila.

Z hořícího vozidla u Starého Jičína posádka utekla včas
6. 09. 2017
Nehoda tří vozidel zaměstnala v úterý večer hasiče i záchranáře na čtyřproudové silnici u Starého Jičína. Tři osoby skončily v péči lékařů.

Za tragédii ve Studénce navrhuje státní zástupce vězení
4. 09. 2017
Nepodmíněné tresty v jedné třetině trestní sazby navrhuje státní zástupce pro obžalované v případu tragické nehody rychlíku ve Studénce.

Sobotka u soudu: OKD prodal stát za za nejvyšší nabízenou cenu
1. 09. 2017
/FOTOGALERIE/ Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes vypovídal před soudem, který projednává trestní kauzu spojenou s privatizací těžební společnosti OKD.

Hasiči zabránili rozšíření požáru
27. 08. 2017
K požáru travního porostu u železniční trati ve Stachovicích, místní části Fulneku, vyjížděli hasiči v pátek 25. srpna odpoledne.

Policie hledá svědky večerního napadení v Kopřivnici
27. 08. 2017
Trojice pachatelů zaútočila na muže v ulici Československé armády.

Ústavní soud rozhodl: Viník tragické nehody se může starat o syna
25. 08. 2017
Ústavní soud zrušil rozhodnutí, podle kterého měl muž z Novojičínska, který loni v březnu při havarii automobilu u Skřipova zabil svou ženu a syna, strávit čtyři roky za mřížemi.

Řidič se neovládl, popadl nůž a bodl spílající družku
25. 08. 2017
Najít vhodné místo k hádkám není jednoduché. Auto by to ale určitě být nemělo.

Agresivního partnera policisté z domácnosti vykázali
24. 08. 2017
Kvůli nepřístojnému chování vůči družce vykázali policisté v pátek 18. srpna po desáté hodině večerní na Novojičínsku sedmatřicetiletého muže ze společné domácnosti, v níž žije se svou o dva roky starší družkou již několik let.

Poznáváte ženu, která kradla?
21. 08. 2017
Okolo osmi tisíc korun ukradla v jednom z obchodů v karvinském OD Prior dosud neznámá žena, po které nyní pátrá policie. Ženu zachytily tamní kamery.

Tragická nehoda uzavřela v pátek dálnici na Novojičínsku
18. 08. 2017
Dva lidské životy si vyžádala nehoda na dálnici nedaleko obce Kujavy na Novojičínsku.

Ženě se nezdálo chování mladíků. Jeden byl v cizím voze
18. 08. 2017
Ve středu v časných ranních hodinách přijali strážníci v Novém Jičíně oznámení od občanky, že v ulici Poděbradově se vyskytují dva muži, kteří se podezřele pohybují kolem jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Spadla klec. Policisté dopadli sériového zloděje jízdních kol
17. 08. 2017
Novojičínsko - Pět bicyklů v rozmezí ani ne tří měsíců. Taková je bilance čtyřiadvacetiletého zloděje kol ze Zubří na Vsetínsku, který se opakovaně dopouštěl krádeží v Kopřivnici a ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jeho řádění však před pár dny zatnuli tipec kopřivničtí policisté.

Dva muži v Příboře napadli třetího. Zaútočili nečekaně, surově a zezadu
15. 08. 2017
Hodně nepříjemný a zřejmě i dosti bolestivý byl pro třiadvacetiletého muže nedělní večer v Příboře.

Zaklíněného řidiče museli z vraku vyprostit až hasiči
15. 08. 2017
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly několik hodin v úterý ráno u vážné dopravní nehody nedaleko Petřvaldu. Na hlavní spojce mezi Ostravou a Letištěm Leoše Janáčka v Mošnově došlo ke karambolu osobního automobilu značky Škoda Octavia Combi s vozidlem Mitsubishi L200 s přívěsným vozíkem. 

Následky bouřek likvidovali hasiči ještě o víkendu
13. 08. 2017
V sobotu krátce před půl desátou dopolední vyjeli hasiči do Staré Vsi, místní části Bílovce, kde na cyklostezce podél řeky Bílovky bránily cyklistům v projetí tři jasany. Jeden z nich navíc zůstal viset na drátech veřejného osvětlení.

Jeseník nad Odrou: vítr poničil střechu kulturního domu
11. 08. 2017
Plné ruce práce s odklizením následků nočních bouřek mají hasiči v Moravskoslezském kraji. Vše se ale obešlo bez zranění.

Z provrtané nádrže odčerpal zloděj několik litrů benzínu
11. 08. 2017
Řidič vozidla značky Fiat Punto se asi nestačil divit, když mu po pár metrech jízdy kontrolka zahlásila nulový stav benzínu, a to i přesto, že měl natankováno. Zastavil proto, aby se přesvědčil, jak je možné, že má palivovou nádrž prázdnou.

Konec dovolené pokazil nevítaný host v bytě
11. 08. 2017
Nemilé překvapení čekalo manželský pár z Kopřivnice, který se vrátil po týdenní dovolené domů. V jejich nepřítomnosti se do bytu vloupal neznámý zloděj a připravil je o peníze i cennosti. 

Cyklisty zmohl alkohol
9. 08. 2017
V součtu sedm promile měli dva cyklisté, kteří nezvládli dojet do cíle v sedle kola.

Anonym o rostlinách konopí nelhal
7. 08. 2017
Policisté zabavili v Novém Jičíně rostliny konopí. Místní obvodní oddělení eviduje v loňském roce v souvislosti s drogami desítky případů.

