Deník - Kroměřížský - regionální kultura


Ve folkloru se zpívá o tom, o čem se nemluví, říká Zuzana Lapčíková
4. 09. 2022
Cimbalistka a zpěvačka Zuzana Lapčíková už po několik desetiletí symbolizuje spojení moravské lidové hudby a jazzu. Nyní uvažuje o vydání životopisné knížky a nového alba, na kterém by se poprvé za celou svou kariéru představila jako písňová autorka.

Kate Winsletová v ruinách. V Chorvatsku natočí film o americké fotografce
3. 09. 2022
Rozstřílenou a opuštěnou pláž Kupari u Dubrovníku oživí hollywoodské hvězdy. Chystají se sem Kate Winsletová, Jude Law, Marion Cotillardová a Josh O'Connor. Zahrají si ve filmu o slavné americké fotografce a modelce ikonického časopisu Vogue Lee Millerové.

Třídenní Valašské záření letos znovu nabídne pestrý program
26. 08. 2022
Čtyřiadvacátý ročník multižánrového festivalu Valašské záření přinese opět po roce dny plné pestrého kulturního programu. Tradiční vsetínská kulturní událost se letos bude konat na dvou pódiích v pátek a sobotu 9. a 10. září.

Pán prstenů a Vyšehrad. Kino Nadsklepí nabídne dva filmové maratony
24. 08. 2022
Na dva filmové maratony se mohou v příštích dnech těšit Kroměřížané. Zatímco v sobotu 27. srpna bude patřit plátno kina Nadsklepí oblíbené trilogii Pán prstenů, v úterý 30. srpna si podmaní návštěvníky letního kina na nádvoří radnice Julius Lavický v seriálu a následně i stejnojmenném filmu Vyšehrad.

Rod draka se představuje krvavě a nelítostně. Novinka od HBO si servítky nebere
20. 08. 2022
Hlavní hrdinka očekávané série Rod draka to nebude mít snadné. V dnešní době přející vůdčím ženám by se nejspíš těšila zvolená vládkyně úctě a respektu. Princeznu Rhaenyru rodu Targaryenů však čeká krev, bolest a pevné nervy. Alespoň to naznačují první díly desetidílné ságy, z nichž úvodní měl slavnostní předpremiéru ve čtvrtek večer v pražském Cinestar Anděl. NA HBO Max se seriál představí v pondělí 22. srpna, sledovat jej můžete i online a s českými titulky.

Příběh Františka Kriegela je dotočen. Symbolicky před výročím srpna 1968
19. 08. 2022
Muž, který stál v cestě. To je film o Františku Kriegelovi, hrdinovi Pražského jara, který v předvečer výročí srpnové okupace dokončil Petr Nikolaev. Hlavní roli muže, jenž se jako jediný postavil Brežněvovi a nepodepsal "Moskevský protokol", hraje Tomáš Töpfer. Snímek se nerodil lehce, provázely ho bouřlivé spory o práva a režii. Do kin vstoupí během příštího jara.

Festival Hudební Kroměříž vyvrcholí koncertem Návrat Amadea
18. 08. 2022
Výjimečný hudební a dramatický zážitek čeká na návštěvníky a hosty závěrečného koncertu pátého ročníku Letní hudební akademie v Kroměříži, který se uskuteční v pátek 19. srpna.

Inspirativní čtení na léto. Pět knih, které byste neměli o dovolené minout
13. 08. 2022
Léto se zlomilo do druhé půlky, dovolené a výlety ale pro mnohé z nás nekončí. Pokud jste už znaveni mořem, sluncem, túrami, festivaly, koncerty či letními kiny, možná vám přijde vhod strávit nějaký čas jen tak ve stínu stromů a s dobrou knihou v ruce. Tady je pět tipů, které vás nebo vaše děti třeba osloví.

Vzkvétající Númenor. Fotky ze seriálu Prsteny moci odhalují dosud neviděnou říši
12. 08. 2022
Jak oživit svět, který mnozí znají, ale nikdo jej neviděl? Touto otázkou se zabývali tvůrci mytologického eposu The Lord of the Rings: The Rings of Power neboli Pán prstenů: Prsteny moci, jehož premiéra se odehraje na streamovací platformě Amazon Prime Video 2. září.

Podzim na Nově: Pět hraných seriálů, nový MasterChef i návrat legend
12. 08. 2022
Televize Nova představila své podzimní programové schéma. Jeho součástí bude seriál Policie Modrava, který vyvrcholí novými díly a závěrečnou řadou. Druhou sérií bude pokračovat i hit loňského podzimu, seriál Pan profesor s Vojtěchem Dykem, nové případy budou řešit v jednom z nejsledovanějších krimi seriálů posledních let Specialisté.

Písničkář Michael Janík: Dvanáctistrunku jsem si pořídil kvůli Beatles
8. 08. 2022
Zachtělo se mi zjistit, co dělá Michael Janík (77). Jak se má, čím se baví, o čem přemýšlí. V nakladatelství Galén mu právě vychází sbírka básní Poezie starého písničkáře. Ty verše jsou jako on sám: vlídné a třeskutě vtipné, hřejivé i sarkastické. Jedním slovem: ty básničky jsou k posmání. Tak si vousatého kytaristu a zpěváka pamatujeme z oblíbeného dua Paleček a Janík, od jehož seznámení letos uplyne 55 let. 

Malíř Jiří Slíva: V mládí jsem si kreslil obrázky k písničkám ze Semaforu
4. 08. 2022
Klasik českého kresleného humoru oslavil začátkem července úctyhodné půlkulatiny. Podle občanky je mu 75 let. Ale vůbec byste to do něj neřekli. Na světě by se našlo jen málo činorodějších a zaneprázdněnějších lidí. Jiří Slíva kreslí, maluje, ilustruje, hraje na kytaru a zpívá, skládá písničky, píše básničky, pořádá výstavy… Na jeden život je toho až moc. 

K životu s úsměvem na tváři stačí opravdu málo, říká cestovatel Jakub Kynčl
3. 08. 2022
Jakub Kynčl si oblíbil Střední a Jižní Ameriku. O cestách po této části světa pojednává i jeho kniha Pas a pes. A proč to tam má tak rád? Lidé jsou tam prý upřímnější. „Když jsem v Jihovýchodní Asii, každý se na mě usmívá. Nepoznám, zda mi ten člověk vstřícně pomůže, anebo na mě chystá nějaký podvůdek. V Latinské Americe je to snadnější. Milí a vlídní lidé se usmívají a ti, kterým se chcete vyhnout, se tváří tak, že raději přejdete na druhou stranu cesty,“ říká cestovatel a spisovatel v jedné osobě.

Leonardo DiCaprio mezi Indiány. Western Krvavé prachy uvidíme příští rok
30. 07. 2022
Leonardo DiCaprio opět spojil své síly s režisérem Martinem Scorsesem. Jejich čerstvý projekt se jmenuje Killers of the Flower Moon (česky Krvavé prachy) a vrací se k záhadným vraždám Indiánů ve 20. letech minulého století.

Zagorová nám vzkázala, ať jdeme svou vlastní cestou, říká o muzikálu Bohatová
28. 07. 2022
Kateřina Bohatová, to je jedna ze tří hereček, které budou mít hlavní roli v připravovaném muzikálu Biograf láska, postaveném na písničkách z repertoáru zpěvačky Hany Zagorové. „Na roli byl vypsán konkurz. Pozval si mě kolega Honza Kříž, který muzikál režíruje, takže to proběhlo v takovém příjemném duchu, vzhledem k tomu, že spolu spoustu let hrajeme a dobře se známe. Ale šla jsem si to pěkně odzpívat. No a dopadlo to výborně. V létě zkoušíme, v září bude premiéra,“ těší se herečka a zpěvačka na svou další roli v pražském Divadle Kalich.

Hollywoodský herec John Malkovich vystoupil v Kroměříži v roli hudebního kritika
27. 07. 2022
Téměř 1500 diváků se v úterý 26. července přišlo podívat do Podzámecké zahrady v Kroměříži na hollywoodskou hereckou ikonu, 68letého Johna Malkoviche. Ten se na prknech tamního mobilního amfiteátru, sestaveného pro letní sezonu, představil v roli zatrpklého hudebního kritika ve hře The Music Critic.

KVÍZ: Jak dobře znáte film Noc na Karlštejně?
22. 07. 2022
Noc na Karlštejně patří k nejoblíbenějším filmovým muzikálům, za jehož melodiemi stojí známý český hitmaker. Znáte jeho jméno? Víte, kdo si měl původně ve snímku zahrát a ve kterém roce se tento legendární snímek natáčel?

Eva Jiřičná: Vážím si pracovitých lidí. Alfons Mucha k nim patřil
22. 07. 2022
Ucelenou přehlídku díla Alfonse Muchy představuje výstava Mucha, rodinná sbírka, kterou si mohou zájemci prohlédnout v pražské Valdštejnské jízdárně. Jednotlivé exponáty pocházejí – jak název napovídá - z rodinné sbírky, která je největším souborem Muchových děl na světě. Některé z nich uvidí veřejnost zcela poprvé.

Žánrové kotrmelce neděláme, říká kytarista Arakainu Jiří Urban
17. 07. 2022
V letošním roce, kdy slaví čtyřicet let od založení, přichází tuzemská metalová legenda Arakain se spoustou aktivit. Kromě toho, že hojně brázdí česká a moravská pódia, na leden příštího roku plánuje výroční koncert do pražské haly O2 universum. Nedávno jí navíc vyšlo v reedici oceňované album Schizofrenie. Kytaristovi Jiřímu Urbanovi se v souvislosti s jeho vznikem vybaví zvláštní porevoluční období i stav, v jakém se tehdy kapela nacházela.

Sympaťák v práci i civilu. Herec Harrison Ford slaví osmdesáté narozeniny
13. 07. 2022
Vesmírný pilot Han Solo z filmové série Star Wars či archeolog a zároveň akční hrdina Indiana Jones ze snímku Dobyvatelé ztracené archy a jeho pokračování. Především těmito dvěma rolemi proslul americký herec a producent Harrison Ford, který oslavil 13. července osmdesáté narozeniny.

Brutální plavba, femme fatale a čekání na orgasmus. Hity z festivalu míří do kin
12. 07. 2022
Uteklo to jako voda. Karlovarský filmový festival o víkendu skončil. Kdo nestihl některý z filmů, nebo se letos do lázeňského města vůbec nedostal, nemusí litovat. Jsou tu znovu Šary Vary, speciální ochutnávka filmů z letošního programu, kterou od pondělí najdete ve vybraných kinech.

O Masters of Rock je obří zájem. Táhnou Judas Priest i Nightwish
4. 07. 2022
Metalové publikum je opravdu věrné, těší ředitele agentury Pragokoncert Jiřího Darona. Muže, který stojí v čele jedné z největších hudebních akcí v Česku – Masters od Rock ve Vizovicích. Uskuteční se od čtvrtka 7. července do neděle 10. července v areálu firmy Rudolf Jelinek.

Energie pro kulturu: Putovní festival ve městech spojí hvězdy s místními umělci
3. 07. 2022
Česká města i letos ožijí hudbou a divadlem. Odstartoval třetí ročník festivalu Energie pro kulturu, který se opět zaměří na podporu kultury v regionech spojením známých umělců s místními uměleckými soubory. Na festivalu diváci objeví mnoho nových talentů a vedle nich si užijí vystoupení známých interpretů jako Tata Bojs, 7x3, Michal Hrůza, Aneta Langerová a mnoho dalších.

Hrát Zelenského? Na to jsem moc vysoký, řekl ve Varech herec Liev Schreiber
2. 07. 2022
Film se na karlovarském festivalu letos lehce prolíná s politikou. První americký host, herec Liev Schreiber, přijel do Varů představit svou nadaci na podporu Ukrajině Bluecheck. A hned v úvodu dal na setkání s médii všem fotografům potřebnou lekci: „Přátelé fotografové a kameramani, je vás tu moc. Dejme si dvě minuty, za tu chvíli uděláte spoustu fotek. A pak dost. Na tohle máte červený koberec, tam ať se vše odehrává. Tady si nechme prostor na povídání.“

Lenny vydala singl z nové desky. Vrhá se na ní do rockového žánru
29. 06. 2022
Singl live. laugh. cry z očekávané desky, která by měla vyjít koncem léta, představila před pár dny skladatelka, klavíristka a zpěvačka Lenny. „Jeho heslem je - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ uvádí Lenny.

Manželství mi zachránilo život, říká zpěvák Michal Malátný z Chinaski
6. 06. 2022
„Nemůžu se dočkat,“ říká frontman skupiny Chinaski o nové desce, která co nevidět vyjde. Zpěvák a kytarista Michal Malátný a jeho letitý spoluhráč František Táborský na ní ukončili jednu kapitolu a obklopili se ostrou partou muzikantů, jejichž sound připomíná staré dobré garážové časy.

Krtečkovi dal život, planetce své jméno. Eduard Petiška zemřel před 35 lety
6. 06. 2022
Spisovatel, překladatel i rekordman. Tím vším byl Eduard Petiška, jeden z našich nejpilnějších autorů. Za desítku knih dedikovaných své ženě se dostal i do České knihy rekordů. Čtenáři nejvíce znají jeho Řecké báje a pověsti, Petiška ale psal i příběhy o Krtkovi, romány a básně. V pondělí uplyne 35 let od jeho úmrtí.

Kdo je hrdina. Atentát na Heydricha připomínají na plátně, v galerii i hrách
5. 06. 2022
Je to přesně 80 let, kdy českoslovenští parašutisté spáchali atentát na Reinharda Heydricha. Náš národ dostal své hrdiny, které se sluší připomínat. Letos tak činí řada organizací a projektů.

Popelka, Osada havranů i sůl. Pohádka Zakletá jeskyně míchá ďábelský mix
3. 06. 2022
/VIDEO/ Zakletá jeskyně. Nová koprodukční česko-slovensko-maďarská pohádka doputovala do kin a míchá ďábelský koktejl. Je to až k nevíře, co všechno se do scénáře autorky a režisérky Mariany Čengel Solčanské vešlo.

V Nadsklepí bude předpremiéra nové komedie, která se natáčela i na Kroměřížsku
31. 05. 2022
Kino Nadsklepí hostí předpremiéru komedie s názvem Kdyby radši hořelo. Do Kroměříže ji přijedou 10. června představit herci Anna Polívková a Vladimír Škultéty, režisér Adama Koloman Rybanský a producenti Eva Pavlíčková a Pavel Vácha.

V předaleké galaxii mají napilno. Star Wars představí nové seriály, filmy i hry
31. 05. 2022
Fanoušci Star Wars se na svých televizorech opět vydají do předaleké galaxie. Ta se totiž podle nejnovějších plánů studia Disney rozšíří o nové filmy, seriály i videohry. Deník přináší souhrn nejzajímavějších novinek ze světa Hvězdných válek.

Paní Hegerová měla svoje písně pod kůží, říká zvukař a producent Michal Pekárek
30. 05. 2022
S Martou Kubišovou točil album Soul, s Hanou Hegerovou její poslední desku Mlýnské kolo v srdci mém. Zvukař a producent Michal Pekárek stál u zrodu mnoha prvotřídních nahrávek, které dnes patří do zlatého fondu české hudby. Kromě pěti alb autorské dvojice Petr Hapka a Michal Horáček pomohl na svět také velice osobnímu albu Richarda Müllera s názvem 55 nebo nejnovějšímu CD Jaromíra Nohavici Máma mi dala na krk klíč.

Festivalová sobota: Šíleně smutná princezna, Václav Neckář i koncert Buty
27. 05. 2022
Opět zajímavý program slibuje třetí den 62. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Kongresové centrum večer promítne zdigitalizovanou pohádku Šíleně smutná princezna za účasti Václava Neckáře.

Mám pocit, že se dost blížíme k soudružskému uvažování, říká autor románu Opona
25. 05. 2022
Ondřej Hübl se živí vymýšlením reklam. Za sebou už má ale i povídkovou knihu Hod mrtvou labutí nebo scénář k seriálu Zkáza Dejvického divadla. Ve svém novém románu Opona dopřál hlavnímu hrdinovi Josefovi a jeho rodině výlet do komunistických padesátých let. „Já bych takovou dovolenou klidně absolvoval, kdybych měl jistotu, že se vrátím zpátky, což můj hlavní hrdina nemá. Na místě zjišťuje, že to není tak jednoduché, respektive že je to past,“ říká.

Svět zkázy pod širým nebem. Letní Shakespearovské slavnosti lákají na Macbetha
24. 05. 2022
Hned čtyři novinky připravují pro nadcházející sezonu Letní shakespearovské slavnosti, které se odehrají od 28. června do 2. září na tradičních místech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě. Tou hlavní je očekávaná premiéra inscenace Macbeth v hlavní roli s Markem Němcem, jeho choť si zahraje Lenka Krobotová. V možná nejtemnějším příběhu z pera Williama Shakespeara se můžeme těšit i na Davida Matáska, Kláru Issovou, Václava Vašáka, Tomáše Měcháčka nebo Karla Zimu.

Zlín ožije filmem. Filmový festival začíná ve čtvrtek
24. 05. 2022
Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě nabídne týden plný filmů, besed a zážitků. Pro malé a velké milovníky filmu je připraveno 276 snímků ze 49 zemí světa.

Prodaná nevěsta je jako minové pole, říká Alice Nellis
24. 05. 2022
Národní divadlo chystá Prodanou nevěstu. Poprvé ji představí ve čtvrtek 26. května. Slavná opera Bedřicha Smetany se hraje na našich scénách přes sto padesát let, zjevně se ale neomrzela. K režii byla tentokrát přizvána filmařka Alice Nellis, která má na kontě už operu Mozart a ti druzí. Zadání neměla snadné: ať je Prodanka jiná.

Na švestky i na Chinaski. Festival Trnkobraní se vrací
23. 05. 2022
Areál likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích se letos opět otevře veřejnosti a 19. a 20. srpna přivítá hudebně-švestkový festival Trnkobraní. Návštěvníci 53. ročníku se mohou těšit na špičky české i slovenské hudební scény.

Janek Ledecký: Cokoli dalšího v mé kariéře přijde, bude bonus
21. 05. 2022
V roce čtyřicátého výročí skupiny Žentour a třicátého výročí od zahájení sólové dráhy přichází zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký s novým albem Symphonic. Novinka navíc vychází v roce hudebníkových šedesátin, které připadají na 27. července. Posluchači je s ním mohou oslavit během série šesti minifestivalů s názvem LX tour.

The Killers, Twenty One Pilots i Kozub. Colours of Ostrava má být letos nejlepší
20. 05. 2022
/FOTOGALERIE/ Festival Colours of Ostrava se po dvouleté koronavirové pauze vrací do Dolní oblasti ve Vítkovicích. Organizátoři slibují atmosféru, na kterou byli návštěvnicí zvyklí před pandemií.

Herec, koňák, farmář. Legendární Karel Roden slaví šedesátku
18. 05. 2022
Terapeut, fotograf, rytíř i ajťák. Tím vším byl herec Karel Roden. A to je jen krátká výseč v dlouhé řadě jeho rolí. Herecký talent i mimořádné charisma má od Boha. Ve středu oslaví český herec rovných šedesát let.

Rockeři nedisponují uměním odcházet, říká hudebník Michael Kocáb
17. 05. 2022
V současné době můžete v kinech vidět film Symphony Bizarre, jehož režisérem, scenáristou a střihačem je Michael Kocáb. Ten není mezi filmaři žádným nováčkem. Spolu s Karlem Smyczkem v roce 1990 režíroval film Pražákům těm je tu hej a také ho stříhal společně s barrandovským střihačem Zdenkem Patočkou. Dokonce tehdy dostal cenu za střihovou skladbu.

Nevšední zážitek. Kino Nadsklepí hostí finále turnaje hry FIFA 22
16. 05. 2022
Nevšední zážitek. Tak se dá jednoduše shrnout akce, kterou si na nadcházející neděli 22. května připravili v kroměřížském kině Nadsklepí. Na velkém plátně se tam totiž odehraje finále herního turnaje ve hře FIFA 22 na konzoli Playstation 4.

Avatar se vrací. Dechberoucí svět modrých bytostí dorazí do kin v prosinci
11. 05. 2022
/VIDEO/ Nad modrými vodami se velebně nesou létající torukové, pod hladinou vlají řasy a korály a po mohutných zelených kořenech pod skalami skáčou děti. Čarovný svět Avatarů je zpět. Dlouho očekávané pokračování životního projektu Jamese Camerona o harmonické symbióze lidí a přírody se vrátí do kin o Vánocích. Jako malou ochutnávku nabízejí tvůrci první trailer.

Rád se nechávám překvapovat, říká malíř a ilustrátor Petr Nikl
9. 05. 2022
„Podstatné je podělit se s ostatními o to, co je pro mne fascinující. Jestli to vytvořil červotoč, nebo já svou rukou, to už je vlastně trochu jedno,“ říká výtvarník a hudebník Petr Nikl (61). Jeden z našich nejúspěšnějších tvůrců má na kontě bezpočet ocenění včetně ceny Magnesia Litera, Ceny Jindřicha Chalupeckého či nominace na Cenu Astrid Lindgrenové. 

Geniální i záludný. Režisér a herec Miroslav Macháček se narodil před sto lety
8. 05. 2022
Obdivovaný, nenáviděný, rozverný i záludný. Ale v každém případě jedinečný. To byl režisér a herec Miroslav Macháček. Vyučený strojní zámečník, který propadl divadlu. V neděli uplyne sto let od jeho narození.

Písničky Hanky Zagorové definovaly moje dětství, říká Roman Tomeš
7. 05. 2022
Čtyřiadvacet písní legendární interpretky, autorky a devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové zazní v novém původním muzikálu Biograf láska, který uvedou Divadlo Kalich a společnost No.Art poprvé 16. září. Scénář k němu napsala publicistka Uljana Donátová, režii a scénu vytvoří herec a zpěvák Jan Kříž. Jednu z rolí si v muzikálu zahraje Roman Tomeš, který má na kontě velké role světového muzikálového repertoáru – patří k nim Ježíš i Jidáš z Jesus Christ Superstar (za roli Jidáše byl nominován na Cenu Thálie), Roger z Rentu, Berger z Vlasů, Danny z Pomády, Bobby z Horečky sobotní noci, Clyde z Bonnie a Clyde či Eddie ze Sestry v akci.

Do Kroměříže zavítá výstava 3R spojující svět sochařství, malby i hudby
6. 05. 2022
Galerii v podloubí zaplnila díla Štěpána, Aleše a Mikoláše Růžičkových. Výstava s názvem 3R spojuje nejen mimořádně nadané bratry, ale také svět sochařství, malby a hudby.

Zlatý střevíček si ze Zlína odveze Pavel Zedníček a Karel Heřmánek
5. 05. 2022
Za tři týdny odstartuje ve Zlíně největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě a představí 276 snímků z téměř padesáti zemí. Zlatý střevíček letos udělí organizátoři hereckým legendám Pavlu Zedníčkovi a Karlu Heřmánkovi.

Knižní tipy Deníku: Co číst v květnu? Příběhy Viewegha i farářky
3. 05. 2022
Ač už počasí konečně vybízí k venkovním aktivitám, únik do světa knižních příběhů v bezpečí domova patří k nenahraditelným jistotám. Co si přečíst v květnu?

Zpěvák Jan Smigmator: V New Yorku musím podat životní výkon
4. 04. 2022
Řadu let byl vnímán jako nesmírně talentovaný, pracovitý a sympatický kluk, který dostal do vínku něco, čemu se říká „velký hlas“. Z držitele Zlatého oříšku pro talentované děti dorostl Jan Smigmator v muže, který utáhne tříhodinový koncert, celou dobu z něj srší energie a ještě zvládne mezi pěveckými čísly vtipně moderovat. Za rok ho čeká náročná zkouška – zda obstojí i v legendární newyorské Carnegie Hall, s níž právě podepsal smlouvu na sólový koncert. Ještě před tím si letos ale střihne velké jarní turné „Murphyho zákon 2022“ po sedmnácti českých a moravských městech.

Orozovič se vydává na muzikantskou dráhu. I blbá písnička dokáže zázraky, říká
3. 04. 2022
Herce Igora Orozoviče, člena činohry pražského Národního divadla, známe nejen z jeviště této první české scény, ale i z mnoha výrazných rolí ve filmu a televizi. Teď se navíc vydává na sólovou muzikantskou dráhu. Není to možná zas až tak překvapivá informace, protože jak známo – hudba jej provází na jeho umělecké cestě v podstatě nepřetržitě.

