Deník - Hodonínský - regionální podnikání


Vinaře nafotil do kalendáře. Chtěl jsem zachytit jejich charakter, říká Dvořák
16. 11. 2019
Ve vinohradech nebo u sudů s vínem. Brněnský fotograf Marek Dvořák vyfotil dvanáct vinařů při jejich práci, z fotografií pak vznikl nástěnný kalendář, který nedávno pokřtil v brněnském Atelier Cocktail Baru & Bistru v Kobližné ulici.  

Maringotka lesní školky projde rekonstrukcí
13. 11. 2019
Již brzy získá kyjovská maringotka, která slouží i pro potřeby lesní školky, novou podlahu, akumulační baterii, rozvody světla, solární panely a lepší vybavení. Projekt má navíc šanci získat finanční podporu díky právě probíhajícímu sedmému ročníku programu ČSOB pomáhá regionům, v jehož rámci banka společně s veřejností podpoří 15 prospěšných regionálních projektů. 

Radíme drobným podnikatelům: Co je to živnostenský registr
11. 11. 2019
Představa samostatného podnikání láká čím dál více lidí. Jaké jsou kroky potřebné k získání řádného oprávnění k provozování živnosti? Na otázku odpovídá místopředseda Asociace malých a středních podniků ČR Zdeněk Tomíček. 

Radíme čtenářům: Jak si užít vánoční nákupy a nelitovat
11. 11. 2019
Za vánoční dárky lidé často utratí mnohem víc, než původně plánovali. Aby vánoční nákupy nebyly strašákem ještě i příští rok, stojí za to promyslet si koupi dárků předem a platit za ně chytře.

Neohlížej se na ostatní, hlásá její módní značka. Inspirují ji špatné zkušenosti
9. 11. 2019
Lidé si mají stát za svým, dělat, co je baví a neohlížet se na ostatní, popisuje hlavní motto své vlastní módní značky Brňanka Natálie Dvořáková. „Některé modely vznikly přímo z mých negativních zkušeností, kdy mě lidé nepodporovali nebo mi říkali, ať to nedělám,“ říká.

Vinařství roku? Mezi finalisty jsou dva zástupci Hodonínska - Krásná hora a Bíza
7. 11. 2019
Hodonínsko - Odborná porota vybrala devět finalistů soutěže Vinařství roku 2019. Mezi nimi jsou dva reprezentanti Hodonínska.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostníci se mohou těšit na jeden paušální odvod
5. 11. 2019
"Slyšel jsem, že se u živnostníků připravují důležité změny v placení odvodů," zajímá čtenáře Petra Šimečka z Vrchlabí. Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR, změny ochotně popsala.

Sedm miliard na vyčištění státních lesů od kůrovce: Petra může být nejúspěšnější
4. 11. 2019
Hradec Králové, Hodonínsko – Těžařská skupina Petra z Hodonínska má velkou šanci být nejúspěšnější mezi zájemci o zakázky ze sedmimiliardového tendru Lesů České republiky. Upozornila na to ČTK s odkazem na nejnižší ceny ve zveřejněném přehledu podaných nabídek.

Audi, Trabanty a teď elektroauta VW. Historie automobilky ve Cvikově je spletitá
3. 11. 2019
Čtvrtého listopadu odstartuje v automobilce VW ve Cvikově sériová výroba elektromobilů. Postupně se tu má dělat každý rok až 330 tisíc elektromobilů.

Každý sýr je originál, říká majitelka minimlékárny ze Senetářova
2. 11. 2019
Pochází z Brna a ke zvířatům měla vztah od malička. Nějaký čas strávila u koní v Kladrubech a pracivala ve zdravotnictví a v sociálních službách. Pak se Petra Kuncová seznámila s manželem a přestěhovali se do Senetářova na Blanensku. 

Nevěsta jako z internetu? Málokdy vyjde představa z fotky a realita, říká Rájová
2. 11. 2019
Ve svém salónu Svatební ráj na Palackého náměstí ve Slavkově nabízí Michaela Rájová nevěstám především půjčení šatů, doplňků, ale také cenné poradenství pro jejich důležitý den. Letos v říjnu to je již devět let, co ho otevřela. Sama si vzpomíná, že s oborem se mohla zblízka seznamovat už odmala. Nenapadlo by jí však tehdy, že se její život bude ubírat tímto směrem. „Moje matka měla vlastní salón v Mostě, kde jsem vyrůstala. Sama jsem to tehdy nechtěla dělat,“ podotýká.

