Deník - Moravskoslezský - regionální podnikání


V Mošnově se budou starat o letouny armády příštích sedm let
1. 09. 2022
Společnost Job Air Technic sídlící na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku se bude příštích sedm let starat o údržbu a opravy obou letounů A?319CJ dopravního letectva Armády České republiky.

Majitel Marlenky potřebuje zvýšit výrobu. Bez ohledu na současnou krizi
1. 09. 2022
Zázračnou Marlenku, dort z medu a vlašských ořechů dle rodinné arménské receptury, již ochutnali prezidenti, královny a králové, šejkové, významní politici i umělci. Prodává se nejen v luxusních kavárnách ve Vídni, Paříži či Berlíně, ale v také v USA, Číně, Jižní Koreji, Izraeli, Saúdské Arábii, Spojených arabských emirátech, Kuvajtu či Kataru. 

Kraj pomůže s provozem malých prodejen na venkově
31. 08. 2022
Moravskoslezský kraj se opět zapojil do programu Obchůdek 2021+, který vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Pomůže tak udržet při životě maloobchodní prodejny na venkově. Od 1. září spustí dotační program Podpora provozu venkovských prodejen v Moravskoslezském kraji 2022.

Radegastův šenk: dva roky na scéně, beskydská kuchyně chutná nejen hercům
31. 08. 2022
/FOTOGALERIE/ Radegastův šenk v Nošovicích funguje teprve dva roky. I za tak krátkou dobu si získal přízeň mnoha hostů. Oblíbili si jej i české herecké osobnosti Pavel Zedníček a Miroslav Donutil. Podnik je vyhlášený výtečnou gastronomií a tankovým pivem Radegast, ryze hořkou dvanáctkou.

U nádraží v Ostravě má vzniknout podúrovňové náměstí s přístupy k nástupištím
30. 08. 2022
V Ostravě se tento měsíc konaly dvě debaty s veřejností nad připravovaným projektem přestavby železničního uzlu Ostrava za 25 miliard, jehož realizace by měla probíhat v letech 2025 až 2032. Diskuzi vyvolalo chystané zrušení nadchodů na hlavním nádraží.

Olena Popová z MS Paktu pomáhá ostatním Ukrajincům s uplatněním na trhu práce
30. 08. 2022
Začleňování Ukrajinců na pracovním trhu v Moravskoslezském regionu se zefektivňuje. V databázi MS Paktu je aktuálně 492 klientů ukrajinské národnosti, pro 320 z nich byla nalezena práce a 159 klientů bylo umístěno na konkrétní pracovní místo.

Linet chce být energeticky soběstačný. Přechází proto na alternativní zdroje
29. 08. 2022
Úspory energií řeší v době energetické krize mnohé výrobní podniky. Nejinak je tomu i ve slánské továrně Linet, která je špičkovým výrobcem zdravotnických lůžek a vyváží své produkty do mnoha zemí světa. I v jejich českých provozech v Želevčicích a ve Slaném se museli začít vážně zabývat tím, jakým způsobem nahradit případnou absenci dodávek zemního plynu a jakým způsobem ušetřit.

Teplo v kraji od ledna zdraží, skok by ale neměl být tak drastický
26. 08. 2022
Cena tepla v domech s centrálním zásobováním v Moravskoslezském kraji stoupne řádově o desítky procent. Zvýšení mohou jeho obyvatelé očekávat od 1. ledna. V pátek 26. srpna jednali v sídle Moravskoslezského energetického centra v Ostravě výrobci tepla s představiteli Moravskoslezského kraje, primátory a starosty měst a obcí a zástupci nájemníků.

Šéf Heimstaden Rafaj: Zdražení nájmů chceme držet pod úrovní inflace
26. 08. 2022
Kvůli aktuální situaci na trhu s energiemi řeší nájemníci Heimstadenu, kdy a o kolik se zvednou zálohy. Ceny energií pro bydlení, kam patří plyn, elektřina i dodávka tepla, jsou aktuálně klíčovým tématem obyvatel i v Moravskoslezském kraji. Tím ale zvýšené náklady domácností nekončí. Deník také zjišťoval, jak společnost přistoupí ke zvyšování nájmů. 

Chovatel na Bruntálsku představil strašidelné slepice holokrčky
26. 08. 2022
Chovatelské výstavy mohou být stejně poučné jako návštěva zoologické zahrady. Už jste třeba viděli strašidelné slepice holokrčky?

Od září v neděli Pendolinem z Opavy do Prahy, spojení navyšuje kapacitu
24. 08. 2022
Od prvního zářijového víkendu dochází ke zkvalitnění spojů Pendolino směrem do a z Ostravy. Chystá se také navýšení kapacity vlaků na trase Bohumín - Františkovy Lázně.

Airbusy vládní letky zamíří do Ostravy. V Mošnově získali armádní kontrakt
17. 08. 2022
V Ostravě se budou servisovat vládní Airbusy, Job Air Technic získá kontrakt s armádou. Změna dodavatele vyvolala podivení u diplomatů, proti rozhodnutí se neúspěšně odvolal také dosavadní poskytovatel.

Krnov s Kofolou zvažují v Česku unikátní projekt, chtějí chránit vodu ve městě
16. 08. 2022
/FOTOGALERIE/ Voda z krnovského prameniště je hlavní surovinou pro výrobu nealkoholických nápojů firmy Kofola. "Kvalita podzemních vod je pro nás klíčová,“ říká její ředitel Jannis Samaras. Starosta Krnova Tomáš Hradil na sociální síti v těchto dnech představil možnosti, které se nabízí k ochraně před suchem a dalšími následky klimatických změn. 

ČSAD Logistik Ostrava navyšuje kapacitu na 60 000 paletových míst
14. 08. 2022
ČSAD Logistik Ostrava, jedna z největších společností poskytujících nákladní dopravu a logistické služby, otevírá v Olomouci nové logistické centrum a svou skladovou kapacitu navyšuje na 60 000 paletových míst.

ČD Cargo spustilo přímou linku mezi Rijekou a Paskovem, jezdí dvakrát týdně
13. 08. 2022
Vlastní licence ČD Cargo v Chorvatsku přináší výsledky v podobě nových přímých nákladních vlaků napříč Evropou. ČD Cargo začalo před několika týdny pro logistickou skupinu Maersk s přepravou kontejnerů mezi přístavem v Rijece a logistickým terminálem v Paskově.

Při nehodě ve Frýdku-Místku přišly České dráhy dočasně o nový push-pull
13. 08. 2022
České dráhy přišly dočasně o nový push-pull při nehodě na železničním přejezdu ve Frýdku-Místku. Škoda na soupravě je zatím odhadnuta na 15 milionů korun. Poničeny jsou vozy i lokomotiva.

Nextbike v Ostravě zůstává, bude dál provozovat sdílená kola
12. 08. 2022
Město Ostrava má provozovatele oblíbené služby sdílených kol na příští dva roky. V rámci vyhlášeného koncesního řízení byla vybrána nabídka společnosti nextbike Czech Republic s.r.o.

Frýdek-Místek – Tady jsem doma. Takto fotograf Jan Smekal zachytil tvář města
12. 08. 2022
/FOTOGALERIE/ Pětatřicetiletý fotograf Jan Smekal spolupracující i s redakcí Deníku po dvouleté přípravě představil obrazovou publikaci „Frýdek-Místek – Tady jsem doma“.

Zpožděné vlaky na trati Ostrava - Praha. Strojvedoucí: Slíbená náprava? Pozdě
10. 08. 2022
Porucha trakčního vedení, poškozený sběrač, a především naštvaní a neinformovaní cestující – tak vypadal uplynulý víkend na železnici v kraji. Na hlavní trati mezi Ostravou a Prahou vlaky čekaly i šest hodin. Důvodů bylo během dvou dnů více. Správa železnic z nedělního incidentu v úterý vyvodila důsledky, mimo jiné i změny technologických postupů při rekonstrukci frekventované trati. Cestující mají několik možností, jak žádat o kompenzace.

YDYKSEB: Pod Lysou horou ubytují i koně, láká dobré jídlo, interiér i krajina
10. 08. 2022
/FOTOGALERIE/ Beskydy pozpátku. YDYKSEB. Tak se jmenuje stylová restaurace a penzion nabízející především českou kuchyni z regionálních surovin, ale také pohodu a klid mimo ruch velkoměsta. Vnitřek restaurace zaujme také interiérem, jehož stěny vytvořil ateliér Bronislava Hrubého. Citlivě se tady snoubí dřevo, kov a sklo.

Budou si lidé sami vyrábět a distribuovat energie? V Trojanovicích o tom uvažují
9. 08. 2022
/ROZHOVOR/ Ceny energií v poslední době letí rapidně nahoru. Někteří lidé proto hledají možnosti, jak být energeticky soběstačnější. V Trojanovicích na Novojičínsku vidí velikou příležitost v komunitní energetice, díky níž by lidé mohli energii vyrábět a také ji distribuovat navzájem mezi sebou. Více v rozhovoru se starostou obce Jiřím Novotným. 

Z Bohumína mohou do Rakouska jezdit další české Taurusy
9. 08. 2022
Do Rakouska mohou z depa v Bohumíně jezdit další lokomotivy řady 1216 Českých drah (ČD) přezdívané Taurusy. Uvedl to v úterý mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Lokomotivy po odkoupení u zahraničního dopravce prošly opravou a dalším nezbytným procesem, aby mohly jezdit ve službách Českých drah i na mezistátních linkách. 

Javorový, chata patří k nejstarším v Česku, turisté i paraglidisté místo milují
9. 08. 2022
/FOTOGALERIE/ Turistická horská chata Javorový vrch patří k nejstarším v České republice. Turistům umožňuje vydat se na nenáročné hřebenové trasy. Navíc nabízí nádherné výhledy do tří světových stran. A to nejen ve dne, ale také v noci.

Nákupy školních potřeb začaly. Papírnictví v regionu zatím náporům nečelí
8. 08. 2022
Letní prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a to bývá tradičně signálem pro rodiče, aby začali svým dětem pořizovat školní potřeby na nový školní rok. Jako první se kupují aktovky a pouzdra.

Lešení z Karviné posloužilo také při opravě legendárního Big Benu v Londýně
5. 08. 2022
Výrobní závod ArcelorMittal Tubular Products Karviná zanechal viditelnou „českou stopu“ při náročné rekonstrukce ikonického Big Benu v Londýně. Lešení použité při opravách světoznámé stavby mělo 24 000 součástí a bylo vyrobené také z karvinských trubek.

Čadící komíny sousedů hlaste. V případě Smraďochů nejde o bonz, uklidňuje město
7. 02. 2022
Smraďoši. Tak se jmenuje nová webová stránka, kterou vymyslely odbory životního prostředí a informatiky opavského magistrátu. Funguje tak, že do mapy Opavané anonymně označí konkrétní adresu, na které podle nich lidé pálí v kotli vše, co jim přijde pod ruku. Připojit mohou i fotku.

Zloději dostali výrobce kol z Kopřivnice do potíží. Vzali díly za čtvrt miliardy
7. 02. 2022
Obětí organizovaného zločinu se pravděpodobně stal přepravce, jenž měl dopravit díly na výrobu jízdních kol do kopřivnické firmy Bike Fun International.

Ostrava hledá posilu do vedení Vítkovice Arény. Její předseda byl hospitalizován
6. 02. 2022
Dva a půl roku od poslední změny ve vedení jedné z hlavních městských společností spravujících ostravská sportoviště vypsal magistrát nové výběrové řízení.

Zimní paráda na Sedle. Nová lanovka už chystá spuštění
6. 02. 2022
Stovky lidí zamířily v sobotu 5. února do skiareálu Červenohorské sedlo. V jednom z nejznámějších lyžařských středisek v Jeseníkách panovaly ideální sněhové podmínky.

Chtěla svatbu v zámeckém stylu. Načerpala inspiraci a pak založila vlastní salon
5. 02. 2022
I když to ne všechny ženy a dívky přiznají, většina by si ráda vyzkoušela, jaké to je být na chvíli tak trochu princeznou. Moci si dlouho vybírat z mnoha nádherných šatů, vychutnávat si jejich zkoušení a předvádění, užívat si pozornosti. Že to v rytmu běžného života není reálné? Minimálně jedenkrát v životě má k takovému prožitku příležitost každá žena. Ve svatebním salonu, při přípravě své svatby.

Touha po změně přivedla Miroslava Panochu k podnikání. Založil službu Úklidovka
4. 02. 2022
Měl dobré zaměstnání v Česku preferovaném oboru automotive a slušnou výplatu, přesto se stále častěji nemohl zbavit dojmu, že potřebuje změnu. Tato myšlenka Miroslavu Panochovi vrtala tak dlouho v hlavě, až v jeho 32 letech převážila idea založit úklidovou firmu pečující o bytové i nebytové prostoru na Ústecku a okolí.

Benzin za 27 korun, vepřová plec za čtyřicet. Tak se nakupuje v Polsku
3. 02. 2022
Cenový šok zažijí čeští řidiči, kteří v těchto dnech přijedou natankovat do polského příhraničí. Pohonné hmoty jsou u severních sousedů levnější zhruba o čtvrtinu. Ušetřit lze i při nákupu potravin. Peněženky Čechů šetří výhodný směnný kurs i daňové úlevy polské vlády.

Průmyslová zóna v Těšíně je plná. Začaly se stavět další haly
2. 02. 2022
V průmyslové zóně v Českém Těšně aktuálně staví čtyři firmy. Společnosti Sgalitzer, Kern, MFL Group a Těšínský pivovar projevily zájem o pozemky na zbývající části průmyslové zóny Pod Zelenou a chtějí tam postavit své haly nebo sklady.

Z garáže přes Atlantik. Frýdecko-místecký jachtař si vyrobil plachetnici
2. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Zatímco v Česku je poledne, Luděk Chovanec z Frýdku-Místku si právě užívá denního rozbřesku. V tropickém ráji na ostrově Martinik je totiž právě šest ráno. Do Karibiku dorazil nadšený jachtař po dvaačtyřiceti dnech na vlastnoručně vyrobené pětimetrové jachtě napříč Atlantikem v druhé polovině ledna.

Obce na Opavsku plánují investovat do obnovitelných energií
2. 02. 2022
Opavsko je energeticky progresivní region, což dokazuje fakt, že už dnes funguje z 27 % na elektřinu vyrobenou z obnovitelných zdrojů na jeho území. Toto číslo chce do roku 2030 ještě navýšit Místní akční skupina Opavsko (MAS Opavsko), která se tématu energetiky na venkově věnuje přes 10 let, a která byla iniciátorem vzniku spolku Enerkom Opavsko.

Zdravá sauna a bazény. Vyčistěte si hlavu v ostravském Relax Days
1. 02. 2022
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Navštívili jste už luxusní saunový a vodní svět Relax Days v ostravském hotelu Clarion? Pokud ne, ochudili jste se o výjimečný zážitek. 

Postavit si dům v Bohumíně? Město nabízí parcely, zájemci se jen hrnou
1. 02. 2022
/FOTOGALERIE/ Za ty peníze v Praze dům, zní jedna z lidových průpovídek. Na Karvinsku by se to nyní dalo říct o Bohumínu. Město na konci ledna nabídlo v licitaci k prodeji několik stavebních parcel, všechny našly svého kupce, šlo o lidi z Bohumína i širokého okolí. Další parcely se budou prodávat v březnu, Deník přináší i přehled, v které dny se licitace budou konat. 

Třinecké železárny: Investice půjdou do modernizace i úspory energií
31. 01. 2022
Třinecké železárny letos plánují proinvestovat 1,6 miliardy korun. Dalších bezmála 70 milionů směřují do ekologických projektů. Největší modernizační projekty s využitím nových technologií přinesou zvýšení přidané hodnoty výrobků třinecké huti.

Golfový resort v Čeladné láká v zimě na běžky
30. 01. 2022
Jsou lidé, kteří vyrážejí na běžkách do kopců a z hřebenů se pak kochají výhledy na okolní hory či do údolí. Přibývá ale milovníků pohybu, kteří do hor nutně nemusejí a stačí jim vyrazit na běžky v údolí a kochat se výhledem na hory zezdola. Takovou možnost jim nabízí například golfový resort v Čeladné, který se na zimu už šestým rokem mění v areál běžkařský.

Mistr Nitka: Práce řezníka jako romantická jen vypadá
30. 01. 2022
Za svůj život má na svém kontě minimálně tisícovku zabijaček. Jaroslav Nitka ze Starého Města u Frýdku-Místku je sice vyučený řezník, ale pětadvacet let pracoval na šachtě, k řezničině se však vrátil. 

Koncert robotů a bavlněných rukavic. Technotrasa má novou zastávku v Nošovicích
28. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích je nově jednou ze čtyř dalších lákadel projektu Technotrasa, přibližujícího průmysl moravskoslezského regionu.

V Ostravě se pustí do údržby Boeingů, modely 737 MAX po problémech opět v akci
27. 01. 2022
/FOTOGALERIE/ Letecké opravny JOB AIR Technic, které sídlí v hangárech na letišti Leoše Janáčka v Mošnově, znovu rozšiřují nabídku svých služeb. Nově získaly oprávnění k údržbě letounů Boeing 737 MAX.

Třídírna odpadu u Havířova na Dukle? Velmi nejisté, říkají zasvěcení
27. 01. 2022
Přípravy nové třídírny odpadu už města stály miliony. A kde nic, tu nic…

Spor o kompenzační bonusy: Úředníci na nás opět „zaklekli“, zlobí se živnostníci
27. 01. 2022
Nová vláda sice slíbila, že Finanční správa bude místo někdejšího "zaklekávání" vůči občanům vstřícná, někteří z nich ale od ní zatím žádnou vstřícnost nezaznamenali. Příkladem jsou živnostníci, jimž finanční úřady nyní odmítají vyplácet kompenzační bonus. Ten je určen pro podnikatele, jimž koronavirové zákazy přinejmenším zčásti znemožnily jejich podnikání. "Některým z nich volají a požadují po nich doložit věci, které však doložit nelze," řekla Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků.

Ostravské Tieto chce být přívětivější k lidem a mění strategii. Zacílí na cloud
26. 01. 2022
Už na podzim Tieto oznámilo novou strategii a od letošního roku změnilo nejen firemní logo, ale i celkovou podobu brandu a firemní identity. Co to znamená v praxi, Deníku prozradil generální ředitel Tietoevry Czech Petr Lukasík. Jádrem se podle něj staly technologie, lidskost a odpovědnost.

Elektrizace trati do Frýdku-Místku. Obce na alternativní trati mají obavy
25. 01. 2022
Plán na vylepšení a elektrifikaci trati z ostravských Kunčic do Frýdku-Místku (323) musí projít takzvaným velkým procesem EIA, tedy důkladným posouzením vlivu na okolí. Ve zjišťovacím řízení o tom rozhodl Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Vedle obav z odklonění nákladních vlaků mají obce obavy i z náhradní autobusové dopravy.

V Bohumíně je stálé toxický odpad z Polska. Nikdo neví, kdy si ho odvezou
25. 01. 2022
Jsou tomu tři roky, co policisté v Bohumíně a ve Starém Městě u Frýdku-Místku objevili nelegálně uskladněný toxický odpad. Ten tam na přelomu let 2018 a 2019 nechala navézt polská firma, která měla skladové prostory na obou místech pronajaté. Zatímco Frýdek-Místek nechal odpad prostřednictvím specializované firmy zlikvidovat, což ho přišlo na necelých 15 milionů korun, v Bohumíně barely s hořlavinou v celkovém objemu 150 tisíc litrů stále jsou.

Řidiči Arriva Autobusy vyhlásili v Moravskoslezském kraji stávkovou pohotovost
24. 01. 2022
Stovky řidičů dopravce Arriva Autobusy, kteří jezdí v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji, vyhlásili stávkovou pohotovost. Chtějí lepší pracovní a sociální podmínky. Podle předsedy Odborového svazu dopravy Luboš Pomajbík vedení odborů osloví management a vyzve ho k jednání.

Nový model přepravy uhlí? Z Austrálie přes Rotterdam a Děčín do Ostravy
23. 01. 2022
Nákladní železniční dopravce ČD Cargo se svým obchodním partnerem zkouší nový způsob, jak k zákazníkům na Ostravsku přepravit černé uhlí z Austrálie. Nově ho na koleje překládá až v Děčíně namísto některého z evropských přístavů. Plavba uhlí po Labi může být variantou pro případ výluk na trati do Německa.

Poradna pro živnostníky: Mám nárok na kompenzaci, když neplatím nemocenské?
23. 01. 2022
Jak je to s nárokem na kompenzaci, pokud si nepřiplácíte nemocenské pojištění? Odpovídáme v podnikatelské poradně Deníku.

Radomír Prus a Vladimír Jirka: Jsme patrioti našeho kraje
6. 10. 2021
Plány na rozvoj gigatovárny Magna Energy Storage (MES) v Horní Suché, revoluční baterie HE3DA, bateriové nabíjecí stanice pro elektromobily, nové chytré aplikace. To byla témata našeho rozhovoru s hlavním architektem obsáhlých projektů Radomírem Prusem a jeho společníkem Vladimírem Jirkou, kteří chtějí udělat z Moravskoslezského kraje lepší místo.

Jak se cítí lidé v Ostravě mohou nyní zaznamenat do pocitové mapy
5. 10. 2021
Podílet na změně okolí svého bydliště i celého města mohou opět obyvatelé Ostravy prostřednictví vyplnění Pocitové mapy. Stačí na ni vytipovat místa, která potřebují změnu, protože se v létě při vysokých teplotách přehřívají. Stejně tak mohou definovat místa, kde chybí zeleň nebo není dost kvalitní zeleně či plochy, kde by se dala lépe využívat např. srážková voda.

Realitní makléřka Jitka Biernatová: Pro klienta je třeba udělat to, co sám neumí
5. 10. 2021
Zájem o nemovitosti v České republice i přes stále rostoucí ceny neklesá. Neovlivnila jej pandemie ani následná recese, a v dohledné době se to zřejmě výrazně nezmění. Lidé potřebují řešit bydlení v každé době a vyznat se dnes na trhu s realitami není pro laika snadné. Více než kdy dříve se proto hodí pomoc profesionála. Ideálně nezávislého, jenž se v oblasti dobře orientuje a pomůže najít nejlepší řešení.

OBRAZEM: Takto vypadal vydařený Den s golfem a Deníkem
4. 10. 2021
Areál Golf Parku Lhotka se nedávno stal už pošesté dějištěm Dne s golfem a Deníkem, který uspořádala redakce Moravskoslezského deníku pro své obchodní partnery a hosty.

Do kraje přijdou další stamiliony na výměnu starých kotlů
4. 10. 2021
Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů. Proto Moravskoslezský kraj vyzývá všechny, kteří zatím topí v neekologickém kotli a chtějí dotaci na ten modernější a úspornější, aby se už teď předběžně přihlásili, aby mohl kraj ministerstvu zájem o dotace doložit. Ostré žádosti pak bude krajský úřad přijímat na jaře příštího roku.

Technická univerzita Ostrava vyvíjí přístroj pro domácí monitorování plodu
4. 10. 2021
Vysoká škola Báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) vyvíjí ve spolupráci s několika investory přístroj pro domácí monitorování plodu dítěte. Umožní těhotným ženám průběžně kontrolovat v domácím prostředí tepovou frekvenci nenarozeného miminka a tím včas upozornit na možné problémy.

Czechitas v Ostravě zahájili šestý běh Digitální Akademie
30. 09. 2021
Kurz Digitální Akademie je skvělou příležitostí pro ženy ke změně kariéry, po jeho absolvování  si mohou snadněji najít si práci v oboru informačních technologií. Velká část absolventek po ukončení Digitální akademie najde uplatnění převážně na juniorských pozicích i přesto, že předtím pracovaly v naprosto odlišných oborech.

Šéfka Stáje Láryšov: Děti baví ježdění i práce, hřebelcování i péče o kopyta
29. 09. 2021
"Není to o věku, ale spíš o jezdecké pokročilosti a zodpovědnosti," říká Jana Blažejová, majitelka nejen na Krnovsku vyhlášené Stáje Láryšov. Ve stejnojmenné obci ve spolupráci se Střediskem volného času Krnov vede také jezdeckou přípravku. Děti v ní zůstávají tak dlouho, dokud se nenaučí samostatně přivést si koně, nauzdit a nasedlat.

Kvalitní produkty z našeho regionu. Mimořádná čtvrteční příloha Deníku
29. 09. 2021
Speciální příloha věnovaná kvalitním regionálním produktům vychází ve čtvrtek 30. září jako součást Deníku. 

Zavázané oči, pouta a mučení. Neobvyklé sexuální hrátky lákají stále více
29. 09. 2021
Budu tvá perverzní šéfová, krutá policistka, přísná matka, sousedka s velkou fantazii, zdravotní sestra, sehraji i jiné role, nabízí zájemcům Madam Vera, která se živí jako domina a klienty má nejen v Česku, ale i Německu, Polsku a na Slovensku. Češi jsou sice pořád ještě ostýchaví, ale i zde BDSM stále více láká. Potvrzuje to i známý prodejce erotických pomůcek, který zvýšený zájem o hračky spojené se „sado-maso“ praktikami zaznamenává již několik let po sobě.

Manželé z Láryšova zdokumentovali požářiště kostela v Gutech do všech detailů
29. 09. 2021
/ROZHOVOR/ Aleš a Alena Sýkorovi sice žijí v Láryšově, ale můžete je potkat kdekoliv. Jejich Studio Láryšov zpracuje pro obce a města, pro firmy, instituce i pro občany všechno, co nějak souvisí s oblastí foto, video, audio. Natáčí reportáže a dokumenty, zaznamenávají vzpomínky pamětníků, digitalizují sbírkový fond archivů.

Senát nabízí výstavu o historii a současnosti Karvinska
26. 09. 2021
V budově Senátu probíhá výstava Hornictví na Karvinsku, kterou si již prohlédl mimo jiné ministr průmyslu Karel Havlíček. Autoři expozice chtějí prezentují vývoj černouhelného sektoru v karvinském revíru i současnou tvář regionu.

RegioJet slaví deset let. Chystá expanzi do Polska. Připomeňte si jeho začátky
26. 09. 2021
/FOTOGALERIE/ RegioJet slaví deset let na kolejích. Začínal mezi Prahou a Havířovem a se třemi páry spojů, dnes denně vypraví přes 200 vlaků. Další expanze míří hlavně do Polska.

Městský hotel Slovan v Jeseníku půjde do prodeje
24. 09. 2021
Jeseník se hodlá zbavit městského hotel Slovan. Zdejší zastupitelé pověřili úředníky, aby připravili záměr prodeje. Současný nájemce hotelu projevil zájem i o objekt sousedního obchodního centra a nedalekou budovu městského úřadu, tomu však zastupitelé zelenou nedali.

Seznamte se: tak vypadá starý motorák pro trať Krnov - Jindřichov po modernizaci
24. 09. 2021
Na koleje v Moravskoslezském kraji se vrací do služby staré dobré motoráky řady 810, ze kterých rozsáhlá modernizace udělala novou řadu 811. Podívejte se, jaké cool regionální motoráky budou jezdit na trati z Krnova do Jindřichova ve Slezsku v následujících letech.

Pohledávky Citibank za 10 miliard korun za OKD jsou platné, rozhodl soud
22. 09. 2021
Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom dnes opět Insolvenční soud v Ostravě. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné. Insolvenční správce Lee Louda sdělil, že vůči rozhodnutí podá odvolání.

Nová ocelová kráska, rozhledna Halaška, se otevře veřejnosti na konci září
22. 09. 2021
/FOTOGALERIE/ Místní chlouba, kterou je nová třicetimetrová rozhledna Halaška, bude slavnostně otevřena ve čtvrtek 30. září. Účastníci se sejdou ve 13 hodin u sportovní haly a potom se společně vydají na tříkilometrovou cestu k této turistické atrakci, stojící na kopci Kopřivná.

Vlaky pod Králičákem i v týdnu. LeoExpress chystá více spojů do Hanušovic
21. 09. 2021
O víkendech vlakem, ve všední dny autobusem. Tak lidé mezi Hanušovicemi a Králíky cestují veřejnou dopravou. Příští rok by tomu mohlo být jinak. Přes letní prázdniny by mohly osobní vlaky na nejsevernější železniční spojnici Čech s Moravou jezdit celotýdenně.

Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku o Moravskoslezském kraji
20. 09. 2021
Nahlédněte do kraje průmyslu a turistiky. Známí rodáci doporučují místa v kraji. Vysoké školy v kraji. Péče o přírodu Beskyd.  

Noc ve věži: Velocipedista ve Vratimově opravil vodojem a ubytovává v něm hosty
20. 09. 2021
/FOTOGALERIE/ Devadesát let starou stavbu dříve obývali holubi a všude visely pavučiny. Před 19 lety si ji však vzal na paškál Radim Heinich a vytvořil z ní dost možná nejmalebnější místo ve Vratimově a okolí. Proč lidé neváhají za tamní ubytování zaplatit tisíce?

První minipivovar v Česku vznikl před třiceti lety. Dnes je z něj motorest
20. 09. 2021
Denně míjí malý Motorest U lípy ve Svinišťanech na hlavní tepně z Hradce Králové do Náchoda tisíce aut. Nikdo z řidičů si však asi neuvědomuje, že právě zde se začala psát novodobá historie malého pivovarnictví v České republice. A to již před 30 lety.

České dráhy slaví v sobotu 18. září Den železnice. Jízdné budete mít levnější
17. 09. 2021
České dráhy slaví v sobotu 18. září 2021 Den železnice. Kromě atraktivního programu připravil národní dopravce pro své zákazníky také výhodnou tarifní nabídku.

Nenechte si ujít mimořádnou přílohu Deníku o Pardubickém kraji
16. 09. 2021
Dovolená, tipy na výlety, vzdělávání a významné firmy v kraji. Dolní Morava se pochlubí nejdelším visutým mostem na světě. V Pardubické nemocnici vznikne nový centrální příjem. Taxis se změnil. Premiéru bude mít na Velké Pardubické. 

Marné pokusy o rozlétání osobní dopravy v Ostravě. LOT posouvá návrat
16. 09. 2021
Pravidelná osobní doprava na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově bude až do konce zimního letového řadu v rozsahu dvou letů týdně do Londýna. Obnovení provozu nové linky do Varšavy se naopak odkládá až na jaro.

Proměna Helfštýna je ve finále Stavby roku. Můžete pro něj hlasovat
16. 09. 2021
Mezi letošní elitu, do velkého finále o prestižní titul Stavba roku 2021, se z Olomouckého kraje probojovalo také zpřístupnění paláce na hradě Helfštýn.

České dráhy posílí provoz mezi Prahou a Ostravskem. Opět pojede Opavan
16. 09. 2021
České dráhy vrací do provozu další komerční spoje. Opět pojede Opavan i další pendolino. Z komerčních vlaků Českých drah zůstane mimo provoz jeden pár vlaků SC a rychlíku Bohumín – Olomouc.

Pokus na Bečvě jdu vysvětlovat inspekci, nechápe rybář Pernický. Hrozí mu pokuta
16. 09. 2021
/ROZHOVOR/ Kvůli snaze vypátrat viníka ekologické havárie na řece Bečvě a zjistit okolnosti hromadného úhynu ryb dostává jedno ocenění za druhým. Nedávno třeba Environmentální cenu Josefa Vavrouška za výjimečný počin. České inspekci životního prostředí teď ale musí šéf rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou Stanislav Pernický vysvětlovat pokus, který provedl společně s profesorem Jakubem Hruškou. Jeho výsledek zpochybňuje oficiální verzi o tom, že chemikálie do vody unikly z výusti u rožnovského areálu na Juřince.

Veolia byla oceněna za nejlepší teplárenské projekty roku
15. 09. 2021
Dva ze čtyř křišťálových komínů za nejlepší teplárenské projekty letos získala společnost Veolia Energie. Teplárenské sdružení České republiky ocenilo její loňské ekologické akce v teplárnách v Ostravě a Přerově a rozvojový projekt v Olomouci. Tyto projekty a investice významně přispívají ke zlepšování životního prostředí.

Investování podle Krejčího: Zbraň proti inflaci? Mince za milion, housle za dva
14. 09. 2021
/PODNIKATELSKÉ TIPY A NÁPADY/ Řekněte sami, kdo by už jen nekroutil hlavou nad nepoměrem, který skýtá stále rychlejší tempo inflace ve srovnání například se skromným úročením vkladů na účtech? Co s úsporami, kam s penězi?

U letiště v Mošnově začala stavba terminálu kombinované dopravy za půl miliardy
14. 09. 2021
/VIZUALIZACE/ Nový terminál v blízkosti Ostravy se stane provozním centrem rakouské skupiny Innofreight pro region střední a východní Evropy.

Rébus jménem Slezanka vyřešen? Demolice a místo ní historizující bytovky
14. 09. 2021
/FOTOGALERIE/ Dlouhé roky hyzdí poloprázdná chátrající budova bývalého obchodního domu Slezanka panorama opavského Horního náměstí. V roce 2008 koupila větší část Slezanky tehdejší opavská garnitura za astronomických 270 milionů korun.

Radíme čtenářům: Co lze udělat ještě letos, letos také udělejte
27. 11. 2019
Radí Jiří Procházka, produktový manažer, Wüstenrot    

Alergie trápí celoročně. Jejich zdroj odhalí laboratoře v Novém Jičíně
25. 11. 2019
Nový Jičín – Nejen jaro a léto, ale také podzim má své hlavní pylové alergeny, které dokážou mnoho lidé pořádně potrápit. V novojičínských laboratořích klinické imunologie a alergologie AGELLAB umí identifikovat komplexním testem ALEX 160 alergenových zdrojů.

Do vodárenské infrastruktury v kraji poputuje v?roce 2020 rekordní částka
21. 11. 2019
V roce 2020 plánují SmVaK Ostrava (SmVaK) investovat do infrastruktury 683 milionů korun. Jde o nejvyšší částku v historii, dalších 205 milionů půjde do oprav  

Radíme čtenářům: Pojištění kryje i péči o člena rodiny
19. 11. 2019
Petr Procházka, ředitel úseku pojištění Flexi, Kooperativa odpovídá na dotaz.  

Těžba v Dole Lazy po 130 letech končí. Podívejte se, takto to vypadá v podzemí
18. 11. 2019
/FOTOGALERIE/ Těžba černého uhlí v Dole Lazy na Karvinsku skončí vyvezením posledního vozíku ve čtvrtek 28. listopadu. Jak to v dole aktuálně vypadá? Podívejte se sami.

Huť bude mít nového ředitele
18. 11. 2019
Novým generálním ředitelem Liberty Ostrava se od 1. prosince stane Pascal Genest. Pascal Genest má dlouholeté zkušenosti v ocelářství na různých místech světa, z toho čtrnáct let ve vedoucích pozicích ocelářských podniků.

Dlouhé Stráně umí pomoci při blackoutu
17. 11. 2019
Elektrárna Dlouhé Stráně v Jeseníkách může pomoci při rozsáhlém výpadku proudu, takzvaném blackoutu. Dostala certifikaci na službu Start ze tmy. Umí „nahodit“ dvě stě kilometrů vzdálenou tepelnou elektrárnu Chvaletice v Pardubickém kraji.

V huti vyvinuli těžký beton z vedlejších produktů hutní výroby
16. 11. 2019
Využít dál ve výrobě co nejvíce vedlejších produktů se snaží v Třineckých železárnách. Firma ve spolupráci s akademiky a výzkumníky vyvinula takzvaný těžký beton, kde přírodní materiály nahrazuje produkcí z hutní výroby. Vzniknou tak například lavičky městského mobiliáře, které mohou zároveň sloužit také jako zábrany pro ochranu obyvatel.

České dráhy a RegioJet posílí kvůli demonstraci sobotní vlaky do Prahy
14. 11. 2019
Největší železniční dopravci budou v sobotu v souvislosti s připravovanou demonstrací v Praze na Letné posilovat své spoje. České dráhy navýší kapacity přibližně o 1000 míst k sezení, vozy navíc bude přidávat i RegioJet. Zájem je především o dopolední linky z Moravy do hlavního města a rovněž opačným směrem večer. Vyplývá to z vyjádření dopravců. Zvláštní vlaky vypraveny nejspíš nebudou.

Další konkurence pro letiště v Mošnově! Z Katovic se bude létat do Bulharska
14. 11. 2019
Společnost Ryanair oznámila start dvacáté linky z Katovic, bude létat do Bulharska.

Trápí nás dlužníci. Bytová družstva prosí politiky o změny zákonů
14. 11. 2019
Společenství vlastníků bytů i bytová družstva doplácejí na neplatiče ze svých řad. Přítrž by tomu mohla přinést novelizace řady zákonů.

Hájenka Kopřivnice získá lepší vybavení pro letní tábory
13. 11. 2019
V Táborové základně Hájenka Kopřivnice přibydou nové stany a vybavení, aby zde děti mohly trávit celé léto. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů.  

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr
11. 11. 2019
Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat
11. 11. 2019
Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Inspirativní setkání podnikatelského klubu v Ostravě se konalo již potřetí
11. 11. 2019
Již třetí inspirativní večer podnikatelského klub Czech Cool Trade se konal první listopadové úterý v Garage Clubu.

Společnost B of B cars slavila 10 let
8. 11. 2019
Téměř 1500 hostů přišlo do auly Gong v Dolních Vítkovicích oslavit desetileté výročí společnosti B of B cars s.r.o, která je autorizovaným dealerem vozů Jaguar a Land Rover se sídlem v Ostravě.

Rodičovská až 300 tisíc. Co dělat, aby peníze přišly
8. 11. 2019
Po měsících dohadování poslanci definitivně schválili zvýšení rodičovské. Pokud zákon schválí Senát a podepíše prezident republiky, polepší si od ledna 2020 většina z 280 tisíc rodin, které pobírají rodičovskou. Deník přináší přehled hlavních změn.

