Deník - Bruntálský a krnovský - regionální černá kronika


Zvrhlík vydíral dívky, které ulovil na internetu
26. 11. 2019
Školačky ve věku od dvanácti do patnácti let vydíral pětačtyřicetiletý muž. Systematicky je vyhledával na sociálních sítích, kde vystupoval jako šestnáctiletý mladík.

Znásilnění v Česku přibývá. Mezi pachateli jsou i partneři
25. 11. 2019
Počet ohlášených znásilnění poslední tři roky v Česku roste. Za prvních deset měsíců letošního roku jich bylo podle policejních statistik 609, což je o 48 více než ve stejném období loni, a dokonce o 83 více než předloni. Počet těchto trestných činů je vyšší než za celý předloňský rok a loňská celoroční čísla jsou v dohledu. Meziročně přibyly i případy sexuálního nátlaku či pohlavního zneužívání.

Při požáru domu v Ostravě bylo zachráněno 12 lidí, jeden člověk je popálený
23. 11. 2019
V noci na sobotu zasahovali ostravští hasiči v domě na sídlišti Dubina. Dvacítka nájemníků dokázala utéct do bezpečí sama, dvanáct museli evakuovat hasiči. Zdravotníci ošetřili šest lidí, jednoho s popáleninami

Tragédie v Těrlicku. Nezletilý mladík měl zastřelit známého
18. 11. 2019
Smrt dvaadvacetiletého mladíka šetří od nedělního rána policie v Těrlicku. Podle informací tamních obyvatel měl mladého muže údajně zastřelit jeho ještě ne osmnáctiletý známý, když spolu odcházeli z jednoho z místních rodinných domů z oslavy narozenin.  

Tragická nehoda uzavřela dálnici u Bravantic
18. 11. 2019
Dálnici D1 mezi Ostravou a Olomoucí v pondělí odpoledne uzavřela tragická nehoda na Novojičínsku.

Poznáte zlodějku? Čmajzla peněženku nejen v Rýmařově
15. 11. 2019
Rýmařovští policisté se obrátili na veřejnost s výzvou, aby pomohla zjistit identitu neznámé ženy, která se dopustila krádeže nejen v Rýmařově a nejspíš také v Pardubicích a v Novém Bydžově.

Řidič v Ostravě zdemoloval autobusovou zastávku
14. 11. 2019
/FOTOGALERIE/ K tragédii se ve čtvrtek ráno schylovalo ve Slezské Ostravě. V době ranní dopravní špičky najelo do zastřešené autobusové zastávky u centrálního hřbitova osobní vozidlo.

Zloděj z Ostravy způsobil škodu půl milionu. Z bytu odnesl pouze jablko
14. 11. 2019
Škodu za bezmála půl milionu korun způsobil zloděj (26 let), který má na svědomí více než dvacet vloupání do aut, bytů, kanceláří a dalších objektů v Ostravě.

Takhle pracují zloději v městské hromadné dopravě
12. 11. 2019
VIDEO/ Jedenáct krádeží v ostravských autobusech a tramvajích má na svědomí čtyřiatřicetiletý muž z Ostravy, kterého v těchto dnech zadrželi policisté.

Noční pracanti nedali lidem spát
12. 11. 2019
Se stížností na rušení nočního klidu stavební firmou se na Městskou policii Krnov obrátil obyvatel Bezručovy ulice v úterý 5. listopadu krátce po 22. hodině.

Pozor na falešné hluchoněmé
12. 11. 2019
Strážníci obdrželi telefonické upozornění na osobu, která se před krnovským supermarketem vydává za němou a požaduje peníze.

Zranění v Třemešné: muž spadl ze střechy na beton
9. 11. 2019
Dvě pozemní posádky zdravotnické záchranné služby MSK zasahovaly v pátek 8. listopadu ráno u vážně zraněného muže na Krnovsku. základny. 

Útok na strom svobody. Lípu k výročí republiky někdo uřezal
8. 11. 2019
Lípa vysazená v bruntálském městském parku ke stému výročí vzniku samostatné republiky dlouho nevydržela. Někdo ji záměrně zničil a ukradl i pamětní tabulku. K naprosto nepochopitelnému skutku došlo jen pár dní poté, co si lidé letos u lípy připomněli sto první výroční založení Československa.  

Incident z ostravské D1: Kamera zlomila policistovi vaz, případ míří k soudu
7. 11. 2019
K soudu míří kauza policisty dálničního oddělení Ostrava, který se letos v lednu postaral o mezinárodní ostudu. Dnes již bývalý ochránce zákona převzal od polského řidiče po několikaminutovém licitování pokutu ve výši 400 zlotých, aniž by mu vydal bločky nebo jiné potvrzení. Vše natočila palubní kamera pokutovaného motoristy. Záběry se objevily v polských a posléze i našich médiích.

Polský kamion na kolejích a blížící se vlak od Krnova
7. 11. 2019
Krnov, Vávrovice – Komisař služby kriminální policie v těchto dnech zahájil úkony trestního řízení ve věci obecného ohrožení z nedbalosti.

Na radnici po žebříku
7. 11. 2019
Případ vloupání do budovy Městského úřadu ve Vrbně pod Pradědem se odehrál 4. listopadu.

Vyšetřovatel příčin požárů se zabil pádem z vyhořelé střechy
6. 11. 2019
Okolnosti smrtelného pracovního úrazu, který se stal v noci na středu, vyšetřuje policie a inspektorát bezpečnosti práce.

Špionáž, nebo zoufalství? Soud v Ostravě řeší pokus krádeže firemních dat
5. 11. 2019
Případ údajné firemní špionáže začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě. Obžalovanými jsou dva muži, kteří měli podle státního zástupce políčeno na důležité interní informace společnosti z Moravskoslezského kraje, v níž kdysi pracovali.

U Vrbna pod Pradědem pátrali po troskách dalšího větroně
4. 11. 2019
Bermudský trojúhelník je známý tím, že tam lodě a letadla opakovaně mají nehody ze záhadných příčin. V Mnichově u Vrbna pod Pradědem se před třemi týdny z dosud neznámých příčin zřítil malý větroň. V neděli 3. listopadu byl ve 13.35 hodin byl naposledy lokalizován jiný větroň v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem.

Zloději v Ostravě se pořádně nadřeli. Zboží vynášeli celou noc
31. 10. 2019
/FOTOGALERIE/ Policistům se podařilo objasnit vloupání do prodejny s mobilními telefony v centru Ostravy, které se odehrálo v polovině srpna letošního roku.

Ranní vloupání do dvou krnovských prodejen
31. 10. 2019
Okolo čtvrté hodiny ranní 27. října doposud neznámý pachatel kamenem rozbil skleněnou výlohu jedné z prodejen na ulici Hlubčické v Krnově.

V Těchanovicích se motorkář srazil s autobusem, další havaroval u Tvrdkova
27. 10. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala dnes, v neděli 27. října, u dvou nehod motocyklistů. Odehrály se v odpoledních hodinách na Opavsku a Bruntálsku. U obou zasahovaly pozemní posádky, a to spolu s vrtulníkem LZS Ostrava.

Traktor se srazil s dodávkou, jeho řidič byl opilý a navíc bez papírů
26. 10. 2019
Čtyřiadvacetiletý traktorista způsobil v minulých dnech nehodu na křižovatce ulic Krnovské, Olomoucké a náměstí Republiky v Opavě. Po kolizi traktor s přívěsem odstavil a odešel pryč.

Kvůli dusivému plynu odvezly studentky ze školy sanitky
25. 10. 2019
Vysoká koncentrace odorizační látky, která ve čtvrtek unikla z dosud neznámého zdroje a zamořila velkou část Ostravska, působila lidem zdravotní komplikace. Citlivě na ni reagovali především lidé, kteří trpí dýchacími potížemi. 

Lidi v Havířově a okolí dusil plyn.
24. 10. 2019
Nepříjemný zápach vyděsil lidi, kteří se ve čtvrtek dopoledne pohybovali v okolí Ostravské a Orlovské ulice, ale i v Horní Suché a dalších místech. Do akce vyjeli i hasiči. 

Nové triky šmejdů: „mění“ zámky u dveří, kradou celé byty
22. 10. 2019
Seniorka z Prahy 9 si na naléhání „řemeslníka“ nechala vyměnit zámek ve dveřích. Zaplatila 54 tisíc korun. Když si svou chybu se zpožděním uvědomila, již je nedokáže vymoci zpět. „Podle mě je to trestný čin, protože k obohacení využil její rozumové slabosti,“ řekl Deníku soukromý detektiv Zbyněk Prousek, který se specializuje na podobné podvody, zaměřené obvykle proti starým a nemocným lidem.

Harvestor spadl do vyschlého potoka v Břidličné
18. 10. 2019
Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 17. října večer v Břidličné.

Požár zničil nakladač dřeva
17. 10. 2019
Profesionální i dobrovolní hasiči z Bruntálu zasahovali ve čtvrtek 17.října ve Valšově u požáru nakladače dřeva.

Internetové podvody jsou v kurzu, pachatelé přesvědčiví
17. 10. 2019
Selhání obětí internetových podvodů často souvisí se schopnostmi agresora

Tři těžká zranění po nárazu do sloupu
16. 10. 2019
Bílčicemi v úterý 15. 10. kolem 19.40 hodin projížděl Ford, který řídil dvacetiletý mladík. Jízda skončila nárazem do sloupu elektrického vedení a vážnými úrazy.

Hasiči vytáhli z rybníku auto maskované za zelenou rosničku
13. 10. 2019
Opel Tigra si lze pořídit také v barvě rosničky, aby v případě ponoření do rybníku esteticky ladil s žabincem, orobincem, rákosím a vodními živočichy. Ochranné zbarvení ve vodním prostředí funguje také jako mimikry.  

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy a podkroví
13. 10. 2019
Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu večer v Malenovicích u požáru střechy a podkroví rodinného domku se sedlovou střechou a dřevěným obložením zdí. Požár s komplikovaným zásahem, mimo jiné kvůli plechové střešní krytině, se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Motocyklista narazil do stromu u silnice. Na místě zemřel
12. 10. 2019
Bez šance na přežití. Tak skončila nehoda motocyklisty u obce Tísek na Novojičínsku. Na silnici vedoucí do Těškovic nezvládl řízení a narazil do stromu. 

U Mnichova na Bruntálsku se při pádu větroně zabil pilot
12. 10. 2019
Tragicky skončil let větroně, který se zřítil k zemi u obce Mnichov na Bruntálsku.

Pašeračka drog prý pochází z Bruntálska
8. 10. 2019
Další Češka byla zadržena v zahraničí při pašování drog. Údajně se jedná o mladou ženu z Bruntálska.

Nechci do vězení, plakal u soudu v Ostravě pedagog, který zneužíval žáky
8. 10. 2019
Třináct dětí měl sexuálně zneužít šedesátiletý pedagog základní umělecké školy z Moravskoslezského kraje, který v úterý stanul před Krajským soudem v Ostravě.

OBRAZEM: V Krnově na náměstí hořela auta
7. 10. 2019
Na krnovském náměstí poblíž Komerční Banky se v pondělí 7. října krátce před polednem odehrála neobvyklá událost.

Majitelé známých autoškol údajně „podojili“ Evropskou unii
1. 10. 2019
Případ údajného zneužití evropských a státních dotací, ve kterém figurují provozovatelé dvou známých autoškol z Moravskoslezského kraje, začal v úterý rozplétat Krajský soud v Ostravě.

K těžkým zraněním v Jeseníkách letěl vrtulník
28. 09. 2019
U dvou případů těžkých zranění zasahovali v sobotu 28. září 2019 odpoledne členové horské služby a záchranářský vrtulník. Na Ramzové se zranila turistka, na Dlouhých stráních koloběžkář.  

VIDEO: Zásahovka v akci. Moravskoslezští policisté rozbili mezinárodní gang
24. 09. 2019
Výkupna a velkoobchod s marihuanou. Takový nápis by na svých domech mohli mít tři muži a žena z Moravy, kteří ve velkém vyráběli a vykupovali marihuanu od pěstitelů z celé České republiky.

Podle svědka řidič senior hochy na přechodu nejspíš přehlédl
20. 09. 2019
Průběh nehody, při které v Krnově 19. září řidič Hyundaie Atos srazil dva chlapce na přechodu na Říčním okruhu, už je policistům jasnější.

Muž vydíral poslance. Soud ho poslal na tři roky do vězení
20. 09. 2019
Tři roky žaláře za vydírání poslance Parlamentu České republiky zvoleného za Moravskoslezský kraj. Takový verdikt padl v pátek v rámci odvolacího řízení u Krajského soudu v Ostravě. Devětatřicetiletý muž podle obžaloby hrozil poslanci zveřejněním kompromitujících materiálů intimního charakteru.  

Na Říčním okruhu auto srazilo dva školáky na přechodu
20. 09. 2019
Nehoda, která se v Krnově odehrála 19. září, rozvířila diskusi o bezpečnosti přechodů. Dva dvanáctiletí hoši můžou mluvit o velkém štěstí, že pro ně srážka s autem skončila jen lehkými zraněními.  

Kramný s obviněním z podjatosti neuspěl. O obnově kauzy rozhodne stejná soudkyně
19. 09. 2019
Mluvčí ostravského krajského soudu dnes v oficiální zprávě potvrdila informace Deníku z minulého týdne o tom, že o obnově řízení v kauze Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě, bude rozhodovat stejná soudkyně. Senát ostravského krajského soudu se necítí podjatý a z rozhodování se nevyloučil.  

Polák si ustlal na silnici, Ukrajinec ochutnával bobule vína
18. 09. 2019
Krnovští strážníci se často dostanou do situace, kdy se jim hodí znalost cizích jazyků. Třeba když polský bezdomovec usnul přímo na silnici.  

Záchranáři na severu Moravy a ve Slezsku ošetřili o víkendu desítky zraněných
16. 09. 2019
Pracovníci zdravotnické záchranné služby kraje (ZZS) měli o víkendu napilno. Jen v neděli odpoledne a večer ošetřili na různých místech Moravskoslezského kraje tři desítky zraněných.

Muž v Krasově spadl ze žebříku. Musel k němu vrtulník
13. 09. 2019
Zhruba patnáct minut po sedmnácté hodině v pátek 13. září odletěl z Ostravy vrtulník letecké záchranné služby do obce Krasov.

Bezohlednost! Podívejte se, jak parkují někteří řidiči v Moravskoslezském kraji
13. 09. 2019
Hned na několika místech Moravskoslezského kraje zkoušeli v těchto dnech profesionální hasiči průjezdnost ulicemi i sídlišti, včetně dostupnosti nástupních ploch pro požární techniku u bytových domů. Podívejte se, jak test dopadl.

Nová finta podvodníků na Ostravsku: na falešné vnuky navázali falešní policisté
13. 09. 2019
Se zcela novou fintou, v níž figurují falešní policisté, vyrukovali podvodníci, kteří pod různými záminkami lákají ze starších lidí peníze. Většinou se v telefonátech představují jako vnuci a žádají o finanční pomoc v nouzi.

Mladý řidič narazil
8. 09. 2019
Mokrá vozovka za deště je nebezpečná hlavně pro mladé nezkušené řidiče. V sobotu 7. září krátce po 16. hodině devatenáctiletý řidič ve Fabii napálil do betonového oplocení. Pravděpodobně podcenil svou povinnost přizpůsobit rychlost jízdy povaze a stavu komunikace.

Policisté z Traktoriády se pokusili zastavit šíleného řidiče
5. 09. 2019
Policisté v sobotu 31. 8. dohlíželi na šestý ročník zátorské Traktoriády. Byli na místě ve chvíli, kdy přes Zátor prchal řidič pod vlivem drog. Řítil se šílenou rychlostí z Bruntálu na Krnov s policisty v patách. Došlo i na střelbu do pneumatik. Dva policisté při zásahu byli lehce zraněni.

Podnapilý cyklista narazil do auta, naštěstí stálo
4. 09. 2019
V Krnově po ulici Svatováclavské projížděl v podvečer podnapilý cyklista ve věku 40 let.