Templářské sklepy? Unikát, říká předseda jediného vinařského družstva Pastorek
26. 10. 2019
Na začátku devadesátých letech byl Pavel Pastorek u toho, když vznikalo největší, a dnes také jediné vinařské družstvo v České republice, Templářské sklepy Čejkovice. Před šesti lety se stal Marketérem roku 2012 a před několika dny mohl být jako předseda představenstva u toho, když čejkovické Templářské sklepy opět zvítězily v prestižní soutěži o nejpopulárnější TOP vinařský cíl roku.

Nejen levandulová farma. Web ukazuje krásy zahrad a parků jižní Moravy
25. 10. 2019
Půvab a bohatství zahrad na jihu Moravy představuje web dozahrad.cz. Vytvořila ho Centrála cestovního ruchu Jižní Morava díky projektu GrünRaum podpořenému EU. Lidé najdou na jednom místě fotografie, polohu i zajímavosti v atraktivních zahradách.

Šilheřovický zámecký park prochází rekonstrukcí. Ozdobí ho Neptunova kašna
25. 10. 2019
Mezi lety 1742 až 1920 náleželo celé Hlučínsko, a tedy i nedaleká obec Šilheřovice, k Prusku. Obec zdobí klasicistní zámek s anglickým parkem. Tuto historii má připomenout projekt podpoření fondy EU.

Radíme drobným podnikatelům: Živnostník a smlouva o dílo
21. 10. 2019
Smluvní vztahy představují pro živnostníky integrální součást činnosti – často poskytují služby právě skrze smlouvu o dílo.

Osmiválec do auta dali poprvé v Mladé Boleslavi. Motory tu dělají už 120 let
20. 10. 2019
Motor je srdcem každého pohybujícího se stroje. Ty, které roztáčely kola vozidel vyráběných v Mladé Boleslavi, ať už nejdříve pod značkou Laurin&Klement nebo později Škoda, se vyrábějí již 120 let.

První kritik? Manželka, směje se keramik. Vánoce ho musí uživit přes chudou zimu
19. 10. 2019
Jeho výrobky zdobí stovky domů, zahrad a dvorků po celé republice. Pod jeho rukama vznikají sošky koček, ptáků, ale také květináče a originální pítka pro ptáky. Dekorativní a užitkové keramice se věnuje už dvacet let. Na začátku přitom stála náhoda. „Hledal jsem práci a známý zrovna někoho potřeboval na výpomoc. Začal jsem u něj a po dvou letech jsem se osamostatnil,“ vzpomíná Zdeněk Dvořáček ze Lhoty Rapotiny na Blanensku.

První tetování měla už ve čtrnácti. Dnes má Petra Kotolanová vlastní salón
19. 10. 2019
Petra Kotolanová má v obci Kojátky u Bučovic vlastní tetovací studio, do kterého láká zákazníky z širokého okolí. Tomuto netradičnímu oboru se přitom začala věnovat až v 31 letech. „Chtěla jsem dělat něco, co mě bude naplňovat a zároveň mi umožní pracovat z domova poblíž mých dětí,“ vysvětluje Kotolanová. 

Radíme čtenářům: Má smysl bezpečnostní aplikace pro chytrý telefon?
14. 10. 2019
Průměrný uživatel má v chytrém telefonu několik desítek aplikací, většinou neplacených. Mnoho lidí si bez rozmyslu stáhne každou aplikaci, kterou považují za zajímavou, i třeba jen tak na zkoušku. A právě toho zneužívají podvodníci, protože do mobilní aplikace se dá propašovat škodlivý kód. Co tím sledují? Čtenářům radí Václav Zubr, bezpečnostní expert společnosti Eset.  

Jak platit bezpečně? Máme pro vás čtyři doporučení
14. 10. 2019
Banky neustále zdokonalují zabezpečení účtů, platebních karet i mobilních aplikací, přesto své peníze nejlépe ochráníte vy sami. Lidé je totiž nejvíce ztrácejí svým neuváženým chováním. Pravidla bezpečného placení jsou přitom velmi jednoduchá.

Jak se vydělala koruna, vysazovali jsme vinohrad, vzpomíná na začátky Sůkal
12. 10. 2019
Cena za nejúspěšnější rodinné vinařství nebo nejlepší víno Slovácké vinařské podoblasti. Na tato ocenění letos dosáhlo vinařství Milana Sůkala z Nového Poddvorova. Cesta k těmto úspěchům byla dlouhá, podílela se na ní celá rodina a znamenala roky práce ve vinohradu. „Tatínek mě vedl od dětství k vinařině a celkově k zemědělství,“ říká Milan Sůkal.