Muž se topil na koupališti v Kopřivnici. Letěl pro něj vrtulník
6. 08. 2017
V sobotu 5. srpna dopoledne záchranáři zasahovali na dvou koupalištích v Moravskoslezském kraji. V jednom případě musel na místo dorazit také vrtulník.

Policisté varují: dávejte si větší pozor na své věci
5. 08. 2017
To, že se nevyplácí nechávat své osobní věci bez dozoru se před pár dny přesvědčila sedmnáctiletá dívka z Nového Jičína. Zábavná akce na novojičínských Skalkách, které se o víkendu zúčastnila, pro ni neměla příliš veselý konec.

Včelaři spadl uhlík. Plameny ohrožovaly sklad nábytku
1. 08. 2017
Neopatrnost staršího včelaře v úterý dopoledne zaměstnala hasiče v Jeseníku nad Odrou, v místní části Blahutovice.

Hyenismus! Zloděj v Kopřivnici ukradl seniorce chodítko
27. 07. 2017
Kopřivnické policisty zaměstnává od středy 26. července případ ukradené zdravotní pomůcky v podobě speciálního chodítka, které neznámý pachatel odcizil z chodby panelového domu. Nutně ho přitom potřebuje sedmaosmdesátiletá seniorka.

Snažil se zabránit hádce, přišel ale nakonec o zuby
25. 07. 2017
O dva zuby přišel čtyřiačtyřicetiletý muž, který se v neděli brzy ráno v jednom z barů na Novojičínsku snažil zabránit hádce.

Trest osm let vězení pro Kremela platí
20. 07. 2017
Vrchní soud zamítl odvolání Milana Kremela, bývalého šéfa dražební společnosti Clanroy.

Soud v kauze OKD si předvolal premiéra Sobotku
19. 07. 2017
Soud, který projednává trestní kauzu spojenou s privatizací těžební společnosti OKD, předvolal jako svědka premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Předseda vlády by měl přijít vypovídat 1. září.

Agresi na sociálce odnesla tiskárna. Důvod? 400 korun
19. 07. 2017
Nespokojeného klienta městského úřadu musela zkrotit policie. Za jeho chováním mohla být nemoc.

Dobešovští hasiči mají ukradený vůz zpátky
18. 07. 2017
Dobrý konec má příběh ukradeného starého zásahového vozidla dobrovolných hasičů z Dobešova, místní části Oder.  

V Budišově nad Budišovkou došlo k vraždě
17. 07. 2017
Podle informací, které má Deník k dispozici, se obětí měl stát malý chlapec vyrůstající v pěstounské péči.

Nehoda na dálnici zaměstnala dvě jednotky hasičů
15. 07. 2017
Ke střetu dvou osobních automobilů vyjeli v sobotu odpoledne hasiči na dálnici D1. Nehoda se stala na 332. kilometru ve směru na Brno, nedaleko Kujav.

Policisté hledají svědky nehody
13. 07. 2017
Případné svědky dopravní nehody, která se stala v pondělí 10. července v Kujavách, přivítají policisté.

Auto začalo za jízdy hořet, řidič naštěstí stačil vystoupit
10. 07. 2017
Kvůli technické závadě začal v pondělí na dálnici D1 nedaleko Hladkých Životic hořet vůz.

Přes pokladnu pronášela zboží, prodavačka jí pomáhala
7. 07. 2017
Zajímavý případ krádeže řeší v těchto dnech policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně.

Chlapcům vyhrožoval popálením a pak je okradl
1. 07. 2017
Až deset let za mřížemi hrozí teprve čtyřiadvacetiletému recidivistovi z Novojičínska, který o poslední červnové neděli ukradl čtyřem chlapcům elektroniku.

Ani ukradené značky nepomohly
1. 07. 2017
Ani špatná zkušenost z minulosti neodradila dva devětadvacetileté muže z Ostravy, aby stejnou chybu udělali podruhé.

Dlouhodobě neplatí na své děti, nyní jim hrozí vězení
1. 07. 2017
Dva muže stíhají policisté na Novojičínsku ze zanedbání povinné výživy na své děti. Více než 185 tisíc korun má podle zjištění kopřivnických policistů dlužit sedmatřicetiletý muž z Hlučína.

Mladíkovi ve Frenštátě petarda zdevastovala ruku
27. 06. 2017
Vážným zraněním a odvozem do nemocnice skončila víkendová rodinná oslava ve Frenštátě pod Radhoštěm. Jednomu z účastníků explodovala v ruce petarda.

Za pět minut dvě nehody. Pět zraněných a uzavřena dálnice
16. 06. 2017
Dvě dopravní nehody v rozmezí několika minut, vzdálené vzdušnou čarou jen pár kilometrů, zaměstnaly v pátek ráno hasiče i záchranáře na Novojičínsku. Výsledkem karambolů je pět zraněných lidí.

Neovládané auto v Novém Jičíně zabíjelo. Policisté hledají svědky
13. 06. 2017
Tragicky skončila jízda nikým neřízeného vozidla po ulici Generála Hlaďo v Novém Jičíně. Rozjetý vůz smrtelně zranil chodkyni na chodníku.

Muž boural v Novém Jičíně opilý
11. 06. 2017
Opilý devětačtyřicetiletý řidič ve čtvrtek 8. června večer sedl za volant Renaultu Scénic, s kterým posléze havaroval na okraji Nového Jičína v ulici Císařská.

Hasiči zachraňovali paraglidistu ze stromu
9. 06. 2017
Dvě jednotky profesionálních hasičů se zapojily v pátek odpoledne do záchrany staršího paraglidisty, který místo na pevné zemi skončil v koruně mohutného stromu v Odrách na kopci Vítovka.

