Blesk.cz


Babišův sametový projev: Odvaha Havla byla obdivuhodná, já tak statečný nebyl
17. 11. 2019
„Odvaha Václava Havla za komunismu a při sametové revoluci byla obdivuhodná,“ řekl ve svém nedělním projevu v Národním muzeu premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl také, že není pyšný na to, že byl členem komunistické strany. Předseda vlády poděkoval zakladatelům Občanského fóra a dalších iniciativ, lidem, kteří pracovali v disentu a exilu, ale i těm, kdo Českou republiku přivedli do Severoatlantické aliance či Evropské unie.

ŽIVĚ: 40 tisíc lidí zaplnilo Václavák! Koncert, velkolepá projekce i pozdrav od dalajlamy
17. 11. 2019
Tisíce lidí zaplnily Václavské náměstí, aby si 17. listopadu 2019, v den 30. výročí sametové revoluce, poslechly koncert pro budoucnost. Zahájila ho zpěvačka Aneta Langerová, na pódiu se střídá řada hvězd kulturního i politického života, například Šimon Pánek, Jáchym Topol, Petr Pavel či interpreti Lenka Dusilová, kapely MIG 21 a Vypsaná fixa. V 19:30 se na historickou budovu Národního muzea promítal videomapping s příznačným názvem Cesta ke svobodě.

17. listopad ONLINE: Desítky tisíc lidí na Národní a Václaváku. Ovčáček: Agresivní dav
17. 11. 2019
V Česku vrcholí oslavy 30. výročí sametové revoluce. Blesk Zprávy pro vás vše podstatné spojené s tímto výročím sledují online. V sobotu proběhla další demonstrace na Letné se čtvrtmilionovou účastí, kde dostal premiér Andrej Babiš (ANO) ultimátum. Babiš v neděli ráno za pískotu zapálil svíčku na Národní třídě, v Národním muzeum pak ocenil statečnost Václava Havla. To prezident Miloš Zeman po sobotním otevření Českého domu strávil neděli v Lánech. Na Národní třídu i Václavské náměstí přišlo 40 tisíc lidí.

Před rokem jí umřel syn, ztratila smysl života: Teď chce Martina pomáhat seniorům
17. 11. 2019
V roce 2018 přišla o syna a tím i o smysl života. Trápila se a nevěděla co dělat.   Rozhodla se ale pokračovat v odkazu svého syna, který před 18 měsíci nešťastně utonul. Matka Lukáše S. Martina chce pomáhat seniorům a do její kampaně „SOUSED OD VEDLE“ se zapojili i profesionálové na pátrání po ztracených osobách.

Dalecký ze seriálu Dáma a Král o výchově dětí: Ať si dělají, co chtějí!
17. 11. 2019
Proslavil ho internetový seriál Kancelář Blaník, dnes září každou neděli večer v kriminálce Dáma a Král. Tam Michal Dalecký (36) nehraje tajemného drsňáka, ale spíš legračního popletu. A jaký je ve skutečnosti? Herec sám přiznává, že ani v reálu mezi dominantní chlapíky rozhodně nepatří.

Zbyněk Fric z Temného Kraje: Klaďas se hraje těžce
17. 11. 2019
Herec a zpěvák Zbyněk Fric (48) se toužil už od dětství stát zpěvákem. Jako elév začínal v Horáckém divadle v Jihlavě, divákům asi nejvíc uvízl v paměti jako milý Puf v seriálu Rodinná pouta nebo Smajl ve Zdivočelé zemi. Teď se objeví v seriálu Temný Kraj jako Emil Weber, kterému není nic proti srsti.

Bzzzzzzzzzz, život včely není žádný med! Recenze Bee Simulator
17. 11. 2019
Včely patří podle vědců k nejdůležitějším živočichům na Zemi. Jejich život se zejména dětským hráčům snaží přiblížit naučná videohra Bee Simulator. I když jde o originální titul, jeho chyby a problémy zabolí skoro stejně jako včelí bodnutí.

Pražané, vytaste deštníky! V týdnu bude pršet, teploty až 14 stupňů
17. 11. 2019
Podzim se se zimou přetahuje o slovo! Zatímco před dvěma týdny to vypadalo, že už definitivně udeřila zima, teď se podzimu ještě podařilo prodrat se kupředu - teploty v následujícím týdnu budou v Praze nadprůměrné, nejvyšší denní vyšplhají až ke 14 stupňům, i když zpočátku týdne budou Pražané potřebovat deštníky. Co si počasí pro následující týden připravilo? 

„Tvá vláda, lide, se k tobě navrátila.“ Havlovou dojal proslov jejího muže z roku 1990, četla ho na Národce
17. 11. 2019
Na Národní třídě – letos už počtvrté v rámci oslav 17. listopadu – vyrostl improvizovaný obývák Václava Havla. Přímo na piazzettě u Národního divadla, jež se teď jmenuje náměstí Václava Havla, se v den 30. výročí sametové revoluce objevily gauč, stolky i židličky, kde se mohou lidé zastavit, posedět a poslechnout si nejrůznější řečníky z řad známých osobností kultury či politiky. Promluvila například bývalá první dáma Dagmar Havlová, která přednesla legendární proslov svého muže z roku 1990.

Monika rozkvetla v šatech za 63 tisíc, Valentina doplnil pták. Babiš spletl kravatu
17. 11. 2019
Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) 17. listopadu narychlo měnil kravatu, jeho paní Monika vsadila na jistotu. Tou je pro ni italská módní značka Valentino, od které tenkrát zvolila model. Černobílé hedvábné šaty s potiskem květů připomínající lilie. Na internetu jsou teď k mání ve slevě za zhruba 63 tisíc. Do Národního muzea je doplnila černým podlouhlým psaníčkem a cennými šperky – například prstenem, který připomínal minimalisticky vyvedenou ptačí hlavu.

Mladý a opilý: Řidič v Plané nad Lužnicí přerazil sloup a motor nechal 200 metrů za sebou
17. 11. 2019
Cesta z večírku skončila v noci na včerejšek nehodou. Mladý řidič v Plané nad Lužnicí v zatáčce nezvládl vůz a přerazil jím sloup veřejného osvětlení. Nadýchal skoro dvě promile.

VIDEO: Vymývání megamozku i ústavní zabijačka: Prahou prošel satirický průvod stovek masek
17. 11. 2019
Lebkouni, včely, psi a další zvířata a nejrůznější kreatury se odpoledne sešly na pražské Kampě. Krátce po půl třetí odtud vyrazil průvod s názvem Sametové posvícení, který formou satiry upozornil na nejpalčivější problémy současné společnosti. Motto letošního ročníku bylo Ulítly ti včele?! a účastnilo se ho zhruba 300 masek.

„Estébácká“ sledka i podpisy Charty 77: Archiv vystavuje lejstra související s Havlovou perzekucí
17. 11. 2019
Dokumenty vztahující se k osobnosti Václava Havla a jeho perzekuci ze strany komunistické Státní bezpečnosti (StB), ale i další archiválie mimo jiné o Chartě 77 si v neděli veřejnost může prohlédnout v Archivu bezpečnostních složek (ABS). V ulici Na Struze pořádá akci nazvanou Na čaj do archivu. Budova nedaleko Národní třídy, kde se dnes odehrává řada vzpomínkových akcí k 30. výročí pádu komunistického režimu, otevřela krátce před polednem. Přišly sem už desítky lidí starší a mladší generace i rodiče s dětmi.

Koukalová a Prágr se po StarDance rozešli! Gábi utekla, Martin zůstal s přítelkyní
17. 11. 2019
Rozhodli se, že bude lepší se společně pokud možno neukazovat? Poté, co spolu v týdnu Gabriela Koukalová (30) a její taneční partner ze StarDance Martin Prágr (25) strávili tři hodiny v penzionu, a vzbudili tím otazníky nad povahou jejich vztahu, od sebe dvojice drží na veřejnosti odstup...

„Táhni do p*dele!“ řvali na Klause ml. s malou dcerou. Kalouska líbali a posílali na Hrad
17. 11. 2019
„Mirek na Hrad! Ať žije Míra!“ Miroslav Kalousek (TOP 09) rozdával úsměvy a ochotně s každým zájemcem pózoval před fotoaparáty. A že jich nebylo 17. listopadu na Národní třídě málo. Jen o chvíli později však atmosféra pořádně zhoustla. „Táhni s fotrem do p*dele,“ křičeli na Václava Klause ml. (Trikolóra), který se stal patrně nejhlasitěji vypískaným politikem a před rozlíceným davem odnášel v náručí svou malou dceru.

Rob za rok neutratil ani korunu za jídlo: Sbírá mrtvou zvěř u dálnice a pěstuje vlastní zeleninu
17. 11. 2019
Američan Rob Greenfield využívá k dopravě převážně jízdu stopem. Tímto stylem prý bojuje za omezení své uhlíkové stopy na této planetě. Radikální názor má muž ale i na stravování: rozhodl se, že už nedá ani korunu za potraviny a činil tak rok. Jedl jen to, co si sám vypěstoval na své zahrádce, to, co ulovil z vody nebo co sesbíral na okraji silnic. Včetně mrtvých zvířat, která našel u dálnice. 

Strašný řev a bití hlava nehlava: Petr na listopadové dny do smrti nezapomene
17. 11. 2019
Esenbácký teror zažil na vlastní kůži Petr Náhlík (58) z Plzně. Před třiceti lety ho červené barety seřezaly na Národní třídě v Praze tak, že skončil v nemocnici. Studentský pochod Prahou a jeho brutální zakončení před sebou stále vidí, jako by se to stalo včera.   

Jak filmaři rozplakávali Kolju? Dupli mu na oblíbenou hračku!
17. 11. 2019
Když filmaři chtěli, aby představitel malého Kolji Andrej Chalimon (29) plakal, použili drastickou metodu. Dali mu hračku, ze které měl radost, hrál si s ní, jenže ouha. Ve chvíli, kdy měla jeho postava plakat, mu ji podle jeho slov vzali a dupli na ni!

„Odstup, komunisto!“ Rektora Zimu na Albertově vypískali, Hilšer ukázal dceru
17. 11. 2019
Po pískotu na Národní třídě nechyběl další na jiném tradičním místě oslav 17. listopadu - pražském Albertově. Zatímco na Národní čelil pískotu Andrej Babiš (ANO), Jan Hamáček (ČSSD) nebo Václav Klaus ml., v poledne dostihl rektora Univerzity Karlovy (UK) Tomáše Zimu. Jeho projev rušily pokřiky jako „Odstup, komunisto!“. Občané si na Albertově i přes bučení davu užívali stánky s pivem a klobásami. Blesk na místě vyzpovídal i neúspěšného kandidáta na prezidenta a senátora Marka Hilšera.

Inspirující brazilská topmodelka bez nohy: Pomáhá dětem přijmout sebe samotné
17. 11. 2019
Krásná Paola Antonini (25) má za sebou hrůznou událost. Před pěti lety do ní najel opilý řidič a následkem úrazu přišla modelka o nohu. Paolu to ale nezlomilo, naopak. Na svém instagramovém profilu inspiruje milióny lidí a pomáhá jim přijímat těžké životní situace. Nedávno se spojila s oblíbenou dětskou značkou Barbie a ukázala, že svět není jen o stereotypech.

Brzký konec Wordu, Exelu a PowerPointu? Microsoft představil aplikaci Office
17. 11. 2019
Microsoft oznámil novou aplikaci Office, která bude zdarma dostupná na Androidu a iOS. Spojuje funkce Wordu, Exelu a PowerPointu. 