Radíme drobným podnikatelům: I živnostník potřebuje dobrou účetní
7. 10. 2019
Pan Jan Zábranský z Telče položil dotaz: Podnikám jako osoba samostatné výdělečně činná, ale vést účetnictví sám nedokážu. Jak si vlastně mám vybrat správnou účetní? Na jeho dotaz odpovídá Pavla Břečková, místopředsedkyně Asociace malých a středních podniků ČR.

Radíme čtenářům: Jak se bránit na internetu
7. 10. 2019
Digitální technologie přinášejí i rizika, na která jsme dosud nebývali zvyklí. Ale zvládnout je bez problémů není tak složité, pokud si dáte pozor na tři prvky. Pro sebe je nazývám zkratkou „aha“ – neboli: aktualizace, hesla, antivir. Radí Miroslav Dvořák, technický ředitel České pobočky společnosti Eset.  

Ekonomický svět se schází v Brně. Hlavním tématem veletrhu je digitalizace
7. 10. 2019
Koho uchvacují roboti a vůbec nejnovější technologické novinky ze světa budoucnosti, ten si musí na návštěvu Mezinárodního strojírenského veletrhu vyhradit hodně času. Neboť vystavené exponáty z této kategorie berou člověku dech, malí či větší pomocníci člověka z kovu a plastu jsou zde všudypřítomní.

V Kyjově nakupují lidé bez obalu v obchodě Ivany Prokešové. Šetří tak přírodu
5. 10. 2019
Do jejího obchodu si přišla nakoupit zákaznice, nadšená z toho, co dělá. Přesto jí ale skepticky řekla, jestli si uvědomuje, že je jen malou kapkou v moři. „Odpověděla jsem jí, že moře je tvořené právě kapkami. Když každý svojí kapkou přispěje, třeba jen ušitím plátěného pytlíku na ovoce, tak je to poloviční úspěch. Člověk si ani neuvědomuje, jak moc takovou drobností přispěje,“ říká Ivana Prokešová z Kyjova, majitelka obchodu Příroda bez obalu.

Pravá meruňkovice? V kraji letos vzácnost. Palírny hlásí bídnou sezonu
21. 10. 2016
Jižní Morava – I když byly letos na jaře ovocné stromy obsypané květy, dubnové mrazíky úrodu na jižní Moravě překazily. Momentálně to pociťují i destilatéři, kteří letos vyrábí daleko méně pálenky. Někde až o tři čtvrtiny.

Pivo do kelímku, párek na tácek. Budou hospody obcházet účtenky?
21. 10. 2016
Pro ortodoxního pivaře je něco takového nemyslitelné: sedět v hospodě či na zahrádce a pít pivo z plastového kelímku. Se zavedením elektronické evidence tržeb (EET) se ale takové situace mohou množit.

Nejlepší podnikatel a firma? Na jižní Moravě uspěla výroba moštu a tlumičů
13. 10. 2016
Jižní Morava – Hydraulické tlumiče a mošt. Dvě věci, které ve čtvrtek nejvíc zaujaly odbornou porotu soutěží Firma a Živnostník roku Jihomoravského kra­je.

Zlomek z Dolních Bojanovic je ve krajském finále Firmy roku
11. 10. 2016
Hodonínsko - Mezi desítku finalistů jihomoravského regionálního kola Firmy roku se dostala společnost Zlomek z Dolních Bojanovic na Hodonínsku. O vítězi se rozhodne v Brně ve čtvrtek. Loni vyhrál čejkovický Sonnentor.

Tradiční průmysl v Česku skomírá. A uvolňuje místo montovnám
30. 09. 2016
Část stojírenského holdingu Vítkovice, ČKD Praha DIZ, Kovosvit MAS, jeden z následovníků Škody Plzeň Pilsen Steel i výrobce letadel Let Kunovice. To je pět tradičních značek českého průmyslu, které v současnosti čelí existenční krizi. Možná tedy v přímém přenosu sledujeme závěr transformace české ekonomiky zahájený po listopadu 1989. Kdo se včas nepřizpůsobil novým poměrům nebo se dál jednostranně orientoval na východní trhy, dnes zápasí o přežití. Svou roli v ekonomice naopak posilují podniky se zahraničními majiteli, na které často pasuje hanlivý termín montovny.