Cizinci a oligarchové. Zdravotní pojišťovny ovládnou obři, varují kritici
8. 11. 2019
Miliardy  korun na účtech zdravotních pojišťoven ovládnou cizinci a oligarchové. Jen oni napříště rozhodnou, kterým lékařům dá pojišťovna smlouvu, kterým nemocnicím zaplatí dobře, či špatně a jak ochotně schválí pacientovi nákladný lék. Tak hodnotí návrh zákona, který tento týden prošel prvním čtením ve sněmovně, právník Ondřej Dostál. 

Vybíráte střední školu? Zamiřte na veletrh do ostravského Avionu
6. 11. 2019
Chcete svému deváťákovi pomoct vybrat tu nejvhodnější střední školu? Přes 40 vzdělávacích institucí z Moravskoslezského kraje se v pátek 8. listopadu představí na Veletrhu středních škol.

Ostrava pořídila ekologické nákladní vozy
6. 11. 2019
Město Ostrava rozšířilo počet ekologických vozidel o první nákladní automobily.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostníci se mohou těšit na jeden paušální odvod
5. 11. 2019
"Slyšel jsem, že se u živnostníků připravují důležité změny v placení odvodů," zajímá čtenáře Petra Šimečka z Vrchlabí. Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR, změny ochotně popsala.

Hyundai v Nošovicích omezil výrobu. Každé druhé pondělí budou zaměstnanci doma
5. 11. 2019
Nošovická automobilka Hyundai omezila výrobu. Každé druhé pondělí až do konce letošního roku budou její zaměstnanci doma se 70 procenty platu.

Walmark mění vlastníka, třineckou firmu ovládnou Němci
4. 11. 2019
Třinecký výrobce zdravotních doplňků Walmark získá nového majitele. Společnost, která má více než 540 zaměstnanců, se má stát novou akvizicí německého výrobce léčiv Stada. 

Audi, Trabanty a teď elektroauta VW. Historie automobilky ve Cvikově je spletitá
3. 11. 2019
Čtvrtého listopadu odstartuje v automobilce VW ve Cvikově sériová výroba elektromobilů. Postupně se tu má dělat každý rok až 330 tisíc elektromobilů.

Problémy s bytovými družstvy: Nejsou lidi, nikdo o jejich vedení nemá zájem
31. 10. 2019
Družstevníkům a vlastníkům bytů bývá někdy zatěžko jen přijít na schůzi. Organizovat je mohou i správcovské firmy.

Popularita adventních zájezdů neklesá, prodávat se začínají už v létě
31. 10. 2019
/TIPY KDY A KAM, FOTOGALERIE/ Drážďany, Vídeň, Krakow, Wroclaw. Do těchto měst si jezdí lidé v době adventu nejčastěji na trhy dopřávat voňavý punč, nechávají se oslnit blyštivou výzdobou a nasávají atmosféru blížících se vánočních svátků.

V Ostravě a Havířově opět narazí sud s první várkou plzeňského piva
31. 10. 2019
V Havířově proběhne oslava první várky 1. listopadu v restauraci U Příborů, v Ostravě pak 2. listopadu v restauraci P.U.O.R. Slezska. Návštěvou našeho regionu putování po desítce hospod a restaurací napříč republikou končí.

VIDEO: Šilheřovický park prochází rekonstrukcí. Ozdobí ho Neptunova kašna
25. 10. 2019
Mezi lety 1742 až 1920 náleželo celé Hlučínsko, a tedy i nedaleká obec Šilheřovice, k Prusku. Obec zdobí klasicistní zámek s anglickým parkem. Tuto historii má připomenout projekt podpořený fondy EU.

RegioJetem z Brna do Bohumína: Brzy i s krajským jízdným, slibuje dopravce
22. 10. 2019
Jižní Morava /VIZUALIZACE/ – Nově také bez místenky se lidé od prosince svezou vlakem firmy RegioJet. Jak už Deník Rovnost informoval, soukromý dopravce převezme provoz rychlíkové linky z Brna do Bohumína.

Krach cestovky? O zážitky přijdete, o peníze snad už ne
22. 10. 2019
Krach cestovní kanceláře (CK) je noční můrou lidí, kteří si zařizují dovolenou jejich prostřednictvím.

Těžba dalších 10 let? Nepravděpodobné
21. 10. 2019
Kdy v české části Slezska skončí těžba černého uhlí? Prozatím platí termín rok 2023, ovšem například loni na jaře při přebírání těžební společnosti OKD státem mluvil premiér Andrej Babiš o možnosti prodloužení těžby až do roku 2030.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo
21. 10. 2019
Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let
20. 10. 2019
Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

Centrum pro podporu podnikání a zaměstnanosti v Havířově
17. 10. 2019
Povzbudit podnikavé lidi, zajistit jim podmínky pro rozvoj, pomáhat vrátit život do center měst a pomoci malým obchodům konkurovat velkým řetězcům. To je cíl nově otevřeného Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti, které sídlí v Havířově nedaleko objektu Lučina.

Připravili zakázku na přeměnu ohořelé Karnoly na muzeum
17. 10. 2019
Firmu, která revitalizuje národní kulturní památku Karnola, v Krnově poprvé vybírali v prosinci 2017. Těsně předtím, než bývalou textilku s unikátní vzorkovnou zachvátil požár.

Vyhrajte s Deníkem vstup na oslavu do ostravského centra Jaguar Land Rover
15. 10. 2019
Společnost B of B Cars slaví 10. výročí a při té příležitosti chystá slavnostní představení ikony 21. století Land Rover Defender. A vy můžete být u toho!

Pivovar Ostravar a VŠB-TUO uzavřeli spolupráci
15. 10. 2019
Rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Václav Snášel a nový vrchní sládek pivovaru Ostravar Jan Řehůřek se včera na pivovarské půdě společně dohodli na spolupráci „svých“ institucí, kterým je dohromady téměř 300 let.

Řetězce varují: Slevové akce v obchodech brzy skončí
14. 10. 2019
Bez letáčku ani ránu. Češi jsou pověstní tím, že si oblíbili nákupy ve slevových akcích. Pořizují si tak přes polovinu potravin. Nyní jim hrozí změna, kvůli níž budou muset sáhnout hlouběji do peněženek. A hlavně přijdou o akční slevy. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) je to čeká, bude-li schválena novela zákona o významné tržní síle z dílny ministerstva zemědělství.

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?
14. 10. 2019
Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení
14. 10. 2019
Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Zaměstnanci stárnou, náhrada za ně není. Zvyšující se věk populace pocítí i stát
10. 10. 2019
Počet zaměstnaných lidí mladších čtyřiceti let klesá. A to i přesto, že celkový počet pracovníků v národním hospodářství již několik let roste. Vyplývá to z analýzy, kterou v časopise Statistika a my provedla Marta Petráňová z Českého statistického úřadu.

Hyundai vyrobil milion vozů Tucson
9. 10. 2019
„Už nejsme jen montovna, ale podílíme si na vývoji, testech a zlepšování modelů aut, které u nás vyrábíme,“ hlásí z automobilky v Nošovicích. Jaké nápady z Beskyd se prosadily až v Koreji v mateřském vývojovém centru?

V Ostravě je nejméně lidí bez práce od října 1997
9. 10. 2019
K poslednímu září registrovalo kontaktní pracoviště Ostrava celkem 11 647 uchazečů o zaměstnání. To je v Ostravě nejnižší počet lidí bez práce od října 1997. V porovnání s koncem srpna ubylo v evidenci 179 uchazečů.

Nemáte zkontrolovaný kotel? Můžete přijít o peníze
8. 10. 2019
Topná sezona začala a s ní hrozí i pravidelné nebezpečí v podobě otravy, či dokonce úmrtí způsobeného zplodinami z vytápění. Například letos v březnu se o tom v Českých Budějovicích přesvědčilo hned devět lidí, kteří museli být převezeni do nemocnice. Přiotrávili se totiž oxidem uhličitým.

Kauza OKD: Vyšetřovací komise podá trestní oznámení na Sobotku či Bakalu
8. 10. 2019
Téměř dva roky trvalo vyšetřování a výslechy. Členové sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci těžební společnosti OKD se rozhodli podat trestní oznámení na čtrnáct lidí. Zvěřejnili to v závěrečné zprávě, kterou osm členů komise schválilo jednomyslně. Dokument potvrzuje dřívější informace, že by trestní oznámení mělo mířit na bývalé ministry Bohuslava Sobotku a Milana Urbana, informoval server iRozhlas.cz. 

Vítkovice Heavy Machinery mění značku
7. 10. 2019
iVítkovice Heavy Machinery (VHM) používají ode dneška nové logo a nový vizuální styl. Z někdejší značky jedné z dceřiných firem Vítkovic, a.s. přecházejí po změně vlastníků na značku samostatnou, zcela odlišnou od té původní. Informovala o tom mediální zástupkyně společnosti Eva Kijonková. 

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní
7. 10. 2019
Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu
7. 10. 2019
Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Outlet Arena Moravia v Ostravě se rozrůstá
6. 10. 2019
Ode dneška se přívozská Outlet Arena Moravia zvětší o více než 300 metrů čtverečních. Otevírá zde totiž obchod s módou Guess, svou luxusními značkou Marciano i světoznámou značkou Calvin Klein.  

Radíme drobným podnikatelům: Kdy se vyplatí být plátcem DPH
30. 09. 2019
Náš čtenář Jan Brunovský z Brna se ptá: Na živnostenský list navrhuji zahrady pro rodinné domy. V poslední době se mi daří, proto mě zajímá, kdy se musím stát plátcem DPH. Je to vůbec výhodné? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak chránit děti před nástrahami internetu
30. 09. 2019
Učíte své děti, aby se na přechodu pro chodce rozhlédly? Nepochybně. A učíte je také, jak se rozhlížet na internetu? "Třeba já jsem prožil dětství ve světě, kde největší risk byl pád z prolézačky", říká Miroslav Dvořák, technický ředitel společnosti Eset.

Mobilní bankovní aplikace šetří peníze
30. 09. 2019
Mobilní aplikace umožňují mimo jiné platit telefonem, což je pohodlné, rychlé a bezpečné. A další přínos?

Nejvyšší náklady na prevenci má zdravotní pojišťovna RBP
29. 09. 2019
Zdravotní pojišťovna RBP vykázala v prvním pololetí letošního roku nejvyšší náklady na preventivní programy v přepočtu na jednoho pojištěnce.

Sedmnáctiletý včelař z Ostravy boduje na trhu s vlastním medem
28. 09. 2019
Velkým snem ostravského rodáka Jakuba Konečného bylo mít vlastní značku kvalitních medových výrobků. Se svým koníčkem začal ve 14 letech. 

Pivovar Rohozec se změnil k nepoznání. Nyní šetří také ovzduší
27. 09. 2019
Malebným areálem svítícím novotou je dnes Pivovar Rohozec na Turnovsku, který se po vstupu českých investorů změnil za 15 let k nepoznání. Fondy EU pomáhají jeho ekologičtějšímu provozu.

Zdravotní pojišťovnu můžete změnit do konce září
27. 09. 2019
Pokud uvažujete o změně zdravotní pojišťovny, je nejvyšší čas podepsat přihlášku. Podle zákona je možné změnit zdravotní pojišťovnu jednou za rok.

Stavba dálnic v Česku: Používejme strusku, navrhuje Brabcův úřad
26. 09. 2019
Ministerstvo životního prostředí uvažuje o tom, že by v Česku povolilo přimíchávat do stavby cest strusku. Tedy zbytkový materiál, který vzniká při spalování nebezpečného odpadu. Stavba dálnic by byla lacinější. Na skládkách by se navíc nehromadilo tolik odpadu. Ekologové však před použitím nebezpečného materiálu varují, může otrávit vodu.    

Slovenská strela: práce pokračují. Technický unikát vystaví v novém depozitáři
24. 09. 2019
Zhruba v polovině jsou práce na rekonstrukci legendárního motorového vozu Slovenská strela, počátkem října má začít stavba nového depozitáře v Kopřivnici.  

Neúroda jablek ovlivnila výrobu moštu v regionu
24. 09. 2019
Šťáva vznikající lisováním jablek se moštuje zpravidla od září až do listopadu. Letos ovšem úroda jablek není dobrá a moštárny nemají mnoho zakázek.

Radíme drobným podnikatelům: EET už bude povinná pro všechny
23. 09. 2019
Elektronická evidence tržeb je systém, který u nás ve vybraných oborech funguje od roku 2016. Pokud nyní prezident ČR podepíše novelu příslušného zákona, pak se od jara 2020 bude evidence tržeb týkat už všech profesí. Jde o systém, kdy podnikatel po přijetí peněz od zákazníka vytiskne doklad, na kterém je uveden poměrně velice dlouhý kód. Ten dosvědčuje, že platba byla zaevidována online na daňovém serveru Finanční správy.

Radíme čtenářům: Síť wi-fi nemusí být nutně bezpečná, i když ji chrání heslo
23. 09. 2019
Většina uživatelů mobilního internetu nemá to štěstí, aby disponovala neomezenými daty. Všichni proto hledáme pro připojení veřejné sítě typu wi-fi. Víte však, jak poznat zabezpečené připojení? Je to trochu chyták, říká Pavel Matějíček, manažer technické podpory společnosti Eset.

Nelehké časy českých hutí. Dusí je emisní požadavky
23. 09. 2019
Diskutované téma snižování uhlíkové stopy se dotýká přímo i výroby v hutním průmyslu. V Třineckých železárnách hledají způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat. Firma počítá s výrobou vodíku z koksárenského plynu i zvyšováním potenciálu využití oceli v ekologických odvětvích.

„Báňská“ dává šanci inovativnímu podnikání
20. 09. 2019
Seplo ti to? Začni podnikat! Pod tímto heslem nabízí Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) až půlmilionovou výhru pro zájemce o rozjezd vlastního byznysu. Stačí do 7. října registrovat svůj projekt v programu Green Light.

Poradce pomůže s levnější hypotékou. Je to investice, která se vyplatí
19. 09. 2019
Ceny tuzemských nemovitostí v posledních letech rekordně rostly. Jejich pokles však nelze očekávat, neboť kvalitních objektů je na trhu nedostatek. Byt či dům budou i v příštích letech stabilní investicí. Získat hypotéku však s ohledem na zpřísnění pravidel není jednoduché. Pomoc odborníka žadatel ocení.  

Dokáže textilnictví zaujmout? Hedva Rýmařov ví, jak na to
19. 09. 2019
Bývalá krnovská textilka Karnola je národní kulturní památka. Její přeměna v muzeum textilnictví bude stát přes sto milionů. Má veřejnost vůbec zájem o historii textilnictví? Hedva Rýmařov už s tím má zkušenosti.

Zájem o hypotéky zůstává zatím utlumený. Navzdory nižším úrokovým sazbám
19. 09. 2019
/INFOGRAFIKA/ Platit nájem, anebo se zadlužit, a mít jednou vlastní byt? Upřednostnit druhou možnost se zdá být jasné, ale legislativa je přece jen komplikovanější.

Přivonět a ušetřit. Kombinace nákupů on-line i v obchodě láká
18. 09. 2019
Nakupovat na internetu si již Češi zvykli – zejména elektroniku, zvolna ale rostou i on-line nákupy potravin. Na popularitě nabývá i kombinace nakupování na webu i v kamenných prodejnách.

Kupte si Deník a získejte 25% slevu na víno
18. 09. 2019
Protože září je doba vinobraní, v Deníku od pátku 20. září startujeme týdenní seriál dobrých rad a zajímavostí o víně. A jelikož jen „cvičení dělá mistra“, každý den se můžete těšit na kupony s 25procentní slevou na vybraná vína ze sortimentu Penny Marketu.

Workado nabízí cizincům kromě zaměstnání i adaptační program
17. 09. 2019
V kraji chybí kvalifikovaní zaměstnanci. Firmy nejvíce hledají svářeče, obráběče a řidiče, kvalifikovaní pracovníci chybějí také výrobním závodům v regionu však stále více chybějí především kvalifikovaní pracovníci. Ty pro místní firmy zajišťuje nová ostravská personální agentura Workado.

CzechTrade představila v Ostravě nové ředitele zahraničních kanceláří
16. 09. 2019
Více než 200 českých podnikatelů a vědců se přihlásilo k projektu  agentury CzechTrade nazvaný Setkání s novými řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade v teritoriích Ázerbájdžán, Gruzie, Čína, Chile, Indie, Írán, Jižní Korea a Polsko.

Radíme čtenářům: Podvodné e-maily pracují se strachem i studem uživatele
16. 09. 2019
Co byste řekli kolegovi, který by by se pokusil o vydírání s tím, že vás nachytal in flagranti? Nejspíš byste se ho dotázali na duševní zdraví. Stejný trik, ale v e-mailech, však podvodníkům prochází, říká bezpečnostní expert společnosti Eset Václav Zubr.

Plynové kotle na scénu! Na jejich servis si lidé počkají
15. 09. 2019
Nastal nejvyšší čas na servis plynového kotle, pokud ale nemáte svého servisáka, možná máte problém. Čekací doba je aktuálně minimálně měsíc.

Cukráři na poslední chvíli aneb Jak funguje Dortová pohotovost v Ostravě?
15. 09. 2019
/FOTOGALERIE/ Odřekli vám cukráři dodat na poslední chvíli dort na oslavu narozenin, nebo jste na jeho objednání dokonce zapomněli? Nevadí, může vás zachránit Dortová pohotovost. V ní vám dort připraví do 120 minut.  

Plechovky vítězí. Češi opouštějí pivo v PET lahvích
13. 09. 2019
Pivovarům letošní léto přálo. V červenci si oproti loňskému rekordnímu výstavu připsaly ještě o dvě procenta více, vyrobily tedy o 33 tisíc hektolitrů piva víc než tehdy. „Jak moc bude letošní sezona pro pivovary úspěšná, budeme moci říci po srpnových statistikách na konci září,“ uvedl předseda Českého svazu pivovarů a sladoven (ČSPS) František Šámal.

V huti podepsali dohodu. Má zajistit budoucnost firmy
12. 09. 2019
Zástupci nového vlastníka ostravské huti, skupiny Liberty Steel, a vedení Liberty Ostrava dnes podepsali dohodu s odborovými organizacemi o budoucnosti společnosti. 

Příjemných kaváren v Ostravě přibývá. Majitel Pet Punk Coffe: Je to palivo
11. 09. 2019
Naproti „pracáku" na Nádražní ulici otevřel teprve před rokem a půl, ale jeho podnik už si v Ostravě udělal jméno a dostal se mezi nejznámější kavárny v centru moravskoslezské metropole.  

Nezaměstnaných v srpnu ubylo v Ostravě i v celém kraji
10. 09. 2019
Koncem srpna bylo v Ostravě celkem 11 826 uchazečů o zaměstnání. V porovnání s koncem července tak v evidenci ubylo 121 uchazečů.

Radíme čtenářům: Bezpečně zaplatit na internetu není nic složitého
9. 09. 2019
Také si několikrát zkontrolujete číslo účtu příjemce, než odešlete platbu? A kontrolujete stejně pečlivě, jakým způsobem se přihlašujete do internetového bankovnictví?

VIDEO: Pozdvižení ve slévárně. Po provozu se procházel hokejový bůh Jágr
5. 09. 2019
Český hokejový bůh Jaromír Jágr přijel do Bohumína propagovat nový kotel od Viadrusu.

Průměrná mzda překročila 34 tisíc. Dvě třetiny zaměstnanců na ni nedosáhnou
3. 09. 2019
Průměrná hrubá měsíční mzda v Česku letos ve 2. čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,2 procenta na 34 105 korun. Dvě třetiny zaměstnanců ovšem na tento průměr nedosáhnou. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Reálně, tedy při zohlednění inflace, stoupla mzda o 4,3 procenta. Průměrná mzda tak poprvé ve čtvrtletním sledování překonala 34 tisíc korun.  

Radíme čtenářům: Že nepotřebujete antivirový program? Chyba lávky
2. 09. 2019
Už jste někdy jistě slyšeli názor: „Já antivir nepotřebuji, nikdy jsem žádný neměl a nic se nestalo.“ Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset, vám zkusí vysvětlit, proč si myslí, že to není v pořádku.

Na Opavsku vznikl netradiční ranč. Na své si zde přijdou i handicapované děti
30. 08. 2019
Dětský ranč Hlučín na Opavsku je výjimečný. Při řadě aktivit se zde téměř každodenně setkávají děti i dospělí, zdraví a handicapovaní. Jeho dveře jsou i díky prostředkům fondů z Evropské unie zkrátky otevřeny všem.

Se tříděním jablek na Semilsku pomáhá chytrá linka. Rozezná i skryté vady plodů
30. 08. 2019
Již pátou sezonu slouží ovocnářské firmě Jiřího Mazánka v Žernově na Semilsku inovativní třídicí linka. Ta umožňuje moderní metodou odhalit skryté vady a vytřídění jablek podle kvality. Nová špičková třídicí linka rodinné firmě pomáhá uspět na trhu. Na investici za celkem 1,5 milionu eur (asi 38 milionů korun) se z podstatné části podílely fondy Evropské unie.

Je to škola života, tvrdí ženy, které pracují v těžkých oborech
27. 08. 2019
V těžkých provozech, například jako jeřábnice, železničářky, koksařky, valcířky, soustružnice kovů či jako strojvůdkyně se ženy prosazují stále častěji.

Radíme čtenářům: Proč nechtít slevu zadarmo
25. 08. 2019
Pokud s blížícím se příchodem školního roku narazíte například na Facebooku na nějakou bezkonkurenční nabídku, buďte obezřetní. Může se jednat o podvod. Přelom srpna a září je ostatně obdobím, kdy se s podvody setkáváme ve zvýšené míře. Jeden z nejčastějších scénářů zahrnuje poukaz na bezplatný nákup v některém supermarketu v hodnotě tisíců korun. Kdo by tuto možnost neocenil? Jak odhalit nástrahy na internetu vám poradí bezpečnostní expert společnosti Eset Václav Zubr.

Kdo vede nejznámější papírnictví v Ostravě?
23. 08. 2019
ANKETA/ Ještě na přelomu tisíciletí byste na Masarykově náměstí v centru Ostravy napočítali minimálně pět obchůdků se školními a kancelářskými potřebami.  

Radíme čtenářům: Používat nechráněný mobil je hazard
23. 08. 2019
Chytrý telefon se stal nedílnou součástí našich životů. Máme zde uložené soukromé fotografie, ale i pracovní dokumenty a další soubory, jejichž ztráta by nás velmi mrzela. Věnujeme však telefonu dostatečnou pozornost ve smyslu zabezpečení? Jak se co nejlépe chránit vám poradí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.

Za akcie Vítkovic 1,7 miliardy Světlík Beranovi platit nemusí, zní verdikt soudu
22. 08. 2019
Městský soud v Praze zrušil verdikt rozhodčího soud z roku 2015, který nařizoval Janu Světlíkovi zaplatit Davidu Beranovi částku 1,7 miliardy korun za akcie Vítkovic. Rozsudek není pravomocný.

Nový vlastník autobusových dopravců chce dále zvyšovat kvalitu přepravy
22. 08. 2019
Společnosti ČSAD Havířov, ČSAD Frýdek-Místek, ČSAD Karviná sdružené pod holdingem 3ČSAD nyní patří přepravci Transdev.  

Letní slevy brzo skončí. Nejvyšší čas nakoupit uhlí, vědí domkaři
22. 08. 2019
I když právě vrcholí prázdniny, obyvatelé rodinných domků vědí, že pokud tak ještě neučinili, měli by co nejrychleji nakoupit topivo na zimu.

Nabídnout Ostravanům pelmeně byl super nápad, říká Martin Štubňa
22. 08. 2019
/FOTOGALERIE/ Provozovatel bistra Pelmeški v centru Ostravy Martin Štubňa začal těstové taštičky plněné mletým masem a uvařené ve vodě nabízet loni v březnu. A jak říká dnes, ukázalo se to jako super nápad.

Radíme čtenářům: Nechráněný počítač je riziko
21. 08. 2019
Bezpečnostní expert společnosti Eset Václav Zubr varuje: Jakmile připojíte počítač k internetu, vystavíte jej určitému riziku. Tím nechci nikoho strašit, je to jen konstatování skutečnosti. Na druhou stranu však není nutné hned zanevřít na technologické vymoženosti. V zásadě stačí vést riziko v patrnosti a jednat podle toho.

Ostravská huť dosáhla v roce 2018 čistého zisku 4,1 miliardy
21. 08. 2019
Hutní podnik Liberty Ostrava dosáhl v roce 2018 ještě jako ArcelorMittal Ostrava čistého zisku 4,1 miliardy korun. Nárůst oproti roku 2017 činí 946 milionů korun.

Nové stroje pro armádu. Kopřivnická Tatra dodá vozidla za půl miliardy
20. 08. 2019
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks dodá české armádě v příštích letech 71 nákladních vozidel. Hodnota těchto zakázek pro ministerstvo obrany převyšuje půl miliardy korun. ČTK to řekl mluvčí společnosti Andrej Čírtek. Dodal, že obě strany smlouvu na dodávku podepsaly v polovině srpna.

Autobusová fúze desetiletí: Vedení Transdevu ovládlo 3ČSAD
20. 08. 2019
V Moravskoslezském kraji zřejmě došlo minulý týden k autobusové fúzi desetiletí. Jisté jsou ale zatím jen personální změny. Informaci přinesl server Zdopravy.cz.

Radíme čtenářům: Kolik máte hesel, tolikrát jste člověkem
19. 08. 2019
Kolik online služeb využíváte? Desítky? A kolik z nich si chráníte unikátním heslem? Správná odpověď by měla znít – všechny, ale realita je taková, že lidé bezpečnost hesel podceňují. Přitom je to první obranný prvek při soukromé konverzaci, e-mailech či finančních službách. Jak na to vám poradí Václav Zubr, bezpečnostní exprert společnosti Eset.

Loni se burčák prodával už v polovině srpna. Kdy bude v Ostravě k mání letos?
14. 08. 2019
Loňský rok, kdy se burčák začal v Ostravě prodávat už v polovině srpna, se letos opakovat nebude.

Soud ukončil reorganizaci Vítkovice Heavy Machinery
13. 08. 2019
Krajský soud v Ostravě svým dnešním (v úterý 13. srpna) usnesením ukončil reorganizaci vítkovické společnosti.

Kraj si posvítí na koksovnu v Liberty Ostrava
13. 08. 2019
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák to myslí se zlepšením životního prostředí v regionu vážně. Krajský úřad Moravskoslezského kraje z jeho podnětu zahájil přezkum integrovaného povolení pro koksovnu ve společnosti Liberty Ostrava.

Pásy jedou opačným směrem, zasypávají šachtu ve Sviadnově
12. 08. 2019
/FOTOGALERIE/ Úderem pondělní osmé hodiny ráno do hloubky 578 metrů ve výdušné jámě padají první kubíky kamení. Dvě hodiny nato se uzavírají poklopy v 907 metrů hluboké vtažné jámě, lokalita je oddělena od zbytku Dolu Paskov. Likvidace začíná.

Těžba uhlí v Česku klesá. Od sametové revoluce se propadla o desítky procent
12. 08. 2019
Zatímco v roce 1989 se vytěžilo téměř 35 milionů tun černého uhlí a 89 milionů tun uhlí hnědého, loni to bylo 4,1 milionu tun černého a 39,2 milionu tun hnědého uhlí. U černého uhlí činí pokles 88,2 procenta, u hnědého 55,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla Česká geologická služba (ČGS).

Jak se stát mistrem výčepním? Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vrcholí
10. 08. 2019
Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené a načepované pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští a výčepní opět požívali odpovídající vážnosti u veřejnosti. Tak lze charakterizovat cíl, smysl a poslání jedinečné soutěže, kterou pod názvem Pilsner Urquell Master Bartender organizuje letos již počtrnácté největší a neslavnější český pivovar s historií sahající až do roku 1842 – Plzeňský Prazdroj.  

Žně v kraji jdou do finále. A Deník byl u toho! Na Opavsku pomáhají Slováci
8. 08. 2019
/REPORTÁŽ DENÍKU, FOTOGALERIE/ Loni měli vymláceno za dva týdny, letos jsou v akci o týden déle. I na Opavsku v hlavnickém ZOD bojují s počasím, které výrazně komplikuje závěr žní.

Návštěvníci Colours pomohli uchazečům o zvýhodněné nájemní bydlení
6. 08. 2019
Suma 300 tisíc korun putovala do Nadačního fondu Residomo po skončení festivalu Colours of Ostrava. Částka je určena projektu zaměřenému na pomoc dospívajícím mladým lidem opouštějícím dětské domovy v jejich nelehké cestě k osamostatnění.

Novinka v centru Ostravy: rumový ráj u Sýkorova mostu
4. 08. 2019
Milovníci rumu se dočkali v Ostravě nového podniku, kde si rozhodně přijdou na své. V nabídce obchodu Spirits Original je až 250 druhů rumu. Hitem mají být rumové degustace nebo káva Nespresso.    

Na Slezskou Hartu láká půjčovna paddleboardů. Mezi vodními sporty zažívá boom
3. 08. 2019
Zatímco v Praze na Vltavě paddleboardy zakázali, na Slezské Hartě otevřeli půjčovnu.

Rekordní spotřeba. Češi válcují pivní žebříček už téměř padesát let
3. 08. 2019
Kdyby se za konzumaci piva rozdávaly medaile, Češi by nosili na krku zlato už dobrých 48 let. Od roku 1971 totiž sedíme na trůnu evropského žebříčku konzumace pěnivého moku. V rámci včerejšího Mezinárodního dne piva na to upozornil Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS).    

Kauza "Krnovský koláček" upozornila na problémy živnostníků
1. 08. 2019
Kontrola krnovského Krámku u radnice nastolila otázku: „Je adekvátní pokuta 11 tisíc korun za prodej jednoho koláčku bez EET-účtenky?“ Odpověď už známe díky iniciativě senátora Tomáše Goláně.  

Kraj podpořil rybáře. Dal jim 150 tisíc na boj se suchem
31. 07. 2019
Moravskoslezský kraj se nadále snaží pomáhat rybářům překonat problémy spojené s pokračujícím. Radní na svém úterním jednání „přiklepli“ regionálnímu Českému rybářskému svazu více než 150tisícovou dotaci.

PRODÁNO! CK Kovotour Plus už patří skupině TNI Group
30. 07. 2019
Známá ostravská cestovní kancelář Kovotour Plus, která se profilovala především jako specialista na Černou Horu a je největší na Moravě, změnila majitele. Koupila ji investiční skupina TNI Group, vlastník cestovní kanceláře Travel Family. 

Veřejnost si vybrala. Nejvíce peněz půjde na lůžka pro seniory
26. 07. 2019
Nejúspěšnějším projektem programu ČSOB pomáhá regionům se v Moravskoslezském kraji stal Kompenzovat handicap - zkvalitnit život společnosti Dům seniorů “Pohoda”. Finanční příspěvek od veřejnosti a banky pomůže i projektům Trénuj paměť, Moravskoslezsko!, Ordinace pro lidi bez domova v Ostravě a Psí láska pro seniory.

Ve výzkumné laboratoři IKEA vzniká i design samořiditelných aut
26. 07. 2019
Zajímavá přednáška s názvem Nové trendy designu pro udržitelný způsob života se uskutečnila v minulých dnech v ostravském Impact Hubu. Polina Bachlakova z dánské Výzkumné a projektové laboratoře SPACE10 v ní hovořila o způsobech, jak omezit negativní dopady současných globálních trendů, mezi jinými dramatického úbytku přírodních zdrojů nebo překotné urbanizace. 

Petr Hutla: Pomáháme lidem, aby přispívali na dobré věci a měnili své okolí
26. 07. 2019
Program ČSOB pomáhá regionům už sedmým rokem motivuje Čechy k tomu, aby s pomocí banky přispívali na projekty ve svém okolí a pomáhali tak měnit své kraje a komunitní život k lepšímu. Podle Petra Hutly, vrchního ředitele a člena představenstva ČSOB, banka podporuje v lidech filantropii i díky odpovědným produktům.

Muzeum u Jihlavy je unikát. Na návštěvníky čekají tisíce hraček
26. 07. 2019
Příseka je částí města Brtnice, od něhož je vzdálena pět kilometrů. Přestože v Přísece žije jen 200 obyvatel, najdete tu díky dotaci z evropských fondů světový unikát Muzeum autíček. Příseka Muzeum, kde počet exponátů již dávno přesáhl deset tisíc, je v místním zámku. Ten za minulého režimu sloužil jako sídlo zemědělského družstva. Zámek musel projít výraznou rekonstrukcí, s níž částkou 27 milionů korun pomohly evropské fondy. Následně zde bylo vybudováno zmíněné muzeum.  

Hlasujte o nejsympatičtějšího mistra výčepního. Najděte si toho svého
24. 07. 2019
Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Ostravou zavoněly Olomoucké tvarůžky
24. 07. 2019
Čtvrtou podnikovou prodejnu Olomouckých tvarůžků otevřela v centru Ostravy nedaleko hotelu Imperial společnost A.W. Loštice. Je první, ve které si můžete nejen nakoupit, ale i posedět a proslulou lahůdku na místě ochutnat.  

Sympatické tváře z druhé strany výčepu. Hlasujte o nejoblíbenějšího mistra
24. 07. 2019
Všichni známe motto „sládek pivo vaří, výčepní ho dělá“ a víme, jak důležitá je role výčepního v hospodě, která si na kvalitním pivu zakládá. Aby si zákazníci užili skvěle ošetřené pivo v každé hospodě a aby čeští hospodští zase byli hrdí na svoji práci, to je cílem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která se letos koná už počtrnácté.

Nový trend: lidé na festivalech sami vytřídí tuny odpadu
20. 07. 2019
Třídění odpadu na letních hudebních festivalech je stále více v kurzu. Rostoucí zájem návštěvníků o „zelená“ témata motivuje pořadatele, aby při čištění areálu po akcích nehleděli jen na co nejnižší cenu za služby odpadových společností, ale i na ekologickou udržitelnost. 

Vychutnejte si léto s Deníkem: hlasujte o nejoblíbenější podnik
18. 07. 2019
K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

Huť snižuje výrobu
17. 07. 2019
ArcelorMittal prostřednictvím své mluvčí Barbory Černé-Dvořákové oznámil dvacetiprocentní snížení produkce v huti v Kunčicích kvůli krizi na trzích s ocelí.

Hlavně jinak než americké značky. Nová doba fastfoodů dorazila i do Ostravy
12. 07. 2019
V České republice stále oblíbenější rychlá občerstvení lákají zákazníky na speciality. Lidé mohou ochutnat Lanýžový burger nebo například Jalape?o burger. Kdo chce zůstat u klasiky, v nabídce většiny fastfoodů nechybí ani Cheeseburger. Pestrá menu však kromě burgerů zahrnují i dezerty, kávu nebo domácí limonády. Pochutnat si lidé můžou také na špagetách.

Nezaměstnanost se drží nízko. Lidí bez práce ubylo i v Ostravě
9. 07. 2019
Nezaměstnanost v Česku letos v červnu stagnovala na 2,6 procenta. V předchozích čtyřech měsících letošního roku dosud vytrvale klesala. Uchazečů o práci ale oproti květnu mírně ubylo, a to asi o pět tisíc na 195 723. Nezaměstnaných díky tomu bylo nejméně od května roku 1997. Oznámil to dnes Úřad práce ČR. Meziročně podíl nezaměstnaných klesl, loni v červnu činil 2,9 procenta. Počet volných míst naopak meziměsíčně i meziročně stoupl na 342 510.

Obuvnice Pavlína Pisingerová se snaží dělat svou práci poctivě
7. 07. 2019
Pavlína Pisingerová se vyučila v oboru technologie výroby a opravy obuvi. Od roku 1996 pak opravuje obuv v centru Ostravy. A jak hned v počátku říká, ani se nedovede představit, že by dělala něco jiného.

Vyvinuli novou technologii úpravy zubních implantátů
4. 07. 2019
Nová technologie úpravy titanových implantátů je společným cílem českých výzkumníků z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB?TUO) a ostravské firmy Timplant, s.r.o.

Mošnovské letiště skončilo opět ve ztrátě
3. 07. 2019
Moravskoslezský kraj rozhodl zvýšit základní jmění Letiště Ostrava o 55 milionů korun. Do své firmy pošle částečně peníze, část navýšení zaplatí vkladem pozemků pod budovami. Informaci přinesl server zdopravy.cz.

S pojišťovnou RBP k moři i po hlavní turistické sezoně
2. 07. 2019
Se zcela novou alternativní nabídkou přímořských pobytů pro děti přichází zdravotní pojišťovna RBP.  

Prodej hutě byl dokončen. Firmu už řídí Liberty Steel
1. 07. 2019
Skupina ArcelorMittal dnes dokončila prodej ostravské huti, kterou se souhlasem Evropské komise koupila skupina Liberty Steel, součást globálního koncernu GFG Alliance, který vlastní Brit Sandžív Gupta. Dnešním dnem přebírá Liberty Steel řízení ostravské huti. Informovala o tom mluvčí huti Barbora Černá.

Charita Český Těšín potřebuje speciální oblek na projekt „Jak se cítí senior“
29. 06. 2019
Český Těšín - Posláním Charity Český Těšín je pomáhat lidem v jejich nepříznivé životní situaci. V důsledku demografického vývoje seniorů přibývá a roste nejen potřeba péče, ale i potřeba podpory osob, které o ně pečují. Pokud by Charita Český Těšín v programu společnosti  Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” uspěla, z finančních prostředků by pořídila geronto oblek. 

Kladno se pyšní moderní flotilou autobusů. Ročně svezou 20 milionů cestujících
28. 06. 2019
Ta čísla jsou ohromující. Společnost ČSAD MHD Kladno přepravila v loňském roce více než 20 milionů cestujících. Autobusy jen v systému kladenské městské hromadné dopravy jelo vloni 10,2 milionu cestujících. To vše zajišťuje se svoji autobusovou „flotilou“ 183 autobusů. Jsou mezi nimi i ty, které byly před nedávnem pořízeny díky dotaci z Evropské unie.