Milionářský synek dostával kapesné 25 tisíc týdně: Když mu ho táta snížil, zastřelil ho
17. 11. 2019
Byla to vražda, která otřásla i tou nejvyšší smetánkou v ráji boháčů New Yorku. Thomas Gilbert Jr., syn úspěšného bankéře z Wall Street, neunesl fakt, že by si už nežil na vysoké noze a byl pro své postavení schopen čehokoliv. Zjevně i vraždy.

Ivana Gottová v šoku: Vynesli její soukromou korespondenci! Ostrá reakce!
17. 11. 2019
Dopis Ivany Gottové (43), vdovy po Karlu Gottovi (†80), který po manželově pohřbu poslala prezidentu Miloši Zemanovi (75), a který před pár dny zveřejnil jeho mluvčí Jiří Ovčáček, opět zvířil emoce. Ivana totiž vydala další vyjádření, v němž se proti medializaci soukromé korespondence vymezila.

Podchod pod vlakovým nádražím v Uhříněvsi je jako nový. Pomohl úklid a čištění
17. 11. 2019
Před více než třemi lety se z ostudy Uhříněvsi stala chlouba. Dlouho zanedbávaný podchod pod uhříněveským vlakovým nádražím totiž Jan Vrubel přetvořil doslova v umělecké dílo, na které mohli být Pražané hrdí. Jak ale léta postupovala, podchod upadl tak trochu do omšelosti. Radnice ho proto nechala vyčistit.

Vůdčí žena disentu v Brně Hana Holcnerová: Estébáci mě sledovali i při vycházkách s dětmi
17. 11. 2019
Hana Holcnerová (59) byla jednou z nejaktivnějších disidentek v Brně. Podepsala prohlášení Hnutí za občanskou svobodu, pomáhala s tiskem samizdatu, účastnila se soudů s protirežimními aktivisty a spoluorganizovala demonstrace v listopadu 1989. Doplatila na to neustálým dohledem „estébáků“.

Pellegrini v Praze připomněl Havla i Dubčeka: Změna režimu bez násilí není samozřejmá
17. 11. 2019
Slovenský premiér Peter Pellegrini ve svém nedělním projevu v Národním muzeu při příležitosti 30. výročí pádu komunismu připomněl Václava Havla a Alexandra Dubčeka jako klíčové osobnosti přerodu z komunistického do demokratického režimu. Československo je podle něj inspirativním příkladem něžného převzetí moci.

Laďka Kozderková (†37) věděla, že umírá: Před smrtí udělala neobvyklou věc
17. 11. 2019
Je to 33 let, co 17. listopadu 1986 zemřela Laďka Kozderková (†37). Nesmírně pokorná herečka nic nevzdávala a do poslední chvíle statečně bojovala s rakovinou plic. Bohužel nemoci podlehla...

Víme, co bude v Ordinaci! Sebevražda i těhotenství! A co v dalších seriálech?
17. 11. 2019
Josefínina sebevražda, dlouho skrývaný poměr na »erzetě« i pacient s rasistickými sklony – jedna událost stíhá druhou. Kdo by si myslel, že Kamenice je poklidné město, ten by se šeredně mýlil.

Napoleon opět ovládl Brno: Císaře vítaly davy, triumfálně převzal klíče od města
17. 11. 2019
Francouzský císař Napoleon Bonaparte znovu po roce ovládl jihomoravskou metropoli. V sobotu, jak velí tradice z roku 1805, obsadil město a ubytoval se v Místodržitelském paláci. V podvečer s početným doprovodem triumfálně vtáhl na Novou radnici.

Grilujte ho, řekla královna. Princ Andrew popřel sex s nezletilou: Jsem nemocný, byl jsem na pizze s dcerou
17. 11. 2019
Člen britské královské rodiny princ Andrew během sobotního večera vystoupil ve speciálním vysílání BBC. Popřel přitom, že by měl někdy sex s nezletilou dívkou, což je jedno z nařčení, kterým šlechtic čelí. V době, kdy k němu mělo dojít, prý jedl pizzu s dcerou. Přátelství s pedofilním miliardářem Epsteinem prý nelituje.  

S Havlem na balkoně a „Tlačte sanitku, tlačte sanitku!“ Záchranář popsal události listopadu 1989
17. 11. 2019
„Bylo mi 30, člověk si pořádně neuvědomoval, že se okolo něj píše historie,“ vzpomíná na události listopadu 1989 záchranář Honza. V době, kdy se v Československu přepisovaly dějiny a na Národní třídě se zvonilo klíči, už u pražské záchranky sloužil deset let. Jak to tehdy probíhalo?

Hrob Havla spojil cesty opozice. Prezidenta uctili Fiala, Pospíšil, Rakušan i Výborný
17. 11. 2019
Předsedové TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých uctili v neděli ráno u hrobu bývalého prezidenta Václava Havla na pražských Vinohradech jeho památku, a zahájili tak své oslavy 30letého výročí od revoluce. Poslední tři dekády označili za nejšťastnější období. Sobotní demonstraci proti současnému premiérovi Andreji Babišovi podporují, jejich strany jsou otevřené novým členům, jak je k tomu vyzvala iniciativa Milion chvilek pro demokracii.

Pískot, hanba a „ocásek“. Hamáček na Národní sklidil hněv, ocenil ho jako svobodu
17. 11. 2019
Na Národní třídě v neděli ráno uctili památku listopadu 1989 představitelé ČSSD v čele s předsedou a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Lidé na ně pískali, volali hanba a Hamáčka nazývali „ocáskem“. Hamáček poté v reakci novinářům řekl, že lidé mají právo vyjadřovat svůj názor, stejně jako on má povinnost si výročí připomenout. O několik minut později přišel položit květiny na Národní třídu také místopředseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Překladiště kontejnerů v Malešicích? „Děkujeme, nechceme,“ vzkazuje vršovická radnice
17. 11. 2019
Problémem, který vibruje děním v Praze 10 už pěknou řádku let, je úvaha o zřízení kontejnerového překladiště v Malešicích. Současné vedení radnice v tomto ohledu navázalo na práci a názory svých předchůdců, kteří jeho zřízení rovněž odmítali. Po téměř třech letech bylo proto obnoveno řízení o posuzování vlivů na životní prostředí (EIA), v jehož rámci by měla vyplynout negativa, kterými by obyvatelé Malešic trpěli.

„Táhni, estébáku!“ křičeli na Babiše na Národní. Ten StB i ultimátum z Letné odmítl
17. 11. 2019
Za skandování a pískání zhruba 15 protestujících v neděli ráno premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš položil květinu a zapálil svíčku na Národní třídě. Doprovodili ho ministryně a ministři za hnutí ANO, mezi nimi například ministryně spravedlnosti Marie Benešová a ministryně financí Alena Schillerová (obě za ANO). Protestující na Babiše čekali s transparentem „Braňme se“ a nápisem „Bureši, ani to nezkoušej!“. Někteří křičeli „Táhni odsud, estébáku!“. Hodinu po Babišovi květinu na Národní přinesli i pracovníci prezidentské kanceláře.

Řidič auta se štěrkem, který se v Nitře srazil s autobusem: Útěk z nemocnice. Chráníme ho, říká žena řidiče autobusu
17. 11. 2019
Oba řidiči, kteří se ocitli ve středu v hrozivé dopravní nehodě mezi autobusem a nákladním vozidlem, při níž zemřelo 12 lidí, vyvázli jako zázrakem pouze s lehkými zraněními. Z nemocnice už je lékaři propustili a oba se tak mohli poprvé ke všemu vyjádřit. Co je teď čeká?

Předsváteční tragédie: Řidič vjel do betonového mostku, na místě zemřel
17. 11. 2019
Devětapadesátiletý řidič zemřel v sobotu při nehodě svého osobního auta v katastru Měrovic nad Hanou na Přerovsku. Podle policie nepřežil náraz do betonového mostku, okolnosti nehody se i nadále vyšetřují.

Zahrada na jihu Ostravy bude: Vyhrála v hlasování a radnice na ni dá skoro dva miliony
17. 11. 2019
Přírodní zahrada u ZŠ Provaznická v ostravské části Jih zabodovala v hlasování o nejlepší projekt participativního rozpočtu a dostala zelenou. Její vybudování bude stát zhruba 1,7 milionů.

„Kat“ Chlopčík po skončení StarDance: Strach o zdraví!
17. 11. 2019
V šestém kole 10. řady StarDance vypadl poněkud překvapivě herec Miroslav Hanuš. Ve své závěrečné děkovné řeči otevřeně mluvil o svých psychických problémech i hospitalizaci na psychiatrii, kterou v žertu všem doporučil. Strach o zdraví soutěžících vyjádřil také porotce Zdeněk Chlopčík.

Láska v pražské zoo: Velbloudi jsou v říji, tisknou šíji k šíji! Jdou na to i odborně
17. 11. 2019
Co si to ti velbloudi v Zoo Praha povídají? Nos k nosu, šíji tisknou k šíji, rozdávají úsměvy, ňuchají si pod ocásky. V lidské řeči by to znělo asi jako: »Tak co holka, dáme rande?«

Otec vystřílel rodinu, pak obrátil zbraň proti sobě: Měl zákaz přibližování se
17. 11. 2019
Rodinná hádka v domě v americkém San Diegu skončila střelbou, při které přišlo o život pět lidí, z toho tři děti, a jedno dítě bylo zraněné. Útočníkem byl otec rodiny, který nakonec otočil zbraň proti sobě.

Bočanová o děsném vztahu s matkou: Vyhodila ji z domu těsně před maturitou!
17. 11. 2019
Byla to typická »tátova holka«. Vztahy s matkou měla Mahulena Bočanová (52) odmala tak říkajíc na ostří nože. Vyvrcholilo to tím, že ji těsně před zkouškou z dospělosti vyhodila z bytu! Spojila je až matčina nemoc. To už ale bylo pozdě...

Těhotné čtyřicátnice? Jde to, starší ale oplodňovat nechceme, říkají doktoři
17. 11. 2019
Mít dítě hned po dvacítce už dávno není mezi ženami v Česku v kurzu. Prvorodičkám je u nás většinou přes třicet. Přestože biologicky je ideální věk na početí mezi pětadvaceti a třiceti, otěhotnět ve čtyřiceti podle některých lékařů není risk. Chtějí dokonce, aby se na 40 let zvedla hranice, kdy ještě budou pojišťovny proplácet umělé oplodnění. Zájem žen je prý obrovský. Zároveň jde o tučnou příležitost pro stále rostoucí segment reprodukčních klinik.

Maxík (7) trpí nemocí, kterou má v Česku jen 6 dětí! Je vepsaná i do tváře
17. 11. 2019
Před sedmi lety se rodině z Palkovic na Frýdecko-Místecku změnil narozením syna Maxima život od základu. Nikdo netušil, že miminko trpí velmi vzácným genetickým onemocněním, se kterým se potýká jedno dítě z milionu.

James málem zemřel kvůli parazitovi: Červ mu do těla vlezl penisem!
17. 11. 2019
Dvaatřicetiletý Brit James Michael málem přišel o život po vysněné dovolené v Africe, při které ovšem chytil nebezpečného parazita, jehož vajíčka mu způsobila vážnou nemoc. Tropický vetřelec mu do těla pronikl penisem při koupání v jezeře.

Nakoupíte 17. listopadu? Přehled svátků, kdy musí mít obchody zavřeno
17. 11. 2019
S 17. listopadem budou supermarkety, hypermarkety či velkoprodejny s nábytkem a dalším zbožím otevřené. A to i obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních. Podívejte se na celoroční přehled svátků, kdy se do svého obchodu dostanete a kdy vás naopak uvítají jen zavřené dveře.