Servírka na Odersku si přišla na více než devadesát tisíc korun
5. 06. 2017
O více než devadesát tisíc korun se neprávem obohatila jednačtyřicetiletá servírka restauračního zařízení na Odersku. 

Cyklistka spadla z kola a vážně se zranila. Jela bez přilby
3. 06. 2017
Šedesátiletá žena se vážně zranila při jízdě na kole poté, co narazila do stojícího auta. Spadla na zem, ochrannou přilbu neměla. Nehoda se stala v pátek večer v Kopřivnici.

Muž napadl bývalou partnerku a vyhrožoval jí zabitím
1. 06. 2017
Až rok za mřížemi může strávit třiadvacetiletý muž, kterého policisté podezřívají z napadení a nebezpečného vyhrožování své bývalé přítelkyni.

Srážka osobního auta s traktorem: řidič tvrdil, že usnul
26. 05. 2017
Kunín - K dopravní nehodě, při níž se čelně srazilo vozidlo Škoda Rapid s protijedoucím traktorem, vyjížděli ve čtvrtek 25. května policisté z dopravního inspektorátu.

Opilý muž napadl na nádraží vrstevníky. Skončil na záchytce
25. 05. 2017
Potyčka padesátníků zaměstnala policisty v Novém Jičíně.

Cizinec se vymlouval na závadu. Ta byla ale na jeho straně
23. 05. 2017
Poničené ploty jsou výsledkem jízdy třiadvacetiletého Ukrajince, který v neděli projížděl Šenovem u Nového Jičína. Z cesty ho nesvedla ani tak řidičská neschopnost, jako spíš alkohol, který před jízdou vypil.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou
23. 05. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže. 

V Tiché na Novojičínsku zemřel mladý řidič
21. 05. 2017
K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu 20. května v podvečer v obci Tichá na Novojičínsku. Krátce po 18. hodině na místo okamžitě namísto vyrazily posádky rendez-vous a rychlé záchranné pomoci z Frenštátu pod Radhoštěm.

Neuvěřitelné. Auto bez řidiče projelo kruhovým objezdem
19. 05. 2017
O neskutečném štěstí může hovořit řidič, který včera, ve čtvrtek 18. května odstavil osobní vůz v odbočovacím pruhu k nákupnímu středisku Meinl na ulici Generála Hlaďo v Novém Jičíně. Městská police Nový Jičín na svém facebookovém profilu zveřejnila záznam z kamery, který vypovídá o tom, co se stalo.

Kauza Studénka: Podle znalce byla konstrukce odolná
16. 05. 2017
Podle znalce byla konstrukce, která podepírala most, odolná. „Příčinu neštěstí ve Studénce je třeba hledat jinde," řekl v úterý u soudu.

Násilník řádil ve Frenštátě pod Radhoštěm
15. 05. 2017
Hned ze čtyř trestných činů je podezřelý dosud neznámý pachatel, který řádil ve sváteční den 1. května v dopoledních hodinách v jednom z rodinných domů ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Před přepadením dodávky s penězi zahradila cestu lupičům zásahovka
14. 05. 2017
Pěkné domy, drahá auta, exotické dovolené. S touto vidinou se otec (46) se synem (26) a kamarádem (41) z Novojičínska pustili do přepadení.

Kajínek lidi baví i pobuřuje. Podívejte se, co frčí na sítích
12. 05. 2017
Prezident Miloš Zeman po návratu z Číny asi bude muset ministra financí Andreje Babiše potopit. Hledá si proto nového parťáka. Ten zatím sedí ve vězení, co nevidět ale půjde ven a rovnou do vedení policie. Podívejte se na galerii, čím se baví lidé na sítích. 

Jistebník: Passata musel z potoka vytáhnout Bison
10. 05. 2017
/FOTOGALERIE/ V korytě potoka v Jistebníku na Novojičínsku skončila v úterý 9. května dopolední jízda řidiče černého vozidla Volkswagen Passat. Nehoda se obešla bez zranění a zasahovaly zde dvě hasičské jednotky.

Policisté hledají svědky nehody v Bravanticích
6. 05. 2017
S žádostí o pomoc při vyšetřování dopravní nehody, která se stala v pondělí 1. května krátce před půl jednou odpolední v obci Bravantice, se policisté obracejí na veřejnost. 

Soud řeší, co se stalo v zahradní chatce
2. 05. 2017
Hodně zamotaný případ z Novojičínska začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl jedenapadesátiletý Vítězslav Zima. Podle státního zástupce v dubnu 2014 surově napadl svou přítelkyni. 

Žena připravila stát o mnoho peněz
1. 05. 2017
Stíhání šestatřicetileté ženy zahájili před několika dny novojičínští policisté.

Pátrání po seniorovi je zatím neúspěšné
30. 04. 2017
Pravděpodobně další dva lidské životy skončily ve vodních tocích na Novojičínsku v uplynulých hodinách. V sobotu odpoledne policisté přijali oznámení o pohřešování téměř šedesátileté ženy z Frenštátu pod Radhoštěm.

Hledaného muže našli mrtvého v potoce
29. 04. 2017
Pravděpodobně obětí velké vody se stal pětasedmdesátiletý muž z Příbora. V pátek 28. dubna odešel z domu, poté už o sobě nedal vědět.