Krnovští hasiči na poli v Brumovicích hasili balíkovač slámy
4. 09. 2019
Požár lisu na slámu v Brumovicích způsobil škodu za půl milionu korun. Tři jednotky hasičů zasahovaly 1. září u požáru balíkovače slámy v Brumovicích. Opodál hořel i balík slámy.

Německá protitanková mina čili Tellermine
3. 09. 2019
 Vrbenští policisté přijali ke konci minulého týdne oznámení o nálezu munice v katastru obce Karlova Studánka.

Na novém dopravním hřišti někdo poškodil značky
3. 09. 2019
Před měsícem bylo dokončeno nové dopravní hřiště v areálu základní školy v Cihelní ulici.

V Krnově stafordšir vytrhl ženě z náručí jezevčíka a zabil ho
28. 08. 2019
Stafordširský teriér je symbol síly. Při správném výcviku z něj můžete vychovat rodinného miláčka a gaučového psa k dětem. Při špatné výchově může být agresivní vůči jiným psům.  

Kolize cyklistů s auty
27. 08. 2019
V Krnově 26. srpna v 10.50 hodin cyklista ve věku 67 let z ulice Čs. Armády odbočil na ulici Chářovskou. Přejel do protisměru, kde narazil do boku Volkswagenu.

Dealerka ujížděla policii a byla pod vlivem pervitinu
27. 08. 2019
Krnovští policisté chtěli zkontrolovat auto. Řidička ve věku 25 let na výzvu k zastavení nereagovala. Naopak šlápla na plyn a prchala směrem na Město Albrechtice.

Hledaného hříšníka z Krnova objevili opavští strážníci v zákazu vjezdu
26. 08. 2019
Hlídce opavské městské policie neušel v minulých dnech devětadvacetiletý muž z Krnova.

Soud v Ostravě potrestal muže za prodej zombie drog
26. 08. 2019
Soud uzavřel první větší případ týkající se syntetických drog přezdívaných zombie drogy, po jejichž aplikaci vloni v září v Moravskoslezském kraji dva lidé zemřeli a více než dvacet osob bylo intoxikováno. S podmíněným osmnáctiměsíčním trestem odešel v těchto dnech od Okresního soudu v Ostravě třiadvacetiletý Štefan V. z Ostravy.

Kauza ekologických aktivistů podezřelých z vydírání se zdá být mnohem závážnější
25. 08. 2019
VIDEO/ Případ, kdy známí ekologičtí aktivisté z Karvinska měli vydírat investory a za vyplacené peníze upouštět od svých námitek při stavebním řízení, je rozsáhlejší a přibylo v něm obviněných. Přestože dva hlavní podezřelí, Bohdan Svorník a Radim Lapšanský, byli už dříve propuštěni z vazby, několik dalších lidí bylo nově obviněno.

Nálezy munice z války jsou na Osoblažsku běžné
23. 08. 2019
Osoblažsko, Dívčí Hrad - Na Osoblažsku se na jaře roku 1945 na několik týdnů zastavila fronta. To je důvod, proč jsou zde tak časté nálezy vojenské munice. 

Těžké ublížení na zdraví: oběť v Krnově podlehla zranění
20. 08. 2019
Muže se zraněnou hlavou se nepodařilo zachránit, policie zadržela dva pachatele. 

Čtyři mrtví při noční nehodě na Novojičínsku
20. 08. 2019
Tragická nehoda se stala v noci na úterý na Novojičínsku. Čtyři lidé zemřeli na místě, jeden další byl převezen do nemocnice. 

Velká pátrací akce pod Radhoštěm byla zbytečná
19. 08. 2019
Spolu s policisty pátrali záchranáři beskydské horské služby v neděli 18. srpna po ztraceném turistovi. Muž z Orlové se vydal s rodinou na Pustevny, ale během výletu zabloudil. Pátrání náčelník ukončil o půlnoci, protože muž mezitím došel sám domů. 

Barový lupič půjde na sedm let za mříže
15. 08. 2019
Ostrava – Se snahou o snížení trestu za loupež neuspěl ve středu u Vrchního soudu v Olomouci dvacetiletý Mario M., kterému před časem Krajský soud v Ostravě vyměřil sedm let let žaláře. Muž podle obžaloby přepadl na ulici muže (72 let), který krátce předtím vyhrál peníze na automatech v baru.

Zmohl ho spánek přímo na hřišti mezi hráči discgolfu
15. 08. 2019
Nepříliš vhodné místo ke spánku si zvolil podnapilý muž v Krnově. Přestože bylo teprve dopoledne, takzvaně složil hlavu na veřejnosti.

Příliš opilý pro záchytku
15. 08. 2019
S agresivním opilcem měla co dělat posádka rychlé záchranné služby přímo v areálu krnovské nemocnice.

Mladík v opilosti ničil zrcátka aut
15. 08. 2019
Krnovští strážníci městské policie přivolali na Zeyerovou ulici hlídku republikové policie, protože zde došlo k úmyslnému poškození dvou aut.

Hasiči zachránili ruku z pekárenského stroje
15. 08. 2019
Profesionální hasiči ze stanice Rýmařov zasahovali ve středu 14. srpna hned ráno ve zdejší pekárně. Starší pracovnice se zachytila prsty levé ruky o ozubené části pekárenského stroje.

Pokuta od ČIŽP: zemědělci špatně nakládali s hnojůvkou
14. 08. 2019
Za porušení zákona o vodách uložila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) dvě pokuty za více než 200 tisíc korun společnosti Březovská zemědělská a.s. na Vítkovsku.  

Kauza Kramný: další námitka podjatosti
14. 08. 2019
Případ Petra Kramného, pravomocně odsouzeného k osmadvaceti rokům žaláře, se opět vrací ke Krajskému soudu v Ostravě.

Za pervitinové zločiny padly přísné tresty
14. 08. 2019
Tvrdé tresty v rozmezí od pěti do dvaceti let žaláře uložil v těchto dnech Krajský soud v Ostravě jedenácti členům české větve mezinárodního pervitinového gangu. Verdikt není pravomocný.  

Hasiči zachránili hořící kombajn před úplnou zkázou
11. 08. 2019
Starší kombajn zhruba za dva miliony korun uchránili před úplnou zkázou hasiči z Bruntálska. Celkem osm jednotek zasahovalo na poli v Rudné pod Pradědem u požáru vzrostlého ječmene a strniště. Požár způsobilo nadměrné tření ložiska uvnitř kombajnu.  

Dopadený sériový zloděj z Ostravska otevíral nezamčené dveře zednickou špachtlí
8. 08. 2019
/FOTOGALERIE/ Zamykáte přes noc dveře svého bytu? Policisté ukončili řádění zloděje v Moravskoslezském kraji, který vykrádal právě ty byty, kde byly dveře v noci jen zabouchnuté. A to i v době, kdy členové domácnosti byli doma a právě spali

Ostravští Bonnie a Clyde skončili v rukou policie
19. 07. 2019
Přezdívku Bonnie a Clyde si vysloužili třicetiletí manželé z Ostravy, kteří mají na svědomí loupežná přepadení v Moravskoslezském kraji. 

Dopadli zloděje, kteří se zaměřili na odemčená auta
18. 07. 2019
Bruntálští kriminalisté objasnili sérii krádeží vozidel, ke kterým v poslední době docházelo v okrese Bruntál.

Strážníky poslala do háje a pak si zazpívala
17. 07. 2019
Krnov - Křížovkáři vědí, že vítězný zpěv na pět písmen je „paján“, kterým staří Řekové po bitvě oslavovali boha Apollona. Krnovští strážníci se ocitli v roli poražených, když jim ve 3 hodiny ráno hlučná dáma zabouchla dveře před nosem. A ještě jim ostentativně předvedla vítězný zpěv.

První reakce opilého řidiče: utéct od nehody
16. 07. 2019
Pokud řidič usedne za volant posilněný alkoholem, riskuje při dopravní kontrole přísné sankce. Pokud se opilý řidič stane účastníkem nehody, čeká ho trest, ať už ji zavinil nebo ne. Proto u nehod, kde řidiči před jízdou popíjeli alkohol, často bývá první reakcí pokus o útěk před zodpovědností.

Policie řeší krádež dálniční známky, politici taky
14. 07. 2019
V Krnově došlo k pokusu odcizit z vozidla nalepenou dálniční známku. Poslanci okamžitě jednomyslně schválili zákon, který takovým přečinům v budoucnu dokáže zabránit.

Strážníci v Krnově řešili problém s opilou dámou z Moldávie i s Polákem
12. 07. 2019
V Krnově rádi holdují alkoholu nejen místní, ale také cizí státní příslušníci. Své o tom vědí strážníci. Nejprve jim přišlo oznámení z krnovské prodejny, že mají problém s opilou „zákaznicí“.

Tragická dopravní nehoda u Václavova
9. 07. 2019
U Václavova u Bruntálu došlo v pondělí 8. července k čelnímu střetu dvou aut. Jeden z řidičů svým zraněním podlehl.

Starý pán upadl, a při úrazu hlavy ztratil vědomí
8. 07. 2019
Sotva záchranářský vrtulník dopravil do Ostravy mladého muže, kterého u Dívčího Hradu kopl kůň, už musel do okresu Bruntál vyrazit znovu. Opět se jednalo o vážný úraz hlavy.

Kůň kopl muže do obličeje, letěl mu na pomoc vrtulník
8. 07. 2019
Letecká záchranná služba Ostrava spolu s pozemními posádkami zasahovala v neděli 7. července u pacienta s poraněním hlavy.

OBRAZEM: Požár zachvátil strniště podél železniční trati
6. 07. 2019
Šest hasičských jednotek likvidovalo požár strniště podél železniční trati u liptaňské části Horní Povelice.

Skákal do rybníku a hrozil sebevraždou
4. 07. 2019
Kombinace koupání a alkoholu je velmi nebezpečná sama o sobě. V Rýmařově se navíc potkala se sebevražednými úmysly.

VIDEO: Z obchodu odešla s cizí taškou
2. 07. 2019
Krnovští policisté prověřují případ krádeže tašky s platební kartou, doklady, nákupem a hotovostí.

Poslední červnová sobota ve znamení úrazů cyklistů
30. 06. 2019
Během jediné hodiny zasahovali v sobotu v Ostravě zdravotníci u dvou cyklistů, kteří při pádu z kola ztratili na chvíli vědomí. Napříč celým regionem vyjížděli v řečený den i k deseti dalším úrazům způsobených při této oblíbené aktivitě.

Motorkář u Horního Václavova narazil a byl v ohrožení života
30. 06. 2019
Silnice mezi Bruntálem a Rýmařovem je oblíneným místem motorkářů. V pátek 28. června odpoledne se jeden z motorkářů vážně zranil poblíž Horního Václavova.

Tragédie při práci na pile v Břidličné
30. 06. 2019
Devětadvacetiletý muž pracoval v pátek 28. června na pile v Břidličné, když došlo k náhodnému odmrštění přibližně metr dlouhé třísky, která jej zasáhla do hrudníku.

Kriminalisté a celníci překazili kšefty s minerálními oleji z Polska
27. 06. 2019
Škodu za bezmála dvaačtyřicet milionů korun měli způsobit obchodníci s minerálními oleji. Z Polska dovezli více než dva miliony litrů oleje, který pak u nás prodávali jako motorovou naftu.

Někdo u Slezské Harty vypouští kola parkujících aut
27. 06. 2019
Na redakci Deníku se obrátil rybář, který si vyrazil za svým koníčkem na Slezskou Hartu.

Náhodný výstřel z pušky trefil kamaráda do zad, svedl to na myslivce
21. 06. 2019
Těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a nedovolené ozbrojování má na krku mladík, který si chtěl u rybníka vyzkoušet pušku malorážku. K incidentu došlo v okolí Města Albrechtic.

Srážka aut si vyžádala tři mrtvé, dítě skončilo v nemocnici
20. 06. 2019
Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 20. června v odpoledních hodinách v Neplachovicích na Opavsku. V části Zadky na silnici I/11 mělo dojít ke střetu dvou osobních aut. Do Neplachovic vzlétl vrtulník, zasahovaly zde i pozemní posádky rychlé zdravotnické služby.

Motiv objasněn, pachatel vandalství se přiznal
20. 06. 2019
Policisté podezřelého muže ve věku 27 let obvinili z poškození cizí věci. Deník už informoval o případu, kdy vandal 2. června v Leskovci rozmlátil Audi popelnicí.

Lesní požár u Bruntálu pomáhal hasit vrtulník
11. 06. 2019
Požár mladého lesa poblíž Bruntálu dal hasičům pořádně zabrat. V nepřístupném terénu jim pomáhal vrtulník. Pořádně se zapotili, když se museli prodírat houštinami a vysokou trávou na příkrých svazích. Navíc dohašování už probíhalo v noci.

Poblíž Krnova v polských Petrovicích utonul mladík
7. 06. 2019
Krnované dobře znají kemp Pietrowice Głubczyckie kolem nádrže, která je pro Čechy i Poláky oblíbeným místem koupání a odpočinku u vody. Leží v Petrovicích hned za hranicí, pár kilometrů od Krnova. 

Bezdomovci se dobývali na krytý bazén
7. 06. 2019
V podvečer volal na linku 156 zaměstnanec krnovského krytého bazénu, že do areálu se dobývají tři muži a jedna žena, a že se nejspíše jedná o bezdomovce.

Zakrvácená žena vyrazila na nákup do oddělení lahůdek
7. 06. 2019
Na hlídku městské policie se v Revoluční ulici obrátil muž, který viděl, jak na přechodu pro chodce upadla žena a zranila se v obličeji.

Audi vs popelnice: auto dostalo pořádně zabrat
5. 06. 2019
Od půlnoci do tří hodin ráno 2. června v Leskovci nad Moravicí řádil vandal. Prozatím neznámý pachatel poškodil zaparkované Audi A6.

Bývalý exekutor dostal za zpronevěru šest let
29. 05. 2019
Se stejným trestem jako v roce 2017 odešel ve středu od Krajského soudu v Ostravě bývalý šéf Exekutorského úřadu Bruntál Čeněk B. (59let).

Policie hledá svědky dvou dopravních nehod
24. 05. 2019
Vrbno pod Pradědem – Ve Vrbně pod Pradědem v pátek 17. května se v 15.40 hodin střetl Volkswagen Passat s motocyklem Triumph.

Drama: na auto padal strom, řidič zoufale brzdil
22. 05. 2019
Mezi obcemi Horní Město a Tvrdkov došlo o víkendu k nehodě, kterou by nikdo nedokázal předvídat.

Střelecký dům: zavřeno až do odvolání
20. 05. 2019
Budova Střeleckého domu dočasně mimo provoz, protože škody způsobené středečním požárem ve středisku volného času SVČ jsou větší než se čekalo.

Srážka cyklistů skončila velmi vážným zraněním
16. 05. 2019
Pozemní posádky záchranářů i vrtulník letecké záchranné služby LZS zasahovaly ve čtvrtek 16. května u vážné dopravní nehody v Krnově.

Posádka Fordu se střídala za volantem, řídit nesměl nikdo
16. 05. 2019
Vrbenští policisté zastavovali v neděli 12. 5. hodinu a půl před půlnocí ve Světlé Hoře Ford Mondeo. Postupně se seznámili s celou posádkou.  

Přepadení v Bruntále u soudu: násilníka hlídala ozbrojená eskorta
10. 05. 2019
Mimořádná bezpečnostní opatření u soudu v Ostravě. Muž měl během vyhlášení rozsudku pouta na rukou i nohou.  

Syntetické kanabinoidy znovu na scéně. Tentokrát na Opavsku
7. 05. 2019
Nebezpečné syntetické kanabinoidy, kterými se loni na podzim otrávilo v Ostravě 23 lidí (z toho dva muži zemřeli), se znovu objevily na scéně. Tentokrát na Opavsku.

Chuť na sex má jen jeden z partnerů? I takové problémy řeší strážníci
1. 05. 2019
Krnov – Do bytu v Albrechtické ulici vyjížděli strážníci Městské policie Krnov na konci dubna.