Česko se stalo montovnou Evropy. Pět dopadů, které to na nás má
29. 09. 2016
Na makroekonomických číslech něco nesedí. Česko vykazuje slušný růst ekonomiky, tažený hlavně průmyslovou výrobou a exportem. Navzdory tomu dál působíme v rámci Evropské unie jako chudí příbuzní s průměrným hrubým příjmem 27 tisíc korun, tedy v přepočtu 1000 eur. Od roku 2008 se nám nedaří dotahovat Německo ani Rakousko. Za slušnými makroekonomickými čísly se totiž skrývá problém na mikroúrovni. Příliš mnoho podniků v Česku plní roli pouhé montovny, zatímco lukrativní výzkum a vývoj i marketing a dodávku zákazníkovi zajišťují zahraniční mateřské koncerny.

Kterak chce ministr Jurečka „odklonit" státní dříví
26. 09. 2016
Stát chce omezit vývoz surového dřeva. Podpoří proto nové pily, kterým zajistí surovinu ze státních lesů. Dřevaři a jejich sdružení ale takový zásah do trhu, který zvýhodní novou konkurenci, svorně odmítají. Vědí, že argument o snížení exportu kulatiny je jen zástěrka a ve skutečnosti jde o pomoc pro pár vyvolených. Státní podpora se šije především pro obří pilu Labe Wood, kterou Rakušané plánují postavit ve Štětí.

Česká stopa v Africe: pivo
19. 09. 2016
Kvašené nápoje se v Africe vyrábějí odpradávna. Spolu s Evropany však dorazila i sem moderní výroba piva. Vývozem pivovarnického know-how na kontinent proslulo i někdejší Československo. Nyní tento obor zažívá v Africe boom – stoupá obliba točeného piva.

Trička se sklenkou vína, aplikace. Nápady mladých Jihomoravanů slaví úspěch
17. 09. 2016
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Jihomoravský kraj je ráj pro začínající firmy. Svědčí o tom nejen tempo, jakým zde vznikají, ale také jejich počet, který už předstihl Prahu. Redaktoři Deníku Rovnost vybrali několik příkladů úspěšných mladých firem na jihu Moravy.

Cenová válka se blíží. První dodavatelé chtějí od října zlevnit plyn
8. 09. 2016
Vlna dlouho očekávaného zlevnění cen energií nejspíš dorazí za necelý měsíc. První dodavatelé přislíbili, že cenové nabídky pro domácnosti zatraktivní, i když konkrétní částky a procentuální poklesy zatím tají. Nadějněji než u elektřiny vypadá situace na trhu se zemním plynem, kde zlevnění ze strany RWE i Pražské plynárenské může donutit ke stejnému kroku i konkurenci.

Kolik stojí státní propaganda? Nedozvíme se ani přes povinné zveřejňování smluv
5. 09. 2016
Sto tisíc za zveřejnění jednoho článku. Skoro čtvrt milionu za videa dvou youtuberů a jejich hlášky na Facebooku. Cena 480 korun za dodání jedné VIP vstupenky na galavečer. I to je součást státní propagandy. Kolik nás jako daňové poplatníky stojí, bychom mohli vědět díky nové povinnosti státních úřadů a podniků zveřejňovat smlouvy v registru. Některé ovšem základní informace tají, byť tím porušují zákon.

Časté a zákeřné. Pozor na 5 triků, které na vás zkoušejí prodejci
2. 09. 2016
Zneužívání smluvních ustanovení mobilními operátory a dodavateli energií, nefér praktiky podomních prodejců a podvodných e-shopů a také nižší kvalita potravin stejné značky než u západních sousedů. Takový je podle spotřebitelské organizace dTest výběr nejčastějších lumpáren, kterými prodejci zboží či poskytovatelé služeb poškozují české spotřebitele. Portál Dotyk.cz spolu s dTestem vybral pět rafinovaných triků, na něž je třeba dávat zvýšený pozor.

Nové dotace na bioplynky. Kolik dostane Babiš?
1. 09. 2016
Výroba dotované elektřiny z bioplynu už tři roky převyšuje produkci slunečních elektráren. Zatímco ultralukrativní podpory na nové solární panely stát zarazil, další bioplynové stanice budou díky obnoveným dotacím přibývat. Brusel nyní Česku povolil, aby mohlo dávat podporu novým bioplynkám. Stát na jejich provoz dosud přispěl více než 30 miliardami korun. V oboru se významně angažuje také Andrej Babiš.