Místo aby ženě nabídl pomoc, tak ji okradl
27. 04. 2017
Jako hyena se zachoval tento týden neznámý pachatel, který okradl v Kopřivnici dvaačtyřicetiletou ženu. Té se neudělalo dobře, a tak si sedla na lavičku. Během chvilky přišla o batoh, kde měla peníze i doklady.

Pro vážně zraněnou cyklistku letěl vrtulník
25. 04. 2017
S těžkým zraněním skončila v pondělí 24. dubna v nemocnici teprve jedenáctiletá cyklistka. Nehoda se stala poblíž Fulneku poté, co dívka nezvládla řízení, sjela z cesty a v kopcovitém terénu následně spadla ze svahu.

Štěrkem naložený náklaďák skončil u Oder v příkopu
24. 04. 2017
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 24. dubna ráno u nehody nákladního vozidla převážejícího téměř 30 tun štěrku. Nakladač MAN skončil na silnici I/47 mezi Odrami a Fulnekem převrácený v příkopu.

Záchranáři na Novojičínsku měli plné ruce práce
22. 04. 2017
Novojičínsko – Hned ke dvěma vážně zraněným lidem vyjížděli záchranáři na Novojičínsku ve večerních hodinách v pátek 21. dubna.

Lupič z Veřovic už má jméno
5. 04. 2017
Novojičínsko, Zlínsko –  Strůjce několika loupežných přepadení se podařilo odhalit a zadržet před několika dny vsetínským kriminalistům. Muž loupil také na Novojičínsku.

Muž se bude zpovídat ze zpronevěry
31. 03. 2017
Až pět let za mřížemi může strávit šestadvacetiletý muž z Příbora. Policisté ho podezřívají ze spáchání trestného činu zpronevěry, kterého se měl dopustit jako smluvní partner provozovatele loterií a sázkových her.

Nový Jičín: Soud poslal ředitele Fokusu do vazby. Měl zneužívat děti
29. 03. 2017
/DENÍK SLEDUJE/ Sexuálně motivované trestné činy. To je důvod, proč policisté v pondělí 27. března zadrželi Martina Jakůbka, ředitele Střediska volného času Fokus Nový Jičín. O případu Deník informoval už v úterý jako první.

Příborští policisté pátrají po dvojici neznámých pachatelů
28. 03. 2017
Po pachatelích krádeže příruční tašky a následného opakovaného zneužití platební karty pátrají policisté z Příbora.

Nehoda u Hladkých Životic uzavřela dálnici
26. 03. 2017
Těžká technika hasičů zasahovala v sobotu 25. března u dvou dopravních nehod na Novojičínsku.

Hasiči pomohli na svobodu puštíkovi, jenž uvízl v okapu
15. 03. 2017
Úspěšný zásah si v úterý 14. března připsali profesionální hasiči z Bílovce. V několika metrů dlouhé okapové rouře jedné z místních budov, v těsné blízkosti hasičské stanice, totiž uvíznul puštík obecný.

Maskovaný lupič ohrožoval prodavačku nožem. Policie žádá možné svědky o pomoc
14. 03. 2017
Frenštát pod Radhoštěm - Případné svědky, kteří by mohli vnést jasno do případu loupežného přepadení, ke kterému došlo v pátek 10. března ve Frenštátě pod Radhoštěm, žádá o pomoc Policie České republiky.

Anonym ohlásil bombu ve žlutých vlacích Regiojetu
10. 03. 2017
Policisté museli v pátek odpoledne prohlédnout všechny soupravy soukromého železničního přepravce RegioJet. Důvodem bylo anonymní oznámení bomby.

Vykrádači domů způsobili milionové škody
9. 03. 2017
Kosovští Albánci Rasim Lima a Zurkani Nebi mají především na území Moravskoslezského kraje na svědomí okolo tří desítek vykradených domů.

Policisté si posvítili na opilé a zdrogované motoristy. Chystají další razie
7. 03. 2017
Osmačtyřicet řidičů s alkoholem v krvi a devatenáct zdrogovaných motoristů přistihli během rozsáhlé razie moravskoslezští policisté.

Soud bude železniční neštěstí ve Studénce znovu řešit v květnu
7. 03. 2017
Po více než půldruhém roce bude v druhé polovině května u Okresního soudu v Novém Jičíně pokračovat projednávání okolností železničního neštěstí ve Studénce, při kterém v roce 2008 vlak narazil do trosek zříceného mostu. Nehodu osm lidí nepřežilo.

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém kraji
2. 03. 2017
Silný vítr, který ve čtvrtek odpoledne zasáhl Česko, zaměstnal hasiče i v Moravskoslezském kraji. Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy.

Přepadení na poště ve Veřovicích
1. 03. 2017
K přepadení pošty došlo ve středu 1. března dopoledne ve Veřovicích na Novojičínsku.

Dva muži bránili své psy před rotvajlery
28. 02. 2017
Dva muže, kteří bránili své psy, pokousali agresivní rotvajleři dalšího pejskaře. Oba skončili v péči lékařů.

Člověk nepřežil na Novojičínsku srážku s vlakem
25. 02. 2017
Srážku s osobním vlakem nepřežil v sobotou odpoledne na Novojičínsku zatím neznámý člověk.

Lyžaře, kterého postihla srdeční příhoda, oživovali na sjezdovce
24. 02. 2017
Náhlá srdeční příhoda postihla devětačtyřice­tiletého lyžaře v pátek 24. února dopoledne na sjezdové trati v beskydské Bílé. Přivolaným horským záchranářům se ho podařilo úspěšně resuscitovat.