Snižování uhlíkové stopy. Elektrobusy v Třinci pomáhají ke zlepšení prostředí
28. 06. 2019
Doprava elektrobusy, pořízenými za pomoci evropských fondů, je pro obyvatele Třince dva roky každodenní realitou. Na snižování uhlíkové stopy se podílí dopravce Arriva Morava.

MTX Group v Rakousku propouští, na Bruntálsku investuje
26. 06. 2019
/FOTOGALERIE/ Miliardář Petr Otava, který je vlastníkem společnosti MTX Group, přesouvá výrobu z rakouských závodů v Lendu a Schwarzachu do Břidličné na Bruntálsku.

Třineckým železárnám se daří, loni více než zdvojnásobily zisk
24. 06. 2019
Třinecké železárny loni utržily z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 40,5 miliardy korun. Meziročně je to o zhruba 4,64 miliardy více. I přes složitou situaci na trhu s ocelí huť v loňském roce dosáhla zisku ve výši 3,33 miliardy korun po zdanění.

Firma PARADOX STEEL dostala od ČIŽP pokutu 200 tisíc korun
24. 06. 2019
Společnost PARADOX STEEL s.r.o. jako původce odpadů shromažďovala na venkovních plochách kolem výrobní haly v areálu své provozovny v Ostravě-Kunčicích odpady, které nebyly utříděné podle jednotlivých druhů a kategorií.

Rodina v pivovaru: obchodní sládek, sklepmistr, laborantka
22. 06. 2019
Od května čepovaný speciál Taros 13° nese rukopis Vojtěcha Slivoně, prochází chmelením pod zraky jeho nevlastního táty Vladimíra Růžičky a parametry kvality sleduje máma Martina Růžičková. Řeč přitom není o minipivovaru!

Z mateřské školy Paprsek vyzařuje porozumění a chuť pomoci
22. 06. 2019
/FOTOGALERIE/ V České republice by podle odhadů mohlo být více než 200 tisíc dětí i dospělých trpících závažnými poruchami autistického spektra. Přesná čísla nejsou, pojišťovny, ale i školy, evidují i desetitisícový nárůst ročně.

I chov slepic má svá pravidla: kohout není jen na oplodnění, je to i policajt
22. 06. 2019
Chov slepic je nenáročný koníček, který má ovšem svá pravidla. Ať už slepice chováte kvůli vajíčkům nebo na maso, určitě se neobejde bez kurníku, dostatečného výběhu a kvalitního krmení.

Cesta k bydlení se opět prodloužila. Čech si na 3+1 vydělá za 8 let a 9 měsíců
22. 06. 2019
Ceny starších bytů nabízených v inzerátech poskočily za rok o desetinu. Průměrné mzdy vzrostly jen o sedm procent.

Beskydští farmáři nabízejí maso a mléko také v bio kvalitě
21. 06. 2019
V Moravskoslezském kraji se chová okolo 86 tisíc kusů skotu. Za půl století se chov hovězího dobytka v tuzemsku snížil o 60 procent, v posledních letech ale počet skotu v kraji mírně narůstá. 

TIP DENÍKU: Plynaři zvou do Třanovic
18. 06. 2019
Český plynárenský svaz slaví 100 let od svého založení. Při této příležitosti zve ve čtvrtek 20. června na Den otevřených dveří do zajímavých zařízení spojených s českou energetikou, která jsou veřejnosti běžně nepřístupná.

Ostravské projekty zazářily v České ceně za Public Relations
18. 06. 2019
Celkem tři ostravské projekty získaly první místo na slavnostním vyhlášení Ceny Lemur – České ceny za Public Relations.

Důlní firma OKD hledá na léto brigádníky
18. 06. 2019
VIDEO, ANKETA/ Kdo chce opravdu netradiční brigádu, tak letos v létě možná dostane šanci. Důlní společnost OKD zveřejnila inzerát, prostřednictvím kterého hledá na léto brigádníky. A dokonce i do důlních provozů. 

Změnila „cestovka“ podmínky zájezdu? Víte, jak se bránit?
17. 06. 2019
Celá rodina se už těší na dovolenou v hotelu přímo na pobřeží a se službami all inclusive. Vše ale zhatí zpráva od organizátora zájezdu, která znamená změnu. Víte, na co máte jako klienti právo?

Sládek Karel Polišenský alias Morous umí o pivu vyprávět
15. 06. 2019
Sládek Karel Polišenský se stal zamračenou tváří nového rýmařovského pivovaru Morous. Je příjemný hostitel, který si s návštěvníky rodinného pivovaru rád popovídá o technologii vaření piva i pivní limonády Pivoňka. Jak se liší od piva?

Hana Pěničková z Liberce našla díru na trhu. Šije ubrusy i kuchyňské zástěry
14. 06. 2019
Nedávno proběhly dosud největší Tatrhy, kdy zámecký park v Liberci zaplavilo na 150 stánkařů a regionálních výrobců. Mezi nimi nechyběla ani Hana Pěničková z Liberce. „Tatrhy vnímám jako skvělou příležitost, v rámci které si mohou nakoupit lidé s vytříbeným vkusem,“ svěřila se regionální tvůrkyně.

Stát zničil firmu FAU. Za 220 milionů přitom neručila, zastal se jí soud
14. 06. 2019
Krajský soud v Brně ve středu vyhověl žalobě opavské firmy FAU a konstatoval, že společnost nebyla ručitelem za 220 milionů, které státu neodvedla zkrachovalá firma Verami. Právě údajným ručením celní a finanční správa zdůvodňovaly, proč vydaly vůči FAU podstatnou část zajišťovacích příkazů. Společnost FAU, která obchodovala s minerálními oleji, v důsledku kroků státních úřadů skončila v konkurzu.

U moře jsou pohonné hmoty dražší než v Česku. Výjimkou je pouze Bulharsko
12. 06. 2019
Pohonné hmoty jsou v evropských přímořských státech, které mají Češi v oblibě pro letní dovolenou, dražší než v Česku. Výjimkou je prakticky pouze Bulharsko. ČTK to řekl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak. Při cestě do Chorvatska, kam míří pravidelně nejvíce českých turistů, se podle něj vyplatí natankovat buď doma v Česku, nebo v Rakousku, kde jsou podobné ceny. Alternativou pro ty, kteří míří na jih Evropy jinou cestou, může být také Maďarsko. 

Meruňky podraží až na 50 korun za kilo. I kvůli chybějícím lidem na sklizeň
12. 06. 2019
Po citelném zvýšení cen zeleniny musí zákazníci letos počítat i se zdražením ovoce. Podle zjištění Deníku to naznačují pěstitelé na jihu Moravy. Navíc v těch sadech, kde se i přes sérii jarních mrazíků podařilo zachránit úrodu meruněk, může nastat problém s nedostatkem pracovních sil na sklizeň.

Inflace v květnu stoupla. Zdražily pivo, elektřina, bydlení i brambory
12. 06. 2019
Do peněženek je zase o něco hlouběji, chtělo by se říci při pohledu na nejnovější údaje o inflaci. Podle Českého statistického úřadu totiž v květnu zdražilo téměř všechno od zeleniny přes pivo až po elektřinu.

Paměť budou moci trénovat opravdu všichni
10. 06. 2019
Jediné Centrum trénování paměti v Moravskoslezském kraji se chystá představit své služby široké veřejnosti. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Bezdomovci získají komplexní zdravotní péči
10. 06. 2019
Ostravská Armáda spásy shání zdravotnický materiál pro provoz ordinace pro lidi bez domova. Jarní část programu ČSOB pomáhá regionům tento projekt finančně podpoří. Nyní se hraje o to, jak velkou částkou.

Poslední osobní Tatra byla Beta. V Příboře pak mohly vznikat třeba obří Audi
9. 06. 2019
Pár kilometrů od hlavního závodu Tatry v Kopřinici se v Příboře po celá desetiletí vyráběly osmiválcové limuzíny 603 a 613. Tato éra skončila před 20 lety.

Žíněnky třeba i pro olympiádu se vyrábí ve Frýdlantu nad Ostravicí
9. 06. 2019
Příběh Davida Šmíry a jeho firmy může lidem připadat jako americký sen.

Tošenovský: O peníze na život v době pouhelné se musí země ucházet společně
8. 06. 2019
Jak získat peníze na restrukturalizace regionu nejen ostravsko-karvinského, ale také Slezského vojvodství a Žilinského kraje. To bylo jedno z hlavních témat konference, kterou v Ostravě pořádal česko-polská obchodní komora.  

Odborář: Od té doby, co Mittal huť koupil, do výroby skoro neinvestoval
7. 06. 2019
Investice do výrobních technologií, to je jeden z klíčových bodů, který po společnosti Liberty House, která má od ArcelorMittalu ostravskou huť koupit, požadují odboráři. Důvod je podle předsedy základní organizace OS KOVO ArcelorMittal ČR Petra Slaniny jasný.

Do obchodů míří rané brambory. Ceny půjdou dolů, věří zemědělci
7. 06. 2019
Cena brambor kvůli loňské neúrodě způsobené suchem začala v obchodech v minulých dnech atakovat hranici 30 korun za kilogram. Loňská úroda byla o 15 až 20 procent nižší než obvykle. Letos však pěstitelé čekají trochu lepší úrodu než loni. Zatím zaznamenali lepší klimatické i půdní podmínky. 

Insolvence Vítkovických strojíren končí
6. 06. 2019
Společnost Vítkovické strojírny s.r.o., která v roce 2017 odkoupila od Vítkovic Power Engineering (VPE) v konkurzu provozy Kotlárny a Mostárny, splnila všechny podstatné části reorganizačního plánu a její insolvence končí. Usnesením to počátkem tohoto týdne potvrdil Městský soud v Praze.

Mandlovice končí. Název je zavádějící, tvrdí inspektoři. Vadí jim koncovka -ice
4. 06. 2019
Šok. Tak popisuje nečekané jednání úředníků Kateřina Kopová, která Hustopečskou mandlovici vyrábí. Škody jdou podle ní do milionu korun. Odborníci tvrdí, že název zavádějící je.

RegioJet hledá na Ostravsku nové pracovníky
4. 06. 2019
Až dvě stovky nových zaměstnanců na pozice stevard, Team Leader (vedoucí vlakové posádky), strojvedoucí, elektromechanik, mechanik, dispečer a další plánujepřijmout na Ostravsku a v dalších oblastech Moravskoslezského kraje dopravní společnost RegioJet .

Soutěž Deníku: Vyhrajte 2 poukazy na atrakce a užijte si léto na Skalce
3. 06. 2019
Skalka family park se nachází v bezprostřední blízkosti Ostravy. Areál nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi. Děti se vyřádí na atrakcích, rodiče si odpočinou v lehátku, s kávou, na slunečné terase.

Spoříte si na penzi? Státní příspěvek využívá více Čechů než vloni
2. 06. 2019
Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému si na konci prvního čtvrtletí spořilo 4,453 milionu lidí. Bylo to o 2000 více než na konci loňského roku. Vyplývá to ze statistik ministerstva financí, které má ČTK k dispozici.

Tři změny, které v posledním roce nejvíc ovlivnily podobu hypoték
31. 05. 2019
Bouřlivé. Přesně tím slovem se dají jednoduše a výstižně charakterizovat poslední měsíce na hypotečním trhu. Zásahy České národní banky způsobily spoustu změn, které komplikují dostupnost hypoték. A situace se bude měnit i nadále.

Jak děti zaujmout hračkou? Nemusíte utrácet tisíce, trendem jsou drobnosti
31. 05. 2019
Doba, kdy se na Mezinárodní den dětí mezi rodiči v sousedství soutěžilo, kdo pořídí dítěti co nejdražší dárek, je passé. Kupovaná láska, náklonnost a přízeň naštěstí patří minulosti a objevují se mnohem racionálnější a zdravější trendy. Mnohdy velmi zaneprázdnění rodiče hledají příležitosti, jak se svými potomky strávit společný čas. Jeho nedostatek totiž podle mnoha psychologů českým rodinám zásadně škodí a nabourává vztahy.  

Zelená oáza. Zahradníky přivedla do Enviry evropská dotace
31. 05. 2019
Projdete branou a vstoupíte do jiného světa, ve kterém dominuje zeleň a také pohoda. Přitom v okolí jsou panelové domy. Jste v Praze, ale zároveň jste se dostali do přírody. To vše je Toulcův dvůr v pražské Hostivaři. V areálu s množstvím budov tu nabízejí zábavu a odpočinek. Ale co víc, pracují tu desítky osob i díky podpoře z fondů EU se zdravotním handicapem.

Unika Relax Ostrava: masérské centrum dává práci postiženým
31. 05. 2019
V rámci podnikatelské sféry hraje důležitou roli sociální podnikání. Pomáhá i za pomoci 4,6 milionů korun z fondů EU vytvářet pracovní příležitosti pro zdravotně postižené osoby a osoby se sociálním znevýhodněním. Poliklinika v Ostravě-Hrabůvce je zdravotnické zařízení, které nabízí klientům řadu služeb v oblasti zdravotní péče. Jedním ze subjektů, jež tam sídlí, je i Masérské centrum Unika Relax Ostrava. Centrum za pomoci peněz z fondů EU zahájilo svou činnost před dvěma roky dává práci i zdravotně postiženým.

OBRAZEM: Hyundai v Nošovicích vyrobil už tři miliony aut
30. 05. 2019
Nošovická automobilka Hyundai vyrobila třímilionté auto. Jubilejní vůz, model Hyundai i30 N, má svého zákazníka v Německu.  

Vítkovice, a.s., loni hospodařily se ztrátou 3,24 miliardy korun
29. 05. 2019
Společnost Vítkovice, a.s., která zastřešuje služby pro některé dceřiné společnosti ze skupiny Vítkovice (dříve Vítkovice Machinery Group) ostravského podnikatele Jan Světlíka, loni hospodařila se ztrátou 3,24 miliardy korun.

Dotace pro velké zemědělce? Kvůli eurovolbám jsou v ohrožení
29. 05. 2019
Evropské volby podle odborníků možná zhatily plány domácích velkých zemědělských firem včetně koncernu Agrofert, který premiér Andrej Babiš (ANO) vložil do svěřenských fondů.

V Rakovníku se už učí vyrábět klimatizace pro elektromobily. V mnohém jsou jiné
26. 05. 2019
V současné době kolem tří milionů kusů klimatizací do automobilů a zhruba za dva až tři roky dokonce pět. Tolik každých dvanáct měsíců vyrobí devět stovek zaměstnanců v závodě společnosti Valeo v Rakovníku.

Ostrava má nové přímé spojení s Berlínem i Tatrami. FlixBus otvírá noční linku
25. 05. 2019
Po nočním vlaku Nighjet získá Ostrava a celý Moravskoslezský kraj nové přímé spojení s německým hlavním městem. Společnost FlixBus spouští 28. května novou linku z Košic do Berlína, která pojede i přes Moravskoslezský kraj. Stejně jako Nightjet pojede přes noc.

Odboráři: Liberty House úplně změnil dohodu, o které jednáme
23. 05. 2019
Odpověď na návrh dohody získali v tomto týdnu od zástupců společnosti Liberty House odboráři z kunčické huti ArcelorMittal (AMO).  

Klienti RBP mohou získat příspěvek na nízkobílkovinnou dietu
21. 05. 2019
Preventivní péče klientů zdravotní pojišťovny RBP se od 1. června rozšíří o příspěvek na nízkobílkovinnou dietu. Jedná se o speciální přípravky nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely a specifické diagnózy.

Residomo letos investuje do oprav 1,2 miliardy korun
21. 05. 2019
Výstavba sedmi desítek nových půdních bytů, zateplení panelových domů i revitalizace lokality Kunčičky v Ostravě.

Stát jako vlastník „Nové huti“? Podle odborů je to možné řešení
20. 05. 2019
Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal (AM) za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešních Hospodářských novinách. Zároveň řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi kunčické huti jedná.

Po 29 letech činnosti JOB-centrum Ostrava přestalo nabízet brigády
16. 05. 2019
Nejznámější ostravská agentura práce zprostředkovávala brigády pro tisícovky zájemců ročně, letos v dubnu tuto činnost utlumila.Zakladatel a jednatel JOB-centra Radovan Burkovič vysvětlil, že zprostředkovávání brigád už bylo v poslední době prodělečné.

Auta, která „neexistují“. Lidé přišli o peníze, iluze i víru ve spravedlnost
16. 05. 2019
/PŘÍBĚH DENÍKU/ Kauza více než dvou stovek lidí, kteří si koupili auta dovezená z ciziny a podvodně legalizovaná na úřadu v Dobrušce, není u konce ani pět let po soudu. Poškození přicházejí o svá auta, která jsou často v dobrém stavu. I když za ně někteří utratili i stovky tisíc korun, nezbývá, než je nechat sešrotovat. Majitelé doufají, že je stát odškodní. Zlobí se, že jim nikdo nepomohl. Jsou znechucení a ztratili víru ve spravedlnost. Byznys s nelegálním dovozem vozidel totiž „odnesl“ jen úředník Radovan Antl, a to podmínkou a pokutou. Bohužel tato kauza není v Česku ojedinělá.

Skalka je v provozu i v letní sezoně
8. 05. 2019
Bohaté vyžití pro rodiny s dětmi nabízí Skalka family park, který se nachází v bezprostřední blízkosti Ostravy. 

Ostravsko: Mzda už není to první, co uchazeče o práci zajímá
7. 05. 2019
Kolik budu brát? Ještě nedávno první dotaz, který uchazeč o nové místo „vystřelil“ při pohovoru. Na nedávné burze práce v Ostravě už se podle oslovených personalistů většina lidí zajímala nejprve o to, jakou má firma perspektivu a jestli třeba nebudou muset dělat na směny.

Mezinárodní soutěž vín v Moravskoslezském kraji - to je Cuvée Ostrava
4. 05. 2019
Sedmnáctý ročník ojedinělé mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín uspořádal ve dnech 15. a 25. dubna Klub ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. ve spolupráci s hotelem Zámek Zábřeh a Národním vinařským centrem.

Hotel Brioni uspěl se stížností
3. 05. 2019
Firma Golden Gastro Service, provozující hotel Brioni ve Stodolní ulici, která byla pokutována za údajnou diskriminaci Rusů, uspěla s ústavní stížností.

Poslední státní podpora na nové kotle. V MS kraji lze o ni žádat od 13. května
3. 05. 2019
Až 127 500 korun na nový zdroj vytápění. Tolik stát ve třetí výzvě kotlíkových dotací prostřednictvím krajů pošle domácnostem, které se rozhodnou vyměnit starý nevyhovující kotel za moderní a ekologický.

Bohušovická mlékárna vyrábí už téměř 120 let
2. 05. 2019
/ROZHOVOR/ V Českém středohoří, jen pár kilometrů od hory Říp, se nachází Bohušovická mlékárna. Její umístění si určitě nejeden z nás spojí se slavným výrokem praotce Čecha: „Toto je země mlékem a strdím oplývající“.

V Hrušově vyroste nová průmyslová zóna za více než dvě miliardy korun
28. 04. 2019
Praha, Ostrava – Americká investiční firma TPG Capital koupila většinový podíl v portfoliu moderních skladů a výrobních hal české developerské společnosti Contera. Hodnota prodaných nemovitostí činí 2,4 miliardy korun. TPG a Contera zároveň vytvořily společný podnik, který se zaměří na akvizice a výstavby dalších projektů ve střední Evropě. 

OBRAZEM: Delikatesou Garden Food Festivalu byla i nová Škoda Scala
27. 04. 2019
Ostrava – Víte, jak by se přeložilo z latinského jazyka slovo Scala? Jako žebřík či schody. A nový model mladoboleslavské automobilky nese právě toto jméno – Škoda Scala. Samotný název tak prozrazuje, že se jedná o velký krok vpřed.

Další šance na regeneraci nevyužívaných objektů
26. 04. 2019
Města a obce v Moravskoslezském kraji mají znovu příležitost zbavit se starých a nevzhledných objektů, které jsou nevyužívané a často hyzdí okolí.

Kupec ArcelorMittalu? Odboráři: Od začátku v nás vzbuzuje obavy
25. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Několik evropských oceláren firmy ArcelorMittal, včetně ostravské, kupuje britská společnost Liberty House. Premiér Andrej Babiš včera před poslanci uvedl, že kupec ostravské huti ArcelorMittal se nejeví úplně důvěryhodně.

Oživené mrtvé přípojky nahrazují staré kotle
20. 04. 2019
Již jen tři roky zbývají na výměnu zastaralých kotlů 1. a 2. třídy za ekologičtější vytápění. Cestou je přechod na zemní plyn. Je snazší, než by se zdálo. Již v 90. letech bylo totiž potrubí v rámci státem podporované plynofikace obcí přivedeno na řadu míst po celém Česku. Mnohé plynové přípojky, nebyly nikdy zprovozněny. Nevyužívaných přípojek je nyní více než 300 tisíc.

Tieto propouští 250 lidí kvůli reorganizaci. Po změnách chce ale opět nabírat
18. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Jedna z největších společností v Ostravě oznámila v těchto dnech některým svým zaměstnancům nepříjemnou zprávu. Bude propouštět.

Liberty House může převzít kunčickou huť ArcelorMittal
17. 04. 2019
/FOTOGALERIE/ Britská společnost Liberty House je vhodným zájemcem o několik hutí společnosti ArcelorMittal, a může je tedy převzít. Uvedla to dnes Evropská komise (EK). Dodala, že její prověřování bylo v této věci rozsáhlé a důkladné a zohlednilo názory řady zainteresovaných stran. Transakci, která se týká rovněž oceláren v Ostravě, proto komise povolila.

Soud povolil reorganizaci firmy Vítkovice Mechanika
13. 04. 2019
Společnost Vítkovice Mechanika může pokračovat v reorganizaci podle plánu, který sama navrhla věřitelům.

Nevinní. Odvolací soud zprostil znalce a bývalé manažery OKD obžaloby
11. 04. 2019
Trojice mužů obžalovaných v případu souvisejícím s údajně nevýhodnou privatizací těžební společnosti OKD nespáchala trestný čin. Zprošťující rozsudek dnes potvrdil Městský soud v Praze, který zamítl odvolání státního zástupce. Obžalobě čelili bývalí místopředsedové Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek a znalec Rudolf Doucha, který vypracoval posudek k ceně státního podílu v OKD. Verdikt je nyní pravomocný.

Alexandr Burda: Neměli bychom zapomínat na své místní kořeny
11. 04. 2019
Alexandr Burda je mimo jiné iniciátorem akce Týden slezské kuchyně, která se letos již po šesté koná v restauracích v Opavě a okolí.

Kůrovcová kalamita kraji: potíže jsou i se zpracováváním dřeva
9. 04. 2019
Pohled na vykácené smrkové lesy se naskýtá na řadě míst Moravskoslezského kraje. Nová etapa boje s kůrovcem se zaměří na vyhledávání a likvidaci aktivního kůrovce.

Inspirujte se, prosím! je nový koncept networkingových večerů
7. 04. 2019
Ostrava/VIDEO/ - Historicky první z připravované série networkingových večerů s názvem Inspirujte se, prosím! se vydařil.

Před 20 lety Tatra vyrobila poslední osobní auta. Málokdo ví, že v Příboře
7. 04. 2019
/FOTOGALERIE/ V červnu se v areálu Kulturního domu v Příboře otevře výstava mapující historii zdejšího závodu Tatra Příbor, která se datuje od padesátých let minulého století. Právě zde se vyráběly poslední osobní vozy jedné z nejstarších světových automobilek.

Pronájmy bytů? Na trhu se rozšiřují spíše podnájmy, i kvůli neplatičům
4. 04. 2019
Nedostatkové bydlení, kdy se na jeden inzerát na byt v průměru ozve 12 a více zájemců, má zajímavý vedlejší efekt. Majitelé nemovitostí preferují pouhé podnájmy. 

Až 30 piv za minutu. Radegast začal testovat výčepní automat Beerjet na Baníku
3. 04. 2019
/FOTOGALERIE/ Čepovat pivo na velkých akcích má svá specifika a obsloužit najednou mnoho set zákazníků není jednoduché. 

Ostravská dvanáctka v novém. Změna přichází po 19 letech, vyjde na 36 milionů
3. 04. 2019
/FOTOGALERIE/ Nejeden pivař se při nákupu láhvového zaráží a s rukou nad hnědou flaškou s karmínovou etiketou váhá. Ostravar je jiný? 

Luděk Šmehlík: Když se budete v oblečení dobře cítit, budete i dobře vypadat
3. 04. 2019
V Ostravě se narodil a dodnes zde působí jako kreativní ředitel modelingové a produkční společnosti Fa Fashionable. Stylista Luděk Šmehlík v rozhovoru přináší rady jak se obléci, abychom se cítili a vypadali dobře, jaké jsou současné módní trendy a vypráví také o zákulisí práce v modelingu a produkci velkých akcí a show.

Atraktivní zázemí zlepšuje výuku
29. 03. 2019
Staré vybavení nahradily moderní pomůcky, venkovní prostory zkrášlila zeleň. Gymnázium v olomoucké místní části Hejčín se dočkalo vytoužené rekonstrukce z fondů Evropské unie.

Nákupní horečka začíná. Užijte si ji s akcí Deník Slevový týden!
29. 03. 2019
Už jen pár dnů a je to tu. Největší nákupní akce jara může začít. Všichni čtenáři Deníku totiž dostanou ideální šanci vyrazit do obchodů a nezruinovat přitom svou peněženku. V pondělí 8. dubna startuje akce Deník Slevový týden, která potrvá až do neděle 14. dubna. 

Soud schválil reorganizační plán Vítkovice Heavy Machinery
28. 03. 2019
Ostrava – Cesta miliardáře a zakladatele holdingu Czechoslovak Group Jaroslava Strnada k ovládnutí firmy Vítkovice Heavy Machinery (VHM) se zdá být po roce konečně volná.

Tajemné zkratky a cizí slova. Vyznáte se v podnikatelské hantýrce?
28. 03. 2019
Zasílám FYI budget na branding, očkávám feedback ASAP. Nerozumíte? Hantýrka podnikatelů je plná zkratek a převzatých výrazů. Některé z nich jsou poměrně známé, ostatní běžnému člověku neříkají vůbec nic. Deník pro vás proto připravil malý podnikatelský slovník.

Jak usnadnit žákům nepopulární vědy? Marek Liška boduje s originální učebnicí
27. 03. 2019
Vítězem soutěže Startupper roku se za Českou republiku stal v únoru Marek Liška s projektem ProSpolužáky.cz. Oceněný byl i jeho kolega Radek Ležák jako spoluautor. Oběma laureátům se dostalo uznání za to, že se pokoušejí vysvětlovat a popularizovat matematiku a chemii způsobem, který je originální a navíc velmi srozumitelný, protože učebnice pro studenty vytvářejí sami studenti.

Ředitelka MAS Český sever: Když napadne sníh, tak se nedostaneme ani do Děčína
27. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Smyslem činnosti takzvaných místních akčních skupin je ekonomický rozvoj venkova. Tato sdružení spolupracují v České republice s téměř třemi tisíci podnikateli. Které metody používají? O tom jsme mluvili s ředitelkou Místní akční skupiny Český sever Evou Hamplovou.

Vladimír Dlouhý: Tvrdá práce přinesla hmatatelné výsledky
27. 03. 2019
Česká ekonomika patří v současnosti k hospodářsky nejrychleji rostoucím zemím Evropy. Má nízkou nezaměstnanost i státní dluh, silný průmysl i kvalifikovanou pracovní sílu.

Odboráři píšou premiérovi, ostravské huti podle nich hrozí zánik
26. 03. 2019
Odboráři, kteří se obávají o osud hutního podniku ArcelorMittal Ostrava (AMO), poslali další dopis premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Dětem vstup zakázán? Provozovatel musí mít důvod, jinak zaplatí pokutu
25. 03. 2019
Děti. Mají plno energie, výskají, běhají, zkrátka je jich všude plno. Někomu to může vadit. Například hostovi v restauraci může při nečekaném zavýsknutí takového caparta uvíznout sousto v hrdle. Aby se to nestalo, rozhodli se někteří restauratéři a hoteliéři, že do svých zařízení děti nepustí. Zatím jich ale není mnoho.

Zdražování aut v Česku pokračuje, třeba u VW a Hyundai. Našli jsme ale i slevy
24. 03. 2019
S koncem zimy se zvedá cena řady vozů na českém trhu. U několika jsou ale naopak slevy a stojí za to.

Areál pivovaru Radegast v Nošovicích se rozroste
22. 03. 2019
/FOTOGALERIE/ Slavnostním poklepáním na základní kámen byla v pátek 22. března 2019 v pivovaru Radegast v Nošovicích zahájena stavba nové plechovkové linky. Investice za víc než 600 milionů korun zahrnuje i stavbu centrálního skladu o výměře 10 tisíc metrů čtverečních.

TIP DENÍKU: Ski areál Razula chystá Maškarní lyžovačku
8. 03. 2019
Neděle 10. března bude ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích zasvěcena dětem. Na rodinné sjezdovce Horal u hotelu Horal se uskuteční tradiční Maškarní lyžovačka, který je každoročním vrcholem lyžařské sezóny.  

Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků
8. 03. 2019
Kam zajít na perfektně ošetřené a špičkově načepované pivo? Tam, kde mají Hvězdu sládků.

Porota rozdala ocenění Podnikatel roku, speciální cenu získala Marlenka
6. 03. 2019
Letošní ročník soutěže EY Podnikatel roku ovládl výrobce sanitární techniky Alca plast, který zvítězil v rekordní konkurenci více než stovky přihlášených podnikatelů. Mezi pětici finalistů se probojovali tři cizinci, kteří již řadu let podnikají v České republice. Speciální cenu poroty za podnikatelskou inspiraci desetiletí si odnesla společnost Marlenka international. Porota ocenila také technologického či začínajícího podnikatele roku.

Dřevostavby: Vyvracíme mýty, které kolem nich panují
6. 03. 2019
Přestože dřevostaveb u nás přibývá, mnoho lidí na ně stále nemá jasný názor. Můžete se tak setkat s vyloženě nepravdivými odsudky, stejně tak i s nekritickým nadšením. Kde je pravda?

Nejlepší snídaně v Ostravě? Deník představuje A Café
3. 03. 2019
FOTOGALERIE/ Snídaně je základ každého dne. Pokud se ráno nestihnete najíst doma, stále to můžete napravit. Víte, kde v Ostravě podávají nejlepší snídaně? Představujeme A Café.

Nejlepší snídaně v Ostravě? Představujeme Kaskáda Restaurant
3. 03. 2019
FOTOGALERIE/ Snídaně je základ každého dne. Pokud se ráno nestihnete najíst doma, stále to můžete napravit. Víte, kde v Ostravě podávají nejlepší snídaně? Představujeme Kaskáda Restaurant v OC Forum Nová Karolina.

Nejlepší snídaně v Ostravě? Deník představuje La Petite Conversation
3. 03. 2019
FOTOGALERIE/ Snídaně je základ každého dne. Pokud se ráno nestihnete najíst doma, stále to můžete napravit. Víte, kde v Ostravě podávají nejlepší snídaně? Představujeme La Petite Conversation.

Nejlepší snídaně v Ostravě? Představujeme Bernie’s Prosciutto bar
3. 03. 2019
FOTOGALERIE/ Snídaně je základ každého dne. Pokud se ráno nestihnete najíst doma, stále to můžete napravit. Víte, kde v Ostravě podávají nejlepší snídaně? Představujeme Bernie’s Prosciutto bar.

Nejlepší snídaně v Ostravě? Deník představuje Café au p?re Tranquille
3. 03. 2019
FOTOGALERIE/ Snídaně je základ každého dne. Pokud se ráno nestihnete najíst doma, stále to můžete napravit. Víte, kde v Ostravě podávají nejlepší snídaně? Představujeme Café au p?re Tranquille.

NWR nemusí vracet vyplacené dividendy, rozhodl londýnský soud
1. 03. 2019
Dividendy, které si nizozemská společnost New World Resources (NWR) v letech 2011 a 2012 vyplatila z výnosů dceřiné společnosti OKD, byly vyplaceny v souladu se zákonem a nemohou být vráceny zpět.

Březnová soutěž Deníku. Denně hrajeme o snídaně v Kaskáda Restaurantu v Karolině
28. 02. 2019
/SOUTĚŽ UKONČENA/ Zapojte se do velké březnové soutěže Deníku a Kaskáda Restaurantu. Denně hrajeme o snídaňové vouchery v hodnotě bezmála za 400 korun.

Prodej huti: další jednání s kupcem? Snad tento týden
26. 02. 2019
ROZHOVOR/ Už před deseti měsíci se odboráři kunčické huti dozvěděli, že ocelářská skupina ArcelorMittal nabízí v rámci kompenzací za nákup huti Ilva v italském Tarantu prodej svého závodu v Ostravě. To proto, aby jí Evropská komise schválila zmíněnou akvizici v Itálii.

Lidl prodavačkám opět přidá. Po třech letech mzda přesáhne 31 tisíc
25. 02. 2019
Maloobchodní řetězec Lidl se opět rozhodl přiložit polínko do ohně boje o zaměstnance. Nástupní mzdu ve výši 28 tisíc korun bude nově třikrát navyšovat. Po třetím roce se tak zaměstnanci pracující za kasou mohou těšit, že na výplatní pásce uvidí částku 31 429 korun.

Konec neomezené Wi-Fi ve vlacích? Operátoři vypověděli smlouvu a výrazně zdraží
25. 02. 2019
Doba neomezeného stahování dat přes Wi-Fi ve vlacích Českých drah nejspíš brzy skončí. Jak deníku Zdopravy.cz řekl člen představenstva ČD Radek Dvořák, důvodem je výpověď smlouvy ze strany mobilních operátorů.

Tatra představila nový vojenský vůz. Tactic se pyšní modernější kabinou
25. 02. 2019
FOTOGALERIE/ Kopřivnická Tatra Trucks se ve Spojených arabských emirátech zúčastnila veletrhu IDEX 2019, kde odhalila nový vůz modelové řady Tatra Tactic. 

Málem jsem se upracoval k smrti. Lékaři mi dávali jedno procento na přežití
24. 02. 2019
Work-life balance je absolutně důležitý, říká muž, který strávil dva měsíce v kómatu.

Z Prahy do Ostravy bez povinných místenek. ČD ustoupily od jejich zavedení
24. 02. 2019
České dráhy nezavedou ve svých komerčních vlacích mezi Prahou a Ostravou povinné místenky. Kvůli často přeplněným vlakům na této trati o tom přitom uvažovaly od loňského podzimu. Konec úvah na toto téma potvrdil deníku Zdopravy.cz Radek Dvořák, který má v představenstvu Českých drah na starosti obchod. 

Ostrava má nové CT pracoviště
22. 02. 2019
Fakultní nemocnice Ostrava je špičkovou nemocnicí a největším státním zdravotnickým zařízením v Moravskoslezském kraji. Tuto úroveň má i díky využívání dotací z EU.

Na velikosti záleží. I u jablek. Kvůli suchu ale mnohde vyrostla jen příliš malá
22. 02. 2019
/TÉMA DENÍKU/ Trh je k pěstitelům jablek nemilosrdnější než český volební systém k malým stranám. Tam hrají při vstupu do sněmovny roli setiny procenta hlasů, u ovocnářů milimetry v průměru vypěstovaných jablek. Mají-li méně než 6,5 centimetru, řetězce je nevykoupí a ztrácejí většinu ceny.

Ředitel OKD Boleslav Kowalczyk končí
21. 02. 2019
K poslednímu dni února opustí společnost OKD její dosavadní předseda představenstva a výkonný ředitel Boleslav Kowalczyk. Na funkci rezignoval a odchází po vzájemné dohodě s akcionářem – společností PRISKO.

Apple Pay je konečně v Česku. Klienti bank mohou platit mobilem i hodinkami
19. 02. 2019
Od dnešního brzkého rána mohou klienti vybraných českých bank platit mobilem či chytrými hodinkami prostřednictvím služby Apple Pay. Služba je zatím k dispozici držitelům platebních karet vydaných bankami Air Bank, J&T Banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Česká spořitelna a společnostmi Edenred a Twisto.

Zlepšovák? Někdy geniální nápad, jindy drobná vychytávka
19. 02. 2019
Nápady zaměstnanců, kteří nad svou prací přemýšleli a navrhli někdy výraznou změnu v technologii, jindy třeba zdánlivě drobnou změnu v pracovním postupu, firmy využívaly už v dobách minulého režimu. Jak Deník zjistil, využívají je ve firmách, které patří soukromým vlastníkům.

Nizozemci chtějí žalovat Česko kvůli převzetí OKD. Akcionáře to poškodilo
18. 02. 2019
Bývalý vlastník černouhelné společnosti OKD - nizozemská skupina NWR – chce zažalovat český stát za to, že převzal těžební firmu pod sebe. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Jak se orientovat při nákupech masa? To české poznáte podle nového loga
15. 02. 2019
Potravinářská komora chce lidem usnadnit orientaci při nákupech. Zjistit na první pohled, zda jim obchodníci nabízejí české výrobky, a ne pochybné polské maso, jim má pomoci značka cechovní normy. 

Prodej kunčické huti? Otazníky zůstávají
15. 02. 2019
O jednání, které měla minulý týden komisařka pro hospodářskou soutěž Evropské komise (EK) Margrethe Vestager s českým premiérem Andrejem Babišem, informovala ve čtvrtek v Ostravě odboráře z kunčické huti ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Spolek Mikasa chce postiženým lidem dopřát zážitky z cestování
15. 02. 2019
Ozdravné pobyty pro zájemce v prostředí Beskyd či Jeseníků. Ty by chtěl zorganizovat spolek Mikasa pro zdravotně postižené osoby za případnou výhru v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

Ski areál Razula zve na Valentýnské lyžování za hubičku
13. 02. 2019
Lyžařskou akcí s nádechem recese mohou příznivci Valentýna oslavit tento svátek zamilovaných ve Velkých Karlovicích.