Stát podruhé obere vlastníky půdy
29. 08. 2016
Okradl je za komunistů, teď je oškube znovu. Za pozemky, které stát lidem kdysi sebral, jim nedá náhradní, ale jen směšně málo peněz. Půda prý došla, dozvídáme se poté, co statisíce hektarů od státu lacino získali zemědělci a překupníci. Na restituce je přitom pozemků ještě dost. Stát si chce ale půdu zcizenou vlastníkům za bývalého režimu nechat, aby měl rezervu pro své plány. Třeba na budování nových přehrad.

Jižní Morava? Kraj firmám zaslíbený. Nové vznikají hlavně díky studentům z Brna
18. 08. 2016
Jižní Morava - Na každých pětadvacet Jihomoravanů připadá jedna firma. Vyplývá to z nedávno zveřejněných údajů společnosti Bisnode. Podle statistik na jižní Moravě sídlí necelých padesát tisíc podniků. Více jich je už jen v Praze.

Šéf Druchemy Jiří Daněk: Lidé nechtějí práci, chodí jen kvůli razítku
16. 08. 2016
„Nedá se říct, že se nám lidi nehlásí na naše inzeráty. Ale podle mě ? lidí nechtějí jít do práce," říká šéf družstevního podniku Druchema Jiří Daněk, který se svým týmem odvrátil krach firmy před deseti lety a nyní oživuje její tradiční retro značky, jako je například lepidlo Herkules nebo barvy na vajíčka OVO.

Jak popravit podnikatele. Daňový džihád nepolevuje
6. 08. 2016
E-shop LevneElektro.cz a strojírenská firma ČKD Praha DIZ. Dvě nejznámější letošní kauzy, které odstartovala finanční správa uvalením zajišťovacích příkazů. Smrtící rány této populární berličky berňáků v boji s daňovými úniky pocítily během letoška i další stovky firem. Zátahy míří na stále menší ryby. Objem peněz, které stát v honbě za podvodníky alespoň načas od podnikatelů vysaje, prudce klesá.

Jde v zemědělství ještě vůbec něco bez dotací?
3. 08. 2016
Jednu miliardu a 400 milionů korun. Přesně tolik peněz rozdalo během osmi let ministerstvo zemědělství (MZe) na poradenství a vzdělávání českých zemědělců. Přitom ani nevědělo, čeho chce touto podporou dosáhnout, konstatoval nyní Nejvyšší kontrolní úřad. Ten si proklepl, na co přesně vlastně zmiňované subvence pro zemědělce jdou. Faktem nicméně je, že peníze daňových poplatníků se rozhazují dál…

Odhady zemědělců: Sklizeň je dobrá, výkupní ceny obilovin ale klesnou
28. 07. 2016
Hodonínsko – Žně se protahují. Zemědělci na Hodonínsku doufali, že touto dobou budou mít sklizeň z polí pod střechou, deštivé počasí ale jejich plány zkřížilo.

Wolfdog. Brněnský Zetor ukázal obrněný transportér, zatím na papíře
26. 07. 2016
Brno – Obrněný transportér pro osm vojáků výsadku a tři členy posádky chce vyrábět brněnský Zetor. Stavbu demonstrátoru k testování bojového vozidla Wolfdog zatím neschválili. „Předně je potřeba získat zájemce," sdělila jednatelka firmy Zetor Engineering Isabela Vršková.

Z autoplachet dělaly tašky už naše babičky, říká výrobce z Břeclavi
26. 07. 2016
Břeclav – Kamionová plachta. Většina lidí si ji spojí s obrovským autem, přepravou nejrůznějšího zboží, a možná dokonce s dopravními zácpami. Nikoliv však Břeclavan Ivan Kábrt s Jiřím Lernbecherem, kteří plachty využívají pro netradiční druh podnikání. Dvojice z nich vyrábí tašky, batohy nebo třeba peněženky. „Lidé se někdy smějí a jsou překvapení, že se dá z něčeho takového vůbec tvořit. Materiál má však hrozně moc výhod," povídá mladší z mužů Kábrt.

Skryté prémie pro Kapsch
22. 07. 2016
Rakouská firma Kapsch dostává od českého státu stamilionové odměny za to, že systém efektivně funguje. Na konci letošního roku by celková odměna za deset let měla přesáhnout 1,6 miliardy korun.