Herečka v pasti. Jiřina Štěpničková naletěla estébákům, odpykala si deset let
3. 04. 2022
Byla tváří pražského vinohradského divadla, předtím účinkovala několik let na jevišti „Zlaté kapličky“. Coby přední filmová hvězda hrála Jiřina Štěpničková po boku Vlasty Buriana, Oldřicha Nového či Huga Haase, její doménou byly role osudových a osudem zkoušených žen. V neděli uplyne sto deset let od jejího narození.

Zemřel výtvarník a ilustrátor Jiří Šalamoun, otec Maxipsa Fíka. Bylo mu 86 let
1. 04. 2022
Ve věku 86 let zemřel ve čtvrtek výtvarník, ilustrátor a dlouholetý vedoucí ateliéru ilustrace a knižní grafiky na pražské UMPRUM Jiří Šalamoun. Informoval o tom deník Blesk s odkazem na jeho partnerku. Do povědomí několika generací se Šalamoun zapsal především jako autor výtvarné podoby Maxipsa Fíka.

Autorka knihy Třešně v rumu: Někteří Kubánci mají v obýváku Fidela v zlatém rámu
31. 03. 2022
Dovolená s rodiči nebo dokonce prarodiči není zrovna ideálem dospělých dětí. Přesto se Michaela Janečková, novinářka a redaktorka veřejnoprávní televize, rozhodla navštívit s dědou Kubu. A proč absolvovala tu bizarní exkurzi, jak rodinnou expedici na ostrov svobody sama nazývá? 

Oscarům dominovala Duna. Nejlepším filmem je V rytmu srdce, Smith udeřil kolegu
28. 03. 2022
Letošní Oscary jsou rozdány. Celkem šest zlatých sošek získal snímek Duna, tři nominace proměnil film o lásce a o rodině V rytmu srdce. Favorizovaný western Síla psa má Oscara za nejlepší režii. O nejdelší děkovnou řeč i největší rozruch se postaral herec Will Smith.

Odborník na městské legendy Petr Janeček: Válka je pro fámy živnou půdou
28. 03. 2022
Docent Petr Janeček, zástupce ředitele Ústavu etnologie FF UK, má nádherné zaměstnání. Vyučuje totiž moderní folklor. Jeho hlavním oborem jsou současné pověsti neboli městské legendy, z jejichž výzkumu vytěžil sérii úspěšných knížek Černá sanitka. Věnuje se ale také fámám, hoaxům, různým konspiračním teoriím. To vše spadá do oblasti dezinformací, na nichž mimo jiné stojí i současná válka Ruska s Ukrajinou.

KVÍZ: Kolja. Jak dobře znáte poslední český oscarový snímek?
26. 03. 2022
Psal se 25. březen roku 1997, když hořká komedie Jana a Zdeňka Svěrákových dostala sošku Oscara pro nejlepší neanglicky mluvený film. Uběhlo celé čtvrtstoletí a podobný úspěch se zatím žádným českým filmařům nepovedlo zopakovat.

Každý má svoje Waterloo, o které se rozseká, říká Radůza
25. 03. 2022
Osmadvacet písní, které jsou jakýmsi deníkem posledních tří let jejího života, zařadila na své nové dvojalbum Nebe je odemčené písničkářka Radůza. Do díla se promítly třeba i zkušenosti s domácí výukou za covidu.

Malí uprchlíci na plátně: Nabarvené ptáče či pozoruhodné animované filmy
24. 03. 2022
Odnášejí to nejvíce. Místo bezstarostných her putují děti kvůli válce a nesvobodě světem, často s jediným plyšákem v ruce, někdy i bez něj. Některé vstoupily i na stříbrné plátno. Jaké příběhy o malých uprchlících jsme už viděli? 

KVÍZ: Cirkusová komedie s Lubomírem Lipským a šesti medvědy slaví padesátiny
19. 03. 2022
Šest medvědů s Cibulkou. Legendární komedie o tom, že i klaun může dostat výpověď, načež obrátí školu vzhůru nohama, asi málokoho z pamětníků minula. Letos uplyne půlstoletí od chvíle, kdy se snímek Oldřicha Lipského objevil v kinech. Co o něm víte či nevíte?

Z Kroměříže do Bradavic? Kino Nadsklepí bude patřit fanouškům Harryho Pottera
15. 03. 2022
Těm, kteří hltají, obdivují a milují příběhy o malém, respektive mladém žákovi bradavické školy čar a kouzel, je určený dvoudenní potterovský filmový maraton. Promítání všech dílů filmové série o Harrym Potterovi 1. a 2. dubna v kině Nadsklepí doplní doprovodný program.

Herečka Kateřina Winterová: Major Langerová je prostě šéfka každým coulem
14. 03. 2022
Na obrazovkách Novy se teď Kateřina Winterová objevuje v novém kriminálním seriálu, v němž ztvárňujete šéfku oddělení vražd Karlu Langerovou. Jaká je? A která vlastnost je podle herečky pro takovou pozici zásadní?

Zemřel americký herec a držitel Oscara William Hurt. Bylo mu 71 let
13. 03. 2022
Ve věku 71 let v neděli zemřel americký herec William Hurt. S odvoláním na umělcovu rodinu a přátele o tom informovaly hollywoodský web Deadline a časopis Variety. Hurt v roce 1986 získal prestižní cenu Oscar za výkon v adaptaci románu Manuela Puiga Polibek pavoučí ženy.

Viktor Preiss slaví pětasedmdesát. Herectví má v genech
13. 03. 2022
Výčet rolí, které ztvárnil na divadelním jevišti, je úctyhodný. Obsáhlý je i počet postav, které vytvořil v televizi. Ve filmu by si ovšem zasloužil mnohem větší prostor, než jaký dostal. Herec s charismatickým hlasem Viktor Preiss oslaví v neděli 13. března pětasedmdesáté narozeniny.

Ceny nikdy neodhadnete. To věděl i Forman, říká držitel Českého lva Mucha
8. 03. 2022
České lvy letos ovládl film Zátopek. V sobotu v Rudolfinu bylo ale na tvářích tvůrců znát až do konce velké napětí. Do souboje o České lvy vstupovalo sportovní drama s třinácti nominacemi – stejně jako jeho soupeř, Okupace režiséra Michala Nohejla. Nakonec ale sošky za nejlepší film třímali ve finále s neskrývaným dojetím a radostí producent Kryštof Mucha. 

VIDEO: David Koller rozbouřil zlínský klub Masters of Rock Café. Podívejte se
6. 03. 2022
Limitovanou edici nových písní, která vyjde 15. března, představil na svém turné po českých klubech zpěvák David Koller. Jeho sobotní koncert ve zlínském Masters of Rock Café si nenechaly ujít stovky lidí, od jeho skalních fanoušků až po ty, co čekali, že zažijí skvělou zábavu, a hlavně výbornou muziku.

Stop Rusku. Český lev, divadla i Svět knihy reagují na válku na Ukrajině
4. 03. 2022
Čeští filmaři, divadelníci i zástupci literárních akcí se přidávají k podpoře Ukrajiny. Večer Českých lvů, který se uskuteční již tuto sobotu 5. března, věnují akademici kromě filmařů také Ukrajině. 

Jiří Langmajer: Mám štěstí na herecké partnerky. A že jich, sakra, bylo
3. 03. 2022
Otec a jeho nevlastní dcera se vydají na pouť americkým Středozápadem. Neplánovaný výlet po tamních přírodních krásách má napravit jejich pošramocený vztah… Fascinující jevištní road-movie Cesta k vodopádům o hledání cesty k sobě i tomu druhému připravuje v pražském Divadle Ungelt renomovaný režisér Michal Dočekal s výjimečnými herci - Jiřím Langmajerem a Anežkou Šťastnou. Evropská premiéra této podívané, jejímž autorem je americký dramatik Lee Blessing, se uskuteční 5. března.

Smrt a destrukce se vám vrátí. Režisér David Lynch vyslal silný vzkaz Putinovi
28. 02. 2022
Co zaseješ, to sklidíš… A to je „smrt a destrukce“. To vzkázal podle časopisu Variety o víkendu režisér David Lynch ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Americký tvůrce legendárního Městečka Twin Peaks reagoval podobně jako další umělci na situaci na Ukrajině a ruského agresora nešetřil. 

KVÍZ: Jak dobře znáte Vladimíra Kratinu a jeho role?
26. 02. 2022
Vladimír Kratina je především divadelní herec, přesto jsou některé jeho byť menší role před kamerou nezapomenutelné. Patří k nim třeba traktorista Drtikol z filmu Prázdniny pro psa. Do povědomí diváků se zapsal i svým účinkováním v taneční soutěži StarDance. 25. února bylo rodákovi z Prahy rovných 70 let.

Pánský klub jde do kin. Mádl, Polívka a Šteindler budou sexuální závisláci
25. 02. 2022
Na skupinovou terapii pro sexuální „závisláky“ diváky zavede nová celovečerní komedie Pánský klub, jejíž scénář navazuje na stejnojmennou divadelní hru z aktuálního repertoáru Divadla Na Jezerce. Spojuje je částečně i herecké obsazení a autor a režisér Matěj Balcar.

Tajemství staré bambitky boduje. Česká pohádka v kinech drtí i Spider-Mana
22. 02. 2022
Tajemství staré bambitky 2 se nadále těší divácké pozornosti v kinech. I po dalším týdnu si udržela prvenství v aktuálním žebříčku filmů po prvním víkendu. Podle unie distributorů ji za pouhé dva týdny vidělo 174 tisíc diváků a do pokladen přinesla přes 18 milionů korun.

S Formanem na kole. Za dobrým jídlem jsme jeli světa kraj, říká Radim Kratochvíl
19. 02. 2022
Autor dva roky staré publikace Ecce Homo Forman, která nyní vychází i ve formě audioknihy, měl to štěstí, že byl oscarovému režisérovi často nablízku. Radim Kratochvíl, syn Formanovy bývalé manželky Věry Křesadlové a dramaturga Jana V. Kratochvíla, poznával svého „skorootce“ při dlouhých cyklotoulkách po Evropě, partiích mariáše či při setkáních s největšími osobnostmi světové kinematografie. V těchto dnech, kdy by tvůrci filmového Amadea bylo devadesát let, na něj myslí se stejným úsměvem a respektem, jako kdyby se rozloučili včera.

Michal Novotný o seriálu ZOO: Spíš než svůdník je Franta Kolman ňouma
15. 02. 2022
Chtěl by být jako Indiana Jones a Casanova, ale není ani jedno. Jak vnímá postavu ošetřovatele, průvodce a seladona Franty Kolmana v seriálu ZOO sám jeho představitel Michal Novotný? „Ano, řekněme, že je to takový svůdník, který jde po každé ženské, ale myslím si, že se mu zatím ještě nepodařilo nějakou ‚dostat‘. Spíš než cokoli jiného je to takový ňouma. Komická figurka, kterou mě baví ztvárňovat,“ uvádí Michal Novotný.

VIDEO: Kapela Mirai připravila pro své fanoušky dvě valentýnská překvapení
14. 02. 2022
Kapela Mirai přichází na svátek zamilovaných s novým videoklipem k písni Vedle tebe usínám, do kterého obsadila celou řadu známých tváří. Za zvuku chytlavé milostné písně z nejnovější desky Maneki Neko se v klipu vedle frontmana kapely objevuje například Lucie Borhyová, Pokáč, Eva Burešová, Jan Cina nebo youtuber Karel Kovy Kovář. 

Těší mě, když si lidé na ulici povídají o Devadesátkách, říká Ondřej Sokol
14. 02. 2022
Herec a režisér Ondřej Sokol je na roztrhání. Natáčí filmy, seriály, píše texty, překládá, hraje a režíruje v divadle. V České televizi hraje kriminalistu Tůmu v ostře sledovaném seriálu Devadesátky, v divadle chystá Macbetha a v kinech ho po neděli uvidíme ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám. Hraje tu po boku Terezy Kostkové, Jaroslava Plesla nebo Martina Hofmana.

Nahoře i dole bez. Oscarová herečka Emma Thompson překvapila diváky na Berlinale
13. 02. 2022
I ženy mají právo na orgasmus! Oscarová herečka Emma Thompson vzbudila v sobotu večer pozdvižení na filmovém festivalu Berlinale. Uvedla tu svůj nový film Good Luck to You, Leo Grande, jehož ústředním tématem je ženská sexualita. Servítky si nebrala.

ZOO: Petr Kříž je zásadový muž se smyslem pro spravedlnost, říká herec Urban
13. 02. 2022
V seriálu ZOO hraje Robert Urban úspěšného soudce Petra Kříže, který je čerstvým vdovcem a otcem dvou neposedných dětí. Obě velmi zlobí a všichni z okolí to přisuzují dětskému vzdoru po smrti matky. Není tedy zrovna snadné sehnat k nim chůvu.

České Podezření míří na Berlinale. Temné seriály dnes táhnou, říká Štěpán Hulík
13. 02. 2022
Pacient zemřel, kdo za to může? Stín podezření padá na zdravotní sestru… To je zápletka nové české série Podezření, jež se v úterý představí na festivalu Berlinale a v níž má hlavní roli Klára Melíšková. Seriál Michala Blaška bude promítán vedle světových seriálových projektů. Je inspirován reálnými kauzami o podezřelém úmrtí pacientů v nemocnicích a jeho autorem je Štěpán Hulík, scenárista ceněného Hořícího keře.

Febiofest se vrací do jarních dnů. Nabídne mimo jiné lanýže
4. 02. 2022
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest se letos uskuteční v tradičním jarním termínu. Po dvou letech, kdy jej koronavirová omezení přesunula na podzim, si jej diváci užijí od 19. do 28. dubna.

Společenstvo vlastníků. Zlínské divadlo hlásí novou premiéru
2. 02. 2022
Pátou premiéru ve své letošní 76. sezoně naplánovalo na sobotu 5. února Městské divadlo ve Zlíně. Ve Velkém sále představí hru Společenstvo vlastníků pod režijní taktovkou uměleckého šéfa Patrika Lančariče, scéně Pavla Boráka a kostýmech Jaroslava Máčala.

Klásek předal Hurvínka nástupci. Odcházím, ale budu přítelem na telefonu, říká
2. 02. 2022
Josef Skupa, Miloš Kirschner, Martin Klásek. To byla až doposud tři jména spojovaná s hlasem legendárních loutek Spejbla a Hurvínka. Nyní se tato trojice rozrostla na čtveřici. Martin Klásek se totiž rozhodl předat interpretační žezlo svému nástupci Ondřeji Lážnovskému a odejít z divadla.

Star Wars, Rod draka a skandály. Co byste letos neměli minout na streamu
1. 02. 2022
Je libo další bitku o trůny, zombíky či animovaný komiks? Nebo snad trochu drog, sexu a skandálů? Streamovací platformy upevňují své pozice a bitva o diváka bude letos ještě lítější než loni.

Česká kultura dostane obří evropskou injekci. Postaví ji to na nohy?
28. 01. 2022
Zúčastněte se debaty Euractivu.cz a Deníku na téma, co lze udělat za evropské peníze na podporu české kultury, nebo, chcete-li kreativního průmyslu.

Děti z Bullerbynu, Pipi i Ronja. Rošťáci Astrid Lindgrenové umějí žít a přežít
28. 01. 2022
Už její jméno zní jako z pohádky. V pátek 28. ledna je tomu dvacet let, co zemřela Astrid Lindgrenová, autorka hravých bestsellerů Děti z Bullerbynu, Pipi Dlouhá punčocha a Ronja, dcera loupežníka.

Martin Dejdar: Mléčné sklo je svědectvím doby o lidech a jejich vztazích
26. 01. 2022
Světovou premiéru původní hry Mléčné sklo, jejímž autorem je filmový scenárista Marek Epstein, připravuje na 4. února Vršovické divadlo MANA v Praze. V hlavní roli dramatického příběhu s kriminální zápletkou uvidíme Martina Dejdara (další úlohy ztvární Máša Málková, Zbigniew Kalina, Vilém Udatný a Ondřej Černý). „Hra je podle mého soudu atraktivní už tím, že se jedná o detektivku. Je to žánr, který se na divadelních jevištích uvádí jen minimálně,“ říká Martin Dejdar.

VIDEO: Promlčeno. Karel Roden se v novém filmu vypořádává s minulostí
18. 01. 2022
Zločin, bolavé rány a pomsta. To jsou motivy filmu Promlčeno, v němž režisér Robert Sedláček otvírá téma promlčených trestných činů. Drama, jež už před českou premiérou posbíralo zahraniční ceny, uvidíme v kinech od 28. dubna. Zatím nabízejí tvůrci malou vizuální ochutnávku.

KVÍZ: Jaroslav Dudek. Znáte otce Bakalářů a Nemocnice na kraji města?
17. 01. 2022
Ačkoliv Jaroslav Dudek vystudoval režii na DAMU a jeho profesní život je spojen s Divadlem na Vinohradech, ovlivnil i mnoho televizních fanoušků. Kdo by neznal cyklus Bakaláři inspirovaný příběhy diváků nebo seriál Nemocnice na kraji města, do kterého obsadil snad všechny herce ze svých milovaných Vinohrad. Turnovský rodák by 17. ledna oslavil 90 narozeniny.

Michal David: O "dvojku" ploužáků si napsali sami fanoušci
14. 01. 2022
Zpěvák, skladatel a hudebník Michal David patří již několik dekád mezi nejpopulárnější a nejpracovitější umělce domácí pop music. Tento v pravém slova hitmaker složil nespočet hitů, přičemž se některé z nich staly i výraznou součástí oblíbených českých filmů. Napsal také několik muzikálů – k těm nejznámějším patří Kleopatra, Tři mušketýři a Angelika. Těsně před vánočními svátky vydal album Moje zapomenuté ploužáky 2 sestavené z písní, které má rád a které neprávem zůstaly ve stínu jeho velkých hitů.

Vojta Kotek o seriálu Marie Terezie: Kvůli paruce jsem vypadal jako kokršpaněl
1. 01. 2022
Marie Terezie. Jeden z nejnákladnějších projektů České televize, která jej vytvořila ve spolupráci s Rakušany, Slováky a Maďary, spěje ke svému vyvrcholení. Pátý díl mimořádně oblíbené ságy režírované Robertem Dornhelmem zavede diváky do let 1760 až 1780, odehrává se tedy patnáct let po konci čtvrtého dílu a Česká televize jej odvysílá 1. ledna 2022.

Zemřela „zlatá dívka" Betty White. Americké herecké ikoně bylo 99 let
31. 12. 2021
Ve věku 99 let ve svém domě v Los Angeles v pátek zemřela americká herečka a komička Betty White. Hollywoodská ikona měla krátce před stými narozeninami. Proslula zejména rolí Rose Nylund v populárním americkém seriálu The Golden Girls (Zlaté dívky).

Zemřel zakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina. Bylo mu 81 let
28. 12. 2021
Spoluzakladatel skupiny Olympic Pavel Chrastina v úterý zemřel ve věku 81 let. Informaci serveru iDNES.cz potvrdil ČTK frontman skupiny Petr Janda.

KVÍZ: Ty si z nás děláš šoufky, Kudláčková! Jak dobře znáte Dívku na koštěti?
5. 12. 2021
Psal se rok 1971 a do kin doslova vletěla Dívka na koštěti. Během pár dnů se stala miláčkem publika a jedním z nejúspěšnějších domácích snímků. Bláznivou komedii o čarodějce s Petrou Černockou v hlavní roli vidělo ve své době přes dva miliony diváků. Od konce listopadu je digitalizovaná kopie znovu v kinech. Co o filmu víte či nevíte?

Módní ikona Gucci a jeho rodina. Co je ve filmu realita a co fikce
2. 12. 2021
Paradiso. Čili ráj. To si napsala Patrizia Gucci do diáře v březnu 1995. V den, kdy nájemný vrah zastřelil jejího exmanžela. Před schodiště domu, kde Mauriziovi vpálil několik ran do těla, ho totiž vyslala právě ona. Vražda v rodině módní ikony vešla do dějin a teď i na filmové plátno.

Advent v Muzeu Kroměřížska nabídne bohatý program
24. 11. 2021
Muzeum Kroměřížska chystá letos bohatý adventní program, který zahrnuje koledy, výrobu vánočních dekorací, koncert Moravských madrigalistů a zprovoznění Bařinkova mechanického betlému.

Hvězdná Lady Soul má osmdesát. Oslavu Marie Rottrové zrušila nákaza
13. 11. 2021
Její písně miluje několik generací posluchačů, speciální pozornost zaslouží její interpretace takzvané černošské hudby, která jí vynesla přízvisko Lady Soul. Výjimečná dáma české pop-music Marie Rottrová v sobotu oslaví osmdesáté narozeniny.

Sto svatebních šatů na jednom místě. Ve Zlíně se chystá unikátní módní show
10. 11. 2021
Víc jako stovku svatebních šatů z osmi největších svatebních salonů Zlínského kraje uvidí v sobotu 20. listopadu návštěvníci Obchodního domu Zlín. V Galerii Desítka v nejvyšším, 10. podlaží se v tento den uskuteční unikátní svatební show Bride Up, která nabídne několik módních přehlídek svatebních salonů a ukázku účesů, líčení a svatební floristiky.

Děda si pouštěl „Goťáka“. A tak vznikla Vánoční, popisuje Richard Krajčo
10. 11. 2021
O tom, jak důležité je mít v životě sny, vypráví kapela Kryštof ve své písni Halywůd. Ta dala ostatně i název její desce, v pořadí osmé, která kromě už známých hitů jako Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem) nebo Vánoční s Karlem Gottem nabízí dalších šest zbrusu nových písní.

Už za měsíc se v Kroměříži rozzáří vánoční strom
26. 10. 2021
Vánoční strom se na kroměřížském Velkém náměstí rozsvítí ve čtvrtek 25. listopadu. Součástí slavnostního rozsvícení bude i adventní jarmark a kulturní program pro malé i velké.

Rocková legenda Citron vyrazila na turné
26. 10. 2021
Po dlouhé době čekání potěší určitě všechny fanoušky české hard & heavy legendy Citron zpráva, že turné Supi se slétají bude a jednou z jeho zastávek jsou také Hranice. Na koncert můžete vyrazit v pátek 29. října od 20 hodin do Sokolovny.

Karel Gott chtěl být vždycky poslem dobrých zpráv, říká režisérka filmu Špátová
4. 10. 2021
Režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová měla vzácnou příležitost strávit rok života s Karlem Gottem. Zpěvák ji sám oslovil, aby o něm natočila film. Když na tuto nabídku kývla, ještě netušila, že bude i u posledních zpěvákových chvil na tomto světě, které také ve snímku, nazvaném jednoduše Karel, zachytila. Jaké bylo natáčení s legendou naší populární hudby a co ve filmu nakonec neskončilo?

Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Bylo jí 91 let
3. 10. 2021
V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. ČTK o tom informoval mluvčí ND Tomáš Staněk.

Salon filmových klapek ve Zlíně: letošní aukce vynesla rekordní zisk
14. 09. 2021
Historicky nejvyšší zisk za dobu působení Salonu klapek, vybrali organizátoři 61. ročníku Zlín Film Festu, společnost Zlín Fest při aukci umělecky ztvárněných filmových klapek.

Festivalové young stars Klára Divišová a Oskar Hes si přejí náročné role
11. 09. 2021
Jsou mladí, talentovaní a jsou vycházející hvězdy českého filmu. Řeč je o letošních young stars zlínského filmového festivalu, Veronice Divišové a Oskarovi Hesovi. A přesto, že jsou ještě hodně mladí, mají již za sebou hraní v desítkách filmů, inscenací, rolí v seriálech nebo divadelních her.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen
6. 09. 2021
Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let
6. 09. 2021
Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

Džony Džepo přijel. Amerického herce vítaly u Thermalu babičky i malé dívenky
27. 08. 2021
„Johnny, Johnny, Johnny!“ Davy před Thermalem se dnes odpoledne neslo jediné jméno - Johnnyho Deppa. Americký herec a hudebník naplnil představu o hvězdě, která rozsvítí festival, vrchovatě. Rozdával úsměvy, odpovídal na krátké otázky a podepisoval všechno – fotky Střihorukého Edwarda, Karlíka z továrny na čokoládu, boxy DVD se svými filmy, knihy, plakáty, ba i rukávy dětských bundiček. Speciální pozornost věnoval dětem, sem tam přimaloval na nataženou dlaň srdíčko či smajlíka.

Karlovarský festival očima Jany Podskalské: Nejsou lidi
21. 08. 2021
Karlovarský festival začal. Zvědavé oči, které jsou jeho letošním vizuálem, se včera rozrostly o stovky těch, kteří zaplnili prostor před Thermalem. Dorazili první hosté, nad říčku Teplá se vrátily filmové bilboardy a do sálů diváci. 