Čechy v neděli zasáhne silný vítr. A konec listopadu přinese až 14 °C
17. 11. 2019
Konec listopadu v Česku bude mimořádně teplý, příští týden bude až 14 stupňů Celsia. V noci ale spadnou teploty na přelomu listopadu a prosince pod bod mrazu a i denní teploty budou postupně klesat. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi. V neděli v části Čech platí varování před silným větrem.

Příběh skutečného Krále Šumavy: Josef Hasil (†95) při přestřelce zastřelil kolegu, o rok později mu zabili bratra
17. 11. 2019
Pomáhal lidem z komunistického Československa za lepším životem v zahraničí, kvůli tomu ale rodinu a blízké „Krále Šumavy“ Josefa Hasila (†95) perzekvovali komunisté. Při jednom přechodu měl dokonce zabít jiného pohraničníka při přestřelce. Valnou většinu života ale nakonec strávil ve Spojených Státech v Chicagu, kde také v pátek zemřel.

Fiala našel ženu, Babiš byl v Maroku. Kdo z politiků dostal 17. listopadu obuškem?
17. 11. 2019
Když před 30 lety bílé helmy na Národní třídě servírovali »držkovou«, mnozí současní vrcholní politici měli úplně jiné starosti. Někteří byli ještě školou povinní, a tak před revolučním nadšením dali přednost stavění sněhuláků, nebo shánění nového čísla Čtyřlístku. To šéf ODS Petr Fiala (55), tehdy pětadvacetiletý, se pochlubil, že díky demonstracím našel svou budoucí ženu Janu. Premiér Andrej Babiš (65, ANO) v Československu nebyl vůbec. 17. listopad 1989 prožil v Maroku.

Proměna těžkooděnců po 30 letech: Od mlácení po udržování pořádku
17. 11. 2019
17. listopadu 1989 na pražské Národní třídě zasáhly proti studentům jednotky tehdejšího Sboru národní bezpečnosti. Dnes, ve svobodné společnosti, plní bezpečnostní složky zcela jiné úkoly. Speciální pořádková jednotka na rizikových akcích zajišťuje bezpečnost účastníků. Zdaleka se tedy neliší jen nejmodernější výzbrojí...

Zeman i Babiš „pečou“ s KSČM, Filipa čeká boj o trůn? Průzkum: Komunisty měli zakázat
17. 11. 2019
Prezident Miloš Zeman přijel na jejich sjezd a zdravil soudruhy a soudružky. Andrej Babiš (ANO) přišel vyjednávat do sídla KSČM kvůli podpoře rozpočtu. Komunisté hrají na české politické scéně důležitou roli. V průzkumu 30 let od sametu od Phoenix Research se ale ukazuje, že podle řady lidí měli být po revoluci zakázáni. Dnešní KSČM se přitom obsáhle vyjádřila právě k 17. listopadu a přichystala několik infografik, podle kterých jsme se před sametem měli lépe než dnes. Co dělaly její špičky před 17. listopadem? Kdo všechno byl ze současných „rudých“ poslanců v KSČ a čím se živili Vojtěch Filip, Marta Semelová či Stanislav Grospič?

Letná očima Kluse, Basikové, Myšičky i „obyčejných“ lidí: Babiš je zloděj, nejsme loutky
17. 11. 2019
Přes čtvrt milionu lidí dorazilo na pražskou Letnou, aby projevili svou nevoli k chování premiéra Andreje Babiše (ANO). Blesk Zprávy oslovily řadu celebrit, ale i běžných občanů, co je na protest přivedlo. Odpovědi se v mnohém lišily, poselství ale bylo podobné - lidé chtějí zachovat svobodu a sesadit předsedu vlády z jeho postu. Podívejte se, jak zareagovali zpěváci Tomáš Klus a Bára Basiková, herci Martin Myšička, Jan Potměšil i Michal Suchánek, ale i řada běžných občanů.

Soutěžte s Nedělním Bleskem o ceny s filmem Ženská na vrcholu
17. 11. 2019
Pošlete správnou odpověď a vyhrajte!

Hrajte s Nedělním Bleskem o vstupenky do sítě kin CineStar
17. 11. 2019
Zašlete správnou odpověď a vyhrajte!

Učitel angličtiny Jackson se v Praze léčí z rakoviny: Doma jsem přišel o kamarády, prozradil
16. 11. 2019
Jackson Smith učí v Praze angličtinu, ve volných chvílích se objevuje i jako stand-up komik. Angažuje se i v mnoha charitativních organizacích. Před pár měsíci se ale dozvěděl zdrcující zprávu - po třech letech se mu vrátila rakovina. I když má zaplacené pojištění, kvůli léčbě nemůže už moc pracovat a nezbývají mu finance. Jeho kamarádi prosí o pomoc na sociálních sítích.

Víno k snídani a rozcvička v uličce: Let Londýn-Sydney trval téměř 20 hodin
16. 11. 2019
Australská letecká společnost Qantas uskutečnila 19 hodin a 19 minut trvající let z Londýna do Sydney bez mezipřistání. Na palubě stroje Boeing 787-9 Dreamliner bylo jen 46 pasažérů a šest členů posádky, v kokpitu jako hlavní pilotka seděla žena. Cestující na palubě prožili dvě svítání, k snídani na rady odborníků popíjeli šampaňské a v uličkách cvičili aerobik, uvedl deník Daily Mail

Z práce chodila denně pěšky 20 km, dobrodinci se jí složili na auto
16. 11. 2019
Když Darlene Quinnové (60) ze Severní Karolíny zastavil po cestě domů z kanceláře kolega, aby ji svezl, dozvěděl se, že nebohá žena chodí denně domů pěšky trasu dlouhou 20 km! Když muž zjistil, že už to tak dělá několik měsíců, protože se jí rozbilo auto, rozhodl se jí pomoci.

Kdo vypadl ze StarDance? Diváci zastavili herce Hanuše! Nad sebou jsem ale vyhrál, říká
16. 11. 2019
Šesté kolo taneční soutěže České televize se stalo posledním pro doyena týmu, herce Miroslava Hanuše (56), známého z Případů 1. oddělení.

„Rudá Nasťa a česká matrjoška.“ Dostálová to schytala za model k Čaputové
16. 11. 2019
Výprava české delegace do Bratislavy má jeden tragický moment - aspoň podle módních kritiků. Prezident Miloš Zeman tu se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou v sobotu otevíral Český dům a pokládal věnec k pamětní desce, která připomíná průvod studentů bratislavských škol ze 16. listopadu 1989. Součástí české delegace byla také ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Česká politička šokovala svým „karkulkovským“ modelem a v souboji s elegantní Čaputovou neobstála.

Lauře nedovolili, aby byla na JIPce se svým miminkem! Prý se nechovala vhodně
16. 11. 2019
Do nemocnice musel být převezen Ellito Copestick poté, co začal mít problémy s dýcháním. Roční chlapeček skončil na jednotce intenzivní péče. Zatímco se máma dívala, jak jejího syna připojují na přístroje, dozvěděla se, že se svým synem nemůže být v nemocnici přes noc! Zaměstnancům prý vadilo její chování.

Jedna z univerzitních blokád skončila. Demonstrace proti vládě v Hongkongu pokračují
16. 11. 2019
Stávkující studenti a protivládní demonstranti po týdnu obležení ukončili blokádu jedné z významných hongkongských univerzit. Část univerzitních pracovišť však nadále zůstává v rukou aktivistů, informovala agentura AP. Čínští vojáci umístění v hongkongských kasárnách zároveň poprvé od vypuknutí protestů před mnoha měsíci prostor opustili a podíleli se na úklidových pracích.

Veronika Kubařová nás vzala do zákulisí StarDance: Trápení s Ebenem!
16. 11. 2019
Při přímých přenosech zažívá takovou trému, že to nechápe. Jako herečka by prý na to měla být zvyklá. Nejhorší údajně je, když se ozve její jméno a pozvání na parket. Nejen to prozrazuje Veronika Khek Kubařová (32) o zákulisí StarDance, kam nás exkluzivně pustila.

Oprava Notre-Damu v ohrožení. „Drž hubu!“ řval na architekta šéf rekonstrukce
16. 11. 2019
Francouzská vláda se vložila do sporu o rekonstrukci Notre-Dame. Generál Jean-Louis Georgelin, který má obnovu historické dominanty Paříže na starost, dostal napomenutí poté, co se nepohodl s vrchním architektem Philippem Villeneuvem. Muži se pohádali kvůli úzké věžičce, tzv. sanktusníku, která se při ničivém dubnovém požáru zhroutila, informoval deník The Guardian.

Král Šumavy zemřel. Josef Hasil (†95) byl legendou mezi převaděči
16. 11. 2019
Ze všech převaděčů nejvíce riskoval, vyvázl i z přestřelek a převedl z totalitního Československa na Západ desítky lidí. Řeč je o Josefu Hasilovi (†95), který zemřel v pátek večer v Chicagu, jak informovala Česká misie ve městě Brookfield v americkém Illinois. Informaci Blesku potvrdil Hasilův syn Josef Vávra. Zpráva o smrti otce ho prý zaskočila, mluvil s ním po skypu před týdnem a vypadal v pořádku. Právě Hasil byl pravým Králem Šumavy.

VIDEO: Dechberoucí podívaná! Videomapping Akademie věd představil netradiční cestu našimi dějinami
16. 11. 2019
Jedinečná podívaná se naskytla lidem na Národní třídě, přímo před budovou Akademie věd České republiky. Ta si pro ně totiž na 16. listopadu připravila speciální projekci zaměřující se na klíčové události československých a českých dějin po roce 1945. Akce byla součástí festivalu Týden vědy a techniky.

Martin Huba jako první československý prezident: Zažíval jsem blažený pocit!
16. 11. 2019
Je to jeden z nejslavnějších rozhovorů naší historie – ten, který spolu na podzim roku 1928 vedli prezident T. G. Masaryk a spisovatel Karel Čapek. V novém filmu, který dnes večer představí ČT2, je hrají Martin Huba a Jan Budař!

Smrt v plamenech: Muž na Plzeňsku uhořel po nehodě při práci v dílně
16. 11. 2019
Při práci v dílně u rodinného domu na jižním Plzeňsku se v sobotu vážně popálil jednašedesátiletý muž. Následkům zranění na místě podlehl. Neštěstí se stalo před 14:00 v obci Starý Smolivec.

Rychle a zběsile v Hostivaři! Kradené auto ujíždělo jako splašené, policisté museli střílet
16. 11. 2019
Pořádným dramatem zpestřil policistům službu zločinec v pražské Hostivaři. Zjistili totiž, že auto, které řídil, je kradené! Začala dramatická honička, a pak dokonce padly výstřely! Řidiče se mužům zákona podařilo zadržet. 

Drsná nehoda na Nymbursku: Po srážce zde začal hořet trabant
16. 11. 2019
U Sadské na Nymbursku se dnes ráno srazila dvě auta. Jedno z nich začalo po nehodě hořet, řidiče museli z hořícího auta vytáhnout. Oba řidiči utrpěli zranění, jeden z nich je popálený, řekli ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda a policie Lucie Nováková.

Milion chvilek proti Babišovi: Odvolejte Benešovou a pusťte Agrofert, nebo jděte
16. 11. 2019
Premiér Andrej Babiš (ANO) má podle pořadatelů sobotní demonstrace na Letné odstoupit do 31. prosince, pokud neodvolá ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) a nezbaví se holdingu Agrofrert. Jinak Milion chvilek v lednu svolá nové protesty, uvedl na demonstraci mluvčí spolku Milion chvilek Mikuláš Minář. Budou podle něj daleko „kreativnější“ a dají o situaci v Česku vědět v zahraničí. Babiš slibuje reakci na neděli, vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se jeho i Benešové zastal hned.