Pro osmdesátiletého cyklistu vzlétl vrtulník
27. 04. 2019
Posádky moravskoslezských záchranářů během pátečního slunečného odpoledne zasahovali u několika dopravních nehod s účastí cyklistů.

Soud znovu řešil případ bývalého exekutora z Bruntálu
25. 04. 2019
Krajský soud v Ostravě se ve čtvrtek znovu začal zabývat případem bývalého šéfa Exekutorského úřadu Bruntál Čeňka B. (59let).

Policisté v Krnově o Velikonocích řešili zvířata. Srna pád ze zídky nepřežila
24. 04. 2019
Na žádost Policie ČR vyjížděli krnovští strážníci 22. dubna ve tři hodiny ráno do Petrovické ulice, kde na cestě nedaleko hranice s Polskem měla spadnout ze zídky srna.

Za volanty během Velikonoc usedli opilí i zdrogovaní řidiči
23. 04. 2019
Více než 3300 vozidel zkontrolovali moravskoslezští policisté během celorepublikové velikonoční dopravní razie, která začala minulou středu a skončila v pondělí. 

Řidič přišel o peněženku s padesáti tisíci
21. 04. 2019
Oči pro pláč zbyly před nedávnem pětadvacetiletému řidiči přepravní služby, který někde na území Bruntálu ztratil peněženku, v níž se nacházelo téměř padesát tisíc korun.

Velikonoční sobota na silnicích v kraji: motorkář v Karviné nepřežil nehodu
21. 04. 2019
U dvou vážných nehod motorkářů zasahovali během velikonoční soboty záchranáři Moravskoslezského kraje (ZZS MSK).

Jednoho z únosců dopadli na nádraží na Krnovsku
17. 04. 2019
Krnovsko – Veřejnost od úterý pozorně sleduje zprávy o únoscích, kteří v Praze pětiletou holčičku vytrhli babičce z náručí.

Z Krnova, Bruntálu i Rýmařova do Opavy na záchytku
16. 04. 2019
Krnované se každoročně těší na oblíbenou cyklistickou akci rodinného typu „Z Krnova do Opavy na fidorku“. Během víkendu si tři osoby vyzkoušely také upravenou verzi „Z Rýmařova, z Bruntálu a z Krnova do Opavy na záchytku“.

Žena se těžce zranila, když ji srazilo auto. Do nemocnice ji přepravil vrtulník
15. 04. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí u vážné dopravní nehody v Bruntálu.

Z hořící chaty se dostaly děti i s instruktory
13. 04. 2019
Téměř tři desítky dětí a sedm instruktorů se podařilo dostat do bezpečí z chaty v Lipové-lázních, které hořela střecha. Požár hasiči likvidovali v pátek 12. dubna v nočních hodinách.  

Harvestor shořel přímo v lese poblíž Lomnice
10. 04. 2019
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý 9. dubna v lese v katastrálním území obce Lomnice. Ráno tu začala hořet víceúčelová vyvážečka dřeva, takzvaný harvestor.

Ženu na Bruntálsku vážně zranil padající strom
10. 04. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý 9. dubna u vážného úrazu na Bruntálsku v obci Lichnov, kde došlo k vážnému poranění ženy v lesíku poblíž vesnice.

Velký zátah na padělky Applu: Nejvíce případů v Praze a Moravskoslezském kraji
9. 04. 2019
/VIDEO/ Česká celní správa uskutečnila ve spolupráci s Finanční správou Slovenské republiky minulý týden rozsáhlou razii. Koordinovanou kontrolní akci zaměřila na ochranu práv duševního vlastnictví společnosti Apple.

Náročný den pro hasiče z Bruntálska, vyjížděli ke čtyřem případům
5. 04. 2019
Čtyřikrát během jediného dne musely vyjíždět jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Bruntálska. 

Ženu stíhají za legalizaci výnosů z trestné činnosti
5. 04. 2019
Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality Bruntál řeší neobvyklý případ. Zahájil trestní stíhání ženy z Bruntálska ve věku 52 let za legalizaci výnosů z trestné činnosti.

V okrese Bruntál to byl letos první velký lesní požár
2. 04. 2019
Požár zachvátil 18 hektarů lesního porostu v Dětřichově nad Bystřicí. Hašení zaměstnalo hasiče celých devět hodin.

Letečtí záchranáři zasahovali při vážné dopravní nehodě na Bruntálsku
1. 04. 2019
Zdravotnická záchranná služba (ZZS) zasahovala v neděli 31. března odpoledne u vážné dopravní nehody na Bruntálsku.

Opilá žena ležela na chodníku, dovezli ji synovi
29. 03. 2019
Dva lidé nezávisle na sobě oznámili Městské policii Krnov, že na chodníku v Hlubčické ulici leží žena, která je zřejmě opilá.

Strážníci pomohli ženě dostat se zpět na vozík
29. 03. 2019
Krnovští strážníci se vydali do domu s pečovatelskou službou v Rooseveltově ulici.

Muž v Krnově přišel o peněženku i o vysokou hotovost
24. 03. 2019
Policisté v Krnově se v těchto dnech zabývají případem zmizení peněženky.

Šílenec napadal bezdůvodně lidi na Stodolní v Ostravě i v Havířově
22. 03. 2019
Velké štěstí mělo ve čtvrtek večer několik lidí, když smyslů zbavený muž nebyl ozbrojen bodnou nebo střelnou zbraní. Následky jeho chaotického útočení by mohly být tragické. 

Střelba, zátarasy, ani to některé řidiče v regionu nezastaví
19. 03. 2019
I několikrát do týdne absolvují moravskoslezští policisté divoké autohoničky s opilými a zdrogovanými motoristy. Často jde při nich o život. Šílenci běžně jezdí v protisměru a na červenou, nezastaví je výstřely ani zátarasy v podobě policejních aut, do kterých bez pudu sebezáchovy najíždějí.

Jak se dostat do Opavy? Ukrást deodorant
19. 03. 2019
Se zajímavou historkou vyrukoval na krnovské strážníky v pátek 15. března zloděj z Opavy, který se pokusil v prodejně Billa ukrást pánský deodorant v hodnotě sta korun.

Muž obžalovaný ze šíření smrtící syntetické drogy nepřišel k soudu
13. 03. 2019
Ostrava - První obžalovaný se měl včera zpovídat z distribuce jedovaté chemikálie zvané syntetické kanabinoidy, která vloni v létě způsobila v regionu předávkování více než dvaceti uživatelů včetně dvou úmrtí.

Při požáru rodinného domku v Břidličné se zranil majitel
6. 03. 2019
/FOTOGALERIE/ Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 5. března odpoledne v Břidličné u požáru dětského pokoje a části střechy dvoupodlažního rodinného domku. Majiteli domku, který se nadýchal kouře, poskytli hasiči první pomoc.

Mladík spadl z výšky pěti metrů, letěl pro něj vrtulník
3. 03. 2019
K vážné nehodě vyjížděli v sobotu 2. března před půlnocí záchranáři do Leskovce nad Moravicí. Operátorům byl nahlášen pád z výšky a na místo vzlétl i vrtulník.

Násilníci se často chovají jako zvířata
2. 03. 2019
Nůž, sekeru, palici, šroubovák, smeták, hrnec a další věci používají agresoři, kteří ubližují svým nejbližším. Podle kriminalistů případů kvalifikovaných jako domácí násilí přibývá, narůstá také brutalita.

Autobus skončil v příkopu, hasiči vyprostili čtyři zraněné
2. 03. 2019
Jednotka profesionálních hasičů z Bruntálu spolu s bruntálskými dobrovolnými hasiči vyjížděla v pátek 1. března k dopravní nehodě, která se stala v šestnáct hodin ve Starém Městě.

Začátek víkendu ve znamení nehod, jeden člověk nepřežil
2. 03. 2019
Páteční podvečer a sobotní ráno znamenaly pro hasiče a posádky sanitek v Moravskoslezském kraji výjezdy k dopravním nehodám. Nejvážnější se stala v Ostravě-Kunčicích; zahynul při ní mladý muž.

Dvanáctiletá dívka se v Krnově zřítila ze skály
26. 02. 2019
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí 25. února odpoledne u vážného úrazu dítěte na Bruntálsku.

Policisté na Bruntálsku honili opilého řidiče. Z nabouraného auta nechtěl ven
25. 02. 2019
Divokou honičku jak z akčního filmu zažili v sobotu 23. února policisté z obvodního oddělení ve Velkých Losinách. Pětadvacetiletého řidiče z Bruntálu honili přes dva okresy.

Dva muži na Opavsku a na Bruntálsku o víkendu nepřežili pád z výšky
24. 02. 2019
Zřícená sedačka lanovky i s lyžařem ve skiareálu v Karlově pod Pradědem v Jeseníkách nebyla jediným výjezdem moravskoslezských záchranářů během uplynulého víkendu. 

Kritiku zásahu u spadlé sedačky z lanovky i s lyžařem v Jeseníkách ZZS odmítá
23. 02. 2019
Drama se odehrálo v sobotu v Karlově pod Pradědem. S 49letým lyžařem se utrhla sedačka z lanovky a zřítila se zhruba z třímetrové výšky. Do ostravské nemocnice ho transportoval vrtulník.  

Nedbal zákazu kouření, a nakonec plakal, že se bojí záchytky
21. 02. 2019
V českých restauracích od roku 2017 platí zákaz kouření, ale k některým občanům se tato nová informace dosud nedostala.

V den rozsudku v metanolové kauze někdo ohlásil bombu v justiční budově
21. 02. 2019
Rozhodující verdikt v havířovské větvi metanolové kauzy měl padnout dnes u Vrchního soudu v Olomouci. 

S opilcem si nevěděli rady v nemocnici ani u zubaře
20. 02. 2019
S žádostí o pomoc se na městskou policii Krnov obrátil ve středu 13. února večer vrátný z krnovské nemocnice.

Muž se vážně zranil při pádu z nákladního vozu¶
17. 02. 2019
Dlouhá Ves – Posádky krajské Zdravotnické záchranné služby ZZS zasahovaly ve čtvrtek 14. února u vážně zraněného muže na Albrechticku.

Kněz obviněný ze zneužívání mladíka je nevinný, rozhodl soud
15. 02. 2019
Bývalý katolický kněz Adam Kuszaj obviněný ze zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta je nevinný. Obžaloby jej v obnoveném řízení ve středu 13. února zatím nepravomocně zprostil jesenický okresní soud.

Nekalé praktiky z „černé listiny“. I ty někteří prodejci používají
13. 02. 2019
Pokud nepodepíšete přechod k jinému dodavateli, odpojí vám elektřinu. Když si nekoupíte náš zázračný přístroj, vaše nemoc se rapidně zhorší. I takovými formulacemi útočí někteří prodejci na spotřebitele.

Dva falešní regulátoři energetiky obcházeli byty na sídlišti
12. 02. 2019
Za pracovníky Energetického regulačního úřadu se v pondělí 4. února vydávali muž a žena, kteří obcházeli bytové domy na Sídlišti pod Cvilínem.

Záchranáři pomáhali vážně zraněnému lyžaři
11. 02. 2019
Karlov – Záchranáři ve spolupráci s Horskou službou Jeseníky museli v pondělí dopoledne zasahovat u vážně zraněného třiašedesátiletého lyžaře.

V Hynčicích bagr spadl přímo na přípojku plynu
9. 02. 2019
Město Albrechtice, Hynčice Tři jednotky hasičů zasahovaly během pátku 8. února v Hynčicích u Města Albrechtic. Spadl tam bagr při nakládání na podvalník tak nešťastně, že poškodil domovní plynovou přípojku.

Policie zaznamenala smršť podvodných telefonátů
8. 02. 2019
Až do Polska vedou stopy zločinců, po kterých již několik týdnů pátrají moravskoslezští policisté. Jde o podvodníky zaměřující se na důchodce v našem regionu. Použili klasickou fintu, kdy se telefonicky vydávali za příbuzného, nejčastěji vnuka.

Zloději chtěli z Kauflandu utéct, prodavačky zamkly vchod
8. 02. 2019
Krnov - Do krnovského Kauflandu jezdí strážníci dost často, když si ochranka neví rady se zloději.

Muže na Opavsku zranila kráva. Letěl pro něj vrtulník
7. 02. 2019
Tým letecké záchranné služby (LZS) zasahoval ve středu 7. února u vážně zraněného muže v obci Hlavnice na Opavsku.

Na Jesenicku havaroval vlak i dodávka
5. 02. 2019
K několika nehodám vyjížděli policisté v pondělí 4. února na Jesenicku. Před před šest hodinou ranní se v Mikulovích narazil osobní vlak do větví padlého stromu. Jednalo se o spoj mířící z Jeseníku do Mikulovic.

Za láhev piva hrozí vězení
3. 02. 2019
Krnov - Od šesti měsíců až do tří let odnětí svobody nyní hrozí muži ve věku 36 let, který se před týdnem vrátil z vězení.

Přecházení přes koleje? Lidem hrozí pokuta
2. 02. 2019
Moravskoslezští policisté kontrolovali dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kudy je to zakázáno. Tato akce, která se konala ve středu, byla letos už druhá v pořadí. Uskutečnila se v železničních stanicích měst Třince, Karviné a Opavy. Policisté řešili v souhrnu dvacet přestupků.

Policie zaznamenala další pokus o uskladnění nebezpečného odpadu
1. 02. 2019
Moravskoslezská policie zaznamenala další pokus o nelegální uskladnění nebezpečného odpadu. Firma, pravděpodobně polská, která už dříve na dvou místech Karvinska a Frýdecko-Místecka ilegálně uložila 650 tisíc litrů hořlavého odpadu, se pokusila pronajmout si další prostory. 

Soud osvobodil podnikatele Zátorského
31. 01. 2019
Nevinen. Takový verdikt si ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě vyslechl podnikatel a bývalý kriminalista Daneš Zátorský (50 let), který ještě před několika roky patřil k nejbohatším a nejvlivnějším lidem v Moravskoslezském kraji.  

Policisté a hasiči pomohli muži, který ležel v bolestech
30. 01. 2019
Na tísňovou linku 158 se v neděli 27. ledna dovolal muž z Vrbna pod Pradědem, který sdělil, že měl strach o svého souseda.

Zlodějka do kočárku ukryla maso, přítel stál opodál
29. 01. 2019
Ke zlodějce, která v krnovské prodejně Albert přes pokladny pronesla bez zaplacení maso a pečivo ukryté v dětském kočárku, byla přivolána městská policie v sobotu 26. ledna.

Fernet prý do Albertu přinesl z jiného obchodu
22. 01. 2019
Do prodejny Albert vyjížděli strážníci Městské policie Krnov v neděli 19. ledna. 

Řidič v zatáčce vyjel ze silnice a proboural se do stavení
18. 01. 2019
FOTOGALERIE/ Kuriozní následky měla nehoda, při které řidič škodovky projel několik desítek metrů po poli a zastavil až ve zdi garáže rodinného domu.

Pro těžce zraněnou šestnáctiletou lyžařku letěl na Ovčárnu vrtulník
17. 01. 2019
U vážně zraněné mladé lyžařky v Jeseníkách zasahovali ve čtvrtek zdravotničtí záchranáři společně s horskou službou. Šestnáctiletá dívka upadla při jízdě na lyžích a několik desítek sekund zůstala v bezvědomí.

Moravskoslezští hasiči absolvovali v loňském roce nejvíce zásahů v republice
17. 01. 2019
Mezi nejkomplikovanější loňské zásahy patřila likvidace požáru v areálu firmy na zpracování odpadů ve Vratimově. Velkou pozornost v letošním roce chtějí hasiči věnovat zabezpečení kulturních památek, především dřevěných kostelů, kterých je v Moravskoslezském kraji nejvíce v republice.    

Hasiči vytáhli náklaďák z Krasovky jeřábem
10. 01. 2019
V Krasově skončil nákladní Mercedes Atego s potravinami v potoce Krasovka, když předtím přední částí prorazil zábradlí mostu.

Podvodníci mazaně kradli po republice. Osudnou se jim stala cesta do Ostravy
10. 01. 2019
VIDEO, FOTOGALERIE/ Jeden z podvodníků si o fintě přečetl před dvaceti lety.