Zátopek doběhl do cíle. Na karlovarském festivalu mu tleskal i Michael Caine
21. 08. 2021
 Jako když byl člověk malý a těšil se na Vánoce. S takovým pocitem podle Davida Ondříčka vypouštěli tvůrci včera večer do světa své vymodlené dítě – film Zátopek. „Stojíme u cílové pásky a těšíme se, že ji protrhneme. Konečně si můžeme poslechnout reakci diváků. Zjistit, jestli energie do filmu vložená je nabije a budou třeba o něco šťastnější,“ doplnil Ondříček, který s producentem Kryštofem Muchou připravoval snímek řadu let.

Gastrofestival ve Velkých Karlovicích se nebude konat ani letos
20. 08. 2021
Tradiční Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích se ani letos neuskuteční. Hlavní pořadatel, Resort Valachy, se totiž rozhodl vynechat další ročník populární gastronomické akce, která každoročně přiláká desítky tisíc lidí. Původně se měl Karlovský gastrofestival konat 1. až 3. října 2021.

Jak covid letos postihne Slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti
20. 08. 2021
Po nucené loňské covidové výluce, se letos 18. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek pod patronací města Uherské Hradiště konat bude, a to i s průvodem krojovaných, jarmarkem a vystoupeními folklorních souborů a cimbálových muzik v sobotu 11. a v neděli 12. září.

Muzeum mizející africké kultury – Tjiwara, zve na dny otevřených dveří
17. 08. 2021
Na dny otevřených dveří v pátek 20. srpna a v sobotu 21. srpna láká zbrusu nově zbudované Muzeum mizející africké kultury – Tjiwara ve Vizovicích.

Kreslíř Václav Šlajch: Dobrodružství a snílkovství jsou věčné
17. 08. 2021
Milan Rastislav Štefánik. Politik, letec, generál, astronom, dokonce kouzelník. A především velký dobrodruh. Není divu, že okouzluje filmaře, divadelníky i literáty. Před dvěma doputoval do kin film Noro Držiaka Cesta do nemožna, letní pulty nyní nabízejí akční komiksový román.  

Zátopek ve finiši. Tleskat mu budou už v pátek v Karlových Varech
17. 08. 2021
Očekávaný film o slavném českém atletovi Zátopek se už za čtyři dny představí na prvním divákům. V pátek zahájí v rámci světové premiéry 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Dušek, Polívková i Heřmánek: Týden kultury zve pod šapitó
17. 08. 2021
Sedm prázdninových dnů, devět divadelních představení a cirkusové šapitó v údolí Beskyd: takový bude pátý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, který začne již tento čtvrtek 19. srpna ve Velkých Karlovicích. Návštěvníkům nabídne řadu atraktivních titulů, zvučných hereckých jmen, pohádky pro děti i dva unikátní premiérové tituly.

Václav Bláha z kapely Divokej Bill: Nejsme žádní slavíci
14. 08. 2021
ROZHOVOR/ Divokej Bill patří mezi nejznámější české kapely. Na scéně působí už úctyhodných 23 let. O tom, jak strávili pauzu během koronaviru, kdy se chystají vydat novou desku nebo jak oslaví půlkulatiny se rozpovídal Deníku Václav Bláha, frontman Divokýho Billa.

OBRAZEM: Tata Bojs to ve Zlíně rozjeli. Podívejte se, jaká byla atmosféra
12. 08. 2021
Největší hity kapely, ale i skladby z nového alba mohli slyšet návštěvníci koncertu Tata Bojs pod širým nebem na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, ve skvělé podvečerní atmosféře a s jedinečnou kulisou bývalého továrního areálu. Podívejte se na fotogalerii zachycující atmosféru. 

Karel Heřmánek: Po letech už se do Beskyd moc těším
11. 08. 2021
ROZHOVOR/Jedním z hvězdných hostů Týdne kultury na Valašsku, který začne už za pár dnů v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, bude populární herec Karel Heřmánek.

Johnny Depp a Michael Caine míří do Česka. Přijedou na karlovarský festival
10. 08. 2021
Hosty letošního karlovarského festivalu budou držitelé Oscarů a mnoha dalších cen americký herec Johnny Depp a britský herec Michael Caine. Na tiskové konferenci to dnes řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Slavné osobnosti světové kinematografie se přidají k už dříve oznámenému hostu, herci a režisérovi Ethanu Hawkeovi. Z českých tvůrců festival ocení režiséra Jana Svěráka.

Nezájem diváků omezil program největšího festivalu na Vsetínsku
9. 08. 2021
Největší valašský letní festival Valašské letokruhy redukuje letošní program. Kvůli nedostatku diváků na akcích ruší letošní Zděchovské ozvěny. Setkání lidových muzikantů a zpěváků v Novém Hrozenkově v rámci akce Muziky na Kohútce se uskuteční pouze jeden den namísto plánovaných dvou. 

Dan Bárta ovládl Kolejní nádvoří v Hradišti
8. 08. 2021
Čtyřicátý sedmý ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti je v plném proudu. Kromě desítek promítání připravili pořadatelé pro návštěvníky také bohatý doprovodný program.

Hortus Magicus: V hlavní roli biblický David
7. 08. 2021
Festival Hortus Magicus se každým rokem snaží snoubit dohromady krásu kroměřížské zahrady zapsané na seznam světového dědictví UNESCO a umění v nejrůznější podobě. 

Festival představí 108 let historie světové kinematografie
6. 08. 2021
Laureáty výroční ceny se letos stanou herci Martin Huba, Jiřina Bohdalová, Zdeněk Svěrák a jugoslávský režisér a scénárista Goran Marković.

Letní filmová škola v Uherském Hradišti začíná
5. 08. 2021
A je to tady. Na cestu současným, historickým a česko - slovenským filmem, se od pátku 6. srpna až do do čtvrtku 12. srpna mohou v Uherském Hradišti vydat milovníci kinematografie i příznivci festivalu Letní filmová škola. Těšit se mohou například na filmové novinky Muž se zaječíma ušima, Okupace, Chyby anebo Myši patří do nebe.

Starý dobrý western láká na hvězdy i kapely z regionu, začíná v pátek
3. 08. 2021
První celý srpnový víkend na Bystřičce-přehradě už tradičně patří country festivalu Starý dobrý western. Bude tomu tak i o nadcházejícím víkendu od pátku do neděle 6. až 8. srpna, kdy se na dvou scénách uskuteční jeho 22. ročník.

Benefiční koncert podpoří Dětský domov Hranice
28. 07. 2021
Přední interprety české hudební scény přivítá v sobotu 31. července na letním open air festivalu Benefice zaHranice 2021 Zámecká zahrada v Hranicích.

Karel Holas: Všichni stárneme, Čechomor zraje
26. 07. 2021
ROZHOVOR/ Čechomor letos slaví 33. narozeniny a rozhodl se je oslavit na svém letním turné společně s fanoušky. Skupina během turné zavítala i do Vizovic, kde to rozjela v zámeckém parku. O tom, jaký byl rok bez koncertování a co skupině přinesla koronavirová krize, se rozpovídal houslista, skladatel a zpěvák kapely Karel Holas.

Oscarový Amadeus či trezorové Ucho. Podívejte se, co se také točilo v Kroměříži
10. 12. 2020
/VELKÁ FOTOGALERIE/ Nejčastěji si filmaři k natáčení vybírají prostory Arcibiskupského zámku. Natáčelo se však i v areálu místní Psychiatrické léčebny.

Slovácké divadlo má tři nominace na Thálii!
2. 11. 2020
Historický úspěch slaví Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Získalo tři nominace na Ceny Thálie 2019 ve dvou kategoriích, což se ještě žádnému regionálnímu divadlu nepovedlo.

Nahé ženy na fotografiích zdobí expozici na Velehradě. Podívejte se
18. 09. 2020
FOTOGALERIE/ Černobílé umělecké snímky nahých ženských těl Zdeňka Polišenského v kombinaci s barevnými fotografiemi ovoce Milana Zámečníka jsou součástí výstavy s názvem Eva a ovoce poznání v prostorách Turistického centra Velehrad. 

Místo diváků budou kino okupovat dělníci
17. 09. 2020
Ačkoliv se může zdát, že to není tak dlouho, co skončila rekonstrukce kroměřížského kina Nadsklepí, dělníci se do budovy vrátí znovu. Rozsáhlý projekt oprav zahrnuje vše od sklepních prostor až po půdu. První část rekonstrukce započne ještě letos na podzim.

Muže zajímalo to, že jsem v šedesáti letech nafotila akt, říká Eliška Balzerová
11. 09. 2020
ROZHOVOR/ „Dostanu se do společnosti těch, kteří Zlatý střevíček získali přede mnou. Nesmírně si toho vážím,“ radovala se česká herečka Eliška Bazerová.

Ve Zlíně začal 60. ročník Zlín Film Festivalu. Podívejte se
4. 09. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ „Prohlašuji letošní festival za zahájený, přeji všem, aby měli veselou mysl a byli negativní,“ slova prezidenta Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně (Zlín Film Festival) Čestmíra Vančury, odstartovala v pátek ráno sedmidenní maraton filmů pro děti a mládež, i jeho doprovodný program.

Filmová událost letošního roku začíná. Podívejte se
3. 09. 2020
FOTOGALERIE/ „Jsem si jistý, že nikdo z nás loni netušil, co vše nám k 60. výročí vzniku festivalu život nadělí. Původní termín vzal za své, ale i díky pochopení našich partnerů jsme to nevzdali a oslavíme ho v září. Patrně s jinými životními prioritami, než tomu bylo ještě začátkem tohoto roku, ale s novou zkušeností,“ uvedl pár hodin před začátkem jubilejního Zlín Film Festivalu jeho prezident Čestmír Vančura.

Zubatá i Ropotamo křepčili v Buchlovicích kolem muzikantů Pražského výběru
29. 08. 2020
FOTOGALERIE, VIDEO/ Půldruhé hodiny si mohli příznivci legendárního Pražského výběru v pátek 28. srpna v amfiteátru zámeckého parku v Buchlovicích vychutnávat koncertní vystoupení tohoto věhlasného rockového uskupení. Publikum si s nimi zpívalo jejich hity.

Končící ředitel Michal Zetel: Horší než korona bylo fatální selhání agentury
26. 08. 2020
ROZHOVOR/ Po pěti letech končí v pozici ředitele Slováckého divadla 39letý Michal Zetel. V rozhovoru pro Deník se ohlíží za tímto obdobím a jeho čtenářům v něm přibližuje méně či více pohodové úseky svého divadelního šéfování.  

Zlín Film Festival slaví šedesátku, i v době omezení potěší své návštěvníky
20. 08. 2020
ROZHOVOR/ Jubilejní, 60. ročník Zlín Film Festivalu již doslova klepe na dveře. A i když si letos jeho příznivci museli na jeho zahájení kvůli pandemii koronaviru počkat, přesto i tento rok festival potěší bohatou nabídkou filmů i doprovodným programem.

VIDEO: Velkolepý začátek Mezinárodní letní hudební akademie Kroměříž
15. 08. 2020
Nádherné prostředí barokní rotundy v Květné zahradě v Kroměříži hostilo zahajovací koncert Mezinárodní letní hudební akademie Kroměříž. Výborná akustika dodávala hudbě kousek tajemna, kousek výjimečnosti a hlavně nezapomenutelný zážitek.

Barokní škola v Holešově a akademie v Kroměříži lákají na zvučná jména
11. 08. 2020
Svůj program zahájila Letní barokní škola v Holešově už v pátek 7. srpna. V pořadí osmnáctý ročník akce pro mladé hudebníky se letos věnuje dílu Johanna Sebastiana Bacha. Třetí ročník Letní hudební akademie v Kroměříži začne tento pátek. Obě mezinárodní hudební setkání nabízejí exkluzivní hosty a bohatý program nejen pro nadšence klasické či staré hudby.

Floria je po nucené pauze zpět. Tentokrát v duchu slavností dožínek
8. 08. 2020
Po nucené pauze způsobené pandemii onemocnění covid-19 se opět na kroměřížské výstaviště vrací prodejní výstava Floria, tentokrát s přídomkem Léto.

Bystřická Letní Alternativa slaví: Ke kulatinám je čas na sladkosti
6. 08. 2020
Už tuto sobotu se na nádvoří bystřického zámku uskuteční jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Letní Alternativa pořádaný městem ve spolupráci s agenturou Seventy.cz. Bystřická Alternativa má letos mimořádně pouze letní část. Festival láká na provokativní Vanessu, africké bubny nebo valašskou folklorbeatovou kapelu s lidovkami. 

Kroměříž? To jsou příjemní a dobří lidé, říká Michal David
4. 08. 2020
ROZHOVOR/ Motivují mě mí fanoušci. Často mi píší na facebook, kterou písničku by chtěli zařadit na koncert. A to mě pohání stále něco přetvářet,“ říká přední český interpret Michal David na otázku, kde stále beremotivaci k dalším a dalším vystoupením.  

Rožnovský festival jídla za dveřmi. Hostem je michelinský kuchař Radek Kašpárek
28. 07. 2020
Milovníci kvalitní gastronomie mohou od středy 29. července do neděle 2. srpna navštívit Garden Food Festival v Rožnově pod Radhoštěm.

Metalová smršť se valí do hranického letňáku
5. 07. 2020
Pořádná letní metalová jízda čeká v sobotu 11. července na návštěvníky hranického letního kina. Od 14 hodin tady odstartuje 1. ročník hudebního festivalu Rock in Hranice. Ten je volným pokračováním Rockových Hranic, které se poslední roky konaly pod taktovkou Vaška Vlasáka na Staré střelnici.

Bourák, 3Bobule nebo V síti. Letní kina v kraji zvou na bohatý program
30. 06. 2020
Místo polstrovaných sedaček deka na trávě, zhasínající světla nahradila noční obloha, popcorn se změnil na špekáček či párek v rohlíku. Pro někoho retro pro jiného nový trend. Letní kina zažívají v posledních letech svůj velký návrat. Kde ve Zlínském kraji za film pod hvězdami neplatíte a jaké trháky letní kina o prázdninách nabídnou?  

Valašský špalíček je za dveřmi. Oblíbený festival zahájí Václav Neckář
24. 06. 2020
Folk blues beat festival Valašský špalíček je za dveřmi. Už osmatřicátý ročník oblíbené akce se uskuteční v areálu zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí od čtvrtka 25. června do soboty 27. června.

Nejsme marketingový projekt. Prostě rádi hrajeme, shodují se členové kapely Září
23. 06. 2020
ROZHOVOR/ Přestože za sebou mají vítězového souboje kapel Lešetínského fašanku první EP a klip, jsou si vědomí, že nesmí polevit. O tom, čím si nová kapela musí projít, stavu muziky jako takové, či dalším směřování kapely promluvili v rozhovoru frontman Lukáš Seďa, kytarista Pavel Jordán a bubeník Michael Šimůnek. Hned při podání rukou všichni tři nabídnuli tykání.

Oslava Beethovena, či Erbena. Filharmonie Bohuslava Martinů představila sezónu
12. 06. 2020
Prostory zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů se opět rozezní jak zkouškami, tak i vystoupeními pro diváky. Ti se mohou těšit na koncerty přerušené sezóny i na sezónu následující. „Hlavně si moc přejeme, aby pandemie skončila a my mohli pravidelně koncertovat.“ říká ředitel Josef Němý.

Judas Priest a spol drží s Masters of Rock. Přijedou za rok
16. 05. 2020
Již 18. ročník festivalu MASTERS OF ROCK ve Vizovicích se přesouvá na termín 8. do 11. července „Vlivem koronavirové pandemie a následných vládních omezení, nařízení a s ohledem i na vaše zdraví, zkrátka „Masters“ letos proběhnout nemůže. To jsme již všichni nějakou dobu tušili, a tak jsme čas vyplnili prací s kapelami na přesunutí festivalu na příští rok. A v tomto ohledu pro vás máme skvělou zprávu. 

S hudebním dramatem už osmkrát vyprodali sál
31. 01. 2020
Herci ze Vsetínského Divadla v Lidovém domě mají za sebou sedmou reprízu hudebního dramatu, které zachycuje životní osudy Marlene Dietrich a Edith Piaf v době jejich největší slávy. O úspěchu hry Frau Dietrich a Madame Piaf svědčí pokaždé zcela vyprodaný sál.

Princezna a půl království. Můj Honza má něco z Thora i Korna, říká Matouš Ruml
24. 12. 2019
Oblíbený divadelní, filmový i televizní herec a teď už i zdatný tanečník Matouš Ruml má na svém kontě hned několik televizních pohádek - viděli jsme ho například v úsměvné Škole princů nebo v dobrodružné Princezně a písaři. Nově k nim přibude Princezna a půl království, která je hlavním letošním štědrovečerním tahákem České televize. Matouš Ruml v ní ztvárňuje „starého a dobrého českého Honzu".

Herečka Zuzana Stivínová: Tím, že jsem své sny vyslovila, se i naplnily
23. 12. 2019
Herečka Zuzana Stivínová se před čtyřmi lety vrátila do Česka zpět z USA, kde žila s manželem a jejich dvěma dětmi. Letos ji ovšem potkal další velký návrat, po devatenácti letech znovu nastoupila do angažmá v Národním divadle. V listopadu se představila na prknech Stavovského divadla coby marnivá herečka Ritter v psychologické hře kontroverzního rakouského klasika Thomase Bernharda Oběd u Wittgensteina. Sešly jsme se spolu v kavárně Slavia, pár metrů od Národního divadla, a logicky se naše debata stočila k nedávné premiéře.

Našlapaná Holešovská Regata. Už je jasné, kdo na ni vystoupí
28. 11. 2019
Pořadatelé rodinného festivalu Holešovská Regata oznámili hlavní hudební hvězdy, které v Holešově v červnu příštího roku vystoupí na jubilejním desátém ročníku této oblíbené rodinné akce.

Legenda Judas Priest oslaví 50. let na Valašsku
21. 11. 2019
Do Vizovic míří v termínu 9. až 12. července Nightwish, Sepultura i Anthrax  

Jsem člověk, který potřebuje hodně spánku, říká Chantal Poullain
13. 11. 2019
Chantal Poullain se kdysi rozhodla, že místo studia v Americe pojede se svou láskou do socialistického Československa. Dnes by to prý udělala znovu.

Viktořík a Klempíř z J.A.R.: Kdyby si u nás prosazoval každý svou, nevznikne nic
11. 11. 2019
Třicet let od svého vzniku si na právě probíhajícím turné 30 případů majora Romana připomíná skupina J. A. R. Tradičně jej zakončí 17. listopadu v pražské Lucerně při koncertu s podtitulem Zahraj to znovu, Samet.

Herečka Jana Preissová: Vnoučata mě drží při životě
11. 11. 2019
Zatímco milovníci divadla se mohou na jevišti naší první scény setkávat s Janou Preissovou průběžně, před filmovou kameru se tato jedna z našich nejoblíbenějších hereček postavila po dlouhých letech. A to v zimní romantické komedii Ženská na vrcholu, kde si s Bolkem Polívkou a Annou Polívkovou zahrají rodinu. Film měl v kinech premiéru 7. listopadu a nejen o něm si s oblíbenou herečkou povídal časopis TV Magazín.

Jitka z Discopříběhu Jaroslava Stránská: Role v Policii Modrava byla práce snů
5. 11. 2019
V seriálu Policie Modrava hraje nepřehlédnutelnou členku vyšetřovacího týmu, Lucii Krásenkou, usměvavá Jaroslava Stránská, které přátelé říkají Bobina. Jak se svěřila časopisu TV Magazín, natáčení ji bavilo o to víc, že Šumava je její velkou láskou.

Šedesátka Semaforu? Jiří Suchý: Má se hrát, dokud choděj lidi, říkával Werich
31. 10. 2019
Principál divadla Semafor Jiří Suchý už za svůj dlouhý život rozdal stovky, možná tisíce rozhovorů. Některé vznikly i pro Deník. Nezdolný workoholik – textař, básník, zpěvák, skladatel, spisovatel, banjista, sběratel přilb a bůh ví, co ještě – v nich popisoval věci dávné i aktuální, třeba obavy z možného konce hraní kvůli nepřízni magistrátu v roce 2008. Dnes se Semafor ve zdraví dožívá šedesátky. A pořád se zpívá, pořád chodí lidé… Zde je výběr toho nejlepšího, co Jiří Suchý během let Deníku řekl.

Seriálová drsňačka Zuzana Kajnarová Říčařová: Děti mi zcela změnily život
29. 10. 2019
Zuzana Kajnarová Říčařová je nejen drsnou kriminální vyšetřovatelkou ze seriálu Specialisté, ale i milující matkou, která si díky svým dvěma dětem uvědomila, čemu chce nadále věnovat svůj čas.

Práce nemocničních kaplanů zachycená na fotografiích
22. 10. 2019
Od července do září 2013 mapoval fotograf Filip Fojtík práci nemocničních kaplanů při jejich službě nemocným, seniorům a umírajícím. Mimo jiné taktéž v Kroměříži a Holešově. Během následujících šesti let procestovala kolekce jeho fotografií celou řadu míst po České republice. Nyní výstava na tři týdny zakotvila v prostorách Kroměřížské nemocnice.

Lanterna představí hradní gastronomii, Ladislav Špaček zavzpomíná na Havla
18. 10. 2019
Originální gastronomickou oslavu k výročí republiky připravuje na neděli 27. října, v předvečer státního svátku, hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích. Zájemci budou moci ochutnat speciality, které se servírovaly státním návštěvám v éře prezidenta Václava Havla. 

Manželé Heřmánkovi: Ve druháku mezi námi přeskočila jiskra
14. 10. 2019
Nikol Heřmánková Kouklová a Karel Heřmánek mladší jsou manželé, kolegové z divadla a majitelé psa. Znají se už od studií na DAMU a na jednom jevišti spolu stáli mnohokrát. Povídali jsme si třeba o tom, jaké to je, když vás režíruje otec a tchán v jedné osobě, nebo o jejich životě v Americe.

Xindl X: Nechci hartusit jako náš pan prezident
12. 10. 2019
Nebudu předstírat, že se s Ondřejem Ládkem neznáme. Potkávali jsme se ještě předtím, než se z něj stal Xindl X. Před jedenácti lety jsme spolu pro Deník dělali jeho první velký rozhovor. Tehdy jsme ho nazvali Podávám ruku ďáblovi. „Víš, že jsem o tom napsal píseň?“ ptá se mě teď, v roce 2019, čerstvý čtyřicátník, úspěšný hitmaker a díky televizní soutěži StarDance i tanečník.

Karlovský gastrofestival: frgály, kozí zmrzlina, street food i zabíjačka
2. 10. 2019
Karlovský gastrofestival je opět tady! Už o nadcházejícím víkendu 5. a 6. října provoní valašské Velké Karlovice frgály, zabíjačka a další (nejen) valašské speciality při příležitosti 11. ročníku této populární gastronomické akce odehrávající se uprostřed přírody Beskyd.

Spejbl a Hurvínek? Zodpovědnost, ale jedeme v tom odmalička, říká loutkářské duo
18. 09. 2019
/ROZHOVOR/ Spejbl a Hurvínek je pojem, který zná snad každý našinec i mnohý cizinec. Za tím, co tento pojem znamená v současnosti, je také práce Martina Kláska a Denisy Kirschnerové. Po Miloši Kirschnerovi a Heleně Štáchové zdědili velkou zodpovědnost i radost. Jak je na tom jejich loutkové divadlo nedlouho před Spejblovými 100. narozeninami?

Soutěžte o nejlepší frgál a klobásu
16. 09. 2019
Umíte upéct pravý valašský frgál? Nebo vyrobit klobásu, která obstojí i u náročných gurmánů? Při Karlovském gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích, budou moci zájemci opět v těchto dovednostech poměřit síly a zasoutěžit si o atraktivní ceny.

Herečka Veronika Khek Kubařová: Manžel na mě nežárlí, já na něj ano
16. 09. 2019
Herečku Veroniku Khek Kubařovou znám už poměrně dlouho – ať z jeviště, nebo i z mnoha soukromých rozhovorů. Proto vím, že klame tělem. Na první pohled křehká a něžná květinka dokáže být ve svých názorech, přesvědčeních i citech velmi nekompromisní a za svými touhami si dokáže cílevědomě jít. Navíc se o nich nebojí v rozhovoru otevřeně mluvit.

Happeningy, workshopy a přednášky. Letní hudební akademii čekají změny
14. 09. 2019
Třetí ročník Letní hudební akademie přinese v příštím roce mnoho změn. Sólové obory nově doplní orchestrální akademie, která vznikne ve spolupráci s Akademií klasické hudby.  