Statisíce lidí zaplnily Letnou: Policie řešila drony a ztracené děti, záchranáři ošetřili 30 lidí
16. 11. 2019
250 až 300 tisíc lidí se v sobotu odpoledne sešlo na Letné protestovat proti Andreji Babišovi (ANO). Obrovská masa lidí si vyžádala i nadstandardní bezpečnostní opatření a pohotovost desítek policistů i záchranářů. Policisté podle svých slov řešili zejména ztracené děti a nepovolené drony, zdravotníci, kteří na místě měli speciální vůz Golem, ošetřili zhruba 30 lidí. Jedna žena skončila v nemocnici se zraněnou rukou. 

Vzácný středověký obraz pro Národní galerii? Nákup díla za miliony projedná vláda
16. 11. 2019
Národní galerie by mohla do svých sbírek získat vzácné středověké dílo, které zřejmě pochází z dílny Mistra Vyšebrodského oltáře. Možný nákup díla Trůnící Panna Marie s dítětem na zahraniční aukci projedná v pondělí vláda. Bude o něm jednat jako o nadlimitní zakázce, vyvolávací cena díla z doby kolem roku 1350 je 400 000 až 600 000 eur (přibližně 10,2 až 15,3 milionu korun).

Prezidenta náhle převezli do vojenské nemocnice. Zemana hostil Vučić v září
16. 11. 2019
Srbský prezident Aleksandar Vučić (49) byl v pátek vpodvečer přijat do vojenské nemocnice v Bělehradě kvůli kardiovaskulárním problémům. Informovala o tom v sobotu srbská média s odvoláním na sdělení generálního sekretariátu hlavy státu.

Problém pro Lucii zadrženou s kokainem v Brazílii? Česko bude spolupracovat s tamní policií!
16. 11. 2019
Češka Lucie T. (33), kterou zadrželi s šesti kily kokainu v Brazílii, má možná další pořádný problém! Česká republika totiž jako první evropský stát přistoupila k úmluvě rozšiřující justiční spolupráci se státy Latinské Ameriky, včetně zmiňované Brazílie. Čeští policisté tak mohou pomoci svým brazilským kolegům i v jejím případě.

Pád letadla u Litoměřic: Ultralight skončil v Labi, pilota našli po třech hodinách
16. 11. 2019
V Křešicích nedaleko Litoměřic spadl v sobotu po poledni do Labe ultralight. Hasičům se zatím nepodařilo z vody vylovit celé letadlo, ale jen jeho část. Po posádce se intenzivně pátralo do čtyř hodin odpoledne, nakonec se podařilo najít pilota, bohužel bez známek života.

Vysílali jsme: Demonstrace na Letné. Babišovi se postavilo 300 tisíc lidí, tvrdí organizátoři
16. 11. 2019
Po mohutné červnové demonstraci, které se podle dat operátora T-Mobile účastnilo 283 tisíc lidí, proběhl v sobotu další mohutný protest proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Na pražskou Letnou ho na 14. hodinu znovu svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. A o dvě hodiny později oznámil, že tu bylo 300 tisíc lidí. Podívejte se, co se tu dvě hodiny dělo.

Jiřina Bohdalová o smrti Vojtěcha Jasného (†93): Vzal mi roli kvůli horoskopu!
16. 11. 2019
V pátek podvečer zemřel Vojtěch Jasný (†93), scenárista a režisér jednoho z nejslavnějších československých trezorových filmů Všichni dobří rodáci. Vedle Radoslava Brzobohatého (†79) v něm mohla zazářit i Jiřina Bohdalová (88), té ale Jasný roli vzal. Poradily mu to hvězdy!

Medik Tomáš zachytil „samet“ v Brně: Stal se z něj primář, fotky ukazuje až po 30 letech
16. 11. 2019
S fotoaparátem v ruce prožil okamžiky, kdy se hroutil v Československu komunistický režim. Tomáš Svoboda (51), dnes uznávaný neurochirurg, studoval v listopadu 1989 v Brně 3. ročník lékařské fakulty. Když jihomoravskou metropoli zaplavilo sametové nadšení, chopil se přístroje a historické chvíle navždy zaznamenal. 

Jozef ubodal Romana, aby zabránil rozvodu! Mrtvolu odklízel s manželkou
16. 11. 2019
Až pětadvacet let za mřížemi hrozí Jozefovi K. ze Slovenska. Jozef chtěl zabránit rozvodu se svojí manželkou, a tak se rozhodl k otřesnému činu. Zavraždil Romana A. a posléze požádal svou manželku, aby mu pomohla odklidit tělo. Podle slovenské policie tím chtěl ženu k sobě připoutat a zabránit tak odloučení!

Dva roky od smrti Wabiho Daňka (†70): Stihl napravit bolavý vztah s dcerou?
16. 11. 2019
Léta mezi nimi panovaly napjaté vztahy, nakonec se ale Wabi Daněk (†70), od jehož smrti uběhly dva roky, stihl před smrtí smířit s dcerou Renatou, která s ním dlouhé léta nechtěla mluvit. Rozkol v rodině se ale urovnal...

Stany a spacáky v Karolinu zůstávají: Okupační stávka studentů za odstoupení rektora pokračuje
16. 11. 2019
Studenti protestující v sídle Univerzity Karlovy (UK), Karolinu v Praze, za lepší klima a proti rektoru UK Tomáši Zimovi budou na místě přinejmenším do konce víkendu, uvedl v sobotu jeden z protestujících studentů Matyáš Jakubů. Vstupní halu Karolina obsadily asi dvě desítky studentů, mezi nimiž jsou i studenti jiných škol než UK, ve středu. Rektor již dříve v reakci na protest uvedl, že změnu klimatu považuje za vážný problém, ale protestující podle něj nemají zájem o diskusi.

Alex (†16) nasedl do autobusu smrti omylem: On ani Veronika (†17) se domů nevrátí
16. 11. 2019
Slovensko se stále nemůže vzpamatovat z děsivé dopravní nehody nákladního vozu a autobusu, při které zemřelo dvanáct osob. Jednou z nich byl i mladý student Alex (†16), který se do autobusu dostal úplnou náhodou, protože s ním běžně nejezdil. Bohužel ho to stálo život, stejně jako Veroniku, která chtěla být fotografkou. 

Drsná nehoda na dálnici D2 se šťastným koncem: Divočák zepředu, kamion zezadu
16. 11. 2019
O štěstí v neštěstí může hovořit řidička z jižní Moravy. Nejprve v pátek večer na dálnici D2 trefila přebíhajícího divočáka. Sotva nabouraný vůz opustila, přiřítil se kamion a osobák doslova sešrotoval! Řidička po prvotním šoku vyvázla jen s lehkou újmou na zdraví.

Hospoda U zlatého lva slaví neuvěřitelných 250 let! Rod Křibkových tu točí pivo už 138 let
16. 11. 2019
Začínala jako občerstvovací stanice pro formany. Fungoval v ní plesový sál, palírna, ateliér i stáje. Dnes je opět hospodou, a dokonce mimořádnou. Hostinec U Zlatého lva v Ostravě slaví neuvěřitelných 250 let! Více než polovinu jeho historie ho navíc vede jediný rod - Křibkovi.

Francouzi „slaví“ první výročí protestů žlutých vest. Policie nasadila slzný plyn
16. 11. 2019
U příležitosti prvního výročí protestů hnutí takzvaných žlutých vest se dnes v Paříži a dalších městech ve Francii shromáždily tisíce lidí. Pařížská policie v sobotu dopoledne zkontrolovala na 1000 osob a kolem deseti jich zadržela. Někteří stoupenci hnutí nakrátko zablokovali dálniční obchvat v severní části města, policie však provoz zakrátko obnovila, informovala francouzská televize BFMTV.

Zeman s Čaputovou otevřeli v Bratislavě Český dům. Slováci slaví 30 let svobody
16. 11. 2019
Český prezident Miloš Zeman v sobotu v Bratislavě položil věnec k pamětní desce, jež připomíná průvod studentů bratislavských škol ze 16. listopadu 1989. Studenti na této akci v tehdejším komunistickém Československu požadovali demokracii. Spolu se Zemanem si kulaté výročí průvodu studentů v ulicích slovenské metropole připomněla i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Státníci rovněž společně otevřeli v Bratislavě Český dům. Zeman si přeje, aby se stal místem setkávání a přátelství. V zemi se také uskuteční různé akce u příležitosti 30. výročí takzvané sametové revoluce.

Zedníčková po pěti letech oznámila rozchod: Herce Matějku vyměnila za anděla strážného!
16. 11. 2019
Lucie Zedníčková (51) byla od roku 2014 ve vztahu s divadelním hercem Jaroslavem Matějkou (41). Na pohled to vypadalo, že je vše mezi nimi zalité sluncem. Bohužel ale opak byl nejspíš pravdou.

Mladí Benátčané s pytli vzali město útokem. Uklízí po ničivých záplavách
16. 11. 2019
Italské Benátky se tento týden potýkají s katastrofou, turisty hojně vyhledávaný přístav zatopila voda. Jedná se o nejhorší záplavy za posledních 50 let, pod vodou se ocitla historická část města. Ulice města po ničivé povodni zaplnili mladí lidé, vysokoškoláci a středoškoláci, kteří se zapojili do úklidu Benátek. Někteří odklízejí naplavené trosky, jiní pomáhají seniorům, další se podílejí na záchraně promáčených historických knih, informovala televize CNN.

Dva mrtví při nehodě u Havířova: Řidič a spolujezdec nepřežili náraz do stromu
16. 11. 2019
U obce Havířov - Dolní Suchá došlo v pátek odpoledne k tragické dopravní nehodě, při které přišli o život dva lidé.

Jelení příkop na Pražském hradě se výjimečně otevírá: Podívejte se, jak se rekonstrukce povedla
16. 11. 2019
Již dva roky je rozsáhlý Jelení příkop kolem Pražského hradu zavřený pro veřejnost a postupně se rekonstruuje. Od poloviny příštího roku chce Hrad opět zpřístupnit horní část, ta dolní by se mohla otevřít až v roce 2022. Podívejte se na opravený medvědinec, kobky nebo vodní štoly. Na vlastní oči mají návštěvníci možnost si prostor prohlédnout o víkendu 16. a 17. listopadu, kdy se příkop výjimečně otevře.

30 let od sametové revoluce: V Újezdu výročí budou připomínat dvě nové lípy
16. 11. 2019
Letošních 30 let od pádu komunistického režimu oslavuje hlavní město ve velkém. Řada nejrůznějších muzeí a galerií přichystala výstavy, v ulicích se objevily nejrůznější připomínkové tiskoviny a samotné výročí vrcholí několika monstrózními akcemi. Trochu v jejich stínu pak zanikají komornější akce, jako ta, která se chystá na východě Prahy.

Grázl dal zničehonic pěstí malému chlapci a utekl! Útočníka z Karlína hledá policie
16. 11. 2019
Neskutečné! Desetiletý chlapeček čekal na chodníku v Praze 8 na svou mámu, až zaparkuje auto, mezitím k němu přistoupil grázl a zničehonic ho praštil pěstí do obličeje! Policisté teď po útočníkovi pátrají. 

Podrážděný princ Andrew o styku s nezletilou: Zklamal jsem královnu!
16. 11. 2019
Britská televizní stanice BBC natočila dokument s členem královské rodiny princem Adrewem, který je spojovaný s osobou miliardáře Jeffreyho Epsteina a jeho pedofilními skandály. Sám princ navíc rovněž čelí nařčením z pohlavního styku s nezletilou.