Rodinné centrum Mozaika myslí na děti se specifickými potřebami
13. 02. 2019
Nový Jičín – Rodina, ta je pro centrum Mozaika nejdůležitější. Za případnou výhru v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ by rozšířilo a zvýšilo kvalitu pomůcek vhodných pro děti se specifickými potřebami. 

Vítkovice Heavy Machinery: čekání na verdikt soudu
12. 02. 2019
Už takřka rok žije necelých devět stovek zaměstnanců společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM), která prochází reorganizací, v existenční nejistotě a situace pro ně začíná být neúnosná.

Spolek S.T.O.P. plánuje, že v obnovené zahradě bude vzdělávat děti
7. 02. 2019
Rekonstrukce zahrady za účelem vzdělávání sociálně znevýhodněných. To je cíl ostravského sdružení S.T.O.P. věnujícího se ohroženým jedincům – tedy pokud by jejich myšlenka zvítězila v programu společnosti Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“.

Kvasinská revoluce. Škoda tlačí platy nahoru, těžko jí konkurují i horské chaty
31. 01. 2019
/PŘÍBĚH DENÍKU/ Průmyslový boom, který v posledních letech díky kvasinské automobilce Škoda Auto zažívá podhůří Orlických hor, nemá v Česku obdoby. Z výrobních linek této fabriky denně sjíždějí stovky nových aut, pracuje v ní více než deset tisíc lidí z regionu, ale také z ciziny. Rychnovsko i lidé v něm zbohatli. Všechno ale něco stojí. Život v okrese se radikálně proměnil a najdou se také negativa. Dopravní infrastruktura by potřebovala rychlejší zlepšení, obchodníkům v regionu chybí pracovníci a zhoršila se i bezpečnost.

První volant, stěrač nebo semafor: 10 zajímavých prvenství ze světa aut
29. 01. 2019
Od chvíle, kdy Karl Benz představil světu svůj první benzinem poháněný vůz, urazil automobilový průmysl dlouhou cestu, na níž překonal řadu zajímavých milníku. Víte například, kdy vzniklo první autorádio nebo kdy bylo vyrobeno první auto s pevnou střechou? Podívejte se s Deníkem na deset zajímavých prvenství ze světa automobilů.

Se zmrzlým uhlím si v Třebovicích poradili, jen nesměli na skládce prášit
28. 01. 2019
FOTOGALERIE/ Elektrárně Třebovice (ETB), tak jako dalším fabrikám v regionu, omezil smog některé práce. Regulace trvala necelé čtyři dny.

Elegantní i praktické. Moderní tapetou oživíte byt i dům
28. 01. 2019
Tapety zkrášlují lidská obydlí již několik staletí a prošly mnohým vývojem. Původně kožené, a tedy drahé kusy, časem nahradily textilie či papír. Dnešní doba a její technologie ovšem nabízejí nepřeberné možnosti, a tak se lze nyní s tapetami v interiéru skutečně vyřádit.

Pavel Mohelník: V naší branži jedinec moc neznamená, důležitý je kolektiv
27. 01. 2019
Hlasování poroty o vítězi soutěže EY Podnikatel Moravskoslezského kraje 2018 bylo těsné.

ANO: Malí živnostníci by mohli platit daň a odvody pevnou částkou
26. 01. 2019
Hnutí ANO chce zavést pro nejmenší podnikatele možnost úhrady daně a odvodů jednou pevnou částkou.

Řemeslníci došli. Na rekonstrukci koupelny si počkáte přes sto dní
26. 01. 2019
Volných pracovních míst je nejvíc v historii. Na přelomu roku firmy marně sháněly například 5,5 tisíce zedníků.

Tatra je technologickou špičkou
25. 01. 2019
Značka Tatra je ve světě nákladních automobilů stále pojmem. Tatra Trucks prošla po změně vlastníků úspěšnou restrukturalizací. Před firmou se nyní otevírají i největší světové trhy. Tomu pomohla také dotace EU do výzkumného a vývojového centra.

Podnikatelem Moravskoslezského kraje je Pavel Mohelník ze společnosti Ferrit
24. 01. 2019
Spolumajitel a jednatel společnosti Ferrit Pavel Mohelník byl ve středu v Ostravě vyhlášen vítězem 14. ročníku soutěže EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje 2018. Ferrit patří mezi světové lídry ve výrobě systémů závěsné důlní dopravy, závěsných lokomotiv a důlních strojů.

Velká vlaková výměna: Praha touží po elefantech z Ostravy!
20. 01. 2019
Zástupci Prahy, Středočeského a Moravskoslezského kraje jednají společně s Českými drahami o nepříliš obvyklém přesunu vlakových souprav. Důvodem je především přetížená příměstská doprava v okolí Prahy.

Auto jako stavebnice. Kaipan ze Smržovky dobývá silnice už dvacet let
17. 01. 2019
/PŘÍBĚH DENÍKU/ V České republice existují čtyři obří továrny produkující osobní auta. Z výrobních linek každé z nich vyjede ročně nejméně dvě stě tisíc aut. Pak je tu ovšem ještě jedna automobilka. Sídlí v malém severočeském městečku Smržovka a nebýt jednoho exempláře vystaveného přímo u frekventované silnice, nikdo by si jí ani nevšiml. Jmenuje se Kaipan a existuje již přes dvě desítky let.

Mnozí domkaři zjišťují, že jim zásoby uhlí nevydrží
15. 01. 2019
Bydlíte v rodinném domku a den ze dne sledujete, jak se vám tenčí zásoby uhlí, kterým přes zimu topíte?

Bijte na poplach! Podívejte se na deset sportovišť, která volají po záchraně
15. 01. 2019
/MALÝ I VELKÝ SPORT/ Děti nemají kde trénovat, fanoušci se bojí o zdraví. Situace je alarmující. Deník vybral deset chátrajících sportovišť, která si zaslouží pozornost veřejnosti i politiků. Podívejte se, kde dělají drahoty s financemi a kdo si hraje o vlastní byznys.

Hotel Jan Maria je unikátní i svou hornickou historií
14. 01. 2019
DENÍK PŘEDSTAVUJE/ Desetileté výročí od slavnostního otevření si po celý letošní rok připomíná hotel Jan Maria.

Lidé nad 50 let tvoří zhruba dvě pětiny evidovaných uchazečů o práci
11. 01. 2019
K polednímu prosinci roku 2018 tvořili uchazeči o zaměstnání starší 50 let v Moravskoslezském kraji více než dvě pětiny z evidovaných uchazečů (pozn. red.: V kraji to je 40,8 procenta, v Ostravě 39,7 procenta).

Hledání práci po padesátce? Dvě ženy z Ostravska to dokázaly
11. 01. 2019
Ostrava – Je vám padesát nebo i více let a dostali jste v práci padáka? Pro většinu lidí to znamená velký životní zlom. Pokud se s ním chtějí vyrovnat, čeká je těžký boj o nové místo.Ale i ten může skončit úspěšně. Dokazuje to i příběh žen, které se svěřily se svými příběhy Deníku.

Ekonom Lukáš Kovanda: Spořit, nebo dlužit? Zatím se stále vyplácí dluh
11. 01. 2019
Ačkoli si to možná ani neuvědomujeme, máme se nejlépe v historii. Tedy alespoň z pohledu ekonoma. Platy a mzdy rostou velmi rychle, přitom zdražování je mnohem pomalejší. Tomu však může být brzy konec. „Většina lidí cítí, že líp už bylo. Pro krizi nemusí být žádný skutečný důvod, ale právě kvůli očekávání lidí přesto může přijít,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti Czech Fund.

V posledním měsíci roku 2018 nezaměstnaných v Ostravě mírně přibylo
10. 01. 2019
Celkem 12 341 lidí bez práce bylo v evidenci Kontaktního pracoviště Ostrava v prosinci uplynulého roku. Ve srovnání s listopadem přibylo 194 nezaměstnaných.

V huti se od ledna zvýší mzdy o 2090 korun
9. 01. 2019
Vedení společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) a odborové organizace se pro rok 2019 dohodly na trvalém nárůstu mezd do tarifní složky.

Do průmyslové zóny v Mošnově míří čínský investor
8. 01. 2019
Během dvou let postaví na ploše asi 20 tisíc metrů čtverečních nový moderní závod Číňané.

Lyžuj a plav ve Ski areálu Razula: ke skipasu hodina zdarma v bazénech
7. 01. 2019
Lyžařská sezóna ve Ski areálu Razula se s příchodem nového roku naplno rozbíhá. Díky sněhové nadílce posledních dnů jsou podmínky velmi dobré, na sjezdovkách je téměř půl metru přírodního i technického sněhu. Od tohoto týdne Razula opět nabízí oblíbenou akci Lyžuj a plav, chystají se i lyžařské závody a další program.

Nošovický závod Hyundai vyrobil loni přes 340 tisíc vozů
7. 01. 2019
V roce 2018 se v nošovickém závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech vyrobilo celkem 340 300 aut. Největším odbytištěm bylo tradičně Německo (48 300 vozů), Velká Británie (38 600), Španělsko (28 200) a Itálie (20 400). V České republice se prodalo 16 477 vozů, což je 4,8 procenta z celkového objemu výroby.

Chcete retro BMW s moderní technikou? Everytimer Automobile má řešení
6. 01. 2019
Německý úpravce vkusně zkombinoval BMW 135i Cabrio a BMW 2002. Výsledek je ohromující.

VÝZVA DENÍKU: Je vám přes 50 a změnili jste radikálně profesi? Ozvěte se nám
5. 01. 2019
Rychle se měnící ekonomika a s ní i trh práce, nová odvětví… To vše obecně často nutí k zamyšlení o změně zaměstnání.

Takhle se jezdí na expedice! Luxusní dům na kolech kašle na asfalt
4. 01. 2019
Pohodlný obývací pokoj, toaleta a dostatek místa na spaní. To najdete na palubě obytného super vozu Action Mobil Pure 5000 Zetros.

Dříve luxus, dnes stojí pár korun. Vybrali jsme lákavé ojetiny za hubičku
4. 01. 2019
Schopný Range Rover, zábavné BMW Z4 nebo technicky vyspělý Volkswagen Phaeton. I taková auta můžete mít ve své garáži a moc peněz vás to stát nebude.

Osobnosti regionů: Jaderné elektrárny dostavme. Ale pozor na Rusy a Číňany
3. 01. 2019
Většina respondentů ankety Panel Deníku by nechala v soutěži na dostavbu jaderných bloků všechny potenciální účastníky, nikoho by předem nevylučovala.

Přinesl Ježíšek nevhodný dárek a chcete jej vrátit?
27. 12. 2018
Co máte udělat, když jste pod stromečkem našli dvě stejné košile, malé boty nebo jiný nevhodný dárek?

Takhle se dělají česká auta Kaipan! Letos se jich zaregistroval rekordní počet
21. 12. 2018
Celkem 51 aut značky Kaipan získalo letos podle oficiální statistiky Svazu dovozců automobilů registrační značky a mohlo vyrazit do provozu. Je to rekordní počet v historii tohoto nejmenšího českého výrobce osobních automobilů, který sídlí již čtrnáct let ve Smržovce u Jablonce nad Nisou.

České dráhy před Vánoci přidají 10 tisíc míst. Nemusí to ale stačit
17. 12. 2018
Prodloužený pětidenní sváteční vánoční víkend bude znamenat velký nárůst zájmu o cestování vlakem. České dráhy (ČD) vypraví desítky posilových vozů a několik posilových vlaků, přesto už nyní mají vyprodané některé spoje hlavně z Prahy do Moravskoslezského kraje a na Slovensko.

Za kolik na svařák? Nejdražší je v Praze, v menších městech vyjde na polovic
15. 12. 2018
/PROKLIKEJTE SI, ZA KOLIK SE KDE NAPIJETE/ Za dvě deci svařeného vína dáte na tuzemských náměstích nejčastěji 35 korun. O pětikorunu víc než loni.

Někteří motoristé jezdí pro benzin do Polska. Ušetří tak
14. 12. 2018
Na území České republiky momentálně koupíte dražší benzin než v Polsku. I proto v zemi našich severních sousedů nakupuje pohonné hmoty řada lidí z Moravskoslezského kraje.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se
13. 12. 2018
Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 130 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Premiérová pivní Liga mistrů: skupinu ovládl Gambrinus
11. 12. 2018
U příležitosti třetí účasti plzeňské Viktorky v elitní evropské soutěži se včera v Doosan Areně ve spolupráci s pivovarem Gambrinus uskutečnila premiérová pivní Liga mistrů. V souboji španělského, ruského a italského piva si u odborné poroty nejlépe vedl právě domácí zástupce.

Povolenky nechte v huti, žádali odboráři v dopise L.Mittala. Odpověď nedošla
10. 12. 2018
Odboráři v dopise odeslaném minulé pondělí argumentují například tím, že v posledních patnácti letech „museli snést mnoho bolestivých opatření a přinést značné oběti“ v souvislosti s restrukturalizací ostravské huti a zajištěním jejího dlouhodobého přežití na vysoce konkurenčním trhu s ocelí.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu
10. 12. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

11 tipů na vánoční dárek: co vybrat, když chcete věnovat zážitek
8. 12. 2018
Jestli ještě nemáte pohromadě všechny vánoční dárky a marně přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě zážitku. S pestrou nabídkou dárků pro celou rodinu přišel opět i Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Zakázka je na stole. Obrana nakoupí vozy Tatra až za 720 milionů
2. 12. 2018
Ministerstvo obrany koupí od společnosti Tatra Trucks do tří let dalších 71 nákladních automobilů. Za vozy T-815 a T-810 zaplatí 467,5 milionu korun. Informaci o zakázce předloží v pondělí vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Vrbno čekají změny v autobusové dopravě
2. 12. 2018
Vrbno pod Pradědem čekají velké změny. Alespoň tedy co se týká autobusové dopravy. Redakci to potvrdila Alena Kiedroňová z odboru vnitřních věcí.

Dohoda kraje s komárovskou Tevou pomůže zlepšit ovzduší
1. 12. 2018
Významný farmaceutický výrobce z opavské části Komárov a zároveň jeden z největších zaměstnavatelů na Opavsku Teva Czech Industries chce přispět ke zlepšení ovzduší v regionu.

Shazování mužských ozdob a oblázky za zavražděné děti z Lidic: videa dne
1. 12. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 28. až 30. listopadu 2018.

Rychlíky z Brna do Bohumína převezme RegioJet. Leo Express nesplnil podmínky
30. 11. 2018
Státní zakázku na provoz rychlíkové linky R8 mezi Brnem, Ostravou a Bohumínem získá RegioJet podnikatele Radima Jančury. Smlouvu získá na základě takzvaného rozstřelu, ačkoliv s levnější nabídkou přišel Leo Express. Ten ale podle ministerstva dopravy nesplnil podmínky. Smlouva bude platit do roku 2027, stát na trase navýší provoz zhruba o 19 procent.

Billboardy před hranicí: OKD shání zaměstnance v cizině
30. 11. 2018
Nedostatek pracovních sil v tuzemsku přinutil největší těžební společnost v zemi k tomu, že se vydala hledat nové zaměstnance za hranicemi. Nikoli ale na Ukrajině či třeba v Bulharsku, ale v Polsku a na Slovensku. Kromě jiné vsadila na billboardy, které míjíte cestou k hraničnímu přechodu.

Důchodci se mají hůře než před padesáti lety, myslí si lidé
30. 11. 2018
/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Ještě za první republiky byl starobní důchod výsadou pro některé. V roce 1930 bylo v celém Československu s téměř 15 miliony obyvatel vypláceno jen 167 tisíc penzí. Většinou státních zaměstnanců či úředníků. A zatímco kategorie „dělník“ s průměrnou měsíční mzdou 428 korun pobírala důchod 142 korun (data za 1937), soudcové s platem 3942 korun pobírali penze 2523 korun. Dělník si tedy přišel na třetinu původní mzdy, u soudců byl poměr k bývalé mzdě dvojnásobný.

Jdu jinam. Zákazníci utíkají kvůli zdražování elektřiny a plynu
29. 11. 2018
/INFOGRAFIKA/ Dalo se to čekat. Poté, co většině lidí v posledních týdnech dorazily obálky s oznámením o nových cenách elektřiny či plynu, zákazníci zvažují změnu dodavatele.

Apolenka v plamenech a velká soutěž zelňaček: prohlédněte si videa dne
28. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 26. a 27. listopadu 2018.

Kubík vodného a stočného od SmVaK podraží o 4 koruny
26. 11. 2018
O necelých 5 procent více než letos zaplatí v příštím roce za vodné s točné zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací. Nová cena za odběr pitné vody (vodné) bude činit 45,06 korun za metr krychlový včetně DPH, cena za odvádění a čištění odpadních vod (stočné) bude nově 40,02 koruny.

Žhavé poklady z popelnice a zdatné čtyřstupňové plavkyně: videa víkendu
26. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. listopadu 2018.

Ocenění pro kancelářský objekt ALFA v Ostravě
24. 11. 2018
Administrativní budova Asental Business Center ALFA obsadila třetí místo v soutěži nejlepších českých realitních projektů za uplynulý rok.

„Bič“ na nepoctivé provozovatele e-shopů? Služba chargeback
24. 11. 2018
Větší pohodlí, rychlost i řada dalších výhod. Tak by šlo charakterizovat platbu kartou na internetu. Také proto ji využívá stále více lidí.

Vrazi z Bitozevsi před soudem a týrané čivavy na prodej: zhlédněte videa dne
24. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 23. listopadu 2018.

Pochod proti tradičním cirkusům a desetinásobné zneužití karty: videa dne
23. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. listopadu 2018.

Odboráři: Zájemci o koupi hutě se s námi konečně začal bavit vážně
22. 11. 2018
Před dvěma týdny ukončili odboráři z kunčické hutě ArcelorMittal Ostrava jednání se Sanjeevem Guptou předčasně. Odpovědi vlastníka skupiny GFG Alliance, do níž patří i Liberty House, která chce huť koupit, je ani trochu neuspokojily. Dnešní jednání výkonného ředitele Liberty House Jona Boltona s odboráři trvalo bezmála tři hodiny.

Čtyři tisíce balení léku pro vlastní potřebu a 75 let Vsacanu: videa dne
22. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 19. až 21. listopadu 2018.

Odboráři z huti budou opět jednat s šéfem Liberty Steel
21. 11. 2018
Ostrava ? Jon Bolton, výkonný ředitel společnosti Liberty Steel, která chce koupit od ArcelorMittalu kunčickou huť, bude ve čtvrtek 22. listopadu v Ostravě opět jednat i s odboráři.

Radiátory a kotle se v Bohumíně vyrábějí již 130 let
20. 11. 2018
Bohumín  – Největší a nejstarší český výrobce topenářské techniky, společnost Viadrus a.s., má důvod k oslavám.

RBP mění  název i logo
19. 11. 2018
Ostrava – Těžní věž a hornická kladívka v teleno-černém provedení vydržely ve znaku Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny po čtvrt století.

Vlajka z tisíců klíčů a poslední služba šedesátileté tramvaje: videa víkendu
19. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. listopadu 2018.

Týden obřích slev začíná. Nenechte se však napálit
19. 11. 2018
Předvánoční nákupní horečka startuje. Prvním „výkopem“ jsou slevové akce spojené s tzv. Černým pátkem. Neřiďte se procenty, ale výslednou cenou, radí odborníci.

Luhačovický hotel si postavil jurtu
18. 11. 2018
Meditační jurtu, prostřednictvím které nabídne originální cestu ke zklidnění a rozjímání, otevřel od listopadu hotel Augustiniánský dům nacházející se v lázeňském městě Luhačovice.

Bleskurychle rozhádaný Krumlov a vtip, který se stal skutečností: videa dne
16. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 14. a 15. listopadu 2018.

Další drama na přejezdu a návštěva ze Slovenska na odstřel: zhlédněte videa dne
14. 11. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 12. a 13. listopadu 2018.

Sloni na špacíru, jak se chová jídlo a hvězdný Ringo Starr: zhlédněte videa dne
20. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 20. června 2018.

Mluvčí OKD: Žádost jsme stáhli dočasně, náš zájem těžit trvá
20. 06. 2018
Zájem těžařů dobývat uhlí pod částí Karviné-Starého Města trvá. Společnost OKD sice v minulých dnech u Báňského úřadu stáhla svou žádost o povolení hornické činnosti, ale pouze dočasně. Informaci Deníku potvrdil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Dvě nuly pod Hradem a strašidelná perníková ruina: prohlédněte si videa dne
19. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 19. června 2018.

OBRAZEM: Summer. Nový letní speciál ostravského pivovaru
19. 06. 2018
S blížícími se pivními slavnostmi posílá pivovar Ostravar na trh i limitovanou desítku a další z pověstných Speciálů ze spilky. Vůbec poprvé budou moci lidé Summer vyzkoušet právě na slavnostech už tento pátek.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne
18. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu
18. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Demonstrace za romská práva a letiště na náměstí: prohlédněte si videa dne
14. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. června 2018.

Jména zájemců o koupi hutě? ArcelorMittal je zatím nezveřejní
14. 06. 2018
Jména možných zájemců o koupi ostravské hutě mateřská společnost ArcelorMittal v současné době nechce sdělit. Podle mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Štěpánky Filipové to zaznělo na jednání pracovní skupiny k prodeji.

Kroupy jako pingpongové míčky a cizí kamion, co přerazil závory: videa dne
12. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 12. června 2018.

Žena zůstala sama na čtyři děti i dluhy
12. 06. 2018
V Moravskoslezském kraji je v porovnání se zbývajícími regiony republiky nejvíce dlužníků. A to napříč všemi věkovými kategoriemi.

Dopadení Batmana v Praze a zátah na ochranku, která loupila: zhlédněte videa dne
11. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. června 2018.

Chystáte se na dovolenou? Pozor na čas, lidé si pletou i den odletu!
11. 06. 2018
Začíná doba dovolených, na kterou se těšíme celý rok. Bohužel však nastávají i situace, kdy se těšení může rychle změnit ve zklamání.  

Nadávky, sporný policejní zákrok a Poupata s chlupatýma nohama: videa víkendu
11. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. června 2018.

Chytré svodidlo vyráběné v Ostravě přivolá záchranáře a vypustí dron
8. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ První silniční svodidla vyrobili v ostravské huti před padesáti lety. Od roku 1968 jich huť vyrobila více než 45 tisíc kilometrů.

Kontrola EET na poutích: Polovina prodejců nevydala zákazníkovi povinnou účtenku
8. 06. 2018
Polovina prodejců na poutích, které o posledním květnovém víkendu kontrolovali pracovníci finančního úřadu, nesplnila povinnost vystavit účtenku platícímu zákazníkovi nebo neodeslala datovou zprávu s údaji o evidované tržbě správci daně.

Pražané berou bezkonkurenčně nejvyšší mzdy. Vyplatí se ale v metropoli žít?
5. 06. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Celorepublikový mzdový průměr hodně ovlivňují vysoké platy Pražanů, kteří berou o osm tisíc korun víc než zbytek země. Jenže – v metropoli lidé zase platí mnohem víc za nájmy a další služby. Mají tedy obyvatelé regionů Pražanům závidět?

Utržený svah u domů, jak se staví tůně a opilý naiva: prohlédněte si videa dne
5. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 4. června 2018.

Čapí hnízdo na vodě, Těšín pod vodou a Masaryk na karnevalu: videa víkendu
3. 06. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 2. až 3. června 2018.

Gevorg Avetisyan, šéf Marlenky: Tady jsem doma, ale dorty chci dobýt celý svět
2. 06. 2018
ROZHOVOR/ Tady jsem doma, ale dorty chci dobýt celý svět, říká v rozhovoru pro Deník Gevorg Avetisyan, majitel společnosti Marlenka.

Nošovický Hyundai zahájil výrobu nového Tucsonu. Uvidí z ptačí perspektivy
1. 06. 2018
Nošovická automobilka Hyundai již začala vyrábět inovovaný model Hyundai Tucson. Nová verze navazuje na svého předchůdce, jehož výroba začala v červnu 2015, avšak interiér a exteriér se liší. Vůz má i nové motory. 

Třinecké železárny potvrdily zájem o koupi Mittalu
1. 06. 2018
Třinecké železárny již podaly nabídku na koupi hutní firmy ArcelorMittal Ostrava. Potvrdila to mluvčí Třineckých železáren Petra Macková Jurásková. Bližší podrobnosti však nezveřejnila.

Dominance sokolovského Miráklu, plameny v Ústí a kroupy v Praze: videa dne
31. 05. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 31. května 2018.

Komise k OKD chce vyslechnout 27 svědků. Na seznamu je i Zdeněk Bakala
31. 05. 2018
Sněmovní vyšetřovací komise zabývající se privatizací těžařského podniku OKD si pozve k výslechu 27 svědků. Bude mezi nimi bývalý premiér a ministr financí Bohuslav Sobotka, někdejší ministr průmyslu Milan Urban (oba ČSSD) nebo dřívější majitel firmy Zdeněk Bakala. Po dnešním neveřejném jednání komise to novinářům řekl její předseda Lukáš Černohorský (Piráti).

Víkend v Karlovicích: bazény za korunu, grilování na Horalu i akce v Razulákovi
31. 05. 2018
První červnový víkend nabídne v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích hned několik zajímavých akcí. Určitě stojí za to si sem naplánovat výlet, třeba kvůli akci k Mezinárodnímu dni dětí v relaxačním centru Wellness Horal.

Vydavatelství VLM vyhlásilo unikátní soutěž Cena Vltava Labe Media
31. 05. 2018
Podnikatelé v pohostinství mají šanci uspět se svými aktivitami v nové soutěži. Vydavatelství Vltava Labe Media vyhlásilo ve spolupráci se společností ABF, organizátorem veletrhu a kongresu For gastro & hotel, první ročník soutěže Cena Vltava Labe Media. Přihlásit se mohou provozovny z oblasti pohostinství, tj. stravovací a ubytovací provozy, kavárny, bary, cateringové služby apod., které spadají do jedné z kategorií soutěže. Ceny budou vyhlášeny na odborném kongresu For gastro & hotel 4. října 2018 v PVA expo Praha.

Černý mrak nad Vratimovem a 375 tisíc zárodků pro Vsetín: zhlédněte videa dne
28. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 27. dubna 2018.

Fenol zabil člověka a umírající stromy se snaží zachovat rod: videa dne
27. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 26. dubna 2018.

Konopí se vrátilo do textilního průmyslu. Hitem jsou ručně šité české tenisky
26. 04. 2018
V areálu Dolní oblasti Vítkovic se o víkendu konal už třetí ročník veletrhu Konopex. Jedním z vystavovatelů byla také pražská firma Bohempia, která z konopí vyrábí trička, mikiny nebo tenisky.

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne
25. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne
24. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu
23. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Odboráři z huti se setkají s premiérem, pojedou příští týden i do Bruselu
22. 04. 2018
V úterý 24. dubna se odboráři z huti ArcelorMittal Ostrava (AMO) setkají s premiérem Babišem, jehož vláda v demisi přijede do kraje na výjezdní zasedání vlády.

Akrobacie s hlavou v kanálu, záchrana bobra a pohřeb motorkáře: videa dne
20. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. dubna 2018.

Ministr T. Hüner: Udržení zaměstnanosti v Ostravě je pro nás absolutní prioritou
19. 04. 2018
Ostrava, Praha – V souvislosti s ArcelorMittal Ostrava (AMO) vznikne speciální expertní tým složený ze zástupců ministerstva průmyslu a obchodu a ostravských hutí. Dnes se na tom domluvil ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s generálním ředitelem AMO Ashokem Patilem.

Tajné natáčení Formana, marný pokus o rekord a profesionální zabiják: videa dne
18. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. dubna 2018.

Vítkovice Heavy Machinery obnovily provoz v ocelárně
16. 04. 2018
Ostrava ? Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM), jejíž řízení v rámci reorganizace postupně přebírá společnost SPV VTK Jaroslava Strnada, obnovila chod ocelárny, zrušila omezení výroby a vrací se ke standardním pracovnímu rytmu.

Ekonom Milan Šimek: Prodej kunčické huti? Velká hrozba pro celý region
16. 04. 2018
Ostrava - Na jedné straně zlepšení kvality ovzduší v Moravskoslezském kraji kvůli předpokládanému snížení vysokých hodnot prachových částic, což by mohlo ovlivnit trend migrace obyvatel z regionu. Na straně druhé vznik napětí na regionálním trhu práce nejen kvůli zaměstnancům stávajících hutních firem, ale i dalších na ně navázaných, vznik těžce odstranitelné strukturální nezaměstnanosti a nutnost orientace na jiný druh průmyslu.

Poptávka po biopotravinách roste, rozšiřuje se i nabídka
15. 04. 2018
Stále více lidí dumá nad tím, co jedí, a tak při svých nákupech dávají do košíků či vozíků kvalitní potraviny, třeba i v bio kvalitě. Jak uvádějí obchodníci, sortiment biopotravin se dlouhodobě rozšiřuje. 

ArcelorMittal zveřejnil obsah kompenzačního balíčku
14. 04. 2018
V souvislosti s akvizicí italské huti Ilva předložila skupina ArcelorMittal Evropské komisi návrh kompenzačního balíčku. Ten spočívá v prodeji několika evropských podniků této skupiny.

Přepadení bazénu, příchod pseudomoru a ochrana žab: prohlédněte si videa dne
13. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 13. dubna 2018.

Tři požáry na jednom místě a záchrana života dívky: prohlédněte si videa dne
13. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 12. dubna 2018.

Ředitel Wellness Horal Pařízek: termální bazény a saunové rituály jsou hit
12. 04. 2018
/ROZHOVOR/ Na Moravě nenajdete mnoho míst, kam se dá vyrazit za kvalitními a trendovými wellness službami, za koupáním, exotickými masážemi nebo saunováním se saunovými rituály. Právě Velké Karlovice si tuto pověst vybudovaly a to díky relaxačnímu centru Wellness Horal.

Neplatičů alimentů ubylo. Realita je ale až dvakrát horší, než udává statistika
12. 04. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Stovky trestných činů kvalifikovaných jako neplacení výživného řeší každým rokem moravskoslezští policisté. Případů ale postupně ubývá a počet neplatičů alimentů klesá. Jedním z faktorů je i zlepšení ekonomické situace. Pro srovnání: v roce 2014 policie v Moravskoslezském kraji evidovala 1724 činů, vloni již „pouze“ 1144.

Horkokrevné Znojmo viděné dvojmo a bagrování u Bristolu: zhlédněte videa dne
12. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 11. dubna 2018.

Residomo má majetek v zástavě. Generální ředitel společnosti Jan Rafaj
11. 04. 2018
Majetek společnosti Residomo, který zahrnuje více než 43 tisíc bytů bývalých bytů a komerčních prostor firmy OKD, je v zástavě v zástavě britské správcovské skupiny Wilmington Trust jako záruka za proplacení vydaných firemních dluhopisů.

Česko za koblihu nekoupíš a okradeni, zatímco spali: prohlédněte si videa dne
11. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 10. dubna 2018.

Šlechtová s kulometem a pád, který nikdo nepřežil: prohlédněte si videa dne
10. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 9. dubna 2018.

Jesenická firma Hard je v insolvenci, dluží i mzdy
9. 04. 2018
Nového majitele závodu poslali jeho bývalí zaměstnanci do insolvence.

Granát ve sklepě i v parku a zloděj, kterého udělala příležitost: videa víkendu
9. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 8. dubna 2018.

ArcelorMittal chce prodat ostravské hutní závody
7. 04. 2018
Největší ocelářská skupina světa ArcelorMittal chce prodat ostravské hutě. Společnost, která zaměstnává přes sedm tisíc lidí, o tom již jednala na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu.

Soud poslal Vítkovické strojírny do úpadku
7. 04. 2018
Městský soud v Praze poslal do úpadku společnost Vítkovické strojírny.

KVÍZ: Všímáte si aut ve filmech a seriálech? Jak moc znáte ta z českých kousků?
6. 04. 2018
Jestli máte také rádi auta, určitě si jich všímáte i při sledování filmů nebo seriálů. Zvlášť když vozidla často hrají důležité nebo výrazné role. Zajímavé automobily nebo atraktivní a zapamatovatelné scény s nimi samozřejmě najdeme i v československých a českých snímcích či seriálech. Vyzkoušejte si, jak moc se ve spojení světů aut a filmu orientujete.

Zátah na převlečené automaty a záhada zmizelé kamery: prohlédněte si videa dne
6. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 5. dubna 2018.

Masakr v lese, obří vejce a tradiční mrskačka: prohlédněte si videa dne
4. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 3. dubna 2018.

Předseda odborářů z Vítkovických strojíren: Pracovní místa se dala zachránit
3. 04. 2018
/ROZHOVOR/ V polovině letošního března na sebe podaly Vítkovické strojírny insolvenční návrh. Minulý týden dala firma více než 550 svým pracovníkům výpovědi.

Rekordní rok tuzemských letišť: Ostrava prohrává boj s polskou konkurencí
3. 04. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ I když terminály českých letišť prošlo v roce 2017 rekordních 16 milionů cestujících, oslavné ódy nejsou namístě. A to hlavně proto, že takřka 15,4 milionu turistů odbavilo největší Letiště Václava Havla v Praze. Ostatní letiště (Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary) paběrkují.  

Polonazí lyžaři, hrkači místo budíčku a barvení vajec vědecky: velikonoční videa
3. 04. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o volikonočních svátcích 2018.

Přihlaste se do soutěže o titul Lady Business Moravskoslezského kraje
2. 04. 2018
Podnikatelky a ženy z neziskových organizací mají 3. dubna 2018 možnost přihlásit se do třetího ročníku soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. 

Krach Vítkovických strojíren. Přes 550 pracovníků dostalo výpověď
29. 03. 2018
Společnost Vítkovické strojírny, která v polovině letošního března na sebe podala insolvenční návrh, dala více než 550 svým pracovníkům výpovědi. Drtivá část zaměstnanců, kterým dosud nepřišla ani výplata za leden, na to zareagovala tím, že sami oznámili okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu nevyplacení mzdy. 

Konec pohody bez EET a test, zda mladí mohou být policisty: zhlédněte videa dne
29. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 28. března 2018.

Maso, alkohol, vejce i EET. Je tu Zelený čtvrtek, den nákupního šílenství
29. 03. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Obchodníci a hospodští ve čtvrtek před Velikonocemi evidovali přes 17 milionů EET účtenek – druhý nejvyšší počet v loňském roce.

Příliš rychlý pervitin a záchrana fenky s trubkou na hlavě: zhlédněte videa dne
27. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. března 2018.

Jaro plující po Labi, galaktická vejce a levhartí křest: zhlédněte videa víkendu
26. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 24. až 25. března 2018.

Zkuste zažít lepší způsob sledování televize!
23. 03. 2018
Představte si, že můžete sledovat své oblíbené pořady tehdy, kdy Vám to vyhovuje. A třeba až měsíc zpětně. Můžete přetáčet nezáživné pasáže jako kdysi na videu. Nebo se podívat na několik dílů Vašeho oblíbeného seriálu najednou.

Tisíce bytovek musí upravit antény
21. 03. 2018
Přechod na nové vysílání DVB-T2 bude už v letošním roce znamenat nápor na všechny „anténáře“. Musejí upravit zařízení pro společný příjem TV signálu.

Smrt posledního nosorožce bílého a hromadné venčení za Marleyho: videa dne
21. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 20. února 2018.

Požár na dálnici, noc hrůzy v průsmyku a zmrzlí lyžníci: zhlédněte videa dne
20. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 19. března 2018.

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu
19. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne
16. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

Vítkovické strojírny: bude se propouštět
14. 03. 2018
Vítkovické strojírny na sebe tento týden podají návrh na insolvenci. Většina z jejich 650 zaměstnanců dostane výpovědi.

Porubská Kaktus reality je na realitním trhu už tři roky
14. 03. 2018
Jednatel společnosti Kaktus reality a porubský patriot Kamil Kůs říká: "U nás klienti vidí, že to jde dělat jinak!"

Kontrabas z cihel, biatlon bez sněhu a Vavroch bez Svěráka: videa víkendu
12. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 10. až 11. března 2018.

Průmyslník Strnad má pomoci se záchranou zadlužených Vítkovic
11. 03. 2018
Firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenského holdingu podnikatele Jana Světlíka čeká reorganizace. Se záchranou pomůže společnost SPV VTK zakladatele průmyslové skupiny Czechoslovak Group Jaroslava Strnada.

Dopadení sklepmistra i rohatého přízraku a nešťastný konec pátrání: videa dne
10. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 9. března 2018.

Zátah na ilegály a sanitky, co si poradí s extrémní obezitou: videa dne
9. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 8. března 2018.

Munice z Vltavy, záchrana z lanovky a další zvonění klíči: zhlédněte videa dne
8. 03. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 6.–7. března 2018.

Tajuplný svět kryptoměn míří do Ostravy
7. 03. 2018
Představte si, že nehledáte peníze po kapsách ani zapadlou bankovní kartu, ale prostě vytáhnete chytrý telefon a virtuální měnou zaplatíte službu nebo zboží v běžném obchodě nebo podniku. Na tomto principu, hodně zjednodušeně řečeno, kryptoměny fungují.

Energocentrum Vítkovice prochází renovací za 138 milionů korun
7. 03. 2018
Ostrava – Kompletní modernizací zdrojů, která zajistí dodávky pro zákazníky i po roce 2020 prochází Energocentrum Vítkovice, které je významným dodavatelem tepla pro průmyslové podniky, veřejnou správu i domácnosti. Revitalizaci Energocentra, která mimo jiné sníží emise desetinásobně, zajišťují ostravské firmy ČEZ Energo a ČEZ Energetické služby. 

Víte, kde se v Ostravě čepuje tanková Plzeň?
15. 02. 2018
/FOTOGALERIE/ V centru Ostravy máte hned tři možnosti - Pivnice u Rady, Slezska P.U.O.R, The Pub u OC Forum Nová Karolina. V Porubě pak to je restaurace Arrows a nově také plzeňská tankovna Viktorka.