Policisté si posvítí na telefonující motoristy. Počet obětí nehod vzrostl
10. 01. 2019
Na krajských silnicích vloni vyhaslo více životů. Viník nejtragičtější loňské nehody, při které zemřeli čtyři lidé, měl v sobě drogy.

Na dálnici havarovala dodávka s vínem. Čtyři lidé byli zraněni
4. 01. 2019
Čtyři lidé byli převezeni do nemocnic v souvislosti s dopravní nehodou na dálnici D1, která se stala v pátek ráno u Klimkovic na Ostravsku. Došlo tam ke střetu dodávky Fiat Ducato vezoucí lahve s vínem a vozidla Škoda Fabia.

Senior přišel o peníze, možná je obětí víc
4. 01. 2019
V Dívčím Hradu zazvonil prozatím neznámý pachatel ve středu 2. ledna v 10.45 hodin na místního seniora s nabídkou zboží.

Požár nové dřevěné chaty přišel před kolaudací
4. 01. 2019
Pět jednotek hasičů zasahovalo v noci na čtvrtek 3. ledna v Tvrdkově. V místní části Ruda zachvátil požár novostavbu dřevěné rekreační chaty se sedlovou střechou.

Díky oblibě zimního pórku zahrádky vykrádají i v zimě
3. 01. 2019
Pokud toužíte i v nejchladnějších měsících konzumovat čerstvou zeleninu z vlastní zahrádky, jistě jste už zaznamenali módní mrazuvzdorný pórek. Je to podobný otužilec jako třeba růžičková kapusta. Bez poškození na záhonech zvládne mráz i 15 stupňů pod nulou.

Na krajských silnicích vloni vyhaslo více životů
3. 01. 2019
Po několikaleté euforii v podobě příznivého vývoje přichází vystřízlivění. I takto se dá hodnotit statistika dopravní nehodovosti v Moravskoslezském kraji za rok 2018. Přestože oficiální výsledky budou známy až v průběhu první poloviny ledna, již nyní je jasné, že jsou horší než vloni.

Při nehodě sanitky poblíž Bruntálu se zranilo několik lidí, dva lidé zemřeli
23. 12. 2018
Tragické následky měla nehoda sanitního vozu a osobním automobilem, která se stala v neděli v poledne na silnici spojující Bruntál s Novými Heřminovy. 

Bruntálští policisté řešili jednu nehodu za druhou
14. 12. 2018
Policisté na Bruntálsku se v uplynulých dnech rozhodně nenudili. Řešit museli hned několik dopravních nehod.

Krádež ozdobeného stromku. Pro symbol Vánoc si zloděj drze došel na cizí zahradu
14. 12. 2018
Že se dá ukrást téměř vše, ilustruje nedávný případ z Novojičínska. Neznámý lapka ukradl ozdobený vánoční strom ze zahrady rodinného domu.

Recidivista opět kradl: vybral a zničil dobročinnou kasičku v Havířově
14. 12. 2018
Dobročinné sbírky a kasičky? Ani ty si dnes nemohou být jisté před zloději. Právě takovou kasičku vypáčil a vybral z ní peníze patnáctkrát soudně trestaný muž v Havířově.

Fanynka Sparty řádila na zápase s Baníkem. Teď nesmí půl roku na fotbal
14. 12. 2018
Fanynku fotbalového klubu Sparta Praha potrestal v těchto dnech Okresní soud v Ostravě. Za výtržnosti během zápasu Baník Sparta jí vyměřil podmíněný dvouměsíční trest s odkladem na zkušební lhůtu dvou let. Navíc jí uložil šestiměsíční zákaz vstupu na fotbalové zápasy. Verdikt je pravomocný.

Cizinec pěstoval marihuanu, v domě jí měl přes deset kilo
13. 12. 2018
/FOTOGALERIE/ Lidově řečeno „velkou rybu“ chytili v těchto dnech krnovští kriminalisté ve spolupráci s polskými kolegy a krajskou zásahovkou. V jedné z obcí na Albrechticku se jim podařilo zadržet padesátiletého cizince, který je podezřelý z výroby omamných a psychotropních látek.  

„Americký“ podvodník opět úřadoval, obelstil další ženu. Tentokrát z Ostravy
12. 12. 2018
Důchodkyně uvěřila slibům o společném životě s bohatým cizincem, který se do ní zamiloval.

Do Opavy na záchytku nebo na psychiatrii
12. 12. 2018
Známá cyklistická akce Do Opavy na Fidorku může mít i různé modifikace. Manželský spor spojený s agresivním chováním řešili krnovští strážníci 4. prosince v Albrechtické ulici.

Kluzké silnice v Moravskoslezském kraji způsobovaly řidičům problémy
11. 12. 2018
Po nočním sněžení zůstala v úterý ráno na některých vozovkách v Moravskoslezském kraji ležet vrstva sněhu, na silnicích po chemickém ošetření pak rozbředlý sníh. Místy navíc může sněžit, což snižuje i dohlednost. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Kšefty s pejsky: kriminalisté z Ostravy hledají další podvedené
10. 12. 2018
FOTOGALERIE/ Štěňata v papírových kartonech vystlaných pilinami, dospělí psi v přepravkách… Celkem sedmnáct jich objevili policisté ve dvoupokojovém bytě v neupřesněné ostravské části, kam přicházejí kvůli obchodům s domácími mazlíčky.

Soukromí na internetu? Šestina dětí ochotně pošle intimní fotky
6. 12. 2018
Internet je pro pedofily jako cukrárna. Stačí chvíli počkat a děti jim nakráčejí do náruče téměř samy. „Každé druhé dítě chatuje s cizími lidmi, pětina by neodmítla osobní schůzku s cizím člověkem,“ varovala europoslankyně Dita Charanzová na odborné konferenci Bezpečnost dětí online.

HAD odhalil i školou povinné alkoholové hříšníky
5. 12. 2018
ANKETA/ Bezmála devadesát restaurací, barů, klubů a zábavních podniků zkontrolovali v minulých dnech policisté v Moravskoslezském kraji. Stalo se tak v rámci celorepublikové akce HAD zaměřené na hazard, alkohol a drogy. Policisté zjišťovali, zda někdo nepodává či neprodává alkohol nezletilým a mladistvým.

Autobus sjel do příkopu a narazil do stromu, několik lidí bylo zraněno
4. 12. 2018
VIDEO, FOTOGALERIE/ Celé úterní dopoledne věnovaly tři jednotky profesionálních hasičů z Hlučína, Opavy a Ostravy a ostatní složky Integrovaného záchranného systému (IZS) vyprošťování meziměstského autobusu značky Iveco z příkopu silnice spojující na Opavsku obce Píšť a Chuchelnou.

Dívka ubodala přítele, pak si ho natáčela na mobil
27. 11. 2018
Osmnáct roků stráví za mřížemi osmnáctiletá Simona M. z Novojičínska. V úterý o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě, který dívku uznal vinnou z vraždy.

Celníci zřejmě překazili velký pervitinový kšeft
21. 11. 2018
Až třicet kilogramů pervitinu by se dalo vyrobit z léků, které v těchto dnech zajistili ostravští celníci. Medikamenty zajistili v dodávkovém vozidle Mercedes Sprinter s bulharskou značkou, které si náhodně vytipovali na dálnici D1 u Vrbice směrem na Ostravu. Uvnitř našli 26 000 krabiček léků s obsahem pseudoefedrinu.

Strážníci ve státní svátek řešili hlavně problémy s opilci
20. 11. 2018
Krnov - Pro někoho je státní svátek 17. listopadu příležitost k zapalování svíček a přemýšlení o demokracii, pro jiného vhodné datum opít se na mol.  

Výhra na automatu jej málem stála život
19. 11. 2018
„Vůbec jsem do toho baru neměl chodit. Přesvědčil mě kamarád. Normálně nehraju, ale nakonec jsem do automatu hodil páru korun a vyhrál jsem. Byla to jedna z mých vůbec prvních výher. A jak to bývá, nedokázal jsem přestat. Tak jsem pokračoval,“ vzpomínal v pondělí u Krajského soudu v Ostravě dvaasedmdesátiletý pan Miroslav z Bruntálu, který se podle obžaloby stal letos v březnu obětí brutálního loupežného přepadení.

Kriminalisté chytili muže při výrobě pervitinu
14. 11. 2018
Bruntálsko, Ostrava – Bruntálští kriminalisté v těchto dnech zadrželi dva muže, kteří v jedné z obcí na Vrbensku vyráběli pervitin.

Drogoví kurýři neuspěli. Soud potvrdil tvrdé tresty
13. 11. 2018
Bez jednoho roku padesát let stráví dohromady za mřížemi čtyři muži z Ostravy a Slovenska, kteří byli součástí velkého mezinárodního drogového gangu.

Policistka podle soudu porušila zákon. Musí svléknout uniformu
13. 11. 2018
Uniformu bude muset svléknout čtyřicetiletá policistka z Opavska, která sloužila na oddělení v Ostravě-Porubě. Neoprávněně nahlížela do spisu, jehož část si ofotila. Krajský soud v Ostravě jí v těchto dnech pravomocně vyměřil čtrnáctiměsíční podmíněný trest. Navíc jí na osmnáct měsíců uložil zákaz činnosti. To znamená, že ochránkyně zákona musí opustit řady policie.

Senior spadl ve Valšově do studny, vytahovali ho hasiči
9. 11. 2018
Dvě jednotky hasičů z Bruntálu vyjížděly v pátek 9. listopadu v odpoledních hodinách do Valšova.

VIDEO: Expresu možná hrozilo vykolejení. Cestující evakuovali hasiči
5. 11. 2018
Nečekané komplikace čekaly na cestující, kteří mířili v pondělí večer z Ostravska do Prahy. Do cílové stanice totiž jejich vlak nedorazil, protože najel na předměty na kolejích. Experti zjišťují, zda nehrozilo vykolejení. 

Bruntál: žena nepřežila srážku s opilým řidičem
3. 11. 2018
Tragédií skončila v sobotu po patnácté hodině srážka dvou vozidel v Bruntále. Jak uvedl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na pomoc účastníkům nehody vyjely tři posádky, a to dva týmy RZP a lékařský rendez-vous.

Falešní vnuci zvýšili svou aktivitu. Ne všichni důchodci fintu prohlédnou
26. 10. 2018
Škody za stovky tisíc korun způsobili podvodníci, kteří se v těchto dnech v Moravskoslezském kraji zaměřili na seniory. Použili klasickou fintu s příbuzným, který se dostal do finanční nouze a potřebuje pomoc. Pro hotovost pak vyšle svého kamaráda.

Řídila pod vlivem a nebezpečně vybržďovala
25. 10. 2018
Rýmařovští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ženě ve věku 43 let.

Vítr shodil strom, který pak u Zátoru zastavil vlak
25. 10. 2018
V souvislosti s vichřicí byl včera ráno na krátkou dobu zastaven provoz na železnici mezi Branticemi a Miloticemi nad Opavou a mezi Valšovem a Rýmařovem. Zranění ani větší škody nejsou hlášeny.

Na hřbitově došlo ke krádeži urny a hanobení ostatků
19. 10. 2018
Zatímco obchody se už předzásobují věnci a svíčkami na Dušičky, v Bruntále mají pozůstalí jiné starosti. Musí zkontrolovat, zda se řádění vandalů a zlodějů náhodou netýkalo i hrobů jejich blízkých. 

Tragický rok na silnicích: umírá víc lidí. I kvůli uzavírkám a rekonstrukcím
19. 10. 2018
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Zatímco v posledních třech letech počty obětí dopravních nehod klesaly, letos se trend obrátil: policisté hlásí už o 43 mrtvých víc než loni.

Senior ve věku 86 let ukradl fixační krém Corega na zubní náhrady
16. 10. 2018
Ochranka v hypermarketech nemůže mít sociální cítění. Babička s nízkou penzí, která poprvé v životě ukradla čokoládu vnoučkovi k narozeninám, vyžaduje stejně profesionální přístup jako protřelý zloděj recidivista.

Muže na Bruntálsku zavalil strom
4. 10. 2018
Život ohrožující poranění hrudníku a zranění dolní končetiny. To utrpěl pětatřicetiletý muž, kterého v lese u Heřmanovic zavalil strom.

Zvláštní rodinné vztahy
29. 09. 2018
Krnov - Na žádost Policie ČR zasahovali strážníci Městské policie Krnov v jednom bytě v Petrovické ulici.

Zlodějka: jen jsem si to chtěla zkusit jako soused
29. 09. 2018
Krnov - Městská policie Krnov vyjíždí často ke krádežím do supermarketů.

Ženu okradl o deset tisíc
29. 09. 2018
Bruntál - Nechala peněženku na kanystrech s olejem a odešla pryč. Řeč je o ženě, jejíž nepozornosti využil před pár dny dosud neznámý pachatel.

Požáry v kraji způsobily statisícové škody
24. 09. 2018
VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke třem požárům objektů na Ostravsku a Novojičínsku vyjížděli v noci na pondělí a v pondělí ráno moravskoslezští hasiči.

Taxikář z Krnova havaroval na Opavsku. Těžce se zranil spolujezdec
14. 09. 2018
Zdá se, že silnice mezi Skřipovem a Bílovcem je prokletá. V minulosti na ní došlo k tragickým nehodám a nevyhýbají se jí ani srážky, při nichž dochází k vážným zraněním.

Počet stíhaných stoupl na 6. Za šíření smrtelné drogy hrozí mužům až 18 let
13. 09. 2018
Moravskoslezská policie udělala další pokrok v kauze smrtící drogy. Počet stíhaných osob v souvislosti s intoxikacemi syntetickými canabinoidy v našem kraji stoupl na šest.

Masturboval před lidmi u jezera
20. 06. 2018
Poklidné úterní odpoledne u pláže Stříbrného jezera v Opavě se během chvilky změnilo v dějiště nechutností, které si mohl odpustit devětatřicetiletý muž z Bruntálska.

Vrtulníky letěly pro dva těžce zraněné motorkáře
19. 06. 2018
Dva motorkáři se těžce zranili v neděli 17. června v Lichnově. Na pomoc jim letěly vrtulníky se záchranáři z Ostravy a Olomouce.

Policisté na Albrechticku zatkli cizince. Koupili si dům pro pěstování konopí
18. 06. 2018
VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policisté zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let, kteří si na Albrechticku koupili nemovitost a vybavili ji na pěstování konopí. Šlo o marihuanu pro polský trh.

Záchranáři jsou v pohotovosti. Přibývají i smrtelné pády z výšek
17. 06. 2018
Záchranáři v Moravskoslezském kraji v uplynulém týdnu vyráželi až nezvykle často k úrazům způsobenými pády z výšek. Jen od soboty 9. června do soboty 16. června byli přivoláni hned ke 14 takových případům.

Noční loupežné přepadení: pachatele dopadli už ráno
16. 06. 2018
Policistům se díky kamerám podařilo rychle dopadnout dvojici pachatelů, kteří v centru Bruntálu po neznámém muži chtěli peníze. Když odmítl, zaútočili kopy a pěstmi.

Soud starostu Blažka podruhé osvobodil
16. 06. 2018
Krajský soud v Ostravě se tento týden opakovaně zabýval případem pochybení ve věci zadávání veřejné zakázky při stavbě haly v Horním Benešově.

Dvě vloupačky v Jindřichově: do rodinného domu a obchodu
13. 06. 2018
Albrechtičtí policisté prověřují vloupání do obchodu potravin. Pachatel násilím vnikl v neděli v nočních hodinách do prodejny v Jindřichově. Obchod prohledal, a postupně odcizil drobné mince, různé cigarety a alkohol.

Muž křičel, že je válka a útočil na polystyren. Skončil na psychiatrii
13. 06. 2018
Krnovští strážníci museli zpacifikovat zmateného agresivního muže, který atakoval nepřátelský stavební materiál. Skončil na psychiatrii.

Pády z výšky v Moravskoslezském kraji si vyžádaly jedno úmrtí
11. 06. 2018
Moravskoslezští záchranáři zasahovali v uplynulých třech dnech již u čtyř vážných událostí, které byly spojeny s pádem z výšky.  