Policie hledá svědky nehody v Kopřivnici
24. 02. 2017
Případné svědky dopravní nehody, která se stala v době od neděle 19. února v době od 19.30 hodin do úterý 21. února do 21 hodin v Kopřivnici, hledá Policie České republiky.

Na kluzkých silnicích se ráno stalo několik nehod, nevyhnuly se ani policistům
22. 02. 2017
Na Karvinsku, Ostravsku, Novojičínsku i Frýdecko-Místecku se ve středu ráno stalo několik různě závažných dopravních nehod. Řidiče zaskočily namrzlé silnice. 

Nehoda automobilu na Novojičínsku
20. 02. 2017
Záchranáři zasahovali v pondělí 20. února v ranních hodinách u dopravní nehody osobního vozidla ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Noční požár garáže, dílen a auta se zraněním v Příboře
20. 02. 2017
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v noci na pondělí v Příboře u požáru garáže, dílny a zaparkovaného osobního auta Opel. Požár s předběžně odhadovanou škodou 150 tisíc korun si vyžádal zranění – popálení dospělého muže. Příčina jeho vzniku je v šetření.

Náledí zaskočilo hasiče. Cisternu obrátili na střechu. Jeden zemřel
17. 02. 2017
Hasičská cisterna havarovala v pátek večer na zledovatělé silnici mezi Havířovem a Karvinou.

Kamion, dodávka, osobák - nehoda tří vozů uzavřela silnici ve Vrchách
10. 02. 2017
/FOTOGALERIE/ Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek ráno v obci Vrchy u nehody kamionu s přívěsem, dodávky a osobního automobilu. 

Zloději jezdili na lup také taxislužbou
4. 02. 2017
Trojici mužů, kteří cestovali ve vozidle taxislužby jako zákazníci, zadrželi ve čtvrtek 2. ledna před druhou hodinou ranní policisté obvodního oddělení policie ve Studénce.

Policisté zadrželi celostátně hledanou dvojici
3. 02. 2017
Dvě osoby, které byly v celostátním pátrání, se podařilo zadržet příborským policistům. Stalo se tak v pondělí 30. ledna.

Obžalovaným v ostravské větvi metanolové kauzy odvolání nepomohlo
2. 02. 2017
Zlín - Již podruhé rozhodoval krajský soud ve Zlíně nad šesticí obžalovaných z metanolové kauzy, z takzvané ostavské větve. V roce 2015 jim udělil za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty v rozmezí 5,5 až 8,5 let, nyní po vrácení kauzy z vrchního soudu jim tresty snížil o pár měsíců. Podle obžaloby měli na Ostravsko a severní Moravu dodat více jak dva tisíce otráveného alkoholu od Jiřího Vaculy.

Zloděj v novém roce v Kopřivnici nelení. Za pár dnů vykradl několik dílen
17. 01. 2017
Série vloupání do rodinných domů v těchto dnech zaměstnává kriminalisty v Kopřivnici na Novojičínsku. Všechny případy se staly během prvních dnů letošního roku a pachatel policistům zatím uniká.

Stát dostal peníze z prodeje pervitinu ve Frenštátě pod Radhoštěm
15. 01. 2017
Obnos v celkové výši 149 tisíc korun získala Česká republika prostřednictvím novojičínského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Hasiče na nádraží potrápil nebezpečný benzol
13. 01. 2017
Celkem pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů spěchalo v odpoledních hodinách v pátek 13. ledna na nádraží do Studénky kvůli úniku nebezpečného kapalného benzolu z železniční cisterny.

Senior neměl proti dvojici bezcitných násilníků šanci
13. 01. 2017
K sedmi a půl roku žaláře byl tento týden odsouzen recidivista Lubomír Křižan (57 let), který má na svědomí brutální přepadení seniora (85 let) z Nového Jičína. Společně s komplicem se na něj vrhli v jeho rodinném domě.

Žena dobila kredit podvodníkovi
12. 01. 2017
Nápaditost různých podvodníků je nekončící. Zajímavým případem se v těchto dnech zabývají policisté z Nového Jičína.

Vypůjčené vozidlo majitelce už nevrátil
11. 01. 2017
Jeden rok až pět let za mřížemi může strávit dvaačtyřicetiletý muž z Novojičínska, který se měl podle informací policie dopustit přečinu zpronevěry.

Rok od smrti studentky: policie případ uzavřela
10. 01. 2017
Loni touto dobou žil Nový Jičín kauzou zmizelé studentky Lucie K. Případ vyvolal řadu nezodpovězených otázek. Na ty hlavní ale už odpovědi existují.

VIDEO: Hasiči bojovali v Kopřivnici s rozsáhlým požárem průmyslové haly
7. 01. 2017
Až po jedenácti hodinách se podařilo hasičům dostat rozsáhlý požár průmyslové haly v Kopřivnici pod kontrolu. Případem se už zabývá policie.

Vůz skončil ve Fulneku na zídce plotu
7. 01. 2017
Uvízlý osobní automobil na zahradním plotu rodinného domu ve Fulneku vyprošťovali v pátek 6. ledna odpoledne hasičské jednotky. Vůz s řidičem sjel mimo silnici, prorazil plot a zůstal na zídce plotu a hrozilo jeho zřícení na přilehlý dům.

Hasiči zasahovali také u nehod na Novojičínsku
4. 01. 2017
Těžká hasičská technika určená k vyprošťování vozidel se v posledních dvou dnech v Moravskoslezském kraji téměř nezastavila. Zasahovala i na Novojičínsku.