Za vodu platíme v našem kraji méně, než je celorepublikový průměr
15. 02. 2018
Průměrná cena vody v okresních městech za celou ČR je 84,71 koruny za kubík. Zákazníci Ostravských vodáren a kanalizací platí letos za kubík vodného a stočného celkem 77,30 koruny, zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava pak 81,07 koruny.

Prověřte své znalosti z češtiny. Vědomostní seriál Deníku startuje
14. 02. 2018
Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách.

Deník, posel lásky. Podívejte se na ta vyznání
14. 02. 2018
K dnešnímu svátku zamilovaných vybídl Deník své čtenáře, aby vyjádřili své city přes naše noviny. Sešly se desítky přáníček a my vám je nyní nabízíme k přečtění, zamyšlení, pousmání nebo také k inspiraci.

Důlní společnost OKD může zahájit reorganizaci
13. 02. 2018
Karvinsko – Těžební společnost OKD chystá reorganizaci. Po výroku Vrchního soudu v Olomouci, který nedávno zamítl žaloby společností Citibank a holdingu NWR proti prodeji klíčového majetku společnosti, už nyní nebrání nic tomu, vytvořit dceřinnou společnost OKD Nástupnická a. s., kterou poté převezme společnost Prisko. Jejím jediným akcionářem je stát, zastoupený Ministerstvem financí.

Měsíční rehabilitace za Čechův dres a hrdinové Babského bálu: videa dne
13. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 12. února 2018.

Pracovníci Vítkovických strojíren protestovali proti Světlíkovi
12. 02. 2018
Čtyři stovky zaměstnanců Vítkovických strojíren minulý pátek protestovaly v Ostravě proti společnosti Vítkovice, a. s., z holdingu podnikatele Jana Světlíka. Informoval o tom server ihned.cz.

Skon ocelové lávky, masopust sedmkrát jinak a člověčí zabíjačka: videa víkendu
12. 02. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 10. až 11. února 2018.

Slevové portály v počátcích a dnes? Jako nebe a dudy
5. 02. 2018
Lacinější vstupy do fitness center, kosmetických salonů, kin a výhodné nákupy různých druhů zboží. Taková byla nejčastější nabídka slevových serverů, když u nás před zhruba osmi lety začínaly.

OBRAZEM: Zákazníci innogy vyřídí své požadavky v centru budoucnosti
2. 02. 2018
Zákazníci energetické společnosti innogy z Ostravy a okolí najdou nyní své zákaznické centrum v Plynární ulici ve zcela novém kabátě.

8 tipů, co podniknout (nejen) o jarních prázdninách
2. 02. 2018
Zima je konečně tady, navíc jarní prázdniny za dveřmi! Užijte si únorové dny: ať už „jen“ při lyžování či výletu na běžkách, tak i při saunování, relaxaci ve vyhřátém bazénu nebo třeba posezení u dobrého jídla. To vše můžete zažít ve Velkých Karlovicích.

Dodržování EET kontroloval berňák na Stodolní i v obchodech
1. 02. 2018
Celkem 34 místních šetření zaměřených na dodržování Zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) provedl o uplynulém víkendu v centru Ostravy Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj. Při nich zjistili kontroloři pět závažných porušení zákona. 

Dvousetleté rohačky, devítiletý král a robovčelky do každé školky: videa dne
30. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 29. ledna 2018.

Ze silnic na železnici. Firma nasazuje speciální vlaky
29. 01. 2018
Paskov – Jak ulevit přetíženým silnicím, které leckdy nezvládají nápor kamionů také v našem regionu? Řešením může být přesun nákladní dopravy ze silnic na železnici.

Couvání směrem k Moskvě a pohřeb naděje: prohlédněte si videa víkendu
29. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 27. až 28. ledna 2018.

Autobus v obýváku a Zemanovy asociální názory: prohlédněte si videa dne
26. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 25. ledna 2018.

Běh pro změnu a dva přestárlí uličníci s prakem: prohlédněte si videa dne
25. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 24. ledna 2018.

Porubská Viktorka je nový bod na gastronomické mapě Ostravy
24. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ V Porubě se objevila Viktorka. Někdo má toto jméno spojeno s postavou ze známé knihy Boženy Němcové, jiný zase s plzeňským fotbalem. Viktorka je ale nově otevřená plzeňská tankovna, která v moderním vzdušném interiéru nabídne kromě špičkově ošetřeného Pilsneru Urquell i vynikající kuchyni.

Ostravar představuje novinku. Polotmavou třináctku Rufus
24. 01. 2018
Jmenuje se Rufus a v limitované edici bude na čepu do Velikonoc. „Myslím, že Rufus je vůbec prvním novým pivem v ČR v letošním roce,” uvedl vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter.  

Pád opilce do kolejiště a Labská princezna na suchu: prohlédněte si videa dne
24. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 23. ledna 2018.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu
22. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Vítkovice Heavy Machinery mají obstavený účet
21. 01. 2018
Strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group (VMG) ostravského podnikatele Jana Světlíka řeší další velký problém.

Sudové víno jen z krabic - omezení, které postihuje vinaře
20. 01. 2018
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Vinotéky už nesmějí stáčet víno ze sudů. Zákon stanoví, že víno mohou stáčet pouze z nádob s jednorázovým uzávěrem. Nerezové sudy tak byly nahrazeny bag-in-boxy, fóliovými sáčky, které jsou umístěny do kartonových krabic. Jejich objem může činit maximálně dvacet litrů.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne
20. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

Benefity: slušný plat, práce z domu, kurz odvykání kouření nebo akcie
19. 01. 2018
Firmy, které hledají nové zaměstnance, musejí často počítat s tím, že kromě slušného výdělku budou muset nabídnout i zajímavé zaměstnanecké výhody (benefity). Jaké? Třeba firemní školku pro děti svých pracovníků či příspěvek na odvykání kouření nebo snižování váhy.

Energetici prodloužili otevírací dobu v zákaznických centrech v kraji
19. 01. 2018
Otevírací dobu svých zákaznických center prodloužila společnost ČEZ v Karviné, Opavě, Frýdku-Místku a v Novém Jičíně.

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít
18. 01. 2018
Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

V Beskydech vaří pivo pro ženy: kouzlo vídeňského sladu v mramorové láhvi
17. 01. 2018
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ „Pivo chceme pozvednout na úroveň šampaňského,“ říká zakladatelka ženského moku a majitelka značky Aurosa Martina Šmírová.  

Ostravské Fitness Attack Studio: ráj pro ženy
17. 01. 2018
/FOTOGALERIE, SERIÁL DENÍKU/ „Sázíme na osobní přístup a dbáme na to, aby se u nás každý cítil příjemně,“ říká Helena Garaiová.

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne
17. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

Část vítkovických zaměstnanců nejspíš čeká nucené volno s 80 procenty
16. 01. 2018
Od zítřka (středy 17. ledna) může některé ze zaměstnanců Vítkovice Heavy Machinery (VHM) místo cesty do práce čekat takzvané nucené volno s 80procentní náhradou mzdy.

Vylovení, odbahnění, vysušení a 4,3 promile v krvi: podívejte se na videa dne
16. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 15. ledna 2018.

Hloupá zlodějka a jak dostat velkou architekturu do malé země: videa víkendu
15. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. ledna 2018.

Lanterna chystá raritu: ochutnávku medvědích specialit
12. 01. 2018
Už jste někdy ochutnali medvědí maso? Za pár dnů k tomu budete mít jedinečnou příležitost. Do Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích se po roce vrací nejznámější české rodinné duo šéfkuchařů - Pavel Sapík a jeho otec Jaroslav.

Automobilka loni překonala plán. Letos výroba poklesne
11. 01. 2018
Nošovický závod Hyundai vyrobil v roce 2017 přes 350 tisíc vozů. Naprostá většina mířila na západní trhy.

Auto hnané drogami a za dobrotu zmlácen: podívejte se na videa dne
10. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 9. ledna 2018.

VOLEBNÍ SPECIÁL na Deník.cz aneb Kdo je skutečným superhrdinou?
8. 01. 2018
Na webu Deník.cz naleznete nový volební speciál, který se věnuje prezidentským volbám 2018. Ale pozor! Nejedná se o běžné a unylé zpracování, na které býváme z posledních let zvyklí. Veškeré informace o kandidátech na prezidenta a průběhu voleb totiž podáváme komiksovou formou.

Šenovský VOP CZ bude armádě opravovat tanky
8. 01. 2018
O opravy a údržbu tanků se bude podnik VOP CZ ze Šenova u Nového Jičína starat až do konce roku 2021. Zakázka má hodnotu 450 milionů korun.

Tanec handicapovaných a velmi pozdní silvestrovský ohňostroj: videa víkendu
8. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 6. až 7. ledna 2018.

Felicia Fun je poslední "praštěná" Škoda. Proč tahle žlutá věc vlastně vznikla?
7. 01. 2018
Kdybyste na konci 80. let minulého století, tedy ještě za „totáče“, prohlásili, že Škoda za několik let bude vyrábět žlutý pick-up pro volný čas, který bude vypadat jako ideální auto pro surfaře Steva z Kalifornie, nejspíše by vás zavřeli do blázince. Úplně neprávem, nutno podotknout.

Lví dvojčata a kluk, co jede na kole pouští – prohlédněte si videa dne
4. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 3. ledna 2018.

„Dneska to na soudě bouchne“ a jiné levárny: podívejte se na videa dne
3. 01. 2018
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 2. ledna 2017.

Informace pro předplatitele Deníku
2. 01. 2018
Vážení předplatitelé, jak už jsme vás informovali, od začátku ledna 2018 jsme byli nuceni změnit distributora vašeho tištěného Deníku. Nepřistoupili jsme totiž na požadavek České pošty na zvýšení ceny za doručování novin. Nově doručuje předplacený Deník  společnost Mediaservis ve spolupráci s PNS. 

Povánoční slevy lákají do obchodních center
28. 12. 2017
Ostrava – Středa 27. prosince, jedenáct hodin dopoledne. Ostravská nákupní centra OC Futurum a OC Forum Nová Karolina zažívají po Vánocích běžný pracovní den. Výjimečný je ale tím, že kromě výměny nevhodných vánočních dárků, velikostí oblečení a zhmotnění dárkových voucherů začaly také povánoční slevy.

Otcovská i vyšší přídavky budou. Sociální bydlení však stále chybí
26. 12. 2017
S návrhem na zvýšení minimální mzdy, růst přídavků na děti či zavedení otcovské a ošetřovatelského volna uspělo letos ministerstvo práce. Výrazněji se zvedly také výdělky v sociálních službách. 

Co s nevhodnými dárky? Vrátit, vyměnit, nebo prodat
25. 12. 2017
Každoročně na nás pod stromečkem čekají dárky, které nám mají udělat radost. Co když ale nesedí nebo neodpovídají našim představám? Vracet či měnit zboží je poměrně běžné, ale radíme jednat zavčasu. Navíc toto právo neplatí všude a rozhodně není neomezené.

Zmar ve vyhořelé Karnole a sobečtí pardubičtí řidiči: podívejte se na videa dne
23. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 22. prosince 2017.

Podepsáno. Tatra v příštím roce začne montovat své vozy v Ázerbájdžánu
22. 12. 2017
Na spolupráci se kopřivnická automobilka Tatra Trucks domluvila s ázerbájdžánským podnikem Ganja Automobile Plant.

Přestaňte spěchat, televize počká!
22. 12. 2017
Ke sledování televizního vysílání už řadu let nepotřebujete jen klasickou anténu, kabelovku nebo satelit. Prostřednictvím služby Lepší.TV můžete sledovat své oblíbené televizní programy také díky internetu. A nyní dokonce s vánočním dárkem.

Smrt z rybníka a náklaďák plný padělků: Podívejte se na nejsledovanější videa
22. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 21. prosince 2017.

V Karviné a Havířově jezdí nové autobusy. Platit už lze i bankovní kartou
21. 12. 2017
Nové autobusy pro městskou a příměstskou dopravu představili v úterý zástupci společnosti 3ČSAD v Karviné a Havířově. 

Stránky obránců spotřebitelů mohou už „číst“ i lidé s poškozeným zrakem
21. 12. 2017
I pro osoby se zrakovým postižením jsou už lépe dostupné webové stránky obránců spotřebitelů. Ti je upravili tak, aby lidé se zrakovým handicapy mohli snadněji získat informace o svých spotřebitelských právech.

Vánoční stromky na dračku a dvě auta na maděru: prohlédněte si nejlepší videa
21. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 20. prosince 2017.

Hlavou proti metru a vražedný, slepý soused u soudu: nejlepší videa dne
20. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 19. prosince 2017.

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu
18. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. prosince 2017.

Návštěvnické centrum Marlenka
16. 12. 2017
Už 40 tisíc lidí se přišlo podívat do Návštěvnického centra Marlenka ve Frýdku-Místku.

Udali oceláře – uhlí prý hromadí načerno, kraj už informoval ČIŽP
16. 12. 2017
Ostrava – Zřejmě komusi z Radvanických a Bartovických obyvatel obtěžovaných prašností došla trpělivost a poslal hejtmanovi kraje „udání“ na podnik Arcelor Mittal.

Válcovny plechu ve Frýdku-Místku už patří polské společnosti Stalprodukt
15. 12. 2017
Válcovny plechu ve Frýdku-Místku mají od pátečního večera nového majitele. Je jím polská společnost Stalprodukt, polský výrobce ocelí s vysokou přidanou hodnotou.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů
15. 12. 2017
Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat
15. 12. 2017
Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kapr na štědrovečerním stole stále „válcuje“ ostatní ryby
15. 12. 2017
Ostrava ? Tři čtvrtiny obyvatel naší republiky budou mít jako hlavní chod štědrovečerní večeře smaženého kapra, který dominuje před smaženým řízkem.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne
15. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

CK Vítkovice Tours má nového majitele
14. 12. 2017
Ostrava – Novým majitelem cestovní kanceláře Vítkovice Tours je Travel Holding ze skupiny TNI Group. Travel holding zastřešuje všechny aktivity skupiny TNI Group v cestovním ruchu, to znamená všechny cestovní kanceláře, které vlastní TNI Group.

Kouzelník Michal Zapletal: Rád si vychutnám reakce publika z první ruky
14. 12. 2017
FOTOGALERIE / ROZHOVOR / Nepovažuje se za profesionála, i když to o něm mnozí říkají. „Vím, že jsou o hodně lepší kouzelníci,“ reaguje. Realitní makléř Michal Zapletal má netradičního koníčka – věnuje se mikromagii, tedy kouzlení a iluzím v bezprostřední blízkosti diváků.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se
14. 12. 2017
Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Vánočním stromkům kraluje jedle. Výběr se zmenšuje
13. 12. 2017
Největší vlnu zájemců očekávají prodejci vánočních stromků o nadcházejícím víkendu. Deník se proto vypravil na jednotlivá prodejní místa v Ostravě zjistit, jaká je cena i poptávka a do kdy si lidé spolehlivě vyberou.

Hon na papouška a větší než velké množství trávy: prohlédněte si nejlepší videa
13. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 12. prosince 2017.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne
12. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty
11. 12. 2017
Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Pozor na to, s kým obchodujete
11. 12. 2017
Policisté i různá spotřebitelská sdružení přicházejí v předvánočním období s varováním před podvodnými internetovými obchody i vykutálenými jednotlivci. Klasickým případem je objednání levnějšího zboží, za které prodejce požaduje úhradu předem.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu
11. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Vzdělávací projekty Tieto Czech míří i na jedenáctileté školáky
10. 12. 2017
Ostrava ? V horizontu patnácti let budou zhruba dvě třetiny dnešních školáků pracovat v profesích, které v současné době neexistují.

Ovoce bylo letos málo, z pálenic si zákazníci odvážejí také „směsky“
9. 12. 2017
Nejen slivovici, hruškovici, či calvados letos připravovali svým zákazníkům v pálenicích v Ostravě a okolí. Daleko více než v předchozích letech dávali do kotlů kvasy připravené z několika druhů ovoce, takzvané směsky.

Rumuni klátili značku a pošťák házel balíky: prohlédněte si nejlepší videa dne
9. 12. 2017
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 8. prosince 2017.

Lidí bez práce v listopadu opět ubylo, je jich 15 945
8. 12. 2017
Celkem 15 945 uchazečů o zaměstnání bylo k poslednímu listopadu v evidenci kontaktního pracoviště Ostrava. Ve srovnání s říjnem to bylo o 604 uchazečů méně.

Jak vybrat bezpečného kuchyňského robota
6. 12. 2017
Kuchyňští roboti mají velmi často problémy s bezpečností. Otáčecí hřídel může zachytit prsty nebo kousek látky z rukávu a neštěstí je na světě. Navíc jsou tu ostré břity, které mohou způsobit zranění. Základní pravidlo u kuchyňského robota tedy zní – bezpečnost především. 

Podnikatelé diskutovali s akademiky i zástupci samosprávy
5. 12. 2017
/FOTOGALERIE/ Názory na efektivnost současné politiky podpory podnikání na úrovni veřejné, státní a soukromé sféry si v diskusní konferenci CZECH COOL TRADE FORUM 2017 vyměňovali zástupci z podnikatelského, akademického i veřejného sektoru.

Dům na polárním kruhu, kde pěstují zeleninu
4. 12. 2017
Ohromná skleněná kopule, která chrání rodinný dům. To je netradiční bydlení rodiny Hjertef?lgerových, která žije v severním Norsku na ostrově Sandhorn?ya. A je to život úžasný.

Vodné a stočné: oproti letošku se mírně zvýší
1. 12. 2017
Za kubík vodného a stočného si příští rok domácnosti v Ostravě proti letošnímu roku připlatí celkem 68 haléřů.

Ovoce bylo letos málo, z pálenic si zákazníci odvážejí také „směsky“
30. 11. 2017
Nejen slivovici, hruškovici, či calvados letos připravovali svým zákazníkům v pálenicích v Ostravě a okolí. Daleko více než v předchozích letech dávali do kotlů kvasy připravené z několika druhů ovoce, takzvané směsky.

Můj dům, můj hrad. Šest tipů, jak si chránit domov
29. 11. 2017
Pan Jirkovský si před dvaceti lety pojistil svůj rodinný dům na pojistnou částku 800 tisíc korun. Smlouvu však nikdy neaktualizoval. Letos mu vichřice strhla střechu, do domu zateklo a pan Jirkovský musel sáhnout hluboko do kapsy. Jak předejít obdobným situacím, radí Josef Uchytil.

Krnovské tramvaje Evička v Plzni
29. 11. 2017
Zakázka na dodávku šestnácti nových nízkopodlažních tramvají pro Plzeň skončila vítězstvím společnosti Krnovské opravny a strojírny (KOS).

Tři varianty kuchyně pro velkou, družnou rodinu
29. 11. 2017
Paní Bártková se pustila s manželem do stavby rodinného domku, kde by chtěli strávit stáří. Touží po opravdu velké kuchyni, kde by se mohla o víkendech scházet celá rodina. Naše designérka připravila tři varianty do opravdu pěkného, velkého prostoru. Podívejte se na ně.

Společnost Residomo má nového šéfa
27. 11. 2017
Novým generálním ředitelem společnosti Residomo se s platností od 27. listopadu letošního roku stal Jan Rafaj.

Jak zabezpečit domy a byty před požárem
27. 11. 2017
Proti vzniku požáru je nemožné se stoprocentně zajistit. Pořízením vhodného vybavení však můžete jeho účinky minimalizovat, a zachránit tak nejen svůj majetek, ale i samotné lidské životy. Co tedy pořídit, abyste minimalizovali riziko požárů a jejich následků?

Kominík Tomáš Bill z Krmelína: Mám rád čistotu a pořádek, saze mi nevadí
26. 11. 2017
/SERIÁL DENÍKU - ROZHOVOR/ První zprávy o kominících se v českém prostředí objevují v 16. století, tehdy museli prokázat především tělesnou obratnost, rychlost reakce, soustředěnost a ukázněnost. 

Tento český sporťák určitě neznáte. Majitel si ho za socialismu postavil na půdě
26. 11. 2017
Že komunistický režim v Československu příliš nepřál automobilovým nadšencům a sportovním vozům, je známá věc. Přesto se ale našli lidé, kteří se s daným stavem nesmířili a svoje automobilové sny si dokázali plnit.

Mošnovský JOB AIR Technic míří na ruský trh
26. 11. 2017
/FOTOGALERIE/ Nový údržbový hangár má v Ruské federaci fungovat v polovině roku 2019. Náklady na jeho výstavbu dosáhnou 40 milionů eur.

OBRAZEM: Otevření restaurace GokaNa Sushi v centru Ostravy
24. 11. 2017
Netradiční restaurace GokaNa Sushi se ze Stodolní ulice přestěhovala na Zámeckou. 

Voda na Ostravsku bude patřit opět Španělům. Ve hře byli i Číňané a ČEZ
23. 11. 2017
Po čtyřech letech se znovu mění vlastnické vztahy v Severomoravských vodárnách a kanalizacích (SMVaK).

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem
22. 11. 2017
Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny
22. 11. 2017
O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

OBRAZEM: Grifel začne novou éru pivních speciálů
21. 11. 2017
Zejména díky pivním speciálům spotřeba Ostravaru i přes zákaz kouření v hospodách stoupá.

Jak vybavit malý dětský pokoj?
20. 11. 2017
Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?
18. 11. 2017
V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž
17. 11. 2017
Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Výplaty dorazily, stávková pohotovost ve Vítkovicích trvá
16. 11. 2017
Ostrava – Stávková pohotovost, do které vstoupili zástupci odborářů Vítkovice Heavy Machinery (VHM) před třemi a půl týdny hlavně kvůli tomu, že jim zářijové výplaty nepřišly ve stanoveném termínu, trvá nadále.

Chcete luxusní ojetinu za "málo" peněz? Tato auta jsou levnější, než byste řekli
15. 11. 2017
Jako nová stála miliony, ale jejich tržní hodnota během pouhých několika let dramaticky klesla. Vy proto můžete mít ne úplně staré auto, které nadělá spoustu parády a ještě si užít hromadu kvalitních vlastností za zlomek původní ceny. Následující auta sice nejsou vyloženě levná, ale jsou výrazně - až násobně - levnější oproti tomu, kolik stála původně. A jsou také výrazně levnější, než na kolik by je tipovali vaši sousedé.

Jak vybrat dveře: Konstrukce a materiál
15. 11. 2017
Když už víte, jaké máte stavební otvory, vyberte i správné dveře. Zvolte materiál a jeho konstrukci, abyste na to měli a zároveň vám to vyhovovalo.

Martin Žák je novým šéfem představenstva Vítkovic
14. 11. 2017
Novým předsedou představenstva společnosti Vítkovice, a.s. se stal Martin Žák, který v tomto statutárním orgánu zasedá od loňského 15. listopadu.

Deník zahájil sérii portrétů kandidátů na prezidenta. Posílejte otázky!
14. 11. 2017
Odstartovala série portrétů nejdůležitějších uchazečů o post českého prezidenta. Každý týden až do konce roku se dozvíte, jak se daný kandidát chová v soukromí, jak reaguje v krizové situaci, jak vede kampaň, a také odpoví na dotazy čtenářů Deníku. 

Česká firma slibuje revoluční materiál pro auta. Karoserie má vážit jen půl kila
14. 11. 2017
Snižování hmotnosti vozů je jedním z nejdůležitějších cílů v automobilovém průmyslu. Zcela převratný materiál, díky kterému by mohla být auta razantně lehčí, nyní vyvíjí jedna firma z Česka. Intenzivně vychází ze zkušeností na poli nanotechnologií a inspiruje se i u lidského těla.

Češi chtějí půjčku rychle. Často sáhnou po první nabídce
13. 11. 2017
Výsledky aktuálních průzkumů o přístupu Čechů k úvěrům ukazují na to, že lidé při rozhodování o sjednání půjčky hledí až příliš často na dostupnost a rychlost jejího vyřízení a výši splátek. Ne vždy se podrobně zajímají o výši celkových nákladů na úvěr a často vezmou první nabídku.

Vánoční nákupní horečka stoupá. Poptávka firem po brigádnících je obrovská
13. 11. 2017
Provozovatelé internetových obchodů i kurýrní služby letos očekávají rekordní předvánoční „horečku“. S rozmachem e-shopů ale přichází riziko, že zakoupené dárky nebudete mít pod stromečkem včas.

Čtyři varianty minikuchyňky v baťovském čtvrtdomku
13. 11. 2017
Paní Patáková ze Zlína připravila naší návrhářce opravdový designérský oříšek: chtěla by poradit s úpravou kuchyně o velikosti 1,7 metru na dva metry s dvěma dveřmi a kotlem. Podaří se návrhářce Petře vymyslet funkční kuchyňku?

Libor Witassek odešel z postu předsedy představenstva Vítkovic
10. 11. 2017
Libor Witassek skončil v pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Vítkovice, a.s. Jak informovala mluvčí strojírenských Vítkovic Eva Kijonková, z obou funkcí odešel k 8. listopadu na základě svého rozhodnutí.

Na prodej je škodovka, kterou u nás jen tak nepotkáte. V Česku by měly být dvě
10. 11. 2017
Při toulkách inzercí se nám podařilo narazit na kousek, který u nás jen tak neuvidíte a o jehož existenci nemají mnohdy ponětí ani lidé, co se jinak v autech tuzemské historie velmi dobře vyznají. Řeč je o Škodě 1202 v turecké přestavbě od firmy Celik Mantaj.

Valašské Beskydy: horské chaty jsou na Nový rok obsazené
9. 11. 2017
HLASUJTE V ANKETĚ / Kdo si chce letošní Vánoce nebo Nový rok užít v některém z horských středisek, má nejvyšší čas si rezervovat místo v hotelu. Většina z nich už hlásí plno, v ostatních se kapacita velmi rychle plní.

Bílé lanýže jsou hit: k vyprodané degustaci přidává Lanterna další termín
8. 11. 2017
FOTOGALERIE / Nečekaně velkému zájmu gurmánů se letos těší chystaná degustace bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. Tamní kuchaři se o víkendu již potřetí vypraví do Itálie, aby zde nakoupili tuto legendární delikatesu a nabídli ji hostům při Noci bílých lanýžů 16. listopadu.

Predátorské úvěrování? V autobazaru dali ženě půjčku s úrokem 40 procent
8. 11. 2017
Ještě v době, kdy Pavla Tryhubová pracovala na plný úvazek jako správce geografické databáze, činil její měsíční příjem 25 tisíc hrubého plus dvakrát ročně prémie. Čtyři až pět tisíc měla Pavla za vedení šachových kroužků. Po zaplacení hypotéky, nájmu, školného, potravin, plus dalších položek za internet, telefony pro ni a dvě děti jí zbývaly zhruba čtyři tisíce korun. Pak ale přišla nemoc.

Vyměňte si hadičky k myčce a bateriím
8. 11. 2017
Víte, jaká je nejčastější pojistná událost domácností? Jde o vytopení vodou z prasklé vodovodní hadičky. Té, o které si většina myslí, že když je to „pancéřovaná hadička“, je neprůstřelná, nerozbitná, nezničitelná. Tak si je vyměňte, abyste to nebyli vy, od koho poteče voda do všech koutů domu.

Parní vlak na úzkokolejce na Osoblažsku opraví i díky „Mašince“ z kunčické huti
7. 11. 2017
/FOTOGALERIE/ Nedostatek náhradních dílů trápí provozovatele Slezských zemských drah. Ti se svými historickými lokomotivami jezdí na úzkokolejce na Osoblažsku. Chybí jim ale náhradní díly na historické stroje.

Právní nástrahy při koupi nemovitosti
6. 11. 2017
Koupit byt či dům není jako koupit si košili. I když svým způsobem jsou si obě koupě podobné – i byt či dům, stejně jako košile, musí zájemci sednout. Výběr správné nemovitosti je často procesem trvajícím týdny až měsíce.

Zešílely firmy? S podzimem nasadily reklamy adorující riskantní řidičské chování
5. 11. 2017
/ VIDEO / Řidič kamionu drží volant jen jednou rukou, ve druhé má mobil a vesele do něj švitoří. Auta se předjíždějí v zatáčce, navíc za deště a námrazy. Tak vypadají některé aktuální reklamy českých firem. Nejde přitom o spoty, jejichž účelem by bylo před podobným chováním varovat. Naopak - všichni se tváří, že si podobné chování užívají.

Řepná kampaň v opavském cukrovaru je v plném proudu
4. 11. 2017
/FOTOGALERIE/ Výše cen másla a vajec před Vánocemi děsí cukráře i soukromníky. Náplastí může být alespoň snížení ceny cukru po letošním odstranění kvót na jeho výrobu.

OBRAZEM: Padá na vás nostalgie? Našli jsme několik "libových" škodovek na prodej
2. 11. 2017
Trh ojetin se starými škodovkami je stále silnější a některé milované modely minulosti rapidně rostou na ceně. Podívali jsme se tedy na pár hezkých letitých kousků, které si ještě dnes můžete koupit. Pro potěšení, ale třeba taky jako investici do budoucna.

Čím zateplit dům
1. 11. 2017
Zateplení domu není jednoduché. Mnoho lidí si myslí, že prostě něco koupí v hobbymarketu, nalepí to na dům a přetáhnou to fasádní stěrkou. Už jen ten výběr, čím zateplit a jakou tloušťkou, chce hodně uvažování.

Dárky letošních Vánoc? Lego, tamagoči i céčka
30. 10. 2017
Do Vánoc zbývají dva měsíce, obchodníci ale hlásí, že vánoční nákupní horečka už začíná. A jak většina z nich očekává, Vánoce roku 2017 budou z pohledu tržeb rekordní.

Inspektoři na Karvinsku odhalili porušení zákazu prodeje o státním svátku
30. 10. 2017
Téměř devadesát kontrol obchodů v souvislosti se zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě provedli 28. října na území ČR pracovníci České obchodní inspekce (ČOI).

5 aut, která jsou dostupná, zábavná a ještě na nich můžete i vydělat
27. 10. 2017
Vozit se v parádním sportovním autě a ještě na tom něco vydělat, to je sen asi úplně každého. Bohužel většina sportovních aut na ceně tratí, takže pokud chcete sporťák, který si i po letech zachová hodnotu, nebo jí dokonce zvýší, musíte vědět, co kupovat. Nebojte se nic, poradíme vám.

Dušičky jsou tady! Češi míří za nákupy na trhy do Polska
27. 10. 2017
/FOTOGALERIE, SROVNÁNÍ CEN/ Svátek zesnulých nebo lidově Dušičky, které připadají na 2. listopad, klepou doslova na dveře. A díky tomu vyrážejí tradičně tisíce Čechů do Polska na nákupy květin, věnců nebo svíček. Hlavní důvody? Větší výběr a hlavně příznivější ceny. Proto Deník v úterý zjišťoval, zda se cesta k našim severním sousedům stále vyplatí.

Spor o lithium: Bakala nás nevlastní, tvrdí Australané
25. 10. 2017
Australané tvrdí, že neexistují žádné tajné akcie nebo propojení na někdejšího vlastníka OKD. Těsně před volbami se z toho stalo velké politické téma: těžbu lithia na severočeském Cínovci, na kterou končící vláda podepsala memorandum o spolupráci s australskými těžaři, označil Andrej Babiš (ANO) za krádež za bílého dne.

Stávková pohotovost ve Vítkovicích kvůli platům
24. 10. 2017
Ostrava – Zástupci odborových organizací společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM) vstoupili v pondělí do stávkové pohotovosti. Ta platí až do odvolání. K tomuto kroku se odboráři odhodlali hlavně proto, že ve stanoveném termínu nedostali výplaty.

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost
23. 10. 2017
Pro Škodu je čínský trh velice důležitý, prodá na něm totiž nejvíc aut. Věnuje mu proto zvláštní pozornost, což je nově znát i na omlazené Octavii. Verze pro čínské zákazníky se totiž od té evropské poměrně dost liší. Samozřejmě to ale není poprvé, co jsou modely určené pro jiné trhy pozměněné.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně
23. 10. 2017
/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h
20. 10. 2017
Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor
19. 10. 2017
Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík
18. 10. 2017
V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí
17. 10. 2017
Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Poklepáno. V Horní Suché vyroste továrna na výrobu lithiových baterií
16. 10. 2017
Budoucnost je na dosah. V Horní Suché byla v pondělí před polednem slavnostně zahájena stavba nové továrny na výrobu vysokokapacitních lithiových baterií podle patentu českého vědce Jana Procházky.

GALERIE: Nejvtipnější nesmysly na silnicích. Neuvěříte, dokud neuvidíte
13. 10. 2017
Chybné či pokažené značení, silnice vedoucí nikam a zmatení řidiči. Podívali jsme se na ty největší a nejvtipnější přešlapy, nesmysly a podivnosti ze složitého světa dopravní infrastruktury.

Sedm tipů, jak si užít podzim v Beskydech
13. 10. 2017
Podzimní čas je jako stvořený pro vycházky nádherně zbarvenou krajinou. V beskydských Velkých Karlovicích si ale tyto dny můžete zpříjemnit i dalšími způsoby – třeba relaxací v termálních bazénech a saunách, stezkou odvahy s dětmi či zajímavými gastronomickými akcemi.

Sekačky, traktůrky a jejich oleje
11. 10. 2017
Každá sekačka na trávu i každý traktůrek potřebují olej. Jaký? To se dozvíte v jejich návodu. Ale nakonec stejně vyplynou otázky, na které neznáte odpověď, protože v návodu o nich mlčí. My je zodpovíme.

Sekačky, traktůrky a jejich oleje
11. 10. 2017
Každá sekačka na trávu i každý traktůrek potřebují olej. Jaký? To se dozvíte v jejich návodu. Ale nakonec stejně vyplynou otázky, na které neznáte odpověď, protože v návodu o nich mlčí. My je zodpovíme.

Hostinští: Zákaz kouření nám bere hosty a snižuje tržby
10. 10. 2017
Ostrava - V rámci rozsáhlé ankety Deníku týkající se dopadů protikuřáckého zákona zazněly různé odpovědi. Nejčastěji restauratéři a hostinští odpovídali, že se hosté „přestěhovali“ z hospod na zahrádky, a netajili se ani obavami, že v zimě, kdy posezení ve venkovní zahrádce možné nebude, jim hostů ubude a tržby budou klesat.

Hostinští: Zákaz kouření nám bere hosty a snižuje tržby
10. 10. 2017
Ostrava - V rámci rozsáhlé ankety Deníku týkající se dopadů protikuřáckého zákona zazněly různé odpovědi. Nejčastěji restauratéři a hostinští odpovídali, že se hosté „přestěhovali“ z hospod na zahrádky, a netajili se ani obavami, že v zimě, kdy posezení ve venkovní zahrádce možné nebude, jim hostů ubude a tržby budou klesat.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů
10. 10. 2017
Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Letos v září bylo v Ostravě nejméně lidí bez práce za posledních osm let
10. 10. 2017
Celkem 17 437 lidí bez práce evidovalo koncem září kontaktní pracoviště Ostrava. Je to nejnižší počet uchazečů od ledna 2009. V celém Moravskoslezském kraji bylo bez práce koncem září 51 537 uchazečů, což je o 1846 méně než v srpnu. V porovnání s letošním srpnem ubylo v devátém měsíci v Ostravě 605 uchazečů o práci.

Letos v září bylo v Ostravě nejméně lidí bez práce za posledních osm let
10. 10. 2017
Celkem 17 437 lidí bez práce evidovalo koncem září kontaktní pracoviště Ostrava. Je to nejnižší počet uchazečů od ledna 2009. V celém Moravskoslezském kraji bylo bez práce koncem září 51 537 uchazečů, což je o 1846 méně než v srpnu. V porovnání s letošním srpnem ubylo v devátém měsíci v Ostravě 605 uchazečů o práci.

Na bojlerech a energetických čerpadlech hledejte energetické štítky
9. 10. 2017
Podle zákona musí být všechny bojlery, tepelná čerpadla a elektrické kotle označeny energetickým štítkem. Z něj pak vyčtete, jak moc je tento spotřebič účinný.

Na bojlerech a energetických čerpadlech hledejte energetické štítky
9. 10. 2017
Podle zákona musí být všechny bojlery, tepelná čerpadla a elektrické kotle označeny energetickým štítkem. Z něj pak vyčtete, jak moc je tento spotřebič účinný.

Čistírna peří z Muglinova posloužila i zákaznici z australského Sydney
8. 10. 2017
/TÉMA DENÍKU, FOTOGALERIE/ Provozovna firmy Peřík, která sídlí v nenápadném domku v Ostravě-Muglinově, nabízí praní a čištění peří i šití péřových ložních výrobků. Její majitelka Martina Volková říká, že zájemců o čištění peří rozhodně neubývá.

Čistírna peří z Muglinova posloužila i zákaznici z australského Sydney
8. 10. 2017
/TÉMA DENÍKU, FOTOGALERIE/ Provozovna firmy Peřík, která sídlí v nenápadném domku v Ostravě-Muglinově, nabízí praní a čištění peří i šití péřových ložních výrobků. Její majitelka Martina Volková říká, že zájemců o čištění peří rozhodně neubývá.

Karlovský gastrofestival láká na 3,5 km chutí a vůní, přijedou i dva Michelini
6. 10. 2017
FOTOGALERIE / Valašské Velké Karlovice ovládne o víkendu 7. a 8. října Karlovský gastrofestival. Devátý ročník této populární akce zaměřené na valašskou gastronomii a regionální produkty nabídne ochutnávky na dvanácti místech rozesetých v 3,5 km dlouhém údolí Léskové a k tomu bohatý doprovodný program pro celou rodinu, letos s novými gastro zastávkami, bohatším farmářským trhem a za účasti dvou michelinských šéfkuchařů. Vrcholem festivalu bude opět nedělní soutěž o nejlepší valašský frgál.