Deset let Twitteru v deseti bodech
15. 07. 2016
Původně se sociální síť jmenovala Stat.us a měla fungovat jako komunikační nástroj pro sdílení informací mezi členy malých skupin ve firmách. Pro historii Twitteru, který 15. července slaví deset let od spuštění, je příznačné, že z původního konceptu nezůstalo prakticky vůbec nic. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších okamžiků z jeho minulosti.

Nové využití družstva. Býky v Šardicích možná nahradí slepice
15. 07. 2016
Hodonínsko – Až třicet tisíc slepic může v budoucnu v Šardicích snášet násadová vejce, z nichž se rodí kuřata. Alespoň s tím počítá plán společnosti Zemas Čejč. Pokud nový provoz opravdu vznikne, přibudou i tři pracovní místa.

Školní mléko: české dotace na tlusté děti
13. 07. 2016
Stát na jedné straně bojuje proti tloustnutí dětí, současně ve stále větší míře dotuje přeslazené a tučné mléčné výrobky pro školáky. Smetanových krémů dostávají žáci skoro šestkrát víc než před deseti lety.

Ceny půdy dál rekordně rostou
12. 07. 2016
O téměř 22 procent stouply v letošním prvním pololetí tržní ceny zemědělské půdy v porovnání s posledním čtvrtletím loňského roku. Hektar půdy se v Česku nyní prodává v průměru za 207 tisíc korun.

Důkaz ekonomického oživení? Index spodního prádla
11. 07. 2016
Výkon ekonomiky nemusí měřit jen klasické statistiky jako HDP. Existuje i celá řada dost podivných ekonomických indikátorů. A podle některých se zdá, že opravdu špatné časy jsou za námi.

Před 40 lety začal Apple psát historii
2. 07. 2016
New York - Ve čtvrtek 1. července 1976 začal Apple prodávat svůj první počítač označený prozaicky jako Apple I. Ačkoli to byla jen stavebnice s mikroprocesorem bez klávesnice a bez displeje, pro americkou firmu znamenala odrazový můstek k dnešnímu dominantnímu postavení ve světě technologií.

K lužické datovému centru chystají sestru v Praze
22. 06. 2016
Lužice – Loni v dubnu otevřela společnost DataSpring ze skupiny KKCG hodonínského rodáka Karla Komárka datové centrum v Lužicích. To v úterý slavilo první narozeniny.

Objevte krásu údolí Říčky v Moravském krasu
13. 06. 2016
Jižní Morava – Projekt ocení nejenom návštěvníci údolí Říčky, ale také pomůže chránit přírodní hodnoty, které představují například vyhlášené jeskyně v této části Moravského krasu. Naším cílem je vybudovat posezení pro turisty.

Soupeření mezi firmami zvyšuje mzdy. Lidé berou skoro o patnáct set korun víc
6. 06. 2016
Jižní Morava – Mzdy stoupají a inflace se drží. Zaměstnanci v Jihomoravském kraji tak průměrně dostali v prvním čtvrtletí o necelých patnáct set korun více.

Bzenecké vinařství se chce udržet na trůnu. Zakládá zážitkový vinohrad
5. 06. 2016
Bzenec /FOTOGALERIE/ – V nejvyšší kategorii letošního ročníku soutěže Vinařství roku se umístilo na prvním místě. Zámecké vinařství Bzenec vyhrálo i v hlasování veřejnosti. Co ale stálo za tímto úspěchem? Podle ředitele vinařství Bořka Svobody je to hlavně kvalitní produkce a inovativní přístup ve výrobě i marketingu. „Vítězství je pro nás velkou radostí i závazkem pokračovat v naší cestě a přemýšlet, jak dál zvyšovat úroveň kvality," řekl Svoboda.

Premiér Sobotka slíbil pomoc pěstitelům. Chce fond proti nepojistitelným rizikům
22. 05. 2016
Břeclavsko – Dubnové mrazy, které přinesly vinařům a ovocnářům až miliardové škody, byly impulsem pro setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky s hejtmanem Michalem Haškem a se zástupci pěstitelů ve Valticích. Sobotní jednání přineslo shodu na budoucích systémových opatřeních.

Nad kyjovským pivovarem se vznáší exekuce. Kvůli milionům
16. 05. 2016
Kyjov – Dlouhodobé spory o kyjovský pivovar gradují. Jeho držiteli Bohumilu Žandovskému totiž přišel exekuční příkaz kvůli nesplacené směnce za více než šest milionů korun. V konečném důsledku by ji ale mělo zaplatit město, které má Žandovskému podle něj vrátit peníze za koupi nemovitosti v roce 1994 a její následné úpravy.