Šestiletá dívenka bloudila nočními ulicemi
4. 01. 2017
V nočních hodinách z úterý 3. na středu 4. ledna vyjížděla hlídka novojičínských strážníků na ulici Bohuslava Martinů v Novém Jičíně, kde se měla v okolí tamního kruhového objezdu potulovat osamocená malá holčička.

Mrtvých na silnicích je nejméně v historii kraje
3. 01. 2017
Policisté zaznamenali i nehody, při kterých došlo k úmrtí či vážným zraněním několika lidí.

Zloději kradou nalepené dálniční známky
2. 01. 2017
Krádeže dálničních známek zaměstnávají v těchto dnech policisty na řadě míst České republiky. Jen v Ostravě zaznamenali hned dva případy, kdy někdo vnikl do auta a odlepil dálniční známku pro rok 2017.

Krajský soud letos uložil i výjimečné tresty. Ten nejpřísnější Petru Kramnému
27. 12. 2016
Gangsteři, drogy, brutální vraždy a loupeže. To vše letos řešil Krajský soud v Ostravě.

Novojičínští policisté hledají žháře
22. 12. 2016
Po pachateli, který zapálil sedm kontejnerů, pátrají novojičínští policisté.

VIDEO: Požár zničil dodávku, dům hasiči před plameny uchránili
17. 12. 2016
Rozšíření požáru z dodávkového automobilu na rodinný dům zabránili spolu s majitelem hasiči v pátek večer v Bílovci. Plameny na zničeném vozidle napáchaly škodu za 100 tisíc korun.

Vlak na Rožnovce dnes ráno srazil a usmrtil člověka
14. 12. 2016
Rožnov pod Radhoštěm – Osobní vlak dnes časně ráno srazil a usmrtil člověka na železniční trati z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku.

Zraněný motorkář v Příboře. Policie hledá svědky nehody
13. 12. 2016
Na veřejnost se v těchto dnech obrací Policie ČR, která hledá svědky dopravní nehody, k níž došlo před téměř třemi měsíci v centru Příbora. Bylo to konkrétně 18. září deset minut před 18. hodinou v ulici Komenského.

OBRAZEM: Na vánočních trzích hořel stánek
9. 12. 2016
/FOTOGALERIE/ K požáru celodřevěného stánku na Masarykově náměstí v centru Nového Jičína vyjížděli ve čtvrtek 8. prosince hasiči.

Hromadná nehoda blokovala ráno dálnici D48 u Hukvald
9. 12. 2016
Nehoda tří aut dnes ráno zablokovala dálnici D48 ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.

Linkový autobus sjel do příkopu. Vyprostit ho museli hasiči
8. 12. 2016
/FOTOGALERIE/ Dvě jednotky profesionálních hasičů z hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje zasahovaly ve čtvrtek 08. prosince před šestou hodinou ranní u dopravní nehody linkového autobusu.

Novojičínsko: Krádeží platebních karet přibylo, pozor na kabelky!
8. 12. 2016
Novojičínští policisté v poslední době zaznamenali několik krádeží platebních karet a následných výběrů z bankomatů. Lidé tak přišli o tisíce korun.

Automobil narazil do sloupu a skončil na střeše v poli
26. 11. 2016
Při zásahu u nehody v Jistebníku v pátek odpoledne využili hasiči opět i speciál Bison. Osobní automobil skončil po nárazu do sloupu na střeše mimo silnici.

Hasiči na služební cestě zachraňovali seniorku
25. 11. 2016
Velké Albrechtice – Pohotovou reakci prokázali bílovečtí hasiči Robin Fabián a Tomáš Vykydal. Tito dva profesionální hasiči z bílovecké stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje jeli ve čtvrtek 24. listopadu zhruba hodinu po poledni z Jistebníku do Bílovce.

Při požáru bytu ve Studénce zemřela starší žena
22. 11. 2016
Tragické následky měl požár bytu v Domě s pečovatelskou službou v Budovatelské ulici ve Studénce. Zemřela při něm starší žena. 

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém kraji
21. 11. 2016
Silný vítr v pondělí zaměstnal hasiče v celém Moravskoslezském kraji. 

Žena spadla z okna v šestém patře
21. 11. 2016
K vážné události v Novém Jičíně vyjížděli v neděli 20. listopadu moravskoslezští záchranáři.

Požár roubenky v Tiché způsobil škodu milion korun
11. 11. 2016
Pět jednotek hasičů zasahovalo v pátek v obci Tichá u požáru starší roubenky.

Výbuch domu v Šenově u soudu. Obžalovaný Chorvat vinu popírá
7. 11. 2016
„Myslel jsem, že to byl atentát," řekl v pondělí Chorvat obžalovaný z krvavého mnohamilionového pojistného podvodu.

Kopřivnice: policisté zjišťují, kde všude zloděj kradl
17. 10. 2016
Tři krádeže se podařilo kopřivnickým policistům prokázat jednapadesátiletému zloději. Není ale vyloučené, že jich má na svědomí mnohem více. Muž kradl zboží v obchodech, ale třeba i cennosti z kočárku.

Vnuk okradl svou babičku o téměř třicet tisíc korun
17. 10. 2016
Bílovečtí policisté vyšetřují případ krádeže, kdy se dvacetiletý vnuk neštítil okrádat svou vlastní babičku.

Pobíhající koně způsobili dopravní nehodu
13. 10. 2016
/FOTOGALERIE/ Tři koně vběhli ve čtvrtek ráno, krátce po čtvrté hodině, na silnici v Hladkých Životicích, kde v tu dobu projížděl jednašedesátiletý řidič.