Sobotní bouřky zaměstnaly hasiče. Nejvíce zásahů měli na Bruntálsku
10. 06. 2018
/FOTOGALERIE/ Dvě desítky nejrůznějších událostí museli v souvislosti se silnými děšti a bouřkami řešit v sobotu hasiči v rámci celého Moravskoslezského kraje. Ve Frýdku-Místku po zásahu bleskem vzplála střecha rodinného domu.

Mobilní toalety jsou hořlavé
7. 06. 2018
Pelíšky náš život obohatily mnoha filmovými hláškami, které zlidověly. Snad každé Vánoce se těšíme u televizních obrazovek, až malý klučina vstoupí do ložnice a zeptá se Jaroslava Duška:

Ohořelý skřítek u Krtečkovy studánky je také trestný čin
7. 06. 2018
Nejen ohořelou plastovou kadibudku, ale také zapálení dřevěného skřítka, který ve Městě Albrechticích ukazoval cestu ke Krtečkově studánce, policie už překvalifikovala z přestupku na trestný čin.

Další bouračka motorkáře na Sedle: 19letý mladík podletěl svodidla
5. 06. 2018
U dopravní nehody na silnici vedoucí na Červenohorské sedlo zasahovali v sobotu 2. června o půl šesté večer policisté, hasiči i záchranáři.

Zloděj z Krnova kradl zboží v obchodech, chytli ho v Opavě
4. 06. 2018
Chystal se mladý muž z Krnova na večírek s dámou? Pokud ano, pojal tuto přípravu zcela nepřijatelným způsobem.

Auto začalo za jízdy hořet
31. 05. 2018
Pořádný šok zažil minulý týden řidič auta škoda Octavia. Auto se při jízdě vznítilo.

Pes Ax zachránil mladé sebevražedkyni život
26. 05. 2018
Příběh, v němž šlo doslova o minuty, se odehrál ve středu večer u Leskovce.

Policisté „číhali“ u železničních přejezdů
25. 05. 2018
Na jízdu přes železniční přejezdy se tento týden zaměřili moravskoslezští policisté.

Soud potvrdil čtrnáct let za vraždu kamaráda
17. 05. 2018
Ostrava, Rýmařov – Nebyla to nutná obrana, ale naopak velmi razantní útok. K tomuto závěru dospěl ve čtvrtek Vrchní soud v Olomouci, který ve čtvrtek zamítl odvolání Ladislav I. (57 let) z Bruntálska proti čtrnáctiletému trestu za vraždu.

Havárie nákladního auta: přívěs s nákladem oken skončil na boku
15. 05. 2018
/FOTOGALERIE/ Nehoda nákladního vozidla s přívěsem zastavila v noci z pondělka na úterý provoz na silnici mezi obcemi Vysokou a Třemešnou. Auto, které řídil 43letý muž, převáželo plastová okna.

Ve Slezských Pavlovicích shořel stoh a osobní auto
14. 05. 2018
/FOTOGALERIE/ Slezské Pavlovice se chystají na návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Černou skvrnou (a to doslova) na obrazu upravené obce bude bohužel vyhořelý stoh.

Falešný vnuk opět útočil
12. 05. 2018
Počátkem května jsme informovali o případu podvodníka, který telefonoval 82leté ženě z Albrechticka, vydával se za jejího vnuka a požadoval peníze. Téměř totožný případ se opakoval v tomto týdnu.  

K soudu se vrací kauza starosty Blažka
10. 05. 2018
Pochybil starosta Horního Benešova při stavbě sportovní haly? Vrchní soud tuto otázku znovu otevřel.

Zásahová jednotka zadržela čtyři osoby
10. 05. 2018
Policisté včera na Krnovsku zadrželi čtyři osoby podezřelé z výroby a obchodování s drogami.

Mladý pár se zřítil ze skály, dívka se těžce zranila
5. 05. 2018
U dvou mladých lidí zraněných při pádu ze skály zasahovali v pátek záchranáři v Bruntále. 

Policisté hledají svědky přepadení na dálnici D46. Měli by být z našeho kraje
30. 04. 2018
Jihomoravští kriminalisté zveřejnili identikit svědků, kteří by mohli pomoci při objasňování případu z 22. dubna, kdy došlo na dálnici D46 ve směru z Vyškova na Olomouc k loupežnému přepadení.

V Krnově i v Bruntále se zloději vloupali do zahradních chatek
26. 04. 2018
Bruntálští policisté vyšetřují vloupání do chatek v zahrádkářské kolonii ulic Uhlířská, Hybešova a J. E. Purkyně v Bruntále.

Pozor na kola! Zámek nestačí
25. 04. 2018
Kola zmizela v minulých dnech ze stojanů i ze sklepa. Jen minulé úterý řešili policisté tři krádeže.

Letěli k motorkáři do Janovic, když dostali zprávu o podobné havárii v Ondřejově
22. 04. 2018
Janovice jsou od Ondřejova vzdálené čtyři kilometry. V sobotu 21. dubna v 16.30 hodin havaroval motorkář u Janovic a v 17 hodin jiný motorkář u Ondřejova. Záchranáři se o tom dozvěděli ve vrtulníků během letu do Janovic. 

Starosta byl nalezen mrtev na Rýmařovsku
17. 04. 2018
Pátrání po pohřešovaném starostovi Rapotína Pavlu Žerníčkovi skončilo bohužel tragicky. Okolnosti jeho úmrtí vyšetřují bruntálští kriminalisté.

Havaroval na motorce, pak letěl vrtulníkem
16. 04. 2018
Záchranáři v sobotu 14. dubna před devátou hodinou ráno vyrazili k nehodě, kdetá se odehrála poblíž Razové.

Tragická nehoda: mladá žena zemřela, další je těžce zraněná
13. 04. 2018
K tragické nehodě došlo ve čtvrtek v noci na silnici mezi Bruntálem a Valšovem. O život přišla 23letá žena, o rok mladší žena skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

Šperky jsou malé a cenné, lze je prodat: ideální kořist zloděje
12. 04. 2018
V nejistých dobách často šperky nahrazují peníze, protože mají univerzální hodnotu. Bohužel kvůli těmto vlastnostem jsou také často terčem krádeží. 

Žena se v autobuse zranila, policie hledá svědky
11. 04. 2018
Dopravní policisté řeší zranění ženy v autobuse a hledají případné svědky.

VIDEO: Poznáte bankovního lupiče? Ukradené peníze sbíral i ze země
10. 04. 2018
Pachatele, který v pondělí před polednem přepadl pobočku banky v centru Havířova, zachytily bezpečnostní kamery. Policisté doufají, že by ho lidé mohli na záznamu poznat.

Kradl v obchodech alkohol a cigarety, chytili ho s 3,5 promile
9. 04. 2018
Pobrat v obchodě alkohol a cigarety, ale místo placení z obchodu utéct. To byl jednoduchý plán 31letého poberty, který svůj trik zopakoval během března v několika obchodech v Rýmařově.

Muž nezavinil smrt narkomana. Ten bral vše, co mu přišlo pod ruku
6. 04. 2018
Není zodpovědný za smrt známého z řad narkomanů. K takovému závěru dospěl v pátek Krajský soud v Ostravě v případu Jakuba K. (28 let) z Bruntálu.

Z vagonu unikla kyselina, cestující byli evakuováni
6. 04. 2018
VIDEO/ Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 5. dubna odpoledne na železničním nádraží v Bruntále, kde došlo k úniku kyseliny chlorovodíkové (Hcl).

Fantom hotelů: „Mám rád Jeseníky, ale jsem švorc.“
6. 04. 2018
Krnov - Podvodníci rádi cestují, aby potkávali stále další důvěřivé oběti, které naletí na jejich triky. Při svém kočovném způsobu života často nocují v hotelech a penzionech, kde se dobře nají a napijí, vyspí se do růžova v čistém povlečení a pak se potichu bez placení vypaří. Proto se jim přezdívá fantomové hotelů.

Nehody na Bruntálsku: sražený jelen a dvojitá havárie
4. 04. 2018
Dvě nehody pod vlivem alkoholu, čtyři střety se zvěří, jedno zranění, škoda přes 500 tisíc korun. To je bilance deseti víkendových nehod v okrese Bruntál.  

Požár bytu v Krnově
31. 03. 2018
Tři jednotky hasičů vyjely ve večerních hodinách dne 31. 3. 2018 k nahlášenému požáru bytu v Krnově. 

Zloděj kradl na návštěvě
29. 03. 2018
Albrechtičtí policisté obvinili z krádeže muže ve věku 25 let. V únoru byl na návštěvě v bytě poškozeného, kde odcizil 10 tisíc korun.

V Břidličné policisté hodinu po loupeži dopadli pachatele
29. 03. 2018
Břidličná Rýmařovští a bruntálští policisté zadrželi podezřelé muže  hodinu od oznámení loupežného přepadení obsluhy restaurace v Břidličné. 

V Třemešné dopadli opilého cyklistu, vandal zatím uniká
27. 03. 2018
O tom, že alkohol za volant nepatří, se řidiči dozvídají v autoškole. Pro někoho může být novinou, že nepatří ani za řídítka bicyklu.

Běžkaře hledali na Šeráku, ale zabloudil až do Vrbna
25. 03. 2018
Jeseníky - Zdatný běžkař na horské túře opustil skupinu. Bloudil padesát kilometrů a dodnes netuší, proč místo v Ostružné skončil ve Vrbně pod Pradědem na opačné straně Jeseníků.

Výbuch v chemičce zabil šest lidí. Ránu slyšeli v širokém okolí
22. 03. 2018
/FOTOGALERIE, VIDEO SLEDOVALI JSME ON-LINE/ Při dnešním výbuchu v areálu chemičky Unipetrol v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku zemřelo šest lidí, další dva zranění byli transportováni do nemocnice, jeden z nich letecky. Lidem v okolí chemičky žádné nebezpečí nehrozí.

Policisté rozdávali pokuty za nepoužité pásy. Platili řidiči i spolujezdci
22. 03. 2018
Speciální razii zaměřenou na používání bezpečnostních pásů mají za sebou moravskoslezští policisté. Bez nich se airbagy v autech stávají smrtící zbraní.

Zloděj, který rád čte časopisy
21. 03. 2018
Bruntálští policisté vyšetřují krádež věcí z obytných prostor domu v ulici Požárníků v Bruntále.

FOTO: Řidič po sérii smyků skončil v oplocení
19. 03. 2018
Při jízdě na zledovatělé silnici dostal v neděli 18. března v Rudné pod Pradědem 27letý řidič s vozidlem Volkswagen sérii smyků.

Dělník zahynul po pádu ze zídky
19. 03. 2018
Záchranáři se na tísňové lince 155 dozvěděli o neštěstí na statku v Hošťálkovech. Devětapadesátiletý dělník při manipulaci s balíky slámy spadl z betonové zídky z výšky okolo dvou metrů.

Stále neuzavřeno: smrtí rodičky z Kravař se opět zabýval krajský soud
16. 03. 2018
Ke Krajskému soudu v Ostravě se před nedávnem vrátil případ z Opavska, který se týkal smrti rodičky Petry Hladké z Kravař.

Plastový odpad z Bruntálu neodvezli, přišla další pokuta
13. 03. 2018
Inspektoři z Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě se v roce 2015 poprvé začali zajímat o přibližně 2500 tun plastového odpadu, který do Bruntálu přivezla společnosti R a V Kov s.r.o.

Vražda v rýmařovském bytě. Muž tvrdil, že se jen bránil. Dostal 14 roků
9. 03. 2018
Podle obžalovaného vše odstartovalo nevhodné chování jeho kamaráda. 

Hasiči vysvobodili dítě z auta
8. 03. 2018
Elektronické zabezpečení auta spolehlivě odradí zloděje. Horší to je, když si majitel auto s nedobytnými zámky omylem zabouchne.

Švindly s maturitou jsou trestné
3. 03. 2018
Bruntál - Než si mladý člověk uvědomí, jak je maturita v životě důležitá, může být pozdě.

Zasněžené a namrzlé cesty na Bruntálsku potrápily řidiče
2. 03. 2018
Pět dopravních nehod s celkovou škodou přesahující 600 tisíc korun. To je bilance posledního únorového dne na silnicích našeho okresu. Při nehodách naštěstí nebyl nikdo zraněn. 

Zálohu si vzal, práci ale neudělal
2. 03. 2018
Chtěla garážová vrata a zaplatila zálohu za montáž. Dodnes ale žena z Bruntálu nemá ani vrata ani peníze.

Všímaví občané nenechali opilce usnout na ulici za mrazu
28. 02. 2018
Dokonce i za současných mrazů se najdou flamendři, kteří usnou zmoženi alkoholem přímo na ulici.

Víkendové nehody na Bruntálsku: Cizinec srazil seniorku, řidička dostala smyk
27. 02. 2018
Jedenáct nehod, tři lehká zranění, škoda přesahující 750 tisíc korun. To je bilance víkendu na silnicích našeho okresu.  

Vrchní soud zvýšil trest za pokus o vraždu u kebabu
22. 02. 2018
Mehmet Ö., turecký podnikatel, byl za pokus o vraždu, k níž došlo na podzim roku 2016 v provozovně Turecký kebab v Krnově, odsouzen Krajským soudem v Ostravě na deset let do vězení se zvýšenou ostrahou.

Z úschovny zmizely dva páry lyží
21. 02. 2018
Před restaurací, ale ani v lyžárně ubytovny či hotelu nemusí být lyže v bezpečí. Tuto nemilou zkušenost nabyli majitelé lyží Nordic a Elan, kteří je odložili v lyžárně ubytovny v Malé Morávce.

Řidič byl pod vlivem drog, honička skončila havárií
19. 02. 2018
Volkswagen ujížděl policejní hlídce z Horních Loděnic až za Dětřichov, kde havaroval. Řidič byl pod vlivem drog a měl uložen zákaz řízení.

Policie našla v bytě mrtvý lidský plod
12. 02. 2018
Muž v Dívčím Hradě týral svou družku a děti tři roky.

Karnolu zapálily děti, uvedla policie
9. 02. 2018
Krnov - Bývalá textilka Karnola, která je národní kulturní památka, začala hořet loni před Vánocemi, 20. prosince.

Osmdesátiletý lyžař i dítě se vážně zranili v Jeseníkách
9. 02. 2018
U srážky staršího lyžaře s druhým či při úrazu desetiletého dítěte zasahovali členové Horské služby Jeseníky v areálu Dolní Moravy. 

V Kobylím rybníce utonula seniorka
8. 02. 2018
Tělo utonulé v té době neznámé ženy bylo nalezeno v pondělí v Kobylím rybníku v Dlouhé ulici v Bruntále.

Při nehodě byly zraněny i dvě děti
5. 02. 2018
Pondělní dopoledne na Opavsku se neobešlo bez dopravních nehod.

V Jeseníkách se na lyžích těžce zranily dvě děti
5. 02. 2018
Hned v první den, kdy začaly jarní prázdniny a do Jeseníků přibylo výrazné množství dětských návštěvníků, ošetřovali členové horské služby dvě těžká zranění.

Policisté nalezli v bytě několikaměsíční mrtvý plod
1. 02. 2018
Muž v Dívčím Hradě týral svou družku a děti tři roky. Rodinná tragédie vyvrcholila v těchto dnech, v bytě byl nalezen mrtvý lidský plod.

Obsah seníku bude dohořívat až dva dny
30. 01. 2018
Celkem osm jednotek hasičů zasahovalo od pondělního odpoledne ve Světlé Hoře u požáru haly s 1600 uskladněnými balíky lisovaného sena, který se nechává po dohodě s majiteli dohořet pod bedlivou kontrolou hasičů.

V Široké Nivě shořela garáž s autem a traktorem
25. 01. 2018
Šest jednotek hasičů zasahovalo ve středu 24. ledna pozdě večer v Široké Nivě, místní části Pocheň. Požár, který zachvátil dřevěnou garáž s dílnou a sousedním skladištěm, způsobil škodu minimálně 100 tisíc korun. Hasiči zachránili přilehlý rodinný domek.