Tradičnímu defilé na Masarykově náměstí nepřálo počasí
7. 09. 2019
FOTOGALERIE/ Ani nepříznivé předpovědi počasí neodradily krojované účastníky Slavností vína a otevřených památek přidat se i letos do slavnostního průvodu směřujícího jako obvykle z tamní Vinohradské ulice na Masarykovo náměstí.

Musica Holešov letos po desáté. Vystoupí mimořádní interpreti
6. 09. 2019
Festival klasické hudby MUSICA Holešov slaví v září již 10. výročí svého konání. Letošní ročník nabídne v prostorách místního zámku koncerty s mimořádnými hosty.

Týden kultury ve Velkých Karlovicích zahájila Chantal Poullain
22. 08. 2019
Komediální představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem v hlavních rolích zahájilo ve středu 21. srpna ve Velkých Karlovicích čtvrtý ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Ten potrvá do 27. srpna a nabídne celkem deset představení, odehrávajících se v netradičním prostředí cirkusového šapitó. Akci tradičně zakončí populární Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška. 

Herečka Jana Preissová: Jsem introvert. Rozchod rodičů pro mě bylo velké trauma
19. 08. 2019
/ROZHOVOR/ Oblíbená herečka Jana Preissová o sobě říká, že je víceméně introvert a přehnaná pozornost ji spíš obtěžuje, než těší. Na otázky ovšem odpovídala až s nebývalou upřímností, která se u hvězd jejího formátu vidí jen málokdy.

Karlovský gastrofestival přiveze jedinou michelinskou šéfkuchařku střední Evropy
14. 08. 2019
Mimořádně atraktivního hosta bude mít 11. ročník Karlovského gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích. Vedle ochutnávek (nejen) valašských specialit, farmářského trhu, soutěže o nejlepší frgál a dalšího doprovodného programu nabídne i tradiční michelinské degustace ve Spa hotelu Lanterna a to s jedinou oceněnou šéfkuchařkou střední Evropy, Maďarkou Eszter Palágyi.

Fotit obnažené ženy mě baví, říká Hynek Čermák
3. 08. 2019
Hynka Čermáka zná většina lidí jako herce, jeho vášní je však fotografie. I přes svůj vytížený program se ve čtvrtek 1. 8. stavil do Uherského Hradiště, kde se v rámci Letní filmové školy konala vernisáž k jeho výstavě aktů #meneither.

Letošní Trnkobraní bude letos ve znamení novinek
1. 08. 2019
Přípravy na vizovické Trnkobraní jsou v plném proudu. „Je třeba dořešit spoustu detailů,“ říká promotér Michal Šesták.  

ANKETA: Hlášky ze Švejka zná každý. Která je podle vás ta nej?
29. 07. 2019
Kdo by neznal Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, jedno z nejznámějších českých literárních děl všech dob? Hlášky a citáty z knihy Jaroslava Haška za bezmála století stihly už dávno zlidovět, my vám nabízíme výběr redakce deseti nejoblíbenějších – hlasujte v naší anketě a vyberte sami, který výrok ze slavného románu je podle vás ten nejlepší!  

10 tipů, co si nenechat ujít v létě ve Velkých Karlovicích
23. 07. 2019
Kde si zpříjemnit letní dny, když se vám nechce cestovat moc daleko? Jedním z hezkých míst doslova za rohem jsou bezpochyby beskydské Velké Karlovice. Malebná obec obklopená horami a lesy je tradiční zárukou odpočinku, pestré zábavy a kvalitních služeb. Vybrali jsme pro vás deset tipů, co byste letos neměli vynechat, ať už vyrazíte na pár dnů, nebo jen na otočku.

Herečka Alena Mihulová: Že je má dcera lesbička? To mě nijak nezaskočilo
22. 07. 2019
Alena Mihulová má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka je totiž mnohem skromnější. 

Fotograf pracuje, když je starý, říká Robert Vano
17. 07. 2019
ROZHOVOR / Narodil se na Slovensku, ale má maďarské kořeny. V roce 1967 emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista a maskér, později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů.

Prázdniny? Nesmí chybět moře, borůvky a samozřejmě housle, říká rodina Šporclova
13. 07. 2019
/ROZHOVOR/ Jednou věcí si u rodiny Šporclových můžete být jisti – dovolenou mají vždycky v srpnu. A jestli pojedou někam autem, určitě si při tom budou zpívat úplně všichni.

Herečka Alena Mihulová: Chci si v klidu hezky žít
10. 07. 2019
Má velké plány, chce hodně cestovat. Na divadlo ale samozřejmě nezanevřela. Například teď v létě hraje pod širým nebem na Shakespearovských slavnostech v inscenaci Zimní pohádka. A mezitím se nechává opečovávat. Nepředstavujte si ale lázně či masáže, známá herečka Alena Mihulová je totiž mnohem skromnější.

Kam za zábavou? Vyberte si!
4. 07. 2019
Šéfredaktor Deníků ve Zlínském kraji David Karola doporučuje

Velehrad bude už podvacáté místem setkání lidí dobré vůle
3. 07. 2019
Lidé dobré vůle budou mít před sebou ve čtvrtek a v pátek (4. a 5. července) na staroslavném Velehradě své dny už podvacáté. Půjde o největší oslavy v naší vlasti, spojené se státním svátkem Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. 

Valašské Divadelní léto: přijede Pavlásek i Ringo Čech
25. 06. 2019
PROGRAM/ Amfiteátr Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě bude patřit hudbě i divadlu.  

Festival Týden kultury přiveze na Valašsko Duška, La Putyku, Rodena i Kňažka
24. 06. 2019
Jaroslav Dušek, Karel Roden s Janou Krausovou, Chantal Poullain, Milan Kňažko, La Putyka nebo Michal Nesvadba: tato a další známá jména nabídne v závěru prázdnin návštěvníkům Velkých Karlovic tradiční festival Týden kultury na Valašsku. Čtvrtý ročník charitativní akce, pořádané v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó se uskuteční 21. až 27. srpna.

Herec Karel Heřmánek mladší: Vše má rub i líc. V USA jsem rozvážel jídlo
24. 06. 2019
/ROZHOVOR/ Být dítětem slavných rodičů a ještě se vydat v jejich profesních stopách je vždycky složité. Vyžaduje to silnou vůli, nenechat se odradit řečmi o protekčním dítěti a jít si svou cestou. Z rozhovoru pro Týdeník Květy lze poznat, že Karel Heřmánek mladší to dokázal.

Kam o víkendu? Na Jarka Nohavicu, prohlídku zříceniny či Svatojánské slavnosti
14. 06. 2019
Víkend ve Zlínském kraji opět nabízí celou řadu příležitostí k aktivní i odpočinkové relaxaci. 

Kam o víkendu? Na výstavy, hudbu, oslavy nebo do zákulisí dopravního podniku
7. 06. 2019
Tipy na zajímavé víkendové akce ve Zlínském kraji

"Černá vdova" Lucia Siposová: Muži zlenivěli. Doma chtějí mít klid
27. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Tuzemští diváci ji znají zejména z filmů Filipa Renče Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47 nebo cynické komedie Radka Bajgara Teorie tygra. V poslední době dostala výrazné role i ve dvou ambiciózních seriálových projektech – sociálně laděném Lynči a groteskně pojatých Černých vdovách. Zejména ve druhém z nich zaujala svou nebývalou komediální spontaneitou.

Lidé nás zařazují do Guinnessovy knihy rekordů, říká dvojice Suchý-Molavcová
20. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Divadlo Semafor letos slaví 60 let působení na české divadelní scéně a dvojice Suchý–Molavcová příští rok oslaví 50 let spolupráce. A když Jiří Suchý chtěl své role v některých hrách přenechat jiným, diváci mu dali najevo, že jim nestačí, že hru napsal, zrežíroval, opatřil písňovými texty a někdy i hudbou – chtějí ho v ní ještě vidět! Spolupráce s Jitkou Molavcovou je naštěstí idylická, takže to jistě rád vydrží…

Přijďte o víkendu na soutěž sýrů, golf pro děti i první letní grilování
15. 05. 2019
Celkem čtyři zajímavé akce chystá na nacházející víkend Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Uskuteční se zde tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr, beseda s Radimem Uzlem a oblíbená Zábavná neděle (nejen) s golfem pro rodiny. To vše doplní Zahájení grilovací sezóny na Horalu, které bylo kvůli nepříznivé předpovědi počasí přeloženo z minulého víkendu na sobotu 18. května.

Herec Petr Vágner upekl ďábelský plán: Kvůli Ironmanovi jsem překopal celý život
6. 05. 2019
/ROZHOVOR/ Herce a moderátora Petra Vágnera baví upnout se na nějaký cíl a přizpůsobit mu život. Momentálně se upíná k extrémnímu závodu Ironman, což představuje 3800 metrů plavání, 180 kilometrů jízdy na kole a nakonec ještě maraton. Co na tom, že kolo zatím nemá, kraula se teprve učí a nenávidí běhání.

Duatlon, grilování i akce pro děti: 8 tipů Deníku na zajímavé květnové akce
3. 05. 2019
Jaro je ten správný čas, vyrazit o víkendu pryč z města, někam do přírody.

Zpěvák Richard Müller: Kdysi jsem byl schopný za den napsat album
28. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Doma na Slovensku, ale i tady v Česku je zpěvák Richard Müller už po tři desetiletí považován za jednu z největších hudebních hvězd. Přestože se potýká s vážnými depresemi a pro svou image vlastně nic moc nedělá. Jen je – a je natolik svůj a opravdový, že ho publikum miluje, i když píseň odvypráví bez hnutí a za černými brýlemi. V roce 2016 vydal zatím poslední řadovou desku 55, kde pozoruhodným způsobem bilancuje. Letos v červenci vystoupí s mnohačlennou kapelou na libereckém festivalu Benátská!

Velikonoce ve Velkých Karlovicích: Zdobení kraslic, kurzy pečení i cimbálovka
17. 04. 2019
TIP DENÍKU/ Blížící se Velikonoční svátky lákají do Velkých Karlovic tradičně mnoho návštěvníků. Vedle vycházek a cyklistických výletů jarní přírodou je lákají i zajímavé akce, jimiž se prolínají valašské tradice, zvyky a řemesla. Také letos si mohou návštěvníci v Resortu Valachy i na dalších místech zpestřit volné dny pestrým programem.  

Herec Jan Teplý: Dřív jsem víc rozděloval práci a rodinu, teď se všechno spojilo
15. 04. 2019
/ROZHOVOR/ Herec Jan Teplý se nedávno připojil ke skupině šťastlivců, kterým bylo dopřáno zahrát si na divadle Fausta. Stalo se mu to ve věku 42 let, kdy bilancuje, co udělal, co neměl dělat, a jak to s ním bude dál. Určitě se mu o tom přemýšlí lépe, když má milující rodinu a práce nad hlavu.

Špaček, Čenský, Uzel či Kynychová. Lanterna láká na setkání s osobnostmi
28. 03. 2019
Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích pokračuje i letos v tradici setkávání se zajímavými a inspirativními osobnostmi. Vedle již tradičních a osvědčených večerů s etiketou stolování Ladislava Špačka nebo běžeckých kurzů Miloše Škorpila se chystají i novinky.

Agáta Prachařová: Mateřství je stresující, proto je třeba sem tam někde povolit
23. 03. 2019
Agátu Prachařovou možná znáte jako modelku, moderátorku, fotografku anebo prostě jako dceru herečky Veroniky Stropnické, dříve Žilkové. Ona je ale také už osm let matkou, od roku 2017 dokonce dvojnásobnou. A protože navíc vyrůstala ve velké rodině, rozhodla se své zkušenosti s mateřstvím a výchovou dětí předat i televizním divákům.

TIP DENÍKU: I v Kroměříži se bude zpívat pro UNICEF
19. 03. 2019
Pěvecké sbory po celé České republice se rozhodly na dnešní první jarní den uspořádat koncerty pro dobrou věc. Výtěžek z nich chtějí totiž poslat na podporu jednoho z programu UNICEF.

Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh
16. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Publicistka a spisovatelka Dana Emingerová má zkušenosti snad se všemi literárními žánry, a rozhodně se nedá říci, že by psala „do šuplíku“, protože stejné zkušenosti má i s ohlasy čtenářů – se zpětnou vazbou. Kdo jiný by tedy měl být pokračovatelem ve vedení kurzů tvůrčího psaní, které založil světově ceněný autor Arnošt Lustig?

Galavečer plný emocí. V Holešově ocenili mladé talenty
13. 03. 2019
Galavečer uzavřel hledání talentu IX. ročníku soutěže Holešovský talent 2019. Do sobotního finále se probojovalo 19 vystupujících čísel rozmanité nabídky. Z této plejády soutěžících měla sedmičlenná porota co dělat, aby vybrala vítěze.

Lucie Zedníčková: Žít s maminkou je jako nastavené zrcadlo, a pěkně obrovské
13. 03. 2019
Herečka Lucie Zedníčková právě připravuje se svou kamarádkou, psycholožkou Šárkou, talk show, kde si budou povídat o tom, co dnešní lidi trápí. A že těch témat je. „Vy sama se něčím trápíte?“ ptám se. Usměje se: „To nebude pořad o mně ani o Šárce. Budeme si prostě povídat o tom, co vidíme a zažíváme kolem sebe. Pokud mám nějaký problém, snažím se ho řešit, ale naučila jsem se to po svém. A k minulosti se pak už nevracím,“ prozrazuje herečka.   

Regina Rázlová: Mám ráda komedie, při kterých se diváci řehtají
11. 03. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Kulturní tipy: Užijte si ples, karneval nebo třeba koncerty
8. 03. 2019
Kam se vydat o víkendu ve Zlínském kraji? Nabídka je pestrá a zajímavá. Můžete tančit, koštovat, bavit se v divadle, poslechnout si přednášku nebo vyrazit s dětmi na maškarní.   

Výtvarník Hájek chystá výstavu
4. 03. 2019
Už jenom pár dnů zbývá do výstavy uherskohradišťského výtvarníka Přemysla Hájka. Absolvent tamní UMPRUMKY představí své obrazy slovácké veřejnosti po téměř patnácti letech.

Holešovský zámek roztančil bouřlivý party ples. Podívejte se
24. 02. 2019
FOTOGALERIE / Dav diváků šílí, na pódium právě vtrhlo Iné Kafé, zlatý hřeb večera zámeckého plesu. V útrobách holešovského zámku to v sobotu večer žilo. 

Kam vyrazit na ples? Tady je velký přehled
23. 02. 2019
Kde můžete protančit střevíce? Nabídka plesů ve Zlínském kraji je pestrá a nabitá skvělými akcemi. Vyberte si a vyražte.

Dnešní muži by měli zapracovat na zodpovědnosti, říká herečka Regina Rázlová
22. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Regina Rázlová je zkušená herečka, která ví, že je nesmysl nesouhlasit s režisérem. Jinak je to ale samostatná žena, která se vždycky zařídila po svém. I proto sama vychovala dvě děti, které z ní učinily sedminásobnou babičku.

Veronika Kubařová: Lidé u divadla stanují, aby dostali lístky. Je to zavazující
18. 02. 2019
/ROZHOVOR/ Herečka Veronika Khek Kubařová se nedávno objevila na plátnech kin ve filmu Ženy v běhu. Pobíhá také ve skutečnosti, a to fyzicky i psychicky. S manželem prožívá lásku, v Dejvickém divadle si užívá volnost a přemýšlí ekologicky.

Jaromír Hanzlík: Bylo to zvláštní, protože jsem to činil poprvé v životě
10. 02. 2019
ROZHOVOR/ Přední český herec Jaromír Hanzlík napsal svůj první scénář celovečerního filmu. O společnou produkci se podělil s režisérem Jiřím Adamcem. Léto s gentlemanem míří v tuto chvíli do kin.

FilmFest: Alou do světa aneb Pocta Zikmundovi
9. 02. 2019
Opice na Tatře 87 Zikmunda a Hanzelky s dalekohledem vyráží objevovat svět. „Hlavním tématem nadcházejícího již 59. ročníku Zlín Film Festivalu je ,Objevuj a poznávej', přiblížila nový vizuál výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.  

Nová éra detektivek. První případ vyřešil Ellery Queen před devadesáti lety
31. 01. 2019
Ta knížka se jmenovala Zločin v římském divadle a v roce 1929 odstartovala novou éru detektivní literatury. Případy, které společně řešili otec Richard a syn Ellery Queenové, si ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století získaly obrovskou oblibu nejen v Americe, ale i v Evropě. A stále nová vydání jsou důkazem, že elegantně vyprávěné příběhy ani trochu nezestárly.

Herec Jiří Dvořák: Každé vzlétnutí je vzrušující, je v něm kus adrenalinu
26. 01. 2019
Do kin přichází film Narušitel. Jde o příběh armádního leteckého esa, které se v době vlády Státní bezpečnosti rozhodne překročit československé hranice vzduchem a za svobodou uletět na svém historickém stroji. Hlavní roli inspirovanou skutečným příběhem pilota Vladislava Baldy hraje Pavel Neškudla, jeho mentora a celoživotního přítele Jiří Dvořák. Právě s ním jsme si povídali o natáčení, ale i o vinohradském divadle, kde působil, a o taneční soutěži StarDance, kterou vyhrál.

Hvězdy PSG Berani Zlín opět zavítají do Holešova
25. 01. 2019
Už po třetí si hvězdy zlínské hokejové extraligy zabruslí s veřejností na atraktivní ledové ploše v zámecké zahradě v Holešově. Včera na tuto akci upozornilo Městské kulturní středisko Holešov.

Dycky Most! Podívejte se, kde se natáčel populární seriál
24. 01. 2019
Komediální seriál České televize Most! se pyšní milionovou sledovaností. Poznejte s Deníkem zákoutí severočeského městě, kde oblíbené scény vznikaly. Zakládá se seriál na pravdě? A co na něj říkají místní?

Koule vypráví příběh obojživelné české dominy
23. 01. 2019
Na zajímavé divadelní představení s názvem Koule zve Okrašlovací a zábavní spolek Bystřice pod Hostýnem. Koná se v neděli 27. ledna od 16.30 hodin v Kulturním domě Chvalčov. Jedná se o nejoblíbenější rozhlasovou hru roku 2011 převedenou na jeviště.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
21. 01. 2019
Sourozenci Luďan (Martin Hofmann) a Dáša (Erika Stárková) žijí v komediálním seriálu Most! v této vile. Stojí na okraji Mostu v atraktivní čtvrti Zahražany, kde jsou nejstarší a také nejhezčí rodinné domy.

Dycky Most! Poznejte místa, kde se točil seriál Most!
19. 01. 2019
Tohle je zadní, zásobovací část mosteckého obchodního střediska Rozkvět, kde se odehrává několik obskurních scén v komediálním seriálu Most!. Právě tady kuchař Marcel, místní Jamie Oliver, kupuje od lidí na maso domácí mazlíčky včetně hadů a leguánů. Sem také přiběhne vyděšený Pavel přeoperovaný na Dášu, které její naštvaný nezaměstnaný bratr Luďa sebere psíka Lopiho a v opilosti ho dá kuchaři na čevapčiči. Jenže drahého psa si tu předtím vyzvedne mafián Roman.

Prostořeký seriál si v Mostě zamilovali, dozvíte se proč
18. 01. 2019
Hláška „Dycky Most!“, která doprovází nový komediální seriál Most!, už zlidověla. Pronikla i tamní na zimní stadion. Skalní fanoušci hokejistů z klubu Mostečtí lvi tam rozbalili svůj transparent a nahlas povzbuzovali svůj tým. „Seriál se nám líbí, a tak jsme se ho rozhodli podpořit,“ řekl v kotli Tomáš Urban. Objevuje se však i kritika.

Je dobré si Jana Palacha připomenout, říká ředitelka knihovny
16. 01. 2019
Dne 16. ledna tomu bude na den přesně, co se před budovou Národního muzea v Praze upálil student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach.

Herec Karel Zima daroval ledvinu a vzdal se velkého koníčka. Jsem bohatší, říká
31. 12. 2018
Když herec Karel Zima nabídl svému známému ledvinu, nikdo mu nevěřil. Teď už orgán, který později dostal jméno Jitka, nemá, a dokonce se kvůli tomu vzdal svého obrovského koníčka závodů rallye. Nelituje, naopak říká, že je ještě bohatší než předtím.

Kouzelník Žito. Pohádka má mít vtip a princezna krásné šaty, říkají herci
28. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Profesní dráhy Anny Kadeřávkové a Denise Šafaříka se setkaly díky pohádce Kouzelník Žito, kterou Česká televize poprvé uvedla letos na Štědrý den. Dva mladí herci mají společný ještě smysl pro spravedlnost a nadprůměrný počet sourozenců – dohromady rovný tucet.

Herečka Eva Josefíková: Naštvání je vlastně takový můj motor
25. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když se Eva Josefíková dívá na svoje herecké výkony, nikdy sama sobě nepřijde přirozená. Její subjektivní pohled naštěstí nesdílejí režiséři, a tak je „rozlítaná po centru Prahy“, respektive po divadlech v této oblasti. Napilno má i před kamerou, momentálně třeba v seriálu Tátové na tahu. Uvítala by rovnoprávnost mužů a žen v zaměstnání, nebagatelizování sexuálního násilí a také kdyby se mezi slova xenofob a vlastenec nedávalo rovnítko.

Zdeněk Svěrák: Když jste starý, číhá dojetí za každým rohem
24. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Když Zdeněk Svěrák zjistil, že se stoleček, u kterého spolu sedíme, kýve, neprodleně ho podložil. Jinak by se prý nemohl na rozhovor soustředit. U pevně stojícího stolu jsme si pak povídali o jeho nové knížce Strážce nádrže, dědečkovských radostech i posledních věcech člověka.

Bolek Polívka: O Vánocích jsem býval hodně netrpělivý
23. 12. 2018
/ROZHOVOR/ Vánoce jsou časem obdarovávání a pohádek. Bolek Polívka si zahrál v mnoha z nich, role princů se mu ale vyhýbaly (snad až na jednu výjimku, ale o té až později) a králem (tím valašským) je zase v reálném životě. Pak je tu taky lucifer, obávaný pán pekel, a to je najednou ještě jiné kafe! Jeho hvězdná chvíle v Polívkově podání přijde v nové štědrovečerní pohádce Kouzelník Žito sice až v samotném finále, ale o to víc je v ní herec „nezapomenutelně majestátní“.

Filmové Vánoce s Bellou a Akty X. Na co se můžete v televizi těšit?
20. 12. 2018
Crazy svatba, válečné drama, nebo ledová hrůza s dinosaury v zádech? Pokud vaši blízcí touží právě po tom, kupte jim Jurský park: Zánik říše. Vy si můžete dopřát třeba grog a Churchilla. Z nových filmů vybrala za kulturní rubriku Jana Podskalská.

Traktor dojel na vrchol v hardrockové extralize
14. 12. 2018
Plní velké sály kulturních domů po celé republice, patří už k hlavním kapelám na prestižních festivalech, v roce 2017 se umístili v první osmičce soutěže Český Slavík.

Na Kroměřížsku Česko zpívá koledy na oblibě neztrácí – spíše naopak, účast roste
12. 12. 2018
Nesem vám noviny, Štědrý večer nastal a další koledy zněly na Kroměřížsku mimo okresního města na dalších 12 místech. Akci pořádanou Deníkem si účastníci opět pochvalovali. Dosvědčují to i počty zpěváků, které překračují číslovku tisíc. Zde jsme pro vás připravili výběr některých míst na Kroměřížsku.

Přijďte si dnes zazpívat koledy s Deníkem
11. 12. 2018
Česko zpívá koledy s Deníkem se ve středu 12. prosince v 18.00 hodin zúčastní desetisíce lidí ze všech koutů Česka. Přihlášky prozatím poslali čtenáři z více než 600 míst. Přidávají se i lidé žijící v zahraničí. Zapojí se třeba v německém Mnichově, italském Římě nebo řeckých Athénách.  

Lenka Filipová: Nové album bylo prodávanější než Queen
2. 12. 2018
ROZHOVOR / Lenka Filipová vystoupila první prosincovou sobotu na adventní výstavě na Florii Kroměříž. Stala se pomyslnou třešničkou na dortu, když celou akci ukončila. Svými malebnými písněmi, nejen v českém jazyce, navodila poklidnou předvánoční atmosféru. 

OBRAZEM: Advent plný betlémů, čertů a libozvučné muziky
2. 12. 2018
Výstaviště Floria Kroměříž připravila v poslední letošní výstavě pro své návštěvníky výstavu betlémů s prodejem vánočních ozdob, svařáků, vánočních punčů a mnoho dalšího.