Policisté zabavili kola, nevědí však, komu patří
4. 10. 2016
Hned několik jízdních kol zajistili v minulých dnech orlovští kriminalisté při jedné z policejních akcí. Zatím však nevědí, komu patří. 

D1 na Novojičínsku byla zavřená, po nehodě zemřel pracovník údržby
26. 09. 2016
Na dálnici D1 na Novojičínsku v pondělí kolem poledne nákladní automobil narazil do vozidla údržby dálnice. Člen posádky tohoto vozu, který sbíral dopravní kužely, na místě zemřel. Po kolizi byla dálnice ve směru na Ostravu zhruba pět a půl hodiny uzavřená.

Hasiči začali prohledávat vyhořelé obchodní centrum v Kopřivnici
26. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Sedmnáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zaměstnal až do nedělní půlnoci rozsáhlý požár obchodního centra v Kopřivnici. Zranili se při něm čtyři lidé.

VIDEO: Tři lidé se zranili při rozsáhlém požáru obchodu v Kopřivnici
25. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Tři lidé se v neděli odpoledne lehce zranili při požáru obchodního centra v Kopřivnici na Novojičínsku, kde začal hořet odpad uložený ve skladu. Později se oheň rozšířil do prodejních prostor. Příčina požáru se zjišťuje, škoda podle prvotních odhadů dosáhne několika milionů korun. Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Agresivní muž napadl v Novém Jičíně ženu a poté i strážníky
22. 09. 2016
S pouty na rukou i na nohou skončil agresor, který v úterý fyzicky napadl zaměstnankyni baru.

Zlodějka měla v září napilno. U soudu nebude poprvé
22. 09. 2016
Mladou zlodějku se podařilo zadržet příborským policistům. Jde o známou „firmu", která byla za stejné prohřešky v minulosti už dvakrát pravomocně odsouzená. Brzy si u soudu vyslechne další verdikt.

Požár dřevěné kůlny v Pustějově
21. 09. 2016
V úterý večer zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru dřevěné kůlny v Pustějově s předběžně odhadovanou škodou 15 tisíc korun. Obešel se bez zranění.

Muž z Nového Jičína okradl svou matku
20. 09. 2016
Až tři roky za mřížemi může skončit čtyřiadvacetiletý muž z Nového Jičína, který v minulých dnech okradl svou matku.

Zaměstnance v továrně zasáhl elektrický proud
19. 09. 2016
Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovali v pondělí ráno u vážného úrazu na Novojičínsku. 

Nepozorný řidič srazil motorkáře. Ten skončil v nemocnici
19. 09. 2016
Novojičínští dopravní policisté šetří v těchto dnech nehodu, ke které došlo v sobotu 17. září krátce před 21. hodinou na Žilinské ulici v Novém Jičíně.

Zloděj vykradl kynology ve Vlčovicích
17. 09. 2016
Zázemí kynologického klubu ve Vlčovicích, místní části Kopřivnice, si nedávno vyhlédl pachatel, po kterém nyní intenzivně pátrají novojičínští policisté.

Spánek v Kopřivnici vyšel mladíka draze
16. 09. 2016
Na špatném místě ve špatnou dobu se odebral ke spánku devatenáctiletý muž.

Na Novojičínsku se ve středu hodně bouralo
15. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Během pouhých tří hodin vyjížděli ve středu 14. září profesionální hasiči z Bílovce ke třem dopravním nehodám, které ve všech případech provázelo zranění nejméně jedné osoby.

„Počkej," zvolal motorkář s pyjem v ruce na cyklistku
15. 09. 2016
Nepříjemnou cyklovyjížďku zažila žena, která vyrazila na výlet kolem Příbora. V jednom momentu se před ní zjevil onanující motorkář s helmou na hlavě. K neobvyklému případu došlo již 14. srpna, policie ale o něm poskytla informace až nyní.

Policisté vyšetřují zranění kojence v Lešné, ležel na silnici
13. 09. 2016
Lešná – Vsetínští kriminalisté vyšetřují podivné okolnosti zranění teprve desetiměsíčního dítěte v Perné, místní části obce Lešná u Valašského Meziříčí.

Na dálnici na Novojičínsku se srazila autoškola s kamionem
6. 09. 2016
Na dálnici D1 na Novojičínsku v úterý odpoledne havaroval vůz autoškoly. Srazil se s kamionem. Dva lidé, osmnáctiletá řidička a devětapadesátiletý instruktor, utrpěli zranění.

Zloděj se pokusil okrást ženu, ta se ale nenechala
5. 09. 2016
Štěstí v neštěstí měla v noci z neděle na pondělí žena z Nového Jičína. 

Reakce motorkářů na zranění? Otřepou se a opět nasednou
3. 09. 2016
/TÉMA, ROZHOVOR/ Mrtvých na silnicích je nejméně od roku 2000, bilance je přesto děsivá. Bourali i policisté, jedna z havárií skončila smrtí šedesátiletého chodce. Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Hasiči vyprošťovali cyklistu zpod kol kamionu
3. 09. 2016
V Novém Jičíně, na jednom z kruhových objezdů na ulici Sokolovské, hasiči vyprošťovali cyklistu uvízlého pod koly nákladního automobilu.

Soud třem členům skupiny výrobců drog Beskyd uděli tresty 8 a 9 let
1. 09. 2016
Ostravský krajský soud ve čtvrtek třem členům skupiny výrobců drog z Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku uložil tresty osm a devět let vězení. Čtvrtý člen vyvázl s podmínkou. Vyrobili celkem sedm kilogramů pervitinu.