Po srážce auta a traktoru zemřel spolujezdec, řidič je vážně zraněn
24. 01. 2018
K tragické nehodě došlo ve středu ráno u Třemešné. Při srážce osobního auta Fiat Multipla se zemědělským traktorem New Holland zemřel spolujezdec z auta, řidič auta je těžce raněn.

Chudák pes po srážce jel pět kilometrů zaklíněný v autě
23. 01. 2018
Obzvlášť kuriózní dopravní nehodu řešili policisté v průběhu minulého týdne. Došlo k ní mezi obcí Stará Ves a hranicí okresu Šumperk.

Ujet od nehody? Dostaneme vás! vzkazuje moravskoslezská policie zbabělým řidičům
22. 01. 2018
/VIDEO/ Když způsobíte vážnou dopravní nehodu, neujíždějte z místa havárie. Nemá to smysl, stejně vás dostaneme! S tímto důrazným varováním přichází moravskoslezská policie, která v objasňování těchto nehod patří k absolutní republikové špičce.

Na sněhu havaroval autobus s cestujícími i nákladní auto
20. 01. 2018
Z celé Evropy přichází zprávy o dopravní kalamitě na zasněžených cestách. Také v okrese Bruntál se odehrálo pět podobných nehod na sněhu a náledí.

Z Polska vozili léky, z nich vyráběli pervitin, ten vyváželi i do Německa
17. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Dvě organizované skupiny výrobců a distributorů drog zadrželi policisté na Bruntálsku. 

Srážka s divočákem
16. 01. 2018
Divoké prase vyskočilo v úterý ráno 61-letému řidiči vozidla Dacia z příkopu přímo před auto.

Policisté hledají ženy, které mohl okrást Petr z internetové seznamky
12. 01. 2018
Neznáte Petra z Trutnovska, který se rád seznamuje s ženami prostřednictvím internetové seznamky a pak je okrade? Pětačtyřicetiletý muž skončil v pondělí ve vazbě poté, co chtěl z Karviné odjet s věcmi, které zde ukradl místní ženě.

Někdo chce zmást Zemanovy voliče. Případ šetří policie v Ostravě
12. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Jen několik hodin před zahájením prezidentských voleb začala moravskoslezská policie prošetřovat jejich možné ovlivňování. Někdo v Ostravě vhodil do schránek letáky s informací pro voliče stávajícího prezidenta Miloše Zemana.

Bilance loňských dopravních nehod v kraji: nejtragičtější byl srpen
8. 01. 2018
Mrtvých na moravskoslezských silnicích bylo vloni nejméně od roku 2003. Někteří kamioňáci za jízdy sledují video.    

Muž jel do práce 60 kilometrů s 1,2 promile alkoholu v krvi
4. 01. 2018
Bruntálští policisté zastavili v úterý 2. ledna dopoledne řidiče vozidla Renault, který jel u Milotic nad Opavou, a na vozidle mu stále svítila brzdová světla.

Řidiči měli problémy s kluzkými silnicemi
2. 01. 2018
/FOTOGALERIE/ Zvýšený počet nehod zaznamenali v úterý ráno moravskoslezští policisté a hasiči. Na haváriích se mohly podepsat i kluzké silnice. Auta skončila v příkopech nebo kolejištích. Vše se většinou obešlo bez vážnějších zranění.

Kuriozity z policejních spisů aneb region razovity…
31. 12. 2017
Moravskoslezský kraj - Perličky z policejních spisů již tradičně patří k silvestrovské zábavě. Pojďte nahlédnout do dokumentů, kde se to v uplynulém roce kuriozitami doslova hemžilo…

Za požárem Karnoly je zřejmě úmyslné žhářství, policie shání svědky
21. 12. 2017
Na krnovské radnici ve čtvrtek hned ráno proběhla schůzka vedení města se zástupci Policie ČR a hasičů, kteří veleli zásahu při velkém večerním požáru v bývalé textilce Karnola.

Opilec žvanil na tísňové lince
21. 12. 2017
V Břidličné si policisté museli došlápnout na muže ve věku třiatřicet let, který jim během dvaceti minut nejméně desetkrát zatelefonoval na tísňovou linku 158.

Falešní vnuci opět udeřili
10. 12. 2017
I přes veškerá upozornění a prevenci policie stále musí řešit případy podvedených seniorů. Jeden takový se ve čtvrtek stal také v Opavě.

Zahrádkářům sezona skončila, zlodějům naopak právě začíná
6. 12. 2017
Krnovští policisté v koloniích kvůli krádežím posílili kontroly, v Opavě k tomu zatím přistupovat nemuseli.

Hasiči zachraňovali koně, který spadl do studny
1. 12. 2017
Kůň, který spadl v pátek do čtyři metry hluboké studny, vyvázl nakonec téměř bez úhony. Z pasti, v níž uvízl, mu pomohli hasiči, kterým se s pomocí speciální techniky podařilo zvíře vytáhnout. K události došlo ve Městě Albrechticích.

Hledá se ukradená motorka
23. 11. 2017
Motorka za téměr 120 tisíc korun zmizela z garáže v Horním Městě.

Řidič dal na čidlo magnet a jel, i když měl odpočívat
20. 11. 2017
Řidiči nákladních aut musí kromě silničních předpisů dodržovat ještě další pravidla: musí mít u sebe správné doklady k nákladu, musí dodržovat dobu řízení a povinné přestávky…

Deset let pro žárlivého Turka, který v Krnově pobodal Egypťana
20. 11. 2017
Ostrava, Krnov - Zraněného muže zachránilo to, že útočníka objal kolem trupu a čekal, až se vyčerpá.

První dva řidiči už bourali na zasněžených silnicích
16. 11. 2017
Na silnicích v našem okrese se už objevil sníh. Povinností řidiče je jízdu zhoršeným podmínkám přizpůsobit. Čerstvou zkušenost se smykem už mají dva řidiči.

Těla převáželi v otevřených rakvích, úřad uložil trest
12. 11. 2017
Technické služby Jeseník nesmí kvůli závažným pochybením provozovat pohřební službu. Rozhodly o tom úřady.

Auto ve Světlé Hoře srazilo dvě ženy
10. 11. 2017
Záchranáři na Bruntálsku v pátek odpoledne zasahovali současně u dvou nehod se čtyřmi zraněnými - ve Světlé Hoře a v Heřmanovicích.  

V křižovatce na Ostravské ulici se stala další vážná nehoda
6. 11. 2017
V křižovatce Ostravské a Anglické ulice v Havířově se v pondělí ráno stala další nehoda s vážnými následky. 

Muže zavalil strom
5. 11. 2017
Týmy záchranářů zasahovaly v sobotu 4. listopadu u vážného úrazu ve Dvorcích. Muže v lese zasáhl a srazil padající strom.

Podomní prodejci energií se opět objevili v Krnově
2. 11. 2017
Obchodníci, kteří vám zazvoní u dveří a nabídnou „výhodný nákup energie,“ nemají co pohledávat ve městech, kde platí zákaz podomního prodeje. Občany už obtěžují méně, úplně to však nevzdali.

Pozor, aby Dušičky nebyly k pláči
1. 11. 2017
I během Dušiček je nutné dávat si pozor na podvodníky. Nyní řádí falešní kameníci.

Silný vítr zaměstnal hasiče, někde byli lidé bez elektřiny
29. 10. 2017
Několik desítek výjezdů měli v neděli kvůli následkům silného větru moravskoslezští hasiči (HZS).

Zpronevěra v HK Krnov, obviněn je bývalý extraligový hokejista Glabazňa
25. 10. 2017
V pokladně hokejového klubu HK Krnov mládež schází 40 tisíc korun. Měl je zpronevěřit čtyřicetiletý muž, který trénoval zejména mladé hráče.

Surový útok trval třicet minut. Oběť se zmohla jen na vykrývání úderů do hlavy
23. 10. 2017
Mlácení lidí, ničení aut, rozbíjení skleněných výplní oken a další výtržnosti. O tom všem se v pondělí hovořilo u Krajského soudu v Ostravě, který se začal zabývat případem pěti mladíků (20 až 26 let) z Krnovska.

Místo řízení upravovala kameru, auto se převrátilo na střechu
16. 10. 2017
Střetem s náklaďákem a následným převrácením auta na střechu skončila nepozornost třiapadesátileté řidičky. Ta jela během uplynulých dní mezi Úvalnem a Skrochovicemi a při průjezdu zatáčkou se v autě místo řízení věnovala úpravě kamery.

Na Dlouhých stráních zemřel jeřábník
14. 10. 2017
Pátek třináctého skončil na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně tragicky. Zemřel zde šestapadesátiletý jeřábník.

Trojice mužů přepadla osamělé ženy, policisté je za hodinu dopadli
12. 10. 2017
Velmi nepříjemný zážitek mají za sebou dvě ženy z Bruntálu. V sobotu brzy ráno je na ulici cestou do práce přepadli tři muži. Bruntálským policistům a městským strážníkům ale stačila k dopadení lupičů jen hodina.

Operace Multifake: Lahoda byl zatčen v Brazílii!
10. 10. 2017
Známý ostravský podnikatel s realitami, silný hráč na poli hazardního byznysu, obchodník s diamanty, nebo také vlivný lobbista s úzkými kontakty na politické špičky – to je Oldřich Lahoda, který má nyní velký problém.

Operace Multifake: Lahoda byl zatčen v Brazílii!
10. 10. 2017
Známý ostravský podnikatel s realitami, silný hráč na poli hazardního byznysu, obchodník s diamanty, nebo také vlivný lobbista s úzkými kontakty na politické špičky – to je Oldřich Lahoda, který má nyní velký problém.

Soud vynesl trest za silvestrovskou vraždu
5. 10. 2017
Ostrava, Rýmařov – Trest za poslední loňskou vraždu uložil ve čtvrtek Krajský soud v Ostravě. Na deset let poslal za mříže Miroslava H. (62 let), který na Silvestra v Rýmařově na Bruntálsku připravil o život osmačtyřicetiletého muže.

Soud vynesl trest za silvestrovskou vraždu
5. 10. 2017
Ostrava, Rýmařov – Trest za poslední loňskou vraždu uložil ve čtvrtek Krajský soud v Ostravě. Na deset let poslal za mříže Miroslava H. (62 let), který na Silvestra v Rýmařově na Bruntálsku připravil o život osmačtyřicetiletého muže.

Vážná nehoda v Bruntále: chodkyni srazila dodávka
5. 10. 2017
Záchranáři zasahovali ve středu 4. října odpoledne u vážné dopravní nehody v Bruntále.

Vážná nehoda v Bruntále: chodkyni srazila dodávka
5. 10. 2017
Záchranáři zasahovali ve středu 4. října odpoledne u vážné dopravní nehody v Bruntále.

Pro bezvládného zakrváceného opilce jela dvakrát sanitka
4. 10. 2017
Bruntálští strážníci se v minulých dnech opakovaně setkávali s případy podnapilých lidí, kteří natolik přehnali konzumaci alkoholu, že zůstali ležet na veřejných prostranstvích.

Pro bezvládného zakrváceného opilce jela dvakrát sanitka
4. 10. 2017
Bruntálští strážníci se v minulých dnech opakovaně setkávali s případy podnapilých lidí, kteří natolik přehnali konzumaci alkoholu, že zůstali ležet na veřejných prostranstvích.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji
3. 10. 2017
Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Deset let pro bezcitného lupiče. Podváděl a napadl seniory v kraji
3. 10. 2017
Podvodníci slibovali seniorům peníze za reklamní poutače na plotech.

Houbař našel starý granát
2. 10. 2017
Při procházení lesa můžete houbař kromě hřibů narazit i na něco, co ho překvapí na munici z války.

Houbař našel starý granát
2. 10. 2017
Při procházení lesa můžete houbař kromě hřibů narazit i na něco, co ho překvapí na munici z války.

Když se srazí dvě Porsche, tak se škody počítají v milionech
26. 09. 2017
Lesní serpentiny mezi Starou Vsí a Skřítkem milují majitelé sportovních aut, protože zde mohou testovat své řidičské schopnosti.

Když se srazí dvě Porsche, tak se škody počítají v milionech
26. 09. 2017
Lesní serpentiny mezi Starou Vsí a Skřítkem milují majitelé sportovních aut, protože zde mohou testovat své řidičské schopnosti.

Na houby vyrazte s košíkem, ale z auta vemte i kabelku
25. 09. 2017
Na houby s kabelkou? Není to otázka módy, ale bezpečnosti. Houbařská sezóna je bohužel také sezónou vykradačů aut. Lákají je auta odstavená na opuštěných místech.

Na houby vyrazte s košíkem, ale z auta vemte i kabelku
25. 09. 2017
Na houby s kabelkou? Není to otázka módy, ale bezpečnosti. Houbařská sezóna je bohužel také sezónou vykradačů aut. Lákají je auta odstavená na opuštěných místech.

Po nárazu do stromu podlehla spolujezdkyně zraněním
8. 09. 2017
K tragické nehodě došlo v pátek kolem páté hodiny ranní za obcí Ryžoviště směrem na Vajglov.

Po nárazu do stromu podlehla spolujezdkyně zraněním
8. 09. 2017
K tragické nehodě došlo v pátek kolem páté hodiny ranní za obcí Ryžoviště směrem na Vajglov.

Šikana v jesenickém muzeu? Případem už se zabývá soud
7. 09. 2017
Okresní soud v Jeseníku se poprvé ve své historii začal zabývat kauzou bossingu, což je šikana na pracovišti ze strany nadřízeného.

Šikana v jesenickém muzeu? Případem už se zabývá soud
7. 09. 2017
Okresní soud v Jeseníku se poprvé ve své historii začal zabývat kauzou bossingu, což je šikana na pracovišti ze strany nadřízeného.

Lidé kradou dřevo na topení z lesů i zahrad
1. 09. 2017
Případů krádeží dřeva přibývá s podzimem, kdy se začnou lidé připravovat na topnou sezonu.

Lidé kradou dřevo na topení z lesů i zahrad
1. 09. 2017
Případů krádeží dřeva přibývá s podzimem, kdy se začnou lidé připravovat na topnou sezonu.

Tragická nehoda: motorkář nepřežil střet s nákladním vozem
1. 09. 2017
První den nového měsíce nepřinesl nic dobrého pro mladého motorkáře v Bílčicích - Majůvce.

Tragická nehoda: motorkář nepřežil střet s nákladním vozem
1. 09. 2017
První den nového měsíce nepřinesl nic dobrého pro mladého motorkáře v Bílčicích - Majůvce.

Poškození náhrobků
30. 08. 2017
Na hřbitově ve Světlé Hoře řádil v úterý 29. srpna vandal. Někdo zde poškodil tři lucerny a rozbil skleněnou výplň na jednom z náhrobků.

Poškození náhrobků
30. 08. 2017
Na hřbitově ve Světlé Hoře řádil v úterý 29. srpna vandal. Někdo zde poškodil tři lucerny a rozbil skleněnou výplň na jednom z náhrobků.

Zloděje zvířat pokousal pes
29. 08. 2017
Pětkrát měl během srpna na svém pozemku nezvaného hosta majitel domku ve Staré Vsi u Rýmařova.

Zloděje zvířat pokousal pes
29. 08. 2017
Pětkrát měl během srpna na svém pozemku nezvaného hosta majitel domku ve Staré Vsi u Rýmařova.

Dva vážné úrazy v Jeseníkách
24. 08. 2017
Letečtí záchranáři zasahovali u dvou vážných případů v Jeseníkách.

Dva vážné úrazy v Jeseníkách
24. 08. 2017
Letečtí záchranáři zasahovali u dvou vážných případů v Jeseníkách.

U nehody v Úvalně museli vyprošťovat zaklíněnou řidičku
17. 08. 2017
K vážné nehodě dvou osobních aut a dodávky došlo ve středu před 18 hodinou v Úvalně. 

U nehody v Úvalně museli vyprošťovat zaklíněnou řidičku
17. 08. 2017
K vážné nehodě dvou osobních aut a dodávky došlo ve středu před 18 hodinou v Úvalně. 