Karlovský gastrofestival láká na 3,5 km chutí a vůní, přijedou i dva Michelini
6. 10. 2017
FOTOGALERIE / Valašské Velké Karlovice ovládne o víkendu 7. a 8. října Karlovský gastrofestival. Devátý ročník této populární akce zaměřené na valašskou gastronomii a regionální produkty nabídne ochutnávky na dvanácti místech rozesetých v 3,5 km dlouhém údolí Léskové a k tomu bohatý doprovodný program pro celou rodinu, letos s novými gastro zastávkami, bohatším farmářským trhem a za účasti dvou michelinských šéfkuchařů. Vrcholem festivalu bude opět nedělní soutěž o nejlepší valašský frgál.

PŘEHLED: Válí se vám miliony bokem? Tohle jsou nejdražší auta na prodej v Česku
6. 10. 2017
Když pro vás peníze nejsou problém, i u nás najdete na prodej vzácná auta za pořádné sumy. Našli jsme deset nejdražších aut, která si takzvaně „hned z fleku“ můžete koupit. Všechna jsou za cenu luxusního domu.

PŘEHLED: Válí se vám miliony bokem? Tohle jsou nejdražší auta na prodej v Česku
6. 10. 2017
Když pro vás peníze nejsou problém, i u nás najdete na prodej vzácná auta za pořádné sumy. Našli jsme deset nejdražších aut, která si takzvaně „hned z fleku“ můžete koupit. Všechna jsou za cenu luxusního domu.

Přehled deskových materiálů na bázi dřeva
4. 10. 2017
Nabídka deskových materiálů na bázi dřeva je opravdu bohatá. Vyzná se v nich většinou jen odborník. A s pomocí našeho výčtu i vy.

Přehled deskových materiálů na bázi dřeva
4. 10. 2017
Nabídka deskových materiálů na bázi dřeva je opravdu bohatá. Vyzná se v nich většinou jen odborník. A s pomocí našeho výčtu i vy.

Podlahy, ze kterých se vám zamotá hlava
2. 10. 2017
Na podlahu si můžete dát koberec, dřevo, marmoleum, korek… Nebo třeba epoxid. A pod něj cokoliv. Třeba nějakou úžasnou 3D malbu.

Podlahy, ze kterých se vám zamotá hlava
2. 10. 2017
Na podlahu si můžete dát koberec, dřevo, marmoleum, korek… Nebo třeba epoxid. A pod něj cokoliv. Třeba nějakou úžasnou 3D malbu.

PŘEHLEDNĚ: Se kterými auty jsou majitelé nejspokojenější? Jak dopadly škodovky?
29. 09. 2017
Organizace J.D. Power zveřejňuje pravidelné průzkumy, které ukazují, jak jsou majitelé spokojení se svými vozy. V letošním roce už ukázala takové výzkumy tři. A nutno podoktnout, že některé značky byste na vrcholu žebříčků asi nečekali.

Insolvenční správce prodal výrobní části Vítkovice Power Engineering
27. 09. 2017
Krizovému týmu insolvenčního správce Davida Vandrovce se společně s restrukturalizačním týmem ze společnosti PwC podařilo najít kupce pro klíčové výrobní části podniku Vítkovice Power Engineering (VPE). Novým majitelem divize Energetické strojírenství a Ocelové konstrukce (neboli Kotlárny a Mostárny) se stane společnost Taxton Property, s.r.o., ze skupiny Franco De Poisd'Eau & CIE akciová společnost.

Bršlice je zahrádkářské peklo
27. 09. 2017
Kdo má na zahradě bršlici kozí nohu, ten ji nenávidí. Je to plevel, který je tak vytrvalý, že nepomůže ani obyčejné pletí. Ale nějaké využití přece jen má.

Bydlení podle znamení zvěrokruhu: Jak si žijí vodní a vzdušná znamení
25. 09. 2017
Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority.

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek
22. 09. 2017
Filtr pevných částic je jedním z největších strašáků u moderních dieselových ojetin. Mnoho řidičů má pocit, že když se jedná „pouze o věc ekologie“ mohou filtr bez obav vyndat, nicméně faktem je, že jeho přítomnost v autě má dost velké opodstatnění. Je tedy velmi dobrou zprávou, že se cena nových filtrů vyvíjí příznivým trendem.

Jednatelka společnosti Ollies dorty: Měsíčně spotřebujeme asi půl tuny másla
21. 09. 2017
/FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ "To zdražování je tak prudké, že si občas říkám, že nad zlato nebude sůl, ale máslo," říká v rozhovoru pro Deník jednatelka společnosti Ollies dorty, s. r.o., Tereza Grillmaierová.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety
20. 09. 2017
Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Veolia už začala dodávat teplo
18. 09. 2017
Dálkové teplo do 325 tisíc domácností v Moravskoslezském kraji i dalších místech ČR, kde působí, už postupně začala dodávat Veolia Energie ČR a její dceřiné společnosti.

Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu ostré i30 N. Do konce roku vznikne 1450 vozů
18. 09. 2017
Automobilka Hyundai zahájila ve svém nošovickém závodě výrobu ostré verze modelu i30. Do konce roku plánuje postavit jen 1450 exemplářů.

Jak skladovat dříví na topení
18. 09. 2017
Pokud chcete tuto zimu topit dřívím, které si teprve objednáváte či svážíte z lesa, pak řekněte amen svému komínu i peněžence. Dřevo se musí pořádně vysušit. Jak ho skladovat, aby dobře proschlo?

Nový trend posledních let: Vánoce si lidé stále více užívají na horách
16. 09. 2017
/FOTOGALERIE/ Zatímco silvestrovská noc patří k těm, kdy lidé už dlouhá desetiletí vyrážejí na horské chaty, v případě Vánoc tomu dlouho bylo naopak.

Golf Park Lhotka hostil druhý ročník turnaje Deník Cup
15. 09. 2017
Již podruhé se sešli obchodní partneři Deníku a hosté v příjemném prostředí areálu Golf Park Lhotka u příležitosti golfového turnaje Deník Cup 2017. Kromě krásného počasí ho provázela výborná nálada, zahráli si ti, který už golfovou hůl v ruce párkrát měli, ale i úplní novicové, pro které byl do včerejška tento sport úplnou popelkou.

Opavsko i Bruntálsko trápí nedostatek klempířů
14. 09. 2017
Toto řemeslo lze v obou okresech studovat pouze na jediné škole. Aktuální počet žáků? Nula. Poptávka firem je přitom velká.

Dobrá zpráva pro všechny pivaře: točené pivo nezdraží
14. 09. 2017
Plzeň, Ostrava - Deníku to potvrdili zástupci dvou největších společností: Plzeňského Prazdroje (Pilsner Urquell, Radegast) i Pivovarů Staropramen (Ostravar). Plzeňský Prazdroj sice od října zvýší cenu piva (o 40 haléřů na půl litru), ale jen v plechovkách a lahvích. Co na to říkají hospodští? 

Jiří Cienciala pro Deník: Cílem Restartu je zlepšit image a kvalitu prostředí
13. 09. 2017
Velmi dobrý celorepublikový projekt, malý zázrak. I tato slova padala na adresu programu Restart, který připravil Úřad vládního zmocněnce ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu a ministerstvem pro místní rozvoj a už schválila i vláda. S vládním zmocněncem Jířím Ciencialou jsme hovořili o přínosech pro Moravskoslezský kraj.

Jak vybrat ten správný jídelní stůl
13. 09. 2017
Asi každý by si přál velký jídelní stůl, u kterého se pohodlně nají i velká společnost. Místa se ale nedostává. Jak to vyřešit?

Tatra představila nového obrněnce Husar. Vyvinula ho spolu s Poláky
12. 09. 2017
Společnost Tatra Defence Vehicle, která vyrábí obrněná a speciální vozidla, vyvinula společně s polskou firmou H. Cegielski-Poznań vojenské vozidlo Husar 4x4. Podvozek pro něj dodává automobilka Tatra Trucks. Vůz obě společnosti poprvé představily na veletrhu obranných a bezpečnostních technologií MSPO v polských Kielcích.

OBRAZEM: Nová Škoda Karoq do detailu. Podívejte se, jak chytře je vymyšlená
12. 09. 2017
I když už podobu i interiér nové Škody Karoq dávno známe, na autosalonu ve Frankfurtu si nové SUV odbývá svou výstavní premiéru. A také se chlubí řadou vychytávek a chytrých řešení, na něž dosud "nebyl čas". Podívejte se na galerii.

Kompost - základ každé zahrady
11. 09. 2017
Mít na zahrádce kompost je důležité. Jednak máte kam odhazovat biologický odpad a hlavně máte neustálý přísun čerstvé organické prsti, kterou můžete použít v truhlících, květináčích i na záhoncích.

Nezaměstnaných v srpnu ubylo. Najít práci není ale vždy snadné
10. 09. 2017
V srpnu ubylo nezaměstnaných v Ostravě i v celém Moravskoslezském kraji. Přibylo volných míst.

Takhle mohl vypadat nástupce Tatry 603. Úžasné prototypy se do výroby nedostaly
10. 09. 2017
Všichni známe československou limuzínu Tatru 603, která je dodnes ikonou kopřivnické značky. Než se populární model dočkal právoplatného nástupce v podobě Tatry 613, vzniklo mnoho neúspěšných, ale o to zajímavějších prototypů. Podívali jsme se na ně.

Armádní speciál AJBAN vydrží arktické podmínky
9. 09. 2017
Státní podnik VOP CZ společně se společností NIMR Automotive nechyběl na největším veletrhu v regionu.

FAU byla součástí řetězového podvodu, uvedla Finanční správa
7. 09. 2017
Firma FAU byla podle Finanční správy zapojena do řetězového podvodu týkajícího se daně z přidané hodnoty u obchodů s pohonnými hmotami. Nedoplatek na DPH správce daně vyčíslil na zhruba 218 milionů korun. Vyplývá to z dokumentů, které dnes Finanční správa zveřejnila.

Společnost Lanex má nového ředitele. Rudolfa Gregořicu vystřídal Martin Václavek
6. 09. 2017
Bolatická společnost Lanex, která je uznávaným výrobcem lan expandujících své zboží do osmdesáti zemí světa, eviduje změny na vedoucích postech. Pozici výkonného ředitele a předsedy představenstva od 25. srpna letošního roku už nezastává Rudolf Gregořica.

Dešťová zahrada je lék pro zemi
6. 09. 2017
Proč dešťovou vodu pouštět do kanálu? Proč ji nevyužít? A když jí stejně máte moc, zkuste ji zužitkovat pro netradiční způsob zahrádkaření – pro dešťovou zahradu.

Lidl sklízí posměšky, vtipy i hněv. Omluva nepomohla, lidé chtějí protestovat
5. 09. 2017
/GALERIE/ Německý obchodní řetězec Lidl sklízí hněv i posměšky za svou propagaci takzvaného "řeckého týdne v Lidlu", při níž použil letáky s vyobrazením kostelů na ostrově Santorini, z jejichž kupolí umazal kříže. Kromě záplavy vtipů bude v Česku čelit i "křižáckému tažení".

Výměna kotle s dotací nejsou zbytečné náklady
4. 09. 2017
Inovace topného systému v rodinném domku není vůbec levná záležitost. A je ještě mnoho těch, kteří mají doma starý kotel na uhlí, dřevo či jiná tuhá paliva.

Návštěva zahrady ve stínu pod platany
4. 09. 2017
Zahrada jako prstýnek kolem rodinného domu je „malá, ale šikovná“, protože nenabízí právě málo. Sad. Bylinky a zeleninu. Stinnou terasu. Místo pro hru. Osluněný trávník. Barvy trvalek i vůni jahod. Soukromí.

Vítkovice Envi splnily reorganizační plán a vyplatily věřitele
30. 08. 2017
Společnost Vítkovice Envi splnila podmínky reorganizace a naplnila schválený reorganizační plán. Věřitelům celkově vyplatila 23 milionů korun.

OBRAZEM: Nový závod v Mošnově zaměstná více než 900 lidí
30. 08. 2017
/FOTOGALERIE/ Závod na výrobu světlometů společnosti Hyundai Mobis byl v úterý slavnostně otevřen v Mošnově. Do roku 2022 má postupně zaměstnat až 935 lidí.

Pokojové rostliny, které čistí vzduch
30. 08. 2017
Pokojové rostliny nejen zpříjemňují a zkrášlují naše příbytky, ale slouží i jako účinná čistička vzduchu. To je už dávno vědecky dokázáno, takže se pojďme podívat na to, které rostliny jsou v tom nejúčinnější.

GALERIE: Na poslední cestu zvesela. Tohle jsou nejúžasnější pohřebáky
28. 08. 2017
Odchod ze života je samozřejmě smutnou záležitostí. To ale neznamená, že k němu nesmí patřit i humor a styl. Třeba pro nadšence do aut může být veselá i ona poslední jízda v nákladovém prostoru pohřebního vozu. Podívali jsme se na ty nejvtipnější a nejúžasnější pohřebáky, které vás odvezou do nebe i do pekla.

Vlhkost v domě, kterou si způsobujeme sami
28. 08. 2017
Při prohlídce domu se setkávám s vlhkostí přímo v místnostech, i když dům od základů vlhký není. Jak je to možné?

Finanční správa zlikvidovala firmu FAU, nelíbila se Babišovi, vyplývá ze záznamu
27. 08. 2017
/AUDIO/ Anonymní skupina Julius Šuman v neděli na jednom ze svých twitterových účtů zveřejnila novou nahrávku, ze které vyplývá, že Finanční správa zlikvidovala přerovskou společnost FAU obchodující s pohonnými hmotami. Podle záznamu se znelíbila Andreji Babišovi.

Škoda "Salamander" byla monstrum pro závody do vrchu. Žila jen pár týdnů
27. 08. 2017
Nejen v Mladé Boleslavi vznikaly za dob Československa poctivé závoďáky značky Škoda. Na slovenské straně v Bratislavě se například z nového kupé Garde zrodila opravdová bestie pro vrchařské závody. Její život bohužel neměl dlouhého trvání.

Na slogany „sleva“ a „výprodej“ zákazníci stále slyší
26. 08. 2017
Ostrava - Chodíte nakupovat potraviny se seznamem položek, které právě potřebujete? Případně si navíc předem pročtete letáky a víte, že do vozíku budete dávat hlavně zboží, které je právě ve slevě? Pak při nákupech můžete ušetřit i nemalé částky.

Čtvrtstoletí od rozpadu Československa: Dostali jsme figu borovú, říká Mečiar
26. 08. 2017
/VIDEO/ Právě zuřila válka v Jugoslávii, na východě se zhroutil Sovětský Svaz. V Brně, na zahradě funkcionalistické vily Tugendhat, v té době rokovali Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Dne 26. srpna 1992 šlo o jediné: nedopustit katastrofu.

Soud: Zničení firmy, která překážela chemičce Agrofertu, bylo nezákonné
25. 08. 2017
Opavská firma FAU, která obchodovala s pohonnými hmotami, nepřežila zásah finanční správy a v loňském roce skončila v konkurzu. Berní úředníci od ní vymáhali DPH dvakrát za tentýž obchod. Krajský soud v Ostravě nyní postup daňové správy označil za nezákonný a zajišťovací příkazy zrušil. Informaci přinesl web ihned.cz.

Vybrali jsme NEJ HOUBAŘE vašeho kraje
25. 08. 2017
Děkujeme všem houbařům, kteří nám zaslali fotografie svých úlovků. Zaslané příspěvky nás nadchly svou rozmanitostí - kromě hřibů dorazily i bedly, žampiony, lišky a obrovité pýchavky. Je vidět, že rostou. Pro Nej houbaře každého kraje máme připravenou knihu a audioknihu.

Tohle je asi nejdražší Škoda na prodej. Je prý jediná na světě, stojí miliony
25. 08. 2017
Na české inzerci se dají občas najít opravdové poklady z historie domácí automobilky Škoda. Tento inzerát ale zřejmě překonává všechno, co jsme viděli. Hlavně cenou. Na prodej se totiž objevila unikátní limuzína, která by se podle majitele na světě měla nacházet už pouze jediná.

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou
24. 08. 2017
Potřebujete nové auto, ale nemůžete či nechcete za něj utratit mnoho peněz? Pak samozřejmě začnete hledat mezi ojetinami. A co když plánujete utratit nejvýš padesát tisíc korun? Lze za takové peníze koupit slušné a spolehlivé auto?

Věřitelé souhlasí s reorganizací OKD. Horníci by o práci přijít neměli
24. 08. 2017
Ostrava, Karviná - Černé uhlí se bude těžit dál. Odpověď na tuto otázku dali ve čtvrtek svým hlasováním věřitelé společnosti OKD, kteří se sešli u Krajského soudu v Ostravě.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!
23. 08. 2017
Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vysněné dětské postele
23. 08. 2017
Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD
22. 08. 2017
Ostravsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz
21. 08. 2017
I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Generální ředitel Vítkovic Libor Witassek: Dělníky potřebujeme
21. 08. 2017
/ROZHOVOR/ Strojírenské Vítkovice se od poloviny loňského roku potýkají s nemalými problémy. Jak se s nimi skupina vyrovnává a co pro ni znamená nedávné vyhlášení konkurzu nad společností Vítkovice Power Engineering (VPE) jsme se zeptali generálního ředitele a předsedy představenstva Vítkovic Libora Witasska. Toho Jan Světlík už loni představil jako svého nejbližšího spolupracovníka.

Jak reklamovat koupený dům či byt
21. 08. 2017
Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?
18. 08. 2017
Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Pěstujeme olivy
16. 08. 2017
I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete
16. 08. 2017
Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Nohy na palubku vážně nepatří. Tady máte ošklivý důkaz
11. 08. 2017
Že nohy spolujezdce patří na podlahu a ne na palubní desku, tuší asi většina lidí. Podívejte se, jak můžete dopadnout, pokud se touto radou nebudete řídit.

Vítkovice získaly zakázky v Británii
11. 08. 2017
Dohodu o spolupráci s renomovanou britskou společností TSP Engineering Ltd. podepsali v tomto týdnu zástupci společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM).

HLEDÁME NEJ houbaře! VYFOŤTE váš nej úlovek A POŠLETE NÁM ho
10. 08. 2017
Pochlubte se nejlepším houbařským kouskem a dostaňte se s ním až do novin. Udělejte klidně snímek i jen mobilem a pošlete nám ho.

Nezaměstnanost se mírně zvýšila, v Ostravě je bez práce 18 337 lidí
10. 08. 2017
I přes ekonomický růst se v průběhu července evidovaná nezaměstnanost v Ostravě zvýšila. V evidenci přibylo ale jen 67 uchazečů, celkem jich je 18 337. Úřad práce v Ostravě ve zprávě uvedl, že červenec je měsíc, kdy už tradičně uchazečů přibývá.

7 + 1 tip, jak si s dětmi v Beskydech zpříjemnit poslední dny prázdnin
9. 08. 2017
Konec prázdnin nebývá pro děti školou povinné nejveselejším časem. Jestli jim chcete ještě na poslední chvíli trochu zpříjemnit dny volna, než je opět pohltí školní povinnosti, udělejte si společně výlet do beskydských Velkých Karlovic.

GALERIE: Nejvtipnější a nejhloupější opravy aut. Divili by se i Pat a Mat
9. 08. 2017
Návštěva servisu může být někdy vážně otrava. Není proto divu, že se někteří lidé schýlí k opravě svého vozu takzvaně „podomácku“, aby ušetřili nějakou tu kačku nebo rychle vyřešili zrovna naskytnutý problém. Jak lze čekat, výsledky jsou občas vážně legrační.

Patison vypadá jako UFO, ale uděláte z něj bramborák i skvělé lečo
8. 08. 2017
Patisony nás na první pohled upoutají neobvyklým tvarem létajícího talíře a často i obrovskými rozměry. Jak na ně? Připravte si velké prkénko a ostrý nůž.

Boj na trhu letenek: Kiwi je drahé a cestující obírá, tvrdí portál Cestuj levně
7. 08. 2017
Letecká doprava má za sebou v Česku velmi úspěšný červenec. Rozvoj s sebou ale přinesl i jeden spor: portál Cestujlevne.com obvinil internetový vyhledávač Kiwi.com, že uvádí zákazníky v omyl a neprávem se na nich obohacuje.

Soud poslal Vítkovice Power Engineering do konkursu
7. 08. 2017
Ostrava – Společnost Vítkovice Power Engineering je ode dneška v konkursu. Mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová informovala, že ve věci insolvenčního řízení dlužníka Vítkovice Power Engineering soud rozhodl o přeměně reorganizace v konkurs.

Blackout v Česku je reálnou hrozbou. Za pár hodin nás uvrhne do středověku
5. 08. 2017
Česká elektrizační soustava pracuje pod čím dál větším tlakem. Liberalizace trhu provázená mohutnými mezistátní přetoky nebezpečně testují její limity. Stačí nešťastná souhra událostí a sesype se jako domeček z karet. Pak teprve poznáme, jak bytostně je na ní náš pohodlný život závislý.

Ne vždy se zadaří. Těmto ojetým škodovkám se raději vyhněte
4. 08. 2017
Auta české značky Škoda na tuzemských silnicích dominují. A škodovka vládne nejen v prodeji nových aut, ale o její vozy je největší zájem i mezi ojetinami. Mladoboleslavská automobilka má v tomto směru velmi dobrou pověst, přesto i v její novodobé historii se odehrálo pár přešlapů.

Úroda ovoce je bídná, shodují se zahrádkáři
3. 08. 2017
Bídná, mizerná nebo dokonce žádná. Těmito slovy nejčastěji ostravští zahrádkáři popisují letošní úrodu ovoce.

Co jste možná nevěděli o rajčatech
2. 08. 2017
Rajčata se na vás letos už zřejmě smějí ze záhonu. Ale s webem Dům a Zahrada si pojďme povědět několik zajímavostí, které by vám mohly příští rok pomoct při jejich pěstování, ale nejen to. I rajčata mohou podpořit další rostliny.

Vítkovice Power Engineering podaly návrh na konkurz
1. 08. 2017
Návrh na konkurz podalo představenstvo společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE). Mluvčí mateřské firmy Vítkovice, a. s., Eva Kijonková v tiskové zprávě uvedla, že návrh na konkurz učinilo o své vůli dvoučlenné představenstvo VPE.

Půlka australských vysokoškoláků si stěžuje na sexuální útlak. Školy reagují
1. 08. 2017
Více než polovina australských vysokoškolských studentů uvádí, že byla loni sexuálně obtěžována. Se sexuálním napadením se aspoň jednou setkalo sedm procent australských studentů. Uvádí to nová australská národní studie týkající se obtěžování.

Stánkoví prodejci ovoce u silnic často porušují zákon
31. 07. 2017
Celkem 29 prodejců, kteří nabízejí ovoce a zeleninu ve stáncích u silnic, zkontrolovali v první polovině července pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Varianty kuchyní, ve kterých barový pult není to pravé ořechové
31. 07. 2017
Paní Fialová poslala do redakce Dům a Zahrada plánek své kuchyně s tím, že sama si s návrhem neví rady. Nevadí, od toho je tu naše návrhářka Bára. Jen v jednom jí nevyhověla – barový pult se do kuchyně Fialových zkrátka nehodí.

Neuvěřitelné všechnochody z Ruska. Tahle monstra nemělo zastavit nic
31. 07. 2017
Jak pokořit náročný terén dálné Sibiře? Šroubovicemi, tryskovými motory, benzínovými osmiválci a vodními děly. Prohlédněte si nezničitelné stroje vyzbrojené do divočiny.

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás
28. 07. 2017
/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.

Férové podnikání má cenu a vy ji můžete získat
26. 07. 2017
Dokážete inovovat, myslet do budoucna a šetrně využívat zdroje? Pak podnikáte odpovědně a víte, co znamená udržitelný byznys.

V podkroví můžete mít své království
26. 07. 2017
Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se
24. 07. 2017
Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Rybárna, Polívkárna, Hranolkárna. V Ostravě „frčí“ netradiční bistra
24. 07. 2017
/FOTOGALERIE/ O ostravském centru se říká, že je mrtvé, nepotkáte tam ani živáčka a že každý obchod nebo podnik co nevidět zkrachuje. Že je to do určité míry pouhý mýtus přetrvávající z předešlých let, o tom svědčí i námi vybrané podniky z oblasti gastronomie.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?
24. 07. 2017
Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý
24. 07. 2017
Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Grant McKenzie: Protikuřácký zákon pocítíme až v zimě
23. 07. 2017
Třiačtyřicetiletý Skot nastoupil do funkce marketingového ředitele Plzeňského prazdroje v roce 2012 a má za sebou několik významných proměn jednotlivých značek. Naposledy stál za přerodem Radegast Premium v Ryze hořkou 12 a „obyčejné“ desítky v Ráznou 10.

Separační komplex polyká největší ostravskou haldu
21. 07. 2017
Kapacitu 350 tun za hodinu má linka zpracovávající těžební odpad hromaděný od poloviny 19. století v Heřmanicích. Na odvalu odpovídajícímu rozlohou 14 pražským Václavským náměstím se ho nachází okolo 30 milionů tun.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější
21. 07. 2017
Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste
19. 07. 2017
Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Řadovka v Montrealu: krása jednoduchosti
19. 07. 2017
Dům, do kterého se dnes podíváme, je kousek od centra kanadského Montrealu. Nevybrali jsme ho proto, že by byl nějak zvláštní, úžasný, dokonalý. Naopak. Vybrali jsme ho proto, že celá rekonstrukce domu je komplexní, jednoduchá a funkční.

Voda jako poklad – uchovejte si ji pod zemí
18. 07. 2017
Zachytávat dešťovou vodu výrazně ušetří vaši peněženku a navíc to i dost pomůže přírodě. Na zalévání zahrady ale leckdy sudy u okapu nestačí. Pak jsou tu velké nádrže, které se dají i zakopat pod zem.

Mladý režisér Jan Švejkar dobývá světový reklamní trh
17. 07. 2017
Jak na nedávném mezinárodním festivalu reklamy Cannes Lions, tak třeba na velkém svátku americké reklamy, jímž je finále Národní ligy v americkém fotbalu Super Bowl, zabodovaly filmové reklamy na Playstation, vytvořené v Česku. Režíroval je Čech. Jmenuje se Jan Švejkar.

Vítkovice Heavy Machinery propustí 44 lidí. Těm, co zůstanou, zvýší odměny
15. 07. 2017
Ostrava – Vítkovice Heavy Machinery (VHM), firma ze skupiny strojírenských Vítkovic, přidá svým zaměstnancům dalších 500 korun měsíčně v motivační složce mzdy nad rámec toho, co je sjednáno v mateřských Vítkovicích, a. s., kde jde letos do odměn o 300 korun navíc. Uvedla to mluvčí firmy Eva Kijonková.

První pálenka? Bude z třešní, jejich úroda je ale letos mizerná
14. 07. 2017
Ostrava ? Prvním ovocem, ze kterého vyznavači pálenek v našem kraji každoročně začínají připravovat své kvasy, bývají třešně.

Nezaměstnaných v Ostravě ubylo už pátý měsíc po sobě
13. 07. 2017
Celkem 18 270 nezaměstnaných, což je proti květnu pokles o 561 osob, bylo evidováno koncem června na kontaktním pracovišti Ostrava.

Jak vyčistit motorový prostor, aby vypadal jako nový? Je to docela dřina...
12. 07. 2017
Mnoho lidí rádo jezdí čistým autem a mnoho lidí si zakládá i na čistém interiéru. Jen málokdo ale může říci, že jezdí také s perfektně čistým motorovým prostorem. Samozřejmě, prostor pod kapotou není tolik vidět jako exteriér či interiér, nicméně o to větší parádu lze s čistým motorem nadělat.

Prohlédněte si pět největších sídel miliardářů
12. 07. 2017
Kdo má v USA peníze, ten si může postavit prakticky cokoliv. Od zámku ve stylu pohádky o Popelce až po prosklenou halu s bazénem na střeše. A nejde jen o vzhled, ale i o plochu. Čím větší, tím samozřejmě lepší.

Dotaz z poradny: Jak množit okrasné trávy?
10. 07. 2017
Naše čtenářka se velmi správně ptá těsně před začátkem nové sezony na to, jak množit trávy. Ne tu, kterou jezdíte umravnit sekačkou, ale trávy okrasné.

Výhodný nákup uhlí? Mnoho času už nezbývá
8. 07. 2017
Kdy se dá nejvýhodněji nakoupit uhlí na další topnou sezonu? Provozovatelé oslovených uhelných skladů na Ostravsku se většinou shodují v tom, že pro nákup topiva na zimu je nejlepší období od dubna do července.

Ve strojírenských Vítkovicích se od července zvýší mzdy
4. 07. 2017
Na růstu tarifních mezd i motivačních složek platů se s platností od 1. července dohodlo vedení a odbory Vítkovic, a. s.

Vařte na zahradě! Nebo se aspoň podívejte, jaká je to paráda
3. 07. 2017
Chtěli byste mít na zahradě kuchyni, abyste mohli grilovat a vařit v pohodlí? Mít takové místečko pro dny krásné a třeba i deštivé, ale na čerstvém vzduchu? Postavte si venkovní kuchyň. Nejsou levné, není to jednoduché, ale je to fantastické. Podívejte se do naší fotogalerie na čtyřicet takových zahradních kuchyní a zajímavých doplňků, které by se vám mohly hodit.

Škoda zahajuje předprodej Karoqu, zatím nabízí jen vyšší výbavy. Kolik stojí?
3. 07. 2017
Automobilka Škoda dnešním dnem zahajuje předprodej nového kompaktního SUV jménem Karoq. Zájemci zatím mohou vybírat ze čtyř motorizací a jen dvou výbavových linií.

GALERIE: Tajemné garážovky. Prohlédněte si zapomenuté projekty s technikou Škody
1. 07. 2017
Představte si, že žijete za socialistickou železnou oponou a toužíte po jedinečném a výjimečném autě. Přitom ale máte jen velmi omezené možnosti i prostředky. Co s tím?

Radegast uvařil na léto nové pivo. Ráznou desítku
30. 06. 2017
Nošovičtí sládci v těchto dnech uvedli na trh nové pivo hořké osvěžení nazvané Radegast Rázná 10.

Zelené autobusy FlixBusu spojí Ostravu s Krakovem a Katovicemi
28. 06. 2017
FlixBus, evropský poskytovatel mobility s největší meziměstskou autobusovou sítí v Evropě, nabízí nová spojení z Olomouce a Ostravy. Zelené autobusy FlixBusu spojují přímo obě města s polskými destinacemi Krakovem a Katovicemi.

Vařit můžete i pod širým nebem
28. 06. 2017
Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu
27. 06. 2017
Metalex, společnost později známá jako MTX, si za více než čtyřicet let vydobyl zvláštní místo v historii českého motorsportu a automobilového průmyslu. Za socialismu v tomto podniku vznikla řada podivuhodných aut, krátce po revoluci se firma zase proslavila přestavbou škodovek na kabriolety.  Dokonce postavila i supersport.

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud
26. 06. 2017
Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně
25. 06. 2017
Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Reorganizační plán Vítkovic Envi schválilo sto procent věřitelů
24. 06. 2017
Společnost Vítkovice Envi v pátek získala stoprocentní podporu schůze věřitelů pro uskutečnění reorganizačního plánu. 

HLASUJTE: Vyberte nejoblíbenější podnik kraje
23. 06. 2017
/SOUTĚŽ DENÍKU/ K létu neodmyslitelně patří posezení na předzahrádkách s chlazeným pivečkem v ruce, sklenicí nebo třeba setkání s kamarádkou u ledové kávy. Vyberte z našeho seznamu hospůdek, barů a podniků Moravskoslezského kraje tu nejoblíbenější.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona
23. 06. 2017
/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Kurzy pečení frgálů i nové dětské hřiště: Resort Valachy startuje letní sezonu
22. 06. 2017
Kurzy pečení valašských frgálů, ranní lekce jógy pod širým nebem, výuka golfu pro rodiče s dětmi, ale také nové dětské hřiště, akce pro gurmány a divadlo pod šapitó v rámci Týdne kultury na Valašsku – to vše chystá na letní prázdniny Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí
21. 06. 2017
Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

Před 65 lety zahájila provoz válcovna kunčické huti
21. 06. 2017
Před 65 lety zahájil v kunčické huti činnost dnešní závod 14 – Válcovna. 21. června 1952 pak zde spatřil světlo světa první výrobek převálcovaný z hutního polotovaru.

Manželovi a dětem jsem svou partnerku představila nejdřív jako kamarádku
20. 06. 2017
Dětem gayů nebo leseb nevadí sexuální orientace rodičů, ale homofobie společnosti. Tvrdí to studie "Sešívané rodiny: nový život zevnitř i z venku", kterou zpracovaly Magdalena Skřivánková a Petra Kutálková. 

Zaměstnavatel: Chybí „ajťáci" a problém byl sehnat i účetní
20. 06. 2017
David Chuděj by jako ředitel firmy Vikipid rád rozjel byznys i v Polsku a na Slovensku, k čemuž potřebuje až o 100 % rozšířit stávající IT tým. Jenže kým?

S dešťovou vodou prší peníze
19. 06. 2017
Stoupající ceny vodného a stočného nás nutí s vodou šetřit. Jednou z možností, jak snížit výdaje a současně využít vodu, která nám „spadne z nebe", je jímat ji do zásobníků.

GALERIE: Nesmyslné značení na českých silnicích. Někdy to máme fakt těžké
19. 06. 2017
Bez dopravních značek by byl na silnicích zřejmě naprostý chaos. Občas však chaos způsobuje samotné značení.

Ráj jablíčkářů v Ostravě: iStores v Nové Karolině má být vlajkovou lodí Apple
15. 06. 2017
/FOTOGALERIE/ Největší prodejnu v ČR otevře v pátek v ostravském obchodním centru Forum Nová Karolina společnost WESTech CZ, která provozuje pod značkou iStores největší síť prodejen Apple v České republice a na Slovensku.

GALERIE: Hrůzy tuzingu. I takhle se u nás "vylepšují" škodovky. Bohužel
15. 06. 2017
Takzvaný tuzing je zajímavý fenomén. Zjednodušeně řečeno jde o blízkého příbuzného tuningu, tedy vylepšování auta jeho majitelem, narozdíl od něj ale neřeší funkčnost. Pod tuzing tak spadají úpravy, které nemají vliv na výkon motoru či jízdní vlastnosti. Nezřídka je dokonce zhoršují. A navíc, tuzing velice často překračuje hranici dobrého vkusu.

Ostravští specialisté z Tieto pomáhají digitalizovat úřady v Norsku
14. 06. 2017
/FOTOGALERIE/ Desítky lidí z ostravského Tieto Czech se podílejí na modernizaci a digitalizaci služeb pro občany norského regionu Romerike.

Jak zlepšit ovzduší? Ekologové navrhují i změnu kotlíkových dotací
14. 06. 2017
Změna „kotlíkových dotací", která by odstranila staré kotle a kamna na uhlí, vyšší poplatky pro velké znečišťovatele, závazný plán odstavování uhelných elektráren, zvýšení a rozšíření mýtného pro automobilovou nákladní dopravu a posílení pravomocí měst při regulaci dopravy v období smogových situací.

Top termín pro dovolenou nejen v Ostravě? Týden se dvěma svátky
14. 06. 2017
Vybíráte si letní dovolenou a uvažujete nad termínem? Napadá vás, že ušetříte dva dny dovolené a vyrazíte třeba k moři či jinam už počátkem července, kdy jsou dva státní svátky za sebou? Pak neváhejte, podobně totiž uvažuje hodně lidí.

Téměř každé šesté dítě sdílí své intimní fotky, říká nový výzkum
13. 06. 2017
VIDEO / Patnáct procent českých dětí má přímou zkušenost s erotickými zprávami nebo sdílením intimních fotek a videí. Nezdráhají se ani videochatů nebo osobních schůzek s cizími lidmi. Ukázal to nový výzkum „Sexting a rizikové seznamování českých dětí v kyberprostoru".

Oprava pece v kunčické huti trvala 45 dní a stála 320 milionů
13. 06. 2017
Jedna ze dvou provozovaných vysokých pecí v huti ArcelorMittal Ostrava (AMO) prošla náročnou opravou. Ta trvala 45 dní a stála 320 milionů korun. Kromě zaměstnanců kunčické huti se na ní podílelo zhruba 700 externích pracovníků z dvaceti firem včetně zahraničních.

Vodárny nabízejí lidem chytrý vodoměr
12. 06. 2017
Chytrý vodoměr, díky kterému budou mít zákazníci mimo jiné i neustálý přehled o aktuální spotřebě vody, nabízejí svým zákazníkům Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).

Jak vybrat židli k počítači
12. 06. 2017
Spousta z nás tráví velkou část dne prací za stolem u počítače, proto je důležité, aby židle, na které sedíme, byla opravdu kvalitní a splňovala určitá kritéria zdravého sezení.

GALERIE: Neuvěřitelné nehody z českých silnic. I takhle se u nás bourá...
10. 06. 2017
Jen za minulý rok u nás museli policisté vyjíždět ke skoro stovce tisíc nehod. Není tedy divu, že z tohoto počtu nepříjemných událostí je velká řada bouraček dost kuriózních. U některých se člověk nakonec nestačí divit, jak k nim vůbec došlo.

Lidí bez práce v květnu v Ostravě ubylo
9. 06. 2017
K 31. květnu bylo v registru kontaktního pracoviště ÚP Ostrava celkem 18 831 osob, což je proti dubnu o 636 osob méně. Nezaměstnanost v Ostravě se tak snížila už čtvrtý měsíc po sobě.

Kolik skutečně stojí nový rodinný dům
7. 06. 2017
Do časopisu Dům a zahrada chodí dotazy, na které už mnoho let odpovídá odborník Ing. Roman Brabec ze stavební společnosti Stings 96. Nyní se redakce chce na webu podělit o zajímavý dotaz a zároveň i velmi důležitou odpověď týkající se ceny nových domů.