Sběratelské eurobankovky k sametové revoluci: Koupíte je v neděli a jen v Plzni
16. 11. 2019
Hned dva kousky do sběratelské edice eurobankovek bude možné od neděle 17. listopadu zakoupit v plzeňském infocentru. Po úspěchu bankovek s motivy podobizny Karla Gotta či Zoo v Liberci se své eurobankovky dočká také Plzeň.

Všichni dobří rodáci osiřeli: Zemřel režisér Vojtěch Jasný (†93)
16. 11. 2019
Věku 93 let zemřel režisér, scenárista i odbojář Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všichni dobří rodáci. ČTK to z pověření rodiny sdělil Vítězslav Tichý. Potvrdil to také mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťské divadlo to také uvedlo na svém facebooku.

Radost v pražské zoo vystřídal smutek: Tučňáčí miminko zemřelo na zápal plic
16. 11. 2019
Obrovská radost zaplavila pavilon tučňáků v pražské zoo 18. října - přímo před zraky rodičů, samce Kuličky a samice Plzeňačky, se tam vylíhlo malé tučňáčí mláďátko. O pár týdnů později se však radost změnila ve smutek. Miminko podlehlo zápalu plic.

„Křivá mrcha.“ Babiš zmínil placené demonstranty na Letné, Jana se s ním soudí
16. 11. 2019
Řada osobností vystoupí v sobotu od 14 hodin na další protivládní demonstraci na pražské Letné, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Ten chce představit své vize do budoucna a dát premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ultimátum. Hovořit budou například biskup Václav Malý, signatářka Charty 77 Dana Němcová či aktivistka Jana Filipová, jež se s Babišem soudí. Za svůj boj s premiérem si vysloužila i sprosté nadávky.

Chlapec se narodil bez očí, nosu a kusu lebky. Lékař rodičům nic neřekl
16. 11. 2019
Nedbalý lékař neřekl novým rodičům v Portugalsku o vážné deformaci dítěte. Malý Rodrigo nemá oči, nos a kus lebky, je hluchý a na jeho mozku byly nalezeny léze. Případem se nyní zabývá soud. Rada se prozatím rozhodla lékaře na půl roku suspendovat, dokud vyšetřování trvá. Informoval o tom server Mirror.

Nadčasový stroj na Letné: Václavu Havlovi můžete poslat vzkaz v jeho vlastním autíčku
16. 11. 2019
16. a 17. listopadu budou zraky celé republiky upřeny na hlavní město. Tam totiž proběhne řada akcí, které budou připomínat výročí 30 let od vypuknutí sametové revoluce. Mezi těmi nejzajímavějšími je „zprostředkované“ setkání s Václavem Havlem na Letenské pláni.

VIDEO: Zapálil luxusní mercedes a potrestal se sám: Výbuch ho popálil! Žháře hledá policie
16. 11. 2019
Nejdřív se kolem luxusního mercedesu jen tak ochomýtal, pak ho několikrát zkusil zapálit, a nakonec se mu to povedlo! Nejspíš i k žhářově překvapení auto vybuchlo, jemu přímo do obličeje. Policisté teď po něm pátrají.

Štěně „jednorožce“ chce z útulku přes 50 lidí. Má v sobě zřejmě geny jezevčíka
16. 11. 2019
Štěně s ocáskem na čele, které připomíná bájného jednorožce, se přes noc stalo hvězdou internetu. Americká záchranná stanice Mac's Mission, která Narwhala zachránila, se díky malé superstar těší pozornosti v celý Spojených státech. Reportáž o jejím svěřenci se objevila i na CNN. Zranění malého psího jednorožce se rychle léčí a za několik týdnů bude připravený na to najít u někoho nový domov.

Meghanin syndrom despotické šéfky skočil na Kate? Opouští ji nejbližší člověk
16. 11. 2019
Co se děje u vzorné Kate? Poté, co minulý týden vyhodila svou dlouholetou asistentku, od ní odchází klíčový člověk. Její pravá ruka Catherine Quinnová končí přesně po dvou letech služby. 

Archeologové v Novém Jičíně skončili: Pro pozemek se hledá investor, město tu chce byty
16. 11. 2019
Archeologové dokončili v Novém Jičíně výzkum na pozemku v ulici Dolní Brána, který se město bude snažit na čtvrtý pokus prodat zájemcům o výstavbu bytů. Našly se tu úlomky keramiky ze 14. století a dokonce i kosti zvířat, ze kterých vařili jídlo tehdejší kuchaři.

Policie spustila palbu, na demonstraci zemřelo pět lidí. Chtěli návrat Moralese
16. 11. 2019
Střety mezi bolivijskými bezpečnostními silami a zastánci bývalého prezidenta Eva Moralese si v pátek ve městě Sacaba vyžádaly nejméně pět mrtvých a 75 zraněných. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na ředitele místní nemocnice.

Harry Potter počtvrté: V úžasných ilustracích Jima Kaye se vrací Turnaj tří kouzelníků i Voldemort!
16. 11. 2019
Jde do tuhého. Harryho čeká nebezpečný turnaj, školní ples a definitivní důkaz, že Voldemort je zpět... Tentokrát v další knize z edice bohatě ilustrované Jimem Kayem. A opět stojí za to!

Dopravní omezení ochromí centrum Prahy: Jaké ulice budou uzavřené? Kudy nepojede MHD?
16. 11. 2019
Centru metropole se o víkendu radši vyhněte! Hlavní město oslaví 30. výročí sametové revoluce, to ovšem znamená řadu uzavírek a objížděk. Již od sobotního poledne bude kvůli demonstraci na Letné a videomappingu u Muzea posílena v této oblasti hromadná doprava.

"Hodný, tichý kluk" postřílel spolužáky: Střelil se, po hodinách zemřel s mámou u lůžka v nemocnici
16. 11. 2019
Byl čtvrtek a ten den měl Nathaniel 16. narozeniny. Jako každý den se vypravil do školy, tentokrát s sebou vzal pušku. Tu vytáhl na školním dvoře a začal kolem sebe střílet. Dva lidi zabil, tři zranil, poslední náboj si nechal pro sebe. Nezemřel okamžitě, až po několika hodinách v nemocnici, uvedla agentura AP.

Mor se vrací: Dva mrtví a dva nakažení. Černá smrt vyhubila čtvrt Evropy
16. 11. 2019
Mor, známý jako černá smrt a v Česku i jako „šelma“, děsil svět ve středověku i novověku. A vyžádal si miliony obětí. Nemoc ale nepatří jen na stránky historických knih, lékaři evidují nové případy každý rok. Letos v květnu na následky dýmějového moru zemřeli manželé v Mongolsku, tento týden byl u dvou Číňanů diagnostikován plicní mor. Dvojice byla hospitalizována v nemocnici v Pekingu, informovala stanice CNN.

Vegani nechali vyhladovět syna (†1,5) k smrti: Chlapec vážil 7 kg! Poslední týden života jen pil
16. 11. 2019
Otřesný případ se stal na americké Floridě. Rodiče Sheila (35) a Ryan (30) O'Learyovi nechali svého osmnáctiměsíčního synka vyhladovět k smrti! Chlapec v roce a půl vážil pouhých sedm kilogramů, trpěl dehydratací a měl poškozená játra. Když přestal dýchat, rodiče přivolali záchranku, bylo však pozdě. Lékaři nemohli nic jiného, než konstatovat smrt.

Uzavřou se nábřeží natrvalo? Provoz se jen přelévá jinam. Okolní městské části zuří
16. 11. 2019
Uzavírku Malé Strany a Smetanova nábřeží si její autoři pochvalují. Praha 1 by dokonce podpořila protáhnutí uzavírky natrvalo! Jenže rušný provoz se tímto opatřením jen odsunul do okolí. Přilehlé městské části proto jejich nadšení rozhodně nesdílejí.

Houslista Svěcený v nemocnici u Zátopkové (97): Drželi se za ruce!
16. 11. 2019
Koncert v léčebně. Jaroslav Svěcený (58) navštívil v pražských Střešovicích olympioničku Danu Zátopkovou (97) a housle vzal s sebou.

Sametové střípky: Zagorové ztichl telefon, Kubišová měla zimu na plicích a Benda přelstil StB
16. 11. 2019
Sametová revoluce přinesla řadu zajímavých situací v životě jejích přímých aktérů. Hanu Zagorovou nejdříve potrápil tichý telefon a 17. listopadu pak chřipka. Marta Kubišová vylezla na balkon Melantrichu jen ve svetru, Marek Benda (ODS) zase prokoukl trik Státní bezpečnosti u psacích strojů. Nejen to prozradily známé osobnosti v rámci speciálního Studia Blesk u příležitosti 30. výročí událostí roku 1989.

„Prdící“ krávy klima neničí, tvrdí veterináři. A zmínili globální konflikt
16. 11. 2019
Dělat z krav kvůli jejich plynatosti jedny z největších viníků současné klimatické krize není fér. Určité množství metanu sice do atmosféry skutečně vypouštějí, ale v porovnání s elektrárnami nebo spalovnami je to malé množství. Tvrdí to Komora veterinárních lékařů ČR (KVL ČR), podle které se na krávy za jejich „prdění“ útočí neopodstatněně. Omezit chov skotu by podle ní mohlo mít strašlivé následky, nevylučuje ani globální konflikt.

Módní téma týdne: Velkorysost je in!
16. 11. 2019
Olymp módy dávno nediktuje. Pouze nabízí. Sezónních tendencí je spousta. Ve své četnosti jsou až mnohé matoucí. Jedním z preferovaných trendů je opulence. V předimenzovaném objemu, konstrukci střihu i nosném detailu.

Týden v Epicentru: Podzemní univerzita, 30 let svobody i chytrá auta
16. 11. 2019
Chronické bolesti šíje nebo migrény byly tématem, kterým se zabýval fyzioterapeut Tomáš Rychnovský. Chytrá auta dokážou řidičům podle dopravního experta Roberta Vacka pomoci, ale nezachrání vše. Na tzv. podzemní univerzitu a ilegální bytové semináře zavzpomínali syn disidentů Marek Tomin a překladatelka Barbara Day. A ve čtvrtek jsme speciální vysílání věnovali 30. výročí sametové revoluce. Takový byl týden v Epicentru a Studiu Blesk.

Čeho se Češi nejvíc bojí? Migranty hravě předčila krize bydlení, lidé řeší peněženky
16. 11. 2019
Strach z migrantů v Češích „usnul“. 30 let od sametové revoluce je nejvíc tíží krize bydlení, ukázal exkluzivní průzkum Phoenix Research pro Blesk. Podle politologa Jana Kubáčka je to proto, že lidé nyní řeší hlavně obsah svých peněženek. Jak Češi vnímají třeba členství v EU, NATO a to, zda je Česko demokratickou zemí?

Nejslavnější paterčata prosí o pomoc! Před Vánocemi shání společenské hry
16. 11. 2019
Terezka, Michael, Daniel, Martin a Alex. Snad nejslavnější jména paterčat v Česku. A opět jsou v pasti! Snaží se získat deskové hry, které by mohli hrát všichni dohromady. Na Vánoce se ale těší hlavně na cukroví.  

Exkluzivně: Jak po internetu vystopujete sexuálního predátora?
16. 11. 2019
Nahlédněte do soukromí mladistvých, kteří se díky bezstarostnému sdílení intimních snímků a videí můžou stát vydíratelnou obětí kyberšikany. Nervy drásající 8dilný webseriál #martyisdead vychází ze skutečných událostí. Pusťte si 5. díl, který na Blesku uvidíte exkluzivně o den dříve než na Mall.tv!