Pro zraněného koloběžkáře letěl do Jeseníků vrtulník
15. 08. 2017
Velmi těžké zranění si v sobotu přivodil v Jeseníkách jezdec na koloběžce. Napálil to do svodidel na silnici mezi chatou Ovčárna a parkovištěm Hvězda. Muž nezvládl sportovní koloběžku, když se v plné rychlosti řítil asfaltovou silnicí. 

Pro zraněného koloběžkáře letěl do Jeseníků vrtulník
15. 08. 2017
Velmi těžké zranění si v sobotu přivodil v Jeseníkách jezdec na koloběžce. Napálil to do svodidel na silnici mezi chatou Ovčárna a parkovištěm Hvězda. Muž nezvládl sportovní koloběžku, když se v plné rychlosti řítil asfaltovou silnicí. 

Naštípat dřevo byl asi líný, ale nosit se s ukradeným to mu nevadilo
15. 08. 2017
Nemilé překvapení čekalo ve čtvrtek 10. srpna na majitele zahradní kůlny v Razové.

Naštípat dřevo byl asi líný, ale nosit se s ukradeným to mu nevadilo
15. 08. 2017
Nemilé překvapení čekalo ve čtvrtek 10. srpna na majitele zahradní kůlny v Razové.

Žena se těžce zranila po pádu z okna
1. 08. 2017
Z okna v šestém podlaží panelového domu vypadla devětadvacetiletá žena v Bruntále a těžce se zranila. K neštěstí došlo v pondělí 31. července odpoledne krátce po druhé hodině ve Vodárenské ulici.

Žena se těžce zranila po pádu z okna
1. 08. 2017
Z okna v šestém podlaží panelového domu vypadla devětadvacetiletá žena v Bruntále a těžce se zranila. K neštěstí došlo v pondělí 31. července odpoledne krátce po druhé hodině ve Vodárenské ulici.

Požár pěti hektarů pole v Hošťálkovech
1. 08. 2017
Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí odpoledne u požáru pěti hektarů pole s obilím u obce Hošťálkovy.

Žena se vážně zranila po skoku do vody
31. 07. 2017
Záchranáři zasahovali v neděli večer u vážně zraněné pacientky v Nových Heřminovech.

Nestarali se o syna, ten zameškal ve škole za pololetí 566 hodin
31. 07. 2017
Výchova syna se rodičovskému páru poněkud vymkla z rukou. Nedohlédli na něj a následky se okamžitě projevily.

Pád z lešení nepřežil ve Václavově čtyřiašedesátiletý muž
27. 07. 2017
Nešťastný pád z lešení nepřežil ve středu ve Václavově čtyřiašedesátiletý muž. K události došlo před polednem.

Řídil opilý, přehlédl traktor
25. 07. 2017
S tím, že i v noci může potkat na silnici traktor nebo jiné vozidlo, zřejmě osmačtyřicetiletý řidič auta Fiat moc nepočítal. Zrak i úsudek mu totiž zamlžil alkohol.

Zraněného turistu z údolí Bílé Opavy dostali letecky
22. 07. 2017
Těžká zranění si přivodil čtyřicetiletý turista při nebezpečném pádu v údolí Bílé Opavy. Následovala velmi náročná záchrana v nepřístupném terénu.

Policisté dopadli čtyři obchodníky s cigaretami
22. 07. 2017
Tisíce nekolkovaných cigaret, tabák, peníze i drogy našli policisté při velkém zásahu v okresech Bruntál a Opava.

Policie hledá svědky nehody ve Svobodných Heřmanicích
20. 07. 2017
Policisté pátrají po dvou svědcích nehody, k níž došlo v neděli 9. července kolem 18 hodin ve Svobodných Heřmanicích. 

Tragédie v obýváku: muž bodl svou družku nožem
19. 07. 2017
Ve Městě Albrechticích došlo k vážnému incidentu. Oběť domácího násilí skončila v nemocnici. Útočník je ve vazbě.

V Budišově nad Budišovkou došlo k vraždě
17. 07. 2017
Podle informací, které má Deník k dispozici, se obětí měl stát malý chlapec vyrůstající v pěstounské péči.

Vodní záchranáři mají za sebou první zásahy
15. 07. 2017
Každý víkend během prázdnin střeží členové Vodní záchranné služby Českého červeného kříže z Bruntálu bezpečnost plavců a rekreantů na Slezské Hartě.

Požár garáže v Lichnově způsobil škodu za 300 tisíc
13. 07. 2017
Zásah tří hasičských jednotek si vyžádal středeční dopolední požár plechové garáže v Lichnově.

Noční požár v Břidličné způsobil škodu za půl milionu
12. 07. 2017
Pět jednotek hasičů bylo v úterý 11. července večer povoláno k požáru hospodářské budovy v Břidličné.

Silvestrovskou oslavu ukončil nůž v srdci
11. 07. 2017
Krajský soud v Ostravě se v úterý začal zabývat poslední loňskou vraždou v Moravskoslezském kraji. Tragédie se odehrála na Silvestra v Rýmařově na Bruntálsku.

V Polsku řádilo tornádo podobné tomu z Krnova
11. 07. 2017
Ještě nedávno byla tornáda v našem regionu neznámý jev. Obyvatelé Krnova nikdy nezapomenou na 18. červen 2013, kdy přes lesy, domy a zahrady v místní části Kostelec a Ježník prošlo ničivé tornádo. (viz fotogalerie níže)

OBRAZEM: Řidič zapíchl auto do potoka v Třemešné. Vyprostit ho museli hasiči
5. 07. 2017
Téměř v kolmé poloze zapíchnutý v potoce skončil řidič s osobním automobilem Renault Mégane svou jízdu v Třemešné.

Policisté už mají pachatele vraždy v Rýmařově
3. 07. 2017
Z vraždy sedmdesátiletého seniora v Rýmařově viní policisté šestapadesátiletého muže, hrozí mu osmnáct let vězení.

Na bezdomovce prý zaútočili tři násilníci
28. 06. 2017
Bezdomovec ležící na lavičce skončil se zlomenými žebry a vykloubeným ramenem. Bruntálským policistům oznámil, že šlo o útok tří násilníků.

S dělníky v Bruntále se zřítila vysokozdvižná plošina
22. 06. 2017
Tři muži se ve čtvrtek 22. června vážně zranili v Bruntále, když se s nimi zřítila vysokozdvižná plošina.

Na Rejvízu shořela chata
22. 06. 2017
Tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovaly v časných ranních hodinách ve čtvrtek 22. června požár jednopodlažní dřevěné budovy v obci Rejvíz na Jesenicku.

Internetový sňatkový podvodník zaútočil v Bruntále
20. 06. 2017
Armádní generál z Afghánistánu na internetové seznamce? Leckteré ženě toužící po lásce by se podlomila kolena. Ale pozor, na internetu se může kdokoli vydávat za kohokoli.

Kůň uvízl nohou v jímce, zachraňovat jej museli hasiči
11. 06. 2017
Během nedělního dopoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů na statku ve Světlé Hoře. Staršímu koni se totiž zaklesla noha v betonové jímce a nemohl z ní ven.

Řidička skončila se svým autem ve stromě
11. 06. 2017
Vyhýbání se zajíci na silnici. I to může být podle mluvčího hasičů Petra Kůdely jedna z příčin sobotní nehody, která se stala odpoledne v Jindřichově ve Slezsku.

O tom, že byli zneužíváni, mlčeli skoro dvacet let
7. 06. 2017
Krajský soud v Olomouci projednával případ zneužívání chlapců z Bruntálska.

Bývalý exekutor půjde za zpronevěru 7 milionů na 6 let do vězení
5. 06. 2017
K šesti rokům vězení byl v pondělí odsouzen bývalý šéf Exekutorského úřadu Bruntál Čeněk Bělasta (57 let). Verdikt vynesl Krajský soud v Ostravě, který Bělastu uznal vinným ze zpronevěry sedmi milionů korun. 

Komplikovaná nehoda zaměstnala hasiče na celý den
2. 06. 2017
Ke komplikované nehodě, při níž se střetla cisterna DAF plná horkého asfaltu s nákladním autem Mercedes Atego, které převáželo krmivo, došlo ve čtvrtek 1. června ráno u Krnova. Hasiči byli na místě do pozdního večera.

Kamion na Červenohorském sedle napáchal horší škody, než se čekalo
1. 06. 2017
Kamion, který ve středu 24. května chtěl navzdory zákazům projet po opravované silnici přes Červenohorské sedlo, napáchal škody za 16 milionů korun. To je podstatně víc, než říkaly předběžné odhady.

Při svařování chytla střecha
31. 05. 2017
Nezvládnuté svařování asfaltové lepenky při rekonstrukci střechy bylo příčinou úterního požáru rodinného domu v Krnově, části Pod Cvilínem.

Přes 60 hasičů zasahovalo ve Starých Heřminovech
31. 05. 2017
Více než šest desítek hasičů z 12 profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů mělo v úterý odpoledne a večer plné ruce práce s odstraňováním následků bouře a přívalového deště s kroupami ve Starých Heřminovech. Hasiči čerpali vodu ze sklepů, garáží i přízemí rodinných domků, u několika rodinných domků stavěli ochranné hráze z velkých gumopryžových vaků, plněných vodou. K žádnému zranění naštěstí nedošlo.

OBRAZEM: Cvičení hasičů na Pradědu
30. 05. 2017
Šest jednotek hasičů se zapojilo v pondělí odpoledne do prověřovacího cvičení na nejvyšší hoře Jeseníků - Pradědu. Hořelo zde v ubytovací části pod televizním vysílačem.

Mladík spadl v lomu, jeho pád ztlumil strom
26. 05. 2017
K nešťastné události došlo ve čtvrtek 25. května v podvečer v bývalém kamenolomu v Bruntálu. Osmnáctiletý mladík spadl z výšky dvaceti metrů.

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou
23. 05. 2017
/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže. 

Kajínek lidi baví i pobuřuje. Podívejte se, co frčí na sítích
12. 05. 2017
Prezident Miloš Zeman po návratu z Číny asi bude muset ministra financí Andreje Babiše potopit. Hledá si proto nového parťáka. Ten zatím sedí ve vězení, co nevidět ale půjde ven a rovnou do vedení policie. Podívejte se na galerii, čím se baví lidé na sítích. 

U Tvrdkova skončil osobní automobil v potoce, jedna osoba zemřela
30. 04. 2017
Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli dopoledne mezi Horním Městem a Tvrdkovem, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten sjel do potoka a převrátil se na střechu.

Řidič zahynul po nárazu do stromu
29. 04. 2017
Nešťastně začal prodloužený víkend ve Vrbně pod Pradědem, v sobotu 29. dubna dopoledne tu zahynul devatenáctiletý řidič. Mladík nedaleko Vrbna narazil do stromu.

Dopravní situace je komplikovaná. Řidiči nevyjíždějte, radí policisté
28. 04. 2017
V souvislosti se současnou situací na cestách v bruntálském okrese nabádá policie řidiče všech motorových vozidel, aby necestovali po úsecích silnic první třídy čísla I/11 a I/45 spojující Šumpersko, Jesenicko a Bruntálsko.

Tragická nehoda: spolujezdkyně podlehla po čelním střetu aut zraněním
20. 04. 2017
Série smyků na zasněžené komunikaci, střet s protijedoucím vozidlem, těžce zraněná spolujezdkyně, která v nemocnici zemřela, tři další zranění lidé. To je smutná bilance tragické dopravní nehody, k níž došlo včera po šesté hodině ranní v Nových Heřminovech.

Vrah a žhář Karel Velička neuspěl se svou stížností u ústavního soudu
8. 04. 2017
Ústavní soud koncem března odmítl stížnost Karla Veličky, který si odpykává 18 let vězení za vraždu krnovské důchodkyně. Ve své stížnosti Velička popřel vinu a zpochybnil důkazy.

Policie dopadla šmejdy
7. 04. 2017
Loni v Bruntále vnutili seniorům pod sliby výhry hrnec, kuchyňský robot a parní čistič za téměř 100 tisíc. Policie již zná jejich jména. Jsou obviněni z podvodu.

Vypalovači trávy zaměstnali hasiče jako každé jaro
4. 04. 2017
Plošné vypalování trávy je přísně zakázáno. Přesto lidé o víkendu vypalovali a vypalovali. Následky museli v několika případech řešit hasiči. Ostatně jako každé jaro.

V zatopeném lomu Šifry u Svobodných Heřmanic zahynul další potápěč
3. 04. 2017
Zatopený lom Šifry u Svobodných Heřmanic je pověstný tím, kolik potápěčů zde už našlo smrt. V neděli do seznamu přibylo jméno dalšího mrtvého potápěče.

Po pěti rumech usedl za volant
29. 03. 2017
Usednout v sobotu v půl šesté večer za volant po pěti rumech a projíždět se městem, to už chce pořádnou dávku ignorance.

V údolí Bílé Opavy se zřítila turistka
27. 03. 2017
Letečtí záchranáři z Ostravy a Horská služba Jeseníky mají za sebou obtížný zásah v Jeseníkách. V těžce dostupném údolí Bílé Opavy pomáhali v neděli odpoledne ženě, která zde spadla ze srázu. Uklouzla na zledovatělém povrchu, pak následoval pád z výšky patnácti až dvaceti metrů.

Opilý řidič urazil hydrant
21. 03. 2017
Alkohol za volantem? Pro někoho tabu, pro jiného risk, který se vyplatí. Pro ostatní je takový řidič ohrožením. V průběhu víkendu zastavili policisté pět řidičů pod vlivem alkoholu, další opilý řidič způsobil dopravní nehodu.

Policisté objasnili sérii vloupání do objektů na Bruntálsku
20. 03. 2017
Oddychnout si již snad mohou vlastníci nemovitostí na Bruntálsku. Pachatele, který v našem okrese v době od července 2016 do začátku března vyloupil jedenáct objektů, policisté nyní zadrželi.

V Třemešné shořelo auto
18. 03. 2017
Hasiči v Třemešné v místní části Damašek v sobotu dopoledne krotili plameny, které zachvátily osobní automobil BMW 520i z roku 1991.

U Václavova havaroval kamion. Hasiči museli řidiče vyprostit
16. 03. 2017
Posádky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve čtvrtek 16. března u dopravní nehody kamionu u Václavova.

Opileckou ostudu tropili muži i ženy, staří, mladí a i řidiči
16. 03. 2017
Krnovské strážníky i policisty v uplynulém týdnu zaměstnávaly nejrůznější opilecké eskapády. Jeden opilec slyšel tikat kontejner, další rozbíjel výlohy. V opilosti bourali autem i kolem, utíkali z nemocnice.

Po pádu z rozhledny Hraniční vrch zemřel dvacetiletý muž
15. 03. 2017
K události došlo v neděli 12. března večer u Města Albrechtice. Po pádu z rozhledny Hraniční vrch zde zemřel mladý muž.

V Bruntále zasahovala speciální jednotka: chodce ohrožoval opilec s nožem
8. 03. 2017
Muž, který nožem ohrožuje náhodné chodce na ulici a mluví o sebevraždě. To byl důvod pro uzavření celé oblasti v Bruntálu a pro zásah policejních specialistů z Ostravy.

Policisté si posvítili na opilé a zdrogované motoristy. Chystají další razie
7. 03. 2017
Osmačtyřicet řidičů s alkoholem v krvi a devatenáct zdrogovaných motoristů přistihli během rozsáhlé razie moravskoslezští policisté.

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém kraji
2. 03. 2017
Silný vítr, který ve čtvrtek odpoledne zasáhl Česko, zaměstnal hasiče i v Moravskoslezském kraji. Nejčastěji odstraňovali spadlé stromy.

Vítr shazoval stromy, hasiči měli perný den i u nás
25. 02. 2017
Silný vítr, který se prohnal Moravskoslezským krajem, způsobil komplikace také v našem okrese. Pod náporem větru padaly stromy, takže hasiči měli plné ruce práce s jejich odstraňováním.

Opilec vyhrožoval, že zapálí krnovský hotel
21. 02. 2017
Jeden usnul na chodníku a hrozilo mu podchlazení. Další ničil zařízení a třetí chtěl zapálit ubytovnu. Nebezpečnost výhrůžek nesnižuje ani to, že byl upoután na invalidní vozík.