Nové STK: Jak je to s těmi stočenými tachometry? Vážně kvůli nim neprojdete?
6. 06. 2017
Třetím dílem dokončujeme seriál změn na STK. Tentokrát se zaměříme na jednodušší dovozy aut z ciziny a probereme velký problém se stáčením tachometrů. V Česku se loni prodalo asi 700 tisíc ojetin, z toho 160 tisíc vozů bylo dovezeno. Podle dat společnosti Cebia je přibližně 40 procent všech ojetin „stočených".

Jak vybrat zahradní nůžky
5. 06. 2017
Nůžky na zahradě jsou v permanenci. Tu ustřihnete květinu, tady prostřihnete keř. Na jaře a na podzim musíte upravit stromy, a když půjde do tuhého a vy musíte bojovat s opravdu silnými větvemi, pak si vezmete velké pákové nůžky. Ale jak poznat ty správné nůžky?

Provozovatelé mlékomatů: Drží nás stálí zákazníci
3. 06. 2017
Poptávka po čerstvém mléku se v průběhu posledních měsíců ustálila. Podle Tomáše Kořínka mladšího, obchodního ředitele společnosti TOKO Agri, je v současnosti v republice zhruba 200 mlékomatů a každý měsíc přibývá jeden nový.

Brigádníků je málo. Díru už „nezalepí" ani důchodci. Kolik si mohou vydělat?
1. 06. 2017
Ostrava - Léto je za dveřmi, poptávky firem na brigádníky vysoce převyšují nabídku. A ani starobní důchodci, kteří dosud díru na trhu brigádníků zacelovali, už nestačí. Brigádníci na pracovním trhu chybí.

Ronaldo si na svoje Bugatti vydělá za pět hodin. Jak to mají další fotbalisti?
1. 06. 2017
Že si nejlepší fotbalisté vydělají hromadu peněz, je známá věc. I proto si mohou dovolit nákladní životní styl a drahá auta.

Nekuřácký podnik v Porubě: hosté si rychle zvykli a zimní sezona byla úspěšná
1. 06. 2017
Popelníky na stolech v porubském Barunka Speciál Baru nahrazují dekorativní skleničky s čajovými svíčkami. Dnes je to třináct měsíců, co odtud taktně vykázali kuřáky.

Muž, který naučil Švédy milovat český česnek
1. 06. 2017
Jméno Martin Fripp v Česku řadě lidí moc neřekne, byť jde o českého rodáka. Ve Švédsku je ale mnohem známější. Díky českému česneku.

Rekonstrukce po sto letech
31. 05. 2017
V roce 1908 koupil ředitel obchodní společnosti Unie svažitou jižní parcelu uprostřed branických vinic. Nechal na ní postavit venkovské rodinné sídlo a přizval renomovaného zahradníka Aloise J. Kulišana, aby zbudoval zahradu. Téměř přesně o sto let později začal nynější majitel obojí kompletně rekonstruovat.

Garáž 10 motoristů: Tahle parta stavěla fascinující auta, socialismu navzdory
29. 05. 2017
Sedmdesátá léta minulého století československým automobilovým nadšencům příliš nepřála. Nabídka aut byla samozřejmě úzká a když už jste si vybrali, ani samotné pořízení nemuselo být snadné. Našli se ale tací, kteří se s takovou situací odmítli smířit a i v náročných podmínkách si plnili svoje automobilové sny. Takoví byli i nadšenci, kteří stáli za projektem s podivuhodným názvem GIOM.

Kempy už zahájily, někde se změnami
29. 05. 2017
Turistická sezona se rozjíždí naplno, provoz zahájily autokempy. Někde beze změn oproti loňsku, jinde se změnami většími či menšími.

Tady strávil mládí Donald Trump
29. 05. 2017
Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

OKD slibuje novým horníkům peníze navíc
26. 05. 2017
Karviná – Těžební společnost OKD, která je od loňského května v úpadku, urputně shání nové pracovníky.

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala
25. 05. 2017
/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu
25. 05. 2017
Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Siemens přichází s novinkou, která dá práci dalším lidem v regionu
24. 05. 2017
Jeden z největších zaměstnavatelů ve Frenštátě pod Radhoštěm, společnost Siemens Elektromotory, přichází s novinkou, která dá práci dalším lidem.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku
24. 05. 2017
Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Tipy pro miniaturní zahradu
23. 05. 2017
Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava má nového ředitele
23. 05. 2017
Do funkce generálního ředitele Letiště Ostrava, a. s., byl od 19. května představenstvem společnosti jmenován Jaromír Radkovský. Nahradil tak ve funkci odstupujícího Pavla Schneidera.

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?
21. 05. 2017
Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

Vítkovice Steel plánují zásadní investice do výroby
18. 05. 2017
Po necelých dvaceti měsících po uzavření provozu ocelárny (došlo k němu v září 2015) se Vítkovice Steel a.s. vrátily ke kladnému výsledku hospodaření.

Mšice a boj s nimi
18. 05. 2017
Zahrádkáře děsí neustále něco – déšť, sucho, choroby rostlin a také škůdci. Mezi ty nejznámější patří mšice. Malé mršky, které se množí neuvěřitelně rychle.

Babiš je twitterový král české politiky, jeho koruna ale má prý kazy
18. 05. 2017
Kdyby se charisma politika mělo měřit podle počtu followerů na Twitteru, byl by Andrej Babiš jednoznačně nejcharismatičtějším politickým lídrem v současné sněmovně. I ti nejúspěšnější konkurenti mají sledovatelů zhruba desetkrát méně. Teď mu to ale přináší problémy.

Továrna Mölnlycke dnes slavnostně zahájila výrobu
17. 05. 2017
FOTOGALERIE A VIDEO/ V průmyslové zóně vzniklé po bývalém černouhelném Dole Dukla v Havířově-Dolní Suché byla dnes odpoledne slavnostně otevřena továrna společnosti Mölnlycke na výrobu jednorázových zdravotnických setů.

Ostravská ocel na fotbalovém světovém šampionátu
16. 05. 2017
Tramvaje, které budou příští rok přepravovat fanoušky i hráče na fotbalovém mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku, v sobě ponesou ocel z Ostravy.

Postavte pořádnou ptačí budku
16. 05. 2017
Možná doma či na chalupě máte nějakou tu ptačí budku. Ale můžete mít třeba ještě lepší. Na dlouhé podzimní večery se taková stavba budky hodí.

Prodáváte auto? Podívejte se, jak vyrobit úspěšný inzerát
13. 05. 2017
Když dojde na prodej vozu, volí mnoho majitelů tu „snadnou" cestu v podobě autobazaru. Je to naprosto jednoduché. V ideálním případě od vás totiž bazar vůz vykoupí a tím pro vás celá akce končí. S kůží na trh ale můžete jít sami. Je pravděpodobné, že díky tomu pak za svůj vůz dostanete víc peněz.

Insolvenční správce OKD žádá vrátit 12 miliard
13. 05. 2017
Dvanáct miliard korun požaduje po bývalých majitelích důlní firmy OKD, Petru Kardasovi a Zdeňku Bakalovi, vrátit insolvenční správce OKD Lee Louda.

Dámy, dejte si pozor na levnou bižuterii z Asie!
11. 05. 2017
Medvědí žluč, tygří drápy, rohy antilopy, slonovina, velrybí kost, ale i chameleoni a gekoni či kaktusy. Inspektoři České inspekce životního prostředí provedli loni 479 kontrol podle zákona o obchodování s ohroženými druhy rostlin a živočichů (CITES).

Auto pro papaláše na okruzích. Uřvaná Tatra 603 s obřími výfuky ničila soupeře
7. 05. 2017
Tatra 603 je v mysli většiny z nás zapsaná jako česká limuzína pro socialistické papaláše. Jenže Tatra 603 v soutěžním provedení pro kategorii B5 je zároveň obdivuhodným závoďákem. A dost možná nejbláznivějším, jaký kdy u nás vznikl.

Jaroslav Kmenta: Babiš z nás chtěl udělat mediální kobru
7. 05. 2017
"Případ Babiš-Mafra je nebývalý skandál. Ukázal, že nemůže fungovat spojení politika s vlastnictvím novin," říká Jaroslav Kmenta, bývalý investigativní reportér Mladé Fronty Dnes. Nahrávka debaty Andreje Babiše s novinářem Markem Přibylem podle něj ukázala, že Babiš zneužíval média v politickém boji.

Na návštěvě u mydlářky ve Vratimově. Přírodní mýdlo je jako sýr, musí dozrát
6. 05. 2017
/REPORTÁŽ DENÍKU/ „Měla jsem živý sen. A pak jsem založila Mystickou mydlárnu," říká Alena Milíčková z Vratimova  

Žáky mají k řemeslu přilákat i stipendia
5. 05. 2017
Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vítají nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Vítkovice prodaly svou dceru Hutní montáže a zastavily majetek za 612 milionů
3. 05. 2017
Valná hromada skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) schválila v úterý prodej dceřiné společnosti Hutní montáže firmě E-Invest. Uved to server ihned.cz. Na valné hromadě akcionáři také schválili zastavení majetku za 612 milionů korun. Deníku to potvrdila mluvčí strojírenských Vítkovic Eva Kijonková.

Přehledně: Další SUV, konec Fabie Combi a Rapidu. Co všechno chystá Škoda?
3. 05. 2017
Už za několik dní Škoda představí svoje nové SUV, které v modelové nabídce nahradí oblíbeného Yetiho. Co ale od české automobilky čekat dál?

Před pěti lety to byla nejlevnější nová auta. Jaká jsou dnes jako ojetiny?
3. 05. 2017
Na trhu nových aut byla vždy jedna poněkud zvláštní kategorie: vozy s cenou pod 200 tisíc. Samozřejmě, že od aut spadajících do této škatulky nemůžete čekat zázraky, ale důležité je, že za relativně málo peněz dostanete nový vůz. Dostanete však za ještě méně peněz slušnou ojetinu?

Kunčická huť má nového generálního ředitele
2. 05. 2017
Novým generálním ředitelem ArcelorMittal Ostrava (AMO) byl jmenován Ashok Patil.

Speciály a export aneb Co pomůže větší spotřebě piva?
2. 05. 2017
Ostrava - Minipivovary z regionu odhadují, co by mohlo pomoci vyšší konzumaci piva, která za poslední roky stagnuje. Je ale nárůst spotřeby reálný?

15. červen. Den, kdy se rozhodne o osudu OKD
1. 05. 2017
Přesně v půli června se rozhodne, jaký bude osud největší černouhelné společnosti v tuzemsku. V tento den proběhne u Krajského soudu v Ostravě schůze věřitelů společnosti v insolvenci, kteří rozhodnou co bude s firmou dál. Budou projednávat reorganizační plán, který vedení OKD vypracovalo.

Dětský park ve Velkých Karlovicích zahájí o víkendu letní sezónu
28. 04. 2017
Dětský park Razulák ve Velkých Karlovicích zahajuje v sobotu 29. dubna letní sezónu. Zábavní areál pod širým nebem, situovaný na úpatí sjezdovky Razula v Resortu Valachy hned vedle cyklostezky Bečva, bude v sobotu, neděli i na sváteční pondělí otevřený od 10 do 16 hodin.

Hnojte popelem
28. 04. 2017
Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Rodina z Ostravska našla recept na boj s exekucí
28. 04. 2017
Zadlužili jste se a sice splácíte, ale vaše zadlužení se přesto nesnižuje. Nebo vám už v exekuci zabavili třeba auto? Ani pak nemusíte být vaše situace bezvýchodná.

Voda z vlastní studny - na kolik přijde
26. 04. 2017
Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Úvěrové firmy jako predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí
25. 04. 2017
Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá
23. 04. 2017
Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.

OBRAZEM: Tyhle české sporťáky uměly i přes 300 km/h. A měly motory z tatrovek
22. 04. 2017
Přestože má většina z nás kopřivnickou tatrovku zafixovanou z minulosti jako automobilku zaměřenou na luxusní "papalášské" limuzíny, případně jako výrobce nákladních aut, v historii najdeme i několik vozů, které se těmto definicím naprosto vymykají.

Jak se nespálit při koupi ojetiny II.: Jsme u auta. Na co si dát pozor?
20. 04. 2017
V minulém dílu článku o nákupu ojetiny jsme si probrali, čím se řídit při počátečním výběru auta a jak se připravit na jeho nákup. Nyní se dostáváme do bodu, kdy jsme u vybraného vozu. Na co si dát pozor? A co všechno byste měli zkontrolovat?

Jak se nespálit při koupi ojetiny: Začínáme výběrem, těchto rad se držte
19. 04. 2017
Výběr ojetého auta je činnost, kterou se většina z nás zabývá maximálně jednou za několik let. O to je ale důležitější. Snad každý přece chce, aby mu jeho nové auto sloužilo co nejlépe.

Vodní trkač: čerpadlo bez elektřiny
19. 04. 2017
Dnes už jen málokdo rozumí tomu, co znamená slovo trkač. Mladší se začnou smát a i střední generace těžko hledá nějaké souvislosti. Přitom jde o vodní pumpu vynalezenou v osmnáctém století, která pracuje na jednoduchém fyzikálním zákonu, a to bez jakéhokoli přívodu jiné energie.

Jak snížit spotřebu auta? Není to složité, těmto mýtům ale nevěřte
18. 04. 2017
Spotřeba je dlouhodobě jednou z nejsledovanějších vlastností automobilů. Řidiči jí dokonce často podřizují svůj jízdní styl, volbu pneumatik, ale i výběr vozu jako takového. Ale opravdu víte, jak jezdit co nejúsporněji?

Houslařství - vzácné řemeslo, které v Ostravě stále žije
18. 04. 2017
/FOTOGALERIE/ Noblesní umělecké řemeslo, které naštěstí ještě nevymírá, má stále své zastupce i na Ostravsku.

Do dvou let mají skončit doly Darkov a Lazy
18. 04. 2017
Karvinsko - Necelé dva roky dává vedení důlní společnosti OKD dvěma zatím činným šachtám dolům Darkov a Lazy. Do konce roku 2018 by v obou měla těžba skončit. Vyplývá to z reorganizačního plánu, který těžaři zveřejnili a předali insolvenčnímu správci minulý týden.

Češi natáčejí výpravný dokument o konci civilizací
17. 04. 2017
V Amazonii, na Sibiři, v Egyptě, ale také ve vývojových střediscích moderních technologií vzniká nový výpravný dokumentární film a seriál Civilizace, za kterým stojí český tým. K jeho natočení se dali dohromady režisér a producent Petr Horký, miliardář Karel Janeček, vědec, cestovatel a filmař Petr Jan Juračka a egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, jehož loňská kniha Příběh civilizace byla inspirací filmu. 

Čas pivních speciálů je opět tady. „Tekutý chlebíček" zezelenal...
13. 04. 2017
Velikonoce bez piva? Pro některé obtížná představa. Řada milovníků piva se totiž právě o Velikonocích těší na ochutnávku speciálních „zelených" piv. 

Jak správně založit kompost? Čtěte naše tipy
12. 04. 2017
Založit si vlastní kompost? Otázka, kterou si klade téměř každý majitel zahrady. Někteří se ovšem nechají odradit představou, že se budou muset o kompost složitě starat, bude zapáchat a hyzdit okrasnou zahradu. Tato představa o kompostu je však mylná…

Boj o bezplatné televizní vysílání. Firmy hrozí arbitráží
10. 04. 2017
Přechod na nové vysílání ještě pořádně nezačal a velcí hráči na televizním trhu už šermují žalobami. Až 2,5 milionu domácností bude muset do roku 2020 vyměnit své televize za nové, schopné přijímat signál DVB-T2, případně si ke staré televizi pořídit set-top box.

Když vám vozidlo změní život. Tento stroj v 50. letech prorazil železnou oponu
8. 04. 2017
Některé dopravní prostředky dokážou v určitých případech úplně změnit váš život. A nejde jen o to, že si třeba koupíte vysněné auto, do něhož se zamilujete. Tohle je příběh vozidla, které skupině lidí přinesl kýžený útěk z komunistického Československa za svobodou.

Kolejnice z Třince míří do Ázerbájdžánu
7. 04. 2017
V těchto dnech začala v Třineckých železárnách příprava další dodávky kolejnic pro modernizaci a rekonstrukci železniční tratě Baku Tbilisi Kars v Ázerbájdžánu.

Železný se vrací do televize, chystá nekorektní zpravodajský kanál Z24
6. 04. 2017
Svůj návrat do televizního prostředí dnes oznámil Vladimír Železný, někdejší ředitel a majitel televize Nova. Představil zpravodajskou televizi Z24. Podle něj bude postavena na přímém kontaktu s diváky, "bez politické korektnosti".

Jak rozmístit nábytek? Nabízíme top 10 online interiérových plánovačů
5. 04. 2017
Plánujete změnu svého interiéru? Tak určitě sáhněte po nějakém pomocníkovi, který vám pomůže s rozmístěním nábytku. Nemluvíme o architektovi, ale o softwarech na plánování interiérů. A navíc jsou zdarma a online.

Tohle je 10 nejotravnějších chyb českých řidičů. Neděláte je taky?
4. 04. 2017
Klid za volantem je jedním z klíčových prvků pro bezpečné dosažení cílové destinace. Ale jakkoliv se snažíme být nad věcí a zůstat v klidu, jsou prostě věci, které umí vytočit. Tady je deset z nich.

Méně emisní ArcelorMittal
3. 04. 2017
Ostrava - Huť ArcelorMittal Ostrava (AMO) uvedla, že loni vypustila loni do ovzduší 440 tun prachu, což bylo nejméně v její historii. Meziročně klesly její emise o 142 tun. Oproti roku 2003, kdy do huti vstoupili současní majitelé, bylo množství loni vypuštěných emisí čtvrtinové, podnik tehdy vypouštěl do ovzduší přes 2000 tun prachu ročně.

Nové trolejbusy pro Ostravu. Ředitel DPO: Budou zcela revoluční
3. 04. 2017
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Škoda Electric dodá do Ostravy 12 trolejbusů za více než 160 milionů korun. Plzeňská firma uzavřela s Dopravním podnikem Ostrava smlouvu na dodávku deseti "krátkých" dvanáctimetrových vozidel Škoda 26Tr a dvou kloubových velkokapacitních vozidel 27Tr. Dodávka navazuje na zatím poslední obdobný kontrakt z roku 2015.

Čeští inovátoři dobývají Severní Ameriku
3. 04. 2017
Zkusili jste si někdy půjčkovou sdílenou platformu Zonky? Projekt s tématem online půjček lidí mezi lidmi patří mezi české startupy, které vyvíjí takzvaný inovační inkubátor Creative Dock. Tato firma teď hodlá dobýt i kanadský trh. A není jedinou inovační firmou z Česka, kdo se v zámoří v současnosti etabluje. 

Fajront! Těžbu černého uhlí ukončila další šachta. Tentokrát Důl Paskov
31. 03. 2017
Vrátit nafasované věci, odevzdat výstupní list a naposledy projít branami Dolu Paskov. Zpátky cesta nevede. Pro stovky horníků dnes končí životní etapa, která u některých trvala přes třicet let. Společnost OKD už černé uhlí z Dolu Paskov těžit nebude.

Města chtějí nová loga, ale pak je nevyužívají, říká Aleš Najbrt
31. 03. 2017
Hned několik českých měst představilo během posledních dvou let svá nová loga, přičemž jejich úroveň a možnost praktického využití byla velmi rozdílná. Grafický designér Aleš Najbrt, který je podepsán pod logy měst Praha, Ostrava a nyní i Valašské Meziříčí, vidí příčinu ve fungování české státní správy a veřejných organizací. „Na projekty vizuální identity nejde dost prostředků. A hodně věcí ovlivňují politici zvolení na jedno období, kteří většinou nepřemýšlejí příliš dopředu," říká v rozhovoru pro Dotyk.cz.

Dermacol otevřel prodejnu v Avion Shopping Parku v Ostravě
30. 03. 2017
Své v pořadí 2. Království krásy v Ostravě otevřela společnost Dermacol před několika dny v Avion Shopping Parku v Ostravě.

Tatra předala tisící Phoenix
30. 03. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Téměř už šest let je modelová řada Tatra Phoenix vlajkovou lodí kopřivnické automobilky pro civilní trh. Tisící vyrobený kus této řady předala společnost před pár dny novému majiteli.

V pátek OKD ukončí těžbu v Dole Paskov
29. 03. 2017
Společnost OKD k 31. březnu ukončí těžbu v Dole Paskov na Frýdecko-Místecku. Skončí tím i dobývání černého uhlí v ostravské části dřívějšího Ostravsko-karvinského revíru. Těžba v Dole Paskov končí z ekonomických důvodů. Jeho zavření je jedním z hlavních úsporných opatření.

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB
28. 03. 2017
Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura
27. 03. 2017
Už více než dvě stovky zákonů předložili současní poslanci. Sice jich protlačili jen 26, ale nesmutní z toho. Hlavně, že jsou vidět.

Špaček, Sapík i Menzel: Velké Karlovice lákají na akce pro gurmány
24. 03. 2017
Horský Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích i letos pokračuje v tradici pořádání akcí pro milovníky nevšedních gurmánských zážitků. S příchodem března připravil pro návštěvníky nové jarní menu a chystá degustační večery se zajímavými hosty.

Tatra do Dánska dodá podvozky
24. 03. 2017
Novou zakázku získala před pár dny kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Pro dánskou armádu zajistí dodávku podvozků k houfnicím Caesar francouzské firmy Nexter Systems.

OKD za 80 milionů. Minimálně tolik by stát dal za důlní firmu
23. 03. 2017
Státní podnik Prisko by za akcie společnosti OKD mohl zaplatit zhruba 80 milionů korun. Podle konzultací Priska s vedením důlní firmy jde o minimální částku pro to, aby reorganizační plán společnosti splňoval požadavky podle insolvenčního zákona a měl šanci na přijetí věřiteli OKD.

Podprsenky z Kravař: v Praze chtějí bambus a krajku, jižní Morava větší velikost
22. 03. 2017
/FOTOGALERIE/ Push-upka, bardotka, dekoltka… Při výběru podprsenky je důležité zvolit správnou velikost a střih. V opačném případě si můžete přivodit i zdravotní problémy. 

OKD opustí stovky zaměstnanců, desítky lidí zároveň firma shání
21. 03. 2017
Těžební společnost OKD shání pro své šachty na Karvinsku desítky zaměstnanců, které nyní bude hledat i prostřednictvím úřadu práce.

Ženy na Ostravsku nahrazují muže - pracují v huti, řídí vlaky a vymetají komíny
18. 03. 2017
Dvanáct procent žen zaměstnává v současnosti kunčická huť. Nezastávají jen takzvaně lehké pracovní pozice v administrativě či v laboratořích, ale jsou potřebné i v těch nejnáročnějších provozech.

Žádný překlep, za tohoto Brouka chce majitel opravdu 13 milionů. Proč?
16. 03. 2017
Že jsou někteří sběratelé či nadšenci ochotni utrácet miliony za klasická auta, na tom není nic zvláštního. Dali byste ale 13 milionů za Brouka od Volkswagenu?

Miliardová investice: Američané postaví v Ostravě továrnu na podvozky
16. 03. 2017
Americká firma Chassix vybuduje v Ostravě na zelené louce slévárnu na hliníkové autodíly. Výrobu hodlá odstartovat již na začátku příštího roku, přičemž slibuje vytvoření až 350 pracovních míst. V závodě se budou odlévat hliníkové podvozky pro osobní automobily a součástky do pohonných jednotek.

V Česku je nové reklamní médium - Leoš Mareš
15. 03. 2017
„Ve 2.30 ráno mi u postele zazvonil mobil - Ano? - Jééé, ty jsi Mareš? - Hm - Řikej něcooo… - Proč nic neřikáááš? - Spim - Nespi, si Mareš."

Co byste v knihovně nečekali: pitvu či střílečku
11. 03. 2017
Bart a Lisa Simpsonovi porážejí u dětí Harryho Pottera i báje od Petišky.

V únoru v Ostravě ubylo 2440 nezaměstnaných
10. 03. 2017
Celkem 20 407 uchazečů o zaměstnání bylo koncem letošního února v registru kontaktního pracoviště Ostrava. Ve srovnání s předchozím měsícem ubylo v evidenci 2440 uchazečů. Podíl nezaměstnaných činil koncem února 8,7 procenta

Která auta se u nás kradou nejvíc? Podívejte se na přehled za loňský rok
9. 03. 2017
Z policejních statistik vyplývá, že krádeže automobilů na území Česka rok od roku klesají. Jaké vozy nyní mají zloději nejraději?

Úředníci z berňáků vyrazí do obcí radit lidem s daňovým přiznáním
9. 03. 2017
Do vybraných obcí kraje budou v následujících dnech vyjíždět pracovníci Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

Kde čerpají nejdražší péči? V regionech, které ovládá Agel
6. 03. 2017
Čísla, která překvapila i samotné členy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny: nejdražší péči nečerpají obyvatelé hlavního města, nejvíc peněz stojí lidé z Ostravska a Olomoucka, ve kterých ovládá velkou část nemocnic soukromý řetězec Agel. Péči mohou prodražovat i nezaměstnaní.

Bible v mobilu: křesťané chodí stále více na sítě než do kostela
2. 03. 2017
Když reverend Pete Phillips přijel před devíti lety do Durhamu v severní Anglii, byl vyhozen z místní katedrály. Četl si Bibli na svém mobilním telefonu v lavicích. Telefony nebyly ve svatostánku povoleny a osoba, která ho oslovila nechtěla věřit tomu, že se pomocí svého telefonu modlí. "

OKD má finální nabídky od dvou potenciálních investorů
2. 03. 2017
Vedení těžební společnosti OKD v procesu hledání strategického investora obdrželo dvě finální nabídky. 

Svobodné podnikání? Utopie, říkají obchodníci
2. 03. 2017
Karvinsko Prázdné výlohy, demonstrace živnostníků a fronty na úřadech. I tak vypadá druhá vlna elektronické evidence tržeb (EET), která byla v Česku zahájena se začátkem března. 

Ostravská firma opět bodovala. Tieto Czech je mezi studenty velmi žádané
2. 03. 2017
Již potřetí se ostravské Tieto zařadilo po bok známých jmen, jako je IBM a Microsoft v prestižní studii TOP Zaměstnavatelé 2017, kterou každoročně organizuje Asociace studentů a absolventů,

Festival populismu odstartoval: Jak nenaletět politikům na plané sliby?
2. 03. 2017
Naprostá většina zákonů, se kterými od teď vyrukují poslanci – pět ze šesti, padne pod stůl, vyplývá z analýzy slibů z minulých let.

OKD: „Přesvědč kolegu, ať jde na Karvinsko. Nebudeš škodný"
28. 02. 2017
Horníci ze zavíraného Dolu Paskov nechtějí od dubna dojíždět za prací, o přesun z Dolu Paskov do šachet v karvinské části revíru požádalo méně lidí, než vedení těžební společnosti OKD předpokládalo. 

Cukrárna Šárka v Michálkovicích končí, hlavním důvodem je EET
27. 02. 2017
Zatímco první vlna se dotkla ubytovacích a stravovacích služeb, druhá vlna zahrnuje maloobchod a velkoobchod. Někteří obchodníci na Ostravsku sakrují i zavírají. Jiní jsou v úplně klidu

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli
27. 02. 2017
Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

VÝZVA DENÍKU: Druhá vlna EET přichází. Kdo kvůli ní v Ostravě skončí?
23. 02. 2017
Nelichotivá slova adresovaná EET ze strany obchodníků a malých živnostníků jsou slyšet stále mnohem častěji než pochvalných a uznalé projevý. Jak je tomu konkrétně u nás v kraji?

Falešný inspektor hrozil trafikantovi vysokou pokutou
23. 02. 2017
Trafiku v Ostravě si vybral pro svou kontrolu falešný inspektor České obchodní inspekce. Podnikateli se ale kontrola zdála podivná a opakovaně požádal o předložení průkazu.

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun
23. 02. 2017
Více než třetina špitálů láká adepty medicíny na štědrá stipendia, vyplývá z ankety regionálních redakcí Deníku. Další nemocnice to plánují.

Odborovy předák Pytlík: Ať stát řekne, kde vezme peníze na útlum dolů
22. 02. 2017
Pondělní neúspěšný pokud vlády o převzetí společnosti OKD pod křídla státu nevyšel, a to kvůli nesouhlasu ministrů za ANO a KDU-ČSL, kteří chtějí dát šanci soukromému investorovi.

Zmatení řezníci či pekaři. Nevědí, zda mají povinně dávat účtenky
22. 02. 2017
Příští týden už to nebude možné – odejít z prodejny bez toho, aniž by prodavač vytiskl účtenku s unikátním kódem.

Neschváleno. Vláda zamítla Mládkův návrh, aby Diamo koupilo OKD
20. 02. 2017
Státní podnik Diamo nekoupí černouhelnou společnost OKD, rozhodla dnes vláda. Hlasy ČSSD na schválení návrhu ministra průmyslu a obchodu nestačily, uvedl na twitteru šéf resortu Jan Mládek (ČSSD). K podání nabídky k odkupu OKD vyzvali minulé úterý kabinet odboráři těžební společnosti.

Nemocnice stále hledají nový personál, nabízejí byty i odměny
20. 02. 2017
Někteří sázejí na finanční výhody, jiní loví budoucí zaměstnance mezi studenty. Už několik let se nemocnice nejen na Karvinsku potýkají s nedostatkem zdravotnického personálu. Řada z nich se proto rozhodla motivovat potenciální pracovníky speciálními výhodami.

Chystá se bič na soukromé lékaře
20. 02. 2017
Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Výrobci mléka se ocitli v krizi. Problémy má Opavsko i Krnovsko
19. 02. 2017
Dlouhodobý přebytek mléka na českém trhu nutí jeho producenty snižovat stavy skotu a zavádět úsporná opatření.

Internetové obchody nekončí. Účtenky pošlou e-mailem
17. 02. 2017
Kvůli EET zavřeme, tvrdili na přelomu roku provozovatelé e-shopů. Nakonec se drama nekoná.

Prodej OKD je určen investorům, vstup státu by ho poškodil, tvrdí Babiš
15. 02. 2017
Prodej těžební společnosti OKD je určen primárně pro soukromé investory, vstup státu by prodej poškodil. Hornickým odborářům to dnes vzkázal ministr financí Andrej Babiš (ANO). Reagoval tím na jejich úterní výzvu, ve které odboráři OKD vládu požádali, aby přistoupila k řízenému útlumu těžby černého uhlí pod dohledem státu a aby neprodleně učinila nabídku k odkupu OKD. Vláda dnes bez účasti Babiše projednává návrh ministerstva průmyslu na odkup OKD státním podnikem Diamo.

Ať stát koupí OKD, žádají odboráři vládu
15. 02. 2017
Karviná – Odboráři těžební společnosti OKD požádali vládu, aby přistoupila k řízenému útlumu těžby černého uhlí pod dohledem státu. Vláda podle nich má neprodleně učinit nabídku k odkupu OKD. Odboráři to uvedli v otevřeném dopise adresovaném premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, který odeslali v úterý a jeho text poskytli médiím.  

Češi denně snědí 26 kostek cukru. Zabíjí je to
14. 02. 2017
Tabulka Studentské pečeti obsahuje 24 kostek cukru, půllitr piva 2,5 kostky. Které potraviny jsou nejvíc přeslazené?

Věznice jsou přeplněné. Lehčí zločinci mohou zůstat na svobodě. S náramky
7. 02. 2017
Amnestie prezidenta Václava Klause nepomohla, kriminálníci po čtyřech letech opět přeplnili káznice.

Letišti v Mošnově loni klesl počet cestujících. Proč?
5. 02. 2017
Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově létají pravidelné linky do Prahy, Londýna, Bergama a Dubaje, pravidelná doprava zahrnuje také sezonní charterové lety.

Vinotéky: inspektoři zjistili nedostatky u 21 prodejců
3. 02. 2017
Téměř u poloviny ze 45 kontrolovaných vinoték v Moravskoslezském a Olomouckém kraji zjistili pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) nedostatky.

Čeští senioři? Rádi cestují, jsou na internetu, mají často sex. A neživoří
2. 02. 2017
Současní důchodci nechtějí jen hlídat vnoučata. Část z nich na to ani nemá čas.

Nové vývojové centrum v Šenově u Nového Jičína.má být chloubou
1. 02. 2017
Vývojové centrum elektroniky otevřela před několika dny společnost Varroc Lighting Systems v Šenově u Nového Jičína.

Podnikatelem roku 2016 Moravskoslezského kraje se stal Jan Hasík
31. 01. 2017
Vítězem soutěže EY Podnikatel roku 2016 Moravskoslezského kraje se stal Jan Hasík, majitel a generální ředitel společnosti HSF System a.s. 

Odboráři prosazují, aby těžební společnost OKD převzal stát
31. 01. 2017
Odboráři těžební společnosti OKD prosazují, aby firmu, která je od loňska v úpadku, převzal stát. Prostřednictvím které firmy by se tak stalo, není podle nich podstatné. 

Češi jsou přeborníci v pití alkoholu. Umírá na něj 5000 mužů ročně
31. 01. 2017
Roční bilance: 293 půllitrů piva, 95 sklenic vína a 173 velkých panáků. Na hlavu. Včetně kojenců. Disciplína, ve které nemají Češi konkurenci: pití alkoholu.

Pracovníkům hutě porostou letos mzdy až o 6,6 procenta
31. 01. 2017
Růst výdělku zaručí v letošním roce zaměstnancům Třineckých železáren kolektivní smlouva. Dodatek pojednávající o růstu mezd včera podepsali členové vrcholového vedení hutě spolu s představiteli ZO OS KOVO.

Zpětné bonusy nemocnic. Finta, před níž kontroly zavírají oči
30. 01. 2017
Přijdou tvrdé tresty, slibovaly ještě minulou zimu úřady. Na povrch totiž vyplulo, že některé nemocnice šidí – nakupují léky a materiál i za polovinu ceny, než kterou nafakturují pojišťovnám. Kam „uspořené" peníze putují, přitom nikdo nehlídá.

Zahřejte se v termálních bazénech a saunách ve Wellness Horal
26. 01. 2017
Velké Karlovice - Potřebujete si dát pauzu a dopřát si pořádný odpočinek s hýčkáním? Stýská se vám po moři a teplých letních dnech? Udělejte si výlet k „valašskému moři" – do Wellness Horal ve Velkých Karlovicích.

Kopřivnická Tatra má nového ředitele
26. 01. 2017
Od února nastoupí do pozice generálního ředitele Tatra Trucks po více než třech letech úspěšného působení v čele finančního úseku automobilky dosavadní ekonomický ředitel Radek Strouhal.

Prokleté dluhy: zbankrotovalo už 100 tisíc lidí. Čeká je pět let živoření
26. 01. 2017
Do osobního bankrotu by nově mohlo spadnout více lidí, navrhuje ministerstvo spravedlnosti. Materiál poslalo na vládu.

Plynaři podpoří obce, které CNG budou brát u jejich pump
26. 01. 2017
Slevu jednu korunu za kilogram CNG natankovaného u svých stanic nabídne majitelům vozidel pořízených z dotačního titulu ministerstva životního prostředí (MŽP) podpora čisté mobility společnost innogy.

Nová fabrika v Havířově shání lidi
24. 01. 2017
Havířov - Přestože zahraniční společnost postavila velkou výrobní halu a nabízí až tři stovky pracovních míst, potýká se s nezájmem, a volné pozice proto pravděpodobně obsadí zahraničními dělníky.

Zimní dovolená u moře? Turisté z kraje se nejčastěji jedou ohřát do Egypta
24. 01. 2017
Češi v zimních měsících kromě lyžařských destinací stále častěji cestují do míst, kde je slunečno. Současné mrazivé počasí stojí za zvýšeným zájmem o zájezdy do Egypta, na Kapverdy, ale také na Kubu.

V Ostravě začala mezinárodní výstava Infotherma věnovaná vytápění
23. 01. 2017
Více než 360 domácích i zahraničních firem se ode dneška představuje na největší tuzemské výstavě věnované vytápění a úsporám energií Infotherma, která se do čtvrtka koná na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Nejvíce z nich se zabývá kotli, krby či dalšími médii na vytápění.

Automatické sněhové řetězy. Nový vynález pochází z Česka
23. 01. 2017
Pokud jste někdy nasazovali klasické sněhové řetězy, určitě vás napadlo, že by jejich montáž mohla být o trochu snadnější a rychlejší. Nový český vynález naštěstí splňuje obojí zmíněné.

Půjčovny lyží v regionu mají žně
21. 01. 2017
Mrazivá zima a velká sněhová pokrývka vyhnala na svahy v okolí milovníky zimních sportů. Hitem sezony jsou skialpy a sněžná kola.

Vítkovice draží nepotřebný majetek
20. 01. 2017
Ostravská aukční síň bude 26. ledna v elektronické dražbě prodávat nepotřebné nemovitosti z majetku společnosti Vítkovice, a. s., ze strojírenského holdingu podnikatele Jana Světlíka. Dražební seznam obsahuje 12 položek, jejichž znalecké ceny přesahují 40 milionů korun. Prodej nepotřebného majetku je jednou cest, jak se strojírenská skupina, jejíž tři firmy loni skončily v úpadku, snaží získat hotovost.

Vedení OKD obdrželo výzvu, ať od bývalého vedení vymáhá miliardy
19. 01. 2017
Vedení těžební společnosti OKD, která je od května v úpadku, obdrželo od insolvenčního správce Lee Loudy výzvu, aby vymáhalo od členů dřívějšího představenstva a dozorčí rady celkem 2,8 miliardy korun. Potvrdil to mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Škodu bývalí představitelé firmy podle Loudy způsobili, když schválili výplatu neúměrně vysokých dividend a předlužení firmy.

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?
19. 01. 2017
Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.

Stát pátrá po majitelích čtyř tisíc domů. Když se nepřihlásí, přijdou o ně
17. 01. 2017
O vydání nemovitostí po sedlácích, emigrantech či obětech války žádají tisíce Čechů ročně. Uspějí jen stovky z nich.

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se
15. 01. 2017
Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

Krnov hledá investory pro průmyslovou zónu
14. 01. 2017
Krnovští zastupitelé se na svém posledním zasedání seznámili s projektem firmy Taneco, která chce investovat víc než miliardu v průmyslové zóně Červený Dvůr. Šanci ale mají i další investoři.