Na svou manželku chrstnul vroucí olej: Štvalo ho, jak ho peskovala
15. 11. 2019
Mavis Branová (†69) zemřela šest dní v nemocnici poté, co utrpěla popáleniny na 46 procentech těla. Její manžel Geoffrey, s nímž vedla rychlé občerstvení, na ni měl vychrstnout vařící olej z fritézy! Útoku měla předcházet manželská hádka.  

Petr z Pardubic před komunisty utekl do Francie. Jeho příběh se dočkal filmové podoby
15. 11. 2019
„Nedovedu si představit dál žít v policejním státě,“ napsal rodičům dopis jednadvacetiletý Petr Kořínek. Těsně předtím, než utekl do Francie. Na základě jeho dopisů natočil Karel Strachota film 1989: Z dopisů psaných přes železnou oponu; přibližuje nejen mladým fenomén emigrace.

Marto, co to děláš na pánském WC? Když musíš..., vysvětluje Jandová u pisoáru
15. 11. 2019
Zpěvačka Marta Jandová (45) si zřejmě spletla dveře a ocitla se na pánské toaletě. Její vyděšený výraz mluví za vše. Moderátorka primácké talk show Marta se ale rychle otrkala a k fotce přidala jasný vzkaz.

Legalizace manželství dává gayům chuť do života? Sebevražd ve Skandinávii strmě ubylo
15. 11. 2019
Počet sebevražd osob žijících ve vztahu se stejným pohlavím se v Dánsku a Švédsku výrazně snížil. A to především od doby legalizace manželství homosexuálů. Přesto je podle studie pravděpodobné, že si homosexuálové sáhnou na život nehledě na jejich rodinný stav. Informaci přinesl web The Guardian.

„Dusili jsme se a čekali konec.“ Invalidní manžele z hořícího domu v Praze zachránili hasiči. Sousedka zemřela
15. 11. 2019
Měla to být noc jako každá jiná. Všední, klidná. Když ve středu ulehávali manželé Pavel (45) a Anička (35) Benešovi ke spánku, ani ve špatném snu by je nenapadlo, do jaké situace se druhého dne, krátce po půlnoci probudí. Všude černý dávivý kouř, nesnesitelná teplotní výheň a především nemožnost dostat se ven z bytu, natožpak z domu, který zachvátily plameny. Za to, že žijí, jsou ponejvíce vděčni pražským hasičům.

Policie dopadla muže stíhaného za podvody: U sebe měl padělané české doklady!
15. 11. 2019
Britská policie zadržela podvodníka, který si chtěl v bance založit účet a zařídit si i několik kreditních karet. Muž v bance předložil slovenský pas, ovšem zaměstnanci v něm rychle poznali hledaného podvodníka Nicolase George Sora a zavolali policii. Kromě slovenského pasu třicetiletý muž ke svým podvodům využíval dokonce i padělané české doklady! 

„Dobročinnost je zástěrka.“ Ruský poslanec: Člověk v tísni tu cvičil demonstranty
15. 11. 2019
Českou humanitární organizaci Člověk v tísni, které ruské ministerstvo spravedlnosti zařazením na seznam nežádoucích organizací zakázalo činnost v zemi, ruští poslanci podezírají, že „se zabývala verbováním a přípravou osob pro účast na nezákonných protestních akcích“. Napsala to v pátek agentura TASS. Člověka v tísni se naopak zastaly renomované ruské organizace na obranu lidských práv, které však mnohdy mají samy potíže s ruskými úřady.

Na vozík upoutaný Jan Potměšil: Z kómatu ho po třech měsících probudil Havel
15. 11. 2019
Herec Jan Potměšil (53) patří k symbolům sametové revoluce roku 1989 podobně jako Václav Havel nebo Marta Kubišová. V jeho případě za to může i jeho životní příběh, kdy po těžké autonehodě v prosinci upadl na tři měsíce do kómatu a zůstal natrvalo upoután na invalidní vozík. Jak vzpomíná na pád komunismu v Československu, od něhož slavíme 30 let? Promluvil o tom v knize 1989 očima 30 slavných osobností!

Prezidentův muž je vinen a může dostat až 20 let natvrdo. Trump: Dvojí metr
15. 11. 2019
Americká porota v pátek uznala bývalého poradce Donalda Trumpa Rogera Stonea (67) vinným ze sedmi trestných činů včetně maření vyšetřování, ovlivňování svědka a lhaní Kongresu. Stone podle prokuratury lhal o snaze Trumpovy volební kampaně získat e-maily, které byly ukradeny ze serverů Demokratické strany s cílem poškodit protikandidátku Hillary Clintonovou.

Partnerku a její dceru napadl paralyzérem: Z domu ho vyhnala policie, on se ale vrátil
15. 11. 2019
Kriminalisté v Pelhřimově stíhají muže, který týral svoji manželku a její dvě dcery. I přes to, že měl s ženou a dětmi soudem zakázaný kontakt, v říjnu vtrhl do jejího bytu a napadl je paralyzérem. Dvě z nich pak navíc ohrožoval injekční stříkačkou. K týrání podle policie docházelo i v minulosti.  

Konec největšího pražského nevěstince: Rozhodnutí má padnout po víkendu, co bude pak?
15. 11. 2019
Nachylují se poslední dny největšího pražského nevěstince, který se nachází v areálu Pražské tržnice v Holešovicích? Podle všeobecného očekávání tomu tak nejspíše bude. Nicméně co bude následovat po jeho konci, toho se mohou obávat nejen obyvatelé Holešovic, ale prakticky celé Prahy. Podle odborníků totiž zrušením takto velkého podniku hrozí, že se sexuální byznys doslova roznese nekontrolovatelně po celé metropoli.

Šílené video: Strkanice v autě na dálnici! Žena vystupovala za jízdy
15. 11. 2019
Otevřené dveře, jedna noha venku těsně nad silnicí, kličkování a neuvěřitelná strkanice uvnitř vozu! Video, které natočila Lucie Šmardová na silnici mezi Mikulovem a Vídní těsně za českými hranicemi, je jen těžko pochopitelné! Na případ upozornila FTV Prima.

Brabec se zlobí. Češi nechtějí, aby Poláci rozšířili u hranic důl Turów
15. 11. 2019
České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

Nestárnoucí Vilma Cibulková po boku mladšího muže: Flirt a něžné doteky!
15. 11. 2019
Už to jsou tři roky, co se půvabná herečka Vilma Cibulková (56) rozešla s jazzovým baskytaristou Pavlem J. Rybou (58). Od té doby se ve společnosti objevovala sama, ale to se na křtu audioknihy změnilo.

Ivana Gottová poslala prezidentovi Zemanovi dopis plný bolesti: Tohle jsem nečekala!
15. 11. 2019
Vdova po zesnulém Karlovi Gottovi (†80) Ivana ví, komu vděčí za důstojné rozloučení s jejím manželem. Dojemný dopis plný bolesti, ale zároveň vděku, nechala poslat přímo do rukou prezidenta Miloše Zemana (75).

Vězeň na Nymbursku se měl vrhnout na dozorkyni a chtít po ní sex! Ženě pomohli kolegové
15. 11. 2019
K sexuálnímu napadení mělo dojít ve Věznici Jiřice na Nymbursku. Podle informací Deníku tam měl jeden z tamních vězňů napadnout dozorkyni a pokusit se s ní mít pohlavní styk! Ženě však naštěstí přiběhli na pomoc její kolegové. Případem se zabývá policie.

Večeře s bohyní vyšla císaře draho. Suma přes půl miliardy rozčílila Japonce
15. 11. 2019
Nový japonský císař Naruhito po více než půl roce dokončil nástupnický rituál, který se kromě klasické korunovace skládal z řady dalších částí. Tento týden proběhl ten poslední, soukromý magický obřad daidžósai, při kterém usedl k večeři s bohyní slunce Amaterasu. Naruhita doprovodila ke zdobené hale i manželka, císařovna Masako, na večeři s bohyní ale „pozvaná“ nebyla. Zdánlivě nenápadný rituál však mezi Japonci vzbudil pobouření, vadí jim jeho cena – večeře vyjde na zhruba 575 milionů korun, i to, že porušuje ústavu, uvedla stanice CNN.

Katka, Zuzana a Zdenka se utopily při záchraně psů z útulku během povodně: Osudný telefonát
15. 11. 2019
Dobrovolnice Katka, Zuzana a Zdenka se při velké povodni ve slovenské obci Revúca pokusily o hrdinný čin. Snažily se zachránit nebohé pejsky ze zdejšího útulku, kterým hrozila bezprostřední smrt. Bohužel při přírodním neštěstí všechny zahynuly. Co se stalo předtím, než zemřely?

Heart Beat 3.019: Vystoupí The Sickest Squad i DJ Mutante
15. 11. 2019
Tvrdá elektronická hudební smršť se řítí do Prahy. Heart Beat 3.019 přiveze v čele line-upu ostřílené duo italských zabijáků The Sickest Squad. Jde o jejich jediné vystoupení v Česku v aktuální indoor sezóně. Akce nabídne i nově pojatou zadní část Storm Clubu, kde bude druhá stage místo celého baru.

Rodinné prokletí: Odhodlaná Maurerová vyhlásila válku rakovině prsu!
15. 11. 2019
Bohužel ani rodině herečky Michaely Maurerové (40) se nevyhnula zákeřná rakovina prsu! A tak se rozhodla pro prevenci, aby se jí tahle "mrcha" vyhnula obloukem. Jako trojnásobná maminka má právem o sebe strach...

Fero Fenič: Myslel jsem, že mrtvý student z Národní je můj synovec!
15. 11. 2019
Tvrdý zásah totalitní policie proti demonstrantům na Národní třídě 17. listopadu 1989 provázela i fáma o jednom zabitém studentovi. Režisér Fero Fenič (68) v knize 1989 očima 30 slavných osobností i v rozhovoru ve studiu Blesku přiznal, že se vyděsil, že se jedná o jeho synovce.

Babiš si prohlédl areál pošty v Malešicích. Letňany jako místo pro úřednickou čtvrť stále vedou
15. 11. 2019
V pátek v poledne přijel premiér Andrej Babiš (ANO) do třídícího centra České pošty v Malešicích. Po neúspěšných jednáních s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem o pozemku v Letňanech si přišel prohlédnout jednu z alternativ, kde by mohla vyrůst nová vládní čtvrť. Premiér očekával, že uvidí pozemek, ale našel obrovský komplex budov. Z mnoha důvodů proto stále preferuje Letňany. Primátor Zdeněk Hřib zároveň trvá na svých podmínkách.

Při tragické nehodě autobusu u Mělníka zahynula učitelka Martina, žáci se s ní loučili před školou
15. 11. 2019
Autobus plný dětí ve čtvrtek havaroval u Nové Vsi na Mělnicku. Při srážce s náklaďákem zemřela učitelka, devět dětí se zranilo a řidiče museli hasiči ze zdemolované kabiny vystříhat. Děti z Blanenska tudy jely z exkurze v Lidicích do Terezína. S oblíbenou pedagožkou se v pátek rozloučily desítky lidí u školy, kde vyučovala.

Zvrat v útoku na školačku (13) v Německu: Policie má za to, že si vše vymyslela
15. 11. 2019
Německá policie pátrá po útočníkovi, který ve čtvrtek vpíchl dívce (13) do těla neznámou látku, informovala agentura DPA. Co přesně jí do těla vpravil, není známo. Dívka byla po útoku ve vážném stavu, podle informací německého tisku však není v ohrožení života. Kriminalisté na začátku vyšetřování oznámili, že je možné, že to nebyl ojedinělý čin, protože násilník mohl či může mít další oběti. Nicméně další šetření ukázalo, že si dívka mohla také všechno vymyslet. 