Dagmar Pecková, Hradišťan a Spirituál kvintet naplánovali společný koncert
15. 11. 2018
Vystoupení tří hudebních stálic tuzemské scény, a to Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintetu, se uskuteční 29. března 2019 v Prostějově, v tamním Společenském domě od 19.00, a 30. března 2019 od 19.30 ve zlínském Kongresovém centru.

OBRAZEM: Vánoční výstava v Kroměříži
1. 11. 2018
V Kroměříži začala výstava, která si bere za cíl postupně navodit vánoční atmosféru. Návštěvníkům představuje, jak se proměňovaly oslavy vánočních svátků.

Komunál vyráží na Klášter best of tour. V sobotu se zastaví v Hranicích
11. 10. 2018
Chlumecká šestičlenná rock-metalová partička Komunál vyrazila na své podzimní turné Klášter best of tour. Čeká je celkem 21 zastávek napříč celou Českou republikou a jednou z nich jsou také Hranice. V Divadle Stará Střelnice vystoupí v sobotu 13. října od 20 hodin. Spolu s nimi vyráží na cesty i kapela De Bill Heads.

Holešov otevírá novou výstavu o událostech, které ovlivnily historii měst
26. 09. 2018
Jak prožívali lidé v Holešově významné osmičkové letopočty v rámci oslav 100 let republiky připomíná výstava „Malé i velké holešovské osmičky“, která vznikla díky týmové spolupráci města Holešov, Městského kulturního střediska Holešov, Gymnázia Ladislava Jaroše Holešov a Vlastivědného kroužku Holešov.

Osmičková výročí v Kroměříži připomenou i dva koncerty
11. 09. 2018
Prostřednictvím dvou koncertů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín si lidé v Kroměříži připomenou letošní osmičková výročí.

Na festival přijedou námořníci z Polska i četa Hradní stráže
30. 08. 2018
24. ročník Mezinárodního festivalu vojenských hudeb Kroměříž je už za dveřmi. Jeho tradice sahá do posledních ročníků festivalu Armádní soutěže umělecké tvořivosti v 60. letech.

Začíná Týden kultury na Valašsku, nabídne 13 představení v cirkusovém šapitó
20. 08. 2018
Představením Slapstick Sonata v podání Cirku La Putyka odstartuje ve středu 22. srpna ve Velkých Karlovicích třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Během následujících osmi dnů nabídne návštěvníkům třináct představení v originálním prostředí cirkusového šapitó.

Tanec žen sklidil v Bařicích opět velké ovace
5. 08. 2018
ROZHOVOR / Páté setkání nejen se seniory v Bařicích opět překvapilo svým programem, o který se mimo dechové hudby Nedokoňanka postarali i sami místní. V úvodu své nadání představily děti, a to nejen tancem, zpěvem, hrou na trubku či heligonku, ale i hereckým výkonem.

Týden kultury přidává dvě představení: Jaroslava Duška a La Putyku
23. 07. 2018
O další dvě představení se pro velký zájem návštěvníkům rozrůstá program charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jehož 3. ročník se uskuteční na konci prázdnin ve Velkých Karlovicích. Nově tak festival nabídne třináct představení v osmi dnech – od 22 do 29. srpna.

Na Bzenecké pouti vystoupí excelentní hudební tělesa
2. 07. 2018
Na unikátní spojení dvou excelentních hudebních těles se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 11. srpna zavítají do zámeckém parku ve Bzenci na tradiční Bzeneckou pouť. 

Holešovská regata přilákala 17 000 lidí
24. 06. 2018
Osmý ročník oblíbeného rodinného festivalu je už za námi. I přes chladnější počasí do holešovské zámecké zahrady o víkendu dorazilo 17 000 lidí, aby si vychutnali kvalitní muziku i bohatý doprovodný program. Celý festival zahájila skupina Perutě. Největším pátečním lákadlem však byla nová sestava skupiny Chinaski. A nezklamala, zahrála většinu oblíbených písní a publikum nadšeně zpívalo s nimi.

První den letošní Holešovské regaty završil koncert Chinaski
22. 06. 2018
Večerní koncert kapely Chinaski v nové sestavě po nedávných personálních změnách byl největším lákadlem pátečního programu Holešovské regaty.

Holešovská regata poosmé. Oblíbená akce dnes začíná
22. 06. 2018
Letos se koná poosmé, během uplynulých ročníků si ale stihla vydobýt pověst největšího rodinného festivalu nejen ve Zlínském kraji. Holešovská regata v pátek 22. června po roce opět vyplouvá v tamní zámecké zahradě a lidé se mohou těšit na řadu hudebních hvězd a pestrý doprovodný program pro malé i velké.

Po loňském úspěchu se do Holešova vrátí Kinematograf bratří Čadíků
21. 06. 2018
Do Holešova v srpnu opět zavítá Kinematograf bratří Čadíků, projekt, který loni sklidil od obyvatel města řadu pozitivních ohlasů.

Lidé z Kroměříže mohou využít slevové pasy pro seniory i celé rodiny
18. 06. 2018
Obyvatelé Kroměříže mohou při svých letních cestách a dovolených ušetřit díky zapojení do projektů Senior Pasů nebo Rodinných pasů.

Výstaviště Floria v Kroměříži rozezní v neděli lidovky v podání hvězd
8. 06. 2018
Slavnosti lidové hudby pořádá tuto neděli 10. června kroměřížské výstaviště Floria. Lidé si tam mohou poslechnout a zazpívat písničky v podání Evy a Vaška, Mistříňanky, Staropražských heligonkářů, Jožky Šmukaře s cimbálovou kapelou, Patroly Šlapeto a Nadi Urbánkové.

Netradiční výstava ukáže židovské památky v Holešově, jak je vidí děti
7. 06. 2018
Obrázky od dětí, které na čtvrtky papírů zachytily svůj pohled na městské židovské památky, vystavují od tohoto týdne arkády zámku v Holešově. Expozice vznikla při příležitosti 18. ročníku Festivalu židovské kultury a zapojily se do ní tamní základní školy i holešovská ZUŠ.

Dětská Porta v Kroměříži už zná své republikové vítěze
3. 06. 2018
Celkem 34 soutěžících jednotlivců i skupin se v sobotu v Kroměříži utkalo o osm vitrážových kytarek. Konalo se tam totiž republikové finále 27. Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country: poprvé pod širým nebem a poprvé ve Zlínském kraji. Předcházelo jí dvanáct oblastních kol po celé republice.

Kroměříž hostí o víkendu republikové finále soutěže Dětská Porta
29. 05. 2018
Republikové finále 27. ročníku největší tuzemské dětské hudební soutěže v oblasti folk a country Dětská Porta bude o nadcházejícím víkendu hostit Kroměříž.

Z Moravy na Metalfest v Plzni
29. 05. 2018
Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.

Výstava na zámku v Holešově představuje slavné stavby Jindřicha Freiwalda
28. 05. 2018
Už pouze do této soboty 2. června je na chodbách prvního patra holešovského zámku k vidění výstava nazvaná Slavné stavby Jindřicha Freiwalda. Na šesntácti panelech ukazuje část z bohaté tvorby hronovského rodáka, žáka legendárního Jana Kotěry.

Na uzavřenou trať opět vyrazí historický vlak, včetně Hurvínka
25. 05. 2018
Už dvanáctou sezona jízd zvláštních vlaků zahájí tuto sobotu 26. května na jedenáctikilometrové železniční lokální trati mezi Kojetínem a Tovačovem. Od roku 1981 po ní nejezdí pravidelné osobní vlaky, ale ulehčuje okolním silnicím nákladní dopravou, o víkendu pak opět nabídne výjimečné svezení i veřejnosti.

Filmový festival začal. Znáte 5 důvodů, proč jej navštívit?
25. 05. 2018
Začala nejstarší a největší filmová přehlídka pro děti a mládež svého druhu na světě. Letos nabídne 300 snímků z 55 zemí světa. Bohatou filmovou nabídku rozšíří doprovodný program, který navazuje na hlavní téma, kterým je Československá kinematografie. Festival potrvá do 2. června. 

PODÍVEJTE SE: V Bystřici mají nové Rákosníčkovo hřiště
21. 05. 2018
Zbrusu nové Rákosníčkovo hřiště je od konce minulého týdne v provozu v Bystřici pod Hostýnem. Otevřeli jej v neděli 20. května a slavnostního zahájení se zúčastnily stovky lidí, hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun tak prošlo i zatěžkávací zkouškou, protože děti nové houpačky a prolézačky hned vyzkoušely.

Holešovská regata se blíží, sleva na lístky platí do konce května
18. 05. 2018
Jen do konce května mají lidé možnost koupit zvýhodněné vstupenky na rodinný festival Holešovská regata: hvězdami letošního ročníku budou v pátek 22. června kapely Chinaski a Mirai, v sobotu 23. června pak mimo jiné David Koller, skupina Mig 21, zpěvačka Lenny či kapela BSP.

Rybičky 48 vezou vizuální show odkazující na jejich americkou cestu
14. 05. 2018
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 26. května. Ve tři sta let starém areálu Staré střelnice v Hranicích začíná v 16 hodin aktuální ročník Rockových Hranic.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, La Putyku i Splašené nůžky
9. 05. 2018
Jedenáct divadelních představení během sedmi dnů v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó nabídne třetí ročník charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku, jenž se uskuteční 22. až 28. srpna ve Velkých Karlovicích.

Třetí ročník akce Kroměříž bez hranic nabídne i koncert Gipsy.cz
30. 04. 2018
Třetí ročník celodenní akce Kroměříž bez hranic chystají na tento čtvrtek 3. května pedagogové, žáci a studenti VOŠPS a SPgŠ Kroměříž. Cílem je představit žákům základních i středních škol téma menšin, které spoluvytvářejí kulturní a společenský ráz života v Česku.

Za květinami o víkendu vyražte na jarní Florii do Kroměříže
27. 04. 2018
Dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, nabízí letošní výstava Floria Jaro. Její první část začala na výstavišti v Kroměříži v pátek a potrvá do úterka, každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na netradiční květinové pojetí v podání předních českých floristek.

Výstava představí obrazy grafičky Markéty Evjákové
27. 04. 2018
Zajímavou výstavu nabídne v rámci festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2018 od příští středy 2. 5. Knihovna Kroměřížska. Představí totiž prací zrakově postižené grafičky Markéty Evjákové, v doprovodném programu pak vystoupí žáci kroměřížské ZUŠ v Kroměříži.

Jarní výstava Floria v Kroměříži připomene slavné ženy české historie
27. 04. 2018
Už loni rozdělili pořadatelé výstavu Floria jaro na dvě části a ohlasy byly pozitivní, letos jí tedy opět stanovili dva termíny. Každá z expozic se ponese v jiném duchu a lidé se mohou těšit na dvě odlišná květinová aranžmá, která spojuje motto Česká historie v květech, první část začne na výstavišti v Kroměříži už tento pátek 27. dubna.

ON-LINE rozhovor: Velikáni českého umění
24. 04. 2018
Podle čeho je poskládaná originální kolekce významných českých malířů? Jaký mají Češi vůbec vztah k umění? Jakou vůbec mají obrazy cenu? Autoři výstavy Velikáni českého umění Michaela Orbesová a Pavel Chmelík odpovídali ve středu 2. května od 13 do 14 hodin.   

Film Metanol: jeden panák – oslepnete, dva – zemřete
17. 04. 2018
Kauza metanol, která v roce 2012 otřásla Českem a která stála život 50 lidí, se dočkala filmového zpracování. To se v pondělí dočkalo slavnostní premiéry ve Zlíně.

Školačka z Kroměříže uspěla v celostátní soutěži na téma Bible
13. 04. 2018
Bible a my: právě tak se jmenuje celostátní soutěž, jejíž finálové kolo se konalo v minulých dnech ve Strážnici. Soutěžilo v ní na 150 školáků rozdělených do čtyř kategorií, a mezi účastníky patřili také dva žáci Církevní ZŠ v Kroměříži: z prvního stupně žák páté třídy Martin Hubáček a z druhého stupně žákyně šesté třídy Anna Kutálková.

Sezonu na zámku v Holešově zahájí noc pohádek
13. 04. 2018
Nejen děti potěší tuto sobotu 14. dubna na zámku v Holešově: začátek letošní sezony tam totiž už tradičně zpestří noční prohlídka, která bude plná pohádkových postaviček.

The Anomalous. Kino Nadsklepí uvede nový dokument o sportech
2. 04. 2018
Film nazvaný The Anomalous uvedou příští pondělí 9. dubna v kině Nadsklepí tvůrci z Kroměříže. Dokumentární projekt představuje tým sportovců, kteří vyznávají netradiční činnosti a aktivity: sporty, které nejsou příliš známé, podporované a při jejichž provozování roste touha na sobě neustále pracovat a zdokonalovat se.

Kamélie už vidělo přes tři tsicíe lidí. Poslední šance je v neděli
23. 03. 2018
Už přes tři tisícovky lidí letos navštívily výstavu kamélií v Květné zahradě v Kroměříži.

Slaný nebo sladký? Ve Zdounkách soutěžili o nejlepšího beránka
11. 03. 2018
První ročník Koštu velikonočních beránků pořádali v neděli ve Zdounkách. Nejlepší z celkem čtrnácti výtvorů vybírala porota i návštěvníci, vzhledem k úspěchu akce pořadatelé už teď počítají s dalším ročníkem.

OBRAZEM: Foyer Domu kultury v Kroměříži zdobí výstava Jana Konečného
9. 03. 2018
Výstava kreseb Jana Konečného s názvem Jak šel čas momentálně zdobí foyer kroměřížského Domu kultury. Autor měl sice vztah k výtvarným činnostem už od dětství, intenzivně se však kresbě a malbě začal věnovat až v důchodu, kdy se přestěhoval právě do Kroměříže.

Na DéKáčko FESTu v Kroměříži zahraje v sobotu i Limetal
9. 03. 2018
Deset koncertních zastávek, scéna, kterou navrhoval tým kapely Kabát nebo česká bubenická hvězda Veronika Lukešová, jež hraje s hvězdami světového rocku, například muzikanty z kapel Deep Purple, Helloween nebo Rainbow.

Ve kroměřížské Staré Masně se představí LadyPraga s místními hudebníky
23. 02. 2018
Popovo-jazzová formace LadyPraga vystoupí poslední únorový pátek ve 20:30 hodin v kroměřížském klubu Stará Masna. A nebudou tam sami: přizvali si totiž místní hudebníky, které spojuje projekt s názvem Blues d'Effect.

Oblíbená kroměřížská výstava kamélií se blíží: tentokrát zahalená
22. 02. 2018
Výstava kamélií ve Velkém i Palmovém skleníku kroměřížské Květné zahrady oficiálně začíná v pátek 23. února, vernisáž je však na programu už ve čtvrtek od 15:30 hodin.

Britští Napalm Death vyprodali hradišťský klub Mír
15. 02. 2018
Do samotného koncertu sice zbývaly ještě týdny, ale organizátoři už mohli ohlásit: „Máme vyprodáno“.

Maškary a koblížky. Masopustní veselí si užili i senioři v domovech
14. 02. 2018
O víkendu řádily masopustní masky v ulicích obcí a měst regionu, na počátku pracovního týdne si ale mohli veselí spojené s tradicí fašanku užít také obyvatelé některých domovů pro seniory z Kroměřížska.

Holešovský talent má za sebou první kolo. Podívejte se
13. 02. 2018
Na sto padesát zájemců se účastnilo uplynulou sobotu 10. února ve Středisku volného času TyMy v Holešově osmého ročníku soutěže Holešovský talent 2018.

Dokument představil Květnou zahradu. A v Kině Nadsklepí bylo plno
11. 02. 2018
Velký zájem vzbudila ve středu 7. února premiéra filmového dokumentu Květná zahrada rukama zahradníků: sál v Kině Nadsklepí v Kroměříži byl tak téměř kompletně zaplněn a projekci si nenechali ujít ani olomoucký arcibiskup Jan Graubner, olomoucký biskup Josef Nuzík, starosta Kroměříže Jaroslav Němec i místostarosta města Pavel Motyčka.

Karnevaly se chystají na faře v Morkovicích i v kroměřížském Dětském světě
9. 02. 2018
Na karneval se v sobotu 10. února mohou těšit jak děti z Kroměříže, tak ty z Morkovic-Slížan. Ten kroměřížský začíná už v 10 hodin v Dětském světě na tamním Výstavišti Floria.

Mladí zpěváci se v Kroměříži po šestadvacáté utkali O hanáckyho kohóta
8. 02. 2018
Na čtyřicet mladých zpěváků se ve středu v kroměřížském Domě kultury zúčastnilo oblíbené pěvecké soutěže O hanáckyho kohóta. Každý porotě přednesl dvě hanácké písničky dle vlastního výběru, zazpívat je navíc soutěžící museli bez hudebního doprovodu.

Výtvarníci z Valašského názoru vystavují v Holešově
3. 02. 2018
Volné výtvarné sdružení Valašský názor vystavuje v těchto dnech na zámku v Holešově. „Rozsáhlá expozice představuje obrazy pětadvaceti autorů, jako jsou například Josef Hvozdenský, Oldřich Ordelt, Jana Lavinger-Gabrhelíková, Vlasta Houšková a další,“ vyjmenovala Dana Podhajská z pořádajícího Městského kulturního střediska.

Pořád jsme přece mladí kluci a holky, říká zpěvák Michal Prokop
1. 02. 2018
Michal Prokop. Patří k mimořádným osobnostem české hudební scény osmdesátých let a troufneme si říci napříč generacemi. Snad jen těžko by se hledal někdo, kdo nikdy neslyšel jeho hitovky jako Kolej Yesterday nebo Bitva o Karlův most.

V Kroměříži vystoupí v pátek hvězdný operní zpěvák Adam Plachetka
31. 01. 2018
Unikátní zážitek nabídne tento pátek 2. února od 19 hodin milovníkům vážné hudby Dům kultury v Kroměříži. Během vystoupení nazvaného Molieri, na kterém zazní árie z oper Wolfganga Amadea Mozarta a Antonia Salieriho, se totiž představí sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka v doprovodu tělesa Czech Ensemble Baroque Orchestra s dirigentem Romanem Válkem.

Kroměřížský Dům kultury zdobí autorská výstava Miroslava Pláňavy
29. 01. 2018
Autorská výstava kroměřížského fotografa Miroslava Pláňavy momentálně zdobí konferenční sál tamního Domu kultury.

Den tance v Domě kultury? Ublíží to návštěvnosti, bojí se tanečníci
25. 01. 2018
Zásadní organizační změny čekají kroměřížský Den tance, oblíbenou přehlídku, která v posledních letech několikrát roztančila tamní Velké náměstí. Z tradičního červnového data se totiž přehlídka letos posune blíže Mezinárodnímu dni tance – konkrétně na sobotu 21. dubna. Tanečníci se navíc nepředvedou na náměstí, ale v prostorách Domu kultury.

Reprezentační ples města Kroměříže přilákal stovky lidí
22. 01. 2018
Reprezentačním plesem města ožil v sobotu večer kroměřížský Dům kultury. Speciálním hostem byl populární zpěvák Jiří Korn, a možná i proto byla tentokrát účast opravdu hojná.

Pecková, Hradišťan & Jiří Pavlica, Spirituál kvintet – přidán další koncert!
16. 01. 2018
Večerní společný koncert Dagmar Peckové, Hradišťanu s Jiřím Pavlicou a Spirituál Kvintetem ve Zlíně, který se uskuteční 7. dubna. v Kongresovém centru v 19 h., je beznadějně vyprodán.

Kroměřížští školáci ze Zámoraví si zatancují v pořadu České televize
13. 01. 2018
Školáky z kroměřížské ZŠ Zámoraví si pro jeden z dalších dílů pořadu Rytmix s podtitulem Vstávat a tančit! vybrala Česká televize. Ostravské televizní studio tak ve středu 10. ledna přijelo natáčet do školy choreografii ke slavné písni Beat it od Michaela Jacksona.

Reprezentační ples v Holešově nabídne v tombole i skútr
13. 01. 2018
Letošní plesovou sezonu zahájí v sobotu 13. ledna v Holešově, a to hned jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí celého roku. Jubilejní desátý Reprezentační ples města se koná od 19.30 hodin na tamním zámku a například Velký sál ovládne kapela Expo&Pension.

Mladá zpěvačka z Hulína uspěla na mezinárodní soutěži
12. 01. 2018
Úspěch na Mezinárodní pěvecké soutěži v Olomouci si koncem roku připsala Jitka Druláková z Hulína, žákyně ZUŠ Hulín. Ve své kategorii se totiž stala vítězkou a získala 2. cenu, když ta první tentokrát nebyla udělena.

Spirituál kvintet a Dagmar Pecková vystoupí v Hodoníně a Brně
10. 01. 2018
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu roku 2018.

Tříkrálový koncert v holešovské sala terreně přispěje na dobrou věc
10. 01. 2018
Tříkrálový koncert si na středeční večer připravila holešovská ZUŠ F. X. Richtera. Déle než hodinu trvající program začíná o půl šesté večer v sala terreně tamního zámku a nástrojů se chopí žáci školy jako solisté, ale i seskupení do dvou kytarových a jednoho akordeonového souboru, kvartetu zobcových fléten a podobně.

Archeologii v muzeu nahradí dějiny Kroměříže
5. 01. 2018
Stálá expozice s názvem Příroda a člověk končí v neděli 7. ledna v Muzeu Kroměřížska. Důvodem je rekonstrukce muzea, která je druhou etapou rozsáhlého projektu financovaného Zlínským krajem.

Na výstavu Příroda a člověk máte čas už jen do neděle
5. 01. 2018
Stálá expozice Muzea Kroměřížska s názvem Příroda a člověk bude návštěvníkům přístupná pouze do neděle 7. ledna. Po dokončení oprav v muzeu ji v polovině roku nahradí nová stálá expozice zaměřená na dějiny Kroměříže.

Kroměřížská výstava novin z celé Asie končí už v pátek
19. 12. 2017
Poslední šanci zhlédnout výstavu s názvem Noviny Asie pod jednou střechou v kroměřížském Domě kultury mají zájemci pouze do pátku 22.prosince.

V Holešově se koledovalo již pošesté
14. 12. 2017
Stejně jako předcházejících pět ročníků se i letos v Holešově organizace populární předvánoční akce Česko zpívá koledy chopilo volnočasové středisko TyMy.

Marek Pochylý o Slováckém létě: Nejlepší věci jsou zadarmo, ale…
5. 12. 2017
ROZHOVOR/ - Už desetkrát vždy na začátku prázdnin rozhýbalo a roztančilo Uherské Hradiště Slovácké léto; festival, který je svým pojetím ojedinělý minimálně v rámci České republiky.

Také Kroměřížsko bude ve středu 13.12. zpívat koledy
3. 12. 2017
Po roce se opět města a obce v Česku rozezní společným zpěvem. Oblíbenou akci Deníku nazvanou Česko zpívá koledy si mohou užít i lidé přímo v Kroměříži, kde se příští středu 13. prosince v 18 hodin akce tradičně koná ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy.

Koledy v Kroměříži i letos odzpívá studentský sbor AVE
30. 11. 2017
Do sedmého ročníku akce Česko zpívá koledy zbývá jen několik dnů: v Kroměříži na ní ve středu 13. prosince v aule tamního Domova pro seniory U Moravy vystoupí Smíšený pěvecký sbor AVE Arcibiskupského gymnázia. Tamní zpěváky si přitom jen před nedávnem poslechl přímo na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu i úřadující papež František.

Hudební lahůdka: trojkoncert Dagmar Peckové, Hradišťanu a Spirituál kvintet
29. 11. 2017
Výjimečný zážitek slibují pořadatelé minisérie unikátních koncertů, které jsou naplánovány na první polovinu nového roku. Trojkoncert tří tuzemských hudebních veličin se uskuteční  7.4.2018 ve zlínském Kongresovém centru, v 28. dubna ve Společenském domě v Prostějově.

Vánoční trhy zpestří v Holešově kulturní program i koncert v kostele
29. 11. 2017
Adventní trhy připravují na první prosincovou sobotu v Holešově: konají se na tamním náměstí už od 7 hodin a lidem je zpříjemní i vystoupení folklorního souboru Zrníčko, žáků tamní ZUŠ či Banana Vox a také Mikuláš s čerty nebo živá zvířátka.

V Knihovně Kroměřížska pořádají sociální služby jarmark
28. 11. 2017
Jarmark s názvem A je tu zas ten vánoční čas pořádají tento týden v Knihovně Kroměřížska tamní sociální služby.

Václav Neckář a Bacily v doprovodu čtyřkvarteta míří do Zlína
28. 11. 2017
Pár dní po Novém roce nás čeká ve zlínském kulturním svatostánku velká hudební událost. Na pondělí 15.ledna 2018 si pro Vás agentura Pragokoncert připravila jedinečný a exkluzivní hudební zážitek. Do Kongresového centra totiž zavítá charismatický muzikant a vynikající herec Václav Neckář. Vystoupí se svou skupinou Bacily za doprovodu smyčcového kvarteta.