V Jeseníkách zahynul lyžař, bez přilby narazil do stromu
18. 02. 2017
Ochranná přilba je povinná pro motoristy, u cyklistů je povinná u dětí. Odborníci ji doporučují používat i na lyžích, může zabránit vážnému úrazu. Mnoho lyžařů už si ji zvyklo používat. Bohužel ji neměl devětadvacetiletý lyžař, který v sobotu 18. února dopoledne v Karlově pod Pradědem narazil do stromu.

Policisté obvinili tři muže z výroby a prodeje drog
17. 02. 2017
Policisté stíhají pachatele, kteří vyráběli a prodávali pervitin, pěstovali marihuanu ve velkopěstírně nebo si jen zasadili pár rostlinek konopí pro sebe a známé…

Agresory vykáže z obydlí policie, oběti násilí se obracejí na poradny
9. 02. 2017
Na Opavsku loni policisté vykázali ze společného obydlí šestnáct osob, na Bruntálsku o dvě méně.

Ledovka komplikovala lidem život
8. 02. 2017
Některé chodníky a cesty na Opavsku a Bruntálsku ve středu připomínaly spíše kluziště. To s sebou přinášelo pády i nehody.

Hasiči při vyprošťování dodávky z potoka řezali dřeviny i led
31. 01. 2017
Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý ráno a dopoledne v Lomnici-Tylově u nehody dodávkového vozidla Mercedes Benz Sprinter, které skončilo v potoce, zaklíněné v dřevinách i dopravní značce. K vyproštění dodávky musela přijet těžká hasičská technika z Bruntálu a Opavy.

Starosta Horního Benešova Blažek je nevinen, zněl rozsudek
27. 01. 2017
Připravil starosta s místostarostou Horní Benešov o peníze? Podezření, které se s nimi táhlo od roku 2013, skončilo ve čtvrtek vynesením rozsudku. Oba byli zproštěni viny.

Daňový podvod za dva miliony
26. 01. 2017
Více než dva roky, více než dva miliony. To je bilance krnovského podnikatele, kterého policisté v těchto dnech obvinili z krácení daně.

Žena s dítětem se přiotrávili oxidem uhelnatým
22. 01. 2017
Když zdravotníci z rýmařovské stanice záchranné služby vyjížděli k případu nevolnosti u třiadvacetileté ženy v Malé Morávce, netušili, co je čeká na místě. V sobotu 21. ledna večer si je zavolala žena s bolestí hlavy, poruchou zraku a křečemi v končetinách.

Exekutorovi za údajnou zpronevěru hrozí až deset let vězení
17. 01. 2017
Více než sedm milionů korun měl zpronevěřit bývalý exekutor z Bruntálu Čeněk Bělasta (57 let), který v úterý stanul před Krajským soudem v Ostravě.

Ze zahradní chatky zůstaly po požáru jen ohořelé trámy
17. 01. 2017
Požár zahradní chatky v Bruntále zapříčinil špatný odvod spalin do komína.

Na Silvestra došlo v Rýmařově k vraždě
10. 01. 2017
Loňský rok skončil v našem okrese bohužel tragicky – na Silvestra došlo v Rýmařově k vraždě. Na následky útoku nožem zde zemřel muž. Pachatele zločinu policie zajistila.  

Zloději ukradli nářadí, peněženku i lešení
7. 01. 2017
Před nenechavýma rukama zlodějů nezůstává v bezpečí nic, co není řádně zabezpečeno. A někdy ani to nepomůže.

Zpronevěra na obci
6. 01. 2017
Zpronevěru přesahující tři a půl milionu korun zjistili policisté na obecním úřadě jedné z obcí na Rýmařovsku.

Jeden opilec napadl matku, druhý pobíhal polonahý kolem diskotéky
4. 01. 2017
Poslední dny loňského roku opět ukázaly, že alkohol nemusí vždy přinášet povznesenou náladu a veselé zážitky.

Vítězí na všech frontách. Na Dakaru i u soudu
4. 01. 2017
Ostravský odvolací senát zastavil trestní stíhání pilota týmu Tatra Buggyra Racing Martina Kolomého, který září v Paraguayi.

Mrtvých na silnicích je nejméně v historii kraje
3. 01. 2017
Policisté zaznamenali i nehody, při kterých došlo k úmrtí či vážným zraněním několika lidí.

Strážníci si poradili se srnou i se zamilovaným dobrmanem
3. 01. 2017
Krnovští strážníci se při svých zákrocích často setkávají nejen s lidmi, ale i s různými živočichy. V závěru loňského roku dokázali, že si dokážou poradit se zraněnou srnou i se zamilovaným dobrmanem.

Zloději kradou nalepené dálniční známky
2. 01. 2017
Krádeže dálničních známek zaměstnávají v těchto dnech policisty na řadě míst České republiky. Jen v Ostravě zaznamenali hned dva případy, kdy někdo vnikl do auta a odlepil dálniční známku pro rok 2017.

Několik aut bouralo na neudržované silnici
2. 01. 2017
Místní vědí, že je možné z Heřmanovic do Horního Údolí u Zlatých Hor dojet zkratkou. Problém je v tom, že je u ní dopravní značka „Vozovka se v zimě neudržuje", kterou ale mnozí řidiči ji ignorují.

Krajský soud letos uložil i výjimečné tresty. Ten nejpřísnější Petru Kramnému
27. 12. 2016
Gangsteři, drogy, brutální vraždy a loupeže. To vše letos řešil Krajský soud v Ostravě.

Po srážce dvou aut museli hasiči vyprostit z vozu i jedenáctiletého chlapce
26. 12. 2016
Tři zraněné si vyžádala srážka dvou aut v pondělí 26. prosince na okraji Krnova.

Tři zranění při nehodě v Zátoru
21. 12. 2016
K vážné nehodě vyjížděli ve středu 21. prosince brzy ráno posádky záchranářů. Před čtvrtou hodinou přijali operátoři tísňové volání, podle kterého došlo ke střetu osobního vozidla s dodávkou v obci Zátor, na silnici spojující města Bruntál a Krnov.

Bezvládný muž v Mnichově ležel vedle kola, policie hledá svědky
20. 12. 2016
V Mnichově, což je místní část Vrbna, včera došlo k úmrtí muže ve věku 74 let. První bezvládné tělo zahlédla řidička, podle které vedle něj leželo kolo.

V rodinném domě na Bruntálsku hořela střecha, majitel byl vážně popálen
10. 12. 2016
Šest jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne a večer u požáru střechy staršího rodinného domu v Horních Životicích na Bruntálsku.

V Horních Životicích hořela střecha rodinného domu, majitel byl popálen
10. 12. 2016
Šest jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne a večer u požáru střechy staršího rodinného domu v Horních Životicích na Bruntálsku.

Silný vítr zaměstnal hasiče v celém kraji
21. 11. 2016
Silný vítr v pondělí zaměstnal hasiče v celém Moravskoslezském kraji. 

Požár nákladního auta s barvami a stohu se senem
15. 11. 2016
/FOTOGALERIE/ Dvě jednotky hasičů zasahovaly v úterý brzy ráno v Břidličné u požáru nákladního automobilu MAN, vezoucího velké barely s barvami.

Vražedný útok v Krnově. Oba aktéři byli cizinci
15. 11. 2016
K pokusu o vraždu došlo v noci ze soboty na neděli v Krnově. Pětačtyřicetiletý agresor zde pobodal nožem o čtyři roky mladšího muže. Pachatel i oběť jsou cizí státní příslušníci.

Policie hledá svědky velké krádeže cigaret z auta
7. 11. 2016
Zloději nejraději kradou v noci. Když se ale brzy stmívá, doba pro zlodějské akce se značně rozšiřuje. Bylo sotva pět hodin odpoledne, když se na frekventované krnovské ulici zloději pustili do akce.

Dvojnásobný vrah Příhoda půjde z Mírova do lepšího
1. 11. 2016
Dvojnásobný vrah Václav Příhoda z Krnova si odpykává pětadvacetiletý trest na Mírově. Nyní půjde do mírnějšího typu nápravného zařízení.

U jedné z neobjasněných vražd příští rok vyprší promlčecí lhůta
21. 10. 2016
Policisté v Moravskoslezském kraji se mohou pochlubit téměř stoprocentní úspěšností v objasňování nejzávažnějších případů. 

Záchranáři ošetřovali muže zavaleného stromem
19. 10. 2016
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v úterý dopoledne, u vážného úrazu muže v Holčovicích-Spálené.

Policisté zabavili kola, nevědí však, komu patří
4. 10. 2016
Hned několik jízdních kol zajistili v minulých dnech orlovští kriminalisté při jedné z policejních akcí. Zatím však nevědí, komu patří. 

V noci na silnici přistál vrtulník a naložil zraněného
26. 09. 2016
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v noci z pátku na sobotu u vážné dopravní nehody na Bruntálsku. Krátce po půlnoci přijali operátoři ZZS informaci o havárii automobilu na silnici mezi Bruntálem a Valšovem.

Ženu srazil automobil
12. 09. 2016
Posádky záchranářů zasahovaly v neděli 11. září večer u vážné dopravní nehody na Bruntálsku.

V Osoblaze hořel Mercedes z půjčovny, škoda je téměř milion korun
9. 09. 2016
/FOTOGALERIE/ Velkou smůlu měl řidič, který si vypůjčil v polské půjčovně auto značky Mercedes-Benz 220E Bluetec. Při průjezdu Osoblahou mu auto začalo za jízdy hořet. Polský řidič si všiml kouře a rychle zastavil. Jiný muž, který byl svědkem události, zavolal na tísňovou linku hasičů.

Žena se vážně zranila po pádu z výšky
4. 09. 2016
Vrtulník letěl v sobotu 3. září v noci k vážně zraněné ženě ve Světlé Hoře. Žena před třiadvacátou hodinou vypadla z druhého patra domu. Nejprve ji vyjeli na pomoc zdravotničtí záchranáři z Bruntálu.

Reakce motorkářů na zranění? Otřepou se a opět nasednou
3. 09. 2016
/TÉMA, ROZHOVOR/ Mrtvých na silnicích je nejméně od roku 2000, bilance je přesto děsivá. Bourali i policisté, jedna z havárií skončila smrtí šedesátiletého chodce. Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Vandalové řádili, poničili dvě auta
1. 09. 2016
Vandalové se vyřádili na autech a způsobená škoda po nich zůstala nemalá.

Poslední prázdninový víkend poznamenaly tragické nehody
28. 08. 2016
/FOTOGALERIE/ Hned dvě tragické dopravní nehody se během posledního prázdninového víkendu staly na silnicích Moravskoslezské­ho kraje.

V Jindřichově hořela střecha, plameny napáchaly škodu za 800 tisíc korun
25. 08. 2016
Deset hasičských jednotek bojovalo v noci ze středy na čtvrtek s požárem střechy provozního objektu v Jindřichově. Škoda byla předběžně stanovena na 800 tisíc korun.

Vrtulník letěl do Holčovic pro muže, který spadl ze střechy kostela
22. 08. 2016
Letecká záchranná služba z Ostravy a posádka rychlé zdravotnické pomoci z Města Albrechtice zasahovaly v pondělí v Holčovicích u vážně zraněného muže, který se zřítil ze střechy kostela. 

Při nehodě v Jiříkově se zranilo pět lidí, z toho tři děti
21. 08. 2016
Pět lidí se v neděli zranilo při čelním střetu dvou osobních automobilů v Jiříkově. Mezi zraněnými byly tři děti.

Dva muži se zranili při nehodě traktoru
15. 08. 2016
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pondělí u nehody traktoru v Lichnově.

Řidič auta se střetl se srncem
14. 08. 2016
Policisté evidují od počátku roku do konce července letošního roku celkem 5 094 dopravních nehod. Za uvedené období bylo v kraji nahlášeno 683 srážek s lesní zvěří.

Někdy z místa srážky zmizí chodec, jindy řidič
12. 08. 2016
Policisté v pondělí zaznamenali dvě banální srážky chodce s autem, které se odehrály v Bruntále a v Rýmařově. Je paradox, že v jednom případě z místa srážky odjel neznámý řidič, a ve druhém zmizel sražený chodec.

Vandalové ukradli Panně Marii na Cvilíně meč
4. 08. 2016
Meč soše Panny Marie Bolestné v Krnově na Cvilíně před vandaly nepomohl. Právě naopak lákal zatím neznámé neznabohy natolik, že ho minulý týden vylomili, přičemž poškodili nejen sochu, ale i podstavec.

Pěstiteli konopí hrozí vězení
4. 08. 2016
Bruntálsko - Policie zahájila v minulých dnech trestní stíhání muže, který si v obci poblíž Bruntálu vysadil a pěstoval několik rostlin konopí. V roce 2015 to bylo šest rostlin. Loňskou úrodu usušil a použil pro vlastní potřebu marihuanu kouřil a vyrobil si z ní mast. Letos v dubnu vysadil 14 rostlin.

Hasiči zachraňovali na Krnovsku sedm hodin kuřata z polského kamionu
2. 08. 2016
K havárii s nebývalým počtem zvířecích obětí došlo v úterý ráno ve Městě Albrechticích (okres Bruntál). Polský kamion Scania, který převážel 5 400 slepic, kuřat a kohoutů, se vyvrátil do příkopu.

Podvodník okradl seniorku trikem: „poslal mě váš vnuk"
2. 08. 2016
O celoživotní úspory minulý týden přišla osmasedmdesátiletá seniorka v Bruntále. Uvěřila, že jí telefonuje vnuk a předala peníze neznámé ženě, vydávající se za vnukovu kamarádku.

Sportovec se zaklínil ve skále u Zlatých Hor
30. 07. 2016
Zlaté Hory – Polský turista se vážně zranil ve čtvrtek 28. července na skalní vyhlídce u Zlatých Hor. Muže, který se zaklínil ve skalním útvaru, vyprostila horská služba. Údajně se jedná o zdatného sportovce, který soutěží v triatlonu.

Policisté rozprášili marihuanový gang, který vyráběl i Fénixovy slzy
27. 07. 2016
/VIDEO ZE ZÁSAHU, FOTOGALERIE/ - Velký úspěch v boji proti drogovému podsvětí si na své konto připsali moravskoslezští kriminalisté.

Kamionu shořela kabina, klády zůstaly téměř nezasaženy
26. 07. 2016
Rýmařov – Profesionální i dobrovolní hasiči z Rýmařova zasahovali v pondělí odpoledne u požáru kamionu na silnici I/11 v Rýmařově-Jamarticích. Kamion převážel klády a byl plně naložen.

V Hynčicích hasiči tahali auto z potoka
26. 07. 2016
Město Albrechtice - K zásahu do Hynčic, což je místní část Města Albrechtic, vyjely v sobotu odpoledne hasičské jednotky z Krnova, Bruntálu a dobrovolní hasiči z Města Albrechtic. Vyprošťovací speciál přijel na podvozku Tatra 815 z Bruntálu.

Náročná záchranná akce na Rýmařovsku
20. 07. 2016
V úterý po půl jedenácté dopoledne přijali záchranáři informaci o zraněné ženě v oblasti Rešovských vodopádů.

Z kola spadli kvůli slepici
16. 07. 2016
Srážka auta se zvěří obvykle končí hmotnou škodou a úhynem srnce či divočáka, ale výjimkou nejsou ani vážná zranění řidičů. K úrazu cyklisty klidně postačí i srážka se slepicí.

Kola mizí ze sklepů, pomůže značení DNA?
10. 07. 2016
Pánské, trekingové, dětské, horské i dámské kolo? Zlodějům, kteří v Krnově kradou kola ze sklepů, je to jedno. Berou vše.

Řidič po nárazu do stromu zemřel
8. 07. 2016
K tragické nehodě došlo ve čtvrtek 7. července o půl desáté večer mezi obcemi Lomnicí a Valšovem.

Pětadvacetiletý muž zemřel po střetu s vozidlem v Holčovicích
1. 07. 2016
Pětadvacetiletý muž zemřel v pátek časně ráno po střetu s osobním vozidlem v Holčovicích. Silnice musela být kvůli nehodě uzavřena, již je ale znovu průjezdná.