Andreas (17) z autobusu smrti promluvil o okamžicích hrůzy. Malý Štefan (8) viděl hodně krve
15. 11. 2019
Stáli při něm všichni svatí. Student Andreas (17) jel v autobuse smrti, který se u slovenské Nitry srazil s nákladním vozem. Mladý student přežil. 12 lidí ale takové štěstí nemělo. I když skončil potlučený a s obvazem přes oko, o prokleté jízdě promluvil. Svého anděla strážného měl i malý Štefan (8) – nejmladší účastník autonehody. O tom, co se mu stalo, vyprávěla jeho teta.

VIDEO: Divoká honička a pak bum! Opilý mladík (20) to napálil do auta strážníků, tři zranění
15. 11. 2019
Úplně namol sedl za volant a zběsile ujížděl ulicemi Prahy. Když ho chtěli policisté zastavit, šlápl do pedálů. Měl důvod - kromě toho, že byl opilý, byl muž navíc v celostátním pátrání! Honička pro něj ale neměla šťastného konce, v Poděbradské ulici to napálil do auta strážníků. Tři muži se zranili.

Nejsilnější muž Česka má důvod k radosti: Narodila se mu holčička
15. 11. 2019
Dárek, jemuž se nevyrovná žádná trofej, dala předevčírem manželka nejsilnějšímu muži světa Jiřímu Tkadlčíkovi (30). Českému strongmenovi porodila holčičku.

Emily (3) po porodu vážila jen 740 gramů: Zázraky se dějí, říká maminka
15. 11. 2019
Emily se narodila o deset týdnů dříve, vážila jen tři čtvrtě kila a měřila pouhých 34 centimetrů. Teď má tři a půl roku a je z ní zdravá holčička, která ráda zpívá, maluje a plave. Vstup do života ale nebyl lehký. Je jedním z mnoha tisíců miminek, které mají v neděli 17. listopadu důvod k oslavě - je totiž Světovým dnem předčasně narozených dětí.

Štáfek utnul frašku s Tvrdíkem: Odpusť, taťko, Lavi je idiot, jen žádné facky!
15. 11. 2019
Tak to tu ještě nebylo! A ani vlastně nebude... Populární postava Laviho z Vyšehradu vyzvala na souboj šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka (51). Ten si to nenechal líbit a Jakubovi Štáfkovi (29) pohoršeně odpověděl. Ten se pak kvůli obrovskému nedorozumění hodně vylekal!

Krize v pražské MHD: Řidič pospával za volantem! Zoufale málo šoférů, jaký má DPP plán?
15. 11. 2019
Již několik měsíců řeší Dopravní podnik hlavního města, že mu chybí řidiči k obsloužení všech autobusových linek, aktuálně zhruba 240 lidí. A jak se zdá, krize si vybírá svou daň - jedna z cestujících si například stěžovala, že pospávajícího řidiče autobusu musela na zastávkách budit! ROPID se na leden a únor chystá pro autobusové linky zavést letní jízdní řád, aby dodržel pravidelnost, to kritizuje opozice, která doporučuje vysoutěžit okrajové autobusové linky soukromým dopravcům. Dopravní podnik hlavního města (DPP) má vlastní plán.

Moderátor Jančařík odkládá nutnou operaci: Bojím se! Co když to nedopadne?
15. 11. 2019
Už léta ho trápí přepadávající horní víčka, ale jen zbabělost a strach z operace mu dál znepříjemňují život. Moderátor Petr Jančařík (67) to otevřeně přiznává, ale stejně zákrok odkládá dál.

Výročí „sametu“ v Národním muzeu: Velkolepá projekce ukáže dějiny 20. století i proměny Václaváku
15. 11. 2019
Národní muzeum otevře k výročí 17. listopadu multimediální expozici k dějinám 20. století na Václavském náměstí. Bude se nacházet ve spojovacím podzemním tunelu mezi oběma budovami muzea. Druhá část expozice na velkých projekčních plochách na stěnách tunelu ukáže architektonický vývoj náměstí od roku 1860 do současnosti. 

Tady šlo o život! Opilec ležel na silnici v úplné tmě, odtáhl ho duchapřítomný řidič
15. 11. 2019
Opilci mívají štěstí a na silnici mezi Opavou a Oticemi se to opět potvrdilo. Podroušený muž si totiž ustlal na silnici, na které k tomu všemu ještě nebyla ani jediná lampa, a usnul jako mimino. Jenže na svou kocovinu mohl doplatit životem! Nebýt pozorného řidiče.

Jasné varování: Čtyři dny se s nikým nedomluvíte! Svatobořice-Mistřín mají hody
15. 11. 2019
Velký smysl pro humor mají stárci ze Svatobořic-Mistřína na Hodonínsku. K tabuli obce přidali nyní důležité upozornění: „O víkendu sú hody, čtyři dni sa tu s nikým nedomluvíte.“ Starosta obce uznává, že to může být i pravda.

Kdo nespěchá, ušetří? Pošta plánuje „pomalejší“ doručování dopisů, známka bude levnější
15. 11. 2019
Česká pošta možná od druhého čtvrtletí příštího roku zavede dvourychlostní způsob doručování. Komu by stačilo, že dopis nedorazí adresátovi druhý den, ale o den později, ušetřil by na poštovném. Novinářům to po dnešním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl generální ředitel České pošty Roman Knap. Model v současnosti pošta testuje, změna by podléhala i schválení Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), dodal Knap. Ušetřit by mohl poště až půl miliardy ročně.

Jednorožec existuje! Je to štěně a z čela mu roste druhý ocásek!
15. 11. 2019
Psí útulek Mac’s Mission v americkém státě Missouri se zaměřuje na postižené pejsky, kteří mají problémy získat páníčky. Teď ho proslavilo jedno štěně zdeformované zcela neškodně, zato roztomile: z čela mu roste ocásek!

Legendární předrevoluční „bufáče“ v Brně: Jahodový koktejl v Mléčném baru na Svoboďáku, Sputnik na České měl první eskalátor
15. 11. 2019
Už jste zapomněli, jak vypadalo Brno před rokem 1989? Turistické a informační centrum se rozhodlo osvěžit Brňanům paměť za pomoci speciálních prohlídkových tras po celý podzim. Nyní se můžete projet karosou a zavzpomínat na předrevoluční časy.

Je to oficiální, Microsoft Edge skutečně zamíří na Linux
15. 11. 2019
Spekulace, že se prohlížeč Microsoft Edge dostane i na Linux, prosákly na veřejnost už na jaře a téma nakonec oživili samotní vývojáři z Redmondu, když do světa v říjnu vypustili dotazník, ve kterém se ptali, jestli by něco takového komunita opravdu ocenila.

Pokračování velkofilmu o Marii Terezii: Kotek pokukoval po nové manželce!
15. 11. 2019
Když se před rokem a půl objevila Marie Terezie v televizi, stal se z ní okamžitě divácký hit. Přestože šlo o jeden z nejnáročnějších a nejdražších projektů České televize, rozhodla se v něm pokračovat. V jedné z hlavních rolí uvidíme opět Vojtu Kotka (31)!

Příměří nevydrželo ani den. Izrael obnovil údery na islamisty. Školy jsou zavřené
15. 11. 2019
Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy v reakci na ostřelování raketami, jímž palestinská radikální skupina porušila příměří dohodnuté ve čtvrtek. Informovala o tom v noci na dnešek izraelská armáda. Podle agentury AP oznámení nasvědčuje tomu, že neoficiální příměří vyhlášené před téměř 24 hodinami se hroutí. Izraelský list The Times of Israel mezitím napsal, že se obyvatelé jižního Izraele v pátek ráno probudili do nejistoty. Přes noc sice nebyly slyšet výstražné sirény, ale školy v blízkosti Pásma Gazy v pátek z preventivních důvodů zůstaly uzavřeny.

Vyděšené oči a usedavý pláč: Matka zamkla chlapečka (3) v autě a šla nakupovat!
15. 11. 2019
Víc než hodinu strachu si prožil malinký chlapec. Jeho matka ho totiž nechala zavřeného v autě na parkovišti u obchodního centra na Chodově a vesele se vydala na nákupy. Hošík byl vystrašený a usedavě plakal, když ho na místě našli přivolaní strážníci. 

Ples StarDance: Koukalová místo manžela s tanečníkem, Polívková s Kurtišem zase spolu!
15. 11. 2019
Žhavé tango na charitativním plese StarDance předvedla Anna Polívková (40) s expartnerem, tanečníkem Michalem Kurtišem (27). I když už několik měsíců netvoří pár, dál spolu hrají v divadle nebo tancují.

Mrazivé vzkazy příbuzných zesnulých z autobusu smrti: Ztratili ty nejmilovanější
15. 11. 2019
Prožívají nejhorší chvíle svých životů. Zemřeli jejich děti, rodiče, sourozenci i kamarádi. Při tragické srážce autobusu s náklaďákem u Nitry zahynulo 12 lidí. Tři byli z Jelence, devět jich pocházelo z Kolíňan. Zoufalí příbuzní a blízcí zesnulých promluvili o bolestech, které je po jejich ztrátě sužují.

Starosta zavřel centrum Benátek, stojí i vodní „MHD“. Povodně jsou nejhorší za 53 let
15. 11. 2019
Starosta italských Benátek Luigi Brugnaro v pátek z bezpečnostních důvodů nařídil kvůli záplavám uzavřít náměstí svatého Marka. Očekává se, že před polednem dosáhne voda ve městě někde až do výšky 1,6 metru nad běžnou úroveň moře. Zastavena je kvůli tomu i veřejná doprava na Velkém kanálu (Canale Grande), hlavní dopravní tepně města, informovala italská televize TGcom24.

Matouš (†18) zemřel při nehodě: Kamarádi ho uctí spanilou jízdou
15. 11. 2019
Život teprve osmnáctiletého mladíka vyhasl při tragické středeční nehodě na Českobudějovicku. Matouš pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti nezvládl své vozidlo, přejel do protisměru a bokem narazil do nákladního auta. Záchranáři se ho pokoušeli desítky minut oživovat, to se jim ale nepovedlo. Kamarádi chtějí v sobotu na jeho počest uspořádat spanilou jízdu.

Podporoval Islámský stát, doma měl výbušniny: Slovák dostal 6,5 roku a vyhoštění za obecné ohrožení
15. 11. 2019
Dominika K., který čelí obžalobě z přípravy teroristického útoku, v pátek pražský městský soud potrestal za obecné ohrožení 6,5 lety vězení. Na neurčito ho také vyhostil z Česka. Muž původem ze Slovenska ve svém pražském bytě skladoval chemikálie na výrobu výbušniny. Mladík je obžalovaný i z propagace terorismu, v této části obžaloby ho soud uznal vinným. Rozsudek není pravomocný.

Specialisté: Hvězda Ordinace Robert Jašków na pokraji šílenství!
15. 11. 2019
V pondělní epizodě detektivního seriálu Specialisté se mají diváci na co těšit. Jejich oblíbený záporák z Ordinace v růžové zahradě doktor Leoš Mára se jim ukáže v úplně jiné roli. Ztvární psychicky vyšinutého člověka, kterého do této situace dohnaly pracovní vypětí, stres a celková tíha okolností. Jedinec vznášející se nad propastí šílenství… 

Velká cena Brna: Předprodej vstupenek začal, pokoukání na motorky ale podraží
15. 11. 2019
Úderem pátečního poledne zahájilo Brno předprodej vstupenek pro Velkou cenu motocyklů ČR pro rok 2020. Cena lístků se proti loňsku zvýšila. Nejoblíbenější vstupenky na přírodní tribuny Silver jsou o 300 korun dražší a stojí 1790 korun. Uspořádání třídenních závodů ale vyjde na rekordní sumu – pořadatelé musí sehnat 125 milionů!