Ve všetulském TyMy děti poznávaly vánoční tradice z Hané i Valašska
23. 11. 2017
První možnost naladit se na blížící se Vánoce dostaly během úterý a středy děti z holešovských škol i školek. V rámci akce nazvané Vánoce na Hané a Valašsku pořádané všetulským volnočasovým střediskem TyMy totiž poznávaly regionální tradice nejen našich babiček.

Kroměřížské Světlo pro Kryla zpřístupní expozici a nabídne i šansony
16. 11. 2017
Pietní vzpomínkovou akci s názvem Světlo pro Kryla si na pátek 17. listopadu připravila kroměřížská Expozice Karla Kryla. A datum samozřejmě není náhodné: jako vzpomínku na sametovou revoluci a samotného Karla Kryla se v prostorách expozice zapalují svíčky už tradičně.

Kam o víkendu? Institut bude plný nejrůznějších stavebnic
10. 11. 2017
Dvoudenní Festival stavebnic se uskuteční o víkendu od 11. do 12. listopadu ve 14|15 Baťově institutu ve Zlíně. Letos akci čeká dvakrát větší prostor než v minulých ročnících. Na místě budou k vidění tradiční i méně obvyklé stavebnice z nejrůznějších materiálů.

Mladí zpěváci bojovali v holešovském TyMy o postup na Portě
8. 11. 2017
Už devátý ročník oblastního kola soutěže Dětská porta a Melodie 2017 pořádali o víkendu PS Mirko Očadlíka a SVČ TyMy v Holešově. Akce s podtitulem Všetulské dostavník je přehlídkou interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin různých hudebních žánrů a věkových kategorií.

Výstava připomíná bývalý hulínský cukrovar
7. 11. 2017
Výstavu pojmenovanou O veliké řepě a jak to bylo dál, pořádá ve své galerii informační centrum v Hulíně. Pohádkový název poukazuje na minulost tamního cukrovarnictví a náhodná není ani doba, kdy na expozici došlo.

Zámek Holešov končí sezonu: letos tam přišlo přes 22 tisíc návštěvníků
3. 11. 2017
Noční prohlídkou v duchu pohádek uzavře v sobotu holešovský zámek symbolicky letošní sezonu. Jak upozornila Dana Podhajská z Městského kulturního střediska (MKS), výstavy a prohlídky tam zatím přitáhly na 22 tisíc návštěvníků, vzhledem k plánovaným předvánočním výstavám a dalším akcím navíc toto číslo ještě poroste.

Děti v bystřickém Včelíně vyráběly první vánoční dárky
30. 10. 2017
Keramické dárkohraní si pro děti v rámci podzimních prázdnin připravilo středisko volného času Včelín v Bystřici pod Hostýnem. Na konci října se tak sešlo devět mladých hrnčířů, kteří si tam už mohli vyrobit třeba první vánoční dárky. Tentokrát to navíc ani nebylo prioritou děvčat.

V Koryčanech mají Dýňování, pro děti vystoupí i kouzelník
27. 10. 2017
Na Dýňování neboli Halloween se mohou v neděli těšit děti z Koryčan. Program v kulturním domě začíná ve 14 hodin a na zájemce čekají soutěže, malování na obličej, vystoupení postaviček z Ledového království a také kouzelník: pokud dovolí počasí, nebude chybět ani skákací hrad.

Legendární Olympic míří do Prostějova
24. 10. 2017
Už jednadvacátého listopadu rocková kapela Olympic zahraje prostějovskému publiku. V tamním Společenském domě představí od devatenácti hodin svou nejnovější desku. Nebudou chybět ani hity, které znějí českými rádii už desítky let. 

Lampionový průvod u zbrojnice v Loukově oživí i divadlo
24. 10. 2017
Lampionový průvod si pro děti i rodiče připravilo Sdružení rodičů a přátel školy v Loukově. Sraz je ve středu 25. října v 17.45 hodin u tamní hasičské zbrojnice, průvod se pak vydá kolem mateřské školy, kulturního domu a dolní zastávky až ke kynologickému cvičišti.

V Bystřici vystavuje do neděle malíř Karel Bubílek
21. 10. 2017
Zpestřit si volební účast mohou lidé v Bystřici pod Hostýnem: ještě do neděle totiž mají možnost navštívit výstavu Karla Bubílka, rodáka z Holešova, který ale už léta žije v Bystřici pod Hostýnem a momentálně vystavuje v tamním zámku. Výstava konaná u příležitosti malířových 85. narozenin přiblíží známá místa z jeho perspektivy.

V Knihovně Kroměřížska vystavují senioři nejen z Hradiště
18. 10. 2017
Senioři z uherskohradišťské akademie třetího věku momentálně vystavují svá díla v Knihovně Kroměřížska.

Na zámku v Holešově zahraje zpěvák Ivan Hlas, vystoupí se svým triem
14. 10. 2017
Český zpěvák, skladatel a kytarista Ivan Hlas zahraje příští čtvrtek 19. října na zámku v Holešově. V tamním New Drive Clubu vystoupí od 20 hodin ve svým triem, které tvoří s violoncellistou Jaroslavem Nejezchlebou a Norbim Kovacsem.

Na zámku v Holešově zahraje zpěvák Ivan Hlas, vystoupí se svým triem
14. 10. 2017
Český zpěvák, skladatel a kytarista Ivan Hlas zahraje příští čtvrtek 19. října na zámku v Holešově. V tamním New Drive Clubu vystoupí od 20 hodin ve svým triem, které tvoří s violoncellistou Jaroslavem Nejezchlebou a Norbim Kovacsem.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Limetal zahájí v Hranicích turné s novou bubenicí
13. 10. 2017
Písničky z nového alba, staré hity a nová členka kapely. V takovém duchu se rozjede v pátek 20. října v divadle Staré střelnice turné kapely Limetal a bude pokračovat na dalších patnácti zastávkách.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse
13. 10. 2017
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Salvador Dalí ve Zlíně v celé své kráse
13. 10. 2017
Téměř tři sta originálů nejsvéráznějšího a nejkontroverznějšího představitele světového surrealismu Salvadora Dalího představuje výstava, která dnes začíná ve Filmovém uzlu ve Zlíně.

Den uniformovaných sborů: v Kroměříži se ukáží i celníci
5. 10. 2017
Tradiční Den uniformovaných sborů se první říjnovou sobotu chystá na Hanáckém náměstí v Kroměříži. Na své si přijdou fanoušci vojenské, policejní i hasičské historie a současnosti, letos se akce nese v duchu vzpomínek na povodeň z roku 1997.

Den uniformovaných sborů: v Kroměříži se ukáží i celníci
5. 10. 2017
Tradiční Den uniformovaných sborů se první říjnovou sobotu chystá na Hanáckém náměstí v Kroměříži. Na své si přijdou fanoušci vojenské, policejní i hasičské historie a současnosti, letos se akce nese v duchu vzpomínek na povodeň z roku 1997.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe
26. 09. 2017
Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí
25. 09. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy
25. 09. 2017
Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Zámek v Holešově hostí v sobotu hudební festival
23. 09. 2017
Zahajovací koncert festivalu Musica Holešov čeká v sobotu 23. září tamní zámek: barokní slavnost na zámku hraběte Jana z Rottalu představí díla A. Vivaldiho, J. S. Bacha a G. Ph. Telemanna.

Zámek v Holešově hostí v sobotu hudební festival
23. 09. 2017
Zahajovací koncert festivalu Musica Holešov čeká v sobotu 23. září tamní zámek: barokní slavnost na zámku hraběte Jana z Rottalu představí díla A. Vivaldiho, J. S. Bacha a G. Ph. Telemanna.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy
22. 09. 2017
Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

Kam o víkendu ve Zlínském kraji? Deník přináší tipy
22. 09. 2017
Ochutnejte kraj všemi smysly – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program.

Nejlepší marmeláda? V kurzu je exotika, vyhrát může každý
22. 09. 2017
Soutěž O nejchutnější marmeládu bystřického regionu už počtvrté vyhlásilo středisko volného času Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Momentálně mají už šest soutěžních vzorků a další jim mohou zájemci nosit až do středy 27.října. Vítěze vyberou sami návštěvníci Farmářského a řemeslného jarmarku, který se koná první říjnovou sobotu.

Nejlepší marmeláda? V kurzu je exotika, vyhrát může každý
22. 09. 2017
Soutěž O nejchutnější marmeládu bystřického regionu už počtvrté vyhlásilo středisko volného času Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Momentálně mají už šest soutěžních vzorků a další jim mohou zájemci nosit až do středy 27.října. Vítěze vyberou sami návštěvníci Farmářského a řemeslného jarmarku, který se koná první říjnovou sobotu.

Kroměřížské vinařské slavnosti v Květné zahradě lákají na pití i jídlo
9. 09. 2017
Na dvanáctý ročník Kroměřížských vinařských slavností se v sobotu 9. září mohou těšit milovníci vína z Kroměříže a okolí. Opět by mělo jít o kombinaci toho nejlepšího nejen mezi víny.

Kroměřížské vinařské slavnosti v Květné zahradě lákají na pití i jídlo
9. 09. 2017
Na dvanáctý ročník Kroměřížských vinařských slavností se v sobotu 9. září mohou těšit milovníci vína z Kroměříže a okolí. Opět by mělo jít o kombinaci toho nejlepšího nejen mezi víny.

Barokní festival přivedl do kroměřížské Květné zahrady dámy, koně i kejklíře
3. 09. 2017
Barokním festivalem Hortus Magicus už počtvrté ožila kroměřížská Květná zahrada. O prvním zářijovém víkendu se totiž vrátila do dob své největší slávy: tentokrát s cílem přiblížit návštěvníkům dobu dědečka Marie Terezie Leopolda I.

Barokní festival přivedl do kroměřížské Květné zahrady dámy, koně i kejklíře
3. 09. 2017
Barokním festivalem Hortus Magicus už počtvrté ožila kroměřížská Květná zahrada. O prvním zářijovém víkendu se totiž vrátila do dob své největší slávy: tentokrát s cílem přiblížit návštěvníkům dobu dědečka Marie Terezie Leopolda I.

Barokní festival v Květné zahradě letos představí hlavně dědečka Marie Terezie
1. 09. 2017
Čtvrtý ročník barokního festivalu Hortus Magicus začíná už první zářijovou sobotu v deset hodin v areálu kroměřížské Květné zahrady.

Barokní festival v Květné zahradě letos představí hlavně dědečka Marie Terezie
1. 09. 2017
Čtvrtý ročník barokního festivalu Hortus Magicus začíná už první zářijovou sobotu v deset hodin v areálu kroměřížské Květné zahrady.

Zámecká zahrada v Holešově o víkendu hostí dožínky mikroregionu
1. 09. 2017
Svátek sklizně a hojnosti, oslava práce a úcta před dary Země: to je hlavní poslání dožínek, které si i letos lidé užijí v rámci celého Mikroregionu Holešovsko.

Zámecká zahrada v Holešově o víkendu hostí dožínky mikroregionu
1. 09. 2017
Svátek sklizně a hojnosti, oslava práce a úcta před dary Země: to je hlavní poslání dožínek, které si i letos lidé užijí v rámci celého Mikroregionu Holešovsko.

Koncert Dvořákovy Praha bude v Kroměříži dirigovat rodák Tomáš Netopil
30. 08. 2017
Na jediný den zavítá tuto neděli 3. září do Kroměříže hudební festival Dvořákova Praha: v kině Nadsklepí nabídne oratorium Stabat Mater pod taktovkou kroměřížského rodáka Tomáše Netopila.

Koncert Dvořákovy Praha bude v Kroměříži dirigovat rodák Tomáš Netopil
30. 08. 2017
Na jediný den zavítá tuto neděli 3. září do Kroměříže hudební festival Dvořákova Praha: v kině Nadsklepí nabídne oratorium Stabat Mater pod taktovkou kroměřížského rodáka Tomáše Netopila.

Zámek v Holešově nabízí unikátní kolekci děl Andy Warhola
25. 08. 2017
FOTOGALERIE/ - Bez nadsázky jedna z událostí letošní letní kulturní sezony: tak by se dala pojmenovat výstava, kterou nabízí Velký sál zámku v Holešově.

Zámek v Holešově nabízí unikátní kolekci děl Andy Warhola
25. 08. 2017
FOTOGALERIE/ - Bez nadsázky jedna z událostí letošní letní kulturní sezony: tak by se dala pojmenovat výstava, kterou nabízí Velký sál zámku v Holešově.

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?
25. 08. 2017
Osmačtyřicátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti vyvrcholí o víkendu v Liptále na Vsetínsku. Bohatý program folklorního svátku začal už v polovině týdne. Zahraniční hosté z Kostariky, Gruzie a Polska se představili na Všemině a ve Vsetíně.

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?
25. 08. 2017
Osmačtyřicátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti vyvrcholí o víkendu v Liptále na Vsetínsku. Bohatý program folklorního svátku začal už v polovině týdne. Zahraniční hosté z Kostariky, Gruzie a Polska se představili na Všemině a ve Vsetíně.

Slavné představení o Rychlých šípech míří na Kamínku
25. 08. 2017
Představení, kterému už tleskaly desítky tisíc diváků ve více než třiceti městech celé republiky, míří na Kamínku. Ve známém areálu nedaleko Roštína na Kroměřížsku se totiž odehraje legendární komedie Rychlé šípy z režijní dílny Roberta Bellana, která je fenoménem Slováckého divadla z Uherského Hradiště.

Slavné představení o Rychlých šípech míří na Kamínku
25. 08. 2017
Představení, kterému už tleskaly desítky tisíc diváků ve více než třiceti městech celé republiky, míří na Kamínku. Ve známém areálu nedaleko Roštína na Kroměřížsku se totiž odehraje legendární komedie Rychlé šípy z režijní dílny Roberta Bellana, která je fenoménem Slováckého divadla z Uherského Hradiště.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku
17. 08. 2017
Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Kamínka, den druhý. Slavnosti piva zpestřil Vašo Patejdl i kapela Citron
13. 08. 2017
Stovky spokojených návštěvníků, na čtyřicet druhů piv, speciální pivní olympiáda a v neposlední řadě řada dalších hudebních hvězd: tak vypadala druhá srpnová sobota, závěrečný den letošního festivalu Slavnosti piva.

Filmovka zaslouží podporu od státu
6. 08. 2017
FOTOGALERIE / "Není to festival jen pro salónní fajnšmekry, kteří se vznešeně baví o něčem, čemu ostatní vůbec nerozumí. Já sama nejsem filmový kritik, ale na Letní filmové škole mám pocit, že filmu rozumím. Skvěle se bavím. Kromě toho se tady člověk o kinematografii hodně dozví."

OBRAZEM: Na festivalu Toulavej se sešli folkoví nadšenci
23. 07. 2017
Už pátý ročník folkového festivalu Toulavej v sobotu 22. července rozezněl nádvoří holešovského zámku. Na pódiu se vystřídali noví i v Holešově už známí umělci.

Holešovský Festival židovské kultury se zaměří na umění a architekturu
21. 07. 2017
Už sedmnáctý ročník Festivalu židovské kultury Ha-Makom Holešov, který je zároveň nejstarším festivalem takového formátu v Česku, začíná už v úterý 25. července. Podtitul letošního ročníku zní Židé v umění a architektuře, čemuž je přizpůsoben celý program, který by měl být podle pořadatelů zase lepší, než v předchozích letech.

Zámecké nádvoří po roce znovu rozezní folkový festival
19. 07. 2017
Folkový festival Toulavej se v sobotu 22. července po roce vrátí na nádvoří holešovského zámku. Během odpoledne tam vystoupí třeba Jaroslav Wykrent, Lokálka nebo Vojta Kiďák Tomáško.

Kráva kráčí k abstrakci momentálně v Kroměříži
19. 07. 2017
Expozici s názvem Kráva kráčí k abstrakci právě návštěvníkům nabízí Muzeum Kroměřížska.

VIDEO: Skrze tanec poznávaly děti v Bystřici pod Hostýnem jiné kultury
19. 07. 2017
Na tanečním příměstském táboře, který už tradičně pořádá bystřické volnočasové středisko Včelín, se uplynulý týden sešly tři desítky dětí. Některé z nich už zkušenosti s tancem mají, jiné nikoliv, od pondělí do pátku se tam však všichni řídili heslem „Tanči, dokud můžeš“.

Premiéru Bohemian Metal Rhapsody provázely technické problémy
15. 07. 2017
Nový hudební projekt Bohemian Metal Rhapsody zažil premiéru na vizovickém festivalu Masters of Rock, doprovázely jej však problémy s ozvučením. V metalovém muzikálu, jehož autorem je Radim Pařízek, lidé viděli například Lucii Bílou nebo Jana Toužimského z kapely Arakain a spoustu dalších osobností české hudební scény. Přes hodinu dlouhý koncert nabídl jak známé rockové hity, tak i zcela nové písně. 

Dechovky v sobotu ve Zdounkách zahrají spolu na počest Miroslava Nauče
14. 07. 2017
Festival Miroslava Nauče začíná už tuto sobotu 15. července ve Zdounkách. Akce je tam sice už tradicí, tento rok je ovšem poprvé zasvěcena zdouneckému rodákovi.

FOTO, VIDEO: Úvod Masters of Rock 2017 patřil Jarmile Šulákové
13. 07. 2017
A je to tady! Masters of Rock konečně ve čtvrtek začal a popatnácté přivítal ve vizovickém areálu R. Jelínka tisíce fanoušků metalové a rockové muziky.

Festival Letiště nabídne tuzemské i zahraniční kapely
13. 07. 2017
Čtvrtý ročník festivalu Letiště, který se odehrává v areálu aerodromu v Drahotuších, se poprvé ponese v klidnějším duchu. Dvoudenní program ve dnech 18. a 19. srpna se letos zaměří na Art # Party a nabídne tuzemská i zahraniční jména.

VIDEO: Sabaton jsou výborní pánové, chválí kapelu dirigent zlínské filharmonie
12. 07. 2017
Švédská kapela Sabaton, jeden z hlavních trháků letošního festivalu Masters of Rock, vystoupí netradičně se zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů. Vybrané skladby společně zkoušeli ve zlínské hale Euronics ve středu, již dva dny před vystoupením na festivalu ve Vizovicích.

Už zítra! Těší se fanoušci na Masters
12. 07. 2017
Největší rockový a metalový festivalový svátek na Moravě, Masters of Rock (MoR), je po roce zase tady. Přesně v pravé poledne zahájí zítra místní kapela Fleret festival ve vizovickém areálu R. Jelínka.

První z cyklu promenádních koncertů se v Kroměříži koná už ve čtvrtek
11. 07. 2017
Na cyklus s názvem Promenádní koncerty nezapomněli organizátoři z kroměřížského Domu kultury ani letos. První koncert, kterého se ujme skupina Pass, se na Velkém náměstí odehraje už ve čtvrtek 13. července v 19 hodin. Přestože se jedná o tradiční akci, letos jí pořadatelé dali novou podobu .

V Nové Dědině hasiči bojovali s požárem rodinného domu
8. 07. 2017
K požáru rodinného domu v Nové Dědině vyrážely kolem půl jedenácté dopoledne čtyři jednotky hasičů. Na místo jako první dorazili hasiči dobrovolných jednotek. Při jejich příjezdu ze střechy domu vycházel kouř, plameny ale neviděli.

Výstava v Holešově představí nejslavnější architekty kraje
30. 06. 2017
Bohaté dědictví moderní architektury dvacátého století ve městech a regionech Zlínského kraje: právě to představí výstava, která poslední červnový den začíná v chodbách prvního patra zámku v Holešově.

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?
30. 06. 2017
Právě dnes startuje v Uherském Hradišti už podesáté program sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. Koncerty českých a slovenských kapel na tamním Masarykově náměstí zdarma jsou už klasikou, stejně jako sportovní turnaje pro profesionály i amatéry, program pro děti či večer určený milovníkům folkloru.

S hady i pavouky si děti fotí selfíčka, říká Pavel Chmelík
29. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Se dvěma červy v dlani vstupuje do klece, v jejímž rohu se krčí dvě chlupaté opice a netrpělivě očekávají pamlsek. Pavel Chmelík, ředitel Městského kulturního střediska Holešov, už podruhé uspořádal výstavu exotických zvířat v prostorách holešovského zámku. „Jedinečnost výstavy tkví v tom, že se lidé nedívají na vycpaná zvířata, ale na kus nádherné, živé přírody," říká.

Na rynku? Folklorní festival se letos koná v Bystřici na zámku
28. 06. 2017
Přední moravské a zahraniční soubory roztančí o nadcházejícím víkendu Bystřici pod Hostýnem: letos ale tentokrát ne náměstí, ale nádvoří zámku a přilehlý park. Jedenáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Na rynku začíná tento pátek 30. června.

Poznávej se! Výstava láká na hříčky děti i dospělé
28. 06. 2017
Hravou výstavu s názvem Poznávej se, vypůjčenou z muzea vědy a techniky IQ parku Liberec, v červnu otevřelo Muzeum Kroměřížska. Za osmdesátikorunové vstupné si na ní malí i velcí návštěvníci doslova vyhrají s asi šedesáti interaktivními exponáty, dotýkání je tedy výjimečně nutné.

Kroměřížské mažoretky se probojovaly až na Evropu
26. 06. 2017
Kroměřížské mažoretky ze skupiny LEXY se v úterý 20. června předvedly na závěrečné přehlídce, a to jak v solo vystoupeních tak i malých či větších formacích.

Výstava předních českých sochařů? Odpad, křičí obyvatelé Kroměříže
24. 06. 2017
ANKETA/ - Nově instalovaná venkovní výstava Sochy v zahradě měla teprve v Kroměříži vernisáž teprve v pátek, už den předtím se ale proti ní zvedla vlna odporu na sociálních sítích. Jedná se přitom mnohdy o velmi cenná díla předních českých sochařů.

Ve Valašském Meziříčí vystoupí Čechomor
23. 06. 2017
Skupina Čechomor míří do Valašského Meziříčí. Už druhého července zazpívá v tamním Amfiteátru. Kapela, která příští rok oslaví třicáté výročí vzniku, výrazně obměnila sestavu.

Koně v piškotech představí v Kroměříži výstava i festival
23. 06. 2017
Slavnostní atmosféru vídeňského dvora císaře Leopolda I. má návštěvníkům přiblížit nová výstava Koně v piškotech, která je až do 1. října přístupná v prostorách kroměřížského zámku.

Dnes se v meziříčském zámku otvírají brány Folk – blues – beat festivalu
21. 06. 2017
ROZHOVOR/ - Dnes se po pětatřicáté do Valašského Meziříčí vrací Valašský špalíček. Letos čtyřdenní přehlídka s podtitulem Folk - blues - beat festival 2017 nabízí osmatřicet kapel, speciálních sestav a sólistů na šestatřiceti koncertech, tři filmové projekce i noční diskotéku s projekcí dokumentárních snímků ve stylu 60s a 70s s názvem Get Back After Midnight.

Žáci Moravské školy tance zamíří na světové finále
21. 06. 2017
Se školním rokem se pro letošek rozloučila Moravská škola tance, která už pátým rokem funguje jako součást Moravského institutu vzdělávání.

Hudba v zahradách a zámku se letos rozezní už poosmnácté
20. 06. 2017
Osmnáctý ročník festivalu Hudba v zahradách a zámku začíná ve středu 21. června v Kroměříži.

Na sobotní Regatě lidé s Dykem zapomněli i na deštníky
18. 06. 2017
Zatímco první den letošní Holešovské Regaty přinesl fanouškům Katapult a Olympic, v sobotním harmonogramu svítila jména Janek Ledecký, Monkey Business, nebo Vojtěch Dyk. A přestože počasí festivalu úplně nepřálo, nakonec nám všem Regata dokázala, že plout se dá i na dešti.

V pátek nadchl Regatu Olympic, sobotní program slibuje Mandrage nebo Vojtu Dyka
16. 06. 2017
Sedmým ročníkem největšího rodinného festivalu v kraji, Holešovské Regaty, v pátek večer ožily zahrady tamního zámku. A přestože přes den bylo počasí víc než nevyzpytatelné, první festivalový den to nakonec nijak neohrozilo. Brány areálu se prvním návštěvníkům otevřely v pět hodin odpoledne a už o patnáct minut později se na hlavním podiu ukázala kapela Jazzbook.