Žena z Trojanovic naletěla podvodníkovi
1. 09. 2016
O čtrnáct tisíc korun přišla v závěru srpna devětapadesátiletá žena z Trojanovic, která prostřednictvím internetového portálu naletěla dosud neznámému podvodníkovi.

Soud řeší pervitinový případ z Beskyd
29. 08. 2016
Případem čtyř mužů, kteří se měli podílet na výrobě a distribuci pervitinu za několik milionů korun, se v pondělí začal zabývat Krajský soud v Ostravě.

Poslední prázdninový víkend poznamenaly tragické nehody
28. 08. 2016
/FOTOGALERIE/ Hned dvě tragické dopravní nehody se během posledního prázdninového víkendu staly na silnicích našeho kraje.

VIDEO: Motorkář během policejní honičky ztratil spolujezdce
25. 08. 2016
Honičku vystřiženou jako z akčního filmu zažila policejní hlídka v ulicích Nového Jičína a v okolních obcích.

Řidič kamionu nabízel úplatek. Skončil za mřížemi
23. 08. 2016
„Tady máte pánové 200 eur a necháme to být." Podobným stylem možná probíhala debata mezi policejní hlídkou a řidičem kamionu, který v době kontroly neměl za volantem co dělat.

Hasiči bojovali s požárem v blízkosti D1
19. 08. 2016
Šest jednotek hasičů bylo v pátek dopoledne povoláno k požáru strniště, které začalo hořet poblíž dálnice D1 u Bílova. 

Muž v Odrách našel na půdě granát
19. 08. 2016
Nález granátu oznámil před několika dny oderským policistům majitel domu v Odrách.

Vnuk hrozil babičce zabitím. Skončil v policejní cele
15. 08. 2016
Otřesným případem se zabývají v těchto dnech policisté na Novojičínsku. Do policejní cely zavřeli dvacetiletého muže, který vyhrožoval zabitím své babičce.

Muž vsadil na důvěřivost lidí
11. 08. 2016
Dvěma případy z Novojičínska, jejichž aktéři pravděpodobně podváděli, se v těchto dnech zabývají policisté oddělení hospodářské kriminality.

Novojičínsko: Žně mají také dopravní policisté
10. 08. 2016
Na pořádné problémy si v uplynulých dnech zadělalo deset řidičů, kteří brázdili silnice Novojičínska. Šlápli do pedálů po skleničce alkoholu nebo po požití drog a k jejich smůle je poté zastavila policejní hlídka.

Pohledávky vůči OKD byly u soudu v Ostravě potvrzeny
10. 08. 2016
Pohledávky věřitelů těžební společnosti OKD byly dnes u Krajského soudu v Ostravě potvrzeny tak, jak je uznal či popřel insolvenční správce Lee Louda. Pohledávky Citibank, největšího věřitele, který přihlásil pohledávky za více než deset miliard korun, tak zůstaly neuznány. Dnešním přednesením u soudu se rozhodnutí insolvenčního správce formálně potvrdilo, změnit se mohlo prakticky jen v případě, že by správce své rozhodnutí změnil. Věřitelé přihlásili pohledávky za více než 20 miliard korun, insolvenční správce popřel většinu.

Při střetu tří vozidel asistoval hasičům vyprošťovací speciál
6. 08. 2016
V Hodslavicích poblíž vodní nádrže Kacabaja došlo v noci z pátku na sobotu k nehodě tří osobních automobilů.

Dodávka sjela z dálnice a skončila na boku. Řidiče museli vyprostit hasiči
29. 07. 2016
Naštěstí bez zranění se obešla páteční odpolední nehoda dodávky na dálnici D1 u obce Velké Albrechtice. Vůz vyjel mimo komunikaci a převrátil se na bok. Řidiče museli ven vytáhnout hasiči.

Neplatiči výživného z Novojičínska hrozí vězení
29. 07. 2016
Až dva roky za mřížemi může strávit muž z Novojičínska, který je podezřelý z toho, že zanedbával povinnou výživu na své dvě děti.

Krádež v obchodě žena maskovala nákazou
28. 07. 2016
Šenov u Nového Jičína - Policie zahájila trestní řízení se třiatřicetiletou ženou z Novojičínska podezřelou z krádeže. 

Madam Merssier dává tři polibky
25. 07. 2016
Karvinsko - Třesoucí se starší dáma stojí v Havířově za kruhovým objezedem na Ostravu. Když jí zastaví vůz s místní rodinou, lámanou češtinou vypráví, že je bývalá soudní patoložka z Marseille, kterou při turistice u nás okradli v Karviné cikáni.

Plavcům šlo o život. Jeden z nich skončil na oddělení ARO
24. 07. 2016
Moravskoslezští záchranáři se o víkendu nezastavili. Jejich dva sobotní zásahy se týkaly případů, při kterých šlo o život plavcům.

Nehoda motocyklu na Novojičínsku
22. 07. 2016
V pátek krátce před půl šestou odpoledne přijali záchranáři informaci o srážce motocyklu a osobního automobilu na dálničním přivaděči poblíž benzínové čerpací stanice ve Studénce.

„Zpronevěru odmítám," říká obviněný Kremel
20. 07. 2016
Bývalý předseda představenstva zkrachovalé dražební společnosti Clanroy Milan Kremel z Nového Jičína odmítl, že by zpronevěřil 55 milionů korun.

Policisté bojují se sprejery
17. 07. 2016
Více jak dvacet skutků sprejerství evidují za poslední období letošního roku policisté po celém Novojičínsku. Vandalové hyzdí budovy i další objekty.