Třinecké železárny čeká rok velkých investic
13. 01. 2017
Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny (TŽ) investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních deset let, informovala mluvčí TŽ Petra Jurásková.

Úřad práce pomůže horníkům ze Staříče
12. 01. 2017
Od úterý začalo být odcházejícím zaměstnancům OKD k dispozici mobilní poradenské středisko úřadu práce.

Úspěšný rok Myšáka Mickeyho
12. 01. 2017
Většina filmových studií má za sebou slabší rok, přesto se letopočet 2016 zapíše do dějin jako nejvýdělečnější ve filmovém byznysu. Velkou zásluhu na tomto zdánlivém paradoxu má především studio Walt Disney. Právě na jeho filmy se v uplynulých dvanácti měsících chodilo nejvíce.

Razula láká na akci Lyžuj a plav: ke skipasu hodina v bazénu
11. 01. 2017
Velké Karlovice - Nejen lyžování, ale i koupání v termálních bazénech, saunování a chutné valašské speciality v čele s čerstvými frgály servírovanými přímo u sjezdovky: to vše slibuje návštěva Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.

Karvinsko má nejvíce nezaměstnaných v Česku
11. 01. 2017
Prvenství, které nikoho netěší. Karvinsko je regionem s nejvyšší mírou nezaměstnanosti v celé republice. Sice těsně, ale Karvinsko (10,3 procenta) v počtu lidí bez práce přeskočilo i okres Most (10,1 procenta).

Sedlák, který hostí uprchlíky, má problém. Hrozí mu vězení
8. 01. 2017
Francouzský zemědělec, který hospodaří na hranicích s Itálií, pomáhá uprchlíkům. Porušuje tím ovšem francouzské zákony a hrozí mu vězení. Verdikt má padnout v únoru.

Češi jsou národ do služeb. V Rakousku tvoří i 50 procent personálu
4. 01. 2017
Najít kvalitní personál bylo vždy těžké. Vhodné uchazeče je třeba maximálně zaujmout a vytvořit jim takové podmínky, aby se mohli stát mistry svého oboru a podílet se aktivně na rozvoji podniku, ve kterém pracují, říká Roman Taťák z Augustiniánského domu v Luhačovicích.

Falešný inspektor nerad ukazuje služební průkaz
4. 01. 2017
Od různých podnikatelů na Ostravsku zaznamenala Česká obchodní inspekce (ČOI) informaci, že je měl v posledních dnech uplynulého roku navštívit podivný a zřejmě také falešný kontrolor.

Vínobuditelé hodnotili Rulandské modré
4. 01. 2017
Kdysi nejrozšířenější modrou odrůdu Království českého Rulandské modré čili Pinot noir posuzovali ostravští vínobuditelé z klubu K.A.H.A.N.

Hasicí vozy v koksovně huti jezdí nově bez strojníků
3. 01. 2017
Od letošního roku jezdí hasicí vozy na koksárenských bateriích 1 a 2 v kunčické huti ArcelorMittal Ostrava (AMO) nově bez strojníků.

Obchodníci sčítají ztráty, zákazníci jsou zmatení
3. 01. 2017
Měli jste obavy, že 24. prosince, v den svátku, budou mít obchodníci zavřeno a nakoupili jste o den dříve? A hodně jste se pak divili, když kolem vás na Štědrý den procházela sousedka s plnou nákupní taškou?

Nový kotel za 1,8 miliardy sníží výrazně emise plynů i prachu
30. 12. 2016
Ostravská energetická společnost TAMEH Czech, která je součástí společného podniku skupin ArcelorMittal a Tauron, uvedla do provozu nový fluidní kotel K14 za 1,8 miliardy korun.

Saloon Pub: pravá Amerika padesátých let v Porubě
29. 12. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Historie podniku sahá do roku 1998, kdy byla v Porubě s velkou slávou otevřena stylová country restaurace Western Saloon. „Za těch sedmnáct nebo osmnáct let se zde odehrálo mnoho živých koncertů.

Správně načepované pivo je v restauraci U Hořínků základ
29. 12. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Na dolním konci ulice Pekařská sídlí v jednom z domů nenápadná restaurace, jenž nese název U Hořínků. Zdání ale klame – funguje tady už šestnáct let a za tu dobu si u svých hostů vybudovala silné povědomí.

2promile navazují na slávu vyhlášené drážďanské vinárny
28. 12. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Tenhle podnik má rozhodně něco do sebe. V padesátých letech minulého století se do vyhlášené vinárny „Zlatý Hrozen" na Puchmajerově ulici v centru Ostravy chodilo jedině v obleku, vždyť zde byla restaurace první cenové skupiny, kde nechyběla šatna nebo elegantně oblečený číšník.

Hospody s historií: Radniční restaurace Krnov
28. 12. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Městská kavárna či restaurace v budově krnovské radnice bývala, a dnes opět je, chloubou Krnova. V jejím secesním interiéru se natáčely filmy z dob první republiky, například Konto separato. Krnovu kavárnu pochválil i architekt David Vávra v cyklu Šumná města.

Půjčit si na dárky? O Vánocích veselo, v lednu může být hůř
22. 12. 2016
Nabídky spotřebitelských úvěrů na nás v období před Vánocemi útočí ze všech stran v různých podobách. Zaznívají v televizních reklamách, do schránek nám chodí letáčky, bombardují nás i telefonicky či zasíláním textových zpráv.

OKD požádala vládu o státní pomoc na útlum Dolu Paskov
20. 12. 2016
Karviná – Těžební společnost OKD žádá vládu o peníze na útlum.

Rok 2017: Co podraží? A bude se i zlevňovat?
19. 12. 2016
V příštím roce si lidé mírně budou muset připlatit za vodu, dodavatelé tepla a energií naopak zdražování nepřipravují. Až na výjimky zvyšování cen nehlásí ani oslovení dopravci.

Tatra Trucks: Společnost chce do výroby přilákat více žen
14. 12. 2016
Více než 350 nových zaměstnanců přijala od začátku roku kopřivnická automobilka Tatra Trucks. V náborové kampani však ještě zdaleka nekončí, zaměřit se chce tentokrát více na ženy.

Cylinders Holding se vyčlenil ze strojírenských Vítkovic
13. 12. 2016
Samostatná lahvárenská skupina Cylinders Holding, a. s., která se oddělila od strojírenských Vítkovic, je už zapsána v obchodním rejstříku. Informovala o tom mluvčí společnosti Eva Kijonková.

Mrzne. Hlídejte vodoměry, upozorňují vodaři
8. 12. 2016
Mrazy, které v posledních dnech udeřily, už „mají na svědomí" několik zamrzlých vodoměrů i v našem kraji.

DIAMO ukončilo plošný průzkum úniků metanu
5. 12. 2016
Báňští odborníci se závodu ODRA státního podniku DIAMO dokončili kompletní průzkum úniků metanu ze starých šachet na Ostravsku a Karvinsku.

Kubík vodného a stočného podraží v Ostravě o 56 haléřů
4. 12. 2016
Za kubík vodného a stočného zaplatí od ledna příštího roku zákazníci Ostravských vodáren a kanalizací (OVAK) o 56 haléřů více než letos. U kubíku vodného se cena zvýší o sedm haléřů, u stočného o 49 haléřů.

Letní dovolené: lidé mají zájem o „first minute"
4. 12. 2016
Cestovní kanceláře zahájily prodeje zájezdů v předprodejích už v říjnu. Výkonná ředitelka Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (ACČKA) Kateřina Petříčková pro Deník uvedla, že aktuálně zaznamenávají rostoucí zájem v jednotkách procent.

Vítkovice Envi se budou dál reorganizovat
2. 12. 2016
Firma Vítkovice Envi ze strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group (VMG) podnikatele Jana Světlíka může pokračovat v reorganizaci. Reorganizaci firmě při rozhodnutí o jejím úpadku schválil v srpnu soud, věřitelé včera potvrdili, že v ní podnik může pokračovat.

Vítkovice Power Engineering se zreorganizují, rozhodli věřitelé
1. 12. 2016
Společnost Vítkovice Power Engineering (VPE) ze strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group (VMG) podnikatele Jana Světlíka půjde do reorganizace.

Právní zástupce OKD: Z OKD zmizelo víc peněz, než firma mohla vydělat
1. 12. 2016
Ostrava – Zatím jen o čtyřiadvacet a půl miliardy korun žaluje společnost OKD mateřskou společnost NWR NV a jejích spolumajitele Zdeňka Bakalu za vyvedení peněz z dceřiné společnosti.

Nová továrna v zóně Dukla nabírá zaměstnance
1. 12. 2016
Havířov - Už v březnu příštího roku by měla být zahájena výroba v novém závodě společnosti Mölnlycke Health Care (MHC) v průmyslové zóně Dukla v Havířově.

Glosa: Jak vyhubit venkov s pomocí EET
30. 11. 2016
Je to proces, který má dvě fáze. První se jmenuje Babiš-podnikatel. Během ní se zkoncentrovala půdní držba a zemědělská výroba do té míry, že kdyby žil Masaryk nebo Antonín Švehla, usilovali by o novou pozemkovou reformu.

Přes 500 lidí z Dolu Paskov čeká výpověď
30. 11. 2016
Už 110 zaměstnanců Dolu Paskov se ke včerejšímu dni rozhodlo pro odchod z OKD. Odejdou dobrovolně, skončí právě dnes a mohou tak počítat s odstupným ve výši až čtyřnásobku měsíčního platu.

Předvánoční brigády? Míst je dost, lidí málo
25. 11. 2016
Nakupování dárků, rozesílání zásilek či potřeba stihnout zakázky do konce roku. Aby firmy, obchodníci, internetoví prodejci či kurýrní služby tento předvánoční nápor zvládli, přijímají brigádníky.

Společnost OKD ukončí těžbu v Dole Paskov 31. března 2017
23. 11. 2016
Horníci z Dolu Paskov už mají jednu jistotu. K poslednímu dni března těžba v dole skončí. Firma chce co nejvíce zaměstnanců chce přesunout do karvinské části revíru. Návrh představenstva firmy včera schválil věřitelský výbor. Potvrdil to mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Petr Habáň.

SmVaK: kubík vodného a stočného podraží o 83 haléřů
23. 11. 2016
Od ledna příštího roku zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava (SmVaK) zaplatí za krychlový metr vodného a stočného celkem o 83 haléřů více, než platí letos.

Věnujte k Vánocům zážitky v Resortu Valachy: 8 tipů pro náročné
22. 11. 2016
Štědrý den je příležitostí dát lidem kolem vás najevo, že je máte rádi a že na ně myslíte. Výběr toho správného dárku ale může někdy přidělat vrásky na čele. Co dělat, když už vaši blízcí „všechno mají" a „nic nepotřebují"? Nebo když si nejste jistí, jestli se výběrem parfému, svetříku či knižní novinky trefíte do vkusu?

Soud prodloužil vedení OKD lhůtu na reorganizační plán do dubna
22. 11. 2016
Insolvenční soud v Ostravě prodloužil vedení těžební společnosti OKD lhůtu na vypracování reorganizačního plánu o 120 dní, tedy do 12. dubna 2017. Důvody pro prodloužení lhůty uvedené v žádosti soud shledal jako opodstatněné. Vyplývá to z rozhodnutí soudu uvedeného v insolvenčním rejstříku, na které upozornila Česká televize. OKD je v úpadku od května, reorganizaci firmy schválili její věřitelé v srpnu. Původní lhůta pro vypracování reorganizačního plánu byla do 12. prosince.

Levné hypotéky zvedají ceny bytů v Ostravě
20. 11. 2016
Ceny bytů v Ostravě se letos zvedly zhruba o 15 procent. Mohou za to hlavně nízké hypotéky dostupné pro více lidí, shodli se realitní makléři. O byty, a to prakticky všech velikostí a ve všech částech města, je podle nich nyní veliký zájem. Jde přitom o starší byty, novostavby v Ostravě prakticky nejsou.

Dotace na nové sady jen tak někdo nedostane
16. 11. 2016
Honba za agrárními dotacemi vede do pekel. Jen výjimečně přináší ovoce, a to doslova. Nejen sadařům, ale i spotřebitelům. Díky evropským dotacím rostou česká jablka s pomocí menších dávek chemie, než by jinak ovocnáři do sadů cpali. Bez lákavé dotační podpory by se na šetrnější pěstování ovoce dalo jen pár nadšenců. Sólisté, kteří se z principu nechtějí nikde organizovat, mají ovšem smůlu. Kdo chce dotace, musí být členem profesního svazu. A to i když žádá o podporu na nový sad z českého rozpočtu.

Firma Hruška začala obnovu pekárny zničené nedávným výbuchem a požárem
16. 11. 2016
Ostrava - Hasičští vyšetřovatelé ani policie zatím neoznámili, proč v září explodoval kotel a následně vyhořela část pekárny Hruška v Martinově. Firma každopádně nechala od včerejška vyzdívat část nové konstrukce právě v epicentru výbuchu

S láskou ke kráse měníme svět už padesát let
15. 11. 2016
Ostrava - Kosmetická značka Dermacol otevřela svou první kamennou prodejnu na Moravě. V ní jsou k dostání i exkluzivní výrobky, které v běžných drogeriích nebo supermarketech nenajdete.

Trh práce v křeči. Dnešní nezaměstnané firmy nechtějí
14. 11. 2016
Jaké je složení nezaměstnaných v Česku a kolik z nich má šanci nalézt práci? Na tyto otázky se snaží odpovědět ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) ve své analýze trhu práce. Závěry však nejsou zrovna příznivé. Nad úrovní přirozené míry nezaměstnanosti zbývá posledních 60 tisíc dostupných pracovníků, zatímco firmy a podnikatelé se marně snaží obsadit více než dvojnásobný počet volných míst.

„Slunko" ve Svinově prodělalo obrovskou změnu ... i klientely
12. 11. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Výzva „Dem´ do Slunka!" nyní nabývá podstatně jiného významu, než v minulých desetiletích. Přestává být totiž výhradně pivařskou, protože se svinovská restaurace U Slunce (které nikdo znalý stejně neříká jinak, než Slunko) otevírá též rodinné klientele, rekreačním sportovcům či lidem poptávajícím noclehy.

OKD žaluje svého bývalého majitele firmy o miliardy
11. 11. 2016
Kdysi majitel, uhlobaron, dnes člověk, jehož firma, kterou vlastnil, žaluje za to, že ji připravil o miliardy korun. Společnost OKD podala u Krajského soudu v Ostravě společnou žalobu na společnost NWR NV a Zdeňka Bakalu. Důvod? Požaduje zaplacení částky přesahující 24 miliard korun.

Wellness Horal se zapojí do celorepublikového Týdne saunování
4. 11. 2016
/FOTOGALERIE/ Relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice se ve dnech 5. až 12. listopadu připojí k šestému ročníku Týdne saunování. 

Společnost OKD hledá strategického investora
3. 11. 2016
Karviná – Těžební společnost OKD rozjíždí záchranně-útlumové manévry. Management firmy chce oslovit potenciální investory s cílem najít pro OKD strategického partnera. Od něj se očekává, že bude pokračovat v provozování OKD a po ukončení činnosti jednotlivých dolů rovněž zajistí financování následného útlumu.

Hnědé uhlí do automatů loni chybělo, letos jej sklady mají dost
2. 11. 2016
Lidé, kteří využili nabídky krajů, respektive státu, a vyměnili své staré kotle na tuhá paliva za nové, ekologičtější a automatické, měli před rokem problém. Hnědé uhlí zrnitosti ořech 2 totiž řada prodejců ve skladech neměla.

Benzin v Ostravě zdražuje. Po roce se jeho cena opět vyšplhala nad 30 korun
1. 11. 2016
Zhruba po roce se cena benzinu Natural 95 v Ostravě opět vyšplhala nad hranici 30 korun.

Hostinec Lhotka prožívá zlaté časy
29. 10. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Co by za tak dobře vedený podnik okolní vesnice daly… Hostinec Lhotka byl otevřen už v roce 1923, ale své nejslavnější roky prožívá nyní.

Hornické odbory žádají odstoupení představenstva i dozorčí rady
27. 10. 2016
Odboráři společnosti OKD žádají odstoupení představenstva i dozorčí rady firmy. Podle předsedy Sdružení hornických odborů Jaromíra Pytlíka totiž odbory zásadně nesouhlasí s rozhodnutím představenstva o zrušení sociálního programu.

U Křivého psa ve Frýdku pobýval i vojevůdce Kutuzov
27. 10. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Hostinec U Křivého psa ve Frýdku dýchá historií. Barokní patrový dům, který zpříjemňuje hostům život už přes tři sta let, byl znám jako zájezdní hostinec s názvy U mýta nebo U černého orla.

Listopad je za dveřmi. Pneuservisy hlásí plno
26. 10. 2016
Do povinného přezutí na zimní pneumatiky zbývá řidičům už jen týden. Pneuservisy v Ostravě hlásí většinou plno, řidiče místy čekají i několikahodinové fronty.

Vedení OKD chce podle odborářů zrušit sociální program
25. 10. 2016
Karviná – Vedení OKD chce podle odborářů co nejdříve zavřít Důl Paskov, nemá ale peníze na odstupné, a tak chce horníkům vyplatit méně peněz, než kolik jim zaručuje kolektivní smlouva.

Exotická dovolená v zimě? Novinka: Omán
24. 10. 2016
Část turistů, kteří v létě na leteckou dovolenou kvůli obavám o bezpečnost neodjeli, přesunula svoji dovolenou na podzim či zimu a zamíří do vzdálených destinací.

U Zlatého lva sázejí na rodinnou tradici a atmosféru nejstarší hospody v Ostravě
22. 10. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE, FOTOGALERIE/ Jako zájezdní krčma pro formany vznikl před 247 lety dnešní hostinec U Zlatého lva nacházející se u hlavního tahu na Opavu mezi Porubou a Pustkovcem. Hospodaří v něm již 135 let rodina Křibkova považující tuto restauraci za nejstarší v Ostravě.

Vínobuditelé z klubu K.A.H.A.N. posuzovali Neuburské víno
21. 10. 2016
Ostrava Rok od roku vzácnější Neuburské a jeho blízké příbuzné Veltlínské červené rané, Veltlínské červené a Rotgipfler čili Červenošpičák posuzovali už potřetí ostravští vínobuditelé z klubu K.A.H.A.N. Deset porotců hodnotilo stobodovým systémem celkem 26 vzorků vín z Moravy a Rakouska.

Pivo do kelímku, párek na tácek. Budou hospody obcházet účtenky?
21. 10. 2016
Pro ortodoxního pivaře je něco takového nemyslitelné: sedět v hospodě či na zahrádce a pít pivo z plastového kelímku. Se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) se ale takové situace mohou množit.

Prioritou Restaurace Urban je rodinné prostředí pro hosty
20. 10. 2016
/DENÍK PŘEDSTAVUJE/ Při vstupu do Restaurace Urban v havířovské městské části Prostřední Suchá určitě upoutají návštěvníkovu pozornost kreslené obrazy všech našich prezidentů od vzniku Československé republiky až po dnešek, umístěné na stěně nad výčepem. Jejich autor chtěl tím vyjádřit, že státníci se mění, ale pohostinství na Hornosušské ulici si svůj prvorepublikový název zachovává.

Nošovická automobilka Hyundai chce letos vyrobit 350.000 aut
19. 10. 2016
Brno - Nošovická automobilka Hyundai plánuje, že letos vyrobí 350.000 vozů, o 8000 víc než loni. Výrazně roste poptávka po vozidlech kategorie SUV. Zatímco loni jejich podíl tvořil 59 procent, letos už je to 70 procent, řekl dnes na brněnské konferenci o vývoji v automobilovém průmyslu mluvčí automobilky Petr Vaněk.

Lidé začali topit, kominíci mají práce nad hlavu
15. 10. 2016
Letos začaly telefony v kominictvích zvonit už koncem září. 

Druhé přezkumné řízení ve věci OKD trvalo šest minut
11. 10. 2016
Ostrava – Jen šest minut trvalo dnešní druhé přezkumné řízení ve věci těžební společnosti OKD u Krajského soudu v Ostravě. Týkalo se dvou pohledávek, které nebyly přezkoumané při prvním řízení v srpnu. Pohledávku polské společnosti Kopex ve výši 153.360 korun insolvenční správce Lee Louda uznal a pohledávku společnosti Veolia Průmyslové služby za 1,22 miliardy korun odmítl. Zástupce insolvenčního správce Ivo Šotek dnes u soudu toto rozhodnutí formálně potvrdil.

EET v Ostravě: spuštění se blíží, nervozita lidí stoupá
10. 10. 2016
Elektronická evidence tržeb (EET) začne pro hotely a restaurace platit už 1. prosince. Jsou na ni provozovatelé připraveni? A nechystají se právě kvůli obavám z ní někteří s podnikáním skončit?

Kunčická huť ArcelorMittal zahájila výrobu nové oceli pro automobilový průmysl
6. 10. 2016
Jako jediná v evropské části skupiny ArcelorMittal vyrábí kunčická huť ocel, která najde uplatnění především v automobilovém průmyslu. Ve středojemné válcovně vyrábí ploché tyče pro listové pružiny, které jsou součástí závěsného systému vozidel.

SmVaK Ostrava zavádí od října bezplatnou linku pro zákazníky
30. 09. 2016
Od 1. října letošního roku mění Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) čísla zákaznické i poruchové linky.

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám
30. 09. 2016
Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.

Česko se stalo montovnou Evropy. Pět dopadů, které to na nás má
29. 09. 2016
Na makroekonomických číslech něco nesedí. Česko vykazuje slušný růst ekonomiky, tažený hlavně průmyslovou výrobou a exportem. Navzdory tomu dál působíme v rámci Evropské unie jako chudí příbuzní s průměrným hrubým příjmem 27 tisíc korun, tedy v přepočtu 1000 eur. Od roku 2008 se nám nedaří dotahovat Německo ani Rakousko. Za slušnými makroekonomickými čísly se totiž skrývá problém na mikroúrovni. Příliš mnoho podniků v Česku plní roli pouhé montovny, zatímco lukrativní výzkum a vývoj i marketing a dodávku zákazníkovi zajišťují zahraniční mateřské koncerny.

Cukerná kampaň byla zahájena
29. 09. 2016
Opavský závod je jediným v celém Moravskoslezském kraji. Kampaň by měla vrcholit koncem ledna.

Důl Paskov se nebude zavírat dříve než v květnu 2017
26. 09. 2016
Důl Paskov na Frýdecko-Místecku nebude možné zavřít dříve než k 1. květnu 2017. Dřív se to nedá stihnout kvůli splnění legislativních požadavků. V pondělí to řekli účastníci regionální tripartity. O uzavření ztrátového Dolu Paskov už se mluví 3 roky, společnost OKD počátkem letošního roku zveřejnila, že by ho chtěla zavřít na konci roku 2016.

Kterak chce ministr Jurečka „odklonit" státní dříví
26. 09. 2016
Stát chce omezit vývoz surového dřeva. Podpoří proto nové pily, kterým zajistí surovinu ze státních lesů. Dřevaři a jejich sdružení ale takový zásah do trhu, který zvýhodní novou konkurenci, svorně odmítají. Vědí, že argument o snížení exportu kulatiny je jen zástěrka a ve skutečnosti jde o pomoc pro pár vyvolených. Státní podpora se šije především pro obří pilu Labe Wood, kterou Rakušané plánují postavit ve Štětí.

Univerzity opět podpoří podnikatelské nápady
23. 09. 2016
Už 4. ročník programu na podporu podnikání Green Light pořádá VŠB Technická univerzita Ostrava ve spolupráci s Ostravskou univerzitou, Vysokou školou podnikání a práva a Slezskou univerzitou.

Soud poslal do úpadku další Světlíkovu firmu: Vítkovice Gearworks
22. 09. 2016
Soud v Ostravě včera poslal do úpadku firmu Vítkovice Gearworks ze strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group podnikatele Jana Světlíka. Insolvenčním správcem soud ustanovil Davida Vandrovce, který už byl jmenován správcem i u další firmy z koncernu, která se dostala do úpadku: Vítkovice Power Engineering.

Masivní dovozy levné čínské oceli jsou hrozbou, varují zástupci hutí i odbory
22. 09. 2016
Až 15 tisíc pracovních míst v hutních podnicích našeho kraje a jejich dceřiných společnostech a až 45 tisíc navázaných pracovních míst je ohroženo podle vládního zmocněnce pro Moravskoslezský kraj Jiřího Ciencialy.

Kam mizí učitelé technických předmětů?
22. 09. 2016
Ostrava - Odborníci na informační technologie, fyziku, chemii. Ročně opouštějí vysoké školy desítky pedagogů s touto aprobací. Kam ale míří? Učit na odborné školy, nebo pracovat v soukromé sféře?

Nejsou. Brigádníky firmy na Ostravsku hledají často marně
21. 09. 2016
Koncem letních prázdnin bývá poptávka po brigádnících pravidelně vyšší. Jinak tomu není ani letos. Středoškoláci usedli 1. září opět do lavic a ze dne na den zmizely z pracovního trhu desetitisíce brigádníků.

Česká stopa v Africe: pivo
19. 09. 2016
Kvašené nápoje se v Africe vyrábějí odpradávna. Spolu s Evropany však dorazila i sem moderní výroba piva. Vývozem pivovarnického know-how na kontinent proslulo i někdejší Československo. Nyní tento obor zažívá v Africe boom – stoupá obliba točeného piva.

Na Karlovský gastrofestival míří maďarský i český Michelin
16. 09. 2016
Valašské Velké Karlovice o prvním říjnovém víkendu opět ovládne Karlovský gastrofestival - svátek všech gurmánů a milovníků valašské kuchyně a regionálních produktů, který se za uplynulých sedm let zařadil mezi největší gastronomické akce v České republice. Loni jej navštívilo na 40 tisíc lidí.

Soutěžte o nejlepší frgál a klobásu, vyzývají pořadatelé gastrofestivalu
14. 09. 2016
Velké Karlovice - Vyrábíte si vlastní klobásy? Umíte péct valašské frgály? Zkuste poměřit síly s dalšími kuchařkami a kuchaři a zapojte se do soutěží Karlovského gastrofestivalu, jehož 8. ročník se uskuteční 1. a 2. října ve Velkých Karlovicích.

Pěstitelé míří do palíren. V Beskydech letos dominují jablka
14. 09. 2016
V palírnách v Moravskoslezském kraji odstartovala sezona, která trvá zhruba tři měsíce.

Biopotraviny: sráží je vysoká cena, nabídka však roste
14. 09. 2016
Jíst zdravě a dávat do nákupního vozíku jen ekologicky vypěstovanou produkci? Pro někoho lákavá představa, která však u většiny lidí naráží na realitu. Ceny biopotravin jsou totiž až na výjimky stále výrazně vyšší než potraviny v běžné kvalitě.

Firma Vítkovice Steel bude dělat plechy z brazilských polotovarů
11. 09. 2016
Ostrava – Ostravská válcovna Vítkovice Steel bude vyrábět plechy z bram, tedy polotovarů, dodaných z Brazílie. Se společností Compania Siderúrgica de Pecém uzavřela kontrakt, který by měl pokrýt podstatnou část její roční spotřeby. První brazilské bramy dorazí do Ostravy v říjnu, sdělil mluvčí společnosti Vítkovice Steel Jaromír Krišica. Hodnotu zakázky neuvedl.

Cenová válka se blíží. První dodavatelé chtějí od října zlevnit plyn
8. 09. 2016
Vlna dlouho očekávaného zlevnění cen energií nejspíš dorazí za necelý měsíc. První dodavatelé přislíbili, že cenové nabídky pro domácnosti zatraktivní, i když konkrétní částky a procentuální poklesy zatím tají. Nadějněji než u elektřiny vypadá situace na trhu se zemním plynem, kde zlevnění ze strany RWE i Pražské plynárenské může donutit ke stejnému kroku i konkurenci.

Kolik stojí státní propaganda? Nedozvíme se ani přes povinné zveřejňování smluv
5. 09. 2016
Sto tisíc za zveřejnění jednoho článku. Skoro čtvrt milionu za videa dvou youtuberů a jejich hlášky na Facebooku. Cena 480 korun za dodání jedné VIP vstupenky na galavečer. I to je součást státní propagandy. Kolik nás jako daňové poplatníky stojí, bychom mohli vědět díky nové povinnosti státních úřadů a podniků zveřejňovat smlouvy v registru. Některé ovšem základní informace tají, byť tím porušují zákon.

Nejistá sezona vítkovického magnáta Jana Světlíka
5. 09. 2016
Nadšený sběratel obrazů, fanoušek Miloše Zemana a ostravský patriot, který probral k životu opuštěný průmyslový areál Dolních Vítkovic. Tím vším je Jan Světlík, většinový vlastník holdingu Vítkovice a také jedna z nejsvéráznějších postav českého byznysu. O osudu jeho strojírenského impéria rozhodnou nejbližší měsíce. Dvě firmy vítkovického holdingu jsou totiž v úpadku.

Job Air Technic má novou šanci
4. 09. 2016
Krizové scénáře, které v posledních měsících kolovaly v souvislosti s budoucností opravny letadel Job Air Technic v Mošnově, se nenaplnily. Firma má nového vlastníka.

Časté a zákeřné. Pozor na 5 triků, které na vás zkoušejí prodejci
2. 09. 2016
Zneužívání smluvních ustanovení mobilními operátory a dodavateli energií, nefér praktiky podomních prodejců a podvodných e-shopů a také nižší kvalita potravin stejné značky než u západních sousedů. Takový je podle spotřebitelské organizace dTest výběr nejčastějších lumpáren, kterými prodejci zboží či poskytovatelé služeb poškozují české spotřebitele. Portál Dotyk.cz spolu s dTestem vybral pět rafinovaných triků, na něž je třeba dávat zvýšený pozor.

Nové dotace na bioplynky. Kolik dostane Babiš?
1. 09. 2016
Výroba dotované elektřiny z bioplynu už tři roky převyšuje produkci slunečních elektráren. Zatímco ultralukrativní podpory na nové solární panely stát zarazil, další bioplynové stanice budou díky obnoveným dotacím přibývat. Brusel nyní Česku povolil, aby mohlo dávat podporu novým bioplynkám. Stát na jejich provoz dosud přispěl více než 30 miliardami korun. V oboru se významně angažuje také Andrej Babiš.

Ostravský krajský soud poslal Vítkovice Envi do úpadku
31. 08. 2016
Ostrava - Ostravský krajský soud poslal Vítkovice Envi do úpadku. Firma vyrábí nádrže, zaměstnává 100 lidí a dluží 155 milionů korun. Jde o dceřinou společnost firmy Vítkovice Power Engineering, která už v úpadku je. Soud povolil řešení úpadku Vítkovice Envi reorganizací, jak o to firma požádala, řekla mluvčí krajského soudu Lucie Olšarová.

Boj o balíky: pošta v Ostravě má silnou konkurenci
30. 08. 2016
Optiku v centru Ostravy během prázdnin zachránilo zapojení do sítě výdejních internetových míst.

Tieto Czech nabízí mladým lidem z regionu budoucnost
29. 08. 2016
Více než tři sta nových zaměstnanců přijala letos společnost Tieto Czech, jeden z největších IT zaměstnavatelů v České republice.

Stát podruhé obere vlastníky půdy
29. 08. 2016
Okradl je za komunistů, teď je oškube znovu. Za pozemky, které stát lidem kdysi sebral, jim nedá náhradní, ale jen směšně málo peněz. Půda prý došla, dozvídáme se poté, co statisíce hektarů od státu lacino získali zemědělci a překupníci. Na restituce je přitom pozemků ještě dost. Stát si chce ale půdu zcizenou vlastníkům za bývalého režimu nechat, aby měl rezervu pro své plány. Třeba na budování nových přehrad.

Propuštění havíři zatím o státní příspěvek hromadně nežádají
26. 08. 2016
DIAMO evidovalo od června sedmačtyřicet žádostí, většina je už schválená, první peníze se začnou vyplácet počátkem září.

Vítkovice Envi z Vítkovice Holding na sebe navrhla insolvenci
23. 08. 2016
Ostrava - Další firma z vítkovického holdingu Jana Světlíka na sebe podala návrh na insolvenci. Společnost Vítkovice Envi, která vyrábí nádrže a zaměstnává 100 lidí, zároveň žádá povolení reorganizace. Má celkové dluhy kolem 155 milionů. Jde o stoprocentní dceřinou společnost firmy Vítkovice Power Engineering, která o vyhlášení insolvence a reorganizaci požádala už před časem a soud o případném úpadku rozhodne tento týden. Dnes to řekla mluvčí společnosti Vítkovice Holding Eva Kijonková.

Včelám začíná nový rok už v polovině léta
20. 08. 2016
Postarat se o svá včelstva nejen v období snůšky, ale dobře je připravit i na zimu. To je úkol nejen pro samotné včely, ale i pro ty, kdo o ně pečují.

Vítkovice Power Engineering na sebe podaly návrh na insolvenci
18. 08. 2016
Představenstvo společnosti Vítkovice Power Engineering dnes podalo návrh na insolvenci společnosti spojený s návrhem na povolení reorganizace. Firma zároveň požádala, aby Krajský soud v Ostravě zrušil páteční jednání, na kterém má projednat návrh na vyhlášení insolvence podaný brněnskou firmou Wetag Invest. ČTK to řekla mluvčí Vítkovice Holding Eva Kijonková.

Budování nové průmyslové zóny na okraji Karviné se protahuje
18. 08. 2016
Námitky a odvolání ekologických spolků budou řešit krajští úředníci v Olomouci.

Šéf Druchemy Jiří Daněk: Lidé nechtějí práci, chodí jen kvůli razítku
16. 08. 2016
„Nedá se říct, že se nám lidi nehlásí na naše inzeráty. Ale podle mě ? lidí nechtějí jít do práce," říká šéf družstevního podniku Druchema Jiří Daněk, který se svým týmem odvrátil krach firmy před deseti lety a nyní oživuje její tradiční retro značky, jako je například lepidlo Herkules nebo barvy na vajíčka OVO.

Stát chce do vedení OKD dosadit své lidi
16. 08. 2016
Nejvyší vedení OKD čekají personální změny. Stát, co by jeden z velkých věřitelů těžební firmy, chce do čela podniku dosadit své lidi – finančního i provozního ředitele. V úterý to po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem řekl ministr průmyslu Jan Mládek. Kdo přesně do firmy zamíří, by podle něj mělo být jasné v řádu dnů až týdnů.

Ministerstvo a OKD podepsaly smlouvu na úvěr 700 milionů korun
15. 08. 2016
Praha, Karviná – Stát v pondělí prostřednictvím ministerstva financí (MF) uzavřel s těžební společností OKD smlouvu na úvěr 700 milionů korun. Půjčka je podmíněna reorganizací zadlužené firmy, o které věřitelé OKD rozhodli minulý týden. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí.

Mlékomaty zatím nízkým cenám odolávají, ale...
13. 08. 2016
Litr polotučného krabicového mléka mohou lidé v obchodech nakupovat i za méně než deset korun. Jak se v této situaci daří prodejcům čerstvého mléka?

Zaměstnanci OKD dostali výplaty, 9 procent z nich ale jen zálohu
11. 08. 2016
Karviná - Zaměstnanci těžební firmy OKD, jež je od června v úpadku, i tento měsíc dostali mzdy v řádném výplatním termínu, který připadá na dnešek. Někteří z nich ale nedostali celou výplatu: devět procent zaměstnanců s nejvyššími příjmy dnes dostalo jen zálohu 20.000 korun, druhou část mzdy obdrží nejpozději 19. srpna. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Den D pro OKD? Reorganizace společnosti je schválena
11. 08. 2016
/FOTOGALERIE/ Pokud by se naplnil katastrofický scénář, zapsal by se 11. srpen 2016 do historie jako den, kdy právně ukončila činnost největší černouhelná společnost v České republice a jejích skoro 12 tisíc zaměstnanců by se ze dne na den fakticky ocitlo bez práce.

Kohoutkový inspektor vodařů ocenil dalších dvanáct podniků
10. 08. 2016
Dvanáct nových zařízení ocenil a odměnil Kohoutkový inspektor Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaK) při své cestě Moravskoslezským krajem na přelomu července a srpna.

Stížnosti a reklamace dovolených? Oprávněné i kuriózní
9. 08. 2016
Ostrava - Předsedkyně Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska radí reklamovat dovolenou nejpozději do jednoho měsíce od skončení zájezdu. A ve všech případech je vhodné pořídit si důkazy. 

Firma bude asi potřebovat od státu další peníze, řekl ředitel OKD
9. 08. 2016
Ostrava - Těžební společnost OKD, která je v úpadku, bude možná v roce 2017 potřebovat půjčit od státu další peníze a bude se zřejmě zabývat i platy zaměstnanců. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN) to řekl generální ředitel OKD Dale Ekmark. Budoucnost OKD ale závisí hlavně na tom, zda věřitelé firmy ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě schválí její reorganizaci. Pokud by podnik poslali do konkurzu, znamenalo by to prakticky jeho zánik, bezprostřední propouštění a rozprodej majetku.

Jak popravit podnikatele. Daňový džihád nepolevuje
6. 08. 2016
E-shop LevneElektro.cz a strojírenská firma ČKD Praha DIZ. Dvě nejznámější letošní kauzy, které odstartovala finanční správa uvalením zajišťovacích příkazů. Smrtící rány této populární berličky berňáků v boji s daňovými úniky pocítily během letoška i další stovky firem. Zátahy míří na stále menší ryby. Objem peněz, které stát v honbě za podvodníky alespoň načas od podnikatelů vysaje, prudce klesá.

Část lidí z OKD nedostane mzdu
5. 08. 2016
Karviná - Pokud by společnost OKD v příštím týdnu, kdy je v podniku výplatní termín, neměla dostatek hotovosti, dostane v plné výši výplatu jen 91 procent zaměstnanců.