Festival pro tisíce lidí? Víc než rok příprav a starosti nad bezpečností
15. 06. 2017
Největší rodinný festival ve Zlínském kraji Holešovská Regata startuje už v pátek 16. června večer, samotný festivalový víkend je ovšem jen třešničkou na pomyslném dortu příprav: organizátoři totiž na tom, aby si návštěvníci užili kvalitní zábavu, pracují prakticky celý rok.

Den otevřených dveří v archivu ukázal lidem i listinu s podpisem Marie Terezie
10. 06. 2017
Koná se vždy jenom jednou do roka, letos připadl na druhý červnový čtvrtek. Den otevřených dveří v kroměřížském okresním archivu nabídl návštěvníkům během několika komentovaných prohlídek možnost proniknout do tajů profese a také se zblízka podívat na nejvzácnější kousky, které jsou v Kroměříži uloženy.

Andy Warhol měl zálibu v osobnostech, říká kurátor
9. 06. 2017
Sto třicet exponátů krále pop artu, grafika, malíře, filmového a reklamního tvůrce Andy Warhola otevře veřejnosti Zámek Holešov v reprezentativním Velkém sále už dnes.

Kroměříž po roce ožila rytmem bubeníků
8. 06. 2017
Dvaadvacátý ročník bubenické show, letos ovšem pod novým názvem Kroměříž bubnuje, se konal ve středu 7. června večer na nádvoří tamní radnice.

Kroměřížský archiv letos slaví rovnou dvojí výročí
6. 06. 2017
Kroměřížský archiv, který je organizační jednotkou Moravského zemského archivu v Brně, letos slaví výročí, a to rovnou dvoje: sedmdesát let od založení archivu jako takového a dvacet let od postavení nové budovy ve Velehradské ulici. K této příležitosti uspořádala Knihovna Kroměřížska výstavu, která odkazuje na historii archivu, čtenáři se tam mohou také podívat na některé vystavené předměty a knihy.

Festival Animág ocenil v Kroměříži už podruhé autory nejlepších krátkých filmů
4. 06. 2017
Uvedením komponovaného pásma nejlepších krátkých animovaných filmů skončil první červnový týden v kině Nadsklepí druhý ročník celostátní soutěž Animág Kroměříž 2017.

Koncert na nádvoří zámku v Holešově slibuje swingové lahůdky
3. 06. 2017
Koncert pro Holešov s Big Bandem Josefa Hájka a dětmi ze ZUŠ Holešov se už tuto sobotu 3. června od 10 hodin koná na nádvoří holešovského zámku. Symbolicky se má stát oslavou historie města a zámecké kašny, která loni pro svůj provoz získala sponzora Čechokanaďana Petra Zachara.

Dětské odpoledne nabídlo poníky, ale také první krůčky k umění
2. 06. 2017
Dětské odpoledne uspořádala ve čtvrtek v rámci Týdne rodiny a při příležitosti Mezinárodního dne dětí na Hanáckém náměstí v Kroměříži tamní soukromá Základní umělecká škola D-Music.

Filmařská soutěž Animág Kroměříž 2017 míří do finále
1. 06. 2017
Druhý ročník celostátní soutěže krátkých animovaných snímků Animág 2017 vyvrcholí tento týden v Kroměříži. Nejlepší krátké snímky autorů ve věku 6 až 19 let už se v minulých dnech předvedly na plátně kina Nadsklepí, a právě tam také nejlepším tvůrcům už v úterý 30. května od 14 hodin porota předá ocenění na slavnostním zakončení, které bude navíc ozvláštněno inspirativní světelnou show.

Malí malíři z tamní ZUŠ vystavují na zámku v Holešově
29. 05. 2017
Výstavu obrázků, které žáci nakreslili a namalovali během tohoto školního roku, pořádá výtvarný obor Základní umělecké školy v Holešově.

Hanácké slavnosti: krále Ječmínka doprovázely stovky krojovaných
27. 05. 2017
Už tradičně připadají na poslední květnový víkend Hanácké slavnosti, jedna z největších akcí pořádaných v Chropyni.

Den se Stonoškou v Bystřici má pobavit, ale i pomoci potřebným
27. 05. 2017
Charitativní akce nazvaná Den se stonoškou se tuto sobotu 27. května od 9.30 do 18.30 hodin koná v areálu zámeckého parku v Bystřici pod Hostýnem.

Na Den dětí zve poslední květnovou neděli také holešovské SVČ TyMy
26. 05. 2017
Holešov - Na oslavu Dne dětí zve holešovské volnočasové středisko TyMy. Program začíná v neděli 28. května o půl třetí odpoledne přímo v areálu zámecké zahrady, kde si návštěvníci mohou projít pohádkovou stezku. Chybět nebudou hudební i taneční vystoupení kroužků centra, k dispozici budou kolotoče a odvážlivci si vyzkouší i lukostřelbu.

Na kroměřížské Octárně začal už sedmý ročník Food festivalu
26. 05. 2017
V plném proudu je už od pátku v Kroměříži akce nazvaná Moravia Qualivo Food Festival. Sedmý ročník se koná v areálu tamního hotelu Octárna a potrvá až do neděle. 

FOTO, VIDEO: Ze Zlína chtějí udělat francouzské Saint Tropez
26. 05. 2017
Znovuobjevení filmových ateliérů ve Zlíně, to bude podle hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka jeden z hlavních kroků v kreativním programu kraje. 

V Kroměříž hostuje cirkus Berousek, představení má do neděle
25. 05. 2017
Už před celými 99 lety založil Ignác Berousek tradici známého cirkusu: a jeho následovníci tento týden rozbili šapitó na kroměřížském výstavišti Floria.

V Chropyni o víkendu chystají už sedmnácté Hanácké slavnosti
25. 05. 2017
Tradice je tradice. Na poslední květnový víkend připravuje vedení radnice v Chropyni každým rokem oblíbené Hanácké slavnosti a jinak tomu není ani letos.

Střihavka sklidil potlesk. Ale i pískot
22. 05. 2017
Znám tě mnohem víc, země vzdálená… Svými fenomenálními hity, ale i překvapivými aranžemi skladeb od Led Zeppelin potěšil v pátek večer Kamil Střihavka publikum na nádvoří holešovského zámku.

Včelaři z celé země se už popatnácté sešli na poutním Hostýně
21. 05. 2017
Více než tisícovka návštěvníků zavítala o předposledním květnovém víkendu na jubilejní patnáctou celonárodní pouť včelařů na Svatý Hostýn. Kromě příchozích z Čech i Moravy, dorazili do poutního místa s dominantní bazilikou Nanebevzetí Panny Marie také lidé ze Slovenska a Polska.

Co mají společného motýli a drahokamy?
20. 05. 2017
Výstava s názvem Létající drahokamy je od začátku května k vidění na zámku v Chropyni. Návštěvníci na ní uvidí zdánlivě trochu nezvyklé spojení motýlů, nerostů a hornin.

Rockové Hranice lákají na Dymytry, Dogu i Tanju
19. 05. 2017
Máte rádi rockovou muziku, kulinářské speciality a historická zákoutí? Tak si do kalendáře zapište sobotu 27. května.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Jiřím Žáčkem
16. 05. 2017
Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jako se osvědčil zákaz kouření v areálu? Nejen na to se můžete Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídat vám bude ve středu 24. května od 14 hodin. Dotazy můžete vkládat do připraveného formuláře již nyní.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Michalem Žáčkem
16. 05. 2017
Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jaká se chystají dopravní omezení? Nejen na to jste se mohli Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídal vám ve středu 24. května od 14 hodin.

Legendární Alexandrovci na turné: „kluků" je sto dvacet
14. 05. 2017
VIDEO / Zimní stadion plný lidí tleskajících ve stoje, slzy dojetí a rozjásané obličeje. To je odměna Alexandrovovu souboru písní a tanců známým pod jménem Alexandrovci, který si ve čtvrtek večer svým dvouhodinovým koncertem získává srdce tisíce návštěvníků.

Moc muzeí otevře nejen zámek
13. 05. 2017
V rámci akce Moc muzeí a galerií se v pondělí 15. května otevře hned několik kroměřížských obrazáren.

Na výstavišti v Kroměříži pokračuje až do pondělka Floria Jaro
6. 05. 2017
Na kroměřížském výstavišti pokračuje tradiční zahrádkářská výstava Floria Jaro: její druhá část je od pátku do pondělka zasvěcena májové tematice lásky.

Blíží se Dny města Holešova. Vystoupí na nich třeba Dasha
5. 05. 2017
Tradiční akce nazvaná Dny města se už v druhém květnovém týdnu koná v Holešově. Do čtyřdenního programu zvládlo město zakomponovat jak oficiální akce, tak zábavu: chystá si jarmark i několik hudebních vystoupení. Jednoho z nich se zhostí třeba oblíbená zpěvačka Dasha.

FOTO, VIDEO: V Rožnově se předvedlo třináct dětských valašských souborů
29. 04. 2017
Regionální přehlídka dětských valašských souborů se konala poslední dubnovou sobotu v Janíkově stodole v rožnovském Dřevěném městečku.

Na Florii budou soutěžit nejen mladí zahrádkáři
28. 04. 2017
Už šestý ročník floristických soutěží pořádá letos Český zahrádkářský svaz: kroměřížští zahrádkáři pak vyhlásili základní kolo soutěže v příštích dnech na kroměřížské výstaviště Floria.

Kotek jako manžel císařovny. Na zámku natáčí hollywoodský režisér
28. 04. 2017
VIDEO / Hollywoodský režisér Robert Dornhelm v těchto dnech natáčí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži film o Marii Terezii: pod jeho pomyslnou taktovkou se pak na place otáčí třeba rakouská herečka Marie Louise Stockinger v roli samotné císařovny, nebo Vojtěch Kotek jako její manžel František Štěpán.

Holešovská Regata letos slibuje opět přehlídku hvězd
27. 04. 2017
Už za necelé dva měsíce se v zahradách Zámku Holešov rozezní hudba a přítomní diváci si budou moci užít nejen ji, ale také jedinečné prostředí zámecké zahrady, nebo bohatý doprovodný program festivalu, tradičně připravený bezplatně pro malé i velké návštěvníky. Uskuteční se již 7. ročník největšího rodinného festivalu u nás Holešovská Regata, a to ve dnech 16. a 17. června 2017.

Unikátní výstava Zdeňka Buriana v pátek končí
26. 04. 2017
Ještě ve čtvrtek a v pátek mají zájemci poslední možnost podívat se zblízka na díla známého českého malíře Zdeňka Buriana. Kresby i obrazy jsou vystavené v knihovně Kroměřížska, přímo v prostorách půjčovny pro dospělé čtenáře.

VIDEO: Ani „mokrá varianta“ Hanáckého dne neměla o návštěvníky nouzi
23. 04. 2017
Druhý ročník Hanáckého dne si na sobotu připravila kroměřížská radnice ve spolupráci s Domem kultury a ZUŠ Kroměříž. Akce se měla původně konat pod širým nebem na Hanáckém náměstí, organizátoři jej ale kvůli obavám z nepřízně počasí přesunuli do prostor Domu kultury.

Projekt „Kino po O“ si vymysleli v Bystřici samotní diváci
21. 04. 2017
Animovaní Lichožrouti se budou tuto neděli 23. 4. promítat v bystřickém kině. Právě tento snímek si totiž tamní diváci zvolili jako závěrečný film bystřické úspěšné promítací série s originálním názvem Kino po O.

Tipy na víkend: Hanácký den v Kroměříži tentokrát pod střechou
21. 04. 2017
Původně se měl konat na Hanáckém náměstí, kvůli ohlášené nepřízni počasí a citelnému ochlazení ale čeká diváky i účinkující změna.

Hanácký den v Kroměříži pořadatelé kvůli počasí přesunuli pod střechu
20. 04. 2017
Původně se měl konat na Hanáckém náměstí, kvůli ohlášené nepřízni počasí a citelnému ochlazení ale čeká diváky i účinkující změna. Hanácký den v Kroměříži, zábavné odpoledne směřující k podpoře hanáckého folklóru ve městě i jeho okolí, se tak nadcházející sobotu 22. 4. odehraje v prostorách tamního Domu kultury.

Gurmánský klub v Hulíně pořádá degustaci mexické tequily
19. 04. 2017
Řízenou degustaci prémiové tequily si na pátek 21. dubna připravil Gurmánský klub Ema. Akce v hulínské GKEMA klubovně začíná v 19 hodin a kromě ochutnávání se návštěvníci dozví třeba i to, jak se pěstuje modrá agáve: tedy rostlina, ze které se tequila vyrábí.

Muzeum Kroměřížska zahájilo výstavu arteterapie
19. 04. 2017
Výstavu arteterapeutických děl už po jedenácté zahájilo ve čtvrtek 13. dubna Muzeum Kroměřížska. Pod názvem Umění je stav duše si návštěvníci mohou prohlédnout malby, kresby i koláže, a to rovnou v šesti sálech kroměřížské Galerie v podloubí.

Literární soutěž v Kroměříži připomněla Den úcty ke stáří
13. 04. 2017
Den úcty ke stáří: novou tradici s tímto pojmenováním inicioval v loňském roce v Kroměříži tamní místostarosta Pavel Motyčka.

Diskuze ukáže plány Kroměříže s budovou na Hanáckém náměstí
10. 04. 2017
Jaká je budoucnost městské budovy ohraničující z levé strany Hanácké náměstí? Právě na to by mělo odpovědět setkání s veřejností, které se koná v úterý 11. dubna od 16.30 hodin v sále Knihovny Kroměřížska. Možnost využití objektu byla předmětem veřejné diskuze už jednou před rokem a půl.

Oblíbenou Lennonovu uličku i další památky v Kroměříži čekají úpravy
10. 04. 2017
Rozsáhlé opravy městské památkové rezervace schválilo na svém posledním zasedání kroměřížské zastupitelstvo. Několika památkám rozdělí město – za výrazné finanční podpory státu – asi tři miliony korun a peníze poputují například na populární Lennonovu uličku poblíž Velkého náměstí: ta by se zároveň s rekonstrukcí měla dočkat i nového využití.

Romantika při svíčkách. Sezonu v Holešově zahájila noční prohlídka
9. 04. 2017
O týden později oproti většině památek, zato efektně za svitu svíček zahájili druhou dubnovou sobotu letošní turistickou sezonu na zámku v Holešově a několika dalších významných městských památkách.

Nejlepší dechové orchestry ZUŠ se utkaly o celostátní finále
8. 04. 2017
Dechové orchestry ZUŠ Zdounky, ZUŠ Valašské Klobouky, ZUŠ Bystřice pod Hostýnem a Dechový orchestr mladých ZUŠ Morava Zlín. To je čtveřice nejlepších ze Zlínského kraje, kteří už mohou začít trénovat na květnové finále celostátní soutěže ZUŠ ve hře dechových orchestrů, které se má konat v Letovicích.

V soutěži školních časopisů uspěla ZŠ Rataje a COPT Kroměříž
7. 04. 2017
První ročník soutěže školních časopisů vyhlásilo letos Informační centrum mládeže při Středisku volného času v Holešově. Přihlásilo se celkem 15 škol z celého kraje, v rámci kategorií základní a střední školy porota hodnotila jak elektronické verze časopisů, tak i ty tištěné.

V prostředí kovárny holešovské děti poznávají i velikonoční tradice
5. 04. 2017
Malé muzeum kovářství v Holešově letos rozšířilo své zábavně naučné akce pro školy a školky o jednu jarní. Ta nese název Velikonoce na kovárně a jejím cílem bylo přiblížit dětem lidové tradice s autentickou atmosférou. Po teoretickém výkladu si pro ně pracovníci muzea připravili také tvoření s lidovými motivy.

OBRAZEM: Holešovští ochotníci měli premiéru slavné Maryši
4. 04. 2017
Premiéru klasického českého dramatu Maryša bratří Mrštíků odehráli první dubnovou sobotu holešovští ochotníci – chybět samozřejmě nemohly ani nejznámější repliky z notoricky známého díla.

VIDEO: Noc s Andersenem si děti užívaly i v Bystřici pod Hostýnem
1. 04. 2017
Noc plnou pohádek, her a soutěží si pro děti připravilo také středisko volného času (SVČ) Včelín z Bystřice pod Hostýnem. Noc s Andersenem tam letos uspořádali už po páté, tématem byl český pohádkový komiks Čtyřlístek.

Holešovští ochotníci odehrají v premiéře klasiku: Maryšu bratří Mrštků
31. 03. 2017
Klasické dílo české literatury, Maryšu bratří Mrštíků, představí tuto sobotu 1. dubna od 19 hodin v kině Svět jako premiéru Divadlo 6. května z Holešova.

OBRAZEM: Výstava v Holešově představuje dějiny filmu v regionu
28. 03. 2017
Výstava fotografíí ze zlínských filmových ateliérů a doplňujících děl Karla Zemana je k vidění na zámku v Holešově: končí ale už tento pátek 31.března.

Nitra a Ružomberok ukáží své umění i lákadla pro turisty
26. 03. 2017
Kroměříž – Hned několik partnerských měst napříč celou Evropou má kroměřížská radnice: konkrétně ve Francii, Polsku, Rumunsku, Rakousku a Slovensku. A právě slovenské protějšky, Nitru a Ružomberok, chce město v měsíci dubnu lidem lépe představit.

Muzeum Kroměřížska chystá kromě oprav také tři nové expozice
23. 03. 2017
Kroměříž - Finanční prostředky z fondů EU se na realizaci svých projektů podařilo získat dvěma kulturním příspěvkovým organizacím Zlínského kraje. Z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tak budou podpořeny i opravy budov a expozic Muzea Kroměřížska.

Festival plný opic bude veselý
23. 03. 2017
Opice, opičky a opičáci budou provázet návštěvníky letošního Zlín Film Festivalu. „Pojal jsem to celé opičím způsobem," vysvětlil výtvarník Petr Nikl. „Vytvořil jsem 200 opic, na kterých je postavena také znělka," doplnil. Z opičího písma vznikly také nápisy a některé texty.

Dům kultury ve Zdounkách se díky šibřinkám změnil v pohádkovou vesnici
12. 03. 2017
Zdounky – Rytířské souboje, tance princezen i závody draka s beruškou: to vše si mohli v sobotu zájemci užít v Domě kultury ve Zdounkách, kde se opět po roce konaly tradiční dětské šibřinky.

Muzeum Kroměřížska přibližuje dětem zvířata i život na statku
11. 03. 2017
Kroměříž – Novou výstavu si pro školky a školy připravilo Muzeum Kroměřížska. Až do 4. června se tam totiž děti mohou naučit, jak žili naši předkové se zvířaty na statku, jak který živočich vypadá, co k životu potřebuje a mnoho dalšího. Upravený program pak mohou využít i druhé stupně základních škol.

Ortel míří do Slušovic. Ve střehu bude více policistů
10. 03. 2017
Region - Zřejmě jen zvýšený policejní dohled si vyžádá páteční koncert kapely Ortel ve Slušovicích na Zlínsku. Mezi části veřejnosti si získala kvůli některým svým hitům „nálepku" kontroverzní či xenofobní, proti jejímu vystoupení už leckdy odpůrci usilovali.

Hradišťský malíř vystavuje absurditu světa v Kroměříži
9. 03. 2017
Kroměříž - Nezaměnitelný styl, šokující výrazové prostředky, expresivní momenty lidského bytí a společnosti současného světa. Tak lze popsat díla Tomáše Měšťánka, významného výtvarníka umělecké scény Zlínského kraje, který žije a tvoří v Uherském Hradišti.

Na výstavě tvůrčích prací ve Zdounkách byla i válečná zbroj
7. 03. 2017
Zdounky – Jak relaxují a tráví svůj volný čas. Takový mohl být podtitul výstavy tvůrčích prací nazvané Tvoření Zdounky, která se konala minulý týden v Domě kultury ve Zdounkách na Kroměřížsku.

Casting na film o Marii Terezii si v Kroměříži přišly zkusit tři stovky lidí
5. 03. 2017
Kroměříž – Přesně 283 lidí si v sobotu v sále Sokolského domu v Kroměříži přišlo vyzkoušet, jestli si nezahrají ve filmu. Přesněji řečeno v novém českém filmu o Marii Terezii, právě ten se totiž bude ve městě zanedlouho natáčet. Pražská produkce si pro casting na komparz vyhradila téměř celý den a spolupráci s místními si pochvalovala: pracuje se s nimi prý lépe, než třeba s obyvateli hlavního města.

Holešov má svou dívku roku, stala se jí Gréta Šarochová z Osíčka
26. 02. 2017
Holešov – Dívkou roku 2017 se v holešovském základním kole soutěže stala třináctiletá Gréta Šarochová z Osíčka. Porotu odrovnala svým tancem s figurínou. Dívkou internetu se zase stala patnáctiletá Sarah Geitlerová z Uherskohradišťska, která v hlasování na našem webu získala 1462 hlasů.

Kroměřížský masopustní jarmark se letos mimořádně vydařil
25. 02. 2017
Kroměříž – Masopustní jarmark se letos těšil krásnému počasí a velké účasti. Tradiční akce připadla na poslední únorovou sobotu a přilákala stovky návštěvníků. Pro ty byl připraven bohatý program s živou hudbou a desítky stánků s regionálními pochoutkami, nápoji a řemeslnou výrobou.

VIDEO: V masopustním průvodu ve Zdounkách kosou skřípala i smrtka
25. 02. 2017
Zdounky – „Přišel váš čas," neslo se v sobotu z úst smrtky, která procházela obcí Zdounky. Vážnost svých slov dokazovala zlověstným skřípáním nabroušené kosy o zem. Naštěstí byla jen součástí masopustního průvodu, ve kterém nechyběl třeba ani tradiční medvěd, kominík, vodník, řezník či třeba výběrčí daní.

Unikátní spojení Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou je událostí sezóny
23. 02. 2017
Region - Jiří Pavlica a Hradšťan & Vlasta Redl s kapelou. Tento společný koncert se odehraje ve Zlíně 7. dubna 2017 v Kongresovém centru, 8. dubna 2017 v Olomouci v Clarion Congress Hotel, a 21. dubna 2017 v Kulturním domě Hodonín. Všechny tyto koncerty začínají v 19. hodin.

V Koryčanech pořádají už podeváté košt ovocných pálenek
22. 02. 2017
Koryčany - Devátý ročník koštu ovocných pálenek se tuto sobotu 25.2. od 14 hodin koná v prostorách Kulturního domu v Koryčanech. „V loňském roce jsme evidovali 753 vzorků, které dodali vystavovatelé ze 110 obcí, převážně z Moravy.

Kaméliový ples ozdobí šperky vyrobené přímo z květů
22. 02. 2017
Ručně vyráběné šperky z živých květů kamélií za dobrovolný příspěvek si mohou lidé zakoupit na Kaméliovém plese, který se už tento pátek 24.2 od 19 hodin koná v secesním sále Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

Výročí Knihovny Kroměřížska připomene v létě i koncert před budovou
19. 02. 2017
Kroměříž - Výročí 120 let své existence si letos připomíná Knihovna Kroměřížska. Už nyní pořádá například výstavu o své historii, chystá ale i březnové setkání s knihovníky a program, který v muzeu připomene kroměřížskou rodačku, spisovatelku Olgu Barényi. Na léto pak plánuje koncert, který by se měl uskutečnit před budovou knihovny. Děti se navíc celý rok mohou těšit na řadu soutěží a kvízů.

V Holešově si připomenou výročí rabína Šacha, míří sem Židé z celého světa
19. 02. 2017
Holešov – Chasidé, zbožní židé, si v Holešově tento týden připomenou 354. výročí úmrtí jednoho z největších židovských učenců, rabína Šacha. Pochován je na tamním židovském hřbitově, který se spolu se synagogou těší velké pozornosti poutníků z celého světa.

SOUTĚŽ: V Chropyni vystoupí Michal Nesvadba, získejte lístky!
17. 02. 2017
Chropyně – Děti z Chropyně a okolí potěší už tuto sobotu od 15 hodin vystoupení Michala Nesvadby s jeho zábavným programem. Koná se v sále Domu kultury v Chropyni a hrát a vyprávět si jeho návštěvníci budou o lidském těle – od hlavy až k patě a naopak.

Volno zpestřují školákům v holešovském TyMy strašilka i pakobylka
14. 02. 2017
Holešov – Příměstský tábor se tento týden koná v holešovském TyMy centru: má název Vědohraní, takže se na něm děti také něco naučí. Naplánován je v odpoledních blocích a školáci mohou přijít i jen na jeden vybraný. Dozvědí se leccos o zoologii, zkusí si práci v laboratoři, nebo se vydají na výlet do olomoucké Pevnosti poznání a Vlastivědného muzea.