Čaputová s premiérem zapálili svíčky. Slováci truchlí za oběti tragické nehody
15. 11. 2019
Slovensko si dnes státním smutkem připomíná památku obětí srážky linkového autobusu a nákladního auta, při které ve středu přišlo o život 12 lidí včetně pěti nezletilých a další dvě desítky osob utrpěly zranění. Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini v pátek dopoledne zapálením svíček společně uctili mrtvé z autobusu.

„Kde jste jako byl?!“ Premiér to schytal od lidí ze zatopených vesnic. Anglii dál sužují deště
15. 11. 2019
Anglie se v posledních dnech potýká s rozsáhlými regionálními povodněmi, například v panství Yorkshire je situace skutečně závažná. Pro oblast platí varování před povodněmi, podle meteorologů má navíc dál pršet. Region navštívil i britský premiér Boris Johnson, politik dost zklamal tamní voliče, jejichž podporu bude před prosincovými předčasnými volbami potřebovat. „No, to je dost,“ komentovali místní jeho příjezd. Zprávu přinesl list Daily Mail.

Bagárová, Gipsy.cz a Igor Kmeťo společně vystoupí v Roxy!
15. 11. 2019
Jeden z nejznámějších slovenských zpěváků Igor Kmeťo mladší vystoupí s celou svou kapelou, tanečníky a backgroudem na pražském koncertu. V rámci večera vystoupí i další populární hudebníci. Na pódiu se objeví kapela Gipsy.cz v čele s Radovanem Bangem, Monika Bagárová a slovenská kapela Kmeťoband hrající pravou romskou muziku.

Mladík (18) na kluzké silnici nezvládl řízení a skončil v příkopu! Jel na letních gumách
15. 11. 2019
V noci uháněl po Cínovecké ulici, jenže nezvládl řízení a skončil mimo ni! Teprve 18letý mladík se svým autem havaroval, záchranáři ho převezli do nemocnice.

Šéf Partičky Dano Dangl v šoku: Auto mu podpálili mafiáni!
15. 11. 2019
A je to jasné! Šéfovi Partičky Danu Danglovi (44) podpálil jeho luxusní Audi Q7 mafián Jozef Walzer přezdívaný Tatranka. K takovému závěru došla po letech vyšetřování slovenská kriminálka.

Šílený profesor od Slavkova rozsekal milenku: Proč se chtěl zabít v kostýmu Napoleona? Je to jasné, říká expertka
15. 11. 2019
Z respektovaného profesora historie z ruského Petrohradu Olega Sokolova (63) se přes noc stal bestiální vrah vlastní krásné milenky Anastázie Ješčenkové (†24). Co ho k děsivému činu vedlo? Co to vypovídá o jeho osobnosti? Jednal jako Jekyll a Hyde, má jasno psychiatr Jan Cimický. Rozsudek si chtěl vynést sám, soudí jeho kolegyně Radana Rovena Štěpánková.

Zvrat v případu krádeže auta i s miminkem (6 měs.)! Vrácení dítěte nebyla náhoda
15. 11. 2019
Maminka nechala nastartované auto s šestiměsíční holčičkou před školou na Chodově a odešla, mezitím jí ho ukradl zloděj v červené bundě. Policisté ho konečně dopadli! 34letý muž se ve čtvrtek odpoledne přiznal.

„Pomozte,“ žádá exprezident z exilu papeže. Násilí v Bolívii neustává
15. 11. 2019
Bývalý bolivijský prezident Evo Morales hodlá požádat OSN a možná i papeže Františka, aby se chopili role prostředníků v úsilí o urovnání konfliktu v jeho zemi. Řekl to v mexickém azylu v rozhovoru s agenturou AP. Potvrdil také, že se nadále považuje za prezidenta Bolívie, protože zákonodárci dosud neschválili jeho demisi z minulého týdne.

Muž nechal dvojčata (†1) péct 8 hodin v autě: První slova zdrcené matky
15. 11. 2019
Bolest, kterou prožívá, je nesnesitelná. Její teprve roční dvojčátka Luna a Phoenix zemřela v rozpáleném autě. Tam je po celých osm hodin nechal jejich otec Juan Rodriguez (39) z newyorkského Bronxu. Zdrcená Marissa Rodriguezová promluvila o útrapách a chmurách, které po smrti svých dětí prožívá.

Děsivé tajemství Lucie Bílé: Dva roky byla připoutána k desce!
15. 11. 2019
O tomhle zatím veřejně nemluvila. Zpěvačka Lucie Bílá (53) si po narození prošla peklem a lékaři nevěděli, jestli bude někdy chodit. Bránila jí v tom vrozená vada kyčlí, kvůli které musela být téměř dva roky připoutaná k dřevěné desce postrojovými řemeny.

Dokonalé vanilkové rohlíčky krok za krokem! Roli hraje i »kondice« ořechů, radí cukrářka
15. 11. 2019
Vanilkové rohlíčky patří k Vánocům stejně jako kapr s bramborovým salátem. Jak na to, aby byly správně křupavé, nerozpadaly se a chutnaly opravdu skvěle? Poradí vám cukrářka a pekařka Pavla Stoklasová z Velkých Karlovic. 

Pohmožděná páteř a zranění hlavy: Opilec napadl záchranáře, který ošetřoval ženu
15. 11. 2019
V potyčku s opilcem se zvrhl výjezd brněnských záchranářů do městské části Židenice. Posádka jela ošetřit ženu, kterou trápily bolesti břicha. Jenže zákrok dopadl úplně jinak.

Přednášel, i když nesměl. „Podzemní“ aktivity filozofa Julia Tomina (80) připomíná na Letné pamětní deska
15. 11. 2019
Za komunismu se mohli vzdělávat prakticky jen vyvolení. Jediným a praktickým tím nejhlavnějším posuzovatelem, byl kádrový posudek a pochopitelně členství v KSČ. Není tak divu, že mnozí inteligentní studenti měli v letech stalinismu a normalizace smůlu. Prohlubovat znalosti jim však pomáhala tzv. „podzemní univerzita.“ Její vznik a fungování připomíná nová pamětní deska na Letné.

Kluk (14) zastřelil tátu a školáka (†6). Za mřížemi stráví zbytek života
15. 11. 2019
Chlapec, který v roce 2016, kdy mu bylo 14 let, zastřelil svého otce a poté na školním hřišti v Townville v Jižní Karolíně i šestiletého školáka, byl dnes odsouzen k nepodmíněnému doživotnímu trestu vězení. Informovala o tom agentura AP.

Zastavte stavbu! bouří se Pražané proti záchodům na Petříně. Město bude námitky řešit
15. 11. 2019
Zastavte stavbu! bouří se obyvatelé Prahy proti záchodkům, které začaly vznikat ve Velké strahovské zahradě. Jejich petici ve čtvrtek projednali pražští zastupitelé, námitkami se budou dál zabývat. Zástupci města, architekti a další odborníci se s veřejností sejdou v pondělí, kdy budou o záměru diskutovat. Rozdávat budou také dotazníky, řekl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN), který má výstavbu v kompetenci. Stavební práce podle něj zatím pokračovat nebudou.

E-cigarety zabíjí? V USA jim přisuzují už na 40 obětí
15. 11. 2019
Počet mrtvých dávaných do souvislosti s kouřením elektronických cigaret je ve Spojených státech už 42. Uvedlo to ve čtvrtek americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Oběti pocházejí z 24 států USA. Potvrzených případů nemocných je nyní 2172. Před týdnem CDC informovalo o 39 mrtvých a 2051 nemocných.

Jeden mrtvý, 200 tisíc lidí bez proudu a stojící vlaky. Francouze zaskočila až půlmetrová „peřina“
15. 11. 2019
Jihovýchod Francie ve čtvrtek potrápila sněhová nadílka. Jeden muž zahynul, když na něj spadl strom pod tíhou sněhu. Desetitisíce lidí se ocitly bez elektřiny, některé silnice a železniční tratě byly neprůjezdné, informovala v noci na dnešek agentura DPA.

Martina Preissová o životě s psychicky nemocným manželem: Podívejte se, jak vypadám!
15. 11. 2019
Herečka Martina Preissová (44) po dlouhé době promluvila o aktuálním stavu svého manžela Martina (46). Syn hereckého páru Viktora (72) a Jany Preissové (71) už léta bojuje s podlomenou psychikou a několikrát pobýval v psychiatrické léčebně.

Jiřímu nevyplácel šéf mzdu. Přišel o byt a musel přespávat v lese
15. 11. 2019
Padl do dluhové pasti, přišel o byt a skončil na ulici. Jiří o sobě říká, že je pracovitý člověk, na dno ho ale stáhly nebankovní půjčky. Muž je nezvládal splácet. Kuriózní je ale to, co ho k zadlužení přivedlo. Podle Jiřího to byl bývalý zaměstnavatel, který mu nevyplácel mzdu. V Česku na 15. listopadu připadá Den bez dluhů. A ti, kteří se ocitli ve finanční nouzi, se mohou obrátit na kontaktní místa. Budou jim tu k dispozici odborníci, kteří jim poradí, jak se z těžké situace dostat.

Hořel dům plný vozíčkářů na Černém Mostě: Nefungoval výtah! Jak je to možné?
15. 11. 2019
Smrtí člověka skončil včerejší požár v bytě v pečovatelském domě na pražském Černém Mostě. Žena (†35) na vozíčku zde zemřela i se třemi psy a morčetem. Muselo být evakuováno 90 lidí. Jeden z evakuačních výtahů ale nebylo možné použít.

Voříšková poprvé od porodu venku: Neuvěřitelná postava a sraz s exmilencem!
15. 11. 2019
Jen pár hodin poté, co na sociální síti zveřejnila fotku svého miminka, se Tereza Voříšková (30) objevila na veřejnosti. Neuvěřitelně štíhlá a vysmátá se na projekci filmu Vlastníci chlubila fotkou v mobilu svému exmilenci, režisérovi Jiřímu Havelkovi (39).

Víkend přinese až 15 °C, ale bude větrno. Start lyžařské sezony se odkládá
15. 11. 2019
Během víkendu očekáváme výrazný nárůst teplot vzduchu. V odpoledních maximech se bude teplota zastavovat až na 15 °C a ani nejnižší ranní teploty nebudou klesat pod bod mrazu. Mnoho slunečních paprsků si neužijeme, ale i přes to mohou padat teplotní rekordy – zejména v sobotu. Teplotní rekord pro 16. listopad je v pražském Klementinu z roku 1926, tenkrát tam naměřili 14,5 °C. Hlavně v neděli bude místy foukat čerstvý vítr o rychlosti v nárazech 55 až 70 km/h, na horách až 90 km/h. A téměř jarní teploty přinese také příští týden.

„To nemyslíte vážně!“ Klaus v Blesku řekl, jak se mu nezdál Havel na Hradě
15. 11. 2019
Oba jsou symboly listopadových událostí z roku 1989. Oba stáli v čele České republiky. Václav Klaus ale v kontinuálním vysílání Blesku k událostem sametové revoluce vůbec poprvé veřejně řekl, že se nad návrhem, aby se Václav Havel stal prvním polistopadovým prezidentem Československa, dost pozastavil.