Zemřela Jarmila Šuláková, královna lidové písně
11. 02. 2017
Zlínský kraj – Velmi smutná zpráva. Ve věku nedožitých 88 let zemřela v sobotu 11. února nejznámější valašská zpěvačka lidových písní, národní umělkyně Jarmila Šuláková.

V Květné zahradě začíná už ve čtvrtek tradiční výstava kamélií
6. 02. 2017
Kroměříž - Velký skleník v Květné zahradě v Kroměříži ozdobí už tento týden oblíbené kamélie. Expozice i doprovodný program jsou cíleně zasazeny do právě vrcholící plesové sezony, lidé tak budou moci obdivovat aranžmá kamélií na téma klasického tance a karnevalových radovánek minulosti.

Kam o víkendu? Třeba na fašank, ples, koncert Hammerfall nebo do zoo
3. 02. 2017
Zlínský kraj - Nechte se inspirovat! Regionální deník přináší víkendové tipy. 

Kamélie budou mít letos v Kroměříži i vlastní ples
21. 01. 2017
Kroměříž – Tradice je tradice, začátek turistické sezony v Květné zahradě v Kroměříži tak bude i letos patřit rozkvetlým kaméliím. Od 10. února do 12. března se návštěvníci budou moci už pošesté kochat krásou stoletých rostlin, které právě v únoru a březnu bohatě nakvétají.

Městský ples v Holešově se vydařil. Kam vyrazit příště?
16. 01. 2017
Holešov – Letošní reprezentační ples města mají za sebou v Holešově. O uplynulém víkendu jej uvedl moderátor Ondřej Blaho, milovníky tance dostala do varu kapela Marathon Band a mažoretky, o vzrušení se pak postarala bohatá tombola. Svého majitele našel skútr, sušička, vinotéka, ale i selátko.

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI
12. 01. 2017
Zlínský kraj - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?
31. 12. 2016
Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?
29. 12. 2016
Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

Česko zpívalo koledy, na Kroměřížsku přišlo na dva tisíce lidí
14. 12. 2016
Kroměřížsko – Celkem na osmnácti místech kroměřížského regionu se ve středu večer po roce opět rozezněly koledy. Tradiční akce našeho Deníku Česko zpívá koledy se letos konala už pošesté a do Kroměříže, Holešova, Hulína, Bystřice pod Hostýnem a dalších měst či obcí v regionu přilákala odhadem na dvě tisícovky lidí: tisíce dalších se pak samozřejmě připojily v rámci celého Zlínského kraje, potažmo České republiky.

Česko opět zpívá koledy: už dnes i na Kroměřížsku
14. 12. 2016
Kroměříž – Po roce se už dnes večer opět města a obce v Česku rozezní společným zpěvem. Tradiční akci Deníku nazvanou Česko zpívá koledy si mohou užít i lidé v Kroměříži, kde se ve středu 14.12. v 18 hodin akce tradičně koná ve vstupní aule Domova pro seniory U Moravy, ale také na dalších více než patnácti místech regionu.  

První košt cukroví přilákal v Koryčanech desítky lidí. Podívejte se
12. 12. 2016
Koryčany – Při premiéře koštu cukroví v Koryčanech se v sobotu sešlo na třiašedesát vzorků cukroví, perníčků či třeba i dortů: koštovalo se a rozhodovalo ve třech kategoriích a hodnotila odborná porota i veřejnost.

Hledáme Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje
12. 12. 2016
Zlínský kraj – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější?

10 oscarových hitů 2016
11. 12. 2016
Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

Muzeum Kroměřížska nabízí vánoční kuchyně našich babiček a prababiček
9. 12. 2016
Kroměříž – Babiččinu kuchyni z 19. a poloviny 20. století nabízí v těchto dnech zájemcům k prohlédnutí kroměřížské muzeum. K vaření toho tehdy moc potřeba nebylo: pár kořenek, tři hrnce, vařečka či váleček na těsto.

Česko za týden zpívá koledy. Kdo se přidá na Kroměřížsku?
7. 12. 2016
Kroměřížsko – Nejméně na třinácti místech po celém Kroměřížsku se přesně za týden, ve středu 14. prosince v šest hodin odpoledne rozeznějí koledy: i náš region se totiž zapojí do tradiční akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá po celé republice regionální Deník.

Na jarmarku 3.ZŠ v Holešově děti prodávaly vlastnoruční výrobky. Podívejte se
6. 12. 2016
Holešov – Adventní věnce, postavičky čertů či ozdoby na stromeček nabízely v úterý děti už tradičně na jarmarku holešovské 3. Základní školy. Za pomoci svých učitelek si je navíc zvládly vyrobit samy.

Výstava Floria Vánoce 2016 byla interaktivní: vyráběly se i ozdoby
4. 12. 2016
Kroměříž – Betlémy, ukázka řezbářské dílny, živá výroba keramických hrníčků, ale i různé soutěže o nejkrásněji nazdobený stromeček či výrobu vánoční ozdoby: Floria Vánoce přilákala stovky lidí, navíc děti dostaly dárek, mohly totiž za vstupenku také do dětského světa.

V Bystřici rozsvítily stromeček děti společně s čerty a anděly. Podívejte se
2. 12. 2016
Bystřice pod Hostýnem – Čerti a andělé pomohli v pátek navečer rozsvítit vánoční stromeček lidem v Bystřici pod Hostýnem: na náměstí vystoupil například dětský folklorní sbor Píšťaličky či děti ze Základní školy Bratrství Čechů a Slováků a Střediska volného času Včelín.

Anděl Páně po jedenácti letech
28. 11. 2016
První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

O adventní výrobky seniorů byl opět zájem. Podívejte se
24. 11. 2016
Kroměříž – Polštáře, keramické výrobky, ozdoby a další dárkové předměty, které vyrábějí senioři a lidé se zdravotním postižením z kroměřížských domovů: takový sortiment nabídli tento týden lidem ve foyer Knihovny Kroměřížska.

Česká televize dnes odvysílá inscenaci Cena facky ze Slováckého divadla
19. 11. 2016
Uherské Hradiště - Česká televize připravila unikátní projekt s názvem Rok regionálních divadel, ve kterém zaznamenala nejlepší divadelní inscenace jednotlivých krajů. Zlínský kraj reprezentuje Slovácké divadlo s oceňovanou groteskou Cena facky aneb Gottwaldovy boty režiséra Břetislava Rychlíka.

Kroměřížský zámek musel v minulosti některé filmaře i odmítat
18. 11. 2016
Kroměříž – Tvrdé podmínky pro natáčení v kroměřížském Arcibiskupském zámku či zahradách nesplní jen tak ledajací filmaři. Některé společnosti byly odmítnuty – kulturní bohatství a zpřístupnění prostor lidem je na prvním místě.

Kino Nadsklepí hostí o víkendu festival Snow film fest
17. 11. 2016
Kroměříž – Sníh, led a adrenalinu: to je tradiční přehlídka Snow film fest, která se o víkendu vrací i do Kroměříže. Slavnostní premiéra se konala v pražském kině Aero a od té doby festival putuje po českých i slovenských městech.

Pozor: Zdounečanka a Vacenovjáci zahrají už tuto sobotu
11. 11. 2016
Zdounky – Příležitost užít si svůj oblíbený hudební žánr mají o nadcházejícím víkendu všichni milovníci dechovky z Kroměřížska i okolí. Už tuto sobotu se totiž ve Zdounkách koná tradiční listopadový koncert ?tamní dechové hudby Zdounečanka: muzikanti navíc vystoupí společně s kolegy z další dechovky Vacenovjáci. 

PODÍVEJTE SE: V TyMy si děti s lektorkou vyzkoušejí řeckou kuchyni i tance
9. 11. 2016
Holešov – Řecký týden pořádají v těchto dnech v holešovském středisku volného času TyMy. Vede jeje lektorka Maria přímo z Athén, a děti se učí například řeckou abecedu, ale také vaří tamní speciality.

Výstava na radnici představuje učitele a výtvarníky z regionu. Podívejte se
4. 11. 2016
Kroměříž – Zdeněk Novotný, Jan Lehar či František Josef Kraus: jména významných výtvarníků, kteří působili mimo jiné také na Kroměřížsku a to zejména v poválečném období.

Dětský svět na Florii otevřel vnitřní hernu, přišlo přes tisíc lidí
30. 10. 2016
Kroměříž – Novou vnitřní část Dětského světa si od pátku do neděle mohli poprvé vyzkoušet hlavně malí návštěvníci výstaviště Floria Kroměříž. Jeho součástí je například pětipodlažní herní box, skákací hrad, motokáry a další atrakce pro děti i dospělé: a to vše si v prvních dnech přišla prohlédnout více než tisícovka lidí.

V holešovském zámku vystavují historické hračky i plyšáky
20. 10. 2016
Holešov – Stavebnice, hračky, plyšáci, historické porcelánové panenky: nejen to nabízí rozsáhlá výstava v holešovském zámku. Jsou zde k vidění jak novodobé hračky, které si mnozí z nás pamatují, tak i historické kousky.

V Slovenské dny v Kroměříži slibují ukázat neprozkoumané krásy země
19. 10. 2016
Kroměříž – Nám nejbližší sousedé, ale i přátelé, se kterými nás pojí společná minulost: v Kroměříži aktuálně probíhají Slovenské dny, jelikož to právě předsedá Radě Evropské unie. Pozvání přijali například i předsedové české a slovenské vlády Petr Pithart a Ján Čarnogurský, ale i velvyslanec Slovenské republiky v Česku Peter Weiss. Petr Pithart při včerejší diskuzi přiznal, že rozdělení Československa je pro něj stále nezhojená rána.

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila
14. 10. 2016
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

Výstava v muzeu ukáže podoby svateb v průběhu století. Podívejte se
13. 10. 2016
Kroměříž – Svatební fotografie či oznámení, ale i šaty, které patřily nevěstám z Kroměříže a okolí: to vše vystaví v Muzeu Kroměřížska, kde se už ve čtvrtek odpoledne koná i slavnostní vernisáž.

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband
12. 10. 2016
Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert
12. 10. 2016
Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

Reflexy vyráží za svými fanoušky
12. 10. 2016
Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

Na podzimní Florii nejvíc lákaly bonsaje. Podívejte se
12. 10. 2016
Kroměříž – Tisíce lidí přilákala o uplynulém víkendu na kroměřížské výstaviště tradiční Floria Podzim. Na čtyřdenní akci obdivovali nejčastěji expozici bonsají a kamenů suiseki, podzimní květiny nebo nejlepší výpěstky Českého zahrádkářského svazu Kroměříž.

Zdounečtí ochotníci trénují na premiéru, hru si tentokrát napsali svou vlastní
10. 10. 2016
Zdounky – Na premiéru nového divadelního představení U nás v Lebedově v těchto dnech pilně trénují členové Divadelního spolku ve Zdounkách: a premiéra už se blíží, koná se v sobotu 22. října v 18 hodin v tamním Kulturním domě.

Kapela Ranvej chystá překvapení
8. 10. 2016
Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně
8. 10. 2016
Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek ?1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

V Bystřici pořádají drakiádu, bude mít několik kategorií
7. 10. 2016
Bystřice pod Hostýnem – Tradiční podzimní disciplínu moravských dětí si mohou zájemci vyzkoušet tuto neděli 9.10. v Bystřici pod Hostýnem. Tamní Středisko volného času Včelín totiž zve všechny kluky a holky na drakiádu, která se koná od 10 hodin na kopci Bártovec.

Floria Podzim nabízí bonsaje, závody králíků, ale i Evu a Vaška
7. 10. 2016
Kroměříž – Exotické bonsaje či suiseki, vystoupení legendární kapely Moravanka, přehlídka výpěstků ovoce a zeleniny: to vše nabízí ve čtvrtek zahájená Floria Podzim na kroměřížském výstavišti.

Koně v povozu, hudba a kroje: ve Všetulích proběhly tradiční hody
2. 10. 2016
Holešov – Všetulské hody neodmyslitelné patří k tamní kultuře a tak ani letos nechyběl povoz s koňmi a místní v krojích včetně živé dechovky, která je doprovázela. Nedělní akci v místní části Holešova uspořádal spolek Všetuláci sobě a i letos sklidili úspěch.

Galavečer představil v Kroměříži životní příběhy známých osobnosti
28. 09. 2016
Kroměříž – Známé osobnosti, které se v úterý večer setkaly na pódiu Domu kultury v Kroměříži, spojují jejich životní osudy. Spisovatel Michal Viewegh, operní pěvkyně Andrea Kalivodová či basketbalista Adam Rieger si totiž prošli vážnými zdravotními komplikacemi či dokonce handicapem.

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele
27. 09. 2016
Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

Svatováclavské slavnosti přilákaly přes čtyři tisíce lidí, přálo jim počasí
25. 09. 2016
Kroměříž – Třetímu ročníku hudebního festivalu Svatováclavské slavnosti patřila uplynulá sobota na výstavišti Floria v Kroměříži. Na podiu se představila řada zajímavých interpretů, například zpěvačka Anna K. či kapely Iné Kafe, Desmod a Čechomor.

V Kroměříži se chystají Svatováclavské slavnosti: vyhrajte s Deníkem lístky!
23. 09. 2016
Kroměříž – Už třetí ročník hudebního festivalu Svatováclavské slavnosti se tuto sobotu 24. září koná na výstavišti Floria v Kroměříži. Návštěvníky čeká pětice kapel a interpretů a také ochutnávka piv hned tří pivovarů.

Big Band výjimečným koncertem připomene génia Jaroslava Ježka
22. 09. 2016
Holešov – Vynikající český hudebník a skladatel Jaroslav Ježek letos oslaví 110. výročí narození: a přesně v den, kdy přišel na svět, si tuto mimořádnou událost připomene také holešovský Big Band Josefa Hájka. Výjimečným koncertem, který se koná tuto neděli 25. září v 19 hodin v holešovském kině Svět.

V Holešově začíná festival Musica, zahájí ho koncert houslisty Šporcla
22. 09. 2016
Holešov – Už ve čtvrtek 22. září startuje v Holešově další ročník festivalu Musica. „Máme ze sebou už sedm ročníků koncertů v jedinečném prostředí holešovského zámku. Musica Holešov, to jsou dvě slova, která vyjadřují bezpočet emocí, nálad a dojmů, které asi jen hudba dokáže tak bezprostředně vyvolat a nabídnout," říká Karel Košárek, dramaturg festivalu a sám skvělý klavírista.

Klub UNESCO v Kroměříži slaví 25 let činnosti
17. 09. 2016
Kroměříž – Pětadvacet let své činnosti si v těchto dnech připomíná Klub UNESCO Kroměříž: a v rámci oslav připravil výstavu, která mapuje jeho práce a aktivity. Instalace ve foyer kroměřížské radnice představí historii klubu, a projekty, které organizace podporuje, včetně spolupráce s kroměřížskými školami nebo pořadateli kulturních a společenských akcí.

FOTO: V Bystřici ožívá dřevo pod rukama sochařů. Podívejte se
14. 09. 2016
Bystřice pod Hostýnem – Další ročník tradičního řezbářského sympózia, tentokrát s názvem Dřevo ožívá, pořádá tento týden Střední škola nábytkářská a obchodu v Bystřici pod Hostýnem. Už počtvrté je tak od pondělka do pátku před Domovem mládeže v Mlýnské ulici slyšet zvuk motorových pil doplněný reliéfním řezbováním.

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert
5. 09. 2016
Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert Elán tour 2016 živých nás nedostanú – 30 let výročí alba hodina slovenčiny . Koncert se uskuteční 28. září 2016 na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. A jak se na tuto podívanou dostanete?

Ilustrátorka Vlasta Švejdová: Děti se nemění a knihy milují
3. 09. 2016
Holešov - /ROZHOVOR/ Její laskavé obrázky zná jistě každý Čech, i když si to možná vůbec neuvědomuje. Ilustrátorka Vlasta Švejdová (1946) doprovodila svými kresbami desítky knih pro nejmenší čtenáře, od českých pohádek a říkadel přes slabikář pro prvňáčky, čítanky, učebnice až po procvičovací sešity s tvrdým a měkkým i/y.

Podhostýnské září přivítá přední folklorní soubory
31. 08. 2016
Bystřice pod Hostýnem – Setkání folklorních souborů nazvané Podhostýnské září pořádá v pátek 2. a sobotu 3. září v Bystřici pod Hostýnem Valašský soubor písní a tanců Rusava.

PODÍVEJTE SE: Floria Léto nabídla květiny v kostele i fotografie osobností
29. 08. 2016
Kroměříž – Tisíce návštěvníků, už tradičně spousta zboží se zahradnickou tématikou, a nádavkem výstava charitativních fotografií známých osobností nebo květinová výzdoba kostela svatého Jana Křtitele: to vše přinesl včera skončený jubilejní 40. ročník prodejní zahradnické výstavy Floria Léto na stejnojmenném kroměřížském výstavišti.

Výtěžek z koncertů pomůže? zachránit v Kroměříži unikátní notový zápis
26. 08. 2016
Kroměříž – Přes dvacet tisíc korun vynesl letošní cyklus benefičních koncertů na podporu kroměřížskému hudebnímu archivu.

Folklorní soubory čeká festival Podhostýnské září
22. 08. 2016
Bystřice pod Hostýnem - Hned několik folklorních souborů se sejde příští pátek a sobotu 2. a 3. září v Bystřici pod Hostýnem na festivalu Podhostýnské září. Pomyslný protějšek folklorního festivalu Na rynku v Bystřici je taneční přehlídkou českých, moravských a slezských folklorních souborů a v Bystřici se koná vždy v sudém kalendářním roce už od roku 2002.

Získejte vstupenky na letní kulturní festival - Moravské hrady.cz do Bouzova
21. 08. 2016
Region - Hudební festival Hrady CZ se přesunul z Čech na Moravu, dne 26. – 27. 8. se uskuteční na hradě Bouzově. Můžete se těšit na hostování nejznámějších kapel jako je Kabát, Divokej Bill, Mandrage, Monkey Business, UDG, Nebe, No Name, Mňága a Žďorp, Xindl X a další. 

Prohlídka zámku v Bystřici přenese zájemce do „šestkových" let
18. 08. 2016
Bystřice pod Hostýnem – Další kostýmované prohlídky zámku v Bystřici pod Hostýnem nazvané Cestování v čase s obyvateli zámku pořádají tuto sobotu 20.8. tamní radnice, skupina historického šermu Biskupští manové z Kroměříže a Klub vojenské historie francouzského císařství.

Dožínky jsou tady. Letos je Kroměříž bude poprvé hostit plné čtyři dny
18. 08. 2016
Kroměříž – Slaví se prakticky od nepaměti a oslava úrody byla vždy spojena s mnoha rituály, ale i s lidovou veselicí. Dožínky mají v Kroměříži mnohaletou tradici a také letos je proto připraven program s vystoupeními známých cimbálových a dechových souborů. K vidění tak bude i řada doprovodných akcí včetně jarmarku.

Studenti z Kroměříže si natočili film. Dostali ho i do kina
16. 08. 2016
Kroměříž – /ROZHOVOR/ Netradiční zkušenost a dá se říci i úspěch má za sebou skupina studentů gymnázia Kroměříž: ?k premiéře v tamním kině Nadsklepí totiž dotáhli svůj vlastní film. Snímek s názvem Dilema pojednává o studentovi, který není spokojen s aktuálním školským systémem.

Z Jankovic se v sobotu stalo westernové městečko: hostily Western rodeo show
14. 08. 2016
Jankovice – Hrad Land Ranch v Jankovicích v sobotu hostil už třiadvacátý ročník Western rodeo show, jezdci závodili hned v několika kategoriích, jako je například Trail, Barrel Race či Pole Bending.

Překonání Gravitace. Akce na výstavišti nabídne akrobaty i skvělou hudbu
13. 08. 2016
Kroměříž – Přední světoví akrobati na kolech míří o víkendu do Kroměříže: chystá se tam totiž akce nazvaná příznačně Překonání Gravitace. Jedná se v podstatě o oficiální světové závody pod hlavičkou FMB World Tour, síly na výstavišti Floria závodníci změří na dvou osmimetrových skocích. Jako hudební doprovod navíc večer vystoupí slovenský raper Rytmus či zpěvák Ben Cristovao.

Na Kamínce nejvíc lákaly Tři sestry, v sobotu zahraje Desmod. Podívejte se
13. 08. 2016
Roštín – Na dvě desítky druhů piva z osmi pivovarů, ale především třídenní nálož skvělé rockové hudby: to vše slíbil a také plní festival Slavnosti piva v areálu Kamínka u Roštína. Začal ve čtvrtek a končí v sobotu, letos se jedná už o jednadvacátý ročník akce oblíbené mezi příznivci z celého Zlínského kraje.

Začínají Slavnosti piva, na Kamínce zahrají Tři sestry, Iné kafe či Desmod
11. 08. 2016
Roštín – Loni oslavily dvacátý ročník a přidaly den navíc, letos se oblíbený festival Slavnosti piva, který se pravidelně koná v rekreačním areálu Kamínka v Roštíně, této novinky drží. Třídenní program fanouškům opět nabídne spousty zábavy, muziky a samozřejmě piva.

Den múz na Cimburku nabídne umělce, ale i workshopy
6. 08. 2016
Koryčany – Draví ptáci, kovářská dílna či výroba mozaiky: nejen to čeká na návštěvníky sobotního programu Den múz na hradě Cimburk u Koryčan.

Bystřický zámek nabízí unikátní sbírku českých filmových plakátů. Podívejte se
4. 08. 2016
Bystřice pod Hostýnem – Mnohdy unikátní české filmové plakáty vystavují do konce prázdnin v bystřickém zámku: už v sobotu se tam navíc koná komentovaná prohlídka přímo s majitelem sbírky Vítězslavem Tichým.

V Holešově o víkendu vrcholil festival židovské kultury
31. 07. 2016
Kroměříž – Přednášky, komentované prohlídky, výstavy ale i raritu letošního festivalu výuku hebrejštiny: to vše nabídl holešovský festival židovské kultury v uplynulém týdnu.

Tvůrčí lidé představí zákoutí města
29. 07. 2016
Kroměříž - Tvůrčí lidé z různých koutů světa ukážou svá díla města Kroměříže. Mezinárodního výtvarného setkání tvůrčích lidí se účastnili lidé z Česka, ale i Slovenska či Franice a vyvrcholí právě dnes na Velkém náměstí.

Muzikanti z Kuby zahrají na Starém pivovaře
28. 07. 2016
Kroměříž - Špičkoví hudebníci z Kuby zahrají už dnes na kroměřížském Starém pivovaře. Hector a Hugo Cruzovi, ale i přátelé a kolegové tím vzdají hold vzpomínce Lázara Cruze.

Habr v Podzámecké zahradě zdobí osobnosti výtvarného umění
26. 07. 2016
Kroměříž – Jeden z největších habrů v kroměřížské Podzámecké zahradě i v letošní sezoně nabízí pohled na umění: tentokrát ho ozdobili známými osobnostmi výtvarného umění. „Na stromě je necelá dvacítka umělců. Lidé mohou zhlédnout jejich díla, ale také krátký životopis," zmiňují organizátoři.

Letní kina na Kroměřížsku nabídnou tento týden převážně komedie a pohádky
26. 07. 2016
Kroměřížsko – Trabantem do posledního dechu, Divoké historky zahrnující nespravedlnost a křivdy, ale také oblíbená pohádka tohoto roku Řachanda. Takový program nabídnou letní kina v Kroměříži a Hulíně už tento týden.

V Holešově skončil festival Toulavej
24. 07. 2016
Holešov – Na folkový festival do Holešova dorazila například i kapela Epydemye až z Českých Budějovic. Folk se nesl ze zámeckého nádvoří už po čtvrté, letos dorazil také Banjo Band Ivana Mládka.

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.
23. 07. 2016
Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

V Holešově začíná šestnáctý ročník Festivalu židovské kultury
21. 07. 2016
Holešov – V Holešově začíná Festival židovské kultury, letošní šestnáctý ročník se koná od 26. do 30. července. Nabídne přednášky, komentované prohlídky, výstavy, gastronomické speciality, tanec, hudbu, divadlo a dokonce kurzy hebrejštiny.

Muzeum Kroměřížska čeká modernizace: vybudují nové expozice
19. 07. 2016
Kroměříž – Na rekonstrukci Muzea Kroměřížska a vybudování nových expozic nepůjde původních dvaadvacet, ale nově pětačtyřicet milionů korun.

Na Kromfestu zahrají kapely No Name, Jelen i Lake Malawi
16. 07. 2016
Kroměříž - Festival pro celou rodinu na Pionýrské louce v Kroměříži: tak se dá popsat první ročník akce nazvané Kromfest, která vypukne příští sobotu 23. července. Pořadatelé z tamního Domu kultury upozorňují, že podobný typ akce v nabídce zařízení zatím